Keresés

Részletes keresés

matthiasii Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37774

 Nem felesleges, de nem minden esetben indokolt !

Előzmény: csiba00 (37771)
matthiasii Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37773

 Ok. az a jobboldali un. duplakémény  tényleg masszívan le van fedve. Min. 150 - 160 kg a beton benne. + a vas .

  No de minek ennyire túlméretezni ? Annak a  kettő csövecskének ami abból kijön,  a fele negyede fedés is untig elég.

 És a magyar még panaszkodik , hogy drága az építkezés !!

Előzmény: 42tibcsi (37766)
csiba00 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37772

Tudom.

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (37770)
csiba00 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37771

Akkor kezdj el amellett kampányolni, hogy felesleges a kémény bélelés, mert csak albalkon kidobott pénz.

 

 

 

Előzmény: matthiasii (37760)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37770

Mintahogy hivatalosan nem is lehet.

Előzmény: csiba00 (37768)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37769

Kazánvédő szelep, VTC 511.

 

A bojleren segíthet egy alapos takarítás, és fűtőszál csere.  2-3 ezerből megvan.

Előzmény: |Peti| (37765)
csiba00 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37768

Akkor még örüljön neki. Én mindenesetre nem vezetnék gáz égésterméket béleletlen kéménybe.

 

 

 

 

Előzmény: 42tibcsi (37767)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37767

Ráadásul nála mind két lyukon gáz megy, egyik a cirkó a másik meg átfolyós víz melegítő.

 

Előzmény: csiba00 (37751)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37766

 

Mikor építkeztünk körbe volt álványozva, a kömüves csinált egy zsalut és ki lett öntve betonnal, persze vas is van benne. A súlyt csak becsültem, mivel elég magas a fedlap és kicsit kúpos nagy szélben sem volt rá példa, hogy vissza fújt vólna. A tervező eredetileg egy szárára fektetett B betű formájú fedlapot tervezett, de azt tényleg daruval kellet volna felrakni. A jobb oldali a mienk.

 

 

Előzmény: matthiasii (37759)
|Peti| Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37765

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, úgyhogy ha esetleg valamilyen hülyeséget mondanék, vagy kérdeznék, nyugodtan javítsatok ki és előre is elnézést érte. A fórum hosszas olvasgatása után végül úgy döntöttem mégis kikérném a véleményeteket, az a biztos.

 

Szóval kezdeném az elején, 17-18 év után már kezd tropára menni a jelenlegi kazán, lassan érik a cserére. Arra már sikerült rájönnöm, hogy mivel szenet is égetünk, ezért öntöttvasra lesz szükség, ebből pedig érdemes kicsit magasabb teljesítményűt venni, mert általában a gyártók azt szénnel számolva adják meg.

Viszont arról fogalmam sincs, hogy a mostani mekkora, így sajnos azt sem tudom, hogy mihez viszonyítsak. Ami biztos, hogy szigetelés előtt, egy nap kétszer gyújtottunk be vele (telerakva fával és barnaszénnel vegyesen) és úgy kibírta a hőmérséklet. Szigetelés után (10cm polisztirol körbe,+10cm kőzetgyapot a padláson,+ablakcsere) már elegendő volt minden este begyújtani, majd ~2 óra múlva még rakni rá, és napközben bár érezhetően hűlt az idő, de bőven kibírta estig (nem fáztunk). Egy 100nm alapterületű,  1 szintes házról lenne szó nyitott fűtésrendszerrel.

 

Ha feltételezzük, hogy ugyanilyen szokás szerint szeretnék fűteni(napi 1x; napközben ne kelljen begyújtani, amúgy sincs itthon senki), akkor gondolom nem árt valamivel nagyobbat venni. Ti mégis nagyjából mekkora teljesítményűt ajánlanátok?

 

A márkákról/gyártókról esetleg ha tudtok pár jó tanácsot adni, annak is örülnék, pl.: melyikeket érdemes elkerülni, melyiket ajánlanátok, stb. (bár ezekre már rá tudok majd keresni a hozzászólások között is)

 

Valahol olvastam egy bizonyos "termosztatikus keverőszelepről", hogy ajánlott öntvény kazánok esetén, ebből esetleg tudnátok mutatni valami jól bevált típust, vagy mind ugyanazt tudja?

És még annyi lenne, hogy a villanybojler is kezd már öregedni, gyakran leég a vezetéke, úgyhogy azon is gondolkodok, hogy ki kellene cserélni valami ilyesmire. Ezt elméletileg rá lehet kötni a fűtésrendszerre és télen akkor nem kellene használnia a villanyt. (Jól gondolom?) Ha egy ilyet is bekötnék a rendszerbe szükség lenne még valami egyéb kiegészítőre? (gondolok itt bármire: keringtető szivattyú, bármilyen biztonsági cucc vagy szelep, vagy bármi?) 

