Keresés

Részletes keresés

János 2 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45821
Mindenkinek ajanlani tudom, mindazoknak akik a realitas talajan elnek. Ket medence sok napaggyal hatalmas zold arnyas kert a tengerpart mint az nbs-nel.
Kaja nekem kifogastalan nincs az a dozsi mint a butgasba sem kajaban sem sutibe sem gyumolcsbe. Azonban ami szukseges megvan es kifogastalan.
Ami nem tetszik a nemetek viselkedese. Tovabba a gyerekeket sem az animatorok sem a szuleik nem foglaljak le. Animator szinte nulla.
Előzmény: Hidvegi55 (45820)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45820

Szia!

Mi már voltunk párszor itt és most is megyünk. Írnál pár sort, érdekelne a véleményed.

Előzmény: János 2 (45819)
János 2 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45819
Szakad! A Zefirben. Nekunk tokeletesen megfelel. Elmult ket evben a Burgasban voltunk. Nagyon draga lett ebben az evben es 2013 ban afferunk is volt. Nem az eloirt szobat adtak es meg meg is akartak magyarazni hogy nincs igazunk. Oke akkor ide tobbet nem jovunk. Au NBS is sokat dragult.
Itt ugyanabban az idoszakban felebe sem kerul.
Előzmény: Hidvegi55 (45816)
ottakring Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45818

Nem szabad hozzájuk menni. Kínálati piac van, a jól beválthoz sem szabad mindenáron ragaszkodni. Mi is voltunk a Naposparton többször olyan szállodában ami tökéletesen megfelelt, de már nem járunk oda. Az utóbbi 3 évben folyamatosan emeltek árat, már dupláját kérik ugyanazért. Van helyette más.

Előzmény: halley (45810)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45817

A Continental parkolója 60 Leva egy hétre

Előzmény: szandi777 (45815)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45816

Szia!

Te most melyik szállodában vagy?

Előzmény: János 2 (45813)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45815

A naposparton (Rainbow, Burgas Beach környéke) a parkolást hogy oldjátok meg , aki kocsival megy ? Túl soknak találom a napi 5-10 eurót. 140 eurot csak parkolásra költeni nagyon húzós 14 napra. Az több, mint 40 ezer ft. Lehet parkolni ingyen is ? Mennyire veszélyes ? Volt már valakinek negatív tapasztalata ?

Köszi!

őrel Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45814

szerbia egy irányba 12 eur  

bg  egy hét 5,5 eur 

Előzmény: É-B Anita (45806)
János 2 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45813
Ne tolkatok tobbet esik most is.
Előzmény: Erijaki (45798)
m.attila06 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45812

Szia.

2013-ban voltunk ár érték arányban teljesen jó volt,közel van a part,az étkezés jó volt.Gáz csak akkor van ha medence oldali szobát kaptok mert akkor estig elég hangos.Adtunk szoba takarítónak 5 eurót minden nap cseréltek törölközőt és porszívóztak a szobában.Ha egyénileg utaztok és Robinzonnál foglatatok nem jók szálloda gps koordináták amit adnak,ha szükséged van rá nagyon szívesen elküldöm.Parkoló ami nem fizető pár darab van a szálloda előtt,szerencsénk volt 3 kocsival voltunk  és pont elfértünk.Bármi kérdés van a szállodával kapcsolatban csak bátran kérdez.

Attila.   

Előzmény: É-B Anita (45807)
zlaky Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45811
Előzmény: É-B Anita (45806)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45810

Kedves Utazók!

Hogy lehet kijátszani azt a hülyeséget, ha egy szálloda a díj 50%-át előre kéri átutalni?

(Egy olyan, országbelső elhelyezkedésű helytől ezt pofátlanságnak tartom, ahol már harmadik évben - azaz ötödik alkalommal - szállnánk meg és eddig nem volt ilyen fóbiájuk.)

halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45809

Érdekes, a perverzió hangjaiból semmi nem hallatszott át hozzánk.

;^)

Előzmény: gambl-R (45804)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45808

Na, ne mondd, hogy nem emlékszel már rá!

Még 2005-ben épp Te dobtad be Bobov Dol városát a köztudatba, az akkori régi-bolgár-topicon, Giurgiu említésével párhuzamba állítva.

"Giurgiu-ban ... teljesen orwelli a hangulat. Eletem no.2. leglehangolobb varosa. /A no.1. Bulgariaban van: Bobov Dol, egy elfelejtett, isten hata mogotti kis banyaszvaros, brrrr./"

Utána lévő évben, mit ad Isten, volt alkalmam arra kerülni, mivel Perniktől délre akkoriban nem lehetett lehajtani a sztrádaépítés miatt, hanem egy kiadós kerülőre kényszerült mindenki. No, akkor én vérszemet kaptam és a mellékutakon vágtam át, richtig Bobov Dol felé.

Utána azt írtam egy - Pomorie láttán fanyalgó - hozzászólónak, hogy:

Na, az a döbbenet ! Nem Pomorie...

De leginkább ez a véleményem zanzásította az ott látottakat:

amúgy istenigazából egy ottani-külvárosilakótelep-hangulatú-átlaglepukkadt-kilátástalanságú-leépítettiparú hely

És, ahogyan visszaemlékszem így utólag, azért volt még egy benyomásom, mégpedig az, hogy a bolgár nők közül eléggé sokan még az ilyen kilátástalannak tűnő helyeken is hajlandóak kiöltözni, akár csak a szomszéd asszonnyal közös babakocsi tologatáshoz is. (Habár ez az egész országban látható, de itt azért volt feltűnő, mert a környezetből meglehetősen kirítt.)

Ja és van egy érdekes kép, ami a retinámba égett, az a vasúti keresztezés, az ímmel-ámmal legallyazott fából készült, eltört és szigetelőszalaggal toldott sorompóval.

De egyébként ez is lehetett volna bárhol másutt Bulgáriában, még nyolc évvel ezelőtt...

Előzmény: stevie-13 (45803)
É-B Anita Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45807

Esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata a Hotel Strandja-ról?

É-B Anita Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45806

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!Még annyi kérdésem lenne,hogy kb mennyi az autópálya díj Szerbiában,majd Bulgáriában?mert olvastam egy bejegyzést,ahol Szerbiai autópálya díjhoz 60 EUR volt írva,amit kicsit sokallok...igaz e ez?

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45805

Ma napos idő volt, így egy kicsit jobban érzem magam. A tenger is jó, csak baromi mocskos. De ne akarjak már jó időt és tiszta tengert is! :D AZért most is szakad az eső, csak hogy egy nap se múljon el nélküle...

gambl-R Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45804

A hollandok perverzek. :-)

Előzmény: halley (45802)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45803

Ellenben amikor Bobov Dol korábban szóba került, az annyira kíváncsivá tett, hogy legközelebb direkte arra kerültem. És végülis nem bántam meg...

És milyen volt? ;-) Mesélj :-)

Előzmény: halley (45801)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45802

"Vracáról alapvetően lebeszélnélek, mint ahogy egy külföldit is, ha pont Ózdon akarna megszállni"

Hm, érdekes!

Amikor mi, egy pár éve Aggtelek és környéke bejárására szánt hétvégénken épp Ózdon szálltunk meg, akkor egy holland házaspár lakott a szomszéd szobában, akik állítólag már többször is ott töltöttek néhány napot.

Előzmény: stevie-13 (45742)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45801

Mondjuk a negatív dobogósként említett Dupnica pont útba esik azoknak, akik Görögország felé Bulgárián keresztül tranzitálnak.

(Igaz, nem sokan kerülgetnek be az útmenti városokba.)

Ellenben amikor Bobov Dol korábban szóba került, az annyira kíváncsivá tett, hogy legközelebb direkte arra kerültem.

És végülis nem bántam meg...

Előzmény: stevie-13 (45794)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45800

Az odáig okés, hogy Vracát nemhogy nem ajánlod, hanem a jelentős megkerülését javaslod.

Na, de!

Ha van róla néminemű tapasztalatod/emléked, akkor ugye kérhetek egy tippet tőled, hogy melyik út a jobban járható, vagy látványosabb Várnától Vidin felé?

(Őr.El. már felhívta a figyelmemet Pleven-re, meglehet, hogy jó lenne arrafelé venni az irányt. - Mégha a körképre tán nem is jutna idő...)

Előzmény: stevie-13 (45794)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45799

Köszi a megerősítést, a korábbi útjaink során én is mindig ezt tapasztaltam!

(És, mint olvashattad is már tőlem, mi sem mindig a túristakedvenceket szeretjük csak megnézni, rendre belevittünk egy kis fricskát, valami jóféle letérőt. És ezek eddig kellemes emlékekként maradtak meg, ezért is akarnék az idén is ilyet.)

Viszont a Vaskapu-szoros, illetve Vidin és környéke eddig mindig kimaradt, örülnék neki, ha most azt is útba ejtenénk. És nem bánnám, ha ezt egy kis al-dunai szakasszal is össze tudnánk kötni...

(Aztán Vraca - S.W. által közzétett - elrettentőségének olvasatán persze elgondolkoztam. Sebaj, úgysem ez a város volt az úticél!)

Előzmény: őrel (45789)
Erijaki Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45798

Jövünk, és magunk előtt eltoljuk a randa időt! Kitartás! :)

Előzmény: János 2 (45796)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45797

ha jól láttam, a front most hagyja el Bulgáriát, holnap, holnapután már jó idő lehet

Előzmény: János 2 (45796)
János 2 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45796
Most esik rendesen! Nem jol indul a nap.
János 2 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45795
Ejjel zivatar volt esett. Most felhos nem tul jol indul a nap.
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45794

semmiféle olyan biztonsági kockázat nincs, ami ne lenne pl. szófiában vagy akár várnában...

Vidin persze más tészta, de azért Vracáról kérdezd meg a feleséged :-)

Az még a békés zsivkovi szocializmusban is igen kemény helynek számított. Ráadásul az utóbbi időben rohamosan romlott a közbiztonság, mert aki teheti, elköltözik, az ingatlanárak a béka feneke alatt vannak, és ezek az ingatlanok a legszegényebb rétegeket vonzzák.

Sztefan barátom sokat látott szociológus, ráadásul a Ljulinban nőtt fel, és persze bolgár, tehát nyelvi- meg kulturális gondjai nincsenek, de amiket mesélt az ottani friss kutatásairól, azok alapján Vraca egyszerűen nem az a hely, ahová turistákat küldünk.

De mondjuk Pirot és Dupnica meg Bobov Dol is a dobogósok a listán - de azok legalább nem esnek útba.

Előzmény: őrel (45789)
rotes Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45793

Köszi a sok infót.

Előzmény: T-boy01 (45787)
Erijaki Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45792

Család vagyunk, párommal mi, plusz 1 egyetemista srác, és egy 14 éves lány.

Előzmény: rozsaszindelfin (45791)
rozsaszindelfin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45791

Ott foglaltam szállást, de terveztem kirándulásokat, Neszebár, Napospart,Szozopol....Csak jó lenne időnként csatlakozni valakihez, egyedül nem az igazi.Akkor holnap egy helyen leszünk:)Ti baráti társasság vagytok vagy egy pár?

Előzmény: Erijaki (45784)
Miranka Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45790

Akár jó is lehetne, ha az 1-es út mellett helyezkedne el. Ráadásul még túl közel van a határhoz, nekünk az még csak 500 km megtételét jelenti. Két ágyért nem hiszem, hogy érdemes lenne kitérőt tenni. Azért köszönöm a javaslatodat!

Az első napra azt tervezem, konkrét kitűzött úti cél nélkül, hogy inkább addig megyünk míg kényelmesen tart a kedvünk és lehetőség szerint Szófia se legyen már messze, így az út nagyobbik felét magunk mögött tudjuk. 

Rövid kitérőt inkább a Orsovánál tennék a Kazán-szoros felé, azt szívesen szemrevételezném a maga valójában:)

Előzmény: halley (45786)
őrel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45789

jaj bazz...

semmiféle olyan biztonsági kockázat nincs, ami ne lenne pl. szófiában vagy akár várnában...

bárhova el lehet menni, nem állnak betyárok az út szélén, ráadásul a bolgárok, főleg vidéken, igencsak segítőkészek

keresztül kasul bejártam már bulgáriát magyar rendszámú kocsival és soha nem történt semmi kriminális

vidin is jó

Előzmény: halley (45788)
halley Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45788

Sztív!

Írtad, hogy:

"Bulgáriának ez az északnyugati része egész Európa egyik legszegényebb régiója, ennek minden hátrányával"

Vidin is problémás ilyen téren? (Pld. tranzitszállás gyanánt?)

És milyen úton érdemes odajutni Várnától? (Pleven felől, vagy a Duna partja mentén?) - Nem a térképi infókra gondolok, hanem a személyes véleményekre, haladhatóság, útminőség, vagy akár a szegényrégió miatti biztonság dolgaira...

T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45787

9 юли до 8 септември 10:30, 12:00, 15:30, 17:00 часа

előadások naponta

belépő: 2 év alatt ingyen

2 - 12 14 Leva

12 felett 20 Leva

fotójegy 5 Leva

Előzmény: T-boy01 (45785)
halley Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45786

"Vidintől Szófiáig ... valahol a kettő között szeretnénk tranzitszállást"

Belogradcsik nem jöhet szóba?

Előzmény: Miranka (45741)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45785
Előzmény: T-boy01 (45783)
Erijaki Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45784

Szia! Mi is holnap megyünk a wizzairrel Napospartra. Te Burgaszban maradsz?

Előzmény: rozsaszindelfin (45781)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45783

VÁRNA DELFINÁRIUM térképen:

http://goo.gl/maps/6ZcTI

Előzmény: rotes (45780)
János 2 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45782
Mi tortent? Jobulast.
Ma delig ogazan jo ido. Nyugodt tenger szinte szelcsend. Delbe hatalmas zuhi. Most lementunk nehanyan furdenek talan 20 fok lehet. A tenger hoz ki nemi piszkot.
Janos
Előzmény: tokajkincse (45778)
rozsaszindelfin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45781

Sziasztok, holnap megyek Bulgáriába, Burgaszba Wizzairrel egyedül 7 napra nyaralni. 27 éves lány vagyok.Csatlakoznék valakihez ha úgy adódik közös programokra. Emailem: birozsuzsanna87@gmail.co 

rotes Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45780

Sziasztok

22-én megyünk az Aranyhomokra. Érdeklődöm, hogy volt-e valaki busszal onnan Várnában.  Milyen messze van a buszállomástól a Delfinárium?

balzsoma3 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45779

Mi tavaly nyaraltunk a Dune Residenc-ben. Nagyon jól éreztük magunkat, nekünk nagyjából minden tetszett. Most július közepén a Goldenbe készülünk. Most Iliyan elmondása alapján felújították a Burgas éttermét, és a központi helyeket. Szerinte az ellátás minősége is jobb lesz. Majd meglátjuk!!!??? Szívesen mesélek, ha valaki részletekre kíváncsi.

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45778

Konditerem engem nem érdekel túlzottan, de tényleg van. Biliárd fizetős, teniszpálya, röpipálya a közelben fizetős ( 40 leva / óra talán ).

Mivel fos idő van, így az animátorok semmit sem csinálnak. Egy kis tánc, egy kis labdázás, este remélem lesz tánc a gyerekeknek. 

Felhívtuk a megadott biztosító számát , a csaj kérdezte, hogy ők szervezzék meg az ellátást vagy mi. Férjem kérte, hogy ők. Fél óra múlva hívtak, hogy 10 perc múlva itt az orvos, de utána már angolul az asszisztens is. Sok orvos van a környéken, de a gyerek annyira üvöltött, hogy miután megnyugodott elaludt fél órára, így addig nagyjából elkészültünk, csak a papír maradt fent... Így nem kell szla, mivel szerződött partnert küldtek ki. Ha te szervezed esetleg fizetsz, kérsz számlát és itthon rendezik. Érdemes előre érdeklődni a biztosítónál. Mi ezt ajándékba kaptuk a MÁV-tól, de elsőre felvették a telefont és tényleg viszonylag gyorsan leszervezték a dolgot. Nincs nemzetközi EU kártyánk, de ingyenesen ki lehet váltani. 

Erijaki Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45777

Köszi szépen a részletes hőjelentést, nyugodtabban indulunk az útnak. Ha az esők között megjavul az idő, és a tenger is fürödhető, az tök jó. Jövünk! :)

Előzmény: János 2 (45765)
rodore Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45776

Szia! Ugyan nem engem kérdeztél, de pár éve Naposparton nekünk is volt biztosítási eseményünk. :-( EU kártyát nem kérték (nem is volt) a biztosítási papírokat igen. Az orvos maga hívta fel az asistant szolgálatot, mindent megbeszéltek, nekünk semmit se kellett intézni és fizetni sem. Kiváló ellátást kapott a férjem és másnapra visszarendelték kontrollra is és kapott telefonszámot, ha éjszakára szükség lenne segítségre. A bizosítótól másnap felhívtak minket, hogy minden rendben van-e. Posta utasőr biztosítás legolcsóbb kategória. Mindenkinek szép nyaralást kívánok!

Előzmény: fekete és fehér (45773)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45775

a Burgas Beach -ben van kondi terem, az emeleti bárban billiárd asztal

a Burgas mögötti Dune Residence dünék felőli oldalán játszótér, homokozó

a burgas medencéjében az animátorok vezetésével rendeznek:

vizitornát, vizi röplabda, vizilabda mérkőzéseket

Előzmény: szandi777 (45774)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45774

Köszönöm mindenkinek !

Sporttal kapcsolatban: nincs egy foci, vagy röpi pálya vagy egy ping-pong asztal sehol ? Még játszótér se a közelben ? Ott a sok szálloda és sehol semmi ? Az egész (Napos)parton sincs semmi ? 

Tokajkincse: A lányodnak jobbulást ! Biztos hamar rendbe jön.

fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45773

Köszi a sok infót, tényleg leírtad, amit lehetett, és nagyon sokat segítettél vele. Sajnálom a picit, nem elég, hogy nem fürödhet a tengerben, hanem még fájdalmai is lehetnek, igaz, a gyerkőcök gyorsabban regenerálódnak, mint mi, felnőttek, de így már nektek sem olyan a további pihenés, ha a gyermeke nem teheti azt, amit szeretne. Ha nem veszed tolakodásnak, még segítenél annyit, hogy a nemzetközi egészségbiztosítási kártyát is kérték az utasbiztosítás mellett, vagy arra nem volt szükség, ugyan is azt mondják, hogy az eu kártyát is vinni kell magunkkal. Azért próbáljátok még kiélvezni a maradék napokat, és a napok alatt a napsütést is értem!

(Amúgy, már bennünket is vár a Golden Rainbow, már csak két nap, és ott vagyunk.)

Előzmény: tokajkincse (45770)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45772

Ha mar szoba kerult (sajnos) a biztositas... Egybol elfogadtak a biztositast, vagy meg kellett elolegezned az ellatas koltseget, es utolag terit a biztosito?

Jobbulast a gyerkocnek!

Előzmény: tokajkincse (45770)
őrel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45771

szerbiában gyakorlatilag leálltak az átutazók basztatásáról

1-2 rendőrautót lehet látni az egész út folyamán 

bg-ben sok helyen mérnek, van pár fix trafi (kitáblázva), de a mellény, izzókészlet , stb. ellenőrzésére én nem is emlékszem

bg-ben a sebességet , övek bekapcsolását, mobilozást figyelik

de azért a saját érdekünkben jó ha van nálunk felszerelés

Előzmény: szandi777 (45766)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45770

Borzasztóan rossz a wifi kapcsolat, így csak nagyjából tudtam átfutni mit kérdeztetek, nem tudom ezt is mikor tudom megosztani veletek, de kedden este írom.

Kaja: Nagyon jó, minden este van sült krumpli vagy kerek krokett szerű krumpli, rizs. Teljesen magyar szájíz szerint főznek, gyerekek tudnak enni. Eddig mindig volt rántott hús is. Hol csirke, hol malacka… Reggelire is van minden,  a müzlitől a bundás kenyérig. Felvágottban nem erősek viszont. Minden reggel u.az van, nem érdemes első nap bekajálni, mert ezt fogod enni egy hétig. Ma bolgár est volt, egyedül ma volt szar a vacsora választék, de ma nem is bírtam enni, de erről később.

Pool bar-ban ( snack bár is egyben )  hot-dog és melegszendvics van, mást még nem láttam.

Italok érdekesek, a cola, fanta stb… jó, a sör, rövidek kicsit olcsó minőségűek. Koktélból mindösszesen 4 félét készítenek el, nem egy világbajnok egyik sem.

Beach bar nincs ( már ?) fel kell jönnöd a 2. emeleten lévő pool bar-ba.

Játszótér szintén nincs, ahogy semmi sportolási lehetőség sem. Ha szar idő van, meg vagy halva lényegében, mert semmit sem tudsz kezdeni.

