Keresés

Részletes keresés

wekerlei Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2409

Egyetértek veled, ami az utak biztonságát illeti. A portugál vagy megy mint a barom (legszivesebben valami nagy luxus-terpjáróval), vagy úgy cammog, hogy majdnem elalszol mögötte. Szóval ha eljössz Portugáliába, rögtön kicsit otthon ís érzed magad. Nagy probléma az italosan vezetés, sok baleset történik azért, mert részeg a soför. Éjszaka, vagy kora hajnalban én mindíg különösen ovatos vagyok.

 

Eddig még csak egyszer törték fel a kocsimat (évekkel ezelött Liszabonban). Aki ilyesmivel foglalkozik, az azonnal meglátja, hogy egy autó bérelt-e vagy sem. Soha ne hagyjatok értékes dologokat úgy a kocsiban, hogy azt kívülröl lehessen látni.

Előzmény: Törölt nick (2408)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2408
De azert vigyel valamennyit.. Nem mindenhol lehet VISA-val fizetni, van ahol csak Multibanco-s matrica van, ami a helyiekre vonatkozik. Kis boltokban pl. lehetleten, kepeslapokert meg ilyenekert nem lehet fizetni kartyaval, valahol limiteket szabnak 5,10,15 euros hatarokkal, hogy azok felett lehet csak kartyaval fizetni.
Es hat az autopalyadijra sem mernek megeskudni, mivel nem kerul annyira sokba, akar 50 centtol jut el 20-30 euroig, szoval azert vigyetek penzt. Nem fognak kirabolni, csak ha nem figyeltek oda a taskakra max. megzsebelnek. Ez villamoson, buszokon elofordulo jelenseg, fokent a lisszaboni varhoz vezeto villamosokon, amikor a turista csak nezelodik, a mellette allo rosszul alcazott zsebes (turistanak vannak oltozve altalaban, de a kabat log az egyik kezukon hogy alcazzak a tolvajlast)... es mar meg is van a baj.
De ha ellopnak toled valamit szombatonkent megtalalod a negereknel a bolhapiacon :DD Olcso penzert megveheted :D

Az autos biztonsagrol meg annyit hogy nincs. Sok a baleset, a szabalytalansag, a rendorok lesz..rjak az egeszet. Sok szerencset az autoutakhoz meg a portugal vezetokhoz!
Előzmény: Vivus (2406)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2407
Tulajdonképpen sok kp-re tényleg nem lesz szükséged. A "kártyázás" nagyon el van terjedve, még a legtöbb étteremben is fizethetsz VISÁ-val.
Előzmény: Vivus (2406)
Vivus Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2406

Köszi szépen!:)

Akkor ezek szerint nem is kell kp-t vinni az autópályadíjakra, meg a tankolásra sem...

elég csak a kaja-pia és az egyéb igényekre....:) Gondoltam, mert mégiscsak EU-s ország:)

a biztonságról mit kell tudni?

 

Előzmény: wekerlei (2404)
solo_la_samp Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2405

Én a Benfica honlapján találtam egyet, íme:

 

http://www.slbenfica.pt/Info/Futebol/Calendario/info_futCalendario.asp

 

Ja, és köszönöm a választ a stadionnlal kapcsolatban az illetékesnek.

Előzmény: szilvi55 (2394)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2404
Visával vagy Mastercarddal mindelhol (a nagyobb üzletekben is) tudtok fizetni. Jó utat!
Előzmény: Vivus (2403)
Vivus Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2403

Sziasztok!

 

Eddig csendes szemlélőként igen sok infót megtudtam Tőletek:) , de arra vonatkozóan, hogy a kártyás vásárlás mennyire elterjedt - és főleg az autópályadíjakat lehet-e Visaval fizetni- nem találtam leírást. Akinek van tapasztalata megköszönnénk, ha megírná, illetve bármilyen aktualitást, ugyanis 18-án indulunk (10-en!), hogy bejárjuk ezt a gyönyörű országot.:)

Pl. időjárás, biztonság ( a bérautók miatt főleg) , bulihelyek (Algarve, Lisboa, Porto) , helyi szokások (esküvőre is megyünk) ....ilyenekre gondolok.

Előre is nagyon köszi!!!

 

ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2402
Kardal = kardhal001
( bocsánat!)
Előzmény: ALaci (2401)
ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2401
Fornalha, quilla, Kardal,
köszönöm a segítségetek!
Nekem ezek az euro/Ft átszámítások még nehezen mennek, de az árak tényleg nem pennys árak. Illuzióim amúgy sem voltak, tudtam, hogy nekünk legfeljebb Bulgária olcsó ( még ). Csokoládé törölve ( marad a szőlőcukor, müzli, az legalább nem olvad meg a hátizsákban).
A Szent Vince fokot pedig biztos, hogy nem hagyjuk ki. Ezt a helyet még gyerekkoromban (ájvé, mikor volt az! ) kiszúrtam az atlaszomban.

Előzmény: kardhal001 (2400)
kardhal001 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2400

Szia!

