Keresés

Részletes keresés

K09 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4424
A PC-s programok természetesen tudnak kockánként vágni (én is azzal csinálom), de asztaliról még nem hallottam. Szóval még nem győztetek meg :))
Előzmény: Rlaci (4423)
Rlaci Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4423
Mi ebben a hihetetlen? A Pioneer és Panasonic asztali írókkal is lehet kockapontosan vágni az MPEG-et, mint ahogy több PC-s szoftver is képes erre..
Előzmény: K09 (4422)
K09 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4422
Hitetlenkedve olvaom, hogy képkockánként tudnál vágni.
Előzmény: pitti (4421)
pitti Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4421
Szia, minkét kérdésedre igen a válaszom. Szerkesztett anyagot is és vágottat is írtam már ki dvd-re, gyors írási módban (6-7 perc egy film) és nekem nem akadt a felvétel. Viszont 1 valamire vigyázok: Mindíg úgy kockázom ki a kivágandó részt az A-B erase funkcióban, hogy a reklám előtti legutolsó filmkocka az utolsó, ami még marad, és a reklám utáni első filmkocka lesz a kezdő folytatás! Így semmi nem marad ki a filmből és olyan, mint ha nem is szakította volna meg a reklám.
Előzmény: ergognom (4419)
psr640 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4420
Köszönöm a választ. 4-5 évet még kibír a jelenlegi készülék, én meg türelmes vagyok.
Előzmény: wpepi (4415)
ergognom Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4419
És a hdd-n a lejátszási lista szerkesztést szoktad használni, vagy a törléses szerkesztést? Ja és a lejátszási lista szerkesztett anyagot gond nélkül ki lehet írni dvd-re?
Amúgy a szerkesztett anyagot 1x-es, vagy gyors módban írod ki? Mert úgy tudom, hogy csak 1x-es írással nem lessz "akadós" a dvd.
Előzmény: pitti (4418)
pitti Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4418
Hali, newkem 722-es van, és nem akad meg a szerkesztés után. A dvd-re írás után sem.
Előzmény: ergognom (4417)
ergognom Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4417
Sziasztok!


Szeretnék venni egy Sony felvevőt(RDR-HX720) és lenne egy két kérdésem?

1. A szerkesztett felvétel megakad-e a vágási pontoknál hdd-ről történő lejátszásnál?

2. A lejátszási lista szerkesztett felvétel megakad-e a vágási pontoknál hdd-ről történő lejátszásnál?


Gondolkodom még a Panasonic DMR-EH55(57) felvevőn is, de nem tudom, hogy tudja e a lejátszási lista szerkesztést, vagyis a törlés nélküli szerkesztést. Meg persze itt is érdekelne, hogy a hdd-ről lejátszott anyag vágási pontjainál megakad-e a lejátszás.
wpepi Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4416
"Szeretném a tv-m lecserélni egy lcd-re, ami nem analóg tuneres."

Jelenleg mindegyik analóg tuneres. DVB tunert (C a kábelTVhez és T a földfelszínihez) tartalmazó LCD/Plazma TV még igen kevés van és még drága.
Előzmény: psr640 (4414)
wpepi Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4415
2012-től :) De ez sem biztos mert az uniós határozat csak a földfelszíni analóg sugárzás megszüntetésére vonatkozik. Jelenleg pont az a probléma, hogy a kábelTV szolgáltatókról nem esett szó, hogy miként lesznek a DVB rendszerben (ezt szóvá is tették a szolgáltatók).

