Keresés

Részletes keresés

wonder22 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 1804
Szerintem attól függ mennyire télen akarsz menni!Olyan október végéig,talán novemberig szerintem simán találsz campinget a Punta Sabbioni félszigeten aminek fűtött szállása van!Most így hirtelen a San Marco Camping rémlik ahol olvastam volna ilyet!
Előzmény: sutalaci (1803)
sutalaci Creative Commons License 2009.06.15 0 0 1803
Van e vajon olyan olcsó kempinges szállásmegoldás Velence térségében ami télen is nyitva van és persze füthetö?
Előzmény: wonder22 (1802)
wonder22 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 1802

Bocsi,elnéztem,h vasárnap mennétek!

A honlap cím: www.scarpiland.com

Szerintem lesz hely!

Előzmény: wonder22 (1801)
wonder22 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 1801

Szia!

 

Hát attól függ mikor mész mert ugye az már a nyaralóövezet kezdete!

Én a Camping scarpilandet tudom ajánlani,korrektek az árak és a szolgáltatás és 1 buszmegálló Punta Sabbionetől!

Előzmény: Velence3 (1800)
Velence3 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 1800

Sziasztok,

 

Tudja valaki,hogy Punta Sabbionéban előre kell lefoglalni a szállást,vagy találunk ha odamegyünk. Vasárnap mennénk 4 fővel.Árakról ,appartmanról érdrklödnék. Köszönöm előre is

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.14 0 0 1799
köszönjük a korrekt beszámolót!
Előzmény: tapena (1793)
csapa Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1798
Ezt az infót most találtam a www.actv.it (water busses/angol nyelv) részen. Aki tud angolul, többet is érthet belőle mint én.

* 16,00 € - 12-HOUR TRAVELCARD
* 18,00 € - 24-HOUR TRAVELCARD
* 23,00 € - 36-HOUR TRAVELCARD
* 28,00 € - 48-HOUR TRAVELCARD
* 33,00 € - 72-HOUR TRAVELCARD
* 50,00 € - 7 DAYS TRAVELCARD



FLaci Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1797
Igen, az összes "normál" járatra jók ezek a jegyek. (Plusz a Mestre & Lido buszokra is.)

Csak ezekre nem érvényesek:
- a 3-as járat,
- a Tronchetto-Lido komp,
- a Clodia (Chioggia) és Fusina vonalak,
- az Alilaguna reptéri vizibuszok.
Előzmény: vickk (1794)
csapa Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1796
Mármint a jeggyel áthajóztunk Velencébe, ott vaporettózgattunk és visszahajóztunk P.S.-ba.
Előzmény: csapa (1795)
csapa Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1795
Tavaly márciusban mentünk Punta S-ból Velencébe. 12 órás TOURIST TICKET-et vettünk 14.00 euró/fő -ért. Ezzel a tickettel Velencében bármelyik vaporettóra fel lehet szállni. Viszont arra a hajóra (traghettó), ami két part között jár oda-vissza, külön kellett 0,50 euró/fő fizetni.
vickk Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1794
FLaci, jól értem, hogy a Punta Sabbioniban vásárolt hajó- (vagy vaporetto-?)jegy, ha mondjuk a 24 órásat választom, Velencén belül is érvényes? Ha vki tudja, írjon, lszi! Köszi!
tapena Creative Commons License 2009.06.11 0 0 1793
Sziasztok!

Kedden jöttünk meg Velencéből. Szombaton mentünk, és 3 éjszakát aludtunk ott. Mivel nagyon nem volt pénzünk, így egy minimális költségű utazást csináltunk, így a teljes költségünk utazással, kajával, szállással együtt kettőnknek kijött 50000 forintból. Itt egy kis beszámoló elsősorban annak, aki kevés pénzből akarja megoldani az utazását:

1. nap: Minden gond és késés nélkül érkezett a WizzAir-es gépünk Trevisoba ( 10000 ft kettőnknek oda-vissza ). Mi 6-os busz - vonat párosítással mentünk el Mestre-be, igaz a vonatunk késett 1,5 órát!

A szállásunk "Mestre alatt" Fusina kempingben volt, 13 euró/fő/éjszakáért béreltünk kabint, ami meglepetésünkre egész jó volt (2 ágy, polcok és szekrények, közös zuhanyzó). Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert "itthon nem ismert tisztaságú" és rendezett kemping. Olcsón be lehet menni Velencébe egy 1,1 euróba kerülő buszjeggyel (1 átszállás, de a jegy érvényesítéstől számítva 75 percig él, így nem kell minden buszra külön jegyet venni). Ráadásul jegyirodákban lehet venni 10-es gyűjtőjegyet 10 euróért. A buszon is lehet venni jegyet (általában, néha azt mondják, hogy: "no ticket"), de ott jóval drágább.

