Keresés

Részletes keresés

utazo idegen Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44167

De te nem érted a dolgot ha leírod azt hogy nem csak egyszerüen  és beülnek a hajóba. Amit te irtál abból teljesen az derül ki. Autoznak  100 kilométereket és ott várnak. Inkább jobb ha szolunk nekik időben előre nem? Na erről ennyit. Ha kérdés volt ha nem .

Előzmény: Jeff. (44164)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44166

szia Jobb ha kiváltod hiszen ingyenes szerbiában kérik.

Előzmény: Hunreal (44165)
Hunreal Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44165

Sziasztok!

Kötelező a nemzetközi zöldkártya Románia, Bulgária, Szerbia országokban? Esetleg ajánlott vagy már egyáltalán nem kérik és nem lesz belőle bonyodalom, ha nincs ilyen? Köszönöm a válaszokat!

Jeff. Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44164

Nem is akartam írni, mert nem ez volt a kérdés! Szöveg értelmezési problémád van?

Előzmény: utazo idegen (44161)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44163

A fapadosoknál nem nyerő a valódi last minute ;)

Jövő pénteken - tehát öt nap múlva! - BUD-VAR 11.090 forintért elérhető! Vagy ez nem elég last minute?

Előzmény: Dydand (44154)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44162

utazo idegen Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44161

Csak nem vagy dühös? Mert úgy látom!!! Csak annyit nem mondtál ,hogy nem úgy megy a hajó a ropotámo folyón, hogy csak oda mész és beülsz a hajóban. Még nem láttam hogy irtad volna.Én csak szóltam neked hogy ez igy van a folyónál. Na helló

Előzmény: Jeff. (44159)
János 2 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44160

Azonban még lehet olcsóbb is, nem tudjuk!

Üdv: János

Előzmény: Dydand (44154)
Jeff. Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44159

Te most kötözködsz?

A kérdező a pontos helyet kérdezte, amit még nem láttam ezen a fórumon. Eddig még nem tett fel senki erről elfogadható információt. Ha van a kérdezőt kielégítő infód, akkor légyszi, azt osztd meg új válaszként és ne engem próbálj "ekézni"!

Előzmény: utazo idegen (44156)
anci0419 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44158

Szia!

Nekem ami lényeg lenne az az, hogy közel a parthoz, AI ellátással és lehetőleg a Robinson irodával. 

Azért köszönöm a válaszod! 

Rákeresek a többire is  hátha megtetszik.

További szép napot!

Üdv!

Előzmény: gacco (44153)
T-boy01 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44157

http://goo.gl/maps/7OjG2

Hajókázás a Ropotamo folyón. Kikötő

zoomolható

Előzmény: Richie1979 (44147)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44156

Azt elfelejteted,hogy a Ropotamo folyón csak akkor indul amikor egy bizonyos létszám összejön. Van amikor hosszabb időbe telik

Előzmény: Jeff. (44151)
Livi62 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44155

Szia!

Megigértem hogy beszámolót tartok a szállodáról! A tavalyi év óta a minőség , a tisztaság semmit sem változott. Talán még több és jobb étel volt! A parkolási díjél ebben az évben fizetni kellett! A parkoló fullon volt, nehéz volt helyet találni, de a szállodával szemben 50 m-re a fizető parkolóban bőven volt hely. A napozó ágyakat érdemes lefoglalni reggel kb olyan fél 7-kor. Nem tudom hogy mi érdekelne még a szállodával, utazással kapcsolatosan.

Nyugodtan írhatsz az e-mail címemre! livivirag@vipmail.hu

Üdv : Livi

Előzmény: csáki68 (44140)
Dydand Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44154

"Repjegy: aki eddig várt nem biztos, hogy jól járt, megint ugrálnak az árak rendesen és kapkodás lehet a vége hiszen az utóljának is 40-45 nap van hátra az indulásig."

Igen, a repjegy már egy tizessel magasabb lett ugyanarra az időszakra! Hiába, kevesebb, mint kettő hónap van indulásig ;) A fapadosoknál nem nyerő a valódi last minute ;)

Előzmény: János 2 (44149)
gacco Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44153

Sajnos sokat nem tudok mondani róla,összeségében párszor elmentünk előtte.

A Hotel Gladiola ***-4 csillagos része a Gladiola Star, az egész szálloda a Hotel Akatsia mellett fekszik.

Mind a 3 épület viszonylag új.A Gladiola Star medencével rendelkező szálloda.Közel a tengerparthoz!!!

A parttól csak a parti sétány választja el.Aranyhomok fantasztikus,a szálloda pont ott található ahol a bazár sorok kezdődnek.A központhoz is közel van.Még ilyesmi szálloda ami megfelel az ár-érték aránynak ugye a sima Gladiola,Bonita Beach,vagy a kicsit feljebb lévő Atlas,illetve Royal.:) G.

Előzmény: anci0419 (44146)
Jeff. Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44152

Előzmény: Jeff. (44151)
Jeff. Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44151

Hajókirándulás indulási helye a Ropotamo folyón.

Sozopol felől haladva Primorsko felé, a 99-es főúton a Ropotamo folyót átívelő híd mellett található a kikötő bázis.

Előzmény: Richie1979 (44147)
gradinar Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44150

A tüntetés nagyon hangulatos -  nem zavargás, mint a 2006-os budapesti - nincs ott semmi félnivaló. A belvárosban sok rendőr van, a központot és a műemlékeket védik.

A tuntetok tegnap, a francia forradalom eloestejen a hires Delacroix-festmeny megelevenitesevel tiltakoztak:

http://www.dnevnik.bg/photos/2013/07/13/2102819_fotogaleriia_den_trideseti_kak_svobodata_povede_naroda/?ref=substory

Erdemes megnezni, hogy a rendorok mennyire elvezik az egeszet (mondjuk nem is csodalom).

Utana pedig keso este szines lampionokat eregettek fel az egbe:

http://www.dnevnik.bg/photos/2013/07/13/2102642_fotogaleriia_240_fenera_ot_protesta_v_petuchnoto_nebe/?ref=substory

Hat tenyleg nem egy 2006. szeptember-oktoberi Budapest-filing!

G.

Előzmény: Vahurka1 (44137)
János 2 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 44149

Üdv mindenkinek!

Visszatérnék két dologra az egyik tulajdonképpen válasz. Írtam, hogy a külföldi bankkártyás pénzfelvételem ingyenes és értelemszerűen voltak kételkedők. 2013 június 18 Pomorie Allianz Bank 100 leva felvétel: 14 863 Ft. Továbbá felszámol 44 Ft tranzankciós díjat. Hát ennyi. A bankszámla neve FHB Lakossági Atm Plusz Bankszámla. A tranzakciós díj és az SMS értesítési díj, bankártya díja kivételével valamennyi művelet és számlavezetés ingyenes, ha egy meghatározott összegű fizetés érkezik rá havonta.

Természetesen a látra szóló kamat szinte nulla, azonban időszakos lekötéseket lehet végezni. Tehát ha akarom ingyenes, ha nem akarom akkor nem, de azért szeretem. Már néhány éve nem köthető, engem az FHB az ALIANZ Banktól örökölt meg ebben a formában. /egyesültek/ A kondíciókhoz nem nyúlhat azonban az előírt beérkező pénzösszeget emelgeti.

Repjegy: aki eddig várt nem biztos, hogy jól járt, megint ugrálnak az árak rendesen és kapkodás lehet a vége hiszen az utóljának is 40-45 nap van hátra az indulásig.

Üdv János

direkt1 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 44148

Szia!

Bocsi, hogy Tőled kérdezem, de már sokat visszaolvastam és erre nem találtam pontos információt. Szóval 22.-én este indulunk mi is oda, ahol Ti voltatok. A katalógus azt írja, hogy parkolás a közelben térítés ellenében. Ez pontosan mit takar? Milyen messze, mennyi az annyi, illetve meg lehet előre venni a parkolást, vagy naponta kell jegyet venni?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy tudnál valami pontos címet mondani, hogy mit üssünk a GPS-be, ne kelljen keresgetni.

Ja és ez tényleg az utolsó: mikortól lehet a szobát ott elfoglalni?

Köszi előre is a válaszokat!

Előzmény: Zéró73 (44118)
Richie1979 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 44147

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy honnan indul pontosan hajókirándulás a Ropotamo folyón ?

Autóval mennénk oda a Napospartról, de nem sikerült megtalálnom, pontosan honnan is indul tehát hol kell leparkoljak ?

Köszi, R.

anci0419 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 44146

Sziasztok!

Tudom még javában tart a nyár nekem megvolt a nyaralásom, DE tervezem a jövőévit már most. Nézegetem a hoteleket és amit kinéztem az Aranyhomokon lévő Gladiola Star. 

Esetleg valakinek valami vélemény? Ahogy nézegetem egyre jobban kezd tetszeni, de nem sokmindent találok róla.

További szép napot!

Üdv!

johnny37 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 44145

"Csinálhatnának triatlon versenyit is, bicaj helyett Jet ski... :)"

Én támogatom! Most már csak a managementet kell meggyőzni :-)
Pont a hotel előtti partszakaszon van egy jet ski bázis ...

Előzmény: Idlet (44136)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 44144

Szia.

Természetesen nem zavarsz a kérdéseiddel.

Mi a legolcsóbb boltot az iberostar tiara beach mögötti parkolónál lévő boltban találtuk meg (ez ott van, ahol bejössz a főútról a szálloda felé, egy félbehagyott szürke beton épület aljában).

Mint írtam nekünk a lányom miatt nem sok tapasztalatunk volt az animátorokkal, de mindenféle programot terveznek. Ismerkedős játékon túl, kártyázás, kézműves foglalkozások, kis színészet, tánc, stb. Esténként vannak szervezett programok és szinte minden este fellépnek a gyerekek is a délelőtt vagy a délután betanult műsorral.

Ha a gyermeketek nagyon örökmozgó, akkor a Hotel Laguna Park aljában 10 leva/óra/fő áron kitombolhatja magát (trambulin, ugrálóvár, vízben óriás labdában bebújva, akadálypálya + fizetős tevékenységként kép, illetve szobor készítése is megoldható ott). A laguna parkot megtaláljátok az 5*-os planeta mellett elhaladva Hrizentema hotel felé haladva (a hátatok mögött van a tenger) és ott jobbra fordulva haladva kb. 100m-re van a jobb oldalon a műintézmény).

Nagyobb boltként a zora kínálja magát a főúton, de szerintem az általam javasolt kisboltban is megkaptok szinte mindent. A hotel jerevi mögött (az NBS-től jövet) jobbra megy egy út és kb. 100m-re az út bal oldalán szintén jó árakkal dolgozó bolt van. A laguna park felé menet a hrizentemáa hotellel szemben jobb oldalon van egy aldi nevű bolt, ott szintén sokmindent megkaphattok.

Helyi édesség nem sokféle van, a nagy nemzetközi márkák és a török édességipar lenyomta őket. A boltokban 0,5-0,75 és 1 kg -os kiszerelésű cukorkák bonbon jellegű készítményeket érdemes venni.

A hűtőmágnesek 4-6 db 10 leva áron is vannak, mi vettűnk a konyhánkbaa főzéshez használt fakanál, stb. számára egy nagyobb díszkanál tartót, kávéscsészét, korsót Neszebár óvárosában az alsó útnál lévő bazársoron. A mit érdemes vásárolni kérdésedre azt tudom mondani, hogy ami tetszik és szükségetek van rá azt vegyétek meg.

Eredeti hamísított armani, boss, stb termékek jó áron vannak - de a minőséggel lehetnek idővel gondok. A párom egy táskát szeretett volna venni bőrből, de a boltban a címkét elolcsava kiderült, hogy bevonatos műanyag táskákat árulnak bőrtermékként...

Ha autóval mentek szerbián keresztül, akkor a csubo (ciril betükkel írva)nápolyitortákat érdemes vennetek - nagyon finomak és minőségi termék!

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

Üdv, Vahurka1

Előzmény: Utazó75 (44138)
HENZA103 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44143

Mi is a Caesar Palace Beach hotelbe megyünk július 22-től, most olvasgatom ezt a rengeteg hasznos információt. Az imént kissé megijedtem, hogy medúzák meg hullámos tenger, de aztán örömmel olvasom, hogy mégsem olyan rossz szállást választottunk. Az időjárás előrejelzés viszont nem túl rózsás, felhős időt mutat, mérsékelt meleggel. Abban bízom, hogy azért jó nyaralóidőnk lesz.

Előzmény: BabaVaro_2008 (42400)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44142

... jövő pénteken...

Előzmény: gambl-R (44141)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44141

Pénteken jön valaki Várna felé a wizz-zel?

csáki68 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44140

Szia Livi62.Remélem nagyon jól nyaraltatok.Nagyon várom a beszámolódat,mert Augusztusban mi is oda megyünk a Bellevueba.Esetleg ha nem zavarnálak föl is hivnálak.Köszönöm Imre.

egylány89 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44139

Sziasztok! Mi jún.23-30 között voltunk Naposparton a Trakia Hotelben AI ellátással, repülővel Pozsonyból. Az úton odafele nem volt semmi gond, visszafele a repülőtéren, már repülőn ülve vártunk 40 percet, mert elrontottak valamit a burgaszi reptéren az utaslistán...:) A hotel egyszerű, de tiszta. A hozzá tartozó csúszdás medence szintén mindig kristálytiszta:) Az ellátás szuper - sok gyümölccsel, zöldséggel, édességgel, változatos menüsorral (persze volt ami ismétlődött a 7 nap alatt). A tenger már akkor meleg volt, egy napon voltak nagy hullámok. A víz tiszta, viszont tele volt végig zöld moszatokkal - nagyobb hullámzáskor már zavaró is volt. Utolsó napunk reggelén vihar volt, viszont utána még napoztunk, fürdötünk, bár nem a tengerben. Voltunk Nessebárban is - busszal 1 leva volt. Szívesen válaszolok kérdésekre!:)

Utazó75 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44138

Szia!

Nagyon szépen köszönjük a beszámolót!

Lenne egy pár kérdésem, remélem nem haragszol! Tudnál írni részletesen a gyermekanimációról, milyen programok vannak, milyenek az animátorok?

Hol érdemes vásárolni a Naposparton? Milyen boltok vannak, ahol tűrhető áron nagyjából minden helyi különlegesség kapható? (pl. Rakija, masztika, édesség, szuvenírek...)

(Elvileg mi is hazaúton terveztük a bevásárlást a Burgasz Plázában!)

Mit érdemes még vásárolni szuvenírnek a rózsaolajon, kozmetikai cikkeken , italokon kívül? Vannak különleges édességeik a baklaván kívül?

Válaszodat előre is köszönjük!

További szép Napot!

Előzmény: Vahurka1 (44137)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44137

Sziasztok!

Mi ma hajnalban értünk haza az NBS-ből.

Egy kis összefoglaló:

1. Mi autóval mentünk Szerbián át és nem tapasztaltuk az autópálya díjának emelkedését, annyiba került mint tavaly.Két tankolás kellett lejutni a Naposparta - 2,48-2,57 a 95-ös benzin ára. A naposparti parkolási lehetőségekről korábban már írtam.

2. Odafelé megpihentünk Szófiában a "the House"-ban. A szoba kellemes volt és összetolt ágyon (~ 240 széles) hárman kényelmesen elfértünk. A reggeli nem volt rossz, igaz kevéssé beszélték az angolt, mert a ham&eggs-ből csak tükörtojás lett - igaz kiválóan elkészítve. A parkolás a épület mögötti zárt területen volt. A Gorluboye Hache a Tsarigadsko végén (ahol tavaly megszálltunk)  nevet, tulajdonost és minőséget váltott pozítív irányban - legalábbis a tavalyi "útitársunk" ott szállt idén meg és jó benyomásokkal távoztak. Az 1 éjszakára 12 főre (amiből 8 volt fizetős) 304 eurót fizettek.

3. Szófia. Nagyon kellemes város, a belváros 2-3 óra alatt be lehetett járni. A napijegy 4 leva/fő, ami nagyon jó ár! Mi kimetróztuk magunkat...

A tüntetés nagyon hangulatos -  nem zavargás, mint a 2006-os budapesti - nincs ott semmi félnivaló. A belvárosban sok rendőr van, a központot és a műemlékeket védik.

4. NBS: mi az 507-es szobát katuk, aminek az erkélye a tenger (golden rainbow és a burgasz hotel felé) és a Dune residence felé nézett. Az ellátás hagyományosan jó volt, a személyzet szinte teljes egészégen a tavaly volt. Csak két dolgot tudok negatívumként említeni, a zuhanytálcából lassan folyt le a víz, ill. a wifi nem igazán jó - többször újra kell indítttattni a kapcsolódáshoz.

5. Animáció: korcsoportonként vannak beosztva az emberek a kisebbekkel két magyar (Petra és a Zoli) + egy német és egy cseh lány foglalkozik.  Nálunk a pici ismét nem igazán akart betársulni a játékokba, de az utolsó este végre megtört a jég és este 10 után játszott a Zolival. Amilyen foglalkozásokon részt vettünk - többek között a pólófestés (16 leva) - azok nagyon bejöttek. A tinikkel a magyar Gergő és a csapaptvezető Koko folglalkozik. A felnőttekre a magyar Petra és Svetlo (sport animátor) jut.

6. Vásárlás: Amilyen ajándékot venni szeretnétek, azt a naposparton vegyétek meg, mivel máshol nehéz összekaparni! Mi a Burgasz plázába szándékoztunk bevásárolni, de nem sikerült 5 zsemlén kívűl találni semmit!!! Nem voltak kg-os édességek, savoy italok, menta, stb. sem! Részben sikerült pótolni Karnobatban a vásárlandó dolgokat a pennyben és egy helyi boltban.

A határokon minden gond nélkül jutottunk át - egyedül a visszaúton, a magyar határőr nyittatta ki a csomagtartót cigaretta után kutatva... - ezt inkább nem kommentelem...

Ha bármi kérdésetek van, írjatok!

Üdv, Vahurka1

Idlet Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44136

Köszi!

Nem semmi, hogy még lövöldözni is lehet.

Csinálhatnának triatlon versenyit is, bicaj helyett Jet ski... :)

Előzmény: johnny37 (44131)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44135

Természetes!!!

Előzmény: János 2 (44125)
Utazó75 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 44134

Szia!

Köszönjük szépen a választ!

Biztos vagyok benne, hogy nagyon jól fogjuk magunkat érezni! Már nagyon várjuk, számoljuk a napokat!

További szép Napot!

Előzmény: johnny37 (44127)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44133

"Uzi? :-)"

:-)))))

Ha lehet vele egyes lövést is leadni, akár az is lehetett. Bár úgy tudom, annak fő alkalmazási területe nem kifejezetten a sportlövészet ...... :-)

Akkor már inkább AK-47. Az átállítható egyesre is.

Előzmény: gambl-R (44132)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44132

Uzi? :-)

Előzmény: johnny37 (44131)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44131

"Animációt is sokat dícsérték az elmúlt években."

Az idén halványabbnak tűnt a tavalyihoz képest. Nem igazán voltunk érintettek, lévén a legifjabb csemete is túl a 14. életévén. Ezért nem is nagyon kisértük figyelemmel. És különben is, inkább a technikai sportágakat favorizálták most. Olyanokat, mint lövészet, íjászat, darts.

Utólag bántam, hogy kihagytam a lövészetet  -  légpuskára gondoltam amikor szervezték  -  de a hangok alapján az derült ki, hogy komolyabb csúzlikról van szó. Második alkalom pedig már nem volt :(

Előzmény: Idlet (44129)
Utazó75 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44130

Szia!

Szeretnélek megkérdezni, hogy tetszett az animáció az NBS-ben? A gyermekanimáció tényleg korcsoportok szerint működik? Milyenek az animátorok?

Vannak kagylók a parton? Szükséges kisfiunknak fürdőcipő?

Honnan indul a kisvasút Nessebarba és mennyibe kerül?

Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: Zéró73 (44118)
Idlet Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44129

Köszi!

Ez jó hír mert végül is a repülő mellett döntöttünk, és így nem vihetjük a fél házat mint máskor. :)

Gyerekekkel voltatok? Animációt is sokat dícsérték az elmúlt években. Reméljük idén is hasonló lesz a színvonal.

Előzmény: johnny37 (44128)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44128

Ja, és egyébként 3 törülközőt adnak személyenként, tehát elvileg van miből válogatni.

Előzmény: johnny37 (44126)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44127

Szia!

Épp az imént írtam Idletnek, hogy az új házirend "melléktermékeként" könnyebb napozóágyhoz jutni. Nem tudni persze, hogy a "minden csoda 3 napig tart" elv itt mennyire érvényesül majd, és egy hónap múlva is így lesz-e.

Minden esetre reméljük, valamint azt is, hogy piszok jól fogjátok Magatokat érezni :)

Előzmény: Utazó75 (44124)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44126

Szia Idlet!

"Egyébként adnak starnd/napozó törölközőket, vagy azokat vinni kell?"

Kifejezetten strand törülközőt nem adnak, de ha a szobából kiviszed a kincstárit, a kutya se szól érte. Mi vittünk ugyan sajátot, de láttuk, sokan a szállodait használják.

Egyébként nem drámai a helyzet (néhány parázs veszekedéstől eltekintve), az NBS közönsége igen tanulékonynak bizonyult. És könnyebb szabad "sezlont" találni, ami nem utolsó szempont ...

Azt az 1 hónapot pedig már féllábon guggolva is ... :)

Üdv,

Johnny

Előzmény: Idlet (44122)
János 2 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44125

Köszi, akkor ezután megy az email. Segíts neki légyszíves. Már a települést eldöntötte, a szállást is kinézte, azonban értekezési gondok vannak.

Üdv, köszönet János

Előzmény: utazo idegen (44121)
Utazó75 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44124

Szia!

Köszönjük szépen a beszámolót, természetesen minden infó nagyon hasznos!

A napozóágy foglalás megszüntetése nem rossz, talán így nagyobb esély van szabad ágyhoz jutásra bármikor, nem kell emiatt korábban felkelni!!!

Az úttal kapcsolatos infókat is köszönjük szépen!

További szép Nyarat kívánunk!!!

Előzmény: johnny37 (44117)
rebkaa Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44123

Bocsánat, az Albena busz jegyár természetesen 2,5-3 leva kart lenni(nem euró)

Előzmény: Gizella Gizda (44104)
Idlet Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44122

Szia!

Azt hiszem vagyunk a fórumon páran akik az NBS-be mennek, szóval mi is köszönjük az összefoglalót.

Tehát akkor a törölközővel való foglalás már nem működik, nem is biztos ,hogy baj.

Egyébként adnak starnd/napozó törölközőket, vagy azokat vinni kell.

Már csak 1 hónap...

Előzmény: johnny37 (44117)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44121

Szia! Az üzit a domjo2@citromail.hu ra küldjétek köszi.

Előzmény: János 2 (44119)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44120

Julius 15 én véglegessen átadják a autópályát Jámból tól.

János 2 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44119
T Utazo Idegen!
Egyik koleganom kert Toled segitseget az iment foglalasugyben email utjan. Megkernelek ha lehet segits neki legyszives.
Janos2
Előzmény: utazo idegen (44068)
Zéró73 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44118

Sziasztok !

Ma kora hajnalban értünk haza Nessebarból , 10 csodálatos napot töltöttünk ebben a szállodában www.neckermann.hu/szallas/hoso/klub-oazis-nessebar-beach-resort/d , korrekt kedves kiszolgálás , tisztaság , bőséges ellátás , és 2 perc a gyönyörű kristály tiszta tenger .

A város nyüzsgő , rengetg ember sok étterem , miilió bolt , mindent lehet kapni .

Mi Románián keresztül Arad-temesvár-Craiova-Giurgiu a 6-os úton mentünk , van 1-2 kanyargósabb szakasz de nem vészes , az út minősége jó , Arad és Temesvár között már autópályán lehet repeszteni , parkoló van , benzinkút nincs még rajta .

úthasználati díj 1 hetes 14 lei a havi 35 lei , Giurgiu-ruse híddíj 28 lei .

Bulgáriában Ruse-Shumen-Várna-Nessebar úton mentünk 280-300 km , 4 óra kényelmesen , az út minősége tűrhető . 1 hetes matrica 10 leva .

Híddíj Ruse-Giurgiu 2 euró vagy 4 leva .

Kifele 15 óra alatt 2 tankolással , 3-4 cigi szünettel , haza 15.5 szintén 2 tankolás 3-4 cigi szünet és 1 vacsi is volt benne.

Gondolom sok újat nem irtam de azért hátha vaalki hasznát veszi az általam leírtaknak .

Még sok szép Bulgáriai élményt kivánok mindenkinek .

