Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10602
Amerikaifoci oldalon van ares tape, 2490ft, nemhogy lejonne, 2het mulva besirsz mikor szeded le, ugy ragad :)
Terdemre qrva jo volt, derekamra talan annyira nem, de ma teszek fel ujat szerintem
Előzmény: similis (10601)
similis Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10601

Kineziológiai tapasz

 

Ha erre rákeresel, meglátod, nem akarok konkrétan belinkelni oldalt h ne legyen reklám...

 

Nekem nagyon bejött, pedig egyáltalán nem hittem benne, manuálos ragasztotta először és csak röhögtem rajta, azóta szinte mindenre használom, a térdem se túl jó, már évek óta nem tudtam túrázni, és most hogy azon is kipróbáltam, simán ment 1000m szint lefele is (sajnos a lefelét nem bírja).

 

Ha a nyakam beáll, arra is szoktam tapasztani... Mondjuk nem mindegy a márka sem, mert sajnos találkoztam olyan utánzattal ami olcsó volt ugyan de kb azzal a lendülettel jött le ahogy felraktam.

Előzmény: LBM (10599)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10600

ha nem vagy jól, lehet hogy érdemes lenne egy kis orvosi ellenőrzés. Sose lehet tudni. Bár ez az idő, tény, hogy nem jó. Én sem vagyok valami szuper, oly annyira, hogy tegnap én is azon filóztam, hogy elmegyek a dokihoz, hogy előzzük meg az ideggyulladást, mivel minden lépésnél végignyilallt a combomon tegnap, és aggaszt, hogy mindez a bal oldalon történik,hisz legutóbb jobb oldali érintettséget állapítottak meg. De ma azért az izomfájdalmakon kívül nem volt más gondom, úgyhogy lehet, hogy csak az idő...

Előzmény: similis (10598)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10599

Mi az a "tape"? Sporteszköz? segédeszköz? sajnos én le vagyok maradva ilyenekről... Nekem csak ékpárnám van, meg a medenceövem és egy gyógytorna kazetta.

Előzmény: similis (10598)
similis Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10598

Hát az én anyámnak azért én úgy látom van vesztenivalója azért aggódok kicsit, mert annak ellenére hogy az mr szerint mozdulni se kéne bírnia, meg hát tényleg nincs túl jól, de azért többnyire talpon van, dolgozik, csak utána már csak feküdni tud, meg tényleg két éve kihagyta a műtétet amit már akkor is mondtak, és azóta tovább csúszott, akkor nem fog megállni magától.

 

Én se vagyok az utóbbi pár hétben sajnos túl jól, december elején egész leromlott, talán a műtét óta nem is volt még lyyen rossz, aggódok is hogy mi lehet, talán elmegyek egy újabb mr-re ha az egyébb dolgaim lerendeződnek végre :/

 

Elkezdtem megint úgy karácsony előtt óta tape-elni és attól nagyon sokat javult, de azért nem az igazi még.

Előzmény: LBM (10597)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10597

Az ígért 3 órás műtétből 5 órás lett, mert a doki elmondása szerint amit az MR-en látni lehetett már az is katasztrófa volt de mikor felnyitották durva látvány fogadta őket... Szépen helyreraktak mindent, most viszonylag egyenesen jár, bár még vannak fájdalmai, de azokat jól tűri. Azt mondta a doki, hogy az idegek nehezen felejtenek, meg hát évekig a kényszertartás sem múlik nyomtalanul. Rövidebb sétákat már tesz, aludni is tud már fájdalomcsillapítók nélkül. Stramm csaj az anyám! :-) Szerintem helyre fog jönni. Van egy kis érzéskiesése az egyik lábában, de nem katasztrófa. Ég és föld a mostani állapota a két hónappal ezelőttihez képest. Inkább csak türelmetlen, mert egy örökmozgó úgy általában :-) Igazából csak kívánni tudom, hogy a tiéd is ilyen szépen javulgasson majd a műtét után.

És pár szóban rólad? Te hogy vagy?