Hétfőtől van főszezon,így sok új ember került elő, ők már beszélnek angolul is. Mi két pincérnőt kifogtunk magunknak, akik normálisak, mosolyognak, előzékenyek és csak az ő asztalukhoz ülünk már ( vadászni kell a helyeket, nagyon sokan vannak) . De a gyerek pl. egy pincér mellett ejtette le a villát, nem vette fel, simán elment, de u.ez a bébijátékkal is előfordult. Neked kell kikerülnöd őket, ő nem fog téged…

Nem mondom, hogy nem javult a helyzet a főszezon miatt, lehet régebbi, bejáratott emberek vannak már, de ez nem 4 csillagos személyzet. Kár érte…

Animátorok teljesen cserélve lettek, egy lány maradt csak ( magyarok mondták, akik visszajárnak )Egy lány, Lia beszél nagyon jól angolul. A játszóházban be is mutatkozott, játszott a gyerekekkel. A lányom elesett a kis műanyag motorral, kicsattant az álla, rögtön hozott kötszert, fertőtlenítőt stb… Végül orvost kellett hívni, megkértem, hogy jöjjön fordítani nekem, segített egy szó nélkül. Bolgár orvosnő jött a mentővel, egy szót nem beszélt angolul, de nagyon kedves volt, törölte a könnyeit, simogatta a mentőben, fogta a kezét, mert üvöltött végig ( 6 éves ). Ahová vittek ott a doki és az asszisztens beszélt angolul középfokon, összevarrták, visszahoztak a hotelbe, mert a biztosítás papírját nem vittem magammal a nagy sietségben és a recepción nem engedték lemásolni nekik a dokumentációhoz . Na csak ennyire gyökér a személyzet, mert ott volt a másoló… Még azt sem lehet mondani, hogy nem értették meg, mert bolgárul beszéltek.  Itt történt a baleset, a recepción vártuk az orvost, szóval azt sem lehet mondani, hogy fogalmuk nem volt a kialakult helyzetről. A doki majd jön kiszedni a varratokat. Nem fürödhet már szegénykém. De az ellátás teljesen rendben volt, gyors volt a szervezés is ( Union biztosítás ) , szóval le a kalappal előttük ebben a tekintetben, bár nem volt tervben az orvosi szolgáltatás kipróbálása, de hát ez van.

Arról már csak fél mondat, hogy hétfőn a villám pont ide csapott be az épületbe, nem volt áram 2-3 órát… tehát net, tv, lift, kólagép…. sem…. Kicsit káosz volt és hát a németek ordibáltak, hogy nem kapnak sört… Hát ennyit a magyarokról. Nem bírták megérteni, hogy nem megy a gép sem áram nélkül és a poharak is elfogytak ( víz, gyümölcslé volt )De nem reagálták le a jól a helyzetet, nem csináltak az animátorok sem semmit ( tánc, közös játékok )Látszik, hogy ilyenre nincsenek felkészülve.

Tisztaság rendben van, kaja teljesen, szóval emiatt nem kell aggódnotok. Szerintem az idő miatt sem, mert mi már nem leszünk itt…

Hát nem mondom, hogy nem lesznek emlékeink….

Golden Rainbow miatt nem kell aggódni, most beszéltem egyetemista társammal, ők ott vannak most, teljesen rendben van a szoba. Ellátás pedig. u.ez ugye. 

Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45769

Egyéb kötelező dolgok és más finomságok itt is vannak: http://napospart.com/terkep.php?lang=hu

Ami tuti kell az az izzókészlet, eu baleset bejelentő nyomtatvány, eü doboz, láthatósági mellény és TŰZOLTÓ készülék. Nekem benne van még egy fekete műanyag zsák is, ha netán kérnék a hullazsákot bemutatni... (ezt nem tudom kell-e még, de biztos ami biztos)

Előzmény: Vahurka1 (45768)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45768

Szia.

Az útiokmány rész nem korrekt, mert a plasztik kártyás személyit ők is elfogadják, akárcsak a bolgárok. Az egy komoly kérdés egyébként, hogy lehet a pótkerék kötelező, ha a legtöbb új autó esetében már nem a szériafelszereltség része, hanem csak defektjavítót adnak az autóhoz.  

Szerintem több helyet nézzél meg, nem elég csak az autóklubora hagyatkozni.

Üdv és jó utat.

Előzmény: szandi777 (45766)
zlaky Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45767

SZANDI777 !

Talán ezen az oldalon tudsz infót gyüjteni  !

http://autoklub.hu/content/szerbia

szandi777 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45766

Szerbiában és Bulgáriában mi kötelező a kocsiban ? Mo.-n már csak az elakadásjelző a kötelező tartozék.

Hol lehet ezeket megnézni ? Szeretném, ha a rendőr nem büntetne meg, ha megállít, és nem hivatkozna olyan dolgokra ami nem is kötelező, de kihasználja, hogy nem tudok szerbül vagy bolgárul.

János 2 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45765
A tenger homerseklete megfelelo. En eddig minden nap furodtem. Hinar nincs tegnap zold zaszlo volt. Hideg nincs a felhos idoszakban sem azonban szinte minden nap esett. Tegnap ket oraig gyonyoru ido majd felhosodes es borzaszto nagy eso. Elalt utanna jo ido ujra mentek furodni mi pedig csavarogni. Az ido ma es holnap lesz a legrosszabb varhatoan es majd lassan javul. Ma reggel is azonban enyhe az ido de borult. Majd talan kiderul kesobb. Bizakodjatok. Osszessegeben elfogadhato az ido a nap azert megkapott bennunket.
Janos
Előzmény: Erijaki (45757)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45764

szabolcsba sem szabad menni, az is veszélyes...

Mondjuk inkább úgy: nem az egyszeri, nyelvet nem beszélő, a kultúrát nem ismerő, a tengerpart felé életében először arra járó turistának való.

Így oké?

Előzmény: őrel (45761)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45763

Óóó, akkor már biztos jártál többször azon a vidéken. :) Láttam néhány képet az Iskar vidékéről, amelyek annyira szépek voltak. Meg az egész környék tetszik nekem. Még ha az életszínvonal alacsony is, de a természeti környezet szép.

Egyébként most egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy akkor merre is legyen az arra. Menetben mindenképpen két napos úttal kalkulálunk és nem Szerbia felé tervezzük venni az irányt. Valahogy nekem szimpatikusabb a Vidin-Szófia-Burgasz útvonal, mint a Ruse-Sumen-Burgasz, még akkor is, ha Vidin és Szófia között változó is az aszfaltburkolat minősége. Meg szeretnénk egy kicsit látni is, nem csak autópályán rohanni végig. Arra ráérünk hazafelé is.:)

Előzmény: őrel (45759)
atina71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45762

Sziasztok mi is júliusban megyünk és Szerbián keresztül .Én gyorsabbnak tartom majdnem végig autópályán lehet menni. Árak azok olcsobbak mint itthon igaz mi délre Tsarevoba megyünk

Előzmény: É-B Anita (45747)
őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45761

szabolcsba sem szabad menni, az is veszélyes...

őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45760

a másik egy "falu" PRAVETS   правец

ez todor zsivkov szülőfaluja  , ott van a régi ház is ahol született

Előzmény: őrel (45759)
őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45759

BOTEVGRAD ! kedvenc kisvárosom

szép hely, szép központtal

(anyósom onnan való)

pilla71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45758

Köszi az infókat

Erijaki Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45757

Holnapután jövünk NBS-be, Tokajkincse, János, nyugtassatok meg időjárást illetően. Ugye jobb már?! :) Tenger hője milyen, mennyire élvezhető?

zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45756

Mi kb. kényelmes tempóban 8 óra alatt meg szoktuk tenni a Brassó Várna útvonalat. Persze megállásokkal, pihenőkkel. Az első alkalommal egyhuzamba levezettük( felváltva vezettünk a férjemmel) a Pest megyei lakóhelyünktől Aranyhomokig tartó utat. Elég kemény volt. Akkor eldöntöttük, hogy egy éjszakát valahol beiktatunk. Ez 2008-ban volt. Azóta egy kivétellel mindig Bulgáriában nyaraltunk.

Előzmény: zsuzsó75 (45755)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45755

Mi tavaly nagyon meglepődtünk, mert Ploesti ( kb 1 óra Brassótól hegyi autóúton) után Bukarestig autópálya szerű úton haladtunk, amit éppen akkor adhattak át.  A forgalom nagyon gyér volt és az útfelfestések is hiányoztak még. Igaz, hogy a kitáblázást akkor hiányoltuk, de azóta már eltelt egy év, talán pótolták. A Bukarest elkerülő nagyon nyomvályús és kevésbbé van kitáblázva, de mi már kétszer is melléfogtunk és megnéztük a román fővárost. Bukarestből két úton is eljuthattok a tengerhez. Mi a Ruse felé vezető többnyire 2x2 sávos útat választottuk, de van ismerősöm, aki a Constanca felé vezető autópályán haladva megy a tenger felé és a part vonalát követő úton talán E 87 halad várnáig. Szerintem ez hosszabb út.

Jegyzeteléseim alapján mi a Brassó-Giurgiu ( Ruse határátlépés a híd után) utat többszöri megállás( tankolás, eü. szünet, étkezés) kb. 4 óra alatt tesszük meg.

Előzmény: pilla71 (45754)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45754

Köszönöm az információt, megnézzük majd.

Kérdésem lenne még, ha tudnál benne segíteni, hogy mi a pontos útvonal, amin szoktatok menni (nagyobb települések), mert az útvonaltervezőben megnézve több lehetőség is van. Bulgáriában Várna felé ajánlják az utat, erről mi a véleményed ?

Brassóból kb: mennyi idő a Napospartra érni ?

Előre is köszi.

Előzmény: zsuzsó75 (45753)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45753

Szia!

Mi tavalyBulgáriába menet Brassóban szálltunk meg egy éjszakára. A bookingon foglltunk szállást. A Laura panzió ( román a tulajdonos és a személyzet) teljesen jó választás volt. Brassó külvárosi részén, a Metró áruház után, de az útvonalunktól kb. 100m-re letérve, a hágó kezdetén. Zárt parkolóval, tisztasággal, reggelivel és nagyon kedves személyzettel várt bennünket. Csak ajánlani tudom. Innen Bukarest kb. 160 km, amit hegyi szerpentines úton és autóúton tehetsz meg. Az útvonal csodaszép hegyeken és fenyveseken keresztül vezet. Mi ezt az útvonalat már 6 alkalommal választottuk, és nem bántuk meg. Igaz, hogy hosszabb, mint ha Szerbián keresztül mennénk, de a látvány és a csodás hegyi levegő feledteti a fáradságot.

Előzmény: pilla71 (45738)
solozo Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45752

Órában Szerbia.

szandi777 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45751

Így van pozitívan kell hozzáállni, sztem nem lesz gond.Nem fogom mindenben a rosszat keresni, mert az teljesen elronthatja az egész nyaralást.Rajtunk múlik igazán, hogy jól érezzük-e magunkat vagy sem.

Előzmény: fekete és fehér (45746)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45750

Még jó, hogy nem a félig kész felüljáró felől szeretnénk menni. :)

Előzmény: T-boy01 (45743)
rodore Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45749
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45748

Ha ennyire súlyos az a vidék, akkor Vidintől elmegyünk Szófiáig és ott szállunk meg. Nincs kőbe vésve Vratsa, csak nekem tetszett meg a környezete a google alapján. 

No majd még mélázunk a dolgon, köszi a figyelmeztetést.

É-B Anita Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45747

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni?Júliusban utaznánk Bulgáriába autóval.Merre lenne érdemes menni?Románia,vagy Szerbia felé?Este indulnánk,és nem szállunk meg sehol.A lényeg az lenne,hogy órában merre gyorsabb,mert kisgyerekkel mennénk.Ezenkívül még érdekelnének a Bulgáriai árak,mennyivel drágábbak mint nálunk.Köszi a segítséget!

fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45746

Reméljük, azóta a szél megszűnt, és csak a Nap sugarai ontják rátok a fényt, és minden jól alakul! Az, meg hogy majdnem mindenki magyar, a felkapott helyeken mindig ez van! Lásd Sarti, ahol már szinte könyörögsz, hogy fedezz fel más népet is, mint a sajátodat! De most ez sem érdekel, csak legyen jó időnk, és tiszta legyen a szálloda. Na meg persze legyen étel is, még ha nem is olyan igazi AL. Légyszi jelezd, hogy van-e azóta változás! Érezzétek nagyon jól magatokat.

Előzmény: tokajkincse (45711)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45745

Reméljük, amilyen kedves volt Ilyan, olyan szuper a hely, az ellátás, és minden! Ugyan, nem ez derült ki a topikos társak leírásából. Az, hogy a gyerekeid elevenek, az csak jó, legalább ha nem lennének olyan jók a programok, szórakoztatják egymást, meg aztán a tenger, az Tenger! Rántott hús viszont tényleg van, mi is minden alkalommal ettünk, mikor Bulgáriában voltunk, amikor egy kicsit nosztalgiázni akartak a gyerekek, vagy én. Azt hiszem, az idő a hivatalos mérték arra, hogy a 10 nap jól-, vagy kevésbé jól fog telni! Legyünk optimisták. Minden jó lesz, hiszen az ember 1 évig vár egy ilyen újabb lehetőségre! Nem lehet más! Csak Jó! Miután egyszerre leszünk a szállodában, akár még találkozhatunk is. 

Előzmény: szandi777 (45721)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45744

Hát, mégis sikerült elvenni a kedvünket! Vagyis sikerült bedőlnünk az "olcsó húsnak híg a leve" mondásnak! Nem elég, hogy nagyon kedvező volt az ár -  1 főre 72.000.-Ft -, hanem még a hét utolsó két napján át is kell költöznünk másik szobába, mivel "későn" jelentkeztünk, és már csak így lehetett megoldani! A nyaralás elején a 6.emeleten-, a végén: a 2.emeleten kaptunk szobát, illetve apartmant. Ha még ehhez az is párosul, hogy az idő sem kedvez, úgy aztán rendesen "befürödtünk".

Előzmény: gambl-R (45712)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45743

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1507997&page=51

egyébként épülget a bolgár oldalon az út a Vidin - Botevgrad útvonalon

stevie-13 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45742

talán Vratsa lesz a kiválasztott település

Vracának rettenetes a híre, olyan, mint nálunk Ózdé, csak lehetőleg még sokkal durvább :-(

Szóval Vracáról alapvetően lebeszélnélek, mint ahogy egy külföldit is, ha pont Ózdon akarna megszállni, "mert tetszenek neki a hegyek" *

Azt sem árt tudni, hogy Bulgáriának ez az északnyugati része egész Európa egyik legszegényebb régiója, ennek minden hátrányával (látható szegénység, lepusztult infrastruktúra, megélhetési bűnözés). Az egyik szófiai barátom arrafelé végez szociológiai kutatásokat, és egy egész estét sztorizott az ottani viszonyokról.

Amúgy "The crime rate is the highest in the regions of Vidin, Vratsa, Montana, Pleven and Sofia Region."

http://www.novinite.com/articles/157974/Bulgarian+Police+Vow+to+Finally+Tackle+Common+Crime

A nyelvet nem beszélő, a helyi körülményeket, szokásokat egyáltalán nem ismerő tengerparti turistaként én nem ragaszkodnék ehhez az útvonalhoz...

*Amikor én ezt még nem tudtam, egyszer megszálltam ott, és semmi különös nem történt (csak annyi, hogy a recepciós hölgy nem tudott már este pénzt váltani, ezért adott kölcsön húsz levát vacsorázni). Ez mondjuk Jugoszlávia bombázása idején történt, tehát 15 éve, és akkoriban nem nagyon volt B-terv Budapest és Szófia között autózni.

Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45741

Na ez jó hír, hogy Romániában jó az út Temesvártól Calafat felé. Köszi az infót! :) Akkor összességében az a durván 200 km-nyi vegyes minőségű, ami Vidintől Szófiáig vezet Botevgradon kereszül. Úgyis valahol a kettő között szeretnénk tranzitszállást találni majd egy éjszakára, talán Vratsa lesz a kiválasztott település, tetszenek ott a hegyek. :)

Előzmény: őrel (45694)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45740

Sziasztok.

Mi a helyzet a szerb autópálya bővítéssel? Arrafelé éjszak is dolgoznak vagy este 6 után leteszik a lapátot és a rend éber őrei veszi át a helyüket sasolva, hogy ki sérti meg a sebességkorlátozást?

Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45739

Szia.

Ha csak az hiányzik nem baj, mivel Szófiánál rámész az autópályára és csak a táblákat követve is le tudsz menni Burgaszig. Onnan az útvonal már régi.

Én tavaly Szófiát elhagyva már lekapcsoltam a navit - minek menyjen feleslegesen - és emlékezetből eltaláltam az NBS-hez. Igaz a parkolás miatt az egyik egyirányú utcában szembe mentem vagy 10m-t ...

Előzmény: Markov (45730)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45738

Üdv minden fórumozónak !

Valaki tudna ajánlani Bukarest környékén szállás lehetőséget 1 éjszakára ? A Napospartra autóznánk Miskolcról és több mint fele út levezetése után pihennénk. Egyébként július 03-án indulnánk a Glarusba. Ebből az irányból  megy valaki ezen az útvonalon ?

solozo Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45737

:-D

Előzmény: őrel (45735)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45736

Kösz, jól néznek ki, biztos finom is.

Előzmény: őrel (45734)
őrel Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45735

medence vize.... :-)

na abba mindenki belehugyozik, főleg este a részegek

bár ártalmatlan mert nagyon profi klórgáz adagoló rendszer van mindenhol, plusz még nagyon erős az ellenőrzés

nincs a vízben indikátor ami a belehugyozást elszínezi, mert az emberi jogokat sért :-) jó mi? :-)

ottani szállodás barátaimtól tudom

egyszer voltam egy ilyen gépházba és hallani lehetett ahogy pörög fel a gépezet (a forgató , klórozó)  mondja a haverom : na most sokan pisáltak... :-)

Előzmény: Márti(Cs) (45729)
őrel Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45734

szokott lenni

виенски шницел - vienski shnicel

шницел по виенски - shnicel po vienski

ami nagyon jó és sok helyen van: csirke falatok cornflakes-ben kirántva

пилешки хапки с корнфлейкс - pileshki hapki s kornfejks

Előzmény: szandi777 (45726)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45733

A google útvonaltervezője jól mutatja, igaz ? Vagy az sem ?

Előzmény: stevie-13 (45732)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45732

De a Bulgáriára vonatkozó térkép ebben a csomagban 2012-es :-(

Hoppá, tényleg....

https://www.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=53060

Akkor Garmin... :-)

(Mondjuk nagy gáz nem lehet a 2012-es térképpel sem, csak az új autópálya-szakaszok fognak hiányozni, de Burgaszt minden kijáratnál jelzik, és a város előtt újra útra rak, mert az a szakasz már elég rég készen van.

Előzmény: Markov (45730)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45731

Köszi!!!!!

Előzmény: monaco2 (45702)
Markov Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45730

Nekem is. De a Bulgáriára vonatkozó térkép ebben a csomagban 2012-es :-(

Előzmény: stevie-13 (45728)
Márti(Cs) Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45729

Egy kicsit most elkeresedtem én is. Mi 30-án megyünk, nagyon várjuk az utazást, reménykedünk abban, hogy nem fognak csúnyán nézni ránk. Szeretnénk valami jó szobát, ezt hogyan intézzük ? Meg persze a jó időt is várjuk, a medence vize milyen most ? Köszi a választ. üdv. Márti.

Előzmény: tokajkincse (45713)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45728

Melyik GPS-térképet ajánljátok? A TopMap legutóbbi csomagjában szereplő Bulgaria_83_MMCN_2012.07_120918.fbl nem tűnik épp a legfrissebbnek...

Nekem 2013 Q3 Topmap térképem van.

Előzmény: Markov (45727)
Markov Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45727

Sziasztok!

Jövő szombaton indulunk családommal Pomorie-be, Szerbián át.

Melyik GPS-térképet ajánljátok? A TopMap legutóbbi csomagjában szereplő Bulgaria_83_MMCN_2012.07_120918.fbl nem tűnik épp a legfrissebbnek...

szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45726

Jó, hát azt tudom, de hasonló biztos van gondolom :)

Előzmény: solozo (45724)
János 2 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45725
Meg nem neztem majd megnezm. Szerintem a 12.50 boven eleg. Me lehet ebedelni. Meg messze van.
Előzmény: tokajkincse (45719)
solozo Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45724

Szerintem a rántott hús ott ismeretlen fogalom.

Előzmény: szandi777 (45721)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45723

Szia !

Pár mondatot írnál ?

Gyerekeknek van játszótér ? Sportolási lehetőség ? (ping.pong, tenisz, foci, röpi pálya ?)

Tehát milyen szórakozási lehetőségek vannak ? (gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt) Köszi!

Előzmény: tokajkincse (45719)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45722

Ez csak összesen 1 vélemény :) Majd, ha megérkeztünk, én is megírom a véleményem.

Előzmény: gambl-R (45712)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45721

Mi családosan megyünk öten (3 gyerek) . Igen az ajánlat rendkívül kedvező volt és Ilyan nagyon segítőkész.

Nem szoktunk AI ellátással menni nyaralni, eddig csak 1x volt így. Az AI ellátás  Hotel Burgas-ban lesz , remélem a személyzet  kedves lesz, és nem bun...k, ahogy tokajkincse írja. Mert a gyerekeim elég elevenek :) Számítunk a jó animátorokra is, és, hogy jó kis programokat találnak ki a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt.

Tokajkincse:  Majd írj már pár mondatot erről, ha megkérhetlek.Remélem azóta már változott a véleményed.

Akkor a Burgasban a kaja jó ? Picit válogatósak a gyerekek , a rántott hús, sajt sült burgonyával a menő, remélem azért nem maradnak éhen :)

Az idő remélem addigra javul, és a tenger is melegszik. 

Előzmény: fekete és fehér (45710)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45720

Ok.Most már publikus az email cím.

Előzmény: monaco2 (45625)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45719

Jó helyen szálltunk le, a következőben. 

Pedig mára mond még délutánra napsütést, utána még gázabb lesz. Nem tudom mit tettünk, hogy ezt érdemeljük évek óta... Amúgy csodás a zivatar a tenger felett, de a napot jobban szeretném.

Reptérre melyik busszal mentek? 12.10 vagy 12.50? Ezt a kettőt néztem, de a 12.10-es csillagos és lövésem sincs mit jelent. :D Bár ha esni fog, akkor taxizunk. 