Üdv: Z

johnny37 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44117

Sziasztok!

Hát ez is véget ért ...

utazó75 kívánságának megfelelően egy kis (erősen szubjektív) összefoglaló:

Az NBS hozta formáját. Kicsit lármásabb, kicsit népesebb, mint tavaly ilyenkor volt (ha valaki a csendet és nyugalmat preferálja, az ne a Napospartra menjen!), de a tenger végre igazi "Black Sea feeling"-et nyújt. Zöld alga sehol, csodálatos hullámok, és igazi nyaralási hangulat mindenhol. (Hőmérséklet 30-31 fok.) Medúza előfordul, de teljesen ártalmatlan, még a csalánozója sem csíp. (Érzékeny bőrűek azért lehetőleg kerüljék!) Az étteremben a mennyiség és minőség szuper, ha lehet még a tavalyit is felülmúlja. A személyzet barátságos, olykor még mosolyog is. A medencéknél marcona Security guard tart rendet, emiatt a családok váltott műszakban reggeliznek. Különben irány a turkáló, és ugrott a törülközővel lefoglalt "sezlon" is ...

A határátkelők forgalma kiszámíthatatlan. Kifelé menet mint kés a vajon, úgy haladtunk át mind a négy ellenőrzési ponton, hazafelé ez minimum másfél óránkba került. De így is 15 és fél óra alatt itthon voltunk ebédszünettel és különböző bénázásokkal együtt. Ha átadják a Trákia autópálya hiányzó szakaszát is (ami olyan 20-30 perces menetidő nyereséget hozhat), egyáltalán nem tűnik irreálisnak az a 13 óra bruttó menetidő, amit valaki egy korábbi hozzászólásában említett. Szerencsés esetben bevállalós pilóták gond nélkül hozhatják. Arra azonban érdemes figyelni hogy Plovdiv és Burgasz között az új szakaszokon 2 vagy 3 kopasz pihenő van mindössze, ahol még egy szemetes kosár sincs. És még a susnyásba se lehet menni folyó ügyeket intézni, mert kerítés zárja el. A plovdivi második leágazástól kb 20 kilométerre van egy Lukoil, és további 10-11 km-re egy OMV kút. Burgaszig ez az utolsó, hacsak nem tesz valaki kitérőt a régi 6-os útra.

Remélem, van akinek tudtam hasznosat mondani, és mindenkinek nagyon kellemes nyaralást kívánok!

Johnny

anci0419 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 44116

Szia!

Hidd el, jó választás! Internet fizetős! Sajna. 

További szép napot! Jó nyaralást!

Üdv!

Előzmény: m.attila06 (44112)
rebkaa Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44115

Várna reptér 409-es busz, Várnában leszállni a buszállomáson(Pláza van mellette)

Innen indulnak a buszok Albenába vagy megállnak a Kavarnáig közlekedő buszok is. Balcsikig 5 euróba került a jegyem, tippem szerint akkor Albenáig olyan 2,5-3 euro.

Előzmény: Gizella Gizda (44104)
rebkaa Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44114

Szia, Igen sajnos a gépindulás nagyon korai. 130km-re lakunk a reptértől, gyakorlatilag 2 körül kellett volna itthonról indulnunk, ezért aludtunk inkább Pesten egy ismerősnél.

Mi még az első járattal 17-én indultunk, érezhetően kevesebben voltak a szállodában, így rögtön érkezés után tudtak adni szobát. Mondtam, hogy 4 nappal későbbre van egy egyágyas szobafoglalásunk is a férjemnek, rögtön adták a mellettünk lévőt, ami üres is volt csütörtökig.

Hétvégére azonban már nagyon sokan jöttek. A recepció mellett lehet lerakni a csomagokat. Ez egy 0-24 órás bár is egyben légkondis, úgyhogy egy darabig el lehet ott ücsörögni. Karszalaggal már innetől kezdve lehet inni, ebédelni, szóval el telik az idő szerintem.

Ne felejtsd el, hogy + 1 óra van Bulgáriában..., ha leszálltok, így nézzd a busz indulást.

Biztos mondták, hogy ez egy komplexum, használható másik szálloda medencéje, nyugágyai is., valamint délután a hamburger, fagyi stb.. szintén másik szállodáknál vannak.

5 tematikus étterem is találéható a szálloda éttermén kívűl. Ezekbe ebédre nem kell fogalni helyet, csak vacsorára. A recepció melletti bárban lehet 11és 14 óra között.

Nektek is jó nyaralást!

Én már az őszi útjaimat nézegetem, akkor jön el az én időm..:))

Előzmény: Lurkó Kuckó (44099)
Gábor19800 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44113

Kedves szamcsika!

Mi 2 napra tervezzük az utat Napospartig. Az első nap Csíkszeredáig megyünk, odáig tudjuk az utat mert ott már többször voltunk. Másnap viszont ismeretlen útvonalon megyünk, Brassó, Bukarest, Ruse, Shumen felé. Ti milyen útvonalon mentetek? Kb 9 órás menetidőre számolok. Mi a véleményed az útvonalról? Ajánlassz mást esetleg Csíkszeredától? Előre is köszönöm válaszod.

Előzmény: szamcsika (44084)
m.attila06 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44112

Szia.

Köszi a segítséget nagyon,midenki  bízik,hogy jó választás volt ez a szálloda.Internet lehetőségről valamit esetleg tudsz e.

Köszi Attila

Előzmény: anci0419 (44071)
Dydand Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44111

Ezt nem mondtam, csak azt írtam le, hogy mik az én tapasztalataim ;)

"Kis" segítség ebben nekem az, hogy a nagylányom a Wizz-nél dolgozott az ELTE mellett, így kaptam pár jó "megérzést" tőle ;)

Előzmény: gambl-R (44110)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44110

O.K. Rendben, en nem ertek hozza! :-)

Előzmény: Dydand (44108)
Dydand Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44109

Végig is értem rajta, és már tudom is ki írja ;)

Gratula. De tényleg nagyon el lett lustizva a vége...... ;)

Más kérdés: véletlenül nem olvashattalak Téged egy régebbi szófiai üzleti beszámoló kapcsán? (ahol pl. a Sin City is meg lett említve plusz egy kanapés buli? ;)

Előzmény: stevie-13 (44083)
Dydand Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44108

Azért írtam, hogy nem kell túlspilázni, mert alapvetően "földi halandó" nem ismeri a fapadosok (és általában a légitársaságok árképzését), de azért van pár támpont.

Pl. ha hétvégén akarsz vissza repülni az általában drágább, mint hétköznapokon (mi ezért is szoktunk hétköznap visszarepülni. Ebben az esetben csütörtökön. És így még marad pár nap itthoni pihenésre is;)

Kiemelt időszakok mindig sokkal drágábbak.

Bachelor napok szintén (csak hétvége, vagy hosszú hétvége)

Az, hogy az indulás előtt 2-2,5 hónappal a legolcsóbbak a jegyek saját tapasztalat (ami most is bejött). A januári kanári szigeteki utunkra is novemberben foglaltunk jegyet (Wizz és Ryan is, átszállással), akkor volt -számunkra- a legkedvezőbb. Szeptemberi vagy a májusi londoni útjainkra is ennyivel előre foglaltunk, és még sorolhatnám.

Persze ha olyan utat tervez az ember, ahol máskor vannak az évszakok, azt sokkal előbb el kell kezdenie szervezni, és lefoglalni is (pl. Thaiföld, oda egy január-februári érkezéssel számolva már max. júliusban le kell foglalni a járatot és a szállást is).

De tavaly pl. 4.000 HUF volt oda, 7.000 HUF vissza Szófia. Egyik kolléganőm meg is jegyezte, hogy ennyiért BP-Debrecen vonalra kap jegyet oda-vissza. Nnnnna ezért nézem én rendszeresen (akár napjában többször) a repjegy-árakat ;)

Előzmény: gambl-R (44082)
Dydand Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44107

Ez így teljesen érthető! ;)

Ha baráti társasággal mentek sokkal praktikusabb, ha nem kell nézni egy-egy este, vagy baráti beszélgetés alkalmával, hogy ki mit evett, vagy ivott, és ki mit is kell fizessen. Nekem is rengeteg ilyen ismerősöm van, mi viszont pl. olyanok vagyunk, hogy szeretünk magunkban nyaralni, nem szeretünk másokhoz alkalmazkodni.

adnaw álláspontját is teljes mértékben támogatom: kisgyermekkel ez a lehető legjobb megoldás.

Viszont nagyon sokan azért mennek, hogy reggeltől estig ehessenek (és ebből lesznek aztán a félreértések, mert nem néznek utána mikor és mit foglal magában az AI szolgáltatás).

Én magam úgy vagyok vele, hogy ha elmegyek bárhová, akkor szeretem a helyi ízeket végigkóstolni a helyiekkel együtt, megismerni a helyi kultúrát, szokásokat, embereket, hangulatot (persze ha tengerről van szó akkor fürdésekkel együtt;), amit egy nagy hotel és egy AI nekem nem tud ebben a formában megadni. Plusz egy ilyen pár százezres nagyságrendű tételből inkább megyek Thaiföldre (szintén saját szervezés és egyéni kaja).

Ahogy írtad is nem vagyunk egyformák;) Nekem pl. hatalmas élmény megalkudni egy-egy helyi halásszal, hogy vigyen ki hajnalban a csónakjával/hajójával, és én közben hadd figyelhessem, fotózhassam azt, amit csinál. Másnak az az élmény, ha elmehet egy delfináriumba és ott nézhet meg egy előadást. 

Mindenki kíváncsi egy-egy adott területre/nyaralóhelyre, és az a fantasztikus benne -szerintem- hogy mindenki más és más szempontok alapján kíváncsi rá, élvezi azt. Neked az a kényelem, hogy reggel leballagsz az étterembe reggelizni, nekem az a kaland, hogy elballagok a helyi pékségbe a reggeliért, vagy eszem a kikötőben hajnalban egy finom friss halat. 

Mások vagyunk, máshogy nézünk a világra. De ez nem feltétlenül baj ;)

Előzmény: nitricircus (44092)
Domcsa Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44106

Szia! Sveti vlas-ról tudnál valamit írni?Milyen a közlekedés,mekkora élet van,és milyenek az árak.Egy pár dolgot ha tudsz.Köszi

Domcsa Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44105

Köszönöm szépen!!

Előzmény: Jucó72 (44089)
Gizella Gizda Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44104

Sziasztok, 

Augusztus12-én megyünk Albenába a hajnali wizz air járattal. Hogy a legegyszerűbb a várnai reptérről eljutni Albenába, volt már valaki közületek a Vita Park Hotelben?

finco Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44103

Én is arra jutottam hogy lehet hagyni kellene a napospartot.Köszönöm hogy megerősítettél :)

Előzmény: krisztababa (44102)
krisztababa Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44102

Szerencsére mi lebeszéltük magunkat róla, még idejében olvastam a véleményeket.

Szerencsére a naposparti szállodarengetegről is lebeszéltük magunkat (átmentünk dottóval, áldottam magam, hogy nem abba a nyüzsibe mentünk). A mi 4 csillagosunk (reggelivel, ami fenséges, 5*-os választékkal volt) a Hotel Mirage Nessebar volt az új Nessebari részen (a félsziget déli felén), közvetlen a tengerparton (a liftben van egy beach gomb), fürdőruhában, papucsban a szobádból 40 másodperc a tengerpart. Főszezonban 78.000,- Ft/főért mentünk. A vendégek túlnyomórészt inkább szerbek voltak, oroszokat nem láttunk, rajtunk kívül egy magyar házaspár volt még ebben a szállodában. Itt új Nessebarban több a park, a sétálási lehetőség és kisebbek az árak. Az óváros kb. 10 perc séta, úgyhogy ideális volt, tudom ajánlani bárkinek.

Előzmény: finco (44098)
roygee Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44101

Üdv, szamcsika!

Július 27-én indulunk a Napospartra. A szerb-bolgár útszakasz érdekelne, hogy volt-e valami aktuális probléma, vagy olyan, amire külön készülnöm kellene. Terelés stb.? Hol tankoltál, melyik kutat javaslod (bankkártyás megoldás)? Melyik társaság az olcsóbb? Gondolom a horgosi Mol még drágább lehet, mint itthon. Én odafele egyelőre a Pirot-i Lukoilnál tervezem megállni.

Előre is kösz a választ,

milva07 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44100

30699 hsz. elég friss és tanulságos....

Előzmény: finco (44098)
Lurkó Kuckó Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44099

Kedves rebkaa!

Kösz az infoti! Jó, hogy írtad ezt a törölköző dolgot, ezzel valóban sok helyet lehet spórolni a bőröndbe. Július 29-én indulunk a kora reggeli Wizz-el és 12 napot fogunk ott tölteni. Gondolom az utazás nem lesz leányálom, főleg a kislányomnak(5 éves). Hány órától tudtátok elfoglalni a szállást? A bőröndöket be lehet addig tenni valahova? Ahogy számolom elég korán oda fogunk érni.

Válaszodat előre is köszönöm! További szép nyarat!

Előzmény: rebkaa (44073)
finco Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44098

hotel victoria palace-ról van véleményetek?

finco Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44097

köszönöm szépen,nagyon jókat ajánlottatok!!!

T-boy01 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44096
Előzmény: finco (44093)
milva07 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44095

Szia! A tenger pont kellemes, nem reszketős-belemenős és csodálatosan tiszta, pedig eddig minden nap fújt a szél. 30-31 fok van, felhő 1-2 csak...Szóval pont jó!:) (Megyek is......:))

Előzmény: 1l (44079)
milva07 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44094

Szia!

Mi éppen a Neptun Beach Hotel vendégei vagyunk, csak ajánlani tudom! A Bookingon foglaltam, ha jól emlékszem, 8.8 pontot kapott. Mi eddig maximálisan elégedettek vagyunk mindennel. Tiszta, kényelmes, változatos és finom konyhával. Eddig ázsiai, bolgár és olasz tematikájú vacsorák voltak, a reggeli és a napközbeni választék is a bőség zavara, kedves kiszolgálással!

Előzmény: finco (44093)
finco Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44093

Sziasztok!

Tudtok ajánlani a naposparton 4*-os szállodát?Augusztus végén mennénkNézegettem mindehol (booking,tripadvisor, stb...) de annyi ember annyi félét ír nem igazán tudom melyik lenne a jó.Köszönöm!!

nitricircus Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44092

Nekünk a társaság miatt végképp, mert ha leülünk beszélgetni, és közbe sörözünk egy jót, netán valaki enne is valamit, akkor is minden helybe van még, és nem kell nekiállni pénzezni, hogy te 4et ittál, én 3, te 2őt, de volt 2 viszkid is, meg akkor ki mit evett. A kényelem, ami nekünk sokat számít. Meg ugye étel/ital után egyből irány medence/tenger, nem kell visszaverekednem magam a városból.

Van hátránya az AI-nek, ez tény, de a mi társaságunknak sokkalta több előnye van, mint hátránya :)

Előzmény: adnaw (44090)
T-boy01 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44091

HOTEL STRANDJA**** Napospart /Sunny Beach/ a térképen:

http://goo.gl/maps/Bi84c

segítség a tájékozódáshoz

adnaw Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44090

Én is így vagyok vele :). Ha meg megkívánok bármilyen helyi ételt hát beülök valamelyik étterembe és azt eszem amit akarok. Attól hogy AI-ba megyünk nem eszünk reggeltől estig, pl. nekem a gyerekek miatt kimondottan jó.

Előzmény: nitricircus (44081)
Jucó72 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44089

Szia Domcsa!

Gyros 3-7 leváig (kicsi-közepes-nagy-tál), óriás palacsinta 2,5-3 leva, sör 2 leva/korsó.

Jó nyaralást nektek is! :)

Előzmény: Domcsa (44023)
Dydand Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44088

Persze, nem egyszerű követni a fapadosok árképzését, de nem is kell túlspilázni ;)

A legolcsóbb árban János2-vel egyetértek: olyan nincs, hogy legolcsóbb, csak a pillanatnyi legkedvezőbb. 

OFF

mikor legutóbb Londonban voltam hetekig 50 ezer körül mozogtak a jegyárak. Egyik reggel ránéztem, és a kiszemelt időpontra 33 volt a jegy. Meg is vettem.

ON

Előzmény: gambl-R (44082)
Dydand Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44087

Igen, ritkán frissül, de végigolvasni nagyon jó, nekem -eddig- tetszik ;)

Előzmény: stevie-13 (44083)
Dydand Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44086

Szia!

Nem írtam, hogy pocsék a nemzetközi konyha, csak azt, hogy általában úgy állítják össze a választékot (tisztelet a kivételnek), hogy nekik a leggazdaságosabb legyen és a lehető legnagyobb réteget ki tudják szolgálni;) 

Igen, különbözőek vagyunk, de ez nem baj! Hiszen pont ettől színes a világ. Van, aki lábat lógatni megy pár hétre, van, aki túrázni szeret, megint más bulizni táncolni akar, ha szabira megy. 

A gazdagot csak azért írtam, mert legtöbben egyszerűen bemennek egy irodába (vagy átnéznek egy katalógust) és az alapján döntenek, ezzel rengeteg pénzt kidobva az ablakon. Remélem így már érthetőbb volt, amit írtam ;)

Előzmény: nitricircus (44081)
János 2 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 44085

Azt, hogy mikor kell egy repjegyet megvenni előre senki sem tudja, hiszen mi elnne, ha mindenki tudná?

Utólag könnyű. A legolcsób jegy megvétele szinte lehtetlen, nekem sem sikerült és Neked sem. Én 22 000 per fő oda-vissza és csak kis csomaggal megyünk. Ettől volt olcsóbb kb 5000 Ft-tal. Azonban ez az öszköltségben elenyésző.

szamcsika Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44084

Sziasztok! Vasárnap értünk haza Bulgáriából, Sveti  Vlasból. A Primasol Sineva Parkban töltöttünk egy hetet all inklusive ellátással. A kaja bőséges és finom volt, nagyon jól éreztük magunkat. Miskolc környékéről mentünk autóval  Románián keresztül. Éjszaka utaztunk, rengeteg volt a kamion, nagyon lassan lehetett haladni. Mindenhol sebességkorlátozások vannak, amit ellenőriztek is pechünkre. Visszafelé Szerbia felé jöttünk  julius 6-án, de még mindig nem volt átadva Burgasznál az autópálya teljesen. Ennek ellenére akik autóval utaznak Bulgáriába, ezt az útvonalat ajánlom, azonban errefelé is sok a rendőr. Ha valaki bővebb infót szeretne, szivesen válaszolok.

stevie-13 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44083

Találtam egy blogot (http://hurrabulgaria.blog.hu/) Isteni! Nagyszerű! Pompás!

Kár, hogy ritkán frissül :-)

Előzmény: Dydand (44080)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44082

Sokmindenben igazad van, de nem mindenben... A fapadosok arkepzest azert nem annyira egyszeru kovetni. A wizzre pl. abszolut nem igaz, amit irsz. A jegyeket valoban nem szabad tul koran megvenni. De a ket honappal korabbi vasarlas is igen korai!

Az sms visszaigazolast meg, nem is ertem! :-)

nitricircus Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44081

én csak AI-be járok szinte nyaralni, de sose voltak még ilyen gondjaim, hogy epekedjek mások után, hogy ő végigette a helyi ételekt, én meg csak a pocsék nemzetközi konyhán éltem.

midnig januárban foglalok, mert egy 8-10 fős társaságot összeszervezni mindenévben szabikra, meg minden más nem egyszerű

AI-ba pihenni, lábat lógatni megy az ember, nem a helyi kulináros élvezeket halmozni. a kényelem nekem megfizethetlen, hogy abba az egy-két hétbe, mikor eljutok nyaralni az évbe, minden egy helyen van, és nem kell a társaságot mindenfele cibálni, hogy eljussunk egy ebédre, vagy egy sörre.

ezért is megyünk idén a Sunset Resortba, minden megvan benne, ami nekünk kell.

ja és gazdag se vagyok, csak másként látom a nyaralást, mint te, mások az értékrendjeim, de nem hiszem, hogy ettől függetlenül én ne élvezném legalább annyira a nyaralásom, mint te a sajátod.

Dydand Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44080

Sziasztok!

Végigolvastam az idei év termését a Bolgár tengerpartról használható infók után kutatva, így jutottam el a mai naphoz és ehhez a topichoz ;)
Mi 09.07-09.12-ig leszünk Bulgáriában (Neszebárban), azaz 6 nap. Most hétvégén foglaltuk le a repülőt és a szállást is. A repülő fejenként 27.500,-Ft-ba (egy feladott csomag kettőnknek bőven elég, plusz sms értesítés), a szállás (plusz 10 napos autópálya díj, plusz benzin Ferihegyig oda-vissza, plusz fedettparkolo.hu mindentől védve autóparkolás) fejenként 17.000,-Ft-ba került, azaz fejenként 44.250,-Ft-ból 6 napig élvezhetjük a Bolgár tengerpartot repülővel, szállással, utazással együtt.

Rengeteg hozzászólást olvastam, hogy több százezer forintért mennek emberek nyaralni Bulgáriába (ilyen-olyan utazási irodával). Ennek csak örülni lehet, hiszen ők akkor nagyon gazdagok!;)

A Wizz-ről: sok hozzászólás volt, hogy milyen algoritmussal számolnak a fapados cégek. Nos, ez nem ennyire bonyolult: az utazás előtt 2-2,5 hónappal MINDEN fapados társaság eszméletlenül csökkenti a jegyárait, ergo NEM szabad márciusban lefoglalni egy ilyen jegyet nyárra (sőt: naponta TÖBBSZÖR is változhat -és változik is!!!!- az ár.... )

A Booking.com-ról: a nyelvtudással nem rendelkező olvtársaknak jó hír (amellett, hogy a XXI. században BESZÉLJÜNK MÁR LEGALÁBB ANGOLUL...), hogy az oldalon át lehet állítani magyar nyelvre, és Ft fizetőeszközre. A megérkezés és a távozás időpontját megadva lehetőségünk van a szállás x személyes szoba árának szűrésére is. Így kb. MAX egy óra alatt meg tudjuk találni a nekünk tetsző szállást (és eközben el tudjuk olvasni a szállásról az esetenként több száz pozitív-negatív kritikát is, így nem kell megkérdeznünk, hogy cserélik-e a törölközőt naponta - de mi cseréljük otthon naponta?-...)

Rengetegen választják az AI ellátást. Ha nekik jó én nem szólok bele. Ha ők a nyaralás alatt kizárólag generál (a legtöbb embernek megfelelő) rántott húst, bolognait és társait szeretnék enni (MINDEN NAP, RENDSZERESEN!), akkor fizessenek jó sokat érte, és élvezzék egész nap. Én BIZTOS, hogy a helyi ételek, hangulatok, érzések és szokások miatt a hazai, OTTANI ételeket részesíteném előnyben. Ergo ők azok, akik nagyokat nyelve sétálnak végig az adott városon, és azt mondják: milyen jó lett volna megkóstolni a helyi ételeket! Mert helyi ételek az AI ellátásban NEM léteznek! Persze van pár kivétel: Tarator (jól felvizezve), pár sült, de ez csekély.

Olvastam, hogy valahol caca-t adnak 8 leváért. Nekik csak gratulálni tudok, amikor a kikötők mellett ugyanezt megkapni 2-ért, ők egyék csak étteremben (magyar felirattal) sokkal többért.

Nagyon sok JÓ infót is kaptam! Találtam egy blogot (http://hurrabulgaria.blog.hu/) Isteni! Nagyszerű! Pompás! Mi többször is voltunk Bulgáriában (legutóbb tavaly szeptemberben Szófiában, szintén kettesben, ami meg is jelent a blogunkon -ha valaki Szófiában akar kis időt eltölteni itt az első rész a hatból:

Balkán fanatic - Szófia 1.

Balkán fanatic, igen. Szeretjük a Balkánt, a Kelet-európai embereket, kultúrát, mindent. Úgy alakult, hogy nemrég Szófiában töltöttünk majd' egy hetet, így természetes -és adott- volt, hogy pár részen keresztül beszámolok a városról, szokásokról, kultúráról[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

)

Jön valaki Ajka vagy környékéről ekkor? ;)

1l Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44079

Szia

Mennyire lehet fürdőzni, hideg még a tenger?

A Wela milyen száloda (napospart), volt már valaki? 

köszi a válaszokat 

Előzmény: milva07 (44075)
Inwood1964 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44078

Köszi a linkeket,ezeket mi is megtaláltuk,hisz fent vannak a neten. Magáról a a Villa Magnóliáról szerettem volna megtudni valami konkrétumot.Építkeznek még mellette...zajos környék...a szobák,studiók állapota...a személyzet...  De azért köszönöm!

