Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37892

Vízszintesen van nálam is beépítve, a belső számozást figyelem. 70 C-nál 70-re van állítva, 10 C hőfokemelkedésre lezárja 15 mm-ről 5 mm-re az ajtót.

Előzmény: mislenyi (37891)
mislenyi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37891

Ezek szerint is (már korábban is írta valamelyikőtök) a külső számít a fekvő helyzetűnél. Ma figyeltem, 1-2 láncszemmel lejjebb kellett engednem, mint ahogy korábban állt. De rendesen ég akkor? Megvártam, mikor a 60 fokot elérte a kazán mutatója, ha 2 szemmel engedtem lejjebb, akkor becsukódott, ha 1 szemmel, akkor 4-5 mm-t volt nyitva, így hagytam, aztán később engedtem eggyel lejjebb, mikor már kinyitott a kazánvédő szelep és elindult a keverés.remélem, jó így.

Előzmény: mrkiki (37871)
pocmokpapa Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37890

Miután kidobattuk a tüzifát vele, esbe-t és füsthőfok mérőt építtettünk be vele a kazánba, szóljunk Neki, hogy adjon szekunder levegőt is az égéshez?

Előzmény: Oxygee (37807)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37889

A solar-d-nél láttam üzemelni, egy időben ezt a tipust akartam beállítani. A kezelési útmutató szerint üzemeltethető, begyújtást inkább a teljes töltet tetejénél indítanám, a fiúk raklaphulladékkal etették, a nagy tűztér ellenére viszonylag gyorsan leégett. Pufferes kiépítésű volt a rendszer.

Előzmény: kekesialmos (37888)
kekesialmos Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37888

Hello mindenki . Valakinek tapasztalata , esetleg véleménye Unical Foculus 33 kw-os kazánnal kapcsolatban ? Most készülök beszerelni egyet , mire számitsak ?

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37887

Ma azért begyújtottam.

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37886

 

Számító gépeseknél nézzél körül, nagy eltérések vannak főleg zaj tekintetében, létezik golyós csapágyas változat is. Régebbi CPU hűtökben is volt termos változat (tehát hőre változtatta a fordulatot) PC bontokban találsz esetleg mert a mai alaplapok már át vették ezt a szerepet.

 

 

Előzmény: sur5al (37879)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37885

Azért említetem, hogy egyszerűbb volt a beállítás mert nem a fordulatokat kellet számolnom. Egyébként max. 350°ot lehet rajtuk tekerni, ez megfelel a 8-as fokozatnak, az 1-es nél kb. 15°ot lehet nyitni.  

Előzmény: sur5al (37881)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37884

 

Nos a szelep ház ha jól emlékszem 8-ig van skálázva, a tekerőn van egy nyíl (gyárilag a 8-ason áll) ha leveszed (csavar van a tetején) és a kívánt értékre állítod a nyilat és úgy rakod vissza akkor csak a kívánt értékig tudod kinyitni (belül van egy ütköző).

 

Tehát el tudod zárni de nyitni csak addig ahova lett állítva.  

 

 

 

Előzmény: sur5al (37881)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37883

 

Az enyémen csak egy számsor van, és én csak tippeltem ha két eltérő szám sor van esetleg abból van az említett eltérés. Egyébként én nem használom, csak tartalék, most már a harmadik szezon lesz, hogy a ketyerék intézik fűst hő alapján. 

 

 

Előzmény: mrkiki (37882)
mrkiki Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37882

Lehet azért nincs a skálázásról semmi, mert csupán józan paraszti ész kell hozzá. Mivel mindkettő skála 30-90-ig terjed csak, így a Fa és még a K fokot is ki lehet zárni. Ha leolvasás a beszerélés irányától független lenne, akkor egyrészt nem hiszem, hogy lenne két számsor, két marker. Ráadásul a képen a bal oldali marker betakarja az alsó számokat.

