Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

kisnagy1 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27426

Sziasztok!

Július 18-án indulunk Várnába a WizzAir-el. Valaki esetleg nem jön ezzel a géppel véletlen, illetve nem lesz 18-23 között az Aranyhomokon a Hotel Metropolban, vagy 23-29 között a Naposparton a Burgas Beach Hotelben?

Ha igen, írjatok!

erika7201 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27425
Szia pötyi!
Ma érkeztünk Szozopolba.
Tudnál segíteni abban, hogy a diszkont udvart hol táljuk, illetbe a cba is érdekelne. Válaszod nagyon várjuk.
Köszi, Erikaq
Előzmény: Pötyi71 (27243)
faragori Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27424

Szia!

Köszi az infót, mi két hét múlva megyünk, kíváncsian várom a következő beszámolód és a képeket. :)

Jó pihenést!

Előzmény: Pancsika22 (27417)
ancsi26 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27423

Szia!

Szerintem a kajaválaszték teljes mértékben kielégítő volt!!:)

Reggelire sajtok,szalámik,zöldségek,tojások,lekvárok,bundás kenyér,mogyorókrém,kalácsok,többféle kenyér,zsömle,gyümölcsök...........stb.Ja és pezsgő is van kitéve !!!:))

Ebéd: szinte olyan választékkal,mint a vacsora!!! Leves,húsok,halak,zöldségek,sült krumpli,rizs...........stb!! Rengeteg féle süti,görögdinnye,sárgadinnye,barackok,almi,körte.....

Vacsi ugyan ilyen!!! Szóval éhen nem marad az ember,sőőőőt!!!:))

Üdítők gépi gyümölcslé,víz,bor...kóla termékek kitéve nincsennek,de ha kérsz a pincértől hozza rögtön!!

A medencénél a bárban vannak gépi kólák,gyümölcslé,koktélok,sör,alkoholos italok....szóval minden!!:)

Itt azt hiszem 11-től 15 óráig lehet kérni,hot-dog-ot,aminek a kiflijét megpirítják...fincsi,magadnak raksz bele kechapot,majonézt,mustárt,zöldségeket,hagymát. Illetve franciapirítós jellegű szendvicset is lehet kérni!!

15-18 óráig van 3 féle fagyi!! Ez ebédnél és vacsinál is van!! Ez a bár éjfélig nyitva van!

A parton fizetős mindenkinek a napágy-ernyő!! 8 leva/db!

A parton nincs bár,de nincs messze egyáltalán a medence bár!!

Mi medencére néző szobát kaptunk az 5. emeleten,de simán tudtunk pihenni!!

Egyik este volt valami buli a medencénél,de csak 10-ig,illetve a nessebar beach színpadára is ráláttunk,de ott is legkésőbb 11-kor befejezték,de nem minden nap volt buli!!

Animátorok vannak,nem magyarok,de aranyosak voltak! Táncoltatták a gyerekeket,rajzoltak....a gyerekek dobálták őket a medencébe:)))

A tenger sajnos végig elég algás volt,bár érdemes kicsit sétálni ide-oda,mert voltak benne tiszta részek!!

Medúzát egyet se láttunk,illetve egy döglöttet,de semmi mást!! Érdekes,mert 3 éve nagyon sok volt!!

Én ajánlani tudom a szállodát!!;)

Előzmény: pitbull11 (27420)
Jucó72 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27422

PUCSP1!

A fiam azt mondta, hogy fájt, égetett. Persze, láttuk a csípés helyét, az rémisztett meg, mert eléggé kiterjedt volt. De már az infúzió leteltével szinte eltűnt a folt és a fájdalom is. A doki szerint érzékeny a bőre, fehér bőrű. Nem mindneki reagál így. A kisebbiknél biztos még rosszabb lett volna, mert neki még a szúnyogcsípések is úgy bedagadnak, hogy az ijesztő.

pitbull11 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27421

Jajj, kimaradt a tenger, alga és medúza ügyileg érdekel, mennyire tiszta a part és a víz? :)

Előzmény: ancsi26 (27418)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27420

Szia Ancsi, köszi a friss infókat, gondolom AI-ben voltatok, bőséges a kaja választék? Napközben milyen választék van, sütik gyümölcs vagy nem tudom mi étkezések között. Medencéknél a bár normális? Koktélok, sör, üdítő választék, ízek? :)

Parton napágy fizetős az Ai vendégeknek, vagy ingyenes?

Ott is van bár, ha igen választék? :)

Mennyire zajos éjszaka a környék, pihenni lehet?

Animátorok vannak, gyerekprogramok?

Hirtelen ennyi, várom válaszod, és a képeket :)

Köszi

Előzmény: ancsi26 (27418)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27419

Nincs kedvem visszakeresni, nézzézek el nekem....

Szozopol és környékén júli végén kb 5 főre mennyiért lehet apartmant találni egy éjszakára?

Akinek van infója írja már meg.

Köszi

ancsi26 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27418

Sziasztok!!

Tegnap megérkeztünk a Burgas Beach-ből,ahol 5 napot töltöttünk,illetve 3 napot voltunk a Sunny Bay apartmanban!!

Én személy szerint semmi rosszat nem tudok írni a Burgasról!! Mi nagyon jól éreztük magunkat,semmi gond nem volt!! Ettünk-ittunk,fürödtünk,de hál istennek minden rendben volt !!:))

Az 5 éves kislányomtól nem hiszem,hogy valaki  több időt töltött a medencében,de kutya baja nem volt!!:))

Nagyon sok magyar volt a szállodában,de panaszt nem hallottam!

Nekem a kaják,sütik ízlettek és az alkalmazottakkal se volt problémám.

Ha valakinek van kérdése szivesen válaszolok!!

Fényképeket is rakok majd,de még nincsenek feltöltve!!

Mi biztos visszamegyünk még ebbe a szállodába!!!:)

Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27417

Sziasztok!

Ma délután megérkeztünk Sveti Konstantinba, a hotel Dolphin Marinába ****! Repülővel jöttünk, késés nélkül indult el, 11:15 kor Ferihegyról. 1óra 15 perc volt az út. Első repülésem volt, és kellemmes élménnyel lettem gazdagabb. Kicsit ráz, kicsit furcsa, de jó!

A szálloda, 4 csillagosnak megfelelő, nem full extra, de tiszta és a környék is remek.

valaki írta, nem tudom már pontosan, hogy a parton lent az 5 csillagos szálloda van ezzel a névvel, és fent a 4 csillagos.

Ezt most személyesen megcáfolom, mi lent vagyunk közvetlen a parton, az erkélyek (balkonok) mind a tengerre néznek. Ami fent van a sétányon annak nem is Hotel Dolphin Marina a neve, hanem simán csak hotel Dolphin és annak is 4 csillaga van.

Itt a komplexumban a többi szálloda is elég jó (kívülről persze) azt hiszem mellettünk a Royal van. Az egész sétány tele bazárral, hangulatos kávézókkal pizzázókkal. A vacsi bőséges és finom volt. Sok-sok gyümölccsel és sütivel. Eddig oké az Al. A tenger szuper, igaz mire ideértünk jött egy hatalmas vihar, 3 óra hosszát tartott, addig biliárdoztunk, és összeismerkedtünk a magyar animátorokkal akik nagyon kedvesek.

A bolgárok tényleg nem a kedvességükről híresek, van egy két alkalmazott aki mosolyog, a többi fapofa.

Én vigyorgok rájuk, mint a tejbetök, majd csak visszamosolyognak! :)

Mostanra kijavult az idő, holnapra már jót jósolnak. Most zenés est van (bűvészekkel, zumbával stb), de mivel 3 éves kislányom kidőlt (megviselte a repülés) így az erkélyről nézzük a műsort, profilból.

Majd a többedik nap után is jövök élménybeszámolóval és képekkel.

Üdv nektek! :)

djparadi Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27416

Ez nagyon jó hir!!

Előzmény: T-boy01 (27413)
zsuzsó75 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27415

Sziasztok!

Mi hétfőn értünk haza az Albena Nemzetközi Gyorsvonattal Várnából. A vonat pontosan érkezett a Keletibe. Aki vonatal utazik ne számítson nagy tisztaságra és légkondi sincs rajta. Oda felé( 06. 23- án induló járaton) még étkező kocsi sem volt. A konektorok csak dísznek vannak a 37-38 éves fülkékben.  A MÁV tájékoztatása szerint ha nem jelensz meg indulás előtt 20 perccel, akkor eladják a jegyed, csak azt nem tudom kinek, mivel a fülkék zömében nem utazott senki sem oda sem vissza. Ez a valóság.

Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27414

Szia!

Köszi, jól jött minden infó, hogy ne a nagy ismeretlenbe érkezzünk.

Az étkezés javulhatott multév óta, mert nem tudtunk belekötni, sok volt és változatos.

Az ikonos mavrudot megtaláltuk, de a legolcsóbb helyen is 1500Huf-nak megfelelően adták, kihagytuk, de kipróbáltunk sokegyéb mást. :))

Egyedül romániai közlekedés lepett meg, különosen a román alföldi területek, igazi vadkelet a kamionosokkal megfűszerezve. Néha a tulélésre kellett játszani a szabályokat megszegve, ha egyben akartuk megérkezni!!

Egyébként a 'gyalogos' romániai ember igen segítőkész!

Előzmény: ltcrr (27406)
T-boy01 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27413

nova-zagora.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1919&Itemid=96

Július 12 - 16 között várható, a harmadik ütem átadása, a Szliven-Jambol csomópontig.

Előzmény: djparadi (27397)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27412

Sziasztok, új hírek a Dune Residence ill. Burgas Beach-ról?

Olvastam Bea19 írását a medencéről és rosszullétről, erről esetleg több infója van valakinek?

Kaja ügyileg is érdekelne a dolog :)

Esetleg ha valaki mostanában jött meg vagy hallott vmit várom a beszámolóját :)

Más...

Csernomorec ismerős valakinek? Errős is szívesen várok infókat, akár szállás ügyileg is. Itt szeretnénk eltölteni 4 éjszakát mielőtt mennénk a Dune-be.

Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27411

Szia.

Mi 5 napja jöttünk vissza, akkor csak Stara Zagoráig lehetett autópályán menni (ill. Burgasz előtt). Visszaúton a napospartról a Burgaszt elkerülő úton mentünk és egészen Karnobatig jutottunk rajta. Onnan az ismert hagyományos úton jöttünk visszafelé az autópályáig. Útközben Karnobatban van Billa is, ha valaki vásárolni szeretne még olcsó áron néhány dolgot...

Előzmény: djparadi (27395)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27410

Szia.

Írj a Hídvégi55-nek, ők ott voltak illetve lassan jönnek is hazafelé onnan. Amikor találkoztunk velük ott kint, akkor nagyon csalódottak voltak (pl. nem azt a szobát kapták, amit kifizettek, hanem a legolcsóbbat és a neckermannos sem volt a helyzet magaslatán az ügyintézésben) és az ellátásról nem mondtak semmi jót. Ott pl. csak a csirkének a szárnya létezik, süti is csak egyfajta van...

Ettől függetlenül, lehet hogy belejönnek a vendéglátásba mire kimentek!

Mi idén ezért nem odamentünk, mert az ellátás nekem volt csak elfogadható, a család hölgy tagjainak nem. Az NBS és a Zefír között árban mindössze 7 000 Ft/fő differencia volt (gyermeket mindkét helyen 900 Ft-ra adták), így a sok jó vélemény miatt inkább az NBS-be mentünk és nagyon nem bántuk meg.

A két szállodánál lévő strand is eléggé különböző volt, az NBS-nél homokos, a Zefírnél köves-homokos volt.

Előzmény: borkasga (27404)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 27408

Jucó72! És  gondololom a vízből kijövetel után láttátok a csípést.ÉS ÉGET VAGY VISZKET?

Gardiana!Igen a lifetkről tudtunk de állítólag nagyon jó főleg hogy AL. étkezés van.

Meg előny hogy pluszba az aquapark is közel van meg állítólag belső medencéje is van nem csak külső meg saját pizza-bárja :)

Igen mi általában a nyüzgős helyeket kedveljük,bár AZÉRT nem szeretnénk hogy az ajtót cibálják.:)))

De legyen élet és a tengerpart is legyen jó,meg medúzával ne találkozzunk:)))))))))

Gardiana Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27407

Szia!

Mi tavaly a Royal-ban nyaraltunk. Előző években is Bulgáriában voltunk,más szállodában. A royal egy picit csalódás volt a többihez képest. A legrosszabb az volt, hogy a 10.emeleten volt a szobánk,és nagyon pici a lift,nem ennyi emberre való. minden egyes le-és felmenésnél kb 10-15 percet kellett sorban állni. A szobánkban légkondi nem volt, szúnyogháló sem, nagyon meleg volt és rengeteg szúnyog éjjel. A szoba meg a fürdő színvonala is elmaradt a korábban tapasztaltaktól. meg a takarításé is..

A hotel tele volt német fiatalokkal,amikor mi ott voltunk. Családokkal nem igazán találkoztunk,csak a bulizós tini csapatokkal. És ahogyan azt kell,egész éjjel tivornyáztak. hajnal 4kor verték az ajtónkat poénból,német csatahimnuszt énekelve,stb.. Fáradtabban jöttünk haza,mint ahogy elmentünk.

Az all-in ellátás viszont jó volt,egészen finomak voltak az ételek. A parkolással sem volt gond,a hotel előtt meg tudtunk állni és fizetni sem kellett.

A tengerpart nagyon nyüzsis és zajos volt. A naposparton picit kisebb volt a népsűrűség,ami azért nem hátrány :-)

Előzmény: PUCSP1 (27403)
ltcrr Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27406

Szia!

Ezek szerint jó volt. Kóstoltátok a Mavrudot? Tudtad használni amiket mondtam?

Üdv

Előzmény: Kuutyaa (27405)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27405

Szia!

A Royalt csak kívülről láttam, ott van a Shipka hotel mögött, olyan magyarral nem találkoztam aki onnan jött volna. Bár meglepően sok magyar van, főleg autóval. Parkolni szinte mindenhol tilos, és kb: 2-5 perc alatt elviszik tréleren a gyűjtőhelyre, ez is drága mulatság, olcsóbb a parkolást fizetni!!!!!

Nyugágy 4leva, napernyő 3leva. (a képeket lentebb már mellékeltem róluk)

Ufo és banán, 15leva, min 3 fő. Jetsky 30leva 10perc. Parasailing 1személy 60leva, 2 személyes 80leva.

Ezeket szokták fotózni és ha kell elóhivatják 15 perc alatt, 10leva képenként, de lealkudtam 3kép 18leva. :)

Előzmény: PUCSP1 (27403)
borkasga Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27404

Friss infótok a naposparti Hotel Zefírről? Előre is köszi!

PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27403

Még mindig volt valaki a Hotel Royalban****?

az ételek milyenek?

a napernyő és nyugágy  mennyibe kerül a parton?

És ez UFO VAGY BANÁN-ozás mennyibe kerül illetve erőll írnátok pár infót?!!:)

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27402

Sziasztok, mi is megjöttünk Szozopolból! A hazafelé útról annyit, hogy én próbáltam rámenni az újonan átadott autópályára Nova zagoránál, de nem sikerült, nem találtam táblát ami arra vezetett volna, úgyhogy Stara Zagoránál mentünk rá a már meglévő részen. mi most keresztül mentünk Szófián mert még sohasem voltam ott, helyi idő szerint délután kettőkor érkeztünk, nagy forgalom nem volt, kb. 30 perc alatt értünk át. A Maria Lujza út már nincs lezárva, lehet rajta menni, a navi is erre terel, úgyhogy ahogy Stewie is leírta egy mini városnézésen veszünk részt, szubjektív vélemény, de én nagyobb durranásra számítottam (bocs Stewie). Mindenesetre hétvégén kora reggeli érkezéskor szépen keresztül lehet jönni a városon, utána már idegesítő, hogy kb. 20 másodperc zöld után 3 percig állsz a pirosnál. Belgrádból visszafelé jövet nem muszáj elmenni a Dobanovci csomópontig, mert a régi úthoz (éles kanyaros, ablakmosós srácos lámpás csomópontos út) csináltak felhajtót a pályára, igaz gyorsítósáv nincs. Mi elmentünk Dobanovciig, úgyhogy ez csak mint lehetőséget írtam, és csak visszafelé működik, tehát odafelé úgy kell menni ahogy Stewie is leírta. 

kapitány65 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27401

Szia!

Igen étkezőkocsi van rajta, ott lehet ital és kaját is venni. A hálókocsi korekt tiszta ágynemű +törülköző, van minden fülkében kézmosó. Kalauz is segítő kész.

Van még kérdésed szívesen válaszolok.

Üdv: K.

Előzmény: eripa (27382)
djparadi Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27397

Tehát akkor  most még kb 54 km ahol nincs autó pálya? Lehet esély arra hogy agusztus 10 ig átadjak a 37 km még?

Előzmény: T-boy01 (27396)
T-boy01 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27396

a második ütemet adták át, Nova Zagoráig,

a harmadik ütem, Nova Zagora-Jambol 35.7 km majdnem kész,

a negyedik ütem, Jambol-Karnobat 18 km még nincs meg, de dolgoznak rajta, hogy jövő nyárra meglegyen, ekkor végig, Burgaszig reményeink szerint meglesz.

Előzmény: djparadi (27395)
djparadi Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27395

Igy most akkor mennyi km van még ahol nincs autópálya???

Előzmény: T-boy01 (27388)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27390

Aranypart   tényleg?:o   még sok helyen úgy van h Arnypart :o     mind1 Aranyhomokra:)

Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27389

Szia.

Sokan beleesnek az utazási irodák csapdájában a nyaralóhely elnevezésénél. Te melyikre mész Aranyhomok vagy Napospart? Aranypart nincs Bulgáriában...

Előzmény: PUCSP1 (27373)
T-boy01 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27388
János 2 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27387

Heló Eripa!

Sokszor voltam már vonattal, de kb 2 éve nem. A kocsik állapota nem nívós, mitegy 30-40 éves kocsik lehetnek. A tisztaság olyan-amilyen főleg a WC, azt bizony menet közbe senki nem takarítja. Étkezőkocsi elvileg közlekedik a vonattal, de volt amikor már kimaradt. Javaslom hűtött folyadékot és ételt úgy vigyetek, ami az egész útra elég. Olcsóbban italt szerény ételt általában a csehek által működtetett kocsiba lehet kapni főleg, ha nem megy a magyar étkző. Valaki írta talán a szombaton, hogy 5 órát késett Burgasig. Ettől függetlenül a vonatos utatzás szép élmény szerintem azonban kissé fárasztó és kalandos lehet. Jó utat, legközelebb próbáljátok ki a repülőt.

Üdv: János

Előzmény: eripa (27382)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.10 0 0 27385
Mi tortent Stewie? Mar megint ki volt az a jokepessegu aki kitorolt a forumrol?
Előzmény: stevie-13 (27357)
matizoli Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27384

Mi 07.28-án indulunk Románián át, a Mena Palace-ba! Remélem most sem csalódunk a nyaralásunkban, tavaly is teljesen rendben volt minden! Igaz tavaly a Hrisantema-ban voltunk :)

eripa Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27383

Szia!Mi tavaly voltunk Autóval, Románián át Kolozsvár-Gyulafehérvár(Alba-Iulia)-Pitesti-Bukarest-Giurgiu útvonalon mentünk és Pitesti-n szálltunk meg :  http://www.booking.com/hotel/ro/magic-centru.hu.html?aid=319917;label=pitesti-YbET0wNBlVy869Db3Qk14AS5960824604%3Apl%3Ata%3Ap125%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=806a0bd7b0fbb066f1975fcbd8e8bffe;dcid=1;checkin=2012-08-29;checkout=2012-08-30;srfid=7d81c63e2919d3105004f91af03dbe9fX1

Remélem segíthettem!

Előzmény: gorun20 (27381)
eripa Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27382

Köszi a választ, nem túl bíztató...azért gondolom az alapvető dolgok megvoltak?Ágynemű, törölköző?Lehetett valamit enni a vonaton?Csomagoknak volt hely?Tisztaság? Bocs, ha túl sokat kérdeztem! Üdv!

Előzmény: kapitány65 (27363)
gorun20 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27381

Románián keresztül megyünk haza, kb félúton szeretnénk megszállni

De milyen utvonalon?, és kb hol van a félut?

Előzmény: Schuco (27355)
Jucó72 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27379

Szia PUCSP01! Hát mi eléggé megijedtünk, azért szaladtunk az orvosiba, de lehet, hogy elég lett volna a Fenistil, meg esetleg Calcimuscot inni. De mivel még nem történt ilyen, és elég csúnyán nézett ki a csípés (10 cm átmérőjű vörös folt), nagyon fájlalta is, mentünk a dokihoz. Kedves volt, meg minden, de előre kifizettette velünk a másnapi infúziót is, meg a kontrollvizsgálatot, ami abból állt, hogy mondtuk, hogy szerintünk nem kell az infúzió, mert kutya baja a gyereknek. Ez 45 + 30 euró volt. Persze a pénzt már elkérték előre, mi meg kiszolgáltatott helyzetben fizettünk, mint a kisangyal. Hát remélem, a biztosító megtéríti.

A neten utánanéztem, hogy nem nagy dolog ez a medúza, lehet, hogy legközelebb nem rohannánk azonnal az orvoshoz. Fenistil, Calcimust, esetleg Fenistil tabletta azért jól jöhet a poggyászban.

Medúzát egyébként nem láttunk, csak ezzel találkoztunk (ezt se láttuk), de a doki mondta, hogy elég gyakori.

Előzmény: PUCSP1 (27309)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27378

erről:)

PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27377

Oké akkor ha megcsíp nem lesz bajom így teljesen oké.:)))

Még mindig volt valaki a Hotel Royalban****?

az ételek milyenek?

a napernyő és nyugágy  mennyibe kerül a parton?

És ez UFO VAGY BANÁN-ozás mennyibe kerül illetve erőll írnátok pár infót?!!:)

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27376

A Fekete-tengeri meduza nem veszélyes senkire mivel csípését meg sem érzed.Ha még is megcsipne a vízben 10 perc alatt megszünik (  szinte nem is lehett fájdalomnak nevezni).De 2 hónap alatt nagyon kevés meduzát szinte elenyésző számba lehett találni.Még nem hallottam ,hogy valaki belehalt volna a csípésbe.

Előzmény: Ace Combine (27370)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27375

KB. 27 fokos a víz

Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27374

Szia!

Mi ufo-n voltunk a vizen, azokat is hasonlóan max 2-300m messzire szlalomoztatják a vizen, mentőmellény mindenkinek jár, a vontatóhajón 2-3 ember + fotós tartózkodik.

PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27373

Ace Combine  !Köszi:)

A PORTUGÁL gályát az tudtam am csak hogy átjöhet azt nem. De hadd ússzon amig nem csinál semmit:)

Jelenleg hány fokos a víz?

Illetve volt már valaki a Hotel Royal**** szállodában(aranypart)

Illetve a banánozásnál egy olyan kérdsem lenne hogy milyen mélyre visznek be .(Gondolom a cápahálón belül)?:)

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27372

Sziasztok! Én még 1 db medúzát nem találtam a vízben. pedig szinte egésznap bent vagyunk mert kint elviselhetettlen a hőség. A víz szuper a levegó meg forró.

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27371

Ne ijeszgess! Miért, ha nem titkos?

Ace Combine Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27370

"Ez nem Ausztrália vagy a Karib-tenger, ezért járnak ide a turisták szivesen."

Azt azért nem hiszem hogy ezért mennek az emberek inkább Bulgáriába, vagy éppenséggel ezért hagyják ki az ausztrál korallzátonyt:)

Más. Sajnos itt is terjed a medúza hiszti...

Valóban a kockamedúza és az irukandzsi ausztrália környékén él, és valóban tragikus következményekkel jár egy velük történő találkozás. Ráadásul a fent nevezett medúza fajok nem tudják, hogy nekik Ausztráliában kell élniük, ezért (főképpen a kockamedúza) megjelenik az indiai óceán több pontján is, például Indonéziában, Thaiföldön is, ahol több tízmillió túrista áztatja a seggét a 28 fokos vízben. Na most pont ez a helyzet a Portugál gályával is, amiről kevesen tudják, hogy ugyan az Atlanti óceánban él, mégis gyakran elsodródik a Földközi tengerbe is, sőt tovább megyek a nagy számok törvénye alapján jut(hat) belőle a Fekete tengerbe is. A csípése gyermekekre, gyengébb fizikumú emberekre nézve akár halálos is lehet. 

De. Európában még nem nagyon volt példa súlyos esetekre. Csak azért írtam le ezt a fenti néhány sort, mert minden nyáron jön az aktuális sláger, a medúza és a cápa. Ne keltsük a hisztit, és ne csináljunk rossz pr-t sem annak a szerencsétlen cápának, sem annak a szerencsétlen medúzának. A medúzák minden évben jó témát szolgáltatnak a bulvárnak, és óriási hír hogy ha Pula-nál cápát fognak, de tessék mindenkinek elkönyvelni magában, hogy bizony vannak, alattunk úsznak és ennek ellenére a lottó ötös esélyének a szintjén van egy komolyabb kimenetelű eset létrejötte. De még a puszta találkozás ténye is ritka, ami ha mégis megesik, akkor kellemetlen, fáj, de az esetek 99,99999999%-ában a nyaralás említésre méltó momentumainak a sorában sem helyezhető el.

Minden rosszindulatot mellőve mondom, ha ezt valaki nem tudja feldolgozni, akkor menjen a balatonra, vagy használjon medencét. Aki együtt tud élni a gondolattal, annak elég lesz a naptej faktorszámának helyes megválasztásán aggódni:)

Előzmény: Kuutyaa (27365)
Erácska83 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27369

Mi ugyan busszal mentünk,de 2 nappal utazás előtt küldték át nagy nehezen,holott 1 héttel utazás előttre ígérték.Szerintem zaklasd meg őket,én is így tettem.Elég fura tőlük...

Előzmény: zyzy78 (27368)
zyzy78 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27368

Akik a Robinson Tours-sal mentek: Az indulás előtt mennyivel korábban kaptátok meg a részvételi jegyet e-mailben? (repülőjegy stb?)

