Keresés

Részletes keresés

Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77600
Ezek a dolgok olyan bosszantóak.Az én fejemet ugyan nem ordították le,de teljesen hülyének néztek.Na és persze olyan színezete volt a dolognak,hogy "NEHOGY MÁR EGY LAIKUS MONDJA MEG"!
Előzmény: judit1975 (77591)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77599
Pat!Hogy működik ez az egész?Fel kell hívni a Tündét telefonon és kérni kell először egy konzultációs időpontot?A foglalkozások délután vannak?
Ezek szertint te a beülti után nem feküdtél?
Bocs a sok kérdésért,de nagyon kíváncsi vagyok! :))
Előzmény: Pat74 (77578)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77598
Semmi esetre sem hagy abba az utrót.Én egy olyan lánnyal voltam vérvételen,aki végig barnázott,negatív lett a tesztje és a hcg-je 34 volt.Amire azt mondta a doki,hogy várjanak rá még egy hetet.Rávártak és azóta már 4 hónapos terhes.Ezt csak azért írtam,hogy teljesen különbözőképpen reagál a szervezetünk.
Mellesleg én is májusban töltöm a 34-et(18-án),kismamiként akár bulizhatnánk is. :))
Előzmény: Törölt nick (77589)
k.a.r. Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77597
Milnának nagyon-nagyon sok gratula!

üdv,
k.a.r.
Előzmény: Törölt nick (77532)
ibeD Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77596

Sziasztok Lányok!

Elvileg itt inkább csak RO vagyok, de azért leírom a véleményem.

Azt gondolom a sikerességi rátákon nagyban javítana, ha mind az "egyszerűnek", mind a "drasztikusabbnak" titulált diagnosztikai módszereket, már az első lombik előtt lezongoráznák. Ugye a mai protokoll szerint, ha nem eleve e miatt kell lombikkezeléshez folyamodni (hanem pl. a férj spermaképe miatt), akkor az átjárhatóságit, a hiszterót és a lapart is csak a 2-3. sikertelen lombik után javasolják az orvosok. Tudom, hogy az intézetek között ebben eltérés lehet, de szerintem a lapart mindenképpen csak ez után javasolják. Jó példa erre az endometriózis, amit tudomásom szerint igazán pontosan mind diagnosztzálni, mind gyógyítani csak így lehet és lehet, hogy addig semmilyen panaszt nem okozott, mégis akadályozhatja a sikertelenséget. Illetve az orvosom szerint vannak olyan elváltozások, amiket csak így lehet kimutatni, arra az UHU alkalmatlan. Szóval bár ezek a vizsgálatok általában baromi drágák (valószínűleg épp ezért nem képezik a protokoll részét) szerintem a TB-nek is olcsóbb lenne előbb minden akadályozó tényezőt kizárni, vagy orvosolni, mint egyik lombikot a másik után csinálni. Arról nem is beszélve, hogy bár a hormonkezelés nem egy "invazív" beavatkozás, azt gondolom az egymás után kapott óriási adag hormonok sem tesznek túl jót a szervezetünknek.

Az IR-ről csak annyit, hogy az orvosom szerint ez egy viszonylag "új" felfedezés (kb 5-6 éve foglalkoznak vele), nagyon megoszlik róla az orvosok véleménye. Egyesek szerint abszólút befolyásoló tényező, mások szerint köze nincs hozzá. Ezért nincs róla fogalma sem egyes orvosoknak, illetve egyes orvosok ezért utasítják el élből. Az más kérdés, hogy egy okokat kereső "kismamajelölt" minden szalmaszálba belekapaszkodik. Nekem az orvosom mondta azt is, hogy viszonylag kevés helyen végeznek terheléses IR vizsgálatot, pont a probléma egybehamgzó orvosi megítélése miatt.

 

cettia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77595
Szerintem hiú remény, hogy mostanában odáig jussunk, hogy minden lehetséges okot kizárnak és csak utána jönnek a drasztikusabb beavatkozások.

Ha jobban belegondolunk, akkor az is meglehetősen az, amin mi átes(t)ünk, még örülhetünk, ha a szigorú protokollon kívül valami egyebet is megpróbálnak, de azt azért nem feltételezem, hogy hobbiból végezzenek laparoszkópiát (bár ki tudja?).

Ez most nagyon elvetemülten hangzottm, a józan ész mértékéig én teljesen megbízom a dokimban, de, ahogy a barátnőmmel is megállapíttottuk, szinte mind egy kicsit szakbarbárok és az általuk képviselt vonaltól nem igen tudnak tovább látni. Bár az én dokim pl. már ajánlotta a vitaminokon kívül a táplálékkiegészítőket is (nem azért, mert ez ő biznisze).