Előzmény: János 2 (45718)
János 2 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45718
A szemelyzettel szerintem nem kell foglalkozni. Nekem eddig egy rossz szavam nincs semmire. Most az ido igaz nem a legjobb. Jo helyen szalltatok le a buszrol mert vegul is meg ket megallo. Mindjart teggeli. Itt vegul is az etterem tarva nyitva bemehetsz nem szol senki de a kajat csak idore teszik ki.
Előzmény: tokajkincse (45717)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45717

Ah, a személyzettel van a gond, ha nem jövünk ide vissza, annak ők lesznek az okai.

Előzmény: János 2 (45716)
János 2 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45716
Udv. Ugy latom az elso panaszaid megvannak a Burgasra. Nekem eddig semmi panasz. Nincs sokfele kaja ami van az nagyon jo. Pia oke kornyezet nagyon jo.
Janos
Előzmény: tokajkincse (45707)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45715

Jó az értékelése, nagyon sok kollégája volt itt a férjemnek és van is, mert találkoztunk velük. Ők évek óta ide járnak, tavalyról egy ismerős arcot találtak a pincérek között, úgyhogy ez ilyen. Alapból sok dolgon átsiklok, de azért na.... Lehet ma mindent németül kérek :D :D :D 

Amúgy a szoba tiszta, tágas, a kilátás csodás, az ételek mennyisége, minősége kifogástalan. A személyzettel van a gond, ide értve az animátorokat is. A játszóházban a játékok 80 % törött, sérült. Nem lehet rajzolni, csak figurákat és pólót festeni ( fizetős persze ) Ahol eddig voltunk otthon minden játszóházban beszéltek angolul, németül, szlovákul, csehül... Na itt... Bár a kedvességhez nem kell nyelv... Ha rámosolyog a gyerekre és nyújtja a kezét, majd felajánlja, hogy mit játszanak a gyerek megy és megérti mit akar. 

SZóval érzéseim vegyesek, ha már itt van ez a szépen felújított hotel ilyen csodás környezetben, akkor a személyzetre oda kellene figyelni... 

Előzmény: gambl-R (45714)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45714

Hmmm... Bosszanto az ilyen nagyon. Javaslom

mindenkinek a szallasertekelo oldalak (tripadvisor, holidaycheck) olvasasat foglalas elott!

Előzmény: tokajkincse (45713)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45713

Na jó a Hotel Burgas személyzete is hagy kivetnivalót... Konkrétan baromi bunkók... Egy mosolyt még nem láttunk, szinte hozzád sem szólnak, ha megköszönsz valamit se mukkannak meg. Észrevehetően a német turistákra vannak ráállva, pedig 10 családból 6-7 magyar, szóval illene minket is emberszámba venni, hiszen u.úgy fizetsz. Elintézik azzal, hogy " Ungarn... Ungarn .... ) Na nem sokon múlt, hogy nem osztottam ki az egyiket. A gyerekek 12 körül benyitottak az étterembe ( most ebédeltünk először ugye ) és úgy rohant az egyik muksi, mintha valami tűzvész lenne... Majd közölte, hogy 12 óra... Rápillantott az órájára, 12.05 volt, szóval ne pofázzon nekem, majd hangosan megjegyezte, Ungarn, Ungarn... Azért a 8 éves gyereket ne szólja már meg, ha bemegy...Hozzá kell tenni a fél személyzeten nem volt formaruha, sima kockás ingben voltak, nem tudom honnan kellett volna a gyereknek is tudnia, hogy ők még a kaját pakolják ki vagy turisták... Bezzeg 18 óráig van fagyi ( ami borzalom ), de 17.50-kor már fintorog a csaj, hogy meg kell mozdulnia... Személyzetileg ez sem 4 csillag... Ma lopás is volt, magyaroktól, úgyhogy széfet használni ( bár nem tudom mennyit ér... ) 

Idő kijavult, le is égtünk.... 

gambl-R Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45712
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45711

Már süt a nap, de most borzasztó szél van :D Golden R. majdnem üres, éppen rá néz a szobánk... 

Igen, késett a gép, 12.15 körül már indulni kellett volna Pestről, de akkor kezdtük meg a beszállást.

A szálloda majdnem 70-80 % magyar, szóval tökéletesen megértjük egymást :)

fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45710

Sziasztok!

Akkor bízzunk a jó időben, mi is 21-től leszünk a Golden Raimbow-ban 8-an felnőttek. Még nem voltunk ebben a szállodában, és most is csak azért megyünk ide, mert kihagyhatatlan ajánlatot kaptunk az all-inclusive-ra, mivel csak 2 x annyiba került, mint ha apartmant béreltünk volna. Hihetetlenül olcsó volt, majd most meglátjuk, hogy tényleg azt kapjuk-e érte, mint amit a neten lehetett olvasni erről a szállodáról. És Ti? Szintén a kedvező ár miatt? Vagy mindig all-inclusive ellátásra mentek?

Előzmény: szandi777 (45611)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45709

Én tegnap jöttem haza a Napospartról és az egy hetes nyaralásból 2-3 napon volt nagyon kicsi eső ami kb 10percig tartott és fél óra múlva máris ugyanolyan meleg volt (27-32 fok). A tenger is megfelelő volt igaz olyan 19-21 fok között volt, viszont nagyon tiszta. A mi csapatunkat nem zavarta az, hogy nem 24-25 fokos volt a tenger, mert a medencék se szoktak sokkal melegebbek lenni, mint a mostani tenger hőmérséklete volt. Ha van valakinek kérdése és tudok rá válaszolni csak nyugodtan :)

Az utazásról ennyit röviden:

Kifelé sajnos busszal tudunk csak kijutni és mivel kötött volt nagyjából ez a hét emiatt nem volt más választásunk, de valószínű többet nem lesz buszos utazásunk :)

Visszafele:

W6 2480 - HA-LWS     LF: 69 utas     ár: 49 leva
Sajnos késve érkezett meg a gép és a kevés utas ellenére sem sikerült javítani a helyzeten és a késést sikerült megtartani, emiatt a hazafelé induló vonatot nem sikerült elérni csak egyel későbbit, persze ez köszönhető a reptéren nem működő bkv automatának is!

gambl-R Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45708

Akkor jobb időt nektek!

Előzmény: tokajkincse (45707)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45707

Arra keltem, hogy a vállfákat csapkodja a szél ( 17. emelet ) az erkélyen és már nem tudok aludni... De most megy a wifi, ki kell használni! De az ágy tényleg baromi jó és a párna is! 

Előzmény: gambl-R (45706)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45706

Meddig aludnal, ha nem volna kenyelmes az agy? :-)

Előzmény: tokajkincse (45705)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45705

Hát idén sem sikerül napos időben nyaralnunk... Csepergő esőben érkeztünk, most is erősen felhős az ég... Ez a mi formánk... 

A hotel jó, vacsora finom volt, ágy nagyon kényelmes, csak ez a ki......tt időjárás...

halley Creative Commons License 2014.06.14 0 0 45704

És vajon mennyire reális, vagy irreális elképzelés az autóval egy nap alatt való eljutás Veliko Tarnovo-ig?

(Úgy, hogy még estére az előre lefoglalt szállásra lehessen érni. Kicuccolás és egy jó vacsora azért még beleférjen...)

Vagy mindez majd csak akkor lesz okés, ha megépül a sztráda Nis-től a határig és onnan Szófiáig, sőt a Hemus is továbbépülne???

halley Creative Commons License 2014.06.14 0 0 45703

Mi máskor az alsó úton mentünk. Márcsak azért is, mert az egyik kedvencem Trojan, amit arról lehet jobban megközelíteni. (Hogy a város miért is olyan jó, azt gondolom, Neked nem kell ecsetelnem.:)

Viszont úgy látom, hogy a két kelet-nyugati út forgalma együtt adná a tervezett autobahn kihasználhatóságát, ami rá is férne egy olyan útra, ami a két szomszédos ország fővárosát is összeköthetné. (De akkor miért is sima gyorsforgalmi úttal akarnák Rusze felé befordítani? - Na, mindegy, vannak olyan balkáni gondolatok, amiket innen nehéz lenne megérteni.)

Egyébként én meg méginkább északabbra szeretnék egyszer egy kiadósat kódorogni, minél több szakaszon a Duna mentén. Márcsak Nikápoly-t is jó lenne egyszer útba ejteni...

(Persze lehet, hogy ez még évekig csak terv marad.)

Előzmény: őrel (45692)
monaco2 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 45702
Előzmény: zsuzsó75 (45697)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45701

Köszi!!!!

Előzmény: gambl-R (45699)
pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45700

Sima reklám volt... :(

És ahogy írod, hazug is, tehát lehúzós :(

Más topikban leszedik az ember fejét érte.

Előzmény: halley (45664)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45699

Gugli a barátod! :)

https://www.google.hu/search?q=sunny+beach+hotel+map&hl=hu&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=cFObU7WNB-fR7AbGhIGYBg&ved=0CB8QsAQ&biw=1280&bih=665

Előzmény: zsuzsó75 (45697)
pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45698

Hááááát...... kösz.

Akkor marad a recepciós... csak szerettem volna előre tudni .

A helyiek között utazni meg közben tájékozódni azért más élmény.

Előzmény: stevie-13 (45662)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45697

Sziasztok!

Nincs valakinek ötlete, hogy Napospart szállodáiról hol találok használható térképet?

Köszi a segítséget!

pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45696

Hát hogy esetleg Románia felé... de nézegettem közben a térképet is, valóban csak hosszabb és lassabb útvonal van. Majd egyszer máskor kalandvágyból...

Előzmény: stevie-13 (45661)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45695

Sumenben még nem jártunk, de meglehet, hogy az idén is megkerüljük.

(El tudnám képzelni ottidőzős tranzitként, ha az északi autópálya pár év múlva továbbépülne és így egycsapással megközelíthetőbbé válna számunkra a város.:)

Egyébként két éve pont azon a környéken határozott, autópálya építésre emlékeztető nyomok voltak...

Előzmény: őrel (45693)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45694

kiváló , szó szerint

Előzmény: Miranka (45672)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45693

sumen - kossuth ház  (vegyétek meg a könyvecskét , érdekes dolgok vannak benne magyarul )

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45692

mert ez az út a plevenen keresztül vezető bukaresti út  (ruszei híd)

jablanica után , tarnovo felé nagyon gyér a forgalom sumen-ig

ha a felső úton mentek ne hagyjátok  ki plevent

központja nagyon szép szökőkutas  , (a háttérben a mauzóleumban 30ezer török orosz harcos csontja van eltemetve. érdekesség: később a már vén ősz veteránoknak találkozót szerveztek...) 

+ van egy panorama nevezetű emlékhely, ami a mi feszty körképünk bg megfelelője a pleveni orosz török csatát elevenítik meg (pici múzeumban amerikai winchesterek is vannak, mivel a törököket az amik fegyverrel segítették)

kívülről

belűről

Előzmény: halley (45689)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45691

nem tudom, arra nem voltam

orjahovo-t  valamennyire ismerem mert többször kompoztam ott

szép lehet a duna mellett, mert pl. orjahovo magasan van , rálátni a ro alföldre

Előzmény: halley (45688)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45690

én bemegyek temesvár központjába és onnan  Sânnicolau Mare (cenad) felé , így aradot kikerülöm , autópályával nem találkozom

lassú a haladás mert a hosszú falvakban 50-60 km korlátozás (kivéve a kamion mögött:-)) 

Előzmény: halley (45676)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45689

Igen ezt a pályaszakaszt én is nagyon komálom!

Tisztára olyan, mint Olaszhonban: alagútból ki - viaduktra fel! (Illetve fordítva. Borzasztó látványosan váltogatják egymást.)

Viszont az érthetetlen számomra, hogy ha már ezt összehozták a '80-as években, akkor a Lovecs-menti síkságot miért is nem vették be azóta sztrádaépítéssel???

Előzmény: őrel (45686)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45688

És a BG-oldali részen mennyire érdemes Kozloduj (ill. Nikápoly) felé kódorogni?

Van annyira fontos/kiépített, ill. jól járható környék, mint idehaza Paks?

Előzmény: őrel (45684)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45687

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45686

hemus  -  autópálya

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45685

szófia - bp. románián keresztül háztól házig 901 km

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45684

orsova után jobbra be a kárpátok...

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45683

orsova felé

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45682

vaskapu (ott hátul )

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45681

szép az az út, próbáld ki... 4 év sok idő...

Előzmény: halley (45679)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45680

maglavit csak 8 km re van a hídtól

turnu severin (hun felé) után nagyon sok a kamion , viszont mindenhol 90-nel mennek

én beállok egy mögé és takarásban megyek utána   :-)

azon a részen kevés rendőr van, de 1 is elég...

Előzmény: halley (45676)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45679

Ha megint ritka bunkók, akkor majd élménybeszámolok, némi válogatatlan kifejezéssel. ;^)

(Már évek óta kacérkodom ezzel a csapással, de sajna mindig kimaradt. - Hátha az idén összejönne...)

Előzmény: őrel (45675)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45678

Előzmény: őrel (45677)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45677

turnu elött

halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45676

Vaskapu ismeretében Maglavit útminősége is indifferens lenne.

Viszont Portile de Fier-től Temesvárig eszerint csak jóra számíthatunk.

De Románia-szerte megszokott módon szintén cefet lassú? (Hosszanti falvak, ekhós szekér, stb.?)

Temesvár előtt is van már autópálya, vagy még mindig csak az Arad-Temesvár szakaszon? Sőt: Arad után a határ felé?

Előzmény: őrel (45673)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45675

szerintem nem érdemes, mert a bregovó-i határon a szerbek ritka bunkók voltak

de már régen voltam arra, lehet , hogy már mások vannak ott :-)

Előzmény: halley (45674)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45674

"híd 6 eur"

Mi a Vaskapunál csurognánk át.

Érdemes még arra menni?

Előzmény: őrel (45670)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45673

calafat és maglavit közötti pár km út brutál szar , valamit túrnak...

viszont maglavit-tól temesvárig kiváló az út 

Miranka Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45672

Köszi az infókat, mi is erre tervezzük a tengerpart megközelítését. A Temesvár-Calafat közötti útszakasz minősége milyen volt?

Előzmény: őrel (45670)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45671

Nos, ettől nem lettem sokkal okosabb, egyelőre...

Ha írnál néhány A4-es oldalnyit róla (akár a romániai szakaszról is) , innám soraidat...

"nem mindenhol jó az út"

Na és?

Ennyire azért vagyok még bevállalós!

(Emlékezhetsz is rám a különböző fórumokból, az elmúlt tíz évben magam is 9x voltam az országban.:)

" 'baba vida' vár, érdemes megnézni"

Kötelező gyakorlat lenne nekünk is!

Előzmény: őrel (45669)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45670

híd 6 eur    (ro útdíj 3 eur)

a bg és ro határőrség a ro oldalon van

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45669

bolgár rész vegyes, falvakban nem mindenhol jó az út , de a nem lakott területeken nem vészes, egyes részeken kitűnő az út

montana - itt mindig túrnak valamit...

vidin egy része fel van túrva , a hídról jövő (menő) elkerülő, új, tökéletes

a duna parton a "baba vida" vár, érdemes megnézni 

Előzmény: őrel (45665)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45668

Ja, 2004-ben pedig Plovdiv-ban találtunk, útközben keresgélve megfelelő tranzitszállást.

(Akkor a kicsi még csak két éves volt.)

Előzmény: halley (45666)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45667

Nyert!

Majdnem ugyanezt a csapást néztem ki én is magunknak, de BG-ben kissé Duna-kanyarulati fílinggel, mert nem Szófia lenne a szálláshely, hanem vagy Byala, vagy Veliko Tarnovo. (Attól függően, hogy oda-, vagy visszafelé lesz ez az utunk.)

Útközben viszont Vidin (a magyar történelmi Bodony) lenne a kitűzött tranzitszállás helye.

Előzmény: őrel (45665)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45666

"A legkisebbik 3 éves :) úgyhogy kaland kilőve..."

Ne légy már ultra-konzervatív!

Ez az ország nem erről szól, a kisgyermek láttán méginkább segítőkészek az emberek.

Mi, 2005-ben, amikor a legkisebb fiam volt szintén három éves, akkor simán útközben kerestünk (és találtunk) jó, sőt, nagyon jó szállást.

(Nehezítve a dolgot: ötfős család vagyunk és még csak nem is a főváros környékén keresgéltünk, hanem Szvilengrádban, ami véletlenül sem egy túristaparadicsom. - Ugyanis mi Görögországból ugrottunk át a bolgár partszakaszra, egy sokak által mindmáig ismeretlen határátlépő felől.)

Előzmény: 408 (45400)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45665

szófia - botevgrad - montana - vidin - calafat - turnu severin - orsova - caransebes - temesvár - cenad - makó - szeged - budapest

Előzmény: halley (45663)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45664

"a dalai láma vagyok"

És énekled a Láma dalait?

;^)

Nos, valóban eléggé hülyén hangzik az, hogy:

"10éjszakára mentünk 4fővel Napospartra SvetVlas-ba SunSet Beach nevezetű csúcsszuper komplexumba Neseber-tól 1,5km-re az ára 250euró volt"

- Pro primo: Vlas nem 1,5 km-re van Nessebar-tól, mivel a közte lévő Napospart magában 6 km-es partszakasz, majd egy sziklás kanyarulat következik.

- Pro secundo: Ez az ár fejenként és éjszakánként a tavalyi áron épp 750,- Ft.

- Pro tercio: Ezért az árért a Balkánon nem szokás csúcsszuper komplexumba szállást kapni, tehát vagy a hely nívója hibádzik, vagy az ár. Kivéve, ha április 4-iki felszabadulás napi ünnepi turnusról van szó, amikor a kutya sem megy arrafelé...

Az itt beírt hirdetés tehát vagy hamis, vagy hazug! (Többszörösen is.)

Előzmény: pamag (45023)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45663

Csak nem Románia/Vidin felé mentél utoljára?

(Mert, ha igen, akkor Te vagy az én emberem! ;)

Előzmény: őrel (45657)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45662

A kijjebb fekvő szálloda előtt pont van egy megálló, kézenfekvő, hogy azt használjuk városnézés céljára. (Kínlódjon a fene belvárosi parkoló keresésével.)

Taxi. (Filléres.)

Előzmény: pamag (45658)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45661

Nis és a bolgár határ között a útépítés miatt mekkora a fennakadás? Érdemes alternatív útvonalat keresni vagy annyira nem vészes?

Hát, alternatív útvonal nemigen van :-)

Előzmény: pamag (45659)
solozo Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45660

Jó utat, majd írj beszámolót. Aggódtál eleget, kíváncsi vagyok, hogy sikerült. :-)

Előzmény: tokajkincse (45653)
pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45659

Még:

Nis és a bolgár határ között a útépítés miatt mekkora a fennakadás? Érdemes alternatív útvonalat keresni vagy annyira nem vészes?

pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45658

Nekem másik kérdésem van:

Plovdiv tömegközlekedés.

A helyijáratú "BKV" buszokon milyen a jegyrendszer?

- kalauz van?

- előre kell venni valahol jegyet?

- pénzbedobás?

A hozzászólások között is csak taxira találtam utalást. Megvan a helyi "BKV" honlapja, menetrendekkel, útvonalakkal, de a jegyekről egy árva betű sincs. Az áráról se.

A kijjebb fekvő szálloda előtt pont van egy megálló, kézenfekvő, hogy azt használjuk városnézés céljára. (Kínlódjon a fene belvárosi parkoló keresésével.)

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45657
szundizok egyet és megírom,
még májusi képeim is vannak
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45656

Óriási kérdéseim:

- Utazott-e mostanában valaki a Vaskapu felől? Mennyire jól járható? A romániai autópályák készültségi fok a hol tart?

- Vidin milyen? Megállásra, ottidőzésre mennyire érdemes?

- És alternatívaként: A Szófia-Várna szakaszon az autópályák valamelyike tovább épült-e az elmúlt években?

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45655
stevie, a várnai strandon mikor voltál utoljára? :-)
János 2 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45654
Oke. Mi Szolnokrol Takta IC vel megyunk. 11 korul leszunk a trminalnba.
Jo utat. Ha mashol nem a megalloba talalkozunk. Ha osszefutnank a 2013-as taxissal esetleg egyutt el is mehetnenk. Multkor 6 fo 40 Leva volt a szallodaig. Megprobalom anevjegykartyajat megkereni. Jo utat.
Janos
Előzmény: tokajkincse (45653)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45653

Mi fél 4-kor indulunk Nyíregyházáról Pestre, szóval már minden készen áll! 11-kor vasalás közben pont arra gondoltam, hogy indul a vonat, mi pedig még itthon. :D Holnap elvileg találkozunk. Ha egy szemüveges nő ordibál a két rohangáló gyerekére az én leszek! :D :D :D

Előzmény: János 2 (45652)
János 2 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45652

Most kimentem és megnéztem a vonatot, 1 első osztályú ülős három kusett egy háló. Az étkező is ott van bizonyosan, de nem figyeltem. Klímás kocsi nincs /az étkezőt nem tudom/. Viszonylag sokan vannak rajta 40-50%  kihasználtságnak gondolom AZ ülősbe kevesen vannak!

Holnap inkáb repülő

János

Előzmény: tokajkincse (45639)
adnaw Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45651

Szia, mi is 21-én megyünk, repülünk, és idén az Aranyhomokra. Előző évben voltunk a Zefírben :)

Előzmény: monaco2 (45604)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45650

Köszi. Már többször voltunk Várnában. Mivel kétszer egy hétre megyünk, így mi direkt választottuk az első hetet itt, nem elsősorban a strand miatt, bár a bevált strandhelyeket valószínű most is felkeressük. A második hetet meg közvetlenül a tengerpart mellett töltjük. Az Aqua hotelt viszont nem ismerjük. Erről infó?