Köszi

Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27367

Előzmény: PUCSP1 (27358)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27366

Szia!

Mellékelek pár képet, hogy mire számithattok! :)

Előzmény: Nono04 (27359)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27365

Szia!

Sekély és fokozatosan mélyülő, mikor nyugodtabb a tenger még a nyakig érő vizben is lelátsz az aljára.

A meduza nem a viz felszinén cirkál mint a cápa, a vizben lebegnek.

Az itt lévő fajták, ha vannak, csak égetnek, viszketnek, allergiás tüneteket válthatnak ki a nagyon érzékenyektől. de NEM halálosak! Ez nem Ausztrália vagy a Karib-tenger, ezért járnak ide a turisták szivesen.

A part  2,5-3km hosszan nyúlik el, 25 életmentő-figyelőpont van, számos segélyhellyel, hajók, csónakok, jetskyk cirkálnak, néha a partiőrség hajóval és helikopteren cirkál de semmi esemény nem volt.

Sétáló utca van, gyakorlatilag minden utca az, töbszáz bolttal övezve. Itt mindenki gyalogol, a sznobok és a részegek taxiznak csak. :)

Előzmény: PUCSP1 (27358)
MeAndi Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27364

Mi történt, nem fizetted ki az internetes számláidat????

kapitány65 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27363

Szia!

Csatlakozó van a hálókocsiban a tükörben, de nem működik. Mi pénteken jöttünk Burgasig, sajnos 5 óra késéssel érkeztünk, Romániában és Bulgáriában minden egyéb vonatot elengednek, mi meg vártunk, meleg volt. Klíma nincs. Kérdezz nyugodtan. :)

Előzmény: eripa (27354)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27362

Szia !

Mi történt, miért hagysz el bennünket ?

üdv

Gy 

áim Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27361

De kár! :(

Minden jót Neked, és köszi az eddigi segítségeket!

Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27360

Szia!

A magyar-szerb határátkelő attól függ, hogy honnan indulsz Magyarországról. Mi Tolna megyéből mentünk, így logikus volt a Hercegszántónál lévő átkelő Szerbiába. Ott nem volt semmi gondunk és várni is csak annyit vártunk, míg a bódéból kijött a határőr illetve a vámos.

Az út a szerb autópályáig normálisan ki van táblázva, még navi sem kell!

Üdv, Vahurka1

Előzmény: Béci 72 (27321)
Nono04 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27359

Szia Kriszta! Mikor mentek, mikor jöttök?? Mi is Várna-Napospart-Várna útvonalon leszünk. Valszeg busszal oldjuk meg a dolgot... Majd ott tájékozódunk....

Előzmény: Kriszta511 (27352)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27358

Kedves Kuutyaa !

Aranyparton sekély /mély a víz vagy fokozatasan mélyülő??!!

Az jó lenne ha nem futnánk össze medúzával:)

De mondjuk  azt  gondolom a víz felszínén lehetne látni!!?

Illetve gondolom van sétáló utca.És hogy a helyi közlekedésre jogosító jegy hány levába kerül?

Gondolom a tengervíz azért valamilyen szinten tiszta.:)

Illetve még a medúzához :

-általában mekkorák

-partközelben vannak?

Valaki látott már medúzát az Aranyparton?:)

stevie-13 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27357

Kedves Mindenki,

itt stevie wonder (stevie-w).

Pillanatnyilag úgy látom, nem fogok tudni többet fórumozni.

GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27356

Szia !

A Napospart központi buszpályaudvarról indulnak menetrendszerinti járatok. A menetjegy 

olyan 10 leva körül van 

üdv 

Gy

Előzmény: Kriszta511 (27352)
Schuco Creative Commons License 2012.07.09 0 0 27355

Üdv Mindenkinek!

Románián keresztül megyünk haza, kb félúton szeretnénk megszállni. Olyan szállást keresünk, ami pénztárca barát és magyarok a szállásadók? Létezik ilyen? ha vkinek van bevállt tippje azt megköszönöm!

eripa Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27354

Sziasztok!

Vonattal-hálókocsival utazunk Bulgáriába, szívesen vennék minden véleményt, ami ezzel kapcsolatos.Esetleg 230 V elektromos csatlakozó van a hálókocsiban? Köszi Mindenkinek!

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27353

A mai hőmérséklet levegő 32 fok a víz 27-28 fok. További szép estét

Kriszta511 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27352

Sziasztok!

Hogyan tudunk Napospartról Várnába eljutni busszal??

Köszönöm a segítséget előre is!

electrion91 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27351

Sziasztok!
Ma hallottam egy olyan infót hogy Szófiában a buszjegyeket le kell foglalni előre, különben lehet hogy nem lesz arra a járatra amire szeretne az ember!
Én konkrétan Napospartra szeretnék lejutni. Kérdésem, hogy tényleg le kell foglalni előre és ha igen hol lehet megtenni, elég mondjuk a szófiai indulás előtti napon? 
Válaszotok előre is köszönöm!
Üdv: electrion 

Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27350

Szia!

Most jöttünk vissza két hete, Hotel bonita, aranyhomok.

Gépi olasz fagyi 1leva, kimért fagyi sűrű tejkrémes melegben sem olvadó 3gombóc kimérve 620Huf, tölcsérbe vagy tálkába kanállal.

Teát nem vettem, ARDO boltokban viz 11liter 3-3,5leva.

Kebabcse 6 leva. Felpanziónk volt, de a bőséges kaja az itthoni 4* felelt meg, nemigen tudtunk enni máshol. :))

Meduzat sehol nem láttunk, max kishalakat, mólónál rákokat.

A meduza testének 99% viz, ha kimosódik a partra elpusztul, abban a nappali melegben pár perc.

Este a bulihelyek, bárok, utcák, boltok vannak kivilágitva, esetleg távolabb látni Albena, Balcsik, Kaliakra fényeit, tengeren a hajók lámpái.

Ha kell még infó, írd meg nyugodtan.

Janos

Előzmény: PUCSP1 (27282)
TBK001 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27349

Hmmm... érdekes, mert anno, 2006-ban, mikor a Naposparton, a HOtel Perlában nyaraltunk, akor láttuk, hogy a medencét felügyelő (valszeg diák) srác időnként vett a medencébő mintát és valamivel nézte is, és naponta jött egy fárfi, aki megnézte a füzetét és sokszor vett ő is mintát a medemcéből.... Ez egyedi eset lehetett, vagy megszokott ? Igaz, nálunk nem is volt gond ebből... Én is csak egy enyhe napszúrást kaptam... :-)))

Bea19 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27348

Az orvos és akik betegek lettek mondták, hogy tuti, hogy a medence vizétől lettek betegek. Mivel a kaja jó volt és én is abból ettem meg még jó pár százan a kaját ki lehet zárni mert tömegével lettek volna betegek. A medencéhez meg ugye nem mindenki jut csak az aki korán reggel már lefoglalja a napozóágyat. Tehát 100%, hogy a víztől lettek betegek, ami azt jelenti, hogy nem megfelelő a fertőtlenítés! én szerintem!

Előzmény: stevie-w (27346)
nessebar Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27347

Sziasztok ! Na megérkeztünk !

Pár információ az ezután utazókanak .Most is Románián keresztűl utaztunk , román úthasználati díj heti , 14 Ron .Giurgiu-Ruse Duna hid 6 Eur. Bulgáriában a heti matrica  10 Leva /hét . Ruse-Várna-Napospart utvonalon érkeztünk meg Obzorba . Itt voltunk 3 napig . Itt ettem életemben először cacát !!! Többször is olvastam már róla , de eddig még nem találtam rá . Finom !!!! Jun.28-jul.5-ig pihentünk  az NBS-ben . Az új medencék elkészültek , nagyon jók lettek .

Parkolás az Interkontinentál szállónál 60 Leva/hét . Széfbérlés 5 Leva/nap .

Kirándulás az Óvárosban , amivel már sokadik alkalommal sem lehet betelni . Az  1-es számú busz 1 leváért visz át / gyalog is át lehet menni / .

Az ellátás számunkra minden tekintetben / kaja, tisztaság , kiszolgálás / tökéletés volt .

Akik ezen a környéken szállnak meg biztosan felfedezték a Lótusz szupermarket , és a Meridián szálló közötti sétáló utcában az új ATM-et , OTP-s , Unicredit kártyások előnyben .

A tenger nagyon klassz , 26- 27 fokos vízzel . Igaz naponta találkoztunk algával a parton , medúzát csak 2-t láttam az egy hét alatt .

Visszafelé szintén Románián keresztül jöttünk . Ruse-Giurgiu Duna híd 2 Eur . A bukaresti elkerűlőt most újítják fel !!!!

10 nap alatt is látványos volt a munkák előrehaladása .Reméljük pár évig bírni fogja a nagy forgalmat !!!!!

Akik ezen az útvonalon szoktak közlekedni , nekik nem ujdonság , hogy egyik település a másikba ér , talán az éjszakai forgalom elviselhetőbb . Úgy láttuk , hogy tovább folytatják a Kolozsvárt elkerűlő autópálya építését . Jó lenne  ha elkerűlné a sok lakott telepűlést .

Jövőre  , ha úgy alakul , szívesen visszamennénk Bulgáriába az NBS-be .

Jó utat , és jó pihenést kívánok az utánunk indulóknak .

stevie-w Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27346

Nálunk az ANTSZ ilyenkor rögtrön közbelép itt van ilyesmi?

Van. (A tavalyi medencebezárási balhét is ők indították.)

az orvosi ellátást előlegezze meg a hibázó szálloda

Elnézést, de egyelőre szó nincs arról, hogy biztosan kijelenthetnénk, hibázott a szálloda. Egy tengerparti üdülőhelyen éppenséggel ezerféle módon lehet fertőzést összeszedni (ha az volt). Egyelőre ezt a szállodát is megilleti az ártatlanság vélelme.

Ha kiderül, hogy a szállodában kapták a fertőzést, az még mindig nem biztos, hogy a szálloda hibája. Simán lehet mondjuk valamelyik beszállító.

Az utazási iroda nem nagyon tehet mást, mint hogy ellenőrzi, megvannak-e a partner szállodának a megfelelő engedélyei, teljesíti-e az előírásokat.

Előzmény: János 2 (27344)
nessebar Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27345

Az ATM , mindjárt jön a hozzászólás is .

János 2 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27344

Végül is nagy dolgot nem várok, de annyit mindenképp, hogy a NAGY NECKERMAN vezetése lépjen valamit a ténylegesen rendetlen szállodák ellen, hiszen a nyár még hosszú. Hogy mit lépjen, nem tudom: pl orvosi ellátás legyen rendben, nem tudom pl. egy orvosi ellátásnál mi kerül 190 levába, vagy az orvosi ellátást előlegezze meg a hibázó szálloda, majd megkapja később, mint mondjuk a biztosított, legyen állandfó orvos ahelyszínen, ne adj isten az összes, nem csak a magyar vendégeim elviszem onnan. Van hely bőven máshol is.

Félreértés ne essék én Bulgária párti vagyok, de az ha jól értettem, mint a Beáéknál, faképnél hagy, vagy akar hagyni az orvos mindennek a teteje.

Továbbá nem félek egy hasmenéstől, és nem vonok le messzemenő következtetést abból, hogy néhány embernek gyomorrontása volt, de azok nyaralása tönkrement. Nálunk az ANTSZ ilyenkor rögtrön közbelép itt van ilyesmi?

Nem akarok mismét belebonyolódni egy vitába, amit írtam hirtelen felindulásból írom, de az utazási irodának mégis van valami felelőssége? Vagy nincs semmi? Továbbá ott van kint a magyar animátor a Burgas Beach meletti NBS-be, Ő nem segíthet? Meg a másik várnai panasznál is ott van az animátor itt a fórumba már írt is időként. Remélem ezeket olvassa és majd csak reagál, legalább mint magánember. Na hirtelen ennyi.

Üdv Mindenkinek: János

Előzmény: stevie-w (27339)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27343

Már elnézést de aki a vendéglátásba dolgozik az igenis legyen kedves és mosolygós, mivel ez a legjobb reklám hogy elmondom pl a jo tapasztalatokat nem pedig a rosszat.

Tessék megérteni a rendszert.

Ezekben a turistagyárakban a legolcsóbb munkaerő dolgozik: általában szünidős egyetemisták, illetve az ország minden tájáról odagyűlt mindenféle emberek (olyanok, akik ráérnek egy évben négy hónapot hazulról távol lenni, tehát feltehetően éppen nincs munkájuk.)  A vendéglátós tapasztalat nem feltétel, általában nincs is. A szezon végére jönnek bele :-) Ezek tehát idénymunkások, jövőre már úgysem ugyanott dolgoznak, úgyhogy pont leszarják, hogy ha hazamész, mit mesélsz otthon a szállodáról.

Már említettem, hogy a kedvezőtlen klíma miatt az üdülőtelepeken a szállodák túlnyomó többsége bezár ősszel (télen kellemetlen a tengerpart időjárása, még a konferenciaturizmus sem igazán működik). Az alkalmazottak tipikusan kötött idejű szerződéssel dolgoznak, szezonnyitástól szezonzárásig. Ez nemcsak a pincérekre, pultosokra vonatkozik, de gyakran a szakácsokra, sőt, az irányítókra, menedzserekre is. Ez is olyan sajátosság, ami a színvonal ellen dolgzik...

Még egy dolog: ezek az emberek durván alulfizetettek. Nyilván megéri nekik így is dolgozni, többet keres valaki pultosként, mint mondjuk butikosként egy haszkovói szupermarket előterében, de ettől még frusztrálja őket, hogy aligha engedhetik meg maguknak azt az életszínvonalat, amit a vendégeik.

Előzmény: Bea19 (27340)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27342

Így végleg kijelenthejük: AI nem alernatíva: hogy miért?

1: olcsó, silány alapanyagok

2: higiénia hiánya

3 nincs motiváció sem a "szakácsok" sem az alkalmazottak körében

4 előre kifizetted a teljes összeget, így te már nem vagy számukra érdekes, magyarul nem törik össze magukat, hogy elégedett légy

5: nagy haszon az AI a szállodásoknak!!!!

6 nincs udvaias kiszolgálás, mint amikor az étteremben fizetős vendég vagy..

Az a helyzet, hogy ezt előre is lehet tudni, ha máshonnan nem, az én leírásomból :-)

Én nem vagyok az AI híve, ugyanakkor kétségtelenül vannak előnyei, például kisgyerekek esetén. (Más kérdés, hogy kisgyerekekkel érdemes-e külföldön nyaralni.)

És nem minden AI egyforma. Bár kulináris értelemben véve kiváló AI konyháról még nem hallottam, azért ez a fajta osztályon aluli amatörizmus sem mindennapi. 

Előzmény: Schuco (27331)
kapitány65 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27341

Szia!

Igaz a 10 dkg fagyi / 1,59 leva ( nagy tölcsérbe rakja 2 gombóc a több mint 20 dkg) mérlegen mérik, de van gépi fagyi is csoki és vanilia ízű a kis adag 1 leva, nagy adag 2 leva.

Ice Tea 3-3,5 leva, Cola 2,5- 3 leva 2 liter, ásványvíz 1,5 1,1-1,5 leva.

Ha kérdésed van kérdez nyugodtan, most kint vagyunk Sozopolban :)

Előzmény: stevie-w (27289)
Bea19 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27340

Az igaz, hogy nem dobtunk a tip box-ba semmit, bár mindig tök üres volt. egyébként, meg le se esett hogy kéne dobni bele, mivel fizettem a szolgáltatásért.... de jol néznénk már ki ha én is csak akkor lennék kedves valakivel ha adna borravalót! Már elnézést de aki a vendéglátásba dolgozik az igenis legyen kedves és mosolygós, mivel ez a legjobb reklám hogy elmondom pl a jo tapasztalatokat nem pedig a rosszat.

Mi mindig jo kedvvel mentünk oda a pulthoz soha nem voltunk lenézők...tehát nem értem:) de csak a nők voltak ilyenek amúgy :)

Előzmény: stevie-w (27338)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27339

hozzájárultok-e ahhoz, hogy véleményetekkel szembesítsem az irodát, amikor befizetem a következő részletet?

Pontosan mit vársz ettől a lépéstől?

Előzmény: János 2 (27333)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27338

a medencénél amugy nálunk is ez volt, hogy nem voltak kedvesek volt két nő az állandóan vágta a fejeket ha ki kellett szolgálni

A bolgárokkal meg lehet tanulni bánni. Náluk nagyon tipikus, hogy olyan lesz a fogadjisten, amilyen az adjonisten. A pultokon általában van valamilyen kis edény, ahol gyűjtik a borravalót. Az elején érdemes ezt látványosan használni, és a hatás nem marad el.

De ennél is fontosabb jófejnek mutatkozni velük, mert a lenéző, türelmetlen, fontoskodó, fennhéjázó vendéget nyilván sosem fogják megkedvelni...

Azért ha két mosoly és/vagy vicces megjegyzés után is marad a fapofa, akkor ez van.

Előzmény: Bea19 (27334)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27337

Azzal amir Stiwe szokott írni -más a baktérium flóra- nem értek egyet. Ha egy gyereknek gyomorontása van nem tartom meglepőnek, azonban egy felnőtt rosszullétének oka van.

Én nem erről írok!

Ha az utazás legelején jelenik meg egy enyhe, és egy nap alatt teljesen elmúló hasmenés, az általában a másfajta baktérium flórára adott reakció. Ez nagyon sok olyan embert érint, akik 1000 kilométernél távolabbról érkeztek, akár minden negyedik-ötödik utazót is.

A hatodik napon kezdődő, és három napon át tartó erős hasmenés nyilván nem ez a kategória!

Bea19 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27336

Nem hiszem, hogy tervezünk bármit is....a biztosításhoz csatoltuk a gyógyszerekről szóló blokkot meg amit az orvos írt. Mikor még nem hívtunk orvost lementünk a gyógyszertárba ott vettünk 35 leváért gyógyszert...sajnos nem hoztuk el a blokkot sőt sztem nem is kaptunk...amikor már orvosnál voltunk akkor vettünk megint gyógyszereket 30 ért annak az árát talán visszakapjuk...dehát sokra megyünk vele...:)

Bea19 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27335

Nem rád gondoltam nem gondoltam senkire...nem olvastam vissza minden hozzászólást csak láttam, hogy valaki irt valami hasonlot....

Épp azért irtam le mert ez is egy tapasztalat:)

Bea19 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27334

Mi amikor mentünk haza szombaton akkor is láttuk a roham kocsit vagy mit.

nálunk a kajával nem volt gond, sót használni kellett azért. mondjuk az étterembe az üditő felvolt vizezve. de az AI bárba rendes cola meg sprite volt.

a medencénél amugy nálunk is ez volt, hogy nem voltak kedvesek volt két nő az állandóan vágta a fejeket ha ki kellett szolgálni, egyébként a hot-dog nagyon finom volt de ha már nem egyet kértél hanem négyet akkor már vágta a fejeket, de hát most aki családdal van nem fog a két gyereknek egyet kérni amugyis ha már AI akkor ki kell használni. 

de a báros fiuk mindig mosolyogtak adták a koktélokat, a kolát bármiről volt is szó...

jah még valami nemtudom máshol ez van e de pl. az animátorok voltak ugye foglalkozások. mi két gyerekkel mentünk lehetett festeni ilyen táska féle valamit meg ilyen kerámia figurákat...nahát ilyen 15-17 levák voltak az, hogy festhettél.....:S

Előzmény: Schuco (27331)
János 2 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27333

T Bea, valamint Schuco!

Természetesen -ha rám gondoltál- nem kerülnek az ilyen hozzászólások leszóllásra. Ezek a vélemények nagyon fontosak sokkal fontosabbak mint , hogy valami 1, vagy 2 Leva.

Inkább kérdéseim lennének:

-Lehet-e tenni valamit, hol van az utazási iroda képviselője megbízottja?

- Van-e valami módosítási, kárpótlási lehetőség? Mondjuk külső étkezési számlák orvosi kezelést megtéríteni az irodával.

-Tervezte-e valamilyen további lépést, hozzájárultok-e ahhoz, hogy véleményetekkel szembesítsem az irodát, amikor befizetem a következő részletet?

Azzal amir Stiwe szokott írni -más a baktérium flóra- nem értek egyet. Ha egy gyereknek gyomorontása van nem tartom meglepőnek, azonban egy felnőtt rosszullétének oka van.

Várjuk az ilyen beszámolókat, mindenkinek okulására. Azok közé tartozom, aki nem ALI párti, de most épp ilyet választottam és pont a Burgas Beach-ba.

Előzmény: Bea19 (27329)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27332
Gyere Szozopolba, isteni jo, a setaloutca tele van jobbnal jobb kajaldakkal, es az arak is megfizethetoek. Ha meg jo felpanzios ellatast akarsz akkor gyere a Saint Thomasba! Nyugi van, jo a kaja, kozel van Szozopol!
Előzmény: ditranol (27330)
Schuco Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27331

Bea 19! Sajnos nálunk is ez a helyzet. Nálunk a grand hotelben is többen panaszkodnak, sorban jönnek a mentők.....

Nálunk vadászni kell a villákra meg a kanalakra.Borzasztó amatőr társaság.

AI keretein belül alacarte étteremben 1 óra után se akartak kiszolgálni az 5 fogásból csak 2 öt kaptunk meg ma. Kérdésünkre, hogy a többi fogás holvan, azt felelték, hogy a konyha már bezárt.....

Így végleg kijelenthejük: AI nem alernatíva: hogy miért?

1: olcsó, silány alapanyagok

2: higiénia hiánya

3 nincs motiváció sem a "szakácsok" sem az alkalmazottak körében

4 előre kifizetted a teljes összeget, így te már nem vagy számukra érdekes, magyarul nem törik össze magukat, hogy elégedett légy

5: nagy haszon az AI a szállodásoknak!!!!

6 nincs udvaias kiszolgálás, mint amikor az étteremben fizetős vendég vagy.......

Jövőre apartman vagy szálloda reggelivel, és semmi gond nem lesz!

Ja és csak hab a tortán hogy a szálloda komplexum 5 szállodája közül 4 ben a fsz i mosdó és WC katasztrófális állapotban van, főleg a Hotel Roubiné!!! Nem részletezem, hogy néz ki!!!!!

ditranol Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27330

Tavaly én is megfogadtam, h nem megyünk többet Bulgáriába...aztán az idei nyárra ez módosult, annyiban, h csak a Napospartot kerüljük el nagy ívben és kipróbálunk vmi (állítólag) nyugisabb helyet (Sozopol)...hát meglátjuk.
Engem eslősorban az ottani nagy lehúzások, gyerekkel kolduló erőszakos cigány anyuka, aki fákjú fákjú-t ordibál utánad, rendőrök teljes hiánya zavartak és az, h lépten nyomon rád akartak erőszakolni vmi sz*rt az utcán...
Mindegy, nekem ezekután egy életre elég volt a Napospartból, idén Sozopol...hát bízom a legjobbakban...

Bea19 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27329

sziasztok! irnék még pár dolgot a kint létünkkel kapcsolatban. ugye mint már irtam a burgas beachben voltunk az első öt nap minden oké, aztán csütörtöktől egészen indulásig a páromat aki 100 kilo és nem a zsírtól tehát fitt emberről beszélünk meg a másik férfi tagunkat ledöntötte egy csúnya vírus ami azt jelenti, hogy fetrengtek egész nap görcsölt a hasuk kb a wc és az ágy között mozogtak ebbe a három napba. kihívtuk az orvost mert már annyira elviselhetetlenül rosszul voltak. a nő tök paraszt volt mondtuk, hogy a biztosítás papírok lent vnanak a kocsiba de nem várta meg és elviharzott mert azt hitte nem akarunk neki fizetni....aztán lementem a recepcióra ahol a kiscsaj flegmázott és pofákat vágott. elmagyaráztam neki a dolgokat aztán vissza jött értünk az orvos. elvitt minket a rendelőbe ahol kitöltöttük a biztosítós papírokat. és ott szembesültünk egy két magyarral akik szintén a burgas beachben szálltak meg és szintén ezekkel a panaszokkal voltak a rendelőbe. a három éves gyereknek bekötve az infuzió..... meg ők mesélték, hogy mások is voltak már ebbő a szállodából....azért ez egy kicsit érdekes. és utolag esett le, hogy az nap mikor elkapták a fiuk ezt a vírust már korán reggel gőzerővel fertőtlenítették a medencéket....meg a járólapokat.....

na csak ennyit a burgas beach-ről meg a higéniáról...

Ezt leszámítva az első 4-5 nap jó volt, csak tapasztalatként irtam le mert máskor olvastam itt, hogy volt valami gáz ezzel a szállodával....

na lényeg, hogy most voltunk először és utoljára bulgáriába, de ezért légyszi ne hurrogjatok le, hogy leírtam a tapasztalatokat. mert ez is egy tapasztalat....szóval csak ovatosan a medencékkel....

azért teszek fel képeket aki most készül oda, hogy lássa, hogy amugy minden ok csakhát a higénia...

üdv mindenkinek jo nyaralást aki még most megy.

kriszta 68 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27328

Probiotikum!!!!

Előzmény: zyzy78 (27327)
zyzy78 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27327

Sziasztok!

Aug. 4-én indulunk a Napospartra (Debrecenből repülővel) egy 1,5 éves kisasszonnyal és lenne néhány kérdésem:

1. Mennyire megbízható a Debreceni repülőtér előtti NEM örzőtt parkoló? Akik innen repültek, Ti is itt hagytátok az autót? Sok autó állt akkor a parkolóban?

2. Felengedték a fedélzetre gond nélkül a gyereknek szánt bébiételt és vizet?

3. Valaki írta, hogy rosszul lett a gyereke a kinntlét alatt, de pont erre nem voltak gyógyszerügyileg felkészülve. Mi volt a baj ? Esetleg, ha megosztanád velünk, hogy eleve úgy készüljünk.

Biztos lesz még kérdésem, de addig is várom a segítségeteket :)

Köszi

stevie-w Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27326

Érdekelne a Stevie által szerkesztett turista/vendégmunkás forgalomról készült naptár.Honnan lehet ezt letölteni/megnézni?

