Keresés

Részletes keresés

sönby Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37943

:-))De jó lenne nekem is egy ilyen vezérlés,nem kellene a bajlódnom a bedöglött Rexivel.

Előzmény: Blue_Sky_007 (37936)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37942

A fa víztartalmát mérted, vagy csak megállapítottad, hogy "nem vizes a fa"?

 

A másik, hogy van-ée keverőszeleped? LTC, VTC, vagy Laddomat?

Ha nincs akkor lehet "részben" száraz fád, de a visszatérő víz hőfoka alacsony, így a kondenzáció beindul, és a korom+víz=kátrány (vagy hasonló lötty).

Előzmény: kislisztes (37941)
kislisztes Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37941

Sziasztok!

 

Próbálgatom a nemrég beszerelt vegyesfűtésemet. Van vele egy problémám. Maszek gyártmányú, DU-KA mintájára készült kazán. 60-80 fok között van a vizem általában. A gond az, hogy eléggé kátrányosodik a belseje. Lábonszáradt akáccal pakolom, úgyhogy nem vizes a fa. Nem fojtom, kap levegőt rendesen, a kéményből szálló füst szinte alig látszik még begyújtáskor is, nem kormol. Mi lehet a baj és mekkora gond ez?

 

 

kislisztes Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37940

Úgy tudtam, hogy a paksi atomerőmű vezérlőtermében nem lehet videózni! :-)

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (37887)
Tomasman1985 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37939

Kép az előző hozzászóláshoz

csak hogy mindenki értse
Tomasman1985 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37938

Hali!

Kiderült hogy megtudom oldani Anasol nélkül is a rendszert, mivel olyan pufferem van amiben van állítható hőfok kapcsoló (termosztát), így ha azt felfűtöm és felmegy a hőfok a beállítottra akkor a motoros szelep nyit a puffer felé és a puffer alja felé jönn a visszatérő. A puffer tetejéről a melegvíz megy a gázkazán felé. Itt csak akkor van áramlás ha szabatermosztát kapcsolja a gázkazánt és annak beindul a keringető szívattyúja, de mivel meleg a visszatérő így nem kapcsol az égősor. Egy SD kombi müködik így, nekem egy friss Berretta junior green kondenzációs van remélem az se megy ki hibára, elvileg honeywell szerint is akkor lehet gáz ha:

A puffer tartály hőmérséklete esetenként magasabb, mint a gázkazán (esetleg külső

hőmérséklet függő szabályozója) által megadott előremenő hőmérséklet.

Nekem nincs külső szabályzó a rendszerben igy az nem kavarhat be. Ha úgy működik a dolog hogy a fűtési visszatérő NTC szonda magas hőmérsékletre nem gyújt gázt csak keringet akkor jó, Ha a nagy differenciára kimegy hibára akkor van baj mivel a lekondenzálás miatt nem lehet sehogy átlépni az NTC szondát. Akkor is meglehet szerintem oldani egy kis elektronikával, Nem igazán akarok belerakni mégegy keringetőszívattyút. Elég lenne ez a kettő mivel a szünetmentesnek is jobb lenne,

Jah és igen azért csináltam ezt a rendszert mert nyitott és zárt rendszer kellet együtt. Maximus csoda kazánom van elvileg nem lehet zárton, de 3bar-t bírnia kell. Nem akartam rárakni zárt rendszerre, Szerintem ez így elég biztonságos lesz, Ha gáz van a termikus kienged visszatérőben rátölt visszatérő távolabbi pontjáról így fokozatosabb a visszahűtés (nincs hősokk, repedés).

arsenelupin Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37937

Amennyiben jól értem a kérdés az, hogy egy függőleges füstcsőben a pillangótengelye merőlegesen van a kazán elejére vagy párhuzamosan vele?!

Szerintem ez nem okoz semmilyen problémát.....

Előzmény: TIGweldING (37933)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37936

R1=  Ereggy le fiam és zárjál mán a pillangón! :-)

Előzmény: nagykunsági (37935)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37935

"Az egész fűstgáz hőfok szabályozásból egyenlőre a pillangó szelep lesz beépítve R1 típusú szabályozókörrel kiegészítve."

 

Én is gondolgodom a pillangó szelepen.

 

Írnál erről az R1 típusú szabályozókörről?? Mi ez, hogy működik??

Előzmény: TIGweldING (37933)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37934

Hozzáértők egyébként azt tanácsolták, hogy egy rendes kazánhoz nem kell pillangó, nehogymár elszálljon!!!

 

Ha a kazán és a kémény tökéletesen van illesztve és a kazánt nem kell fojtani, vagyis mehet pufferre (csutka gázon), akkor nem kell.

Előzmény: TIGweldING (37933)
TIGweldING Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37933

Véleményeket várok!

Áramlástechnikai szempontból vajon van jelentősége, hogy milyen irányultságú a kazán füstgáz pillangó szelepének a tengelye? (a beillesztett kép csak stilizált, a megértést segíti)

 

 

A kazánom gyárilag pillangó nélküli, felső füstcső kivezetésű. Így ha akarok füstgáz hőmérséklet szabályozást, akkor a szelepet nekem kell beépíteni.