Előzmény: stevie-13 (45648)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45649

Az biztos, nem egy 5 csillagos luxushotel a vonatos hálókocsi, más élmény! Szeretjük a kényelmet, luxust, de nekünk mindig egy nagy kaland vonattal menni. Mindig akadnak váratlan dolgok, utolsó vonatos utunknál (Szerbián keresztül) a visszautunk nagyon kalandos volt, nem sima út, még sem vette el a kedvünket, sőt...Sokan egy ilyen út után azt mondanák, soha többet vonattal. Nem egyformák vagyunk. Gyerekkoromban sokszor voltunk Bulgáriában vonattal, nagyon szép emlékek... A saját gyerekeink ugyanezt élik át.  Lehet pont azért élmény nekik, mert más élmény, mint amit megszoktak, kalandosabb...Nem akarok nagy szavakat, de higgyétek el, nevelési célzattal sem rossz.

Előzmény: solozo (45624)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45648

Várnában a Hotel Aqua szállodáról és az Aranyhomokon a a Hotel Bonitáról tud valaki valamit???

Én elég sokat jártam Várnába, de Várnának szerintem nincs -- a klasszikus értelemben vett -- strandja. Illetve ami van, az amolyan "városi strand," a tengerparti üdülőhelyekhez nem is hasonlítható. (Kerítés mögött van, pici, nem is jók az adottságai, és rettenetesen zsúfolt.) A "búnáknál" pörgős éjszakai élet van, de strandolni a várnaiak is inkább Aranyhomokra vagy Albenába járnak.

Ha a foglalás előtt kérdeztél volna, erősen lebeszéltelek volna a várnai szállásról. Ha városnézés a cél, az más, de Várnára egy hét.... hát, annyit nem tud.

Előzmény: Vaccci (45647)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45647

Köszi! Sokszor csak a repcsi marad, így igyekszünk kihasználni, ha van más lehetőség is. Egyébként semmi gond a repüléssel, pláne, ha az idő is számít, kevés a szabadság, stb... Más élmény!

Várnában a Hotel Aqua szállodáról és az Aranyhomokon a a Hotel Bonitáról tud valaki valamit???

Előre is köszi.

Előzmény: János 2 (45619)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45646

nis utáni szakaszt majd járd végig mert nagy változások vannak :-)

Végig fogom járni, mert idén megyünk arra, de jobb lenne, ha te leírnád, mi történik arrafelé.

A görögös útleírás már nagyrészt a görögös topik tapasztalatainak eredménye (ezt fel is tüntetem a bevezetőben), én csak szintetizálom, amit a többiek írnak a szaktopikban, majd a kész változatot felteszem a topikba megvitatni, kommentelni.

Sajnos (hálistennek?) vége annak az időnek, amikor sűrűn autóztam Bulgáriába, mostanában, ha megyek, akkor repülővel megyek (Bécsből, vagy újabban Belgrádból).

Előzmény: őrel (45644)
nessebar Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45645

Hajdu-Biharból megyünk , Ártándnál szoktunk átmenni Romániába .Többször megtettük már ezt az utat ,

az idén is erre fogunk menni . Tavaly átadták a Calafat-Vidin  Duna hidat / igaz voltak később problémák /

de sajnos az oda vezető autópálya csak szakaszokban készült el . Ezért érdeklődtem az autópályáról .

Információm szerint kb 60 km autópályát adtak át , Sibiu környékén . Nagyon várnánk már a Transsilvániai

autópálya elkészültét , meg a többi  útfejlesztést .

Előzmény: őrel (45640)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45644

kártyával a nis-i fizetés akadozott , de csak azért írtam, hogy ne rémüljön meg senki, ha ilyen történik (mert én kurvára ideges voltam mikor kapom az sms-eket, hogy levonták az összeget , a fickó meg pénzt kér... persze éjjel...)

kifejezetten a szerbek jobban szeretik a szem.igazolványt mert kevesebb a macera vele pl. nem kell belepecsételni, meg lapozgatni... 

mikor busszal jövök a sofőrök szólnak, hogy aki teheti az a kártya igazolványát adja ne az útlevelét

az elkerülő így van a leírásodban, de miközben olvastam úgy éreztem , hogy nem elég erélyesen van benne az elkerülő elkerülése  :-)

nis utáni szakaszt majd járd végig mert nagy változások vannak :-)

Előzmény: stevie-13 (45643)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45643

szerbiában az alagutas részek után (bg határig szakaszonként)vadul építik az autópályát rengeteg kőszállító teherautó, helyenként jelzőlámpás félútlezárás,  néhol bazi kátyúk

Jó hír, hogy építik a pályát :-) Ezt akkor beleírom.

kártyával jártam úgy, hogy 2 x is lehúzta , levonta, hibás fizetést jelzett, kp-ban kifizettem, de kb.fél óra múlva visszaterhelődött

Én mostanában csak Belgrádig járok, de azt meglehetősen sűrűn. Soha nem volt problémám a kártyás fizetéssel. Ha nagy a gond, a bankoddal meg tudod beszélni, a rosszindulatú kártya lehúzásra van egy pénzügyi keretük...

mindegyik határ gyorsabb személyi igazolvánnyal

Ezt viszont nem teljesen értem.

belgrádot elérve az első lehajtónál el kell menni a város felé (beograd, aerogara, center) mert az elkerülő az katasztrófa...

Igen, ez így van a leírásban is.

Amúgy az aerogara az szerbül aerodrom, a center meg centar.

(Most csináltam egy középfokú nyelvvizsgát szerbből, a szóbelin a csinos vizsgáztató néha rámmosolygott, hogy ez vagy az a szó tényleg így van bolgárul, de vajon a szerbek hogyan mondanák :-) ...... )

Előzmény: őrel (45641)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45642
Előzmény: Sztbeni (45638)
őrel Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45641

gondoltam csiszolok egy kicsit az útikalauzon...

szerbiában az alagutas részek után (bg határig szakaszonként)vadul építik az autópályát

rengeteg kőszállító teherautó, helyenként jelzőlámpás félútlezárás,  néhol bazi kátyúk

nyáron garantált a bazi nagy dugó...

srb autópálya pontosan 12 eur , 10 centig elfogadják az aprót.

kártyával jártam úgy, hogy 2 x is lehúzta , levonta, hibás fizetést jelzett, kp-ban kifizettem, de kb.fél óra múlva visszaterhelődött 

bg ben pontosan 5,5 eur  (10 leva) a matrica

mindegyik határ gyorsabb személyi igazolvánnyal

belgrádot elérve az első lehajtónál el kell menni a város felé (beograd, aerogara, center) mert az elkerülő az katasztrófa...

őrel Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45640

nincs oda vezető autópálya ,  

honnan indulnátok?

Előzmény: nessebar (45632)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45639

Melegszik nekünk remélhetőleg.... 21 fok a net szerint, hát.... Medencézni fogunk ha így halad...

Előzmény: János 2 (45637)
Sztbeni Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45638

Ilyen ha jól látom nincs errefelé. De azt írják, hogy a Sberbank fiókokban is lehet utalni így, és számla se kell. Ez így van?

Előzmény: gambl-R (45636)
János 2 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45637

Milyen a tenger?

János

Előzmény: T-boy01 (45627)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45636
Előzmény: Sztbeni (45635)
Sztbeni Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45635

Foglaltam egy szállást, és azt írják, hogy MoneyGram-al kell az előleget küldenem. Ez hogy működik?

gambl-R Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45634

Akkor jó pihenést!

Meglátod, a repülés után eszedbe sem jut majd legközelebb, hogy esetleg vonattal menj. :)

Előzmény: tokajkincse (45633)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45633

:) Hobbi és nagyon sok ismerős gyereknek van szülinapja a hétvégén + ballagás... Kicsit túlvállaltam magam, de hát ez van :D Legalább lesz mit kipihenni! 

Előzmény: gambl-R (45631)
nessebar Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45632

Szia !

Ha jól emlékszem tavaly Te írtál a Vidin-Calafat határátkelőről . / Persze az oda vezető autópályáról beszélek /

Van valamilyen naprakész információd ezzel kapcsolatban ?  Ha most  autóval utaztatok  , melyik utvonalat vá-

lasztottátok ?

Jó pihenést , és jó időt kívánok .

Előzmény: T-boy01 (45629)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45631

6 torta??? Nem lesz az sok? Annyira nem hosszu az ut. :-)

Előzmény: tokajkincse (45630)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45630

Köszi! :) Már félig be vagyok pakolva, de még 6 tortát kell elkészítenem, így rohanás lesz holnap... De indulunk du. négykor Pestre.... Izgi... :D

Előzmény: T-boy01 (45629)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45629

A Burgas Beach ben megszűnt a wifi szoba

Konditerem lett belőle

A hotspot működik

T-boy01 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45628

Wi-fi:

SBHH_hotspot

Jelszó: SBHH

hotelburgas.eu ra kell belépni ott kéri a jelszót

Előzmény: T-boy01 (45627)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45627

A Burgas Beach gyermek medencéje mellől írok

Idöjárás: árnyékban 30 fok futó zápor utána 27 fok

Gyerekek nyugodtan csúzdáznak

Csak a wifi akadozik iitt kint 

Előzmény: tokajkincse (45602)
borkasga Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45626

Szia!

Biztos sokkal extrább szolgáltatások vannak a magasabb kategóriájú szállodáknál, de 4 felnőtt, mert sajnos már a gyerekeink elérték ezt a kort, esetében jóval magasabb összeget kellene rászánni. Igazán soha nem maradtunk éhesek, szomjasak, a tisztaságra nem lehetett panaszunk, mindig jól éreztük magunkat! Nehezítette az is a helyzette, hogy nagyobb "csoporttal" megyünk. Azért remélem nem csalódunk nagyot!

A névváltoztatáshoz nem tudom mit szólnának a Zefírben. Mi nem mertük ezt megkockáztatni. Ha így döntötök, érdekelne az eredmény. Ti mikor mentek?

Előzmény: Hidvegi55 (45622)
monaco2 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45625

Ok talizhatunk.Burgas melletti szállodában lesztek , honnan indultok?

Priviben majd irok,ha publikus az email még nem néztem.

Előzmény: szandi777 (45615)
solozo Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45624

Már úgy értem, éjszaka volt borzalmas, nem lehetett aludni a hőségben, a saját levemben főttem... Napközben elnézelődtünk, az nem volt rossz.

solozo Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45623

Én egyszer vonatoztam, hálókocsiban, nem volt légkondi, kánikula viszont igen - borzalmas volt.

Előzmény: Vaccci (45618)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45622

Szia!

Látom néha te sem voltál valami elégedett a Zefirrel, de végül mindig győz a gazdaságosság. Ott szerinted mit szólnának a névváltozáshoz?

Előzmény: borkasga (45621)
borkasga Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45621

A Nekinél 10 %-ot kértek módostási díjként.

Előzmény: Hidvegi55 (45620)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45620

Sziasztok!

Azt kérdezném, kért-e már valaki utazási irodánál név változtatást? Szerintetek hogyan járok jobban? Ha itthon kérem vagy elég ha kint a szállodánál jelzem?  A négy utas közül egy fő változás lenne.

János 2 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45619

Tiszteletben tartom a véleményed!

A repcsi egy más élmény:

Jó utat János

Előzmény: Vaccci (45618)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45618

Az élmény megér annyit. A repcsi rövid, unalmas, nem látsz semmit, nincs élmény... Ha csak a gyorsaság számít oké.

Előzmény: János 2 (45617)
János 2 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45617

Ti tudjátok. Jó utat.

Magánvélemény: Én ennyit nem adnék a vonatért.

János

Előzmény: Vaccci (45616)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45616

Sziasztok!

Mi már többször megyünk két gyerekkel Bulgáriába. Már utaztunk mindennel, repülővel, autóval, vonattal. Az idén megint vonattal megyünk, mivel nagy élmény volt pár éve, nagyon élvezték a gyerekek a hálókocsit.

Már meg van a jegyünk. Két nagyobb gyerek (kicsi kedvezmény csak egyikre van már, az is minimális). Oda-vissza 4 jegy + 4 hálókocsi felár 130. 000 Ft. Várnába megyünk, ott leszünk a Hotel Aqua****-ba 7 éjszakát (állítólag gyalog pár perc a pályaudvartól) Utána pedig 1 hetet az Aranyhomokon a Hotel Bonitában.

Várjuk a vonatozást, külön élménye van...

szandi777 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45615

Akkor mi pont 1 nappal korábban indulunk. Nekünk ez az első utunk Bulgáriába és az első kocsival.Remélem az úton minden rendben lesz. Ahogy látom a Zefír nincs túl messze tőlünk, egy kis séta, ha gondoljátok összefuthatnánk.

Előzmény: monaco2 (45613)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45614

Szia!

Eddigi tapasztalatom szerint, 4-szer voltunk,  kérni kell 12-kor a karszalagot és megkapod, ehetsz ihatsz!

Előzmény: monaco2 (45613)
monaco2 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45613

Szia!

Szombaton este indulunk,zalából kb:6-7 órakor. Nekünk 22.-étöl van foglalásunk,többször megjártuk ezt az utat,de:11-12 körül érkezük meg.Szoba elfoglalása a Zefirbe,csak 2órátol lehetséges ezt be is tartják.

A karszalagot ekkor kapod,ebéd uszott!

Előzmény: szandi777 (45612)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45612

Monaco2 : Pontosan mikor indultok kocsival ? Mi 20.-án délután, este, hogy 21.-ére már ott legyünk.

szandi777 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45611

Mi jún.21-től-júl. 05-ig (2 hét) leszünk a naposparton Golden Rainbow-ban öten (3 gyerek)

Előzmény: tokajkincse (45593)
áim Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45610

A reptéri élmény nem nagyon mozgat, de ha sikerült a '80-as évek beli vasútállomásokat idéző mosdókat megújítani, akkor már megérte az egész építkezés :)

Előzmény: ditranol (45608)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45609

Múltkor írtam én is, hogy mennyire jó és erre válaszoltátok, hogy nem nagy durranás... Hát akkor ezért. Én már az újat láttam a honlapon. ;)

Előzmény: ditranol (45608)
ditranol Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45608

Kicsit OFF:
Most néztem a burgaszi reptér honlapját, és a régi 1es terminált teljesen bezárták, mindent az újan felépült, decemberben átadott EU színvonalúnak mondható 2es terminál szolgál ki.
Nekem hiányozni fog kicsit az 1es, annyira retro volt, jó volt oda érkezni :)!

János 2 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45607

Onnan jövünk 21-én.

borkasga Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45606

Mi is ide megyünk augusztusban. Hazaérkezésed után várjuk a friss infókat! Előre is köszönjük!

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45605

Ez fért bele anyagilag és eredetileg vonattal mentünk volna. ;) Így már + 100-nál tartunk a repcsi miatt... Ha ezt tudom előre, akkor valószínű, hogy nem ide megyek, hanem Spanyolországba, de már így alakult.... 

Előzmény: áim (45603)
monaco2 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45604

Sziasztok!

Juni 21.-én jön valaki Bulgáriába? Zefirbe megyünk,autóval.

áim Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45603

De ha ennyire foglalkoztat az időjárás, akkor miért a szezon legelejére foglaltok, vagy miért pont ide???

Június közepén Görögország déli részén már rekkenő hőség van, és ugyanennyiért van ott is szállás. Vagy lehet augusztus elején is nyaralni Bulgáriában, akkor kb. 0% esélyetek van az esőre. 

Előzmény: tokajkincse (45602)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45602

Ha 4-5 éve esőben és hidegben nyaralnál, akkor talán téged is érdekelne, hogy milyen idő lesz ;) 

Előzmény: solozo (45601)
solozo Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45601

Nem szabad ennyire rágörcsölni erre az időjárás témára.

Előzmény: tokajkincse (45600)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45600

Igen, tudom! Ha így alakul a tenger hőmérséklete sokat nem fogunk pancsolni benne azt hiszem... Hét elejére lehűlést mond, de utána egész meleget! Időjárás ellen nem tudok tenni, de úgy szeretnék egy igazán meleg, napsütéses nyaralást! 

Előzmény: János 2 (45599)
János 2 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45599

Mi is ott leszünk!

gambl-R Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45598

Hova siessek? Van kinalat boven. :-)

Előzmény: tokajkincse (45596)
mezak Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45597

Sziasztok!

július elejére van foglalásunk a Hotel Slavey nevű szállodába. A hely Várnától északra van kb 20 km-el. Naturista strandot keresünk a közelben. Régi, nem kellően pontos leírások szerint Albena nevű üdülőhelyen található egy, aki járt már a környéken, kérem íra meg, hogy milyen tapasztalatai voltak.

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45596

Hát nem kapkodtad el! :D 

Előzmény: gambl-R (45595)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45595

07.29. Mi még nem készülődünk. :)

Illetve, én igen. Lázasan keresem a legmegfelelőbb szállást. :)

Béci 72 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45594

Sziasztok!

Augusztus 2-9-ig lenne még egy szabad hetünk a naposparti négyszemélyes apartmanunkban 60.000 ft-ért.Szép,klímás lakás,ingyenes parkolás az udvarban,kb.500 méter a strand.Valamint szept.5-től 40.000 ft-ért.Ha valakit érdekel,írjon emailt.

Üdv.:

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45593

Ki mikor is indul? Mi jövő héten már ott leszünk, lázasan készülődünk! Többiek? 

őrel Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45592
mikor voltál utóljára ezen az úton?
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45591

Ja, és frissítettem az útvonal-leírást is :-)

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=334

stevie-13 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45590

Melyik jobb útvonal a Napospartra ? Szerbián keresztül vagy Románián ?

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955#22

Előzmény: szandi777 (45589)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45589

Melyik jobb útvonal a Napospartra ? Szerbián keresztül vagy Románián ?

Szerbián keresztül kb. 200 km-rel hosszabb az út, oda vissza akkor 400 km, ami már nem elhanyagolható.

De fogalmam sincs Románián keresztül milyen az út, mennyi ebből az autópálya, mennyire problémás a határ, stb.

Időben a Google szerint kb. ugyanannyi. Ha valaki járt már mindkettő útvonalon, írja már le a véleményét.

Köszönöm.

gambl-R Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45588

Most eppen 66.000 dc-vel harmotoknak. De nem akarlak rabeszelni a repulesre! :-)

Előzmény: zoli913 (45552)
viharfok Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45587

Sziasztok!

Szombaton délben Belgrádban kellene lennem.

A kérdésem az, hogy megy-e valaki abba az irányba egy üres hellyel az autójában, amelybe költségtérítés ellenében beférnék?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,

Nagy Zoltán

rodore Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45586
408 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45585

Milyen autó? Én is vennék.....

mi 80e számoltunk lábujjhegyen oda vissza...... természetesen pálya díjjal.

2.0 d 130km/h  6.5l fogyasztással.

Előzmény: Maci58 (45579)
Sztbeni Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45584

Április óta nagyon felment a benzinár. Több, mint itthon 

stevie-13 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45583

Ja meg persze a javát nem itthon tankolom, hanem kint ahol olcsóbb Pl. románban  

Nem tudom, mikor voltál legutóbb, de újabban a romániai benzin nem olcsóbb, mint az itthoni...

gambl-R Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45582

Julius 15 kifele szinten 8.000.

Előzmény: 408 (45578)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45581

Most eppen 16.000-ert is van. Egy db csak ugyan, de akkor is bosszanto kicsit...

Előzmény: 408 (45578)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45580

El ne add soha! :-)

Maci58 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45579

Tényleg nem a vita kedvéért! Igaz mi Békés megyéből megyünk, a kocsi benzines,több évre visszamenően 5,2-5,4 fogyasztás jön ki átlagban, mindig deciliterre mérem (és a pályán nyomom 130-cal) Szerbián (1200 km) és Románián (1000 km) keresztül is is ez az átlag jött ki. Így ha a tengerparton nem mászkálunk sokat kijön az 50. e, de a 60-at még sose haladtuk meg. Ja meg persze a javát nem itthon tankolom, hanem kint ahol olcsóbb Pl. románban   

Előzmény: ottakring (45573)
408 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45578

Igen, ez bosszantó egy kicsit

Nekem júli. közepére még mindig 30e huf

Még várok türelmesen, de azt már látom hogy előtte és utána is volt jelentősen olcsóbban jegy.

Én a 25e. jegynek már nagyon örülnék.

De kivárom lesz a mi lesz.

Előzmény: gambl-R (45577)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45577

Ugyanezeket a jegyeket most 19.000-ert vehetnem meg...

Ennyit arrol, hogy az arak csak felfele mehetnek az ido elorehaladtaval. :-)

Előzmény: gambl-R (45532)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45576

http://goo.gl/maps/Gy7d6

egy útvonal Nagyvárad,  Bukaresten keresztül Napospartra

szandi777 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45575

Ott volt a válasz is, nem figyeltem :) Sorry...

Előzmény: szandi777 (45574)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45574

Sziasztok !

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=334  Eszerint mennénk kocsival Bulgáriába a napospartra jún.21.-én.

Kérdés: Lehet-e kártyával fizetni az útdíjakat  az autópályán mindenhol vagy váltani kell vagy eurót is elfogadnak? Hogy jobb, hogy gazdaságosabb ? 

Előzmény: stevie-13 (45569)
ottakring Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45573

Komáromból Napospartra erős 1300km, legalább 14óra, 5,8-as dízel fogyasztás, szerb és bolgár útdíjak, háztól házig retúr, ~70e. Ft.

Előzmény: Maci58 (45568)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45572

Mi 70 körül számoltuk az üzemanyagot ( Szabolcs megyéből )+ autópálya matrica + esetleges szállás éjjel. Keveslem én is az 50-t....

gambl-R Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45571

A te kocsid termeli az uzemanyagot? :-)

Érdi Évi Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45570

Szia zoli913!

