Keresés

Részletes keresés

Carina_S Creative Commons License 2019.07.04 0 0 4165

jav.:

a számítógép rendszergazdája vagy felhasználója elől eltitkosítani 

Előzmény: Carina_S (4164)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.04 0 0 4164

"De honnan tudjam melyik fertozott...?"

 

Általában a torrentes letöltéseket kell nagy ívben elkerülni, mert azokban nagy százalékban lehetnek/vannak fertőzött állományok. Ennek magyarázat a torrent-rendszer működése: egy fájlt a gyorsabb letölthetőség érdekében nem egy, hanem nagyon-nagyon sok helyről szedeget le, de csak olyanokról, ahol a letöltendő fájlnak egymással teljesen megegyező verziójú<---(videók, képek) vagy verziószámú<---(szoftverek, programocskák) másolatpéldányai vannak fenn. Így ha az egyik oldalon elakadna, akkor szempillantás alatt átvált a másik oldalra, amely nem alszik, nem szünetel. Ez az előnye.

A baj ott kezdődik, ha ezen részletek közül akárcsak egy is fertőzött (vagy akár több is...), mert egy fájlrészlet is tökéletesen elegendő egy kártevőprogram feltelepedéséhez. (A gyomokat sem kell öntözni, mégis kihajt a legnagyobb aszály idején is, mert több méterre hatol le a gyökérzete. A kártevőprogram is ilyen: megél a majdnem semmiből is, mindent megkísérel feltörni, felhackelni, letörölni, a számítógép rendszergazdája vagy felhasználója eltitkosítani (pénzkizsarolási-, vagy bosszú-céllal) -- azaz minél jobban megkárosítani az oprendszert és annak gazdáját.

 

Fertőzésre utaló jelek:

addig soha nem látott "rendszer"-üzenetek vagy "hiba"-üzenetek (idézőjel azért mert ezeket soha nem a rendszer vagy a hiba generálja, hanem mindig(!!) és kizárólag(!!) csakis az adott kártevőprogram!!!!!);

automatikusan betöltődő új weboldalak vagy új programok;

a régi programok eredeti viselkedésének BÁRMILYEN JELLEGŰ vagy LÁTSZÓLAG BÁRMILY RÖVIDKE IDEJŰ megváltozása;

törölhetetlen fájlok;

rendszerműveletek vagy saját kézi fájlműveleteid számára hozzáférhetetlen fájlok;

kék halállal végződő rendszerösszeomlás;

bármilyen más módon jelentkező rendszerösszeomlás;

... és még sok egyéb, DE MINDIG VALAMILYEN SZEMPONTBÓL SZOKATLAN szoftveres (szoftvervírus), vagy hardveres viselkedés (hardverkárosító vírus, röviden hardvervírus);.

 

 

"Megjelent egy piros keretes rendorsegi kozlemeny,hogy nem kivant tartalom miatt zaroljak a gepemet,ennyit meg annyit kell fizetnem,h feloldjak."

 

Ez egy ismert vírus, neve: "Police-vírus".

Leszedése egyszerű:

1. A Feladatkezelővel bezáratni az érintett böngészőt;

2. A böngésző újraindítása, de a vírusos oldal betöltése nélkül!!!;

3. kikeresni az Előzményekben a fertőzött oldalt, majd megjegyezni és pontosan lemásolni a nevét egy WordPad-fájlba a Másolás funkcióval (több oldal esetén több nevet kell lemásolni<--ez csaknem mindig(!!!) így van);

4. az Előzményekből lemásolt oldal (vagy oldalak) sütijeinek (cookies-einek) kikeresése a böngészőben a Beállítások rész alatt a Weboldal- és Webhely-adatok alatt a Sütiadatok (Cookies-adatok) alrészben, majd itt a listával egyező sütik végleges kitörlése;

5. a fertőzött oldalak törlése az Előzményekből;

6. gyanús programok (rendszerint új és nem teáltalad feltelepített, hanem "önmagától" (=a vírustól!) feltelepült ismeretlen nevű és/vagy funkciójú programok keresése és végleges kitörlése a Windows-Vezérlőpult Programok és szolgáltatások nevű alrészéből(!);