Ezt nem én szerkesztettem, hanem Győrffy Árpi barátom, de én is gyakran hivatkozom rá:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1403

Nagy dugó várható erre az időszakra?

Ez már a kifelé tartó forgalom lecsengése, plusz a szerdai indulás is pozitívum: az igazán durva dolgokat (pl. ami most van) biztosan megússzátok.

Ellenben hazafelé majd a visszainduló vendégmunkások fősodrával érkeztek :-(

Melyik határátkelőt javasoljátok Magyarország és Szerbia között?

Nehéz mit mondani. Röszkére érkezik a forgalom nagy része, viszont Tompának kisebb az áteresztő-képessége, és a szabadkai kirándulás legalább 30-40 perc késést okoz.

Talán a legokosabb eleve Tiszaszigetre menni :-)

Állítólag a röszkei "régi" határátkelő is üzemkész: várhatóan újra megnyitják a kishatár-forgalom előtt, azaz a magyar és szerb utasoknak. Ez a lépés igen jelentősen enyhítené a problémáinkat. A régi határátkelő a mostanitól mindössze pár száz méterre van...

Előzmény: Béci 72 (27321)
borkasga Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27325

Rákerestem a hozzászólások között és a 23520, 23527- es hozzászólásoknál a központi buszpályaudvarnál említik 0,8 leváért. Remélem működnek még!

Előzmény: ancsi26 (27320)
kisnagy1 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27324

*Várnába :)

Előzmény: kisnagy1 (27323)
kisnagy1 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27323

Sziasztok!

Nem jön valaki a július 18-i géppel Vánába?

borkasga Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27322

Szia!

Mi is ennyiért nyomtattuk ki Naposparton, de később láttunk a főutcán a központtól vissza egy helyet, ahol talán 1 leva volt.

Előzmény: ancsi26 (27320)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27321

Sziasztok!

Július 25-én délután/este felé indulunk Napospartra Szerbián keresztül,majd Szófiát elkerülve Plovdív felé.

Érdekelne a Stevie által szerkesztett turista/vendégmunkás forgalomról készült naptár.Honnan lehet ezt letölteni/megnézni?

Két türelmetlen gyerekkel(apjuktól örökölték) megyünk,akik jól bírják az utazást,ha halad a kocsi,és ha alszanak.

Nagy dugó várható erre az időszakra?Szerdai indulást választottunk?

Melyik határátkelőt javasoljátok Magyarország és Szerbia között?

Köszi a segítséget!

Üdv.:

Béci

ancsi26 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27320

Sziasztok!!

Segítsetek már,hogy hol tudok olcsón repjegyet kinyomtatni??

A szálláson nem tudják megoldani,ahol találtunk,ott 2 leva/lap!!   Van olcsóbb megoldás?????

SOS!!!!

sikeresforex Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27319

Sziasztok Naposparton nyaraltunk 06.23-tól 06.30-ig. Az idő jó volt, a tenger meleg, a sör hideg:)

Pécs-Napospart 1160km + 13000 Ft autópályadíj összesen.Mi odafele és visszafele is szerencsések voltunk, a határokon is csak pár percet kellet várnunk, teljes utazási idő pihenőkkel kb 15óra.

Négyen mentünk fiatalok, egy medencés apartmanban szálltunk meg 40000Ft/hét áron.

Árakról Levában:fagyi 1,69/100g, koktélok 6-tól ezért több helyen kettőt is kaphatunk keresd a happy hourt!Pizza szelet 2leva, gyros 6leva, étteremben "half chicken",chips,salad 6,5.

Nagybevásárlást a naposparton található olcsó Penny-ben hajtottuk végre, itt az árak:tej:1,29 kenyér 650g: 0,89 sör 2,2 liter!!! (sztem finom) 2,35, ásványvíz 11liter 2,5

Mindenkinek további szép nyarat!

stevie-w Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27318

Még vasárnap délben is 3 órás a sor Röszkénél:

http://index.hu/belfold/hirek/2012/07/08/haromoras_sor_all_roszkenel/

Érdekes ez a mondat:

"a rendőrség szakaszosan, szombaton este sötétedésig terelte a forgalmat Tompa irányába, ezzel együtt 25 ezer főt léptettek ki"

2010-ben a legforgalmasabb napon volt 19 ezer kilépő, de úgy, hogy a második legforgalmasabb napon "csak" 13 kilépőt regisztráltak. 

Ezekhez a számokhoz képest a tegnapi 25 ezer igen durva...

kriszta 68 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27317

Ez jól hangzik!! :-)

Előzmény: utazo idegen (27316)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.08 0 0 27316

Szép napot mindenkinek! A levegő hőmérsékletett 38 fokra josolták a víz 27-28 fokra.Remek idő van a strandolásra.

ditranol Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27315

Sima ecetes borogatás is elég. Ha felduzzad, ég, fájdalmas, akk vmi nem szteroid gyulladáscsökkentő kenőcs többet ér. lyen pl az itthon vény nélkül kapható Phenylbutazon is, de sztem egy bolgár patikában is adnak hasonlót, ha a következő kombinációt közlöd a patikussal: "NSAID krem" :)).

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27314

Sziasztok mindenkinek szép estét! Most a hőmérséklet kb 28 fok a víz 27 fok. Vasárnapra 38 fok meleget mondanak a tengerre meg 27-28 fokot. 

Schuco Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27313

Sziasztok! Ma a vacsorát a Romna pizzériában és étteremben töltöttük el, az AI ellenére.......fantasztikus volt, az ételeknek remek íze volt, az ízlelőbimbónk 5 napja most először "dolgoztak". Kiváló tiramisu és fagylaltdesszert zárta a sort, 25 leva volt 3 személyre. Úgyhogy a maradék 3 napunkra is így teszünk, inkább fizetünk a kinnti remek éttermeknek, keül amibe kerül nem számít. A bennti moslékot meg úgy látom egyre kevesebben eszik, ahol beültünk étterembe, több karszalagos is önfeledten evett.

Mindenesetre mi többet AI ba ne foglalunk! Megvolt a tanulópénz.

PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27312

És gyerekeknek?

solozo Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27311

Felnőttnek.

solozo Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27310

Vizes homok.

PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27309

Jucó72  sok a medúza?:)

Ha megcsípne használ pl a Fenistil?:)

PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27308

Köszi.ezt is:)

Jucó72 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27307

A Beach Paradise-ben nagyon jó az all inclusive!!! Nagy a választék mindenből. Tegnap a látványkonyhán, a teraszon sült kismalacot tálaltak. Alig akartam hinni a szememnek. A triptavisoron nagyon leszólták a szálloda konyháját, de azt gondolom, hogy talán ennek hatására javítottak a minőségen. Jó, nem mondom, hogy minden kifogástalan, mert pl. nekem nem túl vonzóak a szalámik, de mindig tudunk magunknak finom ételeket válogatni. És ahhoz, hogy nekünk ez naponta, személyenként kb. 6000 Ft-ba kerül, szerintem ár-érték arányban remek!!!

Ma viszont medúzacsípést szenvedett a fiam, amivel az orvosi szobában kötöttünk ki. Ez viszont 230 Euróba került. Szerencsére volt biztosításunk, úgyhogy otthon kifizetik... Mindenesetre biztosítás nélkül senki se induljon el!!!

stevie-w Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27306

Mondanátok pár olyan ételt amit általában marha/sertéshúsból készül.

Disznósajt :-) Marhanyelv :-) Stb...

Komolyabban: az étlapon a szvinszko (свинско, sertés) vagy telesko (телешко, marha) szavakat kell keresni.  Elég tipikus, hogy ugyanazt a fogást elkészítik többféle húsból is. 

(Az utolsó magánhangzó ezekben a szavakban nem biztos hogy -o lesz, mert hasonul az utána következő főnév neméhez.)

Előzmény: PUCSP1 (27304)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27305

Illetve szerinetetek megéri A La Carte-éba menni?:)

Anyagilag biztos drágább. Sőt, sokkal drágább. Minden más szempontból viszont össze sem lehet hasonlítani. Ott eszel, akkor és amit szeretnél, egy csomó dolgot kipróbálhatsz, és bár a kulinária csúcsát nem üdülőhelyen kell keresni, azért tisztességes minőséget igenis lehet találni.

Előzmény: PUCSP1 (27304)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27304

Mondanátok pár olyan ételt amit általában marha/sertéshúsból készül.Mivel az ismerősőmék nem laktak jól mivel a szállodájukban csak csirke és pulyka volt!Illetve szerinetetek megéri A La Carte-éba menni?:)

ltcrr Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27303

Mi az Aranyhomokon voltunk az Iberostar Obzor Beach & Izgrev-ben AI-val és komolyan kifogástalan volt.

Amúgy én sem az AI-t preferálom alapból de két gyerekkel voltam és ebben az esetben így volt jó.

Amikor csak barátnővel voltam akkor csak reggelink volt mert kómásan nem akartam KV előtt reggelit keresni. Ebéd, vacsi mikor mi mindig éttermekben helyi kaja volt.

Spanyolországban kétszer voltam, nem AI-val de egyik alkalommal a kaja kifogástalan volt a másik helyen csak épp hogy elment. Amikor viszont benn Barcában ebédeltünk helyi kiskocsmákban na az volt a tuti.

Előzmény: Schuco (27299)
borkasga Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27302

Szerintem is, ha a gyerekről van szó, sokkal óvatkosabbnak kell lennünk az öngyógyítással. Biztos. hogy mi is orvoshoz fordulunk ilyen esetben. Nálunk én vagyok általában erre érzékeny. Felnőtt esetében javasolják a pálinka fogyasztását, mint jó fertőtlenítőt. Ismerősöméknek még Egyiptomban is bevált ez a módszer! Minden jót!

Előzmény: Vahurka1 (27301)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27301

Szia.

Szívesen.

Nem evett semmi tengeri herkentyűt, csak a helyi üdítőből ivott és dinnyét evett. Nem volt hasmenése és tavaly nem volt a pocijával sem semmi gond.

Fél patikát elvittük, de erre nem készültünk fel...

Előzmény: borkasga (27291)
Schuco Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27300

És ezt úgy mondom, higgyétek el, hogy em vagyok válogatós fajta, én mindent megeszek aminek íze van és tisztességesen elkészítik, bármit, de ez túlmegy minden határon! Ennek következménye lesz! Arról én gondoskodni fogok!!!

Schuco Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27299

Mondok 1 példát: AZ elmúlt 4 évben 4 szer voltunk AI ba: 2 szer bulgária, 2 szer Spanyol ország. A dinnye mindenhol savanyú, ízetlen, itt is. Itt a hotelben tea vaj helyett sütő margarin szintű valamit adnak, az uborka íztelen, a reggeli felvágottak a tesco value szintet ! se érik el.....a strandi haburger, ami szintén AI keretein belül adnak borzalom: száraz zsemle, jellegtelen hús, és Arós kechup és mustár, és egy vékony szál íztelen hagyma csík.......a végeredményí. borzalom!!!!!

Schuco Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27298

Üdv! Én 6 nyelven beszélek, sorry! Tudod egy tengerparti szálloda foglalást mi nagyon előre alaposan megtervezünk, sok információt begyűjtünk, most ez is kevés volt! Tavaly a Longosa, ami árban sem volt olcsó /175 e/ is épphogy vállalható volt a minőség ételek tekintetében.....ezért mondom: jövőre már nem játszik az AI........nem a menyiség számít hanem a minőség.....és az AI ba nincs......

Előzmény: ltcrr (27297)
ltcrr Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27297

Nem utólag okoskodnék, de mielőtt bármilyen szállodát foglalok megnézem a tripadvisoron, a holidaycheck-en, stb. a róluk szóló véleményt. Volt ajánlatom 5*-ra a Napospartra nagyon jó áron, amit 55%-ban nem ajánlottak, sőt több vélemény fényképekkel volt kísérve. Ezek után természetesen nem oda mentünk. Persze ezeknek a véleményeknek az elolvasásához nyelvtudás szükséges, amiből mi magyarok azért nem állunk valami fényesen.

Amúgy az utóbbi 5 évben négyszer voltam Bulgáriában, s maximálisan nem értek egyet egyes fórumozókkal, akik szerint az üdülőhelyeken nem beszélnek nyelveket. Bárkivel kerültem kapcsolatba angolul tökéletesen tudtunk kommunikálni.

Előzmény: Schuco (27295)
solozo Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27296

Nyilván vannak jobb konyhájú AI szállodák, de nem egy (és nem két) ember írta már le itt, miért is nem fizetne be soha all incl. ellátásra. Te bevállaltad, ez van...

Előzmény: Schuco (27295)
Schuco Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27295

Kedves Fórumozók!

A Grand Hotel Várna komplexumba ne jöjjetek. Katasztrófálisan főznek, szinte moslékolnak. Ki vannak akadva a magyarok, akikkel eddig beszéltem, elég sokan vannak, volt olyan, aki kihívatta az egész szakács brigádot, aztán jól beolvasott nekik! Minden íztelen, sótlan, bármi...egy grill húst se tudnak elkészíteni: az is nyers, kemény, keserű és rágós......a halak keserűek......a marha húsok, amik egyik nap a szaftban úsznak, m másik nap a levesben végzik........arós mustár, szétmállott virsli......van róla videó is.......és ez 5 csillag?????? Max 2 magyarországi viszonylatban.....a szobák is borzasztó lepusztult állapotban.....180 ezerért.........2+1 főnak.....

SOHA TÖBBET AI......olcsó alapanyagok, igénytelen főzés....silány íz......ezért pénzt nem szabad kiadn, és szinte minden nap ugyanaz!!!!!

Jövőre apartman és majd én főzök jövőre vagy bemegyünk kiváló éttermekbe, 1. osztályú alapanyagokból, hazai fűszerekkel, mert itt minden ételnek ugyanaz a borzasztó íze van......akinél még nem késő, mondja vissza!!!!!! Jó tanács, mert csalódnifogtok!!!!!!!

borkasga Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27294

A 8 tengerparti nyaralásból legalább 4 alkalommal tapasztalatam, addig, amíg nem jöttem rá, hogy miket kell kerülnöm! Lehet, hogy mindig más okozta, de bizony kicsit kellemetlen volt. Szerencsére az úti patika elég volt, orvosi segítségre nem volt szükség! Nem is gondoltam higiénai okokra, csak nem vagyunk egyformák!

Előzmény: stevie-w (27292)
solozo Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27293

Én vagyok a "mindened", Erácska drága?:-))

Előzmény: Erácska83 (27279)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27292

A kislányod evett valami tengeri "herkentyűt"? Nekünk akkor volt problémánk, illetve ha ittunk a csapvízből. Mióta erre ügyelünk, szerencsére megúsztuk láz, szédülés, rosszullét nélkül.

A megérkezés utáni egynapos hasmenésnek NEM higiéniai okai vannak. A szervezet reagál a hazaitól eltérő baktériumflórára. Aki egyszer átesik a tűzkeresztségen, annak a nyaralás további részében, illetve pár éven belül nem lesz ilyen élményben része.

Előzmény: borkasga (27291)
borkasga Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27291

Köszönöm a képeket és a választ! A kislányod evett valami tengeri "herkentyűt"? Nekünk akkor volt problémánk, illetve ha ittunk a csapvízből. Mióta erre ügyelünk, szerencsére megúsztuk láz, szédülés, rosszullét nélkül.

Előzmény: Vahurka1 (27269)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27290

köszi:)))

stevie-w Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27289

De most komolyan mennyibe erül kint pl:

-egy fagyi(igaz h grammra adják)

-egy 1,5-es ice tea

-gyros

A tengerparti üdülőheléyek közül Aranyhomok a legdrágább. Amikor utoljára ott voltam, kb három éve, úgy éreztem, jelentős a különbség mondjuk Szozopolhoz képest. Illetve bizonyos fokig pénzügyi csapdában éreztem magam, mintha árkartell lenne: még a szintén drága Naposparton is megtaláltuk azokat a helyeket, ahol a helyi átlagnál lényegesen jobb ár-minőség arány várt minket. Ezzel szemben Aranyhomokon nagyon kínosan ügyelnek a konstans ár-minőség arányra.

Összességében azt lehet elmondani, hogy az Aranyhomokon a balatoni áraknál 10-20 százalékkal drágábban jöttök ki. Én Füreden is megebédelek egy 500-asból (lángos + ásványvíz valahol a piac felé), de ha elmegyek a Blaha Lujzába, akkor ott fejenként ennek minimum a tízszeresét költjük. Nos, így alakulnak az árak az Aranyhomokon is, vannak olcsó lehetőségek, és drágább lehetőségek, de mindegyik magasabb áron van, mint a Balatonon.

A boltokban viszont nem magasabbak az árak, mint itthon. Csak az a baj, hogy a Tesco-Auchan-féle hipermarket hiányzik, tehát gyakorlatilag csak a "kisboltos" árakkal lehet találkozni.

Az utolsó megjegyzés a gíroszhoz: ezt ismerik Bulgáeriában is, de a neve djúner (a  török dönerből). Csak akkor érdemes a nemzetközi konyha kajáit választani (pizza, girosz, McDonalds, kínai, stb), ha a helyi ételeket már kipróbáltuk (sopszka, caca, skembe, tarator, kebapcse, kjufte, szacs, muszaka, siscse, kavarma stb stb stb).

kriszta 68 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27288

:-)) Inkább ne bonyolódj bele,,,mert ez sem jobb!!! :-D

Előzmény: PUCSP1 (27287)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27287

*halottam*

PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27286

stevie-w :D:D   de nem azért kérdeztem   csak mert egy ismerősünk volt Naposparton és őt minden nap megcsípte egy.De mi az aranypartra megyünk!!!:)))

Tudom sok a hozzászólás az árakról     de 1.Aranypartról alig van főleg Napospartra járnak.. 2.mindenhol változó 3. igen 2008-as    olyanra goondoltam aki esetleg most van /volt kint.Olyanok írhatnának.Halottan kellemes a tenger :))

kriszta 68 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27285

:D:D:D

Előzmény: stevie-w (27284)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27284

A vízben sok medúza van?Ha igen kijönnek a partra???:o

Bizony, nem árt gumicsizmában közlekedni, mert nem hogy kijön a partra, de egyenesen leharapja a lábad.

Aranyhomok este ondolom kivan világítva.Milyen este ?

Hát világos, mert ki van világítva.

kriszta 68 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27283

Be írod a keresőbe,hogy árak!!!

Másról nem is beszélnek,,,,

Annyi hozzá szólás van!!

Mindent megtalálsz a kérdésedre!!

PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27282

:)

De most komolyan mennyibe erül kint pl:

-egy fagyi(igaz h grammra adják)

-egy 1,5-es ice tea

-gyros

Illetve volt már valaki a Hotel Royalban?!!

A vízben sok medúza van?Ha igen kijönnek a partra???:o

Aranyhomok este ondolom kivan világítva.Milyen este ?

Előre is köszi a válaszokat!:))))

kriszta 68 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27281

Húúúú,de királyság!!!:-))

Ez tetszik nagyon!!

Remélem marad ez a felállás!! :-))

15-én megyünk napospartra!!!

Nagyon várom már!!!!!!!!!!

Előzmény: utazo idegen (27280)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.07 0 0 27280

Sziasztok! Reggel a hőmérséklet 20-22 fok a víz 26-27 fok de délutánra a levegő felmegy 35-36 fok ig is.

Erácska83 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27279

És egy újabb beszólás,támadás solozo kedves...

Előzmény: solozo (27263)
gradinar Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27278
szerjnt=szerint
Előzmény: gradinar (27277)
gradinar Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27277
Négy.

...helyett öt, ma helyi idő szerjnt 0 óra 0 perctől (+ ÁFA).

G.
Előzmény: stevie-w (27273)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27276

Várnánál tesz le a gép aztán Aranyhomokra!:)

Schuco Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27275

Üdv! Ha Várnába mentek, az nem az aranyhomok! Mi 4. naja vagyunk St. Konstantine I Elená-ba és az se az. Tőlünk 9 km re Várnától 16-17 km re van az Aranyhomok!

Előzmény: PUCSP1 (27272)
Schuco Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27274

:-)))))

Előzmény: stevie-w (27273)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27273

És kb.hány Leva kint a dolgok-ételek???

Négy.

Előzmény: PUCSP1 (27272)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27272

Sziasztok.Hamarosan utazunk Bulgáriába,Várnába-->Aranyhomokra.A hotel Royal-ba megyünk.Valaki járt már itt????Illetve sok a medúza aranyparton???És kb.hány Leva kint a dolgok-ételek???

solozo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27271

Pontosítok: 50 leva. A taxis először 60-at kért.

Előzmény: solozo (27268)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27270

25-30 euró. Több semmiképpen nem.

Előzmény: ditranol (27266)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27269

Szia!

A biztosítást a QBE Atlasz Biztosítónál kötöttünk az autóra is. Szerencsére a gyomorgörcs elmúlt elég gyorsan a No-spa hatására, de rossz volt azt az időszakot vele átélni, amíg szenvedett. Köszönjük a jó kívánságodat.

Az ígért menetrendek:

Útvonaltérkép Burgasztól Sveti Vlasig

Viteldíjak

Útvonaltérkép Nessebar körzetében

Menetrend a buszmegállóban a Naposparton

Burgaszi buszmegállóban

A buszok Burgaszba kétféle útvonalon mennek, az egyik a kerülőt használja (ez a menetrendben nem igazán van benne (legalábbis a naposparton látottban), a másik a hagyományos Pomoriét.

Előzmény: borkasga (27267)
solozo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27268

Mi 50-ért mentünk, kis alku után.

Előzmény: ditranol (27266)
borkasga Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27267

Szia!

Fel tudod tölteni, vagy e-mail-ben is átküldheted.  Melyik biztosítónál kötöttétek a biztosítást? Remélem jól van a kislányod. Előre is köszönöm.

Előzmény: Vahurka1 (27262)
ditranol Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27266

Gyorsan én is kérdeznék egyet. Sozopol -> Burgas repteret kb. milyen árban mérik taxival? Hazafelé a 9órási géphez ez lenne a leggyorsabb megoldás és nem szeretnék hiánák áldozatává esni :).

ditranol Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27265

Szia!

Pontosan itt: http://goo.gl/qE2qY

ancsi26 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27264

Sziasztok!

Valaki megtudná írni,hogy Naposparton hol van a buszpályaudvar??

Köszi!!

solozo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27263

„de itt a topikon mindenki támad,beleköt mindenbe"

Na az ilyen idióta megállapításokkal hitelteleníted el magad, nem a beszámolóddal... 

Ebben a topikban a 80-90% nem támad nem köt bele „mindenbe", Erácska kedves.

Előzmény: Erácska83 (27249)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27262

Sziasztok!

Ismét itthon vagyunk és sajnos letelt az NBS-ben töltött vakációnk.

Egy kis beszámoló:

1. Utazás: Szerbiában az újvidéki autópályán dolgoznak több km-em keresztül és a sebességhatár feloldását jelző tábla előtt általában rendőrök mérnek. Nekünk a navi frisstése hibás volt, így kimaradt a szerbiai térkép (Hercegszántói határátkelés volt). Szerencsére viszonylag jól ki van táblázva az út... Az utazásunk odafelé két részletben szófiai megállóval történt és visszafelé az út 17 óra körül volt több 5-10 perces megállóval.

2. Tranzitszállás: a válassztott szálloda (ld. régebbi írásomat) felszereltségileg jó volt, a vacsorára rendelt turbós sopszka saláta hatalmas adag volt (5 leva). A rossz az egészben a szobá árához tartozó reggeli minősége és választéka erősen kifogásolható volt. A tavalyi szállodánkban (hotel astra) jobb benyomásokra leltünk  - modern szoba és minőségi reggeli - ezért az árért.

3. NBS: A Hotel Zefírhez képest nagyobb szobát kaptunk és az étkezéseknél a választék bőséges volt. Mindennel meg voltunk elégedve - kivéve a 60 cm vízmélységű gyerekmedencénél nincs lépcső...

A parkolás a hotel continentálnál történt meg, ahol a kocsik 60-70%-a magyar volt.

4. Biztosítás: A kislányomnak 1 nap után gyomor panaszai voltak és mindez 190 levánkba került - a biztosító a gyorsabb kárrendezés miatt kérte a helyi kifizetést és majd a benyújtott számlánk után kapjuk meg a visszatérítést.  Nemcsak a kislányunk volt valamitől beteg  a magyarok között.

Árak: hát vannak, a tavalyihoz képest a napernyők, napágyak bérleti költségei felmentek 8 leva/db-ra. Az üdítők és ételek árai hasonlóak, de gyenge áremelkedés volt. Az autópálya matricát visszafelé útra Aheloynél az EKO benzinkúton vettem meg és a shopban lévő édesség árak a naposparti áraknak csak a fele (!) volt.

5. Cukrászda: tavaly lelkesedtem értük, de idén ez megváltozott. A kinézett csábító torta megsavanyodva került elém...

Ha kell valakinek a buszmenetrend Napospar-Nesebar-Burgasz között az jelezze itt a fórumban - lefotóztam a menetrendet...

Üdv, Vahurka1

u.i. Még -2 hetet simán kibírtunk volna.

Schuco Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27261

Köszönöm Stewie! Melyik alternatív útvonal az amelyik még nem nagy kerülő ezen útvonalhosszhoz képest és érinti Erdélyt? Ami szép és látványos útvonalat is jelent egyben? Ez a 12 órát Aradig írta egyébként Várnától.......szetem ez teljesíthető.....

Előzmény: stevie-w (27255)
Nono04 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27260

Nem jön esetleg valaki a WizzAir-el  júli 15-én Várnába?

stevie-w Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27259

Mennyire reális egy utazást Szozopolba neten keresztül egyénileg leszervezni?

A szozopoli magánszállások 90 százaléka nincs fenn a neten.

A repülős utazásoknál az ügynökségek ráadásul annyi egyéb költséget számolnak fel (reptéri illeték, kerozin díj, stb.) egy személyre, mint amennyi a wizzair jegy lenne hármunknak összesen. Azaz nem értem, hogy most a wizzair dolgozik rejtett költségekkel, vagy az irodák nyúlják le az utasokat?

Is.

