Keresés

Részletes keresés

TemPest77 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 18827

Sziasztok . 

Pár kérdésem lenne Hollandiával kapcsolatban : 

-Mennyit keres ott egy gyógyszerész 1 év tapasztalattal Amszterdamban (gyógyszertári gyógyszerész) ?

-Ott hiányszakmának számít a gyógyszerész ?

-Milyen színvonalon lehet megélni a gyógyszerész fizetéssel ?

jewel1979 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 18826

Én is ezúton kívánok mindenkinek boldog karácsonyt, áldott ünnepeket. 

És köszönet a linkért, kíváncsi vagyok, hogy elkészül-e a film és kikről szól majd. 

Előzmény: schlumberger (18825)
schlumberger Creative Commons License 2015.12.23 0 0 18825
noxas Creative Commons License 2015.12.21 0 0 18824

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.

Szükségem lenne egy pár soros magyar szöveg anyanyelvi szintű holland fordítására.

Egy ismerősömnek szeretnék írni Karácsonyra (akivel angolul kommunikálunk) és pont ezért szeretném meglepni egy pár sorral az Ő nyelvén....

Valaki tudna segíteni nekem ebben?

Előre is sok köszönet, és Kellemes Ünnepeket kívánok!

Judit19840430 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 18823

Sziasztok, ha éppen valaki szobát keresne az ünnepek után lenne egy kiadó szobánk Rotterdam Zuidplain-nél, saját fürdőszobával csak a konyha közös 350 euro mindennel együtt (rezsi, internet)

Kellemes ünnepeket és pihit mindenkinek :)

Quantumleap Creative Commons License 2015.12.16 0 0 18822

Még mindig a vendéglátóiparban dolgozom. Csak a kínai étteremmel hálistennek vége lett 2012 nyarán. Utána jött egy múzeum étterme, ahol ugyan szintén forgalmas volt a téli ünnepi időszak, de ennek ellenére az ott töltött másfél év alatt mindkétszer haza tudtam menni akkor, nem volt nekik gond. Utána másfél év munkaközvetítős meló (mosogatás és takarítás különféle helyeken), ahol ugye pofonegyszerű a szabadság, hisz arra az időre küldenek mást helyetted, neki fizetnek. Jelenleg egy IBM iroda étkezdéjében mosogatok, iroda lévén ugyebár szabadok a hétvégék és az ünnepnapok is, így nem gond hazaengeniük karácsonyra és újévre.

 

Kösz szépen, neked is!

Előzmény: segítökéz (18819)
segítökéz Creative Commons License 2015.12.15 0 0 18821

Ezt is sikeresen elszúrtam.:-)

 

Tehát: szeretetteljes Új Éved!

Előzmény: segítökéz (18820)
segítökéz Creative Commons License 2015.12.15 0 0 18820

Egy kis javitást eszközölnék:

 

"szeretett-teljes Új Éved!"

 

szeretetteljes Új Évet!

Előzmény: segítökéz (18819)
segítökéz Creative Commons License 2015.12.15 0 0 18819

Szia!

 

Ha jól dereng, a Vendéglátóiparban dolgoztál.

Ott bizony akkor kezdödik a "forgalom",  mikor mások pihennek, vagy szórakozni vágynak.:-)

A holland sógorom fia szintén étteremben dolgozik, mikor összejönnek a testvérek, partnereik és azok gyerekei sajnos legtöbbször lemarad a legény az ilyen családi összejövetelekröl, hivja a kötelesség.

Legtöbbször jóval elöbb megkérvényezi fönökétöl a távollétet, de csak az utolsó pillanatban tudja meg elengedik-e.

 

Mióta itt élek, még soha nem töltöttük a karácsonyi ünnepeket otthon, aminek oka az, hogy nyaranta min. 4 hetet Magyarországon nyaraltunk és töltöttünk a magyar családommal együtt, télen nem tartottuk szükségesnek sokszor a lehetetlen idöjárás miatt a hosszu autóutat vállalni, ellenben hozzánk jöttek ki a családom tagjai.

