Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5107

A honvágy ravasz állat

Mai írásunk szerzője már többször dolgozott Ausztriában, és bár most Magyarországon van, ismét állást keres a szomszédban. Nagyon elgondolkodtató dolgokat írt meg honvágyról, arról, milyen magyarokkal együtt dolgozni külföldön és a végkövetkeztetése: csak az első fél[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5106

Az komoly. 10 alatt nem valami rózsás...

Előzmény: Fezo82 (5104)
Fezo82 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5105
A "bevállalom" itt csak annyit jelent,h ha hajlandó vagyok ennyiért dolgozni..
Előzmény: asx (5103)
Fezo82 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5104
Nem,ezt úgy értettem,hogy ha a fizetésemet visszaosztom a ledolgozott órák számával,akkor jelenleg kb 5 euró az órabérem..sima alkalmazottként,semmi cifra..
Előzmény: asx (5103)
asx Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5103

"ha én mondjuk 5 euró/órás munkabérrel bevállalom..."

 

Az mit jelent, hogy "bevállalom"??? Egyéni vállalkozóként, számlára vagy hogy vállalod be?

Előzmény: Fezo82 (5102)
Fezo82 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 5102
Most a határtól nem messze dolgozom egy télikertes cégnél,de elég furi dolgok vannak itt..1 hónapja dolgozom,de szinte könyörögnöm kell a főnöknek,h jelentsen be.. Ezen a héten odáig jutottam,h a titkárnő lefénymásolta a személyimet, meg az ecardot..szerződést sem kötelező aláírni,úgy tudom..

megtudná mondani vki, h hogy tudom leellenőrizni ezt a bejelentést? Bár úgy emlékszem egyszer már ez volt téma,csak most nem keresném vissza,m mobilról írok..

ja a másik meg az,h napi 15-18 órákat dolgozunk, a 12 órás nap már kónnyűnek számít,viszont teljesen kizárható,h kifizessen rendesen..de mivel nem vagyok bejelentve,ezzel kapcsolatban gondolom tehetetlen vagyok.. Mondjuk hamar lelépek innen,mert most ha én mondjuk 5 euró/órás munkabérrel bevállalom,előbb-utóbb jön vki,aki bevállalja 3 euróért, végül meg közös erővel csinálunk Ausztriából egy új Magyarországot.. Csak feketén, csak gyenge fizuért..
Fezo82 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 5101
ÉN is így tudom..
Ha nem dolgoztál egyáltalán Magyarországon,akkor nem kell beadni bevallást.. Viszont ha szeretnél az Ausztriában befizetett adó után visszaigényelni,akkor ki kell kérned az apehtől egy igazolást arról,h Magyarországon nem volt jövedelmed az adott évben..ehhez viszont először be kell adnod egy nullás bevallást,amibe be kell írni egy kb összeget, amennyit külföldön az adott évben összesen kerestél (gondolom statisztika miatt,mert semmi egyéb értelmét nem látom) Csak azért tudom,m idén nyáron már lejátszottam..
Előzmény: Warnika (5075)
zhiera Creative Commons License 2012.10.05 0 0 5100

Szia! :)

Igen, kb mindenki így van vele, vagyis azt halljuk szinte folyamatosan, hogy mission impossible, de mi bizakodunk :)

Ismerős olyan sincsen, aki már melózott valahol, és be bírna protezsálni a környékre.. de a reményünk még életben van :) Ha meg mégis a mindenki másnak lesz igaza, akkor is legalább megpróbáltuk, aztán majd hazajövünk, tanulunk a történtekből, és felkészültebben iramodunk neki újra :) De ha el se indulunk soha ezért meg azért, akkor nem lesz belőlünk kutyafüle :P ;)

Valamit már muszáj lépni, mert ez az élet itt egy rémálom.

