Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 6293

Mint mondtam nem voltam gyakori vendég, illetve kipróbáltam a mintagyárat, de sikeresen el is felejtettem a nick-et...

Mondjuk eddig azt hittem hogy valamelyik cég szponzorálja az oldalt.

 

Fb.-n Xszemes klub-ként fenn vannak (legalábbis ezt írták, onnan már töröltem magam).

Sajnos nem tudom ki vette át, s hogy miért tette (csak remélni tudom hogy fejleszti, átírja az oldalt). Bár így is illene kitennie egy rövid közleményt, hogy nemsoká újra indul...

 

Azért az oldalak mérete szerint is van különbség. Nekem cca. 25000-ben van évente ez a hobby. Az erre fordított időt nem számolom, mert az kedvtelés (bár időnként inkább félredobom, és a pokolba kívánom).

Ahol fórum is üzemel, az viszont fogyasztja a tárterületet elég komolyan...

 

Tudnál nekem egy elérhetőséget adni (persze magánban) FSMacska, vagy más döntéshozóhoz?

Megpróbálnék egyezkedni, hogy a mintagyár az oldalamon működjön tovább (mondjuk regisztráció nélkül).

Illetve ha vannak tartalmasabb leírásaik akkor azt is átvenném (természetesen az eredeti szerző nevével).

Előzmény: grea (6291)
grea Creative Commons License 2012.12.16 0 0 6292

14-es aidára vagy 28-as himzővászonta 2 szállal szoktam hímezni

 

grea Creative Commons License 2012.12.16 0 0 6291

Köszi a tippet, néha fonalátváltó kellett tőlük, meg nézegettem az RR-eket, magam nem mertem bevállalni, mert rapszódikusan érek rá, inkább SAL-ként kihímeztem magamnak ami tetszett. Most eszembe jutott, hogy belesek és akkor láttam hogy nincs. Zsuzsa (gyerkőcök) meg rajta van az fb-on, ezért tőle kérdeztem. Nekünk is fizetni kell a maszek oldalért, de nem egy egetrengető, bár a miénk nem profi oldal, de működik. Azt nem értem, hogy aki átvette, miért tette, ha úgysem fizeti. 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 6290

Sajnos a weboldalak már csak ilyenek. Ha nem fizet érte senki, akkor megszűnnek...

Ez egy profitorientált esetén gyakoribb.

 

Most láttam, hogy figyelmeztettek az oldal bezárására... Talán MSMacska tud segíteni ha valami konkrétumra van szükséged, ha jól értelezem amit leírt, akkor nála megvan a mentett változat...

Egyedül a mintagyárat kerestem meg időnként, és ajánlottam. Bár magam nem használtam, csak mint "konkurencia" tartottam számon. Sajnálom hogy megszűnt, volt a mintagyárnak olyan része amit jobban csináltak nálam...

 

KerGiz/Hamy oldala nálam sincs tárolva, amikor szükségem van rá a google-t hívom segítségül :-)

Sajnos ennek az oldalnak a léte is bizonytalan, ugyanis egy egyetemi szerveren van. S ezt bizony nem tudni mikor kapcsolják le a megszorítások miatt. (Semmi konkrétat nem tudok, csak látom az agyatlan rombolást országszerte)

 

Egyébként próbáld meg a google-t faggatni. Elég sok weboldal másolatát tárolják, így van rá esély hogy megtalálod amit keresel (előfordulhat hogy szét van esve az oldal, ez ne zavarjon meg). Tehát rákeresel arra ami érdekel, s utána a tárolt változatot választod (tehát nem a címre kattintasz, hanem alatta jobbra van egy olyan hogy tárolt változat).

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 6289

17-s sűrűségű az anyagod. Ha jól emlékszem azt 2 szállal szokták hímezni, a kontúr 1 szál. De várd meg a lányokat (az a biztos), Ők hímezni is szoktak, én csak belekotyogok :-)

Előzmény: icuska54 (6287)
grea Creative Commons License 2012.12.16 0 0 6288

Nagyon örülök, hogy betetted Kergiz oldalát, mert megszünt a Keresztszemes Társaság tárhelye és nekem sem volt lementve ez az elérhetőség. Sajnos azt az oldalt is utólérte a válság, így odaveszett rengeteg munka és elérhetőség! (Az infót Gyerkőcöktől tudom)

Előzmény: Törölt nick (6286)
icuska54 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 6287

Köszi!  Belekukkantottam és jó sok hasznos dolog van ott, át fogom tanulmányozni.

 

Az anyag kongrénak néz ki és a szövésszálaiból 20 sor tesz ki 3 cm-t.

Előzmény: Törölt nick (6286)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.15 0 0 6286

Szia!

 

Gyakorlatilag szinte minden azon múlik, hogy milyen sűrűségű az anyagod. Ezen múlik hogy mennyit érdemes áthúzni (tehát hátul csak átvinni a szálat eldolgozás nélkül), s mikor nem éri már meg (sok fonal fogy).

Az anyag sűrűségétől függ az is, hogy hány szállal hímzel.

Kergiz-nél találsz egy elég jó leírást.

Anyagsűrűséget meg tudjuk mondani, ha leméred hogy 10-20 x mekkora.

Előzmény: icuska54 (6285)
icuska54 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 6285

Sziasztok!

