Keresés

Részletes keresés

cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77809
Zájká!

Nézd meg aZ IVF hasznos topikban, amit evvel kapcs. beszúrtam! De én ezt nem igényeltem, ezért nem tudok további tanácsot adni. Csak az utazási költségtérítést kértem, azt már 1 x meg is kaptam.
Előzmény: zájká (77808)
zájká Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77808
Cettia.
Lenne egy kérdésem.Egyszer olvastam itt a topikon hogy te támadatásrol irtál valamit.Talán tudsz segiteni,Ma voltam OEP-nál is kaptam adatlapot segélyigéléshez.
Na mosz ott az áll hogy adatlap nem pótolya irásbeli kérelmet.Mit kell irni?Hogyan?
Neked már volt ilyen.A kaáliban hogyan viszanyoznak ehez,mert ugye dokinak is kell
tölteni egy lapot vagy recepciós lányoknak.
Nagy mámával élek igy kell nyugdijszelvény is ,az hol tudam szerezni?Neki utalni szokták pénz a számlára.Buta kérdés mi?Szertném megprobálni az igénylést mert ha
sikerült akkor többi lányoknak is tudam ajállani is ez nagy segitség lenne mindenkinek!
Előzmény: cettia (77806)
Enikőaliz Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77807
Köszönöm megkaptam a telefonszámot hétfőn fel is hívom őket.
Előzmény: cettia (77799)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77806
Zájká!

Ezen tényleg ne aggódj, hogy 1 v. 2 , ha úgy kell lennie, akkor az 1 is szépen kapaszkodik.
Előzmény: zájká (77805)
zájká Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77805
Szia Cettia.
Igen az első lombik volt, izgulok is rendesen.Debrecenbe (Kaáli) járok.Végik olvastam
mit irtak lányok neked tünetek kapcsán.Egy kicsit megnyugadttam talán téleg nemkell semmi érezni.
Neked tesztet is van ?Még se csinálod?
Én csak gyogyszertárik jutattam.Nem vettem mert utána nem tudnám megálni.
Midway.
Lehet hogy én pont 1000ik leszek?Hát elég kevés az esély!!!
Előzmény: cettia (77801)
Enikőaliz Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77804
Mazsolára emlékszem is csak gondoltam hogy neki már sikerült,én is régen jártam a fórumon de nagyon örülök hogy újra itt vagyok mert most ahogy mondta mazsola kezembe veszem a dolgokat és kivizsgáltatom magam.mert Tapolcán tényleg nem küldenek tovább.igazad van,én is nagyon bíztam a sikerben de félek ha elfogy a lehetőség nem tudjuk már kifizetni a6dikat.
Előzmény: ma.zsola (77800)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77803

Haho,

Én így utólag egyáltalán nem bántam meg hgoy megcsináltam, és a következőnél semmiképp nem fogok várni a 18. napig a tesztel és pláne nem a 21. napi uh-ig. Mert ha van valami, akkor az biztos megnyugtató lehet, ha meg semmi, akkor meg jobb tudni mielöbb.
Előzmény: cettia (77801)
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77802

Nagyon is meg tudlak érteni. Bár nekem soha nem volt ennyi erőm, és mindig csináltam. Amikor sikerült annyira megzakkantam, hogy naponta legalább hármat is csináltam. Na ez se jó! 

Előzmény: cettia (77801)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77801
Minden nap párszor a kezembe veszem a tesztet, nézegetm, újra és újra elolvasom az ismertetőjét és aztán beparázok és elteszem a szekrénybe. Pure gyávaság!
Előzmény: ma.zsola (77800)
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77800

Semmi baj, én is épp megadni készültem de beelőztél. Én is szívesen találkoznék veletek, jó lenne egyet dumcsizni. Egy kérdés: HOGYAN BÍROD KI, HOGY NE TESZTELJ? Én már régen megzakkantam volna. Amúgy a tüneteket tényleg nem érdemes keresni. Én már csak tudom, amikor tavaly "sikerült" szó szerint nem éreztem semmi, még a melleim sem fájtak, semmi. És mégis összejött. A sikerteleneknél aztán tudtam ám én is minden terhességi tünetet produkálni. Úgyhogy a fene se tudja mit is kell ilyenkor érezni. Én nagyon szorítok neked, és persze az összes akcióban lévőnek.

Előzmény: cettia (77799)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77799
Enikőalíz!

Akkor összejöttünk!

Ma.zsola volt, akitől az infót kaptam.


Kedves Ma.zsola!

