Keresés

Részletes keresés

Vitarb Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5132

A Magyar Nagykovetseg annyit tudott erre reagalni, hogy nem tudnak segiteni, de sok erot es kitartast kivannak ehhez az ugyhoz. Remelem a Bundesministerium majd segit. Csak az a baj, hogy ez hosszu hetek, honapok kerdese es addig mi lesz a felesegem munkahelyevel. Gondoltam a nyilvanossag erejevel tudnak gyorsabban nyomast gyakorolni a polgarmesterre, bar mar igyis van felhaborodas a faluban, pedig meg csak 4 honapja lakunk itt, de mar vannak akik szeretnek minket, azt sajnalom ha teged senki sem szeret ott ahol laksz. Ezuton szeretnem kerni az irjon nekem aki tanacsot vagy segitseget tud adni.

Előzmény: webmot1 (5128)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5131

Attól,hogy uniósok vagyunk még nem teljes értékű helyi lakosok,lehet bárkinek bármilyen papírja.Okoskodás ide vagy oda.Attól,hogy hamar munkát kaptál nem azt jelenti,hogy hívtak sem azt,hogy egyenértékűnek fognak tartani.Ezt mindenki vállalja,aki külföldre indul.

Előzmény: Vitarb (5130)
Vitarb Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5130

Ha senki sem hivott volna akkor nem találtam volna munkát 3 nap alatt. Hivnak minket, mert az a munka amit mi vegzünk nem tetszik nekik. Itt fizetek adot, osztrak rendszamu az autom, nekem es a csaladomnak van letelepedesi engedelye es ugyanolyan unios allampolgar vagyok, mint az a Polgarmester helyettes aki az egyik naprol a masikra kitette az ovodabol a kisfiam es amikor mondtuk neki, hogy ilyen nincs azt mondta ez nem magyarorszag. De nem vagyok olyan magyar mint te, aki okoskodni akar, de hulyesegeket beszel.

 

Előzmény: webmot1 (5124)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5129

Az európai egység azért fontos, hogy kellöen erös legyen egy USA-val vagy Kínával szemben. Mert így sajnos könnyen támadható (gazdaságilag) és sebezhetö is.

Mindenki az európai hitelválságról beszél, támadás középpontjában állunk. Pedig az USA sokkal jobban eladósodott, Japánról nem is beszélve..

Előzmény: gartfi (5125)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5128

Ha valós sérelem ér,ami jogtlan nem újságíró a megoldás.

Előzmény: gartfi (5126)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5127

Nincs ismerősöd a határ közelében? Nyílt román utálat van,mivel feketén leverték keményen a mezőgazdasági órabéreket.Én Magyarországon régen a keleti országrészben laktam.Ott ez kifejezetten létezett.Gondolom a dunántúli emberek ezt nem érzékelték vagy nem tartották jogosnak.A keletiek annál inkább.

Előzmény: gartfi (5126)
gartfi Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5126

" Miről beszélsz?Milyen diszkrimináció? Senki nem hívott minket ebbe az országba.. "

 

Ez itt Ausztria, nem Magyarország.

Itt az emberek gyakorolhatják a jogaikat és ha valakit jogos sérelem ér, valószinű, hogy kap jogorvoslatot nem úgy mint otthon.

Lehet, hogy valós problémája van, miért ne kérhetne segitséget?

 

" .Mi sem örültünk annak idején a román vendégmunkásoknak. "

 

Úr Isten de ismerős ez a szöveg...23.000 román vendég munkás...

Na jó erre tényleg nem lehet mit irni.

:-(

 

 

 

Előzmény: webmot1 (5124)
gartfi Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5125

Na igen, a sajtó és az összes média...

De ugye tudjuk, hogy azok jelentős része kiknek a kezében van. Elég rendesen nyomják az emberek arcába, hogy itt a világ vége, minden összeomlik, stb...

Mondjuk én nem dőlök be minden ilyen hirnek de sajnos van alapja annak, hogy a világ a jelenlegi formájában nem sokáig finanszirozható.

Vannak olyan cikkek, amikre érdemes oda figyelni, ilyen pl. ez is.

http://mno.hu/fejloves/mikor-telik-be-a-pohar-1109952

De nem ez az egyedüli irás, érdemes kutakodni a neten mert rengeteg hasonló van amin el kell gondolkodni.

Egyébként európát nem véletlenül akarják még szorosabbra kovácsolni, kell a rengeteg rabszolga.

Nem az emberek jóléte a fontos, hanem a pénz amit el lehet tőlük venni. Az utolsó centig...

