Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

joevagyok68 2013.05.27 22:13:45 © 67032

Nálunk SD ecosy + 250literes drzsice..

1.kérdés:

Nálunk is ez volt eleinte, majd a beüzemenő miután jeleztem - nem akarok hüleséget írni - de mintha "lezárta" volna a bypass részt, vagy valami "átkötést"....Lényeg mostmár nem melegíti..

2.

Lehet tudni, hogy hány bar  a bejövő víz byomása, Hány bar a tárolóban a nyomás,  van-é nyomásszabályzó a tároló előtt és "csöpögő" van-é a tároló előtt és/vagy tágulási tartály ?

"a meleg víz vételkor kb 3-5 percig van forró víz aztán elkezd langyosodni majd teljesen hideg lesz, miközben a csaptelep változatlanul a legmelegebbre van állítva"

Ilyenkor változik a víz nyomása ?

HA ilyenkor állítasz/állítanál a csap "állásán" - változtatnál a hideg-meleg víz keverési arányán - akkor sem lenne melegebb a víz ??

Próbáltad ?

Mert nálunk is ugyan ez van !

Mert ugyi a tárolóban van "valamekkora" nyomás..

Tároló előtt van nyomásszabályzós-biztonsági csöpögő .

Ha fürdő vizet engedek , kinyitom a csapot beállítok valamilyen hideg-melegvíz arányt.

De egy idő után a tárolóban leesik a nyomás, tehát kevesebb melegvíz jut a csaphoz, mert a nyomásszabályzó kevesebb vizet enged a tárolóba. A hidegvíz oldalon nem változik a nyomás, ugyan annyi hidegvíz megy a csaphoz állandóan.

Tehát ha nem változtatom meg a csap beállítását, akkor hidegebb lesz a csapból kifolyó víz egy idő után mint a kezdetekkor.

Nálunk..

DE szerintem nálatok is ezért lehet...

Előzmény: k_danix (67027)
t.zsolti 2013.05.27 21:44:42 © 67031

elsőre megnézném a váltószelepet melegvízkészítéskor és akkor is amikor elmegy a melegvíz,

Előzmény: k_danix (67027)
mjevsrsh 2013.05.27 21:32:41 © 67030

Ha már hatásfok :)

A gyártó akkor írhatja bele miután kimérte, ezt azért betartatják. A trükk az szokott lenni, hogy beírják a pillanatnyi hatásfokot.

Ami azt jelenti, hogy a kazán már megy egy ideje, felvan melegedve a kémény a kazán is és maximális teljesítményen, na itt a legnagyobb a hatásfok minden készüléknél(kivéve kondenzációs). És nem feltétlen hazugság a 98% hatásfok sem.

A rendesebb gyártók odaírják ezt is, valamint pl a 30%-os terhelésnél számított hatásfokot. Ez Atmoszférikusnál rosszabb , zártnál pedig csak pár %-al csökken ami elhanyagolható. Kondenzációsnál pedig nő a hatásfok ebben az esetben.

A probléma ezzel az, hogy bemegy egy laikus: "Hát itt ez a kazán  és 98% a hatásfoka és még olcsóbb is. Minek nekem drágább kazán ha annak is ugyan annyi a hatásfoka?"-ez az első.

Második probléma pedig az, hogy túlméretezik a kazánt:"legyen nagy nehogy megfagyjunk télen", és hány fok van a fűtési időszakban? -13 végig?:D Hát nem.

Na így jön ki a végére a 98% nál jóval rosszabb hatásfok éves szinten. Mivel az idő nagy részében csak kis terhelésen megy a kazán, ahol rosszabb a hatásfoka.

A dőlt betűs részben egy atmoszférikus kazánról van szó.

Előzmény: Mariusi (67024)
mjevsrsh 2013.05.27 21:12:50 © 67029

Az már tisztázva lett, és most is írta kendu hogy a víz oldal nyitott.

A kazán pedig zárt turbós készülék.

A hatásfokot meg szintén leírtuk hárman is pár kommentel lentebb és arra jutottunk, hogy a zárt(égéstér) valóban jobb hatásfokú. És arra is hogy nem csökken a hatásfok csökkentett teljesítményen.

Szó nem volt róla ugyan, de a kondenzációsnak(ami szintén zárt égésterű) még nő is a hatásfoka csökkentett teljesítményen.

Csökken, atmoszférikus(nyitott égéstereű, B-típusú) kazánoknál.

Előzmény: Mariusi (67022)
hard-core 2013.05.27 20:41:29 © 67028

Sziasztok! 160nm-es ház fűtéskorszerűtésének/ radiátor csere,rézcsövekkel,kazáncsere/ mennyi a reális munkadíj? Üdv 

k_danix 2013.05.27 18:19:00 © 67027
Sziasztok,Kérdezni szeretnék.Normális-e az, hogy amikor a gázkazán (Ariston Genus Premium Evo) meleg vízet készít (fűti a 250 literes tárolót) meleg a fűtésköri előremenő vezeték? A fűtés jelenleg le van kapcsolva, csak meleg víz készítésre van állítva a kazán.A másik probléma, hogy a meleg víz vételkor kb 3-5 percig van forró víz aztán elkezd langyosodni majd teljesen hideg lesz, miközben a csaptelep változatlanul a legmelegebbre van állítva (a tároló 250 literes Drazice). Aztán várunk 10 percet és újra van jó forró víz kb. 2 percig, és újra elkezd hűlni. Így elég nehéz tele engedni a kádat :) Mi lehet a gond? Nincs még 1 éves a rendszer és kezdetektől fennáll ez a gond. Köszönöm,Dani
kendu 2013.05.27 17:37:58 © 67026
Jó, utánanéztem: 93%.
Baxi fourtech 24F.
Persze ez a leírásában szerepel, most ne menjünk bele, hogy valós-e...
Előzmény: Mariusi (67024)
kendu 2013.05.27 17:32:48 © 67025
Ezaz, hogy még én is várom a választ!

Szóval: eredetileg gravitációs rendszer, de be van iktatva egy szivattyú a vegyes kazánnak is. Tehát úgy nyitott, hogy a padláson van a tartály és az is nyitott, semmi nyomásom nincs, illetve van kb. 0,2 bar.
Két kazán, vegyes tüzelésű és a turbo kombi. Semmi hőcserélő, semmi puffertartály, csak párhuzamosan a kazánok a rendszerbe kötve. Természetesen nem fűtik egymást.
Előzmény: Mariusi (67022)
Mariusi 2013.05.27 16:31:02 © 67024

Melyik gázkazán az,  amelyik 96 % -os hatásfokkal megy ( kivétel a kondi ) ?

Előzmény: kendu (67017)
Mariusi 2013.05.27 16:29:08 © 67023

Természetesen. A fég kazánokat eleinte nyitott rendszerrel működtették, akár én is. Majd úgy 8 év után áttértem a zárt rendszerre- beépítettünk egy 'tágulási' tartályt. De nem a hatásfok miatt, hanem előtte állandóan levegős volt a rendszer.

Hatásfok javulást nem érzékeltem (attól még lehetett ). Így menegetek már vagy 12 éve.

Előzmény: kendu (67020)
Mariusi 2013.05.27 16:23:08 © 67022

Én is spekulálok ezen a kijentésen.

Azért előtte nem ártana tisztázni, hogy mire értjük a zárt rendszert.

Mert egyszer lehet zárt - vagy nyitott a víz rendszer.

Nyitott amikor a padláson van egy tágulási tartály, zárt amikor egy  un. tágulási tartály veszi fel a túlnyomást. Korábban az etázsfűtések mind nyitott rendszerek voltak, meg a nem etázsak is.

Majd a szivattyús technológiával terjedtek a zárt rendszerek.

Tüzelési oldalról - na itt már csak a gázról beszélek.

Lehet nyitott a rendszer, ezek az atmoszférikus égők és lehet zárt a rendszer, pl. a turbós készülékek.  Ventillártor  működteti a rendszert. A levegő kintről jön, be az égőbe majd az égéstermék nyomás alatt ki a szabadba.

A hatásfokról nyilatkozni nem tudok.

A zárt rendszereknek azért elvben nagyobb hatásfokúnak kell lenni.

Egyáltalán kimérte ezt valaki ?

Az elején mintha úgy merült volna fel a probléma, hogy csökkentett teljesítménnyel csökken e a hatásfok.

Nos csökken ??

Előzmény: mjevsrsh (67021)
mjevsrsh 2013.05.27 14:45:37 © 67021

Nem tudom ez miből jön, hogy a nyitott rendszernek rosszabb a hatásfoka.. Ugyan az a víz megy benne csak kisebb nyomáson.

A problémádra(visítás) viszont nem tudom a magyarázatot...majd talán valaki tapasztaltabb.

Előzmény: kendu (67020)
kendu 2013.05.27 13:09:49 © 67020

Nemtudom, itt írta valaki még amikor megvettem és beszereltem a kazánt. Jó régen volt (2 éve) úgyhogy nem keresném vissza. Számolgattam, tervezgettem, néztem a hatásfokokat és akkor írta valaki, hogy arra készüljek fel: ezek a kazánok zárt rendszerre vannak tervezve, csak van amelyiket lehet működtetni nyitott rendszeren is. Viszont máris 10%-ot esik a hatásfoka...

Előzmény: pajaci (67019)
pajaci 2013.05.27 12:57:30 © 67019

"Azt tudom, hogy a 96% hatásfokból a nyitott rendszer miatt máris elvesztettem 10%-ot"

Miért?

kendu 2013.05.27 12:18:31 © 67018

Ne = nem

kendu 2013.05.27 12:18:05 © 67017

Ne, itt nem erről van szó. (napokkal korábban leírtam a történetet, de nem kaptam rá választ, gondolom nem egyszerű eset)

A helyzet az, hogy nyitott rendszeren van a kazán, nyomás szinte zéró. A kazán zúg hangosan amikor láng használat van. Amikor kialszik a láng, de még a keringetés és levegőáramlás megvan akkor már csendben van. Ha leveszem a max teljesítményt 80%-ra akkor hibátlanul működik. Azt tudom, hogy a 96% hatásfokból a nyitott rendszer miatt máris elvesztettem 10%-ot, kérdés, hogy elveszítek további 20-at a fentebb említett beállítással? Gondolom nem teljesen, mert a max lángot csak felfűtéskor használja a kazán, de ha nem is 20%-ot, mégis valamyennyit veszítek?

Előzmény: mjevsrsh (67016)
mjevsrsh 2013.05.27 10:11:56 © 67016

Ez esetben inkább időjárásfüggő szabályzót vegyél hozzá. Egy 2 éves turbós kazán  tud modulálni széles tartományban úgy hogy nem romlik a hatásfoka mivel az égéslevegőt is állítja automatikusan a ventilátor fordulatszám szabályzásával. Szóval magától csinálja azt amit te akarsz.

Jó esetben csak egy hőmérőt kell venned, ami igazán nem nagy összeg, ahhoz képest amiennyi a megtakarítás lesz.

Előzmény: kendu (67015)
kendu 2013.05.27 08:20:11 © 67015

Ez egy két éves kombi turbó kazán.

Előzmény: gmkiev (67014)
gmkiev 2013.05.27 05:57:10 © 67014

Amennyiben a berendezés atmoszférikus égővel van szerelve, úgy igen!

Természetesen ez nem vonatkozik a kondenzációs készülékekre.

Éppen az első sorban írottak miatt nagy a meglepi, mikor az elaggott C 24 helyett, egy mudulációs szabályzóval szerelt (melynek az égője ugye továbbra is atmoszférikus) inkább többet, mint kevesebbet fogyaszt gázból.

De, hát az élet, és az urbánus legendák, nem beszélve az eladói marketingről ezt hozzák.

Előzmény: kendu (67008)
mjevsrsh 2013.05.27 00:41:01 © 67013

Feltételezem hogy egy képzett gázkészülékszerelő nem internetes fórumokon tájékozódik ezzel kapcsolatban. Márpedig egy ilyen "bonyolultabb" kazánhoz nem hiszem hogy hozzányúl valaki ilyen képzettség nélkül.(biztos hogy van ilyen de szerintem keveseknek sikerül is :) 

Szóval ezért csak "egyszerű" " régebbi" atmoszférikus(nyíltégésterű, B-típusú stb.) kazán lehet amit még azért nem olyan nehéz megbütykölni :D

Aminél, ahogy említetted is romlik a hatásfok és nem leszünk előrébb semennyi gázzal.

Szóval igen, ne nyúlkáljunk hozzá :)

Előzmény: joevagyok68 (67012)
joevagyok68 2013.05.26 23:08:47 © 67012

Biztos ez ?

Minden típusnak ?

Mert egy "modulációképtelen"-"régi" kazánnak még OK.

DE egy kondenzációsnak ?

A mi ecosynknak (max 29 kw), a fútési maximumát visszavették 15kw-ra.

DE az fűtésidő 95%-ában (vagy több is) a minimum teljesítményén (5,9kw) múködik..tehát nem sok köze van a max . teljesítményhez...

Biztos ez ? :-)

Előzmény: mjevsrsh (67011)
mjevsrsh 2013.05.26 22:08:09 © 67011

Röviden... Mindkettő.

Előzmény: kendu (67008)
T-Adee 2013.05.26 19:05:08 © 67010

Köszi,dupla gumigyűrűvel úgy néz ki most ok.

Előzmény: nixon70 (67004)
punto3 2013.05.26 12:30:14 © 67009

Köszönöm a gyors választ,így már világos,hogy miért olcsóbb.

Előzmény: joevagyok68 (67007)
kendu 2013.05.26 11:32:00 © 67008

Ha egy gázkazánnak a max teljesítményét visszaveszem 80-85%-ra akkor a hatásfokát is visszaveszem? Tehát több gázt fog enni "ugyanannyi" fűtéshez? Vagy csak lassabban fog felfűteni?

joevagyok68 2013.05.25 18:16:20 © 67007

És ami még nincs az L-en ..... AUTOADAPT funkció, meg éjszakai sem .

http://www.szivattyu.hu/wp-content/uploads/2010/11/termek/Alpha2L_kezelesi_uzemeltetesi.pdf

Előzmény: punto3 (67005)
joevagyok68 2013.05.25 18:04:48 © 67006

az L-en nincs digitális kijelző...az biztos !

Előzmény: punto3 (67005)
punto3 2013.05.25 15:54:04 © 67005

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy mi a külömbség a Grundfos Alpha2 és az Alpha2 L sorozatú szivattyúi között.

A műszaki leírásaikban semmi külömbséget nem találtam,csak az árakban.(az "L" sorozat jóval olcsóbb)

nixon70 2013.05.24 19:19:42 © 67004

Gumiám,fugaszil.pld.

Előzmény: T-Adee (67003)
T-Adee 2013.05.24 16:55:53 © 67003

Üdv Urak!

Egy gyors bojleres kérdésem lenne: A bizt.szelepnél évő kis műanyag cső tömítésére van vmi trükk?(Kis gumi karikát már cseréltem,másik műanyag csővel is próbáltam,akkor is szivárog melette)

mjevsrsh 2013.05.24 11:50:57 © 67002

Nem gáz, csak valószínűleg egy hőcserélősnek nagyobb a várható élettartama, viszont ha ritkán használják akkor a bitermikusnak is elegendően hosszú lesz az élettartama így igazából akkor már tényleg nem is kell ezen gondolkodni.

De azért az nem mindig igaz hogy amit sokan vesznek az jó is, az embereknek mostanában mindent el lehet adni...

Előzmény: kacagógerle (66999)
Gyurco78 2013.05.24 11:22:08 Creative Commons License 67001

Nekem is ez volt a tippem, hogy az egyik lehűti a másikat. Csak te még jobban meg is nézted :)

Előzmény: kacagógerle (67000)
kacagógerle 2013.05.24 09:05:14 © 67000

Valami megoldás csak van bennük amiatt, hogy pl. nyáron ne forrjon fel a fűtővíz. Első elképzelésemben az, hogy túlmelegedéskor fordít a vízen a keringetőszivattyú egy kicsit, bár a kánikulai 40 fokban nem célszerű még fűteni is.:-)
Bár ahogy elnéztem a robbantott ábrán, olyan közel van egymáshoz a HMV csőkígyója és a fűtésé, hogy lehet fel sem tud forrni a fűtővíz, mert a HMV csőkígyóban a 60-65 fokos víz visszahűti.

Előzmény: Gyurco78 (66988)
kacagógerle 2013.05.24 09:00:50 © 66999

Ebbe belegondolva megint csak a bitermikus felé hajlok.
 -Nincs 3 járatú szelep, ergo nincs hibaforrás.
 -Nem kell keringtetni a melegvizet napokig a primer körben.
 -Ha 2-3 évet kibír egy savazással az már jó nekem
 -A bitermikusból is adnak el jócskán kazánokat, tehát használatban vannak, ha annyira gáz lenne a használata nem venné senki, hiszen Baxiból 11.000Ft-al többért ott van a hőcserélős Fourtech

Előzmény: mjevsrsh (66987)
kacagógerle 2013.05.24 08:52:08 © 66998

Igen komfortos a tárolós kazán, de inkább olyan lakásba javasolt, ahol többen laknak nap mint nap. Nekem egy olyan lakásba kell választanom kazánt, ahol napokig nincs otthon senki, és ha véletlenül hazatéved a gazda, akkor is letusol 10 liter vízből és megy is tovább, egy hétig sehol senki megint. Emiatt a tárolós nem igazán megfelelő, hiszen nem célszerű melegen tartatni 40 liter vizet napokig, sőt egy héten egyszer egy tusolásért 40 liter vizet felmelegíteni sem célszerű.
Ezért aztán egy olyan kombi kazánra van szükség, amin hazaérve megnyomják az ON gombot, megnyitják a csapot, és már jön is a melegvíz. Ennek tekintetében már eldöntött dolog hogy egy átfolyós BAXi lesz, már csak az a kérdés hogy a bitermikus, vagy a hőcserélős.

Előzmény: morgen66 (66986)
erga45 2013.05.24 08:04:18 © 66997

AZért annak igencsak méretes liknak kéne lennie , hogy attól égve maradjon ..

Azt már észrevetted volna..

A csempe mögött nem feltétlenül. És egy közepesen megnyitott csak is bekapcsolja az égőt, tehát nem kell a lyuknak túl nagynak lennie, legalábbis szerintem.

Nem inkább beragadt valami szelep-tüske-mittudoménmi ?

ZV4-nél a vízáramlás megemel valami bizbaszt, ami indítja a gázt....

De, ez is lehetséges, de túl gyanúsak a körülmények. Minden arra utal, hogy nem ez a gond.

Zárj el minden csapot/fogyasztót ÉS nézd meg a bejövő vízórát, hogy "forog"-é ...

Jogos, ezt még nem néztem, de sok illúzióm nincs, túl egyértelmű a bojler folyamatos zúgása.

Köszi!

Előzmény: joevagyok68 (66996)
joevagyok68 2013.05.24 08:01:23 © 66996

"Nyilvánvalóvá vált, hogy a melegvízkörben lyuk/repedés/szivágrás/akármi van, és emiatt maradt égve a főégő:"

AZért annak igencsak méretes liknak kéne lennie , hogy attól égve maradjon ..

Azt már észrevetted volna..

Nem inkább beragadt valami szelep-tüske-mittudoménmi ?

ZV4-nél a vízáramlás megemel valami bizbaszt, ami indítja a gázt....

"Jó lenne egy megerősítés."

Zárj el minden csapot/fogyasztót ÉS nézd meg a bejövő vízórát, hogy "forog"-é ...

Előzmény: erga45 (66995)
erga45 2013.05.24 07:41:32 © 66995

Kedves Mester urak, tegnap este zuhanyzás után elzártam a melegvízcsapot, de a FÉG ZV-4-es fali átfolyós vízmelegítőben évge maradt a főégő. Nem volt túl nagy a lángja, de arra elég volt, a vizet rendesen felforrósítsa a kazántestben. Amikor észrevettem, gyorsan elzártam a gázcsapot, és kinyitottam a melegvízcsapokat, hogy kiengedjem a forró vizet. Miután kijött a gőz, és minden visszakerült alapállapotba, arra lettem figyelmes, hogy a bojlerből halk surrogás hallatszik, tehát áramlik benne a víz. Nyilvánvalóvá vált, hogy a melegvízkörben lyuk/repedés/szivágrás/akármi van, és emiatt maradt égve a főégő: a bojler azt hitte, hogy nyitva van valami melegvízcsap. Levettem a bojler előlapját, belül teljesen száraz, tehát nem a kazántest lyukadt ki, mert az jól látható lenne. Elméletem: valahol a bojler után valamelyik melegvízcső ereszt. Ezt ugye jól gondolom? Jó lenne egy megerősítés.

És ha már így van, szeretném a legkevesebb bontással megoldani a dolgot. Szerintetek használható az a műszeres bemérés, amit reklámoznak, és amivel elvileg pontosan meghatározható a szivárgás helye? Idegesítő a dolog, mert fél éve lett felújítva a fürdőszoba, új, 5 rétegű PE-Al-csövekkel. Ezek a T-elágazások mentén ereszthetnek, vagy inkább maga a cső lehet a valószínűbb? Utolsó kérdés pedig: van egy új mosógép, ami a vízszelep elzárásakor hallhatóan nagyot "üt" a csőhálózaton. Lehet, hogy ez gyengítette meg az egyik csatlakozást az utóbbi hónapok alatt?

Köszi szépen!

kendu 2013.05.24 06:26:34 © 66994

Sziasztok!

Baxi Fourtech 24F kazán nyitott rendszeren. Nem tudom, hogy mi irányítja a viz keringését, illetve mi kapcsol hmv és fűtés között. Sarokszelep, vagy hogy hívják azt? Lényeg: van olyan, hogy az beragad, belustúl a sok állástól illetve az egy pozícióban való használattól?

Több okom van amiért erre gyanakszom, előtte hangsúlyoznám, hogy nyitott rendszer és tisztában vagyok vele, hogy a mai kazánokat nem erre tervezték. Idén próbálok először csak gázzal fűteni, ha nem lesz nagyon drága, akkor lezáratnám a rendszert jövőre. Szóval az okok:

- Amikor megvettük tavasz volt, nem kellett fűteni, meg ki tudja mennyit állt a raktárban. Beszereléskor minden oké, felfűtött, majd egy idő után elkezdett visítani. Hallatszik, hogy vízáramlás okozza a visítást, olyan, mint a lakótelepeken szokott lenni amikor a vízcsap, vízrendszer visít. A szervizes sokat járt vissza, majd látszólag elmúlt a hang. Persze, hiszen nem kellett már kicsit sem fűteni, hmv-re használtuk állandóan. Télen fűtött gond nélkül, majd következő tavasszal megint kezdte a visítást. Ugye, minden évben jön egy időszak amikor nem kell fűteni hetekíg és ilyenkor, mint most is, újra jól esik egy kis meleg (kisgyerek is van...). Na, tavaly is ilyenkor kezdődött megint a visítás. Szervíz újra kimászkál és egy idő után újra elmúlik a hang.

- Jelenlegi hang keletkezése: amikor üzemmódot váltunk! Tehát este hmv-n ment utoljára, majd hajnalban bekapcsol a fűtés. Visít mint a fene. Leállítom a fűtést a termosztáttal egy pillanatra, a láng kialszik a hang elmúlik. Újra bekapcsolom a fűtést, a láng visszajön, de  a hang már nem! Közben a szivattyú nem állt le, annyit nem vártam, tényleg másodpercekről van szó.

- Valóban csak üzemmód váltáskor visít, vagy annál nagyon, azonnal észrevesszük.

hmv-ről fűtésre...........visít

fűtésről hmv-re...........visít

hmv-ről hmv-re...........kussol

fűtésről fűtésre..........kussol

...teljen el bármennyi idő is.

Bár a gázzal kapcsolatos alkatrészek is szóba jöhetnek, mert ha visszább veszem a teljesítményt, akkor halkul, valamint amikor kialszik a láng, de a víz még kering, akkor is hallgat. Ugyanakkor, ha eléri a fűtés max hőfokát és lemodulál, akkor nem halkul el.

Szóval mi a nyavaja okozhatja?

Lacivill 2013.05.24 00:12:00 © 66993

Ha rendelkezésre áll 25A csak erre, és elég a csordogáló viz akkor ilyesmik vannak: http://alkupiac.hu/termekek/1218737_rezi-elektromos-atfolyos-vizmelegito

Előzmény: Ordas (66992)
Ordas 2013.05.23 23:42:36 Creative Commons License 66992

Sziasztok!

Oylan problmával küzdök, hogy a lakásom HMV ellátását az emeleti kombi kazán biztosítja. Ez a alakás egyik sarkában van, a fsz-en, a lakás másik sarkában meg a mosogató.