De jó, hogy írsz, utólagos engedelmeddel megírtam Enikőalíznak az általad kapott telefonszámot!

Nem akarunk egyszer összefutni és beszélgetni egyet, ha már ilyen közel lakunk egymáshoz?
Előzmény: cettia (77794)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77798
Szia Zájká!

Akkor teljesen együtt tudok érezni Veled, bár a tegnapinál egy kicsit már szebben látom a világot, úgy döntöttem még élvezkedek egy kicsit a reménykedésben. Hátha!!??

Te hova jársz? Első volt?
Előzmény: zájká (77795)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77797

Zájká,

Föleg az eredményhirdetés elötti utolsó napok a leghosszabbak. Figy sztem az egy db embrionak is van eselye nem is keves. Amikor belevágtam ebbe a programba az első vérvételen összeismerkedtem egy lánnyal aki már akkor terhes volt mint kiderült már volt egy másik gyereke is és az is lombikból, nah szoval ő mindkét lombiknál csak 1-et engedett magába visszaültetni (nagyon nem akart ikreket, még a lehetőségég is ki akarta zárni amennyire lehet) és sikerült mindkettő.
Mondjuk szerintem eszméletlen szerencsés volt, ilyen 1000ből 1, DE IGAZ!
Előzmény: zájká (77795)
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77796

Szia Enikőalíz!

Én már négy éve járok(jártam) Tapolcára. Túl vagyok öt inszemen ill. öt stimus és kettő fagyis lombikon. Ebből volt kettő biokémiaim, ill. egy hét hetesen elhalt terhességem. Ezt most nem azért írtam le, mert le akarlak beszélni Tapolcáról, hiszen ott is nagyon sokaknak sikerül. Viszont én most már nagyon bánom, hogy anno nem voltam erőszakosabb, és nem vettem a kezembe a dolgokat. Nekem ennyi kudarc után most jött el az az időszak, hogy nem rohanok ész nélkül a következő lombikba, (mert eddig ezt csináltam) hanem utánajárok minden lehetőségnek. Hálával tartozom a lányoknak akiktől nagyon sok ötletet kaptam. Én most megcsináltattam a genetikát, immunológiát, IR-t, stb. Az IR nekem is nehezen ment, nagykanizsai lévén Pestre kellett menni, de megérte mert gond van. Anno én a harmadik után kierőszakoltam a lapart, és mint kiderült volt értelme mert nekem nagyon súlyos endom van. Egyszóval érdemes utánajárni dolgoknak, és csak utána folytatni. Én így utólag nagyon bánom, hogy nem váltottam időben, és nem azért mert rossz Tapolca, (én nagyon szerettem menni)hanem mert be kellett volna látnom, hogy ott sem mindenkinek tudnak segíteni. De most újult erővel tele önbizalommal várom a következő lombikot, de előtte jövő héten még lesz egy randim az endokrinológussal, szintén Pesten.

Előzmény: Enikőaliz (77784)
zájká Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77795
Cettia.
Szia.Nekem is egy hete volt a beületés én is tüneteket keresek de semmi!Probálok
pozitivan gondolkozni de nem igazán megy.Nagyon nehéz a várokozást.Én csak egy embrio kaptam vissza is ugy érzem nem sok esélyem van.
Előzmény: cettia (77770)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77794
Megírtam a privát e-mail címedre.
Előzmény: Enikőaliz (77792)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77793

Szia Rill!!! Nagy szeretettel gratulálok a vizsgádhoz!!! Most már jöhet a pihenés hétvégére!!!!!

Köszi érdeklődésedet, megvagyok, Breyer dr.nőhöz márc.18-ra kaptam időpontot, amit azért sajnálok, mert ha gyógyszret kell szednem IR-re akkor jó lenne mielőbb elkezdeni...addig azt sem tudom mit ehetek, vagy mit nem!!! És csak megy az idő!!

 

Voltam tegnap az első arwen-tornán, tetszik, Tünde szerint endo+IR miatt elég komoly diéta kellene, no tejtermék, no cukor, csak teljes kiőrlésű dolgok, zöldségek,stb....de leginkább makrobiotika...

 

Pat,  hogy vagy lelkileg, testileg és munkahely váltása téren?? Ez utóbbiban te, Rill és én hasonló cipőben járunk!

 

Cettia, Mégleány nagyon szorítok nektek, Szerikének, Endzsinek további jobbulást a torokfájásból, köhögésből!! Ja és mindenki másnak is szép, nyugis, vidám napokat!