7. Víruskereső program futtatása, majd a fellelt összes kártevőprogram azonnali és végleges kiirtása;

8. Kémprogram- és trójaiprogram-szűrő program futtatása, majd a fellelt összes kártevőprogram azonnali és végleges kiirtása;

9. A Windows operációs rendszer újraindítása!;

10. Az érintett böngészőprogram hibátlan működésének a kipróbálása(!!! !!!).

Előzmény: luci87 (4163)
luci87 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 4163

Ajaj,egyszer en is belefutottam egy ilyenbe,a fiam nagyon lecseszett erte,h ne toltogessek mindenhonnan.De honnan tudjam melyik fertozott...? Megjelent egy piros keretes rendorsegi kozlemeny,hogy nem kivant tartalom miatt zaroljak a gepemet,ennyit meg annyit kell fizetnem,h feloldjak.Nagyon megremultem.

Előzmény: Carina_S (4160)
kannibál Kovács Creative Commons License 2019.07.03 0 0 4162

Sziasztok!

 

Az alábbi kérdésem lenne.

 

Tegyük fel, hogy van egy amerikai film, amit nagyon szeretnék megnézni moziban, de az agyhalott magyar filmforgalmazók nem képesek bemutatni. És mivel nem szeretnék hónapokat várni, amíg kijön egy DVD-hű verzió, ezért kényszerűségből bevállalnék egy kamerás verziót is. Vagy bármi mást, csak lássam a filmet, mert hát hiába rohannék a moziba, ha fél Európával ellentétben nálunk nincs premier.

 

Milyen oldalon érdemes keresgélni? A minőség vagy a film nyelve nem számít (úgy is érteni fogom, mi történik), csak minél kisebb legyen a vírusveszély.

 

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!

Carina_S Creative Commons License 2019.07.03 0 0 4161

(Egyébként ugyanúgy beszélgethetünk tovább mint eddig, csak az érintett két link senkire ne jelenthessen fertőzési veszélyt.)

 

Üdv.: Carina_S

Carina_S Creative Commons License 2019.07.03 0 0 4160

Szia!

 

Légy szíves a (4145)-ös hsz.-t szedessed le a moderátorral!

 

Nem lenne semmi bajom vele egyébként, de a benne lévő torrentes linkre kattintva a letöltés után trójai program került a gépemre. Ezt 2 napba tellett teljesen kiirtani.

Ha pedig a fertőzött linkbe véletlenül más is belekattint, akkor másnak is fertőzötté válhat a gépe. A kérés oka tehát a fertőzött link, ill. annak eltávolítási célja a fórumról.

 

Ezt megköszönöm előre is! Szia... !

Előzmény: RazorX911 (4145)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.03 0 0 4159

Szia!

 

Légy szíves a (4148)-as hsz.-t szedessed le a moderátorral!

 

Nem lenne semmi bajom vele egyébként, de a benne lévő torrentes linkre kattintva a letöltés után trójai program került a gépemre. Ezt 2 napba tellett teljesen kiirtani.

Ha pedig a fertőzött linkbe véletlenül más is belekattint, akkor másnak is fertőzötté válhat a gépe. A kérés oka tehát a fertőzött link, ill. annak eltávolítási célja a fórumról.

 

Ezt megköszönöm előre is! Szia... !

Előzmény: tegi77 (4148)
RazorX911 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4158

Ha, úgy alakul, akkor holnap felrakom vagy a héten mindenképp. Itthon ~0.2Mbps-el bajos volna.

 

Viszont, ha már ennyire keresed, a szinkronnal mi van??? Mivel, 2004. májusában vetítette a retekklub, a magyar címe alapján, amerikai erotikus kalandfilm besorolással.

Előzmény: Carina_S (4157)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4157

Felteheted.

Előzmény: RazorX911 (4156)
RazorX911 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4156

Akkor, a ~1.5GB-os méretben nem kell?? Most, azt töltöm le éppen, ha már eddig nem sikerült leszedned. 150-250kB-s-el jön. (az fboom-os linkről.) Holnap, esetleg ulozra feltudnám hajítani.

