Keresés

Részletes keresés

macmelon Creative Commons License 2014.04.05 0 0 163458

Már kivetették, régen volt divat.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (163457)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.04.05 0 0 163457

Ilyet fiúk is hordanak? Ma már semmi sem meglepő.

Előzmény: Spenót (163456)
Spenót Creative Commons License 2014.04.05 0 0 163456

Egy kicsit bonyolultabb, de igen divatos megoldás lehet erre egy ilyen ajtókopogtató típusú mellbimbó piercing csak egy kicsit nagyobb golyóval, hogy jobban eltartsa a pólót a mellbimbótól.

http://0.tqn.com/d/create/1/0/b/8/E/-/how-to-care-for-a-nipple-piercing.jpg

:-) 

Előzmény: Tybee22 (163451)
Spenót Creative Commons License 2014.04.05 0 0 163455

Annyira jó, hogy kezdenek visszajönni a régi, futással kapcsolatos egyéb kategóriába sorolható dolgaim.

Az imént ebédeltünk és csak annyit ettem, mint a 6 éves lányom, hogy tudjak délután egy jót futni hányás nélkül. Azért is hasznos ez, mert most pl. tudok hason tabletezni anélkül, hogy felborulnék a gömbölyű hasamtól :-) .

 A futás meg is nehezíti a diétámat. Most, hogy másnaponta 5-600 kalóriás futásokat rendezek olyan éhes tudok lenni estére, mint egy vérfarkas. A fogyózás miatt amúgy is mínuszban vagyok, de a futástól ez sokkal mínuszabb lett. Érdekes, hogy az úszás és spinning nem terhel meg ennyire... vagy valami egyéb ok miatt vagyok sokkal éhesebb.

 

lacciko Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163454

Köszönöm a jó kívanságot! :) Majd írok, hogy mik a tapasztalatok a márkával kapcsolatban.

Előzmény: viktor a takarító (163444)
viktor a takarító Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163453

Van boxerem is, varrás nélküli. A decathlonos saját márkás teljesen jól használható. A slip fazon viszont jobban bejött, mert véletlenül sem gyűrődik fel, mondjuk egy útszéli falocsoláskor, mivel a felgyűrt boxer és futónadrág  - nekem - véresre tudja dörzsölni a combom, ami után napokig delta alakzatban közlekedem. Ugyanezen ok miatt térek át mostanában a testre feszülő rövidnadrágokra is, megoldja az izzadtan felgyűrődő nadrágszárak problémáját.

Előzmény: Tybee22 (163451)
Pinyo Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163452

A reggeli rutin számomra azt jelenti, hogy időben kelés, vécé (!), evés befejezése 3-3,5 órával a rajt előtt (bringa 3, futás 3,5-re jött ki nálam).

Rajt előtt egy órával abbahagyni az ivást, innentől a rajtig csak ürítek.

Előtte 20-60 perccel valami energia. Versenyhossztól vagy kedvtől függően Cerbona/Mars/Snickers/zselé. A zselét mondjuk 10 perccel rajt előtt, Cerbonát és a csokiféléket egy órával előtte szoktam, mondjuk a Cerbonát mondjuk csak bringa maratonok esetén szoktam.

Előzmény: Tybee22 (163436)
Tybee22 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163451

Én le szoktam ragasztani átlátszó ragtapasszal a futáskor a mellbimbóimat, muszály különben fájdalmas, régen volt egy-két durva tapasztalatom; ha már itt tartunk, speckó boxert használ valaki futáshoz? Nekem néha sikerül a combtövem belülről kidörzsölni. :/ 

A cipő viszon csak nagyon- nagyon ritkán szúr ki velem.

Előzmény: krilin (163448)
Spenót Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163450

Nekem inkább horror volt :)

Előzmény: krilin (163448)
Spenót Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163449

Ha a mezőgazdasági járművekkel letaposott agyagos/homokos ösvény ilyen, akkor szigorúan monoton növekvő, de jelenleg úgy 1/3 arányban terepfutok.

Előzmény: macmelon (163446)
krilin Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163448

'láttam már FB póló által kidörzsölt mellbimbóból combra csöppenő vért'

Ez akár egy bűnügyi regény nyitó mondata is lehetne :)

Előzmény: Spenót (163443)
Spenót Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163447

Amikor először láttam ezt a módszert, nagyon sajnáltam az illetőt, hogy annyira erős tempóban futott, hogy teljesen elmúlt a finom motoros koordinációja és összeroppantotta a poharat :) Aztán rájöttem, hogy pont emiatt (is) nem rakják általában tele a poharakat.

Én annyira megszoktam, hogy megállok büfézni, hogy már nem is nagyon akarok a pohárral csőrözni, de másnak biztosan hasznos tanács.

 

Tökre be vagyok már sózva, hogy újra versenyre megyek. Tavaly megnéztem a családdal 1-2 versenyt és beugrott a Toldi "Jő az anya-farkas szörnyü ordítással" vagyis... "Hej! ha én is, én is köztetek mehetnék"

Megyek is 9 nap múlva. :)

Előzmény: viktor a takarító (163445)
macmelon Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163446

Olyan futás, amely nem mesterségen lerakott - és ezzel a felület fő jellegét biztosító - borításon történik. Esetleg: fú jellegzetessgében természetes úton létrejött borítás.

