Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Schuco 2012. jún. 25. Creative Commons License 26922

sziasztok hghghfjfhrhrhfhhrhejrhdghrkjfhhfhfhdjhifidjjghfjgklqfjsjfjujdlhlkkrkemjlvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvgktfiodorol4pprpgprprgjfjjkr

jhjbjhrjfjahdghdjgjkbk,gjrjh3wbjfjgjfnb jcvjfghdhgvfhfhhshdhvfvfgdhfhdd hfhhdkkkh

Schuco 2012. jún. 25. Creative Commons License 26921

sziasztok ti mikor mentek bulgári ába

kriszta 68 2012. jún. 25. Creative Commons License 26920

:-))) Megölted a bulit!!

Előzmény: Törölt nick (26919)
Törölt nick 2012. jún. 25. Creative Commons License 26919

oldd meg

Előzmény: Schuco (26918)
Schuco 2012. jún. 25. Creative Commons License 26918

Ma jött meg a részvételi jegy, amiben a necki az ajánlott útvonalt hát ugymond nem azt adja meg, amit én gondoltam.....itt is már volt róla szó, hogy 2 út van az  é i és a déli....ami kerülő.....a neckermann a szófia-zagora burgas adja meg és végig a tengerparton......most akkor mi legyen? Mert tavaly a napospartra egyértelmű volt........

Schuco 2012. jún. 25. Creative Commons License 26917

Nagyon jól hangzik!

Előzmény: stevie-w (26898)
Schuco 2012. jún. 25. Creative Commons License 26916

Köszönöm, ez aztán a választék! A bőség zavara!

Előzmény: gradinar (26896)
Vahurka1 2012. jún. 25. Creative Commons License 26915

Szia.

Köszi azt ötleteket.

A szállást találomra néztem ki, mert úgy volt, hogy délután indulunk - mint tavaly - és csak beesünk éjfél körül az ágyba és reggeli után indulunk is a napospartra. De változott a helyzet és szerda délelőtti indulásunk lesz idén. A foglalt szállásunk díjmentes lemondást tartalmaz...

Stewie kérlek írjál egy barangolós útvonalat, ha normális időben és elég aktívan érkezünk meg a szállásra bóklásznánk egyet a belvárosban.

Köszönöm!

Előzmény: solozo (26910)
gy_cs 2012. jún. 25. Creative Commons License 26914

Sziasztok!

Jól jönne egy kis segítség. Érdeklődtem buszjárattal kapcsoaltban Várna - Aranyhomok viszonylatban. Írtak is két lehetőséget, az egyiknél azt írták a Riviérára, a a másiknál, hogy a Panorámára megy. Lehetséges, hogy ezek Aranyhomok részei?

K gycs

stevie-w 2012. jún. 25. Creative Commons License 26913

Mi ebben az étteremben ettünk. Finom volt (csirkés szacs) és nem drága.

Ó, hát persze, Bojkó bácsi legendás étterme... :-) Nas tényleg, az is milyen remek hely.

Vagy onnan két saroknyira a Csaszovnikat (Óra), vagy még két sarok, és ott a Praga vagy a Halbite 3...

Előzmény: solozo (26910)
stevie-w 2012. jún. 25. Creative Commons License 26912

Innen (Hotel Gorubliansko Hanche   357 Tsarigradsko Shose Blvd., 1000 Szófia) milyen és melyik közlekedési eszközzel lehet bejutni a belvárosba egy kicsit kora este körbenézni és hol érdemes étkezni?

Alapvetően érdemes beülni egy taxiba, és levitetni magatokat az Egyetemig, ez olyan 2 EUR körüli összeg, fillérre ugyanannyi, mintha vesztek négy buszjegyet, csak nem kell megállót keresni, buszra várni, zötykölődni a tömegben/hőségben, koncentrálni a leszállóhelyre, stb. 

Az egyetemnél kezdődik a legbelső belváros, minden szinten szinte minden.

Tippeket ugye ma már írtunk, de úgyis az a lényeg, hogy oda érdemes bemenni, ami szimpatikus.

Ha többen kéritek, akkor leírhatom annak a sétának az útvonalát, amire el szoktam vinni a saját vendégeimet, akik előezör járnak Szófiában.

Előzmény: Vahurka1 (26902)
kriszta 68 2012. jún. 25. Creative Commons License 26911

Köszönöm,,,ez jó ötlet volt!! :-))

Már írtam is neki!

Remélem válaszol!

Előzmény: KosaN (26909)
solozo 2012. jún. 25. Creative Commons License 26910

Mi ebben az étteremben ettünk. Finom volt (csirkés szacs) és nem drága.

http://www.hotelthehouse.com/map.html

http://www.hotelthehouse.com/

De ha bejöttök a belvárosba, minek szálltok meg a külvárosban))??

Vannak beljebb is jó kis hotelek (mi a Medikben aludtunk), nem drágák, és nem bonyolult kijutni a városból...

Előzmény: Vahurka1 (26902)
KosaN 2012. jún. 25. Creative Commons License 26909

Akkor írj egy mail-t natasa10-nek, ha publikus a címe, mert ők ott voltak tavaly nyáron (július 3-tól)

Előzmény: kriszta 68 (26908)
kriszta 68 2012. jún. 25. Creative Commons License 26908

Köszönöm,már ezt is elolvastuk,,de sajnos nem sokat ér!! :-((

Előzmény: Vahurka1 (26907)
Vahurka1 2012. jún. 25. Creative Commons License 26907

Tavaly is kérdezte ezt Natasa10 (?) és akkor  http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Hotel+Club+Calimera+Sunny+Beach+Rodopi+Zwete-hid_85019.html

ezt ajánlották böngészésre.

Előzmény: kriszta 68 (26905)
kriszta 68 2012. jún. 25. Creative Commons License 26906

A kérdesem ma reggel 8 óra 5 percnél!!

Köszönöm

Előzmény: Pötyi71 (26904)
kriszta 68 2012. jún. 25. Creative Commons License 26905

Köszönöm,, drága vagy,,de ezt már mind végig jártam és okosabb nem lettem tőlle!!

Ezért kértem itt segítséget hátha valaki valamit tud!!

Előzmény: Vahurka1 (26903)
Pötyi71 2012. jún. 25. Creative Commons License 26904

Miben segíthetek?

Előzmény: kriszta 68 (26900)
Vahurka1 2012. jún. 25. Creative Commons License 26903

Szia!

Nézzél meg szállodás oldalakat, ahol a vélemények is ott találhatóak meg. Pl. booking. com, triadvisor.com, stb.

Ha még nem írtad be a topikon a keresőbe akkor azt tegyed meg.

Előzmény: kriszta 68 (26900)
Vahurka1 2012. jún. 25. Creative Commons License 26902

Sziasztok!

Innen (Hotel Gorubliansko Hanche   357 Tsarigradsko Shose Blvd., 1000 Szófia) milyen és melyik közlekedési eszközzel lehet bejutni a belvárosba egy kicsit kora este körbenézni és hol érdemes étkezni?

Az étterem jellege helyi vagy pizzás jellegű legyen, ha tudnátok ilyet javasolni azt nagyon megköszönném!

Üdv, Vahurka1

UtazoChris 2012. jún. 25. Creative Commons License 26901

Sziasztok! Egyszer már kérdeztem régebben, most újra felteszem a kérdést:

járt már valaki a Naposparton a Hotel Karolinában?

Mi július 3-tól leszünk ott és szeretnék 1-2 plusz információt meg tudni...

Köszönöm.

kriszta 68 2012. jún. 25. Creative Commons License 26900

Csak nekem nem tud segíteni senki!! :-((((

stevie-w 2012. jún. 25. Creative Commons License 26899

Na most már látszik, hogy tök jó helyen van a szállásotok, kaptatok egy rahedli tippet, ráadásul mind a ketten másokat ajánlottunk, de hozzátettük, hogy van még a környéken étterem gazdagon :-)

Gradinar listájáról a Manasztirkszka Magerica (Kolostori szamár) éttermet tartom én kiemelkedően jónak, de mondjuk az valahogy piszok drága is. A honlapon nézegetve az árakat nem tűnik annyira húzósnak, de valahogy a végösszeg már többször is fájt: nyilván rakiját ittunk és vörösbort, és nem a rosszabbikból, és nem is keveset, de ez szépen betolta az éttermet a drága megfejtések közé.

Előzmény: stevie-w (26898)
stevie-w 2012. jún. 25. Creative Commons License 26898

Idén szeretnénk kinnt a városban egy hangulatos étteremben enni, ehhez kérnék segítséget. hogy a Kolikovski közelében, melyiket vállalhatjuk be?

A szálloda a Hriszto Belcsev utcában van, ami a szófiai gurmand negyed része. Bármelyik irányban indultok el, remek helyeket találtok. Az egyik leghíresebb hely a Divaka (Ősember) a Szeptember 6. utcában, egy sarokra tőle pedig a Halbite (A söröskorsók) a Neofit Rilszki utcában. Ezek viszonylag egyszerű helyek, sok diák jár oda. A kerthelyiségük viszonylag kicsi, és nehéz asztalt kapni -- de nem lehetetlen. Alacsonyak az árak, korrekt a minőség.

A Neofit Rilskin feljebb van az egyik kedvenc nyári helyem, a Hotel Niky kerthelyisége. Ez egy fokkal drágább, a pincérek néha le vannak lassulva, de egészen kellemes hely.

Persze ez csak három kiemelés, nyugodtan be lehet ülni bárhová, ai szimpatikus, a környék abszolút tele van jobbnál jobb lehetőségekkel.

Előzmény: Schuco (26893)
gradinar 2012. jún. 25. Creative Commons License 26897

Bocsánat, a legközelebbi jó bolgár a Manasztirszka magernica, a Han Aszparuhon, két lépésre. Picit turistás, de jó. Kert!

G.

gradinar 2012. jún. 25. Creative Commons License 26896

szeretnénk kinnt a városban egy hangulatos étteremben enni

Dögivel van jó étterem a közelben. Gondolom, bolgár konyhára vágytok, ehhez néhány tipp:

1. Mahaloto, a Vaszil Levszki és a Graf Ignatiev sarkán (Sztivivel egy párszor már voltunk ott). Elfogadható árak, kerthelyiség.

2. Pri Jafata, Szolunszka u. Kiváló kaja, kerthelyiség. Picit drága, de megéri.

3. Egur, egur, Dobrudzsa u. Örmény-bolgár. Itt nincs kerthelyiség.

Ha  a bolgár konyhán kívül más is szóba jöhet:

4. Olive Garden, Daszkalov tér. Mediterrán. Kert.

5. Brasserie, Daszkalov tér. Ázsiai fusion. Kert.

6. Motto, Akszakov u. Fusion. A túloldala, 6 Szeptemvri u, Spaghetti Kitchen, természetesen olasz. Az egyik legjobb kerthelyiség.

És ezen kívül bármi, amit szimpatikusnak találtok.

G.

paqitoo 2012. jún. 25. Creative Commons License 26895

Volt már ilyen... de én ezt ma találtam. Időjárás, tenger hőmérséklet, égkép, előre jelzés:  

http://vremeto.v.bg/

Schuco 2012. jún. 25. Creative Commons License 26894

Ja azt nem írtam hogy Szófia a város!

Schuco 2012. jún. 25. Creative Commons License 26893

Sziasztok! Július 2.án érkezünk délután 5 fele a tranzit szállásunkra, a hotel kolikovskiba! Azt írják róla, hogy a centrumtól 700 méterre van. Remélem ez így is van! tavaly a lozenetzbe szálltunk meg és már nem volt erőnk a vacsora után, amit a hotelben fogyasztottunk el, kimenni az 1100 méterre található belvárosba...amit nagyon nagyon sajnálok azóta is! Idén szeretnénk kinnt a városban egy hangulatos étteremben enni, ehhez kérnék segítséget. hogy a Kolikovski közelében, melyiket vállalhatjuk be? Köszönöm előre is az infot!

Paleofarszalosz 2012. jún. 25. Creative Commons License 26892
Thx! :-)
Előzmény: stevie-w (26891)
stevie-w 2012. jún. 25. Creative Commons License 26891

Szia Stewie! Mikor kerul fel a frissites a kalauzba? A belgradi korgyuruvel kapcsolatosan kerdezem!

Ezekben a percekben :-)

Előzmény: Paleofarszalosz (26890)
Paleofarszalosz 2012. jún. 25. Creative Commons License 26890
Szia Stewie! Mikor kerul fel a frissites a kalauzba? A belgradi korgyuruvel kapcsolatosan kerdezem!
Előzmény: stevie-w (26889)
stevie-w 2012. jún. 25. Creative Commons License 26889

Idei vendégmunkás invázió várható dátumai:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1403

hatvanhetes 2012. jún. 25. Creative Commons License 26888

Köszönöm szépen a válaszodat ! Mindenkinek kellemes nyaralást kívánok :) !

Előzmény: stevie-w (26885)
tabakbazár 2012. jún. 25. Creative Commons License 26887

Bocsánat, én voltam a béna nem aranypartra gondoltam, hanem aranyhomokra. Szóval oda szeretnék a várnai vasútállomástól eljutni. 30-án indulunk. Még valami a csapvizet tényleg nem szabad meginni? Szerintetek 1 hétre átlag szinvonalra mennyi költöpénzt vigyünk 1 felnőtt és 1 gyerek részére?(félpanziónk van) A konektorhoz kell vinni átalakítót? Nagyon-nagyon köszi a válaszokat.

kriszta 68 2012. jún. 25. Creative Commons License 26886

Sziasztok!

Még mindig kérdés lenne!!!!!!

Valakinek valami információja napospart Club Calimera****?

Előre is köszönöm :-)

stevie-w 2012. jún. 25. Creative Commons License 26885

Rengeteg infót néztem már meg könyvet olvastam és természetesen az utikalaúzod is megvolt ! De tanácstalan vagyok ,hol mit nézzünk meg.....l

Szófiában nem könnyű a helyzet, mert a lényeges látnivalókat tényleg meg lehet csodálni max fél nap alatt. Inkább az egyik napotokat töltsétek Plovdivban, Veliko Trnovóban vagy Koprivsticában (ez utóbbi egy működő skanzen falu).

Amúgy kávézóból sörözőbe, onnan étterembe :-) Este meg muszáj a Sin City. A Sin City nélkül Bulgária nem érthető meg. http://help.sincity-bg.com/en/gallery/

Belgrád önmagában sokkal érdekesebb város. Az útikalauzos írásomban ajánlok egy konkrét városnézési útvonaltervet, annál jobbat most sem tudok :-) Esetleg ott is lehet rövidíteni egy kicsit, és belevenni még egy kis Újvidéket, Szabadkát, Palicsi-tavat...

Utikalaúzodon látható fénykép nem egy Renault Lagunából készült :)véletlenül ? Emlékeim szerint mintha a Laguna fórumnak is hasznos tagja lettél volna.

Megeshet. Összesen öt Lagunát koptattam el az évek során, de már másmilyen autókat használok. A nisi autópályakapunál fényképezett visszapillantótükör viszont nem Renault-é, hanem konkrétan ezé az autóé, ami még a Lagunáim előtt volt:

http://totalcar.hu/tesztek/octaviasw/

Sófiában a Bulgari Boutic hotelben szállunk meg és a parkolás miatt aggódok, de nagyon... úgy tudom utcán lehet csak parkolni. A kérdésem nem tudsz e egy biztonságos elfogadható árú parkolót a környéken?

A Sheraton vagy a Cum elé be tudtok parkolni, de ezek nem túl olcsóak, óránként 1 eurót kérnek el (vagy még többet), a remek lokációhoz képest persze nem drága, de két nap alatt mégis húzós.

Én úgy szoktam csinálni, hogy kiviszem az autót egy városszéli parkolóba (minden lakótelepen van vagy egy tucat), és onnan taxi vissza. Napi 8-12 leva maga a parkolás, a taxi meg a Pirotszkáig (ahol a szállásotok van) max 4-5 leva lesz.

Ha kipakoltatok, akkor nektek érdemes rögtön a Sztambolijszkin kifelé indulni (azaz nem a Sheraton felé), aztán még valahol Ljulin elött letérni az útról....

Előzmény: hatvanhetes (26883)
Martandim 2012. jún. 24. Creative Commons License 26884

Szia Zoli!

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget és további jó nyaralást kívánok!

Üdv. Andi

Előzmény: gemes1 (26869)
hatvanhetes 2012. jún. 24. Creative Commons License 26883

Szia Stevie-W !

És természetesen mindenki .... :)

Júli 2 indulunk Napospartra elötte 2 nap Sofia utána 12 nap tengerpart aztán megint 2 nap , de az már Belgrád :) Rengeteg infót néztem már meg könyvet olvastam és természetesen az utikalaúzod is megvolt ! De tanácstalan vagyok ,hol mit nézzünk meg.....l Legalább címszavakat tanácsolhatnátok :) Utikalaúzodon látható fénykép nem egy Renault Lagunából készült :)véletlenül ? Emlékeim szerint mintha a Laguna fórumnak is hasznos tagja lettél volna.Na a lényeg Sófiában a Bulgari Boutic hotelben szállunk meg és a parkolás miatt aggódok, de nagyon... úgy tudom utcán lehet csak parkolni. A kérdésem nem tudsz e egy biztonságos elfogadható árú parkolót a környéken? Az utcán nem akarok parkolni, és a másik 2 autó sem... előre is köszi a segítséget mindenkinek.

Előzmény: stevie-w (26881)
zsuzsó75 2012. jún. 24. Creative Commons License 26882

Nem, a vonat néhány percet késett csak, de nem volt étkező kocsi hozzácsatolva. Még jó, hogy minden eshetőségre felkészültünk( kávé, üdítő, szendvicsek, rántotthús stb).

Előzmény: gy_cs (26880)
stevie-w 2012. jún. 24. Creative Commons License 26881

Tudna valaki segíteni, hogy a várnai vasútállomástól, hogyan lehet legolcsóbban lejutni az aranypartra? (busz, taxiár)

Na pont ilyenkor szopás az, amit egyes utazási irodák művelnek, és ami miatt már annyi tajtékoztam: az üdülőtelepek átkeresztelése.

Aranypart a Balatonon van.

Bulgáriában van Aranyhomok (Golden Sands, Zlatni Pjaszaci) és Napospart (Sunny Beach, Slancsev Brjak).

Az egyik Várnától északra van, a másik délre.

Vajon a kérdezőnek melyikben van szállása?

Előzmény: tabakbazár (26871)
gy_cs 2012. jún. 24. Creative Commons License 26880

Sziasztok!

Kösz az infót, még annyit, hogy sok késés volt?

Jó nyaralást, jó  időt, egy hét múlva megyünk utánatok.

gycs

Előzmény: zsuzsó75 (26879)
zsuzsó75 2012. jún. 24. Creative Commons License 26879

Sziasztok!

Ma reggel érkeztünk Várnába. Az Albena nemzetközi gyorsvonattal jöttünk, amin alig utaztunk néhányan. Ez úton köszönöm meg mindenkinek a jó tanácsait a vonatos utazással és a várnai taxifogással kapcsolatban. Az eredetileg 25 levás taxi díjat( Várnából  Szv. Konstantinba a hotel marina dolphinba)  megúsztuk 11 levából úgy, ahogy tanácsoltátok. Kb. a pu-tól 500 m-re fogtunk taxit és így már le is csökkent a viteldíj ára. Köszönöm még egyszer!!!

Egyébként az idő ragyogó.

bugista 2012. jún. 24. Creative Commons License 26878

Sziasztok!

Júliusban először megyünk nyaralni a Napospartra és az lenne a kérdésem ,hogy van-e lehetőség valahol a repjegyet kinyomtatni a visszaútra? Illtve a reptérről buszjárattal vagy taxival érdemes megcélozni a szállást ami a Sunny Holiday  Apartman lesz ha minden igaz. 

Segítségeteket elölre is köszönöm!

kriszta 68 2012. jún. 24. Creative Commons License 26877

Sziasztok!

Valakinek valami információja napospart Club Calimera****?

Előre is köszönöm :-)

GYURMÓKA 2012. jún. 24. Creative Commons License 26876

Ui:

Az egyik lány utazási irodában dolgozik,így az ő szakmai véleményében megbízok.

Előzmény: GYURMÓKA (26875)
GYURMÓKA 2012. jún. 24. Creative Commons License 26875

Szia !

Én nem voltam egyikben sem, de ismerőseim -2 fiatal lány-tavaly voltak a Slavyanski-ban. Azt nem tudom, hogy superior, vagy sem, de nagyon dícsérték a hotelt !

üdv

Gy

Előzmény: Etihad2 (26872)
gy_cs 2012. jún. 24. Creative Commons License 26874

Szia!

Ha visszaolvasol, feltettem két linket a várnai buszjáratokról. Én úgy néztem, hogy közvetlen busz nincs Aranyhomokra az állomástól, az egyik linken van egy chatbox, ott azért rákérdeztem azért. Szerintem ami megoldás, a reptérről megy a 409-s, annak a megállója kb 1 km-re van. A jegy ár 3 leva. Nézegesd azért a két linkeket, hátha találsz még valamit.

Egyébként mikor mentek?

gycs

Előzmény: tabakbazár (26871)
orszagattila88 2012. jún. 24. Creative Commons License 26873
Sziasztok.
Valaki tudna nekem friss naposparti arakat mondani a vizi sportokrol ?
Elore is koszonom.
Etihad2 2012. jún. 24. Creative Commons License 26872

Sziasztok!

Július végén megyünk Bulgáriába NApospartra. A bookingon két hotelt is lefoglaltunk képtelenek vagyunk dönetni melyik legyen . Az egyik a Hotel Slavyanski (superior room)  a másik a Relax Holiday Complex and Spa. Utóbbi kicsit messzebb van Sunny Beach től viszont újabb szebb mint a másik. A Relaxnál van vmilyen strand elvileg 300mre csak nem tudom hog az milyen tiszta stb. HA valaki volt bármelyik hotelben vagy van tuti infója róluk azt kérem hogy ossza meg! :-)

Köszönöm!!

tabakbazár 2012. jún. 24. Creative Commons License 26871

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy a várnai vasútállomástól, hogyan lehet legolcsóbban lejutni az aranypartra? (busz, taxiár)

Előre is köszönöm

K.

nikole83 2012. jún. 24. Creative Commons License 26870

Sziasztok! Segitségeteket kérném! Párommal Bulgáriába szeretnénk menni nyaralni! Ez lesz az első közös nyaralásunk, szóval szeretnénk ha jól alakulna. Repülővel szeretnénk menni a Napospartra, szálloda ötleteket szeretnék, meg szerintetek milyen ellátással érdemes befizetni. minden választ előre köszönök! Niki

gemes1 2012. jún. 24. Creative Commons License 26869

Szia!

A Victória Palace gps koordinátái:42.707511,27.724493

Üdv:Zoli

Előzmény: Martandim (26860)
helena5 2012. jún. 24. Creative Commons License 26868

Sziasztok !

Debrecenben a Coraban 151 Ft a leva és van is, a hölgy szerint egész nyáron tartanak!

ditranol 2012. jún. 24. Creative Commons License 26867

:))

Minden bankkártyának saját "anatómiája" van. Megvan, h melyik szám mit jelent, bonyolult szabályok, algoritmusok és összefüggések vannak az egyes számok között amiknek egyezniük/különbözniük kell ahhoz, hogy a rendszer egy valódi VISA esetleg MasterCardnak ismerje fel és elfogadja. Ezekkel az algoritmusokkal a booking.com rendszere is tisztában van, így egy "hasamracsapok kártyaszámot" nem fog engedélyezni.
Bővebben itt olvashatsz róla angolul: http://goo.gl/ocjm 

Előzmény: Schuco (26866)
Schuco 2012. jún. 23. Creative Commons License 26866

Sziasztok! A bookingon akarok foglalni tranzit szállást, de a hitelkártya számnál nem valódit adok meg, de ugyanannyi karaktert, mégsem engedélyezi....hogy tudja a rendszer, hogy nem a valódit adtam meg? 

burgtr 2012. jún. 23. Creative Commons License 26865

Szia !

A héten jöttünk haza Napospart- Isztambul körútról . Burgas -Malko-Tarnovo útvonalon. Burgasig és utána kb 30-40 km jó az út. 

A határátkelő felé útépítés kátyús szakasz . Határátkelés 1,5 óra volt / senki nem volt rajtunk kívűl ,motorokkal voltunk./ 

Biztosítási zöldkártya nélkül nem engednek be, ha a gépjármű nem a vezető nevére szól meghatalmazás kell , hogy vezesse.

Isztambulba befelé Malko Tarnovo-Tekirdag -Isztambul útvonalon mentünk, ezt nagyon ajánlom./ Kirklareli Tekirdag között olvadt az aszfalt !!!  38 fok volt ! .Vissza  pályán jöttünk .Kell KGS kártya / 5 líra + 9 lira útdíj !  Nincs kps fizetésre lehetőség . 

Előzmény: kecsa69 (26864)
kecsa69 2012. jún. 23. Creative Commons License 26864

Sziasztok! Szozopol után néhány napra szeretnénk Isztambulba is átmenni. A Google map két útvonalat ajánl, egyrészt a Novo Panicharevo, Zvezdets, Malko Tarnovo felé, másrészt a Sredets, Elhovo, Edirne útvonalat ajánlja. Kérdésem, hogy melyiket célszerű választanom, van-e valakinek tapasztalata ez ügyben? Az út minősége és a határátkelés ideje lehet a döntő a két lehetőség közül, esetleg ha van egyéb javaslat azt köszönettel venném.

Pötyi71 2012. jún. 23. Creative Commons License 26863

A buszjegy már 6 leva.

Előzmény: kovacsne_Edit (26862)
kovacsne_Edit 2012. jún. 23. Creative Commons License 26862

Sziasztok!!!

Ismét Bulgáriát választottuk a nyaralásunk helyszínéül..

Lenne pár kérdésem:

A Burgasi állomásról még mindig 5 leva/ fő a busz Napospartig?

Illetve valaki járt már a Pollo resortban közületek?

Mi vonattal megyünk ismét nem egészen 2 hét múlva bármi kérdés van, szívesen utána nézzünk..

Mindenkinek jó készülődést a már kint lévők pedig nagyon jó nyaralást kívánok!!!

marcsi.... 2012. jún. 23. Creative Commons License 26861

Szia!

Köszöm megnyugtató hozzászólásod.

Visszaszámlálás megkezdődött!!!!!!!!!

üdv:Marcsi

Előzmény: sárgavirág (26845)
Martandim 2012. jún. 23. Creative Commons License 26860

Szia Zoli!

Köszi a gyors választ!

Üdv. Andi

Előzmény: gemes1 (26858)
nroland75 2012. jún. 23. Creative Commons License 26859

Kösz az infót!

Előzmény: gemes1 (26857)
gemes1 2012. jún. 23. Creative Commons License 26858

Szia!

A wifi ingyenes, mivel a 6. emeleten vagyunk csak a hallban tudom elérni.

A GPS majd felhozom a gépet s este elküldöm!

Árfolyamokról!

Eur:1,95 (váltják ennyiért)

angol font: 2,38

USA dollár:1,5

Előzmény: Martandim (26853)
gemes1 2012. jún. 23. Creative Commons License 26857

Szia!

A nessebárnak nincs parkolója!

Keresel az útcán ingyenest( a szálloda mögött) vagy fizetősbe beálsz 8-10leva/nap.

Előzmény: nroland75 (26836)
stevie-w 2012. jún. 22. Creative Commons License 26856

1 napos isztambul kedd csütörtök péntek 10 főtől magyar idegenvezetéssel 129leva.

Aki szeretné egy teljes napig rettenetesen szarul érezni magát, az inkább nekem küldjön 128 levát, találok rá programot :-)

Én ugye eleve jól járok, nade ő is, mert ugyan értelmetlen hülyeségre elcseszett egy csomó pénzt, de mégiscsak 150 forinttal kevesebbet, mintha egy egynapos Isztambulra fizetett volna be :-)

Előzmény: gemes1 (26835)
stevie-w 2012. jún. 22. Creative Commons License 26855

A dollár és fontról nem tudsz ilyesmi infókat mert talán az lényegesebb lenne nekem.

Megnézed az USD-EUR és a GBP-EUR keresztárfolyamokat, elosztod 1.953-mal, és máris képben vagy :-)

Mondjuk ezeket a valutákat (különösen a fontot) a sarki váltó biztosan magasabb marzzsal váltja, olyan 1-2 százalék lehet a bukás az euróhoz képest.