Probléma: megőszülök, mire leér a melegvíz.

Cirkulációs vezeték nincs és nem is akarok, mert energiapazarló.

Olyasmit találtam ki, hogy a melegvíz vezetékbe a mosogató alá berakok egy elektromos vízmelegítőt (nem is kéne tároló tartály, hanem csak egy bikaerős fűtőszál, max 1 l víz tárolás), egy hőmérsékletérzékelőt, egy relét... amikor megérkezik a kazánból a melegvíz, akkor az elektormos vízmelegítő lekapcsol.

Kérdések:

1. neten átfutva 5-10 l-es vízmelegítőt találok, ami feleslegesen sok.

2. tudtok típust jó hőmérsékletérzékelőre?

3. relékhez, kapcsolókhoz úgy kompletten nem értek...

cat5409 2013.05.23 23:06:26 © 66991

igen, de ott alapból volt 3x-os, és azt emelték most a tízszeresére....nélunk 1,5  volt a szorzó = 180 Ft/m3 és  ebből lett a tizszerese, azaz 1800 Ft/m3  -  igy is brutális lenne, ha nem engednék el a 90%-ot ..............

Előzmény: molcajete (66978)
Gyurco78 2013.05.23 21:31:37 Creative Commons License 66990

Na igen, ezen a holland Hajdún tanakodtunk nem rég...

Előzmény: morgen66 (66989)
morgen66 2013.05.23 21:21:28 © 66989

Váltó szelep nélküli kazán,szerelő ismerősöm szerint a piacon az egyik leg egyszerűbb és legjobb kazán.

Baxi szervizes.

http://epitoipar.mart.hu/hirek-aktualitasok/miben-mas-a-hajdu-kondenzacios-kazan

Gyurco78 2013.05.23 21:08:08 Creative Commons License 66988

Nálunk eddig csak külön hőcserélős kombi kazánok voltak, az első már több, mint 20 éve (FÉG), bár abban nem tudom, hogy lemezes volt-e, henger alakú háza volt, ha jól emlékszem. Annyira nem vészes ezeken sem a melegvíz sebessége.

Most olyan kazánom van, amiben van egy mini-tároló, aminek elektromos fűtése van, na ennél azonnal jön.

De láttam már kazánleírásban ilyen hőcserélő melegen-tartó funkciót is.

Talán a bitermikus felé a mérleget a váltószelep hiánya billentené. Persze ha nem forr fel benne az éppen nem használt körben álló víz :)

Előzmény: kacagógerle (66985)
mjevsrsh 2013.05.23 21:03:58 © 66987

Ugyan nem vagyok szaki, de mint ahogy morgen is írta "szétég" a hőcserélő, pontosabban elmarja a sav(kondenzátum) ami akkor keletkezik amikor a 10fokos víz találkozik a többszázfokos égéstermékkel. Szóval inkább azt kell eldöntened, hogy vízkőteleníteni akarod a kazánod rendszeresen vagy hőcserélőt cserélni benne. Van egy tippem melyik az olcsóbb :)

morgen66 2013.05.23 20:36:32 © 66986

A legjobb melegvíz komfortot a tárolós melegvízellátással tudod elérni.

De miért nem hívsz fel egy kiválasztott márkának a szervízét ,ott biztosan kapsz kérdést a válaszaidra.

kacagógerle 2013.05.23 20:09:27 © 66985

Szerintem ugyanolyan csőkígyós a primer kör a láng felett, milyen is lenne másmilyen. Gondolom kevesebb "kígyó" van benne mint a bitermikusban, mert innen megy a melegvíz a HMV hőcserélőbe.
Engem inkább az aggaszt, hogy van-e olyan gyors a HMV előállítás a lemezes hőcserélős kazánban, mint a bitermikusban. 
Tehát a bitermikusnál megnyitjuk a melegvízcsapot, elindítja a lángot, és már melegíti is közvetlenül a vizet a csőkígyóban. A hőcserélősnél is ugyanúgy megnyitod, először elkezdi melegíteni a primer kör vizét, amit a keringető bekeringet a lemezes hőcserélőbe, ahol aztán felmelegszik a HMV. Ha így működik akkor ez mind sok idő. Viszont  el tudom képzelni azt, hogy a primer kör vizét folyamatosan melegen tartja arra az esetre, hogy ha megnyitjuk a csapot, azonnal meleg víz follyon. Az utóbbi verziónál meg azért van egy kevés veszteség, mert bekapcsolgat azért naponta párszor, hogy melegen tartsa azt a kevés vizet, ha nincs HMV kivét akkor is.
A lemezes hőcserélőre visszatérve, az is le tud vízkövesedni rendesen. Én már savaztam ki lemezes hőcserélőt, igaz nem kazánét, hanem a padlőfűtés hőcserélőjét.

Ezeket figyelembevéve, egyre jobban a bitermikus kazán felé hajlok. Van még pár hetem hogy eldöntsem melyik lenne a jó, de azért jó lenne ha egy szaki leírná itt, melyiknek mi az előnye és a hátránya.:-)

Előzmény: Gyurco78 (66983)
morgen66 2013.05.23 19:40:03 © 66984

Ezt  nem értem,de a készülékeknél van olyan hogy kazánok felépítése és működése,nézd meg.

PL.http://www.sziget-gaz.hu/library/falikazanok_renova_csalad.pdf

Előzmény: Gyurco78 (66983)
Gyurco78 2013.05.23 16:31:38 Creative Commons License 66983

Aha...már csak arra lennék kíváncsi, hogy azokan a kazánokban, amikben külön van lemezes HMV hőcserélő, a primer nem ilyen csőkígyós? Csak 1 körrel...gázlángot érős lamellákkal?

Előzmény: morgen66 (66982)
morgen66 2013.05.23 16:28:02 © 66982

Bitermikus hőcserélő tisztítása 1539 hozzászólásban a Cirkó topikban

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=104089340&t=9117033

Próbáld meg ott is feltenni a kérdésed,hátha sikerül a kérdésedre választ kapni.

Előzmény: Gyurco78 (66980)
morgen66 2013.05.23 16:21:34 © 66981

Ismerem mind a kettő hőcserélőt.

Hogyis írjam le,a lemezes hőcserélőt és a bitermikus hőcserélőt így nem érdemes összehasonlítani.

A lemezes hőcserélőt nem éri közvetlenül a gázláng így max a vízkő jelenthet neki problémát.

A bitermikus hőcserélőt éri a gázláng,így a hőcserélőn lévő kis terelő lemezek egy idő után szétégnek,

viszont a vastagabb rézcsőben nem nagyon keletkezik vízkő.

Szerintem a lemezes megoldású készülékek jobbak,ha csak a hőcserélőt nézzük.

Én nem vagyok szervizes,egy szervizes viszont lehet hogy mást állít.

A képen látható hogy mire gondoltam a gázlángal kapcsolatban.

http://www.tolna.net/~baka/t2.shtml

Előzmény: Gyurco78 (66980)
Gyurco78 2013.05.23 13:21:16 Creative Commons License 66980

Ebben ugyan nem sok minden van a bitermikus és a külön HMV hőcserélős kazánokról.

Viszont itt egy lemezes hőcserélő:

http://www.youtube.com/watch?v=osrj5S_hnHA

Ebben meg van egy bitermikus:

http://www.intergasheating.co.uk/movies/

Vajon melyik dugul el előbb a vízkőtől, a vékony lemez, vagy a vastag(abb) réz csőkígyó?

Előzmény: morgen66 (66979)
morgen66 2013.05.23 09:52:09 © 66979

Kazánok működéséről,most hirtelen mást nem találtam de tudjátok gugli:)

http://kazanesfutes.blogspot.hu/2009/12/gazkazan-es-alkalmazasai.html

Előzmény: joevagyok68 (66973)
molcajete 2013.05.23 06:55:03 © 66978

Van ahol háromszoros szorzóval fizettetnek, ott harmincszoros az ár, pl. 120 Ft/m3 helyett 3600 Ft.

Előzmény: cat5409 (66977)
cat5409 2013.05.23 00:07:11 © 66977

ezt az önkormányzatok szed/het/ik be, abba a kasszába kerül/ne/ -  nálunk azonnal elengedték a 90%-át, csak a 10%-ot kell befizetni - már amikor meghozták ezt a törvényt, tudható volt, hogy nem beszedhető ekkora összeg, de ennek semmi köze az 5 év türelmi időhöz, mert ezt tavaly "hozták" és az eredeti dijat 10, azaz tíz szeresére emelték /nem elírás !!!/...........

Előzmény: Mars Polaris (66947)
Gyurco78 2013.05.22 23:16:50 Creative Commons License 66976

Mondjuk most én sem állok kazáncsere előtt...de mire szükség lesz rá, csak megoldódik a rejtély.

Előzmény: joevagyok68 (66975)
joevagyok68 2013.05.22 23:08:42 © 66975

Én fogok tudni !

Mert nálunk csak fűtő a kazán + indirekt.

De a napkoli miatt lekapcsoltam a kazánt .

Tehát nálunk nem fog túlmelegedni a hőcserélő éjjel (sem) ! :-))

Előzmény: Gyurco78 (66974)
Gyurco78 2013.05.22 23:06:56 Creative Commons License 66974

Bizony, mert így nem fogok tudni aludni! :)

Előzmény: joevagyok68 (66973)
joevagyok68 2013.05.22 23:03:33 © 66973

Ezek milyen jó ötletek a lehetséges megoldásra ..

De csak jó lenne ha egy szaki erre tévedne és jól felhomályosítana bennünket ezzel kapcsolatban !  :-)

Előzmény: Gyurco78 (66972)
Gyurco78 2013.05.22 22:57:28 Creative Commons License 66972

Vagy ami még eszembe jutott: mivel ezek sem tudnak egyszerre fűteni és melegvizet csinálni, gondolom úgy van méretezve a hőcserélő, hogy ha az egyik körben van áramlás, az lehűti annyira, hogy a másik kör nem fog túlmelegedni akkor sem, ha abban áll a víz.

Előzmény: Gyurco78 (66971)
Gyurco78 2013.05.22 22:54:36 Creative Commons License 66971

Véleményem szerint van bennük hőérzékelő, és kikapcsol, mielőtt felforrna az álló víz. Ha meg túl gyakran következne be, akkor nem igazán lehetne használni őket...és azért csak működnek. Vagy nem?

pajaci 2013.05.22 22:46:05 © 66970

Tuggyajafene!

Előzmény: joevagyok68 (66968)
t.zsolti 2013.05.22 22:35:03 © 66969

tehát fogyasztunk ha kell ha nem,

ez a készülék igazi vízkőtermelő.

egyformán látjuk a kérdészt úgy látom, most jöhetnek a magyarázatok.

Előzmény: joevagyok68 (66968)
joevagyok68 2013.05.22 22:27:32 © 66968

Ja..csak ő azt nem értette (én sem) , hogy mi van nyáron, amikor nem megy fűtés, de éppen HMV-t csinálsz, és a "fűtőkörös" spirálba ÁLL a fűtővíz !

Időnként rákeringet....vagy felforr ?  :-)

Előzmény: pajaci (66967)
pajaci 2013.05.22 22:20:21 © 66967

"Az egyszerűbb, olcsóbb készülékek esetében a használati meleg vizet és a fűtővizet egy hőcserélő állítja elő (bitermikus hőcserélő). Fűtési idényben a meleg víz a hőcserélőben folyamatosan magas hőmérsékleten és hálózati nyomás alatt van, ami elősegíti a vízkő képződését, másrészt előfordulhat, hogy a készülékhez közel levő csapolóból kifolyó víz forrázást okoz. Az igényesebb, és persze drágább megoldás, amikor a fűtővíznek és a meleg víznek külön hőcserélője van (monotermikus hőcserélő)."

http://portal.d-eg.hu/component/option,com_hirhullam/task,view/szamid,26/cikkid,164/Itemid,50/

(az előző oldalon volt linkelve)

Előzmény: t.zsolti (66963)
joevagyok68 2013.05.22 22:14:14 © 66966

Igen

Jó kérdés...talán majd a szakik.  :-)

Előzmény: t.zsolti (66963)
joevagyok68 2013.05.22 22:08:40 © 66965

"Ilyen feltételek mellett van esély a homlokzati kivezetésre és megúszni a kéményeseket?"

Nem nagyon...

Előzmény: gumimaci80 (66964)
gumimaci80 2013.05.22 21:59:28 © 66964

Sziasztok

Szeretném lecserélni a meglévő, régi radiátoros fűtésemet és a parapetes FÉG cirkót,
új kondenzációs kazánra és lemezradiátorra réz csövezéssel.
Utánaolvastam a dolgoknak és nem lettem boldog, nem lesz egyszerű és pénztárcabarát.
Gázterv, kémény, engedélyek stb :(

Tudtok ajánlani szerelőt/mérnököt, aki le tudná zongorázni a hatóságokkal az egészet
és a kivitelezést is korrekten végrehajtja dél-pesten?

A kémény építését szeretném elkerülni ha lehet és a homlokzati kivezetés részesíteném előnyben, mint
ahogy ez a jelenlegi parapetes Fég cirkónál van.
Ezt találtam erre vonatkózóan:
http://jab.complex.hu/doc.php?docid=WKHU-QJ-XML-0000099700253KOR&hely=80
Nálam a tervezett kivezetés helyétől több mint 2 méterre van csak ablak,
de szembe 4 méterre van a garázs és a földtől 60 centire lenne, mert a pincében lenne a kazán.
Ilyen feltételek mellett van esély a homlokzati kivezetésre és megúszni a kéményeseket?

A kazánnál Ariston genus evo 24-re gondoltam, Fixtrend radiátorokkal.
Van valakinek véleménye/tapasztala rólük, esetleg mást ajánlana?

A válaszokat előre is köszönöm.

t.zsolti 2013.05.22 21:19:31 © 66963

a bitermikus kazán gyakorlatilag két hőcserélő egybeszerelve?

ha kell melegvíz megy a fűtés is? és fordítva??

vagy mi a megoldás?

Előzmény: joevagyok68 (66949)
sjohn 2013.05.22 08:15:18 © 66962

Már legalább 5 éve létezik. még az egyesek kendvencei vezetteték be !

Akkor te alighanem kettes vagy.:-)

Előzmény: Sárgamacska (66961)
Sárgamacska 2013.05.22 07:45:10 © 66961

Már legalább 5 éve létezik. még az egyesek kendvencei vezetteték be !

'környezetterhelési díj??? '

Olyan helyen, ahol már van csatorna, de valamiért nem kötöttek rá.

Volt legalább 5 év türelmi idő is !!

Előzmény: Mars Polaris (66958)
sjohn 2013.05.22 07:34:47 © 66960

sokat munkálkodik, elintéz nekünk még kéményadót, gyomadót....

Valószínűleg nem Magyarországon élsz, ugyanis mindkettő létezik már:-))

Előzmény: Mars Polaris (66958)
Mars Polaris 2013.05.21 21:41:29 © 66959

Ja, régebben írtam ide a Vaillant VUW 180-al kapcsolatban, tényleg a váltószelepe volt a rossz, eltört benne a himba, ami a mikrokapcsolót kapcsolja. Meg eresztett is a szelepeknél vizet, ami áztatta a mikrokapcsolót.

Szerencsére kb 4000Ft-ból megvolt a javítása.

De hogy ilyen gagyi gyengére tervezni valamit....

Mars Polaris 2013.05.21 21:38:52 © 66958

Ja, én a csatornára értettem, környezetterhelési díj???

Ez is valami EU okosság, ha OV barátunk még sokat munkálkodik, elintéz nekünk még kéményadót, gyomadót....

Előzmény: Dreamer (66956)
Mezőföldi 2 2013.05.21 13:58:33 © 66957

Bizony sok.

Nekem  az érdekeltségeimben a hosszú évek alatt max. 3 m3/fő/hó érték jön ki.

6 lakás 10 személy átlaga.

Most éppen azon rugózók, hogy az egyik bérletben elromlott a vízóra, talán az átalány praktikusabb lenne mint a mérőcsere.

Előzmény: Dreamer (66956)
Dreamer 2013.05.21 10:27:57 Creative Commons License 66956

Nekik a következő volt a helyzet: fúrott kútról vételezik a vizet, de van csatornájuk.

A környezetterhelési díjat óra hiányában saccolják (4 m3/fő/hó). Ez pedig nagyon sok, főleg úgy, hogy a "fiatalok" szinte egész nap dolgoznak.

Dreamer

Előzmény: Mars Polaris (66947)
joevagyok68 2013.05.21 10:08:13 © 66955

Majd a szakik megaszondják neked !

Nem értek hozzá...Én csak gugliztam neked 2 bekötési vázlatot !  :-)

Előzmény: kacagógerle (66954)
kacagógerle 2013.05.21 09:50:10 © 66954

Köszi!

Na így már látom a különbséget a működési elvükben. 
Elvileg a bitermikus rendszer hamarabb ad melegvizet? Itt közvetlenül melegszik fel a HMV, míg a hőcserélősnél először azt a kis vízmennyiséget kell felmelegítenie, ami átfolyik a hőcserélőn. A gyakorlatban mekkora ez az időkülönbség, illetve a fogyaztásban jelent-e különbséget?
A bitermikus hőcserélőt mennyi dőközönként kell savazni? Gondolom ez függ a víz keménységétől is, de egy átlagos 3-4 Német keménységi fokkal rendelkező víz esetében mennyi ideig bírja?

Köszi!

snowman 2013.05.21 05:56:53 © 66953

Sziasztok!
Az egyik rokonunknak van egy "westen energy 280 fi" típusú kazánja, ami csak akkor hajlandó melegvizet produkálni, ha fűtésre(téli üzemmódra) állítják át. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba, és kb. mennyiből orvosolható, mert sajnos nem állnak valami jól anyagilag, és szeretnénk elkerülni, hogy esetleg egy filléres alkatrész cseréje miatt egy vagyont kifizettessenek velük?
Természetesen a házi buherálást sem preferáljuk, de azért jó lenne tisztán látni, mielőtt mélyen zsebbe nyúlnának.
Előre is köszi a segítséget!

Lowenbrau 2013.05.20 20:51:50 © 66952

Akkor mégsem lenne olyan jó választás a HGK 24?

Gyurco78 2013.05.20 19:47:50 Creative Commons License 66951

Mondjuk itt a fórum hozzászólásaiból készült mintavétel alapján a külön "táblacsokis" hőcserélős kazánokat is szokták savaztatni.

joevagyok68 2013.05.20 15:40:31 © 66950

Bocs....a bitermikusnál át kell lépni a "hidraulikus vázlat" fülre és ott láthatod !

joevagyok68 2013.05.20 15:39:19 © 66949

"Milyen kellemetlenséget okoz a bitermikus hőcserélővel ellátott kazán?"

VÍzkő . Hisz a HMV közvetlenül a "lángon kerszetül " készül..

bitermikus

http://www.immergas.hu/nike_star_24kw

lemezes

16.oldal

http://www.saunierduval.hu/stepone/data/downloads_sd/20/00/00/semia24kezhu2g.pdf

Előzmény: kacagógerle (66948)
kacagógerle 2013.05.20 11:10:09 © 66948

Milyen kellemetlenséget okoz a bitermikus hőcserélővel ellátott kazán?

Valami rajzot nem tudnál belinkelni, hogy látnám már mi a különbség a felépítésben és működésben?

Előzmény: KazánService-ES (66940)
Mars Polaris 2013.05.20 07:37:21 © 66947

Off:

Szegény apósodék is jól megszívták, mint egy csomó nyugdíjas, aki eddig nem tudott rákötni a csatornára...gondolom kaptak vagy 200 ezer Forint talajterhelési adót. Most fizethetik azt ki, részletekben...ezek után se valószínű akkor, hogy rá fognak tudni kötni.

Nem kicsit húzza fel az emberben ez az ideget....

Én is így jártam.

Előzmény: Dreamer (66946)
Dreamer 2013.05.19 20:51:01 Creative Commons License 66946

Mivel ezt nem én érdeklődtem meg, hanem az apósomék, ezért írok egy emailt a helyi szolgáltatónak és pontosan megérdeklődöm miként és hogy.

Egyébként Ők javasolták, hogy a kerti csapot ágaztassuk le, hogy az ne legyen mért. :O

Nekem az is furcsa, hogy ennyi erővel, leplombálják aztán a gyorscsatlakozóknál beteszek egy csövet...

Na mindegy, köszönöm a segítséget, pontosan utánajárok! :)

Dreamer

Előzmény: C20NE (66944)
nixon70 2013.05.19 19:20:35 © 66945

Mehet a szárazonfutós is a nedves is,csak fagymentes helyre rakd.

Előzmény: Dreamer (66941)
C20NE 2013.05.19 19:05:00 Creative Commons License 66944

És a locsolást levonod, vagy előtte leágazol? És elhiszik, hogy a mért szakaszra nem táplálsz majd be megkerülve az órát?

Előzmény: Dreamer (66943)
Dreamer 2013.05.19 14:58:57 Creative Commons License 66943
Igen. Jonnek ellenorozni, plombazni, es ez adja az elszamolas alapjat!

Dreamer
Előzmény: nixon70 (66942)
nixon70 2013.05.19 14:42:54 © 66942

Lebeszélted ezt a vízművel,ez alapján el fogják számolni a szennyvizet?

Előzmény: Dreamer (66941)
Dreamer 2013.05.19 13:04:02 Creative Commons License 66941
Koszonom, az eddigi segitseget.

A kerdes meg, hogy furott kuthoz szarazon futosat, vagy nedvesen futosat valasszak?

Dreamer
Előzmény: mjevsrsh (66939)
KazánService-ES 2013.05.19 12:49:06 © 66940

A bitermikus és lemezes hővisszanyerő összevetése minden tekintetben a lemezes hőcserélő javára dől el.
A bitermikus hőcserélővel szerelt kazánok az olcsó előállítási költségük miatt szereztek nagy piacot, ezt azóta is sok kellemetlenséggel hálálják meg vásárlóiknak.  

Előzmény: kacagógerle (66925)
mjevsrsh 2013.05.19 10:54:20 © 66939

Szia, a méret mindegy. Névleges térfogatáramra választják a vízórát, családi háznál a legkisebb(1,5m3/h) bőven elég lesz.

A beépítésre figyelj majd, mert nem mindegy hogy áll maga az óra. Az adatlapján mindig megvan adva a beépítési helyzet, majd azt nézd meg mielőtt megveszed, hogy egyétalán le lehet-e majd olvasni.

Előzmény: Dreamer (66934)
Dreamer 2013.05.19 08:54:39 Creative Commons License 66938
Ez nezhet igy ki:
Kpe cso - csatlakozo - golyoscsap - ora - golyoscsap - csatlakozo - kpe cso?

Dreamer
Előzmény: sylvanus67 (66937)
sylvanus67 2013.05.19 07:03:22 © 66937

Egyszerű:

Ha a vízmérőd 3/4-es. akkor előtte 3x3/4" (kb. 60 mm) egyenes csőszakaszt kell kialakítani, utána pedig 2*3/4"-t (kb. 40 mm).

Előzmény: Dreamer (66935)
halaloszto 2013.05.18 21:53:15 Creative Commons License 66936

egy tuszelep szeru szelep van benne.

Vajk

Előzmény: Zsal (66926)
Dreamer 2013.05.18 20:58:48 Creative Commons License 66935
Segitenel ennek az ertelmezeseben:
"A
vízmérő bekötésénél és bekötési
helyének kialakítása során figyelembe kell venni az MSZ 11034/2-85 szabvány
előírásait. Biztosítani szükséges a mérő
előtt 3xDN egyenes szabad csőszakaszt,
illetve a vízmérő után a 2xDN szabad
egyenes csőszakaszt."

Koszi!
Dreamer
Előzmény: morgen66 (66933)
Dreamer 2013.05.18 20:41:06 Creative Commons License 66934
Koszonom a jotanacsokat!

A vizora olyan lesz amilyet veszek. Ezzel kapcsolatban van valami tanacs?

(Egyebkent en laikusan 3/4-re gondoltam)

Dreamer
Előzmény: morgen66 (66933)
morgen66 2013.05.18 20:32:52 © 66933

Akkorával kötöd amekkorával akarod, de 20 v 25 elég.

Vízóra 3/4" os lesz?

Nem a KPE idomot plombálja hanem a vízóra cafniját. Cafnit vegyél a vízórával mert nem mindenhol adják az órával

cafni: http://www.vizgazfutesbolt.hu/index.php?route=product/product&product_id=489

Keress két idomot ahova beteszed a külsőmenetes KPE idomot, és nem kell menetet metszeni.

