Keresés

Részletes keresés

kinga71 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77740

fablia,

 

a 10,5-es cukor már diabétesz. Nem akarok huhogni, nem is tehetem, de ne fontolgass szerintem sokáig.

Előzmény: fablia (77739)
fablia Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77739
Nagyon köszönöm!
Járok egy endokrinológushoz, de ....
Meggondolom a Mensmentis-t.
Előzmény: kinga71 (77738)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77738

fablia,

 

a cukrod is és az inzulinod is nagyon magas. 120 perces 10,5-es cukor az jóval meghaladja a normálisat, a 65,7-es inzulin meg négyszerese annak, aminek lennie kéne...

 

Nem tudom, hogy stimuláció alatt nézetted-e meg, mert szerintem (nem mernék rá megesküdni), az is  befolyásolhatja az eredményt.

 

A lényeg, most már menj el a punkcióra, de mától iktasd ki a cukrot. Mindet, mindenből, (az segít a nyálkahártya minőségének is). És iktasd ki a koffeint is. Ha nagyon kínlódsz este, akkor pár szem hántolt mandulát egyél meg.

 

És gyorsan-gyorsan keress egy endokrinológust! Szerintem, ha mondod, hogy mi van, még a mensmentisben is találnak neked gyorsan időpontot.

Előzmény: fablia (77734)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77737

Pat!!!! Annyira veled érzek, mert annyi hasonlóság van a helyzetünkben, és nagyon megkedveltelek ezúton is...olyan biztatóan alakultak a dolgok, de hiszem és tudom, hogy egy újabb lépcsőre léptél a siker felé...folytasd a tornát, diétát, meg mindent, amit változtatni valónak vélsz, mert jó úton haladsz, csak még picit várni kell a teljes boldogságra!!!!!!!!!!!!!! Azért most veled együtt igenis nagyon szomorú lettem

:-(((((((

 

Szerike, jó hogy jelentkeztél, és biztos vagyok benne, hogy kikúrálod magad a mostani megfázásból, lázból!!!! Minden rendben lesz!!!

 

Bocsánat, most nem is tudok többet írni, fel kell dolgoznom Pat hírét...

Előzmény: Pat74 (77732)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77736
Pat, miattad néztem be ma elsősorban. Nem baj, a következő meglesz, most már jó úton vagy!
cshibe Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77735
Pat74
Sajnálom nagyon............
Kérj időpontot minél hamarabb én is kaális vagyok én tegnap kértem a következő lombikra és augusztusra kaptam. Bár nekem előtte áprilisban lesz még egy fagyis.
fablia Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77734
Sziasztok!
Tudom, itt vannak hozzáértők. Ma megkaptam az inzulinrezisztencia-vizsgálat eredényét.
Vércukor: 0/30/60/90/120 perc: 4,1/9,4/9,8/10,5/10,5
Inzulin: 0/60/120 perc: <2,0/46,6/65,7

Mit szóltok hozzá? Holnap elméletileg punkció lenne. Így van értelme?
cettia Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77733
Szia Pat!

Igazán nagyon sajnálom, pedig úgy bíztam benne. Annyira vártam a jó hírt. De ez sajnos ilyen. Az ember nem tud mit mondani

Amint túl van rajta az ember, úgyis már a következőre gondol. Persze, kérj időpontot mielőbb, hiszen elég nagy a várólista.

Nektek nem kell kontrollra menni?
Nekünk eredménytől függően van kontroll, hogy megnézzék, nem keletkezett-e esetleg ciszta, ...

Nekem még 11 nap a bizonyosságig, és hát nekem sincsenek tüneteim, sőt a cicim mintha még le is eresztett volna, legalább is semmi érzékenység, tegnap kellett volna megjönnie és ilyenkor normálisan mindig feszülni szokott. A kérdés: tesztelni vagy nem tesztelni?
Na majd meglátjuk!
Előzmény: Pat74 (77732)
Pat74 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77732

Sziasztok lányok!

 

Mindenkinek köszönöm az eddigi biztatást meg mindent, de sajnos a ma reggeli Kaális teszten egyértelműen csak 1 erős csík volt, vagyis semmi HCG nincs a szervezetemben. De sebaj, nem vagyok elkeserdve, legközelebb biztos jobban sikerül. Hiába na, jó lett volna valami kevés tünet...

 

Ilyenkor mit kell csinálni, hogy újra bekerüljek a programba? Felhívjam a Kaálit? Kérjek időpontot a dokihoz?