Előzmény: sulep (26854)
sulep 2012. jún. 22. Creative Commons License 26854

Köszi. A dollár és fontról nem tudsz ilyesmi infókat mert talán az lényegesebb lenne nekem.

Előzmény: stevie-w (26852)
Martandim 2012. jún. 22. Creative Commons License 26853

Szia Zoli!

Augusztusban mi is a ebbe a szállodába készülünk. Kicsit megnyugtattál, mert a fogalalás óta több negatív véleményt olvastam a szállodáról. Tudnál küldeni esetleg GPS koordinátát? A wifi mennyibe kerül (gondolom azt használod esténként)?

Üdv. Andi

stevie-w 2012. jún. 22. Creative Commons License 26852

Aki esetleg most van kint bulgáriába megtudná mondani nekem, hogy a Dollárt, Fontot és az Eurot milyen árfolyamon váltják Levara?

Az EUR árfolyama kötött, azaz a középárfolyam hivatalosan mindig és mindenkor 1.953, amióta csak van EUR. Azelőtt (1997 óta) 1 DEM = 1 BGN volt az árfolyam, ez lett átszámítva euróra, amikor bevezették.

Ennek megfelelően a többi pénznem árfolyamát is kizárólag az euróhoz viszonyított változásuk érinti.

A gyakorlatban a reptéren 1.6-1.7, a szállodákban 1.7-1.8, a tengerparti pénzváltókban 1.8-1.9, a bankokban 1.91-1.94 árfolyamon váltják az eurót, de a kevésbé frekventált helyek hivatalos váltóiban (és a nagyvárosokban) elérhető az 1.95 is.

Előzmény: sulep (26850)
Livi62 2012. jún. 22. Creative Commons License 26851

Köszönöm szépen a válaszodat!A meghatalmazást hivatalossan kell kiállítani?/közjegyző pecsét,angol fordítás/.

Előzmény: stevie-w (26849)
sulep 2012. jún. 22. Creative Commons License 26850

Sziasztok!

Aki esetleg most van kint bulgáriába megtudná mondani nekem, hogy a Dollárt, Fontot és az Eurot milyen árfolyamon váltják Levara?

Köszönöm.

stevie-w 2012. jún. 22. Creative Commons License 26849

Ha kölcsön autóval /a fiam autója/mennénk,ahhoz mien pappirokra van szükség?

Meghatalmazás.

A hozzászólásokban kevesebb árakat olvastam.Nemtudom hogy létezik-e olcsobb repdíj?Az internetten 165000-ez jó ár?

A Wizzair repülőjegyek árát egy szoftver határozza meg egy algoritmus alapján, ami figyelembe veszi, hogy hány hely van még a gépen, illetve az előző években hogyan telt meg ugyanez a járat. (illetve esetleg más paramétereket is.)

Mivel kívülről egyik információt sem lehet ismerni, a repülőjegyek árának mozgását gyakorlatilag lehetetlen előrejelezni.

Az árak nagyon gyorsan változhatnak: ha egy járatra még sok hely van délután kettőkor, akkor olcsó a jegy. De ha az olcsó jegy miatt hirtelen lecsap két ötfős család, fél háromra rekordmagasságba is emelkedhet ugyanaz a jegyár (hiszen jelentősen csökkent az értékesíthető helyek száma).

Simán előfordulhat, hogy ugyanazon a járaton egymás mellett ülő két utas jegyára között többször árkülönbség legyen.

Amikor üzleti utakra utaztunk Bulgáriába (azaz a dátumokkal nem tudtunk rugalmasak lenni), akkor egy repülőjegy Szófiáig 60-100 ezer között volt. Négy személy esetén tehát ami 240 ezer alatt van a tengerpartra, az már olcsónak számít.

Előzmény: Livi62 (26847)
stevie-w 2012. jún. 22. Creative Commons License 26848

Itt egy térképvázlat, amin lehet látni, mekkora kerülő a kerülő :-)

Előzmény: stevie-w (26844)
Livi62 2012. jún. 22. Creative Commons License 26847

Kedves Stevie-w!Bocsi hogy tőled kérek tanácsot,de bízok a tapasztalazodba!Ma délután az autónk szervízbe került,amivel 1 hétmulva indultunk volna.Indulásig nem lesz kész!Ha kölcsön autóval /a fiam autója/mennénk,ahhoz mien pappirokra van szükség?Egyáltalán lehetséges-e!A második verzió hogy repúlőgép.A Neckermannt megkérdeztem 196000- a4 személy.Ez egy kicsit sok!A hozzászólásokban kevesebb árakat olvastam.Nemtudom hogy létezik-e olcsobb repdíj?Az internetten 165000-ez jó ár?Segítségedet előre is köszönöm.

kunm77 2012. jún. 22. Creative Commons License 26846

Ezer köszi:)

Előzmény: stevie-w (26844)
sárgavirág 2012. jún. 22. Creative Commons License 26845

Szia!

Tavalyi az infóm CSAK JÓT MOND MINDENKI róla!

Amit én hozzá tudodk tenni:

A lehető legjobb "fekszik" A part ott szép, tusoló, wc van

Közelben számos kajázó... még a "meki" is ott van pár lépésre!

A központ is kb.:5 perc gyalog!

Szóval az egyik LEGJOBB választás

Előzmény: marcsi.... (26841)
stevie-w 2012. jún. 21. Creative Commons License 26844

Július 26-án megyünk Szerbián keresztül Napospartra. A kérdésem az lenne, hogy Belgrádon keresztül visz e az út, ugyanis egy másik fórumon azt olvastam, hogy befejeződött a várost elkerülő körgyűrű építése. Köszi:)

Itt Belgrád :-)

De tényleg :-)

Nos, az elkerülő építése messze nem fejeződött be, ellenben valóban átadták :-)

A belgrádi elkerülő használata mindezek ellenére kifejezetten ellenjavalt!

Ezt az elkerülőt kifejezetten azért találták ki, hogy az átmenő teherforgalmat kint tartsák a belvárosból, és ezzel a belgrádiak életminőségét javítsák. Nekünk viszont kilométerben és időben is jelentős kerülő.

Belgrádon ugyanis nyílegyenesen, középen át lehet menni egy olyan soksávos úton, aminek nincsenek lámpái, nincsenek szintbéli kereszteződései, és nagy részén 80 a megengedett sebesség. A tavalyihoz képest meg ugye a forgalom is tovább enyhült (hiszen a komplett teherforgalmat kivezették, és az egyéb tranzit azon részét is, akik nem hallgatnak Stevie-re), és a Gazela-híd felújítása is befejeződött.

Ehhez képest az "obilazak" megkerüli a fél várost. Az elején autópálya-szerű, aztán már csak két sávos, a vége felé pedig -- ahol még nem készült el -- lakótelepek között kanyarog, lámpás kereszteződéssel.

Ma délután kimentem és lefényképeztem a trükköt, hogyan kell lejönni a régi útra. A hétvégén átírom az útvonal leírást.

Apropó régi út: az elkerülő annyiban királyság nekünk, hogy a régi zimonyi szakaszt ("derékszögű kanyar + 2 lámpa + ablakmosó gyerekek") kikerüli. Ezáltal az egyetlen "bottleneck" szakasz is megszűnt létezni.

Előzmény: kunm77 (26833)
oktato70 2012. jún. 21. Creative Commons License 26843

15032-s hozzászólás..bár sokat nem írtam:)

Ami jó a szállodába pl a Hrisanthemához képest hogy a Napospart szélén van,nyugisabb környezet.Sorompóval védett saját parkolónk volt,ha elmentünk a bácsi fenttartotta nekünk,szóval mindig ugyan ott álltunk,ráadásul az ablak alatt:)A szobánk félig a tengerre félig a parkolóra nézett,attól függően merre néztünk.

Mi remek szobát kaptunk ami inkább családi apartman volt két szobával két tévével,két erkéllyel.Két gyerkőccel voltunk.Napozóágyakat reggeli előtt foglalni kell,mert közös a medence egy másik szállodával,éremes reggeli előtt leteríteni..akkor a tengerpartra nem is kell,hisz csak pár lépés a tenger,igazából át kell meni a sétáló úton.

Nekünk ez a szálló jobban bejött mint a Hrisanthema..

Előzmény: Livi62 (26842)
Livi62 2012. jún. 21. Creative Commons License 26842

Szia Oktato!Köszönöm a hozzászólásodat.Egyébként jól megdolgoztattál kerestem a 2009-es hozzászólásodat,de feladtam!Nem találtam.Külömben köszike.Ha kérdésem lesz írok.

Előzmény: oktato70 (26838)
marcsi.... 2012. jún. 21. Creative Commons License 26841

Sziasztok!

Planéta hotelről és a fakultatív kirándulásokról tud valaki friss infót?

Remélem már szuper az idő a most nyaralóknak is!!

Köszi:Marcsi

utazo idegen 2012. jún. 21. Creative Commons License 26840

Szia! Igen elkészült a Belgrad elkerülő szakasz de lehett menni a megszokott régi uton is.

Előzmény: kunm77 (26833)
monaco2 2012. jún. 21. Creative Commons License 26839

Kitartás hamarosan érkezünk! Tartsd melegen a tengert a sört meg hidegen!
Üdv.: János

oktato70 2012. jún. 21. Creative Commons License 26838

Szia!

Mi 2009-ben voltunk,írtunk is róla itt.

Amúgy röviden nagyon szuper szálloda,van örzött ingyenes parkoló.

A tenger 50 méter a saját medencétől.

Ha bármi kérdésed van írj.

Előzmény: Livi62 (26837)
Livi62 2012. jún. 21. Creative Commons License 26837

Szisztok!Ajövöhéten szombaton indulunk a Bellevue beac hotelba.Szeretném megkérdezni hogy közületek ebben a szállodában nyaralt már valaki?Minden infó érdekel!pl.szobák tisztasága ,ételek minősége,autóparkolás bíztonsága,szállodának őrzóttparkolója van?a vízparton napozóágyakat stipi-stopizni kell?vagy megy simán.Elóre is köszi!

nroland75 2012. jún. 21. Creative Commons License 26836

Üdv!

Nessebar beach resort-ba megyünk,ott is ennyi a parkolás? Vagy van saját parkolója,mert nem egyértelmű az ismertetőkből:(

gemes1 2012. jún. 21. Creative Commons License 26835

Szia!

A parkolás 12 leva/nap a szálloda területén folyamatosan örzött!

1 napos isztambul kedd csütörtök péntek 10 főtől magyar idegenvezetéssel 129leva.

Ne félj a szállodától szerintem nincs vele semmi gond.( én a burgasz beach, nessebar beach, zefir beach aranyhomokon a kamchia parkban voltam van össze hasonlítási alapom.)

Jun 28-ig itt vagyok esténként tudok válaszolni ha még eszetekbe jut valami!

Előzmény: illesne61 (26820)
kunm77 2012. jún. 21. Creative Commons License 26834

Szia! Mi a Neckermannal utazunk és kiválaszthattuk az indulás napját.

Előzmény: ancsi26 (26828)
kunm77 2012. jún. 21. Creative Commons License 26833

Sziasztok! Július 26-án megyünk Szerbián keresztül Napospartra. A kérdésem az lenne, hogy Belgrádon keresztül visz e az út, ugyanis egy másik fórumon azt olvastam, hogy befejeződött a várost elkerülő körgyűrű építése. Köszi:)

Bossy80 2012. jún. 21. Creative Commons License 26832

Sziasztok!

Nemsokára (köv.héten) indulunk a Napospartra a Nessebar Beach Resortba AI ellátás. Idén volt már ott valaki,vagy van ott kint valaki ebben a szállodában? Érdekelnének a jelenlegi körülmények (étkezés, szoba tisztasága, medence vízhőmérséklete, stb...). Bármi, ami hasznos lehet!

Köszi

feca1983 2012. jún. 21. Creative Commons License 26831

Üdv!

Útdíj-al kapcsolatban kérdeznék.

Romániára tuti havit kell vennem. /nem kell kétszer sorba állni és csak 1eur-al több/

Viszont, ha reggel ott vagyunk a bulgár határon és szombat 7:00kor megveszem a hetes bulgár matricát akkor azt onnan számolva 7napig használhatom 7:00-ig vagy az adott nap 24:00-ig /ez lenne a jó/

Segítsetek már benne légyszi.

Marko61 2012. jún. 21. Creative Commons License 26830

Nem működött az y billentyűm, szóval comedy show és lobby bár:)

Előzmény: Marko61 (26816)
áim 2012. jún. 21. Creative Commons License 26829

booking.com, travelrepublic.com

Előzmény: ancsi26 (26828)
ancsi26 2012. jún. 21. Creative Commons License 26828

Sziasztok!

Tudtok olyan irodát,vagy oldalt ajánlani,ahol én mondom meg melyik nap szeretnék menni???

betrix 2012. jún. 21. Creative Commons License 26827

sziasztok, ma néztem a robinson oldalát, mi a calypso hotelba megyünk augusztusba, de látom addig is beteltek a hetek, ha van friss, idei tapasztalat várom

djparadi 2012. jún. 21. Creative Commons License 26826

Köszi az infot! 

Előzmény: feca1983 (26823)
feca1983 2012. jún. 21. Creative Commons License 26825

:)

Tudom....:)

Tavaly is így mentünk görögbe.. /tudom több a pálya/

Van komoly CB -rádiónk és közösen megyünk de ha leszakadunk sem állunk meg egyből mert bele szol hogy jövök csak lemaradtam és ennyi.

Ezért indulunk délutánk és vezetünk este /elvileg kisebb a forgalom/ kényelmesen ráérősen /

na azért tavaly is volt affér....hogy miért nem jön nincs senki köztünk... :)

Előzmény: stevie-w (26810)
lacika2107 2012. jún. 21. Creative Commons License 26824

Augusztusig ha megy valaki a Napospart( Hotel Fiesta Beach ) szállódába ?????? Mert ha igen akkor egy két infó jól jönne !!!

Köszönöm !!

feca1983 2012. jún. 21. Creative Commons License 26823

Ha az autó tulajdonosa ír egy meghatalmazást szeretik ha a magyar mellett van angol és/vagy német.

Papiron legyen az auó összes adata és persze a tulajdonosnak és neked aki viszi a kocsit /útlevél vagy szám is/

És nem árt ha egy közjegyző nyom rá egy pecsétet /5.000-ért/ de ha a szervíz adta a kocsit akkor az ő pecsétjük elég rá...úgysem értenek hozzá csak pecsét legyen.

Előzmény: djparadi (26821)
lacika2107 2012. jún. 21. Creative Commons License 26822

Köszönöm szépen !! Hát igen nem egy búvár paradicsom ,de gondoltam van egy két hely ahol egy kis merülést lehet csinálni,mert van egy két oldal ahol reklámozzák pl: amit emlitettél hajóroncsok ..stb ...

Előzmény: stevie-w (26806)
djparadi 2012. jún. 21. Creative Commons License 26821

Elromlott a barátom autója és a szerviz amig nemtudja megjavitani adott helyette egy kölcsön autót. Az lenne a kérdésem , hogy kimehete  vele Bulgáriába ha nem a nevén van az autó? Valakinek van ehhez hasonló tapasztalata?

illesne61 2012. jún. 21. Creative Commons License 26820

KedvesQemes1 /ZOLI/ , köszönöm a részletes beszámolót, örülök, hogy viszonylag jók a tapasztalataid, mert nagyon sok fórumon kicsit elijesztettek a Victoria Palacetől. a fekultatív programok érdekelnének még, különösen az 1 napos Isztambul, ami aste indul erról mit tusz, éredemes, mennyibe kerül. Parkolás is érdekelne. További nagyon jó nyaralást. Illesne 61/ Marcsi/

Erácska83 2012. jún. 21. Creative Commons License 26819

Ezek szerint a bank jobb árfolyamon vált mint egy váltó?Meglepő.Valaki tudja hogy melyik bankokba lehet levát váltani OTP-n kívűl?

Erácska83 2012. jún. 21. Creative Commons License 26818

Hol láttál te ennyiért?Ez engem is érdekelne ,a legolcsóbb pénzváltónál 158 Ft

Előzmény: orszagattila88 (26811)
dolgozó n 2012. jún. 20. Creative Commons License 26817

Köszi a válaszokat!! További jó nyaralást, szép időt Nektek! :-)

Előzmény: gemes1 (26813)
Marko61 2012. jún. 20. Creative Commons License 26816

Szia!

Biztos, hogy találkozunk. Egész napos sport animáció van Krisztivel, gyerekeknek mini club Petrával (velem). Este mini disco 20.00-tól, 21.00-tól comedí show vagy táncos show. Van eb nézési lehetőség mert van TV a lobbí bárban. Várunk titeket!

Előzmény: oktato70 (26794)
gemes1 2012. jún. 20. Creative Commons License 26815

A napernyőt írtam az előző hozzászólásomban, a szálloda medencéje olyan közel van a parthoz, hogy szerintem ott felesleges foglalni.

Az ellátásról:

-Az étkezés ***-****-os 5-6 féle hús főétel 2 leves saláta bőséges gyümölcs 4 fajta sütemény karcsú minden este baklava esetleg valami habos.

A tisztasággal semmi problémánk, a szobába minden működik.

All inclusive bár na az is kicsit karcsú!!!

Egy van nyitva a medencénél 10-18-ig, s egy az épületben 17-24-ig, s ez telt ház esetén minimumm 1000 emberre jut!

A személyzet vegyes vannak mogorvák s vannak kedvesek.

Amit viszont kiemelnék az Animátorok!!!! Lelkesek mosolyognak s rengeteget foglalkoznak a gyerekekkel és a felnőttekkel. Inát ( ő egy animátor) már tanítjuk magyarul.

A szálloda és a környéke a napospart legszebben kiépített részén van (ezt a helyiek mondták).

S én is így érzem.

Előzmény: illesne61 (26800)
stevie-w 2012. jún. 20. Creative Commons License 26814

Ma néztem és 146ft volt egy leva...ahogy szamolgattam minimalisan de jobban jarok ha itthon valtok.

És megkérdezted, hogy van-e is nekik? :-)

Ami az én boltomban nincs, az nálam is akciós.

Az OTP mai árfolyamlistája szerint a BGL valuta (azaz pénzváltóknál figyelembe vett) eladási ára 153.73 ft volt. A deviza eladási ára (tehát amennyiért felszámolják, ha kártyáról veszel fel vagy költesz pénzt, 147.87 ft.

A hivatalos eur valuta árfolyamon (293.51 ft) vásárolt és optimális árfolyamon (1.95) kint beváltott leva 150.52 levára jön ki. (A tengerparton szokásos 1.91 árfolyamon 153.67 ft-re jön ki.)

https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/OTP

Természetesen az egyes pénzváltók között szokott különbség lenni, de csodák nincsenek. Mindenesetre ha holnap is 146 ft az árfolyam ÉS ennyiért van is eladó levájuk, akkor valóban érdemes ott váltani.

Akinek zavaros lett volna, itt egy leva árfolyam lista, kizárólag a mai napra vonatkoztatva:

1) orszagattila68 lelőhelyén direktben váltott leva: 146.00 ft

2) kártyás fizetés (tetszőleges kártya): 147.87 ft

3) kártyás pénzfelvétel Unicredit kártyával saját ATM-nél: 147.87 ft

4) kártyás pénzfelvétel OTP kártyával, saját ATM-nél: 148.58 ft (400 levánként fix 1 EUR a díj)

5) EUR-váltás itthon, BGN-váltás optimális helyen kint (1.95 EUR/BGN árfolyam): 150.52 ft

6) kártyás pénzfelvétel Raiffeiesen kártyával, saját ATM-nél: 152.82 ft*

7) EUR-váltás itthon, BGN-váltás nem-optimális helyen kint (1.91 EUR/BGN árfolyam): 153.67 ft

8) BGN váltás itthon, hivatalos árfolyamon: 153.75 ft

*ez a sor a saját bankom és saját bankkártyám adata: minden pénzfelvételért 7 EUR-t fizetek. Ha 400 levát veszek fel (az OTP-összehasonlíthatóság kedvéért), akkor minden felvett levára 4.95 ft költség terhelődik.

gemes1 2012. jún. 20. Creative Commons License 26813

Szia!

Szerbián keresztül autóval mentünk Szegedről 13 óra 4 15 perces pihenővel.

Igen kényelmes kb 25-30m2-es a szoba!

Én voltam rövid nadrágban vacsorázni, ebédelni, reggelizni senki nem szólt érte!

A törölközőt a napágyak mögé tudjátok teríteni!

A szállodának van saját partja ott "csak 8leva a napágy +napernyő darabonként. Mellette 12 leva ugyanez.

A medencénél ingyenes reggel 7-ig lefoglalni, s onnan 50m a tenger!

Bazár csak az van, itt nyilván nincs NAV a ray-ban napszemüvegtől a Tommy Hilfigerig mindent megkapsz "fillérekért" 

Előzmény: dolgozó n (26791)
Gzsolo 2012. jún. 20. Creative Commons License 26812

"Ma néztem és 146ft volt egy leva..."

És volt is?

orszagattila88 2012. jún. 20. Creative Commons License 26811

Ma néztem és 146ft volt egy leva...ahogy szamolgattam minimalisan de jobban jarok ha itthon valtok.

Előzmény: stevie-w (26804)
stevie-w 2012. jún. 20. Creative Commons License 26810

Indulás péntek délután,  érkezés majd valamikor, az utazás 4db autóval... na az felbecsülhetettlen.

Ne csesszetek.

1000+ kilométer Románián át konvojban?

Teljesen felejtős. Mindenki haladjon a saját tempójában. A konvoj még nyílegyenes autópályán is iszonyú nehezen marad együtt, de így 20 órán keresztül igen komoly konfliktusokat látok előre a sofőrök között.

Előzmény: feca1983 (26808)
stevie-w 2012. jún. 20. Creative Commons License 26809

A kaja és az  italok elég gyenge minőség  volt nekünk .A szakácsok és pincérek elég amatörők

A nyár közepére azért bele szoktak lendülni :-)

Engem inkább az aggasztana, hogy a lehető legolcsóbb alapanyagokat használják.

A kérdést nem ragoznám. Aki járatos a vendéglátóiparban, az pont el tudja képzelni, a fix összegből kigazdálkodott kaja milyen konyhatechnikai megoldásokhoz vezet...

Előzmény: burgtr (26807)
feca1983 2012. jún. 20. Creative Commons License 26808

ohh...

Köszönöm mindenkinek, hasznos tanácsokat kaptam, de tényleg.

Várna felé megyünk és jó minőségű úton megyünk /remélhetőleg/  :)

Indulás péntek délután,  érkezés majd valamikor, az utazás 4db autóval... na az felbecsülhetettlen.

majdnem reklám lett :))

Mégegyszer köszönöm, ha gyulán jár valaki akkor vendégem egy sörre.. :)

burgtr 2012. jún. 20. Creative Commons License 26807

Szia !

Mi jún. elején voltunk a hotelbe. A hotel nagyon szép és jó helyen van , 5 csillagos szinvonal ,tágas szobák tökéletes kilátás ,minibár és csendes környék . 

Tisztaság rendben. Parkolás biztonságos , fizetős.Ellátás: mi teljes ellátáson  voltunk . A kaja és az  italok elég gyenge minőség  volt nekünk .A szakácsok és pincérek elég amatörők, egy Spanyol két csillagos hotel is jobb. Előszezoni árat fizettünk érte így nem panaszkodtunk. Part: tökéletes homokos , napágy 2 db +ernyő 10 leva / nap. Jó nyaralást.     

Előzmény: illesne61 (26800)
stevie-w 2012. jún. 20. Creative Commons License 26806

és buvárkodási lehetőségek vannak e a Napospart környékén !!

A Fekete-tenger(nek ez a szakasza) nem az Adria.

Ha tapasztalt búvár vagy, akkor iszonyú csalódás lesz. Ha csak évente egyszer bedugod a fejed a víz alá, arra viszont jó.

Nincs különösebb infrastruktúra, nem különösebben tiszta a víz (mert ugye itt a tengerpart is homokos, a homok a vízben pedig nem segíti elő a kristálytiszta átláthatóságot), nemigen vannak látnivalók sem, pl. a Horvátországból ismerős hajóroncsok vagy érdekes élővilág a vízben a part közelében...

A Google azért kiad egy pár találatot a гмуркане (gmúrkane, búvárkodás) szóra.

Előzmény: lacika2107 (26805)
lacika2107 2012. jún. 20. Creative Commons License 26805

Sziasztok !! A valuta kérdés engem is érdekelne ,hogy euro vagy leva melyiket érdemes ithonról vinni ,kérdés menyiért váltják kint az eurót :) Hamár így kérdeznék akkór már megragadom a lehetőséget hátha tud valaki segíteni... augusztusban megyünk Napospart Fiesta Beach kismilió infot szereztem már,persze jót és rosszat is ,de ha esetleg addig megfordul valaki és talán le is írná mit tapasztalt azt megköszönném... és buvárkodási lehetőségek vannak e a Napospart környékén !!

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS !!!:)

stevie-w 2012. jún. 20. Creative Commons License 26804

mit erdemesebb most itthon valtani? Valtsak eurot es majd ott atvaltatom levara vagy mar egybol levaba valtsam at itthon? Hogy jarok jobban???

Pénzváltási mindentudó:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955#33

:-)

Előzmény: orszagattila88 (26803)
orszagattila88 2012. jún. 20. Creative Commons License 26803
Sziasztok.
A kerdesem az lenne, hogy mit erdemesebb most itthon valtani? Valtsak eurot es majd ott atvaltatom levara vagy mar egybol levaba valtsam at itthon? Hogy jarok jobban???
Elore is koszonom a valaszt!
áim 2012. jún. 20. Creative Commons License 26802

írtam e-mailt

Előzmény: ancsi26 (26799)
ditranol 2012. jún. 20. Creative Commons License 26801

Szia!

Próbáld meg ebben a fórumban, pár percen belül vki "lecsap Rád" :): http://goo.gl/Z9jco

Előzmény: ancsi26 (26799)
illesne61 2012. jún. 20. Creative Commons License 26800

Sziasztok! A Napospartra megyek Én is a családommal nyaralni, a Victoria Palace-ben szálunk meg. Érdekelne járt-e már valaki ott és milyen  a benyomása. qemes 1-től, aki most kint van kérdezném a tapasztalatait, tisztaság, kaja,  ellátás. A napernyőkért és az ágyakért mennyit kell a parton fizetni. további szépp napot mindenkinek.

ancsi26 2012. jún. 20. Creative Commons License 26799

Sziasztok!!

Nem tudom jól emlékszem-e,hogy valaki itt ajánlotta fel,hogy tud segíteni wizz repjegy foglalásban??

Köszi:Anita

gradinar 2012. jún. 20. Creative Commons License 26798

Viszont utána melyik útvonalon mennyünk tovább?

Ha viszonylag folyamatosan akarsz haladni, Várnán keresztül menj (bár a városba bevezető szakaszon soha nem kizárt egy nagyobb dugó). Ha a mélybolgár valóságra vagy kíváncsi, Provadiának.

Melyiket tudnád nekünk ajánlani és akkor arra az úta választanék ki egy shell kutat /c. kártya/

Sumennél is van egy nagy Shell, a várnai autópályán is, a ruszeiről meg Sztivi írt.

G.

Előzmény: feca1983 (26790)
stevie-w 2012. jún. 20. Creative Commons License 26797

a hatar elott kicsivel van 2 db Rompetrol is de Bulgariaban egy hajszallal olcsobb az üa.

Ez gyakorlatilag hetente változhat. A különbség mindenesetre elég kicsi ahhoz, hogy ne legyen érdemes különösebben számolgatni: akkor kell tankolni, amikor fogytán van a benzin, oszt' jónapot.

Előzmény: gorun20 (26795)
stevie-w 2012. jún. 20. Creative Commons License 26796

Segítségedet kérném!  Neszebar a végállomás. Románia fele megyünk /Gyuláról/

Határátkelés Giurgiu. itt valahol tankolni kéne néztem vannak shell kutak /egységes ár az egész országban elvileg/

Az árak nem egységesek Bulgáriában sem.

A határátkelőtől kihajtva is egy benzinkúton találjátok magatokat, de a benzinkút-kérdés különben sem igazán probléma Bulgáriában: a városokban, a főutak mentén kifejezetten sűrű a kúthálózat. Ha ragaszkodtok a Shell-hez, akkor Ruszéban Szófia felé kell elindulni, és a főúton van a Shell-kút, ez kb 20 perc kerülő, de van kút több is Sumenig.