Előzmény: similis (10596)
similis Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10596

Hát igen sajnos azért azt sikerült elérnie hogy majdnem mindenki eltünt :(

 

Hogy sikerült anyukádnak a műtét? Az enyémet is most fogják műteni, 4 csigolyát fixálnak azt hiszem össze, sérve nincsen (már?) viszont van 15mm csúszása, ami 2 éve még "csak" 11 volt, szval romlik, kétoldali ívszakadás, és még pár ilyen nyalánkság :(

 

 

Előzmény: LBM (10595)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10595

Szia Simlis! :-))

Most már nyugodtan végig olvastam mi történt itt az utóbbi időben. Hát elképesztő... mikrorezgések... Meg hogy a napi egy-két óra torna az nem elég... Ráadásul a Gica aztán olyan bika erősen állja a csapásokat, hogy az példaértékű, és rajta kívül is itt mindenki igyekszik, hogy jobb legyen. Sokszor még azért is olvasgatlak titeket, hogy elszégyelljem magam amikor a gyógytornát ellustulom, és összeszedjem magam.

Olyan jó pedig ez a fórum, mért kell elrondítani. Itt nem szoktak idegeskedni az emberek, hanem megtanácskozzák a dolgokat, meg rengeteg hasznos információt nyújtanak, terápiailag is meg főleg lelkileg. Meg olyan sértő is, amikor azt akarja valaki megmagyarázni, hogy mi vagyunk a hibásak az állapotunkért.

Az anyukámat ( úgy néz ki családi hagyomány nálunk a gerincsérv...) két hónapja csavarozták meg, 8 csavart kapott, mert már ágytálazták annyira nem tudott mozogni, és fekve is csak őrületesen szenvedett, 18 kilót lefogyott... 15 évig élt a sérveivel. Amikor elvitték vizsgálatra tolókocsival, lecsúsztatta magát a folyosó kövezetére, mert üvöltött a fájdalomtól és nem bírta. Két sérve volt kiszakadva és még továbbiak is voltak neki. Ezt csak most azért írtam le, mert neki például már mi segített volna? mikrorezgések? Na mindegy. Ne törödjetek az ilyesmivel, úgy is mindenki maga tudja a maga fájdalmát, és állapotát, mert azt csak önmaga éli meg. Csak jó lenne, ha nem széledne szét itt a csapat.

Előzmény: similis (10594)
similis Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10594

Szia,

 

Neked is Boldog Újévet és üdv újra :)

 

Gica kitörölte magát, mert megunta egyes igen okos fórumtársak kioktatását arról hogy hogyan kéne mggyógyulnia :( Mellesleg nem csodálom...

Előzmény: LBM (10593)
LBM Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10593

Sziasztok! Mindenkinek!

 

Továbbra is olvasgatom ha időm engedi, hogy alakultok. Boldog új évet szerettem volna kívánni minden sorstársnak aki itt ír, tanácsokat ad, segít, és azoknak is akik csak olvassák a fórumot. Nem felejtem el mennyi segítséget és kedvességet kaptam itt amikor tanácstalanul és fájdalmak közt aktívabban részt vettem itt a fórum életében.

Én most elvagyok úgy ahogy, bár a szilveszter óta igencsak megszenvedtetnek a lábaim. ( nem a tánctól :-) ) A jobb kislábujjam időnként bizsereg és aztán úgy fáj mint akinek letépték róla a körmét... De aztán idővel elmúlik, csak vissza vissza tér. A bal lábam is rakoncátlankodik mióta ráestem a derekamra. De azért most az ideg nincs begyulladva mint annó, úgyhogy még elvagyok.

Mindenkinek sok szép fájdalommentes napokat kívánok idénre is . Gicának hol a nickje?

 

 

 

similis Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10592

Most engem akarsz kioktatni a lovaglásról ? :) Nem túl sok lovast ismerhetsz, mert szinte egynek se jó a dereka, csak általában a lovaglás karbantartja annyira hogy ne fajuljon el ennyire mint nekem fajult már...

 

De ha gondoljátok én is kitörlöm magam mint Gica, őt már sikerült elüldözni a sok okos tojásnak, aki szar gerincet csak hírből hallott.

 

De amúgy ezért az épületes hozzászólásért érdemes volt megjelenned a fórumon.

