Keresés

Részletes keresés

Ace Combine Creative Commons License 2012.07.31 0 0 28033
Nem provokációnak szánom, tényleg érdekel. Minek megy valaki ekkora szálloda komplexumokba, és mire jó az all inclusive? Pláne egy olyan országban, ahol egyszerűen nehéz rosszat enni, az alapanyagok legendásan jó minősége miatt.
juthy Creative Commons License 2012.07.31 0 0 28032

Hotel Arzenál Neszebar

Volt alkalmam idén nyáron 1 hetet eltölteni, de senkinek nem ajánlom. Az előttem szóló 6684 es hozzászóláshoz bemásolom a saját panaszaimat, amit az utazási irodának írtam.

2. Mire megérkeztünk az Önök honlapján 3*-nak hirdetett szálloda 2*-ra csökkent és köszönő viszonyban sem volt a feltett szoba képekkel.

3. A szoba nem vagy alig volt kitakarítva, az ágynemű szürke színű és lukas volt, valamint a törülközők is.( Igaz miután reklamáltunk, másnap lecserélték, ugyanolyan másik szürke, lukasra)

4.A fürdőben nem volt sem a tükör sem a többi dolog kitakarítva, és ez a hét folyamán sem változott, holott panaszoltuk.

5.Megérkezésünkkor a gyerekek szobájában (533) a víz zuhanyzás után befolyt a szobába, ezt panaszoltuk, de a válasz az volt, hogy rossz a lejtés.

6.A gyermekek szobájában a 2. nap után sem tudták a klímát többszöri kérésünk ellenére sem megjavítani, megnézték és azt mondták jó lesz,. Közben csak a szobai meleg levegőt forgatta.Idegenvezetői segítséggel kaptunk másik szobát  ( 316)

7. Tengerre néző kilátás a gyerekek szobájából(316) egyáltalán nem, a miénkből (532) részben volt élvezhető, mivel az előttünk álló épületek és fák eltakarták.

8. A gyerekeknek adott másik szobában a kilincs a kezünkben maradt, a férjem szerelte meg a zuhannyal együtt, aminek orrán- száján jött a víz, valamint vastag pókháló is volt a zuhany részben.Ezt sajnos nem fényképeztem le.

9. Pénteki nap reggelére sikerült elfognom a csótányok egyikét, melyet leadtam a recepción, és azt mondták ezt otthonról hoztam (fénykép mellékelve amint a falon mászik)

10. Mindkét szobában a falak a sarkokban omlottak, a zuhany ajtók belülről évezredes koszokkal szennyezettek voltak.

11. A szobai hűtő és tükör sem volt kitakarítva megérkezésünkkor.

12. Az ágy alját l és a lepedőket fénykép mellékletben csatolom Önöknek Nagyon elgondolkoztató!

13. A szúnyoghálón mindkét szobában hatalmas luk volt, ahol a repülő rovarok kedvükre közlekedtek (fénykép csatolva)

14. A reggeli nem volt "túl" változatos, és gusztusos, szinte minden nap a legolcsóbb minőségű felvágott és sajt volt. De mivel mi  (szerencsére) több utas társammal ellentétben nem kértünk félpanziót, így erről többet nem kívánok megjegyezni. Talán csak annyit, hogy két utastársam vérhas fertőzéssel kórházba került. Mi ezt megúsztuk.

15. Sok esetben csak hideg vízben tudtunk tusolni, mivel nem volt más.

16. A medencét a hét bégére teljesen "lelakták" az orosz gyermektábor lakói, akik egyébként nagyon hangosak, tolakodóak voltak. Íg éjszakai pihenés éjjel 2-től volt csak lehetséges.

Egy szóval nem ajánlom annak aki oda menne.

Egyébként egyetlen pozítivum az volt, hogy a tenger tényleg 30 m-re volt a szállótól.

gy_cs Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28029

Szia!

Ezt láttátok már, szerintem jó:

http://www.europe.org/hu/loc.html?id=301&Varna&geo=1

gycs

Előzmény: petrus1988 (28024)
tolnaimarti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28028

Petrus azt elfelejtettem amikor mi voltunk a Delfinárium hétfőn nem tartott nyitva a többi napon 3 előadás volt 11.30,14,16.30 kb 45'-ig tartott és ez is a tengeri parkban van ha elfáradtok van kisvonat és külön üvegen keresztül is lehetett nézni a delfineket.

tolnaimarti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28027

http://varna.lap.hu/varna_terkepe/25602994

tegyél pöttyöket a látnivalókhoz.Szüz Mária katedrális maria lujza bulevard-vladislav sarka,ikon muzeum Graf Ignetiev-San Stefano sarka,Római fürdő Dondukov utca,Bogorodica templom Odesos-San Stefano sarka Régészeti muzeum Ruse-Selnovo utca sarka Tengerészeti muzeum Primorszki utcárol a tenger felé az akvárium is itt van közben vannak még apróbb látnivalók a sarkokat úgy értsd hogy onnan kb 10 m nem fogod eltéveszteni nagy épületek kényelmes túra szandál javasolt a muzeumokba,áruházakba van wc ott intézni mert az utcai felejtős és ritkán van.A maria katedrálitól kb 500 m van Billa áruház ha érdekel

knorti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28026

Megnéztem és nincs a GPS-emben Bulgária térkép. Szerbia még van. OK, hogy Stevie leírását követjük, de azért megnyugtatna kicsit a GPS. IGO-s a készülék, valakinek nincs ötlete, honnan tudnék letölteni Bulgária térképet?

sulep Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28025

Tervbe az van hogy megnézzük Burgast, Nessebart, Várnát, Naposparton körbenézegetünk, lehet hogy Aquapark is lesz, szárnyashajóval akarunk menni majd, meg a parton banánozás meg majd az ár függvényében lehet ilyen ejtőernyős dolog a többi meg majd jön.

Előzmény: petrus1988 (28023)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28024

Nagyon szépen köszönöm! Ez már így nagyon nagyon jó! Mi is úgy szeretnénk kirándulni ahogy ti! semmiképp nem szervezetten. Jajj alig várom! Hol találtad a térképet amit kinyomtattál? Be tudnád másolni nekem a linket? Köszönöm!

Előzmény: tolnaimarti (28013)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28023

Szia sulep!

Már nagyon :) ! Én már ma elkezdtem pakolgatni :) Egyre izgatottabb vagyok! Most még kutatgatok a kirándulások után! Mit érdemes megnézni, hová érdemes elmenni! Állítólag a szállás nagyon jó lesz, legalábbis azt írták itt, úgyhogy meg is nyugodtam! Nektek vannak már terveitek?

Előzmény: sulep (28014)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28022

Szia idegen!

Sajnos már nem. 

Előzmény: utazo idegen (28018)
Ace Combine Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28021
Felesleges időpocsékolás a búvárkodás. Nem véletlenül nem szerveznek túrákat a fekete tengeren. Mondjuk az Adrián sem nagyon van értelme szerintem. Ha komolyan foglalkoztat a dolog akkor minimum a vörös tengerrel kéne kezdeni, ami már néhány dologban versenyképes az indiai óceán legendás merülőhelyeivel.
Előzmény: Laci8211 (28005)
jéézus Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28020

mi szombaton értünk haza napospartrol( CAMELOT RESIDENCE).igérem holnap bövebben beszámolok nektek.

jéézus Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28019

saját tapasztalatom,inkább bulgálba tankolj.nekem az jobb volt

Előzmény: sulep (28015)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28018

Szia Jeff!! Kint vagy még Szozopolban?

srmr Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28017

Még annyit,hogy mi pont azon a héten szombaton jöttünk haza amikor a robbantás volt .A feleségemnek és nekem is besípolt az ellenörző kapu.Na úgy még New Yorkban sem motoztak meg minket mint akkor.Mind a két kézi poggyászunkat teljesen kipakolták,utána félrelökték, a szemüvegem és a ruhák fele a földön landolt.Értem én ,hogy ellenőrizni kell,de lehet ezt normális módon is. Na ennyi.Üdv

srmr Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28016

SiposG74  ha jól láttam még nem kaptál választ a debreceni repülőtérről szóló kérdésedre.Van ingyenes és fizetős parkoló is (napi 1000 pénz).Mi az ingyenesbe hagytuk az autót.Be van kamerázva az egész ,nem volt semmi gond. A repülőtéren talán valamivel gyorsabb az átjutás mint a Liszt Ferencen,kicsit családiasabb az egész.Na persze utas se nagyon van.A check in után van dohányzó szoba,amibe nem működött az elszívás,ezért egy idő után már csak be kell menni rá se kell gyújtani.A mi gépünk Burgaszba sajnos majd 3 órát késett,így gondolhatod mi volt ott.A reptéri személyzet nagyon rendes volt hoztak ingyen szendvicset és üdítőtt.  Mindenkinek Jó nyaralást kívánok .Ha valaki a Robinson Tourssal megy a Hotel Aquamarinba nagyon szívesen elmondom a tapasztalataimat.Először irtam ebbe a topicba mert mi egy másik ország tengerpartjára járunk,most 26 év után mentünk vissza a Napospartra.Mindenkinek szeretném megköszönni a leírásokat, tapasztalatokat amit megosztanak itt. Nagyon sokat segítettek a nyaralás megszervezésébe. Üdvözlettel Imre

sulep Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28015

Szerbia és Bulgária tekintetében benzinből tankolásnál mire érdemes odafigyelni? pl más elnevezés ólmozott ólmozatlan típus stb... 

sulep Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28014

Szia Petrus!

Készülgettek már ti is az indulásra? :) 

Előzmény: petrus1988 (28009)
tolnaimarti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28013

Hát a Napospartot bebarangoltuk de érdemlegeset nem tudok ajánlani szálloda város,de Nessebart érdemes vagy hat templom és kolostor maradvány is a müködő templom csillárját szivesen venném csupa aranylemez tömeg van és már elbazárosodott utcák/valamiből ott is élni kell/de mi nem csoporttal mentünk egyedül és igy kellemes volt.Szozopolba is érdemes elmenni a Ropotamo folyóra hajókázni.A másik tengeri hajókázás én szerintem felejtős ahol evést-ivást és tengeri fürdőzést ajánlanak de izlés dolga.A többi tapasztalatom észak felé van.Várnába a Szüz Mária katedrális,az Arheologiai/régészeti/múzeum ami szép ez is nagyon szép az ikon múzeum ha érdekel és a római fürdő majdnem egymás mellett van egy utca közte Haditengerészeti emlékpark Ulászló kripta Hunyadi meg sok minden lárnivaló itt is Akvárium a delfinárium izlés dolga 1-1 1/2 órát ugrál az idomitott delfinke esetleg gyerekkel de én még azt is inkább az aqvaparkba vinném azt jobban élvezné.ezeket a helyeket mi nem csoportosan hanem sétálva közben vendéglözve térképpel amit itthon kinyomtattam jártuk be és élveztük.Várnától a szófia felé vezető uton kb 22 km még ajánlom Sumen városát egy gyönyörű török Dzsámival vagy északra az Aladzsa szikla kolostort de ez sok is lesz majd kiválasztod amit akarsz de javaslom itthon kinyomtatni amit és ahova menni akarsz és remekül boldogulsz nekünk ez jött be a valóság ugyse ott van amit a turistáknak mutogatnak.

Előzmény: petrus1988 (28010)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28012

Kinti utazási irodák szerveznek búvárkodást.

Előzmény: Törölt nick (28011)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28010

Még egy kérdésem lenne hozzád Kedves tolnaimarti! Miket néztetek meg, mien szórakozási lehetőségeket használtatok ki konkrétan? Gonolok itt kolostorokra, búvárkodás, delfinárium........ Igazából minden érdekelne! Meg egy néhány szóban az is hogy mit volt érdemes megnézni! :) Nagyon köszönöm előre is a segítségedet!

Előzmény: tolnaimarti (28004)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28009

,,Sziasztok!

Búvárkodással kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata Nessebár, Napospart környékén?

Vannak-e szervezett utak? Érdemes-e befizetni?"

Erre én is kíváncsi lennék! :)

Előzmény: Laci8211 (28005)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28008

Igen az ,, és " lemeradt, de iagzság szerint én úgy gonoldtam hogy 2 napot szánnék kirándulásra ami azt jelenti hogy még akár Várna környékére is lesz időm elmenni. Emiatt szívesen veszek minden kirándulási lehetőséget akár a naposparton és környékén, akár Várna és Környékén!

Előzmény: Jeff. (27996)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28007

Köszönöm Szépen! Asszem lesz mit kipróbálni!

Előzmény: PUCSP1 (28002)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28006

Nagyon köszönöm! Így mostmár még boldogabban indulok útnak, hogy tudom hogy a szállás megfelelő. És köszi a kirándulásos infókat is! Ennek is külön örülök!

További kellemes nyarat kívánok neked!

Előzmény: tolnaimarti (28004)
Laci8211 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28005

Sziasztok!

Búvárkodással kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata Nessebár, Napospart környékén?

Vannak-e szervezett utak? Érdemes-e befizetni?

Előre is köszönöm

tolnaimarti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28004

Helló Petrus!

Az Afrodita nekünk nagyon tetszett stúdióba voltunk nagy teraszunk is volt kerti bútorokkal szárító,napozóágy.A konyha jól felszerelt mikró az nincs az a stúdióba nem szokott lenni konyharuát,mosogatószert,szivacsot vinni kell v.vesztek ott az áruházba,kést valami éles bicskát mert az nemtúl éles.Mindennap takarítanak a medencét is.A kaja svédasztalos nekünk izlett de mi csak reggelizni jártunk általában ott ettünk ahol éppen kirándultunk és kétszer főztem a piacon vásárolt bolgár kajákat kiváncsiságból finom volt,vannak vendéglők is a környéken nekünk ami két utcával arrébb volt jobban tetszett mint ami a parton volt.Van disco is de minket az nem érdekelt busz megy az utca végétől 1 lev. volt Nessebárba.Van buszpu.onnan Várnába is eljutsz kb 2 óra volt az ut olcsóbb mint fakultatív de így szerintem nem éri meg ebből a párnapból erre pocsékolni az időt.Mi inkább északra Albenába és környékére járunk és onnan még taxival is olcsó bemenni Várnába mert azért van ott sok látnivaló akkor érdemes rászánni egy napot.Jó nyaralást.

Előzmény: petrus1988 (27981)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28003

Gondolom ott is vannak vizisportok:jetski,az az ejtőernyős vagy mi,ufo,banánozás

Előzmény: PUCSP1 (28002)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 28002

szia!én nem naposparton voltam de tudom hogy a Neck. onnan is átvisz Neszebárba de azt kisvonattal sztem egyszerűbb napospartról.

Várnában van delfinárium,meg vásárolni lehet.

Aranyhomokon ajánlom az Aquapolis aquaparkot de állítólag naposparton is van egy.

Asszem búvárkodni is lehet erről nem tudok részleteket.

El lehet menni hajókázni is egy kicsit.

Előzmény: petrus1988 (27993)
ditranol Creative Commons License 2012.07.29 0 0 28001

Én a bolgár ásványvizeken is meglepődtem, h mennyire szegények ionokban...talán nem is ásványvízek, hanem inkább hegyi forrásvízek voltak azok.
Ásványvízzel egyáltalán nem találkoztam.

Jeff. Creative Commons License 2012.07.29 0 0 28000

Persze így utólag leesett, hogy esetleg egy "és" hiányzik a Várna elől....  :)

matiiiz Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27999

Kedves Petrus!

Sajnos nem tudok segíteni, mert mi csak csavarogtunk a környéken.

gy_cs Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27997

Szia!

Petra megelőzött, de azért válaszolok én is, bár Ő bennfentesebb.

Magával a komplexummal nincs semmi gond, a kaján kívül megfelelő a színvonala. Ahogy Petra is írta éhen nem lehet maradni, de egysíkú, kevés választékkal. Fagyi 11-17-ig volt, ízre itt se egy nagy szám, piros? és fehér színűt adnak, viszont volt jégkrém is két féle, nestlé ceruza és tölcséres. Az a la-carte-t többen is dícsérték, mi csak a BBQ-t próbáltuk ebédkor, nem volt rossz. Összességében jól éreztük magunkat, de mégegyszer nem választanánk ezt a komplexumot.

Ami az idősek miatt kényelmetlen lehet, hogy a Várnából, a Lebedből és a Dolphinból csak lépcsőn lehet lejutni a partra.

Küldtem néhány képet az itt megadott mail-re.

gycs

Előzmény: thigae (27961)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27996

"...naposparton illetve a közelében, Várnában..."

Félreértésre adhat okot  a kérdésedben megnevezett helyek, kifejezések használata ebben a megfogalmazásban.

Bizonyára csak a helyszínek véletlen megcseréléséről van szó. Ugyanis Napospart (Sunny Beach) kb. 110 km-re van Várnától. Tehát nem igazán  mondhatjuk azt, hogy egymás közelében lennének. Várnához közel inkább az  Aranyhomok (Golden Sands) található.

Ha valaki nem "figyel" akkor lehet, hogy pont a Napospartról fog infóval ellátni, mert azt kérdezted. Ha pontosítod az érdeklődésedet, akkor már számodra is használható információkat kaphatsz.

thigae Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27995

Szia  Petra.  Köszönöm a választ amit írtál, az a helyzet azért éedekelnek ezek a dolgok  mert a szülők  70 felett vannak és nekik egy kis szauna na meg  fedett  gyógyvíz  is  jó  volna ha lenne. Persze a partra  is le tudjunk velük menni  ne legyen messze gyalog. A csapat másik fele az  meg gyerek,  nekik is  kell szorakozási lehetőség. A legutobbi  helyen a Zefirben semmi  billiárd, asztalitenisz, stb semmi nem volt. A fagylalt is két hétig mindennap  csak vanilia volt.  ( biztos ez volt akciós )  A part 50 méterre van írva  ami  ténylegesen  400 - méterre volt.  Na meg minden plussz az al inclusive ellenére ,fakabátos időkorlátozottság mellet  volt.   Nem azt mondom, hogy rossz volt,  - inkább nem igazán volt jó. Ezért nézem ezeket a szállodákat.  Mégenyszer  köszi      még  fogok  kérdezősködni ha  nem  gond     szia        Sasson

Előzmény: Marko61 (27991)
zyzy78 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27994

Köszönöm. Ti vittetek fel a repülőre bébiételt vagy hasonló folyékony halmazállapotú dolgot a babának? Felengedték? Hol ezt olvasni, hol azt ezért kérdem.

Előzmény: beknamo (27987)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27993

Kedves matiiiz!

Azt szertném tőled kérni leírnál néhány izgalmas programot amire van lehetőség naposparton illetve a közelében, Várnában is akár. Mondjuk búvárkodás van e kit kell keresni?mennyibe kerül? Igazából minden köszrogram érdekel! Nagyon köszönöm előre is a segítséged!

Előzmény: matiiiz (27752)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27992

Nagyon szépen köszönöm! Nagyon izgalmasan hangzik!Olyan jó konkrét dolgokat olvasni! Mindenképp kipróbálom! És mégegyszer nagyon köszönöm!

Előzmény: Marko61 (27990)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27991

Szia!
A Grand Hotel egy picit tisztább a többitől és nagyobb, de másban nem igazán különbözik. Kb 5 percre van a parttól, nem közvetlen előtte van. A szaunáról nem tudok semmit, a Rubinról igencsak megoszlanak a vélemények, viszont az közvetlen a tengerparton van. Mindegyik szállodánál lehet használni a billiárdot és a ping-pong asztalt, a marinában az alsó szinten van. Darts az animációs programok között van, külön tábla nincs kitéve saját használatra. A kaja nem olyan rossz, mint ahogy egyesek leírták, mi 2 hónapja itt vagyunk és még nem haltunk éhen :D Mindenki megtalálhatja a magának megfelelőt, csak kicsit egysíkú. Az olasz étterem nagyon jó, nagyon finom az ebéd és a vacsora is. Van fagyi, ingyenes, 4 fajta van + 2 féle jégkrém. A DM előtt is lehet fürdeni, csak nem homokos part van, hanem stég és búvárkodásra remek. A Rubin előtt szép tiszta homokos part van. Remélem segítettem egy kicsit.
Üdv, Petra

Előzmény: thigae (27961)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27990

Szia!
Neckermannos szervezésű a kirándulás. Várnából indul a kikötőből a hajó, 20 perc alatt beér egy kis öbölbe és ott meg is áll, ott kezdődik a játék. Háborúzás a hajók között vízibombával vödörvízzel, kincskeresés, minidiszkós táncok, ügyességi feladatok szülőknek gyerekeknek. Az ebéd inkább rágcsálni valók, üdítők. Fél napos délelőtti kirándulás. Kovács Klaudetta a helyi idegenvezető intézi. Aranyhomokról kb 45 perc - 1 óra, külön busszal visznek a kikötőbe.

Előzmény: petrus1988 (27971)
dareno Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27989

a várnai reptér honlapját olvasgatva megakadt a szeme valamin. Az OK Taxit ajánlja a reptér és még  egy átlagos árat is ír hogy mennibe kerül a fuvar a városba. Na írtam a taxis cégnak remélem válaszolnak és reális áron eljutok az Aranyhomokra.... Ha van infom persze megosztom mert tudom más is kínlódik a transzferrel

johnny37 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27988

Néhány konkrétum azok figyelmébe, akik kártyával kívánnak fizetni Bulgáriában és Szerbiában

Korábban írtam már a K&H által kibocsátott EurocardMastercard kártyával szerzett negatív tapasztalataimról a szerb autópályán. Július 11-én 3,15 Ft/dinár szorzóval vonta le a bank az összeget. Az MNB hivatalos középárfolyama aznap 2,51 Ft/dinár volt.
Egy héttel korábban kifelé menet az OTP által kibocsátott ugyancsak Erurocard/Mastercard kártyával fizettünk, ennek a számlakivonatát nemrég kaptuk kézhez. Az OTP 3246 Ft-ot vont le az összesen 1300 dinárt követelő három fizetős szakaszra, ami 2,497 Ft/dinár átváltási szorzót jelent. Az MNB hivatalos középárfolyama aznap 2,47Ft/dinár volt.
Nem ismerem a két bank devizaelszámolási struktúráját, hogyan és miből tevődik össze az átszámítási faktor, de tény, hogy a K&H bankkártyával történt fizetés 26%-kal többe került, mint az OTP kártyával.
Bolgár összehasonlítási alap nincs, mivel ott sehol nem használtam K&H kártyát.Csak feltételezem, hogy hasonló a helyzet.
Egyébként - Stewie tanácsát megfogadva - Bulgáriában DSK ATM-ből vettünk ki pénzt, és valóban 1 EUR kezelési költséget számoltak fel 400 leva után. Kényszerből egyszer számomra ismeretlen ATM-ből (RFB bank) vettünk fel 100 levát, erre az OTP 3,93 EUR kezelési költséget számolt fel

beknamo Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27987

Mi tavaly utaztunk Debrecenből babakocsival. Egészen a repülőgépig engedik a babakocsit csak a bőröndök mérlegelésénél tesznek rá egy címkét. A repülő lépcsőjénél elveszik és a csomagtérbe helyezi el.

Előzmény: zyzy78 (27964)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27986

Szia! De elérte Szozopolban az Allianznál 150 nel válltották.

Előzmény: kormos1 (27958)
János 2 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27985

Az útvonaltervező szerint Napospart - Rilai Kolostor 512 Km utazási idő 6 óra 37 perc. Hajnal 3 órai indulással, szintén hajnali visszaérkzéssel simán megjárható. Kinek, hogy? Hát ugye egy nyaralás közepén mégsem járható út. Komolyra fordítva a szót:

Balkan régi fórumozó kevesen tetterk annyit mint Ő. Gyakran előfordul, hogy látszik, hogy a kérdező a legkisebb fáradságot sem vette, hogy beleolvasson a fórumba és ugyanazt megkérdezi sokadszorra, vagy eleve képtelen kérdést tesz fel / mi hány leva, hogy lehet eljutni Várnából a Napospartra, Aranypartra/  Még ez nem is volna baj, de ha írsz valamit /az őszi nem is 1 Leva, hanem 2, a palacsinta nem is 2 leva, hanem 2.50, nem is olcsó semmi, minden drága ugyanannyi mint Görögbe, stb/. Na most ez történ Balkan társunkkal sokszor leírta már a rilai kérdést és tett egy minősítést, ami lehet, hogy nem helyes, de mindenképpen igaz.

Senki ne vegye magára, a jelenség az érdekes.

Üdv: János

petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27984

Elnézést ha számodra hülyeségnek hangzik amit kérdeztem. Sejtettem hogy nagyjából mennyire lehet, csupán azért kérdeztem, gondoltam hátha valaki megjárta már azt az utat és pontosan tudja hogy mennyi időbe is telik és megéi e megnézni! Sajnálom de nem volt kedvem a térképet átbújni pontos adatok után, leginkább személyes tapasztalatokra voltam kíváncsi!

Köszönöm a válaszodat, de kérlek ne minősísd az én kéréseimet miután én sem minősítem senki hozzászólását! 