Melyiket tudnád nekünk ajánlani és akkor arra az úta választanék ki egy shell kutat /c. kártya/

Őszintén szólva én a Varna feliratot követném, ami Sumen felé visz. A többi utat nem ismerem, de általában elmondható, hogy a másod-harmadrendű utak Bulgáriában igen leharcolt állapotban vannak - én biztosan nem indulnék el arra. Sumentől Várnáig ráadásul rendes autópálya van (kb 80 km).

gorun20 2012. jún. 20. Creative Commons License 26795

Mi eddig mindig (ötször) Ruse-Razgrad-Shumen-Varna(Varna kozponton at)-Napospart utvonalon mentunk. Nem a rovidebb utat valasztottuk a gps Razgradnal es Shumennel is eltérithet. Romaniaban altalaban sokkal lassabban lehet haladni mint Bulgaria ezen utszakaszain. Bukaresti korgyurun fokozottan figyelni a Giurgiu fele letero elott(a tabla nagyon el van dugva), mi Giurgiu elott par km-rel le szoktunk kanyarodni balra Oinacu fele, elkerulo kamionoknak, a hatar elott kicsivel van 2 db Rompetrol is de Bulgariaban egy hajszallal olcsobb az üa. Utmatricat vehetsz a hatar utan egy bodenal vagy amikor megallsz tankolni, de meg mielott kimennel Russebol.

Jo utat

oktato70 2012. jún. 20. Creative Commons License 26794

Szia!

Mi juni 30.-ától leszünk kint a Rubinban, 5 család utazik összesen 9 gyerekkel:) Biztos fogunk találkozni:)

Felnőtteknek estére milyen programot terveztek? Eb-döntő nézési lehetőség van a hotelben?

Köszi a választ!

Előzmény: Marko61 (26626)
dareno 2012. jún. 20. Creative Commons License 26793

mennyibe kerül a napágy és napernyő most a parton?

köszö előre is

moni31 2012. jún. 19. Creative Commons License 26792

Sziasztok!

Üdv Napospartról!

Nagyon jó az idő igaz kicsit fúj a szél. mi a Hotel Azurroban vagyunk itt is csak kizárólag 14-kor engedtek be a szobába.

csak és kizárólag a napágyak mögött engednek lenni......

A hullámok miatt sok a hordakék. 

ha van kérdésetek szívesen válaszolok

Móni

Előzmény: dolgozó n (26791)
dolgozó n 2012. jún. 19. Creative Commons License 26791

Szia! 

Ti mivel mentetek? Reülővel vagy autóval? 3 főnek is kényelmesek a szobák? Mi 6-an megyünk 2db 3 ágyasba All in. :-) Van wifi? A vacsorához a fiúknak hosszú nadrág ajánlott??  A parton ha nem bérlünk napágyat, akkor a törölközőt hova teríthetjük : közvetlen a partra mint pl. Olaszo.-ban, vagy csak a napágyak mögé? Képeken láttam már így is úgy is. Sok bazár van????  Jó időtök van, maradjon is így! :)) Remélem nekünk is az lesz!!! Várom a válaszod. Ági.  

Előzmény: gemes1 (26789)
feca1983 2012. jún. 19. Creative Commons License 26790

Kedves stevie-w!

Segítségedet kérném!  Neszebar a végállomás. Románia fele megyünk /Gyuláról/

Határátkelés Giurgiu. itt valahol tankolni kéne néztem vannak shell kutak /egységes ár az egész országban elvileg/

Viszont utána melyik útvonalon mennyünk tovább?

2 - A2 - Provadia 904  (na ettől félek egy kicsit harmad rendű út)

vagy mennyünk tovább az A2-n és a 9-es úton lefelé / itt meg tuti sokan lesznek kb. délelőtt/

vagy esetleg egy harmadik általad javasolt?

Válaszod előre is köszönöm.

Shell kutak friss árakkal a logóra kattintva.

http://www.shell.com/home/page/bg/shell_for_motorists/site_locator/app_site_locator_191002.html

Előzmény: stevie-w (26754)
gemes1 2012. jún. 19. Creative Commons License 26789

Üdvözlet a Viktória Palace-ból!

Ha van kérdés holnap este tudok válaszolni!

Előljáróban:

2-kor van chek in (betartják!)

Egyre több magyar (30-50 fő)

Hatalmas szoba, jó környék és tényleg 25 fokos a tenger.

L E F K A D A 2012. jún. 19. Creative Commons License 26788

Nem reklámozom, csak ajánlom, mert tudom,h jó, és én örülnék ha egy ismeretlen helyre mennék és valaki ajánlana valami jót, de ezt úgy látom másoknak szemet szúr. A görög fórumokon, szintén ajánlottam azokat a szállásokat ahol megszálltunk, ez biztos nagy reklám... 

Érdekes,h ezeken a fórumokon több a kötöszködő pesszimista, mint a segítőkész optimista????? Bocsi, akkor számítana reklámnak a tevékenységem, és lenne ,,riogatás" , ha biztonságos busz utat hirdetnék példul. 

Én nem veszekedés céjából írtam,és nem is reklám céljából, sajnálom ha ezt más rossz szemmel nézi....

Előzmény: pamag (26786)
János 2 2012. jún. 19. Creative Commons License 26787

T Viki!

Ha megjöttetek rövid beszámolót légyszíves.

Üdv: János

Előzmény: Viki1234 (26782)
pamag 2012. jún. 19. Creative Commons License 26786

Te most szállást reklámozol (mondjuk a görög topikokban már leszedték volna érte a fejedet, mondván, tilos reklámozni), és közben a közbiztonsággal riogatsz??? Kissé kontraproduktív cselekedet...

A bolgár tengerparton még nem jártam, de rendszeresen Bulgárián át mentem Görögországba. Szófiai dugóhoz is volt szerencsém... de rosszat bolgár embertől még nem tapasztaltam, rossz közbiztonságot nem tapasztaltam... (egy szál magyar autóban, ketten...) mindössze fegyelmezetlen közlekedést.

Akit a leírt módon ki lehet rabolni, azt itthon is ki lehet...:-(

Előzmény: L E F K A D A (26784)
L E F K A D A 2012. jún. 19. Creative Commons License 26785

L E F K A D A 2012. jún. 19. Creative Commons License 26784

Igen, lehet ezt is mondani, meg figyelembe is lehet venni. Az ismerősök egyedül jöttek ki, és a Szófiai dugóban kiszúrták a kereküket, megálltak,h kicserélik a gumit, és megérkezett a ,,segítség", akik ezalatt szépen kirabolták őket. Örüljön,h még nem volt ilyenben része, de azzal szerintem senkinek nem ártottam,h érdemes odafigyelni....

Előzmény: solozo (26783)
solozo 2012. jún. 19. Creative Commons License 26783

Az autósoknak azért szerintem érdemes óvatosnak lenni, szerintem érdemesebb többen menni, és csak forgalmas helyen megállni.

Egy szép példa a nettó hülyeségre.

Előzmény: L E F K A D A (26779)
Viki1234 2012. jún. 19. Creative Commons License 26782

Sziasztok.

Pénteken indulunk Hotel Bourgas-ba, esetleg ha van róla friss infótok írhatnátok róla pár sort.

Napközben étel ital fogyasztás hogy működik? Tényleg vannak e koktélok?

Hotel közelben van e arról infótok hogy merre van őrzött parkoló?

Köszönöm

utazo idegen 2012. jún. 19. Creative Commons License 26781

Szia! Várnában a delfinárium , hadi múzeum(ott van a tengernél) délebre eetleg a Ropotámo folyón hajó út

Előzmény: petrus1988 (26778)
L E F K A D A 2012. jún. 18. Creative Commons License 26780

L E F K A D A 2012. jún. 18. Creative Commons License 26779

Sziasztok Kedves Fórumozók! 

Sok fórumon részt veszek, és most gondoltam egyet,h biztosan bulgária is van, és gondoltam megnézem, hátha segíthetek valakinek.... 4 éve járunk ki minden évben előnyaralás gyanánt, hol repülővel, hol autóval, a rokon ismerős apartmanjaiba Sunny Beachre. Amit már kapásból ajánlanék is a kedves fórumozóknak :) , egy szuper kis zárt (őrzött apartmanházzal rendelkezik), ( a környék legnagyobb medencéjével :) ), ahol 20 apartman található és folyamatosan kiadó. A hely fantasztikus gyönyörűen kiéptett, gyerekbarát, magyar telepített  kedves, segítőkész személyzettel, az apartmanház lifttel felszerelt, közös használatra alkalmas jacuzzival a tetőn. Mindez nagyon kedvezően. Akik a repülős utat választják a transzfer megoldását is tudják biztosítani. Az árak: 4 fős apartman 70 Euro/éj (nincs megszabva,h maximum 4-en lehetnek, it egy külön hálószoba van), iletve van egy ,,2Fős" apartman ahol egy légtér minden, de itt is simán elfér 4 fő, mert van bent egy plusz nyitható ágy, és ez 50 Euro/éj. A szobákat minden nap takarítják és minden nap van igény szerint tiszta törölköző. A tengerpart 5 perc séta kb. 600m, és 50m-re található a helyi buszmegálló, ami 1 leváért visz Nesebar irányába ( kb. 3 km), illetve a központ központba ( Cuba Hotelig :) )kb. 3km, és az apartman a cacao Beach közelében van (kb. 600m), és a gyerekek számára kedvelt kisvasút egyik  megállója is itt található ( ezért mi nem is használunk ott autót, mert annyira jól kiépített a busz). Az autók számára mélygarázs van. Aquapark kb 4km-es körzetben található. Tehát bátran ajánlom mindenkinek, akit érdekel, vegye fel velem a kapcsolatot és segítek a foglalási lehetőségekben. 

Az autósoknak azért szerintem érdemes óvatosnak lenni, szerintem érdemesebb többen menni, és csak forgalmas helyen megállni. 

Adok néhány ízelítőt képekben, aki még keresgél: 

petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26778

Valaki aki már volt a Bulgáriába ajánlana nekem programokat? :) Lécci lécci :) 

sulep 2012. jún. 18. Creative Commons License 26777

Írtam emailt. Amúgy nem, Szerbia felé.

Előzmény: petrus1988 (26776)
petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26776

Románia felé jöttök?

Előzmény: sulep (26775)
sulep 2012. jún. 18. Creative Commons License 26775

Veszprém környéki vagyok, tehát jó messzire lakunk tőletek. Mi is autóval megyünk. Még nem voltunk Bulgáriában vagyis apukám volt még a 70-es években és Ő mesélt mindig róla, hogy érdemes lenne elmenni megnézni mi változott. 

Előzmény: petrus1988 (26773)
petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26774

Kocsival, mert én nagyon szeretek vezetni és kevésbé repülni :)  Fehérgyarmatról. Ugyanezeket kérdezném én is :) Ti honnan és mivel?

Előzmény: sulep (26772)
petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26773

Ti voltatok már az Afroditába? Valóban olyan szép vajon mint a fényképeken? :)

Előzmény: sulep (26770)
sulep 2012. jún. 18. Creative Commons License 26772

Mivel jössz vagy jöttök és honnét?

Előzmény: petrus1988 (26771)
petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26771

ajajjj :) asszem vigyázni kell. Csak lennék már abba a discoba :) Nagyon várom :)

Előzmény: sulep (26770)
sulep 2012. jún. 18. Creative Commons License 26770

Nem ám a buliba a bolgár srácnak rázod a fejed hogy nem mész vele ő meg megörül neki és már visz is. :)

Előzmény: petrus1988 (26769)
petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26769

Mi is 4 11 között leszünk! :) 

Ha beszélnek angolul akkor megnyugodtam!

Fordítva bólogatás? :) ajajj :) az vicces lesz!

Előzmény: sulep (26762)
Pötyi71 2012. jún. 18. Creative Commons License 26768

Igen!De, hogy pepita legyen a dolog, van, aki európai módon bólogat, van aki bolgár(görög) módon bólogat. És ilyenkor legyél okos, Dömötör! Jó párszor kérdeztem már vissza!

Előzmény: orszagattila88 (26767)
orszagattila88 2012. jún. 18. Creative Commons License 26767

Errol hallottam en is, de ez komolyan igy megy kinn? :P

Előzmény: sulep (26766)
sulep 2012. jún. 18. Creative Commons License 26766

Én úgy tudom hogy bulgáriában az igen az ugyan az mint nálunk a nem. Vagyis ha bólogatunk hogy igen akkor náluk az a nemet jelenti. 

Előzmény: orszagattila88 (26765)
orszagattila88 2012. jún. 18. Creative Commons License 26765

Mi ez a forditva bologatasos dolog? 

Előzmény: sulep (26763)
Pötyi71 2012. jún. 18. Creative Commons License 26764

Nagyon sokan beszélnek angolul.

Előzmény: sulep (26763)
sulep 2012. jún. 18. Creative Commons License 26763

De angolul csak beszélnek azért arrafelé is. Igaz a fordítva bólogatást lehet szokni kell majd. :)

Előzmény: sulep (26762)
sulep 2012. jún. 18. Creative Commons License 26762

Aug 4-11, ekkor leszünk bulgáriában.

Előzmény: petrus1988 (26761)
petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26761

Ti pontosan mikor? Hátha egyszerre megyünk és akkor tudunk magyarul beszélni! :) kicsit aggódom! Activity mutogatásból nem vagyok a legjobb! :)

Előzmény: sulep (26759)
petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26760

Ti pontosan mikor? Hátha egyszerre megyünk és akkor tudunk magyarul beszélni! :) kicsit aggódom! Activity mutogatásból nem vagyok a legjobb! :)

sulep 2012. jún. 18. Creative Commons License 26759

Mi is abba a hotelba megyünk augusztus elején. :)

Előzmény: petrus1988 (26758)
petrus1988 2012. jún. 18. Creative Commons License 26758

Sziasztok!

Mi most megyünk majd Bulgáriába augusztus elején. Az Aparthotel Afroditban foglaltunk szállást! Valaki volt már ott???Nagyon jónak tűnik, főleg ahoz képest mien olcsó volt. Ha valaki volt ott lécci írja meg hogy mien!!!!! :) nagyon nagyon kíváncsi lennék. :)

Lenne még egy kérdésem. Napospart környékén (mondjuk úgy 60km-es körzeten belül) mit érdemes megnézni? Mien kirándulásokra érdemes menni???

Kérlek segítsetek nekem! Szerenék felkészülten menni :) :)

Előre is köszönöm mindenkinek!

gorun20 2012. jún. 18. Creative Commons License 26757

Tavaly, meg azelott is ha jol emlekszem 25 LV felnott. Nekunk jobban bejott mint a naposparti. A parkolasnal itt is vigyazni kell mert a tilosban allokay itt is hipp hopp elszallitjak.

Előzmény: Jucó72 (26752)
Márti(Cs) 2012. jún. 18. Creative Commons License 26756

Kedves Fórumozók! Mi már többször voltunk Bulgáriában, részt vettünk többféle fakultatív programon. Tavalyelőtt voltunk egy nagyon szép, akkor újnak mondott libegőn, ez Sliven város mellett van. Nagy élmény, gyonyorű a táj! Aznapi program volt még Javerna, ez érintetlen falu, a világörökség része. Erről a két helyről még senki nem írt itt a fórumon, pedig feledhetetlen élmény, el kell menni,  látni kell, ha valakinek van lehetősége erre. Akkor ez a fak.program a necki szervezésében volt, azóta nem olvastam beszámolót erről. Kirándulásra javaslom mindenkinek ezt a két helyet. üdv. Márti.

Ace Combine 2012. jún. 18. Creative Commons License 26755

Sziasztok!

Szozopolba mennénk autóval egy hétre. Már voltunk ott, az tiszta sor. Oda felé Románián át mennénk, megaludnánk a transzfogarasi hágónál. Utána 1 hét Szozopol. És lenne még 3-4-5 napunk csalinkázni... Mit érdemes megnézni a környéken? A "környék" nálam picit tágabbra van véve, met Neszebár, Ropotamo, stb. már megvolt, így Belső Bulgária, Románia, Törökország is szóba jöhet.

Isztambulban már többször voltunk, egyszer pont szozopolból mentünk át busszal. Nagyon cinkes a határ saját autóval? Mennyi az út oda? Busszal egy egész éjszaka volt, meg mintha nagyon rossz lenne az út arrafelé...

De nagyon örülnék annak is ha más ötlete is lenne valakinek! A 3-4-5 nap tetszőlegesen csoportosítható a Szozopol előtti hétre, vagy az utánira... Köszönöm előre is!

stevie-w 2012. jún. 18. Creative Commons License 26754

Valahol azt olvastam, hogy Szozopol a legdrágább Fekete tengeri nyaralóhely. Ez ellentmond a korábban itt olvasottaknak.

Nekünk higgy.

Előzmény: Kanga3 (26753)
Kanga3 2012. jún. 18. Creative Commons License 26753

Csatlakozom a kérdésedhez. Mi is júliusban megyünk Szozopolba, és jó lenne tudni a friss árakat. Valahol azt olvastam, hogy Szozopol a legdrágább Fekete tengeri nyaralóhely. Ez ellentmond a korábban itt olvasottaknak. Az idén drágult volna meg ennyire?

Akik most ott vagytok, írjátok meg légyszi, ha hazaértetek. Köszönöm. 

Előzmény: erika7201 (26615)
Jucó72 2012. jún. 17. Creative Commons License 26752

Sziasztok! Tud valaki arról, hogy Elenite-ben az aquaparkba mennyibe kerül belépőjegy? Nem találok a neten semmi infót róla.

Köszönöm.

vtechun 2012. jún. 17. Creative Commons License 26751
Felmerult bennem a kerdes, hogy itt lehet-e robogot kolcsonozni, hasonloan Gorogorszaghoz?
Pötyi71 2012. jún. 17. Creative Commons License 26750

Szívesen!

Előzmény: gemes1 (26748)
gy_cs 2012. jún. 17. Creative Commons License 26749

Sziasztok!

Egy kis infó:

Lent a GHV komplexum, fent jelölve a DSK automata.

gemes1 2012. jún. 17. Creative Commons License 26748

Köszi!!!!!!

Előzmény: Pötyi71 (26747)
Pötyi71 2012. jún. 17. Creative Commons License 26747

Igen.

Előzmény: gemes1 (26746)
gemes1 2012. jún. 17. Creative Commons License 26746

Sziasztok!

SOS-be mert este indulunk!

Van duty free shop a szerb-bolgár határon?

panka67 2012. jún. 16. Creative Commons License 26745

Sziasztok! Jövő héten indulunk Bulgáriába, a Hotel Koronában szállunk meg. Ha van tapasztalatotok róla légyszíves írjátok meg. Minden érdekelne: az ellátás, a szobák, a medence, stb... Előre is köszi

Kuutyaa 2012. jún. 15. Creative Commons License 26744

edi1978! Ha hazaértetek és lesz egy kis időd,akkor kérlek jelentkezz!:)Remélem jól éreztétek magatokat!

vtechun 2012. jún. 15. Creative Commons License 26743
Epp ezt mondom, hogy ott vennek kint a globultol mobilnetet, az 500 megas csomag pont eleg is lenne :)
Előzmény: utazo idegen (26739)
Pötyi71 2012. jún. 15. Creative Commons License 26742

Kicsi a világ!

Előzmény: orszagattila88 (26741)
orszagattila88 2012. jún. 15. Creative Commons License 26741
Szia. Tudom ki vagy es az egyik regi ismerosoddel megyunk egyutt...Sz. Peter
Mi meg 6an megyunk 3par....
Előzmény: Bea19 (26740)
Bea19 2012. jún. 15. Creative Commons License 26740

A neved nagyon ismerős volt, azért kérdeztem, hogy honnan indultok. Redenczki Beának hívnak, és a közgébe jártam, de már elég rég volt a középsuli, úgyhogy....

Mindenesetre remélem, hogy jó nyaralás lesz. Egyébként mi a Hotel Burgas Beach-ben fogunk megszállni a párommal meg jön velünk még egy pár meg a kislányuk.  Már csak 2 hét, én már nagyon várom :D

Előzmény: orszagattila88 (26734)
utazo idegen 2012. jún. 15. Creative Commons License 26739

Szia! Mobil netet ne vigyél ki mert iszonyú drága  sok lesz a számlád. Én is utáns érdeklődtem amikor meghallottam rögtön lemondtam róla ,hogy ki vigyem.

Előzmény: vtechun (26720)
SzaboCsabaBence 2012. jún. 15. Creative Commons License 26738

Sziasztok!

Bár nem csaknem minden nap kétszer (mint régen), de végre újra van "normális" időpontban összeköttetés a két főváros között: a Bulgaria Air júliustól hétfőn, szerdán, pénteken jár a BUD-SOF útvonalon, teljesen elfogadható jegyárakkal.

shogun66 2012. jún. 15. Creative Commons License 26737

Üdv! Köszönöm az infót!

Előzmény: Vahurka1 (26736)
Vahurka1 2012. jún. 15. Creative Commons License 26736

Szia.

Ezen a linken http://sunny-beach-hotels.net/nessebar-location.php?name=Hotel:Arsenal nézelődjél. Kis séta lesz a szállásotokig, de a térképet kinagyítva tudod böngészni az útirányotokat és megtalálod a buszmegállókat is. A hotel az új Nessebar déli csendesebb végén van, kellemes 20 perces séta az óváros.

Előzmény: shogun66 (26727)
79anci 2012. jún. 14. Creative Commons License 26735

Szia.Erre a válaszra én is kíváncsi lennék.

Előzmény: csiszi74 (26710)
orszagattila88 2012. jún. 14. Creative Commons License 26734

És melyik suliba jártál? Neved elarulod? Amugy hova mentek sunnybeachen belul?

Előzmény: Bea19 (26719)
dolgozó n 2012. jún. 14. Creative Commons License 26733

Szia! Köszi az infokat. Remélem jó időnk lesz nekünk is! 3-an leszünk 1 szobában, szerinted szűkös lesz az úgy?  Bár ezen már úgysem tudunk változtatni. :) Van a szállodában wifi?  A parkolással nem lesz gond, mert repülünk. A medúza hiánynak örülök, mert én még eggyel sem találkoztam ugyan, de félek tőlük. A központ messze van? Sok bazár van?? Azt nagyon szeretem!!

Előzmény: a.gergely (26723)
Pötyi71 2012. jún. 14. Creative Commons License 26732

Nagyon szuper most a tenger hőmérséklete:http://www.meteoprog.hu/hu/water/BlackSea/

nroland75 2012. jún. 14. Creative Commons License 26731

Kösz az infót:)

Előzmény: stevie-w (26730)
stevie-w 2012. jún. 14. Creative Commons License 26730

Bulgáriában is van útdij,vagy csak autópályadíj?

Matricás útdíj van, egy hét 5 EUR.

Ha Románia felől megyünk autóval,mennyi a hídpénz oda-vissza?

A román oldalról 6 EUR a hídpénz, visszafelé, a bolgár oldalról csak 2.

Előzmény: nroland75 (26729)
nroland75 2012. jún. 14. Creative Commons License 26729

Üdv Stevie!

Bulgáriában is van útdij,vagy csak autópályadíj? Ha Románia felől megyünk autóval,mennyi a hídpénz oda-vissza? Előre is kösz.

PET SHOP BOY 2012. jún. 14. Creative Commons License 26728

Mi júli közepén megyünk (ha megyünk)!

Megszeretnélek kérni valamire!

Ha az egyik este véleltlenül az Odessán sétáltok az Amon Ra hotel elött ,bemmenétek és megkérdeznétek hogy mennyibe kerül ha ott befizetünk reggelire!

Itt mellékelek két térképet!Emlékezetem szerint az az épület ami be van karikázva!

Vagy mellette :)

Köszöntem szépen!!!

Előzmény: sárgavirág (26695)
shogun66 2012. jún. 14. Creative Commons License 26727

Köszi! Azért kérdezem  mert Burgaszból megyünk ki busszal, és ahogy néztem a google földön az újváros elején van a Hotel Arzenál, hol célszerű leszálni a buszról?! Még nem voltam Bulgáriába nem tudom hogy hol lehetnek a buszmegálók, valami közebbit tudsz mondani utcanév vagy valami közelebbit!?

Előzmény: a.gergely (26725)
a.gergely 2012. jún. 14. Creative Commons License 26726

Szia! Mi autóval voltunk és a kutya sem szólt hozzánk. Hajnal 3-kor sétálgattam és a taxisokon kívűl senkit sem érdekeltem. Esetleg annyi, hogy érdemes beállni a fizetős parkolóba a szállodánál mert azért az ördög nem alszik... Szerintem sokkal jobb a közbiztonság mint nálunk.

Előzmény: Csaba_F (26697)
a.gergely 2012. jún. 14. Creative Commons License 26725

Van kb 2-3 megálló de azok az újvárosban 

Előzmény: shogun66 (26722)
a.gergely 2012. jún. 14. Creative Commons License 26724

Az óváros elején a híd után. Az a végállomás.

Előzmény: shogun66 (26722)
a.gergely 2012. jún. 14. Creative Commons License 26723

Szia! Tegnap érkeztünk meg. A szálloda gyönyörű és nem mellesleg csendes is. Szobákat mindennap rendberakják. A strand tényleg nagyon közel van viszont a medence víze egy picit hideg volt. A kinti bárban a pultosok elég lassúak és bunkók viszont ha teszel a tipboxba 5 levát akkor egyből mosolyognak és kérhetsz bármit :-) Az ételek változatosak kb öt hat féle sült hús és hal van. Salátákból is van bőven. A reggeli is jó és változatos. Ha kocsival mentek a parkolás egy hétre 84 leva de biztonságban van az autó mert egész nap ketten őrzik. Nekünk a tenger nagyon meleg volt és hál istennek egy darab medúza sem volt. Ja és a buszmegálló kb 3 perc mi úgy jártunk át nesszebárba. Jó nyaralást nektek és szép időt! 

Előzmény: dolgozó n (26438)
shogun66 2012. jún. 14. Creative Commons License 26722

Sziasztok!

Megtudná valaki mondani hogy Neszebárba hol van a buszmegálló, vagy van belőle több is?

Bea19 2012. jún. 14. Creative Commons License 26721

ja és mi is 29-én...:)

Előzmény: orszagattila88 (26714)
vtechun 2012. jún. 14. Creative Commons License 26720
Ha jol latom enel a Globul-nal siman lehet venni prepaid mobilnetet, amit aztan mindenfele aktivalas nelkul lehet hasznalni? Vajon Nesebar-ban milyen 3G lefedettseg lehet? Ill. Vajon lehet-e kerni microSIM-mel, mert ipad-ba kellene. Egyebkent az aparthotel afrodita-ba megyunk, ahol elmeletileg van wifi, de ki tudja :)
Bea19 2012. jún. 14. Creative Commons License 26719

Mi Kecskemétről indulunk. én félegyházára jártam suliba lehet ismerjük egymást látásból...:)

Előzmény: orszagattila88 (26714)
paqito 2012. jún. 14. Creative Commons License 26718

Igen, a globult néztem én is.. Lesz időnk Szófiázni is :)  akkor ott megpróbálok venni :)  Hátha :))

Köszi!!

Előzmény: stevie-w (26715)
T-boy01 2012. jún. 14. Creative Commons License 26717

DSK Bank (OTP Group) Nessebar

ATM készpénz felvétel költsége: 1 €

a bank deviza eladási árfolyamon számol

Bolgár Leva: BGN árfolyam:

https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/OTP

léri1 2012. jún. 14. Creative Commons License 26716

Sziasztok

Mi júliusban megyünk a Napospartra busszal. Az Aparthotel Afroditában leszünk, ami nincs a térképen (a Cacao Beach környékén van állítólag) Valakinek van erről tapasztalata? Azt írták róla hogy a konyha jól  felszerelt, ez mennyire felel meg a valóságnak? Reggelire mit szoktak ott adni?

Minden érdekelne erről a hotelről.

stevie-w 2012. jún. 14. Creative Commons License 26715

2 hétig leszünk  naposparton, és a Hotelünknek nincs wifije. Vennék kint pre paid internet sticket. Nem tudod véletlenül, hogy mi kell hozzá?

Nem tudom, mi kell hozzá. Megpróbáltam utánanézni, de nem találtam semmit.