 

Nagyon nehéz.

 

(Elég sokat gondolkoztam, hogy a macskakő ne legyen terepfutás, de a sóderral megszórt út igen, viszont a salakos futópálya megint ne. De még nem látom tökéletes megoldást. Lehet, hogy eleve ott van a baj, hogy a murvás út nem is terepfutás? Szerintem az.)

Előzmény: Spenót (163443)
viktor a takarító Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163445

Ha a pohár max 2/3-ig van, akkor a tetejét össze tudod nyomni középen (megtörni a karimáját), anélkül, hogy leöntenéd magad. Így a közepe zárva lesz, a két széle csőrös, és egy kicsit viheted magaddal a tartalmát kortyolgatva, anélkül, hogy kilötyögne. 

Előzmény: Spenót (163441)
viktor a takarító Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163444

Ha néhány futás után is ez a tapasztalatod, és nem érzel eddig nem tapasztalt térd/boka/talp/sarok fájásokat, akkor jó választás. Fuss benne sokat, egészséggel :-))

Előzmény: lacciko (163440)
Spenót Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163443

Én bárhol kidörzsölődök igény szerint, de a lábujjaim között ilyen még nem volt szerencsére.

Kérem egyébként a terepfutás definícióját, mert erős a gyanúm, hogy én újabban azt teszem, csak kicsiben. A falu város határában futkosok a mezőn, mert ott a kutya is rohangászhat szabadon.

 

A harmadik részben majd a mellbimbóvédelemről szeretnék olvasni :)

Hú, már nem is tudom ki volt az, de láttam már FB póló által kidörzsölt mellbimbóból combra csöppenő vért. 

Előzmény: Elm (163442)
Elm Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163442

Futás előtt vagy vazelinnel, vagy lanolinos babakremmel be szoktam kenni a lábfejemet. Kevésbé dörzsölődik ki, beázást is jobban bírja, de a lényeg, hogy a lábujjaim között, ahol amúgy elő szokott fordulni, így nincsenek vízhólyagok egyáltalán.

A leukoplasztos boka-keresztberagasztás majd a következő lecke lesz, ha terepfutás kerül elő. :o)

Előzmény: Spenót (163441)
Spenót Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163441

Én meg szoktam állni pohárból iváshoz és közben lemerevedés ellen úgy toporgok, mintha pisilni kellene. Az én tempómban nem az a 10 másodperc hiányzik a végén és nem is az hiányzott soha. Ha leöntöm magam és esetleg a cipőbe megy, akkor az meg sokkal kellemetlenebb az esetleges kidörzsölődés miatt.

Én ettől a kidörzsölődéstől parázok inkább. Eseménytelen életem eddigi egyetlen maratonján (2003.11.02. Győr) az esőben az erdei részen folyton a pocsolyákat kerülgettem és ugrottam át. Nem tett jót a tempómnak (rohadtul nem), aztán persze a cipőm is beázott és a szétázott, ledarált bőröm eléggé fájt (inkább másnap).

 

A legjobb a frissítő zuhany nyári versenyeken. Amikor az első ilyen alatt elfutottam (Dreher maraton váltó az 1800-as évek közepén), akkor meg is álltam "zuhanyozni" kicsit, de hátulról nagyon anyáztak... csak a tusfürdőt kerestem, de nem voltak elég megértőek a sporttársak.... :) és a cipőm is vizes lett.

 

Na, ma este tutter, hogy vizes futócipőkről fogok álmodni... :)

Előzmény: macmelon (163439)
lacciko Creative Commons License 2014.04.04 0 0 163440

Egy karrimor-t vettem. Azok a szempontok szerint, amiket leírtál, kényelmes. Az eladó sokat segített. Már meg is volt az első futás benne, és tényleg jó volt. Könnyű is, a lábamat is tartja rendesen.

Előzmény: viktor a takarító (163434)
macmelon Creative Commons License 2014.04.03 0 0 163439

A pohátból ivást pohárból ivással! :)

 

Szerintem csak csináld, belejössz. Ha mégis akarod: keresel egy peremet, pl. egy magasabb kerítés alja betont vagy ilyesmit, és ráteszel magadnak pár megtölött műanyagpoharat.

Előzmény: Tybee22 (163438)
Tybee22 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 163438

Nem tudom mi volt ma, de ha ha valakinek van ötlete, ossza meg. Voltam futni a 12,9 km-t és úgy 7 km után valami történt, lökés szerűen hirtelen megéreztem magamban az energiát, és utána gyakorlatilag végig igen jó tempóban sikerült futnom, így átlagban 6 p./km lett a sebesség. A max tempót meg kicsit veszélyesnek tartom, bár a 8,7 km-en meg lehet próbálni, mert jártam már úgy, hogy a táv 75%-a körül teljesen elfogyott az energia, és utána nagyon szenvedős volt haza érni. A pohárból ivást fogalmam sincs hogy gyakoroljam... :| 

Előzmény: macmelon (163437)
macmelon Creative Commons License 2014.04.03 0 0 163437

Pohárból inni nehéz, gyakorolni érdemes.