Sajnos Édesanyámat tavasszal temettük, ö már nem vendégeskedhet nálunk. :-(

Testvéreméket pedig körbeveszik az unokák, ezért csökkentettük a hazautazást.

Szeretjük megismerni azokat az országokat, melyeket még nem láttunk, természetesen nyaranta, télen pedig "téli álmunkat" alusszuk. :-)

 

Legyen szép karácsonyod és egészséges, szeretett-teljes Új Éved!

 

(Jókivánságaim érvényesek minden itt elö honfitársamra!)

Előzmény: Quantumleap (18816)
József Wolf Creative Commons License 2015.12.10 0 0 18818

Helló segitségeteket szeretném kérni !!

Hogyan tudom a saját UWV oldalamrol megcsinálni az eredménykimutatást az UWV nek nem tudom pontosan mibe kell belépni stb.. ebbe szeretném kérni a segitségeteket .

Elóre is köszönőm j.wolf

Sethi Creative Commons License 2015.12.04 0 0 18817

Mi csak minden második évben megyünk haza. Most éppen nem hazamenős év van, viszont voltunk a Balatonnál nyaralni. Lányom azóta is emlegeti. :)

Előzmény: segítökéz (18807)
Quantumleap Creative Commons License 2015.12.04 0 0 18816

Más: minden kedves itteni honfitársam készülödik az ünnepekre?

Lesz-e olyan, aki hazautazik Magyarországra családot/rokont látogatni?

 

Én, mint mindig az utóbbi 3 évben. 2008 augusztusa óta vagyok kint, eddig a 2010-11-es téli ünnepeket kellett munkával töltenem. Második után eldöntöttem, soha többet! :O :)

Előzmény: segítökéz (18807)
Quantumleap Creative Commons License 2015.12.04 0 0 18815

Az igaz, hogy nem ír elég részletesen, de az is, hogy te kvázi letanácsolod őt arról, hogy ide jöjjön turistáskodni. Mondandód burkoltan: "Hollandiában akarsz nyaralni? Lehet ám máshova is menni, nem kell, hogy ide gyere!". Én még ilyet nem láttam ezelőtt.

Előzmény: jobHUNTER (18809)
jewel1979 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 18814

Én is kellemes készülődést kivánok mindenkinek, a Sinterklaashoz is. :)

Előzmény: segítökéz (18807)
segítökéz Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18813

Kedves RT!

 

Alaposan felhúztam magam a "fiatalúr" lezser stilusa miatt.

Ráadásul úgy szólt be egy másik érdeklödönek, mint aki évtizedek óta itt él, aki mindent jobban tud, csak épp a saját gondját nem volt képes maga megoldani. Ehhez fel kellett jönnie a fórumra segitséget kérni.

 

Majd a végén úgy fog dirigálni, beszólni, leszólni, kioktatni, hogy vegyük megtiszteltetésnek,amiért

sziveskedett betenni lábát Hollandiába. 

 

Eh!-- az ember nem képes kifordulni önmagából, idáig mindenki készségesen állt azok rendelkezésére, kiknek segitséget tudtak/tudtunk nyujtani, és nem "alázatot", de egy minimális udvariasságot elvárhatunk nyegleség helyett.

 

Üdv. 

Előzmény: RodeTulp (18811)
segítökéz Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18812

Egy kicsit szemtelen vagy, nem gondolod?

 

"de mindjart valaszolok ha meglelem"

3 óra alatt nem lelted meg?

"van ennel szebb/jobb/olcsobb hely is a foldon"

Akkor elmesélnéd mit keresel Hollandiában?

Ahhoz képest, hogy kollektiv biztosításról kértél infót, nagyon nem úgy néz ki, hogy egy "szebb", "jobb"

és "olcsóbb" helyre akarsz távozni.

 

Ilyen stilussal még a toleráns Hollandiában sem leszel népszerü. 

Ha lehet, vegyél vissza a nagy arcodból, ez jó tanács!

Előzmény: jobHUNTER (18808)
RodeTulp Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18811

Kedves S.K.!