Előzmény: Jeff. (44074)
Sundance7 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44077

Ó,nagyon köszönöm a sok belinkelt oldalt! Ezeket már átmazsoláztuk néhány hete....gyönyörű a városka,a tenger...hmmmm!!

Vmi friss élményt azért még várnék,hátha megszállt vki a Magnoliában mostanában!  :-)

Szép napot!

Előzmény: Jeff. (44074)
remeny8 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44076

Sziasztok!

Igyekeztem átnézni a hozzászólásokat az oldanon, de ne haragudjatok, ha ez a kérdés már előfordult amit szeretnék kérdezni.
Egy hónap múlva megyünk nyaralni a Napos parta és érdeklődnék a vízi soprt árakról. Engem pontosan a parasail, illetve a jetski árak érdekelnének.
Köszönöm annak, aki tud nekem segíteni.
Szép napot!

milva07 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44075

Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés Napospartról: szeles, de gyönyörű napos idő van, 30 fok, a tenger teljesen tiszta! Aki esetleg a Neptun Beach Hotelbe készül, vagy gondolkodik rajta: csakis jót tudok mondani- tiszta, kényelmes, nagyon jó konyhával és személyzettel. Az AI ellátás nagyon megéri, választékos, finom ételek, gyors kiszolgálás, makulátlan rend és tisztaság van.

Az árak a parton tavaly óta nemigen változtak, már amit én néztem és ahol jártunk. Sör 2-3 leva, óriáspalacsinta 2,5-5-ig tölteléktől függően, minifánk: 3-5 leva, gyros 4-6 leva, pizzaszelet: 3-4 leva, csavaros fagyi: 1-2 leva, töltött burgonya 5-7 leva (isteni). Ha bárki bármire kíváncsi, kérdezzen, ha tudok, válaszolok szívesen!:)

Jeff. Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44074

Fotók a Villa Magnoliáról:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/tag/villa_magnolia

Információk képekben. Napernyő, nyugágy bérlésének árlistája, busz és szárnyashajó menetrendek, "diszkont udvar" és az OTP BANK ATM helye képekben:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/tag/sozopol_informacio

Információk képekben. Néhány étterem, kajálda és egyéb étkezdék ajánlatai, étlapokkal, árlistákkal, véleményekkel képekben:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/sozopol_ettermek_kajaldak_etel

Sozopol városáról képekben:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/sozopol

Júliusi reggel Sozopolban:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/juliusi_reggel_sozopolban_july

Néhány kép a Sveti Ivan szigetről itt található:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/sozopol_st_ivan_island

Nesebar képek:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/nesebar

Naposparti fotók:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/napospart_sunny_beach

Képek Burgas városáról:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/tag/burgas

Néhány sozopoli kikötőbeli fotó:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/sozopol_marina_kikoto_hajnalban

Előzmény: Sundance7 (44066)
rebkaa Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44073

Elfelejtettem még valamit írni neked a Dolfin-nal kapcsolatban. Általában nekünk a csomagokban 12 db. törölköző foglalja a sok helyet ha az egész család utazik, 6-an vagyunk.

Itt nagyon jó volt, hogy a napágy, napernyő, tengerpartra, medencéhez a törölközők mind ingyenesek. Első nap a szoba kártyára adják ki a kinnti törölközőket, utána pedig csak vissza kell adni és cserélik az újra.

Nagyon jó nyaralást!  Mikor mentek?

Mi már ilyenkor nem tudunk menni sehova, úgyhogy irigykedem:))

Előzmény: Lurkó Kuckó (44041)
Nikimaki Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44072

Wizzairrel, kis kézipoggyásszal utazunk Burgaszba. Online becsekkoltunk, feladandó poggászunk nincs, így egyből a biztonsági kapuhoz kell mennünk.

Visszafele is ez lesz a menet? Vagy Burgaszban még pultos megoldás van?

Köszi!

anci0419 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44071

Szia Attila!

Őszintén megmondom, hogy nem tudom vannak-e koktélok, mi csak mentalikőrt és néha masztikát ittunk, de olyan hogy gin-tonik, vodka-narancs, wiski-kóla ilyenek vannak. Van 1 féle sör, vörös-fehér bor, üdítők gépi DE nem vizezett, piros-fehér rum, gin, konyak, mentalikőr, masztika(quzo), rakija(törkölypálesz), wiski, kávé(nagyon gyenge nincs kirakva de adnak tejport hozzá azzal iható), legalább 6 féle tea cukor, citrompotló az nekik nincs itthonról vigyetek ha akartok teát inni. 

A tenger az több mint 80 m, kb:100-110, de nem vészes, 2 perc mi is azért választottuk ezt a szállodát, hogy kint a parton ne kelljen fizetni sör meg üccsikért. Megszomjazol besétálsz kérsz és viszed magaddal, mi így csináltuk, viszont a bárokban mindent műanyag pohárba adnak. A gyereknek mi vittünk flakont és abba öntöttük át. Ja a sör, üccsi nagyon hideg, a tömény az kint van nem teszik hűtőbe, ami a medencebárnál van az szó szerint meleg, mi ezt is úgy oldottuk meg, hogy kértünk felvittük a szobába be a hűtőbe és utána iható.

Légkondi működik, hűtő is hűt rendesen, tv van, de nem magyar, eggyet találtunk mese csatornát ahol magyarul beszéltek, persze azt is a hazautazás napján, majd jövőre már tudjuk. A szobát 2-kor adják és a karszalagot is addig nem tudtok semmit inni! Mi reggel 1/2 8- du2-ig vártuk a szobára, de vannak rendes magyarok megkérdezték kérünk-valamit nekik ugye semmibe se került de nekünk nagyon jól esett és mi is ezt tettük. Hazafele 12-ig kell kijelentkezni és a karszalagot nem veszik le és még ebéd jár.

További szép napot ha kérdésed van írj!

Üdv!

Előzmény: m.attila06 (44067)
mepetya Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44070

"Most vettem észre, hogy a Google térkép már végig mutatja az autópályát Sofia és Burgasz között..."

Már nem :))

Előzmény: Richie1979 (44018)
gradinar Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44069

Az autópálya Yambol és Karnobat között még valóban nincs átadva

A cikk szerint az egesz kormany azon dolgozik, hogy julius 15-iken hetfon tenylegesen atadhasak az emlitett, muszakilag mar elkeszult utszakaszt.

http://www.dnevnik.bg/biznes/2013/07/08/2099358_sled_40_godini_avtomagistrala_trakiia_e_zavurshena/

G.

Előzmény: johnny37 (44019)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44068

Lehet,hogy nincs sok szép kagyló de érdekes formájú van.

Előzmény: stevie-13 (44029)
m.attila06 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 44067

Szia.

Köszi az infót,nagyon sokat segítettél mert mindenki be volt feszülve,hogy milyen lesz.A  szállodai bárokban koktélok benne vannak az AI-ben,a tenger valóba 80 métere van?

Köszi Attila.

Előzmény: anci0419 (44065)
Sundance7 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44066

Szia!

Mi is ott fogunk megszállni.....:-)....szóval én is kíváncsi vagyok minden infóra!!

Mikor indultok,honnan és mivel....?

Köszi mindenkinek előre is-ha írtok a Villa Magnoliáról és Sozopolról!  

Előzmény: Inwood1964 (44063)
anci0419 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44065

Szia Attila!

A hotel nagyon jó helyen van, személyzet kedves barátságos, mosolyognak akkor is ha nem kéne és ez komoly. Tisztaság van, minden nap takarítanak, wc papír csere, türcsi csere napi szinten. Mi adtunk a takarítónőnek 5 levát 2 nap utána még a pizsit is összehajtotta a gyereknek, meg a plüsseit is szépen betakargatta, szóval nincs gond, nyugi! A 3 bárban a srácok már az első nap este megjegyezték mit iszunk és már előre mondták mit is akarunk kérni. Aranyosak!!! Bulgár, angol, orosz, német nyelven beszélnek, mi csak magyarul de tanítottuk egymást. Az animátorok haláli jópofik a gyerekekkel nagyon kedvesek és a felnőttekkel is. A kaja változatosnak mondható rengeteg a választék, nem lehet éhen maradni, nekünk nagyon finomak voltak, egyszóval tényleg nagyon jó választás a hotel. Remélem jövőre vissza tudunk menni oda. Éhezni, szomjazni nem fogtok, de ha a boltba akartok menni akkor az Orange Disconál a sarkon van a hoteltől kb: 100 m ott aránylag elég olcsón tudtok vásárolni, hazafelére az útra. A többi szupermarket drága, főleg a Zora, végijártuk szinte az egyész napospartot és ez a legolcsóbb. Voltunk az Aldiba is, drága. Talán 1 negatívum: a csomagszoba! ne tegyétek be, nem mintha eltünne valami is, csak vannak akik szó szerint rádobják egymás hegyére a bőröndöket, tesznek a mások értékeire de ezt nem a személyzet csinálja.

Nagyon szép és kellemesen tartalmas nyaralást kívánok, ha kérdésed van írj!

Üdv! 

Előzmény: m.attila06 (44062)
anci0419 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44064

Szia!

Napágy, napernyő darabja 8 leva. Legalábbis ahol mi voltunk, de nekünk nem kellett, megoldottuk úgy, hogy a szállodából egy türcsit vittünk magunkal azt is a gyereknek ha esetleg fázna, papucs le, irány a víz.

További szép estét!

Üdv! 

Előzmény: 1l (44059)
Inwood1964 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44063

Sziasztok!

Volt már valaki Szozopolban a Villa Magnoliában? Nagyon megköszönném,ha tudna valami felvilágosítást adni róla!

Köszönöm!

m.attila06 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44062

Szia.

Szeretnék infót a szállodáról a személyzetről és a kajáról, mert a vasárnap este indulunk és még senki nem irta meg a véleményét.

Köszi Attila. 

Előzmény: anci0419 (44024)
1l Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44061

Köszönöm, azt gondoltam bulgáriában olcsóbb mint görögbe :)

THX

Előzmény: johnny37 (44060)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44060

"tudja valaki mennyiért lehet napágyat és napernyőt bérelni a napos parton, vagy érdemes inkább megvenni ott és használni. "

Napágy is, napernyő is egységesen 8 leva/nap. (Lehet, van ahol csak 7.) Érdemesebb venni, de az általában kisebb és gyengébb. Nagyobb széllökések problémát okozhatnak.

Előzmény: 1l (44059)
1l Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44059

sziasztok.

tudja valaki mennyiért lehet napágyat és napernyőt bérelni a napos parton, vagy érdemes inkább megvenni ott és használni. 

kösz a válaszokat. 

Előzmény: anci0419 (44052)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44058

Köszönjük, mi is hasonlóan szép napokat kívánunk Nektek'

Előzmény: Utazó75 (44045)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44057

"Európa :-)"

Kiváltképp azok a magasszintű eszmecserék, amik az új tulajok és a visszatérő hoppon maradtak között zajlanak. Mintha rossz szagú leányági felmenők ősi foglalkozása is szóba kerülne olykor ...

Előzmény: stevie-13 (44030)
.бг Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44056

A szőrös mellkasú sirályok

Új sorozatot indul ma, ugyanis arra kértem az országfelelősöket, írjanak arról, hol és hogyan nyaralnak a környezetükben élők. Elsőként a magyarok körében is egyre népszerűbb bolgár tengerpartra látogatunk el Max val segítségével. Kiderül, miért kötelezően szőrös a[...] Bővebben! Tovább »

margo12 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44055

Köszi a választ ! Nem tudsz valahol biztonságos, és megfizethető parkolót a reptér közelében ? Mint irtam, mi Bp.ről megyünk.

Előzmény: Nagybalu1978 (44054)
Nagybalu1978 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44054

Szia! Igen, mi Debrecenből indulunk:)

Előzmény: margo12 (44038)
Viszkasz1 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44053

Köszi a választ! Szép napot neked is, üdv Viszkasz :)

Előzmény: anci0419 (44052)
anci0419 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44052

Szia Viszkasz1!

A busz? Mi reggel 8.30 indultunk Miskolcról és másnap reggel 7.28 voltunk a hotel előtt. A 1/2 l kóla üdítő boltban 1,55-nél kezdődik, a Zora nevű bolt nagyon drága, viszont ami szuper és aránylag olcsó az a Orange Disco-nál lévő szupermarket azt hiszem Diamond a neve. Mi ott vásároltunk minden édességet amit haza hoztunk. 

A fagyi 1,56-tól megy, kérheted tölcsérben, vagy műanyag tálkában és mérik. 

Más kajákról nem tudok infót, AI voltunk így csak néha kellett fagyi a gyereknek. 

Napágy 8 leva/db, és a napernyő is. Belépő nincs, vannak olyan részek ahova lecuccolsz és ott vagy. 

A víz tiszta hínár és medúza mentes volt.

További szép napot!

Üdv!

Előzmény: Viszkasz1 (44047)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44051

És, honnan indultok? :)

Előzmény: kovnita (44048)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44050

Végigolvastam.

Én megtanultam olvasni, neked meg kéne tanulnod írni (fogalmazni)...

Előzmény: margo12 (44042)
anci0419 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44049

Szia Rita!

Eurót vigyetek! és csak hivatalos váltónál váltsatok, mi a hotelben váltottunk és nem vett le kezelési költséget. 10 euróért kaptunk 19 levát, néhol váltanak forintot is de azt inkább ne váltsatok. 

Kagylók csak kicsik vannak. A víz tiszta, hínár és medúza mentes volt. 

Szép nyaralást!

Üdv! 

Előzmény: sz.rita90 (44026)
kovnita Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44048

Mi is repülővel megyünk Debrecenből.

Előzmény: Aliyah (44033)
Viszkasz1 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44047

Szia! Mennyi ideig tart a busz útja? Emlékszel-e 1-2 árra a strandról? Pl. fél literes kóla? Bármilyen (alkoholos) koktél? Jégkrém? Fagyi? Hamburger, hotdog, adag sültkrumpli, magyarul valami, ami szilárd kaja és elvagy vele estig vagy a normális étkezésig? Napágy napi díja? Ha jól látom, hotelben voltál, ennek ellenére tudod-e, hogy strandbelépőt kell-e fizetni? Köszönöm előre is válaszodat, üdv, Viszkasz.

Lurkó Kuckó Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44046

Köszönöm a válaszodat!

Előzmény: rebkaa (44043)
Utazó75 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44045

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat és nagyon szép nyaralást kívánok!!!

Előzmény: johnny37 (44025)
Utazó75 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44044

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat!

És a Korona hotel parkolója milyen? Nem túlzsúfolt? Talán ez van a legközelebb az NBS-hez, igaz?

Hogy érzitek Magatokat? Hozzászokott már kislányotok a gyermekanimációhoz?

További jó nyaralást kívánunk Nektek!!!

Előzmény: Vahurka1 (44037)
rebkaa Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44043

Tippem szerint 1-1.2km  séta. Amint írtam a lényeg, hogy mondjátok a kalauz néninek, hogy Marek-nél szálltok le. Az sem baj, ha 1-el tovább mentek, mert onnan is kb. 20-25 perc séta a szálloda. Marek-ig 1 leva  a jegy, St. elena-ig 1.6 leva

Nagy bőröndökkel nem tudom sajnos megítélni, hogy mennyire problémás. Mi Wizz-el mentünk és kis, ingyenes kézimotyóval, még a gyerekeknek sem volt gond a séta. 

Nincs közel, az biztos. 

Előzmény: Lurkó Kuckó (44041)
margo12 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44042

..a tipped tökéletes, és az észjárásod is penge !! Ha végigolvastad volna, akkor a kérdés arra vonatkozik, hogy Budapestről, vagy ??????????? indulnak Debrecenbe ??

Előzmény: gambl-R (44039)
Lurkó Kuckó Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44041

Kedves rebkaa!

Mi is a Dolphin Marina-ba megyünk júlus végén. Azt szertném megkérdezni, hogy a 409-es busz megállója mekkora távolságra van a szállodától. Bőröndddel és kisgyermekkel lesétálható, vagy gondolkodjunk másban (pl.taxi). Válaszodat köszönöm!

Előzmény: rebkaa (43763)
s_ildiko Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44040

Szia no65!

Árakat nem igazán tudok nagyon változó mi all.-on voltunk így kajára italra nem kellet költeni.

A szuper markettek nem olyan drágák mi ott vásároltunk be a vissza útra,van egy pár a sunny beachen.

Kajára egyszer költöttünk az egyik éterembe a párom megakarta kostólni a cacát,az egy helyi hal étel az 8-leva volt a pizza úgy 2-leva körül van a fagyi 1-levánál kezdödik,a sült malac amit kint sütnek az éterem elööt az kb.20-leva hogy mekkora adag nem tudom.Levát mi itthon váltotunk be akkor 155ft-ért kint ahogy néztem drágább volt van olyan hely ahol ft-tot is beváltanak.

Mi 3-gyerekkel voltunk, 622-levát vittünk ,meg pluszba még vittem az otp-kártyámat de nem kellet pénz kivenni elég volt pedig voltak ejtóernyőzni,banánozni,golf ,5D-mozi, vidámpark ,ajándékok, fénykép hüllövel ,retró fénykép,dottoval átmentünk Nesbarba stb.

Előzmény: no65 (44017)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44039

Debrecenből induló géppel mentek ? Honnan indultok ?

Én Debrecenre tippelnék. :)

Előzmény: margo12 (44038)
margo12 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44038

Szia ! Debrecenből induló géppel mentek ? Honnan indultok ? Mi Budapestről aug. 12.-én.

Előzmény: Nagybalu1978 (43986)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44037

Szia.

A hotel continentál parkolóján felül van a közelben 2 fizetős őrzött parkoló! Az egyik a tiara beach mögött a félkész beton épület mellett (alul van egy jó kis bolt), a másik attól kb. 100m-re (ahol kocsival befordultok a szálloda felé bal oldalon) . Az útóbbiban egyáltalán nincs tömeg és 60 leva a parkolás. Én legközelebb oda fogok állni.

Üdv, Vahurka1

Előzmény: Utazó75 (44020)
stevie-13 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44036

Aki mostanában volt Naposparton, és tud árakat írni, az segítsen! (üdítő, sör, kebab, fagyi, palacsinta) bármi infot szívesen olvasok!

Nehéz mit írni erre, hiszen Bulgáriában is szabad piac van, nincsenek egységesítve az árak :-0

Nagy vonalakban annyit, hogy Balatoni árakra és viszonyokra érdemes készülni.

A vízpartra nyíló, teraszos, csokornyakkendős étteremben mások az árak, mint a település szélén a kocsmában, az árkülönbség 3-4-szeres is lehet.

Előzmény: no65 (44035)
no65 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 44035

Aki mostanában volt Naposparton, és tud árakat írni, az segítsen! (üdítő, sör, kebab, fagyi, palacsinta) bármi infot szívesen olvasok!

gambl-R Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44034

Sejtettem! :(

Akkor majd en megismertetem vele oket! :-)

Előzmény: stevie-13 (44032)
Aliyah Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44033

Szia kovnita!

Mi is július 29-én megyünk a Napospartra az Aparthotel Afroditába a Robinson Toursszal repülővel, ami Debrecenből indul.

Ti mivel mentek? 

Előzmény: kovnita (43973)
stevie-13 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44032

Egy nagyon fontos kerdes: Ismerik Bulgariaban a froccsot? :-)

Nem :-(

Előzmény: gambl-R (44031)
gambl-R Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44031

Egy nagyon fontos kerdes:

Ismerik Bulgariaban a froccsot? :-)

stevie-13 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44030

A heverők foglalására használt törülközőket módszeresen gyűjtik kb. félóránként, és a Mini Disco nézőterének padjaira rakják. Lehet turkálni ... :D  Erre most már magyar nyelvű felirat is figyelmeztet.

Európa :-)

stevie-13 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44029

1. Itthon érdemes levát váltani vagy inkább érdemesebb eurót vinni és kinn váltani?

A leva/eur középárfolyam fix: 1.953. Sok helyen meg lehet kapni 1 euróért 1.93-1.95 levát. Nézd meg a helyi váltónál az eur és a bgl árfolyamot. Ha a leva drágább, mint az eur árfolyam osztva 1.94-gyel, akkor inkább válts eurót.

De a legjobb megoldás a bankkártáys pénzfelvétel lehet.

2. Vannak-e kagylók a tengerparton? :)

Utazo kijelentésével nem tudok mit kezdeni. Én sosem láttam szép kagylókat nagy számban a tengerparti homokban.

utazo idegen Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44028

Szinte minden benzinkútnál lehet venni matricát.

utazo idegen Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44027

Szia! Inkább vigyél eurot és kint válcsatok ott sokkal jobban váltját 1 euroért 2 levát kapsz.2: Igen van kagyló sőt az egész part finom kagyló törmrlék szinte olyan mint a homok.

sz.rita90 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44026

Szia!

Mi most mennénk a párommal először a Napospartra szeptember első hetében. Két kérdésem lenne:

1. Itthon érdemes levát váltani vagy inkább érdemesebb eurót vinni és kinn váltani?

2. Vannak-e kagylók a tengerparton? :)

Köszönöm szépen előre is!

Üdv,

Rita 

johnny37 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44025

Szia Utazó!

"Valamikor késő éjszaka leszünk a határnál! Hol tudjuk olyankor megvenni a matricát?"

Aug.6-a még odébb van, remélem addig valaki csak feljelenti a szarházit. De lehet, ha 10 levással próbálkozol, az is megoldás. Sajnos nálam csak EUR volt, és csúnyán befaltam a dolgot. Utánam egy bolgár kért két matricát, és egy 20-ast dobott be. Több szó nem esett ... Nem néztem magát a Shell kutat, hogy árul-e vinyettát. Azt tudom tavalyról, hogy a Napospart környéki kutak (pl. Aheloy) biztosan árulnak, így valszeg más kutaknál is lehet kapni.

Parkolás:
Az NBS-nek nincs saját parkolója, minket a Continental szálló parkolójába irányítottak. Nem igazán ajánlottak alternatívát. Fizetni az NBS recepcióján lehet (napi, vagy heti kontingens van), és az adatokkal kitöltött cetlivel kell az adott szálloda parkolójában jelentkezni. A recepció készségesen elirányít, hogy jutsz oda.

Egyébként teljes a nagyüzem, vízben és szárazföldön egyaránt. A heverők foglalására használt törülközőket módszeresen gyűjtik kb. félóránként, és a Mini Disco nézőterének padjaira rakják. Lehet turkálni ... :D  Erre most már magyar nyelvű felirat is figyelmeztet.

Írd meg mire lennél kíváncsi, nagyon szívesen beszámolok mindenről, amiről tudok. Nem vagyok állandóan gépnél, a recepció melletti lobbyban van csak wifi, innen netezek néha.

Üdv,

Johnny

Előzmény: Utazó75 (44020)
anci0419 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44024

Sziasztok!

Ma érkeztem haza Sunny Beach Hotel Strandjából busszal. 

Akit érdekel szívesen válaszolok a kérdésekre. 

További szép estét!

Üdv!

Domcsa Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44023

Üdv. Jó pihenést! Egy pár árat is tudnál írni? Gyros palacsinta sör?

Köszike

Előzmény: Jucó72 (44022)
Jucó72 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44022

Sziasztok!

Üdvözlet Szozopolból! Nagyon jó ez a hely!!!

Az idő és a tenger szuper, bár most kicsit hínáros, mert nagyok a hullámok, de ez minket nem zavar.

:)

il D co Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44021

Köszönöm szépen a válaszokat! :))

Utazó75 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44020

Szia!

Köszönjük az infót!

Mi is az NBS-be készülünk aug. 6-án!

Valamikor késő éjszaka leszünk a határnál! Hol tudjuk olyankor megvenni a matricát? A Shell  kúton kapható?

Ti hol parkoltatok? Melyik parkoló a legjobb? Melyik van a legközelebb az NBS-hez? Vahurka említést tett 2 új parkolóról is!

Hogy érzitek Magatokat? Remélem Ti is írtok majd beszámolót!

Válaszodat előre is köszönjük!

Nagyon jó nyaralást kívánunk !!!!

Előzmény: johnny37 (44019)
johnny37 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44019

Sziasztok!

Kintről írok, az NBS-ből.

Autóval utazók figyelmébe!
Kalotinánál a határátkelő utáni Shell kútnál egy VIGNETTE feliratú bódéban egy hímivarsejt 10 eurót kér a matricáért. Kihasználja, hogy délutánra bezárnak a határ menti matricaárus bódék.
Kerüljétek a szemetet!
Az autópálya Yambol és Karnobat között még valóban nincs átadva. De nem vészes a kerülő a 7-es és a 6-os úton. Ami át van adva az autópályából, az viszont kitűnő minőségű. De hiányoznak a kiszolgáló létesítmények (benzinkút, WC)

Richie1979 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44018

Sziasztok,

Most vettem észre, hogy a Google térkép már végig mutatja az autópályát Sofia és Burgasz között, viszont mintha úgy rémlene, hogy nemrégiben az írták itt többen is, hogy csak valamikor jövő héten vagy annál is később lesz a hiányzó szakasz átadva.

