Keresés

Részletes keresés

Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77660
Drága Cunimazsi!
Hiszek a telepátiában.Tegnap rengeteget gondoltam Rád! És tessék! :))
Felhagytam a csokizabálással,a húst minimálisra fogtam (és az is csak csirkemell),na és leginkább zöldségféléket eszek.Persze marha nehéz,de már legalább két éve meg kellett volna lépnem.A férjemmel minden este futunk.(Fúj,de nagyképű voltam:ma megyünk harmadszor!)Az első alkalommal még a bugyimból is folyt a víz és olyan volt a fejem,mint egy főtt rák. :)) Tegnap már egész jól bírtam.
Már két hete táppénzen vagyok,a "pici bébimmel" együtt.Nem akaródzik abbahagyni a köhögést.Tényleg sokkal jobb most a hangulatom,hála Nektek!Ilyenkor estefelé már elvonásos tüneteim vannak,ha nem olvashatom a hsz-eket. :))
Előzmény: cunimazsi (77635)
cettia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77659
Mi igazából egyáltalán nem titkoltuk, hogy lombikozunk, hadd tudják csak, hogy ilyen is van. Nem tartom szégyennek, sőt.

Már talán írtam, de nálunk a melóhelyen 2 lombikos család is van, egy hármasikres és egy ikres, úgyhogy más a közhangulat. És ennyit hiányozni is könnyebb volt így. De tudom, hogy nem mindenhol ez a helyzet.

És azért biztosan van, aki komolyan átérzi, akkor is, ha őt nem érinti a dolog. Engem is nagyon érdekelt a dolog akkor is, amikor még nem gondoltam, hogy érintett leszek.
Előzmény: Törölt nick (77656)
cettia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77658
ok!
Előzmény: albi2000 (77657)
albi2000 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77657

Kedves Cettia!

SZerintem ezt betehetnéd az IVF hasznos linkek topikba is.

Előzmény: cettia (77636)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77656


Cettia,

Lovakkal rengeteg a melo, nyaron osszesen 4 napra tudtunk elmenni nyaralni:-)
De nelkuluk nekem ures az elet!

Ami meg a "Na hogy vagy"? kerdeseket illeti... hat ezektol enis falra tudnek maszni, nem tudom mit hisznek az emberek???? vagy enyire fogalmuk sincs a lombikrol..
Mondjuk pont az ilyen kerdesek miatt banom mar azt is hogy annak a nagyon keves embernek elmondtam aki tud rola. Ez igazabol csak Ti ertitek meg, es azok akik szinten benne vannak vagy voltak, hogy mennyire bizonytalan az egesz, es hogy most mit lehet erre mondani hogy "Na mi a helyzet sikerult?? hogy erzed?? stb stb..."
Sux az egesz!
Előzmény: cettia (77655)
cettia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77655
Azért várd ki a végét!

De ez tényleg bíztató, hogy négyen csücsülnek a fagyasztóban.

A lovak miatt kicsit irigykedem ám, nekem csak ló nagy kutya meg két nemrég kiköltöztetett cica (eddig kint és bent lakók is voltak) a társaságom, és persze ti, amíg az emberem haza nem ér, de nem is nagyon vágyom most másra. Főleg a kérdésekre nem, hogy "Na mi van?". Még ha legalább tudná az ember.

Szerintem, akkor kérd a fagyis beültit (már, ha egyáltalán szükség lesz rá), amikor te a legmegfelőbbnek érzed az időpontot hozzá.
Mint, ahogy a legtöbb kérdésünkre, erre sincs tuti válasz.
De szerintem sem biztos, hogy élvezné tudná egy baba az államvizsga szépségeit, bár ki tudja?
Előzmény: Törölt nick (77651)
cettia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77654
Igen eszkimókák! De nincs több, úgyhogy bízom benne, hogy már kapaszkodnak!

Köszi!
Szívesen csatlakoznék már hozzátok, a kismamák táborához.
Te már tudod, hogy egyedül van-e a babó, vagy többen nődögélnek?
Előzmény: sirara (77652)
albi2000 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77653

Kedves MAnokorona!

 

Én is a Dévai Intézetbe járok Vass Zoltán doktor úrhoz. Csak ajánlani tudom. Az is igaz, hogy más intézetet nem próbáltam. De nem is jutott közben sem eszembe, hogy váltani kell, mert mindennel mindig meg voltam elégedve.

Itt a honlapjuk.