Idomok  http://www.tubatrade.hu/hu/kpe-idomok.html

Előzmény: Dreamer (66932)
Dreamer 2013.05.18 19:47:03 Creative Commons License 66932
Van valami szabaly, vagy megkotes a kiatakitas szempontjabol? Most 3/4-es csovek vannak, ezt kellene megvagni.

Milyen meretu KPE-nek felel meg a 3/4?

Plombazni fogjak az orat. A kpe szerelvenyeket is tudjak?

Koszi!
Dreamer
Előzmény: morgen66 (66931)
morgen66 2013.05.18 18:03:37 © 66931

Készülhet, de a pincében a KPE is megfelel és olcsóbb is.

Előzmény: Dreamer (66930)
Dreamer 2013.05.18 17:31:43 Creative Commons License 66930
Vizes mesterek!

Ki kellene alakitanom a felesegem szuleinel egy vizoras meresi pontot a furott kuton (ora nelkul a szennyvizet szemelyenkent saccoljak ami igen sok igy (16xxxFt a kornyezetterhelesi dij)). Ja, meg annyit, hogy csatornaba van bekotve a szennyvizhalozat, de vezetekes viz nincs bent.

Szoval, van nemi muszaki erzekem, tudok keriteni menetmetszo keszletet, nemi jartassagom van a tobbretegu csovek sima kulcsos szerelesevel.

A hazban a pinceben van kialakitva a szivattyu es a hidrofor tartaly. Elmeletben, itt lenne a legjobb kialakitani az orahelyet.

Keszulhet az ora helye tobbretegu muanyag csovezessel? Raadasul a kerti csapot elotte le kellene valasztani, mert az nem a csatornaba folyik, azert nem kell fizetni.

Elore koszonom a segitseget!
Dreamer
morgen66 2013.05.18 17:11:55 © 66929
Előzmény: kacagógerle (66925)
morgen66 2013.05.18 17:03:59 © 66928

A termofejben van egy kis folyadékos érzékelő,ha a helyiség eléri a beállításnak megfelelő hőmérsékletet,az érzékelő

azt a kis pöcköt ami a radiátor szelepen van benyomja és zárja a szelepet.

Bővebben  http://www.becker.siteset.hu/fajl.php?id=1044

Előzmény: Zsal (66927)
Zsal 2013.05.18 08:31:38 © 66927

Az kimaradt, hogy termofej természetesen van a szelepen ami elindítja a zárási folyamatot. Pontosan az érdekelne, hogy milyen mechanizmussal vagy egyéb módon zárja el fentről a meleg víz útját...

Előzmény: Zsal (66926)
Zsal 2013.05.18 08:25:47 © 66926

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy a radiátorba épített szelep, miként zárja el a meleg víz útját megfelelő hőmérséklet esetén? 

Nekem így van bekötve, ahogy a mellékelt képen is látható. Jobb oldalon felül van a radiátor szelep, jobb oldalon alul pedig a bekötések.

Érdekelne a működési elve...

kacagógerle 2013.05.18 06:27:20 © 66925

Sziasztok!

Segítene nekem valaki abban, hogy mi a különbség a Baxi Fourtech 24F, és a Baxi Mainfour 240F között?
A jellemzők felsorolásában annyi különbség van, hogy a Fourtech-hez a "Kompozit hidraulikus szerelvénycsoport" van írva, a Mainfourhoz pedig a "Bitermikus hőcserélő".

Mit jelent ez a két jellemző? Ezeknek tekintetében melyiket érdemes megvenni? 10e Ft-al drágább a Fourtech.

Köszönöm!

t.zsolti 2013.05.18 00:47:50 © 66924

mondhattam volna az 5-10-20ft-ost is,

feltételeztem , hogy leveszik a palackról, akik ide járnak csak eljutottak arra a szintre-)))))))

bár nálam kereshettél volna kupakot ( ami néha elfogy az dobozos )

Előzmény: Teaway (66922)
bord30 2013.05.17 19:02:03 © 66923

Köszönöm a válaszokat, párhuzamszorítot ésszel gondoltam használni és a biztonsági dugózásról is gondoskodni akarok.

Előzmény: Teaway (66922)
Teaway 2013.05.14 20:50:26 © 66922

"az ujjadra tegyél egy söröskupakot"

Előtte vegye le róla az üveget!!!  :DD

Előzmény: t.zsolti (66920)
nixon70 2013.05.14 12:02:24 © 66921

Igen.

(a mechanikus kupakja nincs meg ezekszerint)

A hollandi helyére tegyél fel egy kupakot a biztonság kedvéért,véletlen nehogy valaki meglökje a pill.szorítót.

Előzmény: bord30 (66919)
t.zsolti 2013.05.13 21:23:13 © 66920

érdekes ez a danfos,

az oventrop-on van 0,hópihe, és 1-5-ig. ( ez van nálam )

de kézzel is megpróbálhatod benyomni a tüskét csak az ujjadra tegyél egy söröskupakot ( elvileg ujjal is menni kellene ) és meglátod mennyire lehet benyomni , és akkor szorítót is elővehetsz

Előzmény: bord30 (66919)
bord30 2013.05.13 20:45:30 © 66919

Segítséget szeretnék kérni. A radiátor termosztáton  nincs "0" állás,ha leveszem és párhuzamaszorítóval óvatosan összeszorítva el tudom zárni a szelepet? Danfoss termosztát van rajta a bajonett záras,  nem menetes.

Mariusi 2013.05.11 16:56:22 © 66918
 28 kW -os kazán ? Mekkora  ház ? Talán valami kastély ?
Előzmény: Herr X (66916)
morgen66 2013.05.10 22:53:01 © 66917

Akkor miért nem számoltatod ki egy tervezővel,és tervezteted meg a fűtésed?

Amúgy te mennyivel szmoltad?

Előzmény: Herr X (66916)
Herr X 2013.05.10 22:37:51 © 66916

Ez marhaság. Ez a 30...50W/légköbméter....

A helyiségek hőigényét már kiszámoltam a hűlő felületek alapján. Nem kell ennyi. Ez a 30...50W/légköbméter elég régi épületekre vonatkozik.

Annak idején a szaki 60W/légköbméterrel számolt, be is tervezett a biztonság kedvéért 28kW-os kazánt és termofejet mindenhova. A szobatermosztát mellé is.

Nem is dolgozott nálam.

Előzmény: morgen66 (66915)
morgen66 2013.05.10 22:13:29 © 66915
Előzmény: Herr X (66908)
t.zsolti 2013.05.10 21:13:52 © 66914

a 90/70 és a 75/65 között kb 30% a teljesítmény eltérés ugyanannál a radiátornál,

a 75/65 és az 55/45 között is kb 30% .

a 90 és az 55 -ös rendszer között kb 60%, ennyivel kell nagyobb radiátor

Előzmény: Herr X (66912)
Wattocsak 2013.05.10 17:15:46 © 66913

Q=Q60(dtk/60)1,33

Q radiátor hőleadása dtkmellett (radiátorba belépő és kilépő víz átlaghőmérésklete)

Q60 Radiátor hőleadása

dtk=600C mellett azaz (elóre90+vissza70)/2

dtk közepes hőmérséklet (előremenő+visszatérő)/2

Herr X 2013.05.10 11:31:39 © 66912

kösz!

Erre gondoltam.

Előzmény: halaloszto (66911)
halaloszto 2013.05.10 10:48:30 Creative Commons License 66911

az okolszabaly szint: a holeadas a homersekletkulonbseggel aranyos.

90/70/20-nal a radiator atlag 80 fokos, a szoba meg 20, a kulonbseg 60.

70/50/20-nal a radiator atlag 60 fokos, a szoba meg 20, a kulonbseg 40.

tehat a teljesitmeny 2/3-ara csokkent.

van egy kicsit bonyibb keplet de nem talalom (lusta lennek?), ami a valosagra jobban hasonlito eredmenyt ad, arra emlekszem hogy a lenyeg hogy meg szarabb lesz. tehat nem 66%-ra esik, hanem inkabb bo 50-re.

Vajk

Előzmény: Herr X (66910)
Herr X 2013.05.10 09:47:01 © 66910

csak lusta vagyok számolni.... ;-)

gondoltam csak van valami képlet, hogy szorozd be 0.8-del.....

Amúgy a Dunathermnél nem találtam, csak 90/70/20-at.

Előzmény: Lá Kreacione (66909)
Lá Kreacione 2013.05.10 09:30:08 © 66909
 Minden radiátorgyártó két hőfokra adja meg a leadott teljesítményt. Egy magasabb hőfokra  ez az amit tudsz és egy alacsonyabb hőfokra - ez az amit nem ismersz, de valahol meg kell lenni. Ezután a két hőfok közötti értéket u.n. interpolációval lehet megbecsülni. De ezt már a gimnáziumban is tanították valamikor !!
Herr X 2013.05.10 09:17:46 © 66908

Radiátoros teljesítményszámítási kérdésem lenne.

A Dunaferr lapradiátor teljesítménye 90/70/20-ra van megadva.

Viszont az előremenő hőmérsékletem 70C körül van. (90C-os előremenőt nem is tudom ki használ. Balesetveszélyes szerintem.)

Hogyan kell átszámolni a 90/70/20-at 70/50/22-re? Van rá ökölszabály?

Zsal 2013.05.06 19:23:48 © 66907

Köszi a választ, sokat segítettél!

Előzmény: t.zsolti (66906)
t.zsolti 2013.05.06 19:17:12 © 66906

igen , elég egy minimális áramlás.

mondjuk a legtávolabbinál ha megoldható a jobban kinyitás , és amíg megy a szivattyú a szelepek is tudnak dolgozni, vagy esetleg a fürdőben ( nekem is az van teljesen nyitva, megy nálam az a leghidegebb )

Előzmény: Zsal (66905)
Zsal 2013.05.06 18:41:43 © 66905

Szia!

Igazad van elég hiányos volt a képlet. Akkor szépen sorjában:

1. Sajnos puffer egyenlőre nincsen, a kazánon lévő huzatszabályzó látja el a feladatot jelenleg.

2. Igen, a padló körön van keverőszelep.

3. Nem. A radiátoros körön van egy Grundfos (25/40-180) szivattyú, a padlófűtés körön pedig egy Grundfos (25/60-180) szivattyú.

4. Van kazánköri szivattyú, és egy hidraulikus váltó ami az imént említett szivattyúkat választja el egymástól. A kazánköri szivattyút csőtermosztát vezérli, a másik kettőt pedig 1-1 szobatermosztát. (A padlófűtésé a nappaliban, a radiátorosé pedig a hálóban van)

Akkor ha jól értem, ha az egyik termofej mondjuk teljesen nyitva lenne hagyva, akkor nem kell Bypass szelep?

Előzmény: t.zsolti (66904)
t.zsolti 2013.05.06 16:16:24 © 66904

akkor most jön a többi kérdés.

- lessz-e puffered, mivel ha vegyessel fűtesz biztos egy idő után eléri a beállított hőfokot a lakás és lezárnak a szelepek a hő hova kerül? Vagy használsz huzatszabályzót ami mozgatja a kazánon a zsalut, esetleg jó lehet.

- a padló körön van keverőszelep? max 40 fok.

- a radiátor kört és a padlókört ugyanaz a szivattyú látja el?  vagy külön van bontva? ez eddig nekem nem derült ki.

- egy darab  szivattyú a kazákörbe van? vagy van hidrováltó és van kazánköri , meg külön a lakásra , vezérli valami vagy megy állandóan?

mekkora szivattyú , mert annyi radiátorhoz elég a 25/2-es ,old meg , hogy valamelyik szelep ne tudjon tökre lezárni és nem kell bypass szelep x ezerért +munka.

Előzmény: Zsal (66890)
Törölt nick 2013.05.06 16:06:28 Creative Commons License 66903

Petneházi utcában (Pest XIII. ker.) is tudok egyet (legfelső szinten van a kazánház)

Előzmény: Mariusi (66901)
halaloszto 2013.05.06 07:54:05 Creative Commons License 66902

jol ertem, hogy nagykonyhan cserelsz gazt villanyra? es kapott kulon trafot?

Vajk

Előzmény: citcat 18-16v (66898)
Mariusi 2013.05.06 04:29:08 © 66901
"és nincs meg a robbanó felület (ablak kicsi)" Micsoda régi kifejezés. Valamikor az un gázkazánházak eleve úgy épültek, hogy egy bizonyos hasadónyiló felületenek meg kellett lenni. Ma csak egy ilyen épülete ismerek : a Keletinél nagy betükkel ki van írva , hogy gázkazánház !
Előzmény: citcat 18-16v (66898)
rozsi71 2013.05.05 21:34:24 © 66900

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy a vízóraaknában a kerticsap téli elzárója csöpög. Ahogy néztem alul, ahol a víz leengedés történik. 

Olvastam, hogy van golyóscsap javítókészlet, ez megoldaná ezt dolgot?

Vagy csere?

Köszi.

Mutual Friend 2013.05.05 20:56:40 © 66899

Persze lehet igy. Bánom is hogy nikecelezés előtt nem véstem egy csövet kivülről a falon az órától a tüzhelyig különvillanynak.

Előzmény: Mariusi (66897)
citcat 18-16v 2013.05.05 20:35:41 © 66898

Az indukciós wok sokkal jobban szabályozható mint a gázos mert az  azonnal reagál és sokkal könnyebb takarítani. Már az sem igaz hogy olcsóbb a gáz mert mióta kicseréltem a kínainál az elsőt nemsokkal utána kérte a többi cseréjét is pedig 1,2millió/db a gázos meg csak740ezer lett volna de most összességében kevesebb rezsit  fizet ezért most a tűzhelyek cseréjére spórol mert nála teljes gázcső cserét kell csinálni és nincs meg a robbanó felület (ablak kicsi)a konyhában ezért a gázteljesítményből vissza kell venni mert a teljes légtechnikát nem akarja kicserélni ezért csak 1tűzhely marad gázos ami csak 25kw-os.

Előzmény: Wattocsak (66893)
Mariusi 2013.05.05 19:29:15 © 66897

Egy villanytűzhelyhez kb. 10 kW többletteljesítmény szükséges !

Nem minden lakásban áll ennyi rendelkezésre !!

Artemis Entreri 2013.05.05 19:07:26 © 66896

A sütő része az ok, villany. A főzőlap ne legyen villany...azt rühellem.

Mutual Friend 2013.05.05 18:57:03 © 66895

Nálunk mindenki átált villanytüzhelyre. Elegánsabb, legkeverés meg mindenféále csodát lehet velée művelni. Én nem mert nem lehet megoldani olyan könnyen de ha lehetne én is megtenném.

Előzmény: _ZE (66894)
_ZE 2013.05.05 15:43:57 Creative Commons License 66894

Általában nem akarnak gázt tervezni/bevezetni az újabb építésű ingatlanokba, mert az plusz költség, és "villany az amúgy is van" felkiáltással mennek a villanytűzhelyek - amikhez a korábban gázon használt főzőedények egy jelentős része már alkalmatlan - de ennek a költségét (edények cseréje), illetve a gáz kontra villany árkülönbözetet nem a tervező/kivitelező fizeti...

Előzmény: Égető1 (66891)
Wattocsak 2013.05.05 09:48:11 © 66893

A villany tűzhely sokkal jobb ez igaz, de a vokhoz alkalmatlan. Én erre a vélra vettem egy 3 kg pb palackot és a teraszon egy gázégővel marha jól tudok vokkozni. Teraszon a légellátással sincs gondom, vagy van ha nagy a szél, és a lakást sem büdösítem be.

Ha ragaszkodsz a tűzhelyhez akkor elszívót kell a tűzhely fölé szerelni és egy szelepet a gázvezetékbe ami csak akkor nyitja ki a gázcsapot, ha az elszívó ernyő üzemel. Kell egy légbeejtő is ami az elszívott levegő utánpótlását biztosítja. Szóval macerás. 

Előzmény: Artemis Entreri (66885)
Artemis Entreri 2013.05.05 09:46:24 © 66892

Üdv.

Azért nem konzultálok, mert éppen nem elérhető hétvégén, csak holnaptól és addig szerettem volna egy kevés infót összegyűjteni. Mindenképpen fogok beszélni vele.

Előzmény: Égető1 (66891)
Égető1 2013.05.05 08:41:05 © 66891
 Lehetni biztos, hogy lehet, de hogy engedik é, az nem biztos ! Bizonyos szabályoknak meg kell felelnie a környezetnek. Így a levegő utánpótlás és a légtér térfogat. Ugye nem tudjuk, hogy egyáltalán mekkora az az ámerikai konyha. Azok általában nagyok  - 25m2 -től akár 45 m2 -ig -is lehet. Ennyi ami legnagyobbat láttam. De a tervezővel miért nem konzultálsz ??
Előzmény: Artemis Entreri (66879)
Zsal 2013.05.05 08:33:08 © 66890

Igen, ezen a körön csak ez a 4 db lenne. A másik körön megy a padlófűtés. Nem gázkészülékről megy, hanem vegyestűzelésű kazánról. Ha nem muszáj akkor most nem vennék 50000-ért szivattyút, mert tavaly vettem 28000-ért. Szóval kell a bypass vagy sem?

Előzmény: t.zsolti (66888)
krisztian98 2013.05.05 06:57:07 © 66889

Sziasztok,

A következő a kérdésem:

A fűtési rendszer a következő képen néz ki:

Pincében lenne a vegyestüzelésű kazán önvény s.max 8 tagos, melette a puffertartály (3-5m3 körüli), 500literes tágulási tartály.

A puffer nincsen meg eddig a többi megvan. Most az a kérdésem, hogy a csöveket, ahhol nagy hűmérséklet fordul elő, oda réz csöveket tennék (ezt tudom forrasztani).

Elméletileg a rendszerben maximálisan 3-4méteres vízoszlop lenne.

Így az indulási nyomásom: 0,5bar.

A maximális nyomás 1-1,5bar.

A kérdésem az hogy a puffer tartály lehet-e aluminium?

Köszi:

K

t.zsolti 2013.05.05 06:05:54 © 66888

csak az a 4 db radiátor van a körön amin termoszelep lessz?

a mostani gázkészülékben nincs benne a bypassz szelep?

tegyél fel egy frekiváltós szivattyút ( alfa 2, vagy hasonlót ) és az megoldja, nem kell a rendszert szétvágni

Előzmény: Zsal (66887)
Zsal 2013.05.04 21:05:45 © 66887

Sziasztok!

A véleményetekre lenne szükségem. Eddig nem voltak termofejek a 4db radiátoron, de a következő fűtésszezonban már lesznek. Mennyire szükséges egy bypass szelep beépítése? Minden esetben be kell építeni? Ha nem építem be akkor okozhat valami rendellenességet?

Üdv.

Mars Polaris 2013.05.04 20:16:15 © 66886

Üdv Mindenkinek!

Múltkor segítséggel szétszedtem egy Vaillant Vuw 180 xe nek a váltószelepét, a kis műanyag himba tört el...kicseréltem, működött kb 1 hétig, most újabb hiba...

Fűtés az van, melegvíz az nincs.

Ha megnyitom a melegvizet, akkor szikrázik párat, majd ennyi, semmi több. Szivattyú sem indul el. Már nem is szikrázik, rám se bagózik az egész.

Fűtés az van, hibátlanul.

Mi lehet a baj?

Kösz!!!

Artemis Entreri 2013.05.04 18:47:27 © 66885

Köszönöm a választ :) Megnyugtattál :)

Előzmény: gmkiev (66884)
gmkiev 2013.05.04 18:44:40 © 66884

Természetesen nem tiltja semmi. Vannak biztonsági előírások, légellátás stb.

De egy villanytűzhely sokkal jobb.

Ne érts félre, nem villszer vagyok!

Gázkészülékszerelő! :)))

Előzmény: Artemis Entreri (66883)
Artemis Entreri 2013.05.04 18:34:56 © 66883

Köszönöm a választ. Megfontoljuk, de az eredeti kérdésre visszatérve, semmi nem tiltja. Ha jól értelmezem.

Előzmény: C20NE (66882)
C20NE 2013.05.04 18:33:15 Creative Commons License 66882

Sem én nem állnék fölötte egy több kW teljesítményű gázkészüléknek, hogy szívjam az égéstermékeit, sem a csládból nem kényszerítenék rá senkit. A villanyzűzhely emberbarátabb!

Előzmény: Artemis Entreri (66881)
Artemis Entreri 2013.05.04 18:28:57 © 66881

Köszönöm. És miért? Már miért sz&rnál bele? :)

Előzmény: gmkiev (66880)
gmkiev 2013.05.04 18:27:08 © 66880

Lehet! De én, sz@rnék bele a gázba nagyot és magasról!

Előzmény: Artemis Entreri (66879)
Artemis Entreri 2013.05.04 18:21:24 © 66879

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb topicba írok...

Az lenne a kérdésem, hogy amerikai típusú konyhában (konyha+nappali) lehet-e gáztűzhelyt tenni? Én sehol nem találtam erre vonatkozólag semmit, de egy ismerősöm azt mondta, hogy állítólag nem. Nekem kicsit furcsán hangzik, de azért megpróbálok utána járni.

Köszönöm előre is a válaszokat.

TBG

t.zsolti 2013.05.04 14:15:09 © 66878

jó a 16-os , de mindenütt legyen torló mert lehet mennyiségi probléma amit csak azzal tudsz megoldani ( és lehet tán 1000/db )

Előzmény: dredd979 (66863)
Maitréja buddha 2013.05.04 13:28:20 © 66877

Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: morgen66 (66876)
morgen66 2013.05.04 12:49:33 © 66876

Persze hogy lehet,dupla szigetelés.

Vagy egy másik megoldás elektromos fűtőszál a csőre.

Az az igazság hogy külső falon nem igazán szoktunk vízvezetéket vinni,de volt rá példa hogy falon kívül

vittük és jó vastag szigetelést tettünk rá, igaz azt üveggyapottal szigeteltük és aluval beburkoltuk.

Földbe KPE csövel érdemes vízvezetéket szerelni , sokkal olcsóbb.

Előzmény: Maitréja buddha (66875)
Maitréja buddha 2013.05.04 12:20:05 © 66875

Illetve az a dilemma- bonyolult a helyzet egy kicsit- hogy a fagyhatárról felhozom egy( télen fűtött) helyiség külső falán,

bevésve a földből, leszigetelve, esetleg külső hőszigetelő vakolatot ráhuzva egy kb 2 méteres részen...

vagy én, aki fizetem rendesen a vizet (társasáház régi, közös vzeték) nem elég, hogy nekem kell 50 rupóért megvenni (+terv) az új rákötési lehetőséget (uis a szomszédnak, akinek le van kötve, de feltöri a plombát és tőlünk nagyobb fogyasztást lop el, amit a vizművek kire terhelne- nyilván aki fizet rendesen, nem akinek van x százezer tartozása) hanem még felásom a földet a régi vezeték mentén, és kiszerelve a régi vezetéket, felhuzom neki is a saját szintjükig, hogyha rá akar kötni, akkor legyen lehetősége... mert másképp nem mond le a régi vezetékről (de még igy se biztos)

És ehhez még nekem kell bocsánatot kérnem, hogy meggyanusitottam őket a lopással, hiszen nyilvánvalóan számtalan lehetőség van ezen kivül (jó a főóra, jó a fogyasztásmérő, mindkettőn plomba, nyomás alatt nincs se a falba, se az aknában, se a falig vezető 1 méteres szakaszon észlelhető szivárgás, a főóra nyomás alatt, ha mindenünket elzárom, nem mozdul, náluk plomba leszedve) De én ilyen g**i vagyok, hiszen 6 an nyilván sosem isznak, sz**nak, mosdanak, mosnak)

Ő lóf***t nem fog segiteni, sőt, még az se biztos hogy ebbe beleegyezik- hiszen vérig sértettem, mikor azt állitottam ő cseni a vizet,  tehát nem is biztos hogy járható út. Viszont a régi vezeték, ha egyszer a kormány kifizeti mondjuk helyettük, Damoklész kardjaként "lebeg" a  falban.

Ezért pontositom ugy a kérdést, hogy lehetséges-e, télen fűtött helyiség külső falán, bevésve a falba, szigetelve a csövet és a kivésést, utána külső szigetelő réteggel zárva a falat, egy kb kétméteres szakaszon behozni a lakásba ugy, hogy az a rész télen ne fagyjon el.

A régi, nagyon régi, falban , fűtetlen helyiségeken vezetett csövek az évtizedek alatt még nem fagytak el egyszer sem.

Maitréja buddha 2013.05.04 11:24:24 © 66874

Ok, köszi.

Előzmény: morgen66 (66872)
morgen66 2013.05.04 10:44:21 © 66873

Miért akarod lecserélni az alu radiátort?

