Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163506

Hiperbrutálisak!!! Az a meghajlás.... :)

Előzmény: Elm (163505)
Elm Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163505
Előzmény: Spenót (163504)
Spenót Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163504

Köszi! Utánanézek. Keresgéltem a neten is, de még nem találtam erről a 6 éves kor körüli futásról konkrétumot. 

Leginkább csak olyat találtam, hogy pl. úszással érdemes kezdeni a sportot. Úszni jár már pár éve a leányzó és jól is megy neki, de azzal kapcsolatban nem említette a világbajnokságot soha :). 

Lehet, hogy elviszem judozni. Én is azzal kezdtem 7-8 évesen, bár az lehet, hogy nem elég csajos neki...

 

Más:

Hihetetlen, hogy a csajokban mennyire benne van ez a nőciség már kicsi korban. A 3 éves kisebbik többször ébred úgy, hogy az az első mondata, hogy "Pörgős szoknyát akarok!" Na, ő biztosan nem fog judozni :)

Előzmény: Lassú Nyíl (163502)
Spenót Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163503

Én is láttam már ilyet, de valami olyat olvastam egyszer, hogy futás egy bizonyos (nemtommennyi) kor alatt nem egészséges nekik. A lányom ráadásul elég "csajos" mozgással fut. Erről már most le kellene szerintem szoktatni :)

Előzmény: sneci (163501)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163502

Robi bácsi a Szigeten gyerekekkel is foglalkozik... de voltak ott játékos tájfutó foglalkozások is kicsiknek... biztos segítenek. Guglival is lehet találni értelmes dolgokat. És lehet, hogy más sport is megtetszik neki, ha próbálja... én ezt forszíroznám a legjobban... mert a lényeg úgyis csak az, hogy mozogjon :-)

Előzmény: Spenót (163497)
sneci Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163501

Láttam már 2 éves gyereket is futni. A fiaim talán már valamivel előbb futottak.

 

sneci

Előzmény: Spenót (163497)
Spenót Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163500

Köszi! Fokozom a fokozatosságot! :)

 

Belegondoltam és 7 év szünet után volt ez az első versenyem. Az életemnek mondjuk kb. 10%-a is lehet ez az idő. Nagy hülyeség volt kihagyni...

Előzmény: Lassú Nyíl (163498)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163499

Mek-mek, remek... és továbbra is tudományosan:-)

Előzmény: krilin (163493)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163498

Gratula az újra... lyányodnak pedig az elkezdéshez :-) Most már ne is hagyd abba, viszont csak nagyon fokozatosan. De ezt te tudod, nem is neked mondom (magamnak:-)

Előzmény: Spenót (163496)
Spenót Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163497

Tudja valaki, hogy hány éves kortól lehet a futást elkezdeni és mire kell figyelni? Esetleg tud valaki szakembert, aki ebben segíthet? Lányom csak 6 éves, ami valszeg még korai a futáshoz, de nem akarom elvenni a kedvét. Sérültté tenni pedig még kevésbé szeretném.

Spenót Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163496

Hú, az a 180 fölötti pulzus mindenképpen sok. Én sem éreztem amúgy az enyémet soknak, mert vitt a tömeg  és a hangulat, de ha hagytam volna jobban elszaladni, akkor biztosan nem nézegetem én sem a várost vagy egyebeket...

Én újabban városon kívül futok és fura volt a meleg beton is. Csak úgy sütött az Árpád híd után a Duna partig. Jó meleg is lett vasárnapra, pedig záporokat mondtak eredetileg. A melegtől is följebb mehet kicsit a pulzus, de nem szabad ennyire pörgetni szerintem.

Előzmény: pucros (163494)
Spenót Creative Commons License 2014.04.14 0 0 163495

Gratula az eredményhez!!!

Előzmény: krilin (163493)
pucros Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163494

Bár eredetileg félmaratont szerettem volna, de bokafájás miatt sokat kellett pihentetnem, ami megtorpedózta a szépen eltervezett felkészülési programot. Azért egy 10km-re beneveztem, és sikerült végigtolni majdnem idei legjobb sebességemmel, 1:03:19 alatt.

Valamit elronthattam az elektrolitokkal is. Túl sok sós levest tankoltam fel tegnaptól kezdve, amitől teljesen megbolondult a vízháztartásom; egyrészt a rajt előtt kétszer álltam sorba leereszteni a fölös folyadékot, hogy utána rögtön kiszáradt szájjal startoljak el, majd pedig csillagokban volt a pulzusom végig. Nem éreztem úgy, de a műszer villogott végig, többnyire 180 fölött volt, általában próbáltam direkt visszafogni, de mégis magukkal ragadtak folyton a tömegben nyíló rések, amikben előrébb lehetett kerülni. A végén is igyekeztem halogatni a hajrát, de a célvonalban 199-nél járt a ketyegőm. Nagyon jólesett.