Ha mégis lenne két sor, akkor egymással szemben lenne, csak fordított állásban. Mivel a számok csúsztatva is vannak ezért sem mindegy, hogy melyiket tekinted "sajátnak". A képen 40-50 között van a 80 fok, ami nem látszik 90-nél meg 60 fok. Azért nem mindegy, hogy 60 fokra állítod, vagy 90-re és lehet ilyen időben, egy lassabb keringetővel megrottyantod a vizet, ha nincs biztonsági szelep, ami lehűti a kazánt.

 

Ahogy írtam, nekem is ilyen van, állított helyzetben, ahogy a képen van. Az álló számokhoz állítom a jobb oldali, rövidebb markert (igazából a másik ugye nem is látszódik, mert az pont a kazán hátulja felé néz) és a beállított értékre zár le.

Előzmény: 42tibcsi (37873)
sur5al Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37881

"Herz  szelepek vannak, az alsó szelep kupakját levéve lehet ütköztetni, elzárni lehet de kinyitni csak amire bevolt állitva, így csak egyszer kell ezt a macerás doldot elvégezni, mert ha valaki el csavarja vissza tudom állítani a korábbi értékre."

 

Ezt nem teljesen értem. Ütköztetni? Zárni lehet, de nyitni nem a kupakkal?

Előzmény: 42tibcsi (37840)
sur5al Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37880

Én így csináltam:

 

1. Minden full nyitva (alul, felül)

2. Melegebb helységekben fokozatos zárás (megszámoltam mennyit tud fordulni a torló, igyekeztem azzal operálni, hogy mennyit zárok rajtuk)

3. Ideiglenes zárásra (nem kell fűtés) a felső szelepet használom.

 

Ez független a méretezéstől. Ha kicsi volt a radiátor, nyitva kell hagyni mindenképp, mert hideg marad a szoba. Vagy cserélni kell, de az átfolyó víz (szállított hő) nem lehet kevesebb. Esetleg a nagyobb radiátoroknál segíthet az átlós bekötés is.

Előzmény: joevagyok68 (37837)
sur5al Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37879

Ja nekem is meló ezerrel. Egy kis éjszakai hekkelés fért bele, amikor egy potméterrel szerettem volna a ford. számot visszavenni, de elkezdett durván melegedni, ezért inkább most a két ventit, ami eddig párhuzamosan volt, sorosra tettem, meg beraktam egy kiiktató kapcsolót. Ha leállítom (nincs terhelve), kikapcsolom azzal. Így működés közben is csak olyan hangja, mint egy erősebb fix gépnek. Persze ez még nem szabályozás és főleg nem hőmérséklet függő:DDD

Előzmény: Blue_Sky_007 (37878)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37878

Még nem nem jutottam semmire. Mint láttad ide sem írtam napok óta. Most sok dolgom volt, nem foglalkoztam semmi mással.

Előzmény: sur5al (37876)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37877

Vegyesben vettem meleget és hideget. Keverve vannak a lámpákban. Így élvezhető.

Ami fényképeztem az tényleg a hideg. Igen hozzák ami rájuk van írva, 2,5W és 7W, stb....

Folyamatos cserében vagyok, és remélem bírni fogják. Minden lámpát kicserélek ledre, ami napi használatú. Udvariak egy része marad ez az energia takarékos "nejon"..

Előzmény: sur5al (37875)
sur5al Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37876

Most nem akarom visszakeresni a hőmérséklet függő szabályozási kérdésedet, jutottál már valamire? Egész jó elektronikákat ajánlanak egyenáramhoz. A gond az, hogy neked váltóáramú szivattyúhoz kellene, igaz?

 

Kaptam egy rossz UPS-t. 2OOOVA, 14OOW, szinuszos, off-line, szuper akksik (72V), minden, amit akarsz. Ablerex MARS 2OOO egyébként. Csak az a gond, hogy a benne lévő 2db kb. 8-9cm-es venti folyton max hangerőn pörög. Egy gépteremben nem lenne zavaró, de a dolgozóban (innen nyílik a gépészeti helység is) elég vacak. Főleg, hogy kikapcsolt állapotban is csinálja. Valszeg ez a baja, nem működik benne a terhelés/hőmérséklet függő fordulatszám-szabályozás. Meg folyamatosan perceg is. Milyen megoldással lehetne automatizálni a pörgés szabályozást? Kéne valami vezérlő tól-ig beállítható hőmérséklet és annak megfelelő kimeneti egyenfeszültség értékekkel. A ventik egyenként 12V/O,25A paraméterűek.