A Wizzair egészen pofátlan módon szed be plusz pénzeket a jegyáron felül egy csomó alapvető szolgáltatáűsra. Mentségükre szóljon, hogy mindez korrektül fenn van a weblapukon.

mennyire megbízhatóak Bulgáriában a netes szálloda foglalások?

Ha a megbízhatóság a szempont, akkor Booking.com. Az ő rendszerük garantálja a megbízhatóságot. A direkt foglalással sincs baj, de ha esetleg mégis, nemigen tudsz hol reklamálni.

most az "áh ez reménytelenül drága" és a "hurrá ez nagyon olcsó" élmény között vergődünk :)

A bérelhető szobák, kisebb apartmanok ára szeptemberben 15-25 EUR/szoba/éjszaka egy tisztességes, tengerhez közeli helyen.

Előzmény: kpbendi (27228)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27258

OFF

paradicsom (tudom, nem gyümölcs)

A paradicsom gyümölcs.

:-)

A definíció szerint gyümölcsnek nevezzük a növény érett, az esetek többségében lédús, húsos magházát vagy magházait, zöldségnek pedig a növény ehető részeit hívják, így gyökerét (pl. répa), gumóját (burgonya), szárát (zeller), levelét (saláta) vagy bimbóját (kelbimbó).

Tehát lényegében az adja az alapvető különbséget gyümölcs és zöldség között, hogy a magházát vagy egyéb részét esszük-e meg.

ON

Előzmény: Paleofarszalosz (27227)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27257

Akkor minden rendben. Már kezdtem azt hinni, hogy csak a jót lehet:-) Erácskának rossz tapasztalata (is) volt, hát megírta. Mi ezzel a baj? Szerintem ettől csak árnyaltabb lett a kép.

Különben még azt hinnénk, hogy ott minden fenékig tejföl. Ez reális lenne? Hm…?

Erácska az árakat drágállotta. Az általa beírt árak nagyjából-egészéből megegyeznek a budapesti vagy balatoni árakkal.

Mivel a magyar árak alacsonyak, egy menő tengerparti turistaparadicsomban irreális azoknál alacsonyabb árszínvonalat elvárni.

Előzmény: Kanga3 (27237)
ltcrr Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27256

Úgy gondolom az kb. reális ár. Előre pontosan meg kell alkudni.

Előzmény: Nono04 (27246)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27255

hazafele úgy döntöttünk, hogy Erdélyen keresztül jövünk, hátha eszünk valami finom helyi ételt.....az utvonaltervező Várna és arad között 784 km re és 11 óra 22 percre adta ki az útvonalat, de nem visz be bukarestbe! Melyik útvonal a megfelelő, aminek jó az utburkolata? Mindenképpen ez lenne a legfontosabb szempont!!!! Az út minősége!

A  főutak egész Dél-Romániában remekek. Én a munkám miatt sok ezer kilométert vezettem le Brassótól délre, és az útminőség kifogástalan. Tényleg.

Az más kérdés, hogy a haladás igen lassú és körülményes tud lenni. A 11 és fél óra egyszerűen nevetséges. Valójában nettó 16-18 óra körül a reális Budapestig. A nettó azt jelenti, hogy ebben a megállások niuncsenek benne. 

Az általad említett útvonal logikus és jó választás, azonban délről elkerüli Erdélyt. Arad megye történelmileg Partium ("Párcium") része.

Előzmény: Schuco (27222)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27254

A kiírt viteldíj a nem márkás taxinál /Dácia alegolcsóbb/ 1-1.5 leva, de amárkás taxi ettől több.

Az autó márkájának semmi köze a viteldíjhoz.

A taxi Bulgáriában tömegközlekedési eszköz, mert egyrészt piszok olcsó, másrészt a nagyvárosokban kiegészíti a magyarhoz képest erősen alulfejlett buszos-villamosos tömegközlekedést.

Már régóta minden városban néhány nagyobb taxitársaság üzemelteti a hálózatot, fix árakkal, normalizált kiszolgálással, tisztességes autóparkkal. Pár éve még voltak vietnámi papucsos, atlétatrikós, folyamatosan cigiző, rádiót üvöltető "szolgáltatók," ilyenek ma már nincsenek. 

Azonban a repülőtereken mindig előfordulnak hiénák.

Mivel ők hiénák, ezért agresszívak. Normál bolgár polgár :-) ritkán esik áldozatul, pontosan tudja, hogy a decens taxivállalatok, például az OK Supertrans autóit hamisítják, és a reptereken egy csomó OK Superlux, OK Supertaxi, CK Supertrans és egyéb matricát látni -- ők ezekbe nem ülnek be, mert tudják, hogy "garantirana izmama" (garantált átcseszés).

Mind a konszolidált taxitársaságok, mind a hiénák vegyes járműparkot üzemeltetnek.

Előzmény: János 2 (27218)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27253

Egyébként nekünk a Neckermannál (rajtuk keresztül vettük a repjegyet)  azt mondták nem nagyon szoktak késni a gépek, na de bármi megtörténhet alapon............ :)

Én viszonylag sokat repülök :-)

A járatok 90 százaléka pontos (plusz-mínusz 10 perc az érkezésnél).

Ugyanakkor a járatok 10 százaléka pedig nem pontos, sőt, van amikor el sem indul, vagy csak több óra várakozással.

Ezek az esetek azonban szinte mindig télen következnek be. És főleg Szófiában. (Az új szófiai terminál kifutópályáit -- némi korrupció következtében -- egy olyan völgyben alakították ki, ahol akkor is köd van, amikor sehol máshol a városban nincs.)

Lisztferihegyen a Sky Court-on van egy nagy játszóház, ami ingyenes.

Előzmény: Pancsika22 (27213)
erika7201 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27252

Szia!

Nagyon köszi az árakat, melyek kissé megleptek. Viszont most láttam, hogy Pötyi írta, hogy a diszkontudvarban olcsóbb minden. Azt hiszem, hogy megnézzük majd ott, mert az én gyerekeim gyümölcs és zöldségigényét mindenképp ki kell elégíteni, viszont nem mindegy, hogy milyen áron. Azért nagyon jó fej vagy, hogy így utánanéztél, még1x köszi! Jó pihenést!

Boby101 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27251

Sziasztok, szép napot!

Eljött az indulás napja, a mai vonattal startolunk Burgasz/Szozopolba :-) Köszönöm a sok infót, segítő választ, amit itt a fórumon kaptam, - mint előttem többen írták már - sokkal felkészültebben indul így el az ember, mintha csak egy útikönyvből tájékozódna előre.

2 hét múlva igyekszem majd egy - nem túl hosszú - beszámolót írni, hátha én is tudok segíteni másoknak.

További kellemes nyarat!

János 2 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27250

Természetesen nincs harag elnézést, ha valakit megbántottam, nem volt szándékos. Egyébként jó utat mindekinek.

A Burgas Beach-ból aki visszajön rövid beszámolót legyen szíves.

Erácska83 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27249

Köszönöm a védelmet,jól esett,legalább ha neked ,tőlem kérdezőnek segítettem akkor már megérte:)

Kicsit ki lettek forgatva a szavaim,nem is értem de itt a topikon mindenki támad,beleköt mindenbe,ennek mi az értelme nem értem,ahelyett hogy mindenki leírná a saját tapasztalatát és a kérdező majd eldönti mi hasznos számára és mi nem. Ez egy segítő fórum kéne legyen,nem pedig egy támadó.Én minden beszámolómba belefoglalom a jót és a rosszat is,lehet az én hibám,de szerintem nincsen jó és rossz egymás nélkül,mindenbe van pozitív és negatív dolog is.Összességében ráadásul jól éreztem magam úgyhogy főleg nem értem hol írtam akkora vérlázító dolgot.És biztos vagyok benne hogy te is jól fogod magad érezni,mert egy nyaralás lényege hogy a szeretteiddel lehetsz és kikapcsolódhatsz a mindennapok gondjaiból,és szerintem ezekkel nem lesz gond:) Mégegyszer jó nyaralást!Jó neked:)

Most is kérdezi valaki repcsinél mennyi késére lehet számítani,erre válasz neki mit érdekli őt az ,ne foglalkozzon vele.Itt is nem a segítség hanem rögtön a leszólás.Ki az akit nem érdekel hogy 2 óra helyett esetleg 6-ot vár kinn  a repülőtéren (velem már megesett,nem volt kellemes)ráadásul mint kiderült kisgyerekkel...

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27248

Sziasztok! Itt Szozopolban nagyon jó az idő a levegő 35-37 fok a víz meg 26-27 fok között van. A víz nagyon tiszta szabad semmel látni a tenger feneket.Rengeteg mindent lehett kapni az élelmiszertől a ruháig. Most kevesebb turista van mint szokott lenni.Most film fesztivál van a sétálló utcában az ó városban.

dareno Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27247

reptéri taxit lehet foglalni közvetlenül 

http://www.varna-airport-transfer.com/

Előzmény: Pancsika22 (27217)
Nono04 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27246

Szia! Akkor ha jól olvasom, kábé 50 Euroért Várnából el tudunk jutni a Napospartra? Nem nagyon szeretem a meglepetéseket, jó viszonylag előre tisztában lenni a dolgokkal.

Előzmény: ltcrr (27238)
ditranol Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27245

Köszönöm szépen :)!
Mindenképp! 

Előzmény: Kanga3 (27244)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27244

Jó utat, és kellemes nyaralást kívánok.

Ugye megírod majd,  mit láttak szemeid ?:-)

Előzmény: ditranol (27240)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27243

A CBA-ban Szozopolban hidegkonyha is van jó árakon. A kjufte ott 50 sztotinka volt, míg a vendéglőkben 1 leva. A sütemények szintúgy, olcsóbbak.Az óvárosban, raftan bútoros bárban a sütemények 6 leváért futnak. Meg kell hagyni, nagyon kéreti magát a hűtőből, nagy adagot adnak, és egy szelet nem mindig elég.

Kanga3 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 27242

T

Másfelől viszont igazán rossz étterem meg gyakorlatilag nincs Bulgáriában, egyszerűen azért, mert a bolgár mezőgazdaság igen olcsón állít elő magas minőséget, így az alapanyag, amit használnak, az alapvetően rendben van, a bolgár konyha pedig alapanyag-centrikus 

Szuper!  Ez igazán megnyugtató. Pontosan ez érdekelt, az alapanyag.

Csak nem sikerült jól megfogalmazni, pedig ez egy kardinális  kérdés. 

Tiszta szerencse, hogy így is megértetted, v. ráéreztél  mit szeretnék tudni.

Köszönöm szépen.

Amúgy a rossz éttermeket egy pár apró jelből egész jól ki lehet szűrni:

http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20120513-honnan-ismerjuk-fol-a-rossz-ettermet.html

A lazac festés azért meglepett. Mik vannak...

Előzmény: stevie-w (27203)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27241

Szia!

Mi is ezen az úvonalon jöttünk vissza a mult héten. Nos mi a mellékúton mentünk oda-vissza a határ után Giorgu és Pitesti között.  Éjszaka nem merészkednék arra, van ahol csak 20-25kmh mentünk nappal, főleg Gimpati mellet van egy ideiglenes híd, az kb: a háborúból maradhatott ott. Pitesti-től rendben van, Olt völgyén át sibiu, Sebes, Deva, Arad, határ, Szeged. Ezek már éjszaka is remekül járható utak, viszont nappal szebbek, kiváltképp az Olt völgye.

Janos

ditranol Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27240

Jövő csütörtöktől én is Sozopolban leszek 1hétig, igyekszem nyitott szemekkel járni ;)!

Kanga3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27239

Jaaaaj…. Hát így a szívedre vetted?

Dehogyis váltottál ki egységes ellenszenvet.

Engem pl. egyenesen meghatott, hogy milyen komolyan vetted a feladatot, mennyit

klimpíroztál, hogy minden kérdésemre válaszolj. J

Mégegyszer hálásan köszönöm.

Azoknak a kedves topiktársaknak is, akik a piaci árakról, a diszkontról, meg a cigi árakról írtak.

Erről meg is feledkeztem, pedig nagy gyümölcs evők vagyunk, a férjem meg sajnos cigizik is, így ezek is fontos infók.

Már úgy kiokosítottatok, annyira képben vagyok, hogy nagy meglepetés azt hiszem nemigen érhet.

Ezalatt a pár nap alatt többet tudtam meg Szozopolról ezen a fórumon, mint amit az  elmúlt egy hónapban más forrásból összeszedegettem.

Már alig várom, hogy élesben teszteljem a „tudásomat”, és elkápráztassam a családotJ

Ha hazaérünk, megírom nektek, hogy sikerült-e, jó?

Még 3 hét indulásig…  Jövök még addig, de inkább már csak olvasgatni, hangulatban maradni, meg indulás előtt elköszönni. Csak meg ne pusztuljunk addig ebben a szörnyű hőségben.:-)

Előzmény: Erácska83 (27199)
ltcrr Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27238

Szia!

Mi tavaly a reptéren fogtunk taxit angol nyelvtudással. Két gyerekkel + plusz csomagokkal voltam, szóval kicsit lászott a kényszerhelyzet. A taxisok mind beszélték a nyelvet. Ugyanolyanok mint Pesten a hiénák tisztelet a kivételnek. Az első 80 eurót mondott az Aranyhomoki szállodánkig kb. 20 km távolságra. Legyintés után a másodiknál már csak 50 euró lett volna a tarifa. A harmadik 25 eurót mondott ami közelített a reális ~20 euró (~40 leva) árhoz. Ugyanis 1 km 1 leva körül van és mivel városon kívülre mész, gondolom oda-visszautat számolnak. Ezzel a harmadikkal megegyeztünk 20 euróban és rendben el is vitt. A koma könnyen megismerhető mert kb. 35 éves kb. 170 cm magas vállig érő "fürtöcske" hajú. A kocsija tipusára nem emlékszem, de amikor jöttünk haza találkoztunk megint vele a reptéren. Kérdeztem, hogy mennyiért vinne le a Napospartra mondta , hogy 110. A szemem kerekedése után hozzátette, hogy leva és csak nekem. Akart adni névjegyet de mondtam neki, hogy úgy is ott lesz amire jóváhagyólag röhögött. Vissza szintén taxival mentünk a szállótól. Előre megegyeztem egy ottani állandó taxissal ugyanannyiért. Sveti Konstantin közvetlen az Aranyhomok előtt van szóval 10-15 km lehet a reptértől. Így kb. 10-15 euró vagy 20-30 leva a reális ár. Amúgy a tarifa kinn van a taxik szélvédőjén, ha változott az ár ott check-olható.

Remélem segítettem. Érezzétek jól magatokat.

Kanga3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27237

Úgy néz ki mégis csak egy árvita bontakozott ki, szerintem nincs sok értelme. A régebben itt fórumozók igenis a legjobb tudásuk szerint írták le az árakat, nem volt szándékunk senkit megtéveszteni.

Ezt nem is mondta senki, sőt szerintem nem is gondolja senki.

Az igazsághoz viszont hozzá tartozik, hogy korábban olvastam valamelyik újságban, hogy  Szozopol nagyon drága lett az idén. Rákérdeztem itt a fórumon, de nem kaptam választ.

Ezért kértem később, amikor olvastam Erácskát, hogy írjon erről bővebben, és olyanok is írjanak, akik az idén már voltak Szozopolban, mert   friss infók érdekelnének.

Te voltál már az idén Szozopolban? Mert Erácska volt.:-)

Akinek jó, vagy rossz tapasztalata van írja meg reálisan és ne elfogultan

Akkor minden rendben. Már kezdtem azt hinni, hogy csak a jót lehet:-)

Erácskának rossz tapasztalata (is) volt, hát megírta.

Mi ezzel a baj?

Szerintem ettől csak árnyaltabb lett a kép.

Különben még azt hinnénk, hogy ott minden fenékig tejföl.

Ez reális lenne? Hm…?

és akinek nem tetszik ne menjen

Köszönjük a jó tanácsot, bár kicsit nyersen hangzik, de a cél szentesíti az eszközt.

, ne szapuljon egy másik népet.

Nem szapult senkit.

Off: Erácska a saját benyomásait, tapasztalatait írta meg, úgy ahogy ő látta, ő élte meg, akkor, és ott. Ez az ő élménye, mások élménye ezt nem fogja benne felülírni nyílván, kár a gőzért.

Egyébként sem ártott vele senkinek (emiatt  szerintem senki sem fog meghátrálni),  sőt segített, nehogy túlzott elvárásokkal keljünk útra.

Gondolom nem a hurrá optimizmus gerjesztése a célja a topiknak, hanem a minél alaposabb felkészülés elősegítése.  Az ő tapasztalatai  épp olyan értékesek, mint bárki másé, ebben gondolom egyetértünk.

A szabad vélemény nyilvánítás meg alkotmányos joga, kéretik ezért nem a fejét venni. Ok?:-)

Azért remélem nincs harag. Magam részéről továbbra is nyitott vagyok mindenre, ami Bulgária, és  Szozopol. Pro és kontra J

Előzmény: János 2 (27175)
gorun20 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27236

Bolgar reszen jobban lehet haladni mert ugye Varnatol Shumenig autopalya van ( melynek burkolata tavaly is messze volt a tokeletestol) utana meg a helysegeket kikeruli. Romaniaban valtozik a helyzet Giurgiu-Bukarest autout de helysegeken at, bukaresti korgyuru az tartogathat meglepeteseket (hullamos aszfalt. dugo a soromponal varakozo autok miatt) Bukarest-Pitesti autopalya, Pitesti-tol kezdodik az utvonal idegolo reszei (kamionok, szerpentinek) es tart Szeben-ig. Szebentol jobban lehet haladni de a helysegek tovabbra sincsenek kikerulve.

En mindig meg szoltam allni Pitesti es Ramnicu Valcea kozott (kb 20 km R-V elott) egy180 fokos kanyar utan a jobb oldalon egy sor vendeglot fogsz talalni, azonnali kiszolgalas, korrekt arak, eredeti izek.

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27235

Mindjárt gondoltam. Tessék lemenni a diszkont udvarba! Lesz ott meglepetés.

Előzmény: Paleofarszalosz (27232)
66. Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27234

Jo estet! holnap indulunk a napospartra. A felesegem es en. 2 szemelyt szivessen befogadunk!Seat Alhambraval megyunk.

solozo Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27233

Mindig neten szerveztem az utunkat Szozopolba. Meg mindenhova.

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27232

Nem, az óvárosba vezető macsksköves út mentén a kirakodósoknál.

Előzmény: Pötyi71 (27229)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27231

Dobj egy emailt, mivel a tied nem publikus.

msasek Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27230

hoppá

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27229

A diszkont udvarban kerülnek ennyibe? Június elején olcsóbb volt....

kpbendi Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27228

Mennyire reális egy utazást Szozopolba neten keresztül egyénileg leszervezni?

Szeptember elején szeretnénk menni, 2 felnőtt 1 négyéves gyerek. Kicsit meg vagyok zavarodva, mert egészen eltérő árakat találok.

Ha összeadom a wizzair jegyárakat és a 3* szállodák akciós ajánlatait, akkor kb. 150-180 ezerre jön ki hármunknak az egész (+ egyéb költségek). Ha viszont utazási irodákat nézek, akkor fejenként ennyi, azaz összesen 350-400ezer körüliek az ajánlatok.

A repülős utazásoknál az ügynökségek ráadásul annyi egyéb költséget számolnak fel (reptéri illeték, kerozin díj, stb.) egy személyre, mint amennyi a wizzair jegy lenne hármunknak összesen. Azaz nem értem, hogy most a wizzair dolgozik rejtett költségekkel, vagy az irodák nyúlják le az utasokat?

A másik kérdés, hogy mennyire megbízhatóak Bulgáriában a netes szálloda foglalások? Olaszországban egyszer sem volt probléma, de a szozopoli szállásokat csak akciós portálokon találtam, ahol szintén nagy volt a szórás, és hol fejenként százakárhányezret ajánlottak, hol meg hármunknak 40ezret. Így most az "áh ez reménytelenül drága" és a "hurrá ez nagyon olcsó" élmény között vergődünk. :)

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27227

Erika7201 részére gyümölcsárak szozopolból: Barack és nektarin 3,5-4,5 leva, sárgabarack 2,8-3 leva, szőlő 6-9 leva, cseresznye 5 leva, paradicsom (tudom, nem gyümölcs) 4,5 leva. Ezek kilonkénti árak természetesen.

Előzmény: erika7201 (27182)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27226

Köszönöm, átböngészem! :)

Előzmény: gy_cs (27224)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27225
Sajnos teljesen egyet kell értenem Veled, s ráadásul mi a Lebedben vagyunk ami 4*-os. A minőség és a kiszolgálás messze nem éri el az NBS szintjét, pedig azt is sokan szidták.
Előzmény: Schuco (27221)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27224
Szia!
Ha rákeresel a hsz-eim között van két link a várnai buszokkal kapcsolatban, ott keresgélhetsz.

gycs
Előzmény: Pancsika22 (27219)
Schuco Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27223

Megírom melyik útvonalat dobta ki: Várna-Ruse-Pitesti-Sibiu.Cugir-Arad.....ez vállalható?

Schuco Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27222

Stewie!

Segítséget szeretnék kérni: hazafele úgy döntöttünk, hogy Erdélyen keresztül jövünk, hátha eszünk valami finom helyi ételt.....az utvonaltervező Várna és arad között 784 km re és 11 óra 22 percre adta ki az útvonalat, de nem visz be bukarestbe! Melyik útvonal a megfelelő, aminek jó az utburkolata? Mindenképpen ez lenne a legfontosabb szempont!!!! Az út minősége! Köszönöm segítségedet!

Schuco Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27221

3. napunk a Grad Hotel Várnában. Elvileg 5 csillagos helyi szinten, max 3 ast érdemelne. Egyébként minden remek, jó a tenger víze, remek programok, ügyességi játékok, gyerekeknek rengeteg játék, esti program, 5 ala carte étterem a büfés mellett, DE: az ételek íze enyhén szólva rossz! Tavaly a Longosában jobban főztek! Grllezni itt a szállodában nem tudnak: sótlan keserű és nincs átsütve....és ezt úgy mondom, hogy nem vagyok egy válogatós fajta, de ez kritikán aluli. Na most megyek vacsorázni, remélem ma jobb ételek lesznek. És az ala cartekban is rosszul, íztelenül főznek......Pedig Szófiában az alabahában olyan jót ettünk, hogy majd belerázkódtam!!!!!!

János 2 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27220

Bemásolom a keresett hozzászólást, talán segít!

"Sziasztok!

Ma reggel érkeztünk Várnába. Az Albena nemzetközi gyorsvonattal jöttünk, amin alig utaztunk néhányan. Ez úton köszönöm meg mindenkinek a jó tanácsait a vonatos utazással és a várnai taxifogással kapcsolatban. Az eredetileg 25 levás taxi díjat( Várnából  Szv. Konstantinba a hotel marina dolphinba)  megúsztuk 11 levából úgy, ahogy tanácsoltátok. Kb. a pu-tól 500 m-re fogtunk taxit és így már le is csökkent a viteldíj ára. Köszönöm még egyszer!!!"

Tehát a reptértől 20 Leva lehet a reális ár.  Láthatod el kell távolodni egy kicsit, de a reptérről nincs hova, csak a buszpálya. Kemény alku hátha sikerül egyszer valaki majd csak elmegy olcsóbban.

Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27219

Köszönöm szépen, a gyors választ!

Még majd a buszok után kutatok kicsit, aztán majd ott a helyszínen döntünk szerintem. :)

János 2 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27218

T. Pancsika22

Kilenc fős taxit nem láttam. Szerintem a reptérnél nem szabad taxit keresni, vagy nagyon alkudni kell. A kiírt viteldíj a nem márkás taxinál /Dácia alegolcsóbb/ 1-1.5 leva, de amárkás taxi ettől több. A reptérnéál sok a taxi ott várakoznak a kijáratnál ezek árait nem ismerem /mi visszafelé jöttünk Várnából vasárnap és nem mentünk oda a kijárathoz, de a taxik ott vannak. A távolság ismeretében talán 20 leva lehet amaximálisan reális ár, de a reptérnél lenyúlnak. A 9 fő között van egy-két gyerek akkor két taxival el tudtok menni.

Emlékezetem szerint valaki kb 2-3 hete leírta az árakat erre a vidékre, próbálj keresni. Az olcsóbb taxik beljebb vannak mondjuk a buszpályánál. Odáig  busz 1 Leva.

Várnától északra még nem jártam, többet nem tudok

Előzmény: Pancsika22 (27217)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27217

Kedves János, igaz nem nekem szólt az előbbi hozzászólása, de én is kérdeznék. :)

Azt szeretném megtudni, hogy vajon arra van-e lehetőség, hogy 9 személyes taxit fogjunk. Mi 3-an, és még egy másik család utazunk, ők 4 fősek. Ott is úgy működnek a taxisok mint itthon?? Mármint ott is sorakoznak a reptérnél??? kb. mennyibe kerül egy fuvar?? (tudom kilóméter függő) Mi Várnából mennénk Sveti Konstantinba, a Hotel Dolphin marinába! :)

Köszönöm előre is! :)

Előzmény: János 2 (27216)
János 2 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27216

Megkérdezném mi érdekel a reptérről kapcsolatos utazásról, talán tudok segíteni

Most ez csak próba az előbb sokmindent leírtam, de nem tudtam elküldeni.

János

Előzmény: Nono04 (27215)
Nono04 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27215

Bocsi elírtam a Victoria PalaceBA mennénk természetesen.

Előzmény: Nono04 (27214)
Nono04 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27214

Szia! Hova mentek pontosan Várnából és persze mivel? Mi a Napospartra mennénk a Hotel Victoria Palaceből, de még egyenlőre nem tudom, hogy a repülőről való leszállás után pontosan merre és hova kell indulni. Tudnál esetleg ebben segíteni?