Előzmény: Törölt nick (27982)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27983

kevesebb mint 4száz km

Előzmény: petrus1988 (27980)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27981

Illetve még mindíg kíváncsi lennék rá ogy az apartotel afroditáról tud e valaki valamilyen infóval szolgálni? :)

petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27980

Azt meg tudná valaki mondani, hogy napospartról hogyan tudunk eljutni a Rilai kolostorba??? mennyire messze van???

petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27979

Kösziiii!!!!!

Előzmény: utazo idegen (27975)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 27978

Köszönöm!!!!!

Előzmény: borkasga (27976)
borkasga Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27976

Napospartról is szerveznek kalózpartit. Szinte 10-20 m-ként találsz helyi irodákat, ha szállodában lesztek, onnan szintén van lehetöség, igaz drágábban.

Előzmény: petrus1988 (27971)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27975

Toso bácsi  Szozopolban a" Meleg reggeli" pékségnél van,

Előzmény: petrus1988 (27972)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27974

Szia ! Szozopolban lehett találni Toso bácsit most jöttem el az üzlet mellett.

Előzmény: petrus1988 (27972)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27973

És a legfontosabb kérdésem :)

Valaki volt e már az Aparthotel Afroditában?

ha igen nagyon szépen kérlek osszátok meg velem mien volt????

Iletve naposparton mien szórakozási leetőségek vennek? Búvárkodás? Hajókázás? Jetski?? Mindenre kíváncsi lennék!

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!!!!!!!!!!

petrus1988 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27972

Toso Bácsit melyik városban lehet megtalálni? és ki ő pontosan? Kíváncsi vagyok olyan sokat emlegetitek :)

petrus1988 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27971

Marko61

Bővebb információ adnál a kalózhajós kirándulásról???

Pontosan onnan indul!

Mi naposparton leszünk. Onnan messze van?

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27968

Szia! Szerintem a csomag térbe teszik  a babakocsit. Én esernyővel engedtek fel a gépre pedig nem is lett volna szabad a mostani feszültségbe.

Előzmény: zyzy78 (27966)
zyzy78 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27964

Kisgyerekesek, akik repülővel utaztatok Bulgáriába., segítsetek lszi! (Bulgarian Airlines)

A babakocsit felengedték a fedélzetre vagy ment a csomagtérbe? Azért kérdezem, hogy hogy készüljünk, kössük össze itthon? Ja és Debrecenből indulunk!

Köszi

thigae Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27961

Köszi az infót.  Amit kérdeznék :  A Grand Hotel Várna  mivel  5 csillagos  jobb a többitől ?   Konkrétan mennyire van a parthoz  ? Ti pl használhattátok a szaunát és a fedett medencét ? Mi a vélaményed a Hotel Rubin - ról ?  Melyik szállodánál van a legtöbb lehetőség ? / billiárd , darts , asztalitenisz , stb   Az elötted hozzászoló  leocsárolta a kajákat.  Nektek milyen volt ?  Az    A la-carte éttermekbe milyen a kaja ?  Fagylalt ház volt ? ingyenes ? Az öt szállodából  melyiket  választanád legközelebb ?  Egyáltalán mennél - e  mégegyszer oda ? A Dolphin Marina elött miért nem lehet fürödni ?  Hol jó a part ?    Ennyi lenne a kérdésem.  Előre is köszi a választ   Sasson

Előzmény: gy_cs (27810)
ynosdr Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27960

Sziasztok!

Neckermann trükk: még tavaly befizettem egy útra előfoglalási kedvezménnyel, repülőtéri illeték mentesen. Most értesítettek, hogy abban az időpontban a kevés utas miatt nem indul járat, válasszak korábbi időpontot. Választottam, erre közölték, hogy nem érvényesek a kedvezmények, új befizetésként kezelik a módosítást, így lényegesen drágább lesz az út, vagy visszaadják a pénzt. Visszakértem a pénzt. Gondolom, ez a viselkedés is hozzájárul, hogy kevesebben akarnak velük utazni.

Üdv

S

Jeff. Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27959

Aki a lent említett esetet nem szeretné megtapasztalni, annak van még lehetősége Sozopolban máshol is UniCredites ATM-ből kivenni pénzt.

Megtalálható a Coral Hotel utcájában:

Уникредит банкомат Созопол, ул. Лазурeн бряг - UniCredit Bankomat Sozopol, Lazuren briag utca. 

Előzmény: kormos1 (27958)
kormos1 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27958

Többen kínlódnak itt a pénzváltással, velük osztanám meg idei tapasztalataimat:

Tegnapelőtt érkeztünk haza, úgy, hogy az útra  csak néhány eurót vittünk, esetleges WC-használati problémák elkerülése érdekében, egyébként csak kártya volt nálunk, mindent azzal intéztünk.

A VISA és a MasterCard használatával a leva 148-149 Ft között alakult. (Azért körül, mert azért némi napi árfolyamingadozás van).

Sajnos Bulgáriában még kevés helyen lehet kártyával fizetni, ezért a készpénzfelvételt  Unicredit ATM-eknél, Unicredit Maestro kártyával oldottuk meg.

Az árfolyam itt 149 Ft körül szóródott.

A 150 forintos határt egyszer sem érte el. Azt hiszem, ezeknél jobb árfolyamot más módon nem lehet elérni.

Azért volt egy dühítő dolog is: a Szozopol újvárosában, a főutcánál lévő ATM képernyőjét iszonyúan süti a déutáni nap, ezért ilyenkor használhatatlan. Miután árnyékba került, még kb. másfél órába került, mire magához tért.

Ez már tavaly is így volt, de úgy látszik, a banknál senkit sem érdekel...Érdekes ugyanakkor, hogy Burgaszban viszont reggel kapja telibe az Unicredit ATM-et a nap, mégis működdik.

Fene se érti...

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27957
Előzmény: Pettttttyaf (27956)
Pettttttyaf Creative Commons License 2012.07.28 0 0 27956

Sziasztok!

Aug22-én megyek a párommal Aranyhomokra (Várnába Wizzair). Hogyan lehet a legbiztonságosabban-leggazdaságosabban bejutni a repülőtérről? Inkább taxi, vagy van esetleg busz is? Hogyan szűrhető ki, hogy ne hiéna taxiba üljünk be?

Kérlek írjon, akinek van tapasztalata.

Üdv

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27955

Bukgária=Bulgária már az agyam is lefáradt.

Előzmény: Pötyi71 (27954)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27954

Fiúk! Szétoffoljátok a fórumot! Bukgária, ha emlékeztek....

ditranol Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27950

stewie azért továbbra is köztünk van "balkanski" nickkel... :)

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27947

ezen a linken van egy pár halfajta megnevezése  bg-angol-latin

http://bspb.org/dictionary.php?letterId=18&language=lat&dictionary=fishdictionary&menu_id=78

Előzmény: őrült elmebeteg (27946)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27946

sima rombuszhal

Előzmény: gradinar (27939)
tibi2626 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27945

Szia,

mesélsz róla milyen volt?

Mi is pont az Ivana-ba foglaltunk épp az imánt augusztus 18-tól 3 napra.

Előzmény: Frici007 (26944)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27943

Ok. Augusztusban megmondom neki.

Előzmény: Jeff. (27922)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27942

A képeket nagyobb méretben is meg lehet tekinteni. Az étlapok tartalma is könnyen olvastható lesz, ha a képekre kattintasz és a fotók felett levő 'Más méret'-re klikkelsz. 

http://indafoto.hu/nagy_istvan/sozopol_ettermek_kajaldak_etel

Előzmény: Jeff. (27941)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27941

Sozopolba utazóknak néhány étterem, kajálda és egyéb étkezdék ajánlatai, étlappokkal, árlistákkal, véleményekkel képekben.

http://indafoto.hu/nagy_istvan/sozopol_ettermek_kajaldak_etel

Ez csak egy ajánlat!!! Nem muszáj követni! Inkább lép túl rajta!

Ace Combine Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27940
Pedig IUCN vöröslitás. Ez nem jelenti azt hogy illegális árulni, "csak" annyit hogy évtizedek óta túlhalásszák, és már annyira súlyos a helyzet, hogy belátható az az időtáv, ami alatt teljesen megszűnik létezni.
Előzmény: őrült elmebeteg (27937)
gradinar Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27939

nem valószínű , hogy bg-ben veszélyeztetett fajokat szolgálnak fel az éttermekben

Szerintem meg nem kizárt, vatosz tényleg sok helyen előfordul a tengerparton, csakúgy, mint személyes kedvencem, a kalkan nevű hal is. Utóbbi viszont pl Szófiában egyre kevesebbszer található az étlapon.

G.

Előzmény: őrült elmebeteg (27937)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27938

helyinek írják  

másik neve:   morska lisica -   морска лисица

Előzmény: halley (27933)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27937

nem valószínű , hogy bg-ben veszélyeztetett fajokat szolgálnak fel az éttermekben

Előzmény: Ace Combine (27935)
János 2 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27936

Heló Fiona!

Ketten megyünk a feleségemmel, egy Szolnok környéki településről, elvileg 28-án 9.45 körül ott vagyunk, talán beengednek.  Eddig egy vélemény volt itt a fórumon, az egyik utazó hasmenést kapott állítólag a medencétől, ettől eltekintve a vélemény pozitív volt.

Véleményem szerint aggodalomra semmi ok, mindig volt elégedetlenkedő, nyilván indokkal, és mindig is volt olyan aki kapott hasmenést. Én például nagyon kedvelem a rántott kagylót, de néhány éve nem bírja a gyomrom.

Akkor 28-án. Üdv: János

Előzmény: fiona01 (27923)
Ace Combine Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27935
Él a fekete tengerben, de azt már mindenki bízza a lelkiismeretére, hogy veszélyeztetett fajnak számít...
Előzmény: halley (27933)
halley Creative Commons License 2012.07.27 0 0 27933

Szuper, pont ebben bíztam!

(De a gúglis keresés annyi hülyeséget dobott ki e helyett, hogy tudatlanul álltam előtte.)

Viszont ez a tövises rája, mennyire helyi hal?

Több helyen is (akár különböző városokban) rajta van az étlapon, egészen elfogadható áron.

Előzmény: őrült elmebeteg (27926)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27930

elnézést, nem mindegyik éjjel nappali, de szófiai, burgaszi, várnai biztos

Előzmény: őrült elmebeteg (27929)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27929

meghatalmazás azé legyen legalább angolul is (nem kérik, de az ördög nem alszik)

bulgáriában a metro áruházak éjjel nappal nyitvatartanak

akinek van magyar kártyája, kérhet napijegyet (ingyen) és tud ott vásárolni

egyébként sok minden ott a legolcsóbb, nem úgy mint nálunk

http://www.metro.bg/public/Home/Store_locator

Előzmény: knorti (27928)
knorti Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27928

Sziasztok,

Köszi mindenkinek a válaszokat!

A hajókirándulások egyikére lehet benevezünk. Tosó bácsit is meglátogatjuk szerintem minimum egy reggeli erejéig. Pénzvátás pedig Allianz-nál lesz. Illetve van devizás bankkártyám, azzal próbált már valaki fizetni? Azt a hivatalos, rögzített árfolyamon kellene, hogy váltsák, nem?

Még egy kérdés eszembe jutott közben. A szerbek mennyire nézik az autó papírjait? Céges az autó amivel megyünk, de a nevemre van meghatalmazás, pecséttel, aláírással, mindennel amivel csak kell. Ez elég? 

Szombat este érkezünk, vasárnap tudunk bevásárolni? Boltok nyitva? 

Alig egy hét múlva indulunk, remélem az idő ilyen marad és akkor jó kis nyaralásnak nézünk elébe. 

üdv

knorti

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27927

tövises rája

Előzmény: őrült elmebeteg (27926)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27926

csak most , csak neked

Előzmény: halley (27916)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27925

Szia! Persze átadom az üzit minden nap arra megyek mert fürödni Arkutinoba szoktunk járni.Most az Allianz bank az itt van a orvosi rendelő mellet az ó városban

Előzmény: eszel49 (27904)
fiona01 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27924

Sziasztok !

Még mindig szívesen veszek idei véleményeket a Burgas beach szállodáról!!!

Aki volt ott, és nem sajnálja az időt, megköszönöm ha megosztja a tapasztalatait!

Előre is köszi

Fiona

fiona01 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27923

Mi aug. 25-én megyünk, így pár nappal előbb érkezünk, mint Ti, úgyhogy legfeljebb ott tudunk véleményt cserélni, vagy utána itt a fórumon. Remélem nem kell csalódnunk a szállodában és a nyaralásban. Ti honnan jöttök? És mennyien?

Üdv

Fiona

Előzmény: János 2 (27689)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27922

Nagyon jó!: )

Kérhetnélek, hogy megemlítenéd neki Szolnokot? Szerintem szívesen veszi és meglepődve konstatálja majd, hogy immár több magyar ember nevén szólítja és "szóba" elegyedik vele, már ammennyiben a kiszolgálás engedi.

Előzmény: Pötyi71 (27921)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27921

Tudom, ki ő! Júniusban voltunk ott. Legközelebb nevén köszöntöm!

Előzmény: Jeff. (27920)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27920

Szia Pötyi!

Toso bácsi az Odesa utcában a Milena Bistro oldalában található és  kb. 40 méterre van a CBA-tól.

Előzmény: Pötyi71 (27917)
hatvanhetes Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27919

Szia !

Igen a Pirotszka utcában volt a szállásunk :) A villamosok a kockakövek , a hihetetlen kalap üzlet a járdák állapota az emberek ruházata szóval minden.A kötelezőket néztük meg szigorúan gyalog közbe mindenhova beülltünk ittunk ettünk...A török templomba behívtak minket megmutatták a lányokat beöltöztették és mindezt ingyen szivességből ! Belgrádba a kötelezőket szintén vár stb...a hangulat hatalmas ,mintha tengerparti városba lennél az árak azért itt már nagyon mások.....egyébként konkrét kérdésre majd tudok konkrét választ adni :) Mivel túl vagyok egyenlőre Bulgárián....... ritkán fogok felnézni a fórumra , de azért még pár hétig biztos nézegetem , hátha tudok valami érdemlegeset segíteni hozzászolni.. :)

Előzmény: Törölt nick (27896)
borkasga Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27918

Van valakinek infója a Zefírben mennyibe kerül most a légkondi? Tavaly, ha jól emlékszem 5€/nap volt. Előre is köszönöm!

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27917

Pontosan hol van Toso bácsi?

Előzmény: Jeff. (27912)
halley Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27916

"milyen hal is az a     Vatos (BATOC)  ?

Finom."

Igen, ezt én is tapasztaltam. Viszont sűrűn porcos hosszában, ezért nem tudtam magam elé képzelni, miféle szerzet is lehet ez. Minek felelne meg magyarul, ha van egyáltalán ilyen neve?

Vagy, ha nincs, akkor akad-e róla kép valahol? (Mármint panírozatlanul, eredeti állapotában.)

.

"bolgár átlagember havi jövedelme manapság?

Kb. 700 leva. Ez szigorúan az átlag, óriási a szórás."

Igen, az ordító különbségeket én is látom évről évre. Tán még növekednek is, pedig már régebben is nagyobbnak látszottak, mint nálunk.

De ez az összeg (ami egyáltalán bruttó-e, vagy nettó?) a statisztikai átlagfizetés, vagy az igazi "átlagember" valós jövedelme? (Ezek idehaza is igencsak eltérőek.)

Mert kissé úgy láttam vidéken, az ország belsejében az életüket, ami alapján még kevesebbet tételeznék fel.

.

Más:

Ismeri-e Valaki Lovecs városát közelebbről?

Megér egy tranzitot? Szép-e, jó hely-e?

Előzmény: gradinar (27908)
johnny37 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27915

A dolog azért ennél kissé árnyaltabb. Erősen függ attól, melyik banktól kaptad a kártyát, mert nagy a szórás a devizamarzsok között. Az OTP a legkedvezőbb mind EUR, mind USD vonatkozásában. Nekem K&H kártyám volt, azzal fizettem és rá is fáztam rendesen.

A szerb fizetős kapuknál összesen 1300 dinárt kitevő autópályadíj elszámolására a bank 4095 Ft-ot emelt le a számlámról, ami akárhogy is számolom, 3,15 Ft/dinár. Ugyanakkor az OTP valutaárfolyamon 2,64-ért, devizaárfolyamon pedig 2,54 árulta akkor a dinárt. Mindez történt 07.11-én.

Jobbnak tűnik itthon valutaváltóknál EUR-t venni, abból a határátkelő szerb oldalán megvenni a szükséges dinárt és a kapuknál kp. fizetni.

De ez csak egy tipp.

Előzmény: gondolkodó2 (27913)
gondolkodó2 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27913

Lenne egy kérdésem ha valaki segítene.

Autóval megyünk 2012. 08.04.-én st Vlasba szerbián keresztül, érdemes dínárt váltani itthon, vagy bankkártyával fizessek kint a kutaknál (VISA)?

Melyikkel járok jobban. Mennyi a VISA átváltási jutaléka ha van?

Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27912

Örülök, hogy ti is hasonló "kiszolgálásban" részesültetek. : ) Akkor már nem hiába vetettem fel ezt az "észrevételt". A jó és előzékeny hozzáállást a magyarokhoz nekünk is kell valamilyen módon díjjazni. Minél több ilyen jelenséget tapasztalunk, annál jobb lesz a következő alkalmakkor, főleg ha mi is pozitívan erősítjük az ilyen baráti megnyílvánulásokat.  Ezért bátran ajánlom minden Sozopolba utazónak, hogy köszönjön be Tosónak és más pozitív hozzáállást nyújtó bolgárokhoz.

Előzmény: eszel49 (27904)
gondolkodó2 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27911

Szia!

Mi tavaly voltunk a Hotel Rubinba, egy területen van 5 szálloda Rubin, Marina, dolphin marina, Várna, és az ötötdik nevét elfelejtettem.

Ha ai-be mentek mindenhol mindent fogyaszthattok. Animátorokból nincs hiány tavaly volt köztük magyar is ha jól emlékszem Gergő. Folyamatosan programok reggeltől estig szinte már sok is, de gyerekekkel fontos. Az üdülő komplexum területén ugrálóvárak, játszóterek. A delfináriumba mi is voltunk szerintem nagyon érdekes volt, a gyerekek imádták, maga az épület a 80-as éveket idézi. Várnából ezer helyre lehet menni láttuk a tengerparton a kínálatot, biztos találtok benne megfelelőt. Mi még elmentünk a vadi új csúzdaparkukba, de az nem nyűgözött le senkit, szép szép de olyan sivár, a világ végén, csak taxival érdemes elmenni. A Burgaszi százszor jobban tetszett 2009-be.

Hajó kirándulásra nem mentünk, ha jól tudom az szállodáknál is van kikőtő onnan is indulnak hajók, ez nem biztos.

Előzmény: Krisz11180309 (27867)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27910

Köszi szépen!!! : )

Nagyon kiváncsi vagyok miképpen fogadja, hogy a magyarok rögtön a nevén szólítják! Rendes tag. Amikor mentünk a Harmanira az utca túlsó oldalán, már mosolyogva integetett. Reggel, amikor mentem a napi betevő banyicáért, még a sorban álltam, de már előre jó reggellezett magyarul. Remélem több magyar túrista is beköszön legalább egyszer Tosónak! : )

Üdv.: Jeff

Előzmény: utazo idegen (27902)
harcsa21 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27909

Sziasztok!

Mi szeptember 1-8-ig utazunk a napospartra vonatta, és a Family Hotel Romantik-ban lesz a szállásunk. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek infója a szállodáról? A másik kérdésem az lenne, hogy szeretnénk hajókirándulásra menni, ahol van lehetőség a hajóról fürödni, esetleg egy kis pecázásra. Ha valaki tud ilyet kérem segítsen.

Köszönöm!

gradinar Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27908

Egyrészt, milyen hal is az a     Vatos (BATOC)  ?

Finom.

Nagyon finom... fehér húsú, kissé rostos állagú, általában rántva kerül az asztalra, kisebb darabokban, mivel egyben olyan ronda, hogy mindenki sikoltozva menekülne el tőle.

Másrészt, miért hívják sok helyen a grillezett ételeket szerb sültnek (szrbszka szkara) ?

Ezek nem tipikusan bolgár (azaz csubricás, azaz borsikafüves) ízesítésűek, hanem jó hagymás-borsos-paprikásak.

És egy egészen más kérdés, az árak megértéséhez:

Vajon mennyi lehet egy bolgár átlagember havi jövedelme manapság?

Kb. 700 leva. Ez szigorúan az átlag, óriási a szórás.

G.

Előzmény: halley (27905)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27907

Kalózhajós kirándulás Sveti Konstantinból!
Ma kísértem egy családot a neckermann szervezésű kalózhajós kirándulásra és azt kell mondjam, fantasztikus volt! Kis és nagygyerekes családoknak is ajánlom! Szuper buli! Kis csatázós játszós félnapos kirándulás Várna gyönyörű öblében! Mindenki élvezte a játékot, az apukák néha talán jobban mint a gyerekek! Fürdőruha KÖTELEZŐ mert mindenki kellőképpen vizes lesz! :D Bővebb információt adhatok, ha kérdeztek!
Üdv, Petra

Marko61 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27906

Szia Kriszta!
Nem olyan rossz a kaja, mint ahogy egyesek leírták, ugyanis 2 hónapja itt vagyunk és még nem haltunk éhen :D Mindenki megtalálhatja a magának megfelelőt, csak egy kicsit egysíkú. Mi azért járunk ki néha, mert ennyi idő alatt azért meg lehet unni. A levesek is és a saláták is finomak itt a szálloda éttermeiben. A' la carteból az olaszt és az ázsiait dícsérik, de személy szerint nem próbáltam még ki.
Üdv, Petra

Előzmény: Krisz11180309 (27899)
halley Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27905

Jó, hogy felvetődtek a kajás magyarázatok. Én is érdeklődnék:

Egyrészt, milyen hal is az a     Vatos (BATOC)  ?

Másrészt, miért hívják sok helyen a grillezett ételeket szerb sültnek (szrbszka szkara) ?

És egy egészen más kérdés, az árak megértéséhez:

Vajon mennyi lehet egy bolgár átlagember havi jövedelme manapság?

Előzmény: Törölt nick (27895)
eszel49 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27904

Mi is Nála vettük a reggelit minden nap idén és tavaly is. Idén az első vásárlásunknál felismert és előre Jó reggelt-tel köszönt, ami jól esett. Kedvencünk a glujzlemi /palacsinta tésztás, szirénés/ és a háromszög alakú pizzás szelet volt, általában 10 péksütit vettünk minden reggel /2 család gyerekekkel/. Utazó idegen ha arra jársz légyszíves add át a mi üdvözletünket is.

Pénzváltáshoz én is Allianz irodát ajánlom, idén átköltöztek a May 1 utcából a Republinska utca, majdnem Óvárosi bejárat felöli részéhez.

Balkanski örülök, hogy írsz.

Előzmény: Jeff. (27901)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27903

Jó ki csubrica!!!

Előzmény: őrült elmebeteg (27897)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27902

Szia! mindenkép átadom üdvözleted és megemlítem neki Szolnokot is

Előzmény: Jeff. (27901)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27901

Szia utazo idegen!

Ha még (jó) néhány napig Sozopolban tartózkodol és a CBA környékén levő sarki, sárga színű Milena Bistro oldalában levő banyica árusítóban vennél valamit, akkor nyugodtan köszöntheted magyarul is az árusítót. Az eladó neve Tosó és barátságos alkatú, főleg a magyarokhoz. Ha megteszed, hogy néhány szót váltasz vele mindenféleképpen említsd meg neki Szolnokot. :)) Mi már a következő napokon ajándékot is kaptunk tőle, mivel visszajáró vásárlók voltunk. Persze nem a plusszért választottuk Tosót, hanem a szemben levő nagyobb asztalos reggeliző Banyicsarnyica drágább termékei és 'lélektelen' kiszolgálása nem volt vetélytársa Tosó üzletének.

Ajánlom mindenkinek aki arra jár. Szóval akár "Helló, Mister Tosó" és nem marad el a reakció! :))

Üdv.: Jeff

Előzmény: utazo idegen (27898)
sulep Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27900

Mostanság milyen az idő a naposparton? A tengervíz milyen? Most is sok helyen tele van még zöld növényekkel?

Krisz11180309 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27899
Szia Petra!
Köszi az infót. A szálloda területén tényleg olyan rossz a kaja, ahogy egyesek leírták? Az ötévesemmel melyik étterembe érdemes menni? Leveseket, salátákat szeretjük, abból van választék? Ti is azért jártok ki, mert bent nem jó a kaja?
Köszi, Kriszta
Előzmény: Marko61 (27888)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27898

Szia! Kocsit csak a kijelölt parkoloban lehett hagyni mert rögtön elszállítják. Most a van egy örzött parkoló a mólonál ami 1 óra 2 leva vagy a hajö kikötönél a gödörnél.Szozopolban a csak a CBA Burgaszban a Metró, Billa, stb.Egy kicsivel lejebb a ropotámo folyón a hajókázás meg a Szozopolban este a séta hajó ami kb 1óra 20 perc a tengeren. Az ellátotság szinte minden kapható.Autó is lehett bérelni az az új város részben található.