Járt valaki erre mostanában, aki esetleg meg tudná erősíteni a helyzetet ?

Köszi, R.

no65 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44017

Kedves s ildiko!

Mi jövőhéten megyünk bulgária napospartra.

Lenne egy-két kérdésem!

Milyen áron van az üdítő, sör, kebab, ételek? Minden infot szívesen veszek. Jó lenne tudni ezeket a dolgokat, a pénzváltás miatt.

Előre is köszönöm a válaszod!

Előzmény: s_ildiko (44013)
kormos1 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 44016

"Szerbián keresztül megyünk, oda például nem váltanék dinárt, kártyával is lehet fizetni? Vagy elfogadják az eurot?"

Kártyával is fizethetsz, az eurót is elfogadják.

Előzmény: il D co (43990)
matiiiz Creative Commons License 2013.07.06 0 0 44015

Köszönöm szépen a válaszodat!

Előzmény: rebkaa (44006)
Béci 72 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 44014

Naposparti négyszemélyes apartmanunkban júl.20-aug 3. között lenne még szabad helyünk,ha valakit érdekel.Bővebben emailben.Üdv.

s_ildiko Creative Commons License 2013.07.06 0 0 44013

Szia!Ha aktuális még Jetskit is kilehet próbálni annak nem tudom az árát a banánozás 20leva/fő az ejtőernyőzés 60leva/fő ez bíztos most jöttünk haza napospartról,ha van kérdésed szivesen válaszolok.

Előzmény: adrika89 (43746)
Tulip990911 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44012

Szia!

Mi sem nagyon bulizunk, ezért Pomorie a cél, évek óta.

Vonattal Burgaszba, onnan kb 2 leva a busz Pomorie-ba. A buszpályaudvartól kb 500 méterre van egy Tourist Office, ott szoktunk szállást keresni. /Pop Sava Katrafilov 22, Diana Tour Ltd/

Egy Mimi nevű néni a tulaj, ismer mindenkit, jó apartmanjai vannak, elég jó áron, nem a szállodanegyedben, hanem az óvárosi jellegű részen. Szervez kirándulásokat is, Várnába, ide-oda, elérhető áron.

Nagyon jó éttermek vannak a sétálóutcában, meg még jópár helyen.

Ha közelebbi infokat szeretnél, pm :)

Előzmény: Neska90 (44008)
roygee Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44011

Kedves Neska90!

Eddig én ezen a topikon csak olvastam, ezért neked is javaslom, mert megtalálod a kérdéseid többségére a választ.

1. Aranyhomok, Napospart felkapottabb, zajosabb, következésképp drágább helyek.

A 2. kérdésedre topiktársunk alkotását belinkelem. Az önellátás itt nem otthoni főzést jelent.

http://hurrabulgaria.blog.hu/2012/09/08/egy_orok_dilemma_onellatas_vagy_all_inclusive

A 4. kérdésre a vonat nem feltétlen alapértelmezett, hiszen július 12-től csaknem végig kész az autópálya (Bp-Burgasz szakasz 90%-a). Mi is autóval megyünk júli végén. Kb. 12 óra lehet + a pihenők.

Üdv,

T-boy01 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44010

Szepteber 6-7 környékén zuhannak az all-in árak, onnantól olcsóbb és az az ár veri az egyéni kaját, koktélozhatsz is korlátlanul.

Előzmény: T-boy01 (44009)
T-boy01 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44009

Napospartról a busz 1 leváért elvisz Nessebar-ba bár az nem egésznapos kirándulás. Szeptemberben jó az idő, a tenger meleg, csak egy esetleges vihar tudná megkavarni és lehűteni, nem jellemző.

Neska90 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44008

Sziasztok!

Párommal gondolkodunk hogy Bulgáriába utazzon aug végén szept elején. Lenne ár kérdésem ezzel kapcsolatban.

1. Hova érdemes menni ha ketten szeretnénk? Aranyhomok, Napospart vagy Albena? Esetleg máshova? (nem vagyunk nagy bulizósak, de azért ha lehet sétálunk a bazárban vagy esti bárba betérünk, nem kimondott discoba, szóval teljesen kihalt hely sem lenne jó)

2. Érdemes All -ra befizetni vagy inkább félpanzió  és végigkostólni az éttermeket napközben? (egyébként vannak büfék, kis éttermek csak mert sok az all szálloda és hátha elnyomják az éttermeket)

3. Aug utolsó hetében és szept első hetében milyen az idő? Ugye még nincs "rossz" idő nyaralni?

4. Vonattal mennénk (Várna vagy Burgasz) és esetleg tipp hogy hogyan tudunk eljutni a szálláshoz? Busszal vagy taxival jobb?

5. Esetleg lehet bérelni jetskit? Kell e hozzá vmi féle nemzetközi engedély vagy csak befizetek aztán kész?

Tényleg nagyon érdekel Bulgária, de kicsit el vagyok veszve, mert a legtöbb hely nagyon bulizós és nincs semmi látnivaló. Mert azért egy napot legalább kirándulnánk valahol (Várna, Szozopol vagy Burgasz) csak kicsit nehézkes kocsi nélkül.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

GYURMÓKA Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44007

Szia !

A  lobby bárban Ani ott van még ? Jól beszél angolul.Nagyon kedves , fiatal fekete hajú, zöld szemű szép kislány, több éve ott dolgozik.A férje is ott dolgozik ( Dido) a bárban. Remélem, találkozom velük augusztusban. Egyébként az egész bárszemélyzet nagyon kedves, lent a fiúk a pool-bárban is aranyosak.

üdv

Gy

Előzmény: Vahurka1 (44005)
rebkaa Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44006

Várnai reptérről kijövet egészen jobbra van a 409-es megálló. Tömegre számíts és fullasztó hőségre.

A buszon a kaller néni jön majd és tőle kell jegyet venni. 

Előzmény: matiiiz (44003)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44005

Sziasztok!

Lehet fontot is váltani a crown pénzváltóban és néhány helyen forintot is. Mi Szófiában váltottunk 1,955 árfolyamon az eurót.

A naposparton az óriáspalacsinta 2,5-4 leva áron van. A napernyők és ágyak 8 leva/db.

Az NBS rajongóknak egy hír: a személyzet 80%-ban az előző évi, csak a felszolgálók közül láttam új arcokat. Az animáció jó, de még a kislányomnak is rá kell hangolódnia.

Van új fizetős parkoló egy az iberostar tiara beach bejáratával szemben és egy a főút felé (kifelé) kb. 100-re tőle, ahol normálisan lehet parkolni - így nem szükséges nyomorogni a hotel continentál parkolójában.

Az időről: 27 fokos volt a levegő a víz 23 fok körüli.  A tenger szép fodrosan hullámzik.

További jó nyarat!

Nagybalu1978 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44004

Szia!

Köszi előre is! Mi is 2 gyerekkel megyünk, akik szintén nem esznek normálisan:)

Derítsetek fel mindent!

Üdv: Balázs

Előzmény: kovnita (43995)
matiiiz Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44003

Köszönöm szépen!

Ezt néztem, akkor a megálló ott van, ahol a busz jelzés :).

Jegyről tudtok még valamit, lehet buszon venni, mert valami gyűjtőjegyes megoldásról olvastam?

Esetleg, hogy hol áll meg a várnai reptérnél?

Köszi

Előzmény: gacco (44001)
Tulip990911 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 44002

Mi szeptember 6-14-ig szintén Pomorie, a víz nagyon jó még, és nincs már akkora tömeg :)

Előzmény: nitricircus (43971)
gacco Creative Commons License 2013.07.04 0 0 44001

Itt látható a szálloda és a megálló is! Nincs olyan messze!:)

Előzmény: matiiiz (44000)
matiiiz Creative Commons License 2013.07.04 0 0 44000

Szia!

Mi a Odessos-ba megyünk, nem tudod esetleg mennyire van a 409-es busztól? Mert repcsitől azzal szeretnénk menni, de nem találtam a busznak megállóit?

Köszönöm

Előzmény: rebkaa (43966)
Ivett91 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43999

Sziasztok!

Naposparton lehet fontot levára váltani a crown change hálózatban?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:

Ivett

Nikimaki Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43998

Köszönöm a kedvességed, hogy mégis belinkelted! :) sokat segítettél! :)

Előzmény: adnaw (43996)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43997

Szia! Szerbiában fizethetsz euroval is én mindig azzal fizetek kártyát még nem probáltam.Bulgáriában az auto út matrica 1 hét 10leva 1 hónap 25 leva éves 67 leva. Szerbia Szabadka-Novi Sad3 eu Novi Sad Belgrad 2,5 eu Belgrad -Nis 6,5 eu

adnaw Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43996

https://maps.google.hu/maps?hl=hu&ll=42.564073,27.519902&spn=0.000567,0.002819&t=m&z=19&layer=c&cbll=42.564072,27.519903&panoid=GZ_x0AzQ0JIUyi8yi5vblQ&cbp=11,36.1,,0,6.08

10-es busz

http://www.sbavto.com/en/index.php?option=com_content&view=article&id=45

pár oldalt kell(ene) csak visszaolvasni

Előzmény: Nikimaki (43994)
kovnita Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43995

Szia!

Mi augusztus 05-én jövünk haza, utánna mindenképpen írok.

Mindenkitől azt halljuk, hogy nem érdemes vacsorát befizetni, mert menüs, ráadásul mi két gyerekkel megyünk, és állítólag idéntől nem adnak kedvezmény a gyerekekre, akik ráadásul elég válogatósak.

Előzmény: Nagybalu1978 (43986)
Nikimaki Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43994

Én leszek a napi fárasztó ember :)

Korábban kérdezősködtem, köszönöm a segítő válaszokat :)

2 dolog érdekel:

-Láttam korábban belinkelve Burgasz repülőtér utáni körforgalomból induló buszmegállót ( ami egyenesen Napospartig bevisz, 6 leva/kobakért) Google Maps képpel. Lenne kedves az illető újra belinkelni nekem?

-A másik kérdés, hogy ez a busz Napospart központi pályaudvarára visz ugye? Innen lehetséges, hogy megy busz a Kosharitsa részbe? (Arches Complex a hely neve), 2km Naposparttól... de Napospart melyik pontjától? :D

Köszi aki jártas kicsit és segít :)

kovnita Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43993

Köszönöm!

Előzmény: rodore (43977)
rodore Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43992

Bocs, Stevie :-)

Előzmény: rodore (43991)
rodore Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43991

Nem tudom Stewie aktualizálja-e az útiköltségtervezőjét: http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955

il D co Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43990

Sziasztok!

Budapestről megyünk majd Napospartra kocsival, szeretném kiszámolni  az útiköltséget.

Az útvonaltervezővel a km-t tudom pontosítani, a benzinár nagyjából ugyanaz, de az autópálya matricák árára tudna valaki egy linket küldeni?

Szerbián keresztül megyünk, oda például nem váltanék dinárt, kártyával is lehet fizetni? Vagy elfogadják az eurot?

Köszönöm válaszotokat előre is.

Domcsa Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43989

Sziasztok!

Valaki tud mondani idei árakat?óriás palacsinta

döner

sör

üditő

Köszi

tbajusz Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43988

Hello!

Érdeklődnék, milyen volt a nyaralás? A hotel? Írnál egy kis beszámolót?

Mi egyénileg vettük a repjegyet, valahogy tudok reptéri transzfert foglalni? Busszal el tudnánk jutni napospartra,

de onnan nem akarunk gyalogolni a sok táskával a hotelig. Ebben tudnál segíteni?

Előzmény: klebicica (43404)
milva07 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43987

Szia!

Tavaly 3 leva volt egy szakaszra, olyan részeken ment, ahová nem mentünk volna el sétálva. Klassz éttermeket fedeztünk fel, a sétánytól távolabb.

És a lényeg: vasárnap irány a Neptun Beach Hotel, ha hazaértünk, ígérem, mindenről részletesen beszámolok!:)

Előzmény: gacco (43985)
Nagybalu1978 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43986

Szia Kovnita!

Mi is ezt a szállodát választottuk augusztus 12-től. Sajnos én se találtam sok infót erről a szállodáról, ezért ha hazajöttetek szívesen vennék pár sort ha írnál, hogy milyen volt. A vacsora kérdés minket is izgat:)

gacco Creative Commons License 2013.07.04 0 0 43985

Aranyhomokon városnéző kisvonat áraakt tudtok..?

2 fajta van egyik az Admiral mögé megy oda ahol minden második sarkon van egy gyerek vidámpark.:DD Azon tavaly voltunk nem érte meg.

De a másik felmegy egészen a Royalig-az aquaparkig az érdekelne mennyibe kerül?:)

Vahurka1 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43984

Sziasztok!

Megvolt a vacsoránk is, de nem a divakába, hanem a confetti étterembe mentünk a Hristo Belchev utcában. Isteni mentolos limonádét adtak 8,99 leváért - ebből 2-szer is rendeltünk - és pizzáztunk olasz sonkás pizzát összesen 35 leváért. Nagyon finom volt minden. Az étteremmel szemben egy "falusi" falatozó volt, ahol sajtokat és disznóságokat (sonka, kolbász, szalámi) lehetett enni. Igazi étvágygerjesztő volt ott minden.

gacco Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43983

Mi se tavaly Aranyhomokon...:D:))

Előzmény: ynosdr (43982)
ynosdr Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43982

Már többször jártam a Naposparton, soha nem láttam medúzát.

Előzmény: gacco (43962)
emery2 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43981

Köszi a privát étlapot :)

Előzmény: János 2 (43921)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43980

Üdv mindenkinek Szófiából a "the house"-ból!

A szálloda nagyon jó helyen fekszik. Mi az 5-ös szobát kaptuk. Tágas 2 felnőttnek és 1 gyermeknek is. A kocsi a szálloda mögötti zárt parkolóban van és nem az utcán. A reggeli nekem megfelelt, de legközelebb inkább nagyobb szállodába megyünk, hogy a választék nagyobb legyen.Itt is volt hidegtál és sült tojás is.

Szép napos idő van Szófiában, sikerült a Nyevszki székesegyházat is megnéznünk belülről. A hírekben sok helyen azt mondják, hogy kemény tüntetések vannak, de nem kell ettől tartani - inkább buli hangulat a jellemző. A fiatalok lezárattak a Nyevszki melletti utcákat úgy, hogy leültek a kereszteződésbe és sípolnak, dudálnak, néha kiabálnak kórusban valamit.

Étkezés: itt a szállodában ettünk este és nagyon finom volt a a mézes-szezámos csikremell szeletek. A vacsira 2 felnőtt és 1 fél spagettis adag 26 leva körül volt 2 főnek. Ma az Eistein pizzériában ettünk a pirotska elején a CUM áruházzal majdnem szemben. A legdrágább fogás a kislányom friss narancsleve volt 5 leváért amit ettünk (tarator, hermands saláta, sajttal sült brokkoli, sör, bor, juice) és összesen 24,15 levát fizettünk.

Ma még megnézzük a Vitosa butikokat, majd később a Divakát is megízleljük.

Vettünk 4 leváért napijegyet, de minden közlekedésnél érvényesíttettni kell a kasszánál... A metro gyors, tistza és olcsó is.

Holnap irány a Napospart és az NBS!

Üdv, Vahurka1

nitricircus Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43979

köszi. akkor attól azért nem kell tartanunk, hogy 20 fokos lesz a tenger.

robogó/autóbérléshez valakinek van tapasztala? próbáltam keresgélni, de nem sok sikerrel sajnos.

köszönöm!

Előzmény: utazo idegen (43976)
rodore Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43978

Rengeteg étterem van Naposparton, nem érdemes befizetni, de ezt itt már többször megírták. Az Aquaparkba érdemes elmenni, külön busz is megy oda, de a sima nesszebári busszal is mehettek.

rodore Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43977

A jobb oldali keresőbe ha beírod a szállás nevét ezt találod: http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9162096&aq_ext=1&aq_text=Afrodita

utazo idegen Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43976

Szia! A tengervíz hőfokát nem lehet igy behatárolni . Tavaly junius végén már 27 fok volt most 20-25 fok közt ingadozik. Reggel 1 kicsit hüsibb de utána kezd melegedni rendesené.Akkor még ugy kb 23-25 fok

Előzmény: nitricircus (43971)
margo12 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43975

Szia !

Mi augusztusban megyünk ugyanide, várom nagyon a visszajelzésedet.

gacco Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43974

Hát.Tavaly is Aranyhomokon voltunk,akkor még csak nem is láttunk.Ha tényleg ilyen kicsik akkor semmi,de nagyobbal nem szívesen találkoznánk!;)

Előzmény: mepetya (43969)
kovnita Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43973

Sziasztok!

Mi július végén megyünk a Napospartra, az Aparthotel Afrodita-ba. Nem sok információm van erről a szállásról, ha valaki volt már ott és pár szót írna róla azt megköszöném. Valamint az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a közelében van-e szupermarket, vagy valami jó kis vendéglő ahol meg lehetne kóstolni a helyi fogásokat is.

Az utazási irodában lebeszéltek arról, hogy befizessek vacsorát (8€/fő), mert szerintük kb. 1500Ft/fő áron meglehet vacsorázni. Nem tudom, hogy ez az ár valóban reális? Olvastam, hogy van egy aquapark is, érdemes megnézni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Mac0123 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43972

Sziasztok!

Augusztus 03-án délután-este indulunk Budapestről Burgasz mellé Sarafovoba, Szerbián keresztül kocsival. Ha valaki szintén ez időtájt akar indulni, és a több autóval járó nagyobb biztonság miatt csatlakozni szretne, jelentkezzen.

nitricircus Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43971

mi szept 10-től 17-ig leszünk Pomorie-ba, akkor még mennyire várható jó idő, illetve a tenger mennyire lesz várhatóan meleg? 24-25 fokos lesz azért?

köszönöm előre is !

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43970

Azon vagyunk, hogy rávegyük a buszozásra, eddig úgy néz ki, hogy kell egy bizonyos mennyiségű alkohol és akkor viselhető lesz az a 1 óra 20 perc :) Sajnos a taxi se feltétlen opció, mert itt inkább ilyen bezártságtól -tömegiszonyról van szó :) Sajnos amit még néztem a hajót az nem megy csak kedden és szerdán (de ha rosszul néztem elnézést érte). Esetleg a Bulgarian Hydrofoil-on kívül nincs más hajózási cég aki csinál ilyen utakat? :)

Köszönöm az eddigi válaszokat is.

Előzmény: rebkaa (43967)
mepetya Creative Commons License 2013.07.03 0 0 43969

Szia! Nem értem ezt a meduza kérdést. Mi vele a gond? Én már láttam 5 centistől a két tenyérnyiig sokféle méretben fülesmedúzát. Olyan, mint egy zselatin kupac, vagy mintha egy nylonzsacskó úszna a vízen. A hatása is kb. annyi.

Előzmény: gacco (43968)
gacco Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43968

Szia!Mit értesz kicsi alatt?:DD

Tavaly is Aranyhomokon voltunk és még csak nem is láttunk egyet se!

A Bonita és az Admiral közti részen fürödtünk..

Remélem nem lesznek azért,a sétány az tényleg nagyon jó volt.Főleg este kivilágítva!:))

Előzmény: rebkaa (43966)
rebkaa Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43967

Esetleg ha mégis rábeszélitek az utastársat a buszra... A férjem pont fordítva, Burgaszban szállt le csütörtökön és jött Várnába. 

Nagyon kényelmes, gyors volt. 10-kor indult és 12-kor szállt le a katedrálisnál.

Fordított írányban neketek még rövidebb lenne, mert csak a Napospartig kell menni. Busrgaszból a jegy 14 leva volt, akkor gondolom valamivel kevesebb Napospartig

Előzmény: Törölt nick (43960)
rebkaa Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43966

Úgy látom izgat a medúza kérdés. Én ugyan  már a múlt héten megérkeztem az Aranyhomokról, de már akkor is tökéletes idő volt, még sok is 32-33 fok.  17-én érkeztünk, akkor még hétfőn-kedden a tenger nagyon hideg volt, de csütörtöktől már minden nap fürödtünk benne és a part közelében jól felmelegedett.

A Bonitáról nem tudok neked közelebbit mondani,de a végleges foglalás előtt nagyon kacérkodtam vele, így amikor arra jártunk, akkor megismertem. 

Aranyhomok Várna felőli szélén van(nagyon szélén) viszont a buszmegállóhoz közel és ez jó, mert mint írtam mindenhol km-eket kell gyalogolni a buszmegállóba. A parttól a tengerparti sétány választja csak el. Környéke tele van üzlettekkel, éttermekkel, úgy tünt diszkókkal is.

Medúzák vannak, de nem sok és kifejezetten kis méretűek.

Előzmény: gacco (43951)
Domcsa Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43965

Köszi.  Akkor Vlas és napospart

Előzmény: gradinar (43964)
gradinar Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43964

mi az amit feltétlen megéri megnézni?

Semmi.

Van e valahol Burgasban nagy bazár vagy nagy piac?

Nincs.

Megéri Elenitet megnézni,ahogy néztem nagyon közel van?

Nem.

G.

Előzmény: Domcsa (43959)
ltcrr Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43963

Szia!

A taxi hivatalos tarifa ha jól tudom 1 leva/km körül van. A távolságot pontosan nem tudom, de olyan 80-100 km lehet egy irányba. Szóval max. 100 euró lehet az ár alku előtt. Ügyes alkuval szerintem ezt le lehet vinni 70 euró körülre.

Előzmény: Törölt nick (43960)
gacco Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43962

Ugyan nem Napospartra megyek de azért megkérdezném,hogy voltak-e medúzák?:DD

Előzmény: ynosdr (43961)
ynosdr Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43961

Ma jöttem haza az Iberostar Sunny Beach-ből. Ha valakinek van kérdése , szívesen válaszolok. Előljáróban annyit, hogy szinte tökéletes szálloda. Pl. az egyik, 10 Eurós letétre adottt strandtörölközőt ellopták. A személyzet méltányosságból ennek ellenére visszaadta a kauciót.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43960

Sziasztok!

Várnába utazunk páran és onnan szeretnénk leutazni 5-6 napra a Napospartra, mert azt kicsit jobban kedveljük. A kérdésem az lenne, hogy a buszon kívül milyen egyéb közlekedési eszközzel lehetne eljutni oda? (sajnos hétfői nap kellene) - Azért is kérdezem, mert az egyikutasunk nem nagyon bírja a buszos utazást. Köszönöm a válaszotokat!

Domcsa Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43959

Sziasztok! Sveti Vlasból egyik nap elmennénk Burgasba körülnézni mi az amit feltétlen megéri megnézni? Van e valahol Burgasban nagy bazár vagy nagy piac?Várom más véleményét is! Esetleg Sveti Vlasról valaki?Megéri Elenitet megnézni,ahogy néztem nagyon közel van?Köszi

Előzmény: mepetya (43957)
mepetya Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43958

"Nem kell pánikolni, csak az utolsó pár kilométerről van szó, időben pár perc a különbség..."

Stevie! Szerintem van az fél óra is. Meg aztán a legrosszabb helyen, nem sokkal a cél előtt már nem hiányzik a szüttyögés. Idegileg is megterhelő felaraszolgatni a 6-os útra, ami ilyenkor meglehetősen zsúfolt.

Előzmény: stevie-13 (43955)
mepetya Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43957

Szia! Amit én láttam, a burgaszi nagy strand az jó hosszú. Mondjuk az igaz, hogy a teherkikötő ott van közvetlen mellette. Nem fürödtünk ott. Az Alexander Batenberg utcában parkoltunk pár percre a strandtól és a vasútállomástól.

Már számtalanszor voltunk Burgaszban, de városnézési céllal csak tavaly egy délutánt. A strand környékét jártuk be. Van a strand felett egy nagy park tele szobrokkal, szabadtéri színpad. És onnan nyílik a sétálóutca is.

Banánozás ügyben nem vagyok kompetens.

Előzmény: emery2 (43940)
leutsch Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43956

Köszi. Pár év kihagyás után indulunk útnak 3 gyerekkel szóval azért a pánik.

Előzmény: stevie-13 (43955)
stevie-13 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43955

Tuti biztos, hogy júlis 12.-én átadják az autópályát Burgaszig? Mondjuk mi 1 hónappal később megyünk, de azért jó lenne tudni.

Nem kell pánikolni, csak az utolsó pár kilométerről van szó, időben pár perc a különbség...