Előzmény: Carina_S (4155)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4155

Na innen lejött 280 MB-ban, és a tárhely is tiszta volt! ;-)  Köszönöm! :) 

Előzmény: RazorX911 (4154)
RazorX911 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4154

UPDATE!:

 

Carina_S: Találtam egy gyorsabb tárat! Innen, hamar lejön: http://wipfiles.net/6kgtl1nz9sjo.html

RazorX911 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4153

Fake shit, mind a 2 oldal! Az FBOOM-os vagy a torrent jöhet szóba.

Előzmény: tegi77 (4148)
seci Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4152

Az amazonrol 2500Ft-ert mar meg is erkezett volna (Svajcbol) a DVD :) Azert jo dolog a kitartas, meg a .ru site-ok!

-seci

Előzmény: Carina_S (4150)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4151

Ha lenne a filmről bármilyen régi képernyőképed videóból, VHS-ből kifotózva, vagy legalább a főszereplők neveiből emlékeznél pár egynéhányra, az sokat könnyítene.

Előzmény: Wordan81 (4147)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.02 0 0 4150

Inkább az "allostreaming.co"-n lévő oldalra próbálok meg ráregisztrálni, és onnan leszedni a filmet, mert a torrentes letöltési kísérlet során kártevőprogram ("mail.ru"--> "Metamarfoaza" trójai program) kísérelt meg felköltözni a gépemre, mely mindkét böngésző előzményeibe, továbbá kezdő alapoldalainak (alapértelmezett kezdőoldal és kezdőlap) a "mail.ru-t állította be, és a beállítások kezdőoldal- és kezdőleap-vezérléseibe is beásta magát, továbbá a Metamarfoaza feltelepedett a Windows alá is a Vezérlőpultban látható programok közé. 1 óráig tartott, míg az összes részletét, víruselemét (AVG-vel!!!), és sütijét meg egyéb "beállításait"(=elállításait!!) kiszedtem.

 

Sikerült kiszedni, de még egyszer nem próbálkozom vele... !

 

Remélem, az "allostreaming.co"-os link nem fizetős...

Előzmény: tegi77 (4148)
atherton_ Creative Commons License 2019.06.30 -1 0 4149

a sötétség fejedelme ??  (Prince of Darkness 1987) 

Előzmény: Wordan81 (4147)
Wordan81 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 4147

Sziasztok! Keresek egy filmet, horror, talán 80-as évek: 

Tudósok összejönnek egy templomba, hogy éjjel kutassák az alvilágot. Persze jönnek a démonok stb. Ismeri valaki esetleg a címet? Kb 20-25 éve láttam utoljára vhs-en. Köszi.

Carina_S Creative Commons License 2019.06.25 0 0 4146

Micsoda?! :-))) Egy 1,46 GB-os videofájlt arról az oldalról csak bő fél nap(!) alatt lehet letölteni??! Na, akkor ez is egy "jól karbantartott" webtárhely vagy weboldal lehet... .. . :-))

((Rendesen működő weboldalak esetében egy 1,46 GB méretű videót vagy más fájlt alig 2-3 perc letölteni... .)) A YouTube-ról is milliónyian töltenek le videókat (én is szedtem már le több ezret onnan), de még egy letöltés sem tartott tovább 8-10 percnél(!!), pedig azok 1,45 órás(!!!) filmek voltak.

Na mindenesetre megpróbálom onnan amit most utóbb adtál meg, mert a korábban megadott link meg viszont egy fizetős letöltőoldalra visz fel. Nem túl drága, de azért mégiscsak egy kisebb szoftver ára...; a letöltés 16 dollár, és amikor a Hair Pro 2012 frizuratervezőt töltöttem le, az került bele 19,95 dollárba, de az legalább egy teljesen profi frizuratervező és frizurapróbáló program (nem csak volt, mert nekem most is, és azóta is megvan). De majdnem ugyanennyit kérni egy filmért, az nekem "kissé" soknak tűnik... .

 

Köszi...     Lehet hogy a inkább torrentes oldalt nézem meg hamarább. HUN-feliratot meg hátha lelek hozzá a feliratok.hu weboldalon.

 

Videoletöltőm nekem is van: "Freemake Video Downloader" márkájú. Ez főként a flash-videókhoz való. Időnként frissítem, mindig a legfrissebb verziót használom belőle.