Mi a jövő héten harmadszorra megyünk autóval Bulgáriába. Mikor először voltunk akkor 4 és 5,5 évesek voltak a gyerekek. Egyhuzamban levezettünk a szállásig. Délben nem tettem le őket aludni, és elindultunk délután hat óra körül.  Mire belefáradtak az utazásba, addigra elnyomta őket az álom. Végigaludták az éjszakát, mikor délelőtt nyűgösködni kezdtek volna, addigra ( délelőtt 11 körül) megérkeztünk a szállásra. Útközben alig kellett megállnunk, nem volt etetés-itatás, anya pisilni kell stb...

A szállodánkban több magyar család volt, akik repülővel érkeztek. Pár napja voltunk a szállodában amikor az egyik magyar családnál kiderült hogy bárányhimlős a gyerek. Nem tudtak korábban hazajönni, nem lehetett át tenni egy korábbi gépre a foglalásukat. A szobájukban töltötték a nyaralás hátralévő részét. Majd már mikor itthon felvettük egymással a kapcsolatot tudtuk meg hogy mivel fertőző beteg a gyerek nem engedték felszálni őket a gépre. Akkor megfogadtam, ha lehet autóval megyünk nyaralni, főleg amíg kicsik a gyerekek.

A hazafelé tartó út volt nehezebb, mert akkor nappal indutunk el és sokszor meg kellett állnunk.

Tavaly ismét Bulgáriában nyaraltunk, szintén autóval utaztunk, gyerekek 8 és 9,5 évesek voltak. Nappal utaztunk, Szófiában megszálltunk éjszaka, másnap tovább. Kifejezetten élvezték az utazást, nem volt semmi probléma.

Előzmény: zoli913 (45543)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45569

Mindösszesen 50 e forint.

Hát, ez azért elég optimista :-)

Itt lehet útiköltséget számolni:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=334

Maci58 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45568

Félreértés ne essék, nem akarom osztani az észt -nyilván kinek mi tettszik - de én nem tennék le az autóról. Kétségtelen, hogy ki kell bírni kb. 1000 km-t - attól függ milyen útvonalon mész - de akár egyhuzamban lehet nyomni. Igaz 12-16 óra. Akármilyen útvonalon mész azért van látnivaló. Meg is lehet aludni egyet útközben, ha a gyerek tűrőképessége korlátozott. Én többször voltam autóval, és a helyszínen nincs olyan gond, hogy mikor hova mikor indul a busz. Egy-egy tank benzin oda-vissza, meg még helyben egy fél tank. Mindösszesen 50 e forint.

gambl-R Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45567

Fapados sajatossag, hogy az arak savosan nonek. Csak bizonyos szamu jegy van alacsonyabb aron. Amennyiben ezek a jegyek elfogytak, no az ar. Mas kerdes, hogy nem tul korrekt modon az osszes jegyre a magasabb arat szamoljak...Megoldas: 1. tobb reszletben veszed meg a jegyeiteket 2. megveszed csak az odautat (ha az epp olcso), a visszauttal varsz 3. nezed naponta tobbszor, hatha no az olcsobb kategoria mennyisege.

Jo kis jatek, en szeretem! :-)

Előzmény: 408 (45565)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45566

Bizony, a "családi" jegyek mindig drágábbak! Mi véletlenül fogtuk ki, hogy pont annyi volt, mint az egyéni jegyek. Utána persze lett még olcsóbb, de ez már más téma :D

Előzmény: 408 (45565)
408 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45565

Igen, érdekes ha beütöd az öt főt akkor már az ár változok.... nem lefele:(

Talán a legjobb ár az úgy 35e körül volt oda vissza! De kitartóna figyelem minden nap......

Nem mondom hogy nem lenne jó repülővel menni, de nem minden áron.

Előzmény: gambl-R (45544)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45564

megnéztem egyébként, h az autópályának azon a részen már rég kész kellene lennie, de persze se híre, se hamva. Reménykedtem picit, hogy tavaly óta haladtak valamit előre, de úgy látom semmit.

Kérdés, mi nézel :-)

Azt én sem tudom, hogy áll az építkezés, egyáltalán csinálják-e, mindenesetre a pályát nagyrészt másik útvonalon fogják vinni.

Meg hozzáteszem, gyorsabb lenne, de fájna a szívem, ha ki kellene hagynom a kanyont

Boszniában marad épp elég ilyen gyönyörű útszakasz :-)

Előzmény: zsazsi30 (45563)
zsazsi30 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45563

"...mivel egy 150 kilométeres szakaszt leszámítva végig autópályán haladtok..." - viszont az a 150km egy örökkévalóságnak tűnik egyrészt, másrészt viszont gyönyörűséges! :-)

megnéztem egyébként, h az autópályának azon a részen már rég kész kellene lennie, de persze se híre, se hamva. Reménykedtem picit, hogy tavaly óta haladtak valamit előre, de úgy látom semmit. Meg hozzáteszem, gyorsabb lenne, de fájna a szívem, ha ki kellene hagynom a kanyont (már így persze, hogy tudom, hogy ott van, tavaly a meglepetés erejével hatott rám...) :-)

Előzmény: stevie-13 (45559)
zoli913 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45562

Gyerek addigra 2,5 éves lesz.

Napospartról szó sem volt, attól délebbre szeretnénk menni. 

zsazsi30 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45561

mi tavaly 5 éves, 14 és 15 éves gyerekeinkkel voltunk kocsival... mondjuk a mi 5évesünk imád/ szokott ücsörögni az autóban (sosem alszik, figyeli az utat, nézi a táblákat, és mindenre emlékszik! )

hajnalban indultunk, Bp-től +120km-re lakunk, délután értünk Szófiába, ott kis városnézés, pihi, reggel indultunk tovább Csernomorecbe. Idén is így fogunk menni, csak Plovdivi megállással.

(visszafelé ráadásul a hányós-f*sós vírussal is meg kellett küzdenünk, így minden benzinkúton, bokorban, útszélen meg kellett állnunk, de estére így is remek szállást találtunk Újvidéken, pedig még Belgrádi bolyongást, gyógyszertár keresgélést s be kellett iktatnunk) :-)

Ha a gyerkőc bírja/szeret az autót, én belevágnék. :-)

Előzmény: zoli913 (45558)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45560

Míg kisebbek voltak a gyerekek, mi mindig éjjel / hajnalban indultunk, mert annál jobb, minél többet alvással tölt el a kocsiban. Este már ruhába öltöztettük őket és hajnalban be a kocsiba, nyugisan átaludták a ceremóniát. 

Csak egy kérdés: mit szeretnél annyira Naposparton megnézni, hogy kocsi kell a rugalmassághoz? Annyira nincsenek távolságok, hogy a busz ne lenne megoldás rá. Épp ma nézegettem a fakultatív programokat. Vannak, nem igaz, hogy nincs látnivaló vagy program, de leginkább tengeri hajókázás, kalózhajó, vízi sportok, aquapark... Egyikhez sem kell kocsi. Városnézés meg busszal vagy Dottó-val megoldható ( tudod a kis városnéző vonat) Hacsak nincs konkrét terv, hogy elmentek sok városba, akkor szerintem a kocsi felesleges. Legalábbis a legtöbb ismerős ahol megállt onnan indult haza is, egyáltalán nem használták az autót. 

Nekem a fiam baromi jól bírja a kocsit, szereti is, a lányom gyűlölte mindig is és 2 óra után már szenved, nyivákol, kínlódik... Fiammal bárhová elindulnék, a lányommal még belföld is problémás. Te ismered a gyermeked, hogyan bírná? 

Előzmény: stevie-13 (45559)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45559

viszont az 1200 km két napra szétbontva sem kevés.

Azért ha a legrövidebb utat választjátok, akkor nem olyan vészes, mivel egy 150 kilométeres szakaszt leszámítva végig autópályán haladtok. Szerintem a nettó 11-12 óra reális, ehhez jön hozzá a két határ, a két fizetőkapu, illetve néhány megállás tankolással.

Ha első nap eljuttok Szófiába (Bpest vége táblától 760 km), akkor másnapra már csak 440 km tiszta autópálya marad, egy laza 10 órás indulással is 3-kor már a tengerbe lógathatjátok a lábatokat.

A Bp-Szófia táv sem veszélyes, szerencsés határátkeléssel 9 óra alatt megvan, tehát egy reggel 8 órás indulás után már délután 5-re ott vagytok (ami persze ott már 6 óra). De egy kis pihenés után jöhet a jól megérdemelt kaja meg egy kis városnézés (Szófia nevezetességeit két óra alatt ki lehet pipálni), és máris feltöltődve lehet reggel tovább indulni.

Ezért próbáltam kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata hasonló korú gyerekkel. Bár ez is gyerekfüggő.

Mekkorák a gyerekek?

Előzmény: zoli913 (45558)
zoli913 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45558

Nem dőlt el, csak próbálom mérlegelni (hangosan gondolkodva), hogy melyikkel mit nyerek-veszítek.

Repülő: jelenleg drágább, helyhez kötöttség, gyorsabb, kényelmesebb

Autó: olcsóbb, többet látunk, rugalmasság a helyszínen, viszont az 1200 km két napra szétbontva sem kevés.

Ezért próbáltam kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata hasonló korú gyerekkel. Bár ez is gyerekfüggő.

Előzmény: gambl-R (45557)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45557

Úgy látom, ez a kérdés nálad már eldőlt az autó javára. Nincs ezzel baj, akkor azzal kell menni! :)

Előzmény: zoli913 (45553)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45556

120 klubtagság nélkül, 102 a klubtagsággal, aminek a díja 9000 ft, tehát mindenképpen érdemes megvenni. A poggyász 7500 ft / út. Neked kell mérlegelned, hogy mennyire éri meg és hogy a családnak mi a jobb, kényelmesebb. Ha megveszed oda, akkor mindenképpen kötve vagy a repülőhöz és akármennyi is esz vissza, meg kell venned. Szerintem lesz olcsóbb, de erre nincs mit adni. Minden egyes nap nézned kell rendületlenül párszor, mert napközben is változhat az ár. 

Busszal 6 leva / fő eljutni a reptérről ( szerintem a gyerek nektek ingyenes ), taxi drágább, legolcsóbban 25 euróért találtam / út. 

Előzmény: zoli913 (45552)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45555

Kinek mi az élmény... Nekem két fáradt, nyűgös gyerek a hátsó ülésen semmiképpen nem az! :D 

Mi most fogunk repülni először, nagyon várják már. 

Előzmény: stevie-13 (45554)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45554

Egy nappal kevesebb az út, kényelmesebb, kevesebb kaja / ital fogy az úton, nem használod a kocsit.

Nem ellenérv, csak kiegészítés: egy jó nyaralásnak az utazás is része, és Magyarországról eljutni a bolgár tengerpartra fantasztikus élmények tárháza lehet - természetesen pozitív értelemben.

A repülő gyönyörű tájak, érdekes látnivalók, izgalmas kulináris kalandok felett repül át. Én azt mondanám, az odautazást érdemes lehet 2-3-4 napra is eltolni, betérni Újvidékre, Belgrádba, Szófiába, Plovdivba, Veliko Tarnovóba, végigautózni a Duna völgyében a Vaskapunál, átkompozni a Dunán Orjahovónál, kerülni egyet Dél-Bulgária felé (Rila, Melnik, Rozsen), keresztülvágni a Pirinen és a Rilán gyönyörű, árnyas hegyi utakon, kis tavacskák mellett, benézni valamelyik skanzen-faluba, mondjuk Koprivsticába, megkóstolni a híres "túróstésztás" halászlét a zentai Papuliban, egy jó leszkováci csevapot valahol Zimonyban, a folyóparton, kipróbálni a sokféle "igazi" sopszka salátát, ahogy Bulgária különböző részein más-más recepttel készítik...

:-)

zoli913 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45553

Akkor vegyem meg az odaútra most? A 102e nem rossz, de nekem nem annyira jön ki.

A jegyár mellé senki sem számolt poggyászt, ami azért szintén nem kevés, a reptérre ki is kell jutni, valamint a szállásig is, és helyben is kötöttebbek vagyunk. 

Előzmény: tokajkincse (45551)
zoli913 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45552

Beírom a keresőbe a dátumot, 2 felnőtt, 1 gyerek, erre kiad hazaútra 26eft. Ez így 120e, poggyász nélkül, dc tagság nélkül. Egy útra pár ezer ft megtakarítás a dc tagság. 

Előzmény: gambl-R (45550)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45551

Szeptemberre én még nem venném meg, lesz az olcsóbb is! De nekem most 09.01-09.08 2 + 1 102 000 ft. Kocsi mennyi? Mi kb. 80-90 körül számoltunk egy éjszakai szállással, akkor a 102 annyira nem rossz... Egy nappal kevesebb az út, kényelmesebb, kevesebb kaja / ital fogy az úton, nem használod a kocsit. Lehet annyira nem is rossz a 102... ( ha nincs DC kedvezményed, akkor + 9000 ft ) Az oda út nagyon jó áron van, a vissza pedig bőven megy lentebb is!

Előzmény: gambl-R (45550)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45550

Visszafele 17.000. Hogy lesz ebbol 140.000?

Előzmény: zoli913 (45549)
zoli913 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45549

Akkor már csak a hazautat kell megoldani :-)

A 8-i hazaúttal is 140e minimum

Előzmény: gambl-R (45548)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45548

Elsejen, es negyediken 11.000 a jegy odafele. Masodikan dragabb, ezert kell rugalmasnak lenni. :-)

Előzmény: zoli913 (45546)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45547

A 3 nap igen rövidnek tűnik, ha nem akartok fél napot az utazgatással és a szálláskereséssel tölteni, akkor nézzetek szét a reptér falujában, Sarafovo-ban is! Nincs semmi autentikus élmény, de azért naposparti tömegnyomor sem, és csak 15-20 perc bőröndös séta a reptértől. A visszaút is jobban tervezhető onnan, egy kényelmes ebéd után csak elsétáltok a reptérre. Busz jár Nessebar felé is, és Burgasz felé is, ha kirándulnátok, három nap láblógatós tengerpartozáshoz pedig tökéletes.

Ezt támogatom!

Nekem volt konkrétan burgaszi csajom, és ő is a szarafovói strandra vitt, pedig alapvetően ugye náluk laktunk, egy lakótelepi lakásban a szüleivel :-) Szóval mehettünk volna akárhová, ott volt az autóm is, de mégis oda mentünk. A strand teljesen jó volt, a település meg.... hát úgy az is.... :-) Volt 1-2 étterem, 1-2 büfé.... mondjuk ennek már 13 éve, de kevesebb biztosan nem lett :-)

Előzmény: áim (45542)
zoli913 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45546

09.02-03 lenne az ideális indulási időpont. 

Előzmény: gambl-R (45545)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45545

Mikor mennétek?

Előzmény: zoli913 (45543)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45544

Pedig vannak most jo aron jegyek. Pl. jul. 17-en kifele 8.090 forint a klub ar.

Nem en vagyok a wizz air pricing managere ugyan, de ugy gondolom, hogy lesznek meg olcso(bb) jegyek. Annyira talan nem, mint tavaly, de egy foszezoni 20-30000-es return jegy meg talan vallalhato.

Előzmény: 408 (45538)
zoli913 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45543

Sziasztok

A kérdésem azokhoz szól, akiknek van már tapasztalatuk a bolgár tengerpartra történő autós utazásban.

Szeretnénk idén szeptember elején elutazni Bulgáriába, eddig 2 alkalommal voltunk, mindkétszer repülővel. Akkor még a mostaninál sokkal kedvezőbb áron lehetett repjegyet venni, és nem kellett 10 hónappal hamarabb lefoglalni (indulás előtt 1-2 hónappal foglaltuk akkor is, 2 felnőttnek kb 40eft volt). Most ez kb 140e ft lenne, bár 1-2 nappal későbbi időpont jobb lenne, de akkor még több.

Most annyi változás van, hogy hárman mennénk, két felnőtt és egy 2,5 éves gyerek.

Két lehetőségen gondolkodunk:

- ideális esetben sikerül elfogadható áron repjegyet foglalni, akkor repülővel Burgas-ig, majd onnan taxi/busz a kiválasztott településig (Szozopol, Primorsko, vagy környéke). Legutóbb sikerült a burgasi buszpályaudvarról taxival buszjegy árban eljutni Szozopolig. Kérdés, hogy a kisgyerek hogyan viselné a repülés után még a buszozást, illetve gondolom az ottani taxisok sincsenek felszerelve gyereküléssel (persze nem is elvárható).

- másik lehetőség, hogy autóval mennénk, ebben az esetben útközben megszállnánk éjszakára pl Szófiában, hogy legalább az éjszakát töltse ágyban.

Kérdésem, hogy ment-e már valaki kisgyerekkel autóval, ha igen hogy viselte.

áim Creative Commons License 2014.05.31 0 1 45542

Alapvető, hogy Stevie-nek igaza van, amit írok, csak kiegészítés :)

Igazán nyugis helyek csak Szozopoltól délre lesznek. Bulgária tengerpartja nem annyira tagolt, mint Görögországé, vagy a horvátoké, így ahová érdemes menni, ott sokan is vannak. 

A reptértől (pontosabban az onnan pár száz méterre lévő főúttól) menetrend szerinti buszok járnak Burgas autóbusz állomásáig, onnan pedig gyakorlatilag bárhová el tudtok menni.

A 3 nap igen rövidnek tűnik, ha nem akartok fél napot az utazgatással és a szálláskereséssel tölteni, akkor nézzetek szét a reptér falujában, Sarafovo-ban is! Nincs semmi autentikus élmény, de azért naposparti tömegnyomor sem, és csak 15-20 perc bőröndös séta a reptértől. A visszaút is jobban tervezhető onnan, egy kényelmes ebéd után csak elsétáltok a reptérre. Busz jár Nessebar felé is, és Burgasz felé is, ha kirándulnátok, három nap láblógatós tengerpartozáshoz pedig tökéletes.  

Előzmény: Nyúltelep Pohárszék (45539)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45541

Kiváncsi vagyok a tapasztaltabb utazók véleményére: Burgaszba érkezve szeretnénk 3 napot eltölteni egy viszonylag nyugodtabb helyen, közel a parthoz. Ahogy eddig néztem, Napospart nyüzsgő világa nem lenne nekünk való. Ravdáról mi a véleményetek? Vagy esetleg valami más hely? Kisebb panzió (cssládi hotel) a favorizált szállás típus, pénztárcabarát megoldás a cél.

Ha belefér a vállalkozókedvetekbe, hogy a helyszínen keressetek szállást, akkor csak lazán: üljetek fel az első buszra, és szálljatok le ott, ahol szimpatikus. Biztosan találtok jó szállást, mert az idén nyáron az ukrán konfliktus miatt érezhetően kevesebb orosz és ukrán turista várható.

Mi egyébként hasonló elképzelésekkel Szozopolba járunk, általában 1-2 órán belül találunk olyan szállást helyben, amivel elégedettek vagyunk. 

Burgasz nem egy nagy durranás, a repülőtér (Szarafovó) ráadásul NEM Burgaszban van, hanem Burgasz és Neszebár között, tehát az sem szól a burgaszi éjszakázás mellett, hogy legalább közel van a reptérhez.

Ha ragaszkodtok a nagyvároshoz, az inkább legyen Várna, ott legalább vannak klasszikus értelemben vett turista látványosságok - de Várna Burgaszból egy bő három órás buszozás...

Ezt érdemes olvasgatni:

http://hurrabulgaria.blog.hu/

Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45540
Ez így zavaros volt: a szállás legyen jó közel a tengerhez! :-)
Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45539
Sziasztok!

először vagyok itt, és először látogatunk a Fekete-tenger partjára idén nyáron pár napra. Kiváncsi vagyok a tapasztaltabb utazók véleményére: Burgaszba érkezve szeretnénk 3 napot eltölteni egy viszonylag nyugodtabb helyen, közel a parthoz. Ahogy eddig néztem, Napospart nyüzsgő világa nem lenne nekünk való. Ravdáról mi a véleményetek? Vagy esetleg valami más hely? Kisebb panzió (cssládi hotel) a favorizált szállás típus, pénztárcabarát megoldás a cél.
(Neszebár közelsége tetszetős, egy fél napra mindenképp ellátogatnánk oda. Szozopol is be van tervezve, mint fél napos kirándulás). Mivel vissza is Burgaszból indulunk, úgy terveztem, hogy utsó éjszakát ott tölteni, hogy kis városi ízelítőt is kapjunk (Szófia és Plovdiv nagyon bejött, ezért tervezek be kis városi túrát is).

Így ezeket összevetve mit ajánlanátok bázisnak?

Köszönöm előre is a válaszokat! Üdv
408 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45538

Juli közepére én még nem láttam 25e oda vissza.

De ha lenne,akkor  mi sem gondolkoznánk hogy mivel mennyünk.......

Még várunk egy kicsit .. vagy megyünk kocsival...

Szerinted megy még lejjebb is?

Előzmény: gambl-R (45532)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45537

Eddig sosem néztem még a tengert! :D Ezzel nyugtatom magamat, hogy még nem tudják mi lesz... De egy hétig nem lesz rossz idő, kizárt. Pár esős, hűvösebb nap nekem bőven belefér! Két hét múlva megyünk!!!!! 

Előzmény: János 2 (45536)
János 2 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45536

Egyrészt még messze van, másrészt két hétre előre nincs pontos időjárás előrejelzés:

http://www.meteoprog.hu/hu/review/SunnyBeach/

Én arra utaltam, hogy szerintem májusba még nem igen volt 22-23-fokos tenger. Jó kiindulási alap, és, ha a fenti tendencia igaz, meglehet a 25 fok. Egy hétnél hosszabb előrejelzés azonban nem mérvadó. A tendencia a lényeg és talán lehet korai nyár.

