Keresés

Részletes keresés

Freedomocska Creative Commons License 2008.09.11 0 0 348
Jó áron minden mennyiséget el lehet adni.200 tonna nem egy óriás mennyiség.
Előzmény: halaloszto (345)
Uldin Creative Commons License 2008.09.11 0 0 347

Nem akartunk ezzel tökölni, Szentesen van egy pelletáló üzem, a szalma meg Vásárhely felől a szentesi úton van. Csak át kellett volna szállítani a szalmát Szentesre. De a pelletüzem tulajával nehéz volt egyezkedni, mert mindent elfelejtett azonnal, amit megbeszéltünk. És a tőke is elfogyott, mire bejött a szalma, van ez így.  Akkoriban 17-18 Ft/kg-ért pelletálták a szalmát. És a szalma pelletet 28Ft/kg-os áron lehetett eladni.

 

Mostanra pedig jól megszívta magát nedvességgel a szalma, szárítani kéne, de ott eszi már meg a fene, a gazdája bálázva árulja. A pelletáló üzem elviszi, ha kell neki.

 

>Talan mar sok is ez a mennyiseg, nem egyszeru 2000 mazsa cuccot eladni a kornyeken.

Nem a környéken kell eladni, találni kell rá megfelelő kapcsolatokkal rendelkező kereskedőt. A termékről egy akkreditált laborban csináltatni kell egy égéstechnikai vizsgálatot és így eladható a termék. Egyébként nincs szabványa sem, csak ha megvan a vizsgálati eredmény, akkor a vevő nem reklamálhat, hogy szétcseszte a kazánját a tüzelőanyag. Amikor a repcével szórakoztam 4000 tonna agripelletre volt előszerződés a kezemben. A repcedarából készült tüzelőnek az égéshője a feketeszénnel egyenértékű. Csak annyi gond van vele, hogy a hamutartalma a fapellet 1,5%-val szemben 7% körül van, és ez befolyásolja a felhasználhatóságát, a pelletkazánok elég válogatósak, leginkább a kis hamutartalmú fapelletet szeretik. Vannak olyan helyek a világon, ahol államilag támogatják a zöldenergiás fűtést, és keresik a mezőgazdasági melléktermékekből készült pelletet.

Előzmény: halaloszto (345)
Uldin Creative Commons License 2008.09.11 0 0 346
Ja tök fölösleges, el is felejtettem, hogy itt az egyenirányítás a poén. Irgalmatlan hő disszipáció lehet az egyenirányítón.
Előzmény: erbe (344)
halaloszto Creative Commons License 2008.09.11 0 0 345
300kg/ora geppel a 200t szalmat kb 650 ora alatt lehet brikette alakitani. Az ket honap. Ez mar nem kispalya.

Mondjuk ha evente van neki ennyi, akkor egy par millas gep beszerzese nehany ev alatt megterulhet! Talan mar sok is ez a mennyiseg, nem egyszeru 2000 mazsa cuccot eladni a kornyeken.

vajk
Előzmény: Uldin (343)
erbe Creative Commons License 2008.09.11 0 0 344
Ez azért valamivel egyszerűbben is megoldható, emiatt nem kell az 1V / 1000A-t egyenirányítani.
Előzmény: Uldin (340)
Uldin Creative Commons License 2008.09.11 0 0 343

A sikerélmény az tényleg jó, viszont a barkácsolás idejére megáll az élet  ;-) 

 

300kg/órás a kis kínai brikettáló.

 

A legegyszerűbb független hajtás a dízelmotor ill. dízel aggregátoros megoldás. Egyébként a kínai csigás brikettálónak kell rendesen a villany, mert fűtik a brikettet menet közben. Fűrészporral szépen dolgozik a gép. Én  repcedarával kevert fűrészport próbáltam brikettálni a géppel, de sajnos nem volt meggyőző erejű az eredmény, az egyenetlen keveredés miatt "repcezárványok" alakultak ki és a repce mentén tört a brikett. Végülis a törött brikettet is el lehetett tüzelni, szépen égett, esztétikailag lehetett kifogást emelni ellene.