Érdekes módon az M-Tel (a legnagyobb szolgáltató) nem is kínál prepaid internetet. A Globul igen, de nem írnak semmi különlegeset:

http://www.globul.bg/eng/prpdata_packs.html?posm=3

(A bolgár változatban sem.)

Előzmény: paqito (26713)
orszagattila88 2012. jún. 14. Creative Commons License 26714
Szia.
Juni 29.en indulunk Kiskunfelegyhazarol busszal(robinson).
Ti? Tervezzuk mi is a delfin showt es az aquaparkot is, de elmennenk kirandulgatni is...:-)
Előzmény: Bea19 (26703)
paqito 2012. jún. 13. Creative Commons License 26713

Szia Stevie!

Előző években is mindig tudtál segíteni... most egy bónusz track : :))))

2 hétig leszünk  naposparton, és a Hotelünknek nincs wifije. Vennék kint pre paid internet sticket. Nem tudod véletlenül, hogy mi kell hozzá? Magarországon vehet bárki ( külföldi emberke is) de kell hozzá magyar tartózkodási hely, okmányok, stb. ami nem is gond. de pl. a BG tart.h-val ugye erősen meg lennék lőve...

Ha valami ilyesmi feltétel van B-ban is, akkor az nem annyira jó... :S

(Vagy Neked ill. ismerősödnek nincs ilyen? 06.28-07.13 között kéne működnie, természetesen előre kifizetem a díjakat...)

Ha esetleg priviben válaszolnál, szólj már légyszi, adok mél címet.

Előre is köszönöm!!!!

Csaba_F 2012. jún. 13. Creative Commons License 26712

Köszi szépen a választ!

Előzmény: jasmin33 (26709)
sulep 2012. jún. 13. Creative Commons License 26711

Köszönöm a válaszokat az útdíjakkal kapcsolatban.

csiszi74 2012. jún. 13. Creative Commons License 26710

Helló ! Mire gondoltál hogy a butaság divat lett??

Előzmény: Törölt nick (26705)
jasmin33 2012. jún. 13. Creative Commons License 26709

Szia!

A közbiztonság kiváló,  sem a szállást, sem a strandot illetően nem kell aggódnotok!

A hatóság hozzáállása is nagyon megváltozott szerintem, nem láttunk egyetlen pénzéhes "álrendőrt" sem az utakon!

Tudom, miről beszélsz, régebben mi is beleszaladtunk folyamatosan ezekbe ( Görögország felé...).

Megkockáztatom, hogy a közbiztonság jobb is már, mint itt!

jasmin33 2012. jún. 13. Creative Commons License 26708

Köszi!!!

Primorskotol hány km lehet??  Mert akkor esetleg arra orientálódnánk...

Előzmény: utazo idegen (26693)
monaco2 2012. jún. 13. Creative Commons License 26707

Szerbiába euroval is tudod fizrtni az autópálya dijat:3.5  2.5  7 euró a Bulgár határig!!!!!

Előzmény: sulep (26688)
jasmin33 2012. jún. 13. Creative Commons License 26706

Jajjj, ne gondolj semmi rosszra!

Csak ha jönnek az egyébként se túl nagy hullámok, ne fütyüljenek már ki a partra!!!

Egy kis matracozás - élvezi a család!

Amúgy tényleg létezik ilyen part Bulgáriában???

Előzmény: stevie-w (26691)
Törölt nick 2012. jún. 13. Creative Commons License 26705

A butaság újabban divat lett?

Előzmény: csiszi74 (26704)
csiszi74 2012. jún. 13. Creative Commons License 26704

Szia !Mi Szerbia felé megyünk .Dél körül indulunk mi. Az Arkadia aprtmanba megyünk.

Előzmény: 79anci (26687)
Bea19 2012. jún. 13. Creative Commons License 26703

Ti honnan indultok? lentebb kérdeztem én is ezt, ott irták a delfin show-t és az aquaparkot elérhetőséget és árat. 

Előzmény: orszagattila88 (26702)
orszagattila88 2012. jún. 13. Creative Commons License 26702
Sziasztok.
Julius elejen megyunk Sunnybeachre egy kissebb barati tarsasaggal es erdekelne,hogy miket erdemes megnezni a kornyeken(100kmes korzet)
Erdekelnek fakultativ programok is, de egyenileg is elmennenk kirandulgatni. Ha valaki leirna h miket erdemes megnezni azt megkoszonnem.
gradinar 2012. jún. 13. Creative Commons License 26701

nem messze tőle van egy bevásárlóközpont, ott szerintetek lehet étkezni?

Ha a Sofia Mall-ra gondolsz, befelé a városba a Carigradszkón kb. két km-re, ott igen.

De nem messze ettől a szállástól a Praktiker háta mögötti utcában kicsit befelé a városba van egy Niagara étterem is, az sem rossz.

G.

Előzmény: Vahurka1 (26698)
ltcrr 2012. jún. 13. Creative Commons License 26700

Szia Vahurka1!

Ajánlom olvasd el 26604-es hozzászólásomat, az abban szereplő étterem is a Tsarigradisko mellett van, nekünk nagyon bejött.

Előzmény: Vahurka1 (26698)
Vahurka1 2012. jún. 13. Creative Commons License 26699

Szia!

Csak saját tapasztalatom van és az is mindössze az egy hetes nyaralásunk nyomán keletkezett.

Lenyúlás: Mi nem tapasztaltunk semmi lenyúlást - kiv. az egyik étteremnél történt étkezés során ami a nessebari buszmegállónál történt. Csak a 90-es évek Magyarországa jelenik ott meg.

Közbiztonság: A rendőr ok nélkül nem állít meg..., nekünk az autós utazásunk során nem történt semmi "érdekes" ezzel kapcsolatban. Rendőrt -rendőr motorost is - láttunk, de nem foglalkoztak velünk mert a szabályokat betartottuk.

Ha az autód őrzött helyen van, akkor nem lehet semmi gondod...

Vahurka1 2012. jún. 13. Creative Commons License 26698

Sziasztok!

Van erről a helyről http://www.booking.com/hotel/bg/gorubliansko-hanche.hu.html?label=gog235jc;sid=0da5d1079c3c88e9857d1818362b171d;dcid=1;checkin=2012-06-27;checkout=2012-06-28;srfid=974a0ced5fbab4b4d60428c75f9600aaX35

(tranzitszállásként) véleménye valakinek? A hotel honlapja nem igazán informatív az étkezési kínálatukról...

A google maps-on néztem, hogy nem messze tőle van egy bevásárlóközpont, ott szerintetek lehet étkezni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv, Vahurka1

Csaba_F 2012. jún. 13. Creative Commons License 26697

Sziasztok!

Régebbi emlékeim vannak Bulgáriáról, s felmerült bennem a kérdés, hogy a közbiztonság még most is olyan csapni való, valamint a hatóság pofátlan lenyúlós magatartása változott e?

Pötyi71 2012. jún. 13. Creative Commons License 26696

A Kavaci kempingben, egy öbölben van a part. A part két végén sincsenek fütyölósök.

Előzmény: jasmin33 (26689)
sárgavirág 2012. jún. 13. Creative Commons License 26695

Szia PET SHOP BOY!

Igen mi megyünk! Július 1-július 8-ig

2 felnőtt és 1 gyerek

Előzmény: PET SHOP BOY (26664)
utazo idegen 2012. jún. 13. Creative Commons License 26694

Szia! Ha van kedvetek akkor reggel 9 kor indul a hajó Szozopolból a kikötöből Várnába. Ez a séta hajó ami este a turistákat viszi körbe  szozopolnál. Még a ropotámo folyót érdemes megnézni meg hajóval kimeni a tenger torkolatáig . Nagyon szép látványba van része az embernek.

Előzmény: ditranol (26686)
utazo idegen 2012. jún. 13. Creative Commons License 26693

Szia ! Szozopol és Primorszko között  a régi uton  Duni után egy hosszú partszakasz . Ott mindenki megszokott állni itt nincsen szpaszityel( vízi mentős) Én is kiprobáltam nagyon tuti.

Törölt nick 2012. jún. 13. Creative Commons License 26692
stevie-w 2012. jún. 13. Creative Commons License 26691

vannak olyan partok, ahol nem "dolgozik" az úszómester! Merre találhatnánk ezeket?

Elárulod, mit terveltek? :-)

stevie-w 2012. jún. 13. Creative Commons License 26690

Ha Tompánál megyek át a Szerbekhez akkor oda-vissza kb mennyi az autópályadíj az egész szerb részen?

Még az első autópálya kapu előtt felmentek a sztrádára, tehát ugyanannyi, mint Röszkén keresztül. 330 + 240 + 730 dínár.

Milyen címletekkel lehet fizetni az autómatáknál?

Nem automaták vannak, hanem hús-vér emeberek :-)

Váltanánk be mert azt hallottam olcsóbb

A legolcsóbb kártyával fizetni. (Persze a különbség nem nagy.)

Előzmény: sulep (26688)
jasmin33 2012. jún. 12. Creative Commons License 26689

Kedves Utazó Idegen!

Írtad, hogy vannak olyan partok, ahol nem "dolgozik" az úszómester! Merre találhatnánk ezeket?

Köszönöm válaszodat!

Előzmény: utazo idegen (26685)
sulep 2012. jún. 12. Creative Commons License 26688

Ha Tompánál megyek át a Szerbekhez akkor oda-vissza kb mennyi az autópályadíj az egész szerb részen? Milyen címletekkel lehet fizetni az autómatáknál? Váltanánk be mert azt hallottam olcsóbb akkor meg a szállás miatt amúgyis kell váltani. 

79anci 2012. jún. 12. Creative Commons License 26687

Szia.Köszönöm válaszod.Még egy kérdésem lenne.Merre mentek Szerbia felé,vagy Románia felé?Mi Románián keresztül terveztük,nagyon szép,arra járunk 3 éve.Június 22-én délben szeretnénk indulni.

Előzmény: csiszi74 (26680)
ditranol 2012. jún. 12. Creative Commons License 26686

Sozopolt bejárjuk, azzal nem lesz gond :), csak a közelében lévő szigetet is érdemes-e célba venni és egyáltalán van-e ott vmi látnivaló stb.?

Előzmény: utazo idegen (26685)
utazo idegen 2012. jún. 12. Creative Commons License 26685

Szia! Sozopolból mi érdekelne?

Előzmény: ditranol (26683)
Pötyi71 2012. jún. 12. Creative Commons License 26684

Alexandiáig semmi gond, addig minden szuper. Giurgiu után sincs semmi. Csak a két pont között..

Előzmény: sanyox (26681)
ditranol 2012. jún. 12. Creative Commons License 26683

Sziasztok!

Mi is Sozopolba megyünk, és leginkább az érdeklne , h Sveti Ivan szigetre érdemes-e elmenni, illetve szervezenek-e ide hajós kirándulást?

Erácska83 2012. jún. 12. Creative Commons License 26682

Köszi a segítséget!

Előzmény: stevie-w (26671)
sanyox 2012. jún. 12. Creative Commons License 26681

Alexandriáig egyébként jó az út? Köszi a választ.

Előzmény: Pötyi71 (26663)
csiszi74 2012. jún. 12. Creative Commons License 26680

Sárvárról indulunk, 22.-én kocsival Nessebarba.

Előzmény: 79anci (26657)
Törölt nick 2012. jún. 12. Creative Commons License 26679

Hát lehet hogy csak a délvidéki napsütés dobta fel a hangulatot, de nekem tavaly augusztusban mindkét csúcs könnyűnek tűnt. Más persze olyanok számára, akik csak egy könnyű sétára számítanak. Itt ezért 1600 m szintet meg kell tenni, ami igényel némi edzettséget, de nyáron, hómentes terepen egyéb nehezítő körülmények nincsenek. Vannak persze jóval nehezebb, mászós csúcsok, főleg a Pirinben.

Előzmény: gradinar (26678)
gradinar 2012. jún. 12. Creative Commons License 26678

Gratulálok, de azért a könnyen fel lehet jutni kitétellel hadd ne értsek egyet.

G.

Előzmény: Törölt nick (26676)
Erika723 2012. jún. 12. Creative Commons License 26677

Hello!

Volt már valaki a Naposparton a Hotel Diamondban? Vagy esetleg van róla valami információtok? 

Előre is köszi!

Törölt nick 2012. jún. 12. Creative Commons License 26676

Muszala és a Vihren is könnyű nyár végén, mindkettőn voltam és csak az átlagosnál kicsit jobb fizikai állóképesség kell hozzá. Vihrenen az utolsó pár száz méter meredek, de feljött a 7-8 éves korosztály és a hetvenesek is.  Más évszakokban persze előfordulhatnak nehéz körülmények, még a nyár eleje is nehezebb lehet, amikor még nem olvadt el teljesen a hó. Nyár végén mindkét csúcs hómentes és magas a napos idő valószínűsége (mediterráneum közelsége).

Vihren:

Muszala (déli oldala füves):

Előzmény: gradinar (26674)
Jucó72 2012. jún. 12. Creative Commons License 26675

Köszönöm szépen a válaszodat! Ez tényleg jó nagy kitérőnek tűnik! Lehet, hogy ezt majd máskorra tartogatjuk, mert épp azért állunk meg odafele 2 helyen, mert nem akarunk hulla fáradtan megérkezni nyaralni. A második nap akkor "csak" Szófiát nézzük meg, hazafele meg megállunk Plovdivban, úgyis azt nézte ki a neten a nagyfiam. :)

Előzmény: stevie-w (26665)
gradinar 2012. jún. 12. Creative Commons License 26674

a legmagasabb, közel 3000 m-es csúcsokra is könnyen fel lehet jutni

Meg szabad kérdeznem, hogy Te ezek közül hányra és milyen módszerrel jutottál fel?

Egyébiránt Bulgária (és egyúttal a Balkán-félsziget) legmagasabb csúcsa a Muszala a maga 2925 méterével, és csak gyalog közelíthető meg a földi halandók számára (azt ottani meteorológiai állomáson dolgozók drótkötélpályán jutnak fel). Mondjuk ezt jó kondiban a normál kabinos felvonó felső állomásától felfelé négy óra alatt lehet abszolválni. A Rilai kolostor feletti Maljovica (2700 m) szintén négy órás út egy irányban.

G.

Előzmény: Törölt nick (26672)
stevie-w 2012. jún. 12. Creative Commons License 26673

Meredeknek talán nem nevezném, lazán fel lehet menni a Rila kolostorig.

Nyilván, hiszen busz is jár oda... De ettől még meredek és szerpentines :-) Ezt csak azért emeltem ki, hogy  látszódjon, bár a táv nem tűnik vészesnek (Szófiától kb 100 km), azért nem érdemes túl nagy átlagsebességgel számolni.

Különleges élmény szerintem a Rila és a Pirin nemzeti parkjait bejárni

Kétségtelen, ugyanakkor a Pirin és a Rila is meglehetős kerülő, ha valaki a tengerpartra megy, vagy onnan készül kirándulásra. 

Előzmény: Törölt nick (26672)
Törölt nick 2012. jún. 12. Creative Commons License 26672

Meredeknek talán nem nevezném, lazán fel lehet menni a Rila kolostorig. Hegyek szerintem nagyon hangulatosak Bulgáriában, a magas hegyvidékek, fenyőerdők alpesi hangulatot árasztanak, azzal a különbséggel, hogy összetettebb és gazdagabb a flóra, mint az Alpok vidékén. Július, augusztus  80%-os valószínűséggel napos időt jelent a mediterrán klímazóna közelsége miatt, ilyenkor a legmagasabb, közel 3000 m-es csúcsokra is könnyen fel lehet jutni. Különleges élmény szerintem a Rila és a Pirin nemzeti parkjait bejárni, a déli fekvés ellenére kiterjedt fenyőerdőkkel találkozni az ország nyugati, dny-i hegyvidéki területein.

Hegyvidék persze más műfaj, mint a tengerpart, inkább az aktív kikapcsolódást kedvelő emberek szeretik.

Előzmény: stevie-w (26671)
stevie-w 2012. jún. 12. Creative Commons License 26671

Valakinek van infoja hogy milyen árban van kinnt az autóbérlés,a benzin?

A 95-ös benzin ma konkrétan 2.52 lv, azaz kb 385 ft. Autót bérelni akár egész olcsón is lehet, mondjuk napi 30 euróért, de annyiért valami lepukkant F Astrát adnak kismillió kilométerrel. Korszerű, klímás kisautóra napi 30-40 eurót érdemes  számolni.

Tömegközelekedéssel hova lehet eljutni Szozopolból és mennyiért?(pl Várnába) Onnan Balcsikba esetleg a Kőerdőbe járt már valaki?

Szozopolból be kell jutni Burgaszba, ott átszállni egy várnai buszra: ez bizony 4-5 órás utazás is lehet. Innen Balcsik még egy óra. Maga a buszjegy nem drága, szerintem fejenként 10-12 euróból oda-vissza megjárható.

Várna kellemes város, de turisztikailag nem egy nagy szám. Én dolgoztam ott, és volt várnai barátnőm is, szóval jártam ott párszor egy-két heteket, és nagyon jól éreztem magamat, de nem feltétlenül ajánlanám kirándulási célpontnak. (Én magam még a "híres" delfináriumot is elég sovánka programnak gondolom.)

Balcsik más kategória, a kastély gyönyörű, és ha befizettek vezetésre, rengeteg érdekes apró részletet fogtok hallani, a botanikus kert pedig tényleg mesebeli - de Szozopoltól azért elég messze esik...

Én inkább Burgaszba buszoznék be egyszer: a hangulata talán még kellemesebb is, mint Várnának, és sok látnivaló ugyan ott sincs, de a széles sétálóutcán áramló tömeg, a kedvező vásárlási lehetőségek, a jó kis kiülős teraszok miatt egy délutánt megér annak, aki valami autentikus bolgár városra kiváncsi. Esetleg tovább buszozni a Napospartra, és végigsétálni a helyi Riviérán, beiktatni Neszebárt.

Olyan természeti értékek,hegyek amiket meg is lehet közelíteni Szozopoltól vannak?

Igazán komoly hegységek az ország belsejében vannak (a busszal keresztül is mentek rajtuk), természeti szépségként a Ropotamo-folyó deltája érdekes (szerveznek oda kishajós, csónakázos kirándulásokat), illetve a bolgár tengerpart legdélebbi részeinek érintetlen természeti szépsége. Varvara környékén találtunk olyan homokos strandot, ahol egy lélek sem volt rajtunk kívül, nemhogy úszómester, de még egy büfé sem, csak egy csacsi legelt bután mellettünk.

Előzmény: Erácska83 (26669)
Törölt nick 2012. jún. 12. Creative Commons License 26670

A bankkártyás fizetés az egyik legbiztonságosabb. Nem teljesítés esetén charge back, lásd malév csőd.

Előzmény: Schuco (26667)
Erácska83 2012. jún. 12. Creative Commons License 26669

Mi is június 22-én indulunk Budapestről Szozopolba busszal.

Valakinek van infoja hogy milyen árban van kinnt az autóbérlés,a benzin?Tömegközelekedéssel hova lehet eljutni Szozopolból és mennyiért?(pl Várnába) Onnan Balcsikba esetleg a Kőerdőbe járt már valaki?

Olyan természeti értékek,hegyek amiket meg is lehet közelíteni Szozopoltól vannak?

stevie-w 2012. jún. 12. Creative Commons License 26668

Sajnos ennél a medic hotelnél kérnek. Én nem vagyok bizalmatlan, csak ÓVATOS!

A Booking.com olyan, mint a Vatera vagy az eBay, ahol a "szolgáltatók" múltja lekérdezhető, visszakövethető, és maga a Booking is foglalkozik az esetleges panaszokkal.

Amúgy meg sok jóból kimarad, aki fél üzletelni a neten. Aki nagyon óvatos, az nyittathat egy olyan számlát a bankjánál, amit csak interbetes vásárlásra használ, azaz közvetlenül a fizetés előtt rátölti a pontos összeget, amivel fizet, tehát fizetés előtt és után 0 a számlaegyenleg.

Előzmény: Schuco (26667)
Schuco 2012. jún. 12. Creative Commons License 26667

Sajnos ennél a medic hotelnél kérnek. Én nem vagyok bizalmatlan, csak ÓVATOS! Dehogy adom meg a számát. Majd foglalok direktbe ugy mint tavaly! Egyszerűen felhívtam pár szófiai szállodát 3 nappal az érkezés előtt és németül szépen lefoglaltam a szállást!!! És ez csak 1 telefonba került. Ez a legtisztább akárhogy is vesszük!!!!! Idén is ez lesz!

Előzmény: Kuutyaa (26640)
Schuco 2012. jún. 12. Creative Commons License 26666

köszönöm a segítségedet!

Előzmény: Jucó72 (26634)
stevie-w 2012. jún. 11. Creative Commons License 26665

Mi 3 nap alatt szeretnénk lejutni a tengerpartra (Belgrád, Szófia megállásokkal). 2. napon Belgrádból indulva, mielőtt Szófiába érnénk, szeretnénk egy kitérőt tenni a rilai kolostorhoz, mert engem ez nagyon érdekel. A térképen nekem úgy tűnik, hogy a körgyűrű előtt le kell kanyarodni Dolna Dikanya felé. Jól látom? Te mit javasolnál, milyen útvonalon menjünk? Időben ez mekkora kitérőt jelent? (Ha csak az utat vesszük). Van nyitva tartási idő? Belépőjegy? Belgrádból kb. 10-kor indulva belefér ez a program? Egyéb javaslatod?

Nagyon örülök a kérdésnek. Bulgária valóban több, mint a tengerpartja.

Sajnos a rilai kolostor egy kicsit sem esik útba a tengerpart felé. Szerbia felől érkezve a szófiai körgyűrűn délre kell elindulni, a kiírás leginkább Kulata (a görög határ), de Pernik és Blagoevgrad is szerepel a táblákon. A belgrádi út és a körgyűrű kereszteződésétől bő 100 km az út, az első tizenhúsz km autópálya, a vége meredek szerpentin. Dupnica után lesz egy letérés balra, a kiírás Rilszki Manasztir, egy bazinagy fehér pópa kőszobor is mutatja az irányt. Az úton egyenesen haladva a kolostor parkolójába érkeztek.

Ha 10-kor indultok Belgrádból, még kedvező határhelyzet esetén sem érkeztek meg a kolostorhoz délután 5 előtt (van ugye egy időzóna átlépés is). Akkor még simán beengednek, de sok időtök nem lesz. Elvileg laknak ott szerzetesek, és illik őket békén hagyni.

A kolostorba ingyenes a belépés, de a parkolás fizetős. Talán 2 levát kérnek, de lehet, hogy hármat.

Van egy múzeum is, ahová van belépő (szintén ilyen olcsóbb fajta), de az nem biztos, hogy nyitva van. Én 97-ben jártam a múzeumban, akkor nagyon régimódi, egyszerű kiállítás volt: neonnal megvilágított tárolókban mindenféle szép dolog, angol nyelvű feliratokkal, de magyarázat nélkül ("III. Borisz temetési viselete"), azaz ha nem vagy járatos a bolgár történelemben, nem tudod ki volt III. Borisz cár, hova temették, miért oda, és miért lényeges a viselete, mit kell rajta nézni, akkor a múzeum látogatása után sem leszel sokkal okosabb. De persze az elmúlt másfél évtizedben akár fel is turbózhatták a kiállítást. 

Maga a kolostor egy óra alatt bejárható. A kijárattal szemben van egy országszerte híres lángossütő (Mekica felirattal), ami ilyen kis egyszerű helynek tűnik (az is), de minden egyes bolgár ismeri. A bolgár lángos nagyjából olyan mint a magyar, de porcukorral eszik. 

Van még egy kis elhagyatott temető egy kicsit beljebb az erdőben, ahová nem járnak túristák, ez nagyon hangulatos, és van benne egy kosztilnica, vagyis egy kis ablaktalan kápolna, ahol az elhunytak csontjait őrzik... Be lehet lesni egy rácson -- elég hátborzongató.

Viszont a kolostortól semmiképp nem mennék vissza Szófiába, hanem irány Blagoevgrád. Blago egy rendkívül hagulatos egyetemi város a Sztrumica partján -- én majdnem négy évig éltem ott, a Soros-féle Amerikai Egyetem hallgatójaként...

Blagó hangulatos, élettel teli balkáni kisváros, remek kajákkal, szuper kiülős helyekkel, a tengerparthoz képest nevetségesen alacsony árakkal... Érdemes a Hristo motelt választani. http://www.hotelkristo.com/

Ha Blagó mellett döntötök, írok további tippeket is. (Kuklite, Varosa, Vodenicata -- tiszta hovágyam van...)

Blagóból aztán nem muszáj visszamenni Szófiába, Dupnicától át lehet vágni a hegyeken "átlósan" Plovdiv irányába. Szép, de nem könnyű útvonal. Ha reggel 10-kor indultok Blagóból, kora este érkeztek meg a tengerhez. (Szófia felé is, de az kilométerben hosszabb, és kevésbé szép.)

Ha van még kérdésed, ki vele :-)

Előzmény: Jucó72 (26655)
PET SHOP BOY 2012. jún. 11. Creative Commons License 26664

Sziasztok!

Megy valaki Szozopolba az Amon Ra-ba?

Pötyi71 2012. jún. 11. Creative Commons License 26663

Az Alexandria-Giurgiut kihagynám! Románia legrémesebb útvonala. Egyszer mentünk arra, visszafelé inkább Bukaresten keresztül jöttünk.

Előzmény: sanyox (26661)
Pötyi71 2012. jún. 11. Creative Commons License 26662
Előzmény: Jucó72 (26660)
sanyox 2012. jún. 11. Creative Commons License 26661

Helló. Még egy kérdés hátha valaki ismeri az alábbi utat. Szegedről indulunk a Napospartra. Gondolkodom egy esetleges Temesvár-Vaskapu-Craiova-Alexandria-Giurgiu útvonalon. Valaki ismeri-e, tud-e véleményt mondani róla? KÖSZI

Jucó72 2012. jún. 11. Creative Commons License 26660

Az aquapark árait itt tudod megnézni: http://www.aquaparadise-bg.com/#info?lang=en&inf=2

Ez pedig a megközelítésről: http://www.aquaparadise-bg.com/#info?lang=en&inf=4

Delfinárium helyszín: http://www.dolphinarium.festa.bg/de/contacts.html 10.30, 12.00, 3.30 kezdéssel, 40 perces show. Árat nem találtam.

Előzmény: Bea19 (26659)
Bea19 2012. jún. 11. Creative Commons License 26659

Igen ez engem is érdkelne. A delfin-show és az aquapark hol van pontosan? árakat tudtok mondani? :)

sanyox 2012. jún. 11. Creative Commons License 26658

Sziasztok! Valaki tudna-e abban segíteni, hogy a Napos partról milyen fakultatív programokra érdemes elmenni, akár  saját autóval is . Mit érdemes megnézni a környéken. Nessebar óvároson kívül. Köszi előre is.

79anci 2012. jún. 11. Creative Commons License 26657

Mi is június 22-én indulunk Ikladról a Napospartra. Ti honnan ,mivel és mikor indultok?

Előzmény: csiszi74 (26642)
Kuutyaa 2012. jún. 11. Creative Commons License 26656

Köszi szépen a képeket,az emailt megkaptam és fel foglak hívni!

Előzmény: ltcrr (26654)
Jucó72 2012. jún. 11. Creative Commons License 26655

Kedves Stewe!

Már adtál néhány tanácsot, amit nagyon köszönök. Mi 3 nap alatt szeretnénk lejutni a tengerpartra (Belgrád, Szófia megállásokkal). 2. napon Belgrádból indulva, mielőtt Szófiába érnénk, szeretnénk egy kitérőt tenni a rilai kolostorhoz, mert engem ez nagyon érdekel. A térképen nekem úgy tűnik, hogy a körgyűrű előtt le kell kanyarodni Dolna Dikanya felé. Jól látom? Te mit javasolnál, milyen útvonalon menjünk? Időben ez mekkora kitérőt jelent? (Ha csak az utat vesszük). Van nyitva tartási idő? Belépőjegy? Belgrádból kb. 10-kor indulva belefér ez a program? Egyéb javaslatod?

Előre is köszönöm.

ltcrr 2012. jún. 11. Creative Commons License 26654

Előzmény: ltcrr (26653)
ltcrr 2012. jún. 11. Creative Commons License 26653

Néhány kép a Bonita-ról.