Előzmény: leutsch (43953)
solozo Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43954

http://hu.wikipedia.org/wiki/Bolg%C3%A1r_%C3%A1b%C3%A9c%C3%A9

Ц ц=C, c
Átírás: ts, c

Ч ч= Cs, cs

Átírás: ch, č, cs

Ezért. 

Előzmény: Gzsolo (43936)
leutsch Creative Commons License 2013.07.02 0 0 43953

Tuti biztos, hogy júlis 12.-én átadják az autópályát Burgaszig? Mondjuk mi 1 hónappal később megyünk, de azért jó lenne tudni.

Előre is köszi

beacira Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43952

Nagyon köszi a válaszokat!

Előzmény: mepetya (43939)
gacco Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43951

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne:

1,Volt már valaki az Aranyhomoki Hotel Bonita Beach-ben?Tud róla vki valamit mondani?Vélemény?Képek?

2,Van olyan,aki ma jött haza Aranyhomokról vagy még ott van?Milyen a tenger?Hány fokos?Illetve milyen ott az idő?Medúzák kijöttek már,csak mert ugyhalottamvihar után jönnek ki 1-2 napig és nem tudom hogy ott mikor ment el a vihar...

3,Valaki webcamerát tud linkelni Bonita közeléből Aranyhomokról?:)

Előzmény: gacco (43932)
gradinar Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43950

Burgasztol kicsit delre, Csernomorec es Szozopol kozott isteni a tengerpart.

Ott talalhato nevadom, a Gradina kemping is (mivel Bulgariaban itt kempingeztem eloszor, ezert lettem Gradinar).

G.

Előzmény: emery2 (43946)
gradinar Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43949

vagy Szinemorecben

Esetleg Csernomorec??

G.

Előzmény: stevie-13 (43947)
gradinar Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43948

A lefert is, de egyik sem a kedvencem.

G.

Előzmény: utazo idegen (43942)
stevie-13 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43947

A zöld terület mellett , a Morska Gradina-tól jobbra az mintha strand lenne. Park, éttermek, homokos part. A google ezt mutatja.

Koszos, olajos, iparilag szennyezett a víz.

Nekem volt burgaszi csajom, és amikor a szüleinél voltunk, mi bizony beültünk az autóba, és kb 20 perc autózás után megálltunk vagy Szarafobóban, vagy Szinemorecben.

(Várna némileg más. Várnai csajom is volt, ő és a barátai simán jártak a helyi strandokra.)

Előzmény: emery2 (43945)
emery2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43946

Szervusz !

A zöld terület mellett , a Morska Gradina-tól jobbra az mintha strand lenne. Park, éttermek, homokos part. A google ezt mutatja.

Jól értelmezem ?

Előzmény: stevie-13 (43941)
emery2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43945

Szervusz !

Jól értelmezem ?

Előzmény: stevie-13 (43941)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43944

Ropotámo estleg Szozopol 

Előzmény: beacira (43928)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43943

Elöző hozászolásmban leirtam az árakat

utazo idegen Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43942

A kefalt kihagytad de köszi most nem érdekel a hekk .

Előzmény: gradinar (43930)
stevie-13 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43941

Ott elég kicsi a beach, ezért be szeretnénk menni a Burgasi nagyobb strandra is.

Burgaszban egy nagy teherkikötő van, nem strand :-)

A burgasziak Szarafovóra vagy Szinemorecba járnak strandolni.

Előzmény: emery2 (43940)
emery2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43940

Szia !

Mi Burgasba (Kraymorie) megyünk jövő héten. Ott elég kicsi a beach, ezért be szeretnénk menni a Burgasi nagyobb strandra is. Emlitetted, hogy a városban van több ingyenes parkoló. Esetleg  strandközelit is tudnál ajánlani ? Mi az amit érdemes megnézni Burgasban ? Illetve "banánozni" lehet arrafelé ?

Köszi a választ.

Előzmény: mepetya (43939)
mepetya Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43939

Szia! Búvárkodásra van lehetőség a partszakasz jobb szélén a szikláknál, de azért nem egy horvát tengerpart. Ha a kempingből slattyogunk a város felé az út szélén, akkor kb. 100-200 méter múlva jobbra bent az egyik háznál ki van írva, hogy "scuba diving". Én soha nem próbáltam. Pipával, szemüveggel persze igen, a szikláknál.

Ha kocsival megyünk a városba, akkor a kikötőnél (az óváros bejáratánál) szoktam parkolni. Tavaly úgy volt, hogy az első óra 2 leva, a többi meg 1-1 leva. Vannak ingyenes parkoló helyek is, de azok általában mind foglaltak. Szűk utcák, kevés parkolási lehetőség.. Ahol tilos parkolni (pl. a gödör mellett) ott ne is próbálkozz, mert viszik hamar. Burgaszban találni ingyenes parkolót, ott nagyobb a hely.

Kirándulni már rengeteg helyen voltunk a környéken. Burgasz, Szozopol, a Ropotámó folyón hajókázás, Ravadinovói vár, Primorszkó, Kiten, Atiai bunkerek. A szomszéd Apollónia strand mellett van egy étterem, ott Igor kicsit tud magyarul, mert ő ott dolgozott 1989-ben a kempingben pincérként a kőépület éttermében.

A kemping árak elfogadhatóak. Épp most írták meg ismerősök, akik most értek oda. Felnőtt 6, gyermek 3, sátor 6 és autó 5 leva. Tavaly is pont ennyi volt (meg tavalyelőtt is).

Néhány helyi program: http://www.kavacite.info/prg.php Itt is kínálnak búvároktatást is.

Gzsolo Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43938
Előzmény: mepetya (43937)
mepetya Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43937

Mert ángliusul írják (Kavatszi) Egyébként tényleg Kavacinak kellene mondani.

Ez egy régebbi kép, vagy idén levették a szörfdeszkát a tábla tetejéről?

Előzmény: Gzsolo (43936)
Gzsolo Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43936

Kavacsi, vagy Kavaci nemtom.

De Ők akkor miért írják KAVATSI- nak?

Előzmény: solozo (43934)
gacco Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43935

Még nemtudom,azért kérdeztem azokat,hogy mikor érdemes meg a Bonitát néztem.Valaki vmit róla?:D:))

Előzmény: emery2 (43933)
solozo Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43934

Bocs, neked és mindenkinek: nem Kavacsi, hanem Kavaci (КАВАЦИ) kemping. Csak ha kint érdeklődsz, tudják, miről beszélsz...

emery2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43933

Mikor indulsz ?

Előzmény: gacco (43932)
gacco Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43932

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne:

1,Volt már valaki az Aranyhomoki Hotel Bonita Beach-ben?Tud róla vki valamit mondani?Vélemény?Képek?

2,Van olyan,aki ma jött haza Aranyhomokról vagy még ott van?Milyen a tenger?Hány fokos?Illetve milyen ott az idő?Medúzák kijöttek már,csak mert ugyhalottamvihar után jönnek ki 1-2 napig és nem tudom hogy ott mikor ment el a vihar...

3,Valaki webcamerát tud linkelni Bonita közeléből Aranyhomokról?:)

gradinar Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43931

Pedig sok helyen kapni, ha esetleg kint osszefutunk, megmondom, legkozelebb hol.

G.

Előzmény: utazo idegen (43918)
gradinar Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43930

Pld.: "BATOC"?

Igen, de igazabol az is egy veszelyeztetett faj.

De szoba johet pl. a szafrid, a kalkan, a zargan, csak hogy a kedvenceimet emlitsem (a hek mellett, termeszetesen).

G.

Előzmény: halley (43920)
ujvarosinekata Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43929

Keresd a Bulgária light fórumot itt,rengeteg infó van az utakról( is).

Kata

Előzmény: hkpcjoe (43549)
beacira Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43928

Szia! Van még néhány kérdésem: -a Kavacsi környékén van-e lehetőség búvárkodásra? (persze nem komoly, mélytengerire, hanem csak pipával, szemüveggel)  - Sozopolban ill. Burgaszban érdemes-e őrzött parkolóban hagyni a kocsit, ha pár órára bemegyünk körülnézni?   - Milyen helyekre érdemes elmenni kirándulni a környéken?  - A kempingben elfogadható árak vannak?   Egyelőre ennyi, előre is köszi a válaszokat!

Előzmény: mepetya (43790)
János 2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43927
Bocsi, majd kuldok, de errol nem tudok ket nap turelmet. Altalaba jellemzoen van. Ar es adag valtzo ez eppen 8 leva+koret. Halasnal is lattam talan 12 leva kiloja
udv.
Előzmény: nitricircus (43926)
nitricircus Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43926

melobol vagyok, és semmilyen linkelt tartalmat nem jelenít meg sajnos.

andorka_zoltan@freemail.hu-ra ha el tudod küldeni a képet az étlapról, azt megköszönöm. gyakoriság alatt azt értem, hogy városonként egy két helyen lehet kapni, vagy esetleg ez egy teljesen általános étel kinnt, és az éttermek nagy részében megtlaálható az étlapon.

az ára nyílván nézőpont kérdése, de megnézem a képet, ha elküldöd.

köszönöm!

Előzmény: János 2 (43925)
János 2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43925
Meg sem nezitek amit felteszunk? Lentebb van etlap!!!!!! Mi a draga mi az olcso, sok helyen?
Előzmény: nitricircus (43924)
nitricircus Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43924

ez a cápahús engem kifejezetten érdekel :) gyakran fordul elő étlapokon? borsos ára van?

köszönöm!

Timómimó Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43923

Köszönöm szépen a sok hasznos információt!

Előzmény: rebkaa (43893)
Timómimó Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43922

Köszönöm az infót!

Előzmény: gacco (43901)
János 2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43921

Próbáltam nagy kiterjedésben nem megy át.

Üdv

Előzmény: emery2 (43915)
halley Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43920

Pld.: "BATOC"?

Előzmény: gradinar (43916)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43919

lehet a bodéban is.

Előzmény: emery2 (43913)
utazo idegen Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43918

Szia! Ha te azt akarsz enni fagyasztott hekket akkor keres magadnak kint mert én nem láttam . Rendben?

Előzmény: gradinar (43916)
Jucó72 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43917

Csütörtökön hajnalban utazunk Bulgáriába, Szozopolba. 

Próbáltam visszakeresni, amiket hónapokkal ezelőtt válaszolgattak nekem Szozopol témában a fórumozók, de nem jártam teljesen sikerrel. Úgy emlékszem, valaki írta, hogy a reptérről közvetlenül megy busz Szozopolba, a menetdíj 7 leva/fő. Jól emlékszem?

Milyen az időjárás? Ugye nem olyan, mint most nálunk? Konkrétan tegnap este egy fesztiválon majd meg fagytunk kabátban is.  Ugye nem kell kabátot, meleg ruhát csomagolnom? Repülővel megyünk, korlátozott a poggyász mérete.

gradinar Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43916

Találsz ott minden féle tengeri herkentyüt polip ,tintahal stb

Remele, jofajta fagyasztott hek is van...

Nem akar esetleg valaki fekete tengeri halat is enni?

G.

Előzmény: utazo idegen (43911)
emery2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43915

Az étlapos képet picit nagyobb felbontásban fel tudnád tenni ?  Örömmel láttam, hogy magyar betű is van rajta .

Előzmény: János 2 (43910)
emery2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43914

like :)

Előzmény: utazo idegen (43912)
emery2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43913

Jó reggelt !

Ha átlépem a Szerb-Bolgár határt Kalotina átkelőnél ennél a Shell kutnál kell megvenni a 10 LEVÁS matricát vagy a "VIGNETTE" feliratú bódéban is lehet ?

utazo idegen Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43912

2 kométa a nyilt vizen 

utazo idegen Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43911

Szia ! A gödörben az ó városban van egy halas. Találsz ott minden féle tengeri herkentyüt polip ,tintahal stb.Ott a halas medendében nem hal van hanem egy bébi cápa. Mi is megrökönyödtünk párommal mikor  belenéztünk. Most a tenger 20-25 fok közt van.

Előzmény: Nina28 (43907)
János 2 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 43910

Fentebb  ezévi: étlap, halételekről, KOMÉTA a nessebari kikötőben, és a "nyílt" tengeren.

halley Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43909

Szép, fehér halhús, általában csak rántva. Hasonlít a harcsára, kissé merevebb a húsa.

De szinte mindenütt, még a szárazföldi belső országrészek éttermeiben is előfordul, nem is drágán.

Pötyi71 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43908

Akula pane= rántott cápa. Valóban isteni az íze.  Az óvárosban jóval drágábban, mint lent az újvárosban. Éttermekben, mehánákban keressétek.

Nina28 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43907

Sziasztok! Azt olvastam valahol hogy cápa húsit is lehet Sozopolban enni, hol lehet kapni? ha kint vagyunk ennénk :)

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43906

Jó étvágyat

.бг Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43905

Ha vinyetkának mondod, orosznak fognak gondolni.

Előzmény: T-boy01 (43880)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43904

Milyen  OTP-és bankkártyával lehet automatából pénzt felvenni? ( mastercard, maestro)

Bármilyennel.

Előzmény: mankamoncsi (43903)
mankamoncsi Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43903

Sziasztok! 

Milyen  OTP-és bankkártyával lehet automatából pénzt felvenni? ( mastercard, maestro)

kormos1 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43902

"Ez nem jó hír azoknak, akik most mennek kocsival Látom, kicsit csúszik az autópálya átadás. Az utolsó 3 mondat mai hozzászólás volt egy másik fórumon. Ha minden igaz július 12 lesz a dátum. Szerencsére mi 14-én megyünk."

Mi is.

De én már szkeptikus vagyok. Elvileg már tavaly át kellett volna adni

Előzmény: mepetya (43888)
gacco Creative Commons License 2013.06.30 0 0 43901

Szia!

Csak a tengerről!

Egy ismerősőm volt abban a szállodában de azzal nincs is gond,hisz ugye az egy nagy ,,szállodalánc" és külön tengerpart. Ők nem láttak medúzák,de ha vannak is ahogy már írták elég kicsik.Nem szoktak csípni,de ha valakit mégis megcsípne akkor tengervíz,meg esetleg fenistil gél.Aranyparton nem voltak,egyse!

De az ismerőseim se láttak egyet se!

A víz általában ilyenkor már nagyon jó,az idő meg pláne! Tengeri sün nincs!:)Gacco

Előzmény: Timómimó (43890)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.29 0 0 43900

Akkor egy a véleményünk senkinek sem akarok rosszat gondolom te is ezen a véleményen vagy elég sokszor jártam Primorszkoba és még Szozopoltól is egy nagyon kicsivel olcsóbb.Primorszko szép kis város a nem nagy nyüzivel mint napospart. Érdemes ott piheni,kikapcsolodni.

Előzmény: halley (43895)
gacco Creative Commons License 2013.06.29 0 0 43899

Lesz idén is öszeállitás?:DD

Valaki amúgy járt már az Aranyhomoki Hotel Bonita Beach-ben?Aki igen annak kiváncsi vagyok a véleményére meg ha van a képeire!:))

Heidi70 Creative Commons License 2013.06.29 0 0 43898

Szép délutánt mindenkinek!

Augusztus 3-tól van foglalásunk   ALBENÁN a hotel OÁZISBAN , all.ink. ellátással.

Van-e esetleg valaki, aki járt már ott mostanában? Milyen az ellátás, a hely, a szálloda?

Minden használhatót szívesen fogadok.

Köszönöm előre is!

Hédi

Szabó Kati Creative Commons License 2013.06.29 0 0 43897

Kedves Halley!

Tegnap meghoztuk a döntést, kipróbáljuk Primorszkot. Max, ha nem tetszik odébb állunk!

Köszönöm a válaszokat!

Kati

Előzmény: halley (43895)
Ágnes M. Creative Commons License 2013.06.29 0 0 43896

Köszi! :-)

Előzmény: Tulip990911 (43802)
halley Creative Commons License 2013.06.29 0 0 43895

Már hogyne értenélek! Sőt, dűlőre is jutottunk és már azonos dolgot ragozunk:

Akár Szabó Kati, (aki azt kérdezte, hogy "jó választás, ha szép strandot és esti nyüzsit is szeretnénk?") akár bárki más, nyugodtan menjen Primorszkoba, merthogy remek, sőt, szuper nyaralóhely. (Szerintem ár/érték arányban az egyik legjobb a BG parton.)

Én is, Te is tapasztalatból tudtuk mindezt megerősíteni.

U.i.: Annyit biztosan megért a mi kis írományváltásunk, hogy legalább sikerült az ideolvasók tudatába elhinteni Primorszkot is, mint szóba jöhető úticélt.

;-)

Előzmény: utazo idegen (43894)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.29 0 0 43894

Hát akkor menyetek én nem nem akadályozom meg de még mindig nem érted ,hogy aki most megy oda elöszőr én már miota ezt irom nem a körítést.Részemről ennyit . ui: nyugodtan menyetek Primorszkoba

Előzmény: halley (43886)
rebkaa Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43893

Szia,

Szívesen segítek. Szerintem a Dolphin is nagyon jó lesz, sokszor keresztülmentünk rajta és ugyanúgy nézett ki mint a miénk.

Akkor sorban: Aladzsa kolostor: -busz nem megy fel. Egyik verzió amit mi csináltunk. Buszmegállóban üldögéltünk amikor megállt egy taxi, hogy 2 leva /főért elvisz az Aranyhomokra. A buszjegy 1.6 leva, úgyhogy mondtuk OKé. De kirakattuk magunkat az Aranyhomok előtt 3km-el lévő nagy kereszteződésénél. Innen csak 1km-re van a kolostor, ami 15 perc séta. Visszafelé pedig kék jelzésű ösvényen jöttünk le, ami az Aranyhomoknál lévő főútra érkezik és onnan busszal vissza lehet jönni St. Konstantinba.

A buszmegálló igen, nagyon messze van. A szálloda tengerparti, ez pedig fenn a falu határában megy, gyalog 20-25 perc.

Várna belvárosa felé egy csomó busz jár: 8-as, 108-as, 31-es, 9-es, 409-es. Ezek közül a 31-es nem a Primorszkó park felé jár, de ugyanúgy a belvárosba visz. Primorszkó parkhoz jóa 9-es, 409-es, szintén jó Várna sétáló utcájához, de akkor belljebb kell leszállni.

Kértemaz információban egy jó kis Várna térképet. nem jó szkenelőnk, de a férjem majd beviszi  a munkahelyére és megpróbálom idevarázsolni, hátha jól jön valakinek.

Sajnos az all. inklusive átka, hogy legnagyobb bánatomra nem vacsoráztunk hangulatos éttermekben. Pedig nagyon szerettem volna, de minek, már így is totál elég volt a kajálásokból.

a vízben van egy-két kisebb fajta medúza, a tenger homokos, papucs nem kell.Kevés kagyló volt és nem olyan különlegesek.

A mi szállodánk nagyon csendes volt, l

Előzmény: Timómimó (43890)
Timómimó Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43892

Tudja valaki, hogy hogy lehet eljutni helyi busszal Várnából a Kőerdőbe (Pobitite Kamani)?

Köszönöm előre is!

Timómimó Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43891

Szia, mi két éve voltunk Naposparton 10 leva/fő volt a banánozás, nagyon jó, megéri!

A koktélokat nem tudom, mert mi AI-be voltunk.

Előzmény: adrika89 (43747)
Timómimó Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43890

Szia!

Hú mi most fogunk oda menni, csak mi a sima dolphinba - remélem az is ilyen jó lesz- jövőhét pénteken indulunk a párommal, fiatalok vagyunk 26-29 évesek, és rengeteg kérdésem van! :)

Elsőként az érdekelne, hogy az Aladja kolostorhoz pontosan hogy lehet eljutni, nagyon szeretnék ide elmenni, de azt írták nincs helyi busz ami odavisz, szóval ha kimegyek a főútra - ez alatt azt érted, ami a google térképen E87 meg 9-es jelzésű, csak mert az nagyon messze van. És akkor onnan taxival 2 leváért felvisz?

Várna belvárosába mikor bementetek, akkor hol szálltatok fel a buszra és melyikre, nem a reptérre, hanem be a Primosenko Park közelébe? Lehet it valami normális térképet venni?

Ettetek a különböző étttermekben, miylenek voltak, melyik jó?

A parton milyen a tenger, nem hínáros, medúzás? Kell olyan vizi papucs mikor bemész a vízbe, vagy homokos a part? Vannak kagylók? Érdemes búvárkodni, sima szemüveggel meg pipával? Nem hangos a szálloda? Tudtatok aludni?

Hát elsőként most ennyi kérdésem van, bocsi ha sok lett, és köszö szépen előre is a válaszokat!

zoilee Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43889

vagy épp kint lesz? :)

Szia! Mi aug. 14-től 21-ig leszünk Szozopolban, busztémában segíteni sajnos nem tudok, autóval fogunk menni. Üdv, Zoli

Előzmény: Nina28 (43830)
mepetya Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43888

"Next month will be very important for bulgarian highways development. Four sections part of three motorways will be opened. Probably the most important and maybe historical moment will happen at A1 Trakiya where the last 35 km. between Yambol and Karnobat will be finished. Bulgaria is going to have its first entirely finished motorway.
Two short but very important sections of A2 Hemus will be opened.
And the first EU financed LOT of A3 Struma between Dolna Dikanya and Dupnica will be completed.

So this is the opening schedule:
-June 30-th 17km. of A3 Struma between Dolna Dikanya and Dupnitsa North
-July 5-th 35km. of A1 Trakiya between Yambol East and Karnobat
-July 5-th 8km. of A2 between Shumen East na Panayot Volov
-July 30-th 8,5km. of A2 between Sofia Ringroad and Yana

We have a slight correction.A1 Trakia will be opened at july 12 The Minister of regional development anounced yesterday.

Also A2 section between Shumen East and Panayot Volovo is not supose to be opened at 05.07, but more likely at the end of july."

Ez nem jó hír azoknak, akik most mennek kocsival Látom, kicsit csúszik az autópálya átadás. Az utolsó 3 mondat mai hozzászólás volt egy másik fórumon. Ha minden igaz július 12 lesz a dátum. Szerencsére mi 14-én megyünk.

halley Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43887

De tudod mit?

Délután ruccanj át Szozopolból (úgysincs messze) és listázd össze a szozopoli óvároshoz, vagy más, sokak által felkeresett bolgár látnivalókhoz fogható primorszkoi túristacsalogató néznivalókat!

;-)

U.i.: Ugye Te sem vinnél magaddal túl sok ívnyi papírt?

;-)

Előzmény: utazo idegen (43884)
halley Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43886

Nem hiszem, hogy többször jártam volna ott.

Viszont az a néhány alkalom épp azért ismételte önmagát, mert számunkra is meggyőzően jó helynek bizonyult Primorszko. (Persze ettől még nem látnivalókkal telt helyként él az emlékünkben, hanem remek-jó helyként, ahová szívesen visszavágyunk máskor is.)

Előzmény: utazo idegen (43884)
rebkaa Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43885

100 leváért még delfinekkel úszni is lehet egy külön egyztetett időpontban. A múlthéten néztem végig a kiírásokat.

Olyan van, hogy 4 leva fényképező, de szerintem ezért senki nem fizet. beviszi és fényképez.

Az előadás után kiterelik az embereket, így külön fényképezkedni a kis cukikkal nem lehet.

Még egy dolog. A kártyatermináljuk esélytelen, hogy működjön, volt helyben pénzváltó. nagyobb volt nála a sor, mint a jegypénztárnál.

Előzmény: freezespider (43861)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43884

Lehet,hogy te többször jártál Primorszkoban mint én 35 év alatt de aki most megy oda piheni annak egy kicsit látványosság is . Nem gondolod? Na erről ennyit.

Előzmény: halley (43883)
halley Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43883

Nos én azért írtam, hogy nem osztottam a primorszkoi látnivalók terén a véleményedet, mert lejjebb ezt olvashattam:

"Bazár sor az rengeteg van nagyon sok látni való van a városban is."

Ezzel szemben Primorszko, vagy a környéke meglehetősen gyér a klasszikus látnivalók terén. (Persze póló- és giccsárus sorok tömkelege, az valóban van.)

A városban konkrétan szinte nincs is túristalátványosság. Az egyszem, fából-faragott-csónakos-és-játékos játszótér meg úgyis útbaejthető a déli strand felé rendszeresen.

Viszont a jó fekvésének köszönhetően pikk-pakk elérhető sok szép hely: Ropotamo, Szozopol, Szinemorec.

Ja, még egy érdekesség azért akad: messze túltekintve a primorszkói északi strand fürdőzőin, ott látható a régi Pártvezérnek, Todor Zsivkovnak az egykori állami nyaralója.

Előzmény: utazo idegen (43876)
T-boy01 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43882

Giurgiu - Russe határnál a Román oldal, a fehérrel jelölt kis kunkori úton kell menni, visszafelé a sárgán

http://goo.gl/maps/WMIV3

János 2 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43881

Heló!