Viszont oldal irányba nagy a zsúfoltság, a szelepet be tudnám tenni, viszont a hajtásnak nem jutna hely.

Így arra gondoltam, hogy a kazán előlapjára merőlegesen helyezném el a pillangó tengelyét. Így a hajtást is valamelyest távolabb tehetném a füstcsőtől. Ez viszont nem szokványos megoldás, vagy csak én nem láttam még ilyet.

Tehát kérdezném tőletek, hogy a fent leírt pillangó szelet elhelyezés vajon teljesen egyenértékű-e a konvenciális kazán előlappal párhuzamos pillangó tengely elhelyezéssel?

 

Az egész fűstgáz hőfok szabályozásból egyenlőre a pillangó szelep lesz beépítve R1 típusú szabályozókörrel kiegészítve.

 

Hozzáértők egyébként azt tanácsolták, hogy egy rendes kazánhoz nem kell pillangó, nehogymár elszálljon!!!

 

 

moonshadow Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37932

Vagy elég lett volna, ha belenéz a lyukba amit kikapart. Mivel arébb került a lyuk a dobozról így szépen lekaparta a vakolatot a falfűtés csőről, és csak azután csavarozott rajta keresztül.

Nem baj, jön ő még a mi uccánkba. :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (37931)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37931

Csúcs!

 

Ugye erre találták ki a megfizethető áru fém, fa vezeték és üreg keresőt.

Ami nem Neked, de egy "szagembernek" kéne, hogy a tarsolyába legyen.

(hogy kimutatta volna-e a kérdéses csövet, a fene tudja, de én már találtam meg vele cuccot)

 

Én már enélkül nem fúrok lyukat a falba. :-)

Előzmény: moonshadow (37930)
moonshadow Creative Commons License 2012.10.15 0 0 37930

Olvastátok már azt a mesét amikor a patkószeg miatt a háború elveszett?

Itt is majdnem az történt:

 

Észrevettem, hogy a kazánházban konnektor keretet fordítva rakhatta fel a villanyszerelő, mert a konnektor jobb oldali lyukba került a fázis a bal helyett.

Gondoltam megfordítom, mért ne legyen már helyesen, ha egyszer oda volt bedugva a kazán ups.

Lepattintom a fedelét, elkezdem kitekerni a a keretet fogó csavart, eccercsak elkezd spriccelni a víz. Éppen nem volt begyújtva. Rohanok elzárni, közben gondolkodom, hogy mi történhetett, de nem tudtam rájönni, előremenő nem lehet, falfűtéstől is odébb van 3 centivel.

Elzártam előremenőt, visszatérőt, majd az összes padlófűtés osztógyűjtőt.

Kiszedem a konnektort, nézem a lyukat, hát a következő történt:

Mivel hidegburkolt a kazánház, a burkoló nem tökéletesen a falidoboz felett vágta ki a csempét, hanem elhúzta a lyukat három centivel, így a széle rákerült a falfűtés csőre.

Jött a villanyszerelő, felcsavarozta a konnektor keretet, az uponor 9,9x1,1 pex falfűtés csövőn keresztül! - csavarozva sima facsavarral.

Így volt már két éve és nem eresztett.

 

Okozhatott volna rohangálós pillanatokat, ha pont akkor kezd el ereszteni és zárlatolja le az ups konnektort amikor dönget a 35 kw-os kazán fullra rakva és leáll a szivattyú, biztonsági szelepek ide-oda...

 

Snypie Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37929

30 kw, 4 tagos

én is erre gondoltam, h ez a baj :)

Előzmény: halaloszto (37928)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37928

en nem tudom mekkora az a kazan, de az altalam ismert legkisebb kazanba sem lehet begyujtani 3kg szennel. egyszeruen az keves. 

 

Vajk

Előzmény: Snypie (37927)
Snypie Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37927

Ma tartottam próbafűtést a nem régen készre szerelt vegyestüzelésű rendszerrel. Minden OK, viszont a tüzeléssel lenne 1-2 gondom. Beleraktam a kazánba (vidra k4) 3 kis szeneslapát antracitot (kb. 3-4 kg), rá 2 kisebb akácot, deszkák, papír, gyújtós. Szépen be is gyulladt, duruzsolt, jó volt a huzata. Van automata huzatszabályozó, ami most ideiglenesen 70 fokra van beállítva. Ez eddig szép és jó, le is zárja az alsó kis ajtót. A bajom az, h 2 óra múlva ment vissza a vízhőfok 40 fokra, mikorra újra teljesen nyitva van az ajtó. Eddigre viszont már elalszik a parázs. Próbáltam úgy, h feljebb tettem a láncot 1 szemmel, h ne tudja teljesen becsukni, így van kb. 1 újjnyi hely. Újra begyújtottam, viszont most tojásszénnel. A helyzet ugyanaz. Mit csinálok rosszul? A fele szén mindig megmarad, nem ég el.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37926

A füstgázhőfokot két ponton lehet befolyásolni, először a szekunder levegőadagolás környezetében, itt a hőcserélő elején, és a hőcserélő végén, a kazán kilépésnél.

