Keresés

Részletes keresés

adnaw Creative Commons License 2014.01.15 0 0 45119

Mi is voltunk már a Zefírben, nem várj tőle sokat és akkor megfelel. :)

Előzmény: János 2 (45118)
János 2 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 45118

Üdv!

Ezek szerint megvagytok elégedve alapvetően. Hosszú dilemma után most mi is a Zefír mellett döntöttünk. Az elmúlt két évben a Burgas Beacba voltunk és legutóbb nem a megvásárolt szobát kaptuk, annak ellenére, hogy jattolni akartam nekik és volt is olyan szoba... hosszú. Drágák is lettek így választottuk a Zefírt.

Üdv: János

Előzmény: Hidvegi55 (45117)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 45117

Szia!

Mi idén negyedik alkalommal megyünk a Zefírbe, ha részletek érdekelnek emailben szivesen válaszolok minden kérdésedre.

Előzmény: fefe11 (45110)
János 2 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 45116

Üdv BUÉK mindenkinek!

Nekem nem dombornyomott és nem chipes kártyám van. Eddig Bulgáriában, Szerbiában, Szlovákiában használtam működik a KP felvétel. Melőtt rákérdeznétek: megéri csak a tranzakciós díjat fizetem és jobb mint a váltogatás. "FHB ATM plusz számla".

Előzmény: fefe11 (45114)
gambl-R Creative Commons License 2014.01.15 0 0 45115

Bar nem kerdeztel semmit, de rosszul tudod! :-)

Előzmény: fefe11 (45114)
fefe11 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 45114

Maestro kártyával lehet fizetni benzinkutak, fizetőkapuk, boltok,stb. Azt tudom, hogy KP-t csak dombornyomott kártyával lehet felvenni.
Bocsi a hülye kérdésért, de külföldön még soha nem fizettem kártyával, mindig vittem elegendő valutát.

zsazsi30 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 45113

...a Szófiai látnivalókról jut eszembe: tavaly odaúton Szófiában aludtunk meg. A bookingon foglaltam le a szállást (könnyen megközelíthető, központban), remek taktikai érzékkel, mint később kiderült! :-)

városnézést terveztünk, ami szőrmentén sikerült is (kicsi gyerekkel voltunk, aki nyűgös, fáradt volt már addigra, sokáig nem bírta), de mindent összevetve tetszett Szófia, el lehetne ott még tölteni egy kis időt...

Szállásunk egy piac mellett volt (aki ismeri Szófiát, biztos tudja miről beszélek, a Slivnitsa főút és a Stefan Slambolov utca sarkán), ilyen igazi nyóckeres hangulata volt a helynek... pláne mikor estefelé szépen andalogtunk vissza a szállásra, és a helyiek vmi nagy veszekedésben voltak benne, aztán elkezdtek lövöldözni, ott az utcán, tőlünk vagy 5méterre... na, akkor azért sietősre fogtuk mi is, a családom azóta hallani sem akar róla, h Szófiában szálljunk meg! :-) Idén megpróbáljuk tranzitnak Plovdivot vagy a Sicevo-kanyont (ami amúgy is maga a csoda) :-)

stevie-13 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 45112

Mire figyeljek, vigyázzak?

Itt a válasz az összes kédésedre. A dátummal ellentétben maga az írás valójában friss:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=334

nessebar Creative Commons License 2014.01.11 0 0 45111

Szia !

Ha visszaolvasol a topikban , a legtöbb kérdésedre megkapod a választ . Bal oldalt a keresés funkciót használva ,gyorsabban megtalálod a hozzászólások között amire kíváncsi vagy . /pl a Zefir hotellel kapcsolatos véleményeket /

fefe11 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 45110

Üdv Mindenkinek!

Tud valaki friss infókkal szolgálni Bulgáriáról?
Nyáron megyünk autóval a Napospartra Zefir hotel.
Amik érdekelnének:
Úgytudom az idén igen sok pályaszakasz elkészült, mennyi igy az útból nem autópályás szakasz (Szerbia felé)?
Érdemes Szófián keresztül menni, vagy inkább kerüljem meg, ha igen észak vagy dél?
Határokon mire számíthatok?
Közbiztonság mílyen? Autólopásokról, feltörésről halottam, ez igaz?
Rendőrök mennyire kekeckednek?
Ha járt valaki a Zefirben, szívesen venném élménybeszámolóját.
Mire figyeljek, vigyázzak?

Űdv.
F

adnaw Creative Commons License 2014.01.10 0 0 45109

Köszi Rebkaa

Előzmény: rebkaa (45106)
adnaw Creative Commons License 2014.01.10 0 0 45108

Azért mert gondoltam hátha járt már valaki így, kíváncsi lettem volna hogy segít/ segített e a szálloda. Nem tőletek várom az odajutás megoldását. :) Nekik is fogok írni május körül ;)

Előzmény: stevie-13 (45105)
gambl-R Creative Commons License 2014.01.10 0 0 45107

Én is siratom a várnai járatot. :(

A busz Burgaszból nem drága ugyan, csak "kicsit" hosszú az út. A taxi meg "kicsit" drága lenne. Úgyhogy az idén (ha Bulgária), akkor Napospart.

Előzmény: rebkaa (45106)
rebkaa Creative Commons License 2014.01.10 0 0 45106

Hova mentek? Tavaly a gyerekekkel a Dolphin Marinában voltunk. Nekem ugyan ez a fajta nyaralás csak 5 évente 1x jöhet, de ők nagyon jól érezték magukat. Juniusban voltunk, rögtön a suliszünet kezdetekor. Nagyon sajnálom a Várnai járatot, mert a két nagyobb lányomat  a barátaikkal oda akartam küldeni.  tavalyi jegyeket 9000ft/fő-ért vettem... Horvátországért nyavalyogtak kocsival, de egyrészt nem engedem el őket egyedül ilyen hosszú útra, meg jóval drágább is. Gondoltam, ha megjelenik Várna a menetrendben, akkor ez lesz a bingó. Sajnos nem jelent meg:(

Burgaszból csak  a hivatalos buszt tudom, az 12 leva Várnába. A férjem jött így utánunk 4 nap múlva, mert aznap csak Burgaszba volt járat.

Megpróbálhatsz még írni ide: http://www.bourgasairporttaxis.com/  Úgy kátom, hogy 5-8 esetén 190 euro egy retúr Burgasz-Golden Sands, de efölött egyedi árat kell kérni.

Előzmény: adnaw (45104)
stevie-13 Creative Commons License 2014.01.10 0 0 45105

Ha írok a szállodának hogy X időpontban érkezünk vajon meg lehet velük egyezni hogy egy kisbuszt küldjenek értünk?

Miért nekünk írsz, miért nem nekik?

Előzmény: adnaw (45104)
adnaw Creative Commons License 2014.01.10 0 0 45104

Sziasztok, 2 év Napospart után mi most az Aranyhomokra megyünk. Sajnos idén nem megy a wizz Várnába, a burgaszi reptérről  kell majd eljutnunk a szállodáig. Ha írok a szállodának hogy X időpontban érkezünk vajon meg lehet velük egyezni hogy egy kisbuszt küldjenek értünk? 11 -en megyünk ebbő 3 gyerek. Próbálta már valaki így?

csilla37 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45103
Sziasztok. Egyik ismerősöm volt tavaly a Victoria Palacban, családostól, és nagyon dícsérte, emiatt mi is oda szerettünk volna foglalni. A Start Utazási irodás csajszi, viszont azt mondta amikor a foglalást intéztem, hogy viszonylag sok panasz érkezett a Victoriára, ezért inkább a Hrizantémát ajánlotta.Hallgattunk rá. 7 éjszakát töltöttünk ott, 2013 szeptemberében, 2 felnőtt, 2 gyermek/10, 13 éves/ All inc 106. 000 ftot fizettünk négyőnkért. Szerintem ez nagyon jó ár volt.
Autóval Románián keresztül, Pitestiben, Hotel Muntenia borzalomban szálltunk meg...15 óra oda. Vissza Szerbián keresztül 18 óra, mert sokat kellett állni az autópálya kapuknál és a szerb- magyar határnál...
A Hrizantema egyébként tiszta, nagyon finom volt a kaja, 10 euro jattért az egyik legjobb szobát kaptuk. 5 euro jatt a takarítónőnek, minden nap tiszta törölköző, tiszta szoba. Egyedül a pincérek nem voltak szimpatikusak, kedvesek. De a tenger és minden egyéb kárpótolt bennünket ezért a kellenetlenségért. Idén is Bulgária a cél, de még keresgélek, hátha találok hasonló ár érték arányban kellemesebb kiszolgáló személyzetet. Üdv mindenkinek.
Előzmény: Zsina94 (45077)
Richie1979 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45102

Én évek óta szinte kizárólag csak a booking.com-on foglalok. Csak ajánlani tudom. Többek közt az Iberostart -t is itt foglaltam eddig. Ami sajnálok, hogy a Nessebar Beach -be már nem lehet ide foglalni... valaki tudja esetleg, hogy milért ?

Előzmény: Zsina94 (45098)
gambl-R Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45101

Egy szallodai szobat online lefoglalni nem olyan nagy ordongosseg. :-)

Előzmény: Zsina94 (45100)
Zsina94 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45100

Nem feltétlen szükséges. Még most másodjára utaznánk külföldre, ezért gondoltuk, hogy biztosabb utazási irodán keresztül foglalni. 

Előzmény: gambl-R (45099)
gambl-R Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45099

Miert kell ehhez utazasi iroda?

Előzmény: Zsina94 (45098)
Zsina94 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45098

Hello! :)

Meglestem az Iberostart jól néz ki, és ígéretesnek tűnik, de nem szerveznek csak repülős utat oda. Mi mindenképp autóval mennénk, úgyhogy ez kiesett sajnos. Vagy esetleg tudtok olyan utazási irodát, ami autós utat is szervez oda??

Előzmény: Richie1979 (45080)
Zsina94 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45097

Hello! :)

Köszönöm szépen a választ! Tavaly már voltunk Bulgáriában, csak akkor a NBS-ben szálltunk meg. Idén a vizsgaidőszakom miatt nem tudunk csak július 5-től menni, ami miatt (meg amúgy is) sokkal drágább, ezért kerestünk másik alternatívát. Olvastam elég rossz véleményeket a helyről... Szóval elbizonytalanodtunk... Kívül, belül szép helynek néz ki, de sok olyat olvastam, hogy az ellátás nem a legjobb és a személyzet se épp egy ilyen szállodához méltó. Gondolkodunk mi legyen. :))

Előzmény: mrsippi (45079)
Béci 72 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45096

Szia!

Köszi szépen!Belgrádban és Szófiában biztosan van elég látnivaló,szívesen eltöltenénk feleségemmel bármelyik általad felsorolt városban néhány napot,de ennek még nem jött el az ideje.Pestet sem ismerjük igazán,mert eddig a gyerekekkel csak az állatkertben,vidámparkban és hasonló helyeken voltunk.(Egyébként fehérváriak vagyunk)Időnként megnézünk egy-két várat,vagy templomot,de kész kínszenvedés.A természet érdekli őket ebben a korban leginkább,kisebb túrákra már alkalmasak.Két hét tengerpart már nekem kicsit uncsi,és hosszú is,ezért gondoltam,hogy változatosabbá,érdekesebbé tennénk valamivel.Szófiában van esetleg olyasmi, ami 8-9 éves gyerekeknek vonzó lehet?Várnában voltunk a delfináriumban,hüllő kiállításon,Naposparton aquaparkokban stb.

Köszi,üdv.:

Béci

Előzmény: stevie-13 (45091)
Béci 72 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45095

Szia!

Köszi szépen.Egyszer voltam már Bulgáriában Románián keresztül,akkor az Arad,Temesvár,Craiova,Giurgiu útvonalon haladtam.Időm nem nagyon volt nézelődésre.Most más a helyzet,szívesen teszünk némi kitérőt is.

Üdv.:

Béci

Előzmény: bbg (45089)
Dydand Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45094

És a csarnoban ingyen van a wc... :)

A piacra a csarnok mögött érdemes lemenni (George Washington utca) 5 perc. Sokkal olcsóbb, mint a csarnok. Ráadásul a piacnál van 2 Billa is, ha nem találnál fogadra valót :)

Előzmény: stevie-13 (45090)
bbg Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45093

"... én még nem találkoztam élő bolgárral, aki valaha is rózsalekvárt evett volna :-)"

Csatlakozom az élő bolgárok népes táborához, nekem sem jött be :-) Viszont az asszony s a fiam még a saját szemöldökükről is lenyalnák azt a hiperintenzív, édes katyvaszt, a kedvükért majd tankolok a Hali-ban (egy kis érdekesség: románul a csarnok neve hală, tb. hale).

Nemrég Belgrádban lehajtottam valami birspáleszt, ami még a rakijánál is jobban bejött, sajnos nem emlékszem a nevére. No, az távol állt a rózsalekvár ízvilágától...

Egyébként nagyon megragadóan írsz a tengerpart felé vezető út során meglátogatható helyekről, az ember valósággal késztetést érez arra, hogy elkezdjen pakolászni és indulni. Talán egyszer összejön egy ráérősebb poroszkálás, sok-sok megállással, bámészkodással.

Köszi.

MeAndi Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45092

Mi idén azt tervezzük, hogy Erdélyen keretszül megnézzük Törcsvárat, megszállunk egy éjszakát, másnap megnézzük a Peles kastélyt (Sinaia) és go bolgár tengerpart.

stevie-13 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45091

Idén mégis más tervünk van:szeretnénk valami szép helyen 1-2-3 napot eltölteni,lehet az Szerbia,vagy Románia.

Ha Románia, akkor Erdély, de ha Erdély, az megér egy külön programot.

Szerbia is gyönyörű és rendkívül érdekes ország, de sajnos nincs még igazán felkészülve a turizmusra. A magyar határ mellett közvetlenül ott a Palicsi tó (itt még mindenki beszél magyarul), a gyönyörű, szecessziós villáival. Van strand is, de az annyira nem nagy szám (a tengerparthoz képest).

A következő állomás Újvidék, egyik kedvenc városom, a gyönyörű és hangulatos belvárosával, zajos éjszakai életével és a péterváradi erődítménnyel.

Belgrádról már írtam egy hosszabbat.

Délebbre kezdődik a Balkán: a történelem során a Belgrádtól déli területek szinte végig török befolyás alatt álltak, így ez a régió kulturálisan is eltér a Magyarországhoz (nemcsak a 15 százaléknyi magyar miatt) sokban hasonlító Vajdasághoz, vagy a kifejezetten metropolisz-jellegű fővároshoz.

Ami itt a legérdekesebb, az szerintem Novi Pazar, a Szandzsák fővárosa, egy muzulmán sziget az ortodox Szerbiában (és átnyúlva a határon, Montenegróban). NP nem egy turista látványosság, mégis egy csomó embernek felejthetetlen élmény, mert egyszerűen annyira más. Sajnos kitérőt jelent.

Az út mentén van Niska Banja, fürdőváros, de a nyugdíjas-termálfürdős kategóriában indul, és van egy erős nyolcvanas-évek hangulata.

Bulgáriában talán érdemesebb időzni: ott van maga Szófia (1 nap), illetve tovább a tengerpart felé Plovdiv (világörökség), és Veliko Trnovo, a régi főváros. Plovdiv környékén, a hegyekben van egy csomó wellness hotel, én egyszer Aszenovgrádban jártam egy ilyenben, tiszta tengerpart hangulata volt, és piszok olcsó volt. Ja, Aszenovgrád híres borvidék is.

Érdemes lehet Szófiától délre is kirándulni: Rilai kolostor, Szandanszki (fürdőváros), Melnik (ősi bolgár település, borvidék, híres löszfalak). Melniktől 5 km gyönyörű erdei gyalogtúra Rozsen, és kedvenc balkáni kolostorom, a valóban festői környezetben lévő Rozseni kolostor.

Ha valamelyik téma felkeltette az érdeklődésedet, szívesen írok részletesebben is. Így a szezon előtt még van idő ilyenekkel is foglalkozni, nemcsak azzal, hogy melyik all inclusive-ban mit adnak reggelire ;-)

Előzmény: Béci 72 (45087)
stevie-13 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 45090

Nagy bevásárlásokat nem tervezek, egy kis sajttal, rakijával, rózsatermékkel tankolnék fel, rég felnyaltunk minden nyári, tengerparti szerzeményt. Ezek után hol érdemes bogarászni?

Az útvonal érinti a Hali-t (bolgárul töbnyire a Halite alakban fut, de most ne nyelvészkedjünk), ami egy építészetileg érdekes, szépen felújított vásárcsarnok. Nekünk pestieknek nem annyira meglepő a műfaj, de a turisták szeretik. Éppen ezért a "rózsatermékekből" megtalálod a tengerparti választékot - egy jó rózsaolajas lókumot Szófiában máshol csak körülményesen lehetne beszerezni. Azt hozzátenném, hogy ezek leginkább a turisták számára kifejlesztett bulgarikumok, társadalmi beágyazottságuk alacsony, legalábbis én még nem találkoztam élő bolgárral, aki valaha is rózsalekvárt evett volna :-)

Italbolt is van egy tucat a Haliban, a főbejárattól távolabbiak olcsóbbak. Szóval egy füst alatt az is gazdaságosan elintézhető. Ha csak egy üveg rakiját hozol, de azzal biztosra akarsz menni, akkor Burgasz-63 (sezdeszet-tri). Ezt mindenhol lehet kapni, tisztességes minőség, kiváló ár/minőség arány.

A Hali mögött pár utcányira kezdődik a Zsenszki pazar, vagyis a "női piac," ami egy klasszikus élelmiszer piac. Színes, forgatagos, ezer érzékszervre ható... Sajtot, felvágottat (pasztarma, szudzsuk, lukanka, file elena) itt érdemes venni.

Előzmény: bbg (45088)
bbg Creative Commons License 2014.01.08 0 0 45089

Kedves Béci,

A tengerpart felé kitérőt jelent, de Brassóban is van élményfürdő (magyarul itt: http://www.paradisulacvatic.ro/hu/), s ha valóban rászántok 2-3 napot, a környéken rengeteg látnivaló vár. Sepsiszentgyörgy csak 30 km északra, egy aránylag rövid sugarú körben igazán változatos élményekkel lehet gazdagodni. Segíthetek az ötletelésben, a foglalásokkal.

Ha Dél-Románián keresztül utaztok Giurgiu, majd Ruse fele, akkor Krassó-Szörény megye kínál nagyon sok túrázási lehetőséget, bár a Néra-völgye, s távolabb, a Vaskapu vidéke lehet nem való még a kislányodnak.

Előzmény: Béci 72 (45087)
bbg Creative Commons License 2014.01.08 0 0 45088

Kedves Stevie és Richie,

köszönöm a visszajelzéseket! Közben megtörtént a foglalás, ezúttal a Sofia Place szállót ismerjük meg közelebbről a kollegákkal, majd írok a tapasztaltakról. A kétszer fél nap szabad mozgás alatt igyekszem bejárni az ajánlott útvonalat, nagyon hálás vagyok érte. Persze ezt merőben átírhatja egy klassz kis január végi cudar idő, de legalább annál jobban esik bemenekülni tető alá - templom, múzeum, mecset, bazár: jöhet! (Bécsben egyszer volt egy ilyen bemenekülős városnézésben részem)

Nagy bevásárlásokat nem tervezek, egy kis sajttal, rakijával, rózsatermékkel tankolnék fel, rég felnyaltunk minden nyári, tengerparti szerzeményt. Ezek után hol érdemes bogarászni? Az említett Pirotszka utcában, vagy inkább nagyáruházakban?

Szóval shopping minimális, helyi pulzus letapogatása annál inkább :-)

Előzmény: stevie-13 (45083)
Béci 72 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 45087

Sziasztok!

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Nyáron ismét megyünk Napospartra kocsival.Két gyerekünk van,akik már többször is bebizonyították,hogy bírják a hosszú utat.

Idén mégis más tervünk van:szeretnénk valami szép helyen 1-2-3 napot eltölteni,lehet az Szerbia,vagy Románia.

A gyerekek leginkább a vizet szeretik(remélem ez azért még kibővül).Nagyon bejön nekik pl.az aquapark,de ilyet én csak Satu Mare(Szatmárnémeti)-ban találtam a neten,de ez egyáltalán nem esik útba.

Feleségemmel régebben elég sokat túráztunk is,amit hamarosan újra folytatni szeretnénk.Fiúnk benne lenne,de kislányunk keményebb "dió"Kisebb túrákra azért rá bírjuk általában venni.

Ha van valakinek ötlete,esetleg saját élménye,azt nagyon megköszönném!

Üdv.:

Richie1979 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 45086

Szia bbg,

Mi tavaly júliusban pont a Sofia Place -ben töltöttünk el egy éjszakát útban a napospartról Plovdivon át Szófián keresztül Görögországba, Sarti -ba. :)

Csak jókat tudok mondani róla. Tiszta, rendezett, tágas szoba. Jó reggeli. Angolul jól beszélő, udvarias, segítőkész személyzet. Megfizethető ár. 2 felnőtt, 2 gyerekre fizettünk 70 EUR -t.

A parkolás ugyan nincs ingyen, 5 EUR per éjszaka, viszont saját garázsa van a szállodának ahová egy lift -el kell lemenni. Ha nagy(obb) az autód akkor nem árt ha "rendesen érzed" ugyanis iszonyat szűk helyre kell beállni, és tolatni is kell kifelé a teherlift -ből. Ha valaki pont akkor jön, mikor te már mennél, és már beálltál arra a "köztes" területre ami a lift előtt van, az még tovább nehezítheti a dolgot. Ellenben mindíg van ott személyzet, aki 1-2 leváért mosolyogva segít mindenféle nyelvtudás nélkül. Nekünk pl megért pár levát, hogy ne húzzuk végig az autót a betonfalon...

Ami szerintem egyik fő előnye a szállodának amit már Steve is mondott, az az elhelyezkedés. Iszonyat jó helyen van. Minden főbb látnivaló séta távolságra van. Taxizni, buszozni egyáltalán nem kell...

Ha kíváncsi vagy még valamire, szólj nyugodtan !

Üdv, R.

Előzmény: bbg (45082)
stevie-13 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 45085

Minden képviselőnek külön taxija van? :)

:-)

A kép a Radisson/SAS szálloda tetejéről készülhetett. Itt a téren tényleg sok taxi szokott parkolni, már csak a szálloda miatt is, de asszem, ez a kép valami taxis demonstrációt ábrázolhat. 

Szófiában egyébként a taxi tényleg "közösségi közlekedés," mert nagyon olcsó (0.70 BGL induló és 0.79 BGL /km, azaz kb 120-140 ft egy olyan városban, ahol nincsenek igazán nagy távolságok), ennek megfelelően tényleg mindenki használja is őket, és ennek megfelelően tényleg rengeteg is a kocsi. Mi például a belvárosban soha nem hívtunk taxit - simán kisétáltunk az első kereszteződésig, és egy percen belül jött egy autó, amit le lehetett inteni.

Előzmény: gambl-R (45084)
gambl-R Creative Commons License 2014.01.07 0 0 45084

Minden képviselőnek külön taxija van? :)

Előzmény: stevie-13 (45083)
stevie-13 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 45083

Szia bbg,

a Liont gyorsan húzd le a listádról, az pont olyan, mintha nálunk a Rákóczi téren lenne egy szálloda. Kétes környék...

A Sofia Place és a Niky ellenben nagyon jó helyen vannak. (Ha nem autóval jössz. Mert parkolni teljesen lehetetlen.) A SP-t nem ismerem, a Nikyben lakott viszont egy ismerősöm, és tetszett neki. A Niky kerthelyisége az egyik kedvencem Szófiában - persze januárban nagyjából mindegy.

Pluszban ajánlanám azt a szállodát, amit mindenkinek: Kashtata a neve, és amíg nem volt saját lakásunk Szófiában (hetekig), én ott laktam. A tulajt, Bojkó bácsit egy kicsit még magyarul is sikerült megtanítani ;-)

http://www.zavedeniata.com/kashtata/en/index.html

Azért a szállodaválasztásnál kellene tudni, hova kell menned, és hányra, illetve ki fizeti a taxit. Léteznek olyan részek a városban, ami reggel nehezen megközelíthető a belvárosnak ebből a részéből, és akár egy bő fél órával is korábban kell kelned, mintha a belváros egy másik részéből indulnál.

Az éttermekről sokat nem írnék: először nézzük meg, merre lesz a szállásod, vagy hol végzel napközben, aztán utána ajánlunk helyeket a környéken. Szerencsére RENGETEG kiváló étterem van egész Szófiában, ez tényleg a város egyik erőssége.

Ami a látnivalókat illeti: én az ismerőseimet egy másfél órás sétával szoktam megismertetni a várossal. Indulás az NDK elöl (modern kultúrpalota, előtte gyönyörű, tágas, szökőkutas, gondozott tér), utána végig a Vitosán ("Váci utca") a Sheratonig. Ott Halite (csarnok), Banyja Basi dzsámi, törökfürdő, CUM (luxusáruház), föld alatti templomka, elnöki főhadiszállás (őrségváltással), vele szemben a Largoto (volt pártszékház), be a parkba: Ivan Vazov Nemzeti Színház, vissza a sárga útra: királyi palota, Orosz Templom, Nevszki székesegyház, parlament. Innen kb félóra séta visszaafelé az NDK-hoz (minen szállás azon a környéken van). 