Én is az vagyok. Én úgy gondolkodom, ha két hálókocsi jegy árért meg kapom a repjegyet azzal megyek, ezért volt a határ 11. 000. Egyszer próbáljátok ki. Akinek van szabadjegye az nyugodtan kockáztathat várhat olcsó repjegyre.

Előzmény: ujvarosinekata (43865)
T-boy01 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43880

Bukarest - Napospart kb 5 óra

http://goo.gl/maps/LcW1E

határátlépés csak 1 perc, mivel csak a hídpénzt kérik ez érdekli őket, mert EU utazó vagy

kérhetik a meglévő román útdíj megfizetését igazolni /rovigneta/ kilépés előtt

belépés után benzinkútnál bolgár útdíj 10 leva /vinyetka/

rusze várna útvonalat javaslom, ne rövidíts, rossz az út

várna után végig a 9-es úton napospartig

általánosan végig jó az út bukaresttől napospartig, giurgiu belterülete a határ közelében kivételével, de az sem vészes

Előzmény: Gábor19800 (43870)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43879

további szép napot megyek pancsizni a tengerre sziasztok

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43878

A delfináriumban van lehetőség csak külün fizetni kell a kameráért meg a fényképező gépért. De sokan a táskában felejtik és igy viszik be . Igy már lehet fényképezni meg videozni.

Előzmény: freezespider (43861)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43877

Szia ! nem fogsz, rengeteg szállás van itt Szozopolban . Ha megállsz kocsival vagy 3-4 ember fog kinálni szállást . Nagyon szép utatok lesz csak a sebbeségre figyelj. Ahogy átlépsz Bulgáriába ott van a senki földje . Ott van egy 50 es tábla ami nagyon nehezen vehető észre és ott aztán szedik a pénzt rendesen mert ott van a trafi de mögötte a rendőr. Igen csak sok kocsi szokott ott állni és alkudoznak.

Előzmény: g.l.b.70 (43862)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43876

Én azt irtam az igaz,hogy sok a látni való a fő út mellet a sok bazár meg a retro fotos a sok ruházati suvenir meg a sétálló utcában a sok árus.

Előzmény: halley (43873)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.28 0 0 43875

Szia! Az út mellet ne álljatok meg még ha le is tudtok kocsival hajtani mert rögtön viszik az autot a lopó autoval . Igy jártam én is tavaly.

Előzmény: halley (43873)
Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43874

Szia!

Idén még van FIP. Szabadjegyet kiváltani, magyar kusetba helyjegy 14 euro irányonként, és fejenként.

Reggel 11 körül indul a Nesebar, másnap 11 körül burgaszban vagytok.

Buszpályaudvaron figyelni kell a táskákra-zsebekre, van pár helyi rézműves zsebtolvaj...

Anyagi okok, és talán az utolsó szabadjegyes nyár miatt megyünk mi is vonattal :)

Előzmény: ujvarosinekata (43865)
halley Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43873

Naszóval Primorszko:

Mi eddig háromszor voltunk ott, mindig jól éreztük magunkat. Ebből csak egyszer volt előre foglalt szállásunk, pedig "nagycsaládosok" vagyunk. Így is simán ment, csak rá kellett egy kis időt szánni.

DE! Meglehetősen zsúfolt a városka a nyár derekára, erre számítani kell. Amikor mi jártunk ott, leginkább csehek voltak, de mindig akadtak magyarok is.

Építészetileg leginkább az átlagos bolgár parti kisváros a jellemző rá, a helyhiány miatt felfelé törő szálláshelyekkel és kevés parkolóval. Sőt, mára már alighanem egészen a félsziget csücskéig mindent be is építhettek.

Sok szállásból szépen látszik a tenger, valamelyik strand felől. Ez remek.

Viszont épp ezek miatt ne sok helyi látnivalóban reménykedjetek, ezügyben nem osztom Utazó Idegen véleményét.

A bazársor inkább a városka bevezető útja mentén alakult ki (tehát kiadós sétával érhető el a legtöbb belső szállástól) , ahol viszont ezen túl rendszeres csalga-fellépőkkel tarkított bárok is vannak. Ez is remek.

És kiépítettek a főúttól bekötő szakasz mentén egy aquaparkot is, akit ez is vonz, annak ez is remek adottság.

De, és ismét DE! A két strandja a városkától elérhető helyeken bitang zsúfolt tud lenni. (Leginkább Kiten felé félúton oszlik annyira a tömeg, hogy kellemesen ki lehessen élni a családos fürdőzés helyigényét. Vagy a lejáró melleti csücsökben, ahol néha kevesebben telepszenek le.)

Ja, és a déli strandra levezető forgalmasabb csapás mentén igencsak slötyiszag is tudott lenni annakidején, érdemes az orrlikakat behunyni.

Előzmény: Szabó Kati (43851)
halley Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43872

Köszi!

(Ha hétvége felé megyünk, akkor több, mint valószínű, hogy arra fogok kerülni. Egyre kíváncsibbá váltam.:)

Előzmény: gradinar (43864)
szabozsolo 1 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43871

Tavaly itt voltam!Kb40000 volt a szállás ai. ellátással,egy főre.A tenger felőli kilátás többet ért szerintem. Azt tanácsolnám menj oda és ha valami  nem jó akkor hagyd ott az ai.-t és ülj be valahova.10 ronggyal fizetsz kevesebbet,ha nem kéred! 24 liter benzin,egy karton cigi,reálisan gondolkozva!Csak sörből a 10x-esét leittuk! 

Előzmény: tbajusz (43835)
Gábor19800 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43870

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Bukaresttől még kb. mennyi menetidővel lehet számolni Napospartig autóval? Határátkelés, utak minősége, hatóságok? Kb 2 hét múlva indulunk, bármilyen infót nagyon köszönök!

csáki68 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43869

Szia Levi62.Mi Aug 13-22 megyünk a Bellevueben.Mikor hazaértek irjál majd az élményekröl.Nektek jo utat és nagyon jo pihenést.

Előzmény: Livi62 (43827)
mankamoncsi Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43868

Szia! 

Én itt találtam nagyon sok jó információt:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955

Remélem te is megtalálod amit keresel.

Moncsi

Előzmény: g.l.b.70 (43862)
áim Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43867

Írj egy privit a konkrét adatokkal, és segítek számolgatni!

Előzmény: ujvarosinekata (43866)
ujvarosinekata Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43866

Neked is köszi az infókat,én is 100.000 körül tippeltem,nincs klubtagságunk sem és augusztusban mennénk(csak ekkor tudunk)...

Kata

Előzmény: áim (43859)
ujvarosinekata Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43865

Szia!

Nagyon sokat segítettél még kezdő vagyok,de már én is felfedeztem,milyen gyorsan változnak a jegyárak.Mi vonattal tervezzük(férjem vasutas)de mostanában pletyka szinten egyre többet hallja,hogy megszüntetik a FIP-et.:(Ezért keresem az alternatívákat,de még soha nem repültünk:)Szóval köszi minden infót.

Kata

Előzmény: János 2 (43858)
gradinar Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43864

A Strezimirovci (SRB - BG) határátlépő egész napos üzemben működik? Ti mikor, a nap melyik szakaszában jártatok arra?

Amikor en gyakran jartam arra, egesz napos volt, szerintem most is az. Jellemzoen keso delutan leptem at a hatart.

G.

Előzmény: halley (43834)
ancsad1 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43863

Kedves János!

Az ötletet, mármint a napi többszöri folyamatos figyelést köszönöm. Rajta leszünk mi is, de számunkra igazán nagy segítség lenne, ha esetleg te is tudnál besegíteni. Ha esetleg jelzéssel lennél, nekem egyszerűbb lenne emailen keresztül, mert azt naponta többször is megnézem, ide nem járok fel olyan gyakran.

Előre is köszönöm neked!

S a többieknek is, igazán hasznos ez az infó csere, mindig okosodik az ember!

Üdv: Ancsa

Előzmény: János 2 (43709)
g.l.b.70 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43862

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hol találok bolgár szószedetet, vagy olyan helyet, ahonnét az alapvető kifejezéseket ki tudnám nyomtatni?

Köszönöm:)

Vasárnapról hétfőre virradó éjjel indulunk Szozopolba. Autóval, Szerbián keresztül, 2 felnőtt és 3 gyerkőc. Megfogadtam párótok tanácsát, ott keresek majd szállást, remélem nem sülök fel vele.

freezespider Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43861

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a várnai delfináriumban van lehetőség fotózkodni a delfinekkel, esetleg simogatni őket?

Előre is köszi a segítséget!

tbajusz Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43860

Hello!

Köszönöm a kimerítő választ! Segített, most már nem voltál annyira "borús"..

Szerintem hagyom így a foglalást, ha meg nem tetszik valami ( pl. az étel ) akkorkeresünk jobbat!

Előzmény: wapepe (43856)
áim Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43859

Attól is függ, hogy mikor akartok menni, mennyire kötött a dátum, van-e klubtagságotok, stb.

Ha július-augusztusban akartok menni, akkor fejenként 25 alatti árat kifogni már tényleg szerencse lenne szerintem. Szeptemberre sokkal olcsóbb is lehet.

Előzmény: ujvarosinekata (43852)
János 2 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43858

Heló!

A 12 év alatti jegyárakat nem ismerem, nem tudom van-e külömbség/kinőttek a gyerekek/. Nálam az idén 11 000 Ft volt a határ az idén irányonként személyenként. Azonban két főre vetítve több, min 10 000 Ft-tal olcsóbban is megtudtam volna venni. Nem vártam. Mindenkinek a saját zsebe dönti el.

Fontos, hogy naponta többször nézd, nem ártana hajnalba is. Szerintem a WIZZAIR-nak régen volt akciója, rövidesen be fog dobni valamit.

Tudom nem sokat segítettem.

Előzmény: ujvarosinekata (43852)
Domcsa Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43857

Üdv.

Az Orosz turisták tömege sajnos minden szállodában jellemző.Ezt mi mindig úgy oldjuk meg hogy az étkezési idők kezdete után várunk egy 30-40percet addigra lecseng a tömeg és nagyráészt nyugiba tudunk étkezni.Az hogy a hotelnek volt saját része a strandon az mindenképp előny,mert napi 25leva alatt nem nagyon tudsz lepakolni.

Előzmény: wapepe (43856)
wapepe Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43856

Helló Bulgária??, tbajusz!

tbajusz, nem tudok tanácsolni semmit az AI legyen-e kérdésedre.

Victoria Palace-ban a reggeli svédasztalos kontinentális, sok salátával, gyümölccsel. Az ebéd 4-5 főétel + vega, köretek, saláták, gyümölcsök. A vacsora kb. mint az ebéd, azzal a különbséggel, hogy sok a darált húsból készült étel.

A legjobbak az italok, valamennyi hideg, 2-3 féle üdítő, helyi (jó) sör, iható fehér-vörösbor, rakija, gin, whisky, rum, vodka stb. A röviditalokat az étteremben – azt hiszem – nem adják, a büfében mindig volt.

Az étterem kb. egy rosszabb menza. Nyitáskor 30-40 orosz várja, hogy bemehessen, azután púposan megpakolják a tányérjaikat, ebből megesznek egy normális adagot, a többit otthagyják. Ha nyitás után mentek, tömeg lesz kb. 20-30 percig, a húsok elfogynak, s a személyzet nem szakad meg a csévék feltöltésében. Azután helyreáll a rend. Kétféle leves van, általában valamilyen püré, de volt gulyás ízű húsleves és valamilyen ízű gulyásnak nevezett leves is.

Ha gyümölcsöt (barack, dinnye, banán) akarsz enni és van kirakva, nem szabad gondolkodni, mert az oroszok elvitelre is elhordják. Ugyanez a desszertekkel, 4-5 féle sütemény általában van. Jégkrém (fagylalt?), neszkávé mindig van.

Kaját a szálloda közvetlen közelében 6-8 helyen tudsz venni vagy rendelni. Kínai étterem, több pizzéria, hagyományos étterem, steak house … stb. Reggelihez van 2 szupermarket is, az áraik viszonylag olcsóak.

Étel vásárlással olcsóbban kijönnétek, az ital a szupermarketben olcsó, de nem biztos hogy hideg, és ráadásul el is kell menni érte. A szállodában minden helyben van.

A neuralgikus pont a szálloda strandja. Az ötszáz… valahány szobához van kb 70 napernyő és vagy 180. nyugágy. Reggel 6-kor már foglalni kell, különben lehet menni a tengerparti strandra kb. 200 métert. Itt egy napernyő 8 BGN, nyugágy 8 BGN, egy napernyő alá 4 nyugágyat szabad tenni, de napernyő nélkül ott nem lehet a homokra feküdni.

A tenger egyébként szuper, medúza, hínár  nem volt.

Még egy kérdést kaptam a pénzváltásról. Forintot is váltanak a legtöbb helyen, 100 HUF = 0,622 - 0,633 BGN. 1 € = 1,91 – 1,95 BGN. Erről többet nem tudok, én vittem kp.-t 156 HUF/BGN, de kártyával is lehet fizetni.

Előzmény: wapepe (43796)
Szabó Kati Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43855

Köszi!

Jársz mostanában Primorszkóban? Meg tudnád nézni milyen a House Emo? Az északi strand város felőli részén van a part mellett.

Csak ha nem nagy kérés és tényleg arra jársz!!

Köszi

Előzmény: utazo idegen (43854)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43854

még annyit csak birjátok a kis bazár sort megnézni .Rengeteg dolog van.

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43853

Szia! Primorszko nagyon jó döntésvolt. Bazár sor az rengeteg van nagyon sok látni való van a városban is . Van egy nagyon nagy csúzda pareste kezdödik az élet szerintem mindenhol.  Ha kirándulni akartok nincs messze a ropotámo folyó. Itt hajóval lehet kimenni a tenger torkolatig oda vissza .Ez kb 1- másfél óra út. Ez egy dzsungel folyó amin van látni való . Egy magas szikla úgy néz ki mind egy oroszlán fej nagyon érdekes.Carevó egy kicsit lejebb van ott ha szeretitek a magasságot akkor a mólón sétálni is lehet úgy ,hogy alatad kb 15 méter mélyen hullámzik a tenger. Akinek tériszonya van annak az gond lehet.Primorszkoban a szállás konkrétan nem tudnék ajánlani mert "ahány ház annyi szokás" . Rengeteg szállás közül  válogathatsz. A szállásokat direkt úgy építették ki ,hogy közel legyen a strandhoz. A 33 Euro nem is olyan rossz ár naponként.Ha otthon rendelsz szállást sokkal többe fog kerülni mint ha kint keressel. Én jártam igy és azóta kint keresek szállást. A piros lámpánál vagy 5-6 ember jött oda hogy szállást adjon ott lebegteték a kulcsot. Bulgáriában csak napot fizetsz nincs semmi féle adó meg biztosítás mint az utazási iródában. Amúgy a víz most megközelíti a 26-27 fok meleget iszonyú kellemes. Primorszkoban a stran nagyon hósszú és nagyon nagy és kristály tiszta a víz se egy hínár se medúza.Bocsi ,hogy szállás ügyben nem tudtam segíteni mert rosszat nem akarok mondani. Szia Utazó

ujvarosinekata Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43852

Szia!

Tudnál segíteni abban,hogy 2 kisgyerek(12év alatti)2 felnőttnek kb.  mennyi az "olcsó-nem várok tovább" repjegy Burgasba oda-vissza?Köszi!

Kata

Előzmény: János 2 (43709)
Szabó Kati Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43851

Szia kedves Utazó Idegen!

Fórumon olvastam, hogy tudsz ajánlani szállásokat. Mi tavaly Neszebárban voltunk, most a Szozopol alatti rész érdekelne, konkrétan Primorszkót néztem ki. Szerinted jó választás, ha szép strandot és esti nyüzsit is szeretnénk? Konkrétan egy kis bazársorra gondolok. Kétféle szálláson gondolkodunk az egyik olcsóbb, de vízhez közeli, ilyet már találtam 33 euróért 4 főre, vagy medencés elitebb. Ez a neten kb 45 euró per nap. Eddig mindig helyben foglaltunk szállást, de ha most sikerül megfelelőt találni, foglalnánk itthonról. Ha van javaslatod, konkrét szállás, szívesen venném a segítségedet.
Július 18-28 között 7 nap 2+2gy.Előre is köszönöm!
Bocsi, hogy itt zavartalak, de priviben nem ment el a levél!

Szabóné Kati

Nina28 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43850

Nem tudja véletlen valaki hogy az IBUSZ még mindig a németh travel buszait használja? mert hát elég sok rosszat lehet olvasni a  Németh travelről és a buszakrol.  nekünk csak az van a szerződésben hogy Bolgár expresszjárat.

Nina28 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43849

Akkor majd egy üditőt :)

Előzmény: utazo idegen (43848)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43848

Szia! Köszi én egyáltalán nem iszom majd űdítöt

Előzmény: Nina28 (43841)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43847

Nagyon szép utat

Előzmény: Ga-doo (43844)
Domcsa Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43846

Jó utat,kellemes pihenést!!

gambl-R Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43845

Jó utat! :)

Ga-doo Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43844

Köszöntem :D csakmert holnap indulás van :D

Előzmény: gambl-R (43832)
áim Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43843

OFF:

Ha valaki szeretne a napokban még wizz jegyet foglalni, és egyébként mindegy neki, hogy kin keresztül teszi, az légyszi dobjon egy e-mailt!

Új wizz kártyám van, és péntektől vasárnapig pontduplázós hétvége is lesz, szóval meglehetős komoly pontmennyiség jönne minden foglalásból.

Előre is köszi!

ON

Nina28 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43842

Szia :) hát remélem nem egy nálam öregebb buszunk lesz majd :D mert akkor jobb ha gyalog megyünk. :) Zene nem kell, majd boldogit az férjem :D

Előzmény: gacco (43831)
Nina28 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43841

Szia!

Akkor akár majd megihatnénk egy Rakiát ha lesz kedvetek :)

Előzmény: utazo idegen (43840)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43840

Mi a párrommal szerintem kint leszünk még .

bbg Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43839

Köszi szépen!

Előzmény: utazo idegen (43837)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43838

egyetértek

Előzmény: gambl-R (43833)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43837

Szia bbg! Ha nem kér előleget akkor ráérsz akkor kint fizetni. Én mindig első v a második nap fizetek hogy mennyi napot töltök ott.Én szerintem minél hamarabb fizetsz annál jobban játod ,hogy mennyiből tudsz gazdálkodni. Esetleg  étterem vagy ajándák az otthoniaknak stb. De azt is megcsinálhatod hogy ha az elsőnap tovább szeretnél állni akkor csak annyi napot fizetsz amenyit ott voltál. Ez nővéremékkel is megtörtént.Ha meg foglalot fizetsz akkor nagyon vigyázni kell mert  kiakarja fizetetni veled az egészet azzal a címszoval ,hogy nektek tartotta fenn a szobát.

Előzmény: bbg (43826)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43836

Szia ! A szálloda tényleg szép és jó pont bent van a újváros központba. Nincs messze a sétáló utcátol itt  van vagy 3 disco az mind oda hallani. Mi ott foltunk apartmanban a szálló előtt igen csak hajnali 4-5 ig nyomaták. Ez egy kék apartman ház. Következő évben mentünk az ó városba.

tbajusz Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43835
Hello!

Victoria Palace:
Szerinted jobban járnék, ha lemondaám az AI ellátást?? Megyek majd az utazási irodába, de nem tudom van a közelben jo kajázó? Sokat kell menni egy ebédért? Stb... Ha engedékenyek lesznek az irodában lehet szállodát váltok!

Van a közelben ilyen árkategóriában hotel., ami már bevált??
halley Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43834

Na, még egy kis faggatózásom:

A Strezimirovci (SRB - BG) határátlépő egész napos üzemben működik?

Vagy csak időszakos nyitvatartású, mint a tiszaszigeti (azaz reggel-valahánytól délután valahányig) ?

Gradinar és Eszel49!

Ti mikor, a nap melyik szakaszában jártatok arra?

gambl-R Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43833
En csak azt nem ertem, hogy miert van egyaltalan szukseg utazasi irodara s nyaralashoz...e
gambl-R Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43832
Szemelyi kell, vsgy utlevel. A lakcimkartyadra senki sem kivancsi. :)4
Előzmény: Ga-doo (43824)
gacco Creative Commons License 2013.06.27 0 0 43831

Szia!

Még nem utaztam az Ibusz buszaival,de van egy pár kép róluk a neten.Szerintem olyanok mint a távolsági buszok a régitől az újig mindenféle van!

De vigyetek valami Mp3-at a buszra mert az út jó hosszú lesz és sajnos visszafele elég fárasztó lesz!De a szálloda tényleg jónak tűnik!:)

Nina28 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43830

Sziasztok :)

Augusztus 16-án megyünk az Ibusszal Sozopolba Amore hotelben lesz a  szállásunk, amit elvileg jó és szép :)... valaki esetleg akkor jön még velük? vagy épp kint lesz? :) Ibusznak a busszai milyenek? van valami tapasztalat? 1éve Olaszba voltunk egy Szegedi irodával..és hát--- a  busz,, Borzalom volt :(

solozo Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43829

Reméljük, a hejesírás is javul addig... :-)

Előzmény: Livi62 (43827)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43828

Szia.

Köszönöm az útbaigazítást. Szebb időt és jó nyarat kívánok minden utazónak!

Előzmény: stevie-13 (43782)
Livi62 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43827

Szia!Mi Jul.1-Jul.11-ig leszünk a Bellevueben.Tavaj ugyan ekkor voltunk ott.Szerintünk ez a szálloda nagyon szuper!Az ételek finomak és jó mínőségúek.Bőséges a választék.A szoba tágas,tíszta.Minden nap törölköző csere.Ágynemú csere a 10 napból kb.3x.Van hasonlítási alapunk,ugyan is voltunk már a Naposparton másik szállodákban.

Ha hazaértünk akkor megírom a tapasztalataimat.Reméljük hogy ebben az évben is meg maradt a mínőség és a színvonal. 

Előzmény: csáki68 (43822)
bbg Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43826

Kedves marci3 és utazó idegen,

köszönöm a válaszokat, így nyugodtabban vállaljuk be a helyszínen történő szálláskeresést. Arra még kíváncsi lennék, hogy mikor kell fizetni Zimmer Feri bácsinak: első nap a teljes periódusra, vagy előleg a szállás elfoglalásakor + törlesztés utolsó napon? Kérdem ezt arra a lehetőségre gondolva, hogy esetleg már második nap odébbállnánk, ha kiderül, hogy valami nagyon nem tetszik (nem működik a légkondi, becsődöl a WC, bármi). Nem vagyunk finnyásak, de egy kis extra mozgási lehetőség mindig jól jön.

Köszi!

Előzmény: marci3_ (43777)
mankamoncsi Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43825

Szia!

Köszönöm a segítséget. Bementem itt Békéscsabán a pénzváltóba, 164 ft-ot kérnek 1 leváért.

Ami a buszt illeti, én is találkoztam ezzel a menetrenddel a neten. Ezek szerint a bolgárok nem olyanok mint a magyarok, hogy minden második hónapba változtatnak a menetrendeken.

Még egyszer köszi az infót, és szép nyarat.( És melegebbet mint a mai.)

Előzmény: Timómimó (43744)
Ga-doo Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43824

Üdv! Egy fontos kérdés.Határnál a személyigazolvány vagy utlevél kell igaz? A problémám hogy a lakcimkártyám most nézem h el van homályosodva.A lakcimem ami nem tul jó olvasható.Szerintetek ez probléma? Mert van érvényes utlevelem is.Nem emlékszem h az utlevélhez oda kellett adni a lakcimkártyát is???Köszi

nagymamam Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43823

Jó hosszan válaszoltam, de a technika ördöge miatt elveszett. most csak röviden: Tisztaság, a vendégek fogadása (az iroda szervezte úgy hogy előbb ott voltak) az ételek minősége. Van ott  képviselőjük , az irodának fizettek, neki kell elrendezni, hogy az utas azt kapja amit itthon bemutattak,  leírtak neki. Azért megy valaki irodával, mert nem szereti ezeket maga intézni, akkor nem is szabad kitenni ilyen helyzeteknek. Az irodák legtöbbször csomagot árusítanak, a vendég ritkán válaszhat az ellátásnál, pl nem kér AI-t. Ez nem jelenti azt, hogy bármilyen étel megfelelő. Ugyanis semmivel sem olcsóbb, mintha pl egy másik étteremben maga rendel az ember. Az iroda azért kapja olcsóbban, mert előre sok helyre szerződik, de ez nem a rosszabb minőséget kell, hogy jelentsen.