Előzmény: knorti (27892)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.26 0 0 27897

azé a fűszerezés teljesen más

vigyázni kell a gyomorra, mert azoktól a fűszerektől néha én is kifekszek, pedig én még itthon is megkapom, mert a nejem a magyar kajákba is bele szokta tenni a bolgár fűszereket

Előzmény: Törölt nick (27895)
ditranol Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27894

Nézd meg ezt a hsz.-t. Részletesen térképen ábrázolva a CBA és a diszkont udvar, biztos segít a tájékozódásban!
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=119114926&t=9162096 

ditranol Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27893

Sztem ha Euroban fizetitek a szállást, az sem lesz gond nekik. Nekünk tavaly Naposparton és idén Sozopolban a Hotel Kalitheában sem volt gond h Euro v Leva. Sozopolban az óváros bejáratánál balra van egy Allianz, itt a hivatalos 1,95ös árfolyamon váltják az Eurot, sztem itt a legjobb az árfolyam. Szintén az óváros bejáratánál balra van egy diszkont udvar italbolttal, zöldségessel, húsbolttal, halüzlettel. a Republikanska utcában van egy CBA, ez az egyedüli diszkont a településen.
Mi egy hete jöttünk haza, az óvárosi strand tiszta alga, részemről vállalhatatlan volt. Az új részen lévő strand szintén algás volt, de tűrhetően...azóta nemtudom mi a helyzet...
Az autót sztem simán leparkolhatjátok a nyaralás egész idejére, abszolut kényelmes gyalog távos az egész városka! 

knorti Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27892

Köszi! Elvileg tudunk sütni is, majd meglátjuk mennyire felszerelt a konyha.

Melyik partra érdemes menni? (Milyen az ellátottság, programok, bérlési lehetőségek) Gyalog nekivágjunk, vagy vegyük igénybe a buszt?

Autóval mennyire lehet parkolni a városban. A hotelnél zárt parkoló van, amikor lehet ott hagynánk a kocsit.

Este érkezünk és ki kell fizetnünk leva-ban a szállást. Út közben (autópálya mellett vhol) lehet valahol korrektül eurót váltani?

Bevásárló központ,vagy nagyobb bolt merre van?

Valami érdekesség van a közelben amit gyerekekkel érdemes megnézni?

üdv

knorti

Előzmény: utazo idegen (27890)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27891

Személyi igazolvánnyal most már Szerb határ is átléphető. Szinte nem is foglalkoznak a Magyarokkal. Én tompán  a Magyar határ 2 egész perc Szerb határ szintén .

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27890

Szia! Szinte majdnem minden étterem egy árral dolgozik. Tudom ajánlania vár falnál lévő étteremeket. Még tudnám ajánlani a ó városban a okeán nevezetű éttermet ahol még nagyon jó élőzenét is játszanak. A (hal étterem) minden étteremben van hal igy nincs is nagyon ilyen étterem. A Green hotelstől vonat kinézetű kisbusz visz be az aó városba és az új városba is. De van hal üzlet ahol halat lehett venni és megsütni ha megtudjátok Ha tudok valamiben segíteni nagyon szivesen.

Előzmény: knorti (27889)
knorti Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27889

Szia utazó idegen,

Sozopol-ba megyünk másfél hét múlva a Budjaka félszigetre (Green HIlls Hotel). Ellátás nélkül leszünk, reggelit-vacsorát megoldjuk, de délbe étteremben ennénk. Tudsz jót ajánlani? Nem vagyunk túl "bevállalósak", vmi hal étterem, vagy valami ami egy átlag magyarnak két kisgyerekkel megfelel.

előre is köszi. 

Előzmény: utazo idegen (27879)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27888

Egy kis infó Sveti Konstantinból!
Tudom, hogy mindenki nagyon dicséri a Romana pizzériát, de sajnos ma rossz tapasztalatom volt vele. Iszonyatosan lassú a kiszolgálás, ha 3 asztalnál többnél ülnek. A személyzet semmilyen nyelven nem beszél csak bolgárul, ezért hagymakarika helyett tintahalkarikát kaptunk... Miután végre kicserélték kértünk ketchupot, de egy evőkanálnyit kaptunk kb. A hús száraz és ízetlen volt és a csirke steak tökéletesen olyan volt, mint a grillezett csirkemell.... A számlánál természetesen felszámolták azt a "rengeteg" ketchupot is. És miután megkérdeztem, hogy mégis mi szerepel a számlán 34 leváért, a hölgy kedvesen elmondta bolgárul.... hát igazán köszönöm. Javaslom mindenkinek, hogy sétáljon kicsit beljebb és remek ízletes ételeket ehet, angolul-németül értő személyzettel fele ennyiért, az adagokról nem is beszélve.... Itt éhesek maradtunk. Tapasztalatból írok, 2 hónap alatt jó pár helyet kipróbáltunk.
Üdv, Petra

betrix Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27887

Sziasztok! Mi kocsival voltunk görögbe Pünkösdkor 2 gyerekkel 1 és 3 évesek. A képen képzelhetitek mennyire babák, hiszen születésükkor csináltuk, az első tuti ingyenes, 2 hét alatt kész volt. Na ezzel mentünk most is, mindenhol ok volt, szerb, macedón, görög határ, most is ezzel megyünk a bolgárokhoz augusztusba.

"PATYA" Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27886

Köszi!

Előzmény: őrült elmebeteg (27871)
knorti Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27885

Akkor nem mások, mert 3 éves koruk óta van személyiük (most 5 évesek) az útlevelük viszont lejárt. Mind a négyünknek kártyás személyije van, akkor sztem nem lesz gond.

Előzmény: Törölt nick (27883)
79anci Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27884

Szia.Egy hónapja voltunk mi is a naposparton,és előtte nekünk is ez volt a gondunk.Férjemnek régi tipusú személyi igazolványa volt ,sok helyen érdeklődtünk ,mire kiderült ,hogy nem fogadják el csak az új tipusú kártyásat.Úgyhogy idő szűkében sürgősségi útlevelet csináltattunk.1 hét alatt kész volt 19000 sürgősségi díjjal.Próbáltunk kártyás személyit csináltatni de az csak 3 hét-1 hónap múlva lett volna kész!remélem segítettem hozzászólásommal.

Előzmény: Krisz11180309 (27844)
knorti Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27882

A külügyminisztérium honlapján (is) azt írják, hogy be lehet menni Szerbiába személyi igazolvánnyal. De azt sehol nem láttam leírva, hogy a gyerekeknek útlevél kellene! Mire föl? Ők mitől mások mint egy felnőtt?

Tud ezzel kapcs. vki biztosat?

Előzmény: shatakela (27854)
fruju Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27881

Üdv mindenkinek! Lassan eljön nekünk is az utazás napja, ezért szeretnék egy-két infót megtudni. Repülővel megyünk Burgaszba aug. 07-én, és a Hotel Zefírben szállunk meg. Tud-e valaki abban segíteni, hogy merre találjuk a buszt, ami elvisz a szállodába (ha jól tudom a 10-es útvonala). Visszafelé 14-én reggel 9 óra 10 perckor indul a gép, ki lehet-e jutni busszal a reptérre (min. 2 órával előtte kéne kiérni). Köszönöm előre is a segítséget.

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27880

Aki Szozopolban ugy gondolja ,hogy halat akar sütni akkor a gödörben a hátsó halasnál nagyon szép halakat lehett kapni sőt még cápa uszonyt is polipot stb.

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27879

Tudom én is mert én is Szozopolban tartozkodom. A szárnyashajó 70 leva / fő Nessebar Szozopol oda vissza.

Előzmény: Jeff. (27878)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27878

A primorszkói és a kiteni menetrend egy része látható. A többi pedig linkek alapján letölthető, illetve kikereshető.

http://indafoto.hu/nagy_istvan/sozopol_informaciok_kepekben

Előzmény: utazo idegen (27868)
Ace Combine Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27877
Bocsi, valamiért a tiedet mutatta legutolsó hozzászólásnak a rendszer:( Már kaptál választ...
Előzmény: Ace Combine (27876)
Ace Combine Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27876
Csak nyugi, ez teljesen normális. Nem levették a pénzt, csak a foglalás miatt zároltak egy összeget... Ez mindenhol így van ahol kártyával foglalsz.
Előzmény: jéézus (27845)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27875

Szia!
Akkor már nincs sok hátra! :) Mindjárt pakolhattok. Itt majd bővebb információt a helyi idegenvezető Kovács Klaudett tud adni (árak, időpont, program...stb). Örülök ha segíthetek. :)

Előzmény: Krisz11180309 (27873)
kunm77 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27874

Szia! Holnap indulunk a Karolinába.... Hát nem nyugtattál meg. Esetlég még valami a szálodáról? Merre keressük a tisztább partszakaszokat? Köszi:)

Előzmény: hatvanhetes (27865)
Krisz11180309 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27873
Szia Petra!
Köszi szépen a választ! Aug 8-ától leszünk ott 2 hétig, biztosan sokszor megyünk Hozzád a miniklubba. 2 hétbe sokminden belefér, ezért is érdekelnek előre a programok. Az is elég, ha majd ott segítesz programot választani. Köszi előre is! Klassz hogy ilyen lelkes és segítőkész vagy!
Előzmény: Marko61 (27872)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27872

Szia!
5 éves fiúcskával a jeep safaritb és Nessebart nem ajánlom, de van delfinárium és kalózhajós kirándulás. A delfináriumban van egy mini Várna városnézés, a kalózhajósra holnap megyek, akkor tudok róla bővebb infót adni, de nem fürdőzős hajó, ebéd és vmi játékfélék vannak a programban. A miniklub a DM medence szintjén van és neki való, ha szeret játszani. :D Mikor érkeztek?
Üdv, Petra

Előzmény: Krisz11180309 (27867)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27871

1 $ = 1.60 BGN 

Előzmény: "PATYA" (27870)
"PATYA" Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27870

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy az USA Dollárt mennyiért váltják kint? Mi a Hotel Wela-ba megyünk. Tud esetleg valaki valami infót a szállodáról?

Laci8211 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27869

Sziasztok!

Nessebar - Hotel Arsenal-ban volt-e idén vagy múlt évben valaki?

Milyen tapasztalataitok vannak?

Köszi

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27868

Csak egy menetrendet hiányolok a Szozopol .Primorszko,Kiten, Carevó meg a Duni. Amugy rendben minden.

Előzmény: Jeff. (27864)
Krisz11180309 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27867
Visszaolvastam sokat, de még nagyon sok minden érdekelne: Sveti Konstantinban, a Dolphin Marinában lesz a szállásunk. Az animátorokat, vagy bárkit aki ott nyaralt, szeretném megkérdezni a fakultatív program lehetőségekről. 5 éves fiúcskával merre menjünk majd, delfinárium, planetárium pl jó-e Várnában? Hajókirándulások hova indulnak? (2 hétre megyünk, Nekis út)
Köszi szépen ha válaszol valaki!
Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27866

A zárolás a szállásköltség kiegyenlítéséig rajta marad a számládon, illetve addig, amíg nem reklamálsz a bankodnál, hogy téves zárolás történt. Nekem a tankolások árát zárolták 4 napig és csak utána emelték le a számlámról.

(Más: bocsi, hogy csak most írok, de a rendszer nem engedte elküldeni a hozzászólásomat)

Előzmény: jéézus (27858)
hatvanhetes Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27865

Sziasztok !

Haza érkeztünk a  Napospartról....Nos sok minden történt jó is rossz is:) Röviden az utazás miatt felesleges aggódni aki betartja a szabájokat simán utazik. Mi Szerbián keresztűl mentünk minden rendben volt. Kettő napot Szófiában voltunk fura érzés volt ...de van hangulata jó kajáldák érdekes város minimális látnivalóval. Nagyjából 30-40 évet mentünk vissza az időben,legalábbis a szállásunk környékén ezt éreztük, de nagyon hangulatos volt.Napospart remek hely annak  aki pihenni akar jól érezni magát pénzt költeni .A víz más kérdés nagyon algás volt másnap tiszta vagy akár 50 méterrel arrébb gusztustalan...Érdemes a parton megfelelő szakaszt keresni ! A hőfok remek az ember egész nap bent tud maradni békák előnyben :) Sajnos a szó , hogy Balkán a szálloda vezetésére igaz más dimenzióban élnek..Kockás füzetbe vezetni a 4 csillagos szálloda dolgait...XXI században...Karolina hotelben voltunk sajnos a szobákat nem kaptuk meg 4db foglaltunk..kaptunk helyette 3 apartmant , ahol nem takarítottak törölközőt nem cseréltek..stb...természetesen a 4 pár nehezen tud 3 szobán osztozni , hogy az intimitás megmaradjon... Sajnos a Neckerman nem állt a helyzet magaslatán, de ezt majd nekik írom meg.A szálloda amúgy gyönyörű jó és bőséges a kaja. A víztől távolabb van a jelzettől , de ez legyen a legnagyobb bajunk :)Összességében jó időben voltunk végig.Várnát megnéztük ,kár volt autózni érte...viszont jókat ittunk ettünk ott is jó éttermi árak voltak.

Hazafelé Belgrádban töltöttünk 2 napot nagyon ajánlott mindenkinek !A haza út sima volt hétköznap mentünk jöttünk szóval minden gyorsan és probléma nélkül zajlott.

Mindenkinek jó nyaralást kívánok , majd egy jó pár év múlva talán visszatérek Bulgáriába.

Jeff. Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27864

Aki Sozopolba utazik, annak néhány információ olvasható és látható képekben is a következő oldalon:

http://indafoto.hu/nagy_istvan/sozopol_informaciok_kepekben/page/1

Napernyő, nyugágy bérlésének árlistája, busz és szárnyashajó menetrendek, "diszkont udvar" és az OTP BANK ATM helye képekben.

SzaboCsabaBence Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27863

Ja, oké, azt hittem, úgymond "egyben" lesz, mert a reg. lapot szokták a másik üres oldalra betűzni.

Előzmény: Vahurka1 (27862)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27862

Szia.

Az orosz vízumhoz kell a két üres oldal, de mivel utána csináltatom a fehéroroszt, az már mehet mellé is - saját tapasztalat, már van ilyene tavalyról :)

Előzmény: SzaboCsabaBence (27861)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27861

Szia!

Nem tartozik a topik témájához, de arra vigyázz, hogy már önmagában az orosz vízumhoz kell a két üres oldal, tehát a belarusz vízum miatt mindenképpen új útlevelet kell csináltatnod (természetesen a két üres oldalnak egymás mellett kell lennie, nem csak úgy "elszórva" az útlevélben).

Előzmény: Vahurka1 (27852)
SiposG74 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27860

A döntéseden a legkevésbé sem csodálkozom. Erre szokták mondani, hogy legyél egy kocsmában törzsvendég és te kapod a leggagyibb kiszolgálást. Ennyit a "jó" ismerősökről! :(

Igaz ami igaz, a legtöbb utazási iroda vagy Robinson vagy Neckermann partner. Ilyenbe járok én is. Viszont csak itt találtuk meg a Kedvesemmel azt a közvetlen, barátságos hozzáállást, amit én szeretek megkapni az információkkal együtt. A Robinson valószínűleg minden infóval, papírral ellátja a partnereket csak kérdés, hogy az ott dolgozók mennyire veszik a fáradtságot egy már megkötött üzlet, befizetett út utolsó mozzanatait is lekoordinálni.

Előzmény: shatakela (27853)
shatakela Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27859
Szia, koszonom a valaszt. Orultem volna, ha erre valamelyik utazasi iroda is ilyen egyertelmuen tudott volna valaszolni.
Itt a forumon nagyon yok hasznos infot kapok, meg ha nem is az en kerdesemre valasz.
Előzmény: GYURMÓKA (27856)
jéézus Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27858

nálunk is az asszony a pénzügyes.lehetséges a zárolás,de az meddig lesz??

Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27857

Remélem így tesznek, de furcsálom az ingyen lemondás esetén ezt az akciót. Nem csak zárolták a számládon ezt az összeget?

Nálunk az feleségem a pénzügyes, én csak kiválasztom a számunkra megfelelő helyeket (idén a többiek javaslatára a nyaralásunkat az NBS-be tettem) és szükség szerint a tranzitszállást, de az utóbbit ő intézi az előzőt meg én.

A tranzit szállás esetén a szálloda saját honlapját nézzük meg (nem a bookingot) és azon kersztül vesszük fel a kapcsolatot és intézünk el mindent, foglalunk szobát díjmentes lemondással. A booking tájékozódási pontnak nagyon megfelelő és kiválasztani a helyet...

Előzmény: jéézus (27855)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27856

Szia !

Sok éve járok vissza  a Napospartra, repülővel , az utóbbi 2 évben csak a személyit vittem magammal. Egyszer sem volt  gond , sem Ferihegyen, sem Burgaszban

üdv

Gy 

Előzmény: shatakela (27854)
jéézus Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27855

Kedves Vahurka1!a drágább változatot vettük igénybe.amibe szerepelt hogy lemondhatjuk ingyen.tehát a 100 levát a megérkezésünkor le kell vonniuk s a maradandot kell kifizetnem.eredeti ár 357 euro.ebböl a 100 levát levonatni,s azt fizetni.

shatakela Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27854

Útlevél vagy személyi????

Mivel nekünk erre az utazási iroda kelletlen választ adott, körbetelefonáltam egy-két hivatalt, repteret,...stb.

100%-ra nem tudták megmondani, a követségen mondták, hogy most júliustól talán lesz egy változás, de gyerekeknek ettől függetlenül kelleni fog az útlevél. Nálunk van a gyerekeknek személyigazolánya, de biztos, ami biztos csináltattunk útlevelet.

Mi repülővel megyünk. Annyit mondtak, hogy ha gond van, akkor a burgaszi repülőtéren lehet gond, mert Ferihegyen elegendő a személyi kilépéskor.

Ezért, ha már mindketten személyesen kellettünk a gyerekek útleveléhez, csináltattunk magunknak is.

shatakela Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27853

Kedves SiposG74!

Örülök, hogy neked jók a tapsztalataid a Robinsonnal. Egyelőre úgy állunk, hogy voltam náluk személyesen május elején (az egyik vidéki irodájukban, mert az van hozzánk közelebb), no néztünk több hotelt, ők ajánlották fel, hogy felhívnak, hogy melyikben van hely. Azóta is hívnak. Május végén egy parner utazási irodába mentem lefoglalni az útjukat, mert ott dolgozik egy ismerősöm. Befizettem, utazási szerződést még azóta sem kaptunk, mert jöttek pénzt váltani és rögtön ott is hagyott minket az ismerősöm, ezzel a mondattal: szóljak majd neki, hogy hozzon. - én szóljak, az ő munkaköri kötelességééért, amiért fizetést és jutalékot kap? Ez legyen a legkevesebb. Írtam ennek az ismerősömnek egy szerdai napon az utazással kapcsolatban (babakocsi, babaágy lesz-e, repülővel kapcsolatos kérdés,....stb.) válasz semmi. Felhívtam következő hét hétfőn és a következőt kaptam: Jaj, én erre most nem érek rá, tele van az iroda ügyfelekkel, nincs időmm ezzel foglalkozni! Felhívtam azt a vidéki irodát, ahol korábban bent voltam, elmondtam mi a helyzet, ismét visszahívást ígértek. Nekik feltettm még egy poggyásszal kapcsolatos kérdést is.

Ennek már két és fél hete és semmi válasz egyik irodától sem. Honapig be kellene fizetni a maradék pénzt, ami több, mint 200 000 ezer forint. Valószínűleg a robinson irodába megyek, de egyből az irodavezetővel fogok beszélni. Mi a fenének ülnek ott? Mosolyogni?
Kiegészítésként annyit, hogy a poggyászal kapcsolatos kérdésre a választ megtaláltam a katalógusukban. A katalógus ott van az ügyintéző orra előtt az asztalon!!!!!

A másik, hogy felhívtam a budapesti irodájukat és minden kérdésemre 3 percen belül választ kaptam. Ezek szerint nem bonyolult kérdést tettem fel, csak vagy hülyék hozzá vagy egyszerűen nem akarnak segíteni.

De most komolyan, nekem kell nyomozni a neten, telefonálgatni egy csomó helyre, hogy a válaszokat megkapjam?

Feltettem azt a kérdést az imserősönek az utazási irodában, hogy elegendő a személyiigazolvány, vagy csináltassunk útlevelet? Válasz: Nem tudom, nekem van útlevelem, így ezt nem tudom.

Tanulság: Hozzá többet, még belföldi útra sem, soha nem megyek utat foglalni!!!

Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27852

Szia.

Engem tavaly beengedtek ilyennel - igaz mi autóval mentünk - de a biztonság kedvéért vittem magammal útlevelet is csak egyszer sem adtam oda, mert csak 2 üres oldalam van, ahová valószínűleg a jövő nyári orosz és fehérorosz vízum fog kerülni.

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27851

elméletileg használható, de miért akarsz remegő gyomorral utazni, hogy hátha kifogsz egy beléptető rendőrt aki nem tolerálja az igazolványodat és ott fogsz szopni belépéskor, meg kilépéskor is 

a 100% a kártyaigazolvány vagy az útlevél

(nem is olyan régen a horvát-szerb határon sorba szedték le a szerb határőrök a magyar kártyaigazolványos utasokat a vonatról, mert az a váltás pont nem olvasta, nem tudta, hogy a magyarok beléphetnek igazolvánnyal is) 

Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27850

Mi eddig két esetben vettünk igénybe tranzitszállást és csak idén foglaltunk a bookingon szállást, de nem adtunk meg számlaszámot, mert a lemondható drágább változatot vettük igénybe. Amennyiben te a nem lemondhatót választottad, akkor a terhelés érthető. Mindenesetre biztos, ami biztos alapon vigyél magaddál a számládról egy másolatot, hogy levontak már 100 levát.

A SOFIA PROPERTY MANAGEMENT SOFIA egy pénzügyi szolgáltató és ezzel is foglalkozik (google segítséggel megnézve).

Előzmény: jéézus (27848)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27849

Szia.

Valószínűleg mindössze magukat biztosították azzal, hogy ha nem mentek oda megszállni, akkor is 1 napi szoba árát levonták vagy ráterhelték a számládra. Ez kis hazánkban is van, ha bármely szállodánál az érkezésed előtt 1-2 nappal lemondod a foglalásodat, akkor 1 napot minden esetben ki kell fizetned.

Előzmény: jéézus (27845)
jéézus Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27848

Sziasztok!valaki tudna nekem abban segíteni,hogy én bookingon keresztül foglaltam a szállást.minden renben ment,csak megérkezésünk elött két nappal a ez a cím SOFIA PROPERTY MANAGEMENT SOFIA levett 100levát a számlámrol,csak nem tudom miért???kérem aki bookingrol vagy erről tudna segíteni ebben az ügyben kérem írjon!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27847

A pénzváltásról néhány tapasztalat:

- a Naposparton ajánlott a crown pénzváltókat használni, igaz 1,91 leva/euró az árfolyam, de nem vernek át trükközésekkel és nincs átváltási jutalék (ld. stewie útikalauza, mint szakirodalom), de az óvatlanok belefutnak olyan csapdába, ahol csak az eladási ár van kiírva (1,96leva/euro) a vételár és az átváltási jutalék nincs illetve %-os a jutalék ~1,5% és a vételár valahol 1,7-1,83 leva/euro között tanyázik!

- ahol van bank, ott az árfolyam 1.93-1,94 ig is felmegy pl. Nessebar Raiffeisen bankban, de kérnek útlevelet az átváltáskor.

- nagyobb városokban (pl. Burgasz sétáló utca) megkapható az igazi árfolyam is (1,9598 leva/euro), de ott általában 1,95-öt adnak 1 euróért. A kevésbbé nyelveket beszélőknek a buy oszlopot kell nézni és olyan helyre menni, ahol a NO COMISSION (nincs átváltási jutalék) felirat van kitéve.

Előzmény: SiposG74 (27828)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27846

Szia.

Az NBS = Nessebar Beach Süd nevezetű szálloda.

Az egyik, ha nem a legjobb ár/érték arányú szálloda, ahol közvetlenül a tengerpart mellett van a szálloda és csak a homokbuckákon kell keresztül menni a tengerig. Az ellátás nagyon korrekt, itthon a hévízi hotel palace-t simán veri szinte mindenben (igaz az utóbbiban van saját belső wellness részleg), főként az ételek választékában és mennyiségében. Az NBS-ben nem csak egyféle süti és palacsinta van, hanem legalább 8-9 féle süti és 3-4 féle gyümölcs is desszertnek.

Az NBS-nek saját parkolója nincs, de a hotel continentálét használja és azt az NBS-ben kell kifizetni.

Jó nyarat és pihenést a fórumozóknak!

Előzmény: tibi2626 (27843)
jéézus Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27845

Sziasztok!valaki tudna nekem abban segíteni,hogy én bookingon keresztül foglaltam a szállást.minden renben ment,csak megérkezésünk elött két nappal a ez a cím SOFIA PROPERTY MANAGEMENT SOFIA levett 100levát a számlámrol,csak nem tudom miért???kérem aki tud segítsen.

Krisz11180309 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27844
Sziasztok!
RÉGI személyivel (bordó füzet) beengednek Bulgáriába?
Külügyes anyagban fényképpel szerepel ez a típus is, mint használható okmány, de pl Robinson honlapon az áll, hogy ezzel nem engednek be.
Valaki ment mostanában ilyennel? Kérlek írjatok tapasztalatokat, köszönöm.
(aug 8-án repülünk Várnába, szállás a Dolphin Marina lesz)
tibi2626 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 27843

Sziasztok,

mi az NBS?

próbálok rájönni, de még egy hozzászólást se láttam, ahol bárki kifejtette volna.