Én nem cserélném le lemezre,hacsak össze nincsenek horpadva és már nem esztétikus.

Beépített szelepes radiátort hogy akarod rákötni a régi vezetékre?

Különben rálehet tenni egyből a termofejet.

Előzmény: stue (66871)
morgen66 2013.05.04 10:36:00 © 66872

Szia!

Fűtetlen épületben elfgyhat a vízvezeték,teljesen mindeggy milyen mélyre vésed.

Itt nézhetsz szigetelést a csövekre http://www.poly-mix.com/aruhaz/index.php

Lehet még filc szalaggal is szigetelni,az egy kicsit macerásabb.(falba)

Falon kívül vezetve rézcsövet ajánlanék,falba ötrétegűt,ha nem tudod megoldani a téli fűtést érdemes kifuvatni

levegővel a csöből a vizet,mielőtt beáll a hideg.

Előzmény: Maitréja buddha (66870)
stue 2013.05.03 22:23:25 © 66871
Sziasztok!Szüleimnél le szeretnénk cserélni a radiátorokat,az alumínium radiátorok helyére acél lapradiátorokat tennénk termofejekkel.Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem,hogy a termofej közvetlenül a lapradiátorba épített szelepre is rátehető,vagy a termofejhez kell még egy egyenes vagy sarok szelepet a radiátor elé beépíteni? Előre is köszönöm a válaszokat!
Maitréja buddha 2013.05.03 22:05:38 © 66870

Tiszteletem a topiklakóknak

Egy kérdéssel, illetve többel fordulnék a hozzáértőkhöz.

Hidegvizes ivóvízvezetéket külső falrészbe vésve, milyen mélyen kellene téglafalba besüllyeszteni és hogyan szigetelhetném, hogy télen ne fagyjon el ?

Illetve, ha nem tudom túl mélyen bevésni, vagy a falon kivül kellene vezetnem, milyen szigeteléstipusokkal tudnám megoldani (ami nem fűthető) ?

Valamilyen rugalmas műanyagcsőben gondolkodom.

kingoftailor 2013.05.03 12:53:43 © 66869

BOSCH gaz 3000W OW kombi gázkazánunk melegvíz készítése nem indul el a zuhanykabin megnyitására, de a sima csapok vékony sugárban nyitása simán elindítja.

Lehet ezzel bármit csinálni? Zuhanykabin egy éves, valami masszírozós-zenélős vacak. Levettem a zuhanyrózsát és úgy se indul el a gázkazán (vagy ha el is indul, akkor leáll).

morgen66 2013.05.02 19:36:44 © 66868

8 év a hitelesítési idő,de te is letudod mérni hogy jól mér-e.

Elromlani elromolhat akár egy év alatt is.

Előzmény: Palási (66864)
morgen66 2013.05.02 19:33:41 © 66867

16 os elég,mivel osztóról kötöd.

Nagyon hosszú radiátort nem érdemes feltenni ,inkább 2db kicsit.

Előzmény: dredd979 (66859)
morgen66 2013.05.02 19:24:36 © 66866

Mennyezet fűtés 4000 ft/nm.

Előzmény: Wattocsak (66857)
morgen66 2013.05.02 19:23:49 © 66865

Nem az volt a kérdés,hogy kollégának.

De miért nem írsz árat.másnak mennyiért csinálod?

Előzmény: Mutual Friend (66858)
Palási 2013.05.02 16:02:00 © 66864
 Üdv. Mindenkinek ! Szerintetek a vízórák élettartalma mennyi ? Mikortól mérnek hibásan  ? Pluszban vagy negatívan mérnek egy bizonyos idő múlva ??
dredd979 2013.05.02 13:56:58 © 66863

33-as lesz majd minden radiátor, ezen a helyen 33k 600x1100 termoszeleppel! 

Még nem tudom, hogy beépített vagy hagyományos (4 csatis) radiátor lesz-e, igy nem tudom milyen csatlakozás lesz...

Előzmény: t.zsolti (66862)
t.zsolti 2013.05.02 13:37:05 © 66862

és torló lessz minden rad-on?

t.zsolti 2013.05.02 13:36:28 © 66861

és mekkora az a radiátor???450*500/11k vagy 600*3000/33k

nem mindegy

joevagyok68 2013.05.02 12:33:11 © 66860

Milyen jó lenne, ha közös ismerős lenne a "közös ismerős" és így beírhatnád az árajánlatba, hogy majd ő megcsinálja ingyen . 

A mennyezetfűtés ingyenes elkészítése pedig akkor ingyenes, ha mélyebb.......izé magasabb a barátság....

:-)

Előzmény: Wattocsak (66857)
dredd979 2013.05.02 12:16:15 © 66859

Sziasztok! 

Központi fűtés kialakitása van folyamatban éppen! Érdeklödnék, hogy az osztotól 16méterre lévő legtávolabbi szobába is elég 16-os ötrétegű cső vagy esetleg húzzak vastagabbat? 

Választok előre is köszi! 

Üdv. Pisti 

Mutual Friend 2013.05.01 20:35:00 © 66858

Én ezt ingyen csinaltam egy kollégának. :)

Előzmény: morgen66 (66856)
Wattocsak 2013.05.01 18:42:45 © 66857

Padlófűtés letekerés osztóba kötve. Ha lenne mennyezetfűtésre ár azt is megköszönném.

Előzmény: gmkiev (66855)
morgen66 2013.05.01 17:55:05 © 66856

1500 ft/nm csak a tekerés osztóba bekötés

2500 ft/nm szigetelés lerakással és drótháló beszabással osztóba kötéssel

Előzmény: Wattocsak (66854)
gmkiev 2013.05.01 17:40:27 © 66855

Csak külön a padlófűtés letekerésének az ára a kérdés?

Előzmény: Wattocsak (66854)
Wattocsak 2013.05.01 17:31:09 © 66854

Tudom, hogy rá lehet keresni valahogy a kötésárakra itt a fórumon, de nekem ez valamiért nem megy. Erős a gyanúm, hogy nem a tekknika a bűnös :-(

Tehát ha valaki tudna segíteni, hogy ez mostanában mennyi Budapesten azt nagyon megköszönném. Radiátor kötés nem érdekel, de padlófűtés ár annál jobban.

Köszönöm a segítséget.

Casa-nova 2013.05.01 12:19:19 © 66853

Nem tudod megmérni?

Előzmény: 156er (66852)
156er 2013.05.01 11:43:04 © 66852

Az odaáig rendben van, hogy színskála, de nem látszik rajta...... :(

Előzmény: sjohn (66849)
Casa-nova 2013.05.01 11:40:35 © 66851

Lehet az is, hogy megsérült, letört és azért nem tudja beazonosítani.

Előzmény: sjohn (66849)
Casa-nova 2013.05.01 10:46:55 © 66850

Ha nincs leégve, akkor diktáld ide a színskáláját és én megmondom az értékét!

Úgy nézd, hogy az ellenálláson közvetlenül bal oldalról induljanak a színek.

Ha le van égve, akkor sajnos nem tudok segíteni. Bár akkor még van egy esély, ha nem szakadt meg teljesen. Az, hogy kiveszed és megméred Ohm mérővel. Ha mérhető, akkor jó, ha meg van égve és úgy is mérhető, akkor viszont többet fog mutatni mint amennyi, mert az égéstől megnyúlik az értéke! De kiindulási alapnak ez is valami.

Előzmény: 156er (66848)
sjohn 2013.05.01 09:59:31 © 66849

Rá van írva, ha nem, akkor ott a színskála.

Előzmény: 156er (66848)
156er 2013.05.01 09:44:37 © 66848

Üdv.

Egy nagy segítségre lenne szükségem, egy Termomax ÖV Color eco 4V kazánnal kapcsolatban.
A vezérlőpaneljéről kellene egy ellenállás értéke.
Kérem aki tud segíteni jelezze.

Köszönöm
Zsolt

Korundos 2013.05.01 08:46:22 © 66847
A 'bomba robbanás' elmaradt, jöttek hatástalanítani. Kész a munka. Állítólag gyökér okozta a problémát. Tény, hogy  valamikor közvetlen a kifolyó vezeték mellett volt egy nyírfa, de az már 15 éve likvidálva lett. A munka  : a fürdőszoba padozat feltárása, a 6 m2 -es fürdőszobánál összesen 18 padlólap felszedése természetesen roncsolással 0,41 m2 ( a mester először azt mondta az egészet fel kell verni. Mondtam ácsi nem esszük annyira fórrón a kását.) Aztán a  mosdótalpat   kellett eltávolítani  majd a  Wc csészét és keresni a vezetékeket (először még  mondá, hogy az összes szerelvényt is,  végül tisztáztuk mit kell meg, hogy mit ért egyáltalán szerelvényen.). Végül meg lett a vizszintes nyomvonalú vezeték, azt eltávolítva már csak a 110 -es cső ment lefelé. 90 cm -t függőlegesen majd  50 cm-t  vízszintesen belecsatlakozva egy eternit csőbe. Az alap átmenetnél be volt betonozva a cső. A felhasznált új anyagok : PVC könyök90 fok 3db, továbiakban mind pvc , AG110/50x45,  AG 50/32x45  cső 110 tokos,  1,5 fm , cső t. 32  1 m,  cső50 tokos 80cm, picurka könyökök 32/45 32/90 6db. és még két csatlakoztató  csatlakoztatő bilinccsel némi tőmítő anyag és a maradék. Az egész anyagköltség 6100 ft áfával. A vállalás  : kijött egy régi,  nagyjából ismerős szerelő 28 -án, felmérte 15 perc alatt és mondta vállaja, de ez 2 emberes munka, 29. én nem jelentkezett, 30 -án rá telefonáltam  és mondá az árat munkadíj +.anyag (munkadíj  x ft anyag kölség  15 eft ) és csak 3 .án és 4 .én jönnének. ok. mondtam elvileg jó,  de még visszatérünk rá.  Rá egy órára befutott egy másik szerelő,  nem vagyok szélhámos, de min. 2-tőt  megkérdezek. Ő pont a felét ajánlotta mint az előző, de a fő érv az volt a megbízásra,  hogy azonnal kezdene, holnap ünnep és kell a fürdőszoba . Ok. kezdje.  11 óra. kezdi a munkát, némi eligazítás után majd úgy negyed egykor rájön, hogy még se egy emberes - elment a kollégáért + megebédelt. Fél kettőkor jönnek és folytaják, 3 kor kér pénzt az anyagra  10 eft nem elég, kap 15 eft -ot 1/2 4 -re minden anyag megvan. Olyan 1/2 5 felé sopánkodnak, hogy nehéz a munka stb. stb - vagy csak engem puhítottak volna - nem derült ki, de folytatják, végül 6 órakor teljesen készek - némi igazítás a Wc 3 cm -rel előrébb került + 1 cm -re oldalt a régihez képest. Persze javítani nem akarták, végül az egyik hiba egy csőtoldással megoldódott. 6 órakor a fizetés  + mondja, hogy  főnök elkalkuláltuk magukat  + 15 %-ot rákérne, sőt vesztére az ő fönökére hivatkozott, hogy az állítólag kint volt és ő akarta ezt a felárat. Mondtam akkor miért nem akkor szólt, amikor kint volt ? Ott voltam velük egész du. Úgy lett volna a korrekt. Mindegy nem adtam a 15 %-ot. És még ha tudtam volna, hogy az anyagköltségnél majd 8 eft -tal megrövídített, a számlát csak  az elmenetelük után néztem meg. Lett volna még egy pótmunka . Egy  mellékvízmérő cseréje, erre 10 eft-ot  mondott- nem kell hozzá papír csak belső elszámolásre kell. Erre tegnap már eleve nem lett volna idő. Nos a kérdéseim : lenne nem is egy,  hanem 2 db. mellékvízmérő csere  +  egy db. dömötör tartály csere és még egy db. dömötör telepítése. Ez így csomagban mennyi lenne ? Anyag nélkül természetesen !!
Előzmény: Casa-nova (66844)
njockey2 2013.05.01 07:19:57 © 66846

Köszönöm a tanácsot!

Ma megpróbálom helyrehozni a hibákat.

Előzmény: Casa-nova (66840)
njockey2 2013.04.30 06:06:34 © 66845

Köszönom az infot!

Előzmény: Korundos (66841)
Casa-nova 2013.04.28 20:23:51 © 66844

Én a bringával jártam ugyanígy! Felfújtam 2,5 Bar-ra a gumikat, 3 napig bírták a belsők! :) Valami Thaivan-i gumik lehettek. Egyszerűen kihasadtak a gyenge részeken.

Szóval csak óvatosan a pumpával! :)

Előzmény: Korundos (66843)
Korundos 2013.04.28 20:01:40 © 66843

Akkor most robbant a bomba ! 

Vagy 30 éve csináltattuk a fürdőszobát, emlékszem még rajzot is csináltam, mivel valami már akkor nem stimmelt. Sajnos a rajzok elkallódtak, bontani kell.

Az elmúlt hónapokban volt un. részleges dugulás - csak a klotyó nem ment le. Többször erőteljes mozdulatokkal birtam rá a terméket a távozásra - Wc pumpa erőteljes  lenyomása. Valószinű a nagy lökéshullám miatt adhatta meg magát a műa cső. Mi más lenne.

Előzmény: Casa-nova (66842)
Casa-nova 2013.04.28 19:22:14 © 66842

A régi, ragasztott lefolyó csövek (ezek zöld színűek voltak) időzített bombaként lapulnak a burkolat alatt...

Előzmény: Korundos (66841)
Korundos 2013.04.28 19:17:51 © 66841

Van bizony ! Én kb. 2 éve találkoztam ezzel az idommal.

Nyilván létezett korábban is,  de nem hinném, hogy 25 év előtt igen.

Anno régen voltak a kőagyag és ólom levezető csővek, majd az eternit. A műanyag cső is legalább 50 -60 éve már megjelent. Az idomokat korábban ragasztották, de kb. 25 éve már egybe fröccsöntik.

Pont mos kinlódok egy fürdőszobánál az elvezető cső rendszer meghibásodásával. Nem csak ott folyik a víz ahol kellene, hanem mintha jukadás lenne. Valószinű  egy ragasztott idom megadta magát.

Sajnos fel kell tárni !!

Előzmény: njockey2 (66837)
Casa-nova 2013.04.28 18:45:47 © 66840

Én úgy szoktam, hogy gumikarika nélkül összedugom a csöveket, ekkor látom, hogy meddig megy össze. Ezt be is lehet jelölni filccel, ceruzával. Amikor végleg, tömítéssel összerakom, kívülről látni fogom, hogy mennyi van még a végéig. 'oszt ennyi...

Előzmény: njockey2 (66839)
njockey2 2013.04.28 18:26:54 © 66839

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Casa-nova (66838)
Casa-nova 2013.04.28 18:02:01 © 66838

Igen...:) Elég a fél cm.

Érjen át a csatlakozáson stabilan, de a végéig ne érjen, ne ütközzön.

Előzmény: njockey2 (66836)
njockey2 2013.04.28 10:43:44 © 66837

Egyébként WC összekötő csőben is van flexibilis fajta ("redőzött", minden irányba hallítható), olyan amit mosogatószifonokhoz szoktak adni?

njockey2 2013.04.28 10:39:44 © 66836

Azt gondoltam úgy kell, hogy ott stabil legyen és ne folyjon. :)

Mennyivel legyen rövidebb az ütközési ponthoz képest, elég a kb fél cm?

Előzmény: Casa-nova (66834)
Casa-nova 2013.04.28 10:30:53 © 66835

Közben én meg Kolibri (Beretta) cirkóhoz keresek elektronikai panelt. Elég volna az alaplap, ahol a relék vannak. 24 KW-os a szerkezet. Ha valaki tudna segíteni, kérem jelezze!

Köszönet előre is.

Casa-nova 2013.04.28 10:25:07 © 66834

Ja, ha te ütközésig nyomtad...:) Miért nem ezzel kezdted? Akkor tényleg le kell belőle vágni, mert felfekszik belül és így gátolja a dilatációs mozgást.

Előzmény: njockey2 (66832)
Casa-nova 2013.04.28 10:22:57 © 66833

Tegyél a tartály mögé valami távtartót. Lécet, vagy valami hasonlót, persze, ha kell. Én gumicsíkot tennék.

Előzmény: njockey2 (66831)
njockey2 2013.04.28 10:22:20 © 66832

A füleken a tartály vízszintes mozgatása kicsit lehetséges.

Ha feszít a cső, miért nem korrigál a wc-csészébe menő cső, az "gumiharangba" van ágyazva, kézzel is viszonylag könnyen állítható?

Lehetséges, hogy a vízszintes csőszakaszból még pár mm-t le kell reszelnem, vagy vágnom, hogy előre/hátra is legyen mozgástere.

Most ütközésig nyomtam a csészébe.

njockey2 2013.04.28 10:13:39 © 66831

Köszönöm a hozzászólásokat!

Sajnos biztos, hogy nem pára.

A tartályt nem tudom lazítani, mert két pici műanyagfület kell a falhoz rögzíteni, függőleges irányba 1 cm különbséget lehet produkálni, vízszintesen és a faltól való távolságban nem. Ha a rögzítő csavarokat nem húznám meg erősen, a műanyag fülek elfordulnának vízsszintes irányba.

Előzmény: Casa-nova (66824)
sjohn 2013.04.28 09:13:23 © 66830

Szerinted a kéményseprő meg az internetszerelő a nap 24 órájában szolgálatban van?

Nekik is van munkaidejük:-))

Előzmény: joevagyok68 (66829)
joevagyok68 2013.04.28 09:05:47 © 66829

csak 2 dolog a "másik oldalról"..

- a "szolgáltatók " meg tanulják meg, hogy a "rendes" dógozók, azok 8-16-ig dolgoznak ! Ne kelljen már minden kéményseprőért, meg internetelőfizetésért szabit kivenni..

-"még soha nem hirdettem sehol."

Még itt sem ?  :-))

Előzmény: citcat 18-16v (66828)
citcat 18-16v 2013.04.28 07:49:13 © 66828

A munka törvénykönyve alapján van  különbség az alkalmazottaknak szombaton 25% vasárnap 50% és ünnepnapokon is 50% a de-du és éjszaka díját a kollelzív szerződés szabályozza.Akkor én miért dolgozzak mindíg egyforma díjért? az emberek tanulják meg,hogy a szolgáltatást végzőnek sincs olcsóbban ideje mint másoknak, tavaly összesen 9 olyan napom volt hogy nem kellett melózni, pedig még soha nem hirdettem sehol.

Előzmény: gmkiev (66827)
gmkiev 2013.04.28 06:55:06 © 66827

Nekem van egy árajánlat készítő programom. Abban nincs "szombat du", nincs szocpol, nincs földrejzi elhelyezkedés. Ár van oszt jónapot.

És azt amúgy sem írtad mennyi az annyi?

Előzmény: citcat 18-16v (66825)
cat5409 2013.04.28 00:07:12 © 66826

hát erre mondják, hogy nem az 55 perc munka kerül x ezer forintba, hanem a tudás/hozzáértés - mondjuk én megcsinálom magamnak, de nekem is meg kellett "tanulnom", és az se 5 perc volt..........

Előzmény: citcat 18-16v (66825)
citcat 18-16v 2013.04.27 22:33:31 © 66825

Hogy mik vannak! Márciusban csináltam egy fürdőszobába vízvezetékelést,de szerelvényezést nem kértek mert drágának találták,pedig mondtam neki,hogy nem fogja tudni átfúrni ezt a burkoló lapot. Ma reggel hív a tulaj hogy mégis fel kéne fúrkálni a cuccokat de nem lehet ütvefúróval mert eltörik a lap és a burkoló már nem jön vissza mert már elege van ajavítgatásból. Délután odamentem lazán egy akkus fúróval+egy kis vödörnyi csavarral,tiplivel és 55perc alatt felraktam mindent(radiátor,mosdó,tükör wc+tartály,papír tartó,kapaszkodó,zuhany) ezalatt a tulaj a pinyóban kereste a radiátorra szerelhető türcsitartót.Mikor visszajött nem hitt a szemének mert neki egy 6mm-es lyuk fél óra és 2db vídiás fúróba került és akkor is elrepedt a lap (porcelános greslap)én meg félpercenként csinálom a 8-as furatot,persze gyémánt fúróval. Nem is alkudozott,pedig szombat délután már erősen fog a ceruza.

Casa-nova 2013.04.27 21:43:58 © 66824

Nem lehet, hogy az az 1-2 mL pára? :)

Előzmény: njockey2 (66822)
Casa-nova 2013.04.27 21:42:48 © 66823

Vagy: lazítsd meg a tartály felfogatását valahogyan, hogy a tartály feltudja venni a megfelelő helyzetét, hogy ne legyen feszültség benne.

Erővel amúgy nem mész semmire, hiába húzod meg baromi nagy erővel, ha nem fekszik fel jól a tömítés akkor húzhatod... Eleve a tartályból kijövő csövet még az "asztalon" érdemes rátenni a tartályra és csak ezután a falra.

A régi tömítést ne dobd el, lehet, jól jön még az oda.

Előzmény: njockey2 (66822)
njockey2 2013.04.27 18:15:14 © 66822

"Persze ha feszültség van a leeresztő csőben akkor nem fog tömíteni tökéletesen."

Akkor sem, ha bőven viszek fel sziloplasztot?

Most ha szelep nélkül lenézek a tartályra a lyukon át, szemmel láthatóan a WC csészéhez futó cső középen van, kb másfél centivel a tartály szintje alatt.

Biztos néhány mm eltérés van, ilyen mértékű eltérés is okozhatja a bajt? A leeresztő szelepet úgy tudom rárakni a csőre, hogy közben nem is kell igazgatnom az elfolyócsőt.

Előzmény: morgen66 (66820)
ja nyugi 2013.04.27 17:41:00 © 66821

Egyébként, most már az okát is tudom a meghíbásodásnak.

Kizárólag faqgymentes időben használjuk a külső WC-t.

Ötvenéves vascsővek vannak a falban. Valószínüleg erőssen korrodáltak lehetnek.

Megérettek lehetnek a cserére. Szóval a csőről leváló szennyezödések okoznak dugulást.

Üdv:

Józsi   

Előzmény: ja nyugi (66803)
morgen66 2013.04.27 17:36:50 © 66820

Én már jártam úgy , hogy a tartály volt megrepedve,akár mennyire meghúztam picit szivárgott.

Nézd meg nem-e repedt el.

Ha szétszeded töröld szárazra,és a tömítés mind a két oldalára tegyél sziloplasztot.

Persze ha feszültség van a leeresztő csőben akkor nem fog tömíteni tökéletesen.

Előzmény: njockey2 (66818)
njockey2 2013.04.27 16:52:56 © 66819

Lehet, hogy nem egyértelműen közöltem a problémát.

Nem a WC csészében szivárog a víz, hanem a tartály alján.

njockey2 2013.04.27 16:37:28 © 66818

Köszönöm a választ! 

Igen, logikusabb lenne, hogy nem ott szivárog ahol szivárog, mert ahogy korábban is írtam, nagyon furcsa, hogy egy erős csavarral alátéttel szorítom le a szelepet és mégis szivárog, de sajnos a tartály alja szivárog és nem a túlfolyás miatt.

Gondolom, ritka jelenség ez.

Arra gyanakodtam, hogy a WC-csésze felé menő cső feszít és elhajlítja kicsit a szelepet, ettől már nem tökéletes az alátét felfekvése. Finomítottam is a beállításon, most minimális a feszülés, valószínűleg az alátét (papírszerű kinézete van, mostani vastagsága talán a mm ötödrésze) nyomódott össze a többszöri szerelés után, megpróbálok újat szerezni.

A szivárgás mértéke egyébként egy éjszaka kb. 1-2 ml.

Szívesen várok további véleményeket az alátét behelyezése, illetve a tartály alján lévő csavarok meghúzására (erősség, kézzel, vagy szerszámmal, estleg egynél több alátét behelyezése, alátét kenése, stb.)

Előzmény: Casa-nova (66817)
Casa-nova 2013.04.27 13:47:34 © 66817

Szerintem nem a tömítésnél szivárog, hanem túl magas a vízszint és túlfolyik! Vedd lejjeb a vízszintet!

Előzmény: njockey2 (66810)
.:radarcontakt:. 2013.04.27 11:02:42 Creative Commons License 66816

Sziasztok!

Van egy Elnett 80 literes villanybojlerem, ami egyik napról a másikra elkezdett csöpögni, a meleg kijövő csatinál illetve a hőfokjelzője melett is. Ha nincs nyomás alatt nem csinálja, ha nyomás alatt van csepeg mind a két helyen.