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.28 0 0 77731
Jol bizony, nem kell aggodnod :) Fel fognak ebredni, es a fagyi blasztoknak semmivel sem rosszabbak az eselyeik, mint a frisseknek, vagy mint a 3 napos blasztoknak.
Előzmény: cshibe (77730)
cshibe Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77730
jucus6
köszi, ez jól hangzik. És végülis ha nálad ilyen szép eredmények voltak, akkor nekem is lehet igaz? 4 babóm van, igazából már egynek is nagyon tudnék örülni, főleg ha meg is kapaszkodna majd rendesen a kis drága. Na de egyszer biztosan meg is fog!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77729
Cshibe, nekem is ugyanezt mondta a dokim (azaz a dokink:)), ennek ellenere az en blasztoim 1 kivetelevel mind felebredtek 9 havi fagyasztas utan. O is meg volt lepve, raadasul csodaszepen fejlodtek is a felolvasztas utan azonnal tovabb. Ne aggodj!
Nekem 3 fagyibol 2 felebredt, amugy meg ideat mar az az iranyzat divik, hogy blasztokat erdemesebb fagyasztani. Ez sajnos nem egzakt tudomany, bar jo lenne, ha az lenne.
Előzmény: cshibe (77725)
szerike Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77728
A BMC-s papirra a doki ráirja,hogy javasolt a táppénzre vétel azzal elmész a körzetihez nekem ennyi volt!

Midway nem is tudom mit írjak most neked!SAJNÁLOM!
Előzmény: mégleány (77727)
mégleány Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77727
Sziasztok!
Midway, legyél egy kicsit optimistább, persze, ha mégsem sikerül, tudom, így egyszerűbbnek tűnik. De szerintem ezt így is úgy is nehéz megélni :(
én holnap megyek vérv+uhra (BMC)és ha minden igaz, kezdődik a stimu...
szorítsatok, hogy ne találjanak semmi akadályt! ma ugyanis nagggyon fájtak a petefészkeim :( remélem ez nem rossz előjel...
talán csak a szurik hatnak...
holnap lesz valaki a BMC-ben reggel közületek?
Szerike!
köszi az infókat, ma én is utána olvasgattam a jogszabályoknak. Vannak érdekes dolgok...
Valaki meg tudja mondani, milyen indokkal íirathatjuk ki magunkat beülti után táppénzre (ha már ezt sem támogatja az állam...)?
zájká Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77726
IbeD.
Szerintem kell kis sünet!Rengeteg hormonkészitmény szurkálunk ,fagyasztunk egy holnap allat.
Nem hiszem hogy testünk minden kibir.
Előzmény: ibeD (77724)
cshibe Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77725
igen, teljesen mindegy, hogy kinek van igaza, a lényeg az lenne, hogy mindegy hogy melyik intézetben, hogyan, mennyiért, csak sikerülne már végre mindannyiunknak!!!
Nekem ma nagyon érdekes dolgot mondott a dokim, amit eddig nem is hallottam. Bár elég tájékozatlan vagyok még e téren... Legutóbb blasztóig elvitték a babóka, ami ugye ET szempontjából nagyon jó, viszont dokikám ma azt mondta, hogy a felolvasztásnál kisebb az esélye, mintha korábbi napokon lettek volna fagyasztva. Minél több idő telik el a leszívás és a fagyasztás között, annál rosszabbak az esélyei a felolvasztásnál. Komolyan meg kell őrülni, aminek egy hónapja még örültem, hogy elviszik őket 5. napig, az most lehet, hogy probléma.
ibeD Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77724

Szerike!

Nem akarok okoskodni, de ez szerintem nem egy új törvény (átnéztem a 2008. januárja óta hatályba lépő új törvényeket, de nem találtam ezzel kapcsolatosat), tudomásom szerint ez már jó ideje így van, azaz a TB 3 havonta támogat lombikbébi programot, az ő szempontjukból teljesen mindegy, hogy fagyis, vagy stimus (persze igazából baromira nem mindegy, hiszen a stimus ET akár tízszeresébe is kerülhet a fagyis ET-nek) a lényeg, hogy két kezelés között el kell tellnie a 3 hónapnak.

Előzőek következménye, ha valaki nem akarja megvárni a 3 hónapot a fagyis ET-vel, akkor saját zsebből is finanszírozhatja. Ennek költsége, ahogy Te írtad a BMC-ben 100 ezer, a Kaáliban 50 ezer. Ha jól emlékszem erről még 2006 év elején okított ki az orvosom, mikor elmondta, hogy nagyon rossz ez a 3 hónapos várakozási idő, mikor a fagyibabák beültetése szempontjából a legjobb lenne a sikertelen stimus lombikot követő hónap.

