Keresés

Részletes keresés

FZs Creative Commons License 2001.01.16 0 0 234
Talalos kerdes:
Tudja-e valaki, hogy honnan szarmazik a Tour de France boritojan a kep?
YoungOld Creative Commons License 2001.01.16 0 0 233
Artax: légy szíves küldd el az emiledet még egyszer, de most inkább a youngold@freemail.hu címre, mert az Egon enyhén szólva bekrepált. Van, hogy napok múlva kapok meg emileket, ha egyáltalán megjön. + az enyémek sem mennek el.
Csík Dániel: Neked elküldtem a kért dalszövegeket, de nem tom, átment-e Egonról, úgyhogy elküldöm freemailről is.
Euro Zero Creative Commons License 2001.01.16 0 0 232
igen, Johnny Marr tenyleg Smith gitaros volt, az Electronic zenekar meg el, tavaly adtak ki egy albumot, ami eleg korrektre sikerult
Youwine Creative Commons License 2001.01.16 0 0 231
Az Expo2000 Remix borító látható a www.emimusic.de honlapon, az "artists" kategóriában keresd meg a KW-t. A lemezt a Pólus centerben vettem meg, a Murányival srégen szemben van a lemezbolt.

Az Esperanto egyik száma (Kissing the Machine) azért OMD-s, mert McClusky írta Bartossal együtt és ő is énekli.

Bartos valszeg azért ment el britpop irányba, mert sokat dolgozott együtt Johnny Marral (ex-Smiths, ha jól tudom) akinek volt egy Electronic nevű zenekara. Ennek a lemezére Bartos vagy 9 számot írt.

Bartos az új kislemezén (15 minutes of fame) visszatért az Esperanto hangulatvilágához.

Mivel túl sok a pletyka, az új lemezt majd akkor hiszem el, ha látom. Vagy akkor se.

Előzmény: artax (229)
Euro Zero Creative Commons License 2001.01.16 0 0 230
FZs:
ezt az infot a Wayward Soul cd boritojarol szedtem

Expo 2000 Remix borito
ugyanaz szinte mint az expo2000-e, csak fekete feherben full

artax Creative Commons License 2001.01.16 0 0 229
Most esett le.
Bartos = Electric Music

Megvan ket maxim is , a TV es a ... most nem jut eszembe. De jo az is. Rajta van a Baby Come Back ilyen stilusban.
Nagyon jo.
Amugy az elso albumanak a cime Esperanto.
Ez meg bejott, bar teny hogy poposabb kicsit mint a Kraftwerk, sot az egyik szam szerintem teljesen OMD-s. De osszesegben szerintem jo lemez.
Azota jelent meg ujabb lemeze de az nekem mar nagyon nem jon be. Elegge rockos, gitar meg minden. Nem ertem miert kellett ilyen iranyba valtani.:((
Terne vissza o is meg a tobbiek is a jo kis Kraftwerk-es stilushoz. TEE stb.
Ki nem allhatom ha egy zenesz gyokeresen stiulst valt, plane ha az amit elotte csinalt nagyon jo volt. Ezt most nem Bartos-ra ertem hanem ugy altalban sok zenesz es egyuttes csinalja ezt.

Meg szerencse hogy a masik nagy kedvecem Yello, nem hazudtolja meg onmagat.

Udv

artax Creative Commons License 2001.01.16 0 0 228
Koszi YoungOld

Ment egy mail.
Valaki meg tudna mondani nekem hogy a Expo 2000 remix lemez boritoja milyen?
Ha valaki esetleg latja valahol Pesten az szoljon.