Előzmény: Kuutyaa (26628)
ltcrr 2012. jún. 11. Creative Commons License 26652

Küldtem e-mail-t.

Előzmény: Kuutyaa (26628)
utazo idegen 2012. jún. 11. Creative Commons License 26651

Ez a jó dolog

sárgavirág 2012. jún. 11. Creative Commons License 26650

Bocsi pitbull11 (26575) a lényeget lehagytam szóval a gyerek INGYEN nyaral ha veletek egy szobába van egy pótágyon a PLISKA-ba! A másik két gyereknek meg kérsz egy szomszédos szobát! Vagy a három gyerek is lehet egy szobában!Mert minden szobába van egy franciaágy ás egy kihúzható fotelágy!

Előzmény: sárgavirág (26649)
sárgavirág 2012. jún. 11. Creative Commons License 26649

Szia!

Szó-szerint Partközeli apartman NAPOSPARTON nem sok van, hisz a jó szállodák mind ott helyezkednek el, amik egyáltalán nem drágák szerintem!

Amúgy neked kell eldönteni MIT AKARSZ, nem értem akkor a kérdésed, hisz magad megválaszoltál mindent!

Az AI. ellátásról meg már leírtuk a véleményünket, hogy NEM ÉRI MEG, de ha egész nap enni és inni akartok akkor ODA MENJETEK!

Ha meg apartmanba vagy inkább hotelbe mentek reggelis ellátással azt is leírtuk, hogy BÁRHOL, DE TÉNYLEG BÁRHOL bírtok vacsorázni rendes és kevésbé tartalmas, pl,. gyros, hambi, palacsinta stb.

Én amúgy a HOTEL PLISKA -t ajánlom neked reggelivel a Naposparton! Nagyon szép, tiszta és parti!!!!És totál felújított! És olcsó! A közelben vannak a "NAGY AI." szállók a McDonalds szóval van minden a part gyönyörű ott, rengeteg beach bar van azok is nagyon olcsóak! És halomnyi kajálda a közelben! És a központ is egy rövid kb.: 6-7 perces gyalogút! Szóval remek választás lenne nektek!

Link : http://www.glarustours.hu/?menu=utazasok&id=1241

Ja és itt a GYERMEK 12 éves korig szülőkkel egy szobában pótágyon!

Hívd fel a glaurstours -t és mindenben segít majd! De méshol is van ajánlat a Hotel Pliskába! Nézz szét a neten!

Előzmény: pitbull11 (26575)
sárgavirág 2012. jún. 11. Creative Commons License 26648

Kedves Márti(Cs)!

Mi repültünk és szintén a Robinsonnal, nem búvárkodtunk-így arról nincs infóm, a gép gyorsan odaér 1 óra volt fel-leszállással együtt! Szóval nem gáz egyáltalán! A robinson jól szervezett ott Burgaszba vártak minket és totál egyértelműen feltettek mindenkit a transzferrel! Ja az még a jó ebben a hotelben hogy itt lakik egy csajszi aki beszél magyarul és őt mindíg megtaláljátok bármi kérdésetek lesz! Nagyon készséges. Nála lehet befizetni a programokat amire akartok menni, de bármibe segít amúgy is!

Nem adtunk borravalót, vagy csak minimálisat, kávázókba pl. A hotelnél kell fizetni a medencénél az ágyakért, de a parton is! Mondjuk mi csak a hazautazás napján maradtunk a hotel medencéjénél, amúgy mindíg a parton voltunk és ott béreltünk 1 ernyőt 2 ágyat! A homokos part miatt érdemes, mert így is még a fogad alatt is homok lesz :-) de ti tudjátok, hogy erre áldoztok-e levát! Ha van még valami nyugodtan kérdezz :-) amúgy szép nyaralást, nem fogtok csalódni semmiben!

Előzmény: Márti(Cs) (26574)
utazo idegen 2012. jún. 11. Creative Commons License 26647

utazo idegen 2012. jún. 11. Creative Commons License 26646

Szia moni31! Szozopolból van kiránduló hajó ami megy Várnába de ez csak reggel 9 kor indul és úgy jön vissza . Ezek a hajók este pedig  Szozopol városát mutataják meg a tenger felől. A szozopoli csak szozopol 10 leva  Várnába 20 leva.Akkor van még a Ropotámo folyó ami belecsatlakozik a tengerbe ez is kb 1 óra hajókázás a folyón.

Előzmény: moni31 (26636)
Uktar 2012. jún. 10. Creative Commons License 26645

Igen.

Előzmény: dareno (26644)
dareno 2012. jún. 10. Creative Commons License 26644

csak egy kérdés

a normál itthon használatos dugalj van használatban Bulgáriában?

köszi

stevie-w 2012. jún. 10. Creative Commons License 26643

ha Szerbiának megyünk akkor a 15 éves gyermeket is átengedik személyi igazolvánnyal?

Igen.

Melyik utvonalat javasolod?

Szerbia felé gyorsabb, Románia felé izgalmasabb, szebb, valamivel olcsóbb, de sokkal lassabb és idegesítőbb. Én Szerbia felé járok.

Indulás nyugat Magyarországról lenne.Milyen menetidővel lehet számolni?

Budapesttól Szerbián át nettó 14-15 óra a Napospart. Ehhez jönnek hozzá a határok és az esetleges megállások (pihenő, tankolás, kaja).

Egyéb info:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=334

Előzmény: csiszi74 (26642)
csiszi74 2012. jún. 10. Creative Commons License 26642

Köszi az infót! Még lenne kérdésem :ha Szerbiának megyünk akkor a 15 éves gyermeket is átengedik személyi igazolvánnyal??

Melyik utvonalat javasolod? Indulás nyugat Magyarországról lenne.Milyen menetidővel lehet számolni?

Előzmény: stevie-w (26638)
ditranol 2012. jún. 10. Creative Commons License 26641

Ezt a "bankkártyás biztosíték" dolgot, egész egyszerűen ki lehet küszöbölni booking.com-on, de nyilvánosan nem szeretnék tippeket adni.
E-mailem publikus. 

Előzmény: Schuco (26632)
Kuutyaa 2012. jún. 10. Creative Commons License 26640

Szia!

Nekem ez újdonság,mert tőlünk semmi ilyesmit nem kértek.Szóba sem került,hogy a bankkártyánk számát elkérnék.Valószínű,hogy szállodája válogatja,hogy mivel biztosítja be magát.Mi simán lefoglaltuk a szállást és kaptunk egy visszaigazolást,amit ki kell nyomtatni.Ezzel kell majd a hotelbe menni és ott is kell fizetni.

moni31 2012. jún. 10. Creative Commons License 26639

Köszönöm a gyors választ

Móni

Előzmény: Pötyi71 (26637)
stevie-w 2012. jún. 10. Creative Commons License 26638

Még új vagyok a fórumon, de ha tudna nekem segíteni azt megköszönném. Június 22.-én indulunk nesebarba és szeretnék infót kapni, ha románián keresztűl megyünk melyik útvonal biztonságos, és milyen fontos tudnivalók vannak, pl: útdíj vagy ilyesmi.

Ami az útvonalat illeti, nagyrészt attól függ, honnan indultok. Észak-Kelet Magyarországról más útvonalat érdemes választani, mint délről.

Az tranzitutak alapvetően rendben vannak Romániában, és az összes út biztonságos. A probléma azzal van, hogy még mindig sok az építkezés, sok a lakott település (egész nagy városokon is keresztül kell hajtani, az egymást érő szalagfalvak meg külön idegölőek), sok a lassú jármű.

Az útdíjat a határon kell megvenni, az egyhetes matrica 3 EUR.

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955#22

Előzmény: csiszi74 (26633)
Pötyi71 2012. jún. 10. Creative Commons License 26637

A 26631-es hozzászólásom talán segít.

Előzmény: moni31 (26636)
moni31 2012. jún. 10. Creative Commons License 26636

Sziasztok

szeretném megkérdezni akik voltak kint hogyan lehet menni kishajóval vagy nagyhajóval  a tengerre hajókázni?

Én valamikor voltam Görögországban és ott volt üvegfalú hajó itt van valami ilyan?

árakat tudtok írni és azt honnan indul?

Esetleg Várnába van -e hajójárat és az mibe kerülne ?

valaki írt régebben egy kinti programszervezőt nem tudjátok ki volt az az tuti tudna ilyen utakat.

Köszi a segítséget.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ 9 nap és kint leszünk már ilyenkor de jóóóóóóóóóóó.

Móni

Pötyi71 2012. jún. 10. Creative Commons License 26635

Azért is kérnek hitelkártyát, mert ha valamit csinálsz a szobával, meg tudnak terhelni.

Évek óta így foglalok, még soha nem történt semmi a kártyámmal. Legutóbb áprlisban foglaltam így szobát Szófiában az ATM hotelnél. No para!

Jucó72 2012. jún. 10. Creative Commons License 26634

Szia! Én már többször foglaltam a bookingon, és még soha nem volt semmi baj. Kétféle lehetőség van: visszamondható vagy nem visszamondható szobát foglalhatsz (visszatérítendő vagy nem). Ez a listán ott van a szoba mellett. Ha nem visszatérítendő, ez azt jelenti, hogy ha lefoglaltad, ha mész, ha nem, le fogják emelni a számládról a szoba árát (azt hiszem, csak az első éjszakáét). Emiatt valamivel olcsóbb is, mint a nem visszatérítendő változat. Ha visszatérítendőt foglalsz, akkor csak biztosítékként van ott a kártyád, és ha nem mondod le a megadott határidőig a foglalást (ált. 24 órával az utazás előtt), akkor az 1. éjszakát levonják. De ez is fenn van a honlapon, olvasd el! A fizetésnél nem kell azt a kártyát használni, aminek a számát megadtad. Fizethetsz kp-val is, mi is voltunk már így. És nem éltek még vissza a kártyával.

Valaki úgy csinálja, hogy a banknál kér külön kártyát az internetes fizetéshez, és csak annyi pénzt tölt fel, amennyi az adott fizetéshez kell, de én ennek még nem érdeklődtem utána. Sokszor fizetek interneten, de még sosem volt problémám. Ha bizalmatlan vagy, esetleg ennek érdeklődj utána!

csiszi74 2012. jún. 10. Creative Commons License 26633

Sziasztok! Még új vagyok a fórumon, de ha tudna nekem segíteni azt megköszönném. Június 22.-én indulunk nesebarba és szeretnék infót kapni, ha románián keresztűl megyünk melyik útvonal biztonságos, és milyen fontos tudnivalók vannak, pl: útdíj vagy ilyesmi. Köszi előre is a segítséget!Csiszi74

Schuco 2012. jún. 10. Creative Commons License 26632

Szia! Segítségeteket szeretném kérni. Júl elején megyünk aranyhomokra! És 1 éjjelt Szófiában töltünk, a tranzitszállást a booking on kiválasztottuk, de nem mertük lefoglalni, mert igaz hogy nem kell foglalási díjat fizetni, de biztosítékként kérik a hitelkártya számát.....minek kérik, ha pl: én a helyszínen majd más bankkártyával vagy kp val fizetek...- vagy azért kérik, ha pl: lefoglalom, de nem megyek oda, akkor megterhelik a hitel kártyát? Az én engedélyem nélkül?  Ezt megtehetik? És akkor mi a biztosíték hogy nem élnek vissza a hitel kártya számmal?  Én még így nem foglaltam, és nem akarom, hogy leszedjék a hitelkártyáról a sok pénzt.......mit lehetne tenni, mert most már le kellene foglalni a szállást......

Előzmény: Kuutyaa (26630)
Pötyi71 2012. jún. 9. Creative Commons License 26631

Ha valaki vízen akar közlekedni itt csemegézhet:http://fastferry.bg/

Kuutyaa 2012. jún. 9. Creative Commons License 26630

Mi is ott foglaltunk és nem kell előre utalni,hanem a helyszínen kell kifizetni a szállást.

Előzmény: electrion91 (26629)
electrion91 2012. jún. 9. Creative Commons License 26629

Sziasztok!

Most olvastam hogy valaki érdeklődött az utalási költségek után, azt szeretném kérdezni ez akkor is van ha mondjuk a booking-on foglalok szobát? 

Kuutyaa 2012. jún. 9. Creative Commons License 26628

Szia Itcrr!

Köszi szépen a tájékoztatást és nagyon szívesen hallanék részleteket.Mi  hárman leszünk a szobában,remélem valahogy elférünk(velünk jön a 18 éves lányunk is).Annak nagyon örülök,hogy tiszta a szálloda,mert ez az egyik legfontosabb szempont.A kaját meg valahogy majd kipótoljuk.:)Egyébként mi volt a menü,milyen ételeket adtak a hotelben?Parkolásra van lehetőség?Mert mi autóval megyünk és azt olvastam,hogy a szálloda előtt lehet parkolni,de félek,hogy nem nagyon lesz hely.Van a környéken valami olcsóbb élelmiszerbolt?Előre is köszi a válaszokat!

Előzmény: ltcrr (26587)
Pötyi71 2012. jún. 9. Creative Commons License 26627

Küldtem neked emailt.

Előzmény: erika7201 (26615)
Marko61 2012. jún. 9. Creative Commons License 26626

Szia!

Úgy tudom, mivel egy területen van ott is mi leszünk! :) Sőt az összes ott lévő hotelben. (Grand Hotel Várna, Dolphin, Dolphin Marina, Lebed, Rubin)

Remélem találkozunk! Majd keressetek meg! :)

Szép napot!

Előzmény: oktato70 (26619)
Marko61 2012. jún. 9. Creative Commons License 26625

Jólvan webfordító... :D de egy életre megjegyzem :D

Előzmény: stevie-w (26620)
oktato70 2012. jún. 9. Creative Commons License 26624

Köszönöm előre is!

Mi ide megyünk Pitestiben.

http://www.booking.com/hotel/ro/the-union-jack-villa.en.html

Előzmény: stevie-w (26623)
stevie-w 2012. jún. 9. Creative Commons License 26623

Elég este 7-8-ra érni Pitestibe,mert ott meg aztán végképpen semmi sincs.

Dehogynem! A Dacia gyár :-)

Pitestiben tudok egy teljesen tök jó pizzériát.

Feltúrom a képeimet, és ha megvan, és látszik a neve is, akkor megmondom, melyik volt az.

Előzmény: oktato70 (26622)
oktato70 2012. jún. 9. Creative Commons License 26622

Köszi,akkor úgy teszünk,csak gondoltam így is meg aztán úgy is megállunk egy pár órát valahol.Akkor majd a hely adja magát,meg a fáradság vagy az éhség.

Elég este 7-8-ra érni Pitestibe,mert ott meg aztán végképpen semmi sincs.

Előzmény: stevie-w (26621)
stevie-w 2012. jún. 9. Creative Commons License 26621

Rámnicu Válcea-ban,esetleg ebéddel együtt 1-2 órára.Van ott olyan remek hely,amit feltétlenül látnunk kell,esetleg étterem amit ajánlasz?

Mint említettem, RM turisztikailag zokni. Kellemes kisváros, mint mittudomén Kiskunhalas, de nem érdemes kifejezetten miatta letérni az autóútról. Inkább a hegyes szakaszon ülnék be egy útmenti (folyóparti) fogadóba.  

Előzmény: oktato70 (26616)
stevie-w 2012. jún. 9. Creative Commons License 26620

приятна лятна!

приятнo лятo!

De ilyet nem mondanak :-)

Előzmény: Marko61 (26617)
oktato70 2012. jún. 9. Creative Commons License 26619

Szia Petra!

A Hotel Roubin-nak is ti lesztek az animátorai?Mi oda megyünk,de ha jól tudom a két hotel egy területen fekszik.

Köszönöm a választ,további szép napot!

Előzmény: Marko61 (26617)
Béci 72 2012. jún. 9. Creative Commons License 26618

Szia Stevie-w!

Augusztus 8-tól szept.1-ig.

Üdv.:

Béci

Előzmény: stevie-w (26612)
Marko61 2012. jún. 9. Creative Commons License 26617

Üdvözlök mindenkit itt a bolgár fórumon! :)

Markovics Petra vagyok a KLUB OÁZIS neckermann animátor csapatából!!! Idén nyáron június 13-tól várok mindenkit szeretettel a Hotel Dolphin Marinában! :) Én elsősorban a gyerkőcöket várom fantasztikus programokkal, mint a lovagok és hercegnők, vagy a kalózos tematikus napok! Már ecsettel és festékkel felkészülve várom az arcfestésre jelentkezőket! :) A felnőttek megmozgatásában Tina lesz a felelős! Mi a magyar vendégekért leszünk és mindenki bizalommal fordulhat hozzánk!:) Remélem nagyon sok fórumozóval fogok kint személyesen találkozni, és egy felejthetetlen nyarat tölthetünk el együtt!:)

Kellemes nyarat! приятна лятна!          

oktato70 2012. jún. 9. Creative Commons License 26616

Szia,mi még tovább megyünk Pitestiig(tavaly is ott volt az éjszakai pihenő) de tervezek egy megállást

Rámnicu Válcea-ban,esetleg ebéddel együtt 1-2 órára.Van ott olyan remek hely,amit feltétlenül látnunk kell,esetleg étterem amit ajánlasz?

Persze amit kisgyerkőcökkel meg tudunk közelíteni..

Köszi

Előzmény: stevie-w (26601)
erika7201 2012. jún. 9. Creative Commons License 26615

Szia Pötyi!

Tudnál friss infókkal szolgálni a szozopoli árakkal kapcsolatban. Mi júliusban megyünk és kíváncsiak lennénk nagyon az árakra. Talán ez mások számára is fontos infó lehet. Nagyon köszi, ha válaszolsz.

Előzmény: Pötyi71 (26608)
fruju 2012. jún. 9. Creative Commons License 26614

Köszönöm stevie-w. Most már beugrott... Már természetesen jártam ezen az oldalon a télen, mikor tervezgettük a nyári dolgokat...., de hol van az már...

Előzmény: stevie-w (26603)
Bossy80 2012. jún. 9. Creative Commons License 26613

Van.Relax panzió,jónak néz ki.

Előzmény: stevie-w (26601)
stevie-w 2012. jún. 9. Creative Commons License 26612

naposparti apartmanunkban még mindig lenne pár hely.Ha valakit netán érdekelne,vagy bővebb infót szeretne,kérem írjon emailt.

Dátum nélkül nem fog menni...

Előzmény: Béci 72 (26611)
Béci 72 2012. jún. 9. Creative Commons License 26611

Sziasztok!

naposparti apartmanunkban még mindig lenne pár hely.Ha valakit netán érdekelne,vagy bővebb infót szeretne,kérem írjon emailt.köszi

Üdv.:

Béci

borkasga 2012. jún. 9. Creative Commons License 26610

A szállásadó adja meg, hogy hogyan hová utalj. A Western Union-os keresztül gyorsan, elfogadható áron szoktam utalni. Ehhez nem kell számládnak lenned, a postán tudtam intézni. A fogadó előre megadja a szükséges adatait, el kell küldeni az azonosítási számot, és ő az azonosítás után megapja az összeget. Remélem tudtam ezzel segíteni.

Előzmény: MvMax (26595)
gradinar 2012. jún. 9. Creative Commons License 26609
Találtam egy honlapot, elvileg az összes bolgár tengerparti strand benne van, egyes helyekről értékelést is ad. Nincs viszont benne, hol füttyögnek és hol nem.
http://zahotelite.com/plajove/

G.
Előzmény: jasmin33 (26607)
Pötyi71 2012. jún. 9. Creative Commons License 26608

Sziasztok. Megjöttem Szozopolból. Akik Szófiából mennek a tengerpartra itt tudják megnézni a buszmenetrendet:http://www.union-ivkoni.bg/razbg_v-1-13

Kényelmesen el lehet érni az éjfléli buszt, igaz mi taxival mentünk át a buszpályaudvarra a reptérről. A taxit a reptéren foglaltuk, ott is kell kifizetni, 3 euró volt. A buszjegyet is meg lehet venni euróért. Burgaszban 1 euro=1.95 leva. Reggel, mikor megérkeztem ott váltottam, mert a reptéren csak 1.80 levát adtak 1 euróért. Egyszer megáll a busz egy parkolóban, többször nem is kellett. Éjszaka nem volt olyan vészes ez az 5 és fél óra. Ha valakinek tudok segíteni, nyugodtan keressen meg. A tenger nagyon jó volt, tiszta és szuper idővel. Medúzák már elvétve akadtak, de ez legalább nem csíp. És még nem voltak fütyülősök.

jasmin33 2012. jún. 9. Creative Commons License 26607

Merre keressük?? :)

Előzmény: utazo idegen (26605)
jasmin33 2012. jún. 9. Creative Commons License 26606

Hello!

Tavaly voltunk Obzorban, nagyon tetszett!!! Tényleg olcsó volt a szállás és az éttermek is. 

Viszont a part már jól ki van épülve, kb. 15 méterenként a mini "tornyok", bennük pedig a sípolós fiúk...

Ha már jön egy kisebb hullám, mindjárt nem lehet matracozni, ha még nagyobbak, akkor pedig csak partközelben lehet

pancsolni. Ha nem fogad szót az ember, utána mennek a vízbe.

Ilyet amúgy sehol nem tapasztaltam még,  még az óceánnál sem...pedig ott nem ekkora hullámok jönnek dagálykor!!!!

Ezért kérdeztem, hogy egész Bulgáriára jellemző-e a vízparti "fegyelem"!

Byalában is voltunk, kb. 2 km Obzortól, de ott is ez a helyzet...

Délebbre mit tapasztaltatok?

Előzmény: MvMax (26594)
utazo idegen 2012. jún. 8. Creative Commons License 26605

Szia! Igen van olyan hely ahol nincsenek szpaszityelek és nem sipolnak

Előzmény: jasmin33 (26591)
ltcrr 2012. jún. 8. Creative Commons License 26604

Hali!

Szófiára ha ajánlhatok egy szerintünk csúcs éttermet. Prikrazka a neve a Nikolai Kopernik utca 6. sz. alatt van. Adok egy linket hozzá: http://sofiaecho.com/2009/04/24/709240_prikazka%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0

Mi kétszer 2007-ben és 2008-ban voltunk ott és szuper volt. Kártyával is lehet fizetni. 2008-ban ketten fizettünk 58 levát úgy, hogy több Martinik, sörök, üdítők 2 leves (tarator-ki ne hagyjátok), 3 főétel (én nagyon zabás voltam) és jatt is volt benne. Ez kb. 30 euro ami akkor 230-al nem volt 7.000,- pénz.

GPS használható volt Szófiában. Ha szállásotok nincs ajánlom a linken szereplőt, ahogy tudom Stewie-nek direkt kapcsolata van oda és segíthet ha megkéritek. éÉn voltam ott és nagyon ajánlom. http://www.booking.com/hotel/bg/the-house.hu.html?aid=319854;label=hotel-29399-bg-*9xjJEEQlyvp1JylcD7AbgS4776877449;ws=&gclid=CPn0wPHFv7ACFQrN3wodnGlRnA

Előzmény: Jucó72 (26589)
stevie-w 2012. jún. 8. Creative Commons License 26603

levát hol érdemes venni? Érdemes-e bankkártyával fizetni odakinn (Takarékszövetkezetes Maestro kártyám van)?

www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955

Előzmény: fruju (26596)
stevie-w 2012. jún. 8. Creative Commons License 26602

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan érdemes az előleget fizetni a szállásért? OTP-s bankszámlám van, próbáltam kinyomozni mibe fájna az utalás, de eléggé sikerült elveszni a sok apróbetüben :(

Pedig ezt senki más nem tudja kitalálni helyetted...

Az addig oké, hogy OTP, de nekik is van vagy egy tucat féle számlavezetési konstrukciójuk, mind eltérő díjakkal.

Nemzetközi átutalásra viszonylag kevés más módszer van, és ezek közös jellemzője, hogy viszonylag drágák. Nagyjából 1000 és 4000 ft között lehet egy átutalás költsége.

Előzmény: MvMax (26595)
stevie-w 2012. jún. 8. Creative Commons License 26601

de mi csak Rámnicu Válcea-ig megyünk,mert kisgyerekkel utazunk

Szállásotok van már?

RM egyébként kedves hely, én viszonylag sokat voltam ott, a végére egészen megkedveltem. Turisztikailag persze zéró :-)

Előzmény: Bossy80 (26593)
stevie-w 2012. jún. 8. Creative Commons License 26600

Milyen engedély (ha kell egyáltalán) szükséges ezekhez a tűs mérőkhöz és inzulinokhoz???

A repülőn lehet kérdés, hogy mit lehet felvinni a fedélzetre, de ha kocsival mentek, akkor ezzel nem lehet gond.

Stewe! Örök hála az excel táblázatért, zseniális, szerintem mindneki nevében KÖSZÖNET ÉRTE!!!!

Előzmény: Alexanna71 (26592)
sulep 2012. jún. 8. Creative Commons License 26599

Köszönöm megpróbálom.

Előzmény: gy_cs (26598)
gy_cs 2012. jún. 8. Creative Commons License 26598

Na mégegyszer, mert a kép elég gyatra lett.

gy_cs 2012. jún. 8. Creative Commons License 26597

Szia!

Ezt találtam:

http://wikimapia.org/5732882/Aparthotel-Afrodita

Üsd be a koordinátákat a gps-be, s a kép alapján (guglimaps) meg tudod nézni, hogy jók-e. Pirossal bejelöltem a szállodát, a nyíl a Burgas felőli érkezést mutatja. Ha más formátumú a koordináta, van a neten konvertáló, vagy állítsd át a gps-ben.

gycs

Előzmény: sulep (26590)
fruju 2012. jún. 8. Creative Commons License 26596

Kedves Stewe!Én is gyakran böngészek ezen a fórumon - igaz érdemben hozászólni nem tudok, mivel az idén megyünk először Bulgáriába- de én is had fejezem ki köszönetem neked a sok-sok értékes információért, amit a fórumon közé tettél. Azt szeretném kérdezni tőled, hogy levát hol érdemes venni? Érdemes-e bankkártyával fizetni odakinn (Takarékszövetkezetes Maestro kártyám van)?

MvMax 2012. jún. 8. Creative Commons License 26595

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan érdemes az előleget fizetni a szállásért? OTP-s bankszámlám van, próbáltam kinyomozni mibe fájna az utalás, de eléggé sikerült elveszni a sok apróbetüben :(

Előre is köszi.

MvMax 2012. jún. 8. Creative Commons License 26594

2008-ban Biala (Byala) - ban voltunk, ott semmi ilyesmi nem volt. Természetes tengerpart. Elég nagy, elnyúló. Bár voltak hínáros napok, de mindig lehetett bejáratot találni. Ha kocsival mentek ott van a közelben Obzor, ott meg lehet találni a 'mű' tengeri érzést is :)

Mi idén is ide megyünk, Próbáltam közelebbi helyet keresni Várnához, mert repülővel megyünk, de a képeket és árakat összevetve nem találtam jobbat.

Előzmény: jasmin33 (26591)
Bossy80 2012. jún. 8. Creative Commons License 26593

Kedves Pilla71!

Mi is jún 27.-én indulunk Nyíregyházáról Románián keresztül a Napospartra,de mi csak Rámnicu Válcea-ig megyünk,mert kisgyerekkel utazunk,így megszállunk félúton.Másnap indulunk tovább.Ha gondolod írj privátba,hogy meg tudjuk beszélni a részleteket:)

Előzmény: pilla71 (26114)
Alexanna71 2012. jún. 8. Creative Commons License 26592

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, (fóleg Stewehez, mert Ő talán többet találkozott ilyesmivel) hogy ha minden jól megy augusztus utolsó két hetében Bulgáriába megyünk Édesapámékkal nyaralni.

Pár évvel ezelőtt már írtam, hogy Édesapám mozgássérült, kicsit gyógyult, már nem szükséges a kerekesszék, viszont egy hónapja súlyos cukorbeteg lett. 3x inzulinozza magát, méri a vércukrát.

Milyen engedély (ha kell egyáltalán) szükséges ezekhez a tűs mérőkhöz és inzulinokhoz???

Tarmészetesen biztosítást kötünk az eu kártyáktól függetlenül, csak nem tudom pontosan kell-e valamit tudni az ilyen estekről

Másik kérdésem, Byala, Obzor és környéke van célbavéve, mivel a jó régi múltban:) sokszor nyaraltunk itt és ez Apukám kívánsága, hogy még szeretné látni.