 

Visszatérve a független hajtásra. Dízel moci estén 2 megoldás adódik vagy a motort teszed alkalmassá olaj, zsír égetésre vagy az olajat zsírt kell kémiailag átalakítani úgy, hogy alkalmas legyen dízelüzemanyagnak, biodízellel a korszerű direkt befecskendezéses motorok is szépen üzemelnek. Nem nagy durranás egy átészterező gépet összedobni. Az állati zsíradékot is át lehet észteretzni, utána folyik mint a víz...

 

Olcsó ipari zsírral is járatható az átalakított dízelmotor. Vagy a mezőgazdaságnál maradva, avas napraforgó ocsut fillérekért lehet venni. A magtisztításnál beállítható úgy a tisztító, hogy a törtszemeket külön szedje. Az avas törtszemekből préselt olcsó avas olaj kíváló dízelhajtóanyag...és másra nem is jó.

 

Vannak speciális nyersolaj motorok, melyek szépen elégetik a pakurát, növ. olajat, zsírt is. Viszont ezek a motorok drágák.

 

Érdekelne a fagázos történet is, amiről írtál..... Ha dízel trakit lehetne hajtani vele az nagy buli lenne. (Szívóoldalon a levegőhöz kevert gáz, gyújtás minimális dizelolaj befecskendezéssel...valami ilyesmi megoldás ha menne, jó lenne.) 

 

Tavaly a haverom behordott a földjéről a tanyájára 200 tonna szalmát, hogy majd lepelletáltatja tüzelőnek. 700-800eFt-ba került csak az üzemanyag. A vége az lett a történetnek, hogy a szama most is ott rohad bebálázva. A házát bálatüzelő kazán fűti, de ekkora mennyiséget nem tud eltüzelni. Nem jött össze az üzlet. Az idén a szalmát a földanya kapta vissza.

 

Előzmény: Freedomocska (341)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.11 0 0 342
Nézd--Naox -ot tartom annyira (mint ahogy téged is mivel nagyon sokat tanulok tőled ill. a hsz.-ból) ,hogy csak tudja mit csinál mégha kísérlet is volt.Szertem a bátor ,kísérletező embereket mert olyan tespedt ez az ország.
Előzmény: erbe (339)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.11 0 0 341
Nekem 500 E-rem lenne rá aminek óránként 300 Kg-kell tudnia és egy "független "olcsó meghajtással amit szerintem sehol nem kapol ,marad a házi kivitelezés (és akkor még ott a siker élmény --na ezt is megtudtam csinálni !).
Előzmény: Uldin (338)
Uldin Creative Commons License 2008.09.11 0 0 340
Hidraulika csőben csordogáló folyadék fűtésére kiválóan használható lenne. Egyszerűen rá kell kötni az 1 Voltot a cső egy szakaszára. (Az ellenállás ne legyen nagyobb 1mili Ohmnál.) Primer oldalon egy AC szaggatóval a fűtési teljesítmény is vezérelhető. 
Előzmény: erbe (339)
erbe Creative Commons License 2008.09.10 0 0 339
"Mi a fenét lehet kezdeni 1V 1000 A-el?"
Semmit! Ponthegesztéshez kevés az áram, elektrolizáláshoz meg kevés a feszültség.
Előzmény: Freedomocska (337)
Uldin Creative Commons License 2008.09.10 0 0 338

Tavaly kértem árajánlatot pár csigás olajprésre és a legkisebb csigás brikettálóra. Shanghai kikötőig leszállítva a kis brikettáló asszem 300eFt körül lehet. A szállítási költség viszont nem olcsó. Asszem lehet úgy is kérni, hogy BP. Csepel kikötőig leszállítva gyűjtőkonténeres verzió esetén 1 raklapnyi árut elhoznak talán 100000Ft-ért? Nem emlékszem pontosan.  

 

Kérj árajánlatot, a weboldalon van elérhetőség, nem emlékszem pontosan az árra. 