Udv

YoungOld Creative Commons License 2001.01.15 0 0 227
Artax: hát, most teljes mp3 lista írására nincs időm, de a napokban összeszedem, ha tudom. De a CD-im ezek:
Kraftwerk (magyar kalóz lemez)
Kraftwerk 2 (magyar kalóz lemez)
Autobahn
Radio-Activity (kiadó: Cleopatra)
Trans Europe Express (kiadó: Cleopatra)
The Man Machine
Die Mensch Maschine
Computerworld
Computerwelt
Tour de France (rajta a videoklip)
Electric Cafe (angol)
Electric Cafe (német)
The Mix (angol)
The Model (Retrospective 1975-1978, kiadó: Cleopatra)
Expo 2000 (rajta a videoklip)
Expo Remix
Atmospheric Synthesizer Vol. 1. (valami ócska szintiválogatás a szokásos line uppal, de rajta van: a Model ének nélkül, csak a zene, és az Autobahnnak egy verziója. Természetesen kamu.)
Az mp3-akat meg majd összeírom, és akinek kell, elküldöm emilen a listát.
A Bartos meg szerintem egy kicsit megalkuvós zenét játszik a KW-hez képest. Jóval több pop elemet tartalmaz a zenéje, viszont így is simán felismerhető, hogy ja, ő a Bartos. Kevés számát hallottam eddig (Show Businesst még nem), de eddig a TV a kedvencem, elképesztő.
Az új KW lemezről az Index Wanted-ban olvastam, de használható info nincs, az Expo szignálját is 3-4 mp helyett fél percnek írták, szóval gagyi cikkecske. Egyre inkább pesszimista vagyok ezzel az állítólagos új lemezzel kapcsolatban.
morpet Creative Commons License 2001.01.15 0 0 226
Csak nekem nem jelenik meg EuroZero hozzászólása?
morpet Creative Commons License 2001.01.15 0 0 225
Megvan valakinek Bartos második albuma mp3-ban?
FZs Creative Commons License 2001.01.15 0 0 224
Hello,

Euro Zero, honnan van ez az info?

>Wayward Soul - Brothers from another Planet
>cimu lemezen a Showroom Dummies szamban Ralf Hutter kozremukodott es a hangzason >elegge eszre lehet venni a KWs beutest

Kosz,
- Zsolt -

DJTomek Creative Commons License 2001.01.15 0 0 223
KICSIT-OFF

Ajánlom mindenki figyelmébe, ha már szóba került:
http://www.obsolete.com/120_years/
Itt vannak csak igazán bizarr dolgok!
NEM Theremin volt az első...

ON

artax Creative Commons License 2001.01.15 0 0 222
A Cocnut 4700? Nekem meg ez is kurva sok.
A fene a kiadok pofajat. Manapsag egy uj lemez lassan eleri a 6000-Ft-ot. Ennyiert mar DVD-t is kapok. Miert kell igy ki**szni velunk zenerajongokkal???
Azt hiszem kivarom hogy a Coconut feltunjon az MCD ben vagy a Media Marktban.

YoungOld az szuper hogy tudsz felpakolni anyagot.
En is fel tudok tenni akar tobbet is.
De mid van konkretan ? Nyomhatnal egy listat...
Az is erdekelne mid van eredeti Audio CD -n.

Par kerdesre tovabbra is valaszt varok:

Karl Bartos milyen zenet nyom onalloan?
Lesz UJ Krafwerk lemez. Tudtok errol valamit? Igaz nem igaz?

Euro Zero Creative Commons License 2001.01.14 0 0 221
nos, mozgolodnak a fiuk

legujabb bizonyitek
Wayward Soul - Brothers from another Planet
cimu lemezen a Showroom Dummies szamban Ralf Hutter kozremukodott es a hangzason elegge eszre lehet venni a KWs beutest

Csík Dániel Creative Commons License 2001.01.14 0 0 220
artax! boccs ,elnéztem, nem 7000-ért, hanem 6000-ért láttam a Dunában, én is. Most már tudom, hogy nem is 6000 ,hanem (youwine jóvoltából) 6100 Ft, tehát jól elnéztem.
A Napsteren található ismeretlen származású Kraftwerk-Jarre meg Jimi Hendrix és Mozartos felvételekről én is hallttam, de szerintem 99.9999999999999991 %-a kalóz ezeknek! Bár ez nem azt jelenti, hogy rosszak. Múltkor töltöttem le egy állítólagos Vangelis műt (valami" video-game" a címe, azóta sem láttam a napsteren), olyasmi mint a Kraftwerktől a Computer Welt. Nem rossz ,de nem is jó.
Youwine Creative Commons License 2001.01.14 0 0 219
Tegnap voltam a Duna Pacalban, a Virgin Megastore-ban a német kiadású Coconut 4700 Ft, az amerikai import 6100. Ugyanitt gyakorlatilag a teljes KW életmű kapható 3200-tól 4900 Ft-ig terjedő árakon. De ma láttam pl. a Man Machine CD-t az MCD-ben 2900-ért. Az új Bartos viszont nekik sincs meg (azért mentem). A Metronómban volt Bartos maxi, de csak egyetlen egy verzió (radio edit) volt rajta, így egy kicsit súlyosnak tűnt a két rugó érte, kihagytam.
Előzmény: Csík Dániel (213)
YoungOld Creative Commons License 2001.01.14 0 0 218
Csík Dániel: még nincs meg, de majd megpróbálom megkeresni.