Azt azért tudni kell, hogy a "királyi palota" meg a "Parlament" nem ám ilyen budapesti kaliberű látványosságok, a királyi palota konkrétan úgy néz ki, mint egy viszonylag díszes vidéki pályaudvar (ma egyébként galéria működik benne), a parlament pedig szintén egy viszonylag kicsi és jelentéktelen épület - emlékszem, legelső alkalommal, amikor Szófiában jártam, egy térképpel a kezemben szólítottam meg egy járókelőt, merre találom a parlamentet, mire az illető rámutatott az épületre, amivel pont szemben álltam ;-)

(A fenti képen egy darab parlamentet rejtettünk el rengeteg taxi között, Ön megtalálja?)

Vásárolni talán a Pirotszka utcán érdemes - bár igazából nincs olyan konkrét termék, amit nagyon megérné Bulgáriában megvenni. Én (vörös) borokat és rakijákat szoktam hozni, illetve kint veszem meg a cipőimet és a márkás (de nagy valószínűséggel hamisított, ugyanakkor valahogy mégis kiváló minőségű) pólókat és ingeket.

Előzmény: bbg (45082)
bbg Creative Commons License 2014.01.07 0 0 45082

Sziasztok, Boldog Új Évet valamennyi kedves fórumlakónak!

Január végén egy rendezvény kapcsán Szófiában töltök néhány napot, segítségeteket kérném néhány dologban. Mivel elég kevés szabadidőm lesz, hálás lennék, ha javasolnátok néhány kihagyhatatlan látnivalót, kajáldát (elsősorban helyiek által látogatott kisvendéglőkre lennék kíváncsi).

A rendezvény ugyan a központtól távol lesz, én a Vitosha utca környékén nézegettem a szállodákat. Niky, Sofia Place, illetve Lion nevű szállókkal valakinek közvetlenebb élménye volt már?

Előre is köszönöm!

csincsilla72 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 45081

Sziasztok!

Idén nyáron Albenába szeretnénk menni nyaralni. Terveznénk egy hajókirándulást Szozopolba is. Ismerős valaki errefelé? Szoktak Szozopolba kirándulóhajót indítani? Vagy ha nem onnan, akkor valamelyik környékbeli településről?

Richie1979 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 45080

Sziasztok,

Bár Én még nem voltam a Victoria Palace -ban, de Én sem hallottam eddig túl jó véleményeket róla. Mások is elsősorban az ár-érték arányt emelték ki, más különösebb problémájuk nem volt.

Magam részéről az Iberostar Sunny Beach (*) hotelt ajánlanám, ami szerintem egy fantasztikus hotel. Az a fajta amire azt mondom, hogy ide bármikor visszamennék.

Ha valakit érdekel, szívesen írok róla bővebben is. Ugyan ez nem 5 csillagos, hanem "csupán" 4 csillagos, de minden igényt kielégít és az ára is rendben van, a nyújtott szolgáltatás színvonalával szintben van.

Mi 2013 július végén voltunk a naposparton. Valóban sokat fújt akkor a szél, viszont az elmúlt években ez nem volt jellemző.

Üdv, R.

(*) A Hotel nem összetévesztendő a Tiarra Beach hotel -el, ami a Nessebar beach szomszédságában van. Korábban ez a hotel is az Iberostar láncba tartozott, de azóta már "kivált"...

Előzmény: mrsippi (45079)
mrsippi Creative Commons License 2014.01.06 0 0 45079

Helló!

2013. augusztusában töltöttünk egy hetet a Victoriába all inklusive ellátással. A véleményünk egyszerűen annyi hogy jó volt, de nem térünk vissza! És hogy miért? Ár - érték arány szerintünk nem megfelelő, ne érts félre nincsenek nagy igényeink, mert eddig mindig apart+ön.ell, nyaraltunk de amennyi pénzt kifizettünk annyit nem ért. A negyediken laktunk tengerre néző szobába a kilátás csodáltos volt, csak jó lett volna, ha a lift többször működött volna. Néha én mentem a szobalány után, hogy ugyan hozzon már wc papírt és cserélje ki a törölközőt amit reggel a földre készítettem Az ellátással nem volt gond, aki nem talált kedvére valót az magár vessen. Napközben is jó volt az ellátás , bár a bárnál mindig rengetegen voltak. A napközbeni snac-kért időbe kellett menni ha kértél, bár mi csak a gyereknek jártunk fagyiért.

A medence szép és tiszta, a vize nekem nagyon hideg a gyerek órákig el volt benne. A medencénél a nyugágyak száma korlátozott, ezért a férjem reggel 7-kor ment foglalni, hogy legyen szabad, de volt olyan hogy a medence őr srác egyszer csak összeszedte a törölközőket ott ahol nem tartózkodtak és egy sarokba lökte az egészet. A tengerpartot takarítják , de az utcák koszosak. A tengerparton a nyugágyakért fizetni kell úgy emlékszem 7-8 levát. Mi sosem fizettünk.  Inkább lesétáltunk a hoteltől és leraktuk távolabb. A szél az minden nap fújt, de olyan szinten sokszor, hogy a medencénél lévő napernyőket felkapta.

Összegezve akik velünk voltak a nagy többség cslódottan jött el többet várt a pénzéért , mint amit kapott.

Előzmény: Zsina94 (45077)
Amerigos Creative Commons License 2014.01.05 0 0 45078

Sziasztok ! Boldog Újévet és szép napot kívánok mindenkinek ! 

Új vagyok ezen a topikon de már eddig is sok hasznos infót találtam. Nem hallottam viszont RAVDA -ról ami azért lenne fontos számomra mert mind két apartman amit kinéztem ott van. Bulgáriában kamasz korom óta nem jártam ( 1980 ) viszont szép emlékeim vannak a tengerpartról. Idén úgy döntöttünk , hogy ide megyünk nyaralni. a feleségemmel és két huszonéves fiammal. 

Tehát kérem akinek van infója erről a helyről , ossza meg ! 

Köszi ! 

Zsina94 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 45077

Sziasztok! :)

Júliusban szeretnénk egy hetet eltölteni Bulgáriában. A kinézett szálloda a Hotel Victoria Palace. Vélemények róla? :))

Autóval tervezzük az utat Románián keresztül, de tanulva a tavalyi utazásból, most szeretnénk megszállni valahol félút körül. Pitesti környékére gondoltunk elsősorban. Tudnátok ajánlani esetleg valami olcsóbb szálláshelyet? 

T-boy01 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 45076

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! BOLDOG ÚJÉVET!

Utazó75 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 45075

Sziasztok!

Boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok Mindenkinek!

János 2 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 45074

Magán vélemény!

Előre én soha nem utalok teljes összeget. Egy korrekt cégnek meg kell elégedni max 40%-al, a többit a helyszínen. Ez a privát magánházas foglalásnál is így van ez neki a biztosíték, hogy elmész, ha meg nem buktad. Látatlanba előre nem tenném.

Előzmény: csaba9400 (45073)
csaba9400 Creative Commons License 2013.12.06 0 0 45073

Sziasztok !  Érdeklődnék ismeri e valaki eszt a Bulgár ut.szervezőt !  ?  Szeretnék foglalni itt , de utalni kell a teljes összeget !  http://www.bijouravda.com/

adnaw Creative Commons License 2013.11.22 0 0 45072

Sziasztok, volt e / ismeri e valamelyikőtök ezt a szállodát?

Hotel Aurora-Sveti Konstantin 

ranto2 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 45071

A Wizzair ősszel 2-3 hetente adott 20%-os kedvezményt (2-4 napon át) a Discount Club tagjainak foglalásaikhoz. Szerintem a következőt megéri megvárni, bár nem tudni, mikor lesz. Családi utazás esetében érdemes megvenni a tagságit.

Az itteni Wizzair topikra mindig kiteszik az infot, hogy akció van, ezt jó nézni, nem a honlapon. (Ott néha csak bejelentkezés után látszott az akció, előfordult, hogy az egyik bögészőn át nézve a lapot egyáltalán nem látszott a hír.)

Előzmény: csaba9400 (45065)
Dydand Creative Commons License 2013.11.17 0 0 45070

Én csak annyit írtam, hogy most ugyanannyi a jegy, mint amennyiért idén mentünk :) Ergo ha a gondolatmenetedet követem -miszerint nem lesz gép Várnába és minimum stagnálni fog az ár- akkor -szerintem az info igenis releváns ;) Nagyon hamar sosem szabad foglalni, én sem ezt írtam.

Előzmény: áim (45069)
áim Creative Commons License 2013.11.16 0 0 45069

Ha nem kötött az időpont, akkor lehet arra várni, hogy mikor esik le esetleg egy-gey jey ára, és lehet hozzá bármikor szállást találni a bookingon.

Ha viszont fix a dátum, akkor én biztos nem várnék.

Idén nem lesz várnai gép, így valószínűleg nem fog lefelé mozdulni a burgaszi jegy.

(Az meg, hogy az idei nyárra mennyi volt a jegy, éppúgy nem releváns infó, mint az sem, hogy aki nagyon hamar foglalt, az most is megúszta oda-vissza összesen 12180 pontból :) )

Előzmény: Dydand (45068)
Dydand Creative Commons License 2013.11.16 0 0 45068

A repjegy Burgaszba a Wizz-nél most annyiért van (jövő évre), mint amennyiért mi mentünk idén: 2 személy bőrönddel 55 ropi oda-vissza. Bőven ráérsz még a foglalással, indulás előtt 2-2,5 hónappal a legolcsóbbak a jegyek.

Ha javasolhatom felejtsd el az utazási irodákat, és intézd magad a szállást a booking.com-on...  

Előzmény: csaba9400 (45065)
János 2 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 45067

Üdv!

Alapvető gond, hogy a 7=5 akciót nagyon előre illetve kitolták. Se vonat, se repülő hozzá, vagy körülményes és az időpontok is  koraiak illetve későiek. Még nem tudom, hogy lesz nézelődök, de a jóvilágnak, lehet,hogy vége. Gondolkodom, hogy egy Zefirt meg kellene kockáztatni, van aki panaszkodik, van aki azt mondja, hogy elfogadható. Vagy marad a magánszállás napi 10-esből király vagy. Azt se megenni sem meginni nem tudod. Magánszállás mindig van így a repjegy is könnyebb. Láttad az idén is a 08.29, 09.05 szinte teli volt a repülő, nem csoda, hogy nem volt olcsó jegy. Az, hogy Várnába nem megy repülő biztosan nem jó, de nem lepne meg, ha eggyel több napon repülne Burgasba. Aki még emlékszik a csütörtöki napot is menet közben vezette be. Én bízom egy vasárnapi gépbe.

Üdv: János.

Előzmény: GYURMÓKA (45064)
utazo idegen Creative Commons License 2013.11.16 0 0 45066
csaba9400 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 45065

Köszönöm az infót !  Akkor nem várok a rep.jegy foglalással .  Az elmúlt 10 évben Görög volt a sláger de idén a naposparton voltunk és az árak miatt arra gondoltunk jövöre is Bulgária lenne az ideális .  Talán Pomorie lenne az ideális helyszin de nyitottak vagyunk .  Tavaly AI ellátást kértünk de most jóbb lenne a F.p .  Eddig mindig szervezetten mentünk de most kiprobálnánk igy !   További szép napot !

Előzmény: áim (45063)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.11.16 0 0 45064

Szia !

Valóban brutálisan emelkedtek az árak a Neckermannál. Augusztus 29-től az NBS a tavalyi 242 helyett 326 euro (egyágyas). Ez közel 100.000. -Ft, és még hol van a repjegy és a transzfer. Így valószinű mi sem megyünk.

üdv

Gy

Előzmény: János 2 (45061)
áim Creative Commons License 2013.11.15 0 0 45063

A korábbi években volt a Wizznél Bp-Burgasz, Bp-Várna és egy ideig Bp-Szófia is. Ebből úgy tűnik idén csak a burgaszi lehetőség maradt, ami kb azt jelenti, hogy innentől kb. addig fognak emelkedni az árak, mint az utazási irodál charterjáratainak árai. Csökkenés nem nagyon valószínű :(

Ha nincs autó, akkor van még a MÁV (kalandos, de ha nem gyerekekkel utazol, akkor jó is lehet, gyönyörű helyeken halad keresztül), a volán nemzetközi járatai, illetve az átszállásos utazás.

Szállás szempontjából két nagy cég van, a Neckermann és a Robinson tours, meg persze sok kicsi, és a booking.com, ahol pedig ezerszám találhatsz fedelet a fejed fölé.

A Neckermann a héten kezdte meg az előfoglalási akciókat, jó ajánlatokat lehet kifogni.

Itt sok tapasztalat felhalmozódott, ha megírod, hogy kb. mire gondoltál, a topiclakók szívesen segítenek :)

Előzmény: csaba9400 (45062)
csaba9400 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 45062

Sziasztok !  Szeretnék érdeklődni rutinos Bulgáriába utazóktól ,milyen oldalakon lehet foglalni ellátással szállást , ill: az eddigi tapasztalatokalapján érdemes e várni olcsobb repülőjegyekre !?  

János 2 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 45061

Üdv mindenkinek régen jelentkeztem!

Ennyit én már valószínüleg nem adok pl a BUURGAS Beach-ért. A napi 10000 szerintem sok. Az idén volt egy afférom is a Burgas Beachba. Aug 29. Neckerman. Tengerre nézőt fizettünk nem azt kaptuk aki ismeri az északi fekvésű a medencéjükre néző este zajos és egyébként szeles szobát. nem csak mi hanem az nap 10-ből 8 magyar. Helyben reklamálás, jegyzőkönyv a képviselő és a szálloda hülyére vett bennünket. Először azt monták végül is ha kicsitr is látom a tengert, majd azt, hogy full nincs másik szoba. Volt csak az a pöffeszkedő német nyugdíjasoknak adták és szinte nyaliztak nekik. Haza telefonáltunk nem tudtak segíteni. Mást jobbat nem tudtak, nem akartak felajánlani. Itthon jegyzőkönyv stb most 21 eurót akarnak adni. Bocs, de nem kell.

Ezt azért írtam le hogy ennyit ér az utazási iroda és mi is ennyit érünk neki. Ennyi.

János

gambl-R Creative Commons License 2013.11.14 0 0 45060

Ha Bulgaria, akkor opciokent Burgasz marad...

Előzmény: rebkaa (45059)
rebkaa Creative Commons License 2013.11.14 0 0 45059

Hát... Nekem tényleg rossz hír. Hova küldjem a nagylányaimat repülővel, tengerpartra 9000ft-ból?

A szállodára valót pedig már elkezdték gyűjtögetni..

Előzmény: gambl-R (45056)
gyobi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 45058

Álítólag nagyon sok időpont mér tele van.

Előzmény: ranto2 (45057)
ranto2 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 45057

Fenn vannak a jövő nyári árak a honlapjukon. Indulhat a foglalás! :-)

Előzmény: gemike7 (45055)
gambl-R Creative Commons License 2013.11.12 0 0 45056

Egyenileg utazoknak rossz hir, hogy nagyon ugy nez ki, hogy jovore nem lesz wizz jarat Varnaba...

gemike7 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 45055

sziasztok 

megerősítem a hírt, most beszéltem velük, a web oldalon jövőhétre töltik fel az árakat , 

email.-ben küldenek kalkulációt .

üdv mindenkinek és jó tervezgetést 

gémike

Előzmény: T-boy01 (45053)
gambl-R Creative Commons License 2013.11.11 0 0 45054

Annyira jók az árak? :)

Előzmény: T-boy01 (45053)
T-boy01 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 45053

akik az n betűs irodával szoktak utazni, készüljenek foglalni...

internetes kalkulációval várni kell, de irodában lehet

gradinar Creative Commons License 2013.10.30 0 0 45052

A múlt hét nagy részét kedvenc Szófiánkban töltöttük.

Végigjártunk néhány kedvenc éttermet (Riverside, Brasserie, Olive Garden, Barbados, Happy, Zsaszmin), vásárolgattunk, stb, stb.

A lényeg azonban Szerbiában van: Pirot és Bela Palanka között végig földmunkák folynak, az útnak hol az egyik, hol a másik, hol mindkét oldalán. Mondanom sem kell, hogy több helyen lépésben lehet haladni. Hogy mi lesz itt jövő nyáron (addig biztosan eltartanak ezek a munkák), azt elképzelni sem lehet. Szerintem Sztrezimirovci lesz a jó megoldás...

Szófiában szintén ezerrel építik az elkerülő nyugati szakaszát. Ez egyelőre a Sztruma (tehát a Görögországba menő) autópályát fogja összekötni a várnai Hemusz autópálya majdani nyugati lezdőpontjával. Tereprendezés címszó alatt minden esetre felszámolták a híres-hírhedt városszéli romatelepet.

G.

solozo Creative Commons License 2013.10.24 0 0 45051

Ha már belinkeltél egy ciKKet, úgyis elolvaSSuk.

Előzmény: utazo idegen (45049)
utazo idegen Creative Commons License 2013.10.24 0 0 45050

Bulgária -Románia  Új _ Híd

utazo idegen Creative Commons License 2013.10.24 0 0 45049

Olvasátok el a ciket

utazo idegen Creative Commons License 2013.10.24 0 0 45048
Kitty Kovács Creative Commons License 2013.10.23 0 0 45047

Sziasztok,

Kérlek töltsétek ki a kérdőívemet ami a diplomamunkámhoz kell, az animációs programokról szól a külföldi hotelekben.

Aki találkozott animátorokkal a nyaralása során az könnyen kitöltheti 2-3 percet vesz igénybe.

Nagyon köszönöm szépen a segítséget előre is, 1 hét múlva lezárul a kérdőív.
https://docs.google.com/forms/d/1tn2B881cYJA_v9RXsIKHAvJhlwQuRXdpJ0wtRDRkxrQ/viewform

Ha van külföldi ismerősötök kérlek osszátok meg velük az angol kérdőívet.
https://docs.google.com/forms/d/1qF4gcqqRhfBr88ZigCRrOdY0plCW3Su1J1LQBL97EyU/viewform

Köszönettel:

Kovács Kitti

anci0419 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 45046

Szia Béla!

Ment a mail, köszi!

További szép napot!

Üdv!

Előzmény: Hidvegi55 (45045)
Hidvegi55 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 45045

Szia!

Ha neked az ár és a AI fontos tenger közeli, írj az email címemre szivesen adok tippet.

Üdv. Béla

Előzmény: anci0419 (45043)
stevie-13 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 45044

és így csak 24300,-

Viszont ha van olyan ajánlat, ami kedvező, de egyéni utazással árulják, akkor el lehet gondolkodni a sajátszervezésű buszozáson is - csak erre utaltam.

Előzmény: anci0419 (45043)
anci0419 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 45043

Szia Kedves Stevie-13!

Nagyon szépen köszönöm válaszod! Viszont Bp-Szófia: 22500,-+fel kell jutnom Pestre ( miskolcon túlról) a Robinsonnál 23300,-+1000,- a vidéki felszállás és így csak 24300,- és "csak" miskolcig kell becuccolni, gyerekkel, bőröndökkel és a szállodánál tesz le a busz. 

Vonattal nem szeretek menni. 

Azért nagyon szépen köszönöm a válaszod!

További szép napot!

Üdv!

Előzmény: stevie-13 (45042)
stevie-13 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 45042

A Neckermannal nekem csak annyi a kínom, hogy busszal nem utaztat. Autónk nincs, repülőre pedig nincs az a pénz amiért felülnék, tehát marad a busz. Így kénytelen vagyok csomagban foglalni.

Budapest és Szófia között minden nap van buszjárat, Szófiából pedig gyakorlatilag óránként mennek buszok Burgaszba és Várnába.

A Bp-Szófia jegy oda-vissza 22.500 forint, az utazás 9-12 óra, a határhelyzettől függően. A busz éjszaka megy, és reggel 4 és 6 között érkezik Szófiába, ahol vagy lehet egy kicsit várost nézni, vagy rögtön lehet továbbindulni.

Alternatíva a vonatozás is, a fő baj, hogy az utazás nagyon hosszú. A topikon vannak vonatozás szakértők, akik segítenek a szervezésben. (Nekem annyi jött át, hogy nem feltétlenül nagyon egyszerű a jegyvásárlás.)

Előzmény: anci0419 (45040)
Utazó75 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 45041

Szia!

Szerintem nagyon jól választottatok!

Az NBS szálloda nagy előnye a magyar nyelvű gyermek és felnőttanimáció, ami nagyban növeli a szálloda amúgy is remek színvonalát! A kisfiunk még mindig az esti gyermekdiszkó dalait énekelgeti! (mi augusztusban voltunk!)!)

További jó tervezgetést kívánok!

Előzmény: anci0419 (45040)
anci0419 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 45040

Szia Kedves Gyurmóka!

A Neckermannal nekem csak annyi a kínom, hogy busszal nem utaztat. Autónk nincs, repülőre pedig nincs az a pénz amiért felülnék, tehát marad a busz. Így kénytelen vagyok csomagban foglalni. A Robinsontours-nál viszont mindent megkapok. 

Végül is teljesen mindegy lenne melyik irodán keresztül megyek, csak menjek :)

De azért nagyon szépen köszönöm a segítséged!

További szép napot!

Üdv!

Előzmény: GYURMÓKA (45039)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.09.26 0 0 45039

Szia !

Ha az NBS-t választjátok, egy kis segítség: A hotelt leginkább  a Neckermann értékesíti, és kb. november közepén jönnek ki az árak,december végéig hihetetlen jó előfoglalási kedvezménnyel.Szerintem nem érdemes csomagban foglalni (hotel+utazás+transzfer), hanem foglald be csak a szállást, és külön repjegyet a Wizznél- erről is sokat írunk itt a fórumon, ha valaki  olcsó repjegyet talál, azonnal megosztja ( köszönet Kedves János 2 !) ,így lényegesen olcsóbb. A transzfer is könnyen megoldható ,ebben is tudunk itt sokan segíteni a fórumon. 

üdv

Gy

Előzmény: anci0419 (45038)
anci0419 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 45038

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, most már tudom melyik az a bizonyos NBS. Bár én eddig nem találtam erről semmit a Robinsontours honlapján, ott csak annyi volt-van, hogy Nessebár Beach Hotel. Szerintem ez lesz a nyerő! Bár nem csak rajtam múlik. Adok alternatívákat a családnak, megvitatjuk pro és kontra és oda megyünk ahova gyereknek a legjobban tetszik.    :)))))))

A baloldali keresőt szoktam használni, sőt az eddigi összes bejegyzést is visszaolvastam és folyamatosan olvasom.

Mégegyszer köszönöm! 

További szép napot!

Üdv!

.ETNA. Creative Commons License 2013.09.24 0 0 45037
Teljesen rendben van, ha ajánlod, ami Neked bevált, de tekintve, hogy a "hölgyek" a szervezésért jutalékot kérnek (még ezzel sincs bajom, ha leveszik ezért a vállamról a levelezés/szervezés terhét), hogy a honlapjuk szerint Te 2012-ben voltál Bulgáriában, hogy bár nem látogattad eddig itt egyik bolgár topikot sem, de ugyanezt az "ajánlatot" egy az egyben betetted most a bulgária light topikba is, na és - ha jól látom - most júliusban Nesebarban voltál (megint ők szervezték?), de az ajánlat mégsem egy nesebari szálláshelyre vonatkozik (vagy most Te is ott laktál 1,5 km-re Nesebartól?) . . tényleg reklám-feelingje van az ajánlásodnak, szóval a jogos gyanakvás miatt, nem érdemes megharagudnod! :-)) Inkább írj egy nesebari élménybeszámolót. Milyen volt a kocsival az út az új pályán stb.stb.??
Előzmény: hkpcjoe (45022)
Richie1979 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 45036

Ugyan nincs rajta a listádon de a naposparton van még egy szálloda amit szívből tudok ajánlani, és ez az Iberostar Sunny Beach. Nagyon jó helyen van, remek a személyzet, az animáció, az étel-ital, ár / érték arány, egyszóval minden. A booking -on valamint a tripadvisor -on el is tudod olvasni a hozzászólásokat. A recepción mindkét portál által odaítélt díj ki van függesztve, nem véletlenül...

Előzmény: anci0419 (45033)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.09.22 0 0 45035

Szia !

Szerintem NBS (Nessebar Beach Süd), de a Burgas Beach is nagyon jó !!Elég sok jó hotel van a Naposparton, inkább kérdezz itt a fórumon választás előtt. Én az NBS-ben ötször voltam,nekem tökéletes , nem is mennék máshova.

üdv

Gy

Ui: Nagyon fontos, hogy ha az NBS-t választjátok, már november végén be kell foglalni, mert- mivel ennyire kedvelt, nagyon hamar elfogynak a szobák. Ugyanez vonatkozik a Burgas Beachre is

ranto2 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 45034

Ennek az oldalnak a bal oldalon lévő "Keresés" ablakba beírva a szállodák nevét tudsz véleményt keresni.  A 3. és 4. többször is szerepelt az oldalon, a 4. legtöbbszöra  rövid nevén (NBS).

Ajánlom még ezt az oldalt is: http://www.holidaycheck.com/

anci0419 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 45033

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!

Elkezdtem tervezni a jövőévi nyaralásunkat és több szálloda is képben van. Sajna nem nagyon sok infókat találok ezekről, természetesen vannak vélemények amiket lefordítottam, de hátha volna itt valaki aki ezekről tudna véleményt írni, hogy melyik a legjobb. Tudom mindenkinek más, de hátha össze tudnám pakolni magamban a hallottakat. 