Kaját még Mestrében vettünk: a vasúthoz közel van egy supermarket, amit Ali -nak hívnak. A mi árainkhoz képest ez sem olcsó, de jóval olcsóbb a többinél, és ráadásul akciókat is ki lehet fogni ( pl. 55 centes tej, 1 eurós 1,5 literes kóla.. stb. ). Este 8-ig van nyitva, úgyhogy csak futtában bepakoltunk valamiket.

2. nap: Kimentünk az Auchan-hoz ( H2 -es busz ) vesztünkre, mert vasárnap nincs nyitva. Hétköznap 10:00-tól 20:00-ig, ha valaki tervezne vele. Mivel így nem volt kajánk, Velencébe vettünk egy 45 cm-es pizzát elvitelre 9 euróért, amit egész nap csócsáltunk.
Velence nagyon szép, de hát ezt mindenki tudja. Szerintem van hangulata a lekattant épületeknek is, bár néha már az volt az érzésünk, hogy központilag tiltják az házak renoválását.
Egyébként vasárnap rengeteg a turista, sokszor alig tudtunk megmozdulni. Egész napos séta után tértünk nyugovóra a szállásunkon.

3. nap: Lidóra mentünk fürödni. Átgyalogoltunk Velencén a Sant' Elena -i kikötőig, és onnan mentünk hajóval Lidóra. Mivel ez 1 megálló, tudtunk venni rá 2 euróért jegyet ( a 6,5 helyett ).
Jó volt a víz, és a sokszor 2 méteres hullámok, talán ezt élveztük legjobban. Igaz az olaszoknak hideg lehetett, mert sokan voltak kint, de rajtunk kívül szinte senki sem fürdött. Itt megjegyzendő, hogy az box-ok privátok! Mi csak beálltunk az egyik elejébe, hogy mégse mindenki előtt öltözzünk át, de később meglátogatott minket az egyik felügyelő, és kedvesen ejnye-bejnyézett.

4. nap: Kényelmesen elmentünk Trevisóba, nehogy megint valami 1,5 órás vonatkésés miatt lemaradjunk a repülőről. Így aztán volt ott időnk sétálni egyet. Érdemes, nagyon szép a belvárosa.
Mikor ott voltunk, nem tudom mi lehetett, de minden fiatal az utcán volt, olyan volt, mintha csak 16 évesekből állna a város. Lehet, hogy az utolsó tanítási nap vége volt?
Itt kell megjegyeznem: Mestrében a buszra elöl és hátul kell felszállni, középen le. Trevisóban csak elöl fel, középen le, hátul se fel, se le. Mi a Mestrés berögződés után hátul szálltunk fel (igaz másokat követtünk, de ők is túristák voltak), és a sofőr megállt 10 méter után (az út közepén), hátrajött, és megmagyarázta, hogy csak elöl lehet felszállni... :(
A gépünk egyébként egy 20 perces késéssel szállt fel, de a pilóta elmondása szerint, a 100 km/h -s hátszélnek köszönhetően mire Budapestre értünk, már majdnem be is hoztuk.


Szumma: Velence szép, Lidó élvezetes, olcsón is meg lehet oldani az ott nyaralást, de lemondásokkal és kellemetlenségekkel jár.
fp001 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 1792
Köszi az infót.
Előzmény: csapa (1789)
FLaci Creative Commons License 2009.06.07 0 0 1791
Új képek vannak a Google Earth-ön: már látszik (az akkor még csak épülõ) új híd a Piazzale Roma és a Fondamenta Santa Lucia között. (A Maps-on még nem frissült...)
FLaci Creative Commons License 2009.06.07 0 0 1790
Hi,

(A héten nem voltam netközelben...)

Szóval - jó a parkoljunk Punta Sabbioni-ban aztán vaporettózzunk az LN-nel megoldás. Ennek a járatnak mindkét végállomása Velencében van, az egyik a Fondamenta Nuove-n, a másik a San Zaccariánál (nem messze a Szent Márk tértõl). Az egyetlen negatívum, hogy ez közel 1 órás hajóút.

A másik megoldás Mestrében parkolni (nem tudom mennyibe kerül - mi a szálloda udvarán hagytuk az autót) és busszal bemenni Velencébe: ~15 perc, viszont ez csak a Piazzale Roma-ig visz be, onnan gyalog vagy vaporettóval lehet tovább menni.
Előzmény: fp001 (1788)
csapa Creative Commons License 2009.06.03 0 0 1789
Nem vagyok Laci, de én úgy tudom, hogy Punta Sabbioniból csak személyhajók járnak át Velencébe (mi már 2-szer így voltunk legalábbis) A vaporettók (ha a google műholdas képén nézed) meg a Szt.Mark tértől jobbra kötnek ki. 2 hídacska és bent vagy a téren (az egyik hídról lehet meglátni a Sóhajok hídját is)
Előzmény: fp001 (1788)
fp001 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 1788
Üdv! Egy kérdésem lenne Lacihoz.