Előzmény: Blue_Sky_007 (37707)
sur5al Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37875

Ha jól látom ez Cool White. Azt nem annyira szeressük. De biztosan van Warm változatban is.

 

A "hagyományos" energia takarékos "fénycsöves" lámpákhoz képest mennyi a fogyasztás csökkenés? Gondolom megmérted már:D

 

Másik kérdés, hogy mennyit fog bírni. Reméljük éveket.

Előzmény: Blue_Sky_007 (37707)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37874

Gondolom azért választottad ezt a hőcserélős megoldást mivel a gáz az zárt rendszerű a vegyes meg nyitott. Ez idáig ok. De nem látok fűtési keringetőt (csak a kazánokban) azt hogy oldod meg, hogy csak a pufferból v. a gázkazánból legyen a fűtés?  

Előzmény: Tomasman1985 (37863)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37873

 

Bár a termék leírásban nincs utalás a skálára, de nem lehet, hogy az egyik Celsius a másik Fahrenheit? Na ne a pozíció meg teljesen mindegy a lényeg hól van a skála a szelepen, ez nem nézőpont kérdése, az persze más, hogy a mozgató kart úgy kell be állítani, hogy akadálytalanul tudja mozgatni az ablakot. (80°C=176°Fa)

 

Huzatszabályzó

www.honeywell.hu

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

16

Huzatszabályzó

Az FR124 huzatszabályozó nyitja, vagy zárja a szilárd, illetve vegyes tüzelésű kazán égésterének

szellőztető nyílását az áramló hőhordozó közeg hőmérsékletének megfelelően.

Szilárd- és vegyes tüzelésű kazánokhoz a DIN 4751 alapján

Huzatszabályozó, szilárd és vegyes tüzelésű kazánokhoz, FR124

Anyagok Kiváló minőségű szintetikus ház és beállító kerék, réz érzékelő ház,

galvanizált acél lánc és emelőrúd .

Közeg típusa víz vagy víz-glikol keverék, VDI 2035 szerint

Max. közeg hőmérséklet 115 oC

Termék leírás Csatlakozó méret 3/4", lánc hosszúsága 1 m

További leírás 30 - 90oC

Típus Listaár HUF

FR124-3/4A 9 965

Előzmény: mrkiki (37871)
hetmann64 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37872

Direktben nem lehet bekötni a vegyeskazánt a pufferbe?

 

Egyébként szerintem jó az Anasol.

Előzmény: Tomasman1985 (37863)
mrkiki Creative Commons License 2012.10.13 0 0 37871

Nekem is ilyen van, csak állítva használom, de a képből is jól látszódik, hogy melyik melyik állásban melyik számsor olvasható rendesen és szerintem ebből következik, hogy akkor azokat kell figyelembe venni. 

Szóval így állítva az alsó, ha a képet fejben elforgatod, akkor a felső, vagyis a külső számsor. De szerintem abból is látszik, hogy a marker a két oldalon nem egyforma hosszú.

 

Előzmény: mislenyi (37869)
Veszpremi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37870

Nálam sok éve ez történt, simán megy gravitációval (is).

Előzmény: mj620di (37868)
mislenyi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37869

Kösz, megnéztem és pont a belső szerint volt beállítva. Szemben állva a külső olvasható. Tavaly egyszer a szomszédom csavart rajta, ezért voltam bizonytalan, hogy jó-e. Holnap begyújtás után meglátom, mennyi az eltérés, ha eléri a 60 fokot.

Előzmény: mrkiki (37859)
mj620di Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37868

Sziasztok!

 

Ha régi gravitációs rendszeren le cserélem a radiátorokat lap radiátorokra ,de a csövek maradnak , attól menni fog még tovább gravitációval?

 Köszi!