Előzmény: RazorX911 (4145)
Carina_S Creative Commons License 2019.06.25 0 0 4144

Igen, csak én eddig nem ismertem az fboom.me letöltős weboldalt. Ismerek ugyan néhány letöltőhelyet, de az a helyzet hogy többet nem ismerek, mint ahányat igen. (Néztem Dailmotion-on, Indavideo-n, YouTube-on, stb. ... is, de nem hozott rá semmit sem... .) Mivel kerestél rá? Yahoo, Google, Startlap, stb.? (Nekem a Google keresője a "the arena" keresőszóra nem hozta az fboom.me oldAlt, csak a szokásos filmadatbázisokat (IMDB, Mafab, Port.hu, TV24.hu, stb. ... )

 

 Viszont így, AVI-ban nagyon jó lesz! ;-) Mindenesetre köszönöm! :) 

Előzmény: RazorX911 (4143)
RazorX911 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 4143
Előzmény: Carina_S (4140)
seci Creative Commons License 2019.06.25 0 1 4142

Bocsi, "vagy beszerezhetőségével" 

Lehet mar en tudni kicsi magyar felejteni sok ;)

-seci

Előzmény: Carina_S (4140)
Carina_S Creative Commons License 2019.06.25 0 0 4141

Ha pl. valamelyikőtöknek megvan a film akár angolul (esetleg "+ HUN" _ felirattal) vagy magyarul, és feltenné a YouTube-ra, azt is megköszönném.... ! :) 

Előzmény: Carina_S (4140)
Carina_S Creative Commons License 2019.06.25 0 0 4140

Jó lenne angolul is, csakhogy mint azt írtam is, nem DVD, hanem letöltőlink, videó, flash-videó, tehát letölthető formában keresem! :-O

 

Egyébként köszönöm szépen a fáradozást! :) 

Előzmény: seci (4139)
seci Creative Commons License 2019.06.24 0 0 4139
Előzmény: Carina_S (4133)
Matt Farrell Creative Commons License 2019.06.23 -1 0 4138

Ezt keresed?? Minek????????????

Előzmény: bedheadhunk (4137)
bedheadhunk Creative Commons License 2019.06.23 0 0 4137

Sziasztok!

Keresek egy filmet amit még gyerekkoromban láttam.VHS kazettán néztük a szüleimmel.

Szerintem a 80-as évek végén vagy 90-es évek elején johetett ki a film.Magyar szinkronos volt és valamilyen sci-fi-horror-vígjáték lehettett mert sokat káromkodtak benne.Egyetlen egy dologra emlékszem csak:hogy a pasi valamilyen

üzem alagútrendszerében vagy a szennyvízcsatornában katonai felszereléssel meg fegyverrel járkált és folyton

magához beszélt.Olyanokat mondott hogy:

-Mi fasxom folyik itt?-

-Fúj de büdös van,biztos a szörny idesxart.-

Rutger Hauer-el a Split Second (1992) hasonló, de nem az.

Sajnos nem tudok többet.Előre is köszönöm.

 

 

 

 

Laura221 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 4136

Sziasztok, egy mesét keresek még VHS-en volt meg. Annyira emlékszem, hogy oroszlánokról szólt (a VHS kazetta tokján is oroszlánok voltak), talán valami gyenge oroszlánkirály utánzatnak szánták, és volt benne egy olyan jelenet ahol egy kígyó mászott a fán. Másra nem emlékszem :( Már évek óta keresem

Carina_S Creative Commons License 2019.06.22 0 0 4135

Ha valamivel több támpontot is meg tudnál adni, akkor talán könnyebb lenne a film címének behatárolhatósága is. Pl. nem ártana ismerni a film körülbelüli forgatási évét, a főbb szereplők egyikének-másikának nevét vagy az arcát ami alapján beazonosítható lenne, a rendező nevét, és hogy mikor és melyik TV-csatornán láttad a filmet. Már ha emlékszel ezekből legalább néhány apróbb részletre...

Előzmény: Meenky (4114)
Carina_S Creative Commons License 2019.06.22 0 0 4134

Mafab-os link:

Nősténygladiátor (2001)

https://www.mafab.hu/movies/the-arena-99690.html

 

Előzmény: Carina_S (4133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!