Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Martinka. Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61718

Lehet levegő is... szerintem nem izzítási gond. De az indítást ne így csináld. Ha gyujtást adsz, várj egy kicsit amíg kialszik a lámpák egy része, csak azután indítsd.  A számítógépnek is idő kell még magához tér, ellenőrzi a rendszert, és ha minden ok kikapcsolja a figyelmeztető lámpákat. Ekkor indíthasz. Mindez 1-2 mp. Várd ki!

Előzmény: Törölt nick (61711)
Martinka. Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61717

Klíma kérdés:

 

Egyik nap utaztunk kb25km-t, és bekapcsoltuk a klímát. Csak meleg levegő jött bármit is csináltam. Pár óra múlva hazaúton ugyanaz.  Másnap reggel, meg azóta is minden ok, hűt mint a kisangyal.

 

Mi lehett ez? Arra gondolnék hogy a mágnes izé nem kapcsolta be a kompresszort. Talán mint ha nem hallottam volna a kattanó hangot gombnyomást követően, de lehet hogy csak belemagyarázom. Mindenesetre más ötletem nincs.

 

Köszi!

zsolesz 307 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61716

Olyan amelyik nem kezeli a kijelzőre való kiíratást.  :() :D

Előzmény: Zolysys (61714)
micro521 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61715

Még augusztusban írtam, hogy ha tekerem a kormányt, akkor ffurcsa vibrálást lehet érezni.

 

Frédiék nem tudtak mit kezdeni a problémával. Érezték, de nem tudják mi okozhatta.

 

Ma reggel hidegebb volt az idő, és nem produkálta az autó ezt a tünetet. (Persze azért, mert meg volt beszélve egy szerelővel, hogy nmegnézi.)

 

Aztán rájöttem, mi van ha feltekerem a fűtést a kormányra irányítom. Tíz perc után megint jött a vibrálás.

Ebből arra következtettek, hogy a kormány(oszlop) környékén szorulhat picit valami és azt érzem.

 

Valaki találkozott ilyesmivel?

Tud valaki robbantott ábrát mutatni a kormányról és a kormányoszlopról?

 

Köszi

Zolysys Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61714

Kérdés milyen COM2000 van a tiedben :)

Előzmény: zsolesz 307 (61705)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61713

Az biza akkor hűtő lesz.. Én is cseréltem már.

 Nem tzípushiba hiszen minden autóban fogy nem csak a PUG ban :)

Előzmény: Andaa (61707)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61712

Soha nem volt benne fehér led a PUG ban!!!

Csak narancs Citromban ugyan ezek zöldek.

kéket kell berakni ha azt akarod de a színszűrő fóliát ki kell venned és kéket berakni helyette.

Előzmény: kisbenga (61709)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61711

Belegondolva, az lehet baj ha azonnal indítok? Van elvileg egy izzítás ikon, de azt még élő ember nem látta világítani ebben az autóban a legnagyobb hidegben sem, és ha nem világít akkor lehet indítani, elvileg. Én úgy indítok, hogy kulcs bedug, és egy lendülettel áttekerem önindítóra. Lehet hogy 15 fokban már jólesett volna neki 1-2 másodperc izzítás indítás előtt?

Előzmény: Törölt nick (61710)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61710

Sziasztok!

 

Múltkor említettem, hogy leállítás után pöffent még kettőt a HDi-m. Ma új tünetet fedeztem fel, aminek vagy van köze ahhoz, vagy nincs, de ma reggel 15 fokban hidegindítás után alapjáraton buffogott a motor. Pöccre indult, fordulat is jó, csak olyan, mintha néha ki-kihagyna egy henger. Ahogy elindultam, az utca végén már babapopsi sima alapjárat. Ugyanezt eljátszotta délután munka utáni indításnál is. Mire kiálltam a parkolóhelyről, megszűnt a buffogás, és onnan már tökéletes. Egész eddig nem tapasztaltam ilyet, mindig 25-30 fok volt reggel meg napközben, a hideg hozta elő.

 

Ötlet?

kisbenga Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61709

Akkor annyi csak,hogy veszek bele kék ledet és kicserélem?

Azért furcsa,mert most ugye fehér van benne és sárgán világít.

