Keresés

Részletes keresés

-!Gabesz!- (X) 2016.12.03 0 0 25847

Már írni sem tudok reggel korán sokkot kaptam a sok hasznos információtól.. szóljál ha indultok, Mi is csatlakoznánk! :)

Előzmény: gabeeen (25846)
gabeeen Creative Commons License 2016.12.03 0 0 25846

nem véletlen, hogy máris elszállitják a leszerelt faablakokat a csere után

 

Mihez lehet kezdeni vajon a bontott ablakokkal? Van ötleted?

Szívesen viszünk neked belőlük a kollégákkal néhány százat teljesen ingyen:D

 

Dobj át egy címet, elérhetőséget és már indul is a projekt:D

Előzmény: lavendeer (25843)
gabeeen Creative Commons License 2016.12.03 0 0 25845

"no offense de a fa tokba ugyanúgy be lehet tolni gáztöltéses 3 rétegű ablakot."

Igen valóban lehet 3 rétegű üvegezést alkalmazni fa ablakoknál is. Nálam ez 88mm-es fa ablaknál érhető el.

 

 

"ha meg a tok ki van szigetelve megfelelően akkor ugyanolyan jó mint a műanyag ha nem jobb."

 Fa ablak esetében valamivel gyengébb U értéket lehet elérni mint a műanyagnál, de természetesen abból is lehet jól szigetelt ablakokat gyártani.

 

Fontos hogy  a hazai fa ablakok anyagát illetően azok magas arányban fenyőből (borovi vagy lucc)készülnek, pedig az köztudottan egy puha nem kültérre való fa fajta. Keményebb fa esetén jelentősen nő az anyagköltség (pl: meranti, vörös fenyő vagy tölgy). Kültérre a legjobb a tölgy lenne ami  azonban  szinte megfizethetetlen árkategória még tehetősebbeknek is. Az általam értékesített 4 rétegben felületkezelt (68 és 88m-es) borovi fenyő ablakok alsó hangon a műanyagnak a 2-szeresébe kerülnek. Én egész biztosan nem fizetnék értük ennyivel többet.

 

 

"ha szavaznom kell akkor a fára teszem a voksot esztétikai és élettartambeli okok miatt."

Az esztétikai okokkal nem vitatkozom ha neked a fa jobban tetszik bár műanyagból is vannak olyan fa hatású fóliák ahol laikusok nem igazán mondják meg elsőre hogy az műanyag vagy fa lenne.

Az élettartambeli dologban viszont abszolút nincs igazad. A legjobb fa ablakokat is felületkezelni kell 4-5 évente mert az UV sugárzás miatt. Erre találták ki a külső alumínium borítást ami közel arany áron elérhető már.

 

"Az 5 éves műanyag ablakaim már javításra szorulnak,márkát nem tudok mondani házzal vettem a nyílászárókat."

A javítás elég tág fogalom, ha csak finom beállításra szorulnak a vasalatok akkor az nem egy nagy dolog.

 

"Ettől még amit a másik olvtárs irt csak pontosítással igaz"

A legtöbb vevő ÁRAT VESZ ÉS NEM SZOLGÁLTATÁST VÁLASZT ÉS VÁSÁROL KÖRÜLTEKINTŐEN.

Ha már gagyi műanyag nyílászárókról írtok ami valóban megtalálható a magyar piacon, akkor hasonlítsuk össze a gagyi fával amit tüzépen natúr kezeletlen formában lehet kapni. Annak a szigetelése, működése, élettartama sem évtizedekben mérhető.

Én a magam részéről megalapozatlan félinformációkból nem szoktam semmilyen területen szakmai véleményt fogalmazni. Neked is ezt javaslom, tájékozódj!

A nyílászáró iparág már fényévekre van attól amikor a kőművesek a silány minőségű nyílászárókat begányolták.

 

Nagyon sok olyan dolog van amit ha hozzáértő kollégákkal leírnánk nektek a szakmáról simán kínainak tűnne. Ezt nem kioktatásnak szánom mielőtt esetleg félre értenéd, csak mihez tartás végett.

Előzmény: Törölt nick (25842)
-!Gabesz!- (X) 2016.12.03 0 0 25844

Már megért ma is felébredni... hoztam light colát, meg szénhidrátcsökkentett popcornt.. kezdődhet a buli :D Kérlek meséjetek még! :D

lavendeer Creative Commons License 2016.12.03 0 0 25843

nyalvánn a műanyagablakos erdeklobbi szerint szerint szar a hagyományos faablak, meg a zsalu...élni kell nekik is valamiből. 

nem véletlen, hogy máris elszállitják a leszerelt faablakokat a csere után

Előzmény: 0l0 (25840)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.03 0 0 25842

Szia

no offense de a fa tokba ugyanúgy be lehet tolni gáztöltéses 3 rétegű ablakot.

ha meg a tok ki van szigetelve megfelelően akkor ugyanolyan jó mint a műanyag ha nem jobb.

nálam van fa és műanyag ablak is.

ha szavaznom kell akkor a fára teszem a voksot esztétikai és élettartambeli okok miatt.