 

Természetesen ki fogok hívni egy szakembert és vele is konzultálok, csak addigra szeretnék nagyjából felkészült lenni, ezért fordultam hozzátok. Az élet egyéb területein sajnos folyamatosan azt tapasztalom, hogy ha valaki látványosan nem ért valamihez, akkor azt ott csapják be, ahol csak tudják.

Bármilyen segítséget előre is nagyon köszönök, és bocsánat hogy kicsit hosszúra sikerült a hozzászólásom.

Üdv! 

 

 

 



 

arsenelupin Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37764

61 fok alatt!

Előzmény: mislenyi (37762)
nyárimádó Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37763

A száradás kedvéért 8-10 cm átmérőkre hasgatva, konyhakész állapot, kívül 8-12% víztartalom, a legbelseje 31%.

Kamuzhatnék, de nem szoktam. Ahhoz képest hogy a vízmérő kiakadt ( nem tudta mérni) 1-2 hónapja, most ahhoz képest sokat száradt.

Meglátjuk, többet nem tehetek.

Üdv

Előzmény: kék1 (37749)
mislenyi Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37762
Ezen én is sokat filóztam a múlt télen. nekünk egy LK 820-as 61°fokos van beépítve. Azt értem, hogy 61 foknál nyit, de mikortól keringtet csak a kazánban?
Előzmény: kekesialmos (37757)
matthiasii Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37761

 Hát azért ez is sántit sok helyen !!

 egy túlterhelt tüzelő berendezésnél se a kémény az ami gyorsan tönkre megy.

 

Szét lehet égetni a tüzelő berendezést, a füstcsövet, de a kéményt ritkán. Mondjam hogy soha ?

 És ez a vízlefolyás is inkább csak dísz.

 Egy jó,  fagyálló téglából épített kéménynek az a kis víz ami a tetejéról az oldalára folyik meg se kottyan. Aztán van csapódó eső is,  az is a kémény oldalfalára kerülhet.

 Persze a gyenge téglából épített kémények előbb útóbb tönkre mennek.

 Elsősorban  fagytól, de csak akkor ha nedvesen átvan itatva a tégla. Ez meg elsősorban a belső nedvesség miatt kerül oda - lecsapódik a gáz nedveség tartalma. A gáz a füstgáz természetesen. Az eső nedvességtartalma másodrendű.

 Némileg segíti ezt a folyamatot a savasság, de nem annyira mint egyesek állítják.

 

 

 

 "Faterral rengeteg kéményt raktunk újra mert nem normálisan tűzeltek."

 

 

 Amit ti átraktatok az a kémény felső része,  úgy nagyjából max az utólsó 2 méter . Ez a kéményfej, ez megy általában tönkre.

 Úgy hivják hogy kémény errózió !

 Sok oka van, de nem a belső hő   !!

 

 

 

" A legtöbb ember úgy tűzel hogy hirtelen meleg legyen az nem számít mit kap a kémény."

 

 

 inkább úgy tüzelnek, hogy lassítják az égés néha még levegőt se adnak megfelelő mennyiségben hozzá és kátrányt termelnek.

 

Előzmény: Törölt nick (37746)
matthiasii Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37760

 A konyhában amikor főztök a falat megeszi a gáz égésterméke ??

Előzmény: csiba00 (37751)
matthiasii Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37759

 Nekem 82 éves kéményeim is vannak és stabilak !! ( sőt van 115 éves is , de ott az utólsó 3 méter cserélve lett !! )

 Azért minden tégla nem fagy szét, vannak un. fagyálló téglák is.

 És van amelyikre csak ráfogják a csaló kereskedők.

 Egy fedlapnak azért ilyen tömegűnek nem kell lennie, jó ha  50 - 60 kg az ha ráesik a lábadra az se semmi.

 Egyébként egy fedlap nagyjábók  0.5  x 0.5 m  5 cm vastagság untig elég, kell / illik némi vasalás beléje.

 Így a tömege  35 -40 kg  tehát már az előzőekben is bőven számoltam.

 Hogy kerül az a  200 -300 kg-os fedlap odafel ?

 daruval ? helikopterrel ??

 És bizony a vakolat is sokáig megtarhatja a kéményt. De nem elég rákenni, az leválik.

 De ha berabicolja és aztán vakol maradhat még sokág.

 Van azért ennek is veszélye. A belsső eltömődés.

 Szerencsére a belülre máló téglák meglehetősen apró darabkákban esegetnek lefelé a koromgyűjtőben landolnak és atisztításkor a korommal eltávolíthatók. Ilyenkor lehet egyébként megvizsgálni a beső errózió nagyságát.

 na mi van még ?

 Hát a kémény balesetek. Tény vannak, de elhanyagolható  arányban,  ezeket csak a kéményseprők nagyítják fel.

 Ez az érdekük !!

Előzmény: 42tibcsi (37750)
matthiasii Creative Commons License 2012.10.09 0 0 37758

 Csak a rosszul épített kéményét !!