Nem vágom,hogy a kék ledtől hogy lesz olyan kék mint pl. a Golfé?

Előzmény: Zolysys (61698)
Andaa Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61708

Persze, gondoltam hogy nem ingyé van :)  Én Szolnokon vagyok mostanság, de a szakszervízt itt sem nagyon ajánlgatják....(hmm...vajon miért).. :)

Előzmény: Akiboooy (61706)
Andaa Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61707

Zsoltx, Zolysys köszi :) Közben kiszedtük a szőnyeget, nincs alatta semmi. Az utastérben pedig nincs semmi folyadék szivárgásra utaló jel. Kivéve télen...míg a szomszéd kívülről kaparja a jeget a szélvédőről reggel, én belülről!!! Na meg eddig jó volt??Marad a többi verzió...időközben aki itt volt "segítségem" és akinek megengedem hogy belebabráljon :) is megemlítette magát a hűtőt...hát nem ujjonganék ha ez lenne. Egyébként ez valami tipikus Peugeot betegség? hogy egy ideig semmi (persze rendszeres karbantartás mellett) hogy szinte hozzá sem kell nyúlni, mert minden pöpec, utána meg csőstöl jönnek a szerelni való dolgok? Kikészít :):):)

 

Ja, Zolysys ahogy írtad kiszedtem a kijelzőt és csak valami stikli volt és feszült a helyén :) Így egyelőre megtartanám, ha nem túl nagy baj :) De ha ismét "sztrájkol" kidobom és neked adom!

Előzmény: Zsoltx (61704)
Akiboooy Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61706

Azért a csere munkadíjára is számolj 20-30 K-t, és normális helyen csináltasd. Nem tudom hová valósi vagy de ha megírod biztosan tud valaki ajánlani olyan helyet ahol nem csak Lada vezérlést cseréltek :)

 

Nekem Tatabányán szakszervízben (igaz nem PUG hanem OFF :) ) 22 K volt a csere munkadíja ha jól emlékszem a régi PUG-omon.

Előzmény: Andaa (61701)
zsolesz 307 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61705

No hali újra mindenkinek!

 

Tegnap sikeresen hazaértem egy  egyhetes német munkából.

Mára sikerült behozni a lemaradásomat az olvasásban, hála istennek volt mit olvasgatni.

Örömmel látom vannak újabb topiklakók is, nektek is hali!

 

Hasznos oldal: itt

 

Hűtőfolyadék csere+légtelenítés : itt

 

Egyébb dolgok: itt

 

Amiben tudok abban segítek.

 

Cit sajna elhavazódott így nem nagyon tud foglalkozni az oldallal. Esetleg ha van valakinek kedve és affinitása akár folytathatná, sok okosságot tudnánk összehozni oda ami nagy segítség bárkinek.

 

Zolybácsi! :)  Ha netalántán érkezne be hozzád com2000-es kapcsoló ami teljesen menthetetlen de a jobb szára( ablaktörlő+fedcomp funkció) még igenjó akkor szívesen átvenném tőled.

 

:()

Zsoltx Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61704

Nincs előttem ez a motor (nekem 2.0hdi volt) de ha végigköveted a vízkört, akkor van pár hely, ahol esetleg ereszthet és valami forró felületre juthat a víz. Cső is lehet hibás, vagy csatlakozás.

 

És ahogy alább írták, maga a hűtő is okozhat ilyet, mert az is elég meleg ahhoz, hogy elpárologjon róla a víz.

Előzmény: Andaa (61702)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61703

Ha benn nincs hűtőfolyadék akkor pl a hűtőd csinálhatja. Nézd meg a tetejét. Ott szokta elengedni a vizet.

Ha utastérben találsz folyadékot akkor nézd meg a vezető oldalról ahol a tűzfalon átjön a cső és befordul a fűtő radiátorba ott egy tömítás miatt szokott folyni. Vay maga pl a radiátor.