Előzmény: manokorona (77637)
sirara Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77652
Ja, visszaolvasva látom, hogy fagyis. Neked is nagyon drukkolok!
Előzmény: sirara (77650)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77651

Cettia,

Meg nem lovagolok, de mar nagyon felkivankozok a hatukra :-) de mar megetettem oket, meg leapoltam a szoruket.
Ma delelott meg kint voltam kertben elkezdtem a metszest, de meg boven maradt fa holnapra is.
Meg mindig nem jott meg.!!!Remelem nem valami ciszta vagy valami gebasz miatt van. A szivem melyen meg mindig remenykedem:-) (tiszta rohely) pedig mar csak matematikai esely van ra sztem. Csutortok lesz a fajdalmas igazsag napja..
Most epp nem vagyok annyira elkenodve orulok hogy ottvan az a 4 kis alberlojelolt a fagyasztoban.
Szerinted , szerintetek mikor optimalis a fagyi bébikkel legkorabban brobalkozni? Nekem junius kozepe elott nem igazan alkalmas
, de ha nagyobb az esely a sikertelen lombik utan akkor azert ugy alakitanam...
(Allamvizsga miatt szerintem sok lesz a stressz ezert huznam szivem szerint juniusig, meg hat juniustol nem ciki melohelyen sem, mert ugye ott a nyariszunet)
Előzmény: cettia (77648)
sirara Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77650
Mármint Neked...
Előzmény: sirara (77649)
sirara Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77649

Én végülis nem lombikoztam, a 4. inszem sikerült. De én nemhogy a pozitív teszt előtt nem éreztem semmit, hanem még utána olyan 3 hétig sem (csak mellfájás volt, de az azért nem volt nálam mérvadó, mert minden ciklusban fájni szokott, melőtt megjött). Panaszkodtam is, és tüneteket akartam, nem voltak, csak a 7. héttől kb. (most 10-ben vagyok), erre nincs recept...

Nekem most fagyis volt?

Előzmény: cettia (77647)
cettia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77648
Midway!

Nagyon eltűntél, ugye nem lovagolsz még?
cettia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77647
Szia Sirara!

Mint mindenki, aki ebben a fázisban leledzik, így Pathoz hasonlóan én is ennek a gondolatnak a rabja vagyok, hogy mit kellene érezni (én ma járok a beültetés utáni 8. napnál).
Szerinted, mikor "kell" vagy "lehet" már valamit érezni.

Számomra azért is furcsa az egész, mert a stimus ET után mindenfélét éreztem, most meg semmi...
(Tudom, hogy akkor tele voltam hormonokkal)

Te hogy vagy?
Előzmény: sirara (77644)
cettia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77646
Szia Zájká!

A gyógyszertámogatás miatt írod?
Ezen kívül, amit Endzsinek küldtem, én sem tudok róla többet, mert mi ilyet nem igényeltünk, csak az utazási támogatást.

De szerintem, bárhol is váltod ki a gyógyszereket, kellene kapnod blokkot.
Én a helyedben, ha ezt igényelni szeretném, az orvosommal beszélnék, hiszen ő tudja, hogy miket írt fel és utólag is kérném a számlát. Csak segítenek benne!
Nem tudom, hogy mi a rendszer abban az intézetben, ahova jársz.

De szerintem, amire jogosult az ember, legalább annak járjon utána, úgyis szép költségek hárulnak ránk.
Előzmény: zájká (77645)
zájká Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77645
cettia
én recepciónal váltottam a gyogyszereket is ott nem kaptam blokkot.
Előzmény: cettia (77636)
sirara Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77644
De tudod, hogy nem is kell érezni még! Nekem a negatív tesztek után azt mondták telefonban, hogyha engem megnyugtat, ha vérből is megnézik, akkor nyugodtan menjek. Pozitív teszt esetén meg pláne, akkor mindenképp jó tudni, remélem az utóbbi lesz nálad!
Előzmény: Pat74 (77639)
fablia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77643
Móka! Köszi az invitálást. Olvasgatlak Benneteket is.
De sajnos nem az a baj, hogy nem tudom értelmezni, hanem az, hogy nem nézték az inzulint, csak a vércukrot. Holnap megyek újabb vizsgálatra, ahol mindkét értéket mérik.
A vércukor értékeim:
éhgyomri: 4,3
30 perces: 8,5
60 perces: 8,7
120 perces: 7,9