 

Előzmény: Törölt nick (5119)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5124

Miről beszélsz?Milyen diszkrimináció? Senki nem hívott minket ebbe az országba...mi jöttünk és lehet nem örül mindenki nekünk.Mi sem örültünk annak idején a román vendégmunkásoknak.

Előzmény: Vitarb (5123)
Vitarb Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5123

Helló Mindenki! Én is lakatosok mellett végzek segédmunkát egy gyárban. 9,6 euro brutto az órabérem. Szerintem az a normális kb. Nem ismer valaki magyar ujságírót aki ausztriában él? Vagy valakit aki a diszkrimináció elleni küzdelemben segitségünkre tudna lenni?

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5122

A duplája a reális ilyen munkák esetében...

Előzmény: Fezo82 (5120)
x#x# Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5121

Szia! 

A köv info az igr.hu-n olvasható:

 

Hogyan jelentkezhetek át korlátlan adókötelezettség alá? 
(Option zur unbeschränkten steuerpflicht) 

Az átjelentkezés feltétele: az Eu (vagy Egt) tagországainak állampolgárai, akiknek bár nincs lakhelyük ausztriában, de az adott évben megszerzett jövedelmük legalább 90 százaléka Ausztriából származik (tehát külföldön szerzett jövedelmük nem több, mint 10 százaléka az összes jövedelmüknek vagy nem több, mint 11.000 (2008-as adóévig 10.000) euró) átjelentkezhetnek korlátlan adókötelezettség alá. 

Az átjelentkezés módja: kérelem benyújtása a Finanzamthoz, hogy korlátlanul adóköteles személyként kezeljenek: 

    ?  a 2009. És 2010. Évekre nézve az l1i melléklet kitöltésével és csatolásával. 
    ?  a 2007-es és 2008-as évek tekintetében magán az adóbevalláson tehető meg ez a nyilatkozat (?Antrag auf Behandlung als unbeschränkt Steuerpflichtige...?), 
    ?  2006. évre vonatkozóan külön nyomtatványon: ?Option zur unbeschränkten Steuerpflicht für EU-Staatsbürger ohne Wohnsitz und gewöhnlichen Aufenthalt in Österreich?. 

A kérelem mellett az adóbevalláshoz csatolni kell az illetékes külföldi adóhatóság (NAV) jövedelemigazolását (E9-es nyomtatvány) a külföldön szerzett jövedelmekről

 

 

Nem tudom mennyire napra kész az info, de én most állok előtte, ezért foglalkoztat a dolog.

Jelenleg Ausztriában dolgozok főállásban, de Magyarországon van vállalkozásom, szóval nem tudom ez mennyire teszi kacifántossá... 

Előzmény: Fezo82 (5101)
Fezo82 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5120

Alu nyílászárókat építünk be, illetve télikertet építünk..meg néha becsúszik redőnyözés is. Ez inkább segédmunka, mint szakmunka, szakmám nincs is, de ettől még a kb 5 euró baromi kevés..:D

Előzmény: gartfi (5110)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5119

Sajtóhírek....

Európának nincs jövöje, komoly összefogás nélkül.

Ez persze nagyon nem tetszik a magát a világ csendörének és gazdasági nagyhatalmának tartó USA-nak, így támadnak is gyakran a hitelminösítök, meg a spekulánsok. 

Ausztria hatalmasat profitált az EU-ból, érdemes megnézni az export alakulását...

 

Minden jel arra mutat, hogy Európát szorosabbra kell kovácsolni, a fö kérdés, hogy a déli országokkal vagy nélkülük...

 

Én nem nagyon félek attól, hogy hazazavarnának, miért is tennék? Dolgozok, adót fizetek, mit ártok én nekik?

Előzmény: gartfi (5117)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5118

Durván benéztem, bocsi :-(

Előzmény: asx (5116)
gartfi Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5117

Feldobnék egy témát, hogy ne legyen olyan sablonos a fórum. Ne mindig csak az állás keresés, meg a lakhatás, stb...

:-)

Elég vegyes hireket lehet olvasni mostanában sőt mondhatni hónapok óta lebegtetik az uniós problémákat.

Vannak hirek, mely szerint nagy esélye van az unió megszünésének és vannak olyanok, amikben arról olvasni, hogy létre hoznák az egyesült uniós államokat.

Ausztria fontolgatja a schilling visszavezetését, stb, stb.

Mi lesz azokkal az emberekkel, akik itt élnek idegenként? Hogyan változtathatja meg egy ilyen lépés a mi életünket?

Mi lesz az itt megszerzett ingatlanokkal?