1: Aranyhomok: Hotel Gladiola Star

2: Aranyhomok Hotel Kaliakra Palace

3: Napospart: Hotel Burgas Beach

4: Napospart Hotel Nessebar Beach

5: Napospart Grand Hotel Sunny Beach

6: Obzor Hotel Paraiso

7: Sunny Day Hotel Mirage

8: Szveti Vlasz Hotel Iris Beach

Ezeket néztem ki, ami nekünk lényeg az ár, az AI, illetve közel legyen a tengerhez. 

Aki tud kérem írjon infókat!

Előre is nagyon szépen köszönm!

További szép napot!

Üdv!

gambl-R Creative Commons License 2013.09.18 0 0 45032

A pia kinalat rendben van! :-)

Előzmény: nitricircus (45031)
nitricircus Creative Commons License 2013.09.18 0 0 45031

nincs mit :)

ital oldalról ami az ellátásban volt: sör, bor(fehér és vörös, pezsgő, gin, vodka, whiskey, rum, ouzo, pálinka, 3-3- alkoholos és mentes koktél, cappy rostos üdítők és gépi üdítők.

mondjuk mivel utószezon volt már, voltak dolgok, amik nem üzemeltek a hotelban, de például a 6 pályás bowlingcenter snooker, billiárd és csócsó asztallal sem volt épp rossz.

Előzmény: gambl-R (45030)
gambl-R Creative Commons License 2013.09.17 0 0 45030

Koszi!

Előzmény: nitricircus (45029)
nitricircus Creative Commons License 2013.09.17 0 0 45029

publikus, neckivel volt 500 € cakli pakli ittholról/fő

Előzmény: gambl-R (45028)
gambl-R Creative Commons License 2013.09.17 0 0 45028

Honlapjukon foglaltad, vagy mashol?

Az ara, publikus? :-)

Előzmény: nitricircus (45027)
nitricircus Creative Commons License 2013.09.17 0 0 45027

ma értünk haza Pomorie-ból, a Sunset Resortból.

Tudom ajánlani, mi jól éreztük magunkat. Strand tiszta, AI vendégeknek ingyenes van napágy is, van két bár is a strandon. Az ételek mennyisége,minősége jó volt, bár lehetett volna változatosabb. Egy tematikus étterem is van, minden nap más esttel. Mi egy 80 nm-es apartmant foglaltunk 3 szobával, két fürdövel, nem volt vele különösebb probléma. Belsőmedencéje is jó,a SPA részével is meg voltunk elégedve(rengeteg féle masszázs, 6 fajta szauna stb). A hotel tisztasága jó, az alkalmazottak nagy része angolul jól beszél, recisek és animátorok persze németül is(volt magyar animátor is).

Emellett a nessebai Paradise aquaparkba mentünk el, csak ajánlani tudom. Hatalmas park, jó személyzet,igaz az árak nem olcsók, de megéri.

solozo Creative Commons License 2013.09.17 0 0 45026

Gagyi hirdetés. Törölje ki valaki.

János 2 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 45025

Üdv!

Megnéztem a honlapot, nagy csodát nem találtam. Ahol Ti voltatok tegyél fel néhány képet, mert amit én találtam, mintha a nagy semmibe dudva között lenne. Lehet, hogy régi a kép nem tudom. A napi 25 Euró/apartman szeptemberbe nem megy csoda számba. Egy bővebb beszámolót légyszíves!

Előzmény: hkpcjoe (45018)
Szaganaki Creative Commons License 2013.09.16 0 0 45024

Ez símán reklám; annyira nem lehet szép a szemed, hogy a két "hölgy" csak azok látványáért dolgozzon Neked :)  Soha nem értettem; egyesek milyen alapon nézik hülyének az embertársaikat és próbálják megmagyarázni a megmagyarázhatatlant?

pamag Creative Commons License 2013.09.15 0 0 45023

Aha... én meg a dalai láma vagyok... persze...

hkpcjoe Creative Commons License 2013.09.15 0 0 45022

Ez nem reklám volt csak segítség azoknak akik nyugodtan és olcsón szeretnének a Bolgár tengerpartra eljutni nyaralás céljából.....................erről ennyit!

Előzmény: pamag (45020)
pamag Creative Commons License 2013.09.15 0 0 45021

Új határátkelő nyílt Bulgária és Görögország között.

Kardjali bolgár és Komotini görög városokat köti össze. Igaz, már 2007 óta húzódik... de végre megnyílt. Igaz, csak személyautóknak, csak 3,5 tonnáig, mert elég keskenyre sikerült.

http://www.novinite.com/articles/153477/Bulgaria%2C+Greece+Officially+Open+Makaza+Border+Point

http://www.novinite.com/view_news.php?id=153499

http://www.euronews.com/2013/09/10/bulgaria-greece-border-crossing-reopens-after-68-years/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.598627803508667.1073741858.584412954930152&type=1

pamag Creative Commons License 2013.09.15 0 0 45020

Az Index fórumon -úgy tudom- nem szabad reklámozni. Vannak topikok, ahonnan pillanatok alatt kivágnának.

Előzmény: hkpcjoe (45019)
hkpcjoe Creative Commons License 2013.09.15 0 0 45019

Üdvözlök mindenkit!

Én szeretnék egy kis segítséget adni mindazoknak akik olcsón és jó helyre szeretnének utazni jövőre is......

Én ennek a hölgynek a segítségével 2szer utaztam Bulgáriába az idén és tavaly is!!!!!

Minden segítséget megkaptam amit csak akartam!!!!!!!

Ja és még valami az idén 10éjszakára mentünk 4fővel Napospartra SvetVlas-ba SunSet Beach nevezetű csúcsszuper komplexumba Neseber-tól 1,5km-re az ára 250euró volt!!!!

Szerintem érdemes felvenni vele a kapcsolatot,mert annyira rendes,kedves és segítőkész,hogy az hihetetlen!!!

Nézze meg mindenki az oldalát,mert nem csak Bulgáriába,hanem még nagyon sok helyre segít szállást és minden mást intézni!

http://www.viviterrakert.gportal.hu/

Ui.Én jővőre is vele fogok rendeztetni magamnak utat!

hkpcjoe Creative Commons License 2013.09.15 0 0 45018

Üdvözlök mindenkit!

Én szeretnék egy kis segítséget adni mindazoknak akik olcsón és jó helyre szeretnének utazni jövőre is......

Én ennek a hölgynek a segítségével 2szer utaztam Bulgáriába az idén és tavaly is!!!!!

Minden segítséget megkaptam amit csak akartam!!!!!!!

Ja és még valami az idén 10éjszakára mentünk 4fővel Napospartra SvetVlas-ba SunSet Beach nevezetű csúcsszuper komplexumba Neseber-tól 1,5km-re az ára 250euró volt!!!!

Szerintem érdemes felvenni vele a kapcsolatot,mert annyira rendes,kedves és segítőkész,hogy az hihetetlen!!!

Nézze meg mindenki az oldalát,mert nem csak Bulgáriába,hanem még nagyon sok helyre segít szállást és minden mást intézni!

http://www.viviterrakert.gportal.hu/ 

Ui.Én jővőre is vele fogok rendeztetni magamnak utat!

Dydand Creative Commons License 2013.09.13 0 0 45017

Minden egyes strandon található büfében van...

Előzmény: szilvuss (45009)
bbg Creative Commons License 2013.09.13 0 0 45016

Köszi szépen, s kellemes hétvégét kívánok!

Előzmény: stevie-13 (45015)
stevie-13 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 45015

Néhány nap múlva Belgrádban leszek egy rövid ideig, szerintetek mi az, amit kár kihagyni a történelmi központban? Kb. fél napom lesz nézelődésre. Kihagyhatatlan kaja/itóka?

Ajánlom magamat:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1377

Ha megírod, merre leszel, ajánlok jó helyeket is.

További kérdésem lenne, hogy úthasználati díjat (matricát) kell-e váltani az országba való belépéskor, vagy csak akkor, ha autópályát használok?

Az autópályán lesz két fizetőkapu.

NE menj a párhuzamos országúton, drasztikus a különbség az autópálya és az országút között, időben egy irányban jó másfél óra, de mérhető ősz hajszálban és futóműállításban is :-) Az útdíj 330 + 240 dínár, azaz oda-vissza 10 EUR- ezen abszolút nem éri meg spórolni.

Előzmény: bbg (45014)
bbg Creative Commons License 2013.09.12 0 0 45014

Sziasztok,

Néhány nap múlva Belgrádban leszek egy rövid ideig, szerintetek mi az, amit kár kihagyni a történelmi központban? Kb. fél napom lesz nézelődésre. Kihagyhatatlan kaja/itóka?

További kérdésem lenne, hogy úthasználati díjat (matricát) kell-e váltani az országba való belépéskor, vagy csak akkor, ha autópályát használok?

Köszi szépen, üdv mindenkinek!

onobody Creative Commons License 2013.09.11 0 0 45013

Igen ... szinte minden étteremben van, akkor is ha nem szerepel az étlapon.

A nyáron egy pincér elmagyarázta nekem hogy cacát enni snassz. 

Civilizált ember nem eszik étteremben cacát, előételnek esetleg elmegy, vagy valami részeg

buli után körbeülni egy nagy tálat.

Gondolom olyan lehet mint ha nálunk beülsz egy étterembe és kérsz egy nagy adag sültkrumplit a családnak..

Rábeszélt valami kicsit nagyobb halra, a nevét elfelejtettem, úgy 7-8 centisek lehettek, az íze ugyanolyan finom volt.  

Előzmény: stevie-13 (45010)
margo12 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 45012

margo12 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 45011

Naposparton mi sem láttunk, elmentünk Szozopolba / ott biztosan tudtuk, hogy van /.

stevie-13 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 45010

Ha tudtok abbn segiteni, hogy itt Naposparton vagy Nessebarbanhol lehet cacat kapni, azt megkoszonnem.

Szerintem (majdnem) mindenhol, az a tengerparti éttermekben annyira alap fogás, mint nálunk a hortobágyi palacsinta. 

szilvuss Creative Commons License 2013.09.09 0 0 45009
sziasztok! Mi 5-tol nyaralunk a Hotel Iskarban. A szallas es a kja jo, a medence vize hideg. Tegnap eleg szeles volt az ido, jo nagy hullamok voltak a tengeren. Este es reggel igencsak elkel a farmer, pulover. Ma irany aNessebar. Ha tudtok abbn segiteni, hogy itt Naposparton vagy Nessebarbanhol lehet cacat kapni, azt megkoszonnem.
ranto2 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45008

A Burgaszba menő járatok vannak fenn, Várnába még nem lehet foglalni.

Előzmény: 'szti (45004)
'szti Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45007

hahá! megvan a bűnös: várnát és szófiát néztem, burgaszt kellett volna :-)

Előzmény: gambl-R (45005)
gambl-R Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45006

Igazad van. Valszeg rendszerhiba. Gyorsan hasznalja ki, aki tudja! :-)

Előzmény: GYURMÓKA (44999)
gambl-R Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45005

Akkor bizony a gond a te keszulekedben van! :-)

Előzmény: 'szti (45004)
'szti Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45004

lehet én bénázok, de nálam nincs

Előzmény: gambl-R (45003)
gambl-R Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45003

Mi benne a fura? Par napja mar elerheto a jovo nyari menetrend.

Előzmény: 'szti (45001)
'szti Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45002

ez nagyon különös, ma nem enged

Előzmény: áim (44981)
'szti Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45001

jövő augusztusra engedett foglalni?  fura. 

Előzmény: ranto2 (44998)
nessebar Creative Commons License 2013.09.08 0 0 45000

Az én információm szerint csak utazási irodán keresztül tudsz foglalni .

Eddig leghamarabb nov.vége körül lehetett foglalni . A katalógusok általában dec , közepén szoktak megjelenni .

Mi eddig a Nekinél és A Start-nál is foglaltunk az NBS-be .

Előzmény: emery2 (44995)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.09.08 0 0 44999

Szia !

Biztosan igazad van, de idén augusztus 29-szeptember 5-ig 7250.-Ft/út volt a díj. Ezek szerint idén főszezon, jövőre már nem.

üdv

Gy

Előzmény: gambl-R (44997)
ranto2 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 44998

A jövő augusztusra szóló repjegy-foglalásomhoz nekem is a kedvezőbb ("szezonon kivüli") árakat kínálta a Wizzair rendszere tegnap. Ezek szerint a poggyászt is érdemes előre foglalni. :-)

Előzmény: gambl-R (44997)
gambl-R Creative Commons License 2013.09.08 0 0 44997

Az arak, amiket irsz, azok a szezonon kivuli arak.

Előzmény: GYURMÓKA (44996)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.09.08 0 0 44996

Szia !

Megnéztem még egyszer. A rendes poggyász 4350.-Ft, a nagy méretű kézipoggyász 2900.-Ft

üdv

Gy

Előzmény: gambl-R (44994)
emery2 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 44995

Sziasztok !

Legyetek szivesek közzétenni olyan linket ahol az NBS-be lehet jövőre nyaralást lefoglalni. Kiváncsi lennék mennyiért lehetne kihozni.

Előre is köszönöm.

gambl-R Creative Commons License 2013.09.08 0 0 44994

4.350 a nagy kézipoggyász díja, 7.250 pedig a feladotté.

Előzmény: GYURMÓKA (44993)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.09.08 0 0 44993

Sziasztok !

Most jöttünk haza az NBS-ből, kitűnő volt , mint mindíg, és már a jövő évi utat tervezzük. Megnéztem a Wizz jegyeket, csináltam egy próbafoglalást 2014 augusztusra , és meglepődtem. Idén a poggyászdíj 7.250.-Ft volt egy útra, 2014-re pedig 4350.-Ft-ot hoz. Ez hogyan lehetséges ? Lement az ára ? Vagy ez is "lineárisan" változni fog ? Kérem, hogy aki tud valamit, írja meg.

Előre is köszönöm !

üdv

Gy

Idlet Creative Commons License 2013.09.08 0 0 44992

Oké, Zsoltinak meg van a tel. számunk. Csörögjetek.

Üdv

Előzmény: Utazó75 (44988)
áim Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44991

Tegnap még 4 olyan verzió is volt, ahol (7 és 10 napos időszakokra) ki lehetett hozni oda és vissza is annyiból.

Előzmény: Utazó75 (44985)
áim Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44990

Igazad van, bocs! Csak Burgaszt néztem.

Előzmény: gambl-R (44983)
Utazó75 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44989

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat!

Előzmény: gambl-R (44986)
Utazó75 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44988

Szia!

Mi is hasonlóképp gondolkodunk!!!

Már idén is néztük a július elejei időpontot, csak a Zsolti nem kapott akkor szabit. Egyébként nálunk sem 100 % még jövő nyáron Bulgária! Az ilyen akciós időpontokat már nov.végén, dec. elején kell foglalni  az NBS-be, mert nagyon hamar betelnek!

Jelentkezünk majd priviben, és beszélünk!

Üdv a családnak és a Magdiéknak is!

További szép Napot!

Előzmény: Idlet (44987)
Idlet Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44987

Szia!

Nézegetem én is.:)

Most már csak vagy az odaútra vagy a visszaútra lehet 6000 forintos jegyet találni.

Olyat lehet csinálni ,hogy megveszed oda, a visszaútra meg még vársz. Kicsit rizikós, de nagy valószínűséggel (jelenleg17000ről) fog az lejjebb menni.

Mi lehet ,h jövőre megpróbáljuk a július elejei időpontot amiben még 7=5 akció is van. Még az is elképzelhető, hogy jövőre nem Bulgária lesz a célpont.

Üdv a családnak.

gambl-R Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44986

Tegnap láttam én is 6.000-ért Burgaszt még augusztus 5-re is. Igaz, visszafelé már egy kicsit drágább volt. Júniusban több időpontra is volt ennyiért. Meg még lehet, hogy van is. :)

Utazó75 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44985

Szia!

Ez hihetetlen! Milyen időpontra sikerült ilyen jó áron?

Jocileon Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44984

Tegnap elott este at is mentunk Ravdaba. Az arak kb ugyanez mint itt, kiveve a ket onkiszolgalo ettermet.Elmentunk tegnap az aquaparkba Nessebarba, volt egy kis eso napkozben. a busz kozlekedes elegge jo. Aki autoval jon annak ajanlom a lidl-t, olyan arai vannak mint otthon, van ami meg olcsobb.igy a reggelihez pl nem 3 leva volt a tej, csak masfel, es a pektermekek, felvagottak is sokkal olcsobbak. A kepeken valoban nem szerepelt, utana megneztem, de a leirasban szereplo " teljesen felszerelt konyha" szamomra mast jelent. A szalloda medencejenek vize nagyon hideg, a furdoben kellemetlen szag van, a Nappaliban nem eg ket lampa,az evyik klima nem mukodik. Ugy gondolom, ha ilyen alapveto dolog el  van hanyagolva, akkor a szalloda konyhajarol koszonom, de semmit. 

Előzmény: János 2 (44980)
gambl-R Creative Commons License 2013.09.06 0 0 44983

Varna nincs fent...

Tulip990911 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 44982

Ma Pomorie-ban mennydörgés, 5 perc eső...

a helyiek már farmer-pulcsi kombót nyomnak, nekünk póló-rövidgatya-papucs a trend :)

Holnap Neszebár, 11-én este vonat haza :(

áim Creative Commons License 2013.09.06 0 0 44981

Szolgálati közlemény:

Fenn van a wizz 2014 nyári menetrendje. Mi már be is foglaltuk a repjegyeket, oda-vissza 12080 Ft volt fejenként :).

János 2 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 44980

Na csak megnéztem. Innen tényleg nincs messze Ravda kocsival 5 perc. Másrészt a szálloda honlapja szerint van zakuszka és menü, tehát van kaja. A képgaléáriában látszik, hogy a konyhába csak mikro, kenyérpirito és hütő van, tüzhely nincs.

Azért próbáljatok jókat kajálni, ne főzőcskézni és ugorjatok át Ravdába.. Megéri én láttam mind két település éttermi étlapját. Megállok a bejáratnál és átlapozom.

Üdv : János

János 2 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 44979

Két dolog miatt nem néztem utána: kis telefonon a szállodai WIFI-n kersztül kínlódva kicsit körülményes, másik nem is igen érdekel.

Szerdán is szeles volt az idő, annyi a kellemetlenség, hogy hordja a homokot. Tegnap délbe jöttünk el nagyon jó szélmentes idő volt ugyanakkor nagy hullámok voltak. Többünk megállapítása a víz egy picit hült egy hét alatt és a levegő is, de az idő alapvetően jó. A parton 9 óra után inkább 10 óra felé kezdődik a jó idő és a nyüzsgés és tart egészen este 6-ig. Jó időt kívánok a most útra kelőknek!!

Én vagyok a BB 305-ből.

Előzmény: Jocileon (44974)
mbatvh74 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 44978

Ma délután indulás! :)

gigabursch Creative Commons License 2013.09.05 0 0 44977

Pont ezt szerettem volna én is kérdezni.

A GoogleMaps hozza autóstérképként a pályát, míg a fotó - nos az biztos nem friss.

Előzmény: hkpcjoe (43549)
Dydand Creative Commons License 2013.09.05 0 0 44976

Nem tudom honnan vetted a "magas lovat" vagy a "flegmát, kioktatót", egyszerű kérdéseket tettem fel ;) Ha nem Te foglaltad a szállás attól még Te vagy a szenvedő alany, nem? ;)  (ebben az esetben gratulálnék a foglalónak a helyeben, főleg ha a munkádhoz kell a net, de az adott szálló értékeléseiben az is ott van a negatív kritikák között - mondjuk cirill betűs, de azért egy google fordítóval lehet értelmezni). A booking.com pont ezért jó, rengeteg visszajelzést lehet olvasni, és így kevésbé érhet meglepetés. Bár sok olyan ember van (itt is olvastam többet), hogy lefoglalja a szállását és utána kérdezni, hogy a többiek szerint milyen.

Én is szeretem a meglepetéseket és a felfedezést, de azért jó tudni azt is mik vannak a környéken pont azért, mert lehet rossz az idő, unja magát az ember, esetleg egy kihagyhatatlan te4rmészeti kincs vagy kulturális dolog van a környéken, ami mellett én nem szívesen megyek el, de csak akkor, ha tudok is róa, hogy ott van.

Ravda valóban olcsóbb, mint a napospart, a központjában pl elég jó éttermek és bisztók vannak normál áron.

Előzmény: Jocileon (44975)
Jocileon Creative Commons License 2013.09.05 0 0 44975

Természetesen el szoktam olvasni, DE nem én foglaltam a szállást. Csak a véleményemet szerettem volna megosztani, SEGÍTSÉGKÉNT, de ezek után nem fogom tenni, ha flegmán, kioktatóan kezdtek el kommentálgatni...

Le lehet szállni a magas lóról;)

Neszebárban tegnap voltunk, végigsétáltuk az egészet, olyan már lassan mint egy búcsú, mindenhol a hamis cuccokat kínálgátják, szerintem, sokat vesztett ezáltal a valós értékéből.

A kérdésedre a válasz:Mert a környező országokban már kb mindenhol voltam, itt még nem, eléggé felkapott lett, mondom adjunk neki egy esélyt, úgy gondolom, nem feltétlen kell tudni, hova megy az ember, érjék inkább meglepetések. A mozifilmek trailerjét sem szoktam például ugyanezért az okért megnézni.

Előzmény: Dydand (44973)
Jocileon Creative Commons License 2013.09.05 0 0 44974

Kedves János!

Gondolom nem, de akit érdekel az 1 perc alatt utána néz, ahogy azt az utánad kommentelő is tette.

" Naposparton ezért kell az ali" ezt nem értem sajnos.

Előzmény: János 2 (44972)
Dydand Creative Commons License 2013.09.05 0 0 44973

A booking.com-os foglalásnál az értékeléseket nem szoktad elolvasni? Mi alapján foglalsz akkor?   " A konyha felszereltsége szegényes", " nem volt étkezőasztal és szék, a teraszról kellett behozni a műanyag széket, ha négyen akartunk benn leülni.", stb. stb. De  néhol megoldást is adnak. pl. "Kérésre kávéfőző, és villanytűzhely is van."  Ez pl. magyar vélemény, de angolul is több olyan van, amit tapasztaltál. "Cleaning is not good" , "there was no water in the whole hotel", "The kitchen is not equipped with a stove" stb.

mit érdemes itt csinálni, a fürdés, napozáson kívül, hogy ne unatkozzon az ember?

Naposparton vagy, ahogy a bookingon néztem a hoteled. Mellette ott van Neszebar, ami a Világörökség része pl. Várna, Burgasz sincs messze.

Hadd kérdezzem már meg: miért mentél akkor Bulgáriába, ha a vízen és a napozáson kívül semmit nem tudsz arról, hogy hova is utaztál...?

Előzmény: Jocileon (44969)
János 2 Creative Commons License 2013.09.05 0 0 44972
Gondolod tudjuk hol van ez a hotel? Nem csak az arak az adagok sincsennek kiirva. Probaljatok olyan ettermet keresni ahol az etzerem elott kint van az etlap illetve ahol van menu. Naposparton szerintem az ettermi arak 50-80 %-kal magasabbak mint a nem tul messze levo Ravdaban. 1,80 -ert atvosz a busz.
A Naposparton ezert kell az ali.
Sok szerencset jo nyaralast.
Jeff. Creative Commons License 2013.09.04 0 0 44971

Aquapark belépők:

Egész napos

Felnőttek: 38 leva

Felnőttek 60-tól: 19 leva

Gyermekek magasság 0,90 m - 1,30 m között: 19 leva

Félnapos 

Felnőttek: 28 leva

Felnőttek 60-tól:  14 leva

Gyermekek: 19 leva

Gyermekek magassága 0,90 m alatt ingyenes

Fél nap 15 órától

.бг Creative Commons License 2013.09.04 0 0 44970

Hát intézkedj! Te vagy a Gradinar, Gradina hozzá tartozik.

Előzmény: gradinar (44948)
Jocileon Creative Commons License 2013.09.04 0 0 44969

Sziasztok!

tegnap megérkeztünk, a hotel vechna R csalódás.

bookingon foglaltuk, de a leírásban teljesen felszerelt konyha szerepelt. Ehhez képest nincs semmilyen tűzhely, kávéfőző de még edények sem.

igy, kilőve a zacskós leves, stb ...

a wifi nem működik, vagy ha igen, csak nagyon ritkán, pedig ez volt a fő szempont, hogy legyen, mert kell a munkámhoz.

maga Bulgária kellemes csalódás.

sajnos az éttermeknél sok helyen nincsenek kiirva az árak, ezeket sajnálom.

ha valakinek van étterem tippje, ne tartsa magában.

Akartunk menni Nessebár mellé az aquaparkba, mert valahol 30 levát írtak, de valahol meg 38 at. aki esetleg volt az legyen szíves írja meg, hogy mennyi volt a belépő.

mit érdemes itt csinálni, a fürdés, napozáson kívül, hogy ne unatkozzon az ember?

köszönöm

ingatlan_bulgária Creative Commons License 2013.09.04 0 0 44968

OFF

Szia!

Kérlek vedd fel velem a kapcsolatot, hitelről lenne szó.

ruleswordfarkas@gmail.com.

üdv

Rules

Előzmény: gradinar (44957)
János 2 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 44967
Itt egy oraval elorebb vagyunk 6.51 kor irtam. Kb ekkor kel a nap. Ma nagyon szeles volt a hofok jo.
Udv
Dydand Creative Commons License 2013.09.03 0 0 44966

Az a harmadik Sungurlarska special nem kellett volna már :)  (Csak vicceltem, nem megharagudni!)

A korán kelők pedig már a strandon, mi? Mindezt Te írtad 5:51-kor, ami már nem korán ;)

Örülök, hogy jó a víz, a hőmérséklet is teljesen oké és az előrejelzések hasonló időket mutatnak. Mi szombaton repülünk.