Úgy látszik rajtam kívül mindenki tudja mi az :)

Marko61 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27842

Szia!
Várunk benneteket! :)

Előzmény: faragori (27839)
faragori Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27841

Kedves Pancsika!

Köszi az infót.

Üdv, Rita

Előzmény: Pancsika22 (27832)
faragori Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27840

Kedves "őrült elmebeteg"!

Köszönöm a segítséget.

Üdv, Rita

Előzmény: őrült elmebeteg (27831)
faragori Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27839

Kedves Petra! Köszönöm szépen, holnap találkozunk. :)

Üdv, Rita

Előzmény: Marko61 (27830)
dareno Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27838

köszönöm

a Necki adta az árat 11€/fő/út Várna reptér - Golden Sands gyerek 50% kedvezmény 12 év alatt

ebből jön ki a családnak a 33 €/ út.

Na ez szerintem kicsit irreális főleg hogy buszról beszélünk........Köszönöm a számot írok neki sms-t hátha sikerül valami jobb megoldást eszközölni

Szép napot Neked

Előzmény: Marko61 (27837)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27837

Szia!

Arrafelé nem vagyok ismerős :S Én Sveti Konstantinban dolgozom. De kb 1 óra alatt ér oda. Nem tudom van-e transzfer vagy mi az a 33 €. A helyi idegenvezető Kovács Klaudetta, a száma 00359888380323.
Üdv, Petra

Előzmény: dareno (27835)
jpnora Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27836

sajnos étterem neveket nem tudok, pedig mindent felírtam, csak ezt nem ,mert jövőre vissza akarunk menni talán.

Általában az éttermek előtti táblákon van kiírva hogy "obed menu", a nehezebb része az volt, hogy sok helyen csak ciril betűs étlap volt, de a választék nagy , még a válogatós gyerekeim is mindíg elégedettek voltak

Előzmény: anikó2012 (27812)
dareno Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27835

szia mi a Bonitába megyünk. Kb mennyi idő alattt ér ki a busz a reptérrről az aranyhomokra? Esetleg tudod milyen messze van a hotel és a buszmegálló?

Érdemes a Neckis transzfert lefoglalni? (tudom ott dolgozol:-) de az 33 €/család/buszoztok?

Köszönöm

Előzmény: Marko61 (27830)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27834

attól, hogy neked nincs rá szükséged még másnak lehet....

Előzmény: őrült elmebeteg (27815)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27833

Szia! ű

Kérdezz bátran, én itt dolgozom animátorként, úgyhogy megpróbálok minden kérdésedre válaszolni! Mikor jöttök? Hányan?
Üdv, Petra

Előzmény: thigae (27802)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27832

Mi taxival mentünk, a reptérről 50 leváért vittek a szállodához, a szállodától a reptérig 40 leva volt. :) Nagyon furcsák a taxisok, mert sógoromékat már 65 leváért vitték a reptérről a szállodához, ugyan azon az útvonalon, végig mögöttünk jöttek. (ja és ugyanaz a taxitársaság volt)

Nálunk a férjem a kezébe nyomott egy 50-est, mikor elkezdett 60 leva fölött magyarázni, és elég volt az 50 is, megköszönte és viszlát :) :)

Előzmény: faragori (27829)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27831

http://www.motoroads.com/varna-airport-transfer-taxi-hire-aiport-limo-shuttle-service.aspx

itt lehet akár előre foglalni taxit     (4 fő 28 euro)

Marko61 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27830

Szia!

Ha taxival akartok jönni, akkor érdemes egy picit arrébb sétálni és nem közvetlenül a reptér bejáratánál álló taxikba beszállni. Kb 40-50 leva. A busz a 409-es jön Sveti Konstantinba 1.60 leva/fő. Viszont az a főúton áll meg és még onnan be kell sétálni a szállodához, kb 10 perc. A Helena Hotel előtt áll meg a busz, ott kell leszállni.
Üdv, Petra

faragori Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27829

Sziasztok!

Várna reptérről a Dolphin Hotel Marinába (Sveti Konstantin) szeretnénk eljutni busszal, vagy taxival. Van valakinek konkrét infója, hogy mivel érdemes menni, és az kb. mennyibe kerül? Két gyerekkel megyünk. Próbáltam a fórumon is keresni infőkat, de amit találtam, az a Burgaszi reptérre vonatkozott.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv, Rita

SiposG74 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27828

Köszönöm kimerítő válaszod!

A pénzváltásban tökéletesen igazad van, nem szándékoztam senkit sem félrevezetni. Olvasom a topicban, hogy más rutintalan utazó is küzd ezzel a kérdéskörrel, ezért írtam le egy eddig nem megvilágított szemszöget. Bukok rajta, viszont ha a háttérben van egy aggodalmaskodó Kedves, akkor így kihúzom a méregfogát a további parának! :)

Előzmény: János 2 (27826)
gy_cs Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27827

Üdv!

Szerintem erről azokat a gyerkőcöket kellene megkérdezned, akik szeretik, élvezik az animátorok által szervezett programokat, könnyebben összeismerkednek egymással, s új barátokat, ismerősöket szereznek.

gycs

Előzmény: őrült elmebeteg (27815)
János 2 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 27826

T. SiposG74!

Az idébn már voltunk repülővel, még a robbantás előtt, de már szerintem alaposabb volt az ellenőrzés. Pesten a beszállókapu előtt egy személy több embernek ellenőrizte a dokumentumait. Megkérdeztük miért, válasz: terrorveszéy. Ugyanakor mellőlünk indult a londoni gép, ott ilyen ellenőrzés nem volt. Nekem becsengett a biztonsági kapu tetőtől-talpig alaposan megmotoztak. A szandál miatt csörgött be máskor ezt levetteték és újból minden oké. Visszafelé Várnába a lányom csomagját teljesen szétszedték és nem csak az övét. A röggenen többször átküldték a csomagot, majd továbbszedték. Egy kis üvegbe hozott tengeri homokot, rájöttem, hogy valószínű ez az ok. Ezt kivették, újból röggen, ekkor minden oké. Ez legalább  perc. A mi beszállókapunk mellől indult az izraeli gép. Lehet, hogy ez csak utólagos okoskodás!

Akinél becseng a kapu szerintem onnan kezve kiszámíthatatlan.

A pénzváltásba a döntés a Te döntésed, azonban a fórumozók teljesen mást írnak. A bukás levánként 6-8 Ft, de lehet, hogy több és ha nem fogy el visszaváltáskor a többi. A kinti pénzváltás miatt nem kell sétálni kilométereket, legfeljebb 100-200 m-t

A debreceni repteret nem ismerem, ahol ki lehet menni nézni a gépeket a teraszra ott lehet dohányozni, Burgaszban lehet. Szerintem hívd fel a repteret.

Többet nem tudok írni.

Előzmény: SiposG74 (27808)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27825

tévedsz, nem viccelődős emberke

nem akarok jófiúként feltünni

mint írtam , remélem a te seggedbe belenéznek 

mert megérdemled

Előzmény: SiposG74 (27824)
SiposG74 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27824

Nem tartom valószínűnek, hogy az esetleges részvétem a legkevésbé is idetartozna. Nem tartom kegyelet sértőnek az eredeti kérdésem. (nem véletlen írtam: ha viccelnék....) Magam sem gondoltam komolyan, túlzásnak írtam.

Ok-okozatra kérdeztem rá, az elhunytakat meg sem említve. Az, hogy te most miként próbálsz meg jófiúként feltűnni az előző hozzászólásaid után, az teljesen irreveláns. Az eredeti kérdésemre pedig még most sem tudod megadni a választ, csak szaporítod a hozzászólásaid számát, jó kommentvadászhoz méltóan.

Remélem gyorsan kitakarítják a topicot, hisz nagyon nem ide illő az elmúlt fél óra termése! :)

Előzmény: őrült elmebeteg (27823)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27823

ja, hogy a témánál maradjunk:

több tiszteletet:

http://www.mon.hu/burgasz-8-halott-32-serult/2035651

rakjak egy szmájlit is (ahogyan te) , hogy nehogy megsértődjél?

Előzmény: SiposG74 (27821)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27822

hülye kérdésre hülye válasz

koncentrálj a seggedre

Előzmény: SiposG74 (27821)
SiposG74 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27821

A "pofázás" mint olyan azt hiszem a Te hangvételedhez jobban igazodna. Ha nem vagy képes emberi hangnemben kommunikálni, akkor vélaményem szerint kereshetnél valamilyen nyugtató elfoglaltságot. Ha elgurult a gyógyszered, akkor nem értem miért püfölöd a klviatúrát. Találkotam már jónéhány segítőkész hozzászólásoddal, a ma esti ámokfutásod a topicban meg is lepett.

Végignéztem több ezer hozzászólást a topicban. Abban a témában amivel kapcsolatban kérdeztem nem találtam még meg a választ. Ezért kérdeztem rá. Az hogy neked, mint rutinos utazónak mi számít idióta kérdésnek.... valljuk be magasról letojom. Nem azért tettem fel a kérdést, mert éppen nem volt kedvem húzkodni a hímtagomat, hanem mert felvetődött a családban és nem tudtam megfelelő infóhoz jutni. Ha van rá értelmes, kielégítő válaszod, akkor ne tartsd magadban. Ha nincs, akkor meg kérlek mást szórakoztass ne engem. Nem hiszem, hogy a többi topic olvasónak szüksége van erre a dialógusra.

Előzmény: őrült elmebeteg (27820)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27820
Előzmény: SiposG74 (27819)
SiposG74 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27819

A nickedhez tökéletesen illenek az idióta, válasznak a legkevésbé nevezhető megnyilvánulásaid. Kérlek a farod tájékán a paksi mogyival játszál, ne az itt segítségre várók idegeivel. Trollkodj kérlek máshol.

Megtisztelsz azzal, ha válaszra sem méltatsz! :(

Előzmény: őrült elmebeteg (27816)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27818

nézd az ezo tv-t , ott megjósólják neked

Előzmény: anikó2012 (27813)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27817
Előzmény: T-boy01 (27807)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27816

remélem neked a seggedbe is belenéznek az idióta kérdéseid miatt

Előzmény: SiposG74 (27808)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27815

áruljátok már el, hogy mijafasznak egy nyaraláshoz az animátorok?

Előzmény: gy_cs (27810)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27814

szerintem az albán lek a megfelelő valuta BG-ben

Előzmény: Xszandee89 (27791)
anikó2012 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27813

Mi 2 hét múlva megyünk, a köv. vasárnap indulunk haza Nesebarból Szófia felé. Mi a tapasztalat, vasárnapi déli, délutáni forgalomról az autópályán?Van-e olyan tumultus, mint az M7-esen?

anikó2012 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27812

Szia! A Nesebari menűvel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy melyik éttermeket ajánlod? Tavaly voltunk, de ilyeneket nem fedeztünk fel :(

Előzmény: jpnora (27763)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27811

Mi a Marinában voltunk, egy hete jöttünk haza, várom a kérdéseidet! :)

gy_cs Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27810

Ami még fontos lehet.

Ha klub szállodát keresel, akkor a Dolphin Marinába menjetek, mert az összes szállodát annak hírdeti a necki, de a magyar animátorok abban vannak, s a többi szállodába nem jutnak el. Ez nem az Ő hibájuk, nagyon aranyosak, segítőkészek. Itt a necki a hunyó 5 szálloda <> 2 animátort (tavaly uígy jártunk Brac-n)??????? A lebed-ben például ki volt írva egy csomó program különböző időpontokban, de egyet sem sikerült megtalálni. Ami viszont beugratós, a DM-ba, hogy tengerparti szállodának írja, ami igaz is csak fürdeni nem lehet előtte a tengerben. Itt sok infót találhatsz, térkép is van: http://www.grandhotelvarna.com/en

gycs

gy_cs Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27809

Szia!

Mi a Lebed-ben voltunk, kérdezz bátran! Nagyvonalakban annyit, hogy jól éreztük magunkat, de hiányzott a naposparti nyüzsgés. Egyedül az ellátás volt jóval gyengébb, mint amihez hozzászoktunk a naposparti NBS-be (3 alkalom). De ha visszaolvasol, több hasonló véleménnyel fogsz találkozni. Volt akiknek jobban bejött, de mi mégegyszer nem mennénk ide.

gycs

SiposG74 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27808

Sziasztok!

Az előző kérdéseimre nem érkezett a válasz, de nem szeretném, hogy elsikkadjon a többi értékes infó között. Hátha azóta valaki gazdagodott tapasztalattal és megosztja velem - velünk.

- A debreceni repülőtéren mennyire laza, lazább a check, mint a BP reptéren? A check után lehet e dohányozni? A múltheti robbantás után számíthatunk e esetleg akár Debrecenben vagy Burgas-ban valami irreálisan komoly vizsgálatra? (ha viccelni szeretnék, akkor rákérdeznék a  testüregvizsgálatra :) )

- Tapasztalata van e esetleg valakinek az Aparthotel Ruby-ról (elvileg az Imerial Hotellel van egy komplexumban, ott lesz az AI)

Köszönöm előre is a válaszokat

Más: Olvastam a hozzászólások között, hogy volt panasz a tájékoztatás minőségére az utazási irodákban. A tavalyi esztendőben a Robinsonnal voltunk Görögországban. Meg voltunk elégedve velük teljes mértékben, mind itthon, mind odakint. Ma volt bent a kedvesem az általunk favorizált irodában és megkaptunk minden papírt hiány nélkül. Foglalások, igazolások, időpontok, befizatési bizonylatok. A reptéri kontakt neve és telefonszáma mellé a kinti kollégájuk elérhetőségeit is megkaptuk. Írott anyagot a szállodáról, pénz váltásról, időjárásról. Egyszóval teljesen kielégítőnek érzem a kiszolgálást a részükről! :)

Ami a pénzváltást illeti: Töprengtünk sokat a kedvesemmel, hogy idehaza vagy kint váltsunk költőpénzt, esetleg a Bank kártyát favorizáljuk. Úgy döntöttünk, hogy itthon váltunk. Picit idegenkedünk a kinti kényelmetlen szituációktól, félreértésektől. utánaszámoltam. Árfolyamtól függően beváltott 100 ezer forintnál 500-1500 Ft nyereségre lehet szert tenni, ha itthon (mostanában) jó áron vásárol valaki euro-t és odakint akár több óra sétálgatás után talál egy valuta váltót, ahol számára jó áron adják a leva-t. Egy hetet leszünk a Naposparton, nekem ennél sokal többet is megér a nyugalmam. :)

T-boy01 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27807

A Düne Ressidence apartman belsejéről, majd légyszíves, tegyél fel képeket, mert csak kívülről ismerem!

Előzmény: pitbull11 (27804)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27806

Jó utat! Vigyázzatok magatokra!

Előzmény: pitbull11 (27804)
electrion91 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27805

hát mi úgy megyünk, hogy 10.én megérkezünk aznap Szófiába leszünk, megnézzük a katedrálist stb, és 11.én hajnalba szeretnénk lemenni, azért gondoltunk vonatra mert ott legalább fel lehet állni, és van WC ami egy 5-6 órás útnál nem utolsó szempont! :)
Visszafelé pedig 10-11 óra után szeretnénk indulni Burgaszból mert lesz reggelink a szálláshoz!
Igazából a menetrendet már megtaláltam, a helyjegy benne van az ott írt árban, vagy azt külön kell fizetni? :S 

Előzmény: Pötyi71 (27800)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27804

Hát akkor elindulunk........

Remélem gond nélkül megérkezünk reggelre Csernomorecbe, ha lesz wifim esetleg írok pár sort.

Szombatig itt leszünk, esetleg sSzozopoli kitérő, majd szombaton Dune Residence - Hotel Burgas, ha megjöttünk beszámoló lesz :)

Jó utat mindenkinek aki most indul, és aki később annak is.

GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27803

Szia !

Mint ahogy jónéhány írtuk már, a buszköltségre elég 20-30 leva/fő, ezt jobb, ha idehaza 

veszed meg. A többit euróban vidd ki, és mindíg annyit  válts be, amennyire szükséged van. (Crown pénzváltó )

üdv

Gy 

thigae Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27802

Sziasztok.  Egy kis  segítség kellene nekem, ha valaki tudna segíteni  akkor ezt előre  megköszönön.. Ha valaki  volt idén Sveti Konstantinban,  a Grand Hoitel Várnába  vagy a Grand Hotel Várna Resort & Spa -  Klub Oázis  Hotelek egyikében ( Hotel Lebed,  Hotel Rubin, Dolphin Marina, vagy a Hotel Dolphinban illetve a Grand Hotel Várnába, )  akkor szeretnék egy pár  kérdésemre választ  kapni.  Előre is köszi .    Sasson

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27801

Nem voltam biztos benne, hogy 1 leva. 3 éve is annyi volt. Hihetetlen, hogy ilyen infláció van ott.

Előzmény: ditranol (27796)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27800

11.én mikor akartok indulni? Mert, ha repülővel érkeztek, én busszal mennék le, mert az éjfélit taxibusszal 3 euróért lazán el lehet érni. A busz 28 leva, és reggel 05:45 körül ér le Burgaszba. Az utolsó vonat 22:40.kor indul. Azt esélytelen elérni.

Előzmény: electrion91 (27799)
electrion91 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27799

Szia!
Hát Augusztus 11.én mennénk le Burgaszba és 18.án jönnénk vissza! 
Köszönöm a segítséget neked is és jánosnak is(ez a kinyomtatós dolog jó ötlet)! :) 

Előzmény: Pötyi71 (27795)
thigae Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27798

Szandi.  Mi most jöttünk haza 11. - én.  Az akkori  váltás  1,91  volt a szállodákban   ,   egyszer  az elején  1,93  levát  kaptunk  1 Euróért.  Igy  attól  függ  hogy  mennyibe  veszed  az  Eurót  vagy esetleg  van-e régről  megmaradt  amit  majd  be akarsz  váltani.  Szia  Sasson

Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27797

Köszönömm!!!!!

Előzmény: ditranol (27793)
ditranol Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27796

Sozopolból Burgaszba reggel 6órától félóránként megy busz. A reggeli Wizz gépet simán el lehet érni 6:30as sozopoli indulással (sztem még a 7órásival is). Ahogy befut a sozopoli busz a burgaszi pályaudvarra és letesz, a két lépéssel előtte lévő megállóból indul a reptéri busz, ki is van írva, képtelenség eltévedni :) kb. 20percenként!
Sozopol-Burgasz: 4,5 leva/fő
Burgasz-Airport: 1 leva/fő 

5napja voltam, fix árak :)! 

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27795

Mikor érkeztek Szófiába? Mikor akartok indulni Burgaszba? Ha megírod kikeresem neked a jegyárakat. Az biztos, hogy hálókocsis az idén nincs.

Előzmény: electrion91 (27777)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27794

A reggel 6 órási busz 06:45-re van Burgaszban. A 07:00.kor induló 15.ös buszra van esélyed. A reptérre számolj 50 percet.A buszjegy max. 2 leva lehet a reptérre. A Szozopol-Burgasz jegy 4.5 leva.

Előzmény: sasac (27786)
ditranol Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27793

itthon eurot venni, kint eurot levára váltani

János 2 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27792

T. electrion91

A bdz.bg lapon van erről szöveg, én olyan szinten nem tudok angolul sem bolgárul, hogy a fordításra garancia legyen, a lényeg kb a következő.

Szófia - Burgasz viszonylatban van 30% menettérti kedvezmény, melyet 5-25 nappal korábban már meg lehet váltani ára 41.8 Leva. 30 napig érvényes. Nem tudom Te mennyire tudsz bolgárul?

Javaslom nyomtasd ki a bolgár szöveget, írd le az indulás és visszindulás dátumát, a vonat számát vagy /és/ indulási idejét és add oda a pénztárosnak. Helyjegy is kell. Szerintem fogja érteni, általában jó néven veszik, ha az ember saját nyelvükön is megpróbál közeledni. Hálókocsi jegyet ezzel a módszerrel már vettem náluk elővételben minden gond nélkül.

Előzmény: electrion91 (27785)
Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27791

Sziasztok!

Ugyan kérdeztem már egyszer, de kicsit konkrétabb válaszra lenne szükségem!! Hogy jövök ki jobban a pénzemből, ha itthon csak levát lávltok, vagy itthon veszek eurót és bulgáriában váltom át levára???? Sürget az idő, gyors válaszra lenne szükségem!!! Köszönöm, üdv.: SZANDI

kapitány65 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27790

Szia!

Mi 11-én jöttünk haza 18.50 volt kiírva indulásnak valóban akkor is indult a vonat, a helyjegyen 19.10 az indulás időpontja. Indulás előtt kb: 1 órával előtte tolják be a szerelvényt és akkor már fellehet rá szállni. A magyar kalauzok segítőkészek voltak mind oda és vissza úton is! Előbb indul a vonat mégis késve ér a határra.

Üdv. K.

Előzmény: erika7201 (27771)
shatakela Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27789

Utazott valaki Burgaszba Bp-ről repülővel utazási irodával? Mikor kaptatok infókat repjegyről, parkolásról, egyebekről?

zolko68 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27788

Köszönöm a gyors válaszokat , sajnos én is hasonlóra gondoltam. A családom még reménykedik.{ vonatos út}

betrix Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27787

tehát van lehetőség, ez jó persze nem szla kell, hanem jó lenne 2x kimenni, és 1x fizetni

Előzmény: dzsonivir (27782)
sasac Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27786
Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani hogy a Sozopolbol induló reggel 6 órás busz hány perc alatt ér be Burgaszba és ott hol kell átszálni a Sarafovo airportra menő buszra?Valamint azt hogy az hány perc alatt ér ki Burgaszból a reptérre és kb mennyik lehetnek a jegyárak?
electrion91 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27785

Mármint a Szófia-Burgasz vonalra? Mert mi itthonról nem vonattal megyünk!

Előzmény: dzsonivir (27780)
shatakela Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27784

Illetve, ez az aparthotel Napospart déli részén van. A környékről valaki? Bevásárlási lehetőségek (pelenka, ....stb.)?

AI ellátásunk lesz, még nem voltunk így nyaralni, ezért valószínűleg a kérdésem sokak számára nevetséges lesz: ásványvizet vihetek fel a szobába korlátlan mennyiségben? Szerintetek tápszerhez vigyek vízforralót vagy megmelegítik nekem?

Ahogy olvastam a kávéjuk ihatatlan, energiaitalt látott valaki?

shatakela Creative Commons License 2012.07.23 0 0 27783

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, ismeri-e valaki a Riviera Blue & Blue Pearl aparthotelt? Elvileg 4 csillagos.

Augusztusban megyünk két kisgyermekkel. Gyűjtöm az infókat a netről, mert az utazási iroda állandóan visszahívást ígér, de ezekkel az ígéretekkel már kitapétázhatnám a lakást.

Repülővel megyünk.

Tud-e valaki információt arról, hogy aparthotelben tényleg kell-e 150 euró betétet/kauciót fizetni? Jo tanácsok arra vonatkozóan, hogyan tudom kikerülni, hogy a már meglévő károkat ránkverjék? Fotó, videó érkezéskor,....stb.?

Azt sem tudom, kapunk-e babaágyat vagy vigyek? (erre a válaszra két hónapja várok!!!)

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27782

igen,lehet kérni biletet,mi is  kértünk

ezt eleve célszerű is,mert ha mondjuk két óra múltán megint odajön,mivel igazolod magad,h már fizettél?

a szép szemeddel?

de többszöri felszólításra és pofarángatások között fogják adni(elsőre nem fogják érteni)

és hatkor téged fognak először elküldeni,davaj-felszólítással és nem túl kedvesen

mert a zsebüknek  ők sem ellenségei

a számlaadás ott sem népszerű időtöltés,mint észleltem

Előzmény: betrix (27781)
betrix Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27781

kérdezném, hogy van lehetőség, hogy a tengerparti helyed egésznap meglegyen akkor is, ha közbe elmész kajálni, és persze a cuccokat ne lopják el, szóval, hogy csak 1x fizessünk napágyat és ernyőt, ne 2x, így lemennénk reggel, majd haza, és délután vissza, görögbe ez nem volt gond, mert ott ügye a kávézókhoz tartoztak, ki hogy csinálja???????????

van valami jegy, vagy szla, vagy ez gáz?

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27780

én itthon vettem meg retúr

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27779

Meg lehet venni. Kérdezni fogják, hogy mikorra kell a visszaút. Úgy emlékszem 1 hónap lehet a max.

acsi65 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27778

az elég nagy baj, mert a nejem nem száll be a liftbe. jo volna valahol alul szobát kapni. a robinson  utazási irodadánál rendeltük és egyénileg megyünk. ha kipihented magad majd irj légyszi. mindent szivesen veszek ami az eszedbe jut. még soha nem voltunk ilyen utazáson. hasznos tanácsok, mit érdemes és mit nem. mit vigyünk otthonrol. irhatsz mailre is.