Az éhgyomri rendben van, de a többi senkinek nem tetszik, egyedül az endokrinológusom mondta rá, hogy hogy IR ellen szól. Persze inzulin értékek nélkül.
Most másoknál méretem meg inzulinnal együtt, mert az enyémnél ezt nem tudják levenni (túl drága a Péterfy-ben).
Szóval ez a helyzet. Közben pedig megy a stimu. Holnap uh. Hétvégén punkció lenne, de....
Lucilla Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77642
Mint alacsony vérnyomású (és szintén lombikos), a kávéval kapcsolatban a következőket javasolnám. Nálunk a családban női hagyomány az extrém alacsony vérnyomás, amit a felmenőim (anyám, nagymamám) ipari mennyiségű kávé elfogyasztásával orvosoltak. Én is kávéztam egy időben, bár rettenetesen utáltam, ezért viszonylag hamar áttértem a teára. A tea alatt nem a napközis teát értem, hanem rendes fű teát, amiből igen erős teát lehet főzni (én teljesen tisztán, cukor, citrom nélkül iszom), valamint a zöld teát. A tea amúgy sokkal szerencsésebb választás, mert nem hirtelen emeli a vérnyomást, mint a kávé, hanem lassan, ezért nem is kell belőle annyit inni. De ezzel együtt is az a legszerencsésebb, ha szépen lassan leszoktatod magad a koffeinről, amire csak azért van szüksége a szervezetednek, mert rászoktál. A kávépótló izék többségéből vegyi úton vonják ki a koffeint, ezért nem szerencsés a babavárás időszakában ilyet fogyasztani. Szóval elsőként azt javasolnám, hogy próbáld meg teával pótolni a kávét, utána pedig a fekete tea bevitelt csökkentsed.
Én a napi nagyon sok fekete és zöld teáról néhány hónap alatt átállítottam magam napi egy fekete teára, emellett persze nagyon-nagyon sok folyadékot kell inni (2,5-3 liter legalább), mert a folyamatos folyadékbevitel fenntartja a vérnyomást. Én ezt is teából fedezem amúgy, de gyümölcs és roiboos teából, ami koffeinmentes. Emellett is sokszor érzek alváskényszert (ülő munkám van), olyankor a mozgás segít, megyek egy kört az épületben vagy pl. (ha egyedül vagyok:-)) gugolgatni szoktam, ezek segítenek. De a sok kávé szvsz egyáltalán nem oldja meg az alacsony vérnyomás problémáját, sokkal inkább hullámzóvá teszi, ezért sokkal erősebben jönnen az alacsony vérnyomásos tüneteket.
Vizsgaidőszakok alatt én iszonyat mennyiségű koffeint nyomtam magamba annak idején, utána napokig fájt a fejem az elvonási tünetek miatt, szóval lehet, hogy ez elkerülhetetlen, de egyszer kell végig csinálni (feltéve, ha nem vizsgázol minden félévben;-)), utána csak nem szabad visszaszokni:-)

Mindenkinek nagyon szurkolok!:-)
Előzmény: Endzsi93 (77630)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77641
Pat...amíg én nézelődtem, te pont írtál, így már tudom, hogy csütörtökön lesz a nagy nap......+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Móka70 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77640

Sziasztok! Köszi, hogy megnyugtattatok IR ügyében, azaz, hogy nem olyan vészes a helyzet...A diéta híre már inkább sokkolt, de tényleg mindent a babáért!!!

Arwenről beszámolok!!!

Pat, mikor van a teszt ajánlott napja? Annyira szorítok!!!

Pat74 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77639

Nem tudom,  nekem csk tesztet mondtak a 14.napon, ami csütörtökön lesz.

 

Szóval akkor majd lehet, hogy felhívom őket, akkor is, ha negatív lesz.

 

Mondjuk hazudnék, ha azt mondanám, hogy érzek valamit...

sirara Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77638

Szia Pat!

Te ugye pesti Kaális vagy? Mert akkor ok, teszt van, de a biztonság kedvéért tesztelés után nyugodtan felmehetsz vérvételre, akármelyik nap, azt hiszem, délután 1-ig. Szinte mindenki felmegy, ez teljesen természetes!

Drukkolok Neked, mikor esedékes a teszt?

Előzmény: Pat74 (77605)
manokorona Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77637

Sziasztok Lányok!

Jár valaki közületek a Dévai Intézetbe? Mik a tapasztalataitok?