Mi lehet a baja, hogy lehet szétszedni?

Köszi a segítséget!

morgen66 2013.04.26 20:14:38 © 66815

Amit linkeltél azon van adapter,lehet hogy az kell a szelepedre.

Előzmény: Zsal (66813)
morgen66 2013.04.26 20:10:02 © 66814

A zárási méretet nem tudom.

Beépített szelepes radiátor Pl.  http://portal.d-eg.hu/content/view/638/41/

A mérete 30 mm a termofejnek ha jól emlékszem,de mérd meg az a tuti.

Előzmény: Zsal (66813)
Zsal 2013.04.26 19:37:41 © 66813

Köszi. Közben metaláltam a számlát és UCS2-es szelepekkel vannak szerelve a radiátorok. Így mond neked valamit? Ezzel kompatibilis? 

Előzmény: morgen66 (66812)
morgen66 2013.04.26 19:30:22 © 66812

Szia!

Itt a link ahol a danfoss szelepeket megnézheted,a 11,5 mm zárási máretre oda kell figyelni,

mert hiába veszed meg a termofejet nem lesz jó nem fog zárni vagy tökéletesen működni.

A zárási méretre visszatérve pontosan tudni kellene a szeleped tipusát.(fénykép)

http://www.danfoss.com/Hungary/Products/Categories/Group/HE/Termosztatikus-radiatorszelepek/ed9d0ffb-f694-4eee-9b44-2bebeae4d426.html

Előzmény: Zsal (66811)
Zsal 2013.04.26 18:31:36 © 66811

Sziasztok!

Olcson tudnék hozzájutni a linkben szereplő Honneywell Thera 3 DA típusú termofejhez. Kérdésem a következő: azt írja, hogy ez a termofej csak Danfoss típusú csatlakozásra szerelhető fel, vagyis a radiátorszelepnek Danfossnak kéne lennie. Igen ám de én azt honnét tudom megállapítani, hogy Danfoss vagy sem?!

Továbbá a kompatibilis csatlakozású 11.5mm zárási méretű termosztatikus szelepre felszerelhető. Ezt hogyan tudnám kideríteni?

http://products.ecc.emea.honeywell.com/hungary/pdf/t6000-hu0h2002hu01r0108.pdf

njockey2 2013.04.26 18:28:47 © 66810

Köszönöm a választ.

Sajnos, minél többet bütykölöm, annál jobban csepeg. Mintha ez a papírszerű alátét is vékonyabb lenne. Már próbáltam teflonnal "bevonni", de úgy sem jobb.

Laikusként érthetelen számomra, hogy erős csavarral, gumi alátéttel leszorítva miért nem kutyakötelessége jól zárni. Ráadásul a víz nyomása sem olyan túl magas. Vagy a tartály alja is deformálódik az erő hatására?

Feltételezem nem olyan egyszerű új tömítést vennem, de szétnézek a neten.

Bár lehet, hogy azzal is szivárogni fog....

Előzmény: morgen66 (66809)
morgen66 2013.04.26 18:03:21 © 66809

A régi tömítést tedd vissza,vagy próbálj meg vékony gumitömítést alá tenni,de ha már ennyit 

szenvedtél vele lehet hogy új gyári tömítés kellene.

Előzmény: njockey2 (66804)
morgen66 2013.04.26 18:00:25 © 66808

De fordítva kellene,valamit azzal a pöcökkel kell kezdened.

Előzmény: njockey2 (66807)
njockey2 2013.04.26 15:57:42 © 66807

A vízszabályozásnál arra rájöttem, hogy a leeresztő szelep legfelső, átlátszó kupakjának magasságával tudok változtatni a mennyiségen. Érdekes módon a nagyobbik gomb lenyomásával egy kicsivel a fele alatt áll meg, a kisebbik meg majdnem kiüríti a tartályt.

Nem fordítva kéne? :)

sjohn 2013.04.26 15:51:30 © 66806

Tekerd lejjebb az átfolyást!

Előzmény: zltmth (66805)
zltmth 2013.04.26 15:38:17 © 66805

Üdv.

Van egy Vaillant Geyser Mag 275/12 XZ vízmelegítőnk, amiben membrán volt cserélve, de nem kaptunk eredetit, csak valami univerzálisat, ahogy a szaki mondta de  utána nem melegít rendesen, 30 foknál nem tudja melegíteni a vizet akkor sem, ha az égés max. Nem tudom, lehet-e valami állítással növelni vagy más membránt kell vegyek.

njockey2 2013.04.26 14:49:48 © 66804

Üdv Mindenkinek!

Nagyon bonyolult egy WC-tartály csere.

Másik problémával is szembetaláltam magam. A tartály egy picit ereszt, a mértéke valamivel több, mintha páralecsapódás lenne, tehát nem csepeg. A leeresztő szelep alá egy papírszerű vékony műanyag tömítőt adtak, ezt lecseréltem ugyanolyan méretű vastagabb fekete, elég kemény változatra, de rosszabb lett a helyzet, akkor már csöpögött is. 

Megoldási javaslatok?

Valami trükk? (Pl. kenjem be a gyűrűt előtte valamivel?)

Köszönöm a válaszokat.

ja nyugi 2013.04.26 10:37:48 © 66803

Köszönöm válaszodat! :-)))

Erről eszembe jut, egy régebbi élményem. Az 1970.-es években jön a gkv: Józsi mikor cseréljük, már le ezt az ócska három hónapos barkas gépkocsit, lóg a kerékagya...........

Hála Istennek, valahogy mégis csak megjavult, a jakab csap, mégis köszönöm a válaszodat.

Egyébként, szerintem van egy picinyke stift benne, és mondjukl egy 5 Ft értékű műanyag alkatrészt kell benne kicserélni, amit mondjuk 80.-Ft -ért meglehet venni.

Üdv: Józsi

Előzmény: gmkiev (66796)
vikiviki 2013.04.26 08:40:41 © 66802

ez valami csúcstechnika lehet:)

Előzmény: gmkiev (66796)
njockey2 2013.04.26 07:12:51 © 66801

A fórumos képeknek korlátai vannak. :(

Ha szükséges elküldöm az e-mail címedre jó minőségben.

njockey2 2013.04.26 07:00:01 © 66800

njockey2 2013.04.26 06:53:01 © 66799

Hát nem sok látszik belőle, megpróbálom oldalanként lefotózni.

njockey2 2013.04.26 06:49:38 © 66798

njockey2 2013.04.26 06:48:13 © 66797

Üdv!

Íme a szerelési útmutató. Már arra is gondoltam, hogy minimumra állítottam mindent (kiszedtem a V183 pöcköket is), hogy megszűnik a különbség a 2 nyomógomb között. Illetve az megszűnt, csak nem tudom, hogy miért.

Várom ötleteidet, tanácsaidat!

Előzmény: morgen66 (66794)
gmkiev 2013.04.26 06:04:00 © 66796

Nyisd ki az előtte lévő vízcsapot.

Szereld ki, és a világ négy tája közül, hajítsd a legszimpatikusabb irányába.

Előzmény: ja nyugi (66795)
ja nyugi 2013.04.26 04:12:56 © 66795

Hali!

Uraim a Jakab csappal, mit lehet csinálni. ha nem engedi át a vizet?

Már próbáltam ecetben áztatni, de nem használt.

Üdv:

Józsi

morgen66 2013.04.25 18:19:11 © 66794

Valamit nem állítottál be vagy rosszul raktad össze.

Ezt a tipust nem ismerem,esetleg dobj fel egy szerelési utasítést.

Előzmény: njockey2 (66792)
halaloszto 2013.04.25 00:08:24 Creative Commons License 66793

akkor betonozd oda. vagy eleve ne legyen csap, csak lent az aknaban hosszu nyellel, az aknatetot meg lakatolni.

Vajk

Előzmény: NeomatiK (66791)
njockey2 2013.04.24 23:48:45 © 66792

Sziasztok!

Az Alcaplast AlcaUni Dual típusú wc tartályát szereltem fel.

A problémám, hogy ez 2 gombos típus, ugyanakkor bármelyik gombnál ugyanannyi víz folyik el, kb. a tartály fele.

A rajzon jelöltek az egyik kerek elemen 2 kengyelt, amit el kell távolítani, hogy 3 literre csökkenjen a fogyasztás, de nem tapasztaltam változást a korábbi állapothoz képest.

Valamit nem állítottam be, vagy rosszul állítottam be?

Köszönöm előre is a válaszokat!

NeomatiK 2013.04.24 19:18:41 Creative Commons License 66791

Ez az ötlet annyira nem tetszik nekem :P :)

Előzmény: Brikk stone (66790)
Brikk stone 2013.04.24 18:28:56 © 66790

Oda kell hegeszteni !!

Előzmény: NeomatiK (66789)
NeomatiK 2013.04.24 13:39:39 Creative Commons License 66789

Nem nomád a hely, van is jövés-menés, vannak lakók is végig az utcában, csak nem tartana sokból letekerni egy csapot a sötétben.

Valami kiemelhető és rögzíthető megoldáson töröm a fejem.

Előzmény: halaloszto (66788)
halaloszto 2013.04.24 12:20:16 Creative Commons License 66788

Akkor mindenkepp csinalj rendes nyelet a lenti elzarocsapnak, hogy a tolvaj el tudja zarni a vizet mielott leveszi a csapokat. Kulonben bukod a viz es csatornadijat is, ami sokszorosa lehet a csap aranak.

Ha ilyen nomad a hely, akkor csak siman lent az aknaban csatlakoztatsd a slagot, es a hosszu nyellel nyisd-zard a csapot egyelore. 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (66785)
blueye 2013.04.24 11:53:07 © 66787

Úgy látom sajnos nincs ajánlat szerelőre Demradhoz Abádszalók, Kunhegyes környékén...
Talán én is meg tudnám javítani?

A gond az hogy télen csak a fűtés ment alapon és most hogy melegvizet is kéne szolgáltatnia nem vált át. Fűtésre bármikor bekapcsol, sőt olyankor rányitva a melegvizet egészen kicsit langyosabb is a víz (Demrad Kalisto Bitermic (LCD), turbós, parapetes).

NeomatiK 2013.04.24 11:36:23 Creative Commons License 66786

Vízre milyen nyomásszbályzót javasoltok? Ezt lehet az aknába tenni, vagy inkább a házban a helye?

Nézegettem a neten találomra:

http://www.rastelli.hu/rastelli-nyomascsokkento-szelep-biztonsagi-szelep/

nem értem, hogy mi ez:

"Gyári beállítás:
Felfelé max. 10 bar
Lefelé 3 bar"

3 bar alatt nem nyit ki, nem enged át vizet? Mondjuk ez hülyeség lenne így, mert ha 3 barnál kisebb a nyomás a hálózatban, akkor a nyomáscsökkentő szelep után nem lehet vizet vételezni.

NeomatiK 2013.04.24 11:22:39 Creative Commons License 66785

Köszi a válszokat. Már csak egy fontos kérdés maradt. Mivel nincs elkerítve a telek, félek, hogy lelopják a kiálló cuccot. Főleg, hogy föntre két csapot gondoltam, nagyobb lenne a kár.

halaloszto 2013.04.24 11:16:03 Creative Commons License 66784

ez az igazi! (kicsit belekavarodtam)

Vajk

Előzmény: mzsombi (66783)
mzsombi 2013.04.24 10:31:43 Creative Commons License 66783

Óra után kpe T, egyik ága a lakásba, másik ágába pedig egyből egy golyóscsap, utána acél T, ebbe még egy golyóscsap, ez lesz a leeresztő, másik meg mehet a kerticsaphoz. Így nem kell elzárni az egész strangot a téli víztelenítéshez.

Előzmény: halaloszto (66782)
halaloszto 2013.04.24 10:14:30 Creative Commons License 66782

a muanyag (KPE) csohoz az illesztest menetes karmantyunak hivjak (vagy kb annak).

viszont iszonyat buci, nagy helyet foglal, nem akarsz vele az oraaknaban pocsolni. 

tovabba kelleni fog viztelenito csap, hogy telire leereszd a vizet a feljovo csobol. van erre valo kombinalt istenatka, ami par ev alatt magatol tonkremegy. inkabb ket golyoscsapot tegyel, lasd lentebb.

ha az oratol most kpe cso megy a hazba, akkor abba kellene betoldani. sajnos eselyes hogy az ora kimeno oldala is plombalt. ha igen, meg kellene kerdezni a vizmuvet hogy mi a teendo.

szoval ora utan kpe T, abbol tovabb a lakasba. annak az elagazasaba acel T, annak egyik agara golyoscsap, ez lesz a leereszto. a masik agaba is golyoscsap, onnan konyok, es felfele a csaphoz.

Vajk

Előzmény: NeomatiK (66781)
NeomatiK 2013.04.24 09:53:27 Creative Commons License 66781

Van olyan karmantyú, amivel a műanyag csőhöz lehet passzintani az acélcsövet? Mert ha végig acélcsővel kell jönni az órától, akkor a sok irányváltás miatt sok könyök fog kelleni.

A merevség jó dolog, ha nem a a derekam áll be. Emiatt valóban előnyösebb az acélcső. Egy aluminium réteges sokrétegő műanyag cső nem tudom, mennyire lifegne. Esetleg behúznám egy PVC csőbe.

Előzmény: joevagyok68 (66780)
joevagyok68 2013.04.24 09:38:28 © 66780

Valamelyik barkácsáruház katalógusában úgy emlékszem láttam már 1-1,5 méteres menetelt horganyzott csövet hirdetve..

Esetleg az..

Vagy megkeresel egy vízreszelőt a közelben, hogy kéne egy 2 oldalán menetelt , x cm hosszű 3/4"-os horganyzottcső..

De lehet van olyan vasasbót, ahol méretre vágjál ÉS menetelik..

A merevség miatt kéne a horganyzott cső.

Előzmény: NeomatiK (66779)
NeomatiK 2013.04.24 09:31:29 Creative Commons License 66779

Üdv mindenkinek!

Egy kerti csapot építenék, a vízóraaknából jönne, a vízóra után lenne elágazás. A fedlap fölött kb 50 centire emelkedne, hogy egy vödör kényelmesen elférjen alatta. Milyen csőből érdemes ezt csinálni? Magam csinálnám meg, de csőmenetvágóm nincsen. Az acélcsővel egyébként sem szimpatizálok, mert nem tudom, hogy az acélcső mennyire felel meg ivóvíz minőséghez.

Milyen kialakítást javasltok?

Zsal 2013.04.24 06:50:50 © 66778

Ok, köszi!

Előzmény: morgen66 (66776)
Sanyika088 2013.04.23 20:13:21 © 66777

Köszi mostmár értem.

Előzmény: morgen66 (66757)
morgen66 2013.04.23 18:59:46 © 66776

Jó minőség , megveheted.

Előzmény: Zsal (66775)
Zsal 2013.04.23 18:57:39 © 66775

Üdvözlet!

Valki tudna véleményt mondani nekem erről a termofejről:

http://www.gepeszpont.hu/radiatorszelep/termosztatikus-radiatorszelep/heimeier-termofej-k-6000-09-500

Jó minőségű? Érdemes megvenni?

Üdv.

citcat 18-16v 2013.04.23 17:16:48 © 66774

Mert átereszt a váltószelep.

Előzmény: joevagyok68 (66773)
joevagyok68 2013.04.23 16:00:56 © 66773

Fűtés üzemben miért ?

Előzmény: citcat 18-16v (66772)
citcat 18-16v 2013.04.23 15:47:50 © 66772

Valószinűleg a tároló mellett lévő tágulási tartályból kiszökött a levegő (ha gyakran kell tölteni akkor cseéld ki solar tágulásira az tovább bírja) vagy nem is szereltek rá ilyet és akkor a csapok nem bírják a túl nagy nyomást . 

Előzmény: KAripari (66743)
Mars Polaris 2013.04.23 14:16:27 © 66771

igen, ez a gond vele sajna.

Előzmény: Casa-nova (66764)
sjohn 2013.04.23 14:15:34 © 66770

Ha van otthon egy Philips csavarhúzód valószínűleg elboldogulsz pár csavarral.

Előzmény: datee (66768)
joevagyok68 2013.04.23 14:06:06 © 66769

"meg néha fűtésüzemkor is,"

Fűt a kazán ÉS folyik a csap ?

csak akkor ?

vagy előtte is csöpög ?

"kádtöltő is csöpögött"

Ez is azért ?

És ez is melegvízkészítés alatt ÉS fűtésüzemben IS ?

Ez azért érdekes, mert  nem sok köze van hozzá ! Mármint a fűtésüzemhez...

Ez így elég misztikus...

"a biztonsági szelepek alatt található vödör is 1-2 hét alatt  megtelik vízzel...."

Mit tegyen az a szerencsétlen víz....ha melegszik tágul...

Rakass be tágulási tartályt ha zavar !

Milyen kazán ez, milyen tárolóval ?

Mennyi a bejövő víz nyomása ?

Van nyomásszabályzó a tároló előtt ?

Előzmény: KAripari (66767)
datee 2013.04.23 14:00:07 © 66768

köszönöm a választ

őrlángot ad, tehát ez alapján vsz tekercshiba

a cseréjére tudtuok valakit ajánlani?

köszönöm

Előzmény: sjohn (66753)
KAripari 2013.04.23 13:52:06 © 66767

A pinceszinten van a kazán, melegvíztároló meg mindne, a fölszinten folyik a kinyhai csap nyitókarnál lévő szelepéből a víz melegvízkészítés alatt, meg néha fűtésüzemkor is, illetve  lenti fürdőszobai kádtöltő is csöpögött azt már kicseréltem. Tehát a kérdés az hogy ez normális jelenség, hogy nem a biztonsági szelepnél folyik ki hanem a fenti csapoknál? Különben a biztonsági szelepek alatt található vödör is 1-2 hét alatt  megtelik vízzel....

Előzmény: joevagyok68 (66744)
Casa-nova 2013.04.23 13:19:55 © 66766
3244 2013.04.23 13:03:41 © 66765

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni...

A kérdés: vas megyében egy megbízható, nem drága szakembert keresek, aki a felújítandó 1974-es építésű családi házam teljes fűtésrendszerét megtervezi (kondenzációs fali gázkazánra gondoltam, de mindenre nyitott vagyok), hőigény számítással, minden egyébbel. Tudtok ilyen szakembert mondani, elérhetőséggel?

Előre is köszönöm a segítséget.

Casa-nova 2013.04.23 12:42:09 © 66764

Tehát mégegyszer: akkor is fűti a radiátorokat, amikor nem nyúlsz semmihez, ha nem akarsz melegvizet vételezni, miközben csak melegvíz készítés állásban van.

Előzmény: Mars Polaris (66763)
Mars Polaris 2013.04.23 04:32:37 © 66763

Nem elemes valóban, de nem hinném, hogy termosztát gond lenne, mivel ha a cirkón a fűtés, melegvíz kapcsolót csak melegvízre kapcsolom, akkor is fűt.

Előzmény: Mutual Friend (66761)
Casa-nova 2013.04.22 21:48:28 © 66762

Nem gondolom, hogy elemes lenne.

Előzmény: Mutual Friend (66761)
Mutual Friend 2013.04.22 21:36:03 © 66761

Mikor volt elem cserélve a termosztátban ?

Előzmény: Mars Polaris (66760)
Mars Polaris 2013.04.22 21:27:25 © 66760

igen, én is valami elektromos gubancra gondolok, fura, hogy akármit kapcsolgatok a panelen az előlapi gombokon, tojik rám, ez csak fűt mint az őrült.

Előzmény: Casa-nova (66759)
Casa-nova 2013.04.22 21:24:46 © 66759

Vagy elromlott a szobatermosztát...

Előzmény: Casa-nova (66758)
Casa-nova 2013.04.22 21:20:02 © 66758

Lehet, hogy összeér a vezeték egymással ami a termosztáttól megy a készülékbe! Vagy eleve a panelon van valami féle zárlat.

Javaslom, kösdd le a vezetéket és így próbáld ki. Ha így is elindul, akkor a készülékben van a baj. De nem biztos, hogy elektromos a probléma. Konkrétabban nem tudom leírni, a helyszínen látni kéne.

Előzmény: Mars Polaris (66756)
morgen66 2013.04.22 20:59:28 © 66757

Előre menőnél  2"-6/4"-5/4"-1"-3/4" visszatérőnél szintén,minél vastagabb a cső annál jobb és 

gyorsabb a gravitáció.

Egy kis rajz

Előzmény: Sanyika088 (66755)
Mars Polaris 2013.04.22 20:50:27 © 66756

Nem, nem nyitom ki a melegvizet, egyszerűen csak ha bekapcsolom a cirkót, akkor elkezd fűteni, hiába tekerem le a termosztátot, tekerem le a fűtés szabályozóját, vagy átkapcsolom csak melegvízre, ez akkor is fűt. :-)

Előzmény: Casa-nova (66754)
Sanyika088 2013.04.22 20:10:51 © 66755

Oké köszi!Csak az nem világos hogy most 2 col 2 radiátor után szükül 5/4re és így megy végig mégis forog a víz.Tehát ez a minden radiátor után 1 méret szűkítés nem lényeges.

Vagy ha megvan akkor gyorsabban fordulna a víz.

Előzmény: morgen66 (66752)
Casa-nova 2013.04.22 20:02:11 © 66754

Az ugyanaz. Háztartási melegvíz kapcsoló.

Nézd, ha nem akaod a lakást fűteni és ennek ellenére melegszik a közeli radiátor amikor kinyitod a melegvízcsapot, akkor igen. Különben is ez idővel be tud szorulni, vízköves lesz. stb. (Ezért nem szeretem a cirkót mert újabb hibalehetőség van benne.)

Előzmény: Mars Polaris (66751)
sjohn 2013.04.22 19:35:18 © 66753

Az mit jelent, hogy nem ad gázt?

Őrláng sem ég?

Ha az őrláng ég, csak a főláng nem gyullad be, akkor nézd meg kap-e ménkűt!?

Ha kap és mégsem gyullad be a főláng, akkor meghalt a tekercs.

Boltban cca. 10ezer pénz egy tekercs.

Előzmény: datee (66750)
morgen66 2013.04.22 18:08:18 © 66752

Minimum 3/4" ossal szereld mert lehet hogy nem fog megfordulni a víz.

Előzmény: Sanyika088 (66741)
Mars Polaris 2013.04.22 16:17:56 © 66751

Igen, a radiátorokat fűti.

Megkéreztem kétségbeesésemben egy másik helyen, ott olyat mondtak, hogy HMV kapcsoló.

Köszönöm a választ amúgy!

Tuti, hogy ez a gond? :-)

üdv!

Előzmény: Casa-nova (66749)
datee 2013.04.22 15:11:53 © 66750

Sziasztok,

segítséget kérnék. Tudnátok-e ajánlani olyan gázszerelőt Budapesten, aki otthon van Honeywell biztonsági gázszelepek működésében, elektromos bekötésében, hibaelhárításában. Egy PB-ről működő kávépörkölő berendezésem van, amiben cseréltük ezt a szelepet, egy ideig működött, azóta viszont nem ad gáz. Szeretnék valakit, aki átnézi és segít feléleszteni. A szelep elvileg két dolgot csinálna: ha elalszik a láng, elzárja a gázt; illetve ha elmegy az áram, szintén elzárja. 

Csatolok egy képet a szelepünkről:

Köszönöm!

Kis Zoltán

zoltankis@gmail.com

Casa-nova 2013.04.22 14:11:26 © 66749

Ha úgy érted, hogy a radiátorokat fűti, akkor a váltószelep úgymaradt vagy átereszt, tök  mindegy. Tehát váltószelep. Kocogtasd meg enyhén. Végső soron karbantartás, vagy csere.

Előzmény: Mars Polaris (66748)
Mars Polaris 2013.04.22 13:34:17 © 66748

Üdv Urak,

Következő gondom lenne egy Vaillant VUW 180 XE típusú kombi cirkóval, tegnap folyattam a melegvizet kb 40 percen keresztül, forró víz kellett lemosni egy tartályt, és azóta érdekesen működik a cirkó.

Egyfolytában megy a fűtés, ha kikapcsolom akkor is, hiába állítom csak melegvízre a cirkón, meg letekerem a termosztátot, csak akkor hagyja abba, ha kikapcsolom a cirkót...:-(

Ha újra bekapcsolom, egyből elkezd fűteni, és fűt folyamatosan, sosem kapcsol ki.

Tudna valaki segíteni, mi lehet a baj?

Köszi.

gmkiev 2013.04.22 12:19:24 © 66747

Természetesen, megoldható, csak nagyon kell szigetelni és egy kis fagyállóval feltölteni.