Valaki (ne haragudjon, nem emlékszem a nevére, talán János?) írta mit kell a keresőbe beírni és kidobja az ajánlatokat. Megnéztem, csak hátha van valakinek konkrét tippje.

Apartman, ház valami ilyesmit szeretnénk,nem feltétlenül szállodát, mivel szeretünk mászkálni ( Apukám meg üldögélni, szegénykém, a kocsiban), és jókat enni:)

Stewe! Örök hála az excel táblázatért, zseniális, szerintem mindneki nevében KÖSZÖNET ÉRTE!!!!

jasmin33 2012. jún. 8. Creative Commons License 26591

Arról szeretnék információt kérni, hogy létezik-e a bolgár tengerparton olya strand, ahol nincsenek ott a "fütyülős" felügyelők a piros/sárga....zászlókkal?

Köszönöm!

sulep 2012. jún. 8. Creative Commons License 26590

Esetleg abban még ha tudnátok segíteni nekem, hogy a napo parton az Aparthotel Afrodita melyik utcában található vagy hogy talál oda az meber? GPS koordináták? Sajnos nemigen találtam semmi infót róla a neten.

Jucó72 2012. jún. 8. Creative Commons License 26589

Szia! Ilyen indokok vezéreltek engem is, amikor AI-t foglaltam, mi 3 gyerkőccel megyünk, két 12 éves és egy 14 éves. Igen, kicsit sajnálom, hogy kimaradunk a kulináris élvezetekből (bár előtte-utána egy estét Szófiában leszünk, úgyhogy akkor pótoljuk az elmaradást), de tudom, hogy a gyerekek miatt jó lesz az AI! Majd beszámolok róla!

Előzmény: ltcrr (26588)
ltcrr 2012. jún. 8. Creative Commons License 26588

Szia!

Először is meggyőzni nem akarlak. De. Azt vedd a döntésnél figyelembe mik az igényeitek. Én voltam így is, úgy is. Amikor gyerekekkel 7 és 10 évesek akkor AI-val mert önmagukat már kiszolgálták, napközben is sokszor ettek ittak, AI ált. 4*-osban van és azok a tapasztalat szerint nem annyira szerények. Sör is van egész nap. Nem volt gond velük. Nem reggeliért mentem reggel, hanem reggelizni ha érted mire gondolok. Mikor csak felnőttek voltunk, akkor ellátás nélkül voltunk és helyben mindent megoldottunk, igaz minket elsősorban a helyi kulinária érdekelt, s angolul is tudunk. A gyerekek közül a nagyobb akkor kezdett leszakadni a sültkrumpli - ketchupról. Az AI-s 4*-osokban van gyerekanimáció is, ahol a kisebb nyelvtudás (német, angol) hiányában is jól érezte magát. Ha érdekel több, akkor dobj egy privit elérhetőséggel, s telefonon bővebben elmondom.

Előzmény: pitbull11 (26555)
ltcrr 2012. jún. 8. Creative Commons License 26587

Szia Kuutyaa!

Mi tavaly voltunk a Bonitában egy hetet. Azt hozza amit egy 3 csillagos. A szálló kb. 50 méterre van a víztől, a parti stny Várna felöli végén. A központ kb. 500 méterre van de addig is a "Bazárián" át visz az út. Nekünk ami "gondot" okozott - az idézőjelből látható a komolysága: szobák viszonylag kis mérete, medence szintén és a kaja kicsit egyhangúsága, egyszerűsége. Ettől függetlenül mindig találtunk valamit enni. A szobák tiszták, naponta takarítva, a személyzet normális. Angolul beszélnek, ahogy az Aranyhomokon mindenki. Ajánlom a szálló előtti óriáspalacsintázónál a fügéset (szmokinya) valamint boltban venni aszenovgrádi Mavrud bort, aminek a címkéje mint egy ikon, isteniek. T 9688730. Ha gondolod tudok többet is mesélni elég jól ismerem már BG-t bár nem annyira mint Stevie-ék.

Előzmény: Kuutyaa (26547)
T-boy01 2012. jún. 7. Creative Commons License 26586

forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112175735&t=9162096

idén lesz harmadik éve, hogy a hotelben nyaralunk, mögötte van az apartman

lásd a fenti linken

Előzmény: pitbull11 (26584)
T-boy01 2012. jún. 7. Creative Commons License 26585

forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118351917&t=9162096

A Dune Residence lakói a Hotel Burgas Beach medencéit használhatják, 30 méterre a tengerparttól, all-in poolbárral, ingyenes napernyőkkel napozó ágyakkal.

A fenti linken fényképek az új medencékről, nagyobb képért katt a képre.

pitbull11 2012. jún. 7. Creative Commons License 26584

Igen erről beszélek én is.

T-Boy01, Neked van erről a helyről személyes tapasztalatod?

Előzmény: T-boy01 (26583)
T-boy01 2012. jún. 7. Creative Commons License 26583

forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112193886&t=9162096

A Dune Residence lakói a Hotel Burgas Beach-ben kapják az all-in ellátást.

A fenti linken példa a kajára képekkel.

kiscsillag67 2012. jún. 7. Creative Commons License 26582

Szia Mrkrisz72!

Mi busszal fogunk menni, egy nagyobb társasággal.(Robinson)  De egyikőnk sem ismerős itt, eddig másfele voltunk nyaralni. Az apartmanról sajna én sem találtam túl sok mindent, bár azért a legszükségesebb dolgok fent vannak a neten. Viszont amit megtudtam, az csak pozitív, kivétel, hogy kicsit messze van a parttól. De hát minden nem jöhet össze.... Remélem, addig lesz aki onnan jön haza, és beszámol majd a tapasztalatokról.

Előzmény: mrkrisz72 (26572)
stevie-w 2012. jún. 7. Creative Commons License 26581

Ez reggeli ebéd vacsora, italok, nasi 17 Leva/fő/nap, kijönne ennyiből a napi 3 kaja és pia fejenként?

Igen szűkösen. Ha belegondolsz, ez mindössze 2500-2700 forint. Bulgária persze olcsó, de nem ennyire.... A reális szerintem ennek az összegnek a másfél-kétszerese, ha nincsenek extra igények. Ha

Viszont az AI-ben a színvonal bármilyen lehet. Mivel nincs harc a vendégért, nem érdeke a szállodának túlságosan kitennie magáért. Pláne, hogy árverseny meg igenis van, és ezek azért, hm, erősen nyomott árak. Az egészen biztos, hogy az alapanyagok a lehető legolcsóbbak. Üzemi menza szint, na.

Az ilyen AI helyeken a külföldi vendégek miatt a szakácsok nagyon gyávák, és ha vannak is a helyi konyha által ihletett fogások, azok a lehető leglájtosabbak, a leginkább a nemzetközi sztenderdek felé egyszerűsítettek.

Szóval az ár szerintem csak egy dolog, az ár-minőség színvonal meg tök másik....

Előzmény: pitbull11 (26580)
pitbull11 2012. jún. 7. Creative Commons License 26580

Most néztem a szálláson az ai ára 12EUR/fő felnőtt és 6EUR/fő gyerek, tehát 42EUR/nap.

Ez reggeli ebéd vacsora, italok, nasi 17 Leva/fő/nap, kijönne ennyiből a napi 3 kaja és pia fejenként?

stevie-w 2012. jún. 7. Creative Commons License 26579

Akkor pontosítok, szállást még nem foglaltam, esetleg ha tudtok ajánlani partközeli apartmant 2 felnőtt és 3 gyerek részére az segítség lehet. Nem ragaszkodom a naposparthoz [...] Görögbe tudom csak apartman és ott főzni egy jó csirkepörit, néha beüllni vacsorázni (polip, gyros), sőrt vinni mert drága :)

Ha ennyire ki vagytok számolva anyagilag, akkor ne a bolgár tengerpart legdrágább helyére utazzatok. Elsősorban Szozopolt ajánlom, és mindent, ami attól délre van. Kiten, Carevo, Primorsko...

Napospart is jelentősen olcsóbb a görög tengerpart tetszőleges településénél, de az említett helyeken további 10-20-30 százalékkal olcsóbban jöttök ki. (Minél délebb, annál olcsóbb, de annál kevésbé kiépített.)

dareno 2012. jún. 7. Creative Commons License 26578

köszönöm

most már tiszta hogy merre megy ez a 409 es vonal

Előzmény: gy_cs (26577)
gy_cs 2012. jún. 7. Creative Commons License 26577
Előzmény: dareno (26571)
János 2 2012. jún. 7. Creative Commons License 26576

A pontosítást értem. Tudod nem akartam udvariatlan lenni senkivel. A bolgár konyha legalább olyan jó mint a miénk. Őszintén szólva nagyokat és jókat kajálunk ezért sokszor délbe és este is. Rengeteg halétel húsos étel saláta stb van. Hangsúlyozom nem vagyok ALI párti, de azt is megértem. Pontosan azért írtam, hogy nehogy csalődás érjen. Gyerekeknél van nasi, üdító, ásványvíz, fagyi süti, szerintem csak ez elmehet 10-12 Leva fölé, de nem mélyedek bele. Majd azért, ha a végén megtisztelnél, és a szálláson felüli helyszíni költségeket elárulnád

Konkrét szállást most nem tudok ajánlani. Javaslom a keresőbe írd be: kvartiri+a település neve. Fogsz találni. Korábbi hozzászólásaim egyikében kb 3-4 hete írtam kokrét honlap címeket.

Másik megoldás, ha kocsival mentek helyszíni keresés, sok kis iroda. Működik.

pitbull11 2012. jún. 7. Creative Commons License 26575

Kedves sárgavirág és János 2!

Akkor pontosítok, szállást még nem foglaltam, esetleg ha tudtok ajánlani partközeli apartmant 2 felnőtt és 3 gyerek részére az segítség lehet. Nem ragaszkodom a naposparthoz, lehetőleg szép helyen legyen és tiszta szép szállás.

Kajáról annyit, reggeli az ugye általában mindenhol ugyan az. (péksüti, tojás, tej, felvágottak stb...)

Ebéd .....szerintem kár nagy kajával foglalkozni ebédre, sok idő melegvan, gyerekek fürdenének...... itt beleférne a hambi, gyros és hasonló valamik, így este kellemesen elfáradva egy jó helyen jobban esik a vacsora, ahol marad a rendes kaja, ami takarja a levest sültet és egy kis desszertet sörrel üdítőkkel.

Akkor így szeretném pontosítani a kérdésem :)

Egy biztos, szállodában (Dune Residence, napospart) az 5 főre ai ellátással 270e körül jönne ki.

Az előnye, mindig van kaja - pia - nasi, medencék és saját part napágyakkal.

A hátránya, helyhez kötött és az ára.

Apartman előnye: nem vagy helyhez kötve sem strand ügyileg, sem kaja miatt, felfedezheted a környék jó éttermeit.

Hátránya, talán nincs medence, saját part napágyakkal, előre nem tudom milyen költségeim lesznek kaja - pia ügyileg.

Nehéz döntenem úgy, hogy még nem voltam ott és nem tudom miújság....

Görögbe tudom csak apartman és ott főzni egy jó csirkepörit, néha beüllni vacsorázni (polip, gyros), sőrt vinni mert drága :)

Előzmény: sárgavirág (26569)
Márti(Cs) 2012. jún. 7. Creative Commons License 26574

Kösz a sok hasznos infót! Mivel utaztatok? gondolom, hogy repülővel. Arról is kérdeznélek, milyen volt az utazás? Esetleg a búvárkodást próbálta-e valaki, erről mit lehet tudni? Mi a Robinsonnál foglaltuk az utat, Debrecenből lesz az indulás. A hotel medencéjénél kellett-e fizetni a napágyakért? Esetleg borravalót szokás-e adni? Egyenlőre ennyi a kérdésem, tényleg köszönöm a válaszokat. üdv. Márti.

Előzmény: sárgavirág (26538)
János 2 2012. jún. 7. Creative Commons License 26573

Bocs, hogy belebeszélek, nem vitázni akarok. Azt hiszem napra kész vagyok az árakkal kapcsolatban. Fontos leírni, hogy mit esztek és egy nap egyszer, vagy kétszer. /vacsora-ebéd, nas stb/.  Rendes étkezéssel /nem pizza, nem hamburger, ebéd vacsora leves húsos halas étel köret, saláta 2-3 sör fagyi stb/ ez bizony 15-20 Leva/fő.

Azok közé tartozom, akik leginkább privát szállásra mennek saját foglalással és étkezést maguk oldják meg. Véleményem azonban az, hogy elő és utószezonban bizony az ALI lehet, hogy jobban jön ki. Főszezonra ez nem vonatkozik.

Nem azért írtam, hogy vitázzak, csupán azért nehogy valaki azt gondolja, hogy rendkívül olcsó az élet a Naposparton.

Egy hónap múlva konkrét 2012-es árakat írok, ha érdekel valakit.

Üdv. János

mrkrisz72 2012. jún. 7. Creative Commons License 26572

Szia Kiscsillag67!

Mi szintén július végén megyünk a Central Plaza-ba autóval.Eddig sajnos nem sok mindent találtam a szállásról.

Ha esetleg van tapasztalatod vagy infód az apartmanról,kérlek írj néhány sort.

Előre is köszönöm.

Előzmény: kiscsillag67 (26570)
dareno 2012. jún. 7. Creative Commons License 26571

köszönöm a választ a megadott oldalon is annyi a transzfer mint amennyit a szállodában ajánlottak én csak egy útra foglalok, mert vissza ráérünk buszozni is ha kitapasztaljuk a dolgokat és a 409 es járat ha minden igaz a reptér és az arany homok között jár 3 lv/út/fő így az azért olcsóbb :o) de oda mindenképp taxizunk

én nem tudtam közvetlenül foglalni sajnos így reggelivel 362 euró :O( reggelivel, bár mi később megyünk, hiába írtam a szállodának közvetlen először 2 napig nem válaszoltak :-(( így a bookingon foglaltam

Előzmény: manonos (26568)
kiscsillag67 2012. jún. 7. Creative Commons License 26570

Szia Sárgavirág!

Eddig még nem szóltam hozzá ezen a fórumon, de már régóta olvaslak benneteket. Mi július végén  megyünk a Central Plaza-ba. A központban, a környéken van olyan étterem, amit tudsz nekünk ajánlani?

sárgavirág 2012. jún. 7. Creative Commons License 26569

Szia pitbull11 !

Szinte tilos hotelben vagy akár aparmanba befizetni ebédre, vagy vacsorára... még reggeli csak-csak elmegy, de azt is inkább a praktikusság miatt ajánlom :-) Annyi kajálda van Naposparton és nevetséges összegért! Mi tavaly voltunk ott és All Inclusivra akartunk befizetni, úgy hidd el szó szerint az utazási irodás csaj beszélt le róla, hogy meg fogjuk bánni, mert reggelis szállás sokkal olcsóbb és nem fogunk annyit költeni egy hét alatt, hogy megérje AI. vagy akár a teljes panzió, - hát rá hallgattunk és NEM BÁNTUK MEG :-) IGAZA lett, pedig én sem hittem neki annyira! Mi 1 hétre a hoteles reggelizésen kívül, mert azt szervezett útba befizettük - hárman 28.000,- Ft költöttünk ennivalóra-innivalóra, és ebben sör-kávé-koktél a parton is volt :-) Mondok egy példát! Egy nagyon fullos étterembe 1 óriás pizza, 2 bolognai spagetti, 1 leves, 1 nagy korsó sör, 2 nagy üdítő, 1 ásvány víz összesen: 3000Forint volt! És ez tényleg elit helyen volt! Rengeteg a faszenes sütöde, a grillsütő, a gyorbüfé, a palacsintázó! 1 óriáspalacsinta 1 leva azaz 150Ft, 1 pizzaszelet (amit itt nálunk pl: a plázákban kapsz) 1 leva volt szintén 150Ft! 1 hamburger de fullossan tele cuccal, és felnőtt nőként nem bírtam megenni, pedig itthon simán bemegy a normál hambi...szóval kemény 450Ft volt! A gyros 500Ft! Melyik szállóba mentek? Mert akkor a környéket nagyából betudom határolni, és tudok ajánlani :-) ha érdekel még valami!

manonos 2012. jún. 7. Creative Commons License 26568

Szia!

Igen repülővel megyünk mi is, a transzfert a http://www.varna-airport-transfer.com/-on foglaltam két családnak 7 főre 70 EUR oda-vissza szerintem ez jó ár. Bár nem tudom a 30 EUR/ útra értik, akkor az sem olyan rossz. Mi a szállodánál közvetlenbe foglaltuk, így 2 felnőtt 2 gyerek teljes ellátás plus-al 325 EUR volt 7 éjszakára family room-ba.

Manonos

Előzmény: dareno (26566)
utazo idegen 2012. jún. 7. Creative Commons License 26567

Szia ! Az igaz,hogy nem Napos parton voltunk hanem Primorszkoban Párom gardnéla rákot evett  sós turós paradidicsom mártásban fokhagymás pirítos akkor grillen sült hal sült krumpli sopszka sali én kibabcse sült krumpli saláta üdítők olyan 18 levára jött ki.

Előzmény: pitbull11 (26561)
dareno 2012. jún. 7. Creative Commons License 26566

hú de örülök hogy jelentkeztél

mi egyenlőre csak reggelit kértünk és családi szobánk lesz

Ti mivel utaztok? Én repülőt foglaltam, a szállást a bookingon találtam és a bookingon keresztül írtam a szállodának hogy szeretnék transzfert. 30Erot írt a hölgy egy útra, ami nem olyan nagyon magas szerintem  (állítólag 1 lv/km , de mivel messzebb a fuvar 1,5-2 körül mozog a km díj így még reális is lehet. Azt már tudom hogy a 9 buszvonalnak nem messze van a végállomása/induló állomása) és nem messze megy a 409-es vonal is csak még valahogy ki kell silabizálnom, ill meg kell keresnem hogy pontosan hol vannak megállók.

A szálloda honlapján nagyon jó kis térkép van arról tájékozódom

Kérlek ha megjöttél írd meg a tapasztalataid köszönöm előre is

dareno

Előzmény: manonos (26556)
sulep 2012. jún. 7. Creative Commons License 26565
Előzmény: pamag (26564)
pamag 2012. jún. 7. Creative Commons License 26564

https://maps.google.hu/maps/ms?msid=209553487693462088128.0004bc7499f577f54c144&msa=0&ll=43.036776,24.389648&spn=6.270678,9.876709

Tranzitszállások kigyűjtve.

Idén Niska Banjan a Zone Villában voltunk - de szűk kis utcában van, és még kátyú is volt a kapu előtt. Most felírtam ezt az infót is a térkép jelölő cédulájára. A ház remek és olcsó.

Itt a topikokban körözik a Velickovic-ház linkjét is (rajt van az is a térképen), az a lejtő közepén van, nem tudom, mit ír, lehet-e bent parkolni, látni nem láttam, mert nem figyeltem.

Nisben a Garden Hostel két éve vacak kis utcában volt, idén bepislogtam a kereszteződéstől, megcsinálták az utcát. De náluk is az udvarban parkoltunk.

Előzmény: sulep (26543)
Richie1979 2012. jún. 6. Creative Commons License 26563

Köszi pamag a segítséget !

Úgy néz ki ugyan arra az útvonalra gondoltunk. :)

Benzinkutat Én is kerestem már Szvilengrad környékén de sajnos Én sem találtam, a görögöknél semmiféleképpen nem szeretnék tankolni a magas ár miatt.

Arra gondoltam hogy a bolgár-görög határon teletankolnék, ami esetleg kitarthat majd hazafelé és a macedon-görög határon a macedon oldalon a kaszinónál tudnék tankolni. Kb 900km -t el tudok menni egy tankkal tehát ennek elégnek kell lennie.

Tud valaki esetleg egy megbízható benzinkutat azon a környéken ?

Előzmény: pamag (26541)
fruju 2012. jún. 6. Creative Commons License 26562

Sziasztok! Este lefoglaltam végre a repülőjegyet Burgaszba: 2 felnőtt és 1 gyerek (8 éves) a Wizz-nél 83.690,- Ft lett (Xclusive Club tagsággal, foglalási díjjal és 1 db pogyászdíjjal). Tovább nem akartam várni, nehogy lemaradjunk -))! 

Egyébként a Hotel Zefírbe megyünk, augusztus 07-én indulunk, 14-én utazunk vissza. Jön valaki oda ebben az időpontban?

pitbull11 2012. jún. 6. Creative Commons License 26561

napospart, finomat, és mondjuk egy főre, majd beszorzom :)

Előzmény: stevie-w (26559)
Kuutyaa 2012. jún. 6. Creative Commons License 26560

Szia!Az jó lesz!Remélem jól fogjátok magatokat érezni!:)Kíváncsi vagyok a véleményedre!

Előzmény: edi1978 (26551)
stevie-w 2012. jún. 6. Creative Commons License 26559

tudsz mondani hozzávetőleges árakat egy ebédre pl?

Hol?

Mit?

Mennyit?

Előzmény: pitbull11 (26558)
pitbull11 2012. jún. 6. Creative Commons License 26558

tudsz mondani hozzávetőleges árakat egy ebédre pl?

Előzmény: utazo idegen (26557)
utazo idegen 2012. jún. 6. Creative Commons License 26557

Szia! Én az apartmant ajánlanám. Itt magad úra vagy és nem kell megszakítani a fürdést napközben a étkezések miatt.Nagyon rég ota járok apartmanba neken ez a véleményem.Meg azt kajcsizol amit te szeretnél.

manonos 2012. jún. 6. Creative Commons License 26556

Szia!

Ha nem késik a válasz akkor 07.04-től ott leszünk mi is, teljes ellátás +-t választottuk,

Manonos

Előzmény: dareno (26546)
pitbull11 2012. jún. 6. Creative Commons License 26555

Sziasztok!

Igazából a segítségeteket kérem, Bulgáriában szeretnénk eltölteni egy hetet de dilemában vagyok.

Amit nem tudok eldönteni az az, hogy szálloda ai ellátással, vagy apartman és a megmaradt nem kevés pénzből menjünk kajálni.

2 felnőtt és 3 gyerekről van szó, ami fontos szeretem a jó kajákat, s a hideg sört :)

Kérném aki volt apartmanba és külön oldotta meg az étkezést, írja le tapasztalatait, apartman és kaja árakkal.

Várom a véleményeket egyik és másik oldalról is :)

Győzzetek meg melyik lehet a jobb megoldás.

stevie-w 2012. jún. 6. Creative Commons License 26554

79anci 2012. jún. 6. Creative Commons License 26553

Sziasztok.Járt már valaki naposparton a Hotel Flamingóba?

79anci 2012. jún. 6. Creative Commons License 26552

Szia.Romániába mindegy hogy régi lapozós vagy új kártyás a személyid,mindkettőt elfogadják.Tuti mert egy román nagykövetségen dolgozó embertől kérdeztem.

Előzmény: dzsonivir (26548)
edi1978 2012. jún. 6. Creative Commons License 26551

Szia!Mi ma utazunk ugyanoda ,15-én érkezünk.Ha megérkeztünk küldöm az infokat:)

Előzmény: Kuutyaa (26547)
dzsonivir 2012. jún. 6. Creative Commons License 26550

Köszi.

Igen,erre kérdeztem,így is ezt tudtom.

Előzmény: gradinar (26549)
gradinar 2012. jún. 6. Creative Commons License 26549

Az EU-n belül mindenhol elfogadják a kártyaigazolványt (remélem, erre vonatkozott a kérdésed).

G.

Előzmény: dzsonivir (26548)
dzsonivir 2012. jún. 6. Creative Commons License 26548

és románok?

Előzmény: gradinar (26522)
Kuutyaa 2012. jún. 6. Creative Commons License 26547

Sziasztok!

Mi 17.-én utazunk Románián keresztül Aranyhomokra. A Hotel Bonita Beachben fogunk megszállni.Van valakinek valami infója a szállodáról?

dareno 2012. jún. 6. Creative Commons License 26546

nagyon köszönöm a megerősítést hogy a booking-os rendszer működik 

most foglaltam egy családi szobát az Aranyhomokon a Hotel Gradina-ban

valakinek erről infója? tegnep egy hotelt nézegettem de aztán ez lett

Előzmény: molnjan (26545)
molnjan 2012. jún. 6. Creative Commons License 26545

Booking.com -ot bátran merem ajánlani. Sokan foglalunk ott és még eddig senki sem panaszkodott.  Én csak Albena-ban voltam, booking.com-os foglalással és életem egyik legjobb választása volt ár/érték arányban.

Előzmény: dareno (26544)
dareno 2012. jún. 6. Creative Commons License 26544

szállást ki hol foglal? Én nem jutok nagyon előre. A neckerrmann-t nagyon drágállom, a booking meg nem tudom........

Valakinek ötlete? Várnai régió érdekel főleg

sulep 2012. jún. 6. Creative Commons License 26543

Köszönöm mindenkinek a segítséget. 

Esetleg megtudnád írni, hogy Niska Banja-n mi volt a szállásotok ahol udvarba lehetett parkolni?

Előzmény: pamag (26534)
gradinar 2012. jún. 6. Creative Commons License 26542

Szintén az utikalauz -on vagy egy írás ami ajánl egy másik átkelőt ( Strezimirovci ) vész esetére. Mennyire tartjátok ezt biztonságosnak az ország azon részében, akár az éjszaka közepén ?

Biztonságosnak teljesen biztonságos, de nagyon kanyargós és rosszul kitáblázott, úgyhogy első alkalomra sötétedés utánra nem vállanám be.

G.

Előzmény: Richie1979 (26537)
pamag 2012. jún. 5. Creative Commons License 26541

"...Egy hét naposparton való tartózkodás után Thassos szigete felé vesszük majd az utunkat.  Ezen úttal kapcsolatban van bárkinek tapasztala ?  Térkép alapján nem sok alternatív út közül lehet választani... ..."

Szvilengradot célozd meg. Hogy Bulgárián keresztül milyen úton, azt nem tudom, a térkép megmutatja.

Szvilengradnál van határátkelő Görögországba. Nem ott, ahol a török határ van, hanem picit visszább, kicsit eldugott helyen.

(Itt a határnál nincs bolgár benzinkút!!! sajnos megjártuk... Érdemes Bulgáriában teletölteni, mert a görögöknél olyan 1.75 volt legutóbb a benzin.)

Ormenio (a görög határállomás) után csak kövesd az utat dél felé a Marica/Evros völgyében, Feres görög város közelében rávisz az Egnatia Odos görög autópályára. Az autópályán Komotini és Xanthi között van egy új fizetőkapu, 2 euró. A Cryssoupoli repülőtér és Keramoti/Thassos komp leágazása ki van táblázva.

Vagy vegyél célba másik határátkelőt, van még kettő.

Ezen a térképen megtalálod:

https://maps.google.hu/maps/ms?msid=209553487693462088128.00049129c7424b55c074b&msa=0&ll=41.709829,25.350952&spn=3.20252,4.938354

Richie1979 2012. jún. 5. Creative Commons License 26540

Köszi Steve a gyors és részletes visszajelzést !

Ha rám hallgattok, inkább bedobtok még egy kis pénzt, és elindultok már pénteken délben, Tiszaszigetnél simán átcsorogtok a határon, szép kényelmesen megszálltok valahol Szerbiában (Újvidék! Belgrád!), aztán másnap kipihenten folytatjátok az utatokat.

Erre már Én is gondoltam, csak az okoz dilemmát, hogy mikor kellene pl Belgrád -ból elindulni ? Ha pl szombat délután indulnánk tovább, akkor vasárnap hajnalban vagy kora reggel érkeznénk a Napospartra amikor még nem lehet elfoglalni a szállást, és nem tudom a két kisgyerekkel ( 6 ill 3,5 évesek ) addig mit tudnánk kezdeni :( 

Te kb mennyi netto menetidővel számolnád a Belgrád - Napospart utat a szabályokat maximálisan betartva de a max sebességhatárokat ki is használva ?

A leggyorsabb útvonal az autópályán vissza Szófiáig, majd onnan Pernik-Dupnica-Blagoevgrad-Kulata (egy darabig Pernik, később Blagoevgrad is ki van írva).

Szintén a gyerekek miatt a leggyorsabb útvonal választása tűnik a legcélszerűbbnek, viszont a fenti javaslatod az távolságban legalábbis elég nagy kerülőnek tűnik ha jól láttam a térképen.

Amit előzetesen nézegettem az a Burgas-Elhovo-Svilengrad útvonal Ormenio -nál belépve görögországba majd a török határ mentén végigautózva rátérni a szalonikibe vezető autopályára.