De én még mindezek tudatában is azt mondom, jó, hogy bekukkantottak a laparoszkóppal, különben lehet, hogy az idők végezetéig csak találgatnánk, remélem semmit sem kutyultak el.
Előzmény: judit1975 (77591)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77594
Midway!

Szerintem se hagyd abba az utrot, főleg ha meg sem jött még! Mindjárt itt a csütörtök, addig bírd még ki, és bízz! Lehet, hogy késői megtapadás!
Előzmény: Törölt nick (77577)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77593
Rill!

Én is mindig így voltam, véreztem, aztán mindig reménykedtem, hogy hátha a doki azt mondja sikerült. A remény hal meg utoljára. :-)
Előzmény: rill (77580)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77592
Móka!

Sok primitív ember van, ne törődj velük. Mondjuk pont én mondom, aki mindent mellre szív. :-)))
Nekem is volt már kedves beszolós, pl. szomszédom hát elég tanulatlan, buta nő, 2 éve megkérdezte, hogy: "Na és baba mikor lesz, ketyeg ám a biológiai órád!" Na pufffff. Szóval hülyék vannak mindenhol.
Előzmény: Móka70 (77574)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77591
Szia Cettia!

Nekem orvos ismerősöm mondta, hogy vannak orvosok, főleg nőgyógyászok, akik szeretnek ilyen vizsgálatokat végeztetni, és sokszor több a kára, mint a haszna. Egyébként meg szerintem mielőtt ilyen drasztikus beavatkozást végeznének, az egyszerűbbeket kéne megcsinálni, mint pl inzulin, amiket vérből ki lehet mutatni, és lehet, hogy már ott kiderülne a probléma. Csak hát erre a legtöbb orvos tesz nagy ívben.....

Endzsi!
Még mindig le vagyok döbbenve a háziorvosodon. Szerintetek nincs egységes protokoll, hogy milyen beutalót adhat egy háziorvos? Én az előbb hívtam fel őt az inzulinos leletem miatt, mert konzultált diabetológussal, aztán akarnak majd még vmi c peptid vizsgálatot is. Rákérdeztem, hogy tud-e adni a férjemnek beutalót andrológiára (ugyanis kúrálom őt és reménykedek, hogy lesz javulás a spermaképben:-), persze hogy tud, mondta. Szóval érdekes, hogy kérhetek bármit :-) tőle, mindent lehet.
Nem értem a többi háziorvost, miért nem tud megírni egy egyszerű papírt.

Van egy másik lány egy másik fórumról, mondta, hogy kért ő is a háziorvosától beutalót terheléses cukorra, meg inzulinra, aztán a doki leordította a fejét, hogy honnan vesz ilyen baromságot, hogy cukros (ránézésre megállapította, hogy nem), és különben is ő nem adhat, meg nincs is ilyen vizsgálat, még az ottani kórházban sem. Gáz.

Plusz doki barátnőm mondta, hogy ő is végig kérdezett minden laborost a kórházukban, ilyenről, hogy inzulin rezisztzencia, meg több pontos inzulin mérés, még csak nem is hallottak róla!!!!!!!!!
Előzmény: cettia (77569)
cettia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77590
Helló Midway!

Örülök, hogy kicsit jobban vagy! A dokival, aki a beültetést végezte életemben először találkoztam, ráadásul a műtőben!!, nekem az a tapasztalatom, hogy kérdezni kell őket mindenről.

Az évek számában akkor a javamra +3 év (júliusi öreg gyerek vagyok, de nem így érzem, max. néha ijeszt meg)

A négy fagyasztott embrió még 2 beültetésre is elég lehet, hiszen, ha jól tudom kettesével fagyasztják le őket!!!

Úgyhogy a reményt persze, hogy nem adod fel!
Előzmény: Törölt nick (77589)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77589

Szia Cettia,

Koszi hogy leirtad ezeket, ugy latszik teged kedvel a doki, nekem soha nem szokott semmit mondani , max ilyeneket hogy melyik nap menjek meg ilyesmi, de mindegy nekem igy is tokeletesen megfelel:-)

Ha lelekben en mar feladtam ezt a mostanit, de a hetvegi tompasag utan most mar kezdem jobban erezni magam, es teged latva bizakodom ujra
Hiszen ott van meg az a 4 fagyasztott, tehat elvileg esely van egy ujabb kiserletre es ami fontos a gyogyszeres tortura nelkul!