Előzmény: Vitarb (5099)
Vitarb Creative Commons License 2012.10.05 0 0 5099

Akkor gondolom szezonmunkára gondoltok a vendéglátásban. Tavaly Novemberben én is így kezdtem, de egy hónap után hazamentem magyarba (mondjuk úgy nem éreztem jól magam :-9) és utánna jöttem ki Bécsbe. Az a baj, hogy nehéz már nagyon ilyen melót kicsipni. Sok uniós tagállamnak már nem kell munkavállalási és akik tavaly dolgoztak egy helyen viszik az ismerőseiket, ha van is egy üres állás. Ketten munkát szállással... , hát nem lesz egyszerű dolgotok... (de ez csak az én véleményem, nem kell készpénznek venni)

Előzmény: zhiera (5098)
zhiera Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5098

Sziasztok! :)

 

Szia Vitarb! :)

Igen, te az egyszerűbb megoldást választottad :D :) De mi sajna nem tudunk ennyi pénzt összeszedni, hogy előbb a lakást biztosítsuk fixre, aztán meg állást keresni - még az sem biztos, hogy állást ennyi idő alatt leakasztanánk mi is. Tuti, hogy ez volna a legjobb megoldás, de biztos lakhatás híján.. :/ Ha lenne rávalónk, egyértelmű, hogy így cselekednénk mi is, de sajna nincs :(

Életrajzzal már készülünk :) Most azon vagyunk, hogy álláskereső hirdetések, oldalak, mindenféle.. és küldözgetjük, és várjuk, hogy mit mondanak, és bízunk benne, hogy olyat sikerül találni, ami szállást is biztosít. Ha ez nem megoldott, akkor passz, hogy mi lesz.. De meg kell et is próbálnunk, hátha. 

A próbaidőről szóló infókat köszi :) Próbanapra természetesen készülünk, számítunk, az meg nyilván helyben kiderül majd, hogy csak egy napra szól, vagy egy hétre, hónapra.. Meglátjuk.

(most elült a fülemben a bogárka, ezzel az albérletesdivel azért :/ de ketten ennyi pénzt - plusz gondolom kaució sem árt, főleg, ha privát emberkétől bérlem - nem hiszem, hogy össze bírunk így s.o.s. kuporgatni :/ és sajnos ismerősünk sincs kint, akihez átmenetileg be lehetne cuccolni az egyik szoba sarkába, beszállva a rezsibe :/ úgyhogy.. marad a fent részletezett remény :) )

 

Nachtstern, köszi a linket! :)

Judit, neked pedig a lehetőséget! :) (itt is ;) )

Előzmény: Vitarb (5096)
Vitarb Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5097

Helló!

Privát albérleteknél általában nem kérnek munkáltatóit csak megnéznek maguknak és majd eldöntik neked adják-e ki a lakást (szerintem az ingatlanosok sem általában), de nem megy gyorsan (legalábbis nekem nem ment, pedig igyekeztem nagyon :-)). Privátba 1 havi bérletet, 3-6 havi kauciót kell fizetni. Ingatlanosnál ugyanez+ provisio. http://www.wabitsch-immobilien.at/ Ők nem kérnek provisiot és munkaszerződést, az egyik barátom náluk vette ki a lakását, de viszont elég sok kauciót kérnek és fel kell őket hívni vagy be kell menni, mert nem mindig frissítik a honlapjukat.

Üdv.: Vitarb

Előzmény: tsy28 (5039)
Vitarb Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5096

Helló! Szerintem a szállásos munka elég nehéz, főleg ketten. Nekünk 4 hónapja sikerült kiköltözni Bécs mellé, de a bér lakás kivétele sokkal nehezebb volt, mint munkát találni (pedig nem beszéltem nagyon németül, most is csak alapfokon) Munkát 1 hét alatt találtam, de csak úgy hogy feljöttem Bécsbe és telefononon egyeztetett időpontokra mentem el. Bér lakást 3 hónap alatt találtam( privátot kerestem csak), hozzáteszem ha van elég pénzetek rá ingatlanostól könnyebben és gyorsabban megy szerintem. Itt Bécsben kettőtöknek kb. 2000-3000 euróba lenne egy albérlet kivétel priváttól, 2500-3500 ingatlanostól provisioval. Önéletrajzot szerintem vigyetek mindenképp, akkor is ha nem olyan munkára jelentkeztek amiben eddig dolgoztatok. Próbanapotok valószinű lesz. A próbaidő pedig ha nem egyeztek meg máshogy 1 hónap. 