Előzmény: dareno (27208)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27213

Ó lelkiekben már én iskészülök, sőőőt első repülő utam lesz :D Mi 3 éves örökmozgó csajjal megyünk, remélem le bírom majd kötni, mert ha nem ,akkor nagyon mozgalmas egy út lesz! :)

Egyébként nekünk a Neckermannál (rajtuk keresztül vettük a repjegyet)  azt mondták nem nagyon szoktak késni a gépek, na de bármi megtörténhet alapon............ :)

Előzmény: dareno (27212)
dareno Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27212

persze csak már lelkileg készülök de még 4 hét :O))

Előzmény: Pancsika22 (27211)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27211

Mi jövő hét szerdán repülünk, utána tudok pontos infót, ha addig ráér! :) :)

Előzmény: dareno (27200)
milva07 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27210

Sziasztok! Nem mintha már bármit is számítana , mert a döntöttünk, de tudja-e valaki, hogy a hotel Slavyanskiból közvetlenül ki lehet-e menni a partra, vagy sem.Köszönöm a válasz, aki most indul azoknak jó időt ,kellemes nyaralást kívánok!:)

betrix Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27209

jó olvasni az új infókat, mi a calypso hotelban leszünk augusztusban az idén volt már ott valaki, vagy hallott infót

dareno Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27208

hát nem mindenki tudja leküzdeni a napi rutint ;o)

ill. 2 kisgyerekkel megyünk, ami szintén megnehezíti a dolgot. Szeretnék (már amennyire lehet) gyorsan túlesni az utazáson. A kisebbik pl utál még autóban is utazni, 20km után állandóan nyikog egy idő után meg üvölt. Na a nagyobbik 1200 km után sem akart az autóból 4 évesen kiszállni. Szóval nem mindenki csak magát nézi ha a késéről kérdez, fontos hogy mire számítsunk. Persze lehet pont aznap is valami bibi 

Előzmény: gymboy (27207)
gymboy Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27207

Ha nyarlani mész, akkor miért fonto,s mennyit késik a gép? élvezd a szabadságod s ráérsz a gép késése miatt aggódni, amikor dolgozol :D

Előzmény: dareno (27200)
T-boy01 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27206

katt a képre a nagyobb képért

Üdvözöllek a Hotel Burgas Beach rajongói táborában!

Előzmény: ancsi26 (27196)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27205
Köszi stevie!
Abban bíztam, hogy a szakértőink közül Valaki járt már valami elfogadható étteremben errefelé is, de majd keresgélünk. Végülis a bolt volt a fontosabb, hogy a vonatos útra lesz-e lehetőségünk vasárnap estefelé bevásárolni.

K gycs
Előzmény: stevie-w (27180)
pamag Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27204

Köszönöm.

Előzmény: gradinar (27195)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27203

Azért örültem volna 1-2 nevesített étteremnek, ahol garantáltan jókat lehet enni (és itt nem annyira a mennyiségre, mint inkább a minőségre gondolok),

Az a helyzet, hogy üdülőhelyen egyszerűen nem éri meg igazán jó éttermet csinálni :-) (Igazán jó éttermet a visszatérő vendégkörre érdemes alapozni, az meg ugye egy heti turnusban üzemelő üdülőhelyen nincs.)

Másfelől viszont igazán rossz étterem meg gyakorlatilag nincs Bulgáriában, egyszerűen azért, mert a bolgár mezőgazdaság igen olcsón állít elő magas minőséget, így az alapanyag, amit használnak, az alapvetően rendben van, a bolgár konyha pedig alapanyag-centrikus: igen egyszerű módokon nyúlnak az alapanyagokhoz, nehéz elrontani.

Amúgy a rossz éttermeket egy pár apró jelből egész jól ki lehet szűrni:

http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20120513-honnan-ismerjuk-fol-a-rossz-ettermet.html

Előzmény: Kanga3 (27190)
János 2 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27202

Bemásolom egy görög hozzászólásod:

Busszal mentünk Pestről kb 25 óra volt az út,jó volt mert rögtön elfoglalhattuk a szállást,és visszafele is mikor elhagytuk a szobát már jött is a busz,nem kellett szoba nélkül lennünk.

A buszon nem sokan voltunk magyarok ,de ez végülis nem jelentett gondot,szálláson is ők voltak többségben,hangoskodtak is esténként,de ők nem is a mi buszunkról voltak.

A szállással se volt gond,a környékén ugyan van egy kiszáradt patakmeder,az nem túl szép látvány,de legalább csendes helyen van.

A fórumról egy párocskával jártuk be a szigetet kocsival 2 nap voltunk velük.Mikre jó a fórum..:) ezáltal juthattunk el nagyon szép helyekre: Porto Limnionas ,Gerakas,Navaggio öböl felülről meg még Tsilivi,Exo Hora,Vromi beach,Xigia...( autó bérlés 3 napra 100 eur)Ezen kívűl helyi járattal mentünk be Zakhynthos városba.( jegy 1,6 eur egy útra)Sajnos nem sok helyre lehet így eljutni,és elég ritkán is jár.Fakultatív útra egyre fizettünk be egy hajósra,( 21 eur)ami megállt Xigiánál,Navaggional.Plusz helyben a parton ajánlgattak teknőslessel egybe kötött hajókázásokat,ebből is kipróbáltunk egyet(12,5 eur),de a teknősből is nem sokat lehetett látni.Meg volt egy kék barlangos hajózás is Agios Nicolaosból(10 eur).

Laganas nekem nem tetszett,inkább a mellette fekvő nyugis Agios Sostis,szerintem sokkal hangulatosabb is és esténként végig lehet úgy menni az utcákon hogy ne "zaklassanak" minden ajánlattal.De hát ki mire vágyik, a part valóban Laganasnál a szebb és jobb,széles ,homokos és meleg vízű,főleg délután.De Tsilivire is elmondható ugyanez,csak ott valőszínű az éjszakák is hangulatosabbak és nyugodtabbak.

Éttermek nevére nem mindre emlékszem,vannak eltérések árban,Laganasnál mondjuk a környező települések olcsóbbak.Egy főétel általában 7-9 euro .Itt fórumon említette valaki a Panos nevű kisebb éttermet,itt jók az árak és adagok is nagyok és finomak,egy próbát megér aki szintén Laganasba utazik.(itt egy gyros tál 6 eur, pitában 2 eur)

Előzmény: (10305)

Magyarul: a kaja görögbe eruróba annyi mint Bulgáriába levába. Bocsika, de ez van.

Lehet írni mindent, de alma az almával, a körte a körtével legyen összehasonlítva. Bulgáriába: NEM KELL FŐZŐCSKÉZNI, és 10 nap alatt sem lehet végig enni minden kaját.

MeAndi Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27201

Szozopolban van egy "diszkontudvar" ahol van Aro-s bolt (lehet kártyával fizetni), gyümölcsös, italdiszkont, papíráruk, "vasműszaki" szerű bolt, trafik-szerű bolt. A "diszkontudvar"-hoz a kikötői parkoló irányába menet jobbra kell befordulni egy lejtős udvarba.

Előzmény: erika7201 (27187)
dareno Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27200

valaki aki repült a Wizz várnai gépéről. tapasztalat? Késés?

Köszönöm a választ

Erácska83 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27199

Szívesen,remélem neked legalább segítettem,mert a többiekből egységesen ellenszenvet váltott ki a beszámolóm ahogy látom.

Írjam le a benyomásaim,de az úgy látszik csak pozitív lehet :D Volt pozitív és negatív is,úgy gondolom a negatívból is lehet tanulni.Nem gondolom szapulásnak azt hogy annyit írtam hogy nem voltak barátságosak a bolgárok,a magyarok sem azok,sőt...ez is egy kérdésre volt a válasz.

Gyümölcsök is itthoni árakon vannak utcai árusoknál is barack pl. 2,5 körül.

De ezentúl ráhagyom az okosakra a válaszadást,mert én úgysem tudhatok semmit 8 év alatt 10 tengerparti nyaralás nem tapasztalat.

Neked jó utat és kellemes nyaralást kívánok!:)

Előzmény: Kanga3 (27192)
kovacsne_Edit Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27198

Köszi a választ!!!

Előzmény: Kuutyaa (27188)
erika7201 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27197

Szia!

Köszi a választ. Közben már mi is rátaláltunk a leírások között, hogy csak egy CBA van. Akkor marad az, mert nem kocsival megyünk.

Előzmény: ditranol (27189)
ancsi26 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27196

Sziasztok!

Aki a Burgas Beach szállodán habozik,ne tegye hanem jöjjön!!:))

Szuper minden,panaszra nincs okunk!!:))

Tökéletesek az új medencék is:))

Szép napot!!

gradinar Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27195

Ezt a szakaszt javították ki az elmúlt 37 nap alatt?

Ezt.

G.

Előzmény: pamag (27177)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27194

Ez aztán a szolgáltatás.:-)  De jó fej vagy...

Egy információs iroda csak jelenthet neked.:-)

Ha majd lent leszünk, az első sört a te egészségedre

gurítjuk le.:-)

Előzmény: Paleofarszalosz (27173)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27193

Akkor ezt láttam a térképen. Ok.:-) Köszönöm.

Gondoltam egyik nap lemehetnénk a változatosság kedvéért, de ha csak gyalogosan lehet, busz nem jár arra, akkor inkább kihagyjuk.  Én legalábbis.

Tűző napon nekem nem buli a 8 km oda 8 vissza. 

Sajnálom, mert tényleg szép az a partszakasz (most néztem róla fotókat), hétköznap meg gondolom alig vannak, tök nyugis lehet.

Persze ha épp nem lenne nagy hőség... na majd meglátjuk. 

Előzmény: Paleofarszalosz (27164)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27192

Erácska!

Nagyon köszönöm a részletes beszámolót, különösen hasznos az elkerülendő 

étterem leírása, de persze a többi is.

Sajnálom, hogy vegyes érzelmekkel tértetek haza, de hát nem sikerülhet minden nyaralás tökéletesre, van az úgy, hogy nem jön ki a lépés. Selavi.:-(

Ettől nagyobb bajotok ne legyen.

A görögök kedvessége, vendégszeretete tényleg fantasztikus.

Egyik alkalommal pl. mikor bementem vásárolni egy kis élelmiszer üzletbe, a férjem úgy döntött ő inkább kint megvár.  

Az üzlet előtt volt egy kis udvar 1 asztallal, meg néhány székkel.

Mikor  kijöttem a boltból, mit látnak szemeim? A férjem nagy „beszélgetés” közepette (kézzel-lábbal, mert nem tudtak angolul) vígan sörözget néhány helybelivel.

Volt néhány sörük, amit előzőleg vettek a boltban, és felbontáskor meghívták a férjemet az egyikre. Hát  mit mondjak… Szívet melengető látvány volt.

És tényleg, minden étteremben kaptunk mi is valami + italt gratis.

Hát ők ilyenek. Isten tartsa meg szokásukat.:-)

Kanga3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27191

Értem. Köszönöm szépen.

Előzmény: gradinar (27153)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 27190

Köszönöm a válaszaidat. A busz árak forintosítva úgy  látom megegyeznek a hazaival, és a Duni/Dyuni rejtély is megoldódott.:-)

Már csak az étterem maradt nyitott kérdés.

A különbség nem a kiszolgálás minőségében jelenik meg, hanem a környezetben.

Igen, ez mindenütt így van. A tengeri panoráma sajna felárral jár.

De mi a helyzet a minőséggel? Ettem már drága étteremben is rossz kaját, meg szerényebben is mennyeit.

Azért örültem volna 1-2 nevesített étteremnek, ahol garantáltan jókat lehet enni (és itt nem annyira a mennyiségre, mint inkább a minőségre gondolok), mert a 10 nap kevés a kísérletezgetésre. Jó lett volna tutira menni:J

Sebaj! Majd oda megyünk ahol sokan vannak. Az jó jel nem?:-)

Előzmény: Pötyi71 (27149)
ditranol Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27189

Szia!

Sozopolhoz a legközelebbi LIDL, Billa, Kaufland, Carrefour stb. diszkontok Burgaszban vannak, továbbá Napospart felé kb. a semmi közepén Ravda környékén van egy LIDL és Nessebarban egy Penny Market. Tudomásom szerint csak a CBA az, ami a nagyobb láncok közül jelen van Sozopolban (ha a térkép nem csal, akkor itt van az üzlet: http://goo.gl/VDDBo).

Előzmény: erika7201 (27187)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27188

Én 4.70-ért vettem egy doboz slim cigit.A többi is kb. ilyen áron van.

Előzmény: kovacsne_Edit (27186)
erika7201 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27187

Köszi. Csak Szozopol jöhet számításba, mert vonattal megyünk. Azért az az 1,20-as barack nagyon durván alacson az itteni árakhoz képest. Nálunk most 480,- a piacon. Már érzem, hogy gyümiből nem lesz hiány :-)) Most próbáljuk kideríteni, hogy Lidl, Aldi szintű közért van-e Szozopolba, de nem nagyon boldogulunk. A cirill betűket olvasni tudom, de hogy mit jelentenek a szavak azt nem értem. Tudsz esetleg ebben is segíteni. Köszi.

Előzmény: Paleofarszalosz (27183)
kovacsne_Edit Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27186

Sziasztok!!!

Mennyi most egy doboz cigi Bulgáriában?? Valaki esetleg tud idei árat mondani??

Jucó72 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27185

Üdvözlet a Paradise Beach Hotelből, Sveti Vlas mellől.

Nagyon szép a szálloda, remek az idő, jó a víz is!!! Sajnos az idefele vezető út nem volt felhőtlen, mert szétment a vízpumpánk Szófia után 100 km-rel, amiért 6 órát dekkoltunk egy szervízben valahol a prérin, és 170 Euróval szegényebbek lettünk. De most már minden oké!!! Legközelebb a repülőt választjuk!!! :)

Sziasztok!!!

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27183

Fúúú, most jól megfogtál, majd holnap megnézem neked, mi még útközben vettünk nagyon szép barackot Sliven magasságában ott 1.20 volt kilója, szerintem Szozopolban se drágább, majd megnézem, a gyümölcsárusok az óvárosi bejárat előtti téren vannak egyébként.

Előzmény: erika7201 (27182)
erika7201 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27182

Kedves Paleofarszalosz!

Köszönjük a hasznos hozzászólást. Talán tudnál segíteni abban is, hogy a gyümölcsök milyen árban vannak Szozopolban? Gyerekekkel megyünk, akik kb. egy kis zöldséges zöldség-gyümölcskészletét 1 nap alatt elfogyasztanák. Szóval, ha tudsz légyszi segíts, hogy mire készülhetünk? Köszi.

Előzmény: Paleofarszalosz (27173)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27180

Azt szeretném megtudni, hogy Várnában, az állomás környékén van e valamilyen jó kajálda elfogadható árban

Van :-)))

Bulgáriában tetszőleges nagyváros közepén elfogadható árú jó kajáldát találni nem éppen megerőltető feladat :-)

az élelmiszer boltok vasárnap meddig tartanak nyitva?

Rengeteg az éjjel nappali kisbolt (dennonósten magazin). A sima kisboltok is legalább 9-ig, de inkább 10-ig nyitva vannak.

Kereskedő nemzet :-)

Előzmény: gy_cs (27179)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27179
Sziasztok!
Bízom benne, hogy ismét tud valaki segíteni.
Azt szeretném megtudni, hogy Várnában, az állomás környékén van e valamilyen jó kajálda elfogadható árban, s hogy az élelmiszer boltok vasárnap meddig tartanak nyitva?

K gycs
pamag Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27178

Bocsánat.

Az eredeti hozzászólásban valóban elírtam a dátumot. 37 napja jártam arra.

Előzmény: pamag (27177)
pamag Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27177

Na most volt picivel több időm.

Én erről a szakaszról beszéltem az elkerülőn:

A körgyűrű lámpás kereszteződésétől a déli irányba, Görögország felé vezető autópálya kezdetéig:

Az autó kilométeróráján két kilométert olvastam le - mint már leírtam.

Most nézem a GoogleEarth-ön, hát annál több, két és fél km vagy még kicsit hosszabb szakasz, de kevesebb, mint 3 km.

Odafelé 2012. május 13-án mentünk, visszafelé 2012. május 28-án. (Mást írtam volna? itt most nem tudok írás közben visszaolvasni...) Akkor borzasztó kátyús volt.

Gradinar!

Ezt a szakaszt javították ki az elmúlt 37 nap alatt?

Előzmény: pamag (27163)
János 2 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27175

Úgy néz ki mégis csak egy árvita bontakozott ki, szerintem nincs sok értelme. A régebben itt fórumozók igenis a legjobb tudásuk szerint írták le az árakat, nem volt szándékunk senkit megtéveszteni. Igenis lehet a fele és a duplája is a helytől és az adag súlyától függően. Fogadjátok el semmi nincs ingyen még Bulgáriában sem, még ha a matracodat felfújtatják az is pénzbe kerülhet. Több mint 10-szer voltam eddig Bulgáriában és durvaságot otrombaságot soha nem tapasztaltam tőlük. Legtöbbször van egy jó szavuk, megkérdezük honnan vagy, visszadáskor mindig precízen leszámolják  /nem odavágják ömlesztve/ a visszajárót.

Akinek jó, vagy rossz tapasztalata van írja meg reálisan és ne elfogultan, és akinek nem tetszik ne menjen, ne szapuljon egy másik népet. Nem lehet őket a görögökhöz, spanyolokhoz hasonlítani a 40 év szocializmus nyomot hagyott a gazdaságban, az emberekben, nem tudnak angolul /na bum, mi sem/ de csődbe nincsenek, mint a nevezettek, sőt van egy erős, stabil pénzük.

Lezártam. Üdv: János

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27173

Ha már piackutatás akkor legyenek árak Szozopolból:

1 adag caca: 1.80 leva

Óriáspalacsinta: 2.20 leva (Ez az amit 1 levásként emlegetnek, iszonyatosan nagy)

Djuner (gyros) közepes 3, nagy 4 leva (kipukkadsz tőle akkora)

Boltban literes Sumenszko sör 1.80 leva, ugyanebböl a twist (citromos, narancsos) 2.20 leva, Zagorka, Kamenitza sörök szintén 1.80 leva. Szlanchev Brjag konyak 11 leva, Burgasz 63 pálinka 15 leva.

2 literes kóla boltban 1.80 leva

Sonkás pizza 5.50 leva, sopszka saláta 4.20 leva, kebabcse 3.60, hozzá köret 2.20 leva

Beach bárban 1 korsó sör 3 leva, koktél (mojito, cubalibre, sex on the beach) 7 leva, dobozos kóla 2.50 leva, viszont lehet a partra levinni saját italt akinek esetleg ez drága.  

Hirtelen ennyi, na megyek iszom egy Pirinszkot az egészségetekre! :)

Andris anyukája Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27172

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot de a kérdéseimre nem találok választ!Ha tudtok legyetek szívesek segítsetek!Először megyünk Bulgáriába...8 fő vonattal.Szállásunk már van.A vonat érdekelne,hogy milyen /mondjuk összehasonlítva az Avalával/Hol tudnánk autót bérelni ennyi embernek aránylag elfogadható áron?A parton belehet-e fizetni különböző programokra,kirándulásokra?Már a második iroda nem válaszolt a fak. programokkal kapcsolatban.

Előre is köszönöm a segítséget!

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27171

Emlékkszem a  beírásra,a palacsinta a napospvrti akvaparkkal szemben...

Előzmény: stevie-w (27170)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27170

Akkor a nemzetközi és magyar kereseteket is össze lehet hasonlítani.És egy magyar átlagkeresettel rendelkezőnek Magyarország sem olcsó hely...

Ez akár igaz is lehet, de teljesen offtopik. Most árakat hasonlítunk össze, nem az átlagfizetések vásárlóerejét.

És anno igenis reális volt Bulgáriában a hazánknál olcsóbb ár,sokan ezért is választották nyaralásuk helyszínéül

A mikroökonómia kurzusok legelején mindig szóba kerül a kereslet-kínálat (supply-demand) hatása az árakra. A bolgár tengerpart pimaszul olcsó volt mindaddig, amíg nem voltak külföldi túristák, vagy csak csóró külföldi túristák voltak. Paradox módon minél több látogató érkezik az alacsony árak miatt, az árak annál magasabbak lesznek :-)

Borzasztó olcsó nyaralóhelyek amúgy most is vannak, számtalanszor írtam róluk: a Szozopoltól délre eső telepek szinte mind ilyenek, de itt az infrastruktúra, a szolgáltatások színvonala sem annyira magas, mint a drágább helyeken --  valamit valamiért.

Ahogy leváltották a bolgár túristákat a "gazdag" nyugatiak, úgy emelkedtek az árak is. Meg kell jegyezni, hogy az árakkal emelkedett a szolgáltatási színvonal is. Az 1 levás sör idejében (én még emlékszem rá) elég nomádok voltak a körülmények is. Napospart konkrétan tele volt roskatag ex-szot-üdülőkkel, a sétányt pedig gaz és szeméthegyek szegélyezték.

Nekünk magyaroknak külön nehezítés, hogy a forint meglehetősen kiszolgáltatott valuta, és az utóbbi időben elég vacakul alakul az árfolyama.

Meg ha nem olvasom itt hogy ez ennyi, ez meg annyi leva,kinnt pedig a dupláját látom akkor meglepődhetek azért,én is más leírásai alapján kaptam az információkat,nem magamtól találtam ki.

Aki azokat a leírásokat írta, nyilván meg tudná neked mutatni, hogy konkrétan melyik palacsintázóban van palacsinta 1 leváért. 

Az én leírásomban Szozopolt a budapesti és balatoni árakkal jellemeztem. Nyilván van az egyes helyek között is különbség, de az átlag árak hasonlóan alakulnak.

Előzmény: Erácska83 (27169)
Erácska83 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27169

Akkor a nemzetközi és magyar kereseteket is össze lehet hasonlítani.És egy magyar átlagkeresettel rendelkezőnek Magyarország sem olcsó hely...

És anno igenis reális volt Bulgáriában a hazánknál olcsóbb ár,sokan ezért is választották nyaralásuk helyszínéül

Meg ha nem olvasom itt hogy ez ennyi, ez meg annyi leva,kinnt pedig a dupláját látom akkor meglepődhetek azért,én is más leírásai alapján kaptam az információkat,nem magamtól találtam ki.

Előzmény: stevie-w (27166)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27168

Napospartról csak busszal lehet eljutni várnába? Engem főleg a Delfinárium édekelne!:)

Autóval is el lehet jutni :-)

A delfinárium szóra keress rá a topikkeresőben. Sokan írtak már róla, nem mindenkinek tetszett.

Előzmény: Szandy&Lacy (27165)
Szandy&Lacy Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27167

Hajó eetleg nem megy?

Előzmény: Szandy&Lacy (27165)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27166

Szóval árakról annyit kinek mi és mihez képest a drága,nekem az olcsó azt jelenti hogy az itthoninál olcsóbb árak vannak

Aki járja a világot, aaz pontosan tudja, hogy nemzetközi összehasonlításban Magyarország meglehetősen olcsó helynek számít, így felkapott tengerparti üdülőhelyen az itthoninál olcsóbb árakra számítani nem teljesen reális.

Előzmény: Erácska83 (27158)
Szandy&Lacy Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27165

Sziasztok!

Napospartról csak busszal lehet eljutni várnába? Engem főleg a Delfinárium édekelne!:) Köszönöm

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27164

Nos akkor a Dyuni-Duni! Elindulsz Szozopolból a parti úton (ulica republikanska), haladsz dél felé olyan 4-5 km-t megérkezel Dyuniba. Ez egy szállodakomplexum Royal Palace néven fut, elég millás helynek tűnik, privát partja van. Haladsz tovább, lesz olyan 3 km nomád partszakasz, gyönyörű homokos, viszont nincs semmi infrastruktúra. Ide szoktak járni a helyiek strandolni, de hétvégén szófiai autókat is láttam, egy részük végig lent volt kocsiban aludtak, meg sátorban. Ezután az útnak vége van és itt van a Saint Thomas Resort, itt lakunk mi jelenleg.

Előzmény: Kanga3 (27146)
pamag Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27163

Ha kijavították, az örömhír.

De először azt írtad, hogy "...Szerencsére már régen kijavították ..."  - hát olyan nagyon régen nem lehetett, mert csak bő egy hónap telt el azóta.

Előzmény: gradinar (27152)
Erácska83 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27162

Első éttermen kívűl mindenhol normál idő alatt kihozták az ételt,ezzel nem lesz gond,bár ha nagyon sok a vendég akkor azért biztos kell várni egy kicsit.Annyi étterem van biztos találtok majd olyat ami igazán beválik.

Állítólag az oroszok vannak sokan,nagy lármázások nincsenek,de a mi szállásunk pl pont csendes helyen volt és a szembe lévő szálláson hajnalig üvöltöztek,de ezt tényleg nem lehet kiszámítani,ki mit fog ki.Maguk a bolgárok nekem nem tűntek kedvesnek különösebben,a saját nyelvükön beszéltek,angolra nem szívesen reagáltak,illetve nem is nagyon beszélik,de azért meg érteted magad ha más nem mutogatással:) Boltokba se nagyon köszöntek,ha nem vettél meg valamit akkor nem tetszett nekik,ha megvetted akkor se voltak sokkal "hálásabbak" ,mosoly nem nagyon volt.Mindezeket mérem göröghöz mert ott voltam sokat,ahol mosolyognak,minden étteremben valami kis pluszt adnak..

Buszárakra is kaptál már választ mástól ami kimaradt az Burgasz-Várna 14 leva,de nem érdemes elmenni mert annyit kell utazni hogy elmegy az egész nap,mi onnan elmentünk Balcsikba és kb ennyi fért be egy napba.Többször viharba keveredtünk sajnos.És a buszpályaudvartól 6 kmre vannak a Várnai látnivalók is ,tehát tényleg nem fér bele,és mi reggel első busszal 6kor indultunk Szozopolból,Burgaszból utolsó 8kor jött és azzal mentünk haza.Arra figyelj hogy busz indulás előtt jóval legyél ott,mert ha nincs ülőhely nem engednek fel,mi is így jártunk ,várhattunk egy órát a következőre,ez Szozopoli indulásra nem érvényes mert végállomás és nincsenek sokan,de Burgaszra és Várnára főleg igen!