János

Előzmény: tokajkincse (45535)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.30 0 0 45535

Én is nézem minden nap... Ma pl. egész nap esik az eső... 14-re elég nagy vihart ír és lehűlést pont mikor mi megyünk arra a hétre ( én szóltam, hogy mi mindig esőben nyaralunk... ), de remélem, hogy nem így lesz idén! 

Előzmény: János 2 (45534)
János 2 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 45534

Nem tudom most talán sikerül bemásolni.

János 2 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 45533

Várnát szövegesen 23 fokot ír. Nem tűnik rossz nak, sőt.

János

gambl-R Creative Commons License 2014.05.30 0 0 45532

Akit esetleg érint a repjegy vásárlás:

Mint az várható volt jelentősen estek a burgaszi jegyek árai a wizzair-nél. A korábbi 80-100.000-es árak lementek a harmadára-negyedére. Én is megvettem július végére/augusztus elejére a jegyeinket 25.000/db áron oda-vissza. Vannak jegyek július elejére 8.000-es áron is. Kicsit még ezt is sokallom, de nem akartam tovább várni vele. Szerintem még ennél is lesznek (kicsit) olcsóbbak a jegyek.

zsazsi30 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 45531

egyértelműen Szozopol, nekem legalábbis! :-)

Előzmény: Sztbeni (45529)
rodore Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45530

Itt egy alapmű: http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955

A Szerző, aki itt is gyakorta kommentel, újabb formációkban is megosztotta már személyes tapasztalatait.

Előzmény: Sztbeni (45529)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45529

Sozopol vagy Nesebar jobb?

tokajkincse Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45528

Köszi, ez megnyugtató számomra! 

Előzmény: gambl-R (45527)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45527

Viheted nyugodtan kéziben, mindenféle igazolás nélkül.

Előzmény: tokajkincse (45519)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45526

Mi 14-én indulunk. Akkor úgy fogalmazok, hogy ahogy elképzeltem, ahhoz képest modern. 

Előzmény: Törölt nick (45525)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45525

Azért meg fogsz lepődni szerintem, mert nem túl nagy durranás a Bourgasi reptér sőt....akkor már inkább tetszeni fog a Budapesti reptér, mert sokkal szebb. Persze majd rakok fel képet, ha hazajöttem, de lehet addigra már úton leszel te is. (06.14)

Előzmény: tokajkincse (45524)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45524

Sok külföldi keveri, de jelen esetben most ez mellékes. :D Viszont megnéztem a burgaszi repteret és hát én sokkal lepukkantabbnak véltem... Bár még nem láttam repteret soha, azt tegyük hozzá gyorsan...

Előzmény: Törölt nick (45523)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45523

Kár, hogy nem tudja azt, hogy Budapest nem egyenlő Bucharestel :) (lásd  Budapest Airport link)

Előzmény: csaba9400 (45520)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45522

Közben volt időm jobban megnézni az oldalt, ha valóban ennyi az ára, akkor tényleg jó! 

tokajkincse Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45521

Mennyi az a korrekt ár? :D 

csaba9400 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45520

Sziasztok ! Találtam egy nagyon korrekt, ráadásul magyarul beszélő taxist Burgas reptérről vállal fuvarokat ! Mivel kértem jó néhány ajánlatot, és az övé volt a legbarátibb, úgy gondoltam megosztom veletek az elérhetőségét !

tokajkincse Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45519

Életemben nem repültem, nem olvastam semmi korlátozást, de azt mondták akik sokat utaznak, hogy nem lehet csak a feladottban és igazolással vihetem a kéziben. Nem folyadék, tabletta, ezért is lepődtem meg rajta. Nem viszek sokat, de az alap dolgokat igen, mégiscsak két gyerekkel megyünk és bár tudom van ott is orvos és gyógyszer és fizeti a biztosító, de én azért szeretnék nekik ismert bogyót adni, ha szükség lenne rá! 

Előzmény: gambl-R (45518)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45518

Miért ne vihetnéd kéziben a gyógyszereidet?

Előzmény: tokajkincse (45517)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45517

Folyamatosan szedett gyógyszerek igazolásáról mit tudtok? Kéziben szeretném vinni, mert ha elkeveredne a feladott poggyász, akkor legyen meg, de azt mondták kérjek a háziorvostól angolul igazolást, hogy a kézibe vihessem. Ti hogyan oldjátok meg a dolgot, ha szedtek gyógyszert? Az asszisztens csak mosolygott mikor mondtam neki, szerintem életében nem hallott még ilyet.

Akkor kell szülőtől papír :)

áim Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45516

"A kiskorúak utazásához az érvényes útlevél vagy személyazonosító igazolvány mellett a gondviselő  hivatalos (legalább két tanúval ellátott) írásbeli hozzájárulása ajánlott, amennyiben ő nincs a kiskorúval, tehát a kiskorú egyedül vagy más felnőtt kíséretében utazik."

Forrás: ITT

Mivel van benne egy non-schengen határátlépés is, szerintem vigyetek egy szülői nyilatkozatot. Pár peerc munka, és nem kell stresszelni a reptéren.

Előzmény: ditranol (45514)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45515

Szerintem nem. Ha már betöltötte a 14. évét, akkor repcsin eleve egyedül is utazhat már. Nem hinném, hogy bárki meg fogja kérdezni, hacsak nem keveredtek valami galibába. :) 

Előzmény: ditranol (45514)
ditranol Creative Commons License 2014.05.28 0 0 45514

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg, hogy ha egy azonos vezetéknevű és azonos "édesanyja nevű", tehát édes testvér pár (14 és 25 éves) együtt utazik Bulgáriába, akkor kellhet-e vmiféle szülői nyilatkozat a reptéren az országba való belépéskor, vagy a személyi igazolványban látott adatok alapján egyértelmű lesz, hogy nem csempészni, szöktetni stb szeretném a tesómat?!

tokajkincse Creative Commons License 2014.05.27 0 0 45513

Köszi! Már a leszálláshoz megtaláltuk a helyet, de így lényegesen könnyebb lesz a reptérnél is megtalálni. Bár gondolom nem mi leszünk az egyetlenek, akik buszozni fognak. 

Előzmény: T-boy01 (45512)
T-boy01 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 45512

a buszozáshoz:

itt szállhatsz fel a reptérnél

http://goo.gl/maps/5uYAd

Előzmény: tokajkincse (45511)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.26 0 0 45511

Köszi. :) Tényleg csak 6, megnéztem máshol is. Miért emlékeztem 10-re? De jó, spóroltam 16 levát rajta... :D 

Előzmény: áim (45510)
áim Creative Commons License 2014.05.26 0 0 45510
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.26 0 0 45509

Burgasz reptér- Napospartra nem emlékszel? Nekem 10 leva / fő rémlik valahonnan... 

Előzmény: áim (45508)
áim Creative Commons License 2014.05.26 0 0 45508

Neszebár/Napospart 6 leva, Szozopol 10 leva (tavalyi ár)

Előzmény: Sztbeni (45507)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.26 0 0 45507

Burgaszból egy Sozopol vagy Neszebár buszút mennyibe kerül?

tokajkincse Creative Commons License 2014.05.24 0 0 45506

Írtam :D

Előzmény: T-boy01 (45505)
T-boy01 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45505

andrew.tboy kukac hotmail pont com

irjál annyit hogy bulgárialight vagy irj telefont

visszajáró vagyok sok info van

előttetek leszek ott

Előzmény: tokajkincse (45503)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45504

Szerintem vegyél mobilnetet. 10 percet rászánsz, aztán stabil neted van mindenhol. Csak egy független teló vagy modem kell (utóbbit vaterán 5 rugóbol tudsz venni).

Előzmény: tokajkincse (45503)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45503

Mennyire működik jól? Gondolom alap dolgok e-mail, fb. megy rajta, de pl. képeket tudok feltölteni? 

Előzmény: T-boy01 (45502)
T-boy01 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45502

A Burgas Beach hotelben van wi-fi szoba a fenti bárnál a liftnél. Wi-fi kód a recepción.

Gyengén a bárban is fogható a tv környékén.

Előzmény: tokajkincse (45490)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45501

Persze, jó dolog ez, de akinek kifejezetten net kell az jobban jár a bolgár szolgáltatók csomagjaival.

Előzmény: stevie-13 (45500)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45500

Az se rossz, de 1000 forintért napi 100 megát kapsz az otthoni csomagodból, ami annyira nem jó.

Mint írtam, az ajánlat nem csak a  netre vonatkozik, hanem a bejövő és a kimenő hívásokra is, így kell az árat értékelni. Én család nélkül voltam, üzleti úton, de mivel itthonról ingyen hívom a családomat és a kollégáimat is, ez kintről is működött. Egy remek skembe csorba felett ülve a Dvete halbi-ból kérdeztem ki a fiamtól az aznapi leckét ;-)

Nekem az internet emellett csak bónusz volt.

(Amúgy napi 100 MB az egyáltalán nem kevés. Filmet nézni persze nem elég, de Index-Facebook-blogok-email vonalon gyakorlatilag kimeríthetetlen.)

Előzmény: Sztbeni (45498)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45499

Ami még jó az a GLOBUL Klik, ez olyan, mint itthon a Telenor Klik (a GLOBUL-t megvette a Telenor). Ezzel 2,5 leváért kapsz 7 napra 250 Mega netet Opera Minivel, és 15 megát Opera Mini nélkül. 5 leváért pedig 500 mega jár egy hónapra, és 30 mega nem Opera Minivel.

Előzmény: Sztbeni (45498)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45498

Az se rossz, de 1000 forintért napi 100 megát kapsz az otthoni csomagodból, ami annyira nem jó. Ha veszel egy Vivacom SIM-et, azzal pedig 2300 ft-ért kapsz 10 napra 1200 megabájtot, ami kedvezőbb, mint az otthoni csomag.

Ha pedig kevesebb elég, akkor a GLOBUL GOWEB 500 csomag is jó. 9,9 leva az ára, és ugyanennyi egyenleget tartalmaz. Ezen a napi net, ami 100 megát tartalmaz 1,9 leva, vagyis kevesebb, mint 300 Ft.

Előzmény: stevie-13 (45497)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45497

Ezért kell mobilnetet venni, nem wifivel szarakodni.

Én vodafone-os vagyok, és nekem sms-ben automatikusan felajánlották a "napijegy" opciót. Ez azt jelenti, hogy napi 990 forintért az otthoni díjcsomagomat tudtam használni, beleértve az internetet is.  Ez nekem már ott megérte, hogy nem kellett a bejövő hívásokért fizetni.

Nyilván a  többi szolgáltatónak is van hasonló ajánlata.

Előzmény: Sztbeni (45496)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45496

Ezért kell mobilnetet venni, nem wifivel szarakodni. Az elmúlt években Horvátországban is mindig vettem helyi SIM-et. Most néztem a bolgár szolgáltatókat, és ezt találtam a legjobbnak:

Vivacom Easy Traffic: 14,9 leva a kezdőcsomag, és 1200 MB internetet tartalmaz 10 napra. Ha elfogy, akkor 1 sztotinka utána 1 MB.

Nekem ez elég jónak tűnik, és Burgaszban van több Vivacom bolt is, ahol be lehet szerezni. 3G lefedettség szinte mindenhol van.

A GLOBUL internetes csomagjai se rosszak, de a Vivacom jobbnak tűnik, és a lefedettségük is nagyobb (de a tengernél mindkettőnek van).

Előzmény: tokajkincse (45487)
lingmad Creative Commons License 2014.05.22 0 0 45495

Szia drevil,

megvannak még a repjegyek, igen. Beleírtam még az első hsz-be, hogy mennyibe kerülnek:

2 db jegy + 1 db feladandó poggyász oda 2014.08.05-én,és 1 db jegy + 1 db poggyász vissza 2014.08.14-én. Az odaút 1 db jegy ára 6090 Ft , a poggyász 4350 Ft, visszaút: 1 db 15305 Ft, poggyász 4484 Ft .

Még un. névváltoztatási díjat is fizetni kell a jegyek átírásához, ami 13500 Ft/fő/irány lesz 

Ha érdekel, a 06 20 931 0001 es számon érsz el, vagy a vera.tarjan@gmail.com-on

Előzmény: drevil75 (45494)
drevil75 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45494

szia, megvannak még a bolgár repjegyek? Mennyiért adod a kettőt? várom válaszod.

Előzmény: lingmad (45396)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45493

Szerintem is az a legjobb, ha inkább Bulgáriánál maradunk! De hisz ez az oldal azért van, vagy nem?

Amúgy meg, hidd el, más is utazott már repülővel, miután üzleti útra megyek kéthavonta - és nem csak Európába -, azaz évente 6-8 alkalommal veszek rep.jegyet, és néha a wizz-t is igénybe veszem! Ahogy én-, úgy más is tud a rep.jegy vásárlásról "egyetésmást"!

De most már tényleg térjünk át kellemesebb dolgokra! 

Remélem azért nem sértettem meg senkit a véleményemmel?! Ha igen, az nem volt szándékos.

Előzmény: áim (45478)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45492

Burgasz könyékén hova érdemes menni? Most éppen Pomorie-t és Sozopolt néztem. Melyik jobb?

Szozopol szebb és izgalmasabb, Pomorje olcsóbb.

Pénzváltás: itthon legutóbb 163 FT-ért láttam levát. Ez jó, vagy jobban járok, ha veszek eurót, és ott váltom levára?

Visszatérő kérdés :-) Szerencsére könnyű kiszámolni, mert a BGN-EUR középárfolyam kötött: 1 EUR = 1.953 BGN, és nem változik. A tengerparton nagyjából 1.9-et adnak a pénzváltók, tehát a mai, 310 forintos euróval számolva 163 forintba kerül egy leva - pont annyiba, amennyiért az általad látott helyen adják.

A legjobban akkor jársz, ha kártyával fizetsz, a bank nem valuta-, hanem deviza árfolyammal számol, az pár forinttal kedvezőbb.

Előzmény: Sztbeni (45483)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45491

Nem OTP-s a kártyánk, de nem olyan vészesen sok a külföldi pénzlevétel, már megnéztem.

Akkor oké.

De nem árt az óvatosság - én egyszer úgy mentem el (nem Bulgáriában) a szállásomról, hogy a szobában felejtettem a pénzem. Semmi baj, a kártyám nálam volt, a saját osztrák bankom automatájából felvettem pár ezer forintnyi helyi egységet. Akkor lepődtem meg, amikor jött az sms a 7 EUR pénzfelvételi díjról....

azt azért olvastam, hogy a wifi nem éppen az erősségük a bolgároknak

Teljesen általános, hogy a vendéglátóhelyeken van wifi, és többnyire teljesen jól működik, pont mint otthon. Az egyetlen valós probléma, hogy a jelszó valami bolgár szó, és ha nem érted, akkor le kell íratnod egy papírra - de ez sem kibírhatatlan.

tokajkincse Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45490

Megnéztem már egyszer, hogy mennyi pontosan a külföldi kp. felvétel, de nem volt eszement ára...

Burgas Beach Hotel lesz a mi helyünk, remélem, hogy azért működni fog a net... :D Kicsit függő vagyok...

Előzmény: gambl-R (45489)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45489

A kp felvétel költsége meg bankfüggő, de azért tudnak gusztustalan díjakat felszámolni...

gambl-R Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45488

Gondolom helyfüggő a net minősége (mint mindenhol), nálunk megbízhatóan működött, pedig a kölykeim is nyomták rendesen. :)

tokajkincse Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45487

Nem OTP-s a kártyánk, de nem olyan vészesen sok a külföldi pénzlevétel, már megnéztem. Gondoltam, hogy a gyereknek csináltatok az OTP-nél kártyát, mert az ingyenes, de több a benzinköltség elintézni + átvenni, mint a kezelési költsége a banknak. 40 leva körül van a busz, szerintem 60 leva elég lesz akkor bőven! 

Internet nagy kérdés volt nálam is, azt azért olvastam, hogy a wifi nem éppen az erősségük a bolgároknak és nekem kb. annyira kell, mint a levegő. A laptopomat is szeretném vinni, de mindenki próbál lebeszélni róla, hogy nem igazán tudom majd használni. ( kicsike, befér a kézimbe :) )

Előzmény: gambl-R (45486)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45486

Annyi pénzt váltsál csak itthon, amennyi a megérkezésetek után feltétlenül szükséges. Utána kinti pénzváltás, illetve automata. Különösen akkor jársz jól, ha otp-s kártyád van, és a DSK Bank automatáit használod.

Én a szállodai wifit használva simán tudtam interneten telefonálni.

Előzmény: Sztbeni (45483)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45485

Ha beírod itt bal oldalt a keresőbe, akkor kidobja amit a topikban írtak eddig a szállodáról. 

Előzmény: Cseditti (45484)
Cseditti Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45484

Sziasztok!

2013-ban volt-e valaki a Hotel Arzenálban Neszebárban? 

Sztbeni Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45483

Burgasz könyékén hova érdemes menni? Most éppen Pomorie-t és Sozopolt néztem. Melyik jobb?

Pénzváltás: itthon legutóbb 163 FT-ért láttam levát. Ez jó, vagy jobban járok, ha veszek eurót, és ott váltom levára?

Mobilnettel van valakinek tapasztalata? Én legjobbnak a Vivacom internetes csomagját találtam. A vásárláshoz mit kérnek? Lehet VoIP-al telefonálni, vagy blokkolják?

adnaw Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45482

Szia, mi eddig mindig itthon váltottunk

Előzmény: tokajkincse (45481)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.21 0 0 45481

Akkor egy kis pénz téma mára...

Ugye úgy tervezem, hogy a reptérről busszal megyünk ki a hotelig, ha jól néztem az ár nagyjából 10 leva / fő és a gyerekeket hol egész áron számolják, hol féláron ez az adott buszsofőrtől függ állítólag, de nem érdemes velük vitázni ( kérdés, hogy ez valóban így van-e... ) . Szóval azért 50-60 leva körül kellene, hogy legyen nálunk pénz. Kérdés: itthon váltsak vagy ott a reptéren lehet automatából kivenni? Hajlok az itthon váltás felé, csak nem tudom, hogy mennyire keresett a leva, könnyen találok pénzváltóknál? 

stevie-13 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45480

Biztos vagyok benne, hogy semmi algoritmus nincs.

Oké :-(

Előzmény: János 2 (45479)
János 2 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45479

Biztos vagyok benne, hogy semmi algoritmus nincs. Az én korábbi hozzászólásomnak az volt a lényege, hogy úgy csinálta a kedvezményt, hogy az előző napi árakat lényegesen megemelte. Az világos, hogy a vásárlások után megemelkedik az ár. Azonban én másról beszéltem.

Nem védeném azt WIZZAIR-t, melynek egyesek szerint a MALÉV megszűnését "feldobását" köszönhetjük. Ő csak oda megy ahol nyereség van, miért szűnt meg a várnai és a szofiai járat? Egyszerűen nincs verseny a bolgár tengerpartara a repülőjáratok között.

Nekem ez a véleményem nem kell ezzel egyetérteni!

János

áim Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45478

Négyen.

(amúgy szélhámosságot kiáltani a tények ismerete nélkül legalább olyan illetlenség, mint okoskodásnak titulálna azt. A wizz előnyeiről, hátrányairól, árképzéséről és útjairól van céltopic, szerintem folytassa ott, akinek még van kedve hozzá, itt pedig maradjunk a bolgár élményeknél :) )

Előzmény: fekete és fehér (45475)
solozo Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45477

Hárman.

Előzmény: fekete és fehér (45475)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45476

Nincsen ezzel semmi gond. Az emberek tobbsege ugyanigy van ezzel. :-)

Előzmény: tokajkincse (45474)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45475

Olyat nem találtál, aki esetleg másképp látja, mint Ti ketten? 

Előzmény: gambl-R (45472)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45474

Engem teljesen felőrölt ez a jegyvásárlás. Volt, hogy a telefonnal aludtam és ha éjjel felriadtam ránéztem az árakra... Lehet nem vagyok normális, de engem úgy megnyugtatott mikor megvettük a jegyeket... Ha kivárunk olcsóbb lett volna, de kb. idegbeteg lennék már. Akik szeptemberben foglaltak a nyárra mindenki nagyon olcsón vette a jegyet. Egy hónap múlva remélem tudom azt mondani, hogy minden forintját megérte! Most Barcelonába és Milánóba nézem a jegyeket, de viszonylag egy áron mozognak a tavasziak. Állítólag november elég holt szezon, akkor nagyon kevés jegyet adnak el, sokszor akcióznak. Állítólag... :D 

Előzmény: gambl-R (45472)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45473

Abszout nem volt eros! Minden szava igaz.

Előzmény: fekete és fehér (45471)
gambl-R Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45472

Rosszul latod! Illetve, nem biztos, hogy jol. :-)

Előzmény: tokajkincse (45470)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45471

Azt hiszem, most egy kicsit erős voltál:

"János, felesleges a többes szám harmadik személy.

A jegyárakat egy algoritmus szabályozza.

Amíg ezt nem érted meg, addig felesleges minden okoskodás a jegyárakról.

Az "akció" miatt az elején feltehetően meglódultak a foglalások, márpedig ha a rendszer azt látja, hogy 100 férőhelyből egy nap alatt eladnak mondjuk20-at, akkor a maradék nyolcvannak őrülten elkezdi tolni az árát felfelé.

A yiled management rendszerről már írtam többször, bővebben.

Ha nem ismered az algoritmus inputjaid, esélyed sincs megjósolni, mikor merre mozognak az árak."

Lehet, hogy Te már voltál 100 x, János pedig még nem, de azért ennyire nem kell degradálnod a topikos társakat!

Itt mindenki azért írja és olvassa ezt az oldalt, mert információt szeretne kérni, vagy adni.

Ez, most részedről nem segítség volt, hanem bírálat, és nem is kicsi! 