Előzmény: csillkat (27774)
electrion91 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27777

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Bulgáriába hogyan van a retur jegy vonatra? Meddig érvényes, gondolok itt egy hétre, ha megérkezéskor megveszem a Szófia-Burgasz jegyet érvényes lesz még 7 nap múlva? 

csillkat Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27776

vagyis a fakultatív kirándulásokról, programokról. (bocsi, kicsit fáradt vagyok már).

Előzmény: csillkat (27775)
csillkat Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27775

Ja, ha a Robinson Tourssal utaztok akkor a szervezett utakról is tudok mesélni.

Előzmény: acsi65 (27772)
csillkat Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27774

A lifttől ne ijedjetek meg, kicsit fura, de meg lehet szokni. Hát kb ennyi. De kérdezz nyugodtan konkrét dolgokat  a hotelről, partról, éttermek stb. szívesen segítek! :)

Előzmény: acsi65 (27772)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27773

Mi visszafelé  4 órát késtünk, odafelé meg 2 és fél órát

Előzmény: erika7201 (27771)
acsi65 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27772

sajnos mi is oda megyünk és csak reggeli van nekünk is, de igy még jo is. választhattunk volna mást is, de nem volt semmi vélemény még a hotelről. most már mindegy. a higiénián kivűl esetleg még valamit tudsz irni a hotelről. szivesen vennnénk.

köszi

Előzmény: csillkat (27764)
erika7201 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27771

Szia!

Mi is vonattal utaztunk. 11-én mentünk, 18-án jöttünk. Csatlakozom a válaszadóhoz, tényleg átverés volt az odaút. Odaúton légkondi nem volt, 40 fok volt a vagonban. Igaz mi nem hálókocsival mentünk, hanem ülőkocsival, de a hálókocsisok még jobban kikészültek, mint mi. Visszafelé is ülőkocsiban jöttünk, de olyan vagonba, ahol nem volt beígérve a légkondi. Lehúzhattuk az ablakot, jött a friss levegő. Legközelebb biztos így mennénk. A vonaton nagyon kevesen voltak, ezért azt javasolm, hogy mentjetek át a légkondi nélüli vagonba és ott utazzatok. Az ülések fekvőssé alakíthatóak, tehát a 6 ülésből 3 ágy alakítható ki. Szuper volt. Tiszta volt a fülke és volt levegő. Egyébként kibírható az út, legalábbis mi 2 család 3-3 gyerkőccel élveztük, annak ellenére, hogy az odaút nem volt valami konforotos.

Egyébként mi csak 2 órát késtünk.

Viszont egy jó tanács a visszaútra: mi szerdán 19.10-kor indultunk vissza. 1,5 órával előbb odaértünk a vonathoz. Felcuccoltunk. Lementek a férfiak innivalóért és még mászkálni egy kicsit. 18.40-re visszaértek, bár még gondoltak rá, hogy sétálnak egy kicsit. VISZONT a vonat 18.45-kor simán elindult. Tehát a kiírt indulás előtt 25 perccel előbb. A bolgár kalauznál reklamáltunk, mire ő közölte, hogy KORREKCIJA... Szóval érdemes előbb ott lenni a visszainduláskor, ellenkező esetben lehet hogy Burgaszban kell szállást keresni 3 éjszakára :-))

Előzmény: zolko68 (27748)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27770

MKB-nál bankszámláról 149-ért vettem levát két hete

Előzmény: János 2 (27766)
betrix Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27769

köszi, ez jó hír, már nagyon várjuk

Előzmény: akos_voda (27719)
Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27768

Nagyon szépen köszönöm az információkat és a segítséget mindenkinek!!!!!!!!

Előzmény: János 2 (27766)
acsi65 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27767

KÖSZI SZÉPEN. IGY LEGALÁBB VAN VALAMI ALKÉPZELÉSEM A KÖLTSÉGEKRŐL.

Előzmény: jpnora (27763)
János 2 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27766

T. Xszandee89!

Saját vélemény:  Az útra szükséges Levát/20-30 / itthon kell megváltani, a Keletinél lévő pénzváltónál szokott lenni, legutóbb 154-ért láttam, de akkor a Ft rosszabb volt. A többit Euróban kell vinni. A bankokban 1.95 egyeéb pénzváltóknál 1.90-1.93-ért váltják az Eurót.  Úto-útfélen van pénzváltó. A reptéri /odakint /1.8 körül váltja az Eurót. Szerintem 20 Levánál ez sem tragédia. Egyébként a pénzváltást nagyon sokan leírták, többet nem is írnék.

Előzmény: Xszandee89 (27761)
csillkat Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27765

Általában elfogadják, de ajánlott a boltban vásárlás előtt megkérdezni a pénztárostül, mert nem lehet biztosan tudni.

Előzmény: acsi65 (27760)
csillkat Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27764

A Hotel Arsenalból meneküljön mindenki. A reggeli (nekünk csak az volt) bár bőséges, de a kínálat elég szegényes, pláne más 3*-os hotel kínálatához képest. A recepciósok közül alig beszél vki angolul, igaz ez egész Nessebarra, németül pedig még annyian se!

A törülköző, amit adnak koszos, foltos! Az ágynemű is! Mindenki vigyen magával itthonról, ha kényes erre. A takarítás egy nagy nulla, a "fürdőszoba" koszos, és széklet maradványos volt, mikor megérkeztünk. Fertőtlenítőszert egyszer láttam a héten a takarítónál, és csak akkor éreztük a hypo szagot.

A wc folyt a szobánkban, nem bírták megcsinálni, pedig sokszor szóltunk. Másik szoba nem volt, mondván telt ház van.

A medence jó és wifi is van, közel van a tenger, de azért én többet vártam a hoteltől. Nyilván nem egy 5*+-os volt, de tisztaság az alapvető kellene, hogy legyen.

Ennyi. Akinek van kérdése írjon nyugodtan. Repülővel indultunk Debrecenből.

jpnora Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27763

Nessebárban és Ravdában nagyon sok helyen lehet menüt venni. Ez 6 leva és 3 fogást jelent. Nagyon jó volt bármelyik étteremben ettünk. Általában egy leves vagy saláta  egy főétel és egy desszert.

Fejenként a kaja nekünk 17 és 23 leva között volt. Minden nap étteremben ettünk ebédet vagy vacsorát.

Vásárolni és tankolni sokkal jobban megéri kártyával.(kb. 10 ft levánként)

A LIDL-ben és a Carrefourban vásároltunk.

Víz 6 literes: 2 leva

üdítő 2,5 liter 2,7 leva

Nescafe közepes 4 leva

1 kg kenyér 1,4 leva

Nutella nagy üveg 3,7 leva

Kaják : óriáspalacsinta 2 leva, gyros közepes 3 leva, nagy 4 leva, pizza szelet 2 leva. Fagyi 10 dkg 1,57 leva.

Amikor jöttünk haza az útmenti árusoktól gyönyörű gyümölcsöket és zöldségeket vettünk: barack 1 levától, dinnye 0,8 leva, paradicsom 1 leva, szilva 1 leva.

Előzmény: acsi65 (27758)
jenky2 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27762

A leva és az euro elkelt. Köszönöm az érdeklődést. Mindenkinek kellemes nyarat és kívánok.

Üdv.

Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27761

T János 2!!!!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, így már kicsit világosabb a helyzet!!!! Az egyetlen probléma az, hogy egyedül megyek, de így már biztos sikerülni fog az oda jutnom!!! Még annyi kérdésem lenne, hogy levát tudok e itthon váltani??? Vagy váltsak eurót és ott váltsam át levára????

Előzmény: János 2 (27673)
acsi65 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27760

sziasztok

a maestro bankkártyát elfogadják szerbiában és bulgáriába? ha tud valaki rola kérem irjon

harcsa21 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27759

???

acsi65 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27758

szia

mi 11-én megyünk nessebárba. ha volnál szives irni nekem az árakrol és valami hasznos tanácsot adni, megköszönném!

Előzmény: jpnora (27751)
jpnora Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27757

Mindenkinek ajánlom Tiszaszigetet. Mi ott mentünk ki 18 óra előtt egy pár perccel (zárás előtt). 2 perc alatt átértünk. Hazafelé sajnos éjfélkor értünk Röszkére és minkét oldalon tumultus volt ahogy az előbb írtam.

jpnora Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27756

hazafelé Általánosan sokan voltak mindenhol: szerb bolgár határon és Röszkén is. 2,5 -- 2, 5 órát vártunk. Sokan voltak a fizetőkapuknál is. Elfogyott a vizünk, majdnem a benzinünk is.

Jennym Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27755

Sziasztok!

Sanyox-jó ezt hallani,mert mi is a Zefírbe megyünk Aug. 22.től!Kezdtem megíjedni a negatív véleményektől..

Mi vonattal-hálókocsival megyünk-vonatos infója ha van vkinek szivesen veszem!

Ace Combine Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27754
Szerinted általános a rossz határhelyzet visszafelé vagy nem volt szerencsétek? Hétfőn lépnénk át a bolgár-szerb határt, kedden a magyart... Idefelé a románokon keresztül jöttünk a vendégmunkások miatt, gondoltam visszafelé már jó a helyzet szerbián át:/
kunm77 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 27753

Szia! A "szörnyűt" részleteznéd? Hány órát vártatok, milyen napszakban ... Mi 08.02-án jövünk hazafelé az éjszekai órákban érünk Röszkére elméletileg. Remélem akkor nem lesz annyira gázos. Köszi:)

matiiiz Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27752

Köszönöm az infókat én is így tapasztaltam :)

Megérkeztünk, némi izgivel fűszerezve.

Naposparton nem érzékelni semmit, de a reptér borzadály.

2 óra sorban állás, motozás, cuccok átnézése és kidobása... (aki hozna haza parfümöt vagy vmi folyékonyat tegye a poggyászba)

Esperanto nekünk szuper volt, teljes ellátással voltunk mindenkin +1 kiló :(

Tenger szép és meleg volt, erre lehet kagylót és csigát is találni.

Piros zászlónál beengednek csak! gyerek felügyelettel, matrac nélkül és nem túl messzire.

Akit a szálló érdekel az bátran kérdezhet...

Calypsot megnéztük kívülről, mert ez lett volna a másik.

Sajnos nagyon közel van a forgalmas főúthoz és ez által biztos, hogy messzebb is a tengertől.

Ha van kérdés a most indulóknak..... szívesen válaszolok

Előzmény: paqitoo (27538)
jpnora Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27751

Sziasztok! Tegnap jöttünk haza Nessebárból. ha valakit érdekelnek az árak vagy  a Krím aparthotel, akkor szivesen írok róla.

Hazafelé szörnyű volt Röszkén is és a szerb bolgár határon is ! Mindenkinél legyen elég ivóvíz és elegendő benzin.

ancsad1 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27750

Köszönöm a segítséget,máris okosabb az ember!

Előzmény: sanyox (27742)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27749

friss tapvsztalat

épp most reklamálok a Mávnál

8cvanezerért jól átvertek

légkondi nélkül főhettem hetven fokban,aludni nem lehetett

felső fekheleknélnull biztonsági intézkedés

épph. l nem estem

Előzmény: zolko68 (27748)
zolko68 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27748

Azt szeretném kérni, hogy ha van valakinek hálokocsis vonatos utazással kapcsolatos tapasztalata, kérem ossza meg velem! Köszönöm.

jenky2 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27747

Szia! Ha komolyan érdekel  írj a megadott címre és megbeszéljük.

Üdv.

Előzmény: matizoli (27713)
Ace Combine Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27746
Köszönöm:) Igazából maradtunk sozopolban, mert lementünk egész Carevoig, de nem találtunk szimpatikus városkát, falut egészen addig. Kicsi halászfalus, régi óvárosos részt kerestünk, de meglepődve tapasztaltuk, hogy ezek üdülőtelepek:(
Előzmény: ancsad1 (27731)
Emi11311 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27745

Sziasztok!

Mi augusztus 3-án indulunk Debrecen környékéről autóval a Napospartra. Volt már valaki a Step Hotelben? Vélemény, tapasztalat? :)

Nem döntöttük még el, hogy út közben megálljunk-e valahol 1 éjszakára Romániába. Hol érdemes megállni?

Nagyon örülnénk, ha valaki tudna segíteni! :) Előre is köszönjük!

Emi és Öcsi

zsu40 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27744

Kedves sanyox !

Köszönöm szépen a válaszodat. Én sem várok 5 csillagos luxust , az ár értékben. csak jó volt igy olvasni , hogy nem mindenki húzza le a Zefirt, mi még sosem voltunk Bulgáriába , csak olyan sok jót és szépet mondtak róla , gondoltuk kipróbáljuk , és amikor olvastam a sok negativot kicsit beijedtem. De igy másképp állok az út elébe.

Előzmény: sanyox (27743)
sanyox Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27743

Szia. Nyilván nem 4-5 csillagos szálloda, de nem is annyiba kerül. Nekünk tetszett a szálloda is, a kaja is, az italok is. Nem találkoztunk ott senkivel akinek más lett volna a véleménye.../sok magyar volt/. Szerintünk jó ízű és változatos volt a kaja. Tehát a mi igényeinknek tökéletesen megelelt. Az italok jók voltak, finom volt a sör... Kedves volt a személyzet , a pultosok is. Nem vágtak pofát még akkor sem mikor már 30-adjára mentünk oda italélt. Mi nagyon jól éreztük magunkat, gondolkodtunk a hosszabításon is pedig 12 éjszakát voltunk. Csakhát hétfőn meló. Üdv

Előzmény: zsu40 (27741)
sanyox Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27742

Helló. Mi Szegedről indultunk Kiszombori határátlépéssel. Temesvár -Szörényvár - Craiova- Alexandria - Giurgiu útvonalon. A visszaút 5-ször 20-25 perc megállással 17 óra volt. Sok útjavítással tarkított Szörényvár és Alexandria között. Nem mentünk most a Bukarest nullásig, ami egyébként tele van fél méteres lövészárkokkal.  Egyébként lehetett haladni. Ahol nem volt útjavítás ott nagyon jó minőségű volt az út. Az útdíj Romániában : 1 hét 3 euró. Giurgiu hídpénz 6 euró vissza 2. Bulgár 1 hetes útdíj 5 euró. Minden normális kúton lehet fizetni kártyával. Nekünk még jobban is váltotta a bank így. Tehát nem Kolozsvár fele mentünk. Arra tavaly voltunk. Nem kell bemenni Kolozsvárba mert elötte 10-20 km-el rá lehet menni az új autópályára ami levisz egészen Tordáig. Kb 50 km és minusz 1 óra. Egyébként arra fele is a főutak jobbak mint nálunk, csak sok a település, és nagyon sűrűn. Mi egyébként mindíg beálltunk egy hazai versenyző mögé, így 65-80-al átzugtunk a falvakon. Egy kicsit így haladósabb. Ha kell még infó szivesen segítek. ....

Előzmény: ancsad1 (27740)
zsu40 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27741

Szia ! 

Mi is a Zefirbe megyünk aug.25.-én kocsival. Neked hogy tetszett a szállás és a kaja ??? mert itt az utobbi hozzászolások a Zefirről nem túl jok voltak.

köszönöm a választ.

Előzmény: sanyox (27730)
ancsad1 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27740

konkrétan az útviszonyok érdekelnének, a kolozsvári elkerülő,a bukaresti körgyűrű, határátkelések várakozásai, tankolás bankkártyával (Romániában és Bulgáriában is), egyszerre tettétek meg az utat?

A bármilyen egyéb tapasztalatot, infót!

Előzmény: sanyox (27738)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27739

Köszi mindenkinek, egy magyar már van régóta, azt meg lefordítja egy barátom és meglesz angolul is.

Előzmény: Jucó72 (27735)
sanyox Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27738

Milyen infóra lenne szükséged. Írd meg, és szivesen segítek. helló

Előzmény: ancsad1 (27732)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27737

Szia Rita!

Igazán nincs mit, várunk benneteket! :)
Üdv, Petra

Előzmény: faragori (27733)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27736

A szépszemű magyar aqua zumbás lánynak vagy a bolgár rendes zumbás lánynak? :D Mert a magyar Somogyi Krisztina, ha arra vagy kíváncsi :D Fent van facebookon https://www.facebook.com/tinusss Én is fent vagyok https://www.facebook.com/petra.markovics.9 Hogy éreztétek magatokat?
Üdv, Petra

Előzmény: kisvárda2 (27729)
Jucó72 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27735

Az én autóm a volt férjem nevén van, és én is megkértem, hogy adjon valami meghatalmazást, amikor mentünk Bulgáriába. A papírboltban vett olyan nyomtatványt, amin magyarul és angolul is rajta vannak az adatok. Akkora kis papír csak kétfelé hajtva, mint a forgalmi, így bele lehet rakni a tasakjába. Nézzetek utána valami papírboltban vagy nyomtatványboltban.

Egyébként nem volt rá szükségünk, mert nem állított meg minket rendőr. A határon meg sehol sem kérték.

Előzmény: pitbull11 (27712)
faragori Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27734

Köszönöm. :)

Előzmény: Pancsika22 (27726)
faragori Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27733

Kedves Petra!

Köszönöm szépen a tájékoztatást.

25-én érkezünk, majd felkeresünk benneteket. A Dolphin Marinában leszünk, már nagyon várjuk a pihenést!

Üdv, Rita

Előzmény: Marko61 (27721)
ancsad1 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27732

Kedves Sanyox!

Nagyon -nagy segítség lenne számunkra is a friss infó és hasznos tanács, ezért szívesen vennék a segítséget, sőt nem bánnám, ha az emailemre menne a dolog: ancsad1@gmail.com.

Hétfőn délután indulunk, Debrecenből, Szozopol melletti Chernomoretsbe, Románián keresztül.

Előre is köszönöm!!!

Üdv: aNCSA

Előzmény: sanyox (27730)
ancsad1 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27731

Mi ugyan csak hétfőn indulunk és más településre, de én is keresgéltem szállást. Kb. 2 héttel ezelőtt Primorskoban, a Hotel Reginában még voltak szabad szobák. Előnye: a recepción, vagy kapcsolattartóként-ezt pontosan nem tudom-, egy magyar fiatalember , valamilyen Tibor van, illetve elég jó árban, mert felnőtteknek 10 euró/fő/éj, gyerekeknek pedig 5 euro/fő/éj  (talán 10 éves korig????) árban van. Akkor, 2 héttel ezelőtt úgy emlékszem, hogy július 24-25-ig volt vagy 3 szabad szobájuk. Egy próbát megér!

Üdv: Ancsa

Előzmény: Ace Combine (27716)
sanyox Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27730

Hello!! Most éjszaka érkeztünk meg a Hotel ZEFIR-ből. 12 éjszakát voltunk, autóval. Románián keresztül mentünk. Sok segítséget kaptam már ezen a fórumon másoktól, ezért ha valakinek lenne kérdése szivesen segítek. Szuper nyaralás volt......

kisvárda2 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27729

Hello lányok.A szépszemü zumbáslánynak a vezetékneve kellene.És rajta vagytok a facebookon? Ö biztos tudja ki vagyok!Egy hete voltunk,a Dolphin Marina hotelbe.irjatok.

Előzmény: Marko61 (27721)
gemike7 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 27728

szia móni

köszi a választ, a szállást hol foglaltad?? a booking.com.-on??

mennyi előleget kellett fizetni ??

a rep.jegy neked volt ilyen kedvező (gondolom volt exklusive kártyád ?) vagy ha én is elkezdem ősszel nézegetni ki lehet fogni hasonló árban? most kb. 150.000ft.-ra jön ki a kalkuláció.

nézegettem a robinson tours ajánlatát és 4 főre all.inclusive ellátással kb. 400.000ft.-ra jönne ki . ezt szeretném lefaragni.

köszi

évi

Előzmény: moni31 (27688)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27727

tizenkét leva a busz Várnából Napospvrtra

Előzmény: Xszandee89 (27649)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27726

Igazán nincs mit. :) Petra mindent leírt, még többet is amit én írtam volna! :) Igen repülővel, de nekünk nem kellett repjegyet nyomtatni, nekünk azt is a Neckerman intézte, csak a repülőtéren bechekolni személyivel, feladni a bőröndöt, és ott adták a beszállókártyát.......visszafelé is ugyan így! :)

Érezzétek jól magatokat! :)

Előzmény: faragori (27717)
acsi65 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27725

köszi szépen a választ. remélem jól érezzük mi is magunkat

Előzmény: hathor70 (27722)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27724

Naposparton  24 bgn két napozóágy egy napernyővel.

Nesszebárban uez tizenöt

De  tenger első pár napban kiváló volt,finomhomokos part,vízbe lépve sem köves,nem túl sós és sokáig be lehet menni,sok gyerek is volt ott épp ezért.

Viszont csüt este vihar volt és kihozott csomó  zöld növént a tengerből és azt vasárnapig sem takarították el ,már szombaton őrületes bűz volt a parton,nem is volt kinn hétvégén a kutya sem

WC 24 leváért nincs ingen,ötven stotinka

Előzmény: dzsonivir (27723)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27723

angol nyelvű meghatalmazás KELL HOZZÁ

Előzmény: őrült elmebeteg (27714)
hathor70 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27722

Szia,

kicsi a világ, Esztergom közeléből írok. Mi kb. 4 éve voltunk az Arzenálban, de nem autóval, hanem repülővel. Nem tudom, azóta mennyit változott a hotel, igazából olyan, mint egy tömbház. Viszont amikor mi voltunk tisztaság volt, az egy hét alatt egyszer cseréltek ágyneműt, de törölközőt minden nap. Nekünk csak reggeli volt, az pedig a szokásos kontinentális. Tulajdonképpen volt minden, rosszat nem mondhatok, de nyilván nem egy 5*-os szálloda kínálata van.

Szép a part, szép a tenger és egy laza sétával kb. 20-30 perc elérhető az óváros. A szállodák mögötti, túristák által annyira nem szem előtt lévő területek viszont kritikán aluliak.

Biztosan jól fogjátok érezni magatokat, jó utat!

Előzmény: acsi65 (27715)
Marko61 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27721

Szia!
Bár nem engem kérdeztél, de mivel én vagyok az egyik animátor válaszolok pár kérdésre. :D A fakultatív programok jeep safari, kalózhajós kirándulás, delfinárium...stb. A tenger tiszta a Rubin Hotel előtti partszakaszon nagyon szép és most óriási hullámok vannak. :D Hajszárító, mini tusfürdő, szappan, sampon is van a szobában. A nyomtatásról vendégeknek nem tudom hol van lehetőség. Mikor érkeztek? Gyertek hozzánk bátran, narancssárga neckermannos egyenruhában vagyunk.
Üdv, Petra

Előzmény: faragori (27717)
Livi62 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27720

Szia!Mi is kölcsőn autóval mentúnk.A nyomtatvány boltban vettem kölcsönadási szerződés felíratú nyomtatványt.Ez angol nyelven is fel van tüntetve.Ezt vittúk magunkal,de nem volt rá szúkség.Sehol semelyik határon nem kérték.

akos_voda Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27719

Szia, Nagyon szép hotel a Calypso, utcáról láttuk.A környéken a legszebb. Kisvonattal lehet a legegyszerűbben a központba eljutni. Ill.busszal Nessebarba, mindössze 1 leváért.

Előzmény: betrix (27705)
dzsonivir Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27718

Kérdezz, én most jöttem Száni Bícsről.

Előzmény: dudus1 (27707)
faragori Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27717

Kedves Pancsika!

Köszi a részletes beszámolót.

Repülővel voltatok?

Ami még érdekel: fakultatív program-lehetőség, nyomtatási lehetőség (repjegyhez), tenger tisztasága, tengerpart.

Hajszárító van a szobában?

Előre is köszönöm, Rita

Előzmény: Pancsika22 (27703)
Ace Combine Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27716
Sziasztok!

Holnap ér véget a sozopoli tartózkodásunk, és megint csak nem kellett csalódnunk. Ráhúznánk még két napot és picit lejjebb mennénk délnek. Néztem primorsko-t, ahtopolt, meg a többi helyet is, de nem igazán tudjuk melyiket válasszuk. Inkább a nyugit szeretjük, itt is a dyuni beach-re jártunk. Van délebbre is ilyen elhagyatottabb rész? Tudtok ajánlani valami jó helyet két napra?
acsi65 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27715

Sziasztok

augusztus 11-én utazunk Nesebár, Hotel arzenálba. valaki volt már ott vagy tud rola véleményt irni?  a másik kérdés, hogy autoval megyünk és merre érdemes menni? esztergombol indulok vagyis budapestről. románia vagy szerbia? véleményeket megköszönném!

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27714

a bolgárok és a szerbek nem értenek magyarul ezért aztán a gáz számládat is viheted, azt sem fogják érteni

én azé vinnék legalább egy angol nyelvű meghatalmazást

matizoli Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27713

Hello!

Lassan vennem kell nekem is, így lehet érdekel! Mennyibe? Csak jövőhéten aktuális, mert az asszon ott dolgozik és akkor megtudjátok oldani! Kár hogy nincs több levád :)

Előzmény: jenky2 (27708)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27712

Még egy kérdés jutott eszembe, ha az autó nem saját néven van, hanem nagyszülő, de van magyar korlátlan kölcsönadási szerződés, szarakodnak e a szerbek vagy bulgárok?

Esetleg hasonló esetben konkrét tapasztalat?