Előzmény: Törölt nick (10591)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 10591

A lovaglás tényleg segít amig nincs sérved. Aki lovagol álltalában nem is  alakul ki nála ez " betegség " nevezetű valami. 

Előzmény: similis (10544)
robertov72 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10590

Fájdalom mentes Békés Ünnepeket kívánok mindenkinek!

GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10589
Probléma mentes, békés, boldog új évet kívánok minden topiktársnak!
similis Creative Commons License 2012.12.15 0 0 10588

Na igen, de ezenkívül a hozzáállása is szemét volt  dologhoz, mert amint kiderült h nem minden szuper, az addigi oltári jó fej vagyok stílusból áváltott bunkóba... és tulajdonképpen ezért rágtam be rá...

Előzmény: robertov72 (10587)
robertov72 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10587

a vizsgálatra 3 hét volt a várólista! Sajnálom,hogy neked nem annyira jött ösze a dolog,viszont engem még a feltárásos módszerrel műtött.akkoriban volt az endoszkópos eljárásának az indulása,de nekem ezek szerint jobban jött ki a dolog a sima bicskás módszerrel.

Előzmény: similis (10585)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10586

masze úton... maximum.

gyömrőn is van maszek reumatológus, 5.000-el nyit.

most tört el a főtengely a kocsiban, 250.000, még átmenni se tudok oda, pénzért sem.

 

jön a karácsony, kihez menjek? senki nem ad idénre időpontot, ez az egyik

másik, hogy alap előírás, hogy 1-2 hét nem múló fájdalom után mehetsz szakorvoshoz, addig a háziorvos ír fel mydetont meg valamit (én most contramalt kaptam, ez egész jól csillapítja, de kb be vagyok állva ezerrel)

2 hét múlva kapsz egy reuma beutalót, amihez kapsz 1-2 hétre időpontot.

ott megint felírnak valami,t max konzervatív kezelés, 3-4-6 hét múlva talán MR, és tovább

 

tudom, rutinos vagyok már, nem megoldható, most itthon tűrök, cégnél év végi leltár lenne, év végi vacsi, stb stb stb

szoppancs

 

Előzmény: similis (10585)
similis Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10585

Hát talán nem véletlen hogy nála ilyen gyorsan kés alá lehet jutni... Jobb dokikhoz még maszek vizsgálatra se jutsz be 1 hét alatt, nemhogy műtétre.

Bár tudtam volna ezt akkor is...

Előzmény: robertov72 (10584)
robertov72 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10584

Ez 3 éve történt és az álltalad nem dicsért doki mütött!

 

Előzmény: similis (10583)
similis Creative Commons License 2012.12.13 0 0 10583

Hol is? Boccs, nem emlékszem...

 

De anyám is privát vizsgálaton volt amúgy december elején és jó ha január végén  megműtik...

Előzmény: robertov72 (10582)
robertov72 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 10582

Nekem 2 év várolistát mondtak! Ezután mentem maszek alapon 1 vizsgálatra és láss csodát a vizsgálat utáni héten már meg is műtöttek!

Előzmény: similis (10581)
similis Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10581

Hát kb én is erre akartam kilyukadni...

Előzmény: GeriSoft07 (10580)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10580

"A soraidról eszembe jutott egy éjszakai beszélgetés Lázárral. Szó szerint nem tudom idézni de lényegében ezt mondta: Aki 10-20 év fájdalom után műtétre szánja magát az javulást vár pedig csak lassítani lehet a romlást vagy stabilizálni az állapotát. Sok év kényszeres tartás utáni sorvadásokat és félrekopásokat  nem lehet egy műtéttel rendbe hozni. Csodát vár tőlem a beteg aztán majd szidni fog a műtét után. Aki az első tünetek után kezelésre majd műtőasztalra kerül az nagyobb eséllyel fog javulni és jó esély van rá, hogy nem romlik tovább az állapota. Ő dícsérni fog pedig ugyan azzal a technikával és eszközzel nyúlok hozzá. "

 

bocsi, de bekaphassa, amikor a normál út az az, hogy évekig elküldenek minden varázslásra, és akkor műtenek, ha minden kötél szakad, és kivárod a várólistát

 

NEM LEHET első körben műttetni, mert a törvény nem ezt írja elő

Előzmény: Oldman. (10573)
similis Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10579

Amúgy mi is ezt hajtogatjuk egyfolytában h. nagyobb az esély egy sikeres műtétre rögltön a diagnosztizáláskor, csak az orvosok lehet hogy erről nem hallottak, amikor már csak olyan esetekben hajlandóak műteni ha mentő visz (vagy akkor se), vagy ha fizetsz, amit nem mindenki tehet meg...