Üdv.:

Előzmény: zhiera (5046)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5095
Sz.Judit00 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5094

Sziasztok!

 

Heti szinten Tolna-Budapest-Bécs-Passau útvonalon megyünk autóval Passauba. Ha esetleg valakinek van gondja az utazással, társulna az alábbi e-mail címen várom a jelentlezőket: judytta90@gmail.com.

Édesapám jelenleg egyedül jár ki, de költségkímélőbb megoldás lenne többen kijárni. Nem csak olyanok jelentkezését várjuk aki egészen Passauig mennek, az adott útvonalon bárhol lehet kisebb kitérőt lenni.

 

További kérdések esetén a fenti e-mail címre várjuk a leveleket, mivel fórumot nem tudom/tudjok rendszeresen figyelni.

 

 

Üdv.:

 

 

Judit

zhiera Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5093

Sziasztok! :)

 

Warnika, nagyon-nagyon köszönöm!! 

Ezeket is át fogjuk bogarászni, felhívni, megnézni, tárgyalni, meg amit csak lehet :)

Drága vagy, hogy segítesz, örök hálám üldözzön érte!

Előzmény: Warnika (5092)
Warnika Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5092

anno mi is néztük az expresszt, sőt állásinterjún is volt a férjem, tisztességes, korrekt, meg is kapta, de Németországban lett volna és közben jött Ausztriába is lehetőség :)

 

infók:

 

Mi ezeken az irodákon keresztül is kerestünk munkát:

Job Invest Kft

Royal Irodaház
Siófok
Fő tér 7. 2. emelet 2. ajtó
22-es kapucsengő
Tel/Fax: 06-84-312-188

 

TK Personal Service Kft

Tk Personal Service Munkaerőkölcsönző GmbH.
Magyarországi képviselő:
Enczmann Éva
Telefon:+36-70-580-0889
Email: tk.allas88@gmail.com
www.tkallas.eu

 

 

Csató Ildikó Katalin

HR tanácsadó

1143 Budapest, Gizella út 42-44.

www.aarenson.hu

+36-1-225-1079

+36-20-488-9019

ildiko.csato@aarenson.hu   

facebook.com/aarenson.consulting

 

 

Ez pedig a hivatalos osztrák munkaügyi központ állásportálja:

 

http://www.ams.at/

 

Előzmény: zhiera (5087)
Danijooo Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5091

Igaz-Igaz! :)

Előzmény: Warnika (5089)
Warnika Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5090

szívesen!

Előzmény: tsy28 (5081)
Warnika Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5089

soha-soha semmiért nem fizetünk előre!!!!

Előzmény: Danijooo (5082)
Danijooo Creative Commons License 2012.10.04 0 0 5088

Szerintem kamu! Hát mire betölti nekik citromailen a jelentkezőket, addigra vége még a szezonnak is :D

Előzmény: zhiera (5087)
zhiera Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5087

Tudjátok, hogy én még min csodálkozom?? (bár lassan eljutok arra a szintre, hogy semmin :DD)

De most főleg azon, hogy van egy baromi kiemelt hirdetés pl az expressz oldalán (erre gondolok, remélem, látszik.. http://www.expressz.hu/allas-munka/allasajanlat/hirdetes-33030020/), és akkor megadnak egy gagyi citromail-es email címet..

Most akkor ez tényleg hivatalos, és komoly ajánlat? Cáfoljatok meg, ha igen, de én kételkedem..

zhiera Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5086

Mondjuk ja.. Magyarországon sajnos nem valószínű, hogy foglalkozik ilyesmivel a hatóság. Pedig nem ártana..