Marko61 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27711

Szia!
A jelek szerint épségben hazaértetek! :D Örülünk, hogy ilyen pozitív véleménnyel vagytok rólunk! Fogyasszátok egészséggel a csurgatott kenyeret meg a töltöttkáposztát! Lassan mi is ehetünk! :D Játszatok sokat a frizbivel meg a labdával! :D

Puszi mindenkinek! További szép nyarat!

Kriszti és Petra

Előzmény: Pancsika22 (27686)
betrix Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27710

mi 11én megyünk így váltjuk egymást, remélem olyan mint a képen

Előzmény: dudus1 (27707)
dszenik Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27709

Sziasztok!

Kérdésem, hogy volt-e már valaki a Hotel Izola Paradis-ban? És mik a tapasztalatok?

Külföldi hozzá szólásokat olvastam, hát nem nagyon adtak magas pontszámot!

Előre is köszönöm

E

jenky2 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27708

Sziasztok! Már csak 160 leva és 50 euro eladó, akit érdekel írjon erre a címre: jenom@freemail.hu

Üdv.

dudus1 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27707

Szia!

Mi is ide megyünk agusztus 4-én és tele vagyok kérdésekkel,és nem sok infót tudtam összeszedni a különböző beszámolós oldalakról.

Én viszont hazaérkezésünk után egy részletes beszámolót fogok írni.

GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27706

Szia !

Egyetlen idei értékelés van róla, az nem annyira pozitiv, de nem is borzasztó

rossz, szerintem olyan átlagos.

http://www.holidaycheck.de/hotel-Hotelbewertungen_Calypso+Hotel-ch_hb-hid_224386.html#detailView

üdv 

Gy

betrix Creative Commons License 2012.07.20 0 0 27705

sziasztok, a calypso hotelbe még mindig senki nem volt a naposparton?

Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27704

Mi láttunk horgászni embereket, sőt az egyik magyar srác még hajóval is elment a helyiekkel, és amit fogtak azt este megsütötték valahol! :)

Előzmény: pitbull11 (27701)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27703

Gyorsan leírom a "legfontosabbakat" :)

A szálloda maga, szerintem megfelel a 4 csillagnak. A szobákat naponta takarítják, adnak tiszta törölközőt, és mini szappanokat-samponokat-tusfürdőket.

Valóban minden erkély a tengerre néz, a kilátás felbecsülhetetlen.

A recepción lehet kérni, törölközőt, amit viszel le magaddal a partra, ha koszos lett visszaviszed, adják is a másikat!

A kaja elfogadható volt, éhezni nem kell, mindenki talál olyat szerintem az AI keretein belül, amit szívesen megeszik és jóllakik vele. Vannak furcsa kajáik, pl. a juhtúrós-rántotta, az gusztustalan volt, meg savanyú........................! :) Egyébként jól néznek ki a kaják, ami nem tetszik ránézésre, azt ne szedj a tányérodra mert annak az íze is olyan, ez nem Chokitó (ronda és finom) :)

Reggelihez mindíg van műzli, gabonapehely, tej, vaj, zöldségek, rántotta, bundáskenyér, sajtos pirítós..............magadnak is piríthatsz kenyeret a pult végén folyamatosan üzemel a kenyérpirító és a melegszendvics sütő. Sok féle sajt, finomak.

Bőséges reggeli választék.

Ebéd: Ízlések és pofonok, a leveseik finomak, a sült húsok is ehetőek, a köretek viszont hidegek, nagyon ritka volt pl. a meleg rizs...............és nem azért hideg mert kihűlt, hanem mert hidegen tálalják. Pl. a petrzselymes burgonya is hidegen volt, és a tészták is.

Míg ott voltunk 2-szer is láttuk, hogy jöttek ellenőrizni a helyi ANTSZ-nek megfelelő szervek, a konyhát, és a kaja minőségét. Szóval ezzel gond nincs.

Vacsorázni nem muszály ott, az 5 társéttermük bármelyikében lehet, de itt előre szólni kell, van egy újságos bódé szerű, ahogy kilépsz a szállodából, balra, ott kell délelőtt 10 -ig jelezni, hogy melyik étteremben akarsz vacsizni. Van halas, olasz, barbekjús, és ázsiai. Ebédelni mehetsz bejelntkezés nélkül is bármelyikbe, meg lehet könnyen találni, mert adnak egy kis füzetecskét, térképpel, ami az üdülőterület szállodáit, éttermeit, medencéit mutatja be.

Bármelyik hotel medencéjébe, bármelyik bárbulthoz mehetsz a karszalagoddal. Ti a marinában kéket fogtok kapni. A Royal zöld, a Dolphin sárga és így tovább. De téged kiszolgál a Royal hotel parti bárpultosa is.

Nem kell fizetni a nyugágyért, napernyőért sehol, igaz kora reggel érdemes lemenni akár a medence parta, akár a tengerhez, mert akkor még van szabad hely bőven.

A Marinában a recepcióval szembeni bár az NonStop, mellette hűtöben süti és szendvics egész nap, az éttermek csak kaja idő alatt vannak nyitva. A lenti bár, ami tengerpart szintjén van, az 11-23ig van nyitva, itt vannak koktélok (ha tudod az alapanyagokat bármit elkészítenek). A menta páleszüket kóstoljátok meg, isteni.

Itt van lent a biliárdasztal, és a gyerekeknek a játszósarok. Kint a teraszon a ping-pong asztal. A terasz előtt játszóház és ugrálóvár a kicsiknek. Mellette 4 pálya, foci/röplabda. Hálóval kapuval.

A parton van grilles, ebédelni/vacsizni itt is lehet, finom a kaja, de csak 2 fajta étel van ebédnél/vacsinál. Van még a parton egy kicsitmesszebb hamburgeres, az is finom. Ez is mind az AI keretein belül.

Húúúú nem tudom mit nem írtam még. Kérdezz nyugodtan! Ha tudok válaszolok.

Ja taxi odafelé 50, visszafelé 40 leváért vitt minket! :)

Üdv: pancsika

Előzmény: faragori (27702)
faragori Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27702

Kedves Pancsika22!

Köszi a képeket, nagyon jók.

Már alig várom az "elszállt" beszámolót, főleg a kaja érdekel, mert eddig nem volt túl pozitív véleméyn. Hátha javult a színvonal az idő előrehaladtával! :)

Minden érdekel a szállodáról. Jövő szerdán indulunk.

Üdv, Rita

pitbull11 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27701

A lényeget nem kérdeztem még, és nem is írta senki.....

Horgászat! Engedélyezett, lehet mindenhol, vagy nem engedik?

Fogható halak? :)

Schuco Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27700

Én is sokat gondolok az élményekre a kolozsvári szalonna ,a sült kacsa, a gulyás, a rántott hús, és a bolognai makaroni fogyasztása közben:-))))))) Újra tömény ínyenc ízek a számban!!!!Itthon!!!!

ancsad1 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27699

Kedves Jenő!

Igen, érdekelne minket. Elérhetőségem:30-924-3802, vagy 52-741-432

Előzmény: jenky2 (27695)
robotgép Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27698

Sziasztok!

Bulgáriába-Nesebarba megyünk két autóval júl 22.este 8órai indulással Budapestről. Egy hétre megyünk nyaralni és úgy alakult hogy van 2 főnyi helyünk. Július 30.án indulunk vissza Nesebarból.

Az útvonalunk Bp-Belgrád-Szófia-Nessebar és ugyanígy vissza. Az utiköltség ~20.000 ft/főre jön ki.

Akit  érdekel a teljes út vagy csak egy része írjon/keressen!

Email: ppasti@gmail.com /tel: 30.815-60-86

Üdv, Pásti Péter

Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27697

Sziasztok! Nekünk is maradt meg kb. 600 leva (ha férjem hazaér pontosat akkor tudok írni)! Ha valakit érdekel 150Ft./leva árban odaadjuk! Budapesten! :)

ditranol Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27696
Ma reggeli géppel repultunk vna haza Burgaszbol. Teljes kaosz van a repteren, tv stabok tucatjai fuben hevero turistak, irto nagy tomeg. A mai 9:15os Wizz ma ejszaka 23:20kor indul Pestre Burgasxbol,amit itt kozoltek velunk a repter ele kirendelt holgyek.
jenky2 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27695

Szia Ancsad1!

Pontosan 360 leva maradt. Ha érdekel írj tel.számot és megbeszéljük.

Üdv. Jenő

Előzmény: ancsad1 (27691)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27694

Kedves Ancsa!

Kormos1 barátunk már lent van Csernomorec-be és marad is még ha jól tudom jövő hét végéig kint lesznek.

Mi is oda megyünk mint említettem hétfő este indulunk, szállást ott keresünk 5 főre 3 gyerekkel :)

Nektek van már szállás?

Ha gondolod adsz egy mail címet átküldök 2 levelet amit beszélgettem Ferivel, ők már évek óta oda járnak.

minimaxrolo(kukac)mégegyszerugyanaz.hu

Különben meg itt a hozzászólásai, csemegézhetsz belőle:

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=687404&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9028777

Előzmény: ancsad1 (27692)
runner1978 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27693

Sziasztok!

Már most szeptemberben lesz 4. éve hogy mindig Burgaszba vagy Várnába megyek nyralni.

Most is Neszebar lesz.

Akik most repültek volna nem irigylem őket, át kell menniük Várnába a Burgászi robbantás miatt...

Turistának öltözött férfi robbantott Burgaszban

Nyolcan haltak meg. A hosszú hajú, rövidnadrágos merénylőnél hamis amerikai igazolvány volt. Tovább »

forrás: Index.hu

Itt még képek az esetről, elég durva azért:

http://www.demotiximages.com/news/1341302/israeli-tourist-bus-bombed-bulgaria-leaving-least-4-dead#slide-1

2 éve mondjuk mikor Várnába mentünk volna a Wizzairrel, akkor megváltoztatták és Burgászba ment a gép, onnan mentünk át busszal Várnába.

ancsad1 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27692

Kedves Mindenki!

Lassan közeledik indulásunk időpontja (07.23.), így egyre konkrétabb segítséget kérnék. Olyanoktól várnék bármi hasznos infót, akik Chernomoretsben a közelmúltban már nyaraltak, vagy jelenleg is nyaralnak, vagy csak jól ismerik a települést. Mivel 2 gyerkőccel, önellátással indulnánk neki, ezért fontos lenne az alábbi kérdésekben legalább megközelítőleg konkrét segítségek:

1. A településen hol, milyen étteremben, vendéglátó-egységben érdemes jó minőségben, elfogadható árban étkezni?

2. Hol , milyen élelmiszer boltban tudnánk vásárolni?

3. Konkrétan hol tudnánk jól, megbízhatóan euróról levára váltani?

Minden egyéb, hasznos infót  Chernomoretsről megköszönnénk!!!!

ancsad1 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27691

Kedves Jenky2!

Mit jelent az, hogy maradt egy kis levád, pontosan mennyi?

(debreceniek vagyunk)

Előzmény: jenky2 (27690)
jenky2 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27690

Sziasztok!  A múlhét szombaton jöttünk haza Sunny Beach-ről. Maradt egy kis levánk, ha valakit érdekel 151 forintért/leva vihető Debrecenben. 

Üdv. mindenkinek

János 2 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 27689

T Fiona!

Félreértettél, nem láttad mire  válaszoltam, csak aug 28-án indulunk.

Te légyszíves valamit írni, ha előbb visszajössz.

Előzmény: fiona01 (27685)
moni31 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27688

Szia

bocsánat nem jártam itt napok óta.

Mi még novemberben foglaltunk repjegy 6 főre volt csomagostól kb 105000ft a szállás all ellátással 12napra 848Euró /6fő

a reptérről 6+1 leva volt a busz.

Móni

van kérdésed írj

Előzmény: gemike7 (27590)
ancsi26 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27687

Szia!!

Igen,a 10-es busz megy a reptértől Napospartra!!

És igen,6.30-kor megy vissza az első busz,amivel simán eléritek a 9.15-ös gépet!!:))

Ez a robbantás szörnyű!!!:((

Még jó hogy mi már túl vagyunk a repülésen,mert tuti tiszta ideg lennék,ha még most készülnénk!!:((

Előzmény: GYURMÓKA (27675)
Pancsika22 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27686

Írtam egy regény erre elszállt az egész, na majd holnap. Addig is néhány kép a Hotel Dolphin Marina környékéről.

Szuper volt, ma értünk haza. :)

A magyar animátor lányoknak (Krisztának és Petrának) üzennénk (remélem olvassátok) köszönjük a segítséget, az ajándékot, további kellemes nyarat nektek. Gondoltunk ma rátok az esti szalonnasütés közben, és hétvégén is fogunk a tölött káposzta evés közben. :) :) :D

fiona01 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27685

Kedves János 2 !

Mi is oda fogunk menni, de csak aug. második felében. Az idén megyek először Bulgáriába. Nagy örömmel venném, ha megosztanád majd a tapasztalataidat velem. Előre is köszönöm, és nagyon jó utat, időt és pihenést kívánok.

Üdv

Bandita

Előzmény: János 2 (27678)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27684

Le van zárva a Burgaszi reptér a Szofiai, Plovdiv 1 es terminál sem idul kép az összes át van irányítva Várnába

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27683

Itt Bulgáriában a tv szörnyű képeket mutat a robbantásről

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27682

Sziasztok ! A mai időjárás kicsit felhős volt az ég  egy - egy és fél méter hullámok a víz 28 fok . De igy is lehetett napozni.

pitbull11 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27681

Az ország másik fele Kecel,  Tompai átkeléssel

Előzmény: ancsad1 (27662)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27680

Mai percig le van zárva a Burgaszi reptér csak nagy ellenörzések mellett engednek be az épületbe és onnan ki.

solozo Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27679

Felrobbantottak egy izraeli autóbuszt Bulgáriában

A burgaszi repülőtéren történt robbantásban hárman meghaltak, húszan megsebesültek. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: VAG (27677)
János 2 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27678

T. Gyurmóka!

Mi is akkor megyünk, a mellette lévő Burgas Beach-ba.

Üdv:_ János

Előzmény: GYURMÓKA (27675)
VAG Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27677

Felrobbant (robbantották?) egy busz izraeli utasokkal a burgaszi reptér körül valahol, úgyhogy fennforgás lesz.

ancsad1 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27676

Kedves Trappolda!

Köszönöm az infókat!

Erről a szakaszról-Nagyszeben-bukaresti elkerülő-Rusze-Burgasz-, pedig augusztus 2-a után be fogok számolni!

További szép napot!

Előzmény: Trappolda (27668)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27675

Kedves János !

Köszönöm a segítséget ! Most augusztusban lesz a "premier buszozás", mert bár évek 

óta  járok vissza a Napospartra, eddig mindíg sikerült elintézni, hogy a Neckermannos transzfer busz elvitt az NBS -be és egy hét múlva vissza a reptérre -20 euróért  . Idén először viszont augusztus 28-án, amikor megyek a Wizzairrel  -keddi napon - nincs nekik 

transzferük (csak szombaton és szerdán van) a reptérről, így sajnos muszáj más megoldást találnom. A taxisokkal nem akarok kínlódni, igy megpróbálom a buszozást.  

Hazafelé pedig  a tavalyihoz képest 1 órával később (9: 15-kor)  jön a Wizzair, így van rá esélyem , hogy az első busszal kiérek a reptérre. Valaki írta , hogy reggel 6:30-kor indul a Napospartról - az pont jó lesz nekem.

üdv 

Gy

Előzmény: János 2 (27674)
János 2 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27674

T Gyurmóka!

Kijöttök a reptérről, jobbra az úton kb 150-200 m, szembe át kell menni a körforgalmon túloldalra lévő megállóba. Pontosan nem emlékszem Kb 9.05-9.10 között jön a busz, 9.40 körül van a naposparton. Viteldíj 6 Leva. Száma lényegtelen rá van írva az útirány angolul is. Több busztársaság van ezért lényegtelen a szám, útirány a fontos.

Előzmény: GYURMÓKA (27672)
János 2 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27673

T Xszandee89 Ahogy igértem:

A Napospartra a reptérről busszal, vagy taxival lehet eljutni. A 409-es számú busz visz a reptérről a  buszpályaudvarra. Bármit választotok javaslom, hogy a buszpályáig el kell menni. Ár 1 leva/fő, kb. 10-15 perc, ha jól emlékszem bordó, vagy piros csuklós busz. A kijárattól jobbra 50-100 m-re indul az épület elől /a túloldalról nem befelé megy/. Leszáltok a buszpályánál itt mindig várakozik taxi illetve egy kicsit feljebb is, ha leszáltok jól láthatóak. Az oldalára kiírt ár 1-1.5 Leva/Km, a távolsági utat nem tudom pontosan, hogy számolják, de előre meg kell egyezni. Nem néztem a Km-t, de szerintem 80 körül lehet ezzel számolj. A reálisnak gondolt ár 50 euró körüli lehet.Ha itt nem találtok kedvező árat az aluljárón át kell menni és a város felé kb 50-100 m-re van egy kis utca balra ott több taxi van ez hivatalos taxi droszt. A taxi nyilván elvisz a szállodáig.  Busszal: az aluljárón feljövet szembe van a buszpálya, a főbejáraton be kell menni és az épületen át kell menni és onnan indulnak a buszok. A kijárattól balra kb 50 m-re indulnak a prvát buszok, a droszt számára nem emlékszem biztosan, talán hárma. Ezek a buszok 18-19 fős kisbuszok. Mindig ki van írva rájuk az útirány. A sufőr általában ott áll a busz mellett és ő már figyeli a csomaggal érkezőket. Egy szemkontaktus és már jön is elében, elmindod hova akarsz menni /Sunny Beach/ és már pakolhattok és ülhettek be. A busz akkor indul amikor megtelik, de ez gyorsan megy. A jegy ára becslésem szerint 12 Leva /én Obzorig mentem odáig 8 leva, Burgaszig írta valaki 14 Leva/ Hangsúlyozom fontos a gyorsaság, mert e reptérről többen jönnek befelé és megtelhet a busz. Persze sokszor ott a másik. Ezek teljes egészében magánvállalkozók, de az ár az fix. Nagyon jók gyorsak, Klímásak, kevés helyen állnak meg semmivel sem lassab mint a személygépkocsi. A jegyet a sofőr árulja. Ezekkel a menetidő 90-100 perc körül lehet. /Obzorig 55 perc ennyi bizonyos/  Ha itt éppen nincs busz jobbra a bejárattól Kb. az első, vagy a második állásból indulnak a klasszikus buszok. Ezek között van midibusz Kb 35 személyesek, szintén nagyon jók. Innen indulnak a hagyományos nagy buszok, ezek is klímásak, de már kicsit lassabbak. Fontos ezekre a jegyet a pénztárban kell megvenni. A pénztár is ott van jobbra szinte nekimentek. Több busztársaság van, ezért a menetjegy busztársaságra és időpontra szól. Hangsúlyozom fontos a gyorsaság, és az sem baj, ha két irányba indultok el, vagy néztek. Összefoglalva, ha nincs pici gyerek, vagy ha nem vagytok mondjuk 4-en a buszt javaslom, kényelmesek. Abban az esetben, ha lemaradtok a buszról és soká indul a másik mérlegelhetitek a taxit. Én még minden ilyen esetben a buszt választottam igaz csak Obzorig, de ha rajta vagy már mindegy. Egyébként Obzorban néhány percre megáll lehet pisilni és venni valamit a buszpályán. Azonban szólni kell a sofőrnek, hogy két-három percre elmentek el ne induljon. 

Előzmény: Xszandee89 (27652)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27672

Szia !

Köszönöm, de én a reptérről nem Burgaszba, hanem a Napospartra akarok menni, és úgy tudom az nem a 15-ös, hanem a 10-es buszjárat. Jól tudom ? 

üdv 

Gy

Előzmény: kapitány65 (27670)
kapitány65 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27671

Szia!

Ez a busz jön a reptéről  Burgasban.

Aktuális buszjegy árak, leva legyen nálad mert csak azt fogadja el a kalauz, mást nem. 

Van kérdésed írj nyugodtan.

Üdv: K.

Előzmény: Xszandee89 (27656)
kapitány65 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27670

Szia!

Burgas reptéről a 15-ös busz jön a buszpályaudvarig. A fénykép múlthéten készült ezek az aktuális árak. Kalauz felszáll a buszra és ő nála lehet buszjegyet vásárolni, csak levában lehet fizetni.

Előzmény: GYURMÓKA (27655)
dareno Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27669

neckermanos volt az út vagy hol foglaltátok? köszönöm a válaszod

Előzmény: Kuutyaa (27630)
Trappolda Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27668

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/Kolozsvar/hu/konzuli_info/kozlekedok_figyelmebe.htm

Romániával kapcsolatosan utazási tanácsok a fenti linken.

Nagyszebenig biztos jók az utak (személyes, többszöri tapasztalat). Nagyszeben után is jó az utak minősége (mások szerint).

Ártánd-Nagyvárad-Gyalu-autópálya-torda-Nagyenyed-Gyulafehérvár-Nagyszeben éjjel kb. átlagos kamionforgalom, és átlagos autó mellett nagyjából öt-öt és fél óra, de szűk négy és fél alatt is megtehető. Reschtsfus ist mein tempomat.... -:)))))))

Jól ki van minden táblázva, eltévedni lehetetlen.

Kolozsvárt el kell kerülni a pályán! A határon útdíjat kell fizetni (rovigneta). Éjjel alig mérnek, a szembe jövők rendesek és minden rendőrt jeleznek. Mérni fényhídas autóból mérnek, bizonyos cselekmények (záróvonalon előzés pl.)esetén viszont bevonhatják a jogsit egy hónapra (ld linken). A lézerblokkoló és a radar detektor itt még szabályos, mindenki használja.

Egy liter gázolaj és benzin ára kb. 5.8 RON.

Elmondások szerint a nagyszebeni elkerülő után a hegyekben előzni alig lehet, de Plitesti-Bukarest között autópálya van és gyorsan megtehető.

Nagyszeben-bukaresti elkerülő-Rusze-Burgasz engem is nagyon érdekelne, hogy milyen és mennyi idő alatt megtehető! Augusztusban mennénk ugyanezen az útvonalon, várok tapasztalatokat. A tervező szerint Kolozsvár-Burgasz 10 és fél óra....

Üdv, trapp

Előzmény: ancsad1 (27663)
manonos Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27667

Szia!

Kiváló alternatíva lehet Balchik, nincs túl messze Várnához, sokkal szebb, mint Aranyhomok. Ja, még egy-két dolgot kihagytam pl. 4 emeletig lépcső van utána lift, fantasztikus volt 2 éves gyerekkel, mivel a 6.-on laktunk. A medence a szállodánál, 8-17-ig van nyitva, kiváló nyitvatartás, pláne hogy mindenki ezután szeretett volna fürdeni benne.

Sajnáltam a R. Tours utasait, mivel ők csalódottabbak voltak, mi annyira nem, mivel tudjuk hogy Bulgária az nem az amit itt láttunk. Egyébként a szobák tiszták, a törölközőket, ha ledobod akkor cserélik, 3 naponta ágyneműt cserélnek, csak hogy valami jót is írjak.

Manonos

Előzmény: dareno (27664)
János 2 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27666

Az otthoni gépemen van egy részletes leírás, estére bemásolom.

nessebar Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27665

Szia !

Talán  a 23911, és a 27347 hsz ad némi segítséget !

Jó pihenést !

Előzmény: ancsad1 (27663)
dareno Creative Commons License 2012.07.18 0 0 27664

nagyon vártam a beszámolód és valami miatt a megérzésem bejött. Le is mondom ezt a szállást és keresek egy másikat akár nekiset de amennyire lehet partközelit. Mivel Várnába megy a repcsi így nem megyünk le sozopolba vagy Nesebárba 2 gyerekkel azt nem vállalom, bár ha minden kötél szakad akkor az lesz.

Előzmény: manonos (27657)
ancsad1 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27663

Kedves Mindenki!

Talán mára már körvonalazódik, Hogy Debrecenből Románián keresztül utazunk a Burgasz melletti, Chernomoretsbe. Aki ezt a szakaszt már többször megtette, kérem , lásson el minket hasznos infókkal!Nagyon-nagy segítség lenneszámunkra! A kora esti időszakban indulnánk Debrecenből, így az nagyrészt az éjszakai utazásra rendezkedünk be.

(pl. Bukaresti körgyűrű elkerülése, autópálya szakaszok és egyéb utak minősége, ellenőrzések, határ átkelési várakozási idők....stb)

Előre is nagyon köszönjük!

ancsad1 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27662

Mi Debrecenből indulunk. És ti?

Előzmény: pitbull11 (27648)
mepetya Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27661

Tegnap jártunk Yambolnál. Gőzerővel építik a hiányzó részt. Januárra írták az elkészültét. Egyébként 49 km van még hátra Karnobatig.

Előzmény: T-boy01 (27640)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27660

Ez felér egy lottó ötössel. Jó pihenést kívánok mindenkinek, aki ott nyaral.

Előzmény: utazo idegen (27658)
mepetya Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27659

Sziasztok! Ma azért nem volt olyan meleg. Egész nap fújt a szép. A strandon piros zászló volt egész nap. Utazó idegen: mikor futunk össze?

Előzmény: utazo idegen (27629)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27658

Jó estét mindenkinek! A mai felhozatal 27 fok levegő és 26 fok a víz 2m es hullámokkal.

manonos Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27657

Sziasztok!