Először futottam versenyen, vegyes érzéseim voltak. Egyrészt tényleg inspiráltak a többiek; ezúttal, mivel a végéről indultam, ez azt jelentette, hogy volt kedvem előzgetni. De szívesen megpróbálnám úgy is, hogy gyorsabbak vannak előttem, akik "húznak".

Másrészt. Számítottam arra a vivicittá-érzésre, hogy ugye elvileg futás közben gyönyörködnék a városban, olyan helyekről, ahol máskor csak autóval közlekedhetek, de sajnos ez teljesen kimaradt. Jószerivel végig csak arra figyeltem, hogy ne lépjek rá, ne menjek neki, merre lehetne kikerülni. Ott futottunk a Parlament előtt, de erről semmi emlékkép nem maradt meg bennem.

krilin Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163493

Nagyon jó volt a hangulat a félmaratonon is. Voltak vonósok, egy tangóharmonikás, dobosok, hangfalakból ACDC, Európa Kiadó, nem utolsó sorban pedig a szurkolók. A Bálna előtti fordítónál egy ember lelkesen mondta társainak, hogy én vagyok a második aki megköszönte a biztatást.

 

Nekem most összejött terv, bár nem volt könnyű menet. Egészen az utolsó kilométerekig nem voltam biztos benne sikerül-e, kitart-e az erő.

De összejött, picivel még jobb is a tervezettnél. 1:24:15 lett. Szinte másodpercre pontosan a két héttel ezelőtti 10.5 km-ből jósolt idővel értem be.

 

Sokat tanultam ma is. Például, hogy önmagában glikogénből nem tudtam volna tartani a tempót.

Zselét elfelejtettem venni a rajt előtt, így a frissítőkön felkapott banánszeletekkel sikerült elűzni a kezdődő fáradtságot.

Nem is gondoltam, hogy amiatt fáradok féltáv körül. Akkor jöttem rá, amikor a banán lement és egy kicsit könnyebbé vált a mozgás.

 

Holnap írok majd picit bővebben is. Igyekszem visszafogni magam :)

Előzmény: Spenót (163492)
Spenót Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163492

Én a Margit híd pesti oldalán a dobosoknak örültem nagyon. Mondjuk csak a pulzusom ment tőlük följebb, de majd legközelebb...

Előzmény: krilin (163490)
Spenót Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163491

Annál a résznél semmi gömbölyűt nem láttam :-) , mert nagyon arra figyeltem, hogy az első futóélménye jó legyen. Az lett. Lefekvésnél is a következő versenyről beszélt...

Arra gondoltam, hogy csinálok egy faliújságot, amire rajtszámokat és egyéb trófeákat teszünk. Van régről pár. Ráadásul a maratonomon 20 lettem. Tudni kell versenyt választani :-) 

Előzmény: krilin (163489)
krilin Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163490

Én ma erre nyújtottam a lépéseket a Dráva utcai fordító után:

https://www.youtube.com/watch?v=za9SivHC4-8

Vagy 5-10 hangfal volt bekötve egymás után 500 méteren át. Szerencsére még pont elkaptam az egyik refrént és az azt követő gitárt, jeee.

krilin Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163489

Köszi a beszámolót!
A lányod biztos nem amiatt fulladt ki mert valami gömbölyű után húztad? :)))

Előzmény: Spenót (163486)
Spenót Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163488

2000.05.14. Dreher 32 perc alatt...

Előzmény: Spenót (163486)
Spenót Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163487

Különbözőek vagyunk. Én sem szeretek nyújtani, merev típus vagyok. Viszont, ha futás után nem nyújtok, akkor másnap úgy megyek, mint egy droid. Inkább ráveszem magam a nyújtásra.

Előzmény: sneci (163485)
Spenót Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163486

Köszönöm kérdésed! :) PW-t futottam :(

Saját mérés szerint 6.91km, 0:45.42, ami 6:36-os km-eket jelent. soha nem voltam rakéta, de ennél azért jobbra számítottam.

 

Úgy indultam neki, hogy 150 alatti átlagpulzussal menjen a verseny, ahogy az edzéseimen is szoktam. Sajna lekéstem a rajtot. Beálltam a végére, de ott sétáltak. Meg akartam előzni őket, hogy kocoghassak, de ez nehezen ment a tömegben. Ettől egyből 160 fölé ment a pulzusom. Ezután nem sikerült lenyomni csak rettenetesen lassú tempóval, úgyhogy inkább igyekeztem 160 alatt tartani. 159 lett az átlag.

 

Régen olyan taktikával futottam versenyeken, hogy szintén hátrábbról indultam, mint a tempóm és kinéztem valami gömbölyű céltárgyat, majd megelőztem. Most is kinéztem gömbölyű céltárgyat, de azt vettem észre, hogy a céltárgy sokszor egyre kisebb lett, majd eltűnt és ez nem a hiperhatákony zsírégetés miatt volt...