Előzmény: rill (77780)
Enikőaliz Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77792
Keszthelyi vagyok és az Egerszegi genetika pont jó is lenne.Oda beutaló kell vagy hogy lehet elmenni?Megköszönném a telefonszámot ha leírnád.
Előzmény: cettia (77791)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77791
Az talán túlzás, hogy értenék hozzá, de próbálok informálódni.

Sajnos nekem sem volt időm elvégeztetni az említett vizsgálatokat, mert gondolván, hogy kiderült a bajom, menni fog minden, mint a karikacsapás.
Aztán decemberben megvolt az 1. stimu és ET, de nem sikerült. Épp 12 napja volt a fagyis beültetés és még nem tudom az eredményt, bár eléggé aggódom.

De én is elhatároztam, hogy utánajárok a lehetséges okoknak.

1. endokrinológus:
A www.pcos.hu weblapon meg lehet találni azoknak az orvosoknak a nevét és elérhetőségét, akik komolyabban foglalkoznak az inzulinrezintencia problémával.

De sokan voltak Bp.-en a Mens-Mentisnél is, nekik is van honlapjuk, itt mindenképpen fizetni kell érte.

Ha bele akarsz vágni, arra számíts, hogy az orvosok többsége nem akar vele foglalkozni.

2. genetika, immunológia:
Nem tudom hova való vagy, nekem a zalaegerszegi kórház főorvosnőjének a tel.száma van meg, aki állítólag nagyon lelkiismeretesen végigviszi a vizsgálatokat
+ a cikk, amit ajánlottam, ennek még utána fogok járni, hogy megy ez

HA VALAKI ESETLEG TUDNÁ, kérném ossza meg az infót!

3. toxoplazma:
Egyszerű vérvizsgálattal megy

4. méhnyák vizsgálat:
ezt majd a dokimtól fogom megkérdezni

Azt írod, hogy azt mondták a laparoszkópia fölösleges? Először nálam is úgy tűnt, de a doki felvetette, ha esetleg több alkalommal sem sikerülne, akkor erre is szükség lehet, aztán azt mondta, hogy tul. képp. az elején is túleshetünk rajta, így is lett és hálás is vagyok érte. De nem akarok okosabb lenni az orvosodnál, lehet, hogy van oka, hogy ezt mondta. Bár elég drága beavatkozás. Szerintem kérdezz rá.

5. pajzsmirigy:
Szerintem is nézik több hormonértékből is valószínűleg akkor érdemes elindulni ezen a nyomon, ha ezeknél volt gond.

Mindezeket, kérlek avval a fenntartással fogadd, hogy nem vagyok orvos, csak az a bizonyos minden fűszálba való kapaszkodás hajt.
Előzmény: Enikőaliz (77788)
ibeD Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77790

Enikőalíz!

Én tavaly húsvétkor tartottam majdnem ott, mint Ti. Nálunk is alapvetően férjnél a probléma, ezért lombikozunk. Tavaly Húsvétkor volt a harmadik lombikunk, ami biokémiaival fejeződött be. Ha a helyedben lennék, azaz az orvosom abszolút nem lenne partner abban, hogy esetlegesen felmerülő további tényezőket keressetek, akkor én biztos orvost váltanék, bár megjegyzem akár az is előfordulhat, hogy tényleg semmi "bajod" csak egyszerűen nem jött még el a Ti időtök.

Nekem a 2. sikertelen után csinátak hisztero+lapar+átjárhatósági vizsgálatot. Mindent renbben találtak, így mentünk bele a 3.-ba. Miután ez sem sikerült az orvosom elküldött IR-vizsgálatra, ami kiderítette, hogy ilyen téren, bár nem túl nagy, de problémám van. Az IR-emet 4-5 hónapja kezelik gyógyszeresen és tegnap kaptam vissza a blasztóbabáimat. Két hét múlva kiderül, hogy a Mi időnk elérkezett-e már.

Még egy fontos dolog, amit sokan nem ismernek el, hogy igenis összefüggésben lehet a "sikertelenséggel" az az, hogy lelkil problémák is ráhatással lehetnek a dolgokra. Úgyhogy, ha megcsináltattál minden különféle vizsgálatot és mégsem találtak semmiféle magyarázatot, akkor el kell fogadnod, hogy ez egy olyan dolog, amire nem nagyon van ráhatásunk, nem tudjuk irányítani. Nekem ennek a ténynek az elfogadása  közel egy év pszichológusba "telt", pedig alapból nem vagyok az a nagyon kiegyensúlyozatlan "fajta". Egyszóval ha fizikai okot nem találsz, próbálj a lelkedre is időt és energiát fordítani. Sok sikert!