Jelentem hazajöttünk az Aranyhomok Hotel GRADINA-ból.

Az utazás Wizz Várnába zavartalan, időbe indult és érkezett, sima le és felszállással.

A hotelről:

Teljes ellátás +-t választottunk, ami azt jelentette, hogy az italok 12-30-tól 20-ig benne vannak az árban. Gyakorlatilag ami ingyen volt: vízezett narancsszörp (gépből), vízezett málnaszörp (gépből), cola vízezve gépből, fanta szintén vízezve gépből.Csapolt sör (érdekes, hogy ha időszakon kívül vettük akkor sokkal jobb ízű volt (20 óra után), alkoholból a vodka és a rakija volt ingyen, pl. a mastika az nem.

A reggeli, nos igen ez is unalmas, de úgy gondolom nem nagyon lehetett volna mást enni, mindig volt főtt, rántott és tükörtojás, 2 féle felvágott, 2 féle sajt, virsli, valami rétes szerű süti (ami hol májjal, hol meg sajttal volt töltve), müzli, joghurt, kávé, tea, pirítóshoz sajtkrém és fűszeres vaj, vaj, margarin, lekvár.

Az ebéd:

2 féle leves, pizza szeletek (amin a reggeliből megmaradt felvágott volt, láttunk rajta borsós felvágottat is), saláta többféle, többféle zöldség szeletelve, öntettel, sültkrumpli, hal (elsősorban rudacska formában, gyorsfagyasztott). Sült hús csirke és sertés (semmiféle fűszer nem volt rajta), volt még szőlőlevélbe göngyölt valami, és egyéb különlegesség, de semminek a világon nem volt íze, sem só sem egyéb fűszer nem volt rajta. Elsősorban a salátákat ettük, mivel az volt az egyetlen ehető. Gyümölcsnek barack volt.

Vacsora:

ugyanaz mint az ebéd, volt fagyi (nagyon gagyi, nem tudtuk, hogy a sárga és a fehér valamint a kakaós között mi a különbség, mert ízben nem volt). Gyümölcsnek szinte mindig dinnye volt.

Kb. saz 5. napra már borzalmasan untuk, így máshol kajáltunk.

Voltunk Balchikban, Kaliakra-n, megnéztük az Aladja kolostort a gyerekeket elvittük a Delfináriumba.

Összességében, biztos, hogy még 1 x nem megyünk ide, mivel már 6. alkalommal voltunk Bulgáriában, így van összehasonlítási alapunk, Sozopol és a Nessebari rész 100x szebb, minőségibb szolgáltatásokkal.

Ja, a poén 350 méterre írja a szálloda a partot, csak elfelejti közölni, hogy egy szemét lerakón és a dombra lépcsőn lehet feljuttni, ami azért egy 2 éves gyerekkel nagyon jó volt, cipelhettük.

Sajnáltam azokat a magyarokat, akik ebbe a szállodába és aranyhomokra jöttek, mert ők ahogy elmondták nem fognak még 1x Bulgáriába jönni, ami azért hiba, mert ez a rész semmiféleképpen nem hasonlítható az "igazi" Bulgáriához.

Hú, most már befejezem bocs a hosszú írásért.

Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27656

Nagyon szépen köszönöm az infókat "Gy"!!! Ha valaki tud még segíteni írjon!! Köszönöm!!

Előzmény: GYURMÓKA (27655)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27655

"És a reptérről hogy jutok el az autóbuszig??? És melyikre kell felszállni?? "

Sajnos erről fogalmam sincs, de ott a reptéren tudnak angolul, és informálni fognak.

A pénzváltással vigyázz, a reptéren sem érdemes váltani, mert nem jó az árfolyam, akkor inkább itthon válts  20-30 levát , a többit meg majd odakint. Nagyon sok pénzváltó van,

de sok a csaló köztük, a legjobb, ha  a CROWN (Korona) pénzváltónál veszel levát . Szinte mindenhol van üzletük

üdv

Gy 

eszel49 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27654

Július 3-án mentünk akkor Nova Zagoráig lehetet az autópályán menni.

Július 15-én érkeztünk haza és a Jambol - Nova Zagora szakaszt akkor már átadták.

Belgrádnál Stewie új leírását követtük, gond nélkül és gyorsan átértünk.

Szozpolban voltunk sok változást nem tapasztaltunk.

Az idő és a tenger hőmérséklete remek volt.

A Centrál strand elég zöld volt, a Harmannin mindig találtunk tiszta részeket.

Árak hasonlóak, mint tavaly talán egy kis emelés.

Jártunk Cárevóba, klassz hely.

Voltunk Burgaszba, még strandoltunk is, meglepődve tapasztaltam a strandon tizede annyian voltak mint Szozopolba, finom apró szemcsés homok volt, hullámok, semmi zöld, zuhanyzó, öltöző kabin.

Szoozplba hajókáztunk kb. 10 személyes kishajóval /4 felnőtt, 4 gyerek +  a kapítány/ 2 óra 80 leva abból 1 óra fürdözés Szent Iván sziget mellett, ez nekünk nagyon bejött.

Előzmény: djparadi (27631)
Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27653

Még egy kérdés...az eurót hol tudom átváltani leva-ra???

Előzmény: GYURMÓKA (27651)
Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27652

Ahham!! És a reptérről hogy jutok el az autóbuszig??? És melyikre kell felszállni?? Beszélnek kint angolul??? Egyedül fogok utazni, ezért csöppet félek, hogy szerencsétlenkedni fogok...

Előzmény: GYURMÓKA (27651)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27651

Szia !

Az autóbusz a legolcsóbb kb. 10 leva

üdv

Gy 

Előzmény: Xszandee89 (27649)
Adryyyyenn Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27650

Nagyon köszi az infokat!!!

Előzmény: wideoframe (27641)
Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27649

Sziasztok!!!

Kéne egy kis segítség!!! Július 25-én indulok repülővel Bulgáriába! A repcsi Varnaban fog leszállni, és innen kéne eljutnom a "Napospartra" a lehető legolcsóbb módon!!!! Mindenféle megoldás érdelel!!! Árak, buszok, vonat, taxi.... Előre is köszönöm a segítséget!!!

pitbull11 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27648

Ti honnan indultok?

Előzmény: ancsad1 (27647)
ancsad1 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27647

Hahó Doky 7!

Mi is akkor utazunk és szintén Chernomoretsbe.CSAK NEM EGYÜTT???????????????

Előzmény: doky7 (27609)
Xszandee89 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27646

Sziasztok!!!

Kéne egy kis segítség!!! Július 25-én indulok repülővel Bulgáriába! A repcsi Varnaban fog leszállni, és innen kéne eljutnom a "Napospartra" a lehető legolcsóbb módon!!!! Mindenféle megoldás érdelel!!! Árak, buszok, vonat, taxi.... Előre is köszönöm a segítséget!!!

gondolkodó2 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27645

A hotel neve St Vlasban:

Hotel & Appartements Caesar Palace Beach 4*

Ha valakinek van róla infója írja meg előre is köszi.

wideoframe Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27644

Húúúúúúúúú! Vannak ám kérdések!
Szia! Mi kényszerből este fél nyolckor indultunk, négyszer álltam meg kaka, pisi, böfi szünetre, melyből egy hosszabb volt. A közvilágítással szerintem sehol nincs probléma. Mi most voltunk negyedszer, amiket ez idő alatt megnéztük az Várna, és ott a delfinárium: Akkor is leirtam, nekem nem tetszett a műsor. Akkor az Aranyhomokon voltunk. Én a napospartról nem mennék el megnézni. Természetesen voltunk Neszebárba. Oda nem kell autó, 4-5 km az út, a busz 1 leváért elvisz. Az autót mindig örzött parkolóban hagytuk, de soha nem volt gond a parkolással. Két éve a Burgas Beachben voltunk, na ott nem nagyon kellett mozogni az autóval, mert örültél, hogy befértél. Viszon ingyen volt, és örzött.
 A parti napernyő: Valamit rajt kell hagynod, hogy lássák foglalt, mert különben nem tudják, és kiadják másnak. Ha meg mered csinálni.... Alább írták, hogy nekik a táskájukat fosztották ki. A parton soha nem tünt el semmink.
Mi a szálloda medencéjénél jártunk úgy, hogy a srácaim nem pakoltak fel este 6-kor és a medence takarítóknál eltüntek az értékesebb cuccaink. Reklamáltunk a recepciónál, szóltak a medence menedzsmentjének, ők azt mondták nem találtak semmit. Másnap délután vettem észre a medence gépházában a naptejeket, az egyik törölközőt, meg egy ócskább pólót. Ugye ők mondták előző este, hogy semmit nem találtak. Eltünt két olaszból hozott strandtörölközőnk, meg két szuper pólónk. Ez van, nem kellett volna idő után otthagyni...
Ha van még kérdés, csak nyugodtan...
Szia!

Előzmény: betrix (27642)
gondolkodó2 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27643

Sziasztok!

Az idén harmadik alkalommal megyünk Bulgáriába. Eddig  mindig korrekt volt minden. Az áraik messze jobbak mint bármely horvát, olasz, vagy görög árak de megkockáztatom, hogy a Balatont is alul múlják.Szerintem nem mindegy, hogy bárhol beühetsz egy sörre vagy elnyalhatsz egy fagyit anélkül, hogy a gatyád rá menne. A szállodáik ahol eddig voltunk tiszták igényesek voltak, mindkét helyen volt medence, közvetlenül a tengerparton. A tenger algásodása első alkalommal 2009-ben egyáltalán nem volt jellemző, másodszorra 2011-ben amig nagy hullámok voltak addig kicsit gáz volt, de a szél eláltával megszüntek, a partot rendesen takarították. A gyerekünk nagyon élvezte a helyet, Ő 9 évesen amikor nyaralásra kerül a sor mindig a Bulgária mellett kardoskodik, szerintem ennél több nem kell.

Az utazásról annyit, hogy szerbián kerseztül megyünk, a rendőrökkel nem volt bajunk se ott se bulgáriába. A szerb-bolgár határon a török vendégmunkások száma lehet gond. Első alkalommal 2 órát másodszorra csak egy felet kellett várakoznunk. Az út folyamán azért vannak rázos helyek, én itt elsősorba a környezetre gondolok. Szerintem leginkább Szófia elővárosában az "elkerülő" kereszteződésében lévő cigánytábor a legszőrnyűbb. Az elkerülőt azért irtam idéző jelbe mert én ilyen nagy város mellett ilyen silány uton még nem voltam.

Mindkétszer megálltunk éjszakára, én mindenkinek javaslom a Szófiától olyan 80-90 km-re a Burgasz felé vezető autópályán lévő Ithiman motelt. Nyugat európai szinvonalú üzletekkel, vendéglátegységgel felszerelt nagy motel. Két fő részére az idén egy szoba 21 EURO már le tudtuk foglalni. A gyerekünket beengedték velünk egy szobába ő is kényelmesen elaludt velünk.

Az idén St Vlasba megyünk augusztus 3.-án majd később megírom, hogy hívják a szállót.

Mindenkinek jó utat.

betrix Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27642

szia, mi harkányból megyünk és este indulunk, ti mikor indultatok és ha este milyen a látási viszony van kivilágítás, mert nekünk a szerbeknél mindig esik és az jó gáz, 15 óra az elég jó, hányszor álltatok meg?, a tervező szerint 14 óra megálló nélkül, kocsival voltatok e ott kirándulni, ha igen hol, van e gond a parkolással ilyenkor, hol tároltátok a kocsit, és mennyire tudtatok onnan ki-beállni, még egy kérdés, ha reggel lemész a partra és kifizeted a ágyat, napernyőt, majd napközben visszamész a hotelba, délután újra kell fizetni, vagy mint egy belépővel újra érvényes

Előzmény: wideoframe (27641)
wideoframe Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27641

Szia!

Bár nem engem kérdeztél megosztom a tapasztalataimat.
Mi 15 óra alatt értünk le, ami már nem lehetetlen hiszen Szófiától Burgaszig csak nem végig autópálya van.
Az autópálya díjak : -55 kuna,340 dínár,730 dínár,10 leva,-egy irányba. Az utak teljesen rendben vannak.
Mi Június közepén voltunk,az akkori benzin árak Szerbiában és Bulgáriában 15-25 Ft-al olcsóbb volt mint nálunk kp-s fizetés esetén. Ha kártyával ficetsz sokkal jobban járhatsz. A Horvát-Szerb kutakon a shoppokban ugyan azt kapni mint nálunk nagyjából ugyanannyiért is . A bolgár kutakon viszont magyar közért árak vannak.
Mi a következő utvonalon mentünk: -Pécs-Drávaszabolcs-Eszék-Belgrád-Nis-Kalotina-Szófia-Plovdiv-Burgas-Napospart.
Az árak : -Az mindig relatív ,hogy kinek mi az olcsó. Balatoni árakkal számolj akkor nem érhet meglepetés.A bazársoron a gatyitól a nagyon gagyiig mindent meglehet kapni. Szerintem amit érdemes venni : -Bőrárú,Ezüst,bolgár kozmetikai termékek. Ha AI ellátásotok van, akkor valószinüleg kajára, italra nem lesz gondotok. A Mc, KFC, Burger King felejtős, horror áron van. A Mc bolgár autópályán viszont lényegesen olcsóbb mint nálunk.

Ha kérdésed van, csak nyugodtan kérdezz4

Mindenkinek szép napot!

Előzmény: Adryyyyenn (27638)
T-boy01 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27640

nagyobb képért katt a képre

frissült az autópálya hálózat térképe, már csak 17 km hiányzik Szófiától Burgasig, ami jövöre meglesz

Adryyyyenn Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27639

Sziasztok!

MI szeptemberben megyünk autóval a Napos partra, olvastam hogy fekultatív programként el lehet menni Isztambulba kirándulni.

Esetleg valaki volt már ilyenen? Mik a tapasztalatotok?  Köszönöm a válaszokat!

Adryyyyenn Creative Commons License 2012.07.17 0 0 27638

Szia!

Olvastam hogy Pécsről mentetek Bulgáriába nyaralni. Mi is megyünk szeptemberben. Mennyi idő alatt értetek oda? Milyenek voltak az utak? Horvátország, Szerbia majd Bulgária ezt az utat néztük. Ti merre mentetek? MI a tapasztalatod az árakat illetően? Köszönöm válaszod!

Előzmény: Gabriel74 (27618)
Livi62 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27637

Sziasztok!Most jöttűnk haza aBellevue beac szállodában voltunk.Ezt a szállodát mindenkinek csak ajánlani tudom.A szobák tágasak,kényelmesek és nagyon tíszták.Ugyan csak elmonható az egész szállodárol.Az ételek finomak és egészséges minóségű alapanyagokból készűltek.A választék bóséges és egész változatos.A személyzet igazán kedves és segítókész.Az autó parkoló nagyon kevés a szállodánál.de az őr segitségével szerencsénk volt!A tengerpart ezen a szakaszon tiszta volt,de ha elsétáltunk a napospart központi stranja felé,ott a víz csupa alga  volt. De azért negatívum is volt!A saját       hibánkból.A partra nem szabad semmiértéket levinni!Ugyan is a táskánkat kifosztották./karóra,kevéske pénz,napszemúveg/.Ez legyen jó tanulság.Ezt leszámitva szuper volt minden!  Aki autóval megy Belgrádon menjen keresztúl ne a tranziton mert az nagy szívás!Szófiánál az északi körgyűrű ugyancsak gáz!Csuppa felmart lik-luk.Aki most ezután megy nyaralni annak jó nyaralást és jó utat kívánok!Picit irigykedem.

johnny37 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27636

Azért ha túl vagy a sűrűjén, vevő vagyok egy beszámolóra :)

Előzmény: Tutubull (27581)
johnny37 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27635

11-én a Jambol - Nova Zagora szakasz már kész volt, de még nem volt átadva. Állítólag mától már az is használható, de azért mérget nem vennék rá.

Nova Zagorától Sztara zagoráig kitűnő (vadi új), onnan kb Plovdivig jó, Plovdivtól pedig szinte Szófiáig csapnivaló az útburkolat állapota. Nagyon jó viszont a Burgasz - Karnobat szakasz is (ez is eléggé új).

Arra figyelj még, hogy a kiszolgáló létesítmények (WC, benzinkút) az újabb szakaszokon szinte teljesen hiányoznak.

Előzmény: djparadi (27631)
Livi62 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27634

Szia! Mi 4 évvel ezelött voltunk a Balaton szállodában.Akkor voltunk először Bulgariában.Nekűnk nagyon tetszett,jól éreztűk magunkat.A szálloda tiszta,szobák egyszerűek.Az étel finom de nem változatos.Igazából az ár érték arányt nézve nem rossz!Én azt mondom ha jól akarjátok magatokat érezni akkor jó is lesz!

Előzmény: Kaloz86 (27633)
Kaloz86 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27633

Sziasztok,

Szerdán indulunk Bulgáriába a Hotel Balatonba.

Valaki járt már ott közületetek?

Sajnos semmilyen tapasztalatunk nincs Bulgáriáról.

Milyen a hotel? (tisztaság, kaja stb.)

A part nagyon zsúfolt tényleg? :)

KITTY20 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27632

Sziasztok!

Szüleim mennek Bulgáriába a hotel Grenadába .Van esetleg tapasztalata valakinek ezzel a hotellel kapcsolatban?

djparadi Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27631
Akik most a napokba jöttek haza autóval, mik a tapasztalatok az uj autópálya átadott szakasszal?
Kuutyaa Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27630

Szia!

Hárman voltunk nyaralni.

A neten megláttuk, kifizettük, olcsó volt, szuper volt!!!

31A, 3 emelet, 1 ajtó, A oldal. :)

Előzmény: ynosdr (27628)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27629

Sziasztok!A mai nap is olyan volt mint a többi.36 fok meleg és 27 fokos a víz és még mindig nagyon könnyű leégni.Akik most indulnak útra kellemes utazást és jó pihenést.

ynosdr Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27628

Szia!

Hányan voltatok? Már itthon erre fizettetek be, vagy a helyszínen intéztétek? A 31A a harmadik emeleten van?

Köszi az előző választ is.

Üdv

S

Előzmény: Kuutyaa (27522)
milva07 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27627

A szállodában a masszázst egy-két ember vette igénybe, talán azért is, mert a medence mellett, egy hálós oldalú sátorban és a parton egy ugyanilyenben dolgoztak, nekem egy kicsit szem előtt, de ez eléggé szubjektív vélemény.....A manikűrös hölgynél rendszeresen voltak, nyilván nem véletlenül, kozmetikáról nincs infóm. Az árakról: kebab mindennel megtömve 6 leva, óriás sültkrumpli, szintén megrakva minden finomsággal 5-6 leva, 12 db-os minifánk öntettel 4 leva, fagyi (finomak) 1,50/ 100gr. , pizzában van szórás: 8-15 leva helytől és feltéttől függően, fél grillcsirke hasábbal : 8-12 leva, szintén helyfüggő, főételek: 10-30 leváig ételtől és helytől függően, mi söröztünk, volt ahol 0.99 volt a Kamenitsa csalogatónak, de átlagban a 2,5-3 levát mondhatom/ korsó. Sopszka saláta 3,5-6 leváig, tésztaétel 10-15 leva. Mc' Donaldsban, Subway-ben , KFC-ben nem voltunk, de útközben egy helyen megálltunk hazafelé, ott 2 db sajtburger 2,99 leva volt a Mekiben. Ezek azok az árak, ahol mi ettünk, gondolom, ebben is van némi szórás, de nagy különbséget nem gondolnék. Minden finom volt és elegendő adag. Neszebárban a busz végállomásától nem messze egy kis kioszk szerűben frissen sült halakat, tintahalkarikát, hasábburgonyával árulnak, egyszerű kis hely, de aki szereti, az nem fog csalódni, mert friss és finom. Nagyjából ennyi jutott eszembe...:)

Előzmény: Etihad2 (27606)
neslo Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27626

Mi a szállodában csak reggeliztünk, az jó volt. Tojás, szalonna, felvágott, vaj, gyümölcs, stb... A szálloda mellett közvetlenül van egy étterem (talán a szállodához tartozik), ott elég jók az ételek, legalábbis nekem semmi gondom nem volt. Pizza biztos van és laktató, mert nekem nagy gyerekeim vannak és nem bírták megenni.

A városban is vannak éttermek, de mivel mi mendennap kirándultunk, mindíg máshol ettünk, de senki nem lett beteg. Ha gondolod tudok küldeni pár saját fényképet a szobáról, belülről, bár nem biztos, hogy ti is abban lesztek. Egyébként nincs hangoskodás, mert a város szélén van a hotel, bár mellette sok üres telek van, de talán nem most kezdenek el építkezni.

Előzmény: Trappolda (27595)
dareno Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27625

van normál díjas számuk is a WIZZ AIR topic-ban találtam én is

Előzmény: őrült elmebeteg (27624)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.16 0 0 27624

köszönöm, már azon voltam , hogy hétfőn felhívom őket

jó , hogy olcsók az áraik, de bazz milyen cég az amit csak emeltdíjas számon lehet hívni

hogy ez így engedélyezve van?

Előzmény: ancsi26 (27623)
ancsi26 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27623

Szia!

Nem egy lapon kell lennie két kódnak,hanem 1 főnek van 2 db papírja és mind a kettő lapon van 1-1 kód!! Így jön ki a kettő!!

Elég félreérthetően van leírva a wizznél,így én is felhívtam őket mikor nyomtattam!!!

Előzmény: őrült elmebeteg (27621)
matizoli Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27622

Hi! Én Nyíregyről megyek illetve tavaly mentem Románon keresztűl, semmi gondom nem volt velük! Most is így teszek, gyönyörű a táj, stb. Jók az utak, azzal nincs gond! Sok a falu, tényleg! Vonatozni kell! :)

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27621

nyomtatom a wizzair "beszállókártyákat"  (mijafaszé kell a reklámjukat is kinyomtatnom?)

azt írják , hogy két vonalkódnak kell lennie minden egyes lapon

bal oldalon ott a bazi vonalkód, de hol van a másik?

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27620

Szia ! buvárkodni lehett helyet találni. Ma nagyon szép tiszta nyugis volt a víz a gyerekekkel nyugodtan lehett fürödni. 

Előzmény: pitbull11 (27617)
doky7 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27619

Szia Gabriel!

A távolság miatt Románia lenne a célszerű, de az utak minősége és a rengeteg falu miatt sokan Szerbiát javasolják

Gabriel74 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27618

Szia!

Mi Szerbián át mentünk, és nem találkoztunk sehol rendőrrel. Bulgáriában viszont rengeteg helyen mértek, bár ezt csak hazafelé tapasztaltuk. Pécsről indultunk, ezért választottuk Szerbiát. De minél keletebbi az indulás, annál inkább javasolt Románia. Nektek Debrecenből szerintem sokkal rövidebb lenne arrafelé menni.

pitbull11 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27617

az jó, remélem lesz olyan mikor hullámzik rendesen, de persze a nyugis is jó mert akkor a gyerekeket nem kell annyira félteni :)

csak legyen viszonylag tiszta.

Tényleg, búvárkodni mennyire lehet? vannak jó helyek, vagy nem igazán?

Előzmény: utazo idegen (27616)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27616

Sziasztok! A mai Tenger jelentés: 34 fok levegő 27-28 fok víz tűzö nap sima leégés.

pitbull11 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27615

nem, ez teljesen maszek, lesz ami lesz alapon :)

De Kormos1 barátunk már lent van és ha kell segít :)

Szombatig vagyunk ott, majd szombat délután megyünl át a Dune Redsidence-be még egy hétre. (Burgas Beach Hotel)

Előzmény: doky7 (27614)
doky7 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27614

Esetleg nem Laleva Diana szervezésében?

Előzmény: pitbull11 (27613)
pitbull11 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27613

Doky, mi is akkor hétfőn délután indulunk és ugyan oda :)

Igaz mi az alföldön lakunk és szerbián (Tompa) felé megyünk.

zyzy78 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27612

Sziasztok! Debrecenből senki nem volt idén még repülővel a Naposparton???? Hahó, valaki!!!!

Lenne néhány kérdésem :)

marcsi.... Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27611

Sziasztok!

Egy kis friss információ a Naposparti Hotel Planétáról!

Sajnos éjfélre értünk a szállodához ,így kicsit rövidebbnek tűnt az egész hét.

Hideg csomagot készítettek,mivel már nem volt nyitva az étterem(hát nagyon jó pont volt)

Vasárnap a Robinson Tours képviseletében jött Franciska az idegenvezetőnk.

Bármilyen kéréssel fordultun hozzá Ő mindig segítőkész és gyors volt.

A szálloda nagyon szép és tiszta.Bőséges étel és italválaszték volt,sajnos a bár csak fél 11-ig volt nyitva éjszaka.

Az esti séta után jó lett volna még a szállodában elfogyasztani egy kis hideg italt.(fizetős bár 24 órás nyitvatartással volt!)

Delfinárium elég jó volt de mindenki többre számított.

Neszebárba érdemes átmenni mert hangulatos szép kis hely,kivilágítva gyönyörű volt!

Bulgár est egy igazi kis faluban volt vidám és hangulatos estét varázsoltak a szervezők.

Nagyon nyüzskő,szórakozóhelyekkel,vidámparkokkal,bárokkal teli nyaralóhely.