Előzmény: tomi1123 (66745)
mjevsrsh 2013.04.22 10:28:42 © 66746
Előzmény: tomi1123 (66745)
tomi1123 2013.04.22 09:21:48 © 66745

Sziasztok érdeklődni szeretnék, most nyáron fel szeretném újjítatni a fűtésrendszeremet úgy, hogy az elképzelésem az lenne, hogy ne legyen sok látható csővezés viszont már kölcséges lenne a falba építés. Én olyan megoldást szeretnék, hogy a osztó gyűjtővel megoldani ami a padlástérben helyezkedne el és onnan lennének elosztva a csővek és onnan mennének le a radiátorokhoz. Érdeklődnék hogy az általam megjelőlt megoldás valamilyen formában kivitelezhető lenne-e? Köszönöm előre is a segítségeteket.

joevagyok68 2013.04.22 08:45:33 © 66744

"hogy melegvízkészítéskor folyik a csap szelepéből a víz,"

Milyen csap, milyen szelepéből ?

Nem a biztonsági szelepes-csöpögőről beszélsz ?

Van tágulási tartály a rendszerben ?

Régebben nem csinálta ?

Előzmény: KAripari (66743)
KAripari 2013.04.22 08:33:44 © 66743

Valaki tudna segíteni mi lehet at oka, hogy melegvízkészítéskor folyik a csap szelepéből a víz, érezhetően megnő a nyomás? Mi lehet a rossz? (

Vaillant VIH R 200)

Valami ötlet???

nixon70 2013.04.22 08:25:36 © 66742

Igen.

Előzmény: Sanyika088 (66741)
Sanyika088 2013.04.21 20:27:07 © 66741

Sziasztok!

Házamban vegyes tüzelésű kazán van gravitációs elven működik a fütés.

Úgy adódott hogy 2 raditorral bőviteni kellene a rendszert.

Mind a kettő az utolsó radiátor után lenne behelyezve.

Ebből adódóan kérdezném hogy a csőméretekkel kell-e varálni?

Most 2 colossal megy 2 radiátor utánig utánna szükül 5/4re.

A csőméretek csökkentését mi határozza meg?Minden radiátor után csökkenteni kellene 1 méretet?

t.zsolti 2013.04.20 20:38:34 © 66740

miskolc

kiszámlázták a következő számlával, kp nem kellett.

ga gázterv a mostani állapotról van ,de azt meg akarod változtatni, ahhoz meg terv kell, sőt van nyilt égésterű készüléked?? ( kéményes ) esetleg páraelszívó , ezek mind bonyolítják a dolgot. Rögtön előírják a légbeeresztőt , az ablakra tiltó kapcsolót a páraelszívóhoz ( csak nyitott ablaknál működjön , vagy leszereled addig és letagadod ).

A lényeg, a mostani szabályoknak kell megfelelni.

Előzmény: Lá Kreacione (66737)
morgen66 2013.04.20 19:25:40 © 66739

Már többet is szereltem,de megmondom őszintén nem minden esetben lett a gallér rátéve.

A gallért ha ráteszed,akkor lekened vízzáróval majd ráteszed a gallért és mégegyszer bekened.

Előzmény: conrat (66726)
Lá Kreacione 2013.04.20 18:30:47 © 66738

Procedura az van !!

Be a szolgátatóhoz, kivár a sorod, előadod a kérést, másnap újra be,  befizeted az előleget, ami a teljes összeg- tehát nem előleg, hanem előre fizeted, majd jelzik hogy mikor gyünnek. Amikor gyünnek,  3 perc alatt lekapják a mérőt, dugóznak és elfelejted őket !!

Előzmény: firestorm82 (66732)
Lá Kreacione 2013.04.20 18:25:50 © 66737

Hol van az a nálunk, ahol ilyen ócsóság van ?

Nálunk le, majd fel  2x 21 eft !

Az a gázterv minek kell ? Egy mán van !!

A gázórát hivatalosan csak asolgátató szerelheti le, vagy a megbizottja. Ha azt leszerelték, akkor a többihez miféle hivatalosság kell ?

Flex  -szel darabólni, majd a hulladék telepre ! Tűzvihar barátunk végleg szabadulna a gáztól.

Előzmény: t.zsolti (66736)
t.zsolti 2013.04.20 14:06:50 © 66736

saját eset,

gázterv, utána konvektorok leszerelée ( hívatalosan gázkkészülék szerelő vagy ilyesmi )

dázórát a szolgáltatóval leszereltetni ( nálunk kb 10e )  a nem használatos gázcsövek levagdosása, végek leheggesztése, nyomáspróba , ha jó akkor gázórát vissza szereltetni a szolgáltatóval ( kb 10e )

persze lehet nem hívatalosan is csinálni, de a szolgáltatót ne ereszd be. Bár az 5 éves felülvizsgálaton kibukik .

Előzmény: firestorm82 (66730)
holding 2013.04.20 12:38:45 © 66735

Egyébként ilyen egyben az egész:

Előzmény: holding (66734)
holding 2013.04.20 12:29:20 © 66734

Igen erre én is gondoltam:)

Csak azt hittem, van valami kevésbé barkácsolós megoldás.

Nem értem ennek miért ilyen az alakja, a csövet nem lehet szépen ráilleszteni még bilinccsel sem.

De akkor elvileg erre kell ráhúzni a mosogatógép csövét?

(teljesen hozzá nem értő vagyok:))))

Előzmény: joevagyok68 (66729)
Mutual Friend 2013.04.20 11:50:11 © 66733

Minden bizonnyal van valami költsége hogy ha leszerelteted a gázórát. Aztán' nekimész 230-as flexel oszt' levágod. Visszakapcsoláskor már ugy is uj rendszerednek kell lennie hisz amugy os bontani akarsz. Gondolom mint mostanság uj terv kivitelezés stb stb.

Előzmény: firestorm82 (66732)
firestorm82 2013.04.20 11:44:03 © 66732

Ja,igaz bocsi. Már leesett :) 

És ha leszereltetem a gázórát is. Hogy működne ez az egész procedúra? És mibe fájna kb?

Előzmény: Mutual Friend (66731)
Mutual Friend 2013.04.20 11:39:47 © 66731

Ennek igy mi értelme ? Fizeted az alapdijat ugy hogy nem lesznek eszközeid ?

Előzmény: firestorm82 (66730)
firestorm82 2013.04.20 11:21:18 © 66730

Sziasztok

Az lenne a kérdésem,ha családi házban nincs szükségem gázra, engedélyköteles e ,ha le szeretném szereltetni a konvektorokat és a gázcsöveket. Gázóra maradna (esetleg a későbbiekben újra szükség lehet a gáz használatára). 

Előre is köszönöm a válaszokat

joevagyok68 2013.04.20 10:57:13 © 66729

"más szifonoknál itt a neten egyeneset láttam"

Ha a "kanyar"nál kettévágod, akkor ez is egyenes.....lesz !   :-)

Előzmény: holding (66727)
Mutual Friend 2013.04.20 10:09:04 © 66728

Szerintem ide való lehet egy gumi tömítéssel. Ráhúzod a gumicsövet egy AWAB bilincsel de elég oda 2-3 sima györskötöző is.

Előzmény: holding (66727)
holding 2013.04.20 09:11:50 © 66727

sziasztok!

tudnátok segíteni?

a mosogató szifonjában egy ilyen görbe valami van:

hogy lehet ebbe a mosogatógépet bekötni?

más szifonoknál itt a neten egyeneset láttam, arra menne a dolog:)

köszi

conrat 2013.04.19 22:40:21 © 66726

Köszönöm, itt is megnéztem. Éppen ezért kérdezem, hogy a lentebb leírt feltételeknél melyiket kell megvennem? Olyan válaszát várnám aki szereli is ezeket és már többet is csinált.

Előzmény: morgen66 (66724)
kisfaludy1 2013.04.19 21:24:31 © 66725

Köszi mindenkinek a válaszokat !

Akár még egy kombikazán is szóba jöhet, mert a fűtés kazánja is ilyen régi parapetes döbbenet.

A vízmelegítő kazán az emeleten van, a fűtés kazánja viszont lent a konyhában.

Ha egy kombi turbós kazánt feltennék a fürdőbe, ott ráköthetem a radiátor csövére, hogy ne keljen a födémet furkálnom ?

morgen66 2013.04.19 20:42:08 © 66724

Itt nézd meg

www.hutterer-lechner.com/media.aspx?ID=781

Előzmény: conrat (66723)
conrat 2013.04.19 20:29:48 © 66723

Sziasztok! HL510npr lefolyóhoz szeretnék még venni szigetelőkészletet mielőtt jön a vízszigetelés ésa burkolás. Találtam HL83 és HL83M típust. Lesz kétkomponensű (sika) szigetelő és Murexin folyékony fólia. Melyik kell a sima 83, vagy a 83M? Szerintem a 83M az, mert ahhoz írják hogy: "Szigetelő készlet kent szigeteléshez". A sima 83-at bitumen lemezhez írják. A boltokban mégis a sima 83-ra akarnak rábeszélni. Melyiket vegyem?

( és mi a beépítési menet? folyékony fóliát lekenni, arra rá a tömítő - belenyomkodva, és utána mégegyszer lekenni?)

gmkiev 2013.04.19 14:42:40 © 66722

Köszönjük. Ha sz@rban leszünk hívunk! :)

Előzmény: Törölt nick (66721)
krisztian98 2013.04.19 08:59:47 © 66720

Szia,

A Rajzod szerint szeretném bekötni.

Az egyik felső sarokban bemegy a víz, az ellentétes oldalon alul kimegy a hideg(ebb) víz.

Üdv.:

K

Előzmény: morgen66 (66719)
morgen66 2013.04.18 23:03:06 © 66719

Na a kép

Előzmény: morgen66 (66718)
morgen66 2013.04.18 23:01:31 © 66718

Bocs de ez nem az a link.

Inkább lerajzolom

Előzmény: morgen66 (66715)
morgen66 2013.04.18 22:48:37 © 66717

Hát nem...........

Előzmény: Casa-nova (66716)
Casa-nova 2013.04.18 22:19:36 © 66716

Szerintem a keresztbe kötésről két radiátor esetében beszélünk, amikor az egyikből kiáramló melegvíz átmegy a másikba.

Előzmény: morgen66 (66715)
morgen66 2013.04.18 22:00:40 © 66715

Én keresztbe kötést javasoltam.

De hogy tisztalegyen  Link : http://www.betvoyager.com/games/rules/  7. oldal.

Előzmény: Casa-nova (66714)
Casa-nova 2013.04.18 21:22:09 © 66714

nem lenne-e jobb...

Most akkor kereszt bekötésről van szó, vagy átlósról? 2 méternél ajánlatos átlósan bekötni, de a keresztbekötést nem ajánlom senkinek sem, mert nagy lesz a tehetetlensége a radiátoroknak. (Lassan fog felmelegedni.)

Előzmény: krisztian98 (66705)
szicsu1007 2013.04.18 12:57:22 © 66713

Köszönöm, ez elég részletes volt. Úgy tűnik, meg kell ismerkednem a kazánok és a fűtés lelki világával. A saját családi házamban mindent meg tudok javítani, a fűtési rendszer az egyetlen, amit ki akartam hagyni az életemből. Hát nem lehet:-((

Igen, megvan a gépkönyv, lapozgatom.

Előzmény: t.zsolti (66699)
joevagyok68 2013.04.18 12:26:04 © 66712

"ESBE VTA vagy VTC"

VTAxxx valamelyik kell neked !

Srácoknak a pufferesben az 5xx sorozat jött be a legjobban..

VTC pufferkörbe való, "kazánvédő" szelep !

Előzmény: krisztian98 (66711)
krisztian98 2013.04.18 12:14:45 © 66711

Sziasztok,

Termosztatikus keverőszelepre gondolok. ESBE VTA vagy VTC, ennek még utánna kell néznem.

Köszi, akkor kereszt bekötéses lesz.

Üdv.:

K

Előzmény: joevagyok68 (66710)
joevagyok68 2013.04.18 11:48:34 © 66710

"termostatikus szelepek lennének"

"A termosztatikus szelep nem gátolja meg hogy 80 fokos víz mennyen a radiátorokba például."

Ő szerintem keverőszelepre gondolt ! ESBE VTA vagy Hwell V135...

Má csak ezért is gondolom...

"hogy a pufiból ne 80C viz menjen a radiátorokba.)"

Meg amúgy is..  :-)

Előzmény: morgen66 (66708)
morgen66 2013.04.18 11:44:24 © 66709

mennyen= menjen

Előzmény: morgen66 (66708)
morgen66 2013.04.18 11:43:02 © 66708

16-os elég ha osztóról viszed,osztóig 26 os.

Én a 2000- res helyett 2db 1000 -reset tennék,ha nem mindenképp keresztbe kösd,de akkor az alsó 

csatlakozás kilőve.

"A fűtés a következő séma szerint nézne ki.

A puffiból megy a víz az osztóba, onnan pedig 3db 200*60 (cm)-as DK22-es dunaferres lapradiátorokba + 1db csőradiátorba, majd vissza a gyűjtőbe, onnen pedig a majd a jövőbeni terv szerint pedig padlófűtésbe. utánna meg a keringtatő szívattyú.

(Természetesen termostatikus szelepek lennének, hogy a pufiból ne 80C viz menjen a radiátorokba.)

Olyan 40-45C-os előremenővel kalkulálok, radiátoros visszatérő pedig 35-40C"

Ezt a megoldást egy kicsit átkellene gondolni!!

A termosztatikus szelep nem gátolja meg hogy 80 fokos víz mennyen a radiátorokba például.

Na de most megyek melózni,majd a többiek kiokosítanak még.

Előzmény: krisztian98 (66705)
vikiviki 2013.04.18 09:57:51 © 66707

Ja, villanybojlerrel egybekötve... Olvasni meg nem tudok. Bocs:)

Előzmény: vikiviki (66706)
vikiviki 2013.04.18 09:54:01 © 66706

100-ért a napkollektor az olyan is lesz. Solar Keymark-os napkollektort érdemes venni, azok nem fognak elromlani olyan könnyen, illetve a garancia is egyszerűbben érvényesíthető - de ettől még valahogyan kell melegíteni a vizet, ha nem süt a Nap:)

Előzmény: kisfaludy1 (66700)
krisztian98 2013.04.18 09:29:35 © 66705

Sziasztok,

A következő kérdésem lenne.

A fűtés a következő séma szerint nézne ki.

A puffiból megy a víz az osztóba, onnan pedig 3db 200*60 (cm)-as DK22-es dunaferres lapradiátorokba + 1db csőradiátorba, majd vissza a gyűjtőbe, onnen pedig a majd a jövőbeni terv szerint pedig padlófűtésbe. utánna meg a keringtatő szívattyú.

(Természetesen termostatikus szelepek lennének, hogy a pufiból ne 80C viz menjen a radiátorokba.)

Olyan 40-45C-os előremenővel kalkulálok, radiátoros visszatérő pedig 35-40C

A kérdésem az, hogy a radiátorokhoz mekkora 5 rétegű csővel menjek el (16,18,20)(Az ostótól olyan 5-10Méterre lesznek a radiátorok), illetve a nagyobb gondom, hogy a radiátor aljára rakható rejtett csőcsatlakozás mennyire jó megoldás (Lux-Uni)?

Az a gondom vele látatlnaban, hogy a belső átmérője nagyon szűk, ami miatt lecsökken a folyadékmennyiség áramlás.

A korrigációhoz pedig nagyobb szívattyú teljesítmény kell pár Wattal.

Illetve nem tudom, hogy 2méteres radiátorok esetén nem-e lenne jobb a kereszt bekötés.

Köszi:

K

elemes2 2013.04.18 08:04:38 © 66704

szerintem legolcsóbb a gázbojler (nyomás alatti tartállyal, mint a villanybojlerek).

mjevsrsh 2013.04.17 22:16:28 © 66703

Ha van rá pénzed érdemes. Ha meg hitelre vagy befektetésnek akarod,akkor  nem érdemes napkollektor venni.

Villanybojler sokat fogyaszt, annak gondolom nem örülnél. Szerintem csak simán cseréld ki egy újra.

morgen66 2013.04.17 22:05:52 © 66702

Ja villanyboyler hát.............

morgen66 2013.04.17 22:04:28 © 66701

Negyvenért van új cirkó,inkább azt vegyél.

Napkollektor 100 ért nagyon olcsó,de mit csinálsz télen?

kisfaludy1 2013.04.17 21:20:05 © 66700

Sziasztok !

Megörököltem a szülői házat, és egy 25 éves FÉG parapetes gázos vízmelegítővel van problémám.

Már gyerekkoromban sem igazán volt a toppon, hiába látogatták rendszeresen a szerelők.

Csak nagy víznyomásnál hajlandó bekapcsolni (ha akar), csordogáló melegvizet soha nem tudtam belőle kicsikarni a mosogatáshoz.

Mit ajánlanátok helyette ? Esetleg lehet valamilyen ketyerével gyenge víznyomás érzékelésére is rábírni ?

Már sokmindent olvastam a neten, de nem tisztul a káosz.

A napkollektor is felmerült ötlet gyanánt egy villanybojlerrel összekötve. Már 100 ezer Ft alatt is kapható ami a gyártó szerint tavasztól őszig 2-3 fő melegvízét eltudja látni. Működés közben még nem láttam. Érdemes ebbe az irányba elmozdulni ?

t.zsolti 2013.04.17 21:10:13 © 66699

ne haragudj a készüléket nem ismerem, DE a szelepen rajta kellene lenni a nyomásértéknek, sőt a kupak színe is változik ( azt hiszem a piros kupak az 2,5 bar, a kék tán 6 bar, és van 1,5bar az sárga , de aki jobban tudja javítson ki )

A nyomást a gépkönyben meg kellene találni, de ott inkább a minimum nyomás lehet benne ami alatt el sem indul ,( forgassad a könyvet jó barátod lessz )

A zárt tágulásiban NEM lehet víz mert az a vízoldalra való.

Ha már többször volt problémád a tágulási nyomásával ( ha hozzáférhető akkor érdemes ellenőrizni 1/2 évente, csak a készülékbe építettet hogy lehet lezárni a rendszerről és leüríteni??) még gari alatt nem kellett volna kicserélni? főleg ha víz van benne.

A nyomás beállítása - igen az mindíg beszéd tárgya, és nem csak itt- megsaccolod a rendszer magasságát a kazántól vagy ahol van a tartály-méterben ( pl 8m= 0,8bar) hozzáadsz kb 0,2 bart ( 0,8+0,2= 1 bar ez lessz a légoldali nyomás, és felöltöd a rendszert kb 1,2 bar vizoldali nyomásra HIDEGEN. Persze melegen több lessz a nyomásod attól függően , hogy mekkora a rendszer és elég nagy hozzá a készülék tartálya ( ha kicsinek tünik az úgy néz ki, hogy a fentiek elvégzése esetén amikor ráfűtesz nagyon felmegy a nyomás , esetleg le is fúj valamennyi vizet .

Nagyvonalakban kb.

Előzmény: szicsu1007 (66694)
t.zsolti 2013.04.17 20:51:52 © 66698

nekem a kondis kazánhoz ajánlották a TF-1-et ( igaz előszőr mindenféle passzíváló meg egyébb folyadékot akartak eladni nekem, de 1200 literhez több kellett volna mint a kazán ára )

Előzmény: vikiviki (66677)
Zsal 2013.04.17 20:13:01 © 66697

Köszönöm  a válaszokat. Szerencsére visszavásárolta akitől vettem.

Mutual Friend 2013.04.17 20:07:35 © 66696

Az árgépen ennél csak drágábbak vannak. A vatera tele van szivattyúkkal meg akár ujakkal is. Valahol ez az árkategória mérettől teljesitménytől függően.

Előzmény: Zsal (66688)
szicsu1007 2013.04.17 20:03:13 © 66695

OFF

Lacivill!

Ha te vagy az, aki 2003 őszén költözött be az újonnan épült házába, fóliával leválasztva a nem fűtött házrészt, és egyszer személyesen is találkoztunk Óbudán, akkor dobj egy mailt.

Előzmény: Lacivill (66685)
szicsu1007 2013.04.17 19:59:56 © 66694

Értem. Megpróbálom "meglesni", hogy egyrészt hány bárnál indul el a csöpögés, másrészt azt is, hogy a nyomás csökkenése után mikor marad abba a csöpögés. A Baxi main kazánnál mennyi a névleges érték, ahol a túlnyomás-szelepnek nyitni kell? Ez az érték a szelep tulajdonságaiból adódik, vagy állítani is lehet rajta?

Érdekes a légtartály vizesedése. Másfél éve a szervizes vizet is talált a légtartályban, kinyomta belőle és feltöltötte levegővel. 2013. januárban viszont a szerelő azt mondta, nincs víz a légtartályban, de nincs benne légnyomás. Feltöltötte levegővel.

Kérdés: ha 1,5 barra töltöm fel hideg vízzel a rendszert, akkor egy "jól működő" kiegyenlítőnél max mennyire szokott felmenni a nyomás fürdésnél vagy erőteljes fűtésnél?

Ez egy Baxi kazán, a kedvesemé. Az én Vaillant zárt égésterű kazánom mindig 1,4-1,8 között tartózkodik.

Előzmény: t.zsolti (66674)
joevagyok68 2013.04.17 19:26:29 © 66693

pont ezek küldtek múltkor hírlevélben szivattyú reklámot

EZt a típust

http://www.poly-mix.com/aruhaz/index.php?inf_cszam=13044000-22&inc=egytermek&tcs_id=39&cnev=Szivatty%FA%20WEBERMAN%2025/60%20180

Már akkor néztem, hogy nem sokban különbözik a hamis grfostól....lehet már nem veszi senki és átcímkézték...vebermanusra.  :-)

Előzmény: morgen66 (66692)
morgen66 2013.04.17 19:19:33 © 66692

Esetleg itt nézhetsz még más tipust is

http://www.poly-mix.com/aruhaz/index.php

Előzmény: Zsal (66690)
morgen66 2013.04.17 19:15:19 © 66691
Előzmény: Zsal (66690)
Zsal 2013.04.17 18:56:36 © 66690

Grundfos 25-50-180.

Teljesítmény: 35-45-50W.

Made in DK.

Előzmény: morgen66 (66689)
morgen66 2013.04.17 18:38:46 © 66689

Tipusa?

Előzmény: Zsal (66688)
Zsal 2013.04.17 18:23:10 © 66688

17500...

Előzmény: Mutual Friend (66684)
morgen66 2013.04.17 18:01:48 © 66687
Előzmény: Zsal (66682)
Mutual Friend 2013.04.17 17:31:39 © 66686

Még mielőtt a kollégák szetszedik egymás valasszuk ketté a témát a projekt méretében. Nem mindegy hogy milyen házban milyen korlátok között kell egy fűtésrendszert megtervezni. Öcsém most épitkezik egy vagy 3 vagy 4 milla lesz a fütés melegviz rendszere. Faelgázositó kazán és valamiféle gázkazán pufferrel meg mittudomén még micsoda.  Ugye ez nem egyenlő az enyémmel ahol meg olyan helység sincs ahol ezt a gépészetet meg lehessen csinalni igy nekem a fürdőben vannak a cuccok a falon. Ha egy szerelő x>10-15év  gyakoltattal nem latja at a lehetőségeket önmaga és nem tudja maga megtervezni kevés áramlástechnika hibával annak egyég gondjai is vannak és lesznek is.   

Lacivill 2013.04.17 17:09:30 © 66685

Ennyi erővel azt is mondhatjuk, hogy minek a drága gépész kivitelező, szomszéd Jóska bácsi látott már vegyes kazánt az is meg tudja csinálni. Egy jó tervező meg tud annyi anyagot sporolni , mint amennyibe a terv kerül.

Azonkivül több alternativát is átlát, mert ezért tanult még pár évet.

Előzmény: gmkiev (66680)
Mutual Friend 2013.04.17 17:02:38 © 66684

Ára? :DD

Előzmény: Zsal (66682)
Mutual Friend 2013.04.17 16:57:17 © 66683

Azert ne legyünk már álszentek de az ugynevezett szerelők is megérik néha a pénzüket. ;)

Előzmény: gmkiev (66681)
Zsal 2013.04.17 16:42:32 © 66682

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi a legfőbb árulkodó jele egy hamis Grundfos szivattyúnak? A szivattyúkerék színe meghatározó? Fehér vagy fekete?

gmkiev 2013.04.17 16:37:41 © 66681

Gépen, észnélkül, kereskedelmi szempontokat a legmesszebbmenőkig figyelembe, előtérbe helyezve!

De a hír ettől valóban igaz!