 

A kis víz kb. 0,4, míg az 0,5 literes üdítő kb. 1 EUR körül van. Szerintem a nagyobb üzletekben kb olyan árak vannak, mint nálunk. Ebédelni átlag 12-15 EUR/fő-ért tudtok egy étteremben.

Amik elég drágák, azok a belépőjegyek. És mindenhol van. Ha Algarve-ba mentek, akkor a Szent Vince fokot, Lagost, Sagrest és Evorat ki ne hagyjátok. Nagyon hangulatos kis helyek, Szent Vince foknál meg gyönyörű a táj.

 

Jó utat!

 

Előzmény: ALaci (2395)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2399
Ez igaz, en a Danone-t tettem be, mostanaban azt veszem mert faj a gyomrom... :(
Előzmény: quilla (2397)
quilla Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2398
jut eszembe, ha mar emlegettuk a continentet, az arakat meg lehet lesni online is: www.continente.pt
Előzmény: ALaci (2395)
quilla Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2397

kenyer... mi szoktunk venni minden heten tartosat is, es abbol a 800 grammos csomag olyan 1,6 korul lehet... friss kenyer isteni, de dragabb, fel kilo korul mar egy euro magassagaban jarnak az arak ha jol remlik...

na nem jonak cimeztem, nem neked akartam irni, de sebaj :)

egy dolog lehet a listadbol olcsobb, a joghurt, szerintem a 4 drabos 2,5-ert mar a felsobb kategorias, 1.5-1.8 korul mar van ilyen kiszereles, mondjuk en foleg a jumboban veszem de asszem Continenteben is ugyanez.

Előzmény: Törölt nick (2396)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2396
hehehehe, a csokolade alapkaja? :-)) Ezesetben rajtavesztesz, mert eleg draga.. :) Bar egy tabla Milka a modelo-ban 1,05 euro...

Na nezzuk,

kenyer - mi nem eszunk kenyeret mert eleg draga, 1 zsomle kerul 0,10-20 centbe

tej - 0,60-tol egeszen 1,50-ig (vegyetek zold Mimosa-t, az finom..)

joghurt - 4 db-os mondjuk 2,5 euro

sajt - valtozo, kb. 6-7 eur/kg a "trappista" amit itt Quejo Flamengo -nak hivnak. Ebbol a Limino marka nagyon finom :))

van meg queijo fresco (friss sajt) ami szinten finom, kb. 1-2 euro egy doboz, KIS doboz.

felvagott - valtozo, a "parizsi" itt a "mortadela", olcsosag, 20 dkg kb. 1 euro.

De az algarve-i arak lehetnek ezek ketszeresei is... :) Foleg a kenyer... Na mindegy...
A lenyeg hogyha lattok Modelo-t, Continente-t, oda kell menni. Kb. Tesco. :)
Előzmény: ALaci (2395)
ALaci Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2395
Szevasztok!
A segítségetek kérem! A jövő héten indulunk Portugáliába, most görcsölök a költségvetéssel. Barcelos-Algarve között túrázunk, 2 naponta lesz alkalmunk kaját venni. Tudnom kellene az alapkaják ( kenyér, tej, joghurt, sajt, felvágott, csokoládé ), na meg az ásványvíz árát, ugy általában persze. Ha írtatok már erről mostanában - gyorskereső szerint nem -, elnézésetek kérem, ha lehet, most nem olvasnék vissza.
A segítségetek előre is köszönöm!
szilvi55 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2394

Szia!

 

Meg tudnád mondani hol található a sorsolás? Minket is érdekelne :-)

Köszönöm!

Szilvi

Előzmény: solo_la_samp (2392)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2393
metromegallo: Campo Grande ;-)

Hajra Sporting!!!! :-)
Előzmény: solo_la_samp (2392)
solo_la_samp Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2392

Sziasztok

 

Tudnátok segíteni abban, hogy a Sporting stadionját, hogy lehet megközelíteni? Megvan a bajnoki sorsolás, és úgy néz ki, hogy a Sporting-Belenenses meccs napja Liszabonban talál minket.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 2391
Minden busz ami Lisboa-bol megy, a Sete Rios-tol indul. Be kell latni, Lisboa kicsike, ugyhogy nincsenek szanaszejjel buszpalyaudvarok. ;-) Meg egy van a Campo Grande-nel de az nem Rede Expressos hanem AVIC.

Itt nincs HEV, itt vonat van. Jobb lenne ha ezt mindenki megjegyezne maganak mert comboio-nak (= vonat) hivjak es ha varialtok vele esetleg a helyiek eliranyitanak a jo fenebe :)
Előzmény: 2007pt (2388)
linha Creative Commons License 2007.08.05 0 0 2390
Jó idö van, attól eltekintve, hogy ma reggel éppen borult az ég itt Lisszabon környékén, de meleg van. A következö 10 napra is 26-33 fokos napos idöt ígérnek.
Előzmény: 2007pt (2388)
quilla Creative Commons License 2007.08.04 0 0 2389
Az elovarosi vonat annyira nem hevszeru, tenyleg vonat bar igen modern :o)) Ami szerintem hevszeru az inkabb a portoi metro :o))
Előzmény: 2007pt (2388)
2007pt Creative Commons License 2007.08.04 0 0 2388

Sziasztok!