Ha digitálisra vársz akkor mindenképpen várj még mert akkor csak olyan TV-t érdemes venni amiben van DVB-T és DVB-C tuner. Ha olyat veszel amiben nincs akkor csak settop box bekötésével tudod majd nézni a digitális kábelTV (DVB-C) és a digitális földfelszíni (DVB-T) adásokat. Ez pedig olyan lesz mint most a műholdvevő azaz szívás ezerrel.
Jelenleg DVB-T, DVB-C tuneres TV-k nagyon drágák és csak egy-két típus van. Valószínűleg 2010 után lesz a magyar piacon tömegével DVB-T, DVB-C tuneres TV, asztali DVD felvevő (DVD felvevőből addigra már valószínű, hogy blu-ray vagy HD-DVD lesz :) ).
Szóval ha kifejezetten a digitális vétel a cél akkor várd meg amíg megszületik az új törvényi szabályozás és megjelennek tömegével a magyar piacon a DVB rendszerre felkészített TV-k.
Előzmény: psr640 (4414)
psr640 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4414
Van valakinek arról információja, a UPC kábelhálózatán mikor lesz elérhető a digitális tv adás? Szeretném a tv-m lecserélni egy lcd-re, ami nem analóg tuneres. Mert szerintem ekkortól van igazán értelme a cserének.
FIATowner Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4413
SAMSUNG válaszolt és a berendezés hibáját gyanította, egyben javasolta a hivatalos szervíz felkeresését. Így visszavittem a gépet és kicseréltem egy Panasonic DMR-EH65-re, mely tökéletes képet ad HDMI-n keresztül a saját tuneréről (jobbat, mint a SCART-on keresztül!)
Előzmény: FIATowner (4412)
FIATowner Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4412
Köszönöm! A SAMSUNG-nak írtam a témában, kíváncsi vagyok válaszonak-e. A gép ma 3 napos, vigyem vissza? Bosszantó...
Előzmény: vinczu (4411)
vinczu Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4411
na ez pontosan azt jelenti, hogy maga a tv szépen fel tudja skálázni az antenna jelet, viszont amikor a DVD teszi ezt a HDMI jel kikuldés elött akkor már olyat küld a Toshiba tv-nek amit az nem szeret. A franc tudja, ha Samsung lenne a tv is akkor talán jó lenne.

Tv-khez nincs firmware (illetve ha jól tudom bizonyos tv-khez van firmware upgrade, de azt csak szakember tudja megcsinálni.)

Itt egy jó cikk erről:
http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=117&old=1

ki kellett volna probaltatni mindenféle jellel, ahogy a cikk végén tanácsolják az okosok
Előzmény: FIATowner (4410)
FIATowner Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4410
Analóg adás TV képe véleményem szerint jó, sokkalta jobb mintha a DVD-ből küldöm át a "digitalizált" jelet a HDMI-n. Tehát: 1, kábelTV - dvd felvevőn át - direkt megy a TV-be (antennajelet kap a TV) = kép jó 2, kábelTV a dvd felvevő bekapcsolt állapotában SCART-on (RGB) jut a TV-hez (tehát a DVD tuner részét használom) = kép rosszabb mint az 1, esetében de még jónak tekinthető 3, kábelTV a dvd felvevő bekapcsolt állapotában HDMI-n jut a TV-hez (tehát a DVD tuner részét használom) = kép igen gyenge Az utolsó esetben próbáltam 720p, és 1080i -t egyaránt, de jóformán semmit sem javított. FW update nincs a SAMSUNG-hoz ha jól látom. A TV-hez hol keressek? :)
Előzmény: vinczu (4407)
FIATowner Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4409
köszi a kábeltv tényleg nem csúcs, de az meglep hogy a SAMSUNG játékos tunerjének HDMI-n átnyomott jele gyengébb, mint a SCART-os. Nem értem.
Előzmény: pumpika666 (4406)
compot Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4408
Most már csak valami olcsó hdmi és optikai kábel kellene. Amit eddig láttam az árban siralmas volt (pl 1,5m hdmi 7e ft).
vinczu Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4407
Analog adás hd-ready vagy hd tv-n nézésének alapfeltétele a jó felskálázó a dvd rekorderben vagy magában a tv-ben. Ebben pl. híresen jo a Panasonic es a Pioneer. Nekem Pana (42pv60) van és tényleg szépen megbírkózik vele.
Probáltál 720p jelet adni a tv-nek? Ha a dvd-ben jo a progresszív átalakító akkor jobb lesz a kép.

Az hogy a kép eltunik meg elhalkul a hang, az valami egész érdekes. Esetleg néztél firmware update-et? Monjuk nem tudom, hogy annak lehet-e köze ehhez, de ez egyértelműen hiba, szerintem. Visszavinném.
Előzmény: FIATowner (4393)
pumpika666 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4406
azt a hdmi csatit azért találták ki, hogy a nagyfelbontású digitális jeleket(dvd, hdtv,hd-dvd, blu-ray, stb.) fogadja a tv. a samsung dvd-n van ilyen kimenet, ez nagyon jó, ez arra lett kitalálva, hogya dvd filmjeidet jelveszteség nélkül tudjad nézni a tv-den a bejövő antenna-jel valszeg ugyanolyan fosadék(nálam upc-kábeltévé) mint nekem, tavaly nekem is volt(igaz nekem 735-ös) hdmi-s dvd felvevőm, de csodát ne várj tőle, nem tud felkonvertálást(tiéd nem tudom tudja-e?), de száz szónak is egy a vége: szarból nem lehet várat építeni :-) , mert a nagy felbontás mellett kiemelődnek az analóg tv-adás "gyengéi" (nem mintha lenne erőssége) a tv-műsorok nézésére használj scartot, oszt kész!
Előzmény: FIATowner (4396)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4405

Bocs!