További jó pihenést!

Előzmény: János 2 (44962)
nitricircus Creative Commons License 2013.09.03 0 0 44965

ez jól hangzik, köszi

kedden repülünk egy hét múlva, remélem kitart a jó idő addig :)

Előzmény: János 2 (44964)
János 2 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 44964
Ma reggel sut a nap 20 fokos a levego. A viz valtozatl
anul 26 fok. A koran kelok mar lent vannak a parton.
Udv
margo12 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44963

Szia ! Minden érdekel....hol, kivel, mennyi idő alatt, mennyiért, nagyon fárasztó-e ?

Köszi

Előzmény: _MG_ (44954)
János 2 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44962
A nap szinte eget 27-28 fok lehet. A viz kellemes a kiiras szerint 26 fok. A reggelek picit huvosek 15 fok korul 9 oratol lellemes az ido. Ma drlutan kocsit feltamadt aszel szomnaton volt egy enyhe zapor. Szomnaton szarnyashajo spzopol onnan busz ropotamo kohajozas a tengerre visdza stop. Siman mrg lehet csinalno privibe kar befizetni. A szarnyashsjo nagy elmeny szerinintem megeri. Cdak esze olvasok ja van ketdes. Bizzatok a jo odoben.
Udv Janos.h
Előzmény: gorun20 (44953)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44961

Szia.

Írd be a keresőbe (ide oldalt) a szálloda nevét és feldob néhány tucat találatot. Jó nyaralást!

Előzmény: bittmann16 (44959)
stevie-13 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44960

Általános információkat is szívesen fogadok!!

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955

Előzmény: bittmann16 (44959)
bittmann16 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44959

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Mi most pénteken indulunk Bulgáriába. (még soha nem voltunk)

Mi Victoria Palace szállodába megyünk.

Tudna valaki segíteni, hogy mi a véleménye, mire kell figyelnünk és hasznos tanácsokkal látna el minket. Általános információkat is szívesen fogadok!!

Előre is köszönöm!

csilla37 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44958
Köszönöm, az angollal elboldogulok majd. :)
gradinar Creative Commons License 2013.09.01 0 0 44957

Miután bedugtad a kártyád, felismeri, hogy nem bulgáriai kibocsátású, úgyhogy rögtön felajánlja a nyelvi opciókat (a bolgár mellett angolt biztosan, ezen kívül pedig még legalább egy nyelvet, rendszerint németet és franciát).

Onnantól kezdve remélem nem téveszted el...

G.

Előzmény: csilla37 (44955)
gambl-R Creative Commons License 2013.09.01 0 0 44956

Ki fogja irni a masina "europai" nyelven is az opciokat.

Előzmény: csilla37 (44955)
csilla37 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 44955
Sziasztok! Tudna e valaki abban segíteni, hogy ha levát akarok felvenni a DSK fiókból, pontosan melyik felirat jelenti a pénzfelvételt? Előre is köszönöm!
_MG_ Creative Commons License 2013.09.01 0 0 44954

Estét!

Ma értünk haza. (10 nap - Napospart). (busszal)

Ha valakinek lenne kérdése nyugodtan tegye fel, szívesen megosztom vele a tapasztalatokat.

gorun20 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 44953

Milyen az ido. viz?

Előzmény: János 2 (44945)
rage. Creative Commons License 2013.09.01 0 0 44952

Végül Romania felé jöttünk Nagylak-on keresztül.

Előzmény: gradinar (44951)
gradinar Creative Commons License 2013.08.30 0 0 44951

Mehettek Sztrezimirovci felé (korábban volt többször szó erről az opcióról a topikon), bár szerintem holnapra többé-kevésbé normalizálódik a kalotinai határhelyzet is.

G.

Előzmény: rage. (44949)
őrel Creative Commons License 2013.08.30 0 0 44950

kedden még kevesen voltak, de a torlódást a szerb határőrök csináják be és kifelé is

egy egy török autót van, hogy 5 percig nézegetnek

bolgárok, magyarok gyorsak voltak

Előzmény: gradinar (44948)
rage. Creative Commons License 2013.08.30 0 0 44949

Sziasztok. Holnap reggel indulunk haza Bulgáriából es pestre megyunk. Most olvasom,hoGyőr mekkora sor van a bolgár szerb hataron. Eddig is durva volt ,de ez mar tényleg elképesztő. Es mar eddig is azon gondolkoztunk,hogy Románia fele megyunk haza.

Bukarest fele. Kinek milyen tapasztalata van errol . Utak mc agy egyéb fontos dolgok.

Koszonom .

gradinar Creative Commons License 2013.08.30 0 0 44948

Most írta az Index a Magyar Szó-ra és a B92-re hivatkozva:

Rengetegen akarnak belépni Szerbiába

A bolgár-szerb határon körülbelül 50 kilométeres sorban várnak a zömében török vendégmunkások a Szerbiába való belépésre.

Gradina átkelőn elmondták, a vámosok a belépő utasoktól olyan információkat kaptak a Törökország felől érkező utasoktól, hogy a gépkocsisor egészen Szófiáig ér, amely pedig Kalotina határátkelőtől 50 kilométernyi távolságra található. 

Elképesztő...

G.

szabozsolo 1 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 44947

Kedden megyünk NBS.-be Ha még ott vagytok  egy italra összejöhetnénk.

Előzmény: János 2 (44945)
negyvenketto Creative Commons License 2013.08.28 0 0 44946

Mi tavaly azt csináltuk, hogy amikor beültünk a parton a strand mellett egy helyre frissítőt inni, kértünk jelszót a helyi wifihez. Mivel nem váltogatják naponta, utána strandon mindig volt netünk a következő napokban.

Előzmény: peregrination (44941)
János 2 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 44945

Holnap ilyenkor felszálláshoz készülődünk, talán ,már gurulunk, talán emelkedünk. Itt hagyjuk ezt az időt elmegyünk a nyárba víz 26-27 fok levegő, nappal 30 reggel 20 fok.

Üdv mindenkinek.

János

Dydand Creative Commons License 2013.08.27 0 0 44944

Szívesen :)

Neszebar (ravdai oldal), repülő.

6 nap, ez amolyan kis nyaralás, csobbanás, tekergés.  Igazából -a fürdésen kívül- egy hajnali halászat + pár hasonló dolog a cél, köztük pihenéssel. Picit kényszer miatt is lett ez az út (mi inkább télen és tavasszal szoktunk menni pihenni). Októberben jártak volna le WIZZ pontjaink, és nem akartuk elveszíteni (pedig rendszeresen használjuk fel őket, legutóbb januárban vettük igénybe a WIZZ-t a Kanári szigetek felé, no és persze vissza is, kombinálva a Ryannel)

Előzmény: margo12 (44943)
margo12 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 44943

Köszönöm szépen !

Merre mentek, és mivel ? Most egy kicsit irigykedek, mert mi 19.-én jöttünk haza Napospartról.

Kiérkezésünk után egy nappal  a férjem beteg lett, ugyhogy a lábunkat sem tettük a tengerbe. Visszautazás előtt két nappal a szálloda medencéjében fürödtünk kétszer.

Előzmény: Dydand (44935)
gege01 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 44942

szia!

hát ez elég necces:), mert a fizetős se nagyon működött, de egy helyen láttam, hogy az utcán ült sok fiatal, és skype-olt, meg netezett. Ez a hely az ORANGE disco előtt volt. mi nem próbáltuk.

Előzmény: peregrination (44941)
peregrination Creative Commons License 2013.08.27 0 0 44941

sziasztok, sunny beach-en tudtok esetleg olyan helyet ahol van free wifi? sajnos a szállodámban csak díj ellenében van. köszi.

Idlet Creative Commons License 2013.08.27 0 0 44940

Email ment.

Hálisten csak az első nap volt fura. Beszéltük is ,hogy biztos másik szakács volt. :)  

Előzmény: Vahurka1 (44938)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44939

Köszi!

Előzmény: Vahurka1 (44937)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44938

Szia.

Privát címemre is küldhetsz mail-t. Az ízvilág másabb - nem olyan fűszeres, ezért egészségesebb is -, de mivel só és bors is van asztalon igény szerint lehet utóízesíteni.

Mi is oda tervezünk legalább 1 hetet, vagy kicsivel többet.

Üdv, Vahurka1

Előzmény: Idlet (44933)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44937

Nesebar beach süd

Előzmény: gambl-R (44934)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44936

Nagyon szépen köszönöm. Azt hiszem az az enyémnek a baja, hogy sok lisztet kap. De legközelebb így csinálom én is. Jó utat és jó időt kívánok nektek.

Előzmény: Dydand (44935)
Dydand Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44935

Pötyi71, margo12:

OFF

Nagyon egyszerű a dolog! Ezeket a halakat sütés előtt nem szabad sózni. Egy nagy tálba bele a cacák (felengedve!), megszórom a tetejüket liszttel (nem kell rengeteg), majd két kézzel átforgatom, hogy mindenhol érje őket. Nam szabad, hogy olyan legyen a liszttel együtt, mint a paprikás lisztben forgatott hal, mert az túl vastag kéreg ilyen rövid sütési időhöz. A másik lényeg, hogy forró olajban, de kis mennyiségekben szabad sütni maxi hőfokon (nagyobb mennyiségben lehűti az olajat, és akkor kezdik megszívni magukat és inkább párolódnak, mint sülnek). Én a képen látható adagot magas falú serpenyőben 3 adagban sütöttem meg.

Első adag kivesz, megsóz, második adag mehet az olajba. Én menet közben is elnassolok párat :D

Ha valami nem egyértelmű nyugodtan kérdezzetek, ha itt nem ott az email címem vagy a blogom.

ON

Szeptember 7-én indulunk mi is ;)

gambl-R Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44934

Leírná valaki az NBS "tisztességes polgári nevét"? :)

Idlet Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44933

Szia!

Mi voltunk a Magdiékkal most augusztusban az NBS-ben.

Akkor ezek szerint egy helyen dolgozunk. :)Tényleg kicsi a világ.

Elsőre kicsit megijedtünk az ízvilágtól, de hamar belejöttünk. Tervbe van, hogy jövő évben is oda megyünk, csak kicsit hosszabb időre.

Előzmény: Vahurka1 (44896)
solozo Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44932

2010-ben és 2011-ben voltunk szeptember második hetében. Teljesen figyelmen kívül lehet hagyni az előrejelzéseket, kb. 4-5 nappal az utazás előttig ki se nyisd. (Nekünk mindkétszer jó időnk volt, 7 napból 4-5 kifejezetten strandidő.)

Előzmény: nitricircus (44929)
János 2 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44931

Olyan hosszú távú időjárás előrejelzésre ne alpozz semmit. Bizakodj. Előtted még mi megyünk, majd beszámolok.

Előzmény: nitricircus (44929)
margo12 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44930

... én is kérném a ropogös receptet !

Köszönöm

Előzmény: Dydand (44927)
nitricircus Creative Commons License 2013.08.26 0 0 44929

szept 10én repülünk mi, és elég rossz idő írnak(21-24 fok, helyenként esővel). mennyire kell ezt készpénznek venni? eddig ahova utaztam, az előrejelzésnél átlagosan 5-8 fokkal volt melegebb, és a tenger is átlagba 3-5 fokkal melegebb volt. ebben bízok itt , hogy lealább 26-28 fok elgyen, amit napsütéssel 33-35nek érzünk. a tenger pedig azért eegy 24 min legyen.

köszi előre is.

Pötyi71 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44928

Ha szépen megkérlek leírod a titkát. Nekem még nem sikerült itthon megsütnöm a cacát olyan jó ropogósra...

Előzmény: Dydand (44927)
Dydand Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44927

A napokban annyit beszéltetek a caca evésről, hogy "kénytelen" voltam azt készíteni ma délre ;) Nagyon jól sikerült, saját fűszerezésű sült krumplival, és fokhagymás-olivás-snidlinges mártogatóssal tálaltam. A jéghideg sörből csak a pohár alja látszik, de nagyon jól illett hozzá :D

szuro52 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44926

Sziasztok!

Lassan elérkezik az indulás ideje, én még soha nem voltam Bulgáriában.

Sok hasznos infót gyüjtöttem Tőletek, amit köszönök!

Wiz-el repülünk szept. elején 1 hétre. A repjegyet 35.900,-Ft-ért vettük, kettőnknek oda-vissza,

igaz már júniusban lefoglaltuk. Szállásunk még nincs, azt kint keresek.

DE! ha valakinek esetleg, lenne Várna környékén tengerparti címe, megköszönném.

Nem szálloda, magánszállásra szeretnék menni, ha esetleg még drágább is mint a szálloda.

Ezt már kértem 1x, hátha azóta valakinek lenne.

Ha visszajöttem, beszámolok élményeimről, tapasztalataimról.

Üdv. szuro52

szuro52 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44925

Igazad van, veszek még 100 eu-t, a bankkártyát meg fizetésre használom, ahol elfogadják.

Üdv. szuro52

Előzmény: János 2 (44713)
GYURMÓKA Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44924

A Naposparton a Crown pénzváltónál érdemes váltani (szinte mindenhol van) . Sötétkék  alapon arany színű korona van a cégtáblán. Ők teljesen megbízhatók.

üdv

Gy

Előzmény: Jocileon (44920)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44923

Egy hasznos odal valutaváltáshoz:

http://valutacentrum.hu/

nagymamam Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44922

Nem tudom hol laksz, de Budapesten minden pénzváltónál van LEVA ( pár éve még nem  így volt) . Kicsit drágább, ha itthon forintot váltasz, de a repülőtéri váltásnál azért sokkal jobb. Egy kevéskét vegyél, mondjuk 20-30 levát, a többit majd ott már ha megszálltatok könnyedén intézed. Azért a pénzváltoknál  itthon is előbb meg kell nézni a táblát ( nem 1-2 forintos különbségre gondolok), de épp tegnap láttam a Blaha környékén euro vételi 270, eladási 303. Na ez az átlagnál 297 ill 299 volt tegnap. A levát nem figyeltem, a  Ferenciek terén, de a Blaha környékén is van belölük sok, 5 perc alatt alaposan tájékozodhatsz, és válthatsz.  Amit az internetten irnak, azt  be is tartják úgyhogy előre otthon is lehet tájékozodni. ÖPályaudvarok környékén is rosszabbul váltani, de itt se mindegyik.

GYURMÓKA Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44921

Szia !

Vegyél idehaza fejenként 10 levát, az  elég lesz a buszra. A buszmegálló a reptérről kijövet a híd alatti körforgalom túloldalán, balra található. (Ne közvetlenül a jobboldali megállóhoz menjetek, mert az Burgaszba visz. Ha a Napospartra mentek, a 10-es számú buszra kell felszállni, a kalauztól lehet jegyet venni. A 10-es busz napközben 40 percenként jár.

üdv

Gy

Jocileon Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44920

köszönöm, akkor hogy oldjam meg, hogy legyen levám a buszra?

Előzmény: gambl-R (44919)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44919

Természetesen minden reptéren lehet pénzt váltani, de egyiken sem szabad/érdemes!

Előzmény: Jocileon (44918)
Jocileon Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44918

Sziasztok!

3.-án indulunk.

ha a repülőről leszálltunk, hol tudunk eurót levára váltani? 

busszal megyünk a reptérről Napospartra. merre lesz a buszmegálló? 

gondolom a buszért mát levával kéne fizetni, ezért érdekel, hol tudok a reptérnél váltani.

köszönöm előre is

halley Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44917

Az a Murányi utca bolt a Trakia, de sajnos röviditalokat nem nagyon árulnak (a jövedéki adó miatt drága lenne, mint mondják).

Előzmény: gege01 (44911)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44916

Jászszentandráson a strandon is nagyon finom a caca....

Előzmény: bbg (44903)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44915

Azután szeretnék még érdeklődni, hogy a svájci frankot milyen arányban váltják levára.

Na, erről egészen pontos információim vannak! :)

A legjobb árfolyam, amin váltottam, az 1.53 volt július végén az Aranyhomokon lévő DSK Bank fiókjában.

Természetesen a CHF esetén is próbálkoznak a lehúzós pénzváltók. Őket kerülni kell!

Előzmény: Zoltán5404 (44914)
Zoltán5404 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44914

Sziasztok!

Köszönöm a visszajelzéseket. Azután szeretnék még érdeklődni, hogy a svájci frankot milyen arányban váltják levára. Ha valakinek van infoja erről akkor kérem írjon.

Előre is köszönöm!

gambl-R Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44913

Értem, köszi!

Egyébként, általában a legtöbb iroda csak közvetíti a nagyok ajánlatát. Magyarul: csak ügynökök, és nem szervezők.

Előzmény: Vahurka1 (44907)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44912

Cacázó hely:

http://www.vasmacskaterasz.hu/

Itt "Aquadella" néven fut, 890 ft egy felnőttesebb méretű adag.

gege01 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44911

Van egy bolgár bolt, a Vll. kerület Murányi utca 11-ben, ott mindenféle bolgár kaját lehet kapni, szirenét, különböző olajbogyókat, sült paprikát, szalámikat, joghurtot, fűszereket stb., ott láttam alkoholt is, de sajna nem figyeltem, hogy  Masztika volt-e, de érdemes bemenni, egy nagyon kedves bolgár házaspár csinálja a boltot. Úgy tudom, hetente jön árujuk, nekem pl. beszerztek egy fűszert is, ami tényleg filléres dolog.

Előzmény: margo12 (44910)
margo12 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44910

Szia !

Légyszives a cimet megirni, valamint az is érdekelne, hogy Masztikát hol tudunk venni ?

Köszönöm

Előzmény: stevie-13 (44902)
gradinar Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44909

Persze...

G.

mbatvh74 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44908

Sziasztok!

A Flamingo Hotelről valakinek  van valamilyen tapasztalata, élménye? Köszi!

Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44907

Nem.

Én a startutazásnál foglaltam tavaly és tavalyelőtt. Idén áttértem a neckermannhoz, de megbántam, mert a starutazásnál forintosított árgaranciás ár volt, míg a neckinél csak árgaranciás eurós ár. Így a kettő közötti változó árfolyam miatti különbség elég nagy volt a startutazás javára... (kb. 20 000 Ft-ot buktam itt el, ezért a startutazás lesz jövőre is!)

Egyébként az az érdekes, hogy a startutazás is neckermanos utat hirdet.

Előzmény: gambl-R (44900)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44906

Tavaly július 2-án érkeztünk a hotelbe - ez volt az utolsó előszezoni nap. A kedvezmények (előfoglalási 25% és a 7=5) nem zárják ki egymást!

Előzmény: Utazó75 (44899)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44905

Engem is!!!!

adnaw Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44904

:) bár nem tőlem kérdezted de amit decemberben lefoglaltam előfoglalási kedvezménnyel bele estünk a 7=5 -be is, ezért jött ki hármunknak 75 ezerre.

Előzmény: Utazó75 (44899)
bbg Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44903

IGEEEEEEEEEEEN!

stevie-13 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44902

Tudok egy helyet Pesten (Budán), ahol lehet igazi cacát enni!

Érdekel valakit? :-)

halley Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44901
gambl-R Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44900

Robinson?

Előzmény: Vahurka1 (44898)
Utazó75 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44899

Szia!

Pontosan mikortól mentetek tavaly? A 7=5 akció mellett az előfoglalási kedvezményt már nem lehet igénybe venni, ugye?

Előzmény: Vahurka1 (44898)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44898

Azért van más is:

Idén ~ 60 000 Ft/fő (felnőtt) volt az NBS főszezonban AI ellátással - a megfelelő utazási irodában, ami nem a neckermann - július elején. Tavaly az előszezon utolsó napján érkeztünk meg a szállodába és az ottlétünk végig előszezoni áron voltunk a főszezonban is + érvényben volt még arra az 7=5 akció is. Az az 5 éjszakát fizettünk 7 éjszakáért. Akkor ~ 50 000 Ft-ra jött ki az ottlétünk utazás és biztosítás nélkül 2 felnőtt 1 gyermekre nézve.

Ennél olcsóbban ilyen szolgáltatásokat nem lehet kapni még ott sem.

Előzmény: János 2 (44888)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44897

Persze mindenre van példa és az ellenkezőjére is. Igen kínos perceket éltünk át pont Bulgáriában egy csilivili éttermben nem lehetett sem euróval sem kártyával fizetni, este 10-kor mehettem a pénzváltóhoz (szerencsére nyitva volt). A legegyszerűbb kisvendéglőkben,   boltokban meg nem volt gond se kártyával se euroval, az viszont igaz, hogy mindenhol Levát adtak vissza, de korrekt árfolyamon. Le is írták, ha esetleg nem értenénk, és csak miután jóváhagytuk vették el az eurot. Nem is volt baj, nem kellett pénzváltóhoz menni. A maradékot meg elköltöttük haza felé a reptéren (nem volt nehéz) . Egyszerűen meg kell kérdezni, vagy nézni a matricákat és nem lesz semmi gond.

Előzmény: gege01 (44876)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44896

Szia.

Akkor ők sem csalódtak Bulgáriában:) Még tavaly ősszel javasoltam a Magdinak, hogy menjenek ők is a Napospartra és nagyon jól fogják ott magukat érezni. Azt nem tudtam, hogy ők is az NBS-be fognak menni, de leginkább ezt a helyet ajánlottam volna nekik én is. Igaz május környékén lelkesen mondta, hogy mennek Bulgáriába!

Hát igen kicsi a világ...

Neked is szép napot, illetve kellemes hétvégét!

Előzmény: Utazó75 (44894)
Utazó75 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44895

Szia!

Bocsi, nem Panna, hanem Hanna! Egy másik magyar családnál volt a kislány Panna!

Előzmény: Utazó75 (44894)
Utazó75 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44894

Szia!

Igen, azt mondta Zoli, hogy emlékszik rátok.

Kicsi a világ! Csak a Magdiékról lehet szó! Férje a Ricsi, 2 gyerekkel voltak , a kislány Panna, a kisfiú Ricsi! Fórumtársunkékkal érkeztek, aki szintén ott dolgozik, ahol elvileg Te is! Nagyon szimpatikus emberek, jól összehaverkodtunk velük a nyaralás végére!

További szép Napot!

Előzmény: Vahurka1 (44884)
János 2 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44893

Erre gondoltam, hogy az ilyenekből nem lehet lefaragni - szerintem. Az összeg amit írtál a szabadpiacon szerintem apartmant már nem fut, csak szobát, persze kaja nélkül.

Előzmény: adnaw (44892)
adnaw Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44892

:) én is megírtam már régebben hogy a Zefírbe decemberbe foglaltuk le a szállást AI, 2 felnőtt egy 12 év aluli gyerek június közepén összesen 75000,- ft, repjegy 45000,- /fő

Előzmény: János 2 (44888)
gege01 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44891

Kedden jöttünk haza, 10 napot töltöttünk kinn, egyszerse kellett sa pulcsi, se kardigán :)

Előzmény: _MG_ (44890)
_MG_ Creative Commons License 2013.08.23 0 0 44890

Sziasztok !

Van itt most olyan esetleg aki jelenleg is kint van vagy a napokban jött haza ?

Milyen az idő esténként, mennyire van hűvös?

Köszönöm a választ előre is

nitricircus Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44889

az lenne, de 17 eurobol krétán,vagy bármely más görög szigeten sokkal több mindent nem hozol ki :)

Előzmény: Vahurka1 (44886)
János 2 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44888

Hotel Burgas Beach, közvetlen tengerparti szálloda. Ott van az NBS mellet. Sajnos nem vagyok varázsló mert akik decemberbe foglalták ugyanezt /ők mondták, nem ellenőriztem valóságtartalmát/ 45 000 ft/fő.

Higgyétek el próbáltam sok mindent. Nem főszezonban /juni 28-ig és aug 29-től/ korai foglalással sokkal jobb árat lehet elérni mint egyénileg. Természetesen most foglalva ez nem így van. Most foglalva Pl egy bolgár út közel annyi mint egy török /repülős útról van szó/.

A másik a gyerekkedvezmény 12 éves kor alatt ingyenes. Akikkel együtt megyünk két 12 év alatti gyerekkel jönnek és mindössze 10000 Ft-al fizetnek többet egy összenyitható családi szobáért. A gyerekek, ha megszomjaznak, megéheznek, csak felszaladnak a medencéhez kb 50 m.

ALI ellenző voltam, ha visszaolvastok 2-3 évvel ezelőttre, kripróbáltam ezt is, változott a véleményem.

Köszönöm, hogy meghallgattál és talán meg is értettél. Így is jó úgy is jó ki hogy kedveli jobban, lustizik, eszik, nem eszik, kirándul, vagy nem, alényeg, hogy jól érezzük magunkat.

Előzmény: gambl-R (44887)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44887

Napi 27.5 ajro/fő? Emelem kalapom,egy igazi varázsló vagy! :-)

Publikus a szálloda neve is?

Előzmény: János 2 (44882)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44886

kaj = kaja :)

Előzmény: Vahurka1 (44885)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44885

Azért elég monoton lenne ez a kaj 1-2 héten keresztül...

Előzmény: nitricircus (44880)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44884

Szia!

A "segítséget" ingyen adtam a saját szubjektív véleményemet tükrözte, amely szerencsére objektív is volt egyben.

Örülök, hogy ti is jól éreztétek magatokat és ízlett a mentovka, amit nekünk stevie-13 ajánlott tavaly tavasszal. A Zoli emlékezett ránk?

A hely nekünk nagyon bejött, szinte hazamentünk oda, mert pl. amikor meglátott bennünket a londiner srác széles mosollyal jött oda üdvözölni minket és kezet is fogtunk + kicsit csevegtünk is angolul egyet.