Ezen az útvonalod van bármilyen tapasztalatod ?

Előzmény: stevie-w (26539)
stevie-w 2012. jún. 5. Creative Commons License 26539

Az utikalauzban található írás szerint - inváziós naptár - ez a nap igencsak zsúfoltnak ígérkezik, ezt is figyelembe kell vegyük

Azért július végére már csökken a kilépők száma, bár pont a szombati indulás elég gáz tud lenni.

Azt azért hozzá kell tenni, hogy míg pénteken a vendégmunkások dominálnak (akiknek a ki-be léptetése hosszabb procedúra), a szombati napon sok a hozzátok hasonlóan nyaralni induló magyar (Bulgária, Görögország és Montenegró felé is erre lépnek át), és velük gyorsabban halad a sor. 

Ha rám hallgattok, inkább bedobtok még egy kis pénzt, és elindultok már pénteken délben, Tiszaszigetnél simán átcsorogtok a határon, szép kényelmesen megszálltok valahol Szerbiában (Újvidék! Belgrád!), aztán másnap kipihenten folytatjátok az utatokat.

a Szerb-Bulgár határ ( Dimitrovgrad-Kalotina ) is problémás lehet, akár több órát is kell várakozni Július azon szakaszában. Itt kinek milyen tapasztalata van ? Mennyi idővel érdemes számolni ?

A balkáni ember rugalmas tud lenni :-) A szerb-bolgár határon éppen ezért soha nem ritkán alakul ki 2 órásnál nagyobb várakozás. Ha nagy a tömeg, egész lazán áttolják a felesleget a másik országba, oszt' jónapot. (A bolgár határ nem schengeni határ, tehát megtehetik.)

az utikalauz -on vagy egy írás ami ajánl egy másik átkelőt ( Strezimirovci ) vész esetére. Mennyire tartjátok ezt biztonságosnak az ország azon részében, akár az éjszaka közepén?

Max egy birge keresztbefekszik az úton, vagy a juhász hamisan tilinkózik a mezőn, de más kockázat kizárható. Az más kérdés, hogy szerintem nincs sok értelme a kerülőnek.

Közülünk Gradinar járt arra, neki alapvetően nem voltak rossz élményei.

Olvastam, hogy több azutópálya szakaszt is átadtak mostanában.  Itt milyen kiírásokat kell majd követnünk, mert ezen szakaszok még nem szerepelnek a GPS -en lévő térképen? Burgasz van végig kiírva esetleg ?

Egy nagyobb autópálya-szakaszt (32 km) júliusban adnak át (Sztara Zagora - Nova Zagora), aztán majd csak nyár legvégén a többit.

A határ átlépése után Szófia a kiírás (másfelé nem is igen lehet menni), a körgyűrűn és előtte Plovdiv, Szvilengrád és Isztambul is előfordul, aztán Plovdiv magasságában lesz egyre több a Burgasz kiírás (innen már nem játszik a Szvilengrád/Isztambul páros).

Egy hét naposparton való tartózkodás után Thassos szigete felé vesszük majd az utunkat.  Ezen úttal kapcsolatban van bárkinek tapasztala ?  Térkép alapján nem sok alternatív út közül lehet választani...

A leggyorsabb útvonal az autópályán vissza Szófiáig, majd onnan Pernik-Dupnica-Blagoevgrad-Kulata (egy darabig Pernik, később Blagoevgrad is ki van írva).

Azért érdemes a "szélein" körbeautózni Bulgáriát, mert "középen" magas hegyek vannak. Létezik egy Plovdiv-Szamokov-Dupnica útvonal, ami kellemes és szép, de semmiképpen sem gyors.

Dupnicától délre érdemes lehet betérni a híres rilai kolostorhoz, délebbre pedig esetleg megnézni Melniket + Rozsent.

"Úton lenni a boldogság, megérkezni a halál."

sárgavirág 2012. jún. 5. Creative Commons License 26538

Mi EURO-t vittünk ki kp-ben és azt váltottuk be levára!Igen a vizividámpark közel van, elmentünk kb.:5 perc de nem akartuk kipróbálni mivel -nem  riogatásképp-, de 4 ember volt csak azon a héten mikor kintvoltunk aki lesérült elég komolyan!Lehet pont véletlen de ELMENT A KEDVÜNK :-) a próbálástól! Egyébként van több aqvapark a közelben! Ebédre,vacsorára szinte TILOS pénzt adni, mivel annyira olcsó mindenhol az étel és mondhatni, hogy méterenként kajáldába botlotok majd!Ráadásul a hotel előtt kb: 20 méterre a város felé van egy nagyon jó kis palacsintázó minden palacsinta ÓRIÁS 1 leva! Szóval 150 Ft :-) A pékségek is nagyon finomak! Isteni a helyi pékárú! Nem mentünk fakultatívra, mert egyedül Isztambul érdekelt volna minket, de a kislányunk 1éves volt akkor és nem mentünk el! Nessebarba voltunk az óvárosba egyénileg szintén 1 leváért elvisz a busz és a hoteltől nemmessze lévő szupermarkettől indul. Oda érdemes átruccanni, és nem drága, ráadásul a magad ura vagy! Van persze több program, pl.: Várna delfinárium, de többen azt mondták csalódás volt! Egy beltéri előadás volt, és abszulutt nem volt tengerparti hangulata!Meg van táncos est, de az minket nem érdekelt!A hotelbe mindent bevihettek, van a hotel mellett is egy kis bolt olcsó! Mi is mindíg vettünk ott vizet, édességet estére...stb.!Hűtő volt-de mi az apartmanos szobát kértünk a kislány miatt!A sima hotelszobát nem tudom :-(!

Előzmény: Márti(Cs) (26519)
Richie1979 2012. jún. 5. Creative Commons License 26537

Sziasztok! A tapasztaltabb utazók elsősorban Stevie segítségét/tanácsait szeretném kérni az utazás megszervezésével.

A lényeg/story röviden:

- Július 22 -től lenne a szállásunk a Naposparton tehát valamikor szombaton kellene induljunk ( autóval, Szerbián keresztül Budapestről )

- A szállást 14.00 -tól tudnánk elfoglalni vasárnap délután ( Nessebar Beach ), tehát addigra kellene valahogy odaérni

- Azon gondolkodtam, hogy úgy kéne időzíteni, hogy kb addigra világosodjon ki amíg véget ér az autópálya ( Nis után )

- Mikor kellene ehhez BP -ről elinduljunk hogy addigra ( kb reggel 4 óra ) érjünk oda ?  Tompai átkelésre gondoltunk, és kb 1 óra várakozással számolunk. Ez reális ? Az utikalauzban található írás szerint - inváziós naptár - ez a nap igencsak zsúfoltnak ígérkezik, ezt is figyelembe kell vegyük

- Utána olvasgattam és azt találtam, hogy Szerb-Bulgár határ ( Dimitrovgrad-Kalotina ) is problémás lehet, akár több órát is kell várakozni Július azon szakaszában. Itt kinek milyen tapasztalata van ? Mennyi idővel érdemes számolni ?

- Szintén az utikalauz -on vagy egy írás ami ajánl egy másik átkelőt ( Strezimirovci ) vész esetére. Mennyire tartjátok ezt biztonságosnak az ország azon részében, akár az éjszaka közepén ?  Két gyerekkel mennénk, és ugye a mainstream -el való együtt mozgás az ad egyfajta bizonságérzetet, ezért is gondolkodom rajta, hogy mennyire jó ötlet letérni a főútról. A google map alapján eléggé elhagyatott az a környék, meglehetősen kanyargós, alsóbbrendű, rossz utakkal...

- A szerb-bolgár határt átlépve kb mennyi menetidővel lehet számolni ? Olvastam, hogy több azutópálya szakaszt is átadtak mostanában.  Itt milyen kiírásokat kell majd követnünk, mert ezen szakaszok még nem szerepelnek a GPS -en lévő térképen ? Burgasz van végig kiírva esetleg ?

- Egy hét naposparton való tartózkodás után Thassos szigete felé vesszük majd az utunkat.  Ezen úttal kapcsolatban van bárkinek tapasztala ?  Térkép alapján nem sok alternatív út közül lehet választani...

Köszi előre is! Bárki hozzászólását szívesen veszem. Minden jótanács jól jön.

Üdv, R.

oktato70 2012. jún. 5. Creative Commons License 26536

Van ,mindkét helyen matrica formájában,de elenyésző összeg.

Előzmény: pilla71 (26533)
stevie-w 2012. jún. 5. Creative Commons License 26535

Sokan mondják hogy annyira nem szeretik a magyarokat és ne csodálkozzak ha megrongálják reggelre az autót vagy ilyesmi.

Több mint egy évtizede járom Szerbiát keresztül-kasul a magyar rendszámú autómmal, az utóbbi időben minden hónapban pár napot töltök valahol Szerbiában (többnyire Belgrádban, de szinte minden nagyobb városban jártam már), és azt kell gondoljam, hogy ez valami fatális tévedés.

Nem kell aggódnotok semmiért. Magyarország és Szerbia, a magyarok és a szerbek kapcsolata kiegyensúlyozott. Szerbia felől nézve mindenképp. Magyarország Szerbia legelszántabb támogatója Szerbia EU-csatlakozásának, és ezt tudják, másrészt tisztelik.

érdemesebb lenne inkább Szófiáig elmenni?

Úgy fogalmaznék: maga Nis nem különösebben érdekes hely. Ha arrafelé akartok megszállni, ne álljatok meg Niska Banjáig, ami mindössze pár kilométer kerülő, de egy amolyan fürdőváros, mint Bükfürdő vagy Zalakaros. Tele van mindenféle szálláslehetőséggel, viszonylag pörgős az élet, az árak nem magasak.

Szófia onnan nettó 2.5 - 3 óra autózás, igazán kellemes tájakon.

Szófia sem egy Párizs vagy London, de legalább a belvárosa olyan világvárosias.

Ha reggel korán elindultok, lehet egy igazán kellemes estétek Szófiában. A főbb nevezetességek felfűzhetőek egy kb másfél órás kényelmes sétára -- ennyit pont meg is érnek.

Ha a tranzitszállást is a nyaralásotok programjának tervezitek (ami szerintem igazán jó ötlet), akkor én inkább egy belgrádi és/vagy egy plovdivi megállást javaslok.

Belgrádot már meg is írtam:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1377

Előzmény: sulep (26527)
pamag 2012. jún. 5. Creative Commons License 26534

"...Szintén ehhez kapcsolódóan a szerbeknél Nisben néztem tranzitszállást. Sokan mondják hogy annyira nem szeretik a magyarokat és ne csodálkozzak ha megrongálják reggelre az autót vagy ilyesmi. ..."

Ki az a hülye, aki ilyet állít?

Lehet valami egyéni eset, de mi két éve Nisben aludtunk, idén Niska Banján, és nagyon kedvesek voltak, nagyon barátságosak, és minden rendben volt. Ja és tudtunk udvarban parkolni.

Meg aludtunk még Pirotban meg Újvidéken is - szuperek voltak a szállások, nagyon kedvesek az emberek.

pilla71 2012. jún. 5. Creative Commons License 26533

Üdv mindenkinek !

Románián keresztül szeretnénk utazni Bulgáriába. Az lenne a kérdésem, hogy Romániában és Bulgáriában van-e valamilyen úthasználati vagy autópálya díj ?

Gergoke_88 2012. jún. 5. Creative Commons License 26532

Előzmény: Gergoke_88 (26531)
Gergoke_88 2012. jún. 5. Creative Commons License 26531

Itt van egy kép az apartman előtti parkolorol.

Illetve egy fotó a studiorol.

Előzmény: Gergoke_88 (26529)
sulep 2012. jún. 5. Creative Commons License 26530

Nis 750km-re van túlönk Szófia majdnem 900km. A probléma inkább az hogy a 4 főből kettőnek gerincműtéte is volt már szóval annyit nem bírnak egyhuzamban ülni.  De akkor majd valamit kalkulálok még hogy lenne jobb hogy a bolgároknál legyen a tranzitszállás is.

Előzmény: Gergoke_88 (26529)
Gergoke_88 2012. jún. 5. Creative Commons License 26529

A hotel előtt van parkoló, sokan parkoltak ott magyarok is.

Nem forgalmas helyen van a szálloda, szerintem lehet ott parkolni, de ha féltek betehetitek örzőtt parkoloba is.

Én biztos elmennék Szófiáig, Nis "közel" van szerintem. Viszont ha tapasztaltak vagytok akkor egyben is le lehet menni.

79anci 2012. jún. 5. Creative Commons License 26528

Köszönöm.Csak azért kérdeztem ,hogy tuti-e,mert a férjem írt e-mailt az ORFK nak (HATÁRRENDÉSZET)és ők olyan formanyomtatvány félét küldtek vissza amiben az állt hogy mindegy milyen a személyi csak érvényes legyen. Az Okmányirodát is kérdeztük de ott semmilyen felvilágosítást nem tudtak adni.

Előzmény: gradinar (26525)
sulep 2012. jún. 5. Creative Commons License 26527

Végülis úgy döntöttünk, hogy marad az Afrodita de 2db stúdiót foglaltunk abban kényelmesen elférünk. Ami fontos lehet az a hotelnál a parkolás lehetősége. Mennyire biztonságos az ottani parkoló? Mert olvastam hogy van lehetőség akár őrzött parkolóra is térítés ellenében. Persze nem húú de extra autóval megy az ember de akkor is jobb a békesség. 

Szintén ehhez kapcsolódóan a szerbeknél Nisben néztem tranzitszállást. Sokan mondják hogy annyira nem szeretik a magyarokat és ne csodálkozzak ha megrongálják reggelre az autót vagy ilyesmi. Persze ezek is biztos inkább rendkívüli esetek de érdemesebb lenne inkább Szófiáig elmenni? 

Előzmény: Gergoke_88 (26526)
Gergoke_88 2012. jún. 5. Creative Commons License 26526

+Sulep:

Napospart, Afrodita:

A 4 személyes apartmanban az egyik 2 személyes ágy az ebédlővel és a konyhával van együtt,kihúzható kanapé, szerintem csak gyereknek megfelelő.

A medence tiszta, napágyakat általában már reggelikor lefoglalják.

Reggeli: rántotta, virsli, lekráv, dinnye. Nem nagy szám de a célnak megfelelő.

A tengerpart kb 15 perces séta. Ha van kérdés írjatok!

Előzmény: electrion91 (26484)
gradinar 2012. jún. 5. Creative Commons License 26525

Tuti az infó?

Igen. Évek óta így utazunk.

G.

Előzmény: 79anci (26523)
79anci 2012. jún. 5. Creative Commons License 26524

Szia.Igen mi is megyünk autóval,a Flamingo hotelbe. Hallottál már felőle?

Előzmény: panka67 (26521)
79anci 2012. jún. 5. Creative Commons License 26523

Köszönöm válaszodat.Tuti az infó?

Előzmény: gradinar (26522)
gradinar 2012. jún. 5. Creative Commons License 26522

Bulgáriába a határon elfogadják a régi tipusú személyi igazolványt is (lapozós),vagy csak az újabb kártyásat?

Csak a kártyaszemélyit fogadják el, a régit nem. Jó hír, hogy a kártyaszemélyit a szerbek is elfogadják.

G.

Előzmény: 79anci (26516)
panka67 2012. jún. 5. Creative Commons License 26521

Szia! Június 23-án, repülővel megyünk. Ti is jöttök? Ha igen melyik szállóba?

Előzmény: 79anci (26518)
Pötyi71 2012. jún. 5. Creative Commons License 26520

A tenger mar nagyon kellemes. Harom nap alatt rengeteget melegedett. A partok mar tele vannak. Naprol napra tobb a turista.

Előzmény: T-boy01 (26486)
Márti(Cs) 2012. jún. 5. Creative Commons License 26519

Szia, köszönöm, hogy írtál. Még egy pár kérdésem biztosan lesz! Tudtatok-e ATM-ből pénzt felvenni? Esetleg érdemes-e a szállodában ebédelni vagy vacsorázni és milyen áron lehet? Az nem lesz gond, hogy egy kicsit kell sétálni a partig. Láttuk a térképen, hogy nagyon közel van az aqapark. Voltatok-e ott és mik a tapasztalatok? Valamilyen  fakultatív programon vettetek-e részt? Be lehet-e vinni kaját a szobába, ha esetleg kint megveszünk valamit, hűtő van-e ? köszi a válaszokat: Márti.

Előzmény: sárgavirág (26500)
79anci 2012. jún. 5. Creative Commons License 26518

Szia.Megkérdezhetem,hogy pontosan mikor indultok,és mivel?

Előzmény: panka67 (26394)
electrion91 2012. jún. 5. Creative Commons License 26517

Szia!
Én úgy tudom hogy csak a kártyássat fogadják el! 

Előzmény: 79anci (26516)
79anci 2012. jún. 5. Creative Commons License 26516

Sziasztok!Június 22-én indulunk a napospartra,s lenne egy kérdésem,ha valaki tud segítsen.Bulgáriába a határon elfogadják a régi tipusú személyi igazolványt is (lapozós),vagy csak az újabb kártyásat?

Előre is köszönöm,ha valaki tud segíteni!

nessebar 2012. jún. 4. Creative Commons License 26515

A Duna híd van ,  tavaly újították fel a burkolatát  . Nem kell kompozni .

Előzmény: sulep (26514)
sulep 2012. jún. 4. Creative Commons License 26514

Ha az ember Ruse-nél megy át Bulgáriába akkor ott Duna híd van vagy kompozni kell?

TBK001 2012. jún. 4. Creative Commons License 26513

A világért sem akarok kötözködni, de az ott a képen, nem egy rénszarvas (inkább gímszarvas lehet)... :-))) De valóban nagyon autentikus ajándék... :-)))

Előzmény: stevie-w (26510)
stevie-w 2012. jún. 4. Creative Commons License 26512

Frissült az útvonal leírásom:

A topik törzsolvasói számára semmi meglepő nem lesz benne, de legalább minden egyben van :-)

stevie-w 2012. jún. 4. Creative Commons License 26511

MKB-s testvérbank van-e kint? Mert én ennél a banknál vagyok és nem szeretnék váltani.

http://www.unionbank.bg/

Ha nincs, nagyon drágán tudok más ATM-ből pénzt felvenni?

Ezt a kártyád szerződéséből kell kisilabizálni. Tudtommal csak az OTP és az UniCredit részesíti előnyben az ATM-jeinél a saját kártyáit. Nekem pl. egy külföldi pénzfelvétel mindenképp legalább 7 EUR, pedig viszonylag vip-ügyfél vagyok (Raiffeisen).

A legtöbb helyen lehet kártyával fizetni?

Kb úgy, ahogy Magyarországon. Benzinkúton, szupermarketben mindenképp, kisebb boltban, étteremben vagy igen, vagy nem, a bazársoron, palacsintázóban, stb szinte biztosan nem.

Előzmény: Marko61 (26501)
stevie-w 2012. jún. 4. Creative Commons License 26510

Íme egy kis szuvenír ötlet a tengerpartról: elegáns, lila színű táska, rénszarvas motívummal, és az elmaradhatatlan trikolór "Bulgaria" felirattal.

János 2 2012. jún. 4. Creative Commons License 26509

KB 90 Km,  és busszal 100-120 perc, a többi a ti dolgotok.

Előzmény: Jucó72 (26508)
Jucó72 2012. jún. 4. Creative Commons License 26508

Ehhez mit szólsz? http://www.neckermann.hu/szallas/hoso/hotel-zefir-beach/nyar

38 km Várnától, 100 % gyermekkedvezmény, családbarát.

Próbáltam neked árat is kalkulálni, de valahogy nem számolt a gyerekkedvezménnyel, de elvileg 140.000 körül kellene lennie félpanzióval 7 éjszakára, ha jól néztem. Ha tetszik és érdekel, hívd fel a Neckermannt. Mi is náluk foglatunk, igaz, másik hotelben.

Előzmény: regina01 (26507)
regina01 2012. jún. 4. Creative Commons License 26507

Érdeklődnék segíten itud valaki szállásfoglalásban? én csak a bookingot ismerem. Várna + 30 km jöhet szóba mert oda repülünk 08.08-15-ig lenne szükségem szállodára 2 felnőtt 2 gyerek részére (3 és 7 évesek9 valami egyszerű nem fényűző és luxus csak olyan kis konfortosra gondoltam, jó lenne ha lenne medence és persze ne 1 km-re legyen a tengerpart.

köszönöm a segítséget. Már az is sokat  jelentene hogy melyik magar utazási irodákat nézegessem itthon, vagy ha van olyan kontaktja valakinek aki segít nagyon megköszönném

T-boy01 2012. jún. 4. Creative Commons License 26506

nagyobb képért katt a képre

Grandhotel Várna csoport szállodái Szveti Konsztantin i Elena.

mepetya 2012. jún. 4. Creative Commons License 26505

Igen. Itt van pontos infó a szakaszokról. E szerint a vége 2013 január.

Előzmény: djparadi (26503)
T-boy01 2012. jún. 4. Creative Commons License 26504

a Сливен – Ямбол /Szliven - Jambol/ csomópontig várható az új autópálya szakasz átadása 2012 Július 1-én, a következő 17-km-es szakasz nagyrészt kész van, de nem lesz kész 07.01-re.

Előzmény: djparadi (26503)
djparadi 2012. jún. 4. Creative Commons License 26503

Tud valaki az új autópálya szakaszok átadás időpontjairól valami infót???  

sárgavirág 2012. jún. 4. Creative Commons License 26502

Ja kedves Márti(Cs) (26489) azt nem írtam, hogy mi tavaly (2011) voltunk, úgyhogy frissek az infóim!  :-)

Előzmény: sárgavirág (26500)
Marko61 2012. jún. 4. Creative Commons License 26501

Szia Stevie-w!

Jövőhét szerdán megyek Bulgáriába, Sveti Konstantinba a Hotel Dolphin Marinába és arra lennék kíváncsi, hogy MKB-s testvérbank van-e kint? Mert én ennél a banknál vagyok és nem szeretnék váltani. Ha nincs, nagyon drágán tudok más ATM-ből pénzt felvenni? A legtöbb helyen lehet kártyával fizetni?

Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: stevie-w (26498)
sárgavirág 2012. jún. 4. Creative Commons License 26500

Szia! Mi voltunk!

Konkrétan a Sunny Garden-t 3 csillagosnak írják, és teljesen rendben is van vele minden! A reggeli svédasztalos- bőven elég, szuper a kínálat, a szobák szépek , rendezettek!

A parttól viszont kicsit távolabb van,-és hát ott a környékén van egy-két régebbi épület ami esetleg lehangoló lehet-nekünk nem volt az, mivel nem vagyunk túl érzékenyek a látványra:-) úgyis csak aludni jártunk a hotelba! De a partig az út kárpótól, hiszen a fősétány végén van a hotel szóval a partig van látnivaló, kajálda, fagyizó, butikok bőven! Ám a központi sétány végén a strand nem olyan jó...állandó buli van ott... így nem olyan szép "tiszta" a fiatal bekábultak látványa  elég jellemző! Ez nem negatívum, csak hát érdemes ha kiértek a sétány végére ott elfordulni jobbra (NESSEBAR) felé és ott hamar szép-rendezett-tiszta széle - mintha tényleg Floridában lennél- olyan a partra találtok! Mi leginkább a HELIOS PALACE és a ZHERAVI HOtel előtt fürdőztünk! Na az ott gyönyörű, rengeteg a beach bar, olcsó minden ott is! Szóval a hotel tökéletes választás, a JÓ partig viszont kell kb.: 15 -20 percet sétálni! Ha bármi kérdésed van írok rá!

Előzmény: Márti(Cs) (26489)
nykgy 2012. jún. 4. Creative Commons License 26499

aha.

Mi pár éve Romániában voltunk a Fekete-tengernél(A bulgár határnál) és ott szedtük a legtöbb nagy csigát.

Görögországban ez a nagy csiga fajta nincs,vagyis mi nem találtunk pedig voltunk már sokszor.Ez az első alakalom,hogy Bulgáriába megyünk,kíváncsian várom,hogy milyen lesz az imádott görög utainkhoz képest.sok nyaraló van?siófokiak az árak?hű én attól jóval olcsóbbra számítottam a hallottak alapján...

Előzmény: stevie-w (26498)
stevie-w 2012. jún. 4. Creative Commons License 26498

Kagyló,csiga van?mármint a tengerben,amit ki lehet "búvárkodni",milyen fajta?

Ebben a tekintetben a Fekete-tenger sehol nincs az Adriához képest... (Viszont kellemes homokos a part, és lassan mélyül a tenger.)

Árak? mi eurót viszünk,mennyiért váltják levára most?

Az árak a balatoni árszint körül mozognak. A strand, a sétányok és a közvetlen tengerpart olyan siófoki, de ahogy távolodtok, folyamatosan csökkennek az árak.

A BGN/EUR árfolyam fix, mindig 1.953 a középárfolyam. Innen kezdve a pénzváltók profitja, hogy mennyiért váltják. A bankokban 1.94 körül is vannak lehetőségek, de persze a turisztikai központok közepén lévő váltók 1.9 alatt üzemelnek.

Ha van OTP-s vagy UniCredit-es kártyátok, nem érdemes eurót váltani itthon (vagy elég csak egy keveset váltani), mert jobban jártok ha a helyi automatákból vesztek fel pénzt.

A kérdésről már rengeteget írtunk, keress vissza.

Előzmény: nykgy (26496)
sulep 2012. jún. 4. Creative Commons License 26497

Igen Pitesti de nem biztos hogy Bukarestig elmennék hanem a 61-es ill 5B uton levágnám azt a kanyart. :) 

Előzmény: stevie-w (26495)
nykgy 2012. jún. 4. Creative Commons License 26496

Hello!mi 22-én megyünk Szozopolba.Kagyló,csiga van?mármint a tengerben,amit ki lehet "búvárkodni",milyen fajta?

Árak?mi eurót viszünk,mennyiért váltják levára most?Villa Magnoliáról van valami infód?

köszi:Györgyi

Előzmény: Pötyi71 (26466)
stevie-w 2012. jún. 4. Creative Commons License 26495

Mennyire jó minőségű az új az Arad-Déva-Sibiu-Ruse-Razgrad-Shumen-Provadia-Sunny Beach útvonalon?

És Szebentől merre mennél Ruszéba? :-) Pitesti-Bukarest?

Amúgy ezek kifejezetten jó minőségű utak, csak az a baj, amit már ezerszer leírtam: óriási a forgalom, rengeteg a kamion és a lassú jármű, sok a lakott település, és elkerülők nélkül kell áthaladni viszonylag nagy városokon is.

Előzmény: sulep (26491)
mepetya 2012. jún. 4. Creative Commons License 26494

Hát a tavalyi tapasztalatok nem túl jók. Aradnál nagyon vacak, össze-vissza voltunk terelgetve, sorok voltak. Dévánál útépítések,  ott rossz is volt az út. Aztán Nagyszeben-Pitesti szakaszon a hegyek közt az Olt völgyében szintén szüttyögés, rossz út és építkezések. Pistesti és Bukarest között autópálya. Bulgáriában egyetlen vacak szakasz volt tavaly Karnobat és Shumen között, de ott 30-40-es tempó egy jó darabon, ami elég idegölő. A többi a sok településtől eltekintve nem vészes. Azért Szerbiának most, hogy már majdnem végig autópálya van jóval komfortosabb.

nykgy 2012. jún. 4. Creative Commons License 26493

Sziasztok!

22-én indulunk Szozopolba a Robinsonnal(busszal).

Villa Magnoliáról van valakinek infója(tapasztalat)????

Köszi:Györgyi

sulep 2012. jún. 4. Creative Commons License 26492

Nem új hanem út akart lenni

sulep 2012. jún. 4. Creative Commons License 26491

Mennyire jó minőségű az új az Arad-Déva-Sibiu-Ruse-Razgrad-Shumen-Provadia-Sunny Beach útvonalon?

Jeff. 2012. jún. 4. Creative Commons License 26490

Autóbuszmenetrend információ:

http://avtogari.info

Előzmény: dareno (26487)
Márti(Cs) 2012. jún. 4. Creative Commons License 26489

Kedves Fórumozók! Ha esetleg valaki volt tavaly vagy azelőtt a Sunny Gardenben, a Naposparton, legyen szíves írjon nekem, mik a tapasztalatok, milyen volt a nyaralás? Köszönöm szépen, üdv. Márti.