Szóval, ez sem jött be.

Biztos, hogy a fogyózás kivesz az emberből és még azért túlsúly is van rajtam rendesen, szóval, nem érdemes elsőre csodákat várni.

 

Azért eszembe jutott első versenyem, ami egy Dreher maratonváltó volt ugyanezen a távon. Akkor éjjel kettőig buliztam, majd kicsit nehezen találtam haza... Mindez a Balatonnál volt és 10kor ott voltam a rajtnál... Nem tudom az akkori időmet, de nem lennék meglepve, ha ennél sokkal jobb lenne. Majd megkeresem...

 

A legjobb viszont az volt, hogy a célban várt a nagyobbik lányom (6,2 éves). (A kicsi sajna megfázott és otthon kellett maradnia,)

Olyan sprintet levágtam ettől az utolsó 100 m-en, hogy végül második lettem. Na jó, nem, de úgy éreztem :)

 

Aztán kezdődött a családi futás. A kiscsaj első versenye.

Ezt a rajtot is lekéstük :) és rohamtempóban iramodtunk a mezőny után. Szóltam Mandának, hogy ne fusson olyan gyorsan, mert kifullad. Ki is fulladt :) Egy kis séta után megint nagy előzgetésbe kezdtünk.

Mondtam neki, hogy ha megelőzött valakit, akkor az illetőnek nagyon jól esik, egy kis biztatás.

Ettől kezdve akit megelőztünk mindenkinek mondott egy hajrát meg azt, hogy BOCSI! Ezt kicsit kárörvendő hangsúllyal :)

 

A végén akart futni még egy kört és megkérdezte, hogy mikor lesz a következő verseny. Nem tudom honnan vette, hogy van ilyen, de manómaratont akar futni.

 

Hazafelé HÉV jegyet vettünk és gratulált neki a pénztárosnő a rajtszámához, amiben büszkén feszített. Amikor kiálltunk a sorból, akkor mondta, hogy "Apa! Elfelejtettem megmondani a néninek, hogy világbajnok leszek! :)

 

Szerintem nem lesz. Olyan alkat, mint én, úgyhogy szerintem inkább judo-ban lesz világbajnok :)

 

Szóval, ezt nyújtottam.

 

Bocs a hosszúságért!

 

 

Ja, még annyit, hogy nekem sokkal jobban tetszettek a régi narancspóló vadászós versenyek. Nem találkoztam senkivel, mert így nehéz.

Asszem a sziget bejáratánál Future szurkolt, de nem vagyok benne 100%.ig biztos.

Jó volt régen olyan sokan FUTÓ bolondnak lenni... Ez hiányzott nagyon.

 

Előzmény: Lassú Nyíl (163483)
sneci Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163485

Mert nem szoktam. Igaz, egyszer futás után nyújtottam, meg is sérültem!!

Azóta maradok a nyújtásnélküliségnél. Bemelegíteni is csak verseny előtt szoktam: 5 perc kocogás, néhány törzsdöntés.

De ma ez is elmaradt, így az első  km-t kineveztem bemelegítésnek.

 

sneci

Előzmény: Spenót (163482)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163484

Feszítőt, hajlítót, achillest?

Előzmény: Lassú Nyíl (163483)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.04.13 0 0 163483

Mit nyújtottál ma?

Előzmény: Spenót (163482)
Spenót Creative Commons License 2014.04.10 0 0 163482

Miért nem?

Előzmény: sneci (163480)
Gabesz72 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 163481
Előzmény: fazek21 (163479)
sneci Creative Commons License 2014.04.10 0 0 163480

Én még futás előtt se nyújtok.

 

sneci

Előzmény: fazek21 (163479)
fazek21 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 163479

Lenne egy problémám. Futás előtt bemelegítek, nyújtok, majd lefutom a 6km-t, kb 200m gyaloglás, majd megint nyújtás. Csakhogy a futás utáni nyújtás közben, ahogy ránehezedem a jobb lábamra, vagy lépek egyet, azonnal beáll a térdemnél az IT szalag. De annyira, hogy órákig szinte menni alig bírok. Ugyanazokat a gyakorlatokat csinálom, mint futás előtt: nyújtott lábbal előrehajlás, falnak támaszkodva nyújtás, stb. szóval semmi extra. Lehet, hogy futás után nem kéne nyújtanom? Ez már a második egymás utáni eset, hogy így jártam.  

Spenót Creative Commons License 2014.04.10 0 0 163478

Köszönöm az információt! Elmondom Marcipánnak. :-) 

Előzmény: Bikk Pubi (163477)
Bikk Pubi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 163477

Lord és Lütyő

Előzmény: Spenót (163475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!