Többek között ezt is írtad:
Punta Sabbioni -> Velence:
Vaporettó, LN járat. Egy menet €6,50 - vagy érvényesek rá a 12/24/36/stb. órás bérletek. Punta Sabbioniban €5-€7 a parkolás egy napra.

Ez a Vaporetti, LN járat Velence szivében (Szent Mark tér) vagy annak közelében tesz le, vagy ahogy néztem a google térképen a parkolóknál...a külváros részen ahonnan még be kell menni hajóval? Ami ugye plussz ktg.

Ha valaki tudja a választ megköszönném. Ha Nem tévedek ez a legolcsóbb módja bejutni velencébe annak aki saját kocsival közelíti meg a várost.

Ha valaki tud olcsóbbat ossza meg nyugodtan.

Köszönettel:

Peti
Előzmény: FLaci (1774)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1787
 

A mi járatunk percnyi pontosságal indult és 10 perccel korábban szállt le odafelé. Amikor viisszafelé jöttünk, akkor a menetrendhez képest 30 perccel korábban szállt le Trevisoban, és pontosan indultunk el. 

 

Velencében ugyanonnan indul a reptéri járat, ahonnan a helyi
"BKV és Volán" buszok, nem lehet elkeveredni, de meg kell kérdezni a pénztáraknál, hogy a tér melyik részéről indul az ATVO.  (ld. alábbi link)

 

Kiszámíthatatlan, tervezhetetlen, hogy mikor fog késni, törlődni. Legjobb, ha a legjobbra készülsz. Kár előre idegesíteni magát az embernek.  

Előzmény: wonder22 (1785)
Micimalacka Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1786
Előzmény: wonder22 (1785)
wonder22 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1785

Köszi a segítséget!Esetleg nem tudsz ehhez a buszjárathoz egy linket is adni?

Szerintem mi bent Velencében fogjuk várni inkább!

Mulatságos,h többe kerül bejutni a retérről Velencébe mint amennyibe a repjegy került összesen.:-)

Ti mit tudtok a járattörlésekről a Wizz Airnél,milyen sűrün van ilyen?Főként saját tapasztalatra gondolok!

Előzmény: Málnaszőr (1784)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1784
Szerintem nem érdemes 3-4 euró megtakarításért  vacakolni a vonatozással, átszállni Trevisoban buszról, csaltakozást várni,stb.   A Treviso reptér kijáratánál áll a busz, ami a Wizzair járatához van igazítva ( ha késik megvárja)  és Mestrén át Velencébe megy.  Ahogy édasapád kiszáll a gépből fél percen belül már a közvetlen buszjáraton ülhet. Ennél olcsóbb és kényelmesebb csak az, ha te ott várod a saját autóddal, de az ottani parkolással neked lehetne sok gondod.
Előzmény: wonder22 (1780)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1783

Esetleg van híd is?

 

Javaslom töltsd le és használd a  Google Earth programot (katt a linkre) .  Hihetetlen segítség a tájékozódásban.  Velencét is előzetesen felfedezheted vele, jobban, mint bármi mással.  Megnézheted a Mestré-t Velencével utat is.

Előzmény: kriszta770606 (1772)
wonder22 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 1782
Köszönöm!!!
Előzmény: FLaci (1781)
FLaci Creative Commons License 2009.05.26 0 0 1781
Előzmény: wonder22 (1780)
wonder22 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 1780

Sziasztok!

 

Tudom,hogy sokszor volt róla már szó,de eddig mivel nem érintett ezért nem ragadt meg bennem az infó,hogyan lehet Velence-Treviso reptérről bejutni Velencébe olcsón és gyorsan?A vonat állomás mennyire van messze a reptértől?Mivel érdemes menni?

Azért kérdezem mert édaspám lejön hozzánk 4napra a tengerpartra,a wizz airnél foglaltam neki jegyet.Esetleg ha valaki ment ár így,elmondaná hogy mire lehet számítani???

 

Léna007 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1779
Aki még nem olvasta, és érdekli, itt is fent van az egynapos kis velencei kalandunk beszámolója.
kriszta770606 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1778
Bocs nem írtam,hogy Velencéhez közel szeretnénk apartmant bérelni és onnan kirándulgatni.
Előzmény: Latya (K.L.) (1776)
kriszta770606 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1777
Pontosan így tervezzük.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1776
A környéken fogtok lakni és Velencét, és a közeli helyeket szeretnétek megnézni, vagy távolabb fogtok lakni, és ha már elérhető távolságban van autóval Velence, akkor egy napos kirándulást tennétek?
Előzmény: kriszta770606 (1775)
kriszta770606 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1775
Köszönöm a válaszokat.Valójában most megyek először Velencébe és fogalmam sincs hogy lehet átjutni,de nem szeretnék Velencébe parkolni annyi bizonyos.Azért érdekldöm,mert nem vagyok anyagilag eleresztve és ugye 4-en megyünk a gyerekekkel együtt a legolcsóbb megoldást szeretném.Azthittem,hogy csak komppal lehet átjutni.
Előzmény: FLaci (1774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!