 

 

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat! Ha jól láttam a neten, akkor Portóból a Braga-ba tartó elővárosi vasút ("HÉV-szerűség") megáll Vila Nova de Famalicao-ban is (Csak Famalicao-nak van írva a legördülőben, de gondolom ua.)

 

Még SOS-ben szeretném megtudni, hogy Fatimába is a lisszaboni Sete Rios pályaudvarról indulnak-e a Rede Expressos buszai?

 

Illetve egy kis időjárás jelentést is örömmel vennék :).

 

Köszi!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2387
Szerintem is a vonat a legjobb megoldas, de dragabb is valoban. Meg kell nezni hogy van-e eppen valami kedvezmeny, neha szokott lenni kupon vagy valami ilyesmi.
:-) Nyar van, emberek :-)
Előzmény: quilla (2386)
quilla Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2386

Most eppen atepitik az eldugott kis utcat, igy kicsit kijebb es nem garazsbol indulnak :) Emberem a garazs bejarata melletti epuletben melozik :DD Amugy meg hat abszolut a belvaros sziveben van, mit akarhatunk meg tobbet?? :oDDD Porto egy kisvaros... csak a hire nagy, de amitol a hire van az is Vila Nova de Gaiaban van igazibol :DD

Amugy nem kenyelmesebb Alfaval menni Portoba? 3 ora, es hat legalabb lehet mozogni a vonaton...

Előzmény: Törölt nick (2384)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2385
euro 26 - onnantol kezdve felesleges, hogy a ceg, ha Mo-n valtod ki, csak Mo. katalogust kuld, ezert talalomra (ha van kint matrica) mukodik - es szerintem nem eri meg, hacsak nem fogtok latogatni sok mindent. A lisszaboni allatkert, az oceanario, a var elfogadja es ad ra kedvezmenyt.. De a nemzetkozi diakra is adnak es az csak egy ezresbe kerul. Mig a masikhoz legalabb 10 euro kedvezmeny kellene hogy megerje, es ezt ennek a 3-nak a meglatogatasaval sem lehet elerni.
Előzmény: 2007pt (2382)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2384
Vila Nova de Famalicão letezik, ott lakik egy baratom :)) Bragatol van nem messze, hajra :)

RedeExpressos, barmikor lehet jegyet venni, akar ejjel is, vasarnap is. Sete Rios megallo, de a neten is lehet. Az a lenyeg hogy az arra adott hetre szolo jegyet csak azon a heten lehet megvenni. De nem kell aggodni, van hely. Es Portoba mennek jo kis buszok, egyszer en is utaztam vele. Portoban a buszallomas nagyon komoly... te jo eg :D Azt sose felejtem el. Eldugott garazs, az ember nem is gondolna...
Előzmény: 2007pt (2382)
quilla Creative Commons License 2007.08.02 0 0 2383

Potobol Bragaba vonattal a legegyszerubb. Sok vonat is megy naponta es nagyon pontos es kenyelmes is, legkondis is, szoval vonat.

http://www.cp.pt/cp/displayPage.do?vgnextoid=a4f6f9e12a584010VgnVCM1000007b01a8c0RCRD

A telepulest amit emlitesz meg a portugal terkepemen sem lelem, szoval nem tudom Bragabol oda hogy, de Portobol direkt nem talaltam ilyen celiranyt.

Előzmény: 2007pt (2382)
2007pt Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2382

Sziasztok!

 

 

 

Valószínűleg a napokban többször is Nektek szegezem a kérdéseimet, mert az indulásom napja gyorsan közeledik (vasárnap:)), és még vannak kérdőjelek...

 

 

1. Tudja valaki (talán Quilla?), hogy hogyan lehet eljutni Portoból Vila Nova de Famalicao-ba (Braga mellett)?

 

2. Hogy a Rede Expressos buszai honnan indulnak Lisszabonból Portóba, ill. hogy meg kell-e venni elővételben a jegyet (vasárnap erre van lehetőség?)?

 

3. Bragaból Guimaraesbe milyen a buszközlekedés?

 

4. Érdemes-e kiváltani EURO 26 kártyát, vagy felesleges?

 

5. Csomagmegőrzők általában vannak (vasútállomásokon, buszállomásokon)?

 

 

Köszi a válaszokat, remélem, miután hazajövök, én is tudok majd tanácsokat adni....:)

 

 

quilla Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2381
Hat en nagyon nem bannek egy nyarias szeptembert :) Meg egy enyhe telet sem, de ugyis megint szet fogok fagyni a lakasban :DD
Előzmény: Törölt nick (2379)
bl4ze Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2380
jajjj, ez az eso picit elvette a kedvem,,,
azt hittem oktober vegen nem lesz esos idoszak..
drukkolok azert nagyon, mert az eso beleronditana rendesen a kepbe :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!