A munkahelyemen lévő étteremből egy fiatal szakácsnő (magas és szőke hajú, pirospozsgás arccal) családosan szintén ott volt (2-3 gyerek és az egyik neve Hanna elképzelhető, hogy találkoztatok velük) augusztusban. Neki a menzai kaja jobban ízlett, amit ők főznek - hát én inkább ott ennék minden nap, mert kevésbé fűszeres és sós, mint itt. Lehet hogy nem fűszerezte az ételét sóval és borssal, mert az sokat javított volna a kaják megítélésén. Kinek a pap, kinek a papné.

Mi az ebédet nem hagytuk ki, de szolidra vettük a figurát. A család dinnyét és fagyit, én tarator levest ettem minden nap:)

Elvileg jövőre mi is megyünk (július elején)  és lehet, hogy másokat is magunkkal fogunk vinni. Érezzék, hogy kikapcsolódni nemcsak amerikában, máltán vagy japánban lehet...

Üdv és jövőre lehet találkozunk!

Előzmény: Utazó75 (44866)
János 2 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44883

A költség két felnőttre értendő.

János 2 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44882

Helo4

Megkérlek, ha lehet konkrét számokat írjatok, mint én tettem korábban. Kréta és a két csillagos szálloda nem szerencsés példa, de példa, akkor maradjunk e-mellet. Előttem író írta a biztosítást stb. Ha van egy ilyen esemény mint mondjuk Egyiptom: hogy jösz haza azt sem tudják, hogy ott vagy. Azért az iroda valamennyire garancia, ha ő nem a biztosítója. Nekem is van Bulgáriába 5-6-7 Eurós szállás lehetőségem, ez nem azonos a négy csillaggal.

Más: Az utazási irodák alapvetően a lehúzást a repülős utaknál és a csúcsszezonnál csinálják. Neckermannál csak a reptéri illeték több, mint a WIZZAIR repjegye. Esetünkben mindennel együtt a Neckerman repülős útja duplája a mi költségünknek.

Én próbáltam mindegyiket: sátor, magánszállás a tulajnál foglalva, valamint az utazási irodás ALI négy csillag. Próbáljátok ki mindegyiket látjátok a külömbséget. A mi komplett Neckermanos költségünk négy csillag ALI tengerre néző klímás szoba  7 éj 384.9 Euró. Szíveskedjetek megírni Ti ebből mennyit tudtatok lefaragni. Helyi transzfer 6 Leva oda és vissza is 6 Leva.

A Magyarországról való eljutást nem írom, mert azt mindenki úgy oldja meg ahogy akarja, vagy tudja.

Előzmény: solozo (44877)
gradinar Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44881

És akkor még a biztosításokról meg a transzferekről nem is szóltunk.

Hiába, na, az ember nem feltétlenül az olcsóság miatt utazik egyénileg.

G.

Előzmény: nitricircus (44880)
nitricircus Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44880

17 euroba belefér egy nagyo nszolidka kis reggeli, egy kávé hozzá, vacsorára egy gyros tál és egy sör.

de leeht már túlmentünk a 17 euron is, aztán ezzel egy napot nem igen lehet kihúzni...

Előzmény: stevie-13 (44878)
bbg Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44879

Köszi szépen! Végül én is a Várna irányába való haladást javasoltam, pont a pálya miatt. A rusztikus hegyi kanyargóst Burgas fele volt szerencsénk a nyáron megtapasztalni. Hosszú szakaszon friss, kiváló aszfaltszőnyeg van, de a kanyarok nincsenek kitáblázva, útfestés totál hiányzik - éjszaka nem egy élvezet arrafele kóvályogni.

Terepjáró komáéknál nincs, de van ötajtós Fábia kisgyerekkel és nagyszülőkkel terhelve :-))))

Üdv,

bbg

Előzmény: gradinar (44875)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44878

Ez ugyan krétai utat vesz alapul, de érdekes az egyénileg vagy irodával polémiához, meg az olyan tévhitekhez, hogy az utazási iroda kedvezményeket tud kicsikarni...

Azért a februárban foglalt bulgáriai Neckermann all-inclusive áraknál jobbat nemigen lehet maszekban összehozni... Innentől persze az AI kontra önellátás vitába megyünk át :-)

A másik gyenge pont a fapados jegyvadászat. Szerintem roppant idegesítő :-) Persze nem vagyunk egyformák.

A harmadik a nyelvtudás, pontosabban annak hiánya. A booking.com persze működik magyarul is, de sokan félnek attól, hogy helyben nem tudnak bizonyos dolgokat elintézni, amit egy telepített idegenvezető viszont meg tud oldani.

A negyedik probléma a kaja. A cikkben blogbejegyzésben almát hasonlítanak a körtéhez: kaja nélküli utat hoznak ki 75 ezer forinntal olcsóbbnak egy félpanziós útnál. Két személyre, egy hétre, Görögországba... Ha a két személy egy hétig akar naponta kétszer étkezni Krétán, a 75 ezer forint különbség fejenként és naponta 17 eurót jelent --  aki járt már Krétán, az tudja, hogy ebből az összegből éppencsak ki lehet jönni.

Előzmény: solozo (44877)
solozo Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44877

http://index.hu/bloghu/mindenamieletmod/2013/08/21/miert_mennek_tonkre_az_irodak

Ez ugyan krétai utat vesz alapul, de érdekes az egyénileg vagy irodával polémiához, meg az olyan tévhitekhez, hogy az utazási iroda kedvezményeket tud kicsikarni...

Előzmény: János 2 (44800)
gege01 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44876

Saját tapasztalat, biztos nem általános, de több helyen is felhívták a figyelmünket, hogy kártyával nem tudunk fizetni. Ez étter ekben, és benzinkúton is előfordult. Biztos ezek voltak a kivételek:)

Előzmény: gradinar (44874)
gradinar Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44875

Shumentől melyik utat ajánljátok: Burgas vagy Varna fele menjenek inkább

Ha a cél a nyugodt és kiszámítható haladás, Várna. Burgasz felé a hegyeken át rossz az út.

Ha kicsit folklorisztikusabb élményekre vágynak, mehetnek a hegyeken át. Terepjáró van?

G.

Előzmény: bbg (44864)
gradinar Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44874

Bankkártyát nagyon nem szeretnek elfogadni

Ezt mire alapozod?

A szabályok szerint ha valamely helyen ki van téve a (kártya)matrica, biztosítottaknak kell lenniük az elfogadás feltételeinek.

Bulgáriában egy bankkapcsolatban alap a POS-terminál telepítése, több bank esetén néha többé is. Ezért látni csomó helyen, hogy fizetésnél szinte válogatni lehet a terminálok között (Magyarországon nem).

Nekem közel hét kint töltött év alatt mindössze egy párszor, akkor is jellemzően műszaki okok miatt volt kártyás fizetéssel problémám.

G.

Előzmény: gege01 (44872)
milva07 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44873

Szia!

Mi minden kapunál euróval fizettünk Szerbiában, és a visszajárót is abban kaptuk. Benzinkutakon pedig mind Szerbiában, mind Bulgáriában kártyával fizettünk, gond nélkül. Abolgár-szerb határon is euróért vettük meg a matricát, ki is volt írva levában és euróban is az ára, kérdezni sem kellett.

Előzmény: Zoltán5404 (44869)
gege01 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 44872

3 napja jöttünk meg Bulgáriából, a szerb részen lehet euróval fizetni a benzinkutakon is, és az autópályán is, és euróban adnak vissza. 1 útra a pályadíj 12 euró volt összesen (3 kapu). Bulgáriában váltottunk levát, az autópályadíj 10 leva volt egy hétre. Bankkártyát nagyon nem szeretnek elfogadni. Figyeljetek a váltásnál, mert van olyan hely, ahol azt írják pl. 1,96 de ez összeg függő (választ nem kaptam az összeg nagyságára), érdemes megkérdezni, hogy mennyit adnak a pénzedért, és csak utána beváltani. Nekünk Szófiába váltottak a legjobban, az UniCredit Bankba, 1,947-ért. A tengerparton általában 1,91-ért váltanak.

Előzmény: stevie-13 (44871)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 44871

Szeptember elején megyek Bulgáriába autóval Szerbián keresztül. Azután szeretnék érdeklődni, hogy Szerbiában és Bulgáriában tudok e €-val fizetni, és a visszajárót is €-ban kapom e.

Kártyával érdemes fizetni mindent. (És lehet is.)

Az eurót esetleg elfogadják, de euróban biztosan nem tudnak visszaadni. Lásd: Magyarországon is lehet euróval fizetni egy pár helyen (pl. a McDonalds-ban, de a visszajárót forintban kapod).

nagymamam Creative Commons License 2013.08.21 0 0 44870

Szerbiát nem tudom, de Bulgáriában igen, viszont Levában kapod a visszajárót, de korrektül 1.92-es árfolyamon. Vagy az első helyen beváltod az eurót levára, mindeképp jobban jársz mintha itthon veszed: Ha OTP-es vagy, kártyás fizetésssel jársz a legjobban és az a legkevesebb macera. ( a többi bankot nem tudom hogy számolj)

Zoltán5404 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 44869

Sziasztok!

Szeptember elején megyek Bulgáriába autóval Szerbián keresztül. Azután szeretnék érdeklődni, hogy Szerbiában és Bulgáriában tudok e €-val fizetni, és a visszajárót is €-ban kapom e. Esetleg Röszkénél a szerb oldalon érdemes e dínárt venni és azzal fizetni.

A válaszokat előre is köszönöm!

Dydand Creative Commons License 2013.08.21 0 0 44868

Én ezt sajna nem tudom. 99%-ban repülni szoktam az adott desztinációba, és max ott bérelek autót egy időre, de ahhoz már nem kell navi ;)

Előzmény: rage. (44863)
Magdy73 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 44867

Szia :)

Érdeklődnék a vonatjegy iránt. Hova szól a jegy ? Ülőkocsiba vagy hálókocsiba? 

Előzmény: mbatvh74 (44733)
Utazó75 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 44866

Szia Vahurka1!

Az üzenetedet Zolinak átadtam, mentovkát fantával mi is kipróbáltuk, nekünk is ízlik!

Az NBS szálloda szuper, a tenger és Bulgária is! Ha jövő nyáron  utazunk, kizárólag ismét ezt a szállodát választjuk, pedig eddig ez nem volt jellemző ránk! Egy helyre többször nem szoktunk visszatérni, de az NBS után úgy gondoljuk, nem érdemes váltani! Az állandó animációs programok különösen tetszettek, az AI ellátás szuper volt, bár az ebédet rendszeresen kihagytuk, nem bírtunk ennyit enni!

Még egyszer köszönöm a sok segítséget!!!

További szép Napot!

Előzmény: Vahurka1 (44793)
gradinar Creative Commons License 2013.08.21 0 0 44865

A bolgár Járom az utat, a macskaköves utat...

http://www.youtube.com/watch?v=4yv_mE6KpyQ

Az előbb ment a BG Radio-n, gondoltam, beszúrom.

G.

bbg Creative Commons License 2013.08.21 0 0 44864

Sziasztok,

Nesebarba tartanak komáék néhány nap múlva, kérdésem az, hogy Shumentől melyik utat ajánljátok: Burgas vagy Varna fele menjenek inkább. Távolság kb. ugyanakkora, Varna fele előny lehet, hogy autópályán lehet haladni. Mennyire jó minőségű a pálya arrafele?

Köszi szépen!

rage. Creative Commons License 2013.08.20 0 0 44863

Melyik navigáció rendelkezik a legfrissebb térképpel bulgáriában?

Előzmény: Dydand (44862)
Dydand Creative Commons License 2013.08.20 0 0 44862

Angolok ;)

Ők pedig "kissé" máshogy látják a világot :D

Előzmény: Kumpirka (44850)
Utazó75 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 44861

Sziasztok!

Sajnos a mi nyaraásunk is véget ért! 1o csodálatos napot tötöttünk a NBS szállodában. Autóval utaztunk Nagykanizsáról, Horvátországon keresztül, az út oda és visszafelé is kb.15 óra volt! Többször megálltunk, a pályadíjakat mindenhol euróban fizettük! Levát a szállodában váltottunk 1,92 árfoyamon.

Mindennel tökéletesen meg votunk elégedve, az animáció szenzációs volt! Köszönet az ottani magyar animátoroknak, akik rátermettségükkel, kedvességükkel, közvetlenségükkel nagyban hozzájárultak a szálloda színvonlának emeléséhez.

A tenger gyönyörű, bár votak napok, amikor hínáros volt, de ez nem volt zavaró. Az erősebb hullámzás különösen tetszett, az 5 éves kisfiunk is nagyon élvezte! Medúzák eőfordunak, többel találkoztunk a 10 nap alatt, de ennek ellenére rengeteget fürödtünk!

Mindenképp vissza fogunk térni még Bulgáriába, és biztos , hogy ismét az  NBS szállodát fogjuk választani!

Mindenkinek köszönjük a segítséget, a hasznos infókat!!!

További szép Napot!

Manikó749 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 44860

Szia Nagymamam!

Nagyon kedves vagy,hogy írtál köszönöm a segítséged.

Előzmény: nagymamam (44859)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.20 0 0 44859

Ja ! A  tisztaság kiváló, pedig én erre az egyre vagyok háklis. Hasmenést 1 napra kaptunk a 3,6%-os tejtől, mert ahhoz nem vagyunk hozzászokva, Volt náluk gyógyszertár, értették miről van szó,  egy tablicskutól elmult. Algák sajnos vannak, de a parti személyzet több keveesbb sikerrel tisztítja a strandokat. Meduzával életmben csak Máltán találkoztam., Bulgáriában soha.

Előzmény: Manikó749 (44852)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.20 0 0 44858

Bár a kérdés nem nekem szólt, amire tudok válszolok.

Üdülőhelyi díjat nem kell 18 éven alulinak fizetni.

Az aquparkok mind hangosk , de csak 10-22 között.

Töröülkőzőt valóban csak a strandra kell vinni. Mondjuk letteni én inkább valami könnyű vásznat ajánlanék, arról könnyen lejön a homok, és pici frotirt törölközéshez, ha valakinek van igénye a parton való zuhanyzás utáni törölközéshez.

Karszalagról még soha nem hallottam, hogy kevesebb lett volna mint a vendég. Jó nyaralást kívánok .Érezzétek magatokat legalább olyan jól mint mi sokszori bulgáriai nyaralásainkkor.

Előzmény: Manikó749 (44852)
onobody Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44857
Előzmény: stevie-13 (44853)
bigcsicso Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44856

"Tényleg, Asztika van még egyáltalán? Látott valaki idén?"

Persze, hogy van:)

Előzmény: stevie-13 (44853)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44855

Kár, hogy nem fogadtunk! :)

Előzmény: gambl-R (44411)
nagyfer78 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44854

Sziasztok!

Volt esetleg valaki idén már a Tiara Beach-ben?

Tartozik hozzá beach bar?

stevie-13 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44853

vélhetően brit utazási iroda

Én is ezen gondolkoztam.

Mondjuk az ételek-italok ismertetőjével is lehetne kötözködni, az első helyen említett Pliszka konyakról (életemben nem láttam bolgárt pliszkázni) meg a Zagorka, Asztika sörsorrendről. (Tényleg, Asztika van még egyáltalán? Látott valaki idén?)

Előzmény: gradinar (44851)
Manikó749 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44852

Szia Balzsoma3!

Lassan eljön az indulásunk ideje és szedegettem össze a szükséges dolgokat.Lenne pár kérdésem kérlek ha lesz időd válaszolj nekem.

Medúzák,algák (vhol azt olvastam sok az alga)?

Aquaparkba voltatok,milyen volt érdemes elmenni?

Mennyire hangos a hely 2 évesed tudott éjjel piheni (tudom pihenő övezet, mégis mire készüljek)?

Üdőlőhelyi dijjat ti is fizetettek a kicsikre(Mo-on csak 18 felett kell,más ott a szabályzat)?

Be- kijelentkezés karszalag simán ment (hamarabb el lehet foglalni,vagy ragaszkodnak a kiírt időhöz)?

Törölközőt csak a strandra kell vinnem ugye?

Tisztasság,hasmenés mire készüljek?

Tiniknek banánozás,mást sport,hajókázás helyszínen van, ár esetleg?

Azt hiszem ennyi,elnézést de izgulok,remélem minden jó lesz.

Köszönöm a válaszaid,további szép nyarat Nektek.

Üdv,

Előzmény: balzsoma3 (44750)
gradinar Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44851

Ez ránézésre egy, még az EU-csatlakozás előtti időkből származó, vélhetően brit utazási iroda ismertetője.

Szólni kéne Afrikaans barátunknak, hogy perelje be a TTS-t széles néprétegek szándékos félrevezetéséért. Támogatod, UI?

G.

Előzmény: Kumpirka (44850)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44850
Előzmény: gradinar (44848)
onobody Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44849

Nem kell átalakító, sohasem kellett....

Előzmény: gradinar (44848)
gradinar Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44848

az egyik Bulgáriával kapcsolatos oldalon azt írják, átalakító kell

Melyiken?

G.

Előzmény: Kumpirka (44846)
onobody Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44847

Várnában a római fürdő nem látogatható!

Ajánlom helyette a Várnai csata emlékparkot, magyar geoláda is van ott, Bulgáriában nincs is másutt:

Várnai csata park

Az akvárium tök béna, szerintem nem éri meg az időt, de a delfinárium nagyon jó, csak drága.

Ja... a Várnai csata emlékpark hétfőnként és keddenként nincs nyitva mint ahogy a geocaching oldalon mondják, 

én jól megszívtam.

Előzmény: Hunreal (44820)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44846

Hogy miért? Talán azért, mert az egyik Bulgáriával kapcsolatos oldalon azt írják, átalakító kell, a másikon meg azt, hogy nem. Nem gondolom, hogy erre a miértre annyira nehéz lett volna rájönni.

Előzmény: stevie-13 (44844)
.ETNA. Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44845
2008-ban belementek:-) Sok hasznos infó:
http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955
Előzmény: Kumpirka (44843)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44844

Mivel sajnos erről is ellentmondásos információk vannak az interneten [...] Hálózati aljzatok milyenek kint? Belemennek a mi villásdugóink?

Erről vajon miért ellentmondésosak az infók? A konnektorok ugyanolyanok, mindig is ugyanolyanok voltak.

Előzmény: Kumpirka (44843)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.19 0 0 44843

Megfejtettem azt a kérdést, amit felírtam, csak nem tudtam elolvasni!

Mivel sajnos erről is ellentmondásos információk vannak az interneten, legjobb, ha itt kérdezem meg, hiszen sokan viszonylag nem régen voltak ott.

Hálózati aljzatok milyenek kint? Belemennek a mi villásdugóink?

Sajnos én majdnem 20 éve voltam utoljára, így nem emlékszem rá.

Tulip990911 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44842

Szia!

Pomorie-ban, a sómúzeum környékén átható szeméttelep szag van, és arra figyeljetek, hogy az ott lévő ló NEM barátságos :)

A mauzóleum pedig gondolom a Trakian Tomb lehet. Az egy vicces hely, ha Várna felől jöttök, túl kell menni Pomorie-n, és jobbra lesz a bekötőút.

Be kell menni bátran, nem látszik a hely az útról. A domb mellett 3 nyelven van kiírva, hogy tilos felmenni.

A jegyárus bácsika meg magyarázott, hogy másszunk fel, onnan szép a kilátás. Tényleg az :D

Egyébként van még Pomorie-ban egy kolostor is, érdemes megnézni. Ha mész be a városba, elhagyod a szállodákat, lesz egy Y alakú elágazás, és ott bal oldalon van a kolostor, ki is van táblázva.

utazo idegen Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44841

Fertőtlenítést már megszünt

utazo idegen Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44840

Szia! Irtad a H betüt a nem Eu rendszámú kocsira . Se Bulgáriában se Szerbiában a senkit nem érdekel hogy új vagy régi rendszámod van . Évek óta én is még a régi rendszám van fen Mondjuk 10 éve és még egyszerse állítottak meg.

Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44839

Sokat segítettetek, köszönöm!

Jeff. Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44838

Ha nincs "fontos dolgod" Burgasban, akkor felesleges bemenned a városba. Érdemes hallgatni az előző hozzászólásokra és rendben lesz minden.

Ide kellene kimenned a reptérről: http://goo.gl/maps/jaIvR

Előzmény: Kumpirka (44836)
borkasga Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44837

Szia!

Ezen a honlapon megtalálod a zöld 11-es busz menetrendjét. Ez megy Nessebar- ba a repülőtér érintésével.

http://www.sbavto.com/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=71&lang=en

A zöld 10-essel Napospartra lehet eljutni.

Jó utat kívánok! Sajnos én már itthonról "irigykedem".

Előzmény: Kumpirka (44836)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44836

Igen, csak a korábban berakott menetrendek sokkal több buszt mutattak Burgasból Nessebarba, mint ez, amiből arra következtetek, hogy nem mindegyik busz áll meg airportnál. Vagyis lehet, hogy még is érdemesebb bemenni Burgasba. Ez itt a nagy kérdés.

Előzmény: Dydand (44834)
hundy 2 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44835

hli,kiegészitve a délmagyart,tegnap 0.40-kor érkeztünk meg aranypartról a sor végére.....fél 7 kor gördültünk ki röszkéről /reggel 10 kor indultunk es reggel 8 körül votunk pesten....hosszúra nyúlt

Előzmény: stevie-13 (44831)
Dydand Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44834

Miért lenne egymásnak ellentmondó infó? ;)

Nagymamam azt írta: "előbb Burgas vasuti megállóba mentünk és onnan tovább, de nekünk volt ott dolgunk"

Sanszos, ha Burgaszból indul egy busz Napospartra/Neszebárba, akkor megáll a közbe eső reptéren is, nem ? :D

Nézz körbe a bolgár busztársaságok között és tisztulni fog a kép ;)

Mi pl. ezzel a busszal fogunk Burgasz reptérről (Szarafovo) Neszebárba menni. De -természetesen- be is buszozhattok előbb Burgaszba.

Előzmény: Kumpirka (44833)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44833

Ez most két egymásnak ellentmondó információ volt.

Dydand Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44832

Idézet egy blogból (http://olcsoutazo.blog.hu):

Eljutás Burgaszból/Szarafovoból Nessebarba: Ide is Burgaszból indulnak a buszok, viszont megállnak Szarafovo-ban is a reptér mellett, így mi ezt az opciót választottuk és nem mentünk be feleslegesen Burgaszba. A jegy ára itt is 6 leva utanként, gondolom azért mert kicsit van csak közelebb mint Sunny Beach.

Előzmény: Kumpirka (44830)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44831
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44830

Köszönöm!

Tehát akkor mindenképpen be kell mennünk Burgasba. Nem baj, úgy is jó.

Előzmény: nagymamam (44829)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44829

Momentán éppen festés van nálam, nem bírom a menetrendet bemásolni, de itt a forumon is többször volt látható. A repűlőtérről van busz járat, arra  emlékszem, hogy előbb Burgas vasuti megállóba mentünk és onnan tovább, de nekünk volt ott dolgunk, de úgy emlékszem nincs is közvetlen busz a reptér és Nessebár közt, de ha visszalapozol láthatód itt befényképezve a  buszmegálló tábláit menetrenddel együtt. Az átszállás se volt macerás. Taxi kb 30 euroért visz, volt azért hogy igénybe vettük. A busz jóval olcsóbb.

Hát a laptop attól függ, szerintem,  hogy milyen szállodába mentek. Én soha nem viszek, hogy ne zavarjanak nyaralás közben, de a szálló vendégek 90%-ánál volt minden probléma nélkül, a közös teraszon  is otthagyták mégse vitte el senki.

Bulgária egy civilizált ország, különösen a tengerpartja, de tolvaj minden országban előfordulhat. Nagyobb esély a lopásra nincs,  mint itthon.

Előzmény: Kumpirka (44828)
Kumpirka Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44828

Jó napot kívánok!

Mi is repülővel megyünk egy hét múlva Bulgáriába, ám engem az érdekelne, hogy Nessebarba hogyan lehet eljutni a reptérről?

Azt is szeretném még kérdezni, hogy vigyek-e laptopot? Azért gondolkozom ezen, mert csak jól jön az, bármit meg kell nézni, keresni. Viszont féltem. Biztonságos, ha a szállodai szobában hagyom? Nem fog eltűnni?

Volna még egy kérdésem, le is írtam, de nem tudom elolvasni, ha lefordítottam jövök újra.

roygee Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44827

A LIDL valóban jó lehetőség, de csak autósoknak ajánlott, hiszen visszafelé félórát cipekednél? A másik lehetőség, ami jóval közelebb van, az a Penny. Az üzlet Sunyi Bícs és Neszebár közötti körforgalom mellett van a benzinkút mellett. A kínálata hasonlít a hazaihoz (sok az ismert cucc), de pl. az olcsóbb (zöld színű) zacskós tejük íze kicsit gáz volt (2013. júli vége). Mondhatom szokatlannak is. Érdemes inkább a dobozost választani.

Előzmény: Anti-Deák (44810)
gradinar Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44826

Bulgáriában pedig a ckapa ("szkara")

Albaniaban zgare.

przsola - érezzük benne a magyar "perzsel" szót, ugye?

Somogyban pl. a szalonnat nyilt tuzon nem sutik, hanem perzselik.

G.

Előzmény: stevie-13 (44825)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44825

Sutogetni Bulgariaban barhol lehet, bar ez kicsit a homokot a Szaharaba esete - mindenhol hozza lehet jutni kivalo rostonsultekhez.