 

Előzmény: Danijooo (5085)
Danijooo Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5085

Nem naív a kérdésed, de sajnos mivel tulajdonképpen nincsen semmi bizonyítékom, illetve nem történt igazából semmi, így a hatóságot ismerve kinevetnének kb! Vagy legalábbis nem foglalkoznának az üggyel! De meglátom mit tehetek! :D

Előzmény: gartfi (5083)
zhiera Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5084

sziasztok! :)

 

flash.gordon (5064), egyelőre bármi jöhetne, komolyan. akár takarító, akár konyhai segítő, akár akármi.. csak biztosítson szállást is lehetőség szerint (ne kelljen legalább a kezdetekben albit bérelni meg nézni külön), de bármi akadna, és elvégezhető, azt elvégeznénk.. a nyelvre most gyúrunk rá..

 

Nachtstern :D (5065) ne is mondd, hogy izgalmas, az nem kifejezés :D de örülök, hogy velünk izgulsz :P :) Mindenképpen be fogok számolni, mi lett a végkifejlet :)

 

webmot (5066) igazad van, tudom én is, hogy a kinti közlekedés sem lesz egy leányálom így, de mivel kocsi most nincs, és a motor sem játszik szar időben.. nincs más lehetőségünk.. ismerős sem, aki vagy itthonról adná oda a kocsiját, h vigyük, hajrá, sem kint, hogy ott keringjünk vele.. vendéglátás a legkonkrétabb, amibe még talán esélyünk lehet (most szezonban főleg..), kidobóságról lebeszélem :)

és köszi a jókiviket :)))

 

Warnika (5069, 5070), a linkjeidet én is lejegyzem, biztos, ami biztos :)

 

Nyúlz of the world (5071, 5072) köszi neked is a segítséget! Hála égnek elég lesz tényleg oda adózni :) csak tartanánk már ott :P

Amúgy vonat: van olyan, h Pécs – Szombathelyen át egyenest Bécsbe (még kedvezményes jegy is van – harmadáron!!!!! – mint szimpla jegy csak oda.. de a kedvezményest azt fix időpontra kell lefoglalni.. vagyis ha pl most foglalok november 17-dikére, akkor igenis akkor kell utaznunk :/ ez meg még képlékeny, h mikor mennénk.. meg h előre találunk e állást, ha igen, akkor oda mikor menjünk..  ha nem találunk, akkor meg passz, h mikor indulunk.. (kedvezménnyel 5400 ft csak a jegy bakker.. rohadt olcsó! ezt kéne megcsípni :/ valahogy..) Grazba sem drágább sokkal, Szombathelyen át (ott átszállva) kb 7000 valamennyi a csak oda út.. ehhez nem kell fix időpont, ez sima.. de Graztól is, Bécstől is még odébb vannak a síszezonos terepek.. :/ meg a szállások ugye.. Grazba este tízre érnénk ki.. akkor már evidens, h ott maradunk (még szállást kell oda keríteni), és onnan tovább.. ?! hát.. agyalunk..

 

Dani, te meg tényleg tehetnél feljelentést.. ez nem hülyeség.. az ilyen kis rohadékok miatt nem bízik az ember már a saját anyjában se.. :/

 

gartfi Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5083

Tudom, hogy naiv a kérdés de tettél feljelentést?

Mert egyre több az ilyen aljas ember. Ha valóban csalóról van szó, akkor azért van a rendőrség, hogy végezze a dolgát.

 

Előzmény: Danijooo (5082)
Danijooo Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5082

Akkor jó volt a megérzésem! Köszönöm a segítségeteket és a válaszaitokat, most megkönnyebbültem! Kicsit motoszkált bennem eddig, hogy mivan, ha elszalasztottam...! Egyébként a pesti akart levenni lóvéval! De ezt bukta a köcsög :D

Köszi mégegyszer! Minden jót! Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (5080)
tsy28 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5081

Huhh!

Ezek közül 3 oldalt ismertem.

Köszönöm a linkekekt!

Előzmény: Warnika (5069)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5080

Szia nézd mit találtam neked.  ;-)) mellik a pesti vagy a SK szlovák akar megkopasztani???

Előzmény: Danijooo (5077)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5079

Helyesen döntöttél. 99% hogy átverés, több jel is utal rá...

Előzmény: Danijooo (5077)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5078

Átverés:)

Előzmény: Danijooo (5077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!