A mi utazási irodánk nem nagyon szervezett semmi kirándulást ezért kénytelenek voltunk magunk megoldani.Kiránduló hely /látnivaló pedig Várna környékén van több,ami engem érdekelt volna,de ehez inkább egy Aranyhomoki szállás kellett volna,de az meg nem tudom mennyire nyüzsgős hely.

Előzmény: Kanga3 (27136)
léri1 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27161

Napospart közelében melyik faluban vagy városban érdemes vásárolgatni ajándékokat, ruhákat stb, mert állítólag Napsparton minden drágább mint más bolgár településen.

köszi

Erácska83 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27160

Éttermek:van nagyon sok tengerparti,ahonnan az egész öblöt belátod,hangulatosak,óvárosban van egy könnyeb felismerhető ami szélmalomhoz hasonlít,itt jó sokat vártunk mire kiszolgáltak,de volt élő zene és rengeteg ember.Ami tetszett még az az újvárosban volt ,jópofa ,kemencében sütötték a pizzát és belül volt egy hajó amiben asztalok is voltak.Itt finom volt az étel,márha a bolgár kaják után vágysz valami másra is,én nem szeretek a tengeri herkenytyűket,de így is sok minden közül tudtam választani.Amit kerülj el Amon Ra hoteltől feljebb az óváros felé van,ismertetője hogy ki van írva magyarul az "étlap " szó,szerény kis műanyag székes hely,vendég szinte semmi,gondoltuk az árak majd jobban lesznek,de nem ...és még  a hely is borzalmas volt,az étel meg főleg.A végén csak nevetve mondta hogy a sopszka salátát el is felejtették megcsinálni,de már nem is bántuk csak menjünk onnan.Tanulság hogy oda ülj be ami tényleg tetszik,aránylag vannak vendégek is ,mert az már jelent valamit.Árban pár leva különbség,de legalább jót ettél és egy olyan helyre ültél be ami tényleg tetszik és jól érzed magad.

Schuco Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27159

2 napja érkeztünk meg a Grand Hotel Várnába! Nagyon super minden! 5 szálloda 7 medencéje 3 helyen a gyerekeknek vizícsúzda, rengeteg vizibár, zenékkel, esti tematikus programokkal, yerk parkkal, mindennnel, a bőség zavara a Longosa után.......

Erácska83 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27158

Előbb írtam egy csomó mindent de nem küldte el,kezdem újra :S

Szóval árakról annyit kinek mi és mihez képest a drága,nekem az olcsó azt jelenti hogy az itthoninál olcsóbb árak vannak,de bizony sok minden annyi volt mint görögbe,olaszról nem tudok nyilatkozni mert ott még nem voltam ,de az egy drágább kategória szerintem.Itt írták fórumba hogy 1 leva óriáspalacsinta,meg 3 ember bőséges étkezése itallal 3000 Ft volt,erre készültem ,de ilyenről szó sincs,arra kell készülni hogy kb ennyi mint itthon,na de az árakról ennyit.

Persze,jól éreztük magunkat,egy nyaralás alatt csak úgy lehet:) Szopopol pont annyira volt nyüzsgős amennyire szerettük volna,este hangulatos óvárosi utcák,mikor mi voltunk pont volt egy fesztivál is több napig,ekkor esténként volt ének,tánc az óvrási színpadon.

Stand árakról látom már írtak neked,a saját napernyős ingyenes részek és a fizetősök váltják egymást,kinek mi tetszik.A part nem szemetes szerintem ,a víz sokszor algás és hínáros,de aztán máskor meg tiszta,akár napról napra változik,hullámoktól függ.Amikor mi voltunk elég hullámos volt,volt hogy be se engedtek a vízbe.

Erácska83 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27157

.

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27156

Sziasztok! Itt tartozkodom Szozopolban az  Ó városban. A kikötőből naponta többször megy szárnyas hajó Várnába Carevoba Burgasba.Kikötője Itt van ahol a halászhajók vannak.

gradinar Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27155

Topiktársunk a jövőben volt :o))

A tér-idő görbület, ugye...

G.

Előzmény: dareno (27154)
dareno Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27154

Topiktársunk a jövőben volt :o))

Előzmény: gradinar (27152)
gradinar Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27153

Duni=Dyuni ?

Duni=Dyuni ! A partszakaszt mindazonáltal nagyobbrészt elfoglalja az azonos nevű üdülőtelep.

G.

gradinar Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27152

Visszafelé 2014. május 28-án jöttünk. A kátyús szó nem elég jó kifejezés rá.

Én viszont tegnap jártam ott utóljára, úgyhogy tartom az általam korábban írtakat: kijavították.

G.

Előzmény: pamag (27138)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27151

Nem fogsz csalódni, csak meglepődni, hogy mennyit szépült Szozopol.

Előzmény: york72 (27147)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27150

Ez egy és ugyanaz. A szállodának a partja privát rész lett. Idegeneket kikísérnek a biztonsági őrök. Ezen a részen kívül még maradt hely bőven....

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27149

Burgasz-Szozopol buszjegy 4.50 leva, Burgasz-Nesszebár 6 leva. Szozopolban vannak kifejezetten drága helyek, de vannak az olcsó kategóriás helyek is. A különbség nem a kiszolgálás minőségében jelenik meg, hanem a környezetben. Mindenhol van árlap, érdemes rendelés előtt átnézni.

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27148
Előzmény: york72 (27147)
york72 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27147

Jó 20 éve nem jártam Bulgáriában (Szozopolban). Még most is olyan kedvesek a helybéliek? Most is olyan klassz éttermeik vannak? Aki tud erről nyilatkozni, meséljen.

Kanga3 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27146

Valami még eszembe jutott, te biztosan tudod a választ.

Duni=Dyuni ?

Valahol olvastam, hogy Szozopol környékén a legjobb strand a Dyuni.

És még azt, hogy 6 km-re van Szozopoltól.

Hogy milyen irányban van, arról  nem esett szó, de gondolom délre.

Ott viszont csak Dunit találtam, és az 10-12 km-re van Szozopoltól a térkép szerint.

Akkor most hogy van ez?

Most már késő van, de ha legközelebb itt jársz, írd már meg légyszi. Köszönöm.

Előzmény: stevie-w (27143)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27145

Értettem:-)

Előzmény: stevie-w (27143)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27144

Húúúú… Hát ezek nagyon jó hírek! A Harmani strandhoz egy összekötő út vezet a szállásunktól,  kb. 600 m  a távolság. Akkor oda fogunk járni, mert ha nem is annyira sós a víz én fürdés után, napozás előtt szeretek lezuhanyozni. Ott helyben kényelmesebb lesz, mint visszajárni a szállodába. De jóóóó…! A gyrost imádom, a 3-4 leva sem sok érte. A munkahelyi kajáldánkban is 700 Ft. Neszebárba mindenképen hajóval megyünk. De jó, hogy említetted. Egy tengerparti nyaralás amúgy sem múlhat el egy jó kis hajókázás nélkül.:-)

Hálásan köszönöm a tartalmas "helyzet jelentést", a tanácsaidat külön is.

Teljesen feldobtál vele.:-) További  szép időt, jó nyaralást, hazafelé jó utat kívánok.

Előzmény: Paleofarszalosz (27140)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27143

A topiktársunk által beírt árak (400 ft a kétliteres kóla, 300 a literes gyümölcslé, fejenként 2000 egy éttermi vacsora, 400 egy óriáspalacsinta) szerintem egyáltalán vészesek.

A topiktársunk által beírt árak (400 ft a kétliteres kóla, 300 a literes gyümölcslé, fejenként 2000 egy éttermi vacsora, 400 egy óriáspalacsinta) szerintem egyáltalán NEM vészesek.

Előzmény: stevie-w (27139)
Kanga3 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 27142

Teljesen igazad van, egyetértek veled.

Bulgária szerintem sem drága. Görögország, Horvát ország  (tavaly, tavaly előtt ott voltunk), már akkor is drágább volt.

Abban viszont a topiktársunknak van igaza, hogy már nem olyan olcsó, mint pár éve volt, és pechünkre - úgy tűnik- pont az idén  drágult, amikor végre rászántuk magunkat, hogy  sok-sok év után visszatérjünk.:-)

Na de ettől nagyobb bajunk ne legyen, ezért semmiképpen nem fogunk a kardunkba dőlni.

Köszönöm hogy írtál, egy kis megerősítés azért rám fért.:-)

Előzmény: stevie-w (27139)
dios93 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27141

Helló! Mi augusztusban mennénk a Burgasz melletti Sarafovo-ba(igaz inkább külvárosa) a Sunny Sands Studio-ba! Érdekelne, hogy valaki tud-e valamilyen infot mondani a helyről! Illetve az árakról, hogy mégis mi milyen ár körül alakul(étel, ital, stb.) Előre is köszi az infot! Dávid

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27140

Kanga!

Én jelenleg itt vagyok a közelben. A városi strand semmivel sem zsúfoltabb mint a harmani, viszont algás a víz, nem tud úgy pucolódni mert öbölben van. Én a harmanit ajánlanám, ma jártam arra, tiszta a víz, a strand nem szemetes, zuhanyzó wc van, a napágy 6 leva a napernyő szintén 6 leva. A harmani mentén van közvetlen a sétány (ulica ropotamo) itt csak kajáldák vannak, de mindenféle. A djuner (gyros) közepes 3 leva, a nagy 4 leva, de ezt hárman ettük meg, és tele van zöldséggel is nem úgy mint a görög. Egy adag kaja olyan 3-6 leva körül mozog, de van pl grilltál 25 leváért is. Kiszolgálás kultúrált, várni nem kell sokat. Buszjegy árakat nem tudok, kocsival vagyunk, de mintha 3 leva rémlene Burgaszig. Én inkább Neszebárba a hajót ajánlanám, mi holnapután megyünk ma vettem meg a jegyeket. Sokan írták, hogy Bulgária megdrágult hát nem tudom, én tavaly az olasz adrián voltam, előtte meg Sartin, szerintem ezeknél jóval olcsóbb, főleg az olaszoknál. Persze a 2008-as meg azelőtti állapotokhoz nem lehet hasonlítani, de akkor 124 Ft. volt 1 leva, most meg 147.

Összességében én ajánlom Szozopolt, nagyon hangulatos kis város!

stevie-w Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27139

Szóval mégiscsak igaz, hogy Szozopol jelentősen drágább az idén.

A topiktársunk által beírt árak (400 ft a kétliteres kóla, 300 a literes gyümölcslé, fejenként 2000 egy éttermi vacsora, 400 egy óriáspalacsinta) szerintem egyáltalán vészesek. Én magam úgy jellemeztem a szozopoli árakat, hogy budapesti, balatoni árszínvonalra kell készülni.

Ráadásul ezek nyilván tengerparti árak. Szozopolra is igaz, hogy minél inkább eltávolodunk a turistacsapásoktól, annál olcsóbban jövünk ki. (Bár nem hiszem, hogy a nyaralás alatt pár leva különbségért érdemes lenne kibumlizni a városszéli lakótelep komplexébe...)

pamag Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27138

Visszafelé 2014. május 28-án jöttünk. A kátyús szó nem elég jó kifejezés rá. Akkor figyeltem a km-órát, onnan tudom, hogy csak 2 km, de többnek tűnik.

Előzmény: gradinar (27135)
sulep Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27137

AZ Aparthotel Afroditában a szobák (studio) klímásak igaz? Legalábbis a leírásban az szerepelt tehát reménykedem. Mert ha ilyen idő lesz akkor legalább éjjel legyen hűvős az idő hogy aludni tudjon az ember.

Kanga3 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27136

Szóval mégiscsak igaz, hogy Szozopol jelentősen drágább az idén.

Hát ez nem túl jó hír, de azért lehetett rá számítani. Részben az Euro árfolyama, részben a foglalások dandárján aktuális görög helyzet miatt.

Bár ez kellene, hogy érintse a többi bolgár üdülő helyet is, de erről nem nagyon szól a fáma. Érdekes…

Azért jól éreztétek magatokat?

Írnál kicsit bővebben a benyomásaidról, tapasztalataidról?

Szozopolról elég kevés az info még itt is.

Konkrét kérdésem is lenne.

A szállásunk a városi strand közelében lesz. Tényleg annyira zsúfolt, és szemetes a városi strand? A Harmanin jobb a helyzet?

WC, zuhanyozó gondolom nincs a strandokon, vagy mégis? /A Harmanin mintha láttam volna egy fotón./

Mennyibe kerül most a napernyő, napozó ágy bérlése?

Tudnál ajánlani éttermet, ahol garantáltan jókat lehet enni, még ha kicsit drágábban is?

Van esetleg olyan, amit nagy ívben kerüljünk el?

Milyen a kiszolgálás? Sokat kell várni a kajára? Ez nyilván függ a vendégek számától is, de azért csipkedik magukat, vagy csak olyan ráérősen? Mert akkor korábban kell indulni vacsizni, nehogy konfliktusba keveredjünk /mert az éhes ember ugye idegesJ/.

Milyen volt az üdülő közönség? Az ukránok tényleg olyan lármásak?

Jellemzően, vagy csak elvétve?:-)

Érdekelnének még a helyközi buszjegy árak. Szozopolból Burgaszba, Neszebárba, esetleg Várnába.

Másoktól is szívesen venném, ha válaszolnának, elsősorban olyanok, akik már voltak az idén Szozopolban, így frissek az infóik. Köszönöm szépen.

Előzmény: Erácska83 (27065)
gradinar Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27135

Déli irányba indulva van 2 (kettő) kilométer olyan szakasz, hogy több a lyuk, mint az út.

Szerencsére már régen kijavították (na jó, F1-es versenyt nem lehetne rajta rendezni).

G.

Előzmény: pamag (27110)
Richie1979 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27134

Köszönöm Paleofarszalosz, T-boy01, gy_cs, stevie-w valamint dzsonivirnek a segítséget.

Tudnátok esetleg még egy jó/megbízható/olcsó parkolót ajánlani a NBS -nél ? Az nem baj ha fizetős (gondolom nincs is másmilyen ?!), az a lényeg, hogy biztonságos legyen és ne kelljen leadni a kulcsot.

Ha tudtok ilyet akkor a pontos címet vagy bármilyen egyértelmű 'azonosítót' szívesen vennék valamint hogy mennyibe kerülne ez egy hétre.

Ami a heti bolgár matricát illeti, az pontosan meddig érvényes ?

Mi vasárnap hajnalban lépnénk be bulgáriába, és következő héten szombat délután lépnénk ki görögország irányába. Erre az időtartamra szerintem elégnek kell lennie a hetinek...

Köszi, R.

Juci0710 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27133

Ami az utazást illeti repülős megoldásról nem tudok nyilatkozni, mi kocsival utaztunk. Amire figyelni kell, az a határátkelő kiválasztása (mi Bácsalmásnál léptünk át Szerbiába) illetve az induklási időpont megválasztása. Óriási lesz a forgalom az biztos, mivel a törökök most mennek haza. Mi a fizető kapuknál 2 órákat vártunk és volt belőle úgy emlékszem kettő. Szerintem talán érdemesebb vagy kora hajnalban vagy késő este menni. Az utak teljesen rendben vannak, el is lehet igazodni. Ha elküldöd az email címed küldök át egy útitervet ott lépésről lépésre minden fontos mozzanat le van írva.

Ami a környéket illeti Nessebart nézzétek mindenképp, nagy szép szeritnem és nagyon közel van. Mi nászút révén többet nem kirándultunk. A szálloda közvetlenül a parton van, pár lépcső fok. A parton a napozó ágy fizetős, a szállodához tartozik medence, de ott már kora reggel le kell foglalni a napozókat, mert nincs túl sok belőle. A szálloda maga nagyon szép, olyan elegáns jellegű (nem modern stílus) minden aranyozott hatást keltett. A szálloda az úgy nevezett központtól kicsit távolabb van, de a környéken is minden megtalálható.

A szoba szép tágas volt, tengerre néző. A francia ágyon kívül volt benne egy dohányzóasztal és egy dívány, szekrény, hűtő és egy nagy fürdő. Volt széf, de ezért külön kellett fizetni, Nagyon kézségesek lesznek hogy felviszik a csomagjaitokat, és addig ki nem lépnek az ajtón, amíg borravalót nem kaptak! :)

Az ellátás bőséges volt, reggeli ebéd, vacsi.. viszont a napközbeni kajától nem kell sokat várni, egy két szelet pizza és toast kenyeres szenyó, esetleg fagyi... De a főétkezések nagyon bőségesek, mind étel mind ital szempontjából.

A parton van egy sétány ami végigvezet a szállodák előtt, itt mindkét oldalról vannak kirakodósok. Elég nagy különbségek vannak egy-egy árus között, így érdemes előbb köróülnézni felderíteni a terepet és utána vásárolni.

Ha gondolod e-mailben küldök át képeket a szállásról.
Még nem döntöttétek el mivel utaztok?
Remélem tudtam válaszolni a kérdésekre, ha nem még kérdezz nyugodtan!

Előzmény: msasek (27131)
Viki 070 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27132

Sziasztok!

Mi július 21-én megyünk 2 autóval Napospart Central Plaza Apartmanba.  2005-ben már voltunk Bulgáriában Aranyparton és akkor Románián keresztül utaztunk. Az utazás oda 19  órás volt, mert sajnos Bukarestbe bekeveredtünk és Navi hiányában kicsit nehéz volt a kiutat megtalálni. A visszaútat 17 óra alatt tettük meg.

A férjem most is Románián keresztül szeretne utazni, mert állítólag nagyobb autópályás szakaszt adtak át azóta. Van valakinek 2012-es infója erre vonatkozóan?

Esetleg arra vonatkozó infót is szívesen veszek, hogy szállást tud-e valaki Romániában mondjuk Bukarest környékén.

Szerbián keresztül mentünk tavaly Görögországba  a vendégmunkások szabadságolásával egy időben. Az üdülésünk  időpontja most is valószínűsíthetően erre az időpontra esik, ezért hajlunk a romániai utazásra inkább.

msasek Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27131

Szia!

Köszi a válaszokat.Lenne még pár kérdés: ha repülővel mennék Várnából ,hogy jutnánk a szállodához vonat, busz, taxi..(vagy mivel lenne érdemesebb).

Ha autóval tennénk meg az utat merre érdemes menni, mire figyeljünk stb...

A szállodáról, szobáról, ellátásról, all incl.-ról, tengerpartról, környékről, bazárokról +infókat ha megosztanád velem.

Előre is köszi....

Előzmény: Juci0710 (27125)
faragori Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27130

Szia!

Mi is oda megyünk július végén, légy szíves, ha lesz egy kis időd, írj bővebben. Előre is köszi.

Előzmény: molist (27080)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27129

Nessebr DSK

Han Krum utca 11

óváros fel vezető úton

h-p reggel 8-tól este 6

épp most néztem ki

Előzmény: Richie1979 (27114)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27128

A szerbeknél kicsivel olcsóbb az üzemanyag mint a bolgároknál

...de ez heti szinten változhat. Többnyire Bulgária a legolcsóbb, Magyarország a legdrágább, de van, amikor teljesen felborul a sorrend. Az mindenképp elmondható, hogy drasztikusan nagy különbség nincs: egy literenként 20 forintnyi különbség is mindössze egy ezrest jelent egy átlagos teli tanknál (mondjuk 50 l), ami az utazás, pláne a nyaralás többi költsége mellett eltörpül.

Aki nagyon érzékeny erre, az az indulás előtt itt tájékozódhat a legeslegfrissebb üzemanyag árakról:

Szerbia

http://www.lukoil.rs/main/static.asp?art_id=1495

Bulgária

http://www.shell.com/home/page/bg/shell_for_motorists/site_locator/app_site_locator_191002.html

Normális autóval Szerbiában az Evro Premijum ill. az Evro Dizel üzemanyagok árait kell számításba venni, mert ilyet érdemes tankolni. 

(Ezek a csökkentett kéntartalmú, az Euro V előírásainak megfelelő üzemanyagok kizárólag import termékek, nagyrészt Magyarországról és Ausztriából származnak, kisrészt -- a déli kutaknál -- Bulgáriából vagy Görögországból.)

Előzmény: Paleofarszalosz (27117)
Trappolda Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27127

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az Aparthotel Marina Holiday vagy Pomorie község kapcsán?

Augusztusban mennénk gyerekekkel, autóval, Románia felől.

milyen az út? mire érdemes figyelni?

Üdv, Trappp

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27126

Nem!

Előzmény: utazo idegen (27122)
Juci0710 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27125

Szia!

Mi 2010-ben voltunk nászúton ebben a szállodában.

Először is azt tudnám mondani, hogy mi sokat keveregtünk mire megtaláltuk, mert annyira szorosan vannak a szállodák, hogy az egyik nem látszik a másiktól. Engem személy szerint meglepett, hogy 5 csillagos szálloda és nincs parkolója. (illetve van, de fizetős és le kell adni a kulcsoat, mert a fiukák járnak vele egyik parkolóból át a másikba, hogy kiszabadítsák az előtted állót) Így mi a szállódától kb 300m-re egy útszéli 24 órában őrzött parkóban hagytuk a kocsit, amiért ugyan fizetni kellett, de legalább biztonságban volt.

A szállás és a kaja nagyon rendben volt ( bár mikor mi ott voltunk elment az áram 2* 8 órára, így a légkondi nem működött) Mi all inclusivon voltunk, a whisky colát deci-decibe mérik! Az árusok tök jók, a pénzváltásra nagyon figyeljetek csak crown váltóban, illetve csupa olcsón lehet venni whiskyt és hasonló szeszesitelokat, mi jól fel is tankoltunk.

Ha van még valami kérdésed írj nyugodtan.

Kocsival mentek?

Előzmény: msasek (27019)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27124
ancsi26 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27123
Üdv a Burgas beachből:)) kb 1. Órája érkeztünk,rögtön kaptunk szobát,ami a medencére és a tengerre néz:)) most indulunk ebédelni:) eddig pozitív!!
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27122

Te nem véletlenül a MAXVAL vagy?

Előzmény: Paleofarszalosz (27118)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27121
Bocs ha kétszer ment!
DSK napospart É42.69722° K27.71350°
Nesebar É42.66262° K27.71900° a GPS szerint.

gycs
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27120

Engem a jó szándék vezérelt ,hogy inkább tarsák be a kreszt vagy a sebeségeket mint az hogy elkezdjek kötekedni,hogy /nem ok nélkül/. De gondolom neked is jól esik ha valaki leírja ,hogy mit tapasztalt.

Előzmény: Paleofarszalosz (27118)
T-boy01 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27119

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118633996&t=9162096

A fenti linken a térképre katt a kicsivel nagyobb képért.

Napospart központjától kb. 4000 méter.

Kocsival , vagy busszal (1 Leva) elindulsz Napospart ( Sunny Beach) főutcáján, ahol közlekedési lámpák is vannak, a körforgalomnál jobbra Burgas, balra (második kijárat) Nessebar kövekkezik innen csak egyenesen, még a újvárosban, talán a körforgalomtól a második buszmegállótól 10 méterre visszább, a DSK Bank, zárt előterében az ATM.

GPS kordinátát nem tudok.

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27118

Aki kocsival jön az a Szerbeknél Nis után nagyon sok a rendőr és most  a külföldieket húzák le

De gondolom nem ok nélkül büntetnek.....

Előzmény: utazo idegen (27116)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27117

Richie!

A szerbeknél kicsivel olcsóbb az üzemanyag mint a bolgároknál, én a bolgár oldalon tankoltam a Shellnél, ott vettem meg az útdíj matricát is. Van heti 10 leváért meg havi 24 ért. Ki kell ragasztani mint nálunk régen. Ha hetit veszel arra vigyázz, hogy nem lesz elég visszafelé útra ha kint lesztek 1 hetet. Viszont a havi drágábbra jön ki.

Üdv.

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27116

Űdvözlök mindenkit Szozopolból. Sziasztok! Az idő fantasztikus 30 fok felett a mőmérséklet most még melegebbet mondanak 37 fokot. A víz kb 27 fok de szerintem emelkedni is fog a hőmérséklete. Az árak elfogadhatóak még mindig olcsobb mint Magyarországon.Aki kocsival jön az a Szerbeknél Nis után nagyon sok a rendőr és most  a külföldieket húzák le .További szép napot sziasztok

jpnora Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27115

kedves Stevie köszönöm a gyors választ! Valóban jobb lenne reggel indulni és akkor tudnánk rendesen pihenni Szófiában. Tudnál ajánlani olcsó szállást? mégegyszer köszönöm!

Előzmény: stevie-w (27085)
Richie1979 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27114

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat !

Annyi kérdésem lenne még, hogy a Dimitrovgrad-Kalotina határállomásnál hol érdemes tankolni ? A szerb oldalon az OMW kúton, vagy a határ túloldalán a Shell kúton ?

A bolgár útdíjat hogyan kell érteni ? Hagyományos szélvédőre ragasztandó matrica, vagy e-matrica mint itthon ?

Be tudná valaki linkelni a Nessebar -i dsk bank pontos címét esetleg GPS koordinátáit ? Ha esetleg a naposparton is lenne ilyen bank az még jobb lenne...

Köszi, R.

Előzmény: pamag (27110)
Keglr Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27113

Sziasztok!

Engem is  a repjegy foglalása érdekelne!próbáltam keresgélni visszafelé de nem találom,aki azt írta,hogy az annyi nem is annyi,hanem olcsóbb is lehet a Wizznél:) Én tegnap elkezdtem a foglalást és sokkal több jött ki a végére mint amit a kalkulátor számolt:(

Köszi,ha segít valaki akár a foglalásban,akár a jó ötletek megosztásában!!

Előzmény: ancsi26 (26799)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27112

Jó utat!

Előzmény: ancsi26 (27111)
ancsi26 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 27111

Nemsokára indulunk a reptérre!!

Jövőhéten jövök Burgas Beach szálloda beszámolóval!:))

Sziasztok

pamag Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27110

"...Kalotina felől érkezve Sofia -t a körgyűrűn az északi vagy a déli irányba érdemes megkerülni a Napospart felé ?..."

Déli irányba indulva van 2 (kettő) kilométer olyan szakasz, hogy több a lyuk, mint az út. Onnan kezdve jó (mi nem a tengerpartra mentünk).

Előzmény: Richie1979 (27097)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27109

Igen,igazad van mindenben

aki bevállalós volt,most minden eddiginél kedvezőbben üdülhet Görögországban.