Egy baratnomnek is a 2 sikerult es az is fagyasztottbol lett, szoritok neked nagyon!
Te hany eves vagy? (en 34 leszek majusban)
Előzmény: cettia (77583)
manokorona Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77588

Sziasztok Lányok,

köszönöm a tanácsokat, ma már a tettek mezejére lépek.

 

Endzsi,

megnéztem az ARWEN tornát, nagyon tetszik! A diéta viszont elborzasztott... én imádom a kenyeret meg a tejeskávét - hogy lehet ezek nélkül élni?...:) Amúgy mindig azt gondoltam magamról, hogy viszonylag egészségesen táplálkozom: eszem sok zöldséget, gyümölcsöt (amúgy 52 kg vagyok), de tudtam a bűneimet is: kevés folyadék és a vörös húsok - de ezeken még könnyebb változtatni.

 

Mindenkinek nagyon szorítok, aki éppen a beültetés utáni várakozási időszakot éli - én mindig azt viselem a legrosszabbul. Mindannyiunknak reményt ad, ha a tünetekből (amiket a gyógyszerek miatt mindig megtapasztalunk) lesz végre eredmény!!!!

 

 

 

 

kollina Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77587

Én úgy emlékszem, hogy a beültetés napján már nem kellett szúrni. Nekem a doki pontosan felírta, hogy mikor miből mennyi kell. 28 napig ment a Deca, és úgy volt kiszámolva, hogy az utolsó a beültetés előtti napon volt beadva.

 

Az a legjobb, ha betelefonálsz és megkérdezed mit csinálj!

Előzmény: Zeusz77 (77523)
kollina Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77586

Szia Milna!

 

Gratulálok! Legyetek nagyon boldogok.

 

Még nekünk is van 4 fagyibabánk, már nagyon visszamennék értük. :)

Előzmény: Törölt nick (77532)
cettia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77585
Bocs, most látom, hogy írtál! Akkor csak hajrá! Benned van a bizodalmunk!
Előzmény: Pat74 (77578)
cettia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77584
Szia Pat!

Köszi az érdeklődést, de minden változatlan, az utro felfújta a hasamat és a cicim érzékenyebb kicsit(de az a menstruáció előtt már kb. 1 héttel az szokott lenni), néha az alhasnál érzek v.mit, de egyébként semmi.
Ezért is kérdezgetek mindenkit róla, de mindenki mást mond.
Mindenesetre még mindig kímélem magam, aztán majd meglátjuk. Most pont egy hét telt el a beültetés óta.

És veled, mi a helyze? Azt nem is írtad.
Előzmény: Pat74 (77578)
cettia Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77583
Szia Midway!

A beültetésnél én kifejezetten rákérdeztem a dokira, mit gondol a tesztelésről.
Egyértelműen azt mondta, hogy nem ajánlja, mert nem 100%-os az eredmény, ha -, meglehet, hogy nem elég érzékeny a teszt, ill. azt is olvastam, hogy a kelet-európai nők egy részénél nem is lehet a szokványos tesztekkel kimutatni az eredményt (a babát tervezők otthona honlapon találtam ezt), ha pedig +, akkor sem tuti még a dolog, nagy hevesen a monitorra mutogatott, hogy itt kell majd látnunk a gyerkőcöt.

Első alkalommal nálam ott nem láttuk, pedig minden tünetet produkáltam.

Szerintem. csütörtökig ez már nem olyan nagy idő, még ki tudja? Ráadásul a lovaknál azért biztosan elég keményen kell dolgozni, bár klassz lehet, én is nagyon bírom a lovakat.

Én még várnék egy kicsit a helyedben.
Előzmény: Törölt nick (77577)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77582


Rill,

Koszi hogy tartod a lelket bennem, anno az elso ferjemtom amikor spontan terhes voltam a teszt azonnal jelzett, igaz tuneteket akkor sem ereztem max mellfeszules, most meg ez a negativ teszte ehh:((

mar most elore parazom enis a munkahelyi dolgok miatt, nem sokan tudjak de igazabol semmi humorom a "hozzaerto kollegak tanacsait es sajnalkozasat hallgatni..
Amugy is annyira ruhellem a munkam, hogy mar csak emiatt is remenykedtem nagyon a terhessegben hogy par ever eltunhessek onnet.
Előzmény: rill (77580)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77581

Pat,

igazabol nem volt tunet, csak az estrofen mellekhatasai en mar akkor is ugy gondoltam hogy csak mellekhatas.
egyebkent az elso lombik volt.
Előzmény: Pat74 (77578)
rill Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77580

midway, azért egy icipicit még reménykedhetsz, mindenesetre ne hagyd abba az utrót és szerintem várd ki ezt a pár napot még a lovak körüli teendőkkel. sokszor mondják, hogy a teszt hazudhat a sok hormon miatt.