Előzmény: Freedomocska (336)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.10 0 0 337
Szia --nézz át majd a kiserőmú topicra--onnan indítom a brikettálót (mármint a meghajtást).Szerintem hasonlóan gondolkodunk---na ezért nem fogunk egymással üzletelni.Még mindig OFF: Mi a fenét lehet kezdeni 1V 1000 A-el ---qrvára megöl a kíváncsiság,nagyon szeretek kísérletezni.ON:
Előzmény: naox (327)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.10 0 0 336
Mennyi az a q..a olcsó--HUF-ban?Ha olcsó a gép akkor nem olcsó az alkatrész is ?
Előzmény: Uldin (335)
Uldin Creative Commons License 2008.09.10 0 0 335

A kínai ipar remekei:

 

4tonna/órás tojás-szénbrikettáló valamint csigás brikettáló és szárító rendszer:

http://www.agitc.cn/Charcoal-Powder-of-Briquetting-Plant2.htm

 

Brikettáló rendszer:

http://www.agitc.cn/Charcoal.htm

http://www.agitc.cn/Charcoal-Powder-of-Briquetting-Plant.htm

 

Csigás brikettáló gépek:

http://www.agitc.cn/Briquette-equipment.htm

 

Pelletáló rendszer:

http://www.agitc.cn/Wood-Pellet-Plant.htm

 

És egy aranyos kis síkmatricás házi pelletáló gép, nem kell hozzá más csak egy kis szárz fűrészpor, és egy lapát a kézbe és 100kg/órás tempóban termeli a pelletet.

http://www.agitc.cn/pellet-press.htm

 

Én dolgoztam is ezzel a kis géppel, repcedarából próbáltam pelletet csinálni, de nem nagyon sikerült, viszont értéktelen törtszemű naprafogó magból f@sza pelletet csinált, 22MJ/kg feketeszén minőségű fűtőanyagot. Keményfa pelletet gond nélkül gyártja a gép. A magokkal egyebekkel kínlódik csak. Házilag azért nem érdemes barkácsolni ilyen gépeket, mert Kínából qrva olcsón be lehet hozni. Esetleg a kopó alkatrészek utángyártásán lehetne elgondolkodni.  

 

Egyébként én pelletpárti vagyok, mert a pellet automatikus adagolása a kazánba egyszerűen megoldható, és a karborobot nevű forgórostélyos kazán gond nélkül eltüzeli a magas hamutartalmú agripelletet, magpréselvényt szalma pelletet stb..-t. Automata kazán néha a tartályát fel kell tölteni pellettel, vagy szénnel ennyi.

Freedomocska Creative Commons License 2008.09.10 0 0 334
Van amikor ragasztják--lisztekkel vagy más adalékokkal ---érdemes utánna nézni.
Előzmény: Uldin (332)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.10 0 0 333
Miért bonyolítanád túl a gépet--ikercsiga--akkor inkább két csigás gép.Egyszerűbb a ház is és a csiga is.
Előzmény: Uldin (331)
Uldin Creative Commons License 2008.09.10 0 0 332

Próbáltál már csicsóka szárat brikettálni?

Próbáld meg, el lehet vele szüttyögni mire összeáll a brikett.....még profi brikettálo gépnek is kihívást jelent.

 

Azon filozofálok, hogy préselés mellett még össze kéne ragasztani a darabkákat. :-)

Előzmény: naox (319)
Uldin Creative Commons License 2008.09.10 0 0 331

Azt csiripelték a verebek, hogy a mohácsi farostlemezgyárban üzemel 2db TB400-as hidraulikus 3D brikettáló gép azokat nem láttad? Jó kis szerkezet. Nem olcsó, 14 millóért vesztegetik a gépet.

 

 

 

Az ikercsigás brikettáló gép amiről írtál az bizony profi megoldás nem tudom házilag realizálható-e egy ilyen szerkezet. Gondolom a csiga felülte nitridálva van a gyors kopás elkerülése miatt. (Műanyag extrúdereknél alkalmazzák a módszert.)