 Kaptam ajándékba egy leszámolható xszemes készletet fonalakkal és tüvel együtt. Nagyon szép!"Rose cottage" a neve. Rengeted apró párszemes xszem van benne különbözö szinekkel, de egymáshoz elég közel... kb a 2/3a a képnek ilyen. Egyáltalán nem vagyok gyakorlott, kb 30 éve nem is volt a kezemben ilyen kézimunka....és az az igazság ilyen szép mintákkal se volt dolgom még...

Szeretném kivarrni az ajándékomat,és nagyon örülnék, ha tudnátok adni pár jótanácsot, mielőtt mindent elrontanék

Hogy lehet megoldani a fonal kezelését? Kár lenne 2-3-4 szem miatt mindig elvágni, majd a mellette 4-5 szemmel később ismét ujrakezdeni. A számolás miatt egyébként is nagyon nehéz eltalálni az egy szinnel megkezdett szemek folytatását. Hagyhatom a fonalat lógva amig ismét nem az a szin kerül sorra?

Azt is olvastam hogy a fonalat meg kell osztani. Van erre valami szokás, mikor mennyire kell osztani? Miért?

 

Köszi előre is a tanácsokat.

grea Creative Commons License 2012.12.14 0 0 6284

Haladok vele, de nem lesz készen, a többi minta már macerásabb és  holnaptól karácsonyi készülődés kezdődik, holnap lehalászás lesz a közelünkben, szóval holnap halnap, utána takarítás meg sütögetés jön

Előzmény: terimamy (6282)
TJucus Creative Commons License 2012.12.14 0 0 6283

Szerbusztok! Csak beköszönök, most nagyon nincs időm és erőm itt lenni, de el akartam újságolni, hogy a Farkas a keretezőnél van. Úgyhogy lesz karácsonyi ajándék!!!!

 

 

Berbuch! Próbálj meg a gugliban kép alapján keresni, akkor hasonlóakat is kiad. Általában!!!

 

 

terimamy Creative Commons License 2012.12.14 0 0 6282

Szia !

Szépek és nagyon ügyes vagy. Kész is leszel karácsonyra !

Szép ajándék  és mennyi öröm van benne . /tudom, hogy a Tied/:)

Előzmény: grea (6281)
grea Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6281

Négy a tízből

 

Berbuch81 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6280

Ez a fiamé:

 

Berbuch81 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 6279

Sziasztok! Átnéztem nagyjából a topicot. Babaköszöntőt szeretnék, de nagyot. (olyan A4-eset) Ha lehet, "polcossat" mármint polcon vannak az állatok. Segítségeteket előre is megköszönöm!!!

A lányomnak a "Toy Shelf Birth Record" van, a fiamnak is hasonló van. 3.-félét keresek. Esélytelen??? Sehol nem találok ilyesmit. :(

Veramami2 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6278

Nagyon szép.... olyan hatása van mintha kiemelkedne az anyagból... Milyen hamar  kész egy- egy pohár.../Csésze?/

Előzmény: grea (6272)
Veramami2 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6277

Most is csak azt tudom mondani.... gyönyörűséges...gratulálok...

Előzmény: szirmok (6271)
Veramami2 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6276

Boldog névnapot Jucus itt is!!!!

Előzmény: TJucus (6273)
grea Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6275

Igen, saját magam szeretném meglepni vele

Előzmény: terimamy (6274)
terimamy Creative Commons License 2012.12.10 0 0 6274

Sziasztok !

Szirmok, nagyon szép lett, de szép volt keret nélkül is!

 

Grea, szépet készítesz. Karácsonyi ajándék lesz, hogy ilyen gyors vagy ?

TJucus Creative Commons License 2012.12.09 0 0 6273

De nagyon szorgalmas Valaki!!! Szééép!

Előzmény: grea (6272)
grea Creative Commons License 2012.12.09 0 0 6272

Itt a második!

szirmok Creative Commons License 2012.12.09 0 0 6271

Sziasztok!

Nahoztam mutatni valamit, immár "felöltöztetve", kész az erdőm. Tegnap adtam ajándékba a férjem szülinapjára.

A fények miatt a kezemben fogom, és úgy van fotózva. Sajnos látom, nem tartottam egyenesen, de azért mutatom.

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.12.07 0 0 6270

Laci !

 

El sem tudlak téged képzelni unatkozva  :-)) , Nagyon szépeket tettél fel , gratula !

Előzmény: Törölt nick (6267)
TJucus Creative Commons License 2012.12.06 0 0 6269

Laci! Már megint nagyon szépeket találtál. Nekem az utolsó tetszik a legjobban.

Előzmény: Törölt nick (6267)
TJucus Creative Commons License 2012.12.06 0 0 6268

Grea! Gyönyörű a már elkészült is, de az egész készlet fantasztikus!!

 

Én is szeretném elkérni, ha lehet, a feltett sajnos nagyon kicsike, nem látszik semmi!!

 

Na nem mintha nem lenne elég munkám!! :-)))

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.06 0 0 6267

Csak hogy lássátok nem unatkozom :-)

Ezeket készítgettem (ismét régi minták). A menübe azért nem került be, mert ahhoz azért nem elegendő 4-5 darab.

(Programozni fáradt voltam)

Athor73 Creative Commons License 2012.12.06 0 0 6266

Uhh, de szép... elkérhetném a mintákat?

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.12.06 0 0 6265

Csodaszép lett , olyan mintha le akarna ugrani a képről , gratulálok ! Az eredeti kék is mesés !!!

Előzmény: grea (6257)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.12.06 0 0 6264

Óh, de klassz Laci köszönöm szépen én is neked a segítséget , ezt az angyalkát is , és a fenyőt is ! :-*)))....

Előzmény: Törölt nick (6232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!