Arról nem is beszélve, már olyan hangokat is hallani, hogy újból visszaállitanák a határzárakat. Elég érdekes és húsba vágó kérdések ezek, nekünk főleg akik itt élünk.

Milyen választási lehetőséget adnak majd nekünk, illetve mire kell számitani ha esetleg az "urak" valóban bekeményitenek?

Mi a véleményetek erről? Gondolkodott már más is ezeken a kérdéseken?

Bár én remélem csak mint elvi kérdés amit felvetettem de még is... Jobb előre gondolni, mint utólag meglepődni.

 

asx Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5116

Szerintem olvasd el mégegyszer, hogy mit írtam! Lassan...   :))

Előzmény: Törölt nick (5114)
gartfi Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5115

Ez nagyon érdekes dolog. Én még csak 4 éve élek itt de amikor haza megyek ( most voltam 2 napra) alig várom, hogy újra itt legyek az otthonunkban.

Nekem úgy látszik ennyi idő elég volt arra, hogy megszokjam az itteni "normális" életet, ami sajnos otthon nem mondható el.

Nagyon rossz érzés látni ami magyarországon van...

A fiataloknak biztos más az érzésük, nem tudom de idősebb fejjel már mindent másként lát az ember.

Sajnos azt kell mondjam, megértem az utolsó mondatodat.

 

Előzmény: Törölt nick (5114)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5114

Nem mondod?

Azt hittem itt élsz?

Nekem meg akkor van honvágyam, ha nem itt vagyok.

Nem szeretek hazamenni.

Előzmény: asx (5113)
asx Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5113

Nekem is mindig honvágyam van már másnap...

De egy hetet azért kibírok Magyarországon, aztán amilyen gyorsan lehet haza kell jönnöm!  :))

Előzmény: Törölt nick (5107)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5112

Nem mondom, hogy nem igaz, söt biztosan az, de szerencsére én mást tapasztaltam, nekem nem volt ilyen kemény az út...(vagyis inkább másért volt az)

Előzmény: gartfi (5111)
gartfi Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5111

Sajnos mindig az olyan emberek "szivják" meg, akik alapból segitőkészek.

Van egy nagyon jó mondás.

Egyes emberek olyanok, mint a galambok. Először a kezedből esznek, aztán leszarják a fejedet.

Lassan tényleg azt kell mondjam, nem szabad senkinek segiteni, kizárólag a szűk családi körben mert ez az eset is azt bizonyitja, hogy a magyarok nagyon aljasak tudnak lenni egymással. Hogy miért és mikor alakult ez ki, a fene tudja. De sok igazság van a posztoló irásában.

Sajnos.


 

Előzmény: Törölt nick (5107)
gartfi Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5110

Télikertes cég? Talán lakatos munkát végzel? Mert erre következtettem de lehet, hogy rosszul.

Ha igen, akkor nagyon alul vagy fizetve és azt a céget ahol 15-18 órát kell dolgozni 5 € órabérért, nagyon gyorsan ott kell hagyni. Persze ha tényleg olyan munkát végzel amit gondolok és a szakmád mondjuk lakatos.

 

 

 

Előzmény: Fezo82 (5102)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5109

Érdekes. Egy másik ember nézöpontjából nézni a dolgokat mindig érdekes...

Előzmény: flash.gordon (5108)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5108

elolvastam. Jó írás.

Előzmény: Törölt nick (5107)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5107

A honvágy ravasz állat

Mai írásunk szerzője már többször dolgozott Ausztriában, és bár most Magyarországon van, ismét állást keres a szomszédban. Nagyon elgondolkodtató dolgokat írt meg honvágyról, arról, milyen magyarokkal együtt dolgozni külföldön és a végkövetkeztetése: csak az első fél[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5106

Az komoly. 10 alatt nem valami rózsás...

Előzmény: Fezo82 (5104)
Fezo82 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5105
A "bevállalom" itt csak annyit jelent,h ha hajlandó vagyok ennyiért dolgozni..
Előzmény: asx (5103)
Fezo82 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5104
Nem,ezt úgy értettem,hogy ha a fizetésemet visszaosztom a ledolgozott órák számával,akkor jelenleg kb 5 euró az órabérem..sima alkalmazottként,semmi cifra..
Előzmény: asx (5103)
asx Creative Commons License 2012.10.07 0 0 5103

"ha én mondjuk 5 euró/órás munkabérrel bevállalom..."

 

Az mit jelent, hogy "bevállalom"??? Egyéni vállalkozóként, számlára vagy hogy vállalod be?

Előzmény: Fezo82 (5102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!