Az 5 éves műanyag ablakaim már javításra szorulnak,márkát nem tudok mondani házzal vettem a nyílászárókat.

 

Ettől még amit a másik olvtárs irt csak pontosítással igaz

Előzmény: gabeeen (25841)
gabeeen Creative Commons License 2016.12.03 0 0 25841

"Sokkal rosszabbul hőszigetelnek mint a hagyományos kétszárnyú ablakok, erkélyajtók, ontják a hideget télen.

Aki teheti, jobban jár ha a régi ablakát karbantartja, festi, tömíti."

 

Tényleg el is hiszed ezt a hülyeséget, vagy csak simán trollkodni akarsz?

 

Nekem a saját lakásomon  idén 10 éves, 3 kamrás műanyag ablakok vannak Ug=1,4-es üvegezéssel.

A régi ablakaimhoz képest 3-4°C-al magasabb a hőmérséklet, huzatmentes és sokkal kevesebb por, zaj jön be a lakásba. Ezen kívül a 12 éves tevékenységem alatt sok visszajelzést kaptam a megrendelőimtől ami szintén a saját tapasztalatomat erősíti.

Azóta fejlődött az iparág!

A 10 évvel ezelőtt még  prémiumnak számító 5 kamrás, 2 tömítéses, 70mm vastagság körüli nyílászárók most az alapnak számítanak. 

Ehhez képest a jelenleg elérhető 90mm körüli 3 tömítéses, 3-szoros üvegezésű ablakok, ajtók egész más perspektíva.

 

Én nagyon fordítva látom ezt a dolgot mint te, mindig nevetek rajta mikor olyan hülyeségeket olvasok vagy hallok hogy "régi nyílászáróit felújítjuk ami jobb lesz mint az új műanyag ablakok".

Megérdemli mindenki aki ezt választva bekajálja hogy a 30-40-50 éves kiszolgált nyílászárókból jobbat lehet kihozni mintha újat csináltatna.

Előzmény: lavendeer (25839)
0l0 Creative Commons License 2016.12.03 -1 0 25840

Érdekes, hogy most különböző aliasok kezdték el ezt mondogatni különböző topikokban...

Ez a vélemény itt nem számíthat túlzott népszerűségre, de a nagyobb gond az, hogy nem is valami helytálló megállapítás.

Előzmény: lavendeer (25839)
lavendeer Creative Commons License 2016.12.03 -1 0 25839

konkretan szarok ezek a nyílászárók, csak csodálkozom hogy emberek tömege képes bedőlni ennek az agyonreklàmozott marhaságnak. Sokkal rosszabbul hőszigetelnek mint a hagyományos kétszárnyú ablakok, erkélyajtók, ontják a hideget télen.

Aki teheti, jobban jár ha a régi ablakát karbantartja, festi, tömíti.

ganser Creative Commons License 2016.12.02 0 0 25838

Tudsz jönni hétfőn kolléga Úr?

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25837)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.12.02 0 0 25837

Sajnos nem.

Előzmény: ganser (25836)
ganser Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25836

940*1550 nem lesz jó????

cheeseeee...

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25834)
ganser Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25835

Nekem jó!

Én megyek nagyon szívesen!

Mondjuk 18-tól jobb lenne-ha javasolhatnám.

Vidékiek! Hol vagytok?

Az első kört én fizetem.

Utána fuvart is vállalok!

Előzmény: Gergely Fritz (25832)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25834

Köszönöm, de szombat reggelre kell!  :))

Előzmény: Kisdi (25833)
Kisdi Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25833

Ha megrendeled tőlem a héten, az 50. héten odaszállíttatom neked :D :D

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25827)
Gergely Fritz Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25832
Előzmény: kiss_atti (25831)
kiss_atti Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25831

Na,

 

akkor kiírja valamelyik ablakos a szakmai konzultáció helyszínét és időpontját ??

:-))))

Előzmény: gabeeen (25830)
gabeeen Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25830

Ha Pesten leszek amikor a találkozó lesz szívesen elmegyek én is.

Előzmény: ganser (25821)
gabeeen Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25829

Igen találkoztam ezzel a szellőzővel. Szeptemberben szereltünk olyan ablakot Münchenben ahol ilyen típusú szellőzőt kértek.