Szóval sajna, amit írtál, az valóban így van, azaz ha valaki nem akar 3 hónapot várni, annak saját zsebből kell megoldania, bár szvsz még mindig inkább egy fagyis ET-t fizetek saját zsebből, mint egy ICSI és AHAval "tuningolt" stimus lombikot, ami gyógyszerek nélkül 5-600.000 Ft.

Ha tévedtem a jogszabály tekinetében, akkor bocsika, bár igazából tökmindegy kinek van igaza, a lényeg, hogy elég gáz tud lenni ez a 3 hónapos határidő!

Előzmény: szerike (77713)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77723
A Kaaliban tenyleg 50 ezer, a BMC-ben viszont 100 a fagyis beultetes, ha nem TB-s megoldassal csinalja az ember lanya. Es ha fizetosen csinaljuk, akkor tenyleg barmikor lehet, de persze a te esetedben talan tenyleg jobb egy kis szunet. En anno rogton a kov. ciklusban csinaltam, de sajnos nem sikerult :(
Előzmény: cshibe (77722)
cshibe Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77722
Sziasztok!

Nem akarok bele kotnyeleskedni a fagyis témába mármint, hogy mennyit kell fizetni, de ma beszéltem le éppen a dokimmal. Mi a pesti kaáliba járunk K.F a dokim, az első lombik közel 5 hete volt. Elmondta, hogy 50 Eft a fagyis beülti, ill. hogy akarom -e most, vagy várunk egy kicsit. Mivel biokémiai terhességem volt, ezért gondolta ő is ,hogy nem biztos, hogy testileg, lelkileg készen állok rá, mi is úgy döntöttünk, hogy csak áprilisban. A lényeg, ha most kértem volna, akkor is 50Eft lett volna, lehet sztem, hogy ez is intézményfüggő.
zájká Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77721
Köszi a drokkot.Annira lassan menneka napok.
Előzmény: sirara (77704)
zájká Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77720
Szia Nika.
Én most az elsö lombik végén tartok.Egy hét mulva kiderül hogy sikerül vagy nem.
Nekem ugy 120-130 ezer volt az egész utazásokkal együt.30-35 ezer ütiköltshék ,többi
gyógyszerek.
Váró lista elég hosszu 3-4 holnap,igy idöbe kell kérni idö pontot.
De útiköltshéknek bizonyos részet all OEP .Lehet kétni egyszeri gyógyszer támagatást is szinté ott.Én nem kértem igy nem igazán tudam hogyan müködik a támagatás égénylést.
Előzmény: nika82 (77706)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77719


Sziasztok csajok,

Holnap reggel kiderul a keseru igazsag az UH-n:(
hala a tesztnek nem leszek teljesen felkeszuletlen..
De azert elore felek tole...(mas amikor ki is mondjak)
Viszont hetvegen mar lora ulhetek amit imadok, de ez most sovany vigasz:(
Majd jelentkezem
pusszancs mindenkinek
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77718
Nika,

Nalunk ugyanez a helyzet (keves spermaszam), nekem nincs bajom , a gyogyszerekre jol reagaltam igy mindennel egyutt 60.000 Ft-ba kerult a program, es meg maradtak embriok a fagyasztoba is.

Es valoban mellbevago amikor kozlik hogy csak a lombik a megoldas. Ilyenkor at kell gondolni a dolgokat, hogy mennyire fontos a Te eletedben a gyerek. Ha mindennel fontosabb meg kell fontolnod (ismerek ilyet) akar a partner - vagy ferj valtast is.. Ha viszont eldontotted hogy egyutt vagtok bele akkor ez nagyon jol is elsulhet (mi kapcsolatunk rettentoen megerosodott!!!)
Es ha esetleg hosszu evek utan sem sikerulne akkor is vannak B, C.. verziok:-)
Na fel a fejjel, hidd el ennel sokkal nagyobb bajaitok is lehetnenek mint a lombik!
Előzmény: nika82 (77708)
szerike Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77717
még azt szerettem volna leirni,hogy sztem nekem az is segitett,hogy:
már voltam ugy egy párszor,hogy babát,és terhes nöt nem akartam látni,utáltam mindenkit,ekkor jelentette be a hugom hogy terhes gondolhatjátok,majd a másik hugom is.Elöször nem tudtam mit kezdeni a helyzettel,aztán eröszakot vettem magamon és felosztottam a napokat,hol az egyik,hol a másik babánál töltöttem most már több mint 1évesek,rengeteget tanultam közben ,és elmult a görcsösségem,egyszerüen ugy éreztem,hogy most eljött az ideje,és nekem is jön.,
plusz a férjemmel megbeszéltük,hogy van élet baba nélkül,söt Thaiföldre készültünk,meg ibizára ehez képest sehova nem megyünk hál istennek:)csak szülni:9 veletek is igy lesz az tuti amikor elmulik a nagyon akarás akkor jön.utána meg jól megijed az ember,hogy most mit kezdünk majd:)
cettia Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77716
Szerike! Ne is hagyj el bennünket, különben nem látnánk, hogy eredményes is lehet a küzdésünk!