Én most a Kaáliba járok, eddig elégedett is voltam, de olvasva Titeket most már kétségeim vannak... A 4 lombik próbálkozást úgy csinálták/tuk végig, hogy a protokoll semmit sem változott... na jó, az utolsónál már volt hatching, de 3 sikertelen próbálkozás után sem csináltak semmmilyen vizsgálatot nálam. (Én már szültem, elvileg csak amiatt lombikozunk, hogy a páromnak kevés a spermája) Nem nézték a méhemet, nem változtattak a gyógyszerezésen... most akkor miért is gondoljuk, hogy sikerül a következő, ha semmin se változtatunk, csak ugyanúgy csinálunk mindent, mint eddig?

Most ajánlotta valaki a Dévait, de ő nem lombik miatt jár oda. Mit tudtok róla?

cettia Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77636
Szia Endzsi!

Én is pont erre gondoltam, amit cunimazsi is írt /neki is köszi a drukkot!/
, hogy akkor ezek szerint most jobban vagy. Ennek igazán örülök!


A gyógyszertámogatásról a lombikbaba weboldalon ezt találtam:

Egyszeri gyógyszertámogatás

1. A területileg illetékes OEP hivatalnál kell igényelni egy adatlapot, mely egyszeri gyógyszertámogatásra jogosít

1. Az adatlap két részbõl áll: - az elsõ részt a kérelmezõnek kell kitölteni,

- az adatlap második részét a meddõséget kezelõ szakorvos tölti ki.

Célszerû az ET után kitöltetni az orvossal, így minden olyan készítményt rá tud írni, ami a kezeléshez szükséges és az OEP által támogatott.

1. A munkáltatónál kell kérni kereseti igazolást, amit a 3 hónap átlagkeresete alapján állítanak ki

- A kérelmezõvel egy háztartáson belül élõ, munkahellyel rendelkezõ személyek mindegyikének kell kereseti igazolás,

- kiskorú gyermek esetén iskolalátogatási bizonyítvány vagy születési anyakönyvi kivonat másolata

- nyugdíjas esetén a nyugdíjszelvény másolata

1. A kérelemhez csatolni kell a kiváltott gyógyszerek blokkjait is

1. Kérvényt kell írni amiben fel kell tüntetni,

- az igénylés konkrét okát

- család anyagi helyzetét

- mit jelent ez a költségkiesés a családnak

- a havi rezsiköltséget

- minden olyan tényezõt, amely a kérelmezõt pozitív elbírálás alá vonja

A támogatás összege nem a teljes gyógyszerköltségre vonatkozik, az elbírálás a benyújtott dokumentumok alapján történik.

Törvényi vonatkozás: 1997. évi LXXXIII. TV. (Eb.tv.) 50.§ (2.) bekezdése
Előzmény: Endzsi93 (77631)
cunimazsi Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77635
Endzsi!
Örülök hogy most jobb hangulatodban vagy!!! Milyen diétát kezdtél el? Én úgy tudom hogy bármilyen mozgás jó, csak legalább egy héten 4szer tedd meg, és min. fél óráig műveld.
Látom nagyon fellelkesült a társaság az arwen-torna miatt. Kíváncsi leszek a tapasztalatokra. Nekem sajnos nem igazán megfelelő az időpont, mert bár pesti vagyok, fél 4-ig dolgozom, és elég közel vannak hozzám a helyszínek, nem igazán szeretnék 6-ig elfoglaltságot keresni, meg nem is tudnék mert én megyek a manócskámér az oviba, úgyhogy marad az otthoni mocorgás, amire én is tegnap tértem vissza.

Patt, Cettia nagyon szurkolok nektek!!!

Móka, szerintem Breyer doktornőre gondoltak a hozzászólók, de nekem is hasonló eredményeim voltak mint neked, és nálam azt mondta hogy nem olyan gáz a dolog, csak azért kezdtük el a gyógyszert, mert a közeljövőben lombikozni szeretnénk, amúgy elég lenne a diéta is.
Előzmény: Endzsi93 (77630)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77634

Móka,

 

ha teljesen komplex dokit keresel, akkor menj a Tűű doktorhoz. (Azt nem mondom, hogy jövő hétre kapsz is nála időpontot, sajnos.)

Előzmény: Móka70 (77611)
zsuzsuzs Creative Commons License 2008.02.26 0 0 77633
Köszi-köszi!!! :))))))))))
Előzmény: Endzsi93 (77632)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77632
Németh Tünde:06-30/3544-126 v. 06-1/3409-851.
Előzmény: zsuzsuzs (77629)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 77631
Bocsi,hogy ilyen figyelmetlen voltam.Biztos valamelyik depressziós korszakomban írhattad. :))
A gyógyszertámogatás milyen jövedelemhez kötött és kinél kell igényelni?
Előzmény: cettia (77620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!