 

 

Előzmény: balogh0211 (249)
Uldin Creative Commons License 2008.09.09 0 0 330
Nem csak energiafűnél gond, hanem a szalmánál is gond, hogy üvegesen ég. Inkább a pellet kazánoknál probléma. A megoldást a forgórostélyos pelletkazán jelenti. Tanyán nem gond egy kazánt barkácsolni bála tüzelésre. A traktorral megoldható a bálák mozgatása, adagolása.
Előzmény: naox (307)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.08 0 0 329
Vettem (MÉH telep) egy" szép"hidraulika hengert---nehogy valaki megjósolja ,hogy xar lesz----hát nem lett jó ,amúgy is orientálódtam a csigás gép felé.Marad a csiga --és találtam is egy alapnak valót.Holnap is megyek a" gyárba"(MÉH telep) ugyanis közölték ,hogy úgy adnak el anyagot ha én is viszek cserébe---ja és jelenleg még csak a meghajtás tervezésénél járok.Fagázos motorral fog működni (micsoda álmok ?) de ez a Kiserőmű topicban lesz látható--egy pár "jó ember" segítségével.
Előzmény: zsozé1 (328)
zsozé1 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 328
http://www.metacafe.com/watch/580965/briqvetting_machine/

Tudom hogy ezt már mutattam! De szeretném kérdezni, hogy ilyen csigásgépet szeretnél megépiteni?
Előzmény: Freedomocska (325)
naox Creative Commons License 2008.09.07 0 0 327
/off az 1000A-es tapra gondolsz? priman, most is fu"t. De nem tirisztorral csinaltam, hanem parhuzamosan kotott 60A-e diodakkal (kozos hutosinen, komputerbol bugazott ventillatorok hutik). Egy 4kW-os levalaszto trafo szekunder oldalat tekertem meg 50mm2-es drotbol 2x4 tekercs, kozep megcsapolas, ezt egyeniranyitom, alapban olyan 3.5V, de a primer oldalt egy allithato toroid trafoval szabalyozom. Csodas dolog az 1V 1000A! /on
Előzmény: Freedomocska (326)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.07 0 0 326
KI: Tényleg---A "nagyáramú" kisérleted hogy sikerűlt (a tirisztoros)?Csak kíváncsiságból .BE:
Előzmény: naox (323)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.07 0 0 325
Messze van még az----csak anyagot szerzek még be meg az időm is kevés de ami késik nem múlik.
Előzmény: zsozé1 (321)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.07 0 0 324
Azt tudni kell ,hogy a Lengyelek jóval elóttünk járnak szalma brikettálásban is és a skandináv országokba ill nyugat eu.-ba is sokat szállítanak.Ez a gép is lengyel gyármányú 2,2 KW-os motorral ill. 2 KW-os fűtéssel.Fényképet nem csináltam de a cucc is felejtős.Ha összefogunk biztosan többre vagyunk képesek.-------Az én csigám 90 mm-es csak még az adagoló zónát még ki kell alakítani rajta azaz egy pár menettel megtoldom majd és kifutó részt és a többi méretet majd az esztergályos" ráfaragja".
Előzmény: naox (323)
naox Creative Commons License 2008.09.07 0 0 323
tipikus "rosszul pozicionalt" gep. Profi hasznalatra tul kicsi a teljesitmenye, haztartasnak ugy 30-40-szeresen tul draga. Tipikusan olyan cucc, amit az elcseszett allami tamogatasok tarthatnak esetleg eletben.
vannak fotoid? esetleg tovabbi technikai reszletek (foleg a csiga magjanak atmeroje, a brikett atmeroje es a fordulatszam erdekelne. Volt kulon futes? hany fokosan jon ki a cucc a presbol?)
Előzmény: Freedomocska (322)
Freedomocska Creative Commons License 2008.09.07 0 0 322
Miskolc-Sajóúton néztem egy szalma-széna csigás brikettálót :4,2 Kw-os és 50 Kg óránként a teljesítménye brikettből (elég karcsú szerkezet)Fájós része :1.8 milla+Áfa.
Előzmény: naox (320)
zsozé1 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 321
Láttam a csigádat, ami szép becsületes! Irigyellek is érte! Szerintem az pont brikettálásra való! Remélem hogy mihamarabb müködőképes gépet látunk belőle!
Előzmény: Freedomocska (317)
naox Creative Commons License 2008.09.07 0 0 320
"Csakhát a spekulánsok olyan árat kérnek a birk.gépért , hogy nehogy már megtudja venni az az egyszerű ember magának!"
ne legyel igazsagtalan. Ezek profin megepitett cuccok, mindenfele hatosagi engedellyel, ujak, garancia van rajuk, uj motor van bennuk, draga elektronika, veszleallito, etc. Megha csak garazsceg is az, amelyik gyartja, a havi rezsije min. 0.7-1MHUF, ezt ki kell termelnie. OK, hogy te veszel kez alatt 20kHUFert egy hasznalt motort, de ok csak uj motorral dolgozhatnak, joval 100kHUF folotti aron. OK, hogy tursz, vagy hegesztesz egy csigat 2000HUFert, de ok esztergaltatnak minositett acelbol 30kHUFert. Ok porszorassal festenek, te esetleg valami maradek festekkel. Amikor te fabrikalsz otthon, akkor kb. ingyer van a munkad, az alkalmazott min. napi 20kHUF.