Pedig Te, nem csak ilyen tudsz lenni! Van másik oldalad is! Aki folyamatosan olvassa ezt a fórumot, az tudja!

Előzmény: stevie-13 (45469)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45470

Én nem is próbálom megérteni :D Azt látom, ha 8-9 hónapra előre gondolkodik az ember, akkor olcsóbban meg lehet venni...

Előzmény: stevie-13 (45469)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45469

A Ti odajegyeteke 13 900-ről felvitték 19900 a visszaútnál is emeltek vagy 4-5000 Ft-ot.   Most a nem Clubos árat írtam. Ezért ez nem akció, hanem szélhámosság volt, most pedig felvitték az egekbe, hátha beleugrik valaki ijedtébe.

János, felesleges a többes szám harmadik személy.

A jegyárakat egy algoritmus szabályozza.

Amíg ezt nem érted meg, addig felesleges minden okoskodás a jegyárakról.

Az "akció" miatt az elején feltehetően meglódultak a foglalások, márpedig ha a rendszer azt látja, hogy 100 férőhelyből egy nap alatt eladnak mondjuk20-at, akkor a maradék nyolcvannak őrülten elkezdi tolni az árát felfelé.

A yiled management rendszerről már írtam többször, bővebben.

Ha nem ismered az algoritmus inputjaid, esélyed sincs megjósolni, mikor merre mozognak az árak.

A Wizz és a többi olyan cég, akik valamit YM-rendszerben értékesítenek, milliókat költenek (euróban!) az algoritmusuk tuningolására.

Előzmény: János 2 (45467)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45468

Nem nézem az árakat, mert nem idegesítem vele magam! :D Reggel küldte a mobilos applikáció az akciót és azt, hogy 82 vagy 85 az ár ( megjegyzi ugye a dátumot ). Nem tudom előtte mennyi volt, amikor néztem 2-3 alkalommal 25990 volt oda. Biztosan voltak járatok, aminél megérte, de tapasztalatom szerint az összes akció alatt visszamegy a jegyár, így tényleg ki kell fogni a tényleges akciót. Ha azt vesszük, hogy 82-85 a jegy + 9000 a DC tagság + 15 a csomag, akkor annyira nem gáz a 133 sem... :D :D :D 

Előzmény: János 2 (45467)
János 2 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 45467

Herló!

A Ti odajegyeteke 13 900-ről felvitték 19900 a visszaútnál is emeltek vagy 4-5000 Ft-ot.   Most a nem Clubos árat írtam. Ezért ez nem akció, hanem szélhámosság volt, most pedig felvitték az egekbe, hátha beleugrik valaki ijedtébe.

A Ti szempontotokból valóban akció, de aki az előző nap nem vette meg annak a szempontjából gyenge akció, nem 50 %. Annak akció lett volna aki tegnap mégsem vette meg, ma pedig egekben az árak!

üdv: János

Előzmény: tokajkincse (45464)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45466

Ami tegnap a w-nél 19990 (club tagságival egy picit olcsóbb) azt most néztem, akcióban 54990 helyett 28495 Ft. Na ennyit az akcióról.

Előzmény: tokajkincse (45464)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45465

A mi gyerekeink még nem voltak tengernél, évek óta esőben nyaralunk itthon, szóval nagyon remélem, hogy kellemes idő lesz! 

Előzmény: Niti1979 (45463)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45464

Néha az akció nem is annyira akció... Nekünk ma 82 000 lett volna / 4 fő, ami a 133-hoz képest enyhén jobb, de mi szinte 3 hét múlva megyünk, nem vártam volna eddig... 

Előzmény: zsuzsó75 (45460)
Niti1979 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45463

Én is ebben reménykedem. Tavaly is Naposparton voltunk és annyira élvezte a tenger hullámait, sikítozott, kacagott, szóval nagyon csalódott lennék, ha ezt idén a tenger hőmérséklete miatt ki kellene hagynunk. Várom majd a beszámolód, ha hazaértetek. Érezzétek jól magatokat!!!

Előzmény: tokajkincse (45462)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45462

Mi 06.14-21-ig megyünk, azt írták, hogy jó idő szokott lenni már akkor is. 6 és 8 évesek az enyéim, remélem tudunk fürdeni a tengerben! 

Előzmény: Niti1979 (45461)
Niti1979 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45461

Június 23-a körül utaznánk Bulgáriába. Volt már valaki ilyenkor ott?

Élvezhető ilyenkor már a tenger hőfoka egy 4 éves gyereknek? Köszönöm.

zsuzsó75 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45460

Igen, tegnap megvettük a jegyeket. Tegnap sikerült egy olyan pillanatban foglalni a w-nél, hogy olcsóbban jöttünk ki, mint ha  ma az 50 % kedvezménnyel foglaltunk volna. Nagyon örülünk neki, mert így négytagú családunknak 101720 Ft-ba került a jegy oda-vissza( erre jött rá a poggyászdíj).

A buszhoz való segítséget köszönöm!

Előzmény: tokajkincse (45459)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45459

Mi most megyünk először, így én csak azt tudom, hogy nekünk hol kell leszállnunk :D Akik tavaly voltak ők mondták, hogy melyik hotelnél a legérdemesebb.

Buszútvonalakat itt találod:

http://www.sbavto.com/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=71&lang=en

Jegyetek megvan már? Ma akció van a Wizznél!

Előzmény: zsuzsó75 (45458)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45458

Sziasztok!

Autóval és vonattal is voltunk már Bulgáriába, de az idén repülővel megyünk. Azt tervezzük, hogy tömegközlekedéssel ( busszal) jutunk be Nesebárba, de el kellene egy kis segítség a buszjáratot illetően. A buszmegállókról valaki esetleg tud valamit? Szóba jöhet még első éjszakára Ravda is.

Arra gondolok, hogy hol tudok esetleg megállókat és menetrendet találni. Az első estét Nesebárba tervezzük, de a szállást még nem foglaltuk le. Olyan helyet keresnék, ahol nincs túl távol a buszmegálló.

Köszönöm a segítséget!

svarcne Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45457

Kedves fórumozók!

Július 5.-én megyünk a Hotel Perla-ba,Napospartra.Szeretnék néhány információt a hotelről.Aki járt ott kérem irjon pár sort.

Repülővel utazunk igy szerteném azt is megtudni,hogy jutok el a hotelig a lehető legjobb áron.Négy felnőtt leszünk.

Köszönöm

Üdv!

lolike58 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 45456

Ravda Hotel Deja Vu - július 1-től 15-ig két személy részére ellátás nélkül 275 euróért átadó. 

áim Creative Commons License 2014.05.17 0 0 45455

OK, ti tudjátok :) 

Érezzétek jól magatokat, ennyi a lényeg! :)

Előzmény: Sztbeni (45454)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.17 0 0 45454

Igen, utaztam már egész éjjelen át, és sose hiányzott a hálokocsi :). Úgyse nagyon tudok aludni vonaton :)

Előzmény: áim (45452)
maeve28 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45453

Mi 2éve a párommal voltunk Várnába vonattal,nem hálókocsiban utaztunk!Ketten voltunk a kabinban/kevés utas/kényelmesen tudtunk még aludni is.Inkább a sok várakozás volt ami bosszantó volt!

Előzmény: áim (45452)
áim Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45452

Szoktatok hosszabb távon vonatozni? 

Ha igen, akkor nem szóltam semmit, de ha nem, akkor szerintem keservesen fogjátok bánni azt a megspórolt 2000 Ft-ot.

Ha nem akarjátok egy masszív hátfájással kezdeni, akkor vegyetek hálókocsi jegyet!

Burgasz vasútállomása egybe van épülve a buszállomással. Ha disco, éjszakai bárok, hangos helyek vonzanak, akkor a Napospartra induljatok, ha nyüzsgős, de nem annyira pörgős helyet szeretnétek, akkor Szozopol felé. Az egyik irányba 6 leva a jegy, a másikba talán 10, de az utóbbira nem esküszöm meg. 

Előzmény: Sztbeni (45451)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45451

Oda vissza ennyi, most beszéltem a mávosokkal. Plusz fejenként 3€ az ülőhely. Hálókocsi drága, azt kihagyom. 500 forintot is sajnálnék rá.

Burgasz környékén melyik a legjobb hely szerintetek? Három fiatalnak?

Előzmény: tokajkincse (45442)
atina71 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45450

Sziasztok! Mi július 26-án indulunk Bulgáriába autóval.Érdeklödnénk vannak olyanok akik szintén akkor indulnak és lenne kedvük közösen megtenni az utat velünk?  Üdv. Attila.

gyarmati1980 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45449

Szia János

Sopronba vettem 50 % os jegyet mivel russe és bulgas közt volt igy nem nemzetközi jegynek minösül nem volt határátlépés

Előzmény: János 2 (45433)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45448

Üdv Kedves Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki bérelt már autót a Naposparton? Van valakinek bevált kölcsönzője? (minden tapasztalatot szívesen fogadok)

zlaky Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45447

Üdv Mindenkinek !

Burgasnál található egy Szent Anasztázia nevű szigetecske . Kérdésem az lenne , hogy honnan indulnak oda hajók? Válaszokat előre is köszönöm !

"zlaky"

tokajkincse Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45446

Azért írtam neki, hogy érdemes nézelődni. Nálam a nézelődés azt is jelenti, hogy megnézzük a feltételeket is. Már kértem tőlük árajánlatot egyszer, így a mi beállításaink szerint küldik a leveleket. Most pl. családi akcióban a gyerekek ingyenesek és  elengedték a gyerekeknek az összes egyéb költséget, járulékokat. De tekintve, hogy csak a jegy 62000 ft + illetékek, így a 39900 + illetékek szállással együtt nem rossz....

De jövőre ha megyünk, akkor is december környékén fogom foglalni, mert lényegesen olcsóbb... Ami 180 volt akkor, most 350 körül lenne, ha lenne hely, de már pár hete teltházasak júniusra. 

Előzmény: János 2 (45443)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 45445

Kempingben faház jó nektek?

Előzmény: Sztbeni (45439)
János 2 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 45444

Neszebár-Panzió Jannis Paradise - Bulgária / Reggeli Üdülés / 2014. június 14.   - 2014. június 21.   320 170 HUF.

Ennyi lenne nekik a végösszeg, 3 ágyas szobába. Végig kell nézni. Az augusztus ettől nyilván sokkal drágább. Ők nem egészen ilyenre gondoltak.

János

János 2 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 45443

Bocsi, hogy belebeszélek, én is kapom a ROBINSONTOURS hírlevelét. Valamit nagyon elnéztél, nem nézted végig+reptéri illeték 20000 Ft körül+kerozinpótdíj 7000 Ft körül+transzferdíj+stornó biztosítás stb, és amit írtál nem augusztusi ár, hanem vagy az első, vagy az utólsó út. Ez így korrekt. 100 000 alat komplett repülős út nincs, irodánál foglalva a komplex utat. Nézd meg a Ti foglalásotok is kb fél ár ahhoz képest, mintha irodánál foglaltatok volna komplett repülős utat.

Ha nektek javasolhatok valamit /3 fős csapatnak/. Magánház közvetlen náluk foglalva, vagy itt hirdet egy fórumtárs apartmant a Naposparon a BURGAS BEACH-tól nem túl messze. Egy hét 60 000 Ft, keressetek vissza.

Üdv János

Előzmény: tokajkincse (45440)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.15 0 0 45442

De ez csak oda, vissza szintén ennyi... A repjegyek 16990-25990-ig vannak kb. Hálókocsit nem számoltál hozzá viszont, ami azért 24 órát útnál szerintem kellene.

Előzmény: Sztbeni (45441)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.15 0 0 45441

Ezt találtam:

http://www.mav-start.hu/utazas/bolgar_tenger.php

Ha minden igaz, akkor csoportosan ez nagyon megéri.

"City-Star jeggyel maximum 5 fő utazhat együtt. Az első felnőtt a City-Star alapdíját fizeti meg (egyedül utazó gyermekek ennek a felét), míg a minden egyes további felnőtt esetében az alapdíj fele, gyermekek esetében pedig gyermekenként az alapdíj negyede adódik hozzá a menetdíj összegéhez."

Mi hárman szeretnénk menni, akkor 127+64+64=255

Akkor fejenként 85€ lenne, ami 310-es árfolyamon 26350, ami nagyon jól hangzik.

Előzmény: tokajkincse (45440)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.15 0 0 45440

Az út 24 óra körül van, késés sokszor előfordul, akár 6-8 óra is. Amúgy nálunk is vonat volt a terv, de 30 000 körüli áron és nem 90 000-ért... Ha jó a társaság akár buli is lehet, de szerintem nem tekinthető olcsónak. Most első körben 45 000 / fő  árat számoltam gyorsan a vonatra, a  WizzAir repjegy olcsóbb...

Érdemes a Robinson Tours oldalán nézelődni, mert én kaptam a napokban Debrecen - Burgasz repülővel, apartmanban 39 990 / fő ajánlatot is, Bp- Burgasz 49 990 / ajánlatot. A hotelek valamivel drágábbak voltak. 

Előzmény: Sztbeni (45439)
Sztbeni Creative Commons License 2014.05.15 0 0 45439

A Pest-Burgasz vonatról mi a véleményetek? És Burgasz környékén melyik hely az ajánlott 3 fiatalnak? Lényeg, hogy egy fő szállása napi max. 3000-ből kijöjjön augusztus elején (booking.com-os árak alapján, három fős szobában).

János 2 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 45438

Oké túltárgyaltuk.

János

Előzmény: tokajkincse (45437)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.14 0 0 45437

Na jó, de akkor gondolom nem hálókocsiban mész, leszállsz, jegyet veszel, átmész másik kocsiba... Áh, bonyolult ez így, de hát ha lehetséges... Ami olcsó... nem kényelmes és gyors, ami kényelmes és gyors, nem olcsó... Nem így terveztük, szerettem volna a vonatot, de ilyen áron... 

Előzmény: János 2 (45436)
János 2 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45436

Üdv!

Azért van benne valami amit írt. Ülőhelyes román szabadjeggyel 8 euró. Ezt követően Russeba vesz belföldi menetjegyet FIPP igazolványra, teljesen járható útnak látszik és az annyi amit írt, tehát 20 egynéhány Euróért megjárhatja. Ha a vonatnak van belföldi bolgár része teljesen sima ügy, ha nincs akkor sem lehet problémás. 5 Euró mindent megold.

Nem vetném el az ötletet. Persze mi is repülővel megyünk, de van benne ráció.

Teljesen biztos, hogy a pótdíj csak a szabadjegyre vonatkozik és nagyon valószínű, hogy csak kizárólag erre a vonatra.

Üdv: János

Előzmény: tokajkincse (45435)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45435

Kihasználtság? Már azt rebesgetik most is, hogy megszüntetik a vonatot... Ha egy normál családnak a jegy sokkal több, mint repülővel, akkor ugyan ki fog vele utazni? Nekünk mindennel együtt 90 000 körül lett volna, a repülő 133 és vehettünk volna 101-ért is jegyet, csak hamarabb megvettük.... Ennyivel többet ér a kényelem, gyorsaság és nem költünk az úton semmire.

FIP igazolványunk nincs, de nem hiszem, hogy olcsóbb, hiszen ha ez pótdíj, akkor tök mindegy milyen jegyed van, mert rájön az én értelmezésem alapján. 

Előzmény: gy_cs (45432)
János 2 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45434

Bocs a kis "m"-ért véletlen.

Előzmény: János 2 (45433)
János 2 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45433

Heló!

Én azért tisztelettel megkérdezném a bolgár szakaszra hol vettél jegyt 15 Euróért. magyarországon, vagy Russeba, mert ez első ránézésre bolgár belföldi tarifa. A többit majd később.

Üdv: János

Előzmény: gyarmati1980 (45430)
gy_cs Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45432

A honlapon nem teljesen ez van.

"FIP-szabadjeggyel rendelkező utasoknak az ülőhely-, fekvőhely- vagy hálókocsijegyen felül az alábbi felárakat is meg kell fizetni irányonként, életkortól függetlenül:"

Ebben az esetben nem kérsz FIP szabadjegyet csak FIP igazolványt és azzal veszel kedvezményes jegyet.

Így tényleg olcsóbban jöhet ki valamennyivel, az már más kérdés, hogy így megéri-e?

Biztos előfordulnak ekkora késések (mi tavaly nem voltunk), de az eddigi 4 alkalommal ebédre mindig kiértünk, s hazafelé is elértük az utolsó vonatot (igaz egy alkalommal Nyíregyházától kocsi volt hazáig).

Végre eljutott odáig a MÁV, hogy több kocsit küld, van rajta büfé és "légkondis" ülő kocsi is, erre a drága "szomszédok" bekavarnak. Kíváncsi leszek, milyen lesz a kihasználtság.

Előzmény: tokajkincse (45431)
tokajkincse Creative Commons License 2014.05.13 0 0 45431

A honlapon is fent van, hogy FIP mellé meg kell venni a pótdíjat. Mi két nemzetközi pénztárban is kérdeztük és a honlapon is ki van emelve. Gondolom a normál jegybe bele van építve, de kizárt, hogy rosszabbul járjanak. Mivel 24 óra az út és 6-8 órás késésekre lehet számítani én már kicsit sem bánom, hogy megvettük a repjegyeket...

Előzmény: gyarmati1980 (45430)
gyarmati1980 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 45430

Sziasztok 

Egy kis segítség vasutasoknak akik vonattal mennének bulgáriába.

Mivel most bejött a pótdíj román részre 5 euró bulgár részre 15 euró

(mivel én Gyseves vagyok nálunk nem jár bolgár részre a szabadjegy a családtagoknak)

Tavaly 15 euro volt oda vissza fip igazolvánnyal és mivel van jegye az utasnak nem kell megfizetni a potdijjat (utána kérdeztem ) idei jegyárat nem kérdeztem.

Ebböl azt akartam kihozni ne kérjétek ki a bolgár részre a szabadjegyet vegyetek jegyet és akkor per fö 15 eurot sporoltok.

Rermélem tudtam segiteni 

fekete és fehér Creative Commons License 2014.05.12 0 0 45429

Sziasztok!

Folyamatosan olvasom a hozzászólásokat, és próbáltam böngészni belőlük, hogy idén apartmant válasszunk, és naponta főzzek, vagy válasszunk all-inclusive ellátást, és tényleg csak a pihenés legyen előtérben. Úgy gondoltuk, kipróbáljuk a "teljes pihenést", így aztán Sunny Beach - Golden Rainbow-ra esett a választásunk. Kérlek benneteket, aki már volt ott, szíveskedjen pár szóban jellemezni a szállodát, az ellátást, stb. 

Köszönöm.

ranto2 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 45428

Nincs saját tapasztalatom a szállodáról. Ezeken az oldalakon sok vélemény található róla:

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g499086-d498487-Reviews-Meridian_Hotel-Sunny_Beach_Burgas_Province.html

http://www.holidaycheck.com/hi/ccbdaa28-f686-3952-a297-c9a74c6b3ded

http://www.booking.com/hotel/bg/meridian.hu.html

Bár, lehet, már megnézted ezeket.

Előzmény: Vahurka1 (45426)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 45427

minekt = minket

Előzmény: Vahurka1 (45426)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 45426

Sziasztok.

A foglalásunkat az NBS-be lemondta a Neckermann (felébredtek a németek) és áthelyeztek minekt az egy *-al magasabb nívójú Hotel Meridianbe.  Igaz ez távolabb van a parttól, de jobb a szobák felszereltsége és bútorzata. Volt már valaki ott az elmúlt években? Itt a topikban csak 2010-es hozzászólásokat találtam...

Segítségeteket előre is köszönöm! 

zsuzsó75 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 45425

Sziasztok!

Volt esetleg valaki a Mena Palace-ban Naposparton az elmúlt évben?

408 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 45424

Néztem itt már nincs szabad hely!

De itt lenne  Elate Plaza Hotel

Vélemény?Valaki esetleg járt már itt? Köszi

Előzmény: Vahurka1 (45420)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 45423

Szia.

Kis kiegészítés:

Kérni kell és akkor van :-) Tőlem mindig megkérdezik, hogy mit kérek reggelire. Tükörtojást szoktam kérni panagjuristei módon (joghurton, pontosabban kiszelo mljakón sütve) és olivabogyót.

Mo.-on is hasonló a helyzet a kisebb panziókban. Én csak egy kisgyermekes szülő szemével nézem a helyzetet. Természetesen mi is kaptunk melegételt (mi ham&eggs-et kértünk), de a lányomnak nem sok választék volt. Reggeliző pelyhek, müzli, felvágottak, sajt azok voltak és ő csak a reggelző pelyhekből evett. A reggeliző helyiség elég szűkös volt már 2 családnak is...

Amikor  tavaly csütörtök megérkeztünk estefelé, akkor 10 óra körül még ettünk egy finomat (igaz kicsit lassan készült el), én pl. sopszka salátát és mézes-szezámmagos csirkemell filét kértem. A méz néhány falat után már sok volt (szó szerint abban úszott a husi, de legalább nem spóroltak vele).

Azt a parkolót nem őrzi senki. Az autót magát nem lopják el, de cuccot benne hagyni nem szabad.

Nekünk ilyen problémánk nem volt, kombink van és a kalaptartó eltakart mindent. Ami fontos volt, azt úgyis felvittük a szobába.

Azért azt vegyük észre, hogy nem egy ligában játszanak: ez a Montecito kint van a fenében, míg a másik a belváros legeslegközepében.

Ez igaz, de gyermekes szülő szemével látva azt tudni kell, hogy a Montecitonál van játszótér és medence is, míg a the house-ban ezek nem léteznek és nincs hely a gyermekek megmozgatására és rendes kerthelyiség sincs. Szó szerint, ha kijlépsz az épületből 20 lépés után már az utcán vagy (ezen a távolságon belül a le térkövezett előkertben csak asztalok vannak). A the houseban a szobák nem hatalmasak, míg a Montecito-ban akár 2 pótágy is elfér bennük és nem utolsó sorban a berendezés is ebben jobb, modernebb és újabb is.