Előzmény: Enikőaliz (77789)
Enikőaliz Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77789

Még annyit szerettem volna hogy a pajzsmirigyet nem nézik amikor elkezdjük a lombikot?mert én azt hittem igen de lehet hogy tévedek.

Előzmény: cettia (77787)
Enikőaliz Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77788
szia cettia.Igazad van lehet mi is nagyon hamar belevágtunk a lombikba és én is úgy gondolom hogy nem vizsgáltak ki eléggé,látom te eléggé értessz ezekhez a dolgokhoz,megkérdeztem a dokit hogy nem kellene-e laparoszkópia de azt mondta fölösleges itt Tapolcán tényleg nem nagyon küldenek semmiféle vizsgálatra.Szeretnélek megkérni hogy írd nekem össze hogy milyen vizsgálatokat gondolsz hogy érdemes lenne megcsináltatni mert nagyon el kell gondolkodnunk a továbbiakban.És arról mi a véleményed hogy most valami megindult de nem fejlődött tovább?két hónapja szedem az elevitet,fehérjeport is vettünk,már a maccát is próbáltuk.Te elmentél minden vizsgálatra?magánúton vagy a doki küldött? Nagyon köszönöm hogy segítessz mert már nagyon el vagyunk keseredve.
Előzmény: cettia (77787)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77787
Ja! Még valami!

Ha a kevésbé orvosi módszerek is számításba jöhetnek:
- táplálékkiegészítők (Aloe, sok fllavonoidot tartalmazó készítmények, méhpempő, Maca Vibe, halolaj kapszula, szupervitaminok,... mindenki másra esküszik)
- gyógyteák (pl. cickafark, palástfű, málnalevél,...)
- reflexológia, ...
Előzmény: Enikőaliz (77784)
mégleány Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77786
Rill, köszi az érdeklődést :)
sajna a tegnapi nap nem volt a legkedvezőbb nekünk sem :( hétfőig tolták a stimut, mert AZ LH-m picit még magas (4), így tegnaptól este is kell Decapeptylt szúrnom :(
tisztára tűpárna vagyok már :)
de remélem, hogy hétfőn elkezdődhet és akkor két héten belül már a lényeges dolgok történnek :)
pihenj sokat!!!
Előzmény: rill (77780)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77785
Szia Enikőalíz!

Leginkább saját tapasztalatomat tudom Neked leírni. Nálunk is minden ugyanígy indult Tapolcán: kevés sperma, petevezetők átjárhatók csak mi nem vágtunk bele a ott rögtön a lombikba. Egy kis türelmi időt hagytunk magunknak.

Aztán miután a türelmi idő lejárt: 1,5 év, mégis inkább a pécsi klinikára mentünk, ahol kissé alaposabban kivizsgáltak bennünket: laparoszkópiás vizsgálattal derült ki, hogy én sem vagyok rendben, endometriózisom van, amit meg is műtöttek
sőt a hormoneredményeimben is volt egy kis korrigálni való.
Szerintem, ha a 3.-on vagytok túl eredmény nélkül, gondolkozz el az itt köztünk is sokat tárgyalt egyéb kivizsgálásokon, ezek nagy részére valószínűleg nem fog küldeni a dokid, persze konzultálni azért érdemes. Gondolok itt: immunológiai viszgálat (evvel kapcsolatos, amit legutoljára feltettem az IVF hasznos topikba, toxoplazma, méhnyák vizsg., genetika, pajzsmirigy vizsgálat, endokrinológiai + inzulin értékek vizsgálata.

Nagyon sok, ezen és az optimista topikon író lánynál kiderült, hogy talán ez lehetett az ok, hogy nem tapadt meg az embrió:((

Ezzel persze nem Tapolcáról akartalak lebeszélni.