Igen, ez jellegzetes összbalkáni konyhaművészeti irány, gyakorlatilag minden vendéglátóhelyen van nagy, nyitott, parázzsal működő rostély. Szerbiában (és szerbhorvát nyelvterületen) ez a roštilj, Bulgáriában pedig a ckapa ("szkara").

Ezeken készülnek a mindeféle kisütött húsmasszák (kebapcse, kjufte), a kisütött kolbászfélék (pl. karnacse, krenvirsi), és persze a pácolt, roston sütött színhúsok (przsola - érezzük benne a magyar "perzsel" szót, ugye?).

Előzmény: gradinar (44823)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44824

Hasmenésre viszünk széntablettát és normaflort. + helyi rakija.. :) Egyéb?

Elég lesz, de nem is biztos, hogy lesz ilyen problémátok.

Ajándékoknak: Kék-fehér csíkos Matróz póló. Van olyan? Lehet kapni?Annyit fogtok látni, hogy leesik az állatok..:)Piros és kék színben is van. Rövid újjú, ujjatlan is, sőt még ruha is az anyukátoknak...:)

Az útvonal nagyon jó. KIcsit hosszú lesz, de nagyon tartalmas. Mi ezt jó sok évvel ezelőtt jártuk végig. Biztosan jól fogjátok magatokat érezni. Azért hitelkártyát vigyetek, hátha elfogy a pénzetek! Túl sok helyen lehet ott bulizni...:)

gradinar Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44823

a bolgár határon az autót baktériumi tisztító mosást végeznek

Mar vagy hat eve nincs ilyen.

Ha mar Sumenben vagytok, illendosegbol megnezhetitek a Kossuth Lajos hazat, nincs messze a fotertol. Varnaban szoba johet a Regeszeti Muzeum. Burgasz ugy ahogy van felejtos. Menjetek el az Irakli-partra - a Napospart felett, valamivel az Emine foktol eszakra van, a Ropotamotol pedig elugorhattok a Szilisztar-obolhoz, ez kozel van a torok hatarhoz. Ezt a ket partszakaszt tartjak a legerintetlenebbeknek az egesz orszagban.

Sutogetni Bulgariaban barhol lehet, bar ez kicsit a homokot a Szaharaba esete - mindenhol hozza lehet jutni kivalo rostonsultekhez.

G.

gambl-R Creative Commons License 2013.08.18 0 0 44822

Mi a gond a borotvaval? Siman szallithato repulon. Meg kezipoggyaszban is!

Előzmény: Anti-Deák (44813)
gradinar Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44821

a amgyar konyha közelében sincs a bolgárnak

A helyzet az, hogy ha Bulgariaban beulsz a helyi etterembe, sokkal nagyobb valoszinuseggel kapsz eheto (sot finom!) kajat, mint itthon. Amiota hazakoltoztunk, egyik ettermi csalodas a masik utan er minket. Pedig Bulgariaban is volt kommunizmus, de ugy latszik, ez az ettermi szcenaban nem ervenyesult annyira, mint kis hazankban.

Sajnos ugyanez a helyzet a helyi gyartmanyu bolti elelmiszerek teren is.

G.

Előzmény: nagymamam (44815)
Hunreal Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44820

Sziasztok!

Jó néhány ezer kommentel írtam ide, ezért összefoglalnám és jó pár kérdés megválaszolásában kérném a segítségeteket.

Indulás: Pest Megye, Augusztus 23 - 24:00 óra

Cél: Bulgárira, Napospart - Sunny Beach Hills HotelApartman

Létszám: 1 autó - 5 elvetemült huszonéves

Autófelszerelés:

- 1 pótkerék

- Kulcsok, izzókészlet

- EÜ láda

- Tűzoltókészülék

- H matrica (nem eu rendszámos kocsi)

- Nemzetközi zöldkártya

- Egészségügyi biztosítás mindenkire

- Autóklubos autó biztosítás meghibásodásra (Ha külföldön a kocsi bedöglik, telefonszám felhív és a helyi autóklubból kijönnek elvileg.)

Még valami?

Az oda útvonalnál nem fogtok megdicsérni, de hát igazi machoisták vagyunk, szeretjük magunkat büntetni és világot látni. Na szóval, Pest megyéből Románián keresztül indulunk neki.. :P

Útvonal:

MO: 4-es fő út -> Abony, Szolnok elkerülő -> Törökszentmiklósnál le -> majd egészen tovább Gyuláig.

Gyulai határátkelő okés? Nyugisabb?

RO: 79A úton végig Déva -> Sibiu -> Rámnicu Válcea -> Pitesti -> Bukarest előtt az autópályáról lemegyük Vánátorii Mici-nél 61-es, 5B útra, hogy a körgyűrűt elkerüljük. -> Giurgiu

Rengeteg negatív infót hallottunk, olvastunk vissza a bukaresti gyűrűről. Rengeteg ezer kamion, gyakori dugo, 1-1 sáv, nagyon rossz út. (Megj.: Steet View-ban is nagyon durva...) Állítólag 1-2 órát lehet spórolni azzal, ha kihagyja az ember. Mi ezt ki is próbáljuk, aztán majd elmondom, hogy jól döntöttünk-e. A körgyűrűvel tapasztalat valaki?

BG: E70-es úton le Razgrad felé -> Shumen -> Ivanskikinál lekanyarodunk, Yankovo -> Dobromir előtt megnézzük, fotózzuk a kőalagutat, esetleg ha az idővel ne adj isten jó állunk, akkor át is megyünk rajta, -> Yabalchevo -> Goritsa-> Sunny Beach

Magyaroszágon átmegyek Gyulán a határon, veszek egyből útmatricát (1 hetes a legkisebb?). A Bolgároknál kifizetem a hídpénzt, átmegyek a hidon, és egyből megveszem a matricát. Ez eddig ok ugye? Azt olvastam, hogy a bolgár határon az autót baktériumi tisztító mosást végeznek. Ez igaz vagy kamu, vagy régen volt?

A fakultatív programokat saját magunk szervezzük. Autónk van, nem zavar minket senki és nem kell alkalmazkodnunk senkihez. Király! :) Az autóparkolás 90%-ban őrzött, fizetős parkoló. Street Viewban a városok átnyálazva, parkolók poiba lementve.

Amit megnézünk:

Nesebar:

-Óváros of course

Várna:

-Római fürdő (Ókori) (43.200221, 27.918218)

-Katedrális (43.205270, 27.910058)

-Akvárium - (43.201262, 27.922482)

-Delfinárium - (43.212636, 27.943565)

-Marine múzeum - (43.200276, 27.921699)

-Várna kikötő

-Kicsit odébb: Aladzha sziklakolostor

Pomorie:

- Só múzeum

- Mauzóleum

Burgas:

-Cyril templom - (42.496185, 27.474060)

-Ortodox templom - (42.493243, 27.474044)

-Burgas Kikötő

Sozopol:

-Óváros

Ravadinovo:

-Ravadinovo kastély

Ropotamo:

-Ropotamo folyó (hajókázás ha éppen indul és szerencsénk van)

Tsarevo: Outdoor "hajómúzeum"

Tippek? Ötletek még? Burgasban mondjatok már valamit pls, amit érdemes megnézni, illetve még dél felé.

Kérdés még: Lehet sütögetni a tengerparton? Gondoltuk, hogy este, a csillagok alatt, a tenger morajlása mellett valami isteni finom húsikát sütögetnénk. Lehet vagy ahogy előveszek egy gyufát, úgy egyből lelőnek? :) (A hotelünk nem a tengerpart mellett van, így a hotellal nem tudom megbeszélni, hogy ugyan légysziiii)

Hasmenésre viszünk széntablettát és normaflort. + helyi rakija.. :) Egyéb?

Ajándékoknak: Kék-fehér csíkos Matróz póló. Van olyan? Lehet kapni?

A hotelban a bejelentkezésnél érdemes potya csókos 10-20 eurót adni a recepciósnak, hogy jobb szobát adjon? Divat ez Bulgáriában vagy teljesen felesleges?

Út visszafelé:

Szeptember 1. Vasárnap. Autópályán, majd Go Szerbia, szintén autópályán. A Bolgár-Szerb határon hol menjünk át? Hol jobb? Nem szeretnék 4 órát a kocsiba tölteni a törökök miatt. A szerbeknél a pályán kapuknál kell fizetni vagy ott is matrica van?

Ennyi minden jutott most eszembe. Ha valami lesz, akkor írok. Mindenkinek előre is köszönöm a segítséget. :)

Üdv, Hunreal

nagymamam Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44819

Bocsánat. Elöször is a gépelési hibákért. Másodszor isten őrizz, hogy saját hazám ételeit leszóljam. Itt pusztán arról volt szó, hogy Bulgáriában annyira jók az ételek, hogy vétek bolti kaját enni.

Előzmény: stevie-13 (44818)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44818

Án nagy hazlány vagyok , de a amgyar konyha közelében sincs a bolgárnak

A magyar konyha koncepciójában valójában igencsak hasonlít a bolgárra, alapvetően a kimagasló minőségű alapanyagokra épít, kevésbé a körülményes konyhatechnikai megoldásokra (mint pl. a francia konyha).

Sajnos a 20-ik század második fele teljesen lezüllesztette, panír- és krumpli központúvá tette a magyar vendéglátást, de az utóbbi időben örvendetes és dinamikus javulás tapasztalható, legalábbis a külföldi vendégeimet akár egy hétig is midnen este más, kiváló konyhájú magyar étterembe tudom vinni, ahol tudom, hogy a magyar konyha legjavát kapják.

A magyar konyha mélypontjairól érdemes ezt az alapművet elolvasni:

Tíz étel, amit soha ne rendelj magyar étteremben

Torkos csütörtök van, de kerüljük a hortobágyit, a lazacot, a kijevit, a gulyáslevest. A magyar vendéglátóipar legveszélyesebb kreatúrái. Tovább »

forrás: Index.hu

nagymamam Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44817

Most az unokáimmal "csak belföldön" voltam, de mind kétszer jól sikerült. 2-2 vel voltam egyszerre, előbb a nagylányt meg a fút vittem Zalakarosra; ha akció van Hotel Karos Spa-ban (4*), mindenkinek csak ajánlani tudom, de ez Bulgária fórum. Aztán a pici lánnyal meg a nagyobbal Kentaur üdülőfalúban lovastáborban ( a kisfiút nem érdeklikl a lovak) Ez Balatonboglár mellett van. Majd irok priviben, ha lesz egy kis időm, most bolondok háza van nálam:  festés meg egyéb más dolgok... Örülök hogy legalább itt találkoztunk.

Előzmény: szeva2008 (44816)
szeva2008 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44816

Halihó nagymamam!

Ezek szerint megjártad Bulgáriát?

Unokákkal voltál? Mesélj merre jártál/jártatok, hol laktatok?

nagymamam Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44815

Reggliért meg pláne nem érdemes nagyboltba menni, aztán hazacipelni, annyira finom péksűtik vannak legalább 80 féle friss meleg egésznap a lépten-nyomon megtalálható kis pavilonokba ( joghurtot is árulnak). Sonka meg nem kell, hisz a vacsoránál, ebédnél olyan húst, halat ehettek amit itthon csak képzelni tudunk. A csirkét is 1000 féleképp tudják elkészíteni, hogy a halakról már ne is beszéljek. Án nagy hazlány vagyok , de a amgyar konyha közelében sincs a bolgárnak, talán a sok zöldség teszi, pedig én húszabáló vagyok, de Egyszónak is száz a vége Bulgáriába nem kell boltba menni, hogy jót egyen az ember és olcson. Borotva kapható minden kis "vegyes bltban" általában strandcikkek vannk kint az ajtóban, de be kell menni és minden van: toll,  fűzet, hajcsat naptej, borotva stb mindenre felvannak készülve, ha fürdőruha kell azt is kapsz dívatosat , formásat.

Anti-Deák Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44814

Ebédet/vacsorát étteremben tervezzük.

Anti-Deák Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44813

Nekünk csak reggelihez való kell, meg amit nem tudunk kivinni a repülő miatt, borotva, ilyesmi.

Előzmény: nagymamam (44812)
nagymamam Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44812

Ravda és Nessebár között van jó nagy LIDL, olcsóbb mint nálunk, de egyébként mindeütt vannak kisboltok, semmivel se drágábbak az átlagnál. Monjuk A LIDL-be inkább autóval érdemes menni, de gyalog sincs több mint félóra akár Nessebarból akár Ravdából, csak poros dűlő út vezet, hozzá, akárcsak Zuglóban. Minden nagyon jól ki van táblázva meg lehet találni, egyébként meg nem érdemes nagyon vásárolni, mert a "pékárús" pavilonokban minden finomság olcsón kapható, de az önkiszolgáló kajáldák is primák, van választék, csak egy kicsit sorba kell állni, de minden friss és finom.

Előzmény: Anti-Deák (44810)
rage. Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44811

+1  : nagy csoport megy és szeretnének egy helyen lenni.

Előzmény: stevie-13 (44808)
Anti-Deák Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44810

Had kérdeződjek még egyet! Nessebarban milyen élelmiszer bevásárlási lehetőség van?

gambl-R Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44809

Na, ez igy mar sokkal realisabbnak tunik! :-)

Előzmény: stevie-13 (44808)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 44808

érdekel, hogy miért tesznek sokan még mindig pénzt az utazásszervezők zsebébe, mikor ezt nem lenne muszáj.

1) nyelvtudás hiánya

2) önbizalom hiánya

3) helyismeret hiánya

4) rugalmasságot csökkentő faktorok (például gyerekek)

Így oké? :-)

Előzmény: gambl-R (44798)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44807

A szalloda csillagainak szama teljesen mindegy. Az esetek 90%-ban jobban jar az utas a sajat szervezessel.

Előzmény: Vahurka1 (44806)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44806

Nincs vita.

Te kinéztél magadnak egy 5*-os szállodát. Így ugyanúgy jársz az utazásszervezővel, mintha egy luxus autót vennél egy autószalonból; és mivel a kereskedők/szolgáltatók a luxuson tudnak a legtöbbet nyerni nem kell meglepődni a vastagon fogó ceruzán. A tenger az 5*-os szállodásoknak is ugyanaz, mint aki sátrazik..., ezért számomra kicsit pazarlásnak tűnik az 5* által kínált luxus, mert nincs idő kihasználni a szolgáltatásokat, maximum rossz időben lehet róla szó.

Személy szerint én inkább a közép kategóriát választom, mivel a tenger miatt megyek és nem a szállodai szolgáltatásokat szeretném  igénybe venni. Azért AI, hogy a gyerek miatt legyen választék + fagyi és innivaló.

Törökországba a párom egyik volt kollégája csak az 5*-os szálloda falai között maradt - az országból és a környékből nem látott semmit - lazán felszedett magára 15 kg-ot egyetlen hét alatt..., bizonyítva kihasználta az AI ellátást.

Előzmény: gambl-R (44801)
ircsó Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44805

Bocs! MM Millenium Travel

ircsó Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44804

Üdv  Mindenkinek,

s hátha most Én is segíthetek, mint Nekem is segített a fórumon "adnaw". Burgaszból a 10-es busz  megy ki a Napospartra. Nem messze van a repülőtér kijárattól a balra vezető úton kell menni ,körforgalom, az aluljárón át, s ott van a megállója a busznak, ami szinte óránként megy Nessebar, Napospartra.  7-vagy 8 leva! Tehát Balra, mert a jobbra vezető  úton Burgaszba megy a busz!! A m ásik lehetőség pedig amit találtam, 20 Eu-transzfer oda a MMtravel Kft által, aki egy lengyel központú cég, akik "csak" transzfert" is bonyolítanak! Egyébként a Google-ba beütve megtekinthető a buszmegálló is!!! Én is jövő szombaton megyek, még a közlekedést a Napospartra a reptérről nem döntöttem el!!

anci0419 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44803

Szia!

Robinsonnal voltunk naposparton sem az oda sem a visszaúton nem volt probléma. Vetítettek filmeket volt zene, 3-4 óránként megálltunk pihenni általában olyan helyeken ahol a mosdó használatért nem kellet fizetni. Gyerekkel voltunk (9év) vele sem volt semmi, nem nyavajgott, hogy mikor érünk már oda, meg pisilni kell, tudtuk nagyon jól, csak annyit kell inni hogy ne legyél szomjas.  A sofőrök és az utaskisérő is nagyon rendesek voltak, volt kávé (nescaffe) hűtött sör lehetett venni, a sör 250,- volt. A busz kényelmes, na jó 22 óra nem leányálom, de én aki nem tudok 10 percet a fenekemen ülni kibírtam és jövőre is csak busszal megyek, pedig a vesémmel gondok vannak, de nem vészes. A lényeg amikor megáll a busz bármikor és a határoknál is le kell szállni mozogni kell, meg pisilni!!!!!! Volt olyan utitársunk aki az egyiknél nem ment a mosdóba mondván neki nem kell, nem ivott sokat, hát bizony alig várta hogy a következő megállásnál rohanjon :) 

Szerintem a legjobb az ásványvíz, hányinger ellen : kóla!! de csak kortyolva és kevés.

Nekem is sokat segítettek itt a fórumon a kedves fórumtársak, akiknek ezúton is nagyon köszönök mindent!

Nagyon kellemes utazást kívánok!

Ha kérdésed van írj bátran!

További szép estét!

Üdv!

Előzmény: _MG_ (44782)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44802

A "kilatas-dolgot" meg plane nem ertem...

gambl-R Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44801

Eloszor is, az, hogy valamirol nem egyezik a velemenyunk, meg nem jelent vitat.

Masodszor, nem emlekszem, hogy mire nem valaszoltam neked.

Az en konkret peldam: A Neckermann az idei nyaralasunkat 250.000/foert adta volna. (1 het AI, Hotel Melia Grand Hermitage) Ugyanez maganszervezesben kozel a felebol kihozhato volt. En senkit nem akarok megteriteni, meg penzt sem feladatom sporolni senkinek, csak nem ertem... De ettol meg - ahogy irtam is korabban - mindenki tegyen belatasa szerint!

János 2 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44800

Próbáld ki mind a kettőt és fogod látni melyik milyen addig nem. Nem nekem válaszoltál, de én konkrét számsort írtam. Egyszerűen privibe nem jösz ki ennyiből azon a színvonalon. Az utazásszervező olyan kedvezményeket tud adni esetenként, amit a privi szférában /szállás étterem/ nem lehet elérni. Azzal az irodával itt nem utazik szerintem senki, kár ilyenre hivatkozni. Egyiptomba rendkívüli helyzet van a MALÉV csődbe ment épugy mint a SAYEUROP, de ez most itt senkit nem érdekel. Megértettük hogy Te mit szeretsz jobban, légyszíves Te is fogadd el, ha a másiknak más tetszik és ne zavarjon hova szórja a pénzét /esetleg a kevesebbet/

Egy konkrét számsort nem bánnám, ha leírnál, hogy jössz ki és hol, stb.

Írom én aki első netes privi foglalását 2003, vagy 2004-ben tettem Bulgáriában, közvetlen a tulajnál, és még fogom istenni így is úgy is. Nekem mindkettő tetszik, előny-hátrány. A kilátásra nem írtál semmit. Nem tetszik, nekem tetszik.

Üdv: János úgy látom csak vita lesz és ezért írtuk, hogy kár vitázni mert itt több nagy vita volt már ebből.

Előzmény: gambl-R (44798)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44799

Az ilyen lehetőségekről meg nem is beszélve...

Előzmény: il D co (44795)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44798

Vitáról szó sem volt, csak feltettem egy kérdést.Mert érdekel, hogy miért tesznek sokan még mindig pénzt az utazásszervezők zsebébe, mikor ezt nem lenne muszáj.

De természetesen mindenki úgy utazik, és arra költi a pénzét, amire, és ahogyan akarja. :)

Előzmény: Vahurka1 (44793)
János 2 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44797
Ne keresd. Felveszed a csomagot kiballaksz tiz percen belul jon.
Udv
Előzmény: Anti-Deák (44796)
Anti-Deák Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44796

Sziasztok!

Biztosan volt már a kérdés, de nem találom, Burgas reptérről Nessebarba menő buszok menetrendjét.

Köszönöm!

il D co Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44795

hátha vkit érint :/

Tisztelt Utasaink!

Sajnálattal tájékoztatjuk Önöket hogy a Best Reisen 2013 augusztus 16. naptól nem tudja folytatni utazásszervezői tevékenységét.

A magyar utazási piacot öt éve sújtó válság rendkívüli módon sújtotta az iparágat, így bennünket is. Különösen nagy veszteségeink keletkeztek az egyiptomi és tunéziai utazások terén, mivel 2011 januárja óta politikai válság sújtotta a két észak-afrikai desztinációt, amelyek tradicionális a legerősebb, forgalmunk többségét adó úti céljaink voltak. A szűkülő piac, a csökkenő fizetőképes kereslet, a kiélezett konkurencia-harc és a folyamatos árháború nem teszik lehetővé a gazdaságos működést. A folyamatos működés pénzügyi gfeltételei már nem biztosíthatóak.

Az általunk biztosított vagyoni letét összege 1,3 Mrd Ft, amely fedezi a külföldön tartózkodó utasaink hazautaztatását és az el nem utazottak teljes kártérítését. A Biztosítótársasággal haladéktalanul felvesszük a kapcsolatot és minden szükséges információt, adatot, egyéb segítséget megadunk a helyzet megnyugtató rendezéséhez.

Kérjük, hogy kárigényükkel mielőbb keressék meg a QBE Insourance (Europe) Limited Magyarországi Fióktelepe Ügyfélszolgálatát (1143 Budapest, Stefánia u 51, telefon (06-1)460 1400, e-mail: info@hu.qbe.com.)

A kialakult helyzetért szíves elnézésüket és megértésüket kérjük

Best Reisen Utazási Iroda

csakne68 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44794
Sziasztok
Érdeklődni szeretnék, hogy az idén van-e valami változás a hotel burgas beachbe? Mi az elmúlt évben nagyon jól éreztük magunkat, jövő héten indulunk újra.
Vahurka1 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44793

Szia.

Mindenki maga dönti el mi a fontos a számára, ezét valóban ne legyen vita.

Mi kifejezetten csak a nap stressz és a hajtás miatt fogjuk pihenősre a bulgáriai nyaralást és így az utazási irodát választjuk.

Számunkra több is van ezen kívül:

- kényelem,

- megbízhatóság / ár és minőség garancia,

- kedvezmények.

Mi idén már harmadszor voltunk utazási irodával ( 2x start utazás, 1 x neckermann) és másodszor vvoltunk az NBS-ben. Ez a szálloda a  szinte változatlan személyzettel (ami egyúttal garancia a minőségre), animátorokkal együtt nagyon bejött, az elhelyezkedése az egyik legjobb a Naposparton.

Önálló szervezéssel a tranzit szállást szoktuk megoldani Szófiában (Hotel Astra, Gorluboye Hache - már más a neve, The House) és nem volt rá panaszunk, ill. a Hache-ra igen a gyenge reggelire.

Előzmény: gambl-R (44789)
János 2 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44792

Bocs aképeket elfelejtettem "beilleszteni"

János 2 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44791

Üdv: Tekintettel arra, hogy próbáltam minkettőt én leírom. Nem tudom hányszor voltam, Bulgáriában az elmúlt 10 évben, de több min 10-szer. Ebbő két kivétellel magánszálláson, magánszervezésben. Most készülök harmadszor ALI ellátással, a repülőt én szervezem. Ez azért fontos mert így fele az iroda azonos repülős útjainak. Ha visszaolvasol 3-4 évet az ALi egyik legnagyobb ellenzője voltam, azonban próbálva változott a véleményem.

-Az úgynevezett elő és utószezonban /az idén júni 28-ig és aug 29-től/ az ár kedvezőbb. Aki decemberbe megvette az "én nyaralásomat" annak 45 000 Ft, nekem 58 000 Ft. Mondhat mindenki amit gondol az árakkal tökéletesen tisztában vagyok a szállás és étterem vonatkozásában is, már korábban tettem ide étterem árakat fel.

- Nincs gondom semmire és ha valamelyik kaja nem jó hozok másikat, étterembe ez pénzbe kerül. Ne mondja senki, hogy az éttermi kaja más, ugyanolyan tömegétkeztetés van a tengerparton -nyilván van kivétel mindenütt.

-Közvetlen tengerpartit választok így nem gond az ALI az ebéd semmi. A fürdőgatyára felveszek egy rövidgatyót, inget /ha vizes át lehet lent is öltözni lent is/

Mindössze ennyi,de nem is kell más. Én lustizni megyek nem kirándulni -bár az idén tevezem-, de kint is ha kell megiszok valamit.

Ezt látom, ha balra nézek ezt, ha jobbre, illetve reggel, mejd este. Nekem nem kell más.

Ez kerül 4 csillagos szállodába két főre repülővel kevesebb mint 160 ezer. Ez csökkenthető egy kis nagy ügyeséggek repjegy vonatkozásában -10 ezer, előbbi foglalással durván -26-27 000-rel, tehát 36-37 000-rel ez a legszerencsésebbek ára.

Ne nyissunk vitát fölösleges jó ígyis jó úgyis. Üdv: János

nitricircus Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44790

kényelem

gambl-R Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44789

Mindenféle rossz szándék nélkül kérdezem azokat, akik utazási irodával utaznak, hogy mi miatt tették le a vosukat egy iroda mellett, szemben mondjuk a magánszervezéssel?

Tényleg érdekel! :)

_MG_ Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44788

Szia

Köszönöm

Előzmény: rodore (44784)
_MG_ Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44787

Szia

Én szívesen venném az összefoglalót mint a szállodáról mint az útról !