Artax: hát, igen. Napster érdekes dolgokat ad ki néha, és ezek el is terjednek. Néhány példa: Jarre és Kraftwerk: Ethnicolor. Kraftwerk: Das Boot. Kraftwerk: Popcorn. (Igen, ez már volt más együttessel is társítva:))) Village People: YMCA (Kraftwerk Remix) (Valami házi stúdióban készülhetett, de egész jó. A Tour de France lihegései és effektjei vannak alákeverve.) Kraftwerk: MTV Theme (Erről a mai napig nem tudom, eredeti-e, szerintem lehet).

Ja: megszűnt, hogy csak emilen tudok küldeni mp3-at, van egy extrás lapom, oda tudok 20 MB-ig pakolni, szóval ha valakinek kell valami, oda felnyomom. Most még csak Coconutos Expo van fenn, le lehet kaparni. A cím: www.extra.hu/YoungOld sajna én hülye nagy Y és O betűvel csináltam, kis betűvel nem jön be, de majd lesz olyan is.

artax Creative Commons License 2001.01.14 0 0 217
Szoval szep sorjaban:

mortals

Irtad a nyugatinal levo MCD -t en is oda jarok.
De a remix expo2000-ret nem lattam meg csak a simat. Bar lehet hogy rosszkor voltam.:(
A Metronomban eppen a minap voltam igaz nem Kraftwerkert hanem Delerium-ert.
Karl Bartos milyen zenet nyom onalloan?

Koncert? Lesz? Hol? Mikor?

YoungOld

Sokmindenben egyet ertek abban viszont nem hogy jar csak az Oxygennel alkotott volna nagyot.
Szerintem a Equinoxe es a Magnetic fields is isten.
Szerintem ez a harom igazan nagy muve van, bar en a tobbit is szeretem. De az a 3 valami isteni mu.
Egyebkent en nem is tudnek kulombseget tenni hogy Kraftwerk vagy Jarre a jobb-e. Mind a ketto szuper ahogy van.:)))

Csík Dániel

7000-ert lattad azt a lemezet? Hol? nem sok egy kicsit?
Nekem a Media Marktban igertek, remelem nem leszz ennyi:((((

Kozos zenelesrol jut eszembe. A Napster-rel neha igen erdekes zeneket lehet talalni. Pl Jarre and Vangelis az eloado es pl Popcorn a szam cime, es meg sok mas. Sosem hallottam sem Jarre rol sem Vangelisrol hogy letezne ilyen kozos lemezuk. Biztos valami kaloz, minden esetre erdkes zenek, tud errol valaki valamit.

Mas kerdes "valahol" hallottam hogy lesz UJ Krafwerk lemez. Tudtok errol valamit? Igaz nem igaz?

Filburt Creative Commons License 2001.01.13 0 0 216
Nem tudom, nektek feltűnt-e, de mások nem is csinálhattak volna ilyen együttest, mint a Kraftwerk (vagy akár a TD is), mint a németek. Annyira jellemző rájuk.