A magas, 120 C felett kilépő gáz hőenergiát visz el, a 60-70 C-on kilépő rossz hatásfokot, vagy tüzelőhiányt jelez.

A béleletlen, téglakémény felmelegítéséig még indokolt lenne a magasabb füstgázhőfok, bemelegedés után már optimalizálásra szorul.

A fagáz kiégetés magasabb hőmérsékleten ellensúlyozhatja a csökkentett hőcserélő felületből adódó veszteséget, bár nem teljesen nyitnám a hátsó kaput, csak a hőfok függvényében, így nem feltétlenül iktatódna ki a teljes hátsó hőcserélő felület, megoszlana a füstgáz árama.

Ez a 120 C az égetőfejes tapasztalatokból jött át.

Előzmény: 42tibcsi (37924)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37925

Szerintem is itt van az igazság (mármint én is így gondolom).

Előzmény: 42tibcsi (37924)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37924

Az áramlást kevésbé fojtaná az biztos hisz ezt a zsalut a gyártó a begyújtás megkönnyítésére alakította ki. (használatával nagyobb a huzat) Ha ezt üzem közben zárogatod a kazán hatékonysága lényegesen fog változni, mivel a hátsó hő átadó felületek nem kapnak meleget. A pillangó használatával viszont igen.  

Nálam amikor még ez a kazánom volt a fűst hőfok 220-240° volt max, ezt csökkenteni nem célszerű. De ez kémény függő, lehetséges, hogy nálad nagyobb a huzat, de ezt egyszerűbb eszközökkel lehet kordában tartani pl: barometrikus szab.

Előzmény: Törölt nick (37923)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37923

Alakul az elképzelés füstgázhőfok szabályozásra.

A hátsó füstgázkapu helyére tennék egy nyitó-záró zsalut, aminek a pillanatnyi helyzete befolyásolja a hőcserélőben az áramlási ellenállást és a hőleadás mértékét.

Szerintem ez a mód kevésbé fojtaná az áramlást, mint a füstpillangó, és dinamikusabban változtatható a füstgázhőfok.

Az tény, hogy állandó visszatérő tömegáramot és hőfokot nehéz tartani.

Szerinted hogyan nézne ki a legolcsóbb mozgatás erre a zsalura?

Előzmény: Blue_Sky_007 (37916)
gmkiev Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37922

A rettenet is a tudás egy fajtája! :)

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (37921)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37921

Hát igen. Sokat tanulhat az emberfia a külhoni "szagemberek" tevékenységéből. :-)

Előzmény: gmkiev (37920)
gmkiev Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37920

Kedves barátom!

A nagydolgok, mindíg kisdolgokon múlnak! :)))

Én az elmúlt negyven esztendőben végigjártam európát ilyen-olyan okokból.

Amiket láttam, sajnos eleinte nem fotóztam. Ma, ki sem lépek a házból fényképezőgép nélkül.

Így részesedhet más is e földi jókból. :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (37919)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37919

A fenébe. Akkor minek vacakoltam az 5/4-es vascsővel. Sima 40-es PVC lefolyó cső és meg lett volna oldva (szó szerint). :-)

Előzmény: gmkiev (37918)
gmkiev Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37918

Igen.

Abban az országban ahol e kép készült ezt előszeretettel használják.

Egyfajta túlnyomás elleni védelem! :))))

Előzmény: Blue_Sky_007 (37917)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37917

Az egy PVC csap egyébként az előremenőn???

Előzmény: gmkiev (37912)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37916

Idáig gondolkodtam a kérdéseden. Nem, nincs és mivel összetett rendszerem van (HMV is játszik benne) nem is fogok ilyet produkálni.

A  "csak" füsthő emelési kérdéshez ki kellene minden egyebet zárni, amit nem tudok (akarok).

Amitől függ a füsthő/vízhőfok

  • a visszatérő víz hőfokától (ez a HMV miatt folyton változik, és amikor az ESBE nyitásit eléri onnantól már megint más)
  • a víz tömegáramától (ez megint ESBE függő, amit a visszatérő víz hőfoka befolyásol)
  • a kazántest hőfokától
  • a hőátadó felület minőségétől (korom, stb)
  • és kéményhuzattól (ezt mondjuk megoldottam, hiszen a barometrikus nagyon pontosan tartja a beállítottat)

Szóval a hosszas magyarázkodásom vége az hogy: nincs. :-(

Előzmény: Törölt nick (37908)
sönby Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37915
Blue küldtem egy emailt.....
Előzmény: Blue_Sky_007 (37913)
gmkiev Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37914

Épp erre.....nem gondoltam! :)))))))

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (37913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!