 

Igen, olvastam hozzászólásaidat, és csodálom türelmedet, hogy újra és újra segítesz az ilyen hálátlanoknak.

De amint látod, bennem is mindig felbukkan a volt kisdobos, aki ahol tud, segít:).... aztán jön a csalódás-bosszankodás.

 

Köszönöm megerősítésedet, véleményedet osztom!

 

Neked is kellemes karácsonyvárást!

Előzmény: segítökéz (18807)
RodeTulp Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18810

Eszméletlen flegma vagy... Tudod, mikor válaszolok neked valaha is, ez az utolsó!!!

 

18806-os hsz-ban javítottam magam a dátumot illetően, közvetlenül a hibás fölött, tévedésből automatikusan decembert írtam a nov. helyett... Azt persze már "nem olvastad!"

Amit pedig neked korábban írtam, az néhánnyal alább van, 18799 és 18798. számmal jelzettek.

Vegyél vissza a stílusodból, ugyanis mi tettünk neked szívességet!

Előzmény: jobHUNTER (18808)
jobHUNTER Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18809

jojjon turistaskodni, de ha reszletesebben ir akkor lehet tobb infot kap, csak irtam hogy van ennel szebb/jobb/olcsobb hely is a foldon

Előzmény: Quantumleap (18804)
jobHUNTER Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18808

dec17? hm tavaly? eleg leborult voltam, de mindjart valaszolok ha meglelem

Előzmény: RodeTulp (18805)
segítökéz Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18807

Szia! :-)

 

Bennem is hasonló gondolatok motoszkálnak napok óta, vacilláltam, megírjam-e, te megtetted.

Korábban is hangot adtam annak, hogy tisztelet a kivételnek, a zöme hirdetötáblának nézi a fórumot és miután a kért segítséget/információt megkapták, mintha mi sem történt volna szó nélkül eltünnek.

 

Dereng, valamikor nyár elött egy Kisscsalád nevezetü keresett szálláshelyet, megadtam neki a linket, azóta sem tudni erröl a családról semmit. Az ember azt hiszi ilyenkor, komolytalankodnak egyesek és bolondot csinálnak a jószándékú hollandiai magyarokból.

Mintha az lenne a világ legtermészetesebb dolga, hogy az itt élök állandó készültségben állnak, hogy honfitársaiknak segítséget nyújtsanak.

 

Részemröl már oda se figyelek, ha bárki ilyen-olyan kérelemmel rukkol ki, jobHUNTER annyival látszott másnak, hogy idönként visszatért, amikor valami nem volt világos elötte, de utána semmi jelét nem adta, hogy az infóidat megköszönje, vagy megossza mennyire tudta hasznát venni.

Ez lenne a legkevesebb, amit az ember elvár.

 

Más: minden kedves itteni honfitársam készülödik az ünnepekre?

Lesz-e olyan, aki hazautazik Magyarországra családot/rokont látogatni?

 

Kívánok mindannyiotoknak szép decembert, jó sütést-fözést, gazdag Jézuskát és kitünö egészséget 2016-ra(is) !

Előzmény: RodeTulp (18805)
RodeTulp Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18806

November 17-én (dec. helyett...)

Előzmény: RodeTulp (18805)
RodeTulp Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18805

Héé, jobHUNTER, ezek szerint megvagy és olvasod a fórumot.... Én meg már aggódtam érted...

Akkor az én hsz-aimat is olvastad, amit speciel neked fordítottam dec. 17-én.

Tudod, jólesett volna, ha reagálsz rá, csak egy szóval is. Ez a minimum, ha itt kérdezel és valaki készségesen segíteni akar neked, akkor is, ha éppen nem az a válasz, amit vártál.... Nem sokat, de kb. egy fél órát rád áldoztam ugyanis a szabad időmből...

Előzmény: jobHUNTER (18803)
Quantumleap Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18804

Miért ne jöhetne Hollandiába turistáskodni?

Előzmény: jobHUNTER (18803)
jobHUNTER Creative Commons License 2015.12.03 0 0 18803

airbnb

mit ertessz korulnezes alatt? turistaskodni jossz? Hollandiaba? haat sztem van ennel tobb/jobb/olcsobb hely is de te tudod...