 

piszok rossz volt nekem is látni az egy csíkot /közben én már vérezgettem is/, de azért az utolsó pillanatig reménykedtem, hogy csak tévedés az egész...

 

fel a fejjel!

Előzmény: Törölt nick (77577)
rill Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77579

Móka, annyira tudom, mit érzel a hülye kollegák miatt! én is átéltem ezt, és nagyon örülök, hogy már nem hallgatom az okoskodásaikat, nem élem át a szánalmas nézéseiket és az őszintétlen sajnálkozásaikat-persze mikor kimentem az ajtón jól kibeszéltek a hátam mögött. és az a rengeteg tanács, mindegyik orvos volt és mindegyiknek volt ismerőse, akik elmentek nyaralni és a stressz-hiányból rögtön baba lett, nekem sem kelene görcsölni, stb. hiába magyaráztam, hogy elzáródott petevezetékekkel és 0 peteéréssel, +nem megfeleelő spermákból görcsölés nélkül sem születhet spontán baba. amíg meg nem tudták mi a gond, addig folyton azzal nyúztak, hgy miért fontosabb a karrierem, mint a gyerek, sőt, egyszer, mikr a hormonoktól picit nagyobb volt a hasam, odajöttek gratulálni a folyosón, az ügyfelek előtt...

 

hidd el, hogy jobb lesz nélkülük! tudom, hogy nehéz munka nélkül lenni-remélem táppénzen vagy! (ugye tudod, h. ha a m.viszony megszűnését követő 3 napon belül beteg leszel, akkor 3 hónapig jár még a táppénz?) utána meg mehetsz álláskereősnek, mindkettő ugyanannyit fizet, szintén 3 hónapig kapod munkanélküliként az előző évi átlagkereseted 70%-át. ezzel fél évig is elhúzhatnád az időt.

 

próbálj olyan munkát találni, ami vagy otthon (is) végezhető, vagy nyugis, nem muszáj a végzettségednek megfelelőt. 

 

kitartást kívánok neked, én bízom benne, hogy májusig gyorsan megy majd az idő! itt a tavasz, lehet mozogni, sétálni, kirándulni! :)))

Pat74 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77578

Midway: nagyon sajnálom! Te az összes tünetet produkáltad, nem? Hanyadik volt? Majd a következő sikerül, ne add fel!

 

Cettia: hogy vagy? Tünet?

 

Luca és akik érdeklődnek a torna iránt: ma este 6-kor kezdődik a testnevelési egyetem épületében, 5.emelet és a lifttel szembeni ajtó, nincs rajta szám. A többi időpont és helyszín fent van a honlapon.

 

Amúgy nem tudom, hogy meg lehet-e tanulni, szinte mindig mást csinálunk. Úgy tudom, lesz cd, de még csak gyenge minőségű van.

 

Amúgy az ET utáni 11. napon vagyok, gyakorlatilag teljesen jól, nagyon picit szurkál a hasam meg a cicim, amúgy semmi. De azért nagyon reménykedek!!!! 