 

Amennyit csak tudsz vigyél be folyadékot, nem kell "módjával", normális tempónál (kis túlzással) sose elég.

 

Egyenletes tempóban maxra nálam azt jelenti, hogy egyenletes tempóban maxra :) Azaz a lehető leggyorsabban, egyenletes tempóban. Ha a végén lassulsz, akkor túl gyors volt, ha a végén marad, túl lassú (nyilván pár lépés hajár mindig benne van).

Előzmény: Tybee22 (163436)
Tybee22 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 163436

Bocsánat, kicsit eltűntem, illetve olvasó üzemmódban azért lesem mindenki hozzászólását. Szóval a futások is mentek közben, meg hát zajlott az élet. Kb. arra jutottam, hogy a versenyig futom a szokott 8,7 km-et, illetve néha 12,9-et, úgy tervezem a jövő hétvégén nyomok egy 20,5 km-t, az érzés kedvéért. Illetve a futás közbeni fogyasztás, nem vagyok híve a dolognak, szerintem nem is fogok sem a nagy körömön, sem a versenyen ch-t bevinni, folyadékot azt igen, de csak módjával, azt szoktam most is néha, bár nem tudom milyen lesz pohárból inni, mert én fél literes flakonból szoktam, de lehet, hogy ott is úgy lesz, mert majd barátnőm beadja valahol, persze csak ha kivitelezhető. Valószínűleg mindenféleképpen érdemes lenne inni, mert én borzasztó izzadékony vagyok, képes vagyok 2 kg-ot ledobni 1 óra alatt most, nyáron ez lehet akár 3 is! 

 

Elm 2014.03.29 21:48:22 © - Köszönöm szépen a fotót, még mindig nem jutottam a reparálásig, de most már tudom, hogy kezdjek neki! :)

 

macmelon 2014.03.24 21:16:28 © - "Viszont a verseny nem este lesz. Be kell lőnöd némi reggeli rutint. Oké, hogy a tempó nem fontos, de az embert könnyen elkapja a gépszíj egy "versenyen". Én futnél valamilyen tesztet. Akár egy 7-8 km-es is sokatmondó lehet. Egyenletes tempóban maxra."  --- Egyenletes tempóban maxra ez nálad mit jelent? Meg az előtte a reggeli rutinnal mire gondolsz, mi változik a reggeli futással? Mondjuk az tény, hogy önmagában az is furcsa néha, amikor még világosban indulok, és jól megnéz a sok városi ember.

Spenót Creative Commons License 2014.04.03 0 0 163435

Az igen! :)

Én középiskolás koromban rögbiztem. Az edző egyik kedvenc mondása volt, hogy sprinteljünk egyet a citadellánál. Ehhez persze fel is kellett futni oda a BEAC pályáról, aztán meg a sprintelgetés után vissza. Mivel csak sprint volt aznap, ezért volt egy kis erősítő gimnasztika a végén... (6-8 gyakorlat nemtomhány ismétléssel, körönkénti 1 perc pihenővel)

Ilyenkor a liftig is alig bírtam fölmenni otthon, mert volt 9 rohadék lépcső. Szerencsére volt korlát, amin felhúzzam magam. Egyik ilyen után 9 szelet kenyeret ettem meg és akkor valahogy nem voltam dagadt...

Jók voltak ezek a Citadella körök :)

Előzmény: Pinyo (163433)
viktor a takarító Creative Commons License 2014.04.03 0 0 163434

De ez nem elég. Lábállás, lábujjak és varrások találkozása, sarok magassága (van, akinek kell a magasabb sarok, van, akinek rossz), lábfej szélessége, lábállás (több típus van a felülnézet alapján), csúszkál-e a sarkad benne vagy éppen nyomja a bokacsontod, mert magasan van a belső széle. Persze, a klasszikus márkák népszerű cipőivel nehéz mellélőni, de mondjuk már egy Asics gel nimbust sem vennék próba nélkül, csak ha már volt rajtam hasonló korábban. 

Előzmény: lacciko (163432)
Pinyo Creative Commons License 2014.04.03 0 0 163433

Tegnap munkába futottam.

Hazafelé kellett még pár Citedella kör, hogy meglegyen a napi 30 km (ami egyben a heti is lesz, ahogy most kinéz :))

lacciko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 163432

Köszönöm a tippet! :) Közben bementem a sportsdirect-be, meg feljártam az összes nagyobb boltot, és találtam pár számomra alkalmas cipőt. A sportsdirect-ben ki van táblázva, hogy melyik talptípushoz jó.

Előzmény: Lassú Nyíl (163424)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.04.02 0 0 163431

A nagyobbik baj, hogy valaki jön felém egy kalapáccsal.

Előzmény: Lassú Nyíl (163430)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.04.02 0 0 163430

Megint fejeden találtad a szöget.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (163429)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.04.02 0 0 163429

És akkor te lehetnél az index legjobb riposztere.

Előzmény: Lassú Nyíl (163428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!