 

Engem nem a Lázár műtött endoszkóppal, és így se lázasodtam, drénem volt, viszont szépen megsértettek pár ideget, és néhány idegpálya lefutása tök érzéketlen lett, szerencsémre nem létfontosságúak, de így sem gondolom hogy a kicsi heg megéri a cserébe elcseszett műtétet...

 

Gica ne töröltesd magad légyszi :) Ha sikerült volna a műtéted biztos Te is védenéd a Lázárt, néha neki is összejöhet, vak tyúk is talál szemet :) :P

Előzmény: Oldman. (10573)
Oldman. Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10578

Nagyon sajnálom, hogy ha megbántottalak valamivel. Nem volt szándékomban. Együtt gondolkodást szerettem volna kezdeményezni mert csodálkoztam a Doki szélsőséges megítélésén. Én szállok ki.

Mindenkinek javulást kívánok!

Előzmény: Törölt nick (10577)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10577

Valaki legyen szíves segítsen már nekem, hogy hol tudom törölni magam a fórumról? Nincs tovább kedvem itt magyarázkodni mikor már leírtam százszor az esetemet. Mostmár csak a gyógyulásra szeretnék koncentrálni.

 

Kösöszönöm mindenkinek aki az elmúlt két évben tartotta bennem a lelket!

 

Sziasztok.

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10576

Szerintem nem poénból büntették meg a Telki Kórházat műhiba miatt és nem hiába ajánlottak ügyvédet, hogy bírosághoz fordulhatok kártérítési per gyanánt.

Előzmény: Oldman. (10574)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10575

Azért tisztázzunk egy-két dolgot, nem 10-20 éves fájdalomról van szó, hanem pár hónapról ami alatt én kezelésekre jártam, de sajnos nem segített. Mikor én műtőasztalra kerültem 1 sérvem volt.

Előzmény: Oldman. (10573)
Oldman. Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10574

Nem értek hozzá de azt megfigyeltem a szobatársaimon akik három naponta cserélődtek mellőlem, hogy az endoszkópos Lázár-műtöttekekbe nem raktak dréncsövet és nem voltak lázasok mint a többi orvos hagyományosan műtött betegei. Rajtam van egy húsz cm-es heg de én is megúsztam a lázat. 

Előzmény: similis (10572)
Oldman. Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10573

Nem védeni akarom Lázárt és nyilván oka van a kialakult véleményednek csak gondolkodom...

A soraidról eszembe jutott egy éjszakai beszélgetés Lázárral. Szó szerint nem tudom idézni de lényegében ezt mondta: Aki 10-20 év fájdalom után műtétre szánja magát az javulást vár pedig csak lassítani lehet a romlást vagy stabilizálni az állapotát. Sok év kényszeres tartás utáni sorvadásokat és félrekopásokat  nem lehet egy műtéttel rendbe hozni. Csodát vár tőlem a beteg aztán majd szidni fog a műtét után. Aki az első tünetek után kezelésre majd műtőasztalra kerül az nagyobb eséllyel fog javulni és jó esély van rá, hogy nem romlik tovább az állapota. Ő dícsérni fog pedig ugyan azzal a technikával és eszközzel nyúlok hozzá. 

 

-Lehet, hogy ez magyarázza a szélsőséges véleményeket?  Még valami.

Őszintén megmondta, hogy kétséges a műtét eredményessége de amit lehet megtesz. 11 orvos nem vállalt nagy nevű intézményekben mielőtt hozzá kerültem. Akkor arra gondoltam, hogy aki a problémás embereket is vállal annak nyilván nem lesz makulátlan a megítélése, aki csak a "biztos sikert"  vállalja az makulátlan hírű szakember lesz az emberek szemében.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!