Előzmény: Domcsa (43808)
csáki68 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43822

Sziasztok.Mi Augusztusban mennénk Napospart Hotel Bellevue Beach.Szerettetel várnék minden hozzászolást, véleményt ,tapasztalatot köszönöm.Imre

Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43821

Még jó, hogy idén vonattal megyünk...

Egyébként szemetek a pályadíjszedők, ha nincs apród euroban, kapsz vissza dinárt :(

Előzmény: stevie-13 (43820)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43820

Július 1-től a szerb autópályadíjakra is áfát kell fizetni (eddig 0% volt), így az útdíj 20 százalékkal drágul... :-(

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=06&dd=26&nav_id=726621

halley Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43819

Nem Szófia felé mennénk tovább, hanem Perniktől délnek fordulnánk.

Egyébként is nagyon komálom az átlagos túristacsapásoktól eltérő irányokat, vagyunk ennyire bevállalósak. Így, ahogy írtad is, "a kalandvágy indokolhatja az erre való kitérést" - ez ránk is igaz. ;-)

Köszi a véleményt, megerősített!

Előzmény: gradinar (43815)
gradinar Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43818

És még egy kérdés: ha Blagoevgrad felé tartunk, akkor pölö szóba jöhetne a Macedón területre továbbautózás, majd onnan letérés. Az esetleg érdemesebb?

Szerintem a makedón határátlépés még mindig kiszámíthatatlan időigényű, tehát nem. Arról nem is beszélve, hogy az utak sokkalta kanyargósabbak arrafelé.

G.

Előzmény: halley (43789)
halley Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43817

Köszönöm a biztató választ és tapasztalatot!

Előzmény: eszel49 (43813)
gradinar Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43816

Holnap Tatán...

helyett holnapután, pénteken Tatán.

G.

Előzmény: gradinar (43814)
gradinar Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43815

Sterzimirovci felé is átléphető a határ

Sokszor mentem át arrafelé nyaranta. Az út nyögvenyelős, de viszonylag jól járható. Magán a határátkelőhelyen egyetlen egyszer találkoztam egy török autóval, egyébként mindig szabad volt az út (bár az átléptetés sebessége hagy maga után kívánni valót).

A nagyobb probléma a határól Szófiáig eljutni. Arrafelé rosszak az utak, ki sincs minden rendesen táblázva.

Azt tehát vegyétek figyelembe, hogy ez a variáns csak akkor játszik igazán, ha a normál átkelőhelyen, Kalotinánál úgy közel két óra a várakozás, egyéb esetben kizárólag a kalandvágy indokolhatja az erre való kitérést.

G.

gradinar Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43814

Surdulica település (mintha a Macskajajból láttam volna élőben egy kis részt)

Ráhibáztál! A Marković-familia (Boban és Marko) Vladićin Han-ból való - itt kell letérni Strezimirovci felé.

OFF

Holnap Tatán a Víz, Zene, Virág fesztiválon 18.30-tól ők koncerteznek.

ON

G.

Előzmény: eszel49 (43813)
eszel49 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43813

"Ment már Valaki Bulgáriába úgy át Szerbiából, hogy nem a megszokott nisi letérést követte?

Én azt néztem, hogy Sterzimirovci felé is átléphető a határ (talán rövidebb várakozásokkal, ha hétvégére esik az út)."

2009-ben ott mentünk át Szerbiából Bulgáriába. Azon a napon is nagyon nagy Török vendégmunkás forgalom volt, ezért választottuk a Sterzimirovici határátkelőt, várakoznunk nem kellett csak mi voltunk a határátkelőn.

"Ki ismerős arrafelé? Jól járható a hegyi út? Akár szerb, akár bolgár oldalon? A határátlépő  mindenki által járható, vagy csak ún. "kishatárátlépő", ami a szomszédos állampolgároknak (SRB és BG) van fenntartva."

Hangsúlyozom 2009-es információk: Szerb oldalon az út a jó minőségtől egészen a murvás útig teljesen külfönböző volt, a bolgár oldalon egy nem túl jó minőségű,de nyugodtan járható út volt.

Bár a kishatárátlépő a méretét tekintve igaz, de nem csak szomszédos állampolgároknak volt fenntartva.

Google maps street view funkcióval bolgár oldal megtekinthető. Ez a link elvileg google mapson az átkelőt mutatja. http://goo.gl/maps/fhL3m 

Összeségében szerintem legalább 1 óra kitérőt jelent, nekünk megérte az út élményekben gazdag volt: Surdulica település (mintha a Macskajajból láttam volna élőben egy kis részt), Vlasina tó pedig gyönyörű.

Domcsa Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43812

Szerintem ne variálj! Nem vagyunk egyformák miből gondolod hogy a másik biztosan jobb lesz,én személy szerint nem húztam volna fel ennyire magam.Köztudott hogy ezeken a nyaralóhelyeken szinte a borravaló a fizetésük másik étkezésnél úgy hogy mi nem fogyasztunk alkoholt nehezen tudom elképzelni hogy bort vetettek volna velem.Főleg hogy AI-n vagyunk.Egyébként ez egy nagyon szép hotel kívülről rengetegszer láttuk,és pár méter a tenger.

Előzmény: tbajusz (43809)
il D co Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43811

A 29570-es hozzászólásomban belinkeltem, ami miatt én is megváltoztattam a szállásunkat. :/

Igaz, akkor még csak írásban foglaltam, utána már az új szállásra utaltam az előleget.

Pedig nagyon jól néz ki, szeretem az ilyen jellegű épületeket.

Előzmény: tbajusz (43809)
il D co Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43810

köszi :)

Előzmény: Tulip990911 (43807)
tbajusz Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43809

Hello!

Mi is mennénk ebbe a szállodába... Nem örülök a sok rossz tapasztalatnak, lehet megpróbálok másik szállodát választani.

Én a Green Travelnél folglaltam nem tudom lehet-e még módosítani ( 40% már be van fizetve ). Érdemes szerintetek még variálni??

Jól felhúztam most magam!

Domcsa Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43808

Ne haragudj nem kötözködni akarok de ebben mi az amit az iroda számlájára írnál?

Előzmény: nagymamam (43805)
Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43807

Szandál nem kell, nincs szikla, nincs tengeri sün :)

Előzmény: il D co (43792)
emery2 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43806

Köszönöm :)

Előzmény: Jeff. (43793)
nagymamam Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43805

Hát nagyon sajnálom, hogy így jártatok. Az időjárásról nem tehet senki, de a többit én az utazási iroda hibájának tartom főként. Nagyon szeretem Bulgária tengerpartját, többször voltam, mint itt sokan a topicban, de mindig saját szervezésben, még 1977-ben is. Mindig lehet jó szállást találni, tisztát, stb legfeljebb nem közvetlen a tengerparton, bár júniusban még az is belefér. 2006-ban és 2012-ben is de. érkeztünk, ki jöttek értünk a reptérre ( igaz ezt külön meg kellett fizetni, de olcsóbb volt mint az utazási irodák által felszámított transzfer ár), és el is foglalhattuk a szobát. Max reggelit kértünk a szálláshoz, Bulgáriában bárhol jókat lehet enni a saját válsztásod szerinti időben és helyen.  Próbáld meg a Neckermannal elintézni valami kis kárpótlást. Ráadásul szerintem ez még maguknak a bolgároknak se jó, mert rossz hírüket keltik, pedig általában nagyon jó ott nyaralni.

Domcsa Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43804

Sajnálom hogy ilyen rosszul éltétek meg a nyaralást,bár a repülős utaknál senki nem tudja előre mikor indul a gép.A szobát itthon is 14-után lehet átvenni.Ritka amikor előbb át lehet venni.Remélem jövőre jobban fog sikerülni a nyaralás.

bulgária?? Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43803

Szia!

Én most készülök ugyanebbe a szállodába. Olvastam jó és rossz véleményeket. El is bizonytalanodtam, mert nem azért fizetünk, hogy nyaraláskor is bosszúság érjen.

A liftről a legtöbben rossz véleménnyel voltak. Sajnos már változtatni nem tudok, mert be van fizetve és az időpont is közel van.

Megpróbálom jól érezni magam, mert egyelőre ennyit tehetek.

Kérdésem a pénzre vonatkozik. Eurót vagy levát érdemes vinni illetve milyen összeget?

Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43802

Szia!

A két aquapark:
www.aquapark.bg  - Ez a "régi" park, Action Aquapark a neve. A 9-es út jobb oldalán, Sunny Beach északi részén van.
www.aquaparadise-bg.com  - Ez a New Aquapark Nessebar. Aheloy után, a 9-es út jobb oldalán, majdnem Nessebar-ban van, látszik az útról.
Személyes vélemény: az utóbbi hely jobb :)

Éttermi árak: 2 felnőtt, 2 gyerek, /akik növésben vannak, plusz tengerparton, tehát zabálnak/
főételek 4-12 leva
köretek 1-3 leva
sör 1,5-2,5 leva
masztika /ebből a "malo" a feles/ 1,5 leva
A legdrágább vacsi kb 70 levára jött ki négyünknek :D

Előzmény: Ágnes M. (43795)
T-boy01 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43801

http://goo.gl/maps/s1qgJ

zoomolható

DSK Bank, ATM, Burgasz, Bulgária /OTP csoport tagja/ ATM a bank zárt előterében

Pontos cím: Бургас, Жк. Изгрев Бл 109а

T-boy01 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43800

http://goo.gl/maps/vq38i

DSK Bank / OTP csoport tagja/

ATM a bank zárt előterében

Napospart végén Nessebar "újváros" részében buszmegállónál

busz napospartról 1 leva

beacira Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43799

Szia! Nagyon köszi az infókat! Ha valami még eszembe jut, lehet, hogy kérdezek még.

Előzmény: mepetya (43790)
zuzmókácska Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43798

Kedves Delapenya!

Mi most készülünk ugyanide, köszi a hasznos infókat! Ha megtennéd, akkor én szívesen venném az általad ajánlott képeket, videókat! És lenne még egy kérdésem:milyen pénznemet érdemes vinni, illetve mennyit? Mivel gyerekkel megyünk néha azért kell egy plusz fagyi+ egy kisebb ajándék az itthoniaknak!

Előre is köszönöm!

Előzmény: Delapenya (43181)
T-boy01 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43797

http://goo.gl/maps/HWOsu

ACTION AQUAPARK SUNNY BEACH   a naposparton

zoomolható

Előzmény: Ágnes M. (43795)
wapepe Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43796

Victoria Palace, Napospart

Neckermann Utazási Iroda  (HU NAH 42425)

06.18-án jöttünk vissza az AI utazásról. (Senkinek ilyen élményt!)

A repülő rendben leszállt, fél tíz körül a szállodában voltunk. Bejelentkezni nem lehet, a csomagokat a recepció mellett lehetett hagyni (vigyáznak rájuk!?), a bejelentkezés 14 órakor kezdődik, ezt az utazási iroda elfelejtette megemlíteni. Átöltözni nem lehet. Amikor a becsekkolás kezdődik, akkor van vége az ebédnek is, nekünk ez kimarad. Sorállás a recepció előtt, majd ¼ 3-kor mondják, hogy mindenki menjen át a recepció mögé, ahol tülekedés, névsoregyeztetés, útlevél-leadás, a pult másik végén kulcskeresgélés, karszalag felrakás következik. Átadják az étkezéseknél bemutatandó kártyát, ezen jelölve van, hogy már aznap jogosultak vagyunk ebédre. Az utolsó napon ¾ 6-kor indult a busz a reptérre, reggeli még nem volt, de a kártya szerint ebédre is jogosultak lettünk volna.

Becsekkolás után a bőröndöket nem lehet a szobába felvinni, csak a hordár hozhatja. Hozta is, letette, várta a borravalót. Mondtam, nincs apróm (tényleg nem volt még), mondta, nem baj, tud visszaadni. A tízesből 5-öt visszaadott.

A becsekkolás csúszásának nincs köze a szoba takarításához, mert csoportváltáskor a takarítás ágynemű cserével, stb. kb. 15 percig tarthat. Ezt egész héten tapasztaltuk, ha jött a szobaasszony (mert olyan is volt, hogy nem jött). Ha jött, megigazította az ágyat, ágynemű csere egész héten nem volt, vízzel (nem tisztítószerrel!) kimosta a poharakat, ha úgy gondolta, cserélt 1-2 törölközőt, azután távozott. A balkonon egész héten nem söpört. A szobában nem volt szeméttartó, reklámtáskában gyűjtöttük a szemetet, ha megtelt, ki lehetett tenni a folyosóra.

A szoba berendezése kb. 30 éves. Az oldalfalak tiszták, mivel kb. 1 méter magasságban körbe vannak festve. A balkonajtón még látszik az új üvegekre ragasztott papírcímke ragasztója. A fürdőben a villanyborotvának nincs konnektor. A hűtő leolvadva.

A balkonról a kilátás ragyogó. A 6. emeleten voltunk, délelőtt napozni is lehetett itt, délután már árnyék volt. Délutántól megfordult a szél is, lehűlt a levegő, polár felső nélkül nappal is hideg volt.

A szálloda a sétány mellett van. A sétányon minden „kocsma” zenés, óriási hangfalakkal, próbálják egymást hangerőben túlszárnyalni. A szállótól balra délelőtt 10-kor kezdődik a zaj, a basszuson kívül mást nem hallani a zenéből, a mély hangok zárt balkonajtó mellett is éjjel 1 óráig tisztán dübörögnek.

A jobb oldalon egy karaoke bár van, délután 4 körül kezdenek, ugyancsak teljes hangerővel, éjfélkor leállnak. Aki ott énekelni akar, megteheti, az egész szálloda a közönség. Természetesen a mellettük lévő bárokban ugyanilyen hangerővel szól mindenféle stílus.

Nyitott ajtónál aludni nem lehet.

Külön oldalakat igényel a lift működése, illetve nem működése, az a la cart vacsora (az étlapon összesen 2 menü) kiszolgálása, ahol a pincér csak németül beszélt, az angolt nem értette, megkérdezte, az iskolában miért nem tanultuk meg a németet, nem kérhettünk ásványvizet, csak azután, ha választunk egy üveg bort amit ki kell fizetni (a legolcsóbb 22 BGN), az egész nap elérhető snack, ami az előző étkezésből megmaradt süteményekből, esetleg pizza szeletekből áll.

Ha lesz erőm, külön írok a bolgár estről, a strandról, a napernyőkről, a vizi sportokról, az ételekről és kiemelve az oroszok minden határon túlmenő bunkóságáról.

Kérdésekre szívesen válaszolok.

Ágnes M. Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43795

Köszi az infót, Bean nagy kedvenc, mindenképpen megkeressük!!!

Neszebár be van tervezve, az aquaparkokról eddig nem tudtam, pontosan hol is vannak?  Egyik napra gondoltam autóbérlést, akkor ezt a sómúzeumot is megnéznénk. Ja, és az éttermekben milyen árakkal kell számolnunk?

Előzmény: Tulip990911 (43783)
Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43794

Ha valaki nem egy seggel akar elautózni Burgasz-ig, annak ajánlom Kuklenben az Orfeusz szállót. /Plovdivtól kb 20 km délre/

4 személyes apartman reggelivel 40 euro, nagyon hangulatos étterem, feszített víztükrös 25 méteres medence mellett :)

Jeff. Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43793

Lidl Burgasban:

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/6603.htm

DSK Bank (OTP) Bulgáriában/Burgasban:

https://dskbank.bg/Page/default.aspx?&xml_id=/en-US/About/atms/

vagy beírod a Google térkép keresőjébe DSK Bank, ATM, Burgas, Bulgária 

Előzmény: emery2 (43791)
il D co Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43792

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy Bulgáriában nincs szükség a tengerbe menetelhez gumiszandálra? :)

Mi is Szófiában szállunk meg 1 éjszakára, ha őrzött a parkoló, akkor is fel kéne vinni a csomagokat?

Ill. Plovdivot mi is szívesen megnéznénk, de ha látszik, hogy tele a kocsi pakkal, nem rizikós elmenni városnézésre?

Köszönöm a válaszokat. :)

emery2 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43791

Sziasztok !

Lassan körvonalazódik a családi nyaralás Burgas, Kraimorei térségbe. Július 8-án hétfőn indulnánk Szerbián keresztül mivel 9-én 14 óra körül lehetne elfoglalni a szállásunkat.

Kérdéseim a következők:

- Megy valamelyikőtök ezen a napon kocsival ? Ha igen akkor mehetnénk "konvojban" ?

- Valaki emlitette, hogy Burgas Sozopol felőli végén van egy LIDL áruház. A pontos cimét vagy a GPS koordinátáit meg tudná adni ?

- Burgasban van állitólag valami "központi strand" féle fürdőhely. Lehet ott "banánozni" ? Szeretném kipróbálni :)   Ha ott nincs lehetőség a környéken van valahol ? Sozopolig még

elkocsikáznék, de messzebb már nem akarok.

- Burgasban merrefelé van olyan automata ahol OTP-s kártyáról olcsón lehet pénzt kivenni ? Valaki irta, hogy az OTP-nek van ott valami "leányvállalata". Mi a bank neve ?

Köszönöm a válaszokat.

Üdv. Imi

mepetya Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43790

Szia! Mi csak 15-én érünk le, mert Szófiában alszunk egyet és lefelé Plovdivban szétnézünk. Az egy hét elég rövid idő, mivel 1-1 napot elvesz az út.

Na, szóval a Kavacsi nekünk nagyon megfelel, de voltak már olyan barátaink, akiknek nem jött be. Egy osztrák kempinghez - mondjuk - nem hasonlítható, kicsit lepukkantnak tűnik annak ellenére, hogy pár éve újították fel a vizesblokkokat. De a strandja mindent feledtet. Az időjárás miatt nem kell aggódni. Ilyenkor a két hét alatt egyszer szokott lenni olyan, hogy esik az eső, de az is csak max. 1-2 órát tart. A Balatonnal szemben itt nem zsákbamacska az időjárás. A kempingben van 2-3 vizesblokk, néhány bolt, jó sok étterem (bár tavaly hármat is lebontottak). Vannak 1 sátorhelyes fakkok, meg vannak nagyobb, kommon 4-5  sátorhelyes részek is, kinek mi jön be. Meg jó sok nyárfa, ami hűset ad. Sok-sok bungaló, mindenféle, meg a hotel a parton. Az áram eddig ingyen volt, csak bedugod a hosszabbítót a dobozba. Nekünk a vasárnapi indulás a jó, mert hétvégére mindig csurig van a kemping, de vasárnap délutántól már lehet válogatni a helyekben, meg a török roham is alábbhagy addigra. A Sozopoli árak szerintem szolídak, mondjuk ott is vannak különbségek. Mi a kikötőnél a kis udvarban szoktunk vásárolni, az a legolcsóbb. Van ott ARO, műszaki, italos bolt stb. Érkezés után be szoktunk futni Burgaszba bevásárolni. Szozopol felől az elején balra van egy LIDL, ott megvesszük a karton tejet, ásványvizet, sört meg ami még kell. Általában minél délebbre érünk, annál olcsóbbak az árak (Primorsko, Kiten, Cárevó)

Előzmény: beacira (43751)
halley Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43789

Kedves Törzstagok!

Ment már Valaki Bulgáriába úgy át Szerbiából, hogy nem a megszokott nisi letérést követte?

Én azt néztem, hogy Sterzimirovci felé is átléphető a határ (talán rövidebb várakozásokkal, ha hétvégére esik az út).

Ki ismerős arrafelé? Jól járható a hegyi út? Akár szerb, akár bolgár oldalon? A határátlépő mindenki által járható, vagy csak ún. "kishatárátlépő", ami a szomszédos állampolgároknak (SRB és BG) van fenntartva?

És még egy kérdés: ha Blagoevgrad felé tartunk, akkor pölö szóba jöhetne a Macedón területre továbbautózás, majd onnan letérés. Az esetleg érdemesebb? Azt ismeri-e Valaki?

zsazsi30 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43788

Stevie: tranzitszállásnak melyiket ajánlod? Szófia (850km ) vagy Plovdiv (1000km)? Szeretnénk szétnézni,jobban kedveljük a kisebb, kevésbé nagyvilági helyeket. Az is szempont, h ne legyen túl bonyolulut (autóval) eljutni a belvárosba, és ne kelljen nagy távokat gyalogolni a megnézésükhöz (5éves+nagypapa kombó okán). :-)

Előzmény: stevie-13 (43782)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43787

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43786

Heti 4 alkalommal elindult Budapest Bulgária közt  a repülő járat a Bulgária Air jóvoltából.

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43785

Primorszkoban is van egy nagyon nagy csúzdapark

Előzmény: Tulip990911 (43783)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43784

Szia! Igen lehett találni szállást szezonban is.Magánszállást meg szállodát , apartmant.Szinde minden szálloda és apartman légkondis. Én mikor megálltam szozopolban a gyalog átkellőnél vagy 5 ember ugrot oda hogy nem keresek e szállást. Nővéremék 3 gyerek 2 felnőtt 40 euroért volt szállás. nekünk  a párommal 2 fő 35 euró/ nap

Előzmény: bbg (43776)
Tulip990911 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 43783

Szia!

Kb 6 éve mindíg ott nyaralunk, igaz apartmanban. Idén szeptember 6-14-ig leszünk kint.

A környéken Burgasz, Neszebár, van két aquapark is, be szoktunk menni Sunny Beach-re is.

Egyik évben átmentünk Várnába, a Delfináriumba.

A városban van egy sómúzeum, elég kalandos gyalog kijutni oda, meg van egy trák temetkezőhely is, az mondjuk kicsit messze.

Van egy kolostor is, amit érdemes megkukkantani.

A sétálóutcán elég nagy élet van esténkent, rengeteg jó éttermet is találtok.

A kedvencünk a Mayan, az Ulica Dunav 2-ben van. A főpincér a fiatal Mr.Bean-re emlékeztet, Jani-nak hívják :D

Előzmény: Ágnes M. (43774)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43782

Mi az az útvonal, amit a vendégeiddel be szoktál járni Szófiában? Légy olyan kedves leírni, hogy maradandó élményekkel gazdagodva induljunk a tengerparta lefelé.

A Kashtata elöl indulva adja magát az NDK (kultúrpalota), majd a Vitosán (sétálóutca) elsétálni a Sheratonig. A Sheraton után a sárgaköves úton jobbra fordulva ott van minden érdekesség, az elnöki palota (az udvarán régi templom, előtte őrségváltás, szemben vele régi török fürdő, ma történeti múzeum), tovább balra a királyi palota (pici), jobbra egy park, a parkban a Nemzeti Színház, előtte kellemes kiülős, koktélozós hely. Vissza a sárgaköves útra, ott az Orosz Templom, szemben vele a Tisztikaszinó. Még száz méter, és kinyílik az utca, ott a parlament épülete (az is pici), mögötte a híres Nevszki katedrális.

Ez eddig nettó másfél-két óra, kilométerben mondjuk nem sok.

Érdemes lehet benézni a Sheratontól nem messze lévő Pirotszka vásárlóutcába.

Ami az éttermeket illeti, nagyon rosszat én nem is tudok Szófiában, bárhová be lehet ülni, ami szimpatikus. Vannak a Divakához hasonló, megbízható "láncok," ilyenek a Happy Grill, Krivoto, Ugo éttermek/pizzériák, ezekből a belvárosban van márkánként 3-5 darab, ráadásul a legforgalmasabb helyeken. A környéketeken a Hriszto Belcsev utca a gasztró utca, olyan 10-12 étterem van benne, olcsóbbak-drágábbak.

Az én törzshelyem sincs messze Bojkó bácsitól, kb 15-20 perc séta, a neve Dvete Halbi ('A két korsó"), a címe Vitosa 158. Semmi extra nincs benne, csak simán egy olcsó, kiváló minőségű étterem, kedves kis terasszal, normális pincérekkel, wifivel. 

http://sofia.zavedenia.com/uk/2984/photos/

Előzmény: Vahurka1 (43779)
ltcrr Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43781

Szia!

Mi ebben ettünk többször is, igaz régebben, de különböző években és naon jó volt.

http://sofiaecho.com/2009/04/24/709240_prikazka%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0

Előzmény: Vahurka1 (43778)
musztika Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43780

Szia!

Még Stevie ajánlotta a Divaka nevű helyet. Három is van belőle, keress rá a neten. Mi kettőt is kipróbáltunk, nem bántuk meg. Belvárosi fekvés, alacsony árak, udvarias kiszolgálás, finom kaják, kell még több...................

Tavaly előtt 3 személyre több kör itallal és étellel, levesek, főételek, saláták, desszertnek megint egy kis husi..............borravalóval volt 30 leva

Előzmény: Vahurka1 (43778)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43779

Stevie!