És persze gyógyulj meg mihamarabb!
Előzmény: szerike (77713)
sirara Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77715
Szia!
Az alap a 3-4., illetve 21. napi vérvétel, középidőben UH-s cikluskövetés, petevezeték-átjárhatósági vizsgálat, párodnak spermavizsgálat+baktériumtenyésztés.
Ha olyan rossz a spermakép, hogy tuti lombik, akkor az átjárhatósági nem biztos, hogy kell.
Időben arra számíts, hogy a Kaáliban is van várólista, ez azt hiszem, a vidéki intézetekben jóval rövidebb lehet, mint a pestiben, ahol kb. fél évnél tart.

Egyébként a vizsgálatokat 1 ciklus latt le lehet zavarni, aztán meglátjátok, mi a Ti utatok. Ha TB-re megy a lombik, akkor ugye "csak" a gyógyszereket kell fizetni. Olyanról már hallottam, aki megúszta 80 ezerből, de mintha az átlag valamivel 100 fölött lenne.

Nagyon sok sikert kívánok Nektek!
Előzmény: nika82 (77708)
cettia Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77714
Szia Nika!

Ne keserdej el, inkább fogd fel úgy, hogy legalább van lehetőség a továbblépésre! Szerintem egyikünk sem felejti el azt a sokkot, amikor először szembesül vele, hogy kimondták: csak a LOMBIK jöhet számításba

A Kaáliban biztosan sok vizsgálaton át fogtok esni, bár ahogy itt egymást "okosítjuk", látható, hogy nincs egységes protokoll.

Szerintem minket elég alaposan kivizsgáltak:
nekem volt: hormonvizsgálat (vérből, a ciklus 3. és 21. napján), megnézték, hogy átjárhatók-e a petevezetők (hysteroskópia) valamint laparoszkópia

a fiúknak: andrológiai komplex vizsgálat
Ne adjátok fel, az én emberemnél 1,5 év elteltével teljesen más eredményt mutatott, szerncsére az utóbbi volt a jobb, teljesen normális, míg először nagyon gyengének ítélték :))

El kell még mennetek AIDS és hepatitisz szűrésre is

Én azt tanácsolnám, hogy olvasgasd vissza a topikot, rengeteg olyan előzetes vizsgálatról is írtak a lányok, amit nem az orvosuk javasolt, de megérte, mert esetleg pont így derült fény rá, hogy mi okozza a bajt. (pl. inzulinrezisztencia, toxoplazma, méhnyaknyák, immunológiai, endokrinológiai vizsgálatok)

Az árakról az elején fel fognak világosítani benneteket, de a Kaális lányok biztosan tudják, hol találod meg az aktuális árakat.
De, pont a napokban tettem fel az IVF hasznos linkekbe, hogy mi kell hozzá, ha valaki gyógyszertámogatást akar igényelni a TB-től, mert ezt is lehet.

Minden jót kívánok Nektek! És kérdezz bátran! Mi is ezt tettük!

Előzmény: nika82 (77706)
szerike Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77713
nem hagylak el titeket,mert aon szoritok mindenkiért,bár tudom,hogy már nem illene itt lennem,mert anno engem halálra idegesitett,ha más terhes volt,márpedig rajtam kivül mindenki az volt:(

ez uj törvény januártol jött be.tehát,ha sikertelen lombik után szeretnéd,hogy rákövetkezendö honapban tegyék be a fagyibabákat akkor 100ezret kell fizetni érte,nem lehet levonatni a megengedettböl!ami azt hiszem 5.
ingyen lehet 3hónap mulva betettetni öket.
jó nagy hülyeség de sajna ez van,a BMC-ben a többiben nem tudom!
Előzmény: cettia (77699)
nika82 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77712
köszi a bíztatást!Majd ha időd engedi, és jobban leszel(remélem minél hamarabb), légyszi írd le a rövid menetét a lombiknak!
szerike Creative Commons License 2008.02.27 0 0 77711
hát az ára változik személyenként ,de 120ezertöl 500 ezer stb ig:( de az elsönél talán nem kell annyi hormont venned,igy lehet,h olcsóban meguszod.
Előzmény: nika82 (77708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!