Előzmény: Dlina91 (18801)
schlumberger Creative Commons License 2015.12.02 0 0 18802

Eindhower

Oda ne menj, az egy nagyon rossz hírű város, nem szeretik ott a felkészületleneket.

Előzmény: Dlina91 (18801)
Dlina91 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 18801

Sziasztok!! 

Áprilisba szeretnék kimenni hollandiába körülnézni,de a szállások nem éppen olcsók. Esetleg van olyan aki befogadna 2-3 napra? Eindhower,Rotterdam vagy Amsterdamba? 

Ha esetleg van valaki akkor az email cimemre írjon  doralinaa91@gmail.com

 Nagyon örülnék neki ha valaki segítene. 

Lányoknál keresek inkább szállást. 

Köszönöm

Zuraglal Creative Commons License 2015.11.24 0 0 18800

Sziasztok!

 

Január végén vagy február elején 5 hónapra Eindhovenbe költözöm tanulmányaim miatt.

Tudtok nekem szállást ajánlani minél olcsóbban?

Kérlek, ha tudsz valamit ez ügyben, keress a szabotimi89@gmail.com címen.

 

Köszönettel,

Timi

RodeTulp Creative Commons License 2015.11.17 0 0 18799

A 130 %-os büntető biztosítási összeg úgy jön ki, hogy pl.

Kötnek a nevedre egy bizt-t, ahol az alapbizt. (basis) 80 euro havonta. Ezt te 30 %-kal többért kapod meg,  az + 24 euro. Tehát, ha ők kötik meg a nevedre a bizt-t, mert te nem voltál hajlandó, ennyivel rosszabbul jársz. Egy év múlva kibújhatsz alóla....

Előzmény: jobHUNTER (18796)
RodeTulp Creative Commons License 2015.11.17 0 0 18798

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/zorgverzekering/vraag-en-antwoord/wat-gebeurt-er-als-ik-niet-verzekerd-ben-voor-de-zorgverzekering

 

  

http://www.zorgverzekeringslijn.nl/onverzekerd/

Boeteregeling als je onverzekerd bent
Zorginstituut Nederland (ZIN) spoort iedereen die niet verzekerd is op en stuurt dan een waarschuwingsbrief. Als je na 3 maanden nog niet verzekerd bent, moet je een boete betalen. De boete bedraagt € 351,99. Hiervoor ontvang je van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) een acceptgirokaart. Als je bij een volgende controle nog steeds geen zorgverzekering hebt, dan krijg je weer de boete van € 351,99 opgelegd. Na nog eens 3 maanden sluit ZIN namens jou een zorgverzekering af.

 

A lényeg a szövegből: Ha nem vagy biztosítva, a Zorginsituut Nederland (ZIN) felszólít, hogy biztosítsd magad. Ha 3 hónap múlva sem teszed ezt meg, kapsz egy büntetést, melynek összege EUR 351,99. Ha egy második kontrollnál sem v. bizt.,  újra kiküldenek egy csekket ugyanennyi büntetéssel. Ha ezután sem tanultad meg, akkor a nevedben biztosítást kötnek, itt jön a 130 %-os büntető premie (nem Prémium:D!!!), amit a fizetésedből visszatartanak. Ha nem dolgozol, kapod a csekket házhoz.

 

Visszamenőlegesen arra az időszakra, mikor nem voltál biztosítva nem kell fizetned, de magad állod az összes (esetleges) költséget, ami gyógykezeléseddel kapcsolatban felmerült.

 

 

Személyes véleményem: Ne ezen takarékoskodj! Nagyon megjárhatod, itt óriási számlákat kapsz egy lábtöréshez is... Te honnan vagy abban olyan biztos, hogy nem fog veled történni semmi? Nem beszélve az állandó büntetésekről és hercehurcáról. Ha itt élsz, ez benne van a pakliban. Biztosítva kell lenni, törvény írja elő.

Előzmény: jobHUNTER (18796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!