Üdv
Előzmény: Enikőaliz (77784)
Enikőaliz Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77784
szia lányok!szeretnék véleményt vagy segítséget kérni tőletek.Mi Tapolcára járunk kb 2éve,férjem oligozoospermiuma miatt egyből lombikot csináltak.Most volt a harmadik de ez sem sikerült pedig a doki szerint minden jó volt.Eddig egyszer sem tapadt meg az embrió de most a véreredmény kimutatta hogy megtapadt csak valamiért nem fejlődött tovább(elhalt).Nem tudjuk mi lehet az oka és hogy milyen vizsgálatokra kellene elmenni.Nekem csak hsg volt.Félünk hogy elfogynak az esélyek és utána nem biztos hogy ki tudjuk majd fizetni.Segítségeteket előre is köszönöm!mindenkinek szép napot kívánok.
szerike Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77783
hát akár a pityergésed jel is lehet!:)én végig sirtam az elejét:):)mindenen sirva fakadtam,most is:)pedig,én aztán tényleg nem vagyok egy sírós fajta)


jó sz@rul vok még mindig naon fáj a torkom,de ami a leg lényegesebb nincs lázam.
a 43éves barinöm jól van az ikrekkel,ugy nöz ki,hogy lányai lesznek,ha jobban leszek ámegyek megnézni a 4D-s felvételét olyan kiváncsi vagyok az ikrekre!
Nekik 24év után sikerült számos sikertelen lombik után,és egyböl kettö:)szóval csajok kitartás aki babát akar annak lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: cettia (77782)
cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77782
Sziasztok kedves Mindenki!

Talán a mai egy kicsit szebb nap lesz, mint a tegnapi!

Én ezt soha sem gondoltam volna, hogy félismeretlenül ennyi erőt tudnak egymásnak adni az emberek. Ezelőtt soha nem fórumoztam, nem is értettem, hogy idegenek, mit kezdenek így egymással.

De most már tudom.

Annyira jól esett a vígasztalásotok, hogy még most is elpityeredtem, pedig pityergős fajta sem vagyok.

Egy szóval:
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK

(azért tesztelni még mindig nem merek az ET utáni 12. napon, lehet, hogy szót fogadok a dokinak és az UH-ra bízom az erdeményt)
Pat74 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77781

Rill: nagyon köszönöm a vigasztaló szavakat, lehet, hogy kicsit fejben kell rendezni a dolgokat. Úgy szeretnék egyszer végre 2 csíkot látni a teszten...

 

Luca: neked is köszönöm, majd csak összeszedi magát az ember!

 

Midway: gyászold meg aztán fel a fejjel!! Az első olyan ritkán sikerül...

 

Cettia: benned van minden reményünk! A statisztikák szerint te leszel a befutó!!!! Ennyi rossz hír után kell jönnie egy jónak! 

Előzmény: rill (77780)
rill Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77780

sziasztok, végre végeztem a vizsgával és visszatértem az életbe :) nagyon el vagyok fáradva és még hihetetlen, hogy nem kell leülnöm a paragrafusok elé.

 

abban reménykedtem, hogy csupa jó hírre jövök vissza. Midway, én még bíztam a jó eredményben, nagyon sajnálom. és Pat, szintén. sajnos tudom, milyen piszok rossz érzés, és hogy mennyire ingadozó az ember hangulata, én pl. 3-4 napig kirobbanóan jól voltam, nem is értettem mi van velem, aztán jött a mélypont, ami talán még mindig tart. sokszor úgy érzem, csak szánalmas próbálkozás, hogy azzal vígasztalom magam, hogy most lesz időm felkészülni, helyrerakni magam testileg-lelkileg, és hogy rengeteg programot szervezek majd, törődöm magammal, a kapcsolataimmal, de mindig ott bújkál ezek mögött a szomorúság, hogy másképp lenne minden, ha sikerült volna és elfog a gyomorszorító érzés, mikor látom, hogy minden barátnőm babázik, vagy a pocakját simogatja, míg én azzal vígasztalom magam, hogy könyveket vásárolok, színházba megyek, kiállításokat nézek.

 

tudom, hgy nincs recept, de azt kívánom nektek, hogy találjátok meg a gyógymódot a szomorúságra!

 

cettia, te meg ne gondolj semmi rosszra (tudom, hogy könnyű mondani), hiszen még van jópár napod, amit kötelező reménnyel töltened! mindannyian nagyon szorítunk!

 

fablia, mesélj majd, mi volt ma!

 

mégleány, hamarosan nálad is akció lesz, nem?

 

Móka, Judit, ti hogy vagytok? Móka, bocs, hogy összekavartalak az IR kapcsán, valamiért meg voltam róla győződve, hogy te is Breyer doktornőhöz jelentkeztél be a Mensmentisnél.

 

szerike, jelentkezz sokat, mert mindenkinek erőt és reményt ad a történeted! hamarosan kiderül a baba neme, ugye? gondolkodtatok már a neveken?

 

mindenkinek kitartást kívánok, akiket külön nem szólítottam meg, azokra is gondolok, most már végre nyomon követhetem a fórum történéseit és a találkában is benne vagyok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!