Mi az az útvonal, amit a vendégeiddel be szoktál járni Szófiában? Légy olyan kedves leírni, hogy maradandó élményekkel gazdagodva induljunk a tengerparta lefelé.

Köszönöm!

Üdv, Vahurka1

Vahurka1 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43778

Sziasztok!

Az iránt érdeklődnék, hogy Szófiában hol érdemes enni, mert 1 teljes napot rászánunk, hogy a belvárost  feltérképezzük. Volt régebben szó róla de nem igazán találok konkrétumokat.

A szállás a "the house"-ban lesz - itt a reggeli megoldott, de ha más nincs a környéken, akkor ott is vacsiznánk. Elméletileg jól főznek, de napközben egy 5 éves csöppséggel is foglalkozni kell.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv, Vahurka1

marci3_ Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43777

Mi így mentünk igaz csak ketten és Nesszebárba. 2-3 óra járkálás alatt megnéztünk 6-7 helyet.

Majd 100 euroért kaptunk egy szobát 2 ággyal, kis konyhával, fürdővel 6 éjszakára, légkondival, tengerre nézőt, kimentünk utcára ott volt a nagy parkoló és rögtön a hid, sokkal előbb értünk be az óvárosba meg haza, mint akik hotelben voltak, 2010 augusztus második felében volt.

Előzmény: bbg (43776)
bbg Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43776

Sziasztok!

Július közepén utazunk Szozopolba s azt kérdezném, hogy szezon közepén vakmerőség-e leruccanni foglalt szállás nélkül? Zimmer frei/vendégház jöhet számításba, érdekelne, hogy 4 felnőtt + 2 gyerek felállásban milyen árban lehet egy apartmant (két háló) vagy egy-egy szobát bérelni 5-6 éjszakára (légkondi, hűtőszekrény alapkövetelmény, homokos, könnyen megközelíthető tengerpart szintén fontos lenne). Szozopol melyik részén érdemes körülnézni?

Érdeklődnék a dollár árfolyamáról is (bank/utcai váltók), sajnos euró helyett ez jöhet számításba

Úgy okoskodunk, hogy egy hétfő délelőtti érkezéssel talán elkerülhetjük a hétvégi tumultust és jobb eséllyel találunk egy megfelelő kuckót. Amúgy szóba jöhet más üdülő is, kérlek ajánljátok, ha volt kellemes és olcsó cimmerFeris élményetek. 

Rengeteg jó infót lehet itt a fórumon begyűjteni, köszi, hogy megosztjátok a kinti tapasztalatokat!

5556969 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43775

Üdv,

Köszönöm a  választ, Neked, és mindenkinek.

Elég sokan az önellátást hasonlították az AI-vel, deTe megragadtad a lényeget.

Előzmény: Domcsa (43749)
Ágnes M. Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43774

szisztok! jövő szombaton utazunk Pomorie-be, a Hotel Sveti Georgiban lesz a szállásunk. Volt már ott valaki? Mit érdemes megnézni a környéken?

Jeff. Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43773
Előzmény: Jeff. (43772)
Jeff. Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43772

Aranyhomok áttekintő vázlatos térképe:

http://www.bulgariansearesorts.com/maps/golden_sands.jpg

Nem a legfrissebb, de használható lehet egy gyors tájolásra.

rebkaa Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43771

Aranyhomok központjába szintén nem megy be a 409-es. Megáll egyszer az Aqapolis-nál, aztán pedig a végálomása jön, az Aranyhomok innenső végén, azaz Várna felőli végén.

Legközelebbi szálloda hozzá, ami itthon is foglalható a Bonita beach.

Innen a központ gyalogosan a" bazáros" soron végig olyan 10-12 perc.

Előzmény: Nono04 (43764)
gacco Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43770

De jó valakinek;)

Am valaki megtudja mondani,hogy most Aranyhomokon milyen idő van?Vagy tudtok olyan oldalt ami jó elrőe megirja az időjárást,és a tenegr hőmérsékletet?:)

Előzmény: utazo idegen (43769)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43769

Tvábbi szép napot megyek lubickolni sziasztok

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43768

Szia ! Tudtom szerint jul 1 ével adják át a Jámból és Burgasz közt az autopályát.ne Röszkén menj hanem Tompán.Én már etem a Tosonál.De ezt most miért irod nekem mikor én már kint vagyok.Hétvégén is mennek haza a vendégmunkások.

Előzmény: eszel49 (43767)
eszel49 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43767

Sziasztok!

Június 30-án hajnalba indulunk Szozopolba Budapestről.

Van-e valakinek információja a várható hétvégi Török vendégmunkás forgalomról illetve a Yambol Burgasz közötti autópályaszakasz esetleges már hétvégi átadásáról.

Hétfőn már Tosónál veszem a reggelit.

Mindenkinek kellemes nyarat.

Előzmény: utazo idegen (43590)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43766

Igen majdnem mindenhol kilehet probálni a jetskyt

Előzmény: adrika89 (43746)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43765

Szia! Igen van közvetlen busz Burgaszból. Még eltéveszteni sem lehet mert oriási betűkkel van ráirva Szozopol busz. De Burgaszba is az meg Burgasz busz.Igen érdemes. Nagyon barátsagos város az ó város is mint a új város.A tenger parton is van egy kis bár de a városban rengetek étterem van .

Előzmény: Bucimucus (43750)
Nono04 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43764

Szia! Meg tudnád mondani nekem pontosan, hogy hol a végállomása a 409-es busznak?? Köszi!

rebkaa Creative Commons License 2013.06.25 0 0 43763

Sziasztok,

Viszonylag kevesebben  mennek Várna környékére, hátha tudok némi infóval szolgálni. Ma reggel érkeztünk haza St. Konstantinból a Wizz első járatával mentünk 17-én reggel. Sokat utazunk a reggeli gépekkel, de ez az 5.45-ös indulás azért ütős volt, még így is, hogy Pesten aludtunk.

A jegyek 4 főre oda, 5 főre vissza 45.000ft-ba(illetve Wizz pontokba kerültek), csomag kis Wicc hátizsákjaink. Mindenünk megvolt, talán egyszer mostam ki pár pólót és rövidnadrágot, mert  a gyerekek belelökték egymást a vízbe ruhástól. Itt jut eszembe egy apróság. Foglalásnál fel sem tünt, hogy  a gyerekeket nem CHD-nak foglaltam, sokat utazunk fapaddal, de nincs jelentősége mindaddig, amig a NO Shengen miatt nem kell  részletezni. Előző este csekkoltam be és kezdtem bepötyögni az adatokat. Írnám születési dátumot, sehogy sem engedi, úgyhogy kénytelen voltam az ÜSZ-on átíratni CHD-ra.

Várna reptérről a 409-es busz megy ARANYHOMOKIG(remélem Stevie figyel:), a reptérről kijöve, egészen jobbra van a megállója. 15 percenként jár. St. Konstantin 8km Várnától, itt 2 helyen áll meg a busz. nekünk a Grand hotel Várna komplexumhoz kicsit jobb volt az első megálló, a neve Marek. Idáig 1 leva a jegy, ha eggyel arrébb szállunk le, akkor 1.6 leva.

Reptéren ha lehet pénzváltás NE, ma 1.56-ot adta 1 euróért. Én még itthon vettem 50 levát indulásnak.

St. Konstantinban az összes váltó 1.91-et adott érte, a Delfináriumban 1.93-at, Várna sétálóutcán 1.94-et adtak 1 euróért.

Szállásunk a Dolfin Marina hotelben volt AI ellátással. Már megint behúztak a csőbe a gyerekeim, hogy az nekem milyen jó lesz. Az ellátás tényleg kifogástalan volt, de sokkal szívesebben vacsoráztam volna hangulatos helyeken.

Rögtön az első nap a medence, ebéd, fagyi, szendvicsek, közben édes löggyök, vacsora stb. bűvkörében telt. Első nap kivégeztem a 217 oldalas olvasnivalómat, úgyhogy másnap valami látnivaló után kellett  néznem. Lelkesedésem sajnos nem aratott osztatlan sikert a gyerekeim körében, sőt úgy is fogalmazhatnék, hogy marhára nem érdekelte őket holmi botanikus kert.Szerencsére a lányaim már olyan korúak, hogy  a nagyobbra nyugodtan ott lehet hagyni két 12 évest(legfeljebb verekszenek egy kicsit:) úgyhogy kiolvastam az útikönyvemből Balcsikot. Kérdezem a recepcióst, hogy a főúton  megáll-e a busz, ami Balcsikba visz. Azt mondja Balcsikba??? Hát oda csak" organised" mennek az emberek...Ja, mondom da,da  magamnak "organised", 50km-re már csak eljutok..

Csodálkoztam, de ő állította, hogy nem áll meg st. Konstantinban a busz, be kell menni Várna buszállomásra.

Részigazság van a dologban, megáll ha intenek neki, hogy fel akarnak szállni. A gyakorlatban ez kb. úgy néz ki, hogy jön egy kis busz 90-el, kibogarászom, hogy az van ráírva- Kavarna, addigra rég elhúz onnan. Pedig a gyerekeim nem győztek csodálkozni, hogy anya, hogy bírod te ezt a betűket elolvasni?? Na ja, micsoda előnyök, ha valaki 44 éves:))

Balcsik nekem tetszett, a botanikus kerttől láttam már szebbet is, de örülök, hogy elmentem. Buszjegy oda-vissza 10 leva, botanikus kert belépő 5+5 leva(kert+kastély)

Szerdán Delfinárium volt a program, nekem séta a Primorszkó parkban. Előadások 10.30, 12, 15.30. Belépő 20 leva felnőtt, 14 leva 12 éven aluli. Nem messze tőle, kicsi állatkert cuki állatokkal 1 leváért, felnőtt 1.5.

Várna annak ellenére, hogy nagyváros, teljesen szuper tengerpartja van, rendezett beach, napernyők, kristálytiszta víz.

Csütörtökön Várna belváros és vártuk apát Burgaszból, ő ugyanis csak ekkor tudott jönni, de akkor meg nincs járat Várnába.

Kényelmesen elérte a 10-kor induló Burgasz-Várna buszt, pontosan 12-kor szállt le  a katedrálisnál. Buszok óránként vannak, 3 társaság indít mindig más-más órában. Jegy ára 14 leva.

Péntek a "kedvenc" foglalatosságommal telt, fekvés a napágyon, fürdés. Legalább hozott a férjem könyv utánpótlást...

Szombatra Aladzsa kolostort terveztem. A főútról van egy kereszteződés, onnan csak 1 km , 15 perces séta. Úgyis mindig fel akartak szedni bennünket  a buszmegállóban  a taxik, most 2 leva/főért elvitt a kereszteződésig. Kolostorba belépés 5 leva, az már nekünk nem volt, mert végül nem az Aranyhomokról indultunk, ott akartunk váltani, így kiegyeztünk az 5 euro/2fő változatban.

Érdekes, szép képződmény, rendben tartva a környezet, megérte.

visszafelé az Aranyhomokra vezető erdei ösvényen jöttünk, kék jelzésű kiépített gyalogút, kb. 1 órás.

Taxikról:Ha a szálloda elől akarsz 1-et fogni, a jó ár máris kilőve. A főúton lévő buszmegállóban minden második megáll, st. Konstantinból Várnába 8 leváért ajánlkoztak.

A Triumpf társaság oldalán reklámozza  a tarifát 1 leva/km. Hát ez a szálloda előtt tuti, hogy nem jönne össze..

A Hotel Dolfin Marinában voltunk, ha valakinek kérdése van felőle, írjon.

Bucimucus Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43762

Nagyon szépen köszönöm! Még kicsit gondolkodom a két hely között. Plusz megpróbálok utánajárni a buszoknak Burgaszból. Mi nagy vonatosak vagyunk így ha olyan helyre megyünk ahol nincs mindig alaposan meg kell nézni a buszt (vagy taxit), hogy ne a sok csomaggal kelljen kavarni. :)

Előzmény: stevie-13 (43752)
adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43761

Napospart.ebédre,vacsira.gyors kaja

Előzmény: stevie-13 (43755)
Gábor19800 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43760

Sziasztok!

Mi július közepén megyünk Napospart Hotel Marvelbe AI ellátással. Még soha nem voltunk Bulgáriába, és amúgy sem szeretem a tizenórás autózásokat ezért 2 napra terveztük az utat. Az első nap elmegyünk Székelyudvarhelyig, Székelyföld varázsa miatt mindenképp erre megyünk, erre az utat is ismerem, többször jártam már erre. Viszont a második nap kissé ismeretlen. Kérdezném hogy ment-e már valaki Székelyudvarhelyi vagy környékbeli kerülővel Bulgáriába? Jó lenne már másnap azért időbe érkezni, és a google maps legjobb esetre is ír 624 km-t. Milyen útvonalat javasoltok? Mennyi menetidőre lehet számolni? Mennyire problémásak az utak? Utak minősége, hatóságok? Hol érdemes átlépni a határt? Előre is köszönök bármilyen választ, hozzászólást!

mambr Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43759

Az NBS mellett van, közvetlenül a tengerparton. Szerintem ez 3. szezonja a Golden Rainbow szállodának. Nagyon elegánsnak túnik a hotel, saját nyugágyakkal a tengerparton. 

zsuzsó75 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43758

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm augusztusban a naposparti  Hotel Golden Rinbaow-ba készül. Mi a héten indulunk többedszerre Napospatra , de még nem is hallottunk erről a szállodáról. Van esetleg valakinek erről a hotelről infója?

Köszi a választ!!!-Zs.

gacco Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43757

Ha valaki volt már Aranyhomokon a Hotel Bonita Beach-ben,írja meg hogy milyen volt. Ha valakinek vannak képei,elküldheti;)Köszi GACCO

gacco Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43756

Persze,hogy kilehet próbálni!

Szinte mindegyik részen találsz egy vizisportos sátrat.Ahol a banánt,jetskit,ufot,és még sorolhatnám mi mindent ki lehet próbálni. Nyílván nem olcsó,de nem is drága.;)

Előzmény: adrika89 (43753)
stevie-13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43755

Milyen étkezési lehetőséget tudtok ajánlani?Milyen árakkal?

Hol?

Milyen igényekkel?

Előzmény: adrika89 (43754)
adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43754

Milyen étkezési lehetőséget tudtok ajánlani?Milyen árakkal?

adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43753

sziasztok!Jetskit kilehet próbálni?Vagy tudtok ezzel kapcsolatba valamit mondani?Köszi előre is!

stevie-13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43752

Mivel itt még nem jártunk kicsit körbejárnám milyen a hely.

Hová menjünk nyaralni? III. rész: Szozopol

Ha lenne statisztika a bolgárok kedvenc nyaralóhelyéről, nem Napospart vagy Aranyhomok vezetné a listát, hanem alighanem Szozopol. (A bolgárok a második szótagra teszik a hangsúlyt: Szozópol.) Szozopol igazi város, saját lakossággal, iskolákkal, önkormányzattal, templomokkal[...] Bővebben! Tovább »

:-)

Előzmény: Bucimucus (43750)
beacira Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43751

Szia! 10-e körül indulnánk, egy hétre tervezzük. A Kavachi kempingről mi a véleményed? Ha már hatodszorra szálltok meg ott, gondolom, nem lehet rossz. Mivel lakókocsink nincs, csak sátrunk, ezért kicsit aggódom az időjárás miatt. Áramot a sátorhelyhez is adnak? Sozopolban milyenek az árak?

Előzmény: mepetya (43654)
Bucimucus Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43750

Sziasztok!

Tavaly előtt voltunk Bulgáriában St Constantine és Helenán. Félpanziós hotel volt szuper áron és nagyon meg voltunk elégedve. Idén úgy gondoltuk újra Bulgária lesz a célpont. Gondolkodtunk újra St Constantine és Helenán A Roubin Hotelben ami a parton van All ellátással, de megfogott egy másik hely is, Sozopol. Hotel St. Thomas szállodát néztük  ki félpanzióval.

Mivel itt még nem jártunk kicsit körbejárnám milyen a hely. Vonattal mennénk és nem tudom van e esetleg busz Sozopolba. Mivel csak félpanziós az ellátás érdekelne, hogy a strandon éttermek/büfék vannak e stb... Érdemes e választani utázi célpontnak? Nagyon köszönöm a válaszoktat!!!!

Domcsa Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43749

Szia!

Mi voltunk All és félpanzión is voltunk Bulgáriába.Nekünk csak akkor jött be igazán az all inclusive amikor közvetlen tengerparti volt a hotel. Kifejezetten macerás volt a felcuccolás az ebédhez amikor 2-300m-re volt a hotel és 40 fok kánikula van. Az italokról nem is beszélve,hiszen nem mész fel óránként hogy egy pohár üdítőt megigyál,így megveszed a parton.De ha  közvetlen tengerparti akkor nincs jobb mint az All,főleg gyerekkel esetleg.Amúgy meg olyan kaja árak vannak kint hogy ha esetleg megkívánsz valamit bátran megveheted nem megy rá a gatyád! Persze ez csak a mi véleményünk.Jó nyaralást!

Előzmény: 5556969 (43735)
Jucó72 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43748

Mi tavaly AI voltunk, idén önellátással megyünk. Ha hazajöttünk, mindenképpen leírom a tapasztalataimat, összehasonlítom a kettőt. De addig még várni kell július közepéig. :)

adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43747

banánozás mennyibe kerül?Ha esetleg valaki tud segíteni?Koktélok?

adrika89 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43746

sziasztok!Jetskit kilehet próbálni?Vagy tudtok ezzel kapcsolatba valamit mondani?Köszi előre is!pusz

Dee Snider Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43745

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Ha valami még eszetekbe jutna ne kíméljetek.

Timómimó Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43744
Előzmény: mankamoncsi (43672)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43743

Szia! Este egy kis hajókázás a tengeren városnéző kb másfél órai út szerintem tetszeni fog az új város részben vidámpark sok kis teraszos bárral vagy éppen hősítővel van disco a régi város rész este kirakodó vásár a várrom ott a teraszon ami tengere néz étteremek bisztrok . Éttermet nem tudok ajánlani mert mindenhol jól főznek. Van még pizza caca árus és rengeteg séta. Most a kultur Háznál szokott lenni műsor. Az új városból 10 perc sétával közelíthető meg a ó város. Nagyon sok fagyis süteményes van. 15-20 Km lejebb van a Ropotámo folyó . Ez a Arkutino rezervátumhoz tartozik és ezen keresztül folyik. Ez egy édesvízi folyó ami a tengerbe folyik. Itt hajó szállitja a turistákat a tenger torkolatáig. ez kb 1 órás út. Van egy szikla teljesen ugy néz ki mint egy oroszlán fej nagyon érdekes rengeteg madár meg teknöc van.

Előzmény: Nina28 (43731)
Timómimó Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43742

Szia!

Csakis all inklusive! Mi 3*-os hotelben (NBS)voltunk és olyan pazar volt az AI, amit még sehol sem tapasztaltunk, pedig voltunk már több országban is. Egyébként ez az időkorlát, nem igazán lényeges, mert mi már úgy voltunk a reggeli és a vacsi között, hogy jaj menni kell ebédelni, de nem bírok enni, annyi finomság volt, állandóan tele voltunk. Arról nem is beszélve, hogy annak sosem lesz párja, hogy bármikor ihatsz egy hűs italt, nem kell nézni mennyibe kerül, mindig ott van és hideg! Árban is sokkal jobban megéri! Remélem segítettem! 

utazo idegen Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43741

Szia Jeff! A Kavacite árak ha hinni lehett a recepciosnak akkor a sátor 10 leva Felnőtt 8 leva Gyerek 3 leva Kocsi 4 leva / éjszaka + az áram vagy ha szerzel magadna Lakó autó 20 leva.

Előzmény: Jeff. (43736)
gacco Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43740

Ez is igaz;)

Szerintem döntsetek úgy,ahog nektek egyszerűbb;)

Előzmény: solozo (43739)
solozo Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43739

Szia, szerintem nem, jobb kaják (kajáldák) vannak "kint", változatosabb, nincsenek időkorlátok, nincs olyan, hogy ezt vagy azt már felzabáltak előled, és nem hoznak pótlást stb.

gacco Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43738

Szia!

Én az All Inclusive -ot ajánlom!

Bár nem drágák az ételek sem,de bármennyit ehetsz,sőt mindent kipróbálhatsz! Ez mind előny,egyetlen hátránya van elég sokszr ismétlődnek az ételek,de még ezek ellenére ezt ajánlom.Azért bármit választasz a fagyit (Raffy) ki kell próbálni!;)

stevie-13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43737

Most előszőr mennénk Bulgáriába, nem tudom érdemes e all inclusivet választani.

:-)

Egy örök dilemma: önellátás vagy All Inclusive?

Tisztázzuk a definíciókat: az All Inclusive az a szolgáltatás, amikor a szálloda reggelit-ebédet-vacsorát ad, többnyire svédasztalos rendszerben, illetve az étkezések között is eteti-itatja a vendégeket. Az ételfogyasztás nincs limitálva, az italfogyasztásban az a "limit," hogy[...] Bővebben! Tovább »

Jeff. Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43736

"Ilyet én nem olvastam...."

Az lehet... csak éppen még nem "esett le", hogy miért írtam így a hsz-t. : )

Előzmény: stevie-13 (43721)
5556969 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 43735

Sziasztok,

Most előszőr mennénk Bulgáriába, nem tudom érdemes e all inclusivet választani.

Félpanzió esetén a vacsoránál fizetni kell az üditőért általában? Mert ha igen hármunknak minden este pár üccsivel majdhogynem elinnák az AI árát?   vagy rosszul gondolom?

gambl-R Creative Commons License 2013.06.23 0 0 43734

Akkor megnyugodtam! :-)

Előzmény: utazo idegen (43733)
utazo idegen Creative Commons License 2013.06.23 0 0 43733

Igen van csak a forintot tolta el és nem váltott egy árva petákot se.

Előzmény: gambl-R (43727)
mepetya Creative Commons License 2013.06.23 0 0 43732

Szia! Azért nagyon köszi az igyekezetedet. Ez az infó most azért lényeges nekem, mert most, hogy az UniCreditnél már nem ingyenes a pénzkivét, előre ki kell számolni mindent a 2 hétre az euro váltáshoz és +/- 30000 forint nem mindegy. Gondolom, náluk is a főszezon számít a legjobban, így szerintem elsejére biztosan meglesznek az új árak. Addigra az autópálya is...

Előzmény: utazo idegen (43722)
Nina28 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 43731

Szia :)

Köszönöm a választ.. esetleg tudnál mondani pár jó helyet amit érdemes kiprobálni? pl valami jó étterem,koktélbár  :)

Van még valaki aki augusztus 16tól-24ig kint lesz Sozopolban? Szép Napot :)

Előzmény: utazo idegen (43715)
Jeff. Creative Commons License 2013.06.23 0 0 43730

Szia Dee Snider!

Az  Napospart térképet nagyobb méretben itt találhatod:

http://mappery.com/maps/Sunny-Beach-Map.jpg

123-as az Isola Paradise szálloda.

Előzmény: Dee Snider (43719)
Jeff. Creative Commons License 2013.06.23 0 0 43729

Most itt nem a fotón van a lényeg, hanem a friss információn! Többen kérdezték a sátras árakat és biztos infókat egyenlőre csak a helyszínen lévők tudnak produkálni. Nem nekem kell és ha csak szívesen segítesz a kérdés megoldásában. Ezért fordultam volna hozzád.

HSZ: 30555

"Én pl. le szoktam fotózni a portán a néni feje felett kiragasztott listát."

Szia mepetya!

Miként írtam is, nem biztos az infó és ezért megerősítésre/elvetésre vár.

Az ötlet jó, hogy valaki lefotózza és felteszi ide az árakat. Talán meg kell kérni egy ott tartózkodót... : )

HSZ: 30556

Szia utazo idegen!

Mint olvastad az előző hsz-t, megszeretnélek kérni, hogyha már ott vagy Sozopolban, megtennéd e a Kavatci kemping árlistájának lefotózását? Vagy egy 2013-as "holtbiztos" árakat posztolnál ide? Többeket érdekelne.

Üdv!

Tehát az a furcsa helyzet állt elő, hogy kimentél (amért köszönet, ha tényleg kimentél!), de a lényeget nem tudtad meg. Ezért írtam némi iróniával a megjegyzésemet.  : )

Egy képi megjelenítés a még nagyobb megerősítést is szolgálhatja. Ezért szoktam én is használni ezt a lehetőséget, de nem mindenáron. Írásos infó posztolása is tökéletesen kielégítette volna a kérdezők kiváncsiságát.

Ha én kimentem volna biztos, hogy megkérdezem árakat! Hiszen azért megyek ki és nem egy tábla miatt! Ugyanis azt kérdezték a leendő odautazók!

Előzmény: utazo idegen (43722)