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77577


Sziasztok,

Hetvegen megcsinaltam a tesztet (15 nap et utan), mert azt gondoltam hogy ha negativ akkor a harmadik hetet mar nem fogom vegigpihenni, (lovakkal is foglalkozom es sok a melo, szoval tragyat kell pakolni, lovagolni, stb..). Nah vegulis negativ lett. Csutortokon kell menni uh-ra, sztem semmi remeny a pozitiv eredmenyre, szerintetek elkezdhetek melozni? vagy meg kell varni amig megjon?
Mondjuk eleg koltoi kerdes mert magam sem hittem volna hogy ez ennyire rossz, de annyira le vagyok padlozva meg most is, hogy meg felkelni sincs kedvem nemhogy barmit csinalni.
Barcsak ne csinaltam volna meg!!! akkor meg remnyekedhettem volna par napig:((((
Szerintetek utro golyokat meg szedjem csutortokig, vagy jobb ha hagyom az egeszet a fenebe?
Most ugy erzem hogy ez az egesz lombik dolog olyan eselytelen, nalunk csak ferjemnek van problemaja (keves spermaszam), es megsem!!!! sikerult , persze tudom hogy az elso csak ritkan szokott osszejonni. Csak most junius vegeig en parkolopalyara allok, mert akkor allamvizsgazom nyaron ugyan megprobalom az egyik adag fagyasztottal, de nagy lesza hajtas, fekves eleve kizart. Mennek az evek, rohan az ido.
Móka70 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 77576
Köszi Endzsi a biztatást, fogigátlót nem ajánlotta Sz., azt hiszem antagonistáknál egyébként sem adják...én egyébként valaha 12-13 éve szedtem csak pár hónapig, huszonévesen, és nagyon felborította a ciklusaimat...sokáig fogigátlóval is össze-vissza véreztem...na azóta sem szedtem semmit...de igazad van, a május sincs messze...addig pl. Ir, arwen-torna és minden, ami belefér....csak picit aggódom, hogy új munkahelyet találok-e májusig, és ott milyen lesz rögtön táppénzzel indítani...de itt már nem bírtam tovább....szép hetet mindenkinek, és várom a jó híreket!!!!!
Előzmény: Endzsi93 (77575)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 77575
Drága Móka!
Tojd le a lélektelen és (bocsi) bunkó munkatársaidat!Én pontosan ezért nem kötöttem az orrára senkinek.Egyszerűen amikor szükséges eljövök táppénzre és mindenki tehet egy szívességet! (he-he)!Szerintem ne aggódj még akkor sem,ha egy hónapot csúsztok.Én is parkolópályára állítottam magamat.Fogalmam sincs mikor tudunk újra belevágni,pedig mi már januárban mehettünk volna.
Ja!Miért nem szedsz fogigátlót,azzal lehetne egy-két napot csúszni?!
Előzmény: Móka70 (77574)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 77574

Sziasztok, az elmúlt napok nem voltak valami lélekemelőek. A munkahelyemen-ahonnan most eljövök-iszonyatosan nem értenek meg, és úgy néznek rám a problémáimmal, eljövetelemmel, mint valami fehér hollóra....persze mivel mindenkinek sikerül a baba, és van akinek több is van, miért is várnám, hogy megértsenek, támogassanak???? Inkább belémrúgnak még párat az eljövetel előtt....

A másik, hogy a lombik utáni első mensim 30.napra jött, ma meg újra minden a régi, azaz 26.napra jelentkezettt. Ezért duplán szomorú vagyok. Egyrészt, mert a lombik utáni első hónapban valahol a lelkem mélyén bíztam abban, hogy hátha a sok hormon után spontán sikerül....de hát nem...másrészt az szomorít el, hogy ha visszatér a 26 napos ciklus, ami sok évig ezelőtt is volt, akkor bizony várhatok májusig a 2.lombikra, mert komolyan veszik a 3 hónapot, beszéltem dokimmal, én meg a 3 hónap letelte előtt pár nappal menstruálok...szóval most nem szép az élet nekem:-(((((( Köszönöm, hogy megoszthattam, tudom, ti megértitek....

Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 77573
Tényleg tragikus,hogy az ember nem tud már megbízni az orvostudományban.Igazad van,hogy hol kevés,hol túl sok a vizsgálat.Nekem megcsinálták anno az átjárhatóságit (egy itteni kórházban,ami inkább egy vágóhídra emlékeztet és úgy viselkedtek velem,mintha a 25.abortuszomra mentem volna).Természetesen mindent rendben találtak.Aztán mégsem estem teherbe és elmentem saját szakállamra egy másik kórházba.Ott a laparoszkópián kiderült,hogy spontán teherbeesésre semmi esélyem sincs.Megspórolhattunk volna egy év hiábavaló várakozást. :((
Előzmény: cettia (77569)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 77572
Nekem "egy darab 15 éves bébim" van. :))
Összesen 3 petesejt sikerült,mind megtermékenyült,de csak kettő lett jó a végén a beültetésre.Szóval nem maradt a fagyiba.
Érdekes módon az én férjemnek is azt mondta,hogy kevés és lassú a spermája.Nekem meg elzáródott mindkét petevezetőm.Szóval mindenképpen csakis a lombik jöhet szóba.A szép csak az,hogy előtte két különböző vizsgálat is megállapította,hogy a páromnál minden rendben van.
Előzmény: luca30 (77570)
luca30 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 77571
Szia Pat!

Nagyon köszönöm az infót! Tényleg szupernek tűnik!
Eldöntöttem, hogy a héten én is csatlakozom, ebből a szempontból szerencse, hogy pesti vagyok!

A beágyazódáshoz szorítok , de tényleg olyan szépek az előzmények, nagyon biztató!
Hanyadik napnál is jársz?
Előzmény: Pat74 (77535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!