A víz sajnos csak 2 nap volt tiszta a többi napokon nagyon algás volt!

Ha valaki most tervezi még a nyaralást a Robinson Tours-nak nagyon sok lelkes idegenvezetője dolgozik kint és úgy gondolom jól szervezetten.Minden szállodánál segítették az utasok szobához jutását.Eddig ezt még nem tapasztaltuk más helyeken.

Aki most megy annak jó nyaralást kívánok!

üdv:M

knorti Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27610

Mi is ott folgaltunk. Akkor meglepi lesz. Köszi azért!

Előzmény: Törölt nick (27608)
doky7 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27609

Sziasztok!

Bulgáriába utazunk július 23-án Chernomorets-be Debrecenből. Érdeklődnék, hogy Románián vagy Szerbián keresztül.

Hol, milyen a police?

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27608

Csak terveztük oda. Egyéb ok miatt lemondtuk a 4 főre foglalt bookingos szállást, és asszonypajtással kettesben megyünk Napospartra repülővel.

Előzmény: knorti (27607)
knorti Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27607

Szia,

Visszanézve több mint két évet, egyedül te írtad, hogy a Green Hills hotelben voltatok nyaralni, ráadásul idén. Ahol foglaltuk nagyon vegyesek a hozzászólások, valaki nagyon dícséri valaki meg a totál ellenkezőjét írja. Nektek hogy tetszett? Mennyire van ténylegesen a part? Érdemes igénybe venni a transzfer buszt, vagy lehet lejárni kocsival? Éttermet gondolom teszteltetek, tudsz ajánlani párat és persze elkerülendőt is. Minden mást örömmel vennék Szozopol és környékéről amit említésre érdemesnek tartasz.

Előre is köszi

Előzmény: Törölt nick (26026)
Etihad2 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27606

Köszönöm szépen a választ! Kérdezném hogy a szállodában elérhető fodrászat kozmetika és masszázs szolgáltatások milyenek illetve ezekkel kapcsolatban van e tapasztalat? Árak, minőség :-) Az árfekvés tényleg olyan olcsó ahogy hírlik? :-) Pl mennyibe kerül egy átlag helyen egy vacsora vagy egy pizza vagy egy BigMac menü? (ez kiváló viszonyítási alap :-) ) Köszönöm még egyszer!!

Előzmény: milva07 (27605)
milva07 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27605

Kedves Etihad2!

Mi standard szobában voltunk, mivel a foglaláskor ez az egyetlen foglalható volt, de nem okozott problémát, hiszen az árból kiindulva -40 euro/ szoba/ éj reggelivel, nem voltak túlzó elvárásaink.Kártyás fizetés gond nélkül ment a szállodában, pénzt is ott helyben váltottunk. A szállodánál nálunk a nagy medence és a tenger közelsége volt a döntő, és mivel hirtelen ötlet volt ez az utazás, kimondottan olcsó helyet kerestünk. Kocsibérlési lehetőséget én nem láttam, bár nem is erre figyeltem, de a fórumon nálam tapasztaltabbak hátha tudnak segíteni! Egy délutánt töltöttünk el Neszebárban, ami még mindig olyan szép, mint amikor huszonéve voltunk...Ide a szállodától kb. 250 méterre, a főutcán levő buszmegállóból induló busszal mentünk be, ha jól tudom, negyedóránként jár, viteldíj 1 leva/ fő, és az óvárosba vezető hídon átérve van a végállomása. Szerintem praktikus, és gyors is. Máshol nem voltunk, most a cél a hassüttetés volt, amit sikerrel teljesítettünk. A szobáról még annyi, hogy úgy tudom, a szuperior szobák tágasabbak és a felújított szárnyban vannak. Egyik része a tenger felé, a másik oldal a főutca felé, egy füves "parkra" néz.Nekünk óriási szerencsénk volt a szobánk tájolásával, éjjel a tenger morajlására lehetett elaludni (vagy a vidám fiatalok hazamenetelére:))Ha van még kérdésed, írj bátran!:)

Előzmény: Etihad2 (27604)
Etihad2 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27604

Kedves milva07!

Mi 9 nap múlva megyünk a Slavyanskiba :-) Ha nem gond lenne néhány kérdésem. Ti Superior vagy standard szobában voltatok? mi superiort foglaltunk. Kártyával való fizetés működött? Voltatok valamilyen fakultatív programon? Ha igen milyenen? Ha jól látom Ti autóval mentetek, mi repülnk ezért kérdezném hogy van e lehetőség -és ha igen kb mennyiért- autót bérelni?

Köszönjük!

Előzmény: milva07 (27599)
johnny37 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27603

Saláták (ennek felsorolására nem vállalkozom)

Egyszóval Stevie szavaival élve, aki itt éhen marad, az magára vessen.

És ez egy viszonylag gyenge ebéd kínálat volt ...

johnny37 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27602

Köretek: hasábburgonya, párolt répa, rizs, hagymás burgonya

johnny37 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27601

Na még egyszer :)

johnny37 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27600

Tanán most sikerül ...

milva07 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27599

Kedves Fórumtársak!

Tegnap érkeztünk haza a Hotel Slavyanskiból, Napospartról. Néhány tapasztalat, hátha valakinek hasznosítható. A hotelbe a Bookingon foglaltunk, egy héttel az indulás előttig ingyen lemondással, utána egy éjszaka ára lett volna. Alig érkeztünk meg, a portásfiú jött és mutatta az ingyenes parkolóhelyünket.Szobánk a 11. emeleten, tengerre néző.Pici, retrós, de tiszta. Minden nap szépen kitakarítottak, kétnaponta törölközőt ,és egyszer takaróhuzatot cseréltek. A szálloda közvetlenül a parton van, a nagyon szép és tiszta medencétől csak a sétányon kell átmenni  a tengerhez. A medence körül a napágyak 5 leváért bérelhetők, foglalni egyszer sem kellett, volt hely minden nap. A szálloda egyetlen gyenge pontja  a reggeliztetés volt, tekintve a kis helyen feltálalt ételek miatti tülekedést, és a meglehetős enerválsággal történő pótlását az ételeknek. Mindig jól lehetett lakni, csak néha bosszankodtunk az etióp falvak egyheti adagját felpúpozó orosz nemzetiségű vendégek miatt, amit persze igen ritkán fogyasztottak el...Ezt viszont nem a szállodának róttuk fel természetesen. Összességében nagyon jól éreztük magunkat, a szálloda nálunk ár/ érték arányban tízes osztályzatot kapott, de aki luxusra vágyik, ne ide menjen, mert csalódni fog! Az, akinek a medence és a tenger közelsége egyaránt fontos, annak jó választás! Sunny Beach pedig visszavár minket, valószínű, hogy legközelebb is ugyanebbe a szállodába jövünk,annyira jól éreztük magunkat....

66. Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27598

Hello!Tegnap jöttünk haza a Napospartrol.  Hotel Bohemi fél panzio. A szobánk az jo volt de az ellátásunk az nem!A Trakia mellet volt egy étterem oda mentünk enni. Ott 12/fő leváért ebédeltünk.Korlátlan étel és ital fogyasztás. Igy valamelyest már jobban éreztük magunkat.A Bulgár nyaralásunk nem volt rossz, ám de egy Horváttol elmarad. Ez természetessen nem minden szállodára vagy hotelre érvényes itt vagy ott. Amugy szerintem olcso volt és még maradtam volna egy hetet! Lehet jövöre vissza megyünk. Autoval mentünk. Horvat-Szerb es Bulgár. Az auto pályák árai nem voltak drágák. Horvatban 7.50euro.A Szerb 3.50 és 6.50euro volt. Bulgar pedik 5euro.

johnny37 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27597

A kép lemaradt (ezt még gyakorolni kell ...)

johnny37 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27596

Egy kis ízelítő az NBS "áruválasztékából":

Főétel: fokhagymás sült padlizsán, grillezett hal, sprotni fehérmártásban, hotchpotch (a brassóihoz hasonlít), főtt kukorica, muszaka

Kénytelen vagyok több részletben küldeni, mert nem akarom annyira lekicsinyíteni, hogy beleférjek a keretbe. A részletek (amiben az ördög rejlik :) ) még így is elvesznek.

(folyt köv)

Trappolda Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27595

Sziasztok,

Köszi a választ mindenkinek, különösen Gradinar-nak és a Neslo-nak!

Jó a leírás a szállodáról: amint látom vinnünk kell egy két háztartási eszközt is, nem gond.

Milyenek az ételek? Nem kell félni gyomorrontástól?

Autóval megyünk Miskolcról, a buszozás kimarad -:)))

Üdv, trappoló

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27594

Pontosan ezt akartam kiemelni. Örülök, hogy egyetértünk.

Előzmény: Hidvegi55 (27591)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27593

Kösz de mint írtam nagyon rég jártam arra talán 25 éve azóta délre járunk Burgasz után.

Előzmény: gradinar (27592)
gradinar Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27592

Burgasz és Rusze között szerintem van autopálya

Végig nincs, egyes szakaszokon van. A szóba jöhető útvonalakon Burgasz és Karnobat között van (valamint Jamboltól Szófiáig), továbbá Várnától Sumenig egy hosszabb szakasz, meg Várna előtt (Burgasz irányából) egy nyúlfarknyi.

G.

Előzmény: utazo idegen (27573)
Hidvegi55 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27591

Én egy bizonyos szállodárol írtam, oda nem! Attól függetlenül jól éreztük magunkat Bulgáriában és atenger csodálatos. Máskor is megyünk, kersünk másik szállodát hisz választék bőven van!

Előzmény: Pötyi71 (27553)
gemike7 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27590

szia Móni !

én is nézegettem a szállodákat és Azurro versenyben van . (még az Isola Paradist néztem 3 csillagos)

megkérdezhetem hogy mennyi volt a szállás ?? ill. a reptérről a transzfer ??

teljes ellátást kértetek vagy csak félpanziót ??

a wizz.-nél a jegyet mikor foglaltad ??

üdv

szép napot

gémike

Előzmény: moni31 (27546)
faragori Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27589

Szia! Köszi a tájékoztatást. Már látom, hogy a kaja és az üdítő a gyenge pont. Majd megpróbálunk odafigyelni, hogy miket eszünk, főleg a gyerekeknél.

Valóban jó, ha ilyen információk birtokában megyünk, a kellemes csalódás jobb, mint a kellemetlen. A nyaralásunkat semmi nem ronthatja el! :)

Ha hazaérkeztünk beszámolok.

Előzmény: Gabriel74 (27587)
Gabriel74 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 27588

Mi egyből Szerbiába mentünk, de gondolkodtunk azon is, hogy Zombor felé vegyük-e az irányt. 2 éve Görögből arra jöttünk haza, és rövidebb volt.

A + határátkelés szerintem nem lehet gond. Amúgy is csak a magyarok szórakoznak az emberrel, ezen mindig kiakadok.

Nyugodtan menjetek arra, én is azt mondom.

Aztán kitartást a hosszú úthoz!

Előzmény: knorti (27562)
Gabriel74 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27587

A szálloda és környéke szuper, szépen rendben tartják.

Egyedül a kaja, ami tényleg gáz volt. Amit összeválogattam magamnak, meg a gyerekeknek, az szerintem ehető volt. De vadászni kellett a dolgokra. Fiamnak hasmenése volt utolsó 2 nap, szerintem egyértelműen az ételtől. Apjának a gyomrát kezdte ki, de lehet, hogy inkább az üdítő, nem tudjuk.

Mióta itthon vagyunk, ilyeneket főzök, hogy rántott hús, pörkölt, húsleves...stb. Fiam ma már rendesen evett, eddig nem volt étvágya. Kedd hajnalban értünk haza..

Nem elijesztésnek szánom, amit írtam, biztos, hogy jól fogjátok magatokat érezni. De inkább készítsétek fel a gyomrotokat, és érjen kellemes csalódás. Amúgy érdemes az étkezésekre időben odamenni, mert többször is elfogytak a normálisabb ételek, mire odaértünk.

Jó nyaralást kívánok nektek!

Előzmény: faragori (27561)
faragori Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27586

Szia! Köszi a választ és az ötleteket. Sokat segítettél. Ha nagy leszek, meghálálom. :) Hazaérkezésünk után beszámolok én is.

Üdv,

Előzmény: Schuco (27572)
Jucó72 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27585

Szia Csáki68!

Nekünk nagyon jó tapasztalataink voltak. A medence nagyon szép, kellemes a vize, tiszta, nem zsúfolt, elég nagy, és a tengerpart miatt is eloszlik a tömeg. Közvetlen mellette van a pool bár, a medencében pedig vannak bárszékek, onnen lehet koktélozni, sörözni, üdítőzni. :) Mellete is vannak napágyak, meg a pool bárnál asztalok, székek.

A part is szép, homokos a part, rengeteg napágy van. Kicsit fürgének kell lenni, hogy legyen, de nekünk mindig jutott. A víz tiszta, nekünk csak az utolsó napon volt hínáros. Elég gyorsan mélyül a víz, az alján rengeteg kis élőlény mászkál, érdemes búvárszemüvegben kémlelgetni.

Az Elenite csúzdaparkban mi nem voltunk, mert nekünk bőven élmény volt a tenger meg a medence.

Busszal be lehet menni a Sunny Beachre, de mi nem voltunk. Taxi is megy, a recepciónál ki van írva, hogy mennyiért visz. Sveti Vlasba 4 személyt 15 leváért vitt. (2300 Ft) A busz talán 1 leva, de mi nem használtuk. Sunny Beach ha jól emlékszem 20 leva.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

Előzmény: csáki68 (27575)
kriszta 68 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27584

reggel 7 reptér! :-)

neslo Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27583

Szia Trappolda!

Tavaly mi abban a szállodában voltunk és írtam ismertetőt is (24994 hozzászólás). Tettem fel egy Pomorie térképet is amin rajta van a szálloda meg a CBA, Penny. De ha bármi érdekel nyugodtan kérdezz.

Előzmény: Trappolda (27477)
ditranol Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27582
Köszönöm szépen, megtaláltuk!
Előzmény: Pötyi71 (27556)
Tutubull Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27581
Köszönöm a v&#224;laszod sokat segített&#232;l!
Holnap reggel indulunk. Tiszaszigetn&#232;l prób&#224;lok &#224;tmenni a hat&#224;ron rem&#232;lem nem lesznek annyian.
Mindenkinek jó nyaral&#224;st akik ezut&#224;n mennek!

Üdv,
Zsolt
Előzmény: johnny37 (27507)
knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27580

Beszámolsz majd? Mi is oda megyünk 3 hét múlva.

Előzmény: mepetya (27579)
mepetya Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27579

Rusa - Burgasz között van autópálya. A google nem nagyon mutat ilyet -:(((

Hát egy kicsi van csak. Vagy elmész Burgaszból Karnobatig (addig van), majd onnan fel Shumen-Ruse. Vagy fel a tengerpatron Várnába, onnan át Shumenig van pálya, majg északnak Ruse felé megint nincs. A tengerparti hegyi utat én nem nagyon szeretem, mert borzasztó forgalmas és kanyargós, előzni nem nagyon lehet. 

Most már megyek, mert hajnalban kelni kell és irány Szozopol.

Előzmény: Trappolda (27565)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27578

Itthon már nem ilyen jó az idő.

Előzmény: utazo idegen (27574)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27577

Bocsi tévedtem London és Katowice közt kell a poggyászokért fizetni

Előzmény: utazo idegen (27576)
utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27576

Elöbb utobb a Wizzair befogja vezetni a poggász utáni fizetést. Ősszel már Debrecen és Katowice között már fizetni kell a pogyászért is.

csáki68 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27575

Szia,Juco72.Mi is 17-töl megyünk a Paradise Beach hotelba.Szeretnénk kérdezni töled:a medencéröl,partrol,napágy foglalásrol.Voltatok-e Elenite csúzda parkban,

hogy az milyen. Mivel lehet lemenni esténkét a nyüzsgö Sunny Beach-re ? Köszi.Imre

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27574

A mai időjárás napfényes idő kék ég 34 fok meleg 28 fok víz és iszonyuan gyorsan lelehett égni.Tűz  nap.

utazo idegen Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27573

Szia! Én 15 óra alatt érek Szozopolba. Jó minőségüek az utak csak a rendőrökre figyelni.Burgasz és Rusze között szerintem van autopálya még nem jártam arra vagyis nagyon rég.

Előzmény: Trappolda (27565)
Schuco Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27572

Szia! A szobákkal sztem nem lesz gond, naponta jönnek, takarítanak, porszívóznak, stb. A tenger vízhőmérséklete csodálatos, tisztasága azonban nem olyan mint tavaly a Naposparton......szintén nem olyan homokos az alja, mint a másik helyen, kisség aprókavicsos, de van kis szakasz ahol homokos, ezt majd látni fogjátok. Ihazából kissé gyorsan mélyül, nem úgy mint a Naposparton. A magyar animátorok aranyossak, a programok jók, az egész komplexum nagyon szuper, jók a bárok, lehet koktélozni amíg bírod.......az esti hangulat is remek, a Dolphin marina előtt hajók is vannak, így lehetőség lesz esti hajókázásra, még gratis bort is kaptok a kapitánytól. A roubin előtt van az igazi strand, a Marina előtt mély a víz, meg veszélyes mert könnyen bele eshet a kisgyerek, itt olyan a part mintha kikötő lenne......A strandon 12 órától ebéd van, húsok, stb, 12 órától egy másik pavilonban meg sült krumplit meg hamburgert kaptok, a krumpli jó, a hamburger nagyon szegényes: száraz a zsemléje, egy csomboros hs van benne, nekem ez az íz nem jön be, 1 vékony szál hagyma, egy iciri piciri uborka és a mustárt meg a ketchupot neked kell hozzáadni...ezek AI-s ételek.....mondom a hambi lehangoló....általában csak 1 szer állnak sorba érte......pedig ha jól elkészítenék, akkor nagyon ó lenne.....A Satay bár 16-18 óra között van a Hotel lebed meije mellett, itt katasztrófális saslikot csinálnak: sótlan, íztelen, keserű és belül a hús nyers...menthetetlen, mi i is dobtuk......próbáljátok ki igaz sorba kell állni nem kicsit, de esküszöm, ilyen rossz slikot a világon nem tudok elképzelni......próbáljátok ki hogy igazat mondok!

A nudel barban egy zöldséges vízzel forráznak le tésztát és papírba csomagolják.....próbáljátok ki.......

Én a Susam Éttermet /ázsiai/ ajánlom Alacartba, minden nap 9 órakor legyetek a reservation pavilonnál, ahol 2 csinos lány írja fel a foglalásokat. Ez a partra ezető uton a Dolphin előtt van, ott ahol egy gömbe mászhatnak a gyerekek.....

Kinnt vacsora után mászkáljatok, sok a baár, étterem, gyerekeknek sok játék, ha már meguntátok a szálloda egyébként remek szolgáltatásait, programmjait......Kár érte, pedig jó lenne, este  szálloda parját színekkel kivilágítják, ütös hangulatot teremtve ezzel, jók a badachinos pihenő ágyak......remek a hangulat.....Csak ne lenne ilyen borzasztó csapnivaló az étel.....pont ezen spórolnak, nagy hiba.....én kiadtam 175 ezret 2 felnőtt és 1 gyerekkel 7 napra.....kérjenek 220 ezret, DE MINŐSÉGI KAJÁVAL.......olyannal amivel Szófiában találkoztunk.......ha azt a szintet bevállalnák, tuti: minden évben máshova se menne az ember,,,,de megalázó, ha moslékkal találkozik.....meg fillérbaszásnak könyvelem el azt is, hogy pofátlan módon vízezik az üdítőt a bárpultnál......a fanta felébe vízet nyomnak, ott a szemed előtt......pedig van nekik original gyümölcslevük is, ezt figyeljétek: egyik nap a Dolce Vitában voltunk Ala cart vacsorán: megérkezésünkkor adtak a protokollra: felnőtteket pezsgővel, gyerekeket juice al várták, azaz 100% os lével, DE: 1 dl es pohárba 1 KORTYOT töltöttek a pezsgőböl is és a 100% os gyümölcsléből ez nagyon roszul esett nekünk...megittuk az 1 jó kortyot, leültünk az asztalhoz, rendeltünk és megint narcs lét kértünk....kihozták mindannyiunknak az 1-1 pohár gyümöcslét, de gépi felhígított volt......vmi szörp alapú....néhány nap után a fenébe kívánja, itthon sem iszunk ilyeneket......

De mondok 1 tippet, hogy oldjátok, meg ha a gyerek vagy ti rostos gyümölcslére vágyik: minden étkezésnél a büfés étteremben van narancs félbevágva: vigyél egy nagy tányérral az asztalodhoz és facsart bele a kisgyerek pohárjába: én fiam is ezt itta, nem is volt szorulása egyik nap sem..... remélem segythetem: mégegyszer mondom: remek hely, sok program, saját beach, sok medence, remek kokélok, rossz ételek, ennyi!!!!

Előzmény: faragori (27534)
knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27571

Köszi, ezzel akkor eldőlt, hogy Horvátország felé megyünk, így Magyarországon is kevesebbet kell mennünk, autópálya is több van, az 1500 Ft plusz meg elenyésző. 

Előzmény: wideoframe (27570)
wideoframe Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27570

Bár nem engem kérdeztél:

Horvátország fele rövidebb, 150km-rel több az autópálya, és kb:1500Ft-tal drágább az út. A júniusi benzinárral 73000.- ból fordultunk meg öt személlyel. A plusz határ nem számit, lehet, hogy a fizetőkapunál többet fogsz várni.

Jucó72 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27569

Szia dareno! Mi nagyon-nagyon jól éreztük magunkat a Paradise Beach Hotelben!!!

Az AI nálunk is minden várakozást felülmúlt, nem lehet panaszunk. 5-ünk közül senki nem lett rosszul, pedig a párom bélrendszere igencsak érzékeny, mert műtötték bélcsavarodással, de egy hasmenés sem volt. :) Nem mondom, hogy bármit megettem volna, meg hogy mindne ízlett, de először egy keveset szedtünk abból, amit megkívántunk, és ha ízlett, visszamentünk. Salátából iszonyat jó választék volt, és isteniek voltak, meg a gyümölcsök is, nekem ez nagyon bejött. A párolt zöldségek ízetlenek voltak, de aztán rájöttünk, hogy csak egy kis só, bord, esetleg olíva olaj... Szóval mindig volt olyan, amivel jól tudtunk lakni. Megpróbálok képeket is felrakni.

Előzmény: dareno (27544)
dareno Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27568

júni 6-án foglaltam BUD-Várna-Bud 2 felnőtt 2 gyereknel 1 csomaggal 74 ezerért szerintem az nagyon baráti főleg mert ebben az 1éves exx.clubb díj is benne van ja és aug 8-15 az időpont

Előzmény: Pötyi71 (27567)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27567

Az a baj, utazás előtti hetekben nagyon megdrágulnak a jegyek. Jó utat és jó pihenést kívánok nektek!

Előzmény: knorti (27566)
knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27566

Mai napon a 4 főnek 205 ezer az út oda vissza Burgasz-ba a Wizzair-rel. Aznap hajnalban érek haza Franciaországból (1500 km) már mögöttem lesz, egy gyors zuhany, család bepakolása aztán indulás. Tehát pihentető semmiképpen nem lesz, de hozzá vagyok(unk) szokva a több órás, több száz (ezer) kilóméteres utakhoz.

Előzmény: Pötyi71 (27564)
Trappolda Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27565

Szia,

Sziasztok,

Köszönöm szépen a választ. Valamelyest megnyugodtunk.

Rusa - Burgasz között van autópálya. A google nem nagyon mutat ilyet -:(((

Milyenek arrafelé az útviszonyok, mennyi idővel kell számolni?

Ha valakinek kell segítség Ártánd-Nagyvárad-Kolozsvár-Nagyszeben irányban, vagy Nagylak-Arad-Nagyszeben felé, az írjon!

üdv, trapp

Előzmény: utazo idegen (27503)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27564

Bocsánat. Ezt akartam írni:

Nem lesz pihentető az út az biztos. De az is, hogy nem fogjátok elfelejteni, mert örök élmény lesz. Nem jó helyen kerested azt a jegyet, mert ez valóban brutál  ár.

Kezdek megijedni magamtól.

Előzmény: Pötyi71 (27563)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27563

Nem lesz pihentető az úz az biztos. De az is, hogy nem fogjátok elfelejteni, mert örök élmény lesz. Nem jó helyen kerested azt a jegyet, mert ez valóban burutál ár.

knorti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27562

Mi mellőletek, Komlóról megyünk, Horvátország felé mentetek, vagy egyből Szerbiába? A google horvát felé dobja ki, csak így 1-el több határátlépés van.

Mi is nézegettük a repülőt, de kicsit durva, hogy kb a repülőtéri illeték árából megvan az oda vissza út kocsival és akkor ott sem vagyunk közlekedési lehetőség nélkül. A repülőjegy árából meg megvan a szállásmeg a kaja egy hétre.

Lehet, hogy megbánjuk, de nem hiszem.

Előzmény: Gabriel74 (27557)
faragori Creative Commons License 2012.07.14 0 0 27561

Szia!

Köszi az infót. Mi 25-én megyünk oda rep