Előzmény: gradinar (27107)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27108

Köszi az infot, hazafelé majd lecsekkolom ezt a déli elkerülőt is! :)

Előzmény: gradinar (27106)
gradinar Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27107

szép kis árak

és még Bulgária olcsó?:ÖÖ

Mivel a leva arfolyama az eurohoz van kotve, a forint euroval szembeni leertekelodese automatikusan megdobja a forintban szamitott bolgar arakat. Emellett a helyi idegenforgalmi szakma a gorogorszagi forgalom egy reszenek ide terelodeset is valoszinusiti, es emiatt arat emel(t). Ezek eredoje a tavaly meg meglevo 10-15%-os bolgar arelony legalabb reszbeni lemorzsolodasa.

G.

Előzmény: dzsonivir (27076)
gradinar Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27106

több helyen fel van túrva

Mar nincs, nemreg atadtak a korabban hianyzo reszeket.

G.

Előzmény: Paleofarszalosz (27100)
gradinar Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27105

az újonnan átadott szakasz végén a Napospart irányába milyen kiírást kell követni ?

Feltetelezem, hogy az uj autopalya-szakaszrol van szo, ugye?

Sajnos nem vagyok olyan gyors, hogy mar jartam volna arra, de biztos vagyok benne, hogy a Burgasz kiirast kell kovetni.

Nyugi, nem fogsz eltevedni...

G.

Előzmény: Richie1979 (27098)
gradinar Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27104

Kalotina felől érkezve Sofia -t a körgyűrűn az északi vagy a déli irányba érdemes megkerülni a Napospart felé ?

Szerintem mindegy. Az eszaki minosege kicsit rosszabb, de kevesebb lakott teruleten megy at. A deli irany most mar nagyon jol jarhato, nemreg adtak at az uj utpalyat, megszuntek a terelesek. Ha valaki erre akar kerulni, arra figyeljen, hogy az elso lampa utani korforgalomban a Boyana iranyt kovesse, ugy marad rajta a korgyurun.

G.

dios93 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27103

Helló! Mi augusztusban mennénk a Burgasz melletti Sarafovo-ba(igaz inkább külvárosa) a Sunny Sands Studio-ba! Érdekelne, hogy valaki tud-e valamilyen infot mondani a helyről! Illetve az árakról, hogy mégis mi milyen ár körül alakul(étel, ital, stb.) Előre is köszi az infot! Dávid

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27102

Nessebri AquaPark -ba érdemes elmenni v a Napospartira?

Előzmény: dzsonivir (27099)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27101

Ha megengeded erre is válaszolnék mert friss a dolog. A Burgasz irányt kövesd, beérve Burgaszba lesz egy körforgalom itt ki van írva, hogy Sanchev Brjag balra, erre kell menned!

Előzmény: Richie1979 (27098)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27100

A youtube-on fellelhető video szerint (Sofia south ringroad) a déli kerülő lakott területen vezet, és több helyen fel van túrva. Én az északin mentem, azzal nem volt semmi gond, van egykét hepehupa de ennyi, lehetőleg világosban menj rajta. Amúgy a kitáblázás is erre irányít: Istanbul, Plovdiv, Svilengrad, transit feliratok váltják egymást.

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27099

igen,de ezt akkor olvastam már,amikor lefoglaltuk a szállásT:))))

aladzsáról épp most olvastam(épp a múzeumok honlapjait nézegetem) h minden nap nyitva tart reggel tíztől este hatig

Előzmény: stevie-w (27086)
Richie1979 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27098

Szia Gradinar,

Azt nem tudod véletlenül, hogy az újonnan átadott szakasz végén a Napospart irányába milyen kiírást kell követni ? Mivel a GPS -em még nem ismeri ezt az új szakaszt vagy szakaszokat ezért nem szeretnék eltévedni...

Köszi, R.

Előzmény: gradinar (27066)
Richie1979 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27097

Sziasztok,

Kalotina felől érkezve Sofia -t a körgyűrűn az északi vagy a déli irányba érdemes megkerülni a Napospart felé ? A térkép alapján a déli oldal tűnik rövidebbnek, de az írások alapján mintha a többség az északi irányba menne aminek gondolom megvan a maga oka...

Köszi, R.

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27096

Szia!

Privát üzenet ment az e-mail címedre!

Előzmény: nika7 (27093)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27095

Szia!

Mi pár napja értünk haza Aranyhomokról és voltunk Balchikon iletve az Aladja kolostornál is.Nyitvatartás sajnos nem tudok írni (de a legtöbb hely hétfő kivételével nyitva van folyamatosan),de árakat igen.Balcsikon egyszer fizetni kell a parkolásért óránként 2 levát,illetve a botanikus kertbe a belépőt,ami a felnőtteknek 10 leva/fő,18 év alatt pedig 2 leva.Mivel a botanikus kert elég nagy a parkolásra minimum 3 órát számoljatok,ha szeretnétek szétnézni is és nem csak rohanni. Az Aladja kolostornál talán 5 leva/fő volt a felnőtt belépő,a diák pedig 3 leva,de ebben már nem vagyok biztos.Ha ott vagytok akkor érdemes elmenni Kaliakrára is,mert szerintem nagyon szép hely.Ott egységesen 3 levát kérnek/fő,de ebben a parkolás is benne van.Delfineket is láttunk a tengerben.:)

Jó utat!

Előzmény: manonos (27048)
napsugárka79 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27094

Sziasztok!

Dzsonivir, Solozo köszönöm a válaszokat!

Még gondolkodunk hogy oda menjünk-e, mert jónak tűnik.

nika7 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27093

Szia!

Írnál nekem pár sort a hotelről és az ellátásról?

Aug. legvégén megyünk mi is oda kocsival.

Előre is köszi!

Előzmény: Paleofarszalosz (27092)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27092

Nem! a Saint Thomas Resort-ban, ez a kempingtől kb 5 km-re délre van. Svédasztalos félpanzión vagyunk, csak ma rámjött, hogy cacát kéne ebédelni :)

Előzmény: Pötyi71 (27091)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27091

vagyok=vagytok  Pardon!Őrült meleg van!

Előzmény: Pötyi71 (27090)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27090

A Kavaci kempingben vagyok? Az a szívem csücske!

Előzmény: Paleofarszalosz (27089)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27089

Nos akkor én is hozzászólnék árak szempontjából: A kavatsi kemping bejáratával szemben van egy mehana. Ettem egy nagy adag cacát, hozzá sopszka saláta, gyerek egy sonkás pizzát, asszony meg olyat mint a csevapcsicsa csak nem tudom a bolgár nevét talán kjufte sült krumplival, paradicsomszeletekkel, meg uborkaszeletekkel, két kisüveg kóla, 1 üveg sumenszko twist (citromos sör), ezért az egészért fizettem 27,9 levát. szerintem tök baráti. Az adagok emberesek voltak és az ételek minősége is nagyon jó volt!

Előzmény: János 2 (27088)
János 2 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27088

Tegnap jöttünk haza Obzorból. Szerda este volt egy felhősdzakadás, de másnap reggel szinte mintha semmi nem történt volna. A víz 25-27 fok körüli és Obzorban semmi hínár, még a vihar után sem.

Alapvetően a sörnél, üdítőknél láttam jelentős drágulást 2011-hez képest. Azonban üzletben most is van 1 Leváért és vendéglátóhelyen 1.5 leváért sör. A drágulás alapvetően a közvetlen tengerpartar vonatkozik és az árszórás nagyobb a megszokotthoz képest. Tehát még Bulgáriában is nehéz a reális összehasonlítás, nem még más országhoz viszonyítva. Árat nem szívesen /mert fölösleges vitát gerjeszt/, de írok. Két fő normális két fogásos ebédet, kávé+sör 20 Leva alat a tengerparti étkezdékben nem kap, de inkább ettől 4-5 levával több. Persze a sima rántotta csak 2 Leva. Azonban pizza sincs 1 Leváért /mint valaki írta néhány hete, hogy hárman 28 ezer Ft-ból kijöttek/, az ár 2-2.5  Leva.

Azonban senki ne ijedjen meg az árak szerintem alapvetően jók, bármely országhoz képest, főzni nem kell, jókat lehet enni. Azonban naponta 17  Leva nem elég /mint valaki kérdezte néhány hete/. összegszerűséget nem írnék, mindenkinek igény és lehetősége szerint.

A pénzfelvétel péntek délután 148,1 Ft-ra jött ki, a pénzfelvételem külföldön is elvileg díjmentes, elszámoláskor maj kiderül.

solozo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27087

Varvara.

Előzmény: pitbull11 (27075)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27086

és még Bulgária olcsó?

Aki ugye elolvasta a Bibliát, az nem lepődik meg:

A bolgár tengerparton legdrágább a három nagy nyaralótelep, Aranyhomok, Albena és Napospart - igaz, ez a három nyaralóhely a szolgáltatások színvonalában is átlagon felüli. Ha ide utazunk, a budapesti és balatoni áraknál valamivel drágábban jövünk ki, nagyjából az olcsóbb görög, spanyol vagy éppen horvát tengerparti üdülőhelyek árszintjén. Aranyhomok árban és színvonalban is kiemelkedik a trojkából.

Szozopol, Neszebar, Balcsik, a nagyvárosok (Várna, Burgasz) ennél olcsóbbak, de a legjobb árakkal a nagy üdülőtelepek közötti településeken (Obzor, Bjala, Pomorje), illetve délen (Primorszko, Carevo, Kiten, stb) találkozunk.

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955

Előzmény: dzsonivir (27076)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27085

van e olyan biztonságos benzinkút vagy egyéb hely a közelben ahol szundíthatunk, pihenhetünk egyet

Van. Mondjuk az OMV-kút Nis előtt kb 50 kilométerrel. Vagy a Motel Nais és parkolója a nisi fizetőkapunál. De mind a kettő tömve lesz ott éjszakázó török vendégmunkásokkal. Nem túl romantikus.... :-(

Miért nem indultok reggel, és akkor Szófiában vagy Plovdivban rendesen is tudnátok aludni?

Előzmény: jpnora (27084)
jpnora Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27084

Tanácsot szeretnék kérni tőletek: a jövő héten indulunk Nessebárba. Úgy néz ki, hogy kb. éjfél felé érnénk Nis közelébe. 2-3 órás pihenést terveztünk az éjszakában. Ötletet szeretnék kérni, hogy van e olyan biztonságos benzinkút vagy egyéb hely a közelben ahol szundíthatunk, pihenhetünk egyet. Előre is köszönöm!!!!!

djparadi Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27083

Bea19! Milyen autómosos emberkékről irsz a határon?? A Török vendégmunkások miatt kelett sokat várni Röszkénél? 

Előzmény: Bea19 (27060)
utazó69 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27082

julius21-én Debrecen környékéről autoval ki indul?Én Szerbián keresztül gondolom

Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27081

De jó, hogy írtál, mi jövő héten, szerdán indulunk pont oda!

Majd írsz részletesen is a szállodáról környékről????

köszönöm szépen! :)

Előzmény: molist (27080)
molist Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27080

Üdv!

Szombaton délben megérkeztünk a Hotel Dolphin Marin-ba!

Szép környéken van a szálloda , minden jó, a tenger szuper!

Dióhéjban ennyi :-)

kormos1 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27079

"Én Csernomorecről olvastam ,h nem túl dárga(Szozopol mellett van)"

Tavaly még mindkét állítás igaz volt. Remélem, így is maradt. :)

Előzmény: dzsonivir (27077)
kormos1 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27078

E-mail-ben válaszoltam.

Többet majd a helyszínen!

Előzmény: 64hacuka (27053)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27077

Én Csernomorecről olvastam ,h nem túl dárga(Szozopol mellett van)

De ezt csak olvastam,majd kijavítanak,ha tévedtem:))

Előzmény: pitbull11 (27075)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27076

köszi:)

szép kis árak

és még Bulgária olcsó?:ÖÖ

De végülis nyaralunk:))

Előzmény: Pötyi71 (27072)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27075

Na most elbizonytalanodtam Szozopolt illetően, írta valaki, hogy már nem az az olcsó hely......

Tudtok olyan helyet ahol még nem szaladtak el az árak, a tenger szép és el lehet tölteni 4 éjszakát viszonylag kedvező áron privát apartmanba?

Boby101 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27074

Neked is és Pötyi71-nek is köszi szépen a segítséget!

Előzmény: T-boy01 (27022)
Boby101 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 27073

Köszönöm szépen!

Előzmény: ditranol (27021)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27072

Nessebarból Szozopolba:http://fastferry.bg/page/view/20

Előzmény: dzsonivir (27069)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27071

És Szozopolba érdemes inkább elmenni  v Pomorie-ba?

Szozopolban van egy gyönyörű óváros, Pomorjében meg, izé, khm, nincs semmi.

Előzmény: dzsonivir (27069)
Traveller00 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27070

csak ez az egy medencéje van ?

Vacsinál tengeri herkentyűk is vannak ? Reggeli milyen ? Mi is ide tervezzük, igaz a Dune Residence-be, mivel a szobái a képek alapján klasszisokkal jobbak, mint a Burgas Beach hotelé

//A legtöbb helyen vizezettek az üdítők, ha  a gépből nyomod (vacsinál, reggelinél), de már voltunk olyan helyen, ahol minden reggel frissen készítették a gyümölcsitalokat (100%)//

Előzmény: Bea19 (27061)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27069

Én eredetileg ebbe a hotelbe szerettem volna menni,de a társam lebeszélt,rábeszélt Napospartra.Napsugár érdellődv várom majd a beszámolód.

Nekem is lenne még pár kérdésem.

Hajóval hogyan lehet eljutni Napospartról Szozopolba?

És Szozopolba érdemes inkább elmenni  v Pomorie-ba?

Érdemes kipróbálni a gyógyiszapot?

Én mindig beteszem a saját cuccaim is a minibárba,még sehol nem szóltak.

Előzmény: napsugárka79 (27067)
solozo Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27068

Tavaly az Amon Ra melletti La Rose-ban voltam.

A part 50 méter, a strand 100.

Buszmegálló az óváros "bejáratánál", az kb. olyan 4-500 m.

Árak olcsóbbak, mint a magyar boltokban, éttermekben.

A többire nem tudom a választ.

Előzmény: napsugárka79 (27067)
napsugárka79 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27067

Sziasztok!

Kérdésemim lennének:

Szozopol Hotel Amon Ra esetleg valaki volt már itt az idén?

Ha igen a part tényleg 50 méter ahogy a katalógus írja?

A reggeli milyen volt?

Van a hotelban pénzváltó?

Buszmegálló a közelben?

Árak? ezt értem a boltokra éttermekre.

Lehet hülye kérdés biciklit lehet bérelni?

A minibárt saját célra is lehet használni vagy szólank érte ha beleteszünk valamit?

Előre is köszönöm!

gradinar Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27066
Tényleg átadták ma az újabb szakaszt Nova Zagoráig, a következő, Jambolig, két héten belül jön.

G.
Előzmény: Paleofarszalosz (27057)
Erácska83 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27065

Ma értünk haza Szopolból,akinek lenne kérdése ,kérdezhet tőlem.Buszárakról egyéb árakról is van információm akit érdekel.Nagy olcsóságra ne számítson senki,hiába olvastam itt szuper árakat ,kinn nem ezt tapasztaltam,1-2 dolog olcsóbb,a többi a magyar szinten vagy még annál drágábban van (egy-két példa : óriáspalacsinta 400-tól,1 l gyümölcslé 300 Ft-tól, 2 l kóla 400-tól,egy vacsora étterembe 1 főre ami tartalmaz 1 főételt meg egy italt 2000 -től..szóval nekem az olcsóság nem itt kezdődik,ennyiért vannak Görögbe is a dolgok,és minden húsétel ára köret nélkül értendő,azt külön kell hozzá kérni,Neszebárba mikor átmentünk semmivel nem volt drágább,fura)

Bea19 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27064

bocs, lehet nem a pálya, hanem ami már bulgáriába van. az nem tudom mi de akkor nem pálya, hanem sima út vagy nemtom mi. nem én vezettem.

Előzmény: Paleofarszalosz (27062)
Bea19 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27063

jah és úristen nem is irtam, hogy mikor átértünk a határon kb negyed órát mentünk és brutális baleset miatt vagy álltunk fél órát...a kocsi full össze volt törve halottas kocsi meg minden, annyira sajnáltam azt a valakit :( aztán bulgáriába szintén baleset, de ott motoros baleset volt.... meg amig aludtam mondta párom, hogy még kettőt látott, szóval az ut alatt négy baleset...és mind azért mert úgy közlekednek mint az állatok :S istenem....:(

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27062

Még egy dolog az autópályának nevezett valami bulgáriába...hát katasztrófa az a kis kavicsos út....meg hát tele van rendőrrel az ut,

Bocsi, de Te milyen pályán jöttél? Lentebb írtam, hogy egykét helyen nem a legjobb, de katasztófa lenne.......

Rendőrt meg egy darabot nem láttam a pályán.

Előzmény: Bea19 (27060)
Bea19 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27061

a kilátás és a medence egy része, holnap csinálok még képet a medencéről mert hamar lecuccolunk hogy legyen napozóágy...:)

Bea19 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27060

sziasztok. üdv innen bulgáriából a sunny beach hotelből.....:) Amig a fiuk iszogatnak és a meccsre várnak gondoltam írok nektek:) Szóval ott kezdem, hogy kb három órát vártunk a határnál...másfelet mire átérünk a magyar határon és a kettő határ között vártunk két órát....nagyon durva volt. Tyúk lépésbe haladtunk...:S a fiuk már nagyon idegesek voltak. Fél9 kor indultunk Kecskemétről és délután 3!!!! ra értünk ide a szálláshoz. Az a három négy óra bukta az nem semmi volt. Szóval ideértünk a recepción tök aranyos volt a nő jól beszél németül meg angolul is tán még azt is mondta, hogy kicsit magyarul. 9. emeleten vagyunk a szoba nagyon szép. modern butorok, légkondi, hajszárító minden van ami kell. tengerre néző erkényes a szobánk szóval nagyon jó a kilátás. 

Még egy dolog az autópályának nevezett valami bulgáriába...hát katasztrófa az a kis kavicsos út....meg hát tele van rendőrrel az ut, de nem állítottak meg minket egyszer sem. pedig másokat simán megállíthattak volna úgy közlekednek ezek hogy szó szerint többször is halálfélelmem volt hogy ezek hogy előznek...centiken múltak..... a rendőrök meg volt, hogy ott iszogattak valami bárnál....na mindegy:) jah meg hát az automosos jól szituált emberkék a határnál....fu én nagyon nem szeretem az ijet.....

A kaja háááát....lehet hogy én vagyok a finnyás sőt tuti mert a többiek jót ettek idáig. Mindenféle van egyébként, csak az a baj hogy a fűszerezés más dehát az várható nem olyan mint magyaroknál:) egyébként ma a vacsorára még pizza is volt. mindenféle sütemények de vagy 10 féle, gyümölcsök is nagyon sok fajta van végülis azt mondom, hogy egy 10 skálán egy 8-as...szóval télleg minden. egyedül az üditő ami nem valami jó mert ilyen vizezett valamik vannak szóval maradok a víznél. bár most ahonnan irok ez az all incluzivos bár ahol nézzük majd a meccset itt van normális cola. szóval azért jó lesz ez, ki kell tapasztalni, hogy melyikek a jók.

A víz jelenleg 26 fokos...nagyon kellemes:) de ez az alga ez borzalmas. az első 10 méter kb ilyen sűrű zöld izéből áll....de nem mindig pl ma nem volt annyira vészes. azt mondják túl meleg a víz és elszaporodtak meg valami vihart mondanak, hogy esetleg az miatt. na mindegy. 

Hú nem is tudom hirtelen mit irjak még :)

JAAA hát a medence....:) szóval itt én nem látok semmi medencét ami a képeken van a hirdetésekbe. most vagy az egész homokkal lett betemetve vagy nemtudom ahogy lenézek a szobából a hotel előtt közvetlen ilyen beton dzsungel van de sztem az nem az. na mindegy a másik medence részleg az nagyon szuperül megvan csinálva. van asszem három féle méretü kicsiknek és nagyoknak, csak ott korán le kell menni mert 10 fele már egy darab napozó ágy sincs. Jah meg a parton is lecuccoltunk egy napernyőnél erre egyből ugrik a csávo és magyarázza, hogy 8 leva....még jó hogy hoztunk egy napernyőt, csak pont nem vittük le. de sztem az elég sok már nem azért.

Egyébként a bazárok nagyon jók, bár nem minden olcsó. csajoknak üzenném, hogy nagyon jó táskákat lehet kapni:P 

na hogyha van még valami és kérdeznétek, akkor nem mondom, hogy holnap de amikor lesz időm válaszolok.....:) bocsi hogy ilyen sokat irtam de gondoltam le írok szinte minden tapasztalatot, megpróbálok fel tenni a medencéről képet, meg a partól.

Összegezve nagyon jól érezzük magunkat :) 

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27059

Dzsonivir! Nagyon szépek a lányok, nem győzöm tekergetni a fejem! :)

Előzmény: stevie-w (27058)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27058

de úgy hallom,nem túl  szépek:)

Rosszul hallod ;-)

Előzmény: dzsonivir (27054)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27057

Pont most mondták be a helyi híradóban, hogy átadták az újabb 32 km-es szakaszt! :)

Előzmény: Paleofarszalosz (27056)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27056

Sziasztok!

Tegnap megérkeztünk Szozopolba! Pénteken késő este indultunk Budapestről, a kecskeméti elkerülőn felhívtam Röszkét, mire a hölgy nagyon kedvesen tájékoztatott, hogy két óra minimum a várakozás, ezért az 54-es úthoz vezető lejáratnál le is jöttem a pályáról és irány Tompa Soltvadkert, Kiskunhalas felé. A határt negyed óra alatt letudtuk, Szabadkán 40-es majd 30-as korlátozás (biztos a polgármester Graz-ban volt tanulmányúton). A pályához vezető úton (Sencanski put) van egy vasúti átkelő (illetve több átjáró egymás után) ott óvatosan mert az illesztések elég szarok. Bácstopolyánál letereltek a pályáról gondolom volt valami gebasz, legközelebb Feketicsnél lehetett visszamenni. A belgrádi elkerülő úgy működik ahogy Stewie leírta, nem kell körbemenni, viszont lehet nyerni egy csomót azzal, hogy már nem kell az ,,ablakmosós jelzőlámpás kereszteződések” felé vezető úton menni. Kalotina megvolt fél óra alatt, voltak már jópáran, de nem volt vészes, a bolgárok sajna ugyanúgy engedik a törököket az EU sávon is mint a magyarok Röszkénél. Útdíj matricát a határ utáni Shell-nél vettem, itt tankoltam is. Szófián nem akartam keresztül menni lévén már helyi idő szerint fél 10 volt, hanem az északi elkerülőn megkerültem. Az elkerülő lakott területen kívül vezet, van rajta két jelzőlámpás kereszt, a minőség olyan mint nálunk valamelyik másodrendű út, van rajta egykét lyuk (javítgatják). Az A1-es autópálya Burgasz irányába főleg az elején bizonyos szakaszokon olyan mint a Brno-Prága autópálya, aki volt már arra tudja miről beszélek aki nem az emlékezzen a régi M7-re. Egyébként rendben van. A pálya Stara Zagoráig van, utána főút van Karnobatig. Az út mentén gyümölcsárusok vannak dögivel, 1 kg gyönyörű barack 1,50 leva. Állítólag napokon belül átadnak egy pályaszakaszt Nova Zagoráig, majd hazafelé lecsekkolom azt is.

Mindenkinek aki mostanában indul kellemes utat és jó nyaralást kívánok!  

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27055
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27054

A bolgár csajok általában nyitottak és bevállalósak.

de úgy hallom,nem túl  szépek:)

Előzmény: stevie-w (27050)
64hacuka Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27053

Szia!

Mi Galinánál foglaltunk szálást, de nem Cservenkában, hanem Csernomorec "központjában". Még mi sem tudjuk, hogy hol lesz, de 15 Leva/fő/éj. De így nem jön ki elénk Burgaszba.

Előzmény: kormos1 (26974)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27052

Szia!

Konkrétan menetrendet nem tudok.Több busz is közlekedik Neszebar óváros és Napospart között,kb 10-12 percenként.Némelyek tovább közlekednek Sveti Vlasba,szerintem max.20-30 percenként,ha jól emlékszem 2 leváért.

Üdv.:

Béci

Előzmény: manifold68 (27041)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27051

Szia!

Köszi szépen!Túrázásra próbáljuk nevelni a gyerekeket,remélem bírni fogják!

Már mások is kérdezték többször is,de nem találom a hozzászólások között:milyen plusz költségekkel kell számolni az üzemanyagon kívül,ha kocsival megyünk Szerbián keresztül,és sehol sem kap el a rendőr(autópálya díj)Váltsunk dínárt,eurót vigyünk,vagy netán bankkártyát?

Köszi!

Üdv.:

Béci

Előzmény: gradinar (27037)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27050

szexuális téren Bulgária az egyik legvonzóbb ország a világon

egy hét szexturizmus 200 dollárba kerül

Szerintem megy az ingyen is, csak a megfelelő kiállás szükséges hozzá. A bolgár csajok általában nyitottak és bevállalósak. (Vagy csak nekem volt szerencsém.)

Előzmény: dzsonivir (27047)
zsuzsó75 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27049

Sziasztok!

Friss élményemet mondanám el nektek a szv. konstantin i. el-i Aurora hotelről. Aki ide készül ne  számítson nyugalomra ( orosz tizenéveseket táboroztatnak a hotelben, ) és bőséges ai. ellátásra. Tegnap pl. már nem jutott a vacsorához hús csak köret és saláta. Nem tapasztaltam még ilyet sem, hogy  9-óra után lehet csak jönni reggelizni, 13,30-tól ebédelni és 20 órától vacsorázni. Szóval nekem kicsit nagy csalódás volt a Hotel Marina Delfin után. Családi szoba helyett 4 ágyas szobát kaptunk, amit minden nap kitakarítanak. Pozitívuma, hogy közel van a buszmegálló, a takarítók állandóan dolgoznak és nagy szó: tudnak mosolyogni.