Én most voltam Boyko bácsinál, mutattam is neki a topikot és a hozzászólásodat :-)

Remélem nem volt rá rossz hatással a hozzászólásom. Mi tavaly pont ilyen helyet kerestünk, de kisebb gyermekkel nem feltétlenül ezt a helyet ajánlanám. 

Előzmény: stevie-13 (45421)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 45422

Mi két éve szálltunk meg Szófia belvárosa szélén, a Hotel Medikben.

Oda most a sarokra felhúztak egy dupla felhőkarcolót - nagyon megváltozott a környék :-)

(Nekünk pár éve a Medik előtti park másik szélén volt az irodánk, az Adriana Budevszka utcában.)

Előzmény: solozo (45419)
stevie-13 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 45421

A reggeli átlagos, viszont nincs nagy választék.

Kérni kell és akkor van :-) Tőlem mindig megkérdezik, hogy mit kérek reggelire. Tükörtojást szoktam kérni panagjuristei módon (joghurton, pontosabban kiszelo mljakón sütve) és olivabogyót.

A parkolás őrzött helyen van (belső udvar).

Azt a parkolót nem őrzi senki. Az autót magát nem lopják el, de cuccot benne hagyni nem szabad. Pont a szállással szemben van egy parkoló, na azt tényleg őrzik. Nem tudom, mennyibe kerül, de szerintem egy éjszaka olyan 10 leva lehet.

Én most voltam Boyko bácsinál, mutattam is neki a topikot és a hozzászólásodat :-)

E helyett inkább a hotel astrát ajánlanám, vagy a hotel montecito-t javaslom.

Azért azt vegyük észre, hogy nem egy ligában játszanak: ez a Montecito kint van a fenében, míg a másik a belváros legeslegközepében. Szófia nem egy turistalátványosság, de egy nagyon kellemes város, egy estét/egy napot feltétlenül megér.

A Montecito effektíve rajta van az elkerülő úton, tehát inkább az "útmenti szállás" kategóriában játszik, de ha már ott vagyunk Szófiában, butaság nem sétálni egyet a városban. (Úgy saccolom, a taxi a Montecito és a belváros között 15 leva.)

Előzmény: Vahurka1 (45420)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 45420

Szia.

A szálloda a the house volt. Nekünk megfelelt, de kisebb gyermekeknek nem biztos, hogy jó. A reggeli átlagos, viszont nincs nagy választék. A parkolás őrzött helyen van (belső udvar). Az elhelyezkedésén felül semmi extrát nem lehet a helyről elmondani.  http://www.booking.com/hotel/bg/the-house.hu.html?aid=376391

E helyett inkább a hotel astrát ajánlanám, vagy a hotel montecito-t javaslom. http://www.booking.com/hotel/bg/gorubliansko-hanche.hu.html?aid=376391az előbbi helyen bőséges nyugat európai szintű reggeli van, míg az utóbbi tavalyelőtthöz képest jelentős javuláson ment keresztül ellátásban és nem utolsó sorban medencéje is van... Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: 408 (45418)
solozo Creative Commons License 2014.05.03 0 0 45419

Mi két éve szálltunk meg Szófia belvárosa szélén, a Hotel Medikben. Olcsó, tiszta, jó helyen van. Szófiára szerintem bőven elég egy délután.

Előzmény: 408 (45398)
408 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 45418

Értem.

Melyik volt ez a szálloda? Megvoltatok elégedve? Mi volt az árban? Őrzött parkoló?

A gyerekek mit bírnak hát nem tudom:))

Tavaly Zadarba voltunk 11h utazás hazafele nem volt egyszerű:(

Zágrábnál 3,5h lépésben 41fok meleg......... itt már én is kiakadtam....

Előzmény: Vahurka1 (45417)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 45417

Szia!

Ha a szerbeknél még nem szeretnél megállni, akkor viszont a határtól Szófia már nincs is messze ~40 km. Mi volt, hogy csak kinéztük, de biztosabb a foglalás pláne gyerekekkel - lehet úgy is foglalni, hogy bármikor visszamondható...

A gyermekek bírják az autózást?

Mi inkább foglaltunk tavaly a belvárosban és eltöltöttünk 1 teljes napot ott (2 éjszakát) és nagyon tetszett! Metrózás, sétálgatás, esti tüntetés nézés, stb.

Másfeledik Szóló Creative Commons License 2014.04.30 0 0 45416

Január elején hideg a víz, meg fogtok fázni.

Előzmény: tokajkincse (45385)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45415

Minden viszonyítás kérdése. Férjem kollégái utánunk egy héttel ( vagy kettővel) 9-en mennek 80 000-ért csomaggal.... 3090 vagy 4090-es jegyekkel... Itt is többeknek sikerült 6090-ért venni. De hát nekünk így alakult. Most már extra jó nyaralásnak kell lennie ennyiért... Persze ha reálisan gondolkodom, akkor olcsó, hiszen nekünk a Balatont megjárni kocsival 40 000. Csak az eredeti terv 30 volt vonattal és nem esik jól az a plusz 100-as...

Előzmény: stevie-13 (45413)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45414

30-án és 1-én 20% kedvezmény a mobil alkalmazáson.... Csak hogy boldog legyek! :D 

stevie-13 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45413

Nem volt olcsó, szerettem volna jobban kijönni, de így oda-vissza 4 kis ingyenes kézi + 1 poggyász 133 000 ft / 4 fő.

Ez valójában igen olcsónak számít. Most jöttem vissza Szófiából Belgrádba, a jegyem 170 euróba (kb 53 ezer forintba) került - egy főre.

Előzmény: tokajkincse (45408)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45412

Ha tetszik Bulgária, akkor valószínű, hogy már szeptemberben vagy októberben le fogjuk foglalni jövőre, mert akkor lényegesen olcsóbb. De lehet, hogy Spanyolország lesz... Még nem tudom... 

Ó, én nem nézem, mert szétvetne az ideg, ha lenne lényegesen olcsóbb jegy... 

Előzmény: János 2 (45411)
János 2 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45411
Megvetted ne morfondirozz rajta tovabb. En azert csak nezegetem hatha lehet valamit tanuli vagy okulni.
Janos
Előzmény: tokajkincse (45410)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45410

Mi az első géppel megyünk, így 6-7 hét múlva, már nem nagyon volt időnk várni. Tegnap elég sok jegy, volt 13 990 és 16 990 oda. A miénk 19 990 és volt pár agyament 74 990-es ár... Nem tudom most mennyi, de 25990 és 31990 volt sokáig... :D Remélem most is valamelyik... 

gambl-R Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45409

A 133/4 fő nem (annyira) rossz ár. Én még mindig sokallom a wizzair árait, úgyhogy még várakozó állásponton vagyok egyelőre.

Előzmény: tokajkincse (45408)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45408

Nem fogom, mert csak idegesíteném magam, mint a múltkor... Két napig ennyi volt az ára, nagyon átrágtuk, aludtunk rá és mérlegeltünk mindent. Fórumokat átolvastam, már mániákusan néztem az árakat.... Végül úgy döntöttünk, hogy megvesszük. Lehet lesz olcsóbb is, de nekünk holnap volt az utolsó határidő, hogy döntsünk, mert a vonatot is intézni kellett volna holnap. Nem volt olcsó, szerettem volna jobban kijönni, de így oda-vissza 4 kis ingyenes kézi + 1 poggyász 133 000 ft / 4 fő. Lehetne olcsóbb, de a vonat is 90-95, annyival meg többet ér, hogy nem 30 órát utazunk, hanem csak 10-et.... Reggel nekünk 5-kor indulnunk kell Pestre, de lehet még este felutazunk és barátoknál megalszunk. Majd ott kevesebb programot tervezünk be. bár eddig is csak Neszebár volt a célpont, az meg nem egy nagy költségvetésű kirándulás.... 

Előzmény: gambl-R (45407)
gambl-R Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45407

Úgysem fogod kibírni! :)

Előzmény: tokajkincse (45406)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.29 0 0 45406

Végül csak megvettük a jegyeket oda is... Most már tilos nézegetnem a repülőjegy árakat :D 

lingmad Creative Commons License 2014.04.28 0 0 45405

Szia margo,

igen, megvan még.

Előzmény: margo1948 (45403)
Béci 72 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 45404

Szia!

Nekünk van egy saját, 4-5 fő részére,és az apartmanházban vannak még kiadó apartmanok.Ha érdekel,írj emailt!

Üdv.:

Előzmény: mede1 (45392)
margo1948 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 45403

Szia !

Megvan még a repülőjegy ?

Előzmény: lingmad (45396)
mede1 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 45402

Sajnos itt is csak aparthotelek vannak. Különálló apartmanok nincsenek. Azért köszönöm.

Előzmény: geodo1 (45393)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.25 0 0 45401

Hát én 6 és 8 évesekkel sem keresgélnék... De ez én vagyok... :D Párod mit szól az ötletedhez? 

Előzmény: 408 (45400)
408 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 45400

A legkisebbik 3 éves :) úgyhogy kaland kilőve....

tokajkincse Creative Commons License 2014.04.25 0 0 45399

Szerintem akkor bookingon nézz ki 10-15 szállást 2-300 km-es távolságokkal és ahol elfáradtok már célirányosan tudod keresni a helyet. Ha szerencséd lesz, akkor lesz hely. De nagyobb városokban csak akad. Mondjuk én jobban szeretek előre tervezni és számolni a költségekkel, lehetőségeket előre felmérni. De nem vagyunk egyformák. Bár a gyerekek életkora is döntő, ha 10 év felett vannak, akkor még kalandos is lehet nekik a szállás vadászat :D

408 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 45398

Biztosra akarok menni:) de ha gyerekek előbb elunják magukat akkor lehet hogy Szófiáig sem jutunk....

Ezért gondoltam hogy nem foglalok előre.

A Szerbeknél nem szeretnénk, de amint beérünk BG-ba ott esetleg van lehetőség?

Vagy ha minden jól megy (én Így szeretném)  akkor Szófiába.

Tapasztalat ? Hétköznap megyünk!Mi a tapasztalat vannak szabad szálláshelyek? 

Köszi

Előzmény: Vahurka1 (45397)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 45397

Szia.

Mi eddig mindig autóval mentünk az elmúlt 3 évben és idén is így teszünk. Tavaly 2 éjszakára szálltunk meg Szófia belvárosában (the house-ban), de átutazóban a város szélén lévő nagyobb hotelek, apartmann házak is megfelelőek (őrzött parkoló, stb.).

Ha biztosra akarsz menni, akkor a bookingon szétnézel és ott foglalsz szobát.

Előzmény: 408 (45394)
lingmad Creative Commons License 2014.04.23 0 0 45396

Sziasztok,

nem tudunk menni, így eladó Bulgária/Burgasz-Budapest desztinációra 2 WizzAir jegy:

2 db jegye + 1 db feladandó poggyász oda 2014.08.05-én,és 1 db jegy + 1 db poggyász vissza 2014.08.14-én. Az odaút 1 db jegy ára 6090 Ft volt, a poggyász 4350 Ft, visszaút: 1 db 15305 Ft, poggyász 4484 Ft (ezt levában foglaltam, azért nem kerekek az összegek). Még un. névváltoztatási díjat is fizetni kell a jegyek átírásához, ami 13500 Ft/fő/irány lesz 

Akit érdekel a +36209310001 es számon vagy a vera.tarjan e-mail címen ér el.

tokajkincse Creative Commons License 2014.04.23 0 0 45395

Bár én még sosem jártam arra, de gyerekekkel nem hiszem, hogy szívesen keresgélnék. Nézz szét a neten, szerintem jobban lehet válogatni.

Előzmény: 408 (45394)
408 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 45394

Nyáron mi is Bulgária mellet döntöttünk. Paradise Beach  Sveti Vlas

Mivel gyerekekkel utazunk úgy gondoltuk hogy egy éjszakára megállunk Sofiában.

Mi a tapasztalat? előre le kell foglalni vagy találunk szállást?

Köszi

geodo1 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 45393
Előzmény: mede1 (45391)
mede1 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 45392

Ha valaki tud naposparti apartmant 15 fő részére, érdekelne.

Előzmény: mede1 (45391)
mede1 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 45391

Szia !

Bár nem friss a hozzászólás, de érdeklődnék, hogy sikerült-e akkor apartmant találnotok. Mi is most készülünk Bulgáriába 15 fővel 4 család. Ugyanúgy a Napospart közelében keresünk szállást. Lehetőleg különálló apartmant (nem aparthotel), ahol esténként van lehetőség összejönnünk. Ellátás nem szükséges. Vonattal utazunk. Augusztusban. Az árak is érdekelnének. 

Üdv

Előzmény: robotgép (39359)
symbolic Creative Commons License 2014.04.22 0 0 45390

Sziasztok! Augusztusra tervezünk nyaralást az Elenit Holiday Village-re. Vkinek van információja róla?

tokajkincse Creative Commons License 2014.04.20 0 0 45389

Mi is abban reménykedünk, hogy lentebb megy :D Most elég sok egész nyárra, talán egy jó összeg van július 10 környékén... 

Előzmény: gambl-R (45388)
gambl-R Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45388

Most van 5.272-ért is. Igaz, nem a legideálisabb időpontokban.

Mindenesetre már sokat javult a helyzet. Az általam nézegetett időpontra néhány hét alatt közel a negyedére esett az ár. De én még mindig drágállom! :) Megy az még ennél is lejjebb majd!

Előzmény: áim (45379)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45387

Köszönöm a tippet, megnézem! 

Milánóval várunk, hiszen csak kellene egyet repülnünk mielőtt az összes olcsó jegyet megvesszük! :) Meg még messze is van az a március... Nekünk Barcelona nagy szerelem, inkább szánok rá többet és oda megyünk. :D

Előzmény: áim (45386)
áim Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45386

Látom gyorsan ráéreztél a dolog ízére :)

Nézz majd át a "Low-cost airlines-Olcsó légitársaság" és a "low cost airlines off topic" topic-okba is!

A márciusi milánói jeggyel a a baj, hogy egyelőre nincs hozzá olcsó visszaút. Csak minden másnap van esti járat visszafelé. Lehet, hogy érdemes kombinálni, és Ryanair-rel visszajönni Bergamoból.

Előzmény: tokajkincse (45385)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45385

Mi karácsonykor gondoltuk ki, hogy egyáltalán Bulgáriába megyünk, január 2-án foglaltuk le a hotelt és két-három hete nézem csak a jegyeket. Ha tetszik, akkor nyilván jövőre is megyünk, de akkor hamarabb foglalunk. Ma én egész nap egy milánói városnézésen gondolkodom, mert 2800 ft / fő a jegy márciusra... Szóval megéri előre tervezni...

Előzmény: áim (45383)
János 2 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45384

Én 2013-ban 05.27-én 14090 Ft-ért vettem a június 15-i gépre. Valószínűleg volt olcsóbb is. Most azonban nincs várnai járat, aminek a következményeit nem ismerjük.

János

Előzmény: tokajkincse (45377)
áim Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45383

Még januárnál is hamarabb kell gondolkodni! Az idei jegyárakat 2013 szeptember 5-én töltötték fel, mi akkor tudtunk 12180 Ft-ért foglalni retúr jegyeket.

Előzmény: tokajkincse (45380)
áim Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45382

Vagy a meghirdetés napján megvenni az egész famíliának (ez nálunk 7 fő), és utána keresni szállást hozzá :)

A tavalyi évre is így foglaltunk, és az idei nyárra is, nekünk bevált ez a metódus-

Előzmény: stevie-13 (45381)
stevie-13 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45381

Ha már január elejétől nézzük, akkor meg is lenne olcsón.

Ez nem biztos! Az ilyen "nyaralós járatok" inkább magas árról indulnak.

A yield management egy része tiszta pszichológia. Aki fél évvel az utazás előtt nézegeti a repülőjegyek árát konkrét napokra, az fél attól, hogy lemarad a gépről, és akkor bukja a befizetett nyaralást :-)

Az a trükk megvan, hogy nem a kívánt napot kell beírni a keresőbe, hanem egy 2-3 nappal korábbi/későbbit? ;-) A Malévval annak idején pompásan működött ;-)

Előzmény: tokajkincse (45380)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45380

Sajnos annyira biztosak voltunk a vonatban, hogy nem is néztük... Ha már január elejétől nézzük, akkor meg is lenne olcsón. Most vissza is ennyi volt pár napja. Nekem már a 16990 is öröm lenne :D 

Előzmény: áim (45379)
áim Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45379

a legolcsóbb 6090 Ft volt a tavalyi szezonra is és sz ideire is, de ez a legeslegalja, nem merném ígérni, hogy lesz még ennyi

Előzmény: tokajkincse (45377)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45378

Mármint a hálókocsi ára van 10 körül, ha jól tudom. 

tokajkincse Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45377

Akkor el is felejtettük a vonatot arra :D Tavaly mennyi volt a legolcsóbb repjegy Bp.-Burgasz viszonylatban? Aki nézegette folyamatosan nem emlékszik rá? Nekünk a 16990 már tökéletes lenne... Még reménykedem. A vonat már anyagilag vasutasoknak sem éri meg, teljes áron meg végképp... Már gondoltam rá, hogy nem is kell annyira hálókocsi, mert kevesen lesznek rajta és a sima ülőben is el lehet dőlni... Bár az valami 10 000 ft körüli áron van...

Előzmény: János 2 (45376)
János 2 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45376

Heló!

2013-ban mentem az első géppel. meglehetősen teli volt.

A vonatról nem hallottam semmit, annyi bizonyos, hogy most már sem vasutasnak, sem privát utasnak nem éri meg a vonat.

Vonattal a belgrádi útirányt nem javaslom. Csak nagyjából írom. Bp indul 7.30- Videle kb 22.00, itt várni kell vagy két órát. Bukarestben is át lehet szállni, ha nem késik a vonat, de van kockázat, Ruse 3 óra valamennyi kb 1 óra múlva indul a vonat Burgasba délelőtt 10 körül ott van. Az első két vonat IC, illetve helyjegy köteles. Nézd meg a db.de honlapján.

Mi már megtettük ezt bukaresti átszállással, amikor nem kaptunk hálókocsijegyet.

A belgrádi átszállás azért nem jó, mert hosszú az út és ha véletlenül nem éritek el a vonatot 1 napot várni kell.

Monthatnád Bukarestbe is le lehet késni. Igen, de legfeljebb ott a TAXI Ruseig, kb 50 Euró és ugyanazzal a vonattal el lehet menni Burgasba.

János

Előzmény: tokajkincse (45372)
stevie-13 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45375

Mi gondolkodtunk rajta, hogy Belgrád felé kellene menni vonattal.

Azt felejtsd el :-(

Az út eleve valami botrányosan hosszú, a legjobb esetben is 7 óra 45 perc (380 km-ről beszélünk!), ráadásul több órás késéseket is össze bír szedni a vonat, nekem egyszer sikerült este 8 helyett éjfél után megérkeznem.... azóta le is szoktam a vonatozásról.

Előzmény: tokajkincse (45374)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45374

Mi gondolkodtunk rajta, hogy Belgrád felé kellene menni vonattal. Mivel nekünk vissza megvan a jegy, így csak a vonat vagy repcsi jöhet szóba oda is. Nagyon kíváncsi vagyok Bulgáriára, most a Napospart, de ha tetszik, akkor jövőre Sozopol  vagy Neszebár lesz a célpont. Csak hamarabb fogjuk a jegyeket vadászni. :D 

Előzmény: stevie-13 (45373)
stevie-13 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45373

Csak érdekességképpen írom le: most vettem egy Belgrád - Szófia repülőjegyet, kb 50 ezer forint volt.

A régi "jugoszláv" JAT légitársaságot tavaly megvette az Etihad, átkeresztelte Air Serbiának, és nagyjából szegény megboldogult Malév szerepét akarják átvenni, Belgrádot pedig regionális hub-bá fejleszteni (ami valaha Ferihegy volt), ezért most már minden balkáni célpontra repülnek, így Szófiába is.

A legtöbb embernek teljesen életszerűtlen leautózni Belgrádig, azaz csaknem félútig, és onnan repülni, de nekem speciel most útbaesik.

Nagyon várom már a szófiai utat, másfél éve egyáltalán nem voltam az országban, ami 1996 óta messze a leghosszabb kihagyás nekem.

Előzmény: tokajkincse (45372)
tokajkincse Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45372

Kedvezményesen is 85000, az nagyon sok. Amikor 19 900 volt sem vettem meg, pedig akkor a klubtagságival lett volna még -3000 ft. Nekünk a 2+2 31990 / db most, nem megyek sokra sajnos ezzel a 20%-al... :( Sosem tudja az ember mikor veszi meg jókor. Ha várok 12 órát, akkor oda-vissza 101 000 lett volna négyünknek... Most így csak vissza 57700.... Ez van :( Nézem folyamatosan és várom a csodát! Jó lenne kicsit belelátni mennyire van a gép tele és hogy mi várható. De a vissza út nagyon olcsó volt, az volt a mézesmadzag, lehet sokan megvették oda is, mert lássuk be nem sokan mennek vonattal/ busszal és jönnek repcsivel. :D Ha lesz vonat, mert már megy a pletyka, hogy lehet nem. Nem hallottál valamit? 

János 2 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45371

Csak nézem!

Ma van 20% kedvezmény a klubtagoknak. Nem tudnám mit tegyek. Talán még várni, ki tudja. Talán még lehet egy-két ezer Ft-al olcsóbb, de az is lehet, hogy nem.

Heló: János

Előzmény: tokajkincse (45370)