Ne bantsuk a cegeket, mivel kisszerias geprol van szo, szvsz a 1-1.5MHUF ar egy orankent 150kilos gepre realis. Azt fizeted meg, hogy nem kell kiserletezgetned, olvasnod, nem kell tizszer ujra nekiallni a gepnek, hogy kijavitsd a hibat. Megveszed, fizetsz, masnap meg gyartod a brikettet. Vegulis egy ilyen gep akar 2-3 honap alatt is behozhatja az arat (ha ejjel-nappal megy), ha te allsz neki ugyeskedni lehet, hogy tovabb tart jol megcsinalni.

Es ha az arakat nezed, akkor egy hazi hasznalatra szolgalo gep nem lehet dragabb egy eves futeskoltsegnel. Szoval 50-70kHUF a felso ar. Ennyiert nem lehet eloallitani, meg kinaban sem. Otthon a garazsban, hasznalt motorral, turt csigaval, lopott vasbol meg olcsobban is sikerulhet.
(most ezen dolgozom)
Előzmény: zsozé1 (315)
naox Creative Commons License 2008.09.07 0 0 319
Az ut szelen kaszalt szenat nem illik feletetni allatokkal, hiaba olommentes a benzin, iszonyuan szennyezett a fu pl. a dizelautok kormaval. Azt a fuvet, agnyesedeket ami az autopalyakon keletkezik (eszmeletlen mennyiseg) bizony lerakora szallitjak. Az egetes teljesen normalis es kornyezettudatos felhasznalas lenne.
A szalma egy vicces dolog. Ha beszantjak, akkor a celluloztartalmat megeszik a bacik, amik ehhez nitrogent hasznalnak a talajbol, tehat ezt plusz mutragyaval kell potolni. Azaz a szalma beszantasa utan meg pluszkoltseg jelentkezik. Ha a szalmat elviszik, akkor a szalmahamuban levo K, P, nyomelemek hianyozni fognak a talajbol, de ezt sokkal olcsobban vissza lehet potolni, mint a N-t. (pl. a brikett hamujat szet lehet szorni a foldon). Regen azert egettek el a szalmat a foldon, mert igy a celluloz elegett, nem kellett N-nel zabaltatni a bacikat, a hamu meg maradt a foldon (meg csinaltak egy jo kis ragcsaloirtast is).
Szerintem kukoricaszarat, napraforgo szarat ingyen, vagy pl. a brikett 10-20%-aert a legtobb gazda megengedi, hogy osszegyujtsd. Egy lerobbant traktor+hasznalt balazogep 2-3-4MHUFbol kijon.
Aztan vannak olyan novenyek, amik hektaronkent akar evi 50 tonna biomasszat termelnek minimalis munkaigennyel, olyan foldeken, amik semmi masra nem lennek alkalmasak (energiafuz, csicsoka). 50 tonna biomasszabol pedig lesz 20-30t brikett. Veszel 10-15ha szar foldet, 2-3 ev alatt behozza az arat (ja igen, mezogazdasag, mindenfele kedvezmenyes hitelekkel), turhetoen megelsz, es evente 1 honapot dolgozol. Nekem ez oleg szimpatikus dolog.
Előzmény: halaloszto (314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!