 

1ébként elég 1 kód is!

 

;-)

 

Szinte mindent le tud jáccani, de felvenni csak pluszosra...

 

Sokkal többet nem árulnak el róla.

Előzmény: blueye (4404)
blueye Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4404
Ehhez kell metro kártya.
Előzmény: kábelbúvár (4403)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4403
Előzmény: kábelbúvár (4402)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4402

A hátlapon van.

 

Talán 5080 a típusszáma, de ez alapján 1 más kinézetűt talátam a neten.

 

80 gigás wincsi van benne.

Előzmény: nyikkk (4401)
nyikkk Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4401
Nem láttam az akciós ujságban.. Ki ő?
Előzmény: kábelbúvár (4400)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4400

METRO-ban 40-ér dobált Hyundai-ról lehet tudni valamit?

 

Az láccik, hogy csak DVD+ lemezt tud írni...

K09 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4399

A 15-20 szerintem már soknak számít (nem kellene így lennie, de én is ezt tapasztalom), és bizony tönkre mehet tőle.

 

Nekem is furcsa eseteket produkáltak a -RW lemezek, de mivel én csak arra használom, hogy a felvevő HDD-jéről adatot vigyek át a PC-re, adatvesztés nem volt, hiszen a HDD-n még ott volt az anyag.

 

A következő eseteim voltak. HDD-ről rámásoltam egy anyagot, azt mondta, hogy rendben, a PC-be áttéve azt mondta, nincs lemez, visszatéve a felvevőbe lejátszható, vissza a PC-be törlésre, azt mondja nem törölhető a lemez, megint vissza a felvevőbe inicializálni, azt mondja nincs lemez, ezek után ment a kukába. A másik hasonló esetben a PC-n elkezdte a törlést, azt mondta törölve, de ezt követően sem a PC, sem a felvevő már nem látta a lemezt, ez is ment a kukába. Ezeket a lemezeket kb. 15-20-szor töröltem.

 

Egyébként ha nekem lettek volna rajta fontos anyagok, akkor azokat mindenképpen kiírtam volna sima lemezre is :))

Előzmény: Szabi87 (4398)
Szabi87 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4398

Sziasztok!

Decemberben vettem egy Pana DMR-ES15 felvevőt.Eddig semmi gondom nem volt vele. Ma azonban elég fura dolgot csinált. Egy -RW lemezen volt 5 műsor,és az utolsót le akartam törölni,ami egy egyperces LP műsor volt. Rányomtam a törlést, és egy darabig törölte,aztán kiírta, hogy nem törölhető,ezután visszatért a Menübe és látom hogy a többi 4 műsor eltűnt. Mikor lenyomtam a Play gombot, kiírta, hogy lejátszás nem lehetséges,mert nincs jól formattálva.Eltűnt 4 fontos műsor...

Lehet, hogy a lemez a hibás?Mert már jónéhányszor használtam(max.15-20-szor) ezt a lemezt,dehát akkor sem kellett volna letörölnie...Mi lehet a gond??

compot Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4397
Tegnap volt egy "érdekes élményem" a Panával. Nem csinált meg 2 időzitett felvételt, és a Meghajtó info(,)-hoz felkiáltó jelet tett, ami a doksi szerint a kevés helyre vagy a sok title-re utal. Title ugy 40 volt a vinyon, hely meg 50:28 SP az info szerint.
FIATowner Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4396

Csak számomra nem nyilvánvaló, hogy ez miért van így? :)

 

Kérlek, elmondanád néhány szóban...

 

Köszönöm!

Előzmény: pumpika666 (4395)
pumpika666 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4395
ez egyértelmű. a hdmi-s összekötéssel szar lesz a tuner képe...
Előzmény: FIATowner (4393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!