Nem javaslom neked, röviden és tömören egy VACAK.

Mindenkit le fogok beszélni erről a szellőzőről aki ilyet szeretne az általam beépített műanyag ablakba.

 

Én az Aerecot javaslom ami ugye neked nem tetszik.

Előzmény: csajkics (25828)
csajkics Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25828

Kedves szakértők és fórumozok!

 

Érdeklődnék, valaki találkozott e ilyen típusú szellőztetéssel:

 

https://www.sip-windows.com/en/products/window-systems/climaktiv-plus

 

Ha igen mik a tapasztalatok? Netán itt, vagy privátban ki értékesít ilyen szellőztetőket.

 

Ha nem, akkor hasonló, kompakt típusokat ki gyárt és Magyarországon épít be?

 

Mert a hővisszanyerőst valószínűleg a költségvetés nem bírja el. Az Aereko-s nem tetszik, a többi amit láttunk is borsosabb felárat igényel. 

 

Köszönettel: Viktor

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25827

Nincs valakinek megmaradva vagy beragadva 2db 1550mm x 940mm-es nyílásba való ablaka? Pár centi nem probléma, nem olyan helyre kell! Lehet egyszárnyúakból is, majd összesoroljuk.

-!Gabesz!- (X) 2016.12.01 0 0 25826

m2 árat a szerkezetekre nehéz lenne korrekten meghatározni.. tudni kellene a szerkezetek típusait, méreteit stb.. ha kapok konszignációt e-mailen, akkor tudok rá árakat küldeni.

 

Beépítés ... hagyományos, vagy RAL, ha RAL akkor melyik formában, stb... kellene több információ.

 

Én is forgalmazom ezt a típust, csak ajánlani tudom. Jó ár / érték arány magas műszaki tartalommal.

 

... halkan jegyzem meg Én a kétrétegű üveget elfelejteném :)

 

 

Előzmény: AE ház (25823)
-!Gabesz!- (X) 2016.12.01 0 0 25825

Mi is mennénk 2-3 fővel akár :) ... csak az időpontot kellene összehangolni, de ha alkalmas az időpont, akkor Mi is benne vagyunk! :)

Előzmény: ganser (25821)
Viktorinogsz... Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25824

Sziasztok, lecserélték nálam a hőszigetelt ablakokat, jobb (remélem) 3 üveges Siegenia vasalatú ablakokra.

Az egyik kétszárnyú jobb oldali szárny jobb alsó sarkánál a zsanért beljebb kellene állítani (nem tömít ott rendesen) de nem találok állítási lehetőséget. Mit lehetne tenni?

A képek a zsanérról:

A tükörben látszó furatok közül az alsó olajzónak tűnik, a felsőben pedig egy keresztcsavar feje van.

AE ház Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25823

Sziasztok!

Ezt a fajta és tulajdonságú nyílászárót ajánlanátok felújításhoz, ha a cél Alacsony Energiaigény elérése? Vagy ehhez képest milyen minőségi javítás szükséges? 45m2 nyílászáró felületre fehér színben beépítéssel milyen árat mondanátok reálisnak?

Köszönöm az észrevételeket!

 

Profil: Veka 82 MD "A" kategóriás 7 légkamrás profilrendszer, horganyzott acél merevítéssel, 3mm-es falvastagsággal, 82mm-es beépítési mélységgel EPDM gumitömítéssel

Vasalat: Roto NT vasalatrendszer hibásműködtetés gátlóval extra erősített sarokpánt, huzatbiztosító, kényszerbehúzás, hibásműködtető  mechanizmus és sarokcsapágy 120 kg-os teherbírással

Üveg: 2rétegű üveg k=1,00 W/m2K hőszigetelési és Rw=33 db zajcsillapítási értékkel. 4 mm-Low-E/16 mm-Argon/ 4 mm-Low-E

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25822

Én nyitott vagyok ;)

Előzmény: ganser (25817)
ganser Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25821

Eddig már hárman vagyunk!

Hol a többi?

Előzmény: Gergely Fritz (25820)
Gergely Fritz Creative Commons License 2016.11.30 0 0 25820

Én is benne vagyok, legalább átvehetném az Aubi kulcsot. :)

Előzmény: ganser (25817)
Kisdi Creative Commons License 2016.11.30 0 0 25819

Jó van na, utána olvastam :)

Előzmény: Gergely Fritz (25815)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.30 0 0 25818

Pont ráérek

 

most már egész évben, kivéve a jövő hétfőt, mert akkor Regensburgba szólít a kapitalizmus...

:-)))

Szóval én benne vagyok.

Előzmény: ganser (25817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!