Előzmény: Mutual Friend (66679)
gmkiev 2013.04.17 16:36:31 © 66680

Tekintettel arra, hogy a felelős, gépészeti terv (egyenlőre) nem kötelező, bízd a gépészedre, ha valóban jó a szakmában.

Előzmény: vikiviki (66678)
Mutual Friend 2013.04.17 16:17:10 © 66679

Vannak olyan cégek ha elviszed hozzájuk a haztervet akkor ha ott vasarolsz akkor megterveznek neked mindent ingyen.

Szerintem kicsit tul van egy lihegve.

Előzmény: vikiviki (66678)
vikiviki 2013.04.17 15:04:57 © 66678

hő-, és áramlástechnikai méretezést is a gépész tervező csinálja és a gáz tervet is? Tudtok jó gépész tervezőt? Mi jó épületgépészt ismerünk, de ő nem tervez, hanem kivitelez, gépész tervezőt viszont csak olyat, aki anno a szennyvízátemelőt az aljzatbeton alá tervezte be:)

Előzmény: citcat 18-16v (66281)
vikiviki 2013.04.17 09:10:17 © 66677

Megvárjuk az árajánlatot, aztán kiderül:) 

Előzmény: t.zsolti (66646)
blueye 2013.04.17 07:40:46 © 66676

Tudtok nekem szerelőt ajánlani Demradhoz Abádszalók, Kunhegyes környékén?

t.zsolti 2013.04.16 20:49:45 © 66675

valahol csak elmegy a levegő, vagy a víz megy a tartályba a levegő meg ki a rendszeren keresztűl.

2db 5 éves 25 literes tartályt dobtam ki emiatt.

Előzmény: szicsu1007 (66672)
t.zsolti 2013.04.16 20:47:14 © 66674

azt amit írtam ,a 2,5baros biztonsági elérte a lefújási határt ( 2-baron ), eleresztette a vizet és csöpögött 2 -nél is , kivettem , kipróbáltam hideg vízen és 0.5baron is csöpög, visszavittem és kicserélték, az uj ujabbat kipróbáltam igaz eldobja a nyomást 2,2-nél de legalább megáll,

Előzmény: szicsu1007 (66673)
szicsu1007 2013.04.16 18:39:22 © 66673

egyszer lefúj és többet nem ál el

Ez konkrétan mit jelent?

Előzmény: t.zsolti (66671)
szicsu1007 2013.04.16 18:35:35 © 66672

Igen, most csöpög. Megpróbálom kilesni, hogy mekkora nyomásnál kezd csöpögni. Ez azért ciki, mert most már egyre kevesebbet fűtünk, a víz lehül és 0,8-ra lemegy a nyomás. Persze ilyenkor nem gyújt be a kazán - feltöltöm 1,5-re, akkor 2-3 napig jó.

Az elmúlt másfél évben kétszer volt kint a szerviz, szerinte nem lyukas a membrán, de léghiányos volt a kiegyenlítő, felpumpálta. Utoljára januárban volt kint.

Előzmény: joevagyok68 (66670)
t.zsolti 2013.04.16 14:33:50 © 66671

sajna az olcsóbb fajták egyszeri használatra készülnek, egyszer lefúj és többet nem ál el .

Előzmény: joevagyok68 (66670)
joevagyok68 2013.04.16 13:02:50 © 66670

Elvileg nem.

De akár kosz is kerülhet a szelep alá, és akkor utánna csöpög.

Most csöpög , azért kérded ?

Előzmény: szicsu1007 (66669)
szicsu1007 2013.04.16 12:57:11 © 66669

Hali! Van egy Baxi Main kazánunk. Ha a vízfeltöltő csap helyett véletlenül a túlnyomás-szelep gombját tekerte meg valaki, ezzel megváltozhatott-e az az érték, hogy mikor kezd el csöpögni a víz a túlnyomás-szelepen keresztül?

sjohn 2013.04.16 09:24:20 © 66668

A gáznál legalább annyi helyen használják a roppantó gyűrűt.

Előzmény: elemes2 (66666)
Casa-nova 2013.04.16 08:43:09 © 66667

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint ha jól értem, ha most nem ereszt a teflonos kötés, később sem fog és a rezet sem feszíti szét.

elemes2 2013.04.16 08:04:31 © 66666

a kóc megdagad a víztől, a teflonszalag aligha.

vegyiparban sok helyütt tömítés nélkül szerelnek. hollandi anya a csővégre rároppanósárgaréz kúpot feszít egy kúpos hüvelybe; de van olyan is, ahol a finoman kúposra gyártott menet megfelelő nyomatékkal meghúzva maga tömít. nem kis nyomást. a teflonszalagot pedig nemigen használják, háztartási megoldás, a kóc meg különösen.

Előzmény: Casa-nova (66662)
gmkiev 2013.04.16 06:36:35 © 66665

Ha a "szaki" véleményét akarod hallani, kérdezd azt, ki bekötötte!  Mert ugye azt azért itt mindenki tudja, hogy ez a pálya nem a fogyasztói társadalom csináld magad részlegének térfele!

Előzmény: Casa-nova (66664)
Casa-nova 2013.04.15 22:41:11 © 66664

A lényeg amit firtatok, hogy nem nyomja-e szét idővel a réz idomot a teflonszalag? Szerintem nem, de szerettem volna a szakik véleményét is hallani.

A kóc is csak akkor nyomhatja szét, ha vízes lesz, de itt gázról van szó.

Előzmény: Mutual Friend (66663)
Mutual Friend 2013.04.15 22:11:19 © 66663

Nekem a gáz is kóccal van es nem ereszt.

Előzmény: Casa-nova (66662)
Casa-nova 2013.04.15 20:57:53 © 66662

Köszönöm a választ! Gázra való teflonos szalaggal lett összeszerelve, semmi gond vele, remélem nem is lesz. De nem repedhet meg a réz idom? Víznél, ha kóccal szerelik, előfordulhat. Ezért aggályoskodok, bár ez nem kóc hanem teflon.

Előzmény: sjohn (66656)
t.zsolti 2013.04.15 19:51:27 © 66661

próbáltam neki tippeket adni a hiba helyének lokalizálására.

tapasztalat, volt olyan hely ahol 2 hét alatt 1000köbm ment el úgy , hogy három golyóscsap volt zárva előtte. Ez megtörtént

Előzmény: Brikk stone (66659)
elemes2 2013.04.15 19:24:26 © 66660

alsó robbanási határérték 15%

felső robbanási határérték 25%

Előzmény: Brikk stone (66658)
Brikk stone 2013.04.15 18:47:45 © 66659

Ha égve marad,  az akkor régen rossz , az már egy jellentős mennyiségű gáz !!

Előzmény: t.zsolti (66648)
Brikk stone 2013.04.15 18:45:39 © 66658

ha jól mértél tehát félóra alatt 1liter azaz az naponta 24 x 2 liter _=48 liter. Sok mindentől függ hogy veszély keletkezzen.

A földgáz un alsó robbanási koncentrációja egy érték, nézz utána !

Az esetem :

én ugyan nem félóránként hanem 24 óra alatt mértem kb. 20 litert, újra mértem, ugyan annyi lett.

Nos megnéztem, hogy lakásomnál mennyi idő alatt alakulhat ki az a veszélyes érték és kb. 200 napra jött ki, az meg több mint félév.

Ha a fél év alatt minden zárva lenne semmi légcsere sem lenne, akkor ennyi idő alatt alakulna ki az a veszélyes alsó robbanási koncentráció, legyen 5 tf%. Viszont napi lakás használatkor naponta többszörös légcsere van, így a valószinűsége egy robbanásnak kicsi - de előfordulhat. Nem tudjuk mekkora a lakásod térfogata.

Javaslat : figyeld tovább és ha 2 hétnél tovább elhagyjátok a lakást a főelzáró feltétlen elzárandó.

Hogy hol ereszt ? lehet valamelyik golyóscsap átereszt, de lehet valamelyik csavaroskötésnél van szivárgás.

Nálam egyérteleműen a vezeték eresztett, így a vége csere lett.

Egy régi még városigázas csavaros kötésü rendszernél a sok kötés ( volt legalább 15 ) valamelyike eresztett. Vállakozó lett volna aki megállapította volna , hogy hol, de amikor rákérdezetem : gyógymód ? akkor széttárták a kezüket, úgy meg minek.

Amúgy egy sikertelen tűzhelybegyújtásnál is 1 -2 litergáz megy a térbe elégetlenül, egy béna háziasszony pedig ezt naponta ha 10 x megcsinája, a 'norma' már is megvan.

Tehát napirendre térni felette nem szabad, előbb útóbb ki kell deríteni a hiba okát, de a szirénázó gázművek autóját ne hivjad, mert gáz nélkül maradtok !!

Előfordulhatnak helyi feldúsúlások ez fokozza a veszély helyzetet.

Előzmény: hospoda (66639)
Brikk stone 2013.04.15 18:19:18 © 66657

Elviekben veszélyes, a gyakorlatban attól függ  !

Majd folytatom !

Előzmény: hospoda (66637)
sjohn 2013.04.15 17:30:15 © 66656

"Komolyabb" helyeken csak rezet használnak.

Előzmény: Casa-nova (66653)
joevagyok68 2013.04.15 16:02:33 © 66655

De

De a kérdező gondolom a készülékeknél lévő csapokat zárta el !

Előzmény: Herr X (66654)
Herr X 2013.04.15 16:00:45 © 66654

az nem a golyós elzáró után van?

Előzmény: sjohn (66652)
Casa-nova 2013.04.15 14:35:51 © 66653

Tiszteletem! Jó ez a topik.

Kérdezném, hogy gáztűzhely bekötésénél szoktak-e réz csatlakozót használni úgymint toldót, kanyart. Vagy csak vasból szabad?

Előre is köszönöm a választ!

sjohn 2013.04.15 14:08:52 © 66652

Lehet, hogy csak az óra hollandija enged.

Előzmény: t.zsolti (66651)
t.zsolti 2013.04.15 13:13:28 © 66651

akkor még egyet, készülékenként zárogass ki, amelyiknél megszűnik a fogyi az a ludas/hibás

Előzmény: hospoda (66650)
hospoda 2013.04.15 12:49:32 © 66650

Köszönöm, akkor ebből gázszerelő lesz

hospoda 2013.04.15 12:48:22 © 66649

megpróbáltam, nem gyulladt be, de számlált

Előzmény: t.zsolti (66648)
t.zsolti 2013.04.15 12:42:28 © 66648

akkor átereszt a golyóscsap, és valahol szökik a gáz.

próbáld meg elzárt szerelvénynék meggyujtani a tűzhely égőt, égvemarad  szar a golyóscsap

Előzmény: hospoda (66647)
hospoda 2013.04.15 12:36:25 © 66647

nem

Előzmény: joevagyok68 (66642)
t.zsolti 2013.04.15 12:35:35 © 66646

és akárhogy kimosod mint " állat " 1/2 év mulva lessz benne vasiszap.

De a höcsivel megvédheted a kazánt, csak nehogy alul méretezzék, mert azért azt sem adják ingyen, ( a forgalmazó vagy a gyártó mit ajáll , mi szükséges a garihoz ? )

-kéményt nem adják ingyen, kb 10e/m , indítóidom  vagy 50e, tetőátvezetés ha ferdetetős az is 25-30e a 1,5m , ja tisztítónyílás,

Előzmény: vikiviki (66625)
vikiviki 2013.04.15 12:01:01 © 66645

De felfelé még mindig lehet tudtommal, csak oldalt nem.

Előzmény: Palási (66631)
vikiviki 2013.04.15 12:00:16 © 66644

Hülyeség, 20 nincs. De sok, az tuti:) 

Előzmény: vikiviki (66643)
vikiviki 2013.04.15 11:59:53 © 66643

Gondolom egy külön hőcserélő jóval olcsóbb, mint egy kazán, amiben mellesleg van egy hőcserélő is:)

Felfelé csövet nem adják ingyen, de az csak kb. 4 méter, míg az alsó szintről a tetővonal közepéig kb. 20. 

Előzmény: Gyurco78 (66627)
joevagyok68 2013.04.15 11:50:12 © 66642

De kéne.

Gázóra után, készülékeknél nem érzel némi merkaptán "illatot" ?

Előzmény: hospoda (66640)
Dreamer 2013.04.15 11:33:39 Creative Commons License 66641

Köszi, erre gondoltam!

Dreamer

Előzmény: halaloszto (66633)
hospoda 2013.04.15 11:09:57 © 66640

de nem kéne teljesen állnia?

hospoda 2013.04.15 11:00:48 © 66639

kb fél óra alatt 0.001 köbméter

joevagyok68 2013.04.15 10:58:22 © 66638

Azért az fontos infó lett volna, hogy mennyi idő alatt mennyit ?

Előzmény: hospoda (66637)
hospoda 2013.04.15 10:51:05 © 66637

Üdvözletem!

Azt szeretném kérdezni, hogy mitől van az, hogy a gázóra elzárt gázcsapoknál is számlál, bár nagyon lassan, szivárgás?

mennyire veszélyes? Mi a teendő?

Köszönöm

ordító egér 2013.04.15 10:46:28 © 66636

Ez talán még jobb. Neked is köszi. :)

Előzmény: C20NE (66634)
ordító egér 2013.04.15 10:34:03 © 66635

Valahogy úgy gondoltam, hogy a csöveket elvágom, a tömszelence a megmaradt csővég oldalán lesz, a tágulási tartály felé pedig már lehetne akár menetes csatlakozásom is.

Csak miután a fekete vascsövet semmi nem védi a rozsdától a festéken kívül, viszont festeni már csak akkor szoktunk amikor minden össze van szegelve elbizonytalanodtam, hogy meg lehet-e csinálni.

Úgy gondoltam ielőtt előkapom a fűrészt, vagy flexet, inkább kérdezek. :)

Előzmény: joevagyok68 (66630)
C20NE 2013.04.15 10:33:09 Creative Commons License 66634

A csövet hosszában akarod toldani? Az nagyon egyszerű.

Neked erre: http://gebo.hu/pdf/spezial/a.pdf

vagy erre: http://gebo.hu/pdf/quick/qa.pdf

van szükséged.

-Szerintem!-

Előzmény: ordító egér (66632)
halaloszto 2013.04.15 10:32:29 Creative Commons License 66633

en 20 eve spiralfuzetboritobol es piros gepzsirbol csinaltam. annyit mindig kibirt amennyit a szimmering.

Vajk

Előzmény: Dreamer (66623)
ordító egér 2013.04.15 10:26:11 © 66632

Gondolom ez a bilincs létezik leágazás nélküli verzióban is.

Az a jóember aki csinálta a fűtést, valamilyen - máig sem tisztázott - okból egyszerűen behegesztette a csöveket a tágulási tartályba. A tartály pedig mostanra menthetetlenül kilyukadt, vagyis cserélni kell, de ott állt meg a tudományom, hogy elvágom a csöveket.

Ez jó megoldásnak látszik. Köszi.

Előzmény: joevagyok68 (66629)
Palási 2013.04.15 10:15:37 © 66631

"tehát nem kell kéményt béleltetni, ki lehet felfelé vezetni. (mínusz 200.000 Ft)," 

Természetesen ki lehet vezetni,  sőt felfelé sem kell,  elég oldalra , még működne is. Csak nem engedik.

Már a tervezés szakaszában megbukik ez az elképzelés !!

"Gépész terv kell, természetesen."  nem kell az, de ha van, nagyon hasznos !!

Ha jó a terv !!

joevagyok68 2013.04.15 10:11:17 © 66630

Amúgy ezt azért írtam, mert a "tömszelencés" dolgot el sem tudtam képzelni, hogy miként gondolod!  :-)

Előzmény: joevagyok68 (66629)
joevagyok68 2013.04.15 10:10:06 © 66629

gebonak van olyanja, hogy a csőre rácsavarozol 2 fél idomot, majd (vagy előtte ) kifúrod a csövet és már megis van a leágazás.

Kérdés, hogy annak a tömítése mennyire bírja a meleget ??

http://www.gebo.hu/pdf/clamps/anb.pdf

itt azt írja 90 fokig ok...

Előzmény: ordító egér (66628)
ordító egér 2013.04.15 09:46:43 © 66628

Sziasztok!

Fekete vascső csatlakoztatása tömszelencés csatlakozóval járható út-e, ha egy vegyestüzelésű központi fűtés kiegyenlítőtartályát kell beépíteni?

Ha igen, akkor a méreten kívül valami másra kell-e figyelnem? Márka, típus, stb.

Nyomást értelemszerűen nem, csak a rendszerben lévő víz hőmérsékletét kell elviselnie.

A hegesztés és a menetvágás nem lehetséges.

Gyurco78 2013.04.15 08:53:30 Creative Commons License 66627

És hogy véded meg a plusz hőcserélőt? Egy harmadik hőcserélővel! :)

Ja, és az előttem szóló is érdeklődött, hogy felfelé a csövet ingyen adják?

joevagyok68 2013.04.15 08:48:24 © 66626

"tehát nem kell kéményt béleltetni, ki lehet felfelé vezetni. (mínusz 200.000 Ft),"

A kazán  "saját" kéményére mennyit mondott ?

"a régi állókazán helyére meg akár berakhatnak egy vegyestüzelésűt. (nem kéne akkor egy puffer is?"

Ha hivatalosan megy,akkor lehet annak IS bélelni kell a léményt ! Tehát nem -200...

vikiviki 2013.04.15 07:43:34 © 66625

Na. Voltunk Construmán is, meg kijött megnézni a rendszert egy szimpi szaki is. A Construmán kb. nem tudtam meg semmit, csak azt, hogy van már celsiusfokra beállítható elektronikus radiátorszelep 12-ért is, amin simán beállítjuk, hogy 21 fok legyen a szobában, és annyi lesz. Ez frankó, abba a szobába, ahol néha mi alszunk, kell egy ilyen:) 

Viszont arról, hogy milyen kazán kell nekünk, nem sokat. Eleve baromi kevés kazánoscég volt kint. 2009-ben tele volt a Construma kondenzációs kazánokkal (akkor nem érdekelt...), most kint volt a Vaillant, a Buderus meg egy-két kereskedőcég, ozt ennyi. Annyit tudtam meg, hogy INOX hőcserélő a mi barátunk, mást nem.

Ja, meg azt ajánlották, hogy a kazán hőcserélőjét úgy védhetjük meg a sok trutyitól, ha berakunk egy plusz hőcserélőt, és akkor lesz egy kazánkör, ami a hőcserélőt fűti, és majd a hőcserélő fűti a nagy fűtési kört. Ez mennyire életszerű? Ha plusz hőcserélő van, nem fog akkor ott egy kb. 10% veszteség lenni? 

Aztán kijött a szaki, ő majd ad árajánlatot. Találtunk remek helyet a konyhába az új (még nem tudjuk, milyen legyen...) gázkazánnak, tehát nem kell kéményt béleltetni, ki lehet felfelé vezetni. (mínusz 200.000 Ft), a régi állókazán helyére meg akár berakhatnak egy vegyestüzelésűt. (nem kéne akkor egy puffer is? Nem lesz túl meleg, ha befűtenek?). 

Ő azt ajánlotta, hogy ne tegyünk be plusz hőcserélőt, mossuk át a rendszert, mint az állat, meg tegyünk bele ilyen védőlötyit, építessük át zárt rendszerrűvé, hogy meglegyen a nyomás, ozt hadd szóljon, mehet rá a kondenzációs kazán. Ő kondenzációs ajánlott, nem sima lángmodulációs turbós, merthogy a hőszigetelés miatt úgyis alacsonyabb lesz a visszatérő, meg alapban is túl vannak méretezve a radiátorok. Gépész terv kell, természetesen. 

Vélemény? Plusz hőcserélő, vagy alapos átmosás?

gmkiev 2013.04.15 05:56:36 © 66624

No! Ennek a leleke nem oly érzékeny! :)))

Előzmény: Mutual Friend (66622)
Dreamer 2013.04.14 20:25:38 Creative Commons License 66623

Bár nem egészen ebbe a szakmába vág, de hátha tudtok segíteni:

Apósomnak fel kell újítanom egy IMI motoros (3F) két lépcsős szivattyút. A lépcsők közötti tömítés valami spec tömítópapír, vagy mondjuk valami katron is megteszi (+FBS?)?

Előre is köszi!

Dreamer

Mutual Friend 2013.04.14 20:24:35 © 66622

Nem vagyok benne biztos ;)

Én azert meg elővennék egy feszmérőt is és ha kapcsol a gépezet akkor ellenőrizném hogy megvan e a 230V.

Előzmény: gmkiev (66621)
gmkiev 2013.04.14 20:12:23 © 66621

Nem kizárt, de csak megpróbálták????!!!!

Előzmény: Mutual Friend (66620)
Mutual Friend 2013.04.14 20:11:30 © 66620

Nincs az csak simán megszorulva a 13 év tétlenség miatt?

Előzmény: luna20p (66616)
Mutual Friend 2013.04.14 20:10:17 © 66619

Esetleg kézzel ha megtekered a tengelyét ?

luna20p 2013.04.14 18:47:34 © 66618

Rendben

holnap lefotózom és feltöltöm a képet

köszi a segítséget

Előzmény: gmkiev (66617)
gmkiev 2013.04.14 18:40:18 © 66617

Pl. Szoktuk csak a fémházat és forgórészt cserélni. Fényképezd le és meglátjuk.

luna20p 2013.04.14 18:38:06 © 66616

köszönöm utánna nézek.

igazábol az a probléma hogy kb 13 évvel ezelött megvettük ezt a cirkót de csak tegnap lett beüzemelve

és valami oknál fogva nem megy a szivattyúja pedig vadi új

volna valam i ötlet hogy cserén kivül mit lehetne tenni vele?

Előzmény: gmkiev (66615)
gmkiev 2013.04.14 18:29:43 © 66615

Szerintem ebbe a WESTEN szivattyú mintha jó lenne.

Előzmény: luna20p (66614)
luna20p 2013.04.14 18:27:11 © 66614

ocean luna 20p a tipusa

Előzmény: gmkiev (66613)
gmkiev 2013.04.14 18:24:20 © 66613

Lusta vagyok visszamenni. Milyen tipus a cirkó?

Előzmény: luna20p (66612)
luna20p 2013.04.14 18:18:18 © 66612

üdvözlöm tudom hogy már lassan 2 éve h ide irt a cirkoval kapcsolatban

kérdésem az lenne hol tudott szivattyút venni hozzá és milyet?

mert nekem is bekellene szereznem egyet de nem találok sehol

Előzmény: miknyik (54490)
Calcitos 2013.04.12 16:40:31 © 66611

Ha jó nagy a kád akkor lehet. Egyébként a kádba én kb. 60 -70 litert engedek, majd a végén az öblítésre elmegy még 10 -15 liter !!

Előzmény: mzsombi (66609)
méray 2013.04.12 15:26:27 © 66610

Szerintem jó esetben 25 l melegvíz jön ki. A hőfok jelző mutatója teljes felmelegítés után pontosan középen áll.

Előzmény: mzsombi (66609)
mzsombi 2013.04.12 15:16:48 Creative Commons License 66609

Hát, hogy mondjuk egy kádnyi víz meglehet akár 200 liter is... :)

Előzmény: méray (66608)
méray 2013.04.12 13:48:56 © 66608
Sziasztok!Tavaly vettünk egy 50 l- es Elnett bojlert. Kb. 2-3 hónapja azt csinálja, hogy mikor melegít kb. fél percenként búgó hangot ad ki, addig, míg fel nem fűt, utána abbahagyja. A biztonsági szelep forró, talán melegebb, mint ahol a meleg víz cső kijön a bojlerből. A biztonsági szelepnél sohasem csöpögött. A másik észrevétel, hogy kb negyed kádnyi meleg víz jön ki egyszerre, utána már csak langyos. Szrintetek mi lehet a gond?Üdv méray 
Mondok László 2013.04.12 11:47:59 © 66607

Üvd!

Köszi az infót!

Egyenlőre akkor marad mert van 4 rongyom 2hétre és azt inkább másra költöm.

Előzmény: Brikk stone (66606)
Brikk stone 2013.04.12 11:20:15 © 66606

Ha már ennyi munkát belefektettél,  egy sarokszelep csere csak nem vág földhöz,  max egy ezres. A sarokszelepek általában jól hozzáférhetők, nem úgy mint a csempeszelepek, ott csak roncsolással/bontással lehet cserélni.

A vízvételnél történik egyébként a víz  ki be kapcsolása, a bojler mindig nyomás alatt van.

Amúgy nelkem is vannak ilyen úgynevezett nem működő sarok szelepeim, valószinű  a vízkő miatt. A bojlenél egyébként pont tavaly cseréltettem.