Előzmény: csiba00 (37751)
kekesialmos Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37757

Ahamm . Magában keringeti , persze . Fokozatosan nyit a szelep , összhangban a visszatérő melegedésével . Milyen szelep amúgy ? Mert mindegyik nem zárja a bypass ágat , még akkor sem , ha elég meleg a visszatérőd .

Előzmény: szilacus (37755)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37756

Ha jól értem a kérdést, akkor a válasz : Igen.

Előzmény: szilacus (37755)
szilacus Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37755

Sziasztok, készlett a rendszerem az az beépítésre került a vegyes kazán.

Be lett szerelve egy 50 c-fokon nyító kazánvédő szelep.

Azt értem nem engedi a visszatérö 50 c fok alatti vizet a kazánba így megvédi a kátrányosodástól a kazánt.

Az elkerülő ág az előre menő csőbe van bekötve ,gyakorlatilag addig míg kinem nyit a szelep a kazánba keringteti a vizet?

mj620di Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37754

Szasztok!

Kicsit off ,de fűtés.

Török radiátorokkal van valakinek tapasztalata? Pekpan (thermokraft)

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37753

Huh merész volt meg az is aki megcsinálta. Nekem volt már az ölembe kémény amikor levettük a fedlapot. Öleltem rendesen a kéményt le ne essen semmi.

Mamám házánál grófi téglából van rakva a kémény nak annak ezer év meg egy kicsi )))

Előzmény: 42tibcsi (37750)
nyárimádó Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37752

Van még tavalyról tök száraz akácom, de az pár hétre elég. Ezek a mérési eredmények a frissen hasított belsejében lettek mérve. Remélem annyira nem lesz gáz, tavaly vettem a mérőt, eddig nem mértem, eddig nem fájt.

Száraz fa nem kapható, mert akkor azt vettem volna augusztus-szeptemberben.

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (37748)
csiba00 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37751

Fagy ide, fagy oda a gáz égésterméke enélkül is szétszedi a téglakéményt. Nem kell oda hideg.

 

 

 

 

Előzmény: 42tibcsi (37750)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37750

 

Van igazság amit mondasz, ha egy téglát kint hagyunk a szabadban, egy két év alatt biztos szétesik, beszivja a vizet és jön a fagy az meg repeszti. De jelen esetben nem ez volt a baj okozója hanem a gáz kazán (mikor üzemel gőz jön ki a kéményen, le álláskor kihűl és meg fagy). Egyébként van rajta jó nehéz fedlap vízorral, kívülről pedig cementes habarcsal lett bevakolva és cement festékkel lefestve. Tehát kivülről tuti nem kapot vizet de belülről kapta a gőzt. Az enyémnek nincs semmi baja a szomszédnál már ledobta a vakolatott, szerencse, hogy kb. 2-3m van a két kémény közt. A fedlap meg van bizos v. 200-300kg. Ha az egyszer megindul? Most nemrég be vakoltatta a kéményét de a téglák maradtak a régiek. Azt mondja ha eddig ki bírt több mint 35évet még bitos kibir egy párat (gondolja a vakolat megtartja). Nehéz egy eset, műszakilag zéró (firkász).

 

 

Előzmény: Törölt nick (37746)
kék1 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37749

k.o. a kazánodnak, bukszádnak, ha ezt égeted. 

Vegyél szárazabbat, ha tudsz, ez legyen a jövő évi.

 

:-(

Előzmény: nyárimádó (37747)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37748

Az klassz!

Akkor a jelenlegi idjárási tendenciákat figyelembe véve, 22 nap múlva avíztartalma pontosan 30,99999999999999999999999999999999999% lesz. :-)

Előzmény: nyárimádó (37747)
nyárimádó Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37747

Blue Sky !

31%-os a fa víztartalma:((

Széthasítottam egy csomót, még van 22 napja, hogy száradjon :(

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37746

Szétfagyás az akkor is megvan ha nem használod . Ez nem múlik a téglaműszerészen valamint még szét égetni is lehet. Faterral rengeteg kéményt raktunk újra mert  nem normálisan tűzeltek. 

Megdurrantották hirtelen azt mindent a tégla sem bír.

A legtöbb ember úgy tűzel hogy hirtelen meleg legyen az nem számít mit kap a kémény.

Valamint sok kéménynek nem csinálták meg a tetején a vizlefolyást. Magyarul vagy a kéménybe folyik bele vagy a kéményen.

 

Előzmény: 42tibcsi (37740)
TIGweldING Creative Commons License 2012.10.08 0 0 37745

Ez lenne a csőkapcsolás:

 

Akkor a próba idejére feljebbtekerem a korlátozót.

Kíváncsi vagyok így az új egyensúlyi állapotra.

Próbálom megállapítani azt hogy, mely konfiguráció mellett hatékonyabb a felfűtés, hogy dolgozik jobb hatásfokkal.

Előzmény: TIGweldING (37742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!