Filburt

Csík Dániel Creative Commons License 2001.01.13 0 0 215
YoungOld! Köszi ezeket az infókat! Lenne egy kérdésem! Meg van e neked mp3-ban a Karlheinz Stockhausentől Gesang der Jünglinge im Feuerhofen szám? Engem érdekelne a világ első vokoderes száma. A Napsterrel nem találtam meg, amúgy!
YoungOld Creative Commons License 2001.01.13 0 0 214
Stockhausen a németek egyik legelismertebb zeneszerzője. A Kraftwerk annak idején főleg tőle, illetve a Bauhaus iskola filozófiájából merített, Stockhausen volt az inspiráló erő. De ha a populárisabb zenét nézzük, ott volt a 70-es évek elején a Tangerine Dream, a Neu, a Can, és Klaus Schulze. Ez utóbbi eleinte tagja volt a Tangerine Dreamnek is (nagyon sok filmzenét írtak), de utána szólókarrierbe kezdett. Schulze-t nevezik a mai napig a szintetizátor mágusának. A durván 68-75-ig terjedő időszakban ők voltak azok a német zeneszerzők, akik kísérleti zenét játszottak, ezt nevezték krautrocknak (káposztarocknak - a németeket hívják krautoknak). A Kraftwerk 1, 2, a Ralf und Florian, és az Organisation, de még az Autobahn is ebbe a stílusba sorolható.
Csík Dániel Creative Commons License 2001.01.13 0 0 213
YoungOLD! eZEKRŐL AZ EMBEREKRŐL ÉN MÉG ÉLETEMBEN NEM HALLOTTAM ! dE ELHÍSZEM. Most is tanultam legalább! Énis már gondolkiodtam már rajta mien lenne, ha a "3 NAGY" össze ülne. Én nem kövezlek meg azért, mert szerinted komolytalan Vangi néhány műve, de ajánlom nézzél át a "Vangelis,a zeneszerző és az ember" Indexes (úgyancsak cooltúra rovat)topicba, és ott mond majd el (ha már nem akarsz élni, csak akkor)! Amúgy ma láttam a Kókusz úr Kraftwerkes paródia CD-jét. 7000 ft-ért árúlták! ennyiért 3 eredeti Kraftwerket is tudnék venni( ha lenne hol)!
Üdv!
Előzmény: YoungOld (211)
YoungOld Creative Commons License 2001.01.12 0 0 212
Mármint Cage volt Schönberg tanítványa. Bocs, félreérthetően írtam...
Előzmény: YoungOld (211)
YoungOld Creative Commons License 2001.01.12 0 0 211
Jé. Nem tudom, mikor írtam, de lehet. Na mindegy. De ha már itt tartunk: nem a Kraftwerk volt az első elektronikus zenekar/előadó, előttük jópáran voltak, még úttörők is. Elég Karlheinz Stockhausenre gondolni (egyik műve a Helikopternégyes), ő használta először zenében a vokódert 1956-ban a Gesang der Jünglinge im Feuerhofen (Az ifjak éneke a tüzes kemencében) című darabban. A Kraftwerk anno Stockhausennel fel is lépett valahol. Aztán ott van John Cage is (Arnold Schönberg - a dodekafónia atyja - tanítványa volt!), ő amerikai. Ő találta fel a preparált zongorát (1938), illetve az ő "műve" a 4' 33" c. antiopus (tacet 3 tételben, 1952). Lényege: semmi zene, totál csend 4 és fél percen át, csak a közönség zaja hallatszik. Ő meg ül a zongora előtt a színpadon... Magnetofonokkal is kísérletezgetett.
Az első elektronikus hangszert meg Leon Theremin alkotta meg 192x-ban (Na, ő külön topicot érdemelne!)
Szóval a lényeg: nem a KW volt az első, de nekik volt a legnagyobb hatásuk, ők tették meg a legnagyobb lépést.
Jarre és Vangelis nekem túlságosan nem fekszik, ha az elektronikus zenén belüli kísérletezgetéseket és a változatosságot nézem (főleg az utóbbi). Szerintem Vangelisre van egy jó szó (idézem, nem én találtam ki): "heroikus(an lapos)". Én is szívesen hallgatom, de soxor komolytalan (na, most kapok kövezést). Jarre pedig az Oxygennel nagyot alkotott, utána viszont a többi műve már nem szólt akkorát, bár tény, hogy ő se semmi. Tényleg: vajon mi sülne ki, ha ők hárman (KW, Jarre, Vangelis) összeülnének egy lemez erejéig: a KW vinné az ütemeket és effekteket, Jarre az ambientet meg egy kis gospelt is lehet érintőlegesen, Vangelis pedig a fő dallamot. Fura lenne?
mortals Creative Commons License 2001.01.12 0 0 210
Szia Dániel!

A Metronóm a Nyugatinál van, méghozzá a Katona J. & Kressz G. utca sarkán, méghozzá egy kis pincében. Hangulatos bolt, tele van mindennel, ami szem-szájnak ingere. Minden idevágó dologról el lehet beszélgetni az eladókkal, még a CD-kbe is bele lehet hallgatni! Egyszóval király hely, érdemes benézni...