Bea19 2012. jún. 4. Creative Commons License 26488

igen én is nézegettem már közel 30 fok van...csak maradjon is így :)

Előzmény: T-boy01 (26486)
dareno 2012. jún. 4. Creative Commons License 26487

Segítene valaki? várna - aranyhomok közti buszmenetrendet hol találom? ill. Várna airportról hogyan jutok ki az aranyhomora busszal? Mennyibe kerül, vagy csak taxi a megoldás?

köszi előre a választ

T-boy01 2012. jún. 4. Creative Commons License 26486

www.meteoprog.hu/hu/review/SunnyBeach/

jó idő várható

www.meteoprog.hu/hu/water/BlackSea/

a tenger még nem meleg, de jó úton halad

sulep 2012. jún. 3. Creative Commons License 26485

Még nem foglaltam le de július végén mennénk ha 4 felnőttnek stimmel a 2+2-es apartman. Holnap szeretnék pontot tenni a foglalás végére mert bemegyek az utazási irodába ott meg csak tudna ksegíteni ebben.

Előzmény: electrion91 (26484)
electrion91 2012. jún. 3. Creative Commons License 26484

Mi is ide megyünk, engem is érdekelnének részletek, de eddig nem sokat találtam róla, amit sikerült összekaparni neten az alapján jónak tűnik! Ti mikor mentek?

Előzmény: sulep (26482)
gemes1 2012. jún. 3. Creative Commons License 26483

Kedves Fórumozók!

Szeretnék érdeklődni, hogy június 24-én csongrád megyéből indul-e valaki a napos partra, 2 fő lenne aki szeretne Szegednél csatlakozni, természetesen az útiköltséget fizetnénk.

Köszönöm szépen a segítséget!

sulep 2012. jún. 3. Creative Commons License 26482

Sziasztok!

Ismeri valaki az Afrodita Hotelt a naposparton? Mennyire ajánlott kategória? Szoba tekintetében a 2+2-es Apartmant néztem ki 4 felnőttnek. Szerintetek 4 felnőttnek ez kényelmes még? Illetve ez a hotel a napospart melyik részén található? 

marzio 2012. jún. 3. Creative Commons License 26481
Stewie! Az lenne a kerdesem, hogy a varost del fele kerulo korgyurun nem lenne e jobb kozeliteni a trakija autopalyat? A terkepre nezve mintha az rovidebb lenne! Tapasztalat? Koszi elore is!
Előzmény: stevie-w (26477)
János 2 2012. jún. 3. Creative Commons License 26480

Cak tipp Várnától északra Kranevo:

http://bgstay.com/en-t-335-hotels-in-kranevo-bulgaria

Előzmény: MvMax (26479)
MvMax 2012. jún. 3. Creative Commons License 26479

Sziasztok!

Tudtok valami oldalt ajánlani, ahol olcsó szállásokat lehetne keresni? Nekem sajnos csak booking.com féléket sikerült, de az itt talált szállások elég borsosak.

Az uticél Várna és környéke lenne. wizzair-al megyünk 2-en tesommal. Arra is gondoltam, hogy nem foglalok szállást, Várna nagy város, majd csak akad valami :) reptéren, vagy állomáson kinálgató öreg nénike... Ilyesmiről van valakinek taasztalata?

2008-ban voltam Biala (Byala nak is írják) viszonylag pici családi hotelban (Kamaka, akkoriban volt róla beszámoló is). Ilyesmi árfekvésben gondolkozom most is, csak Várnához közelebb gondoltam. Kirándulás-múzeum végett.

Minden tippet, ötletet előre is köszönök!

regina01 2012. jún. 3. Creative Commons License 26478

ok nézem

Előzmény: áim (26470)
stevie-w 2012. jún. 3. Creative Commons License 26477

Amit írtam, négy egymást követő nyári út tapasztalain alapul. Éspedig odafelé szombat, vagy vasárnap éjjel, vvissza mindig szigorúan hétköznap déltájt.

És ebből hány alkalommal mentetek a körgyűrűn, hány alkalommal a városon keresztül?

Előzmény: kormos1 (26475)
gradinar 2012. jún. 3. Creative Commons License 26476

Amit írtam, négy egymást követő nyári út tapasztalain alapul

Amit én írtam, hat egymást követő itt töltött év tapasztalatán alapul.

De én sem kívánok vitatkozni.

G.

Előzmény: kormos1 (26475)
kormos1 2012. jún. 3. Creative Commons License 26475

Amit írtam, négy egymást követő nyári út tapasztalain alapul. Éspedig odafelé szombat, vagy vasárnap éjjel, vvissza mindig szigorúan hétköznap déltájt.

De nem kivánok vitatkozni.

Előzmény: stevie-w (26471)
gradinar 2012. jún. 3. Creative Commons License 26474

jóval kevesebb idő mint a körgyürű

Én azért bátorkodom a körgyűrűt ajánlani mindenkinek, kivéve ha (i) nappal érkezik és szét akar a Belvárosban nézni, (ii) jó térképe vagy navija van és (iii) rengeteg az ideje.

G.

Előzmény: utazo idegen (26472)
utazo idegen 2012. jún. 3. Creative Commons License 26473

Szia ! Iszonyat hideg volt kb 2 héttel ezelőtt most már sokkal kellemesebb.

Előzmény: Pötyi71 (26466)
utazo idegen 2012. jún. 3. Creative Commons License 26472

Sziasztok !  A belvárosban is ki van táblázv a mindig Plovdiv fele kellhaladni és kivisz a városból jóval kevesebb idő mint a körgyürű.

stevie-w 2012. jún. 3. Creative Commons License 26471

Megtudhatnám, mi ezzel a problémád?

Az a problémám, hogy az alapállítás, miszerint "Szófiában a körgyűrű kerülendő, a városon átkelni nem bonyolult és lényegsen gyorsabb," az nem feltétlenül igaz. 

1) A városon nem bonyolult átkelni, amennyiben valaki jól ismeri azt. Az ugyan elmondható, hogy a határ felől érkező út mélyen bevisz a belvárosba, illetve a plovdivi út szintén a belvárosból indul, de azért a kettő között van lehetőség elkavarni a szófiai forgalomban. Nem árt egy jó térkép, egy előre beprogramozott navigáció ahhoz, hogy valaki magabiztosan átszeljen egy uszkve egymilliós nagyvárost, ahol ráadásul még az utcaneveket is "furcsa" betűkkel írják... Az útvonal leírásomban van ugyan egy részletes javaslat, de sokat gondolkoztam rajta, hogy betegyem-e. Egy idegen városban marha nehéz abszolválni, hogy már elsőre se nézzen el az ember egyetlen kereszteződést sem.

2) A belvároson átkelni kizárólag hétvégén, illetve az éjszaka és a hajnali órákban gyorsabb, mint a körgyűrű. Szófia belvárosát két durva "bottleneck" teszi járhatatlanná, az egyik éppen az az Orlov moszt ("Sasos híd"), amit nem igazán lehet egyszerűen kikerülni, ha a Trakija autópálya az úticél. Hétköznap napközben igen kellemetlen dugók alakulnak ki: a Nemzeti Banktól a Szófiai Egyetem épületéig, ami pár száz méter, simán el lehet ücsörögni az autóban egy röpke félórácskát. Természetesen van egérút, de vajon ki vállalja fel a felelősséget, hogy bolgárul nem beszélő, a cirill ábécét olvasni esetleg nem tudó, a várost először látó túristákat 8-10 óra autózás után beküldjön a szófiai belváros egyirányú utcácskáiba?

3) A körgyűrű alapvetően jó ötlet, nem véletlenül lett kitalálva :-) Kilométerben ugyan hosszabb, de egyrészt időben, másrészt üzemanyagban is megtakarítást jelenthet, a tájékozódás pedig nyilván egyszerű. Az persze igaz, hogy az elmúlt években több helyszínen is végeztek munkákat a körgyűrűn, ami lelassította a haladást, de nem kell túldramatizálni a kérdést. Ha egy külföldi akar Miskolc felől Szegedre eljutni, neki is inkább az M0-st ajánlom, semminthogy keresztülmenjen fél Budapesten.

Előzmény: kormos1 (26461)
áim 2012. jún. 3. Creative Commons License 26470

Írtam mailt

Előzmény: regina01 (26469)
regina01 2012. jún. 2. Creative Commons License 26469

szia 

segítséget szeeretnék kérni wizz air-es foglaláshoz.Tudsz valakit aki segítene hogy olcsóbb legyen a repülőjegy ill. egyéb járulékos költségek? Én Várnába vagy burgaszba mennék 2 felnőtt 2 gyerek aug 8-15 esetleg 8-19-ig. 

ill ha van valaki aki segítene transzfer ügyben 

köszönöm

Előzmény: áim (26331)
manonos 2012. jún. 2. Creative Commons License 26468

Szia!

Bár már többször szerepelt a fórumon, de a http://www.bourgassunnybeachtransfershuttle.com oldalon 7 EUR/fő még mindig a transzfer, tavaly is őket választottuk, tökéletesen megbízhatóak!.

Üdv

Manonos

Előzmény: Etihad2 (26463)
Pötyi71 2012. jún. 2. Creative Commons License 26467

Ugy lattam felorankent jar. Holnap megnezem neked pontosan.

Pötyi71 2012. jún. 2. Creative Commons License 26466

Udv Szozopolbol. Szofiabol a busz 5 es fel ora volt. 15 euro, es megallt egszer 20 percre. Az ido ma mar jo volt, de a tenger iszonyat hideg. Meg nincsenek sokan, de mar nagyon keszulnek a vendegfogadasra az arusok. A szallasunk az ovarosban van, 20 euro 4 fore. Ha valakit erdekel kertem email cimet. Nagyon kedves a hazinenink. Aki a Naposparta megy, annak 17 euro a buszjegy Szofiabol.

áim 2012. jún. 2. Creative Commons License 26465

Bocs, úgy tűnik még nem az igazi a linkelésem! Szóval ITT

Előzmény: áim (26464)
áim 2012. jún. 2. Creative Commons License 26464
Etihad2 2012. jún. 2. Creative Commons License 26463

Szia!ósztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy a Burgasz reptér és a NApospart közötti busz menetrendjét megtalálom valahol? Hogy lehet tájékozódni hogy hol közlekedik a Naposparton belül? Kicsit sokallom a 100EUR transzfert amit a hotel ajánl (ez oda vissza lenne, de akkor is.... )  Köszönöm

Előzmény: áim (26327)
faragori 2012. jún. 2. Creative Commons License 26462

Kedves Molist!

Mi is a Dolphin Marinába megyünk az idén, csak mi július 25-től. (2 felnőtt + 2 gyerek). Ha nem nagy fáradság, hazajöveteletek után leírod a véleményed a hotelről? Régebbieket találtam a neten, de biztos a friss. :)

Előre is köszönöm.

Előzmény: molist (26458)
kormos1 2012. jún. 2. Creative Commons License 26461

"Szófiában a körgyűrű kerülendő, a városon átkelni nem bonyolult és lényegsen gyorsabb.

Annyira bírom ezeket a tapasztalaton alapuló, megbízható információkat..."

Megtudhatnám, mi ezzel a problémád?

Előzmény: stevie-w (26452)
stevie-w 2012. jún. 2. Creative Commons License 26460

több helyn megállunk, pl: szeged, szófia, stb.....

Ha rám hallgattok, inkább Szabadka/Palics, Plovdiv...

Előzmény: Schuco (26459)
Schuco 2012. jún. 1. Creative Commons License 26459

Szia! Akkor nagyjából 1 helyre megyünk.... mi jul 3 án érkezünk a Grand hotel várnába, itt 4 vagy 5 szálloda van egy nagy parkosított kertben, itt van a dolphin marina is.....tavaly a naposparton a longozába voltunk, most pedig az aranyhomok, a riviére következik!!!! Remélem super lesz, már jun 27 én elindulunk, és több helyn megállunk, pl: szeged, szófia, stb.....már mi is nagyon nagyon várjuk........

Előzmény: molist (26458)
molist 2012. jún. 1. Creative Commons License 26458

Sziasztok!

Mi tavaly a Hotel Nessebar Beach Süd-ben voltunk kocsival. Oda fele Szerbián keresztül mentünk Miskolcról (20 óra, a Török vendég munkások miatt 3-4 órát vártunk a határokon.)  A fizetős kapukon és a benzinkutakon OTP-s kártyával fizettünk (így olcsóbb) Vissza fele Románián keresztül  (15 óra). A szállodáról: nagyon jó volt  az étel bőséges és változatos , a személyzet barátságos,a szobákat minden nap takarították.Igaz a medence mizériába pont bele estünk, de a pool párban kárpótoltuk bánatunkat :-)

Idén jun. 30-án a Hotel Dolphin Marina-ba megyünk (Románián keresztül). Reméljük olyan jó lesz az út és a szálloda is mint tavaly, és  az idő is, és a tenger is meleg lesz ,mert már nagyon várjuk!

mrkrisz72 2012. jún. 1. Creative Commons License 26457

Szia!Mi is a Robinson-nal megyünk.Remélem nem kamuztak az irodánál.A fiatalokkal nincs gondom,de azért remélem,

hogy éjfél-egy óra után már aránylag nyugi lesz.

Ha nem nagy kérés,írj légyszi néhány sort az élményeitekről miután visszajöttetek és van időd.

Köszi.

Előzmény: Maryenn35 (26455)
Bea19 2012. jún. 1. Creative Commons License 26456

köszi szépen, te aztán képbe vagy :) le a kalappal :)

Előzmény: stevie-w (26453)
Maryenn35 2012. jún. 1. Creative Commons License 26455

Szia!A centrál pláza apartmanba megyünk juni15-től.Robinson tours-sal.Én az utazási irodás hölgytöl kérdeztem infókat ,mert most voltak kint májusbam hotel  látogatóban és ezt is megnézték.Azt mondta szerinte az egyik legjobb válaszás(ár -éerék arányba),mi studióba megyünk és még ott is kávéfőző vízforraló és edények is vannak.Hát majd meglátjuk!Szerintem a legnagyobb hátul űtője ennek az apartmannak a fiatalok lehetnek mivel ,hogy olcsó szerintem sok fiatal ezt választja!

Előzmény: mrkrisz72 (26437)
mepetya 2012. jún. 1. Creative Commons License 26454

Nekünk a tavalyi statisztika Zirc-Szozopol viszonlatban:

Tankolás: 57 775.-

Szállás:    54 734.-

Útdíj:          7 169.-

Hídpénz:        558.-

------------------------

120 236.-

"Az árak forintban értendők és az ÁFÁt tartalmazzák." :) Az autó egy dízel Scenic, túraboxszal (+8dl/100km). Szállás a Kavatsi kempingben sátorral. Odafele Szerbiának, visszafele Romániának vezetett az utunk. Összesen 14 nap és 4 személy ( sajnos a 2 gyermekből már csak egyet vettek gyermekszámba).

Idén Július 15-től újra megyünk, már negyedszer. Már alig várja a család!

Előzmény: stevie-w (26453)
stevie-w 2012. jún. 1. Creative Commons License 26453

Hát nekünk benzines a kocsink, de oda vissza gondoltam a 60 at

Innen letölthető az útiköltség számoló Excel:

A friss árakhoz vezetnek linkek. Az útdíjak nem változtak, az üzemanyagárak igen, azokat frissítsd.

95-ös

magyar: 426 (nálunk a Shellnél)

szerb: 145 RSD

bolgár: 2,53 BGN

Árfolyam:

HUF-EUR 300

RSD-EUR 110

(BGN-EUR 1.95, fix, nem változhat)

Útdíjak:

magyar 2950

szerb: nem változott

bolgár: nem változott

7 literes fogyasztást figyelembe véve így 81.000 forintra jött ki a teljes utiköltség.

Előzmény: Bea19 (26451)
stevie-w 2012. jún. 1. Creative Commons License 26452

Szófiában a körgyűrű kerülendő, a városon átkelni nem bonyolult és lényegsen gyorsabb.

Annyira bírom ezeket a tapasztalaton alapuló, megbízható információkat...

Előzmény: kormos1 (26450)
Bea19 2012. jún. 1. Creative Commons License 26451

Hát nekünk benzines a kocsink, de oda vissza gondoltam a 60 at de jó lenne ha kevesebből is ki jönne, repcsi jegyek már az egekben :) Bár határon túl meg úgyis olcsóbb a benzin, úgyhogy majd kiderül, mennyibe lesz ez a nyaralás, mert amit spóroltunk a szálláson az bukjuk el az utazáson. Tavaly kisbusszal mentünk igy feleződött az utiköltség, de most sajna nem tudtunk intézni, így megyünk két kocsival.

Tavaly horvátba elég drága volt (sztem) 110 volt fejenként, de nagyon jó volt viszont.

Előzmény: kormos1 (26450)
kormos1 2012. jún. 1. Creative Commons License 26450

Rendszeresen  kocsival megyunk oda nyaralni.

Szigetszentmiklós-Csernomorec: tizenhat óra. (Tompai átkelés!) Most, hogy Belgrádig már kész az autópálya és  Sztara Zagora-Burgasz szakaszon (ami amúgy elég kufircos) elkészült néhány szakasz, nem kizárt, hogy a menetidő két órával is csökkenhet.

Szófiában a körgyűrű kerülendő, a városon átkelni nem bonyolult és lényegsen gyorsabb.

A hatvanezer forintot én kissé sokallom az útra, igaz, dízellel járok.

Előzmény: Bea19 (26411)
Schuco 2012. jún. 1. Creative Commons License 26449

Köszönöm, nagyon jó érzés, hogy ennyi segítő ember van!

Előzmény: babi15 (26448)
babi15 2012. jún. 1. Creative Commons License 26448

Schoco!

Megtaláltam a hozzászólást: 26072-es.

Előzmény: Schuco (26442)
babi15 2012. jún. 1. Creative Commons License 26447

Szia Schuco!

Igaz nem engem szólítottál meg, de nekem is Stevie segített, ő ajánlott tranzitszállást. Kb 8 hotelt sorolt fel, megnéztem mindegyiket, egyik jobb, mint a másik. Végül a Medic Hotelt választottuk, ez 10-15 perc sétáera van a központtól. A hotel külseje kicsit hasonlít a szozopoli házakra, ezért is ragadott meg. A bookingon foglaltam, szerintem jó áron- 2 főre 30 euro reggelivel/ nap. A foglalás visszamondása is ingyenes. Mi oda és visszaúton is ott fogunk megszállni. Ha beírod a google keresőbe, biztosan megtalálod. Mi 8-án indulunk Szófiába, utána megyünk napospartra a Zefírbe, 20-án még Szófiában leszünk, utána írok.

Stevie! Nagyon köszönöm a sok-sok segítséget!

Előzmény: Schuco (26442)
utazo idegen 2012. jún. 1. Creative Commons License 26446

Ja nem a vezsekedés miatt írtam

Előzmény: utazo idegen (26445)
utazo idegen 2012. jún. 1. Creative Commons License 26445

Szerintem aki nem birja  a sós vízet az szerintem feleslegesen megy nyaralni talán azok mennek medencébe akik félnek valamiért a tengertől. Én speciel most kintvagyok szeptember végéig de egyáltalán nem kivánom a klóros vizet inkább élvezem a tengert mert utána nem minden nap tudok bene fürdeni csak a rá következő évben.Az igaz kocsival 15 óra  kicsit fárasztobb repcsivel 2 óra de a természet adta szépség kárpotolja az úton lévőket.

Előzmény: Bea19 (26444)
Bea19 2012. jún. 1. Creative Commons License 26444

Hát sztem jó dolog a medence, mert ha pl valakinek már elege van a sós vízből, az belemegy az édesvizű medencébe és kicsit "pihen" a bőre. legalábbis nekem ez a véleménye. bár mi tavaly horvátba voltunk és ott a medencébe is sós viz volt....:S remélem itt jol olvastam, hogy édesvíz.

sztem azért ne"vesszünk" össze a medence miatt :)

Előzmény: utazo idegen (26443)
utazo idegen 2012. jún. 1. Creative Commons License 26443

Szia !Én ezt nem igy láttom. mert ,hogy az ember leautozik 1300 km a tenger miatt azt azért teszi,hogy a tengeren pihenjen és fürödjön.Este is lehet fürdeni a tengerbe. Hát nem tudom én a tenger miatt megyek le mert az a kikapcsolódás mint egy szálloda klóros vizében  esetleg  tömegbe a medencébe és még ki tudja hogy ......... A kömplex nyaralás ben sztem az az érdekes esetleg te mész vásárolni nem vagyok kötve senkihez magyarul magad ura vagy.

Előzmény: Schuco (26441)
Schuco 2012. jún. 1. Creative Commons License 26442

Sziasztok!

Stewe!

Valahol lejjebb volt egy hozzászólás, ahol Szófiai tranzit szállást mutattál! Légyszíves linkeld be az oldalt, az érdekelne amelyik közel van a centrumhoz, cca 12 ezer egy családnak, csak elfelejteem a hotel nevét.....köszönöm előre is!

Schuco 2012. jún. 1. Creative Commons License 26441

Többségünk a tenger miatt I megy, de egy hosszú út során fontos, hogy komplex legyen  nyaralás, és egy tengerpari nyaraláshoz szvsz. hozzátartozik a medence is......meg még sok minden más!!!!!

Előzmény: utazo idegen (26440)
utazo idegen 2012. jún. 1. Creative Commons License 26440

Sziasztok! Elég rég vagyok itt a fórumon csak azt nem tudom megérteni ,hogy miért utazunk annyit egy szálloda medencéért mikor szerintem a tenger miatt megyünk. Medencét szállodát is lehet találni Magyarországon jó kloros vízzel. 

wideoframe 2012. jún. 1. Creative Commons License 26439

Köszi a választ.

Előzmény: oktato70 (26433)
dolgozó n 2012. máj. 31. Creative Commons License 26438

Szia a.gergely! Mi is a Victoria Palace-ba megyünk, de majd csak aug.1-én. Írj majd ha megjöttetek, hogy milyen volt a szálloda, strand ..stb. Jó nyaralást! Előre is köszi. Ági

Előzmény: a.gergely (26422)
mrkrisz72 2012. máj. 31. Creative Commons License 26437

Üdv.!

Klassz ez a fórum.Örülök,hogy rátaláltam.Mi július végén megyünk a napospartra két gyerkőccel.

26 éve voltam Bulgáriában,kiváncsi vagyok azóta mi változott.Ha valakinek esetleg van infója a

Central Plaza Apartmanházról illetve a Szófia-Burgasz autópálya várható készültségi szintjéről,

örömmel venném,ha írna pár sort.Eddig nem sok mindent találtam a szállásról.

Előre is köszi.

Jucó72 2012. máj. 31. Creative Commons License 26436

Szia!

Mi júliusban megyünk Bulgáriába, Napospartra. Észak-Dunántúlról indulunk, így már a magyarországi szakasz is vagy 350 km. Mi először Belgrádban fogunk megállni, ha minden igaz, 500 km után, itt megnézzük a várat, és megszállunk. Másnap Szófiáig megyünk, itt is foglaltunk szállást, itt is körül akarunk nézni. Talán harmadnap elmegyünk a rilai kolostorhoz is, utána pedig a tengerpartra. Hazafelé szintén megállunk Szófiában, hogy az utolsó napon reggel ne kelljen hajnalban indulnunk, aztán Szófiából már egyhuzamban megyünk haza 900 km-t. Így mindegyik nap csak 4-500 km-t fogunk autózni odafelé, és 3 nappal hosszabb lesz a nyaralás. :)

Mi is gyerekekkel megyünk, szerintem ők is nagyon fogják élvezni ezt a lassacskább odaérkezést, meg hogy odafelé egy csomó mindent megnézünk.

Előzmény: JGab (26414)
T-boy01 2012. máj. 31. Creative Commons License 26435

először is, köszi a képeket a medencékről, mi is évek óta ide járunk, már 15-én kint leszünk, majd teszünk fel még friss képeket

Előzmény: cszs72 (26434)
cszs72 2012. máj. 31. Creative Commons License 26434

Nos ez így szintén nem teljesen igaz.

Én évek óta egy bolgár fiatalemberen keresztül foglaltam szállást.

Soha semmilyen gond nem volt.

Ő egyébként Mo-n él, de szezonban non-stop kint tartózkodik.

Több szállodával is kapcsolatban áll és nyugodtan mondhatom, hogy 20-30 %-kal olcsobban lehet a szállást lefoglalni nála.

Félreértés ne essék, nem vagyok az ügynöke. 

Én több éve rajta intézek mindent. 

Bármikor lehet hívni, bármiben segít. Én tényleg csak pozitívan tudok róla nyilatkozni.

Szóval ő már ott van és ő küldte a képeket.

Volt már szerencsém utazni a Best-tel, a Neckermann-nal és más utazási irodákkal. Szerintem ők nem a kinti szállodával állnak kapcsolatban, hanem kinti utazási irodákkal, akik viszont a közelében sincsenek a hoteleknek.

Sajnálom, hogy néhányan úgy gondolják, hogy minden alap nélkül kezdtem ebbe az iformációáramlásba.

Én úgy gondolom, hogy, aki tavaly a Burgas Beach-ben, vagy a Dune Res-ben volt, az pontosan látja, hogy mi az, ami változott, aki pedig nem volt ott, annak úgy is mindegy.

És abban is biztos vagyok, hogy a Bulgáriából visszaérkezve hasonló képeket fogok tudni kiposztolni.

Úgy gondolom, ez a kérdés már jóval túlhaladta annak hírértékét.

Egyébiránt most beszéltem a bolgár ismerősömmel, elmeséltem neki, hogy senki nem akarja elhinni, hogy ezek a képek nemrégen készültek, jót mosolygott az egészen

Vagy az is lehet, hogy én értettem félre ennek a fórumnak a lényegét, vagyis nem azért született, hogy információkkal segítsük egymást.

Előzmény: wideoframe (26430)
oktato70 2012. máj. 31. Creative Commons License 26433

Minden ingyen van.

Előzmény: wideoframe (26424)
Bea19 2012. máj. 31. Creative Commons License 26432

vagy még ők sem, mert senki nem tud semmit...ami elég gáz...sztem :)

Előzmény: wideoframe (26430)
Bea19 2012. máj. 31. Creative Commons License 26431

Mi 29.-én megyünk lehet találkozunk :)

Előzmény: euro1 (26429)
wideoframe 2012. máj. 31. Creative Commons License 26430

Tiszteletben tartva cszs72 igyekezetét, és erőfeszítését az információszerzéssel kapcsolatban:

Nekem az még is csak magas, hogy az utazási irodák nem tudnak kielégítő választ adni a kérdéssel kapcsolatban, mert akár honnan is nézzük ez lassan egy éves történet. Ha valaki kapcsolatban van a szállodák menedzsmentjével, azok az utazási irodák.

Előzmény: euro1 (26429)
euro1 2012. máj. 31. Creative Commons License 26429

Mi Júniusban megyünk.

Akkor a másik medencét amit egyébként minden magyar utazási iroda reklámoz elbontották? Vagy azt is felujjították?

Előzmény: cszs72 (26428)
cszs72 2012. máj. 31. Creative Commons License 26428

Hello!

Nem nem vagyok ott. Majd júliusban fogok menni.

A kinti bolgár ismerősömet kértem meg, hogy fényképezze le.

Előzmény: euro1 (26427)
euro1 2012. máj. 31. Creative Commons License 26427

Kedves cszs72

A Hotel Burgas Beach medencéjéről tettél fel néhány képet. Te most ott vagy éppen, hogy azt írtad, hogy most készült.

euro1 2012. máj. 31. Creative Commons License 26426

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg, hogy a reptéren találok-e olyan taxit amibe 5 fő befér?És mennyibe kerül? Ha Sunny Beachra szeretnénk menni.

Vagy érdemes-e inkább megrendelni még itthonról a burgas taxi minibuszt ami 40Euro.

Köszönöm

Bea19 2012. máj. 31. Creative Commons License 26425

végülis nem rossz ez a medence se, majd kiderül hogy mivan meg mi nincs :) köszönjük az infot :)

wideoframe 2012. máj. 31. Creative Commons License 26424

Szia!

A Hrisantemban a hal és csirke étterem is ingyenes?

Köszi.

Előzmény: viki13 (26423)
viki13 2012. máj. 31. Creative Commons License 26423

Az egész napos parton kb egyforma árak vannak.Olyan 55-70 leva között  mozog

Előzmény: a.gergely (26422)