Egyébként van belső medencéje az Aurórának és jakuzzia is, de az ajtóra kiírt  nyitvatartási idő ellenére nem működik. A tengerpart kb 10 perc sétára van, de a szálloda udvarán lévő medence is használható, ha elég szemfüles vagy és le tudod helyezni a törölköződet valahová, mert a napágyakra és székekre vadászni kell. A tengerpart viszont feledtet minden kellemetlenséget. A víz nagyon kellemes.

manonos Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27048

Sziasztok!

A jövő héten már én is a tengerpartról jelentkezem, szeretnénk megnézni Balchik-ot, valamint az Aladja kolostort, tudnátok légy szíves segíteni, hogy mikor van nyitva, esetleg belépő árakkal? Sehogy sem találom a website-ukat.

Előre is köszi

Manonos

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27047

A Men’s Health magazin[3] felmérése szerint, szexuális téren Bulgária az egyik legvonzóbb ország a világon, ahol egy hét szexturizmus 200 dollárba kerül. A pénzért kapunk egy hölgyet, aki egész nyaralás alatt velünk van, nemcsak eljön velünk sétálni, de kacag a vicceken, szeretettel néz ránk és az éjszakákat is velünk tölti a hotelszobában. Bulgáriánál csak Kuba vonzóbb, a szigeten már 100 dollárért lehet egy hetet tölteni az örömlányokkal.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Bulg%C3%A1ria_turizmusa

Előzmény: manifold68 (27046)
manifold68 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27046

Köszönöm szépen!

Előzmény: borkasga (27044)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27045

Köszi a tanácsot,akkor fogok szedni legalább probiotikumot,mert már tífuszt oltatni nincs idő.

Szerencsére hepatitisek  ellene be vk oltva

Előzmény: manifold68 (27043)
borkasga Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27044

Szia!

http://www.sbavto.com/en/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=71

A jegyárak, menetrend is látható. Az 5-ős buszjárat jár oda.

Előzmény: manifold68 (27041)
manifold68 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27043

Szia!

A hepatitis védőoltások bárhol ajánlottak, még Magyarországon is. A hastífusz megfontolás kérdése, nekünk tavaly Törökországba ajánlották, be is oltatuk magunkat. Egyébként szerintem biznisz az egész. Bulgáriába felesleges. Infókat, leírásokat az alábbi oldalon találsz ebben a témában:

www.utazaselott.hu

Jó pihenést!

A probiotikum szedése utazás előtt 2-3 nappal elkezdhető, és amíg ott vagyok szedjétek. Ez nem fog megártani!

Előzmény: dzsonivir (27038)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27042

Köszi:)

Előzmény: stevie-w (27040)
manifold68 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27041

Sziasztok!

St. Vlas és a Napospart közötti buszos közlekedésről, menetrendekről esetleg tudna valaki infóval szolgálni? Esetleg Weblap ahol meg tudnám nézni?

stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27040

olvastam,h Bulgáriába beutazóknak ajánlott oltások hepv v,hepa b és hastífusz.

Ezt a hastífuszos dolgot mennire kell komolyan venni?

Semennyire.

Előzmény: dzsonivir (27038)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27039

Harom napja Szofiabol hazafele jovet az alagutas szakasz elotti valamelyik falu hataraban lattam, hogy elkezdtek a dombot bontani, szerintem arra fog menni a palya - na, az szep lesz, ha egyszer vegre mar az alagutakat is palyan fogjuk kikerulni.

Ezen az oldalon van pár szép fotó:

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=92344773&postcount=3994

Elméletileg 2015-ig megépül ez az autópálya szakasz is, Nistől egészen a határig.

Előzmény: gradinar (27037)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27038

Szivsztok!!

Mi jövő szombaton utazunk,Napospartra, Hotel Lionba.

Esetleg van vlakinek vlami tapasztalata?

Várnából, a vasútállomásról el lehet közvetlenül jutni autóbusszal Napospartra,v be kell utazni a belvárosba?

Várnai vasútállomáson van jó csomagmegőrző?

Naposparton a helyközi busz csak a központban áll meg,v. van több megállója is?

Még vmi: olvastam,h Bulgáriába beutazóknak ajánlott oltások hepv v,hepa b és hastífusz.

Ezt a hastífuszos dolgot mennire kell komolyan venni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Előzmény: stevie-w (27033)
gradinar Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27037

A szerb-bolgár határnál továbbra sincs lehetőség a kamionoknak egy külön sávba állni?Kb.5 évvel ezelőtt jártam erre novemberben,és csak a szembejövő sávba hajtva lehetett kikerülni őket.Erre a szakaszra is terveznek autopályát?Tényleg,most hol tart az építkezés?

Dimitrovgrad es Pirot kozott a szerbek ezerrel epitik a palyat. Rogton a hatar utan - szerb oldalon - van is egy kisebb jelzolampas tereles, ha eddig erne a kamionsor, akkor legfeljebb el kezdenek terelni a szerb rendorok. Harom napja Szofiabol hazafele jovet az alagutas szakasz elotti valamelyik falu hataraban lattam, hogy elkezdtek a dombot bontani, szerintem arra fog menni a palya - na, az szep lesz, ha egyszer vegre mar az alagutakat is palyan fogjuk kikerulni.

A Sztivi altal Plovdivrol mondottakhoz annyit tennek hozza, hogy ha meg tudtok allni a Szaborna utcanak a foterhez kozeli vegen levo valamelyik parkoloban (ketto is van), onnan a dombon felfele indulva az alabbi fobb latnivalokat osszefuzo setat javaslom: Szv Petka templom - Amfiteatrum - Szv Konsztantin es Elena templom - Kujumdzsioglu haz (Neprajzi Muzeum) - Dzsami - Romai romok. Kb. 2 ora alatt bejarhato, de nagyon kenyelmes cipot vegyetek, mindenhol macskako van.

G.

Előzmény: Béci 72 (27034)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27036

mintha fájna a fejem...   de az a bortól lehet... :-)

Előzmény: stevie-w (27030)
Tutubull Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27035
Köszönöm a segítséged Stevie!
Előzmény: stevie-w (27031)
Béci 72 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27034

Szia Stevie!

Amit az imént elküldtem,valahogy "elveszett".

Köszi az idegenvezetést,igyekszünk megnézni ezt a várost.A vendégmunkás/turista forgalomról készített naptárt hol is lehet megnézni?Mi szerdán mennénk,kedden jönnénk,de így is biztos lesz forgalom.A szerb-bolgár határnál továbbra sincs lehetőség a kamionoknak egy külön sávba állni?Kb.5 évvel ezelőtt jártam erre novemberben,és csak a szembejövő sávba hajtva lehetett kikerülni őket.Erre a szakaszra is terveznek autopályát?Tényleg,most hol tart az építkezés?

Köszi!

Üdv.:

Béci

Előzmény: stevie-w (27032)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27033

Én 15-én nem indulnék Röszkének, hanem egyenesen Tiszaszigetre vagy Bajmokra mennék.

Bajmok a szerb oldalon található település neve, a magyar oldalon Bácsalmás van.  (A magyarországi Tiszasziget párja a szerbiai Djala.)

Előzmény: stevie-w (27031)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27032

Mit érdemes itt megnézni?Van valami,amit különösen javasolsz?A gyerekek leginkább a természetet szeretik,alapvetően vízimádók,de abból remélem elég lesz a tengernél 2 hét.

Megpróbálkozhatunk 1-2 templommal is.

Egy félnapos plovdivi kirándulás alapvetően a gyönyörű, hangulatos, macskaköves-sikátoros óvárosról szól. A részben még ma is városfallal körülvett negyedben egy rakáson található egy csomó szép/érdekes/nevezetes épület, többnyire kulturáltan felújítva. Galériák, teraszos kávézók, kis kézműves műhelyek és boltok mindenfelé.

Nem messze az óvárostól van a város fő nevezetessége, a meglepően ép állapotban megmaradt római kori amfiteátrum, amit csak a 70-es években találtak meg, akkor is véletlenül, egy földcsuszamlás után. Tina Turner volt az első fellépő, ami egészen hallatlan volt akkoriban.

Nyilván érdemes bemenni a modern városközpontba is, sétálóutcák, boltok, forgatag, mint a tengerparton, csak olyan 20-30 százalékkal olcsóbban :-) Híres a hatalmas, gondozott belvárosi park is, a szépen kiépített árnyas sétányokkal, szobrokkal, szökőkutakkal, csobogókkal, kávézókkal.

A belváros körül dombok vannak, ahonnan esténként lenyűgöző panoráma nyílik a városra.

Előzmény: Béci 72 (27015)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27031

Mi július 15-én indulunk Bulgáriába Röszkénél mennénk át a határon. A narancssárga jelzés a vendégmunkások szempontjából mennyire számít durvának? Mennyit kell várni kb?

Az előrejezlések szerint az a legdurvább hetek egyike, ez Röszkénél legalább egy óra várakozást jelent, de simán lehet belőle 2-3 is. A magyar határ egy dolog, de ezeken a napokon az autópályakapuk is bedugulnak, illetve a benzinkutakon is kialakulhat várakozás.

Én 15-én nem indulnék Röszkének, hanem egyenesen Tiszaszigetre vagy Bajmokra mennék.

Van valakinek tapasztalata, hogy céges autóval milyen meghatalmazásra van szükség?

Semmi különös, de legyen rajta minél több pecsét.

Előzmény: Tutubull (27028)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 27030

nazdrave, ebalsammajkatenavsichki  :-))))))))))))

Milyen a másnap? ;-)

Előzmény: őrült elmebeteg (27026)
Jucó72 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27029

Holnap reggel indulás Belgrád, Szófia, Sveti Vlas!!!

Bár nem nagyon jelentkezett senki, aki a Paradise Beachbe menne, de azért majd jövök egy beszámolóval. Hátha. :)

Mindenkinek jó nyarat, jó nyaralást! És köszönöm a sok segítséget!!!

Tutubull Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27028
Sziasztok!

Mi július 15-én indulunk Bulgáriába Röszkénél mennénk át a határon. A narancssárga jelzés a vendégmunkások szempontjából mennyire számít durvának? Mennyit kell várni kb?
Van valakinek tapasztalata, hogy céges autóval milyen meghatalmazásra van szükség?
Kuutyaa Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27027

Szia!

Internet kávézót talán Várnában láttam, de egy magára adó 3 csillagos szálodában van ilyen lehetőség. A miénkben legalábbis volt!

Előzmény: dareno (26949)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27026

sw annyi helyet foglalól amennyit bírsz :-))

kordináták:

47.702011,19.154607

hevimetal!!!!! :-))))

nazdrave, ebalsammajkatenavsichki  :-))))))))))))

Előzmény: stevie-w (27025)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27025

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118915172&t=9008022

És hol van ez a medence?

Gyerekeknek nem túl mély? Törülközővel le lehet foglalni?

Előzmény: őrült elmebeteg (27024)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27024
Pötyi71 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27023

Szozopolban az óvárosban van egy "OTP" Bank fiók, és automata is. Burgaszban is van, ha odaérkeztek, a sétálóutcában található.

Előzmény: Boby101 (27020)
T-boy01 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27022

hasonló kinézet,

én Nessebar-ban vettem ki Levát, a pénzfelvétel díja 400 Leváig 1 €, majd 400 Levánként újabb 1€

ditranol Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27021
Boby101 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27020

Sziasztok!

Hozzáértőktől kérdezném, hogy OTP-s kártyával milyen automatát kell keresni (azt hiszem van valamilyen bolgár hálózatuk is talán), illetve hogy ilyen automata hol található Szozopolban?

Mi vonattal utazunk július 6-án, esetleg idei vonatos tapasztalata van-e valakinek?

Előre is köszi a válaszokat és mindenkinek kellemes bulgáriai nyaralást!

msasek Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27019

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék vki tud-e információval szolgálni a Victoria Palace-ről(szálloda, szolgáltatás, környék,stb...)

JÚL.14-én esti órákba indulunk vki ebbe az időbe megy arra fele?

ancsi26 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27018

Sziasztok!!

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!

Sajnálom ezt a medencét,de az a lényeg,hogy megyünk és jól fogjuk érezni magunkat!!!:))

dzsonivir Creative Commons License 2012.06.30 0 0 27017

Jó szórakozást Nektek!

Hotel Lion (Napospart) van valakinek információja?

Előzmény: marcsi.... (27016)
marcsi.... Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27016

Sziasztok!

Holnap végre indulás(jó későn megy a gép)

1 hét múlva friss infókat írok majd!(remélem csak jókat kell!)

Béci 72 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27015

Szia!

Köszi.Mit érdemes itt megnézni?Van valami,amit különösen javasolsz?A gyerekek leginkább a természetet szeretik,alapvetően vízimádók,de abból remélem elég lesz a tengernél 2 hét.

Megpróbálkozhatunk 1-2 templommal is.

Egyébként Te főállásban válaszolsz hozzám hasonló,Bulgáriát kevésbé ismerő honfitársaid olykor kissé "fárasztó"kérdéseire.Nagyon köszönöm,szerintem a többiek nevében is!Hogy van minderre időd,ez a hobbid,vagy a munkahelyeden állandóan a gép előtt ülsz?

Akárhogy is csinálod,le a kalappal!

Üdv.:

Béci

Előzmény: stevie-w (27013)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27014

Szia.

A medencékről tettek már fel mások is képeket, így én ezt kihagyom. A gyermek medencéhez van 1 db csúszda, de a vízbe normál bejutáshoz kihagyták a lépcsőt vagy a lejtőt. A víz ott 60 cm mély. A felnőtt medencénél megvan a lejtő és sokan élvezik is ezt. A harmadik medenvce belóg a bárhoz és ott van néhány élményelem is.

Napágy: szerintem elegendő, de attól függ milyen bunkó személy kerül oda. Nekünk az egyik törölközőnek átdobta egy nő a másik ágyunkra, mert szerinte nem szabad lemennünk a tengerpartra pancsolni, csak a medencénél lehetünk... (nem magyar volt). Az ágyat 7 óra körül foglaltuk le...

Tematikus éttermekbe nem megyünk, mert a normálban nagyobb a választék.

Saláta kb. 10 fajta, 2-3 sült hús, hal, nemzeti egytál ételek 5-6 fajta köret, 2 fajta tészta étel, rengeteg desszert és fagyi is 3 fajta (önkiszolgálós). Ez az ebédre ill a vacsorára vonatkozik.

A reggeli hagyományos 3 fajta tojás (tükör, rántotta, főtt), 4-5 féle felvágott, májkrém, sajtok, zöldségek-gyümölcsök és sütemények.

Tegnap vacsorára pl. báránysülr is volt... Aki itt éhen marad azzal komoly baj van.

Ma reggel nem volt alga a tengerben, de délutánra a hullámzással megjelentek.

Az NBS a continentál hotel parkolóját használja és ahogy megnéztem, már elbontották a teniszpályát és további parkoló lesz helyette.

Jó nyarat!

Előzmény: zyzy78 (26987)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27013

útközben megállnánk valahol még Szófia és Napospart között,valami szép helyen,és eltöltenénk néhány órát,esetleg fél napot.Tudna valaki ajánlani programot?

Plovdiv.

Előzmény: Béci 72 (27012)
Béci 72 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27012

Sziasztok!

Idén először megyünk kocsival Napospartra,korábban mindig repültünk,mert a gyerekek kicsik voltak.Most már 6 és 7 évesek,talán nem lesz gond.Július végén,hétköznap este felé fogunk indulni,mert a gyerkőcök nem nagyon ülnek 2-3 óránál többet nyafogás nélkül.Kivétel,ha alszanak.Én is erre építek,és kis szerencsével,ha nincs nagy forgalom,reggelre már ott is lehetünk.A visszaúton a szállást már délelőtt el kell hagynunk,de utazni ismét csak inkább este felé szeretnénk,ezért arra gondoltam,hogy útközben megállnánk valahol még Szófia és Napospart között,valami szép helyen,és eltöltenénk néhány órát,esetleg fél napot.Tudna valaki ajánlani programot?

Előre is köszi,

üdv.:Béci

Pancsika22 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27011

Sziasztok!

Július 11.-én megyünk Bulgáriába nyaralni. A szálloda neve Dolphin Marina.

Van esetleg tapasztalat róla?? Volt már közületek valaki ott???

Köszönöm előre is a válaszokat!

üdv: Anikó

stevie-w Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27010

Valaki tudja melyik üdülővárosban van esetleg sziklás part?

Leginkább az Adrián :-)

Bulgáriában Balcsik és Kaliakra lehet ilyen. Maga a strand itt is apró, finom homokos, de vannak sziklák is :-)

Előzmény: ibug (27009)
ibug Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27009

hello!

Valaki tudja melyik üdülővárosban van esetleg sziklás part?

köszi

stevie-w Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27008

este fele indulunk, biztos húzos lesz ez a tizen akárhány óra út

Az egész biztos :-(

Pár perce jöttem meg az M0-ról: már most tele van a McDonald's parkolója német és osztrák rendszámú autókkal....

Előzmény: Bea19 (27007)
Bea19 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27007

okés, mindenféleképpen írni fogok. este fele indulunk, biztos húzos lesz ez a tizen akárhány óra út. a medencével kapcs. valaki már rakott ki képeket másik medencéről de sztem azok is jók. de majd kiderül:)

bubu83_ Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27006

Sziasztok!

Mi most megyünk másodjára Bulgáriába, múltévben gondok voltak a sunny beachen a tengervízzel a zöld mohák miatt ( de a Nessebártól déli részen, ahol mi fürödtünk kristály tiszta volt..) vannak ez évre tapasztalatok már hogy milyen a vízminőség? Köszi!

wideoframe Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27005

Bocs, a kép!

Előzmény: wideoframe (27004)
wideoframe Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27004

Az előbb feltett kép régi, amit most feltettem, az biztos, hogy 2010-ben készült, mert én csináltam. A burgasz jobb oldalán van egy épülő szálloda, ez azóta már elkészült, ez a RAIMBOW, -egyébként csodálatos ahogy kinéz.  Az új medencék annak a háta mögött vannak, kb olyan magasságban mint a Burgas halljának a teteje. Gondolom a szállodából egy folyosón át lehet menni, kivülről egy lépcsőn lehet felmenni. A két medence töredéke az itt láthatónak, a tenger felöl nézve a szálloda jobb oldalán találhatók.

Előzmény: ancsi26 (27002)
cszs72 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27003

Szia!

Bár a múltkori hozzászólásomban már érintettem a kérdést, most megpróbálom részletesen leírni.

Ez a gép legalább két éve készült.

A magas épület a Hotel Burgas Beach.

Mellette baloldalt a lapostetős, az étterem.

Tovább balra parkolót után van a Dune R (ez sajnos nincs a képen)

Az NBB előtt ugyan most látszik a medence (tavaly már nem volt benne víz), de az itteni fóruminfók alapján ott már nincs más, csak homok, mintha a part rész lenne.

Ha megnézed jobban a képet a szálloda előtt van egy kis utca.

A NBB és az éttrem között látszi is egy fedett folyosó, ami az utca felett van.

Szóval itt a folyosó túloldalán van az új rész kialakaítva.

Egy korábbi hsz-ben raktam is fel képeket.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: ancsi26 (27002)
ancsi26 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27002

Szia!!

Köszi,hogy leírtad!!

Én a térkép alapján azt hittem messzebb van!!

És akkor most konkrétan hol is van ez a másik medence??

A burgas hotel és a apartmanja között???

Előzmény: wideoframe (27000)
wideoframe Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27001

Az étkezéssel biztosan nem lesz gondotok. Aki ott éhes marad....

Előzmény: Traveller00 (26999)
wideoframe Creative Commons License 2012.06.29 0 0 27000

Hát olyan messze van tőle, hogy mellette, talán 15méter sincs.

2008-ban a Baikálban voltunk, és végigsétáltunk a parton, akkor láttuk milyen jó ez a szálloda, hogy itt van a medencéje. Akkor elhatároztuk, hogy legközelebb ide jövünk a Burgas Beachbe. Ez 2010-ben meg is történt. Minden szuper volt, nagyon jól éreztük magunkat. Tavaly a barátaink akkor voltak, mikor a medence mizéria történt. Novemberben, mikor befizettük az idei nyaralást, még nem tudtak tájékoztatást adni, hogy mi a helyzet. Hazajöttem, összeült a családi tanács és mást választottunk. Nyaralásunk első napján elsétáltam megnézni mi a helyzet. SIRALMAS látvány annak, aki tudja mihez hasonlítani és eltöltött ott egy felejthetetlen hetet. Most mikor átsétáltam  a parkolóján, csak magyar autó volt. Mivel ez egy családbarát szálloda, természetesen a gyerekek is tüdnak az új medencékben fürdeni, csúzda is van.

Egy viszont biztos: Ha 2008-ban így nézett volna ki, biztos nem választottuk volna, mivel ezt a szállodát a medence elhelyezkedésével, illetve a családbarát árral lehetett eladni.

Érezzétek jól magatokat!

Előzmény: ancsi26 (26992)
Traveller00 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26999

várjuk a beszámolót, igaz mi a Dune R-be leszünk, különösen az AI ellátás minőségére vagyok kíváncsi.

Előzmény: Bea19 (26986)
Traveller00 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26998

a nyaralasbulgariaban.hu -val mennénk, pontosabban rajtuk keresztül a kedvező árak végett. Vannak tapasztalatok? Korábban olvastam, hogy egy-ketten ajánlották (talán voltak is velük?) tegnap délelőtt írtam nekik, de még nem kaptam választ.

manifold68 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26997

Köszi! Ha jobb a kaja, mint a Zefirben, akkor nem lesz semmi gond. Mi nem éheztünk ott sem, igaz a választék elég egyhangú volt.

Előzmény: zyzy78 (26996)
zyzy78 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26996

NBS= Nessebar Beach Süd

Előzmény: manifold68 (26994)
pitbull11 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26995

Nem sokat, most mennénk előszőr Bulgáriába, de itt írt pár sort Zsolt, aki nekem is segített.

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1310199&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9162096

Előzmény: ancsi26 (26993)
manifold68 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26994

NBS: Melyik szálloda rövidítése ez?

Előzmény: zyzy78 (26987)
ancsi26 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26993

Írok mindenképp!!

Te tudsz valamit a régi medencéről??

Előzmény: pitbull11 (26990)
ancsi26 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26992

Nem értem ezt a "hotel Raimbow háta mögött"???

A Raimbow sokkal messzebb van a Burgastól a térképen!!

Előzmény: wideoframe (26980)
pitbull11 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26991

várom a beszámolót Tőled is, mi is megyünk kb 4 hét múlva :)

pitbull11 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26990

Engem érdekel egy beszámoló, mi 23-án indulunk pár nap szozopolba és 28-án foglaljuk el a Dune R-be a szállást, kaja minden más a Burgas Beach Hotelbe lesz.

Várom a fejleményeket :)

Előzmény: ancsi26 (26989)
ancsi26 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26989

Szia!!

Mi 3-tól leszünk ott,úgyhogy én sajna már nem olvasom,pedig érdekelt volna nagyon ez a medence dolog.

Ti rákérdeztetek,hogy mi van a régi medencével??

ancsi26 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26988

Szia!!

És a mostani medencékbe tudnak fürdeni gyerekek is?? Nem mély??

Előzmény: wideoframe (26980)
zyzy78 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26987

Mi is az NBS-be készülünk aug. elején. Írnál pár sort az új medencéről is? Külföldi honlapokon írják, hogy nagyon kevés napágy van és folyik a "harc" értük. Érdekelne a véleményetek a kajáról is (jobb a Zefírnél, az nem tudom milyen, mert ott még nem voltunk :). A tematikus éttermek továbbra is használhatatlanok?

Előzmény: Vahurka1 (26985)
Bea19 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26986

Holnap indulás Bulgáriába a Hotel Burgasz Beach-be. Már nagyon várom:) Ha hazaérünk és érdekel valakit akkor írok beszámolót. Remélem jó lesz:) 

Vahurka1 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26985

Sziasztok!

Üdv mindenkinek az NBS-ből.

A tenger kissé hullámzik és sajnos algásodik már a part mentén. A napernyő és a nyugágy a parton 8 leva.

A kaja a Zefírhez képest sokkal jobb!

Az autópálya Stara Zaroráig használható.

Üdv, Vahurka1

Béci 72 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26984

Sziasztok!

Lenne még egy szabad helyünk a naposparti apartmanunkban júl.14-26 között,hátha érdekel valakit.Bővebben emailben.

Üdv.:

Béci

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26983

Előzmény: hatvanhetes (26981)
hatvanhetes Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26982

Köszönöm megnyugtató válaszodat :)

Előzmény: stevie-w (26973)
hatvanhetes Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26981

:) Ezért az egészségedre hétfőn iszok egy sört Bulgáriába...ja meg utána a tengerparton minden nap két hétig .. :)

Előzmény: őrült elmebeteg (26971)
wideoframe Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26980

Szia!

Amit bezártak medencéket, az nincs. Aki nem látta előtte, az meg sem mondaná, hogy ott valaha medence volt.

Olyan mint valami homokos kősivatag. Van helyette kettő kisebb a szálloda másik oldalán, a HOTEL RAIMBOW háta mögött.

Szóval nem olyan a helyzet, mint a katalógusokon látszik.

Előzmény: ancsi26 (26975)
gy_cs Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26979

Szia!

24026 + 24039 hsz. A képek egy kicsit megfakultak :) tavaly óta, a 24026-n 2 elipszissel be vannak jelölva az ATM helyei, csak egy kicsit nehezen láthatóak gyakorlatilag a kép közepén meg lehet találni, egy épület két oldalán vannak.

gycs

Előzmény: ancsi26 (26976)
ancsi26 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26978

Én úgy tudom elég a személyi is!!

Előzmény: sasac (26977)
sasac Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26977

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni hogy Wizznél Bulgáriába való utazásnál elég-e a személyi igazolvány, vagy útlevél kell?

Előre is köszi!

ancsi26 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 26976

Na mégegy kérdés!!

Otp bankautomata hol található pontosan Naposparton??

ancsi26 Creative Commons License 2012.06.28