Köszi

Előzmény: anci0419 (44024)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44786

Szia! nem szokott a tengeren esni az eső hosszabb idejig . Néha egy futó zápor de nagyon gyorsan tovább meg . Szerintem olyan 30 fok körüli a hömérséklet

Előzmény: nagyfer78 (44783)
Idlet Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44785

Sziasztok!

Hazaértünk. 1 hetet voltunk ami kevésnek bizonyult. Minden szempontból egy nagyon jó nyaraláson vagyunk túl. Azért a retro feeling megvolt, de ennyi kell. :) Köszönjük a sok segítséget jövőre vissza szeretnénk menni egy kicsit hosszabb időre. Utazás (Wizz) rendben volt, szálloda (NBS) szuper. Amit külön kiemelnék azok az animátorok. Szenzációsak voltak, végig volt gyerekeknek és felnőtteknek is program. Fórumtársék még ott vannak, de irigylem is őket.  

Üdv mindenkinek.

rodore Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44784

Szia! Elég kevesen válaszják a buszos utat innen. Itt egy topiktárs felajánlása: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126041958&t=9162096

Előzmény: _MG_ (44782)
nagyfer78 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44783

Sziasztok

Aug.23-n indulunk a Napostpartra autóval.

Az időjárás előrejelzés nem igazán "napos".

Tapsztaltabbakat kérdezném, hogy mennyire lehet ott rossz az időjárás ebben az időszakban?

Gondolom azért napokon kersztül nem eshet az eső, vagy 20-25C-ra csak nem hűl vissza.

_MG_ Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44782

Visszaolvastam már a fél fórumot. De nem igazán találtam infót a buszos utakról. (főleg a Robinson Tuors)

Milyenek a járatok a sofőrök az utaskisérők és az út maga. Ha valaki volt már ilyen szervezésben összefoglalhatna pár sorban.

Köszönöm

Kispofi Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44781

Nincs itt véletlenül valaki aki tudná a Dune Residence wifi kódját?

Jeff. Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44780

Magnoliában.

Előzmény: ren0012 (44777)
ren0012 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44779

Szia!

Köszönöm az infót.

Üdv Ren.

Előzmény: zsazsi30 (44778)
zsazsi30 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44778

itt közvetlen a tulajokkal tudsz kommunikálni, tehát tulaj függő, biztos van közte ilyen is olyan is, de alapvetően sztem nem gáz.

Én idén itt keresgéltem, kb. 30 emailből 10 válaszolt, korrekt ajánlatokat adtak (sztem) jó árakon. Amit végül foglaltam, egy magánapartman, egy angolul jól beszélő nőcié Nessebarban, mindent leleveleztünk, lefoglaltuk, nem kért előleget, ami nekem picit fura. 2 héttel az indulás előtt értesített vmi csőtörésről, visszamondta a szállásunkat. Hát ez meg ugye vagy igaz vagy nem, de ez ugyebár nem az oldal hibája. :-)

(amúgy meg ez volt a mi szerencsénk, mert így mentünk végül Csernomorecbe, ami -nekünk- sokkal jobb választás volt! :-))

Előzmény: ren0012 (44774)
ren0012 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44777

Szia!

Amúgy ti hol szálltatok meg?

Ren.

Előzmény: Jeff. (44775)
ren0012 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44776

Szia!

Nagyon tetszettek!!

Sok profi kép!!

Amúgy minden szép ami sozopolról van)))

Ren.

Előzmény: Jeff. (44775)
Jeff. Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44775

Szia Renátó!

Örülök, hogy megnéztétek, plussz még tetszett is!  : )

Előzmény: ren0012 (44772)
ren0012 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44774

Sziasztok!

Esetleg valaki foglalt-e már a bgstay.com oldalról?

Jövőre innen tervezek válogatni és foglalni.

Mennyire megbízható egy ilyen oldal?

Ren.

ren0012 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44773

Szia!

Rózsaolajat a legolcsóbban a következő helyen tudod megvenni:

Lemész a kikötőbe.

Ott elindulsz a tenger irányában.

Elmész a kikötő legvégéig a hullámtörőig és jobbkéz felől van egy kis bolt az egyik ház aljában.

Minden rózstermék ott a legolcsóbb.

Ha esetleg az a bolt már nem létezik akkor utazó megírja.

Tavaly még megvolt.

Előzmény: Nina28 (44755)
ren0012 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44772

Szia Jeff.

Köszönjük az összes csodás fényképedet!!!

Előzmény: Jeff. (44729)
ircsó Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44771

Lesznek ott még "bőven" magyarok, többek között Mi is péntek este indulunk a Napospartra!(Neckermann), remélem az idő kegyes lesz, bár néztem az ottani  előrejelzést , kánikula nem lesz, de talán fázni sem fogunk!!! Ti is érezzétek jól Magatokat!!!

Előzmény: _MG_ (44770)
_MG_ Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44770

Üdv,

Jövőhét pénteken indulunk a Robinson Tours szervezésében 10 napos utunkra.

Van még innen olyan aki akkor fog jönni vagy egyéb szervezésben de akkor lesz ott? :)

Jeff. Creative Commons License 2013.08.15 0 0 44769

"Épp indul északra (Burgasz, Neszebár, Várna)."

Biztos vagy benne? (Burgas-Várna)

Előzmény: mepetya (44723)
gambl-R Creative Commons License 2013.08.14 0 0 44768

OFF

Akkor javasolok egy meg olcsobbat: allj a Plaza lenti, vagy fenti parkolojaba! Az ingyenes. :-)

ON

Előzmény: Dydand (44760)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.14 0 0 44767

Szia! Ha szeretek kastély nézegetni akkor tudom ajánlani aRavadinovot. Ide belépő ellenében végig lehet nézni mindent pincétől a padlásig mindent. Szobákba bemehetek, Pávák a lábad közt szaladgálnak az udvar közepén van egy nagy to fekete -fehér hatyúk stb nagyon érdekes. Akkor Primorszko ahol nézelődni lehet vásárolni sétálni vagy Carevó. Vagy Kiten ez egy kis város. 

Előzmény: zoli913 (44762)
solozo Creative Commons License 2013.08.14 0 0 44766

Előzmény: bbg (44764)
bbg Creative Commons License 2013.08.14 0 0 44765

Szia,

Meglehetősen nehezen találtunk szabad parkolóhelyet Sozopolban, de persze nem lehetetlen. A kikötőnél van egy nagy fizetett parkoló, de az persze minden szálláshelytől távol esik. CBA melletti parkolóban van még mozgás, ott díj nélkül lehet parkolni, a tilosban megállást viszont egyáltalán nem ajánlom, még rövid időtartamra sem. A begyűjtőkocsik kíméletlenül összeszedik a rendetleneket, gyakori látvány a vontatott wágen. És az meg, ugye, senkinek nem hiányzik.

A kis utcákban, a lakóövezetben néha el lehet csípni szabad helyeket, de az általános gyakorlat az, hogy a kisebb szállodák/panziók, zimmer ferik előtt a vendéglátók úgymond lefoglalják a parkolóhelyeket, azaz kukákat, vizes palackokat tesznek az úttestre, járdára, mintegy jelezve, hogy kedves vendégeiknek kívánják fenntartani. Úgy gondolom, hogy teljesen illegális a közterület ilyesfajta elfoglalása, de nem kockáztatnám meg, hogy kéretlenül beálljak egy ilyen helyre.

Hogy mennyire volt biztonságban az autónk az utcán? Nem tudnám megítélni, minden esetre a hat nap alatt semmi nem történt vele. Az utastérben a babaülésen kívül semmit nem hagytunk, ezt ajánlani tudom. Megnyugtató volt, hogy olyan autók is rostokoltak az utcán, melyek a mienknek a többszörösét érték. Ez persze semmire nem garancia. Az őrzött parkoló a teljesen biztonságos (talán 8-9 lv volt egy napra a kikötőben).

Előzmény: zoli913 (44762)
bbg Creative Commons License 2013.08.14 0 0 44764

Figyelmeztetlek ugyanakkor, hogy Bulgária 2007-es EU-csatlakozását követően az ország területén fellelhető egyetlen unikornis faj, a rozsdásfarkú pettyes (unicornus balkanicus), a védett fajok listájára került, munkára fogása pénzbeli haszonszerzés céljából kifejezetten tilos, s megcsonkítását 4-től 6 évig terjedő homokszitálásra ítéléssel büntetik a Mentsük meg a Kék Ogrét Alapítvány által előirányzott törvények értelmében. Persze, EZ itt a Balkán, mindig lehet kiskaput találni ;-)

Előzmény: solozo (44763)
solozo Creative Commons License 2013.08.14 0 0 44763

A jelenlegi bulgáriai közlekedési törvények nem teszik lehetővé unikornis részvételét a forgalomban, veszélyes, kiálló alkatrész okán. Vállalkozásod csak akkor indíthatod, ha az engedélyt szimpla lóra (equus caballus), esetleg lefűrészelt szarvú unicornisra (nihilcornis) kéred. A török közlekedési szabályokat nem ismerem. Sok sikert!

Előzmény: szabozsolo 1 (44761)
zoli913 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44762

Sziasztok

Olvastam hozzászólásokban a parkolóhely kérdésről. Érdemes őrzött parkolót keresni, vagy utcán, szálloda parkolójában is hagyható az autó (francia, nem prémium márka)? Valószínűleg Sozopol lenne a cél.

Másik kérdés: Burgastól délre megyünk, jelenleg Sozopol az úticél, egyszer már voltunk, akkor bevált. Akkor ketten voltunk, most többen megyünk, az útitársak nem voltak még Bulgáriában, nem szeretnénk kisérletezni. Tudnátok opcionális úticélokat ajánlani? A cél az lenne, hogy esténként lehessen sétálgatni, stb, lehetőleg ne ugyanazt a néhány utcát lássuk. Google map-en nézegettem, Sozopolon kívül elég kis települések vannak, legalábbis úgy láttam.

Köszönöm

szabozsolo 1 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44761

Szeptemberben tervezem új vállalkozásom indítását a bulgáriai Carevóban . Unikornissal Isztambulba!Igaz nem hajó,de ló!Várom a jelentkezőket.

Előzmény: Afrikaans8 (44753)
Dydand Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44760

A pláza mellett szoktam megállni, jóval olcsóbb, mint itthon. A pontos árat most nem tudom, de jóval olcsóbb volt. ÉS igen: ez erősen OFF :D

Előzmény: gambl-R (44754)
halley Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44759

Hölgyek, Urak!

Olvasta már Valaki közületek a MOL kutaknál ingyenesen kapható "Stílus és Lendület" újság augusztusi számában lévő külföldi országokra vonatkozó figyelemfelhívó írásokat???

Annak is a Bulgáriára vonatkozó részét?

Nos, felháborító az író tájékozatlansága!

És az, hogy ezt tájékoztatásnak szánják, nos az méginkább felháborító!

Nina28 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44758

oké,  köszönöm a  választ :)

Előzmény: utazo idegen (44757)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44757

Szia! Szinte minden szuvenir boltban az Ó városban a kirakodó vásárban is nagyon sok helyen kapható rózsaolaj.Az ára az változó.

Előzmény: Nina28 (44755)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44756

Te szerencsétlen te még mindig ezen rágodsz szólj adok rágot .Egy kész szánalom vagy öregem na ennyit témát lezártam na helló.

Előzmény: Afrikaans8 (44753)
Nina28 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44755

Sziasztok!

Végre elérkezet a mi hetünk is :) Pénteken irány Sozopol... Egy kérdésem lenne, rózsaolajat hány leváért lehet kapni? és hol tudok venni Sozopolban? Már nagyon vártuk a nyaralást, nagy az izgalom. Ibusszal megyünk..remélem szerencsénk lesz és a buszon is sok fiatal lesz.. lehet esetleg már ott kicsit /bulizni/ :)

gambl-R Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44754

Azért Fehérváron sem parkolsz 90 forintért egy órát. Illetve, a belvárosban nem! Bár, ez nagyon OFF itt. :)

Előzmény: Dydand (44752)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44753

Én is lezártnak tekintem, azzal, hogy nem tudtad megnevezni a dezinformációd forrását.

Légből kapottnak tekinthetjük tehát azt az állításodat, úti tanácsodat, miszerint Cárevóból menetrend szerinti járattal lehet Törökországba jutni, és "ott a cárevói kikötőben" kell ezekre a szárnyas hajókra a jegyet megvenni. Semmi nem utal arra, hogy Cárevóból szárnyas hajón Törökországba át lehetne menni, sőt a kikötőben az ügyintézők ennek az ellenkezőjéről győztek meg minket.

"senki se érdekel amit közbe nyáladzol"

További illetlenkedés és szemtelen mocskolódás helyett én magamba néznék a helyedben.

Előzmény: utazo idegen (44747)
Dydand Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44752

A poén az, hogy nálunk én rendesen ki vagyok akadva ezektől a díjaktól! Fehérváron (ami azért "picit" nagyobb, mint Ajka) HARMAD ennyiért lehet parkolni...

Nem is értem miért csodálkozik bárki is azért, mert 1500 Ft-ért ŐRZÖTT parkolóban hagyhatja a kocsiját egy napra ;)

Előzmény: mepetya (44749)
Dydand Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44751

Akkor ügyesen váltottál! ;)

(amúgy én is a helyi Tescós M&M's nél tervezek váltani Ajkán)

Nekem viszont nem ér meg a nyaralásra szánt kb. 200 leva készpénz (6 nap, plusz én kártya-matyi vagyok - LIDL alapbevásárlás, Billa és CBA sajnos ott nincs) annyit, hogy utána kutakodjak (idő), elmenjek a váltóhoz (kocsi vagy busz) a tengerparton helyben megintcsak utána nézzek hol-mi olcsóbb (idő), hol érdemes váltani stb. , amennyit esetleg nyerhetnék vele. Inkább élvezem azt a 6 napot, amit ott lehetek, minden kötöttség nélkül! Mennyit nyernék ennyi pénzen? Max. 1000-2000 Ft-ot? Akkor nem 19000 a szállás közvetlen tengerparton ennyi ideig, hanem 21000. És akkor egy másodpercet sem törődtem azzal, hogy "váltási kényszerem" legyen, hanem csak a pihenésre koncentrálhatok, és nekem ez a (NAGYON) fontos.

Erre gondoltam, amikor írtam a nyereségről ;)

Plusz én -hűha! nem is merem leírni- 23 éve voltam utoljára Neszebárban, azaz nekem nagyon nem releváns az, hogy "jövőre is lesz nyár", így nem kell visszaváltani semmit. Én -ha vissza is térek valahová, az nem a következő évben történik (kivéve Londont, oda évente minimum el "kell" zarándokolnom, de az inkább kirándulás, mint nyaralás nekem  ;)

Jó légy, üdv: dy

Előzmény: mepetya (44748)
balzsoma3 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44750

Szia Manikó 749!

Köszönjük szépen tényleg szuperul éreztük magunkat. Három kiskorú gyermekkel inkább a gyerekeknek kedveztünk, de mi is nagyon jól mulattunk. A szálloda nagyon jó a mi igényünket maximálisan kielégítette. Tágas volt a szoba babaággyal mindenki kényelmesen tudott aludni. Napi takarítás teljesen kielégítő, de kell is mivel rengeteg homokot felvisz az ember magán zuhanyzás után is. A 7 éjszaka alatt egyszer ágynemű és törölköző csere is volt. Az ellátás kítűnő a burgas beach hotelben fogyasztható el a nap bármely szakában és órájában tudsz valahol enni és rengeteget ínni. Nagyon finomak voltak az ételek, egyedül a levesek nem a magyar ember szája íze. A sör inkább nőies de nagyon finom, viszont a sétáló utcán is ilyet kaptunk drága pénzért. A koktélokból viszont nem sajnálják az alkoholt. Ezen a környéken szerintem nagyon jó szálloda a fekvése miatt is, nagyon közel van a part, tehét akár a medencéknél akár a perton pakoltok le nagyon hamar elérhető az all ink. ellátás. A medencéknél 10-től este 11-ig nagyon sok programot szerveznek az animátorok, akik igencsak jópofa fiatalok, gyerek programok és felnőtt sport programok is vannak. Felejthetettlen élményben volt részünk, biztosan nektek is nagyon fog tetszeni. Bármit szeretnél kérdezni írj nyugodtan megpróbálok hamr válaszolni. balzsom3

Előzmény: Manikó749 (44549)
mepetya Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44749

Egyébként egyetértek én is. Tényleg nem mondhatjuk, hogy drága a bolgároknál a parkolás az itthoni viszonyokhoz képest.

Szozopolban, július elején, amikor odaértünk 3-5 leva volt a napidíj a parkolókban a Kavaci környékén.

A kikötőben is 5 leva volt a napi. Node következő héten már átírták 9 levára. Ugye, ha a szezon egyszer beindul...

Előzmény: Dydand (44746)
mepetya Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44748

Kezelési költség??? Én olyant nem ismerek pénzváltásnál, szerencsére. Nem volt olyan rajta. Csak az árfolyam játszott.

EUR/HUF 293,9

BGN/EUR 1,953

Volt itt Veszprémben a TESCO-ban akkor leva is 156 körül.

Előzmény: Dydand (44732)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44747

Öreg! Többen mondták már ,hogy csinálj magadnak valami forumot ahol beszolhatsz magadnak. Vedd észre magad senki se érdekel amit közbe nyáladzol.Ha én felelőtlen dezinformácioval vagyok itt akkor te mvel vagy itt. Nem akarok veled meccselni. De azért a nagy sajnálatott levágtad jo csináltad. Én a témát lezárnak tekintem.

Előzmény: Afrikaans8 (44735)
Dydand Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44746

Egyetértek! Hogy ne csak fővárosi példa legyen írok egy vidékit is (Ajka):

óránként 280 Ft, napi 10 órára. Ez 2800 Ft naponta. Itthon, vidéken, ami nem is frekventált turista központ.... és ez is majd' a duplája egy világörökség részének tekintett tengerparti helynek.

Előzmény: stevie-13 (44738)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44745

Nem cáfolatképpen tettem be az infót.

Előzmény: marci3_ (44744)
marci3_ Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44744

amit fényképeztél azok a sjatok hol kgosak?

mert akinek irtál az kgos árat irt...

Előzmény: Afrikaans8 (44743)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44743

"kaskaval sajt 8.10-9.30kg több fajta"

Az aktuális árak, legalábbis az egyik primorszkói közértben:

Kecske: 4,64/db (брой)

Juh: 6,50

Tehén: 4,48

Előzmény: borbugyan (33389)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44742

Köszi :)

Előzmény: solozo (44741)
solozo Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44741

Szerintem meg csak a saját nevedben...

Előzmény: ltcrr (44731)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44740

Jav.: siránkoznék (elütés)

Előzmény: Afrikaans8 (44735)
marci3_ Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44739

mi örzött parkolón kivül parkoltunk rögtön a nessebari örzött parkoló mögött, a tulajnak volt 2 bérelt helye ott egyiket odaadta mivel rögtön ott laktunk 2 házzal beljebb.

Előzmény: stevie-13 (44738)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44738

Ami hozzatennem egy kicsit unszimpi lehuzas, sztem masok szerint is...

Budapest belvárosában 440 ft a parkolás óradíja, a fizető időszak 13 óra, tehát naponta 5720 forintot fizetsz (csaknem 40 levát), mindezt őrzés nélkül. Ehhez képest egy őrzött parkolóban napi 10 leva egy kiemelt tengerparti üdülőhelyen szerintem nemhogy nem lehúzás, hanem kifejezetten kedvező árfekvés :-)

Neszebár egy élő város, a város szélén lakótelepekkel. Ezeknek is vannak saját, őrzött parkolóik, úgy gondolom napi 3-5 levát számolnak fel. Konkrét címet nem tudok mondani, de amikor hasonló cipőben jártam, különösebb rákészülés nélkül 10 percen belül találtam szimpatikus helyet.

Az őrzött parkolón kívüli parkolást nem találom valami jó ötletnek.

Előzmény: diosdilanyok (44734)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 44737

Még néhány kép a szinemoreci Butamjata strandról:

Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44736

Megtiszteltetésnek veszem, hogy persona non gratának számítok egy ilyen mentalitású társaságban.

Előzmény: ltcrr (44731)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44735

Ha én egy olyan alak lennék, aki felelőtlen dezinformációval lát el hozzá tanácsért fordulókat egy nyilvános utazási fórumon, és amikor ezt a helyszíni tapasztalatok alapján számon kérik rajta, még neki áll följebb, sőt még gúnyolódni próbál, én is siránkoznák. Saját magamon.

Előzmény: utazo idegen (44718)
diosdilanyok Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44734
Hat Janos,

ha tudom, masra koltom azt a 15e ft-nyi levat, mert nagyjabol nem erdekel h a varos melyik felen all a korosodo autom, amit egyebbkent imadok.

Szoval ha Janoson kivul is vki hozzaszolna, otletelne, azt szivesen vennem, de szerencsere nem ver foldhoz ez az osszeg, tehat kifizetem ha nincs mas megoldas.

Ami hozzatennem egy kicsit unszimpi lehuzas, sztem masok szerint is...

Szep estet! :)
Előzmény: János 2 (44728)
mbatvh74 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44733

Sziasztok!

Ha valaki 4 fővel (vagy kevesebbel) szeptember 14-én szeretne  (Burgasztól Békéscsabáig) hazajönni a Nesebar expressz vonattal, jutányos áron lenne jegyem (mi repcsivel jövünk, viszont a vonatjegyet oda-vissza ki kellett fizetni). 

Dydand Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44732

Értem én, hogy mit szeretnél mondani.

És az itthon váltott eurónak, plusz a kint euróból váltott levának mennyi volt a kezelési költsége egy-egy alkalomra, mert ezt nem írtad ? ;)

Előzmény: mepetya (44722)
ltcrr Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44731

Innen nem takarítanak el, de like-olni sem fog senki. Biztos ott is meg voltak az okok. Jobb, ha magad mész. Persona non grata.

Előzmény: Afrikaans8 (44715)
onobody Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44730

Egészen pontosan 151.802 Ft-ba került a készpénzfelvétel MKB mastercarddal július elején Bulgáriában az eur/huf 299 volt akkor.

Viszont egyszerre csak 400 levát lehet kivenni, ha jól tudom minden pénzfelvétel 8 euro körül van, bármennyit is veszel fel.

Ez a 8 euro már benne van a 151.802-ben, 400 leva kivétel esetén.

A pénzváltókba lehetett forintot is váltani, de az árfolyamot nem láttam.

Előzmény: szuro52 (44705)
Jeff. Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44729
János 2 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44728

Ne értsetek félre, ezen akartok spórolni? Nincs mit hozzáfűzni!!!

Előzmény: diosdilanyok (44726)
ircsó Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44727

Köszönöm "adnaw" a segítséget, még aktuális! Köszönöm a segítséget! Szeretettel üdvözöllek!

diosdilanyok Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44726
Koszonom a cacat keresni fogom! :)

Neszebarban tud vki olcsobb parkolast mint 10 leva/nap? Tudom nehany hotelban "ingyenes", de a mienkben ennyi... Az utcan talan 8leva/nap volt tavaly...
mepetya Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44725

Sziasztok! Sajnos az idei üdülésünk is eltelt hamar. Az úticél mindig a Kavaci kemping Szozopolban. Odafelé úton általában megpihenünk valahol  Szófia környékén, hogy legyen egy kis időnk az ország belsejét is megismerni. Idén Szófia Dragalevci városrészében a Hófehérke (Snejanka) hotelban szálltunk meg  (júl.14). Nem egy nagy eresztés, de aludni jó és 25 euró volt négyünknek. Szófiában váltottunk levát 1.95 árfolyamon. Szozopolban hét közepén is csak 1.93. Kicsit bementünk a Vitosha bld-ra, megnéztük a "híres" Bojkó bácsi éttermét. Láttuk az elnöki palota előtt az őrségváltást, a gyülekező demonstrálókat, meg a rengeteg rendőrt, ahogy hűsölnek a korláton ülve a török fürdő előtt. Lefelé többetek javaslatára Plovdiv került sorra. Nekem nagyon tetszett. Sok a látnivaló és a szép régi ház. Iskolai emlékeimből az jött elő, hogy Plovdiv egy nagy koszos iparváros, de már látom, hogy ez nem igy van. Burgyasz felé menet a tükörben láttuk, ahogy éppen leszerelik a sárga "Szófia" terelő táblákat az autópálya mellől. Már nem kellett felmennünk Karnobat felé, épp készen lett a pálya a tengerig. A Kavaci kempingben nem sok minden változott, a rémhírek ellenére az árak is a tavalyiak (felnőtt 6, gyermek 3, autó 5, sátor 6 leva) A személyzet is a régi, erősen alulfizetett. Mikor eljöttünk épp sztrájkhoz készülődtek. Ottlétünk elején kicsit hűvös volt a víz és a levegő is, de a második héten már kánikula lett. Egy este volt, amikor pulcsit kellett venni. Azért a bolgárok fázósabbak, mert ők általában este és reggel is nagyon beöltöznek. Idén is voltunk jópáran a kempingben magyarok. Többükkel már negyedszer vagyunk ott egyidőben. A bolgárok közül is sok a visszajáró, ismerős arc, aki már köszön is, ha meglát.

Szozopol még mindig szép. Az óváros bejáratánál a "vasmacskánál" a fehér templom mellet most valami új ásatás folyt, a munkások egész nap rakták a régi falakat. Úgy mint nálunk, a bolgároknál is sok városközpont szépül meg EU-s pénzekből. Ezt láttam Plovdivban és Szozopolban is. Szozopolban árak sem nagyon változtak a tavalyiakhoz képest. 25 levából négyen meg tudtunk vacsorázni sörrel, üdítővel együtt. A strandok közelében 5,5-6 leva körül adták a 3 fogásos menüt. Csapolt Ariana sörhöz már hozzá lehetett jutni 1,40 leváért is. A nagyobb vásárlásokat az újvárosban a CBA-ba szoktuk ütemezni, vagy a gödörben az ARO boltba (Kali Shop), mert ezeken a helyeken lehet kártyával fizeni.