YoungOld-nak igaza volt, mert a KW tényleg úttörő az elektronikus zenében. Mindenkinél előbb kezdték! Véleményem szerint Jarre nagyon profi, sokkal jobban tetszik, mint Vangelis. Főleg, hogy az eddigi két Mo- koncertjén is ott voltam, utánozhatatlan. Jja, és ki kell, hogy ábrándítsalak, Jarre-t szerintem sokkal többen szeretik, mint a Kraftwerk-et. A KW-t én egy "élőhalott" zenekarnak érzem...

Igazán érdekes a honlapod!

Előzmény: Csík Dániel (209)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.01.12 0 0 209
Mortals! Hol van a Metronóm CD szaküzlet? Érdekelne. Most 1 hétig nem voltam net közelben,most olvasom hogy mik történtek itt. Asszem YoungOld írta,hogy szerinte a Kraftwerk volt az első "teknó"(vagy elektronyikus vagy mi a szösz) zenekar. Szerintem csak részben van igaza. Most írok 3 nevet. Együttes,zenész neveket:
Kraftwerk
Vangelis
Jean Michel Jarre
Ez a 3 együttes(vagy zenészek) voltak a kompjúteres zenék úttörői:
Kraftwerk: elsőként adják ki az új, modernebb hangzású zenéjüket
Vangelis: tökélesíti a hangzást,és művészire viszi az elektronikus zenét (mint a Kraftwerk)
Jean Michel Jarre: Ő meg eljáccogat a kis elektromos stílusával, míg majdnem annyin szeretik zenéjét mint a Kraftwerket (de a Kraftwerk a király!)
Ezzel a teóriámmal remélem ,hogy senkit sem haragítok magamra.
Amugy ez a kókusz úraság zenéje tényleg annyira sz@r,hogy már jó! Én a Napsterrel szedtem le a robotot és a man macsín-t
Üdv!
mortals Creative Commons License 2001.01.12 0 0 208
Nna, nagy nehezen idetaláltam... Néhányan már ismerhetnek a KW koncert BP topicról, a többiek meg majd úgyis megismernek...

Artax. Igazán együttérzek veled a betöréssel kapcsolatban, én tuti egy hétig örjöngtem volna utána! Még olvasni is fájt... :-))))))))

Kraftwerk CD beszerzésekhez ajánlom az MCD áruházat a Nyugatinál. Ott láttam E2000-et, és Karl Bartos maxit is (na meg albumot)!!! De jó forrás még a Metronóm CD szaküzlet is (rengeteg Mode és kortárs zenék), ott akár meg is hozzák a kívánt CD-t (akár külföldről is!). Próba szerencse.
De ha valami olyan kell ami nincs (nekem meg esetleg van), akkor feltölthetem valami FTP-re, ha adtok címet, vagy leszedhetitek tőlem Napsteren keresztül (ha előre megdumáljuk, mikor)...

Addig is üdv. Remélem idén már eljutok Kraftwerk koncertre!

Előzmény: artax (207)
artax Creative Commons License 2001.01.11 0 0 207
Most toltom le ezt a Senor Coconut Y Su Conjunto : El Baile Aleman -t.:))))

Annyira szar hogy az mar jo. Feletebb erdekes igy hallani a huszon eve hallgatott dallamokat.
Azt hiszem megveszem eredetiben?
Lehet kicsiny hazankban kapni valahol?

Korabbi kerdeseimre tovabbra is varom a valaszt.

YoungOld Creative Commons License 2001.01.10 0 0 206
Az Expo Coconutos változata megvan mp3-ban nekem, 128 kbit, és 3,63 MB. Ha valakit érdekel, akkor átzavarhatom emilen darabolva. Bocs, hogy csak így megy, de már úgy néz ki, lesz az ilyenekre külön helyem a neten, majd +látjuk.
Amúgy én kislemezről még nem is hallottam. Melyik számok vannak rajta?
Artax: A Balanescu lemezén amúgy nem csak KW számok vannak, hanem sajátok is, és a címe: Possessed. A KW-s számok is megvannak mp3ban, ha vkit érdekel. Csak sajna nem az egész lemez.
artax Creative Commons License 2001.01.10 0 0 205
Senki nem tudja hol kapom meg a remix Expo 2000-ret?
Masik kerdesem az nincs meg valakinek eredetiben ez a Senor Coconut El baile Alem vagy mi a cime.
Erdekelne.
Azt is orommel vennem ha valakinek meglenne az a Balanescu Quartet Kraftwerkes lemeze.

Udv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!