Sandor Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37867

ha el is akarod osztani a meleget, akkor neked is ilyen ágat kell minden szabályozni kívánt radiátornál betenni. végülis ehhez nem kell szétverni a házat, csak egy kis hekkelés kell (ami persze kosszal jár) és ez még bevállalható szerintem (és nem kerül sokba) valamint "csőszerelő" kompatibilis :-)

méretezést viszont ne kérj tőlem. persze lehet, hogy van jobb megoldás is...

Előzmény: Sandor (37865)
Sandor Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37866

kiderül, hogy megfordul-e a víz (miértne tenné). szerintem a többiek tanácsait követve a szivattyút csapra (úgyis ki kell venni a körből) vagy csőre (ha van használható csak valamelyik radiátoron, de tegyél ide valami jól szabályozhatót, nem a sima negyedfordulatos mofémet - hanem valami többfordulatos jobbfajtát (nemolaszgagyit mert az berozsdál :-O ) fogod cserélni. ugyemilyenszépmondatlett :-)

 

Előzmény: tomi4506 (37862)
Sandor Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37865

a panelban van egy "szökőág", ami áthidalja a radiátort a csapokon kívül. ha elzárod, akkor ott megy a víz. tehát a teljesítményszabályozás NEM csak a mérettel lett volna. az más kérdés, hogy semmi nem ösztönzött a használatára. mindenki fullra nyitotta hamahama, és inkább az ablakkal "szabályzott".

na így kell csak rosszul működtethető rendszert tervezni...

Előzmény: 42tibcsi (37864)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37864

 

Ezt az egészet egy panel fertőzött okos kolbász tervezte il. készítette. De még azon is túl tett a két jobb oldali radiátor bekötésével, ezzel a felső szint soros bekötését is hazavágta. A szabályozást a panelokban a radiátorok méretével probálták elérni. (és az ablakok nyitogatásával).

 

A jó megoldás a párhuzamos át alakítás de ezt korában kellet volna el kezdeni.

 

Ha van szabályzó szelep a „trakisbandi” által bejelölt két radiátor valamelyikén (mindegy, hogy hól) próbáld azt leszabályozni annyira, hogy a fentiekkel egyűt melegedjen ez a két radiátor. Szabályozni a többinél nem szabad mert az a többi rovására megy.

 

 

 

 

Előzmény: tomi4506 (37839)
Tomasman1985 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37863

Hello!


Átalakítottam a fűtésrendszeremet, és most szeretném hozzákapcsolni majd a vegyesztűzelés oldalát a puffer hőcserélőjéhez.
Hőmérséklet külömbségnek ez jó?
ANASOL/2 :

Anasol V02

Az Anasol V02 egyszerűen kezelhető, hőfokkülönbség kapcsoló nemcsak napkollektoros rendszerek számára, az érzékelők alaptarozékai a műszernek. Alkalmazásával napkollektoros használati melegvíz és fűtési rendszerek, valamint napkollektorral fűtött úszómedencék vízkeringetésének a vezérlését végzi. Emelett rendelkezik beépített fagyás és túlmelegedés gátló funkciókkal, de alkalmazható akár hőcserélők vezérlésére is.

Műszaki adatok

  • Szabályozási hőmérséklet: -50 -105°C
  • Méret: 77 X 39 X 97 mm
  • Érzékelő: 5,5x30mm, 2db alaptartozéka a műszernek
  • Kimenet: váltóérintkezős jelfogó: 16(8)A
  • Bekapcsolási hőfokkülönbség: 1-10°C
  • Kikapcsolási hőfokkülönbség: 1-10°C
  • Üzemi hőmérséklet: 0- 50°C
  • Üzemi páratartalom:10-90 % RH (páralecsapódás nélkül)
  • Tápfeszültség: 115V/230VAC ~2,5VA
  • Védettség: IP40

Mert a 10C külömbséget kevésnek érzem.
Itt van a rendszervázlata Honeywell. Úgyan ez van eddig kivitelezve, de nem ragaszkodnék a honeywell cuccokhoz.


Ez is jó ha tudtuk tippet hogy mit szoktak ilyen esetben használni! Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!