Csernomorec még egy fokkal olcsóbb. Érdemes átugrani körülnézni.

Hazafelé aztán mentünk egyhuzamban. Idén 16 órásra sikerült a hazaút. Volt fél óra plusz Kalotinánál másfél óra pedig Tompánál a sok Mehemed miatt. Iszonyat, mi megy ott. Ha hagyod, simán kitol oldalról a sorból a kocsijával és még neki áll feljebb. Szerencsére megúsztuk sérülés nélkül. Ismerőseinknél az egyik tükör és a lakókocsi oldala bánta. A szerbeknél megállt az idő. Az utakon az építkezések (Újvidéknél, a Beska hídon, Belgrádnál, Dimotrivgrádnál) ugyanott tartottak, mint tavaly. A még nem aszfaltos "új" pályatestet már a gaz verte fel.

Kicsit pihenünk, aztán januárban már kezdhetünk újra készülődni.

jasmin33 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44724

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit: 2 szabad hely lenne az autónkban, fejenként 15.000.- Ft oda-vissza. Obzorba készülünk, már voltunk ott és nagyon klassz hely, csak ajánlani tudom mindenkinek! Szállást ott keresünk, mert mindig vannak szabad szobák nagyon olcsón. A településen belől minden elérhető gyalog pár perc alatt.  Augusztus 20-a után indulnánk!

Elérhetőség:  jasmin33@citromail.hu     Ide írjatok!!!!

mepetya Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44723

Szárnyashajó Szozopolban. Épp indul északra (Burgasz, Neszebár, Várna).

Jár még Szozopol és Neszebár között egy kalózhajó is.

Előzmény: Jeff. (44680)
mepetya Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44722

"És rengetegen abban a hitben vannak, hogy milyen jól jártak..."

Akkor a tények:

Idén itthon váltottam eurót, majd Szófiában levát, így 150 forintért lett levám.

Amit ott kártyával vásároltam, azt a bank 154-156 forintért számolta.

Ha már ki is kellett volna vennem ott pénzt, akkor a pénzkivételi díjak miatt 156-158 forintba jött volna.

Tavaly az Unicredites kártyára ingyen volt a pénzkivét, így nem vacakoltam az euró váltással.

A visszaváltással meg szintén nem foglalkozom, mert hát jövőre is lesz nyár. :)

Nekünk már az évek alatt kialakult, hogy mennyi kp-re van szükségünk a 2 hét alatt. Tudom, mi az amit kártyával vehetek (pl. tankolás, matrica) és mi az, amit csak kp-re (pl. szállás, éttermek, souvenir) A nagybevásárlást idén megoldottam lefelé útközben a burgaszi LIDL-ben kártyára (karton tej, karton víz, karton sör, stb.)

Igaz Jeff, mérlegelni kell, hogy kinek miből mennyi a megfelelő.

Előzmény: Dydand (44708)
onobody Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44721

Igen?  Nem tudtam...  , jó látni hogy vannak magyar cégek akik meg tudnak állni a lábukon külföldön is.

Olvastam hogy CBA is van Bulgáriában, bár én Várnában nem láttam egyet sem. MOL kutat viszont többet is.

Hatalmas bevásárlóközpont is van Várnában, a Grand Mall, bár én jobban szeretem a helyi erők üzleteit.

Az operaház mögötti piacot ajánlom mindenkinek, az isteni gyümölcsök és zöldségek mellett mindenféle

ajándékcuccokat és régiségeket is árulnak. 

Előzmény: stevie-13 (44720)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44720

Amúgy Fornetti is van Várnában, ezen meglepődtem. :)

Fornetti mindenhol van Dél-Kelet Európában, Albániában és Koszovóban is.

Előzmény: onobody (44719)
onobody Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44719

Ja...  még annyit, hogy várnában van az OTP-nek fiókja, gondolom ott olcsóbbna lehet saját kártyával pénzt kivenni.

Két fiókot is láttam, az egyik a Knyaz Borison van, a másik valahól az óvárosban. 

Amúgy Fornetti is van Várnában, ezen meglepődtem. :)

utazo idegen Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44718

Ó szegényke!!! Mindjárt sírok

Előzmény: Afrikaans8 (44715)
onobody Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44717

Várnában nem nagyon emlékszem kiadó magánházakra. Szálloda rengeteg van a városban, tengerre néző szobákkal is. :)

A primorski park északi részén a delfinárium környékén vannak kisebb apartmanházak parkosított környezetben, amik közel vannak a tengerhez.

Én az óvárosi részen szálltam meg nemrégen, de az vagy 500-600 méterre van a parttól, a teraszról a kilátás egy bankra nyílt.  :)

utazo idegen Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44716

Szia! Szerbiában csak az Euro Dizelt vegyétek mert van még egy de D2 vel jelőlve azt meg munkaképekbe szokták tankolni mivel rosszabb mínőség. Az autópályát átadták Burgaszig.Jobb az Euro - Leva. A cacára gondolsz? szerintem halsütödében meg étteremben.

Előzmény: diosdilanyok (44714)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44715

"Miért is kell más neveken írogatni ebben a topikban? Itt sokan évek óta fenn vannak variálás nélkül"

Például azért, mert csak a nyelvészeti topikok bizonyos szekciójában vagy 8-10 nickemet eltakarították annak idején. Amúgy ha megnézed, ezen a nicknevemen is már csaknem 13E hsz.-t írtam. De olyan is van, hogy valaki elfelejti a jelszavát, tönkremegy a gépe, ami a jelszót tárolta stb...

Előzmény: ltcrr (44712)
diosdilanyok Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44714
Sziasztok Bulgariaba jaro tarsak! :)

Vissza vissza olvasgattam a forumot, ez a legjobb, legnagyobb, leghasznalhatobb forum a placcon, igy en is hozzaszolnek.

Tavaly augusztusban voltunk kiscsaladunkkal Nessebarban, csodalatos 10 napot toltottunk el ott. Akkor inkabb csak henyelos, max ovarosba jarkalosak voltunl, iden tervezzuk bejarni a kornyeket.
Igy szeretnek tisztelettel kerni javaslatokat, h hova erdemes mennunk, milyen erdekes helyek, varosok, strandok vannak a kozelben (50km) amit nem erdemes kihagynunk.

pl. olyan sult kishalat hol tudunk enni? Tavaly nem lattam sehol, mondjuk annyira nem is tertunk le a turista utvonalrol. :)

Tovabba az uttal kapcsolatban erdekelne, hogy van e vmi valtozas a szerb-bulgar utvonalon? Az hianyzo autopalya reszt atadtak a gugli szerint, ezt megerositene vki? A szerbeknel ha jol emlekszem volt az eurodiesel mellett egy masik olcsobb diesel uzemanyag is, errol van vkinek tapasztalata?

Penzvaltassal/hasznalattal kapcsolatban tavaly nessebarban en a kovetkezoket tapasztaltam: legjobb a kartyas vasarlas, az elszamolas szerint mindig olcsobban jottem ki, mintha euro-levazok. Nessebarban a penzvaltokban siman erdemes forintot is valtani, mert ugyanugy jossz ki montha itthon eurot veszel es utana ott bevaltod. Van egy rakas valto, korbe kell jarni, nem az elsonel valtani. Tavaly mastercarddom volt iden visaval utazom, bizom benne hogy ugyanugy elfogadjak a nagyobb kutaknal, ahogy tavaly is (omv, lukoil).

Ha barki hozza tud szolni, nagyon megkoszonem, mi aug 20 utan leszunk bulgariaban, amit mar nagyon varunk. Mindenkinek tovabbi szep nyarat! :)
János 2 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44713

Látom a szállást helyben foglalod és fizeted. Erre a 100 euró -szállástól függően- szűkös lehet.  Én egy kicsit kevésnek tartom a készpénzt teljes kártya használat mellet is. Egyébként nem igazán értem ez az egész dillemmát ezen se nagyot bukni se nagyot nyerni nem lehet. Egész nyáron legfeljebb buksz vagy nyersz 10-15 Levát. Tranzakciós díj mindig van - bolgár bankban az eladási és vételi szinte egyforma -az itteni kis pénzváltók árfolyama sem rossz -szerintem. A kettő célszerű kombinációját javaslom. Legalább is én így szoktam, a készpénzfelvételemnél kizárólag a tranzakciós díjat fizetem. Tégy belátásod szerint.

Előzmény: szuro52 (44711)
ltcrr Creative Commons License 2013.08.12 0 0 44712

Más neveken elég sok utazási infót, beszámlót megosztottam ebben a topikban, kizárólag személyesen megélt tapasztalatok alapján.

Miért is kell más neveken írogatni ebben a topikban? Itt sokan évek óta fenn vannak variálás nélkül.

Előzmény: Afrikaans8 (44689)
szuro52 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 44711

Köszönöm válaszod!

A délutánom, estém ment rá, de megszületett a döntésem.

Veszek 50 levát, viszek kb 100 eurot és bankkártyát.

A szállást kint megkeresem, ha esetleg addig valaki nem ajánl valamit.

Köszönöm!

Előzmény: Jeff. (44707)
szuro52 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 44710

Köszönöm válaszod!

Ezt az évet átolvastam, régebbi nem érdekel, de máshol is körülnéztem.

Sok értékes infóhoz jutottam, igaz főleg más témában.

Előzmény: gambl-R (44706)
Dydand Creative Commons License 2013.08.11 0 0 44709

Elnézést, most én is rosszul írtam ;)

Tehát:

"Ehhez képest rengeteg helyen (itt is sokszor) olvasom, hogy veszünk itthon eurot (ELADÁSIN), majd beváltjuk az adott országban (VÉTELIN), plusz megfizetjük a tranzakciós illetéket, mert ott milyen jól váltják. "

A különbségeket vastaggal kiemeltem ;)

Előzmény: Dydand (44708)
Dydand Creative Commons License 2013.08.11 0 0 44708

Egyetértek Veled!

Rengetegen itt is váltanak, hogy ott is válthassanak, csupán a tranzakciós költségekről (plusz a váltási árfolyam-különbségekről) feledkeznek meg. Mi évente többször megyünk külföldre (nem csak Bulgáriába, persze). Mindig visszük magunkkal az adott ország valutáját, és annak függvényében veszünk itthon, hogy mit is tervezünk: étkezések, belépők, piac, helyi kisboltok stb.  Azaz olyan helyeken, ahol nem fogadnak el kártyát. 

Ehhez képest rengeteg helyen (itt is sokszor) olvasom, hogy veszünk itthon eurot (vételin), majd beváltjuk az adott országban (eladásin), plusz megfizetjük a tranzakciós illetéket, mert ott milyen jól váltják.  És rengetegen abban a hitben vannak, hogy milyen jól jártak...

Előzmény: Jeff. (44707)
Jeff. Creative Commons License 2013.08.11 0 0 44707

Örök kérdés: Euro vagy kártya.

Sokan esküsznek az € kivitelére, melyet Forintért itthon vásárolnak meg kisebb-nagyobb árfolyamkülönbséggel. Majd kint ismét átváltják egy másik pénznemre. A megmaradt pénzt ismét visszaváltják.

Bizonyára nem kevesen vannak azok, akik nem figyelik az átváltók kondícióit, pl. a No Comission (nincs átváltási jutalék) feliratot.  Így halmozzák az esetleges plussz költségeket. Az Euro kivitel érthető, ha nincs bankkártyája a tagnak. Plasztik tulaj esetén felesleges ezt a tortúrát végigjátszani, hiszen egyenlőre még ingyenesen vásárolhatsz (benzin, étterem, üzlet, stb.)  OTP kártyával és "kedvező" feltételek mellett juthatsz ATM-ből a megfelelő pénzmennyiséghez. De érdemes egy kalkulációt is végrehajtani és megnézni, hogy milyen költségeket lehet minimalizálni esetleg  mindkét "módszer" kombinálásával.

De mérlegelje mindenki saját szája íze szerint, mert kinek mi a jó...  : )

gambl-R Creative Commons License 2013.08.11 0 0 44706

Kicsit visszolvasol, és mindenre választ kapsz! :)

szuro52 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 44705

Sziasztok!

Én most regisztráltam, de előtte már olvasgattam a hasznos infóitokat.

Még nem jártam Bulgáriában. Szeptember elején repülünk Várnába, 1 hétre a párommal.

Repjegy oda-vissza megvan.

Akár mennyit netezek, még mindig nem tudom, eurót vigyek v. kinti atm-ből vegyek levát

(OTP kártya - DSK atm).

Én nem szeretném zajos szállodába vagy apartman szálláson eltölteni ezt az 1 hetet. A Horvát tengerparton 1-2 óra alatt mindig találtam magánvillákban kiadó apartmant.

Bulgáriában is így van? Megköszönöm segítségeteket, de ha valaki Várna körzetében, konkrét

címmel rendelkezik (magánszállás, csendes, kulturált, tengerre néző kilátás, reggeli nem kell)

az király lenne!

Segítségeteket előre köszönöm!

Dydand Creative Commons License 2013.08.11 0 0 44704

Remélem tényleg vége ennek a civakodásnak, így újra felteszem a kérdéseim, hátha valaki tud ötleteket adni:

Pár kérdésem a Neszebárt megjártaktól:

- tudtok ajánlani helyi kisboltokat, amik tényleg helyi termékeket árulnak? Élelmiszerre gondolok, nem rózsaolajra ;)
- olyan városszéli/városbéli kis eldugott éttermeket, amik jól főznek? A kikötő és a piac oké, de máshol esetleg? Nem a sétányon és a félszigeten lévő turista-dolgokra vagy cseh, mexikói kajáldákra és gyrosokra gondolok.

Ja, és a fentiek inkább a ravdai részre vonatkoznak, mint Neszebárra, de az a rész is érdekel!

Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44703

Nem, nem Maxwal, ennyire nem belterjes a fórum... de részemről befejeztem.

Előzmény: utazo idegen (44702)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44702

Szerintem is hagyjuk abba  a cseszegetést ok? Maxwval?

Előzmény: Afrikaans8 (44699)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44701

Stevie igazad van váltsunk témát

kudamaci Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44700

Eurót :) 

Előzmény: stevie-13 (44698)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44699

A neten próbáltam ellenőrizni állításod valóságtartalmát: kerestem volna, hogy milyen időközönként indulnak a szárnyas hajók Cárevóból. Miután nem találtam semmi erre vonatkozót, de továbbra is tetszett volna a hajós átjutás lehetősége, lementünk a cárevói kikötőbe, annál inkább, mivel Szinemorec felé haladtunkban arra vitt az utunk. Keservesen csalódnunk kellett azonban az általad keltett híresztelésben: onnan csak saját hajóval tudtunk volna kifutni a tengerre, olyasmit meg nemigen hurcol magával utánfutón a Bulgáriába látogató turisták többsége, illetve nem tart ott kéznél egy yachtot erre a célra.

De miután ilyen szépen kikerülted ismét a választ, el is köszönök tőled. Pá. Az én történetem a megbízhatóságodat illetően ennyi volt.

Előzmény: utazo idegen (44692)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44698

Megosztom a titkomat a lényeg az hogy én nem interneten keresem a dolgokat és úgy írom le egyszer internet egyszer ezt mondják gyorsan közlekedsz mivel személyesen ott voltunk rokkonokal . De te mindent tudsz ugye ? Nagy a mellény!!!

No, akkor váltsunk témát.

Mit érdemes vinni, levát vagy eurót?

Előzmény: utazo idegen (44696)
Jeff. Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44697

...én is azt írtam...

János 2 hsz-át erősítettem meg a részemről...

Előzmény: utazo idegen (44695)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44696

Megosztom a titkomat a lényeg az hogy én nem interneten keresem a dolgokat és úgy írom le egyszer internet egyszer ezt mondják gyorsan közlekedsz mivel személyesen ott voltunk rokkonokal . De te mindent tudsz ugye ? Nagy a mellény!!!

Előzmény: Afrikaans8 (44690)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44695

A jános 2 feltette a menetrendet ott Szozopol és Nessebar van sőt még a kkíkőtöbe is lementem a Burgaszi út kihuzva.

Előzmény: Jeff. (44680)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44694

Akkor meg van a MAXWAL!!!!!!!!

gradinar Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44693

Ez nem pár ember külön bejáratú fürdőmedencéje, ahol nyugodtan mehet a valós és valótlan elemeket tartalmazó mesélősdi.

Akkor hadd javasoljam, hogy nyiss magadnak egy ilyen topikot, es a tovabbiakban ne ide irogass, hanem oda. Satisfaction guaranteed.

G.

Előzmény: Afrikaans8 (44689)
utazo idegen Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44692

Öreg valami nem stimmel az elöző hozászolásodban még azt írtad,hogy a neten nézted meg a másik szólásodban meg azt mondtad ,Hogy neked azt mondták. Most melyik az igaz? Mond már el ? köszike

Előzmény: Afrikaans8 (44691)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44691

Semmi sem kötelező. Én leírtam, amit ott a cárevói nemzetközi kikötőben nekünk mondtak, és ennyi.

Előzmény: milva07 (44687)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44690

Nem a hozzászólóra kerestem rá, hanem a Bulgária és Törökország közötti menetrend szerinti hajóösszeköttetésre. S mivel nem találtam semmi érdemi információt a neten ezzel kapcsolatban, a Cárevóból szárnyas hajón való átjutás lehetőségét természetesen kezdettől fogva igen nagy fenntartásokkal kezeltem. A dolog lényege azonban nem ez. Egyszerű kérdést tettem fel arra vonatkozóan, honnan származnak az érintett olvtárs információi a cárevói hajóindulásról és jegyvételről. Mára tudomásul vettem, hogy nem akarja megosztani velünk a titkait, és napirendre tértem a kérdés fölött, mindannyiótok örömére.

"Kb félórás rákészüléssel meg lehet ismerni egy topikot, kik a törzstagok, kitől milyen minőségű infó várható"

Csak egy egyszerű javaslat: a megbízható és szavahihető törzstagoknak a jövőben nem ártana erőteljesebb kontrollt gyakorolni az itt elhangzó utazási tanácsokat illetően, pláne egy ilyen fajsúlyosnak tekinthető kérdésben. (Megkérdezhetném még, hogy mikor és mely városból közlekedtek utoljára szárnyashajó-járatok az említett két ország között... A 60-as években?)

Előzmény: stevie-13 (44686)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44689

"Ez nem ügyfélszolgálat, ahol számon kérhetsz bármit, hanem egy utazási topic"

Ez nem pár ember külön bejáratú fürdőmedencéje, ahol nyugodtan mehet a valós és valótlan elemeket tartalmazó mesélősdi.

"Ha bárki téves infót írt be ide, azt minden bizonnyal tévedésből, de jó szándékkal tette"

... és a török határzónát jelző tábla láttán még azt is hozzáteszi, hogy ott kell megváltani a szárnyashajó-jegyeket a micsurini kikötőben.

"pár napja jöttél, és azóta szarral dobálózol" 

Más neveken elég sok utazási infót, beszámlót megosztottam ebben a topikban, kizárólag személyesen megélt tapasztalatok alapján.

Előzmény: áim (44685)
HENZA103 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44688

Én írtam beszámolót a 31544 hozzászólásomban utazásunkrók Románián át Bulgáriába. Előttem leírták már az út és egyéb díjakat, de ha érdekel, konkrét kérdésre szívesen válaszolok. Mi Arad - Temesvár- Pitesti - Bukarest - Giurgiu - Ruse útvonalon mentünk, Szeben nem esett útba, ez valamiért kitérő lenne nektek?

Előzmény: iteiva (44678)
milva07 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44687

Ez esetben én is bátorkodom megjegyezni, hogy sem diplomamunkáról se PhD-ről nincsen szó, amihez ezt csatolni kellene. Szerintem. Ezzel részemről lezártnak tekintem a témát.

Előzmény: Afrikaans8 (44684)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44686

Milyen alapon osztogat valaki félrevezető tanácsokat egy utazási fórumon, amikor akadhat, aki emiatt nem két fillért dob ki az ablakon?

Az ember nem hisz el akárkinek akármit.

Ha fontos dologról van szó (mondjuk sok pénz múlik rajta), akkor érdemes visszaolvasni a topikban, esetleg direktbe is rákeresni a hozzászólóra.

Kb félórás rákészüléssel meg lehet ismerni egy topikot, kik a törzstagok, kitől milyen minőségű infó várható, kétely esetén direktben rá lehet kérdezni egy infóra - egy dolgot nem lehet: teljesen készpénznek venni akármilyen állítást, amit az ember egy ilyen fórumban olvas.

Előzmény: Afrikaans8 (44683)
áim Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44685

Na most lehet, hogy kitiltanak :)

Figyu! Szerintem húzzál innen a jó büdös francba!

Ez nem ügyfélszolgálat, ahol számon kérhetsz bármit, hanem egy utazási topic, ahol az emberek megosztják az infóikat egymással NORMÁLIS hangnemben.

Ha bárki téves infót írt be ide, azt minden bizonnyal tévedésből, de jó szándékkal tette.

Te viszont ő pár napja jöttél, és azóta szarral dobálózol.  Ennyi elég is volt belőled. Nyissál szépen egy "Afrikaans8 megmondja a tutit" topicot, és a továbbiakban oszd ott az észt!

Előzmény: Afrikaans8 (44683)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44684

"aki elovassa mindkettőtök infóit, az még mindig ott tart, hogy van egy-egy állítás egymással szemben, és döntenie kell, melyik  a pontos"

Bátorkodom megjegyezni, egyik oldalon még mindig hiányzik a forrásmegjelölés...

Előzmény: milva07 (44673)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44683

"Szerintem egy 1-2 napos törökországi kirándulásnak eleve nincs sok értelme"

Közönséges terelés. Nincsel relevanciája, hogy ki mennyi időre, milyen célból megy át Törökországba: itt arról beszélünk, hogy pár hónappal a kiutazásunk előtt kaptunk egy fals infót, miszerint állandó szárnyashajó-összeköttetés van Cárevó és Törökország között. A cárevói nemzetközi kikötő alkalmazottainak reakcióiból, egészen pontosan megrökönyödéséből ítélve ilyen összeköttetésről biz'a jó régen nem lehet szó, ha egyáltalán valaha jártak szárnyas hajók a két állomás között. Felháborítónak tartom, hogy valaki, aki ilyen hamis infókat osztogat a neten, a végén nemhogy nem ismeri el a hibáját, hanem még neki áll feljebb.

Milyen alapon osztogat valaki félrevezető tanácsokat egy utazási fórumon, amikor akadhat, aki emiatt nem két fillért dob ki az ablakon? Nekünk szerencsére útba esett Cárevó oda-vissza, de nem biztos, hogy ez annyira általános...

"a fórumnak épp az a lényege, hogy frissíti az infókat"

Akkor legfőbb ideje volt ezt a ki tudja, honnan származó legendát helyre tenni... Nem vártam köszönő szavakat érte, de balkáni mentalitást idéző ledorongolást még kevésbé.

"vízum kell hozzá, viszonylag sokat kell utazni, és túl sok a látnivaló"

Mi a fele időnket Bulgáriára, a másik felét meg Isztambulra szántuk. Ez hál' istennek meg is valósult. Nem szárnyas hajóval, de az egy hetet itt, a másik hetet ott töltöttük, igen kellemes körülmények között. Bár ennek valóban nincs jelentősége. Jelentősége a közömbösségnek van, ami a Cárevóból induló szárnyashajó-járatokra vonatkozó sunyítást övezi...

Előzmény: stevie-13 (44676)
János 2 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44682

Valóban drága és a burgasi kikötő nagyon kiesik az útirányból.

Üdv János

Dydand Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44681

Látom az utóbbi pár napban olyan a hangulat, mint az időjárás itthon: forró ;)

Pár kérdésem a Neszebárt megjártaktól:

- tudtok ajánlani helyi kisboltokat, amik tényleg helyi termékeket árulnak? Élelmiszerre gondolok, nem rózsaolajra ;)
- olyan városszéli/városbéli kis eldugott éttermeket, amik jól főznek? A kikötő és a piac oké, de máshol esetleg? Nem a sétányon és a félszigeten lévő turista-dolgokra vagy cseh, mexikói kajáldákra és gyrosokra gondolok.

Ja, és a fentiek inkább a ravdai részre vonatkoznak, mint Neszebárra, de az a rész is érdekel!

Köszi, üdv: dy

Jeff. Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44680

Nyár elejei infó:

A burgaszi szárnyashajó járat ez év június 15.-én indították el újra.

Mint, ahogy a térkép is mutatja:

http://www.fastferry.bg/page/view/route-maps

Friss infó:

A napokban döntés született arról, hogy szüneteltetik az innen induló és érkező "Comet" utazásokat. Indoklás szerint az érdeklődés hiánya miatt történt ez az intézkedés. (Vagyis drágálták az emberek a jegyet ezen a vonalon...)

János 2 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44679

Amíg vitatkoztatok a burgasi járat kiesett, legaláb is szerintem. lehet, hogy tévedek!.- Nekem is van szórólapom, nem egyezik ezzel!

János

iteiva Creative Commons License 2013.08.09 0 0 44678

Sziasztok!

Augusztus 25-én megyünk Várnába négyen autóval. Két útvonalon gondolkozom, az első Szerbián keresztül Burgaszig majd onnan Várna, ez