Előzmény: Andaa (61702)
Andaa Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61702

Szia Zsoltx. Pont ez volt aminek a gondolatával nemrég eljátszottam. Itt a házban egy másik márkának, pont ez volt a baja nemrég. Akkor eljátszottam a gondolattal, hogy "de jó lenne" ha nekem is csak ennyi lenne. Abban tudsz esetleg segíteni hogy mi az a műanyag, vagy hol kell keresni? Egyébként az a "maradék" ami épp még marad ha feltöltöm, az szinte kristálytiszta, úgyhogy remélem hogy a második verziónál még nem tartunk, mert akkor megköszönöm az észkombájn szerelőknek és leadom az "ócskavasba" :)

Előzmény: Zsoltx (61676)
Andaa Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61701

Köszi a linket. Nekem 307 (1.6 16V) van, de mióta nálam van, még most fogunk először cserélni, de úgy tudom én is, hogy szettben kell.

Hát valóban jó áron van az egész. Nem mindegy hogy 90e vagy esetleg 30-40 és még össze is kókányolják....mert ettől nagyon tartok...ha már a kipufogót sem sikerült rendesen feltenni....mi lesz ennél?! ;)

Előzmény: Akiboooy (61675)
Andaa Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61700

Szia Matiz.

Köszi szépen. Bár gumiszőnyegen nincs (utálom :) ) a padlószőnyegen nekem rendes szövet szőnyeg van. De mindjárt megyek is is "kitépem" :) megnézem hogy mi a helyzet.

Előzmény: Törölt nick (61674)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61699

Ahogy MAtiz kolléga is írta. Szőnyeget felszedni mind2 oladalon és megnézni hogy mi van ott.

 Aztán ha ott vizes megkeresni az okát.

Előzmény: Andaa (61673)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61698

Digi klímáé is igen de macerás. A rádióban is cserélni kell a LEDeket.

Előzmény: kisbenga (61683)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61697

A műszer egységgel óvatosan ám mert könnyen törik kivételnél...

Előzmény: balazs.robert (61694)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61696

Jól látod....

Előzmény: kzsolt23 (61695)
kzsolt23 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61695

Teendő? Ötlet, hogy hogy lehet kiküszöbölni? Valaki azt mondta azért van mert félvezetős kapcsolása van...amúgy a belső világítás cska akkor csinálja ezt ha az ajtónyitásra van beállítva. Akkor ezzel a problémával sokmindent nem fogok tudni kezdeni mi?

Előzmény: Zolysys (61693)
balazs.robert Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61694

 

Ilyen a panel melyen a ledeket kell kicserélni.

Előzmény: balazs.robert (61691)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61693

Mivel a komplett rendszeren állandó kommunikáció van ezért pislákolnak a LED ek. ehhez nincs jól beállítva az áramgenerátor munkapontja..Már ha van benne....

Előzmény: kzsolt23 (61688)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61692

Hehe ha megnézted volna az enyémet... :):):):)

Előzmény: Smíró (61689)
balazs.robert Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61691

A linkre nem emlékszem, de lementettem magamnak word-be. Ha írd e-mail akkor szívesen elküldöm.

Az előző kocsimnál én lecseréltem kékra a műszerfalt és nagyon tetszett. Főleg, ha tudod változtatni a háttér fényerejét.

kicsi SMD ledek vannak beforrasztva, azokat kell cserélni.

Előzmény: hadeszkaa (61679)
Gabeszgsm Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61690

akinek kell esetleg,jelezze idoben, emailcimem publikus, lefoglalhato..érkezik kb 2heten belul diagnosztikai interface, kompletten Citroen/Peugeothoz,a legfrissebb programmal es interfaccel, 43ezerert van..

Smíró Creative Commons License 2011.09.07 0 0 61689

"Szia, engem érdekelne a műszerfal világítás csere"

 

Hát erre mondják, hogy ízlések... Nekem spec nem tetszik a kék:-(( A gyári szerintem szebb, bár lehet, hogy a felvarrottnál a "platina" karima teszi:-) Persze ha még a mutató végén a piros "lézerpont" szerű izé is lenne, mint a 407(?) ben, még jobb lenne. Szerintem. A kék meg este kifejezetten zavar, nem tetszik a VW-ban sem. A Merci fehér világítása oké nekem, a Mazda zöldje is rendben, de ha már azok nem, akkor inkább a narancs okker.

Előzmény: hadeszkaa (61679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!