Előzmény: Mondok László (66604)
elemes2 2013.04.12 11:17:45 © 66605
A bojlerben nincs semmi.
Tele van vízzel s ennyi. Kinyitod a konyhában a melegcsapot, bojlerből jön a melegvíz, a helyére jön a hideg. A bojler nyomás alatt van.
Előzmény: Mondok László (66604)
Mondok László 2013.04.12 11:10:54 © 66604

Üdv!

Kellene egy kis segítség.

Szétszedem a hajdú elektromos bojlert mert már jó 3 éve nem volt vízkő mentesítve.

Azzal nincs is gondom.

De a falból kijövő sarokszelep amin keresztül a hálózatból bejön a hidegvíz behalt.

Zárt állapotban is folyik rendesen a hidegvíz.

Terkerhetem bármerre.

A lakásba bejövő vizet elzártam máshol és leengedtem a bojlert de az a problémám

hogy nem tudom hogy ezt a szelepet ha nem cserélem ki az baj?

Hagyhatom így mert átfolyik rendesen de a kicserélés az  elég problémás.

A bojlerben csak van valami gondolom ami lezár ha nem kell neki víz utánpótlás a hálózatból.

sjohn 2013.04.12 08:40:00 © 66603

Ezért volt csak négyesed.

Előzmény: cat5409 (66602)
cat5409 2013.04.11 23:15:13 © 66602

ez mese.....2x volt 4-esem az "átkosban" oszt sose volt a dicső párthoz közöm se.....

Előzmény: citcat 18-16v (66593)
halaloszto 2013.04.11 23:10:56 Creative Commons License 66601

ugy hogy elbsztam. a tied a jo. 5! helyett 5-el osztottam valamiert es nem tunt fel.

Vajk

Előzmény: elemes2 (66596)
cat5409 2013.04.11 23:10:13 © 66600

....az óra kötésén kívül ne legyen menetes kialakítás.- írtad........és a főelzáró golyóscsap ?  + 2 kenderezés, az óra bekötésénél nálam 3 könyök van, + 7 kenderezés, és a készülékek előtti elzáró-golyóscsap ?  darabonként + 2 kenderezés - van 6 készülék a lakásban, az + 12 db kenderezés, és még van vagy 3 db könyök ami szintén kenderezve van.........egyébként, decemberben volt a "gázkommandó"- mindent rendben talált, még az órát is levették......csak plusz a történetben, hogy januárban meg lecserélték, mert letelt a 10 év........

Előzmény: citcat 18-16v (66598)
cat5409 2013.04.11 22:54:20 © 66599

de azért a csúcs a 13 db 5 találatos volt, és egy ember nyerte - na, ahhoz mennyit kellett inni, hogy 13 szelvényt valaki egyformán töltsön ki......?

Előzmény: elemes2 (66597)
citcat 18-16v 2013.04.11 22:53:20 © 66598

A gázóránál midíg van menetes kötés de azt rafiával tömítették régen nem kóccal, a menetes kötésű csöveket még a szénből készített(városi) gáz idejében csinálták ami elég sok nedvességet tudott felvenni (ezért is fagytak le régen a gázcsövek) ezért a kender kóc jól tömített, az 50-es évektől 1975-ignem is volt földgáz magánházakban csak ipari felhasználás volt utána még egy kis ideig elfogadták de csak műszálas rafiát hasznátak de már szinte mindenki hegesztett 1981után már csak hegesztéssel lehetett csinálni.Tehát a lényeg az,hogy az óra kötésén kívül ne legyen menetes kialakítás.

Előzmény: elemes2 (66597)
elemes2 2013.04.11 22:26:37 © 66597

egyszer valahol hallottam, hogy a szelvények árának negyedét fizetik ki nettó nyereményként, 2-1-1-1 megoszlásban (a kettesek között osztanak ki sok pénzt).

ha ez még mindig így van, akkor a múlt héten kifizetett (illetve az öttalálatosoknál csak felhalmozott) kb 260 millió forint alapján a bevétel lehetett 1040 millió forint,

ami 4.6 millió szelvényt jelent, szóval az alábbi becslésem kicsit javítom: 4-6 millió szelvényt adnak el hetente, vagyis évente 4-5 telitalálat teljesen reális.

http://www.szerencsejatek.hu/otoslotto

érdekesség: múlt héten 65536 darab kéttalálatos volt (2^16) ez nagyon szép kerek szám a magamfajta kocka szemeinek :-)

---

namost akkor vízgázfűtés. nekem hegesztett vascsövön jön be a gáz és a gázóráig is legalább négy kóctömítés van, meg utána is vagy kettő.

a gázt 96 februárban közötték be. ez alapján 2014 végéig lesz a felülvizsgálat és akkor fognak deresre húzni a kóctömítések miatt, hacsak.

na engem most ez a hacsak érdekel.

Előzmény: halaloszto (66594)
elemes2 2013.04.11 22:18:52 © 66596

hogy számoltad? nekem 90 alatt 5.

a gép nem tudja, milyen sorrendben ikszeltem be a számokat.

Előzmény: halaloszto (66594)
elemes2 2013.04.11 22:17:05 © 66595

off

ötöslottonál 1:44 millió a telitalálat esélye.

változó számú szelvényt adnak fel hetente.

harmincmilliót biztos nem, 3-5 millió közötti

a becslésem (a nyeremények összegéből).

halaloszto 2013.04.11 22:13:20 Creative Commons License 66594

kiszamoltam. ha a 30millio szelveny mind nemegyforma, akkor 3 ev es negy honap. mivel vannak kozte egyformak, ezert kicsit tobb.

valojaban max csucsban van heti 30 millio szelveny.

Vajk

citcat 18-16v 2013.04.11 21:59:20 © 66593

A lottó nálunk az átkosban párt kifizető hely volt és most miért változtatnának? de számolj ki 30millió szelvény/ hét és akkor is 16 év jön ki.

Előzmény: elemes2 (66590)
cat5409 2013.04.11 19:46:40 © 66592

tévedsz - az öregkori elhülyülés ellen a legjobb gyógymód a renszeres számolás, keresztrejtvény-fejtés, verstanulás.....stb.

Előzmény: gmkiev (66591)
gmkiev 2013.04.11 18:13:43 © 66591

Ha meg nem szüntették volna azt a szép nagy sárga épületeggyüttest, felső Budán. Akkor az e féléknek külön osztálya lehetne! :)))

Előzmény: citcat 18-16v (66589)
elemes2 2013.04.11 18:09:09 © 66590

agymozgatásnak biztos jó volt, de a lottóban mellénézett.

Előzmény: citcat 18-16v (66589)
citcat 18-16v 2013.04.11 17:42:34 © 66589

Az igazsághoz hozzátartozik,hogy Smitt néni nem azért számolgatta mert érdekelte a fogyasztás hanem azért,hogy "mozgassa az agyát",például kiszámolta hogy matemetikailag egy tízmilliós országban csak 71,2évente lehetne a lottón 5találatos szelvény.(ezt a számítást egy 42 oldalas füzetben sikerült levezetnie,és vissza is ellenőrizte minden számítását!)

Előzmény: joevagyok68 (66587)
Degeczi 2013.04.11 13:59:30 © 66588

hát igen :)

(azt már nem is mertem mondani, h a külső és belső hőmérséklet, páratartalom automatikus naplózására most indítottam projektet :) Nem mondom, h sok gyakorlati haszna lesz, de ürügynek jó egy kis "legózáshoz")

Előzmény: joevagyok68 (66587)
joevagyok68 2013.04.11 13:35:22 © 66587

"már amikor kezdt Smitt néni Degeczi akkor se volt 100-as"

:-)) 

Előzmény: Degeczi (66586)
Degeczi 2013.04.11 13:29:20 © 66586

atyaég, ezt papíron számolni?

Excelben tök egyszerűen lehet, amióta pedig okostelefonom van, arra összedobtam egy kis alkalmazást, ami úgy kéri be a gáz és villanyóra állást, hogy az előző leolvasás óta eltelt idő, és a korábbi pár nap átlaga alapján saccol egy értéket, ami többnyire nagyjából jó, gyakran csak a tizedes értéket kell javítani, aztán pedig elküldi email csatolmányként csv file-ban

Előzmény: citcat 18-16v (66581)
elemes2 2013.04.11 13:16:01 © 66585

én a hidegebb télre tippelnék.

Előzmény: barnabas86 (66578)
barnabas86 2013.04.11 12:55:37 © 66584

Hát az előző 3 év fogyasztását 1-2 hónapon belül el fogom érni ahogy számolom, és a leolvasás meg ősszel szokott lenni. szal ilyen 18-20% ra tippelem kb, de még a végén lehet ennél is több lesz.

Előzmény: Palási (66579)
Zöldár 2013.04.11 08:33:22 © 66583

A családnak volt egy bérlője. Ő igaz nem a gázórát, hanem a villanyórát nézegette sűrün. De a tizedeseket elnézte és annyira megrémült a 'tetemes' fogyasztástól, hogy  3 hét után elment !

Előzmény: citcat 18-16v (66581)
joevagyok68 2013.04.11 08:00:51 © 66582

"De vannak emberek akik naponta nézik a mérőiket, aztán a végén belezavarodnak !!"

Mibe is lehet belezavarodni ezzel kapcsolatban ?

Pl.akkor ha nem csak a m3-eket nézi, hanem figyelembe veszi a külső hőmérsékletet, a napsütés meglétét, illetve nemlétét, légmozgást  stb.

Vagy neadjisten azt is, hogy előzőnap begyútottam-é a kandallóba vagy nem ...

Szerintem nem bonyolult !  :-)

Előzmény: Palási (66580)
citcat 18-16v 2013.04.11 07:58:15 © 66581

Ismerek olyan embert aki minden este felírja a gáz,víz,villany óra állást a külső és belső hőmérsékletet 1971-óta és még nem hülyült bele (már amikor kezdt Smitt néni akkor se volt 100-as)Viszont érdekes megfigyelései vannak pl 1985 óta folyamatosan nő az elhasznált gáz mennyisége pedig még máig ugyanaz a konvektor és AZ10-es vízmelegítője van állandó karbantartással szinte új állapotban.Azt mondta,hogy az első nagy ugrás a növekedésben 1994-ben történt amikor számításai szerint 21,4% a második 2003-ban 18,3%amit egy kockás füzetben4,5oldalon számol követhetetlenül bonyolult egyenletekkel heti bontásban (nem hiába matek tanárnéni volt a trefort gimiben)

Előzmény: Palási (66580)
Palási 2013.04.11 07:17:19 © 66580

A gázfogyasztást visszamenőleg tízévre elemezni lehet !

Nálunk pl. havonta  e.mailban mennek az óraállások közlései  szolgáltatók felé.

Így csak meg kell nézni a   2008 -s   mailt, hogy mennyi lett közölve majd kivonni az aktuális mostani értékből és 5 -tel osztani és kész egy 5 éves átlag.lehet elemezni az éves fogyasztásokat is.

De vannak emberek akik naponta nézik a mérőiket, aztán a végén belezavarodnak !!

Előzmény: barnabas86 (66578)
Palási 2013.04.11 07:12:23 © 66579

Ez csak egy téves észlelés lehet !!

Mennyi az a több ?

mennyi az a megugrás ?

Egyáltalán van mihez hasonlítani ?

Előzmény: barnabas86 (66572)
barnabas86 2013.04.11 01:26:02 © 66578

Köszi a válaszokat:). Az óra nem volt cserélve, ugyan azt tette vissza a gázművek, mert viszonylag új volt, szal inkább a kazánnak lehet akkor vmi gondja-(olvastam olyat, h pár évente jót tesz neki egy tisztítás, meg újrahangolás), meg hát lehet h a hidegebb tél is rásegített idén. Más helyen is mondták, h volt akinek szintén több volt  a fogyasztása idén mint 1 éve.

Előzmény: halaloszto (66576)
citcat 18-16v 2013.04.10 23:28:24 © 66577

Keresek 60kw-os álló atmoszférikus gázkazánt füstcső max 180mm-es új vagy jó állapotú használt is jó 06309754152 köszi!

halaloszto 2013.04.10 22:56:24 Creative Commons License 66576

vagy hogy egyuttal kicsereltek az orat is, es csendben kellene lenni arrol hogy a regi mar mennyire belassult volt.

Vajk

Előzmény: mjevsrsh (66575)
mjevsrsh 2013.04.10 22:46:57 © 66575

Nem lehet, hogy csak nem veszed számításba hogy ilyen hosszú tél nem mostanában volt?

A csővel sok gond nem lehet, ha előtte lyukas az a fogyasztásodban nem okoz változást, ha utána az igen.

morgen66 2013.04.10 20:32:06 © 66574

Szerintem a kazánod nézesd meg,a kinti vezetéken teljesen mindegy hogy hogy vannak a lakások.

morgen66 2013.04.10 20:28:06 © 66573

Küld el a francba a szerelőt,attól függ  hogy hol akarod vezetni,falon kívül a réz esztétikusabban néz ki.

Földben ötrétegű vagy kpe csövet javaslom,de mivel írod hogy csaphoz vinnéd,inkább ötrétegű.

Előzmény: KAripari (66554)
barnabas86 2013.04.10 20:15:05 © 66572

Üdv, ősszel lett cserélve a gázvezetékünk az utca és az óra között. Azt vettem észre, hogy kb azóta a gázfogyasztásunk megugrott. Az új cső más útvonalon halad, gondolom a keresztmetszetek sem azonosak, és a rá kötött lakások is más sorrendben vannak. Kérdésem, hogy az új rendszerrel változhatott e vmi, amitől a fogyasztás megugrott- gondolok itt olyanra, hogy a nyomás más (azt nem tudom, hogy került e be ilyen nyomásszabályozó, de az óránál nem látok semmit, bár ott korábban sem volt semmi- vagy a nélkül a gázművek nem veszi át a rendszert?), vagy a kazán rosszúl van vmire behangolva, és azon kéne vmit csinálni. De nem értek a témához,szal köszi bármi infót:)

molcajete 2013.04.10 18:59:48 © 66571

Ha a tervektől eltérés van, akkor joggal mondhatják, hogy szabálytalan, még ha biztonságosan is van kialakítva. A vége úgyis szívás.

Előzmény: Dunit (66570)
Dunit 2013.04.10 18:52:02 © 66570

Igen az ilyen tervek elkallód/hat/nak.

De úgyan így a szolgátatónál is selejtezésre kerül bizonyos idő után, ha meg nem, nem hozzáférhető.

Viszont az hogy eltérés van a tervektől még nem jelenti azt hogy szabálytalan is. A biztonság általában fölülír mindent,  ez a lényeges.

Előzmény: balin76 (66538)
Dunit 2013.04.10 18:45:47 © 66569

Látom a tervek szellemi termékéről megy a csevegés. igen  az egy szellemi termék, de nem az a papír amin van. Hanem a tartalom.

Ezáltalában az építészeti terveknél lényeges,  egy eccerű gáztervnél már marhaság az egész nagyjából egykaptafára mennek ezek.  Semmi olyan nincs, amit máshol használni ne szabadna. Sőt nagyjából csak a térbeli elrendezések mások.

Mintha a Tigáz lenne megint a lökött,  mi sem jellemzőbb rá.

más   vagy  3 éve mikor lakást vettünk az egyiknél mivel este mentem, másnap gondoltam   megkérdezem a seprőket béleltek e a kémények. Hát nem elzavartak holmi személyiségi jogra hivatkozva. pár napmúlva  amikor volta következő és utólsó szemle látom ott meredeznk a bélés csövek. Na gondoltam elmehettek a  'csába.

Lökött bürokrata minden szolgáltató, csak a lakosság vérét szijja.

molcajete 2013.04.10 18:01:07 © 66568

Végül is mindent meg lehet magyarázni jogi alapon, akár az ellenkezőjét is. :)

A lényeg, hogy a tervrajzra vonatkozó tanács használhatatlan. Veszel vagy örökölsz egy házat, aztán menet közben kiderül a szabálytalanság, akkor szívhatod a fogad.

Előzmény: halaloszto (66567)
halaloszto 2013.04.10 17:48:46 Creative Commons License 66567

azt nemtudom, en epitesi engedelyezesi tervvel jartam hasonloan.

az a duma, hogy a szellemi jogokat nem kapja meg a megrendelo, csak a felhasznalas jogat az adott  celra. mivel ez most egy masik cel, es egy masik felhasznalo, ezert ora az a szerzodes nem vonatkozik.

Vajk

Előzmény: molcajete (66565)
Mutual Friend 2013.04.10 17:03:42 © 66566

Akkor nyilván van számlájuk arrol hogy maguknál tarthatják! Ellenben engedély nélkül bitorolják.

Előzmény: molcajete (66563)
molcajete 2013.04.10 16:23:28 © 66565

Értem. Most már csak az kérdés, hogy az elhunyt tervező örököseit kell felkutatnom?

Nem vagyok járatos a szellemi tulajdonjogban, de ha egyszer fizettek érte, az egyébként  a máshol felhasználhatatlan tervrajzért, akkor mire fel ez a jog?

Előzmény: halaloszto (66564)
halaloszto 2013.04.10 15:34:44 Creative Commons License 66564

Ez logikus. De el kell aruljak hogy ki szignalta. Aztan megkeresed a tervezot (akinek a szellemi tulajdona), ad hozzajarulast, es utanna mar kiadjak.

Vajk

Előzmény: molcajete (66563)
molcajete 2013.04.10 15:10:18 © 66563

A helyi gázszolgáltatóhoz bemész és kérsz egy másolatot az eredeti gáztervről.

Épp most volt ilyen esetem. A TIGÁZ szerint a gázterv szellemi tulajdon, nem adható ki róla másolat.

Na erre varrj gombot. :)

Előzmény: morgen66 (66546)
elemes2 2013.04.10 11:17:57 © 66562

azt gondoltam, tükröződik valamin :-)

Előzmény: ja nyugi (66557)
ja nyugi 2013.04.10 11:16:26 © 66561

Köszi!

Valószínűleg neked lehet igazad.

A Fiam is úgy látta. Van egy hengeres valami amin megtörik az őrláng.

Üdv:

Józsi

Előzmény: C20NE (66559)
mjevsrsh 2013.04.10 10:53:50 © 66560

Minden csőből oldódik ki valamilyen anyag, de szerintem magában a vezetékes vízben több a "káros" anyag mint ami a csőből kioldódik.

Káros alatt értem azt ami nem kell a szervezetnek, de benne van a határérték alatt.

Én rézzel szerelném, kis réz-ion van benne de más biztos hogy nem, valaki még az ízét is érzi:)

Előzmény: KAripari (66554)
C20NE 2013.04.10 10:49:54 Creative Commons License 66559

A thermoelem érzékelője nagyon közel van az őrláng fúvókájához, és ketté választja a léngfrontot két függetlennek látszó lángra.

-Szerintem!-

Előzmény: ja nyugi (66558)
ja nyugi 2013.04.10 10:44:25 © 66558

Két láng van, őrláng üzemben.

Előzmény: ja nyugi (66557)
ja nyugi 2013.04.10 10:43:25 © 66557

Nerm értem a kérdést.

Előzmény: elemes2 (66556)
elemes2 2013.04.10 10:33:19 © 66556

...és a másik fejjel lefelé?

Előzmény: ja nyugi (66555)
ja nyugi 2013.04.10 10:27:41 © 66555

Hali!

Nem szoktam használni az6 ÉTI 25 kazánomat, hagyományos kazánnal fűtők.

Ma mégis bekapcsoltam az ÉTI kazánt, mert teljesen elfogyott a tűzelő.

Megdöbbenéssel vettem észre, hogy mintha két őrláng lenne egymás fölött???????

Létezik???????

Üdv:

Józsi

KAripari 2013.04.10 09:00:50 © 66554

Üdv valaki meg tudja mondnai hogy mit érdemes hasznélni ivóvíz vezetésére, egy külön csövet szeretnénk vezetni a konyha hidegvíz csaphoz kikerülve a vízlágyítót. A szerelő azt mondta fűtéscsővel szokták felvinni. Az nem veszélyes az egészségre? Nincs benne semmi káros anyag ami kioldódik?

Vernichter 2013.04.10 08:35:29 © 66553

Miért vagy ingerült ?  Baszki !

Lehet elég a felülvizsgálat  csak 15 -ben,  viszont   az általános megnézés hasznos. Egyébként árakat is kérdezett, erre válasz itt a fórumon még  egyáltalán nem jött. korábban is csak tlálgatások talán egy szem 27eft -os érték , mire mondtam annyiból ki sem jöhet.

Ha rendszeresek/elterjedtek lennének ezek a felülvizsgálatok, csak megjelennének az árak is itt.

Előzmény: joevagyok68 (66552)
joevagyok68 2013.04.09 22:34:25 © 66552

Baszki...mér megint irkálod (soknikkel) a hülységeid !

"Ha törvénynek is meg akarsz felelni"

Írta !

"az 5/10 éves felülvizsgálattal kapcsolatban?"

Szerinted akkor miért ??

Előzmény: Vernichter (66548)
Vikusz1977 2013.04.09 22:29:31 © 66551

Nem értek hozzá, de szerintem van a mérőhöz egyedileg egy jegyzőkönyv arról, hogy az megfelelően mért mielőtt bedobozolták, az órát pedig előttem veszi ki a dobozból (nem néztem, de könnyen lehet, hogy a papírdobozon is van valami lepecsételt leragasztás, hogy felszerelés előtt ne lehessen hozányúlni) és szereli fel, én pedig aláírásommal elismerem azt, hogy az óra sértetlen, a jogi zárak sértetlenek. De ez csak tipp, nem tudom, hogy van ez.

Előzmény: halaloszto (66547)
Vernichter 2013.04.09 22:17:51 © 66550

És hogy tudjad mit is kell vizsgálni, ime a felsorolás :

A GMBSZ 8.1 melléklete szerint

8.1.4 a műszaki biztonsági felülvizsgálat során ellenőrízni és dokumentálni, értékelni kell :

a fogyasztási helyen lévő (felszerelt ) gázfogyasztó készülékek :

gyártmányát, tipusát gyáriszámát,

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrízni kell a készülékek :

- rögzítését,

-tömörségét szivárgásellenőrzéssel,

- biztonsági berendezések -égésbiztosítók, határolók működőképességét

,- a bekötés megfelelőségét(gumitömlő igen nem tőmítések ) ellenörzéssel a készülék elzárót is beleértve,

- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH megléte.,

- égéstermék elvezetőcső szabályosságát, rögzítését,

--égésilevegő biztosítottságát,

- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét,

- a hőcserélő állapotát megtekintéssel,

-- csatlakozási nyomás megfelelőségét és az előírásnak megfelelő égőnyomást ( ha fogyasztói ber. mérőjével megállapítható ) ,

- hatásfokát indirekt méréssel,

- koncentrikus égéstermék elvezetőcsővelszerelt " C" tipusú kész.-eknél az égésitermék csőszivárgás mentességét ( CO2 mérés ) műszeres méréssel,

- környezeti vizsgálat - éghető anyagok nem megfelelő távolsága ,

-építési átalakításoknál nem megfelelőség létre jötte stb. stb.

De saját érdekedben a készükeidet ( kazán, tűzhely ) egy ilyen szituáciban - új vétel, újbeköltözés -nem árt megnézetni egy szerelővel és a szükséges karbantartásokt elvégezteteni, és rákérdezni, hogy amúgy minden rendbe van e .

Privát véleményem, hogy vannak pontok amik azért nem biztos hogy szükségesek !!

t.zsolti 2013.04.09 22:07:14 © 66549

megméred a szivattyú hosszát, csatlakozás méretét, és felhívod a

VALASEK Szivattyútechnika Kft.

Előzmény: n_gery (66541)
Vernichter 2013.04.09 22:06:01 © 66548

Ha csak a saját biztonságod miatt érdekel a dolog, akkor bármely  jogosult gázszerelő némi díjazás fejében elvégzi.

Ha törvénynek is meg akarsz felelni, akkor csak az arra jogosult  felülvizsgáló végezheti.

halaloszto 2013.04.09 21:53:52 Creative Commons License 66547

ha leszereleskor szar, es azt akarja bizonyitani hogy en rontottam el, akkor kellene tudja bizonyitani hogy felszereleskor jo volt, nem?

Vajk

Előzmény: Vikusz1977 (66540)
morgen66 2013.04.09 21:48:57 © 66546

A helyi gázszolgáltatóhoz bemész és kérsz egy másolatot az eredeti gáztervről.

Azonnal kiderül hogy van-e turpisság a gázszerelésben:)

Mutual Friend 2013.04.09 21:29:03 © 66545

Szerintem tipusleolvasás illetve vizuális megfigyelés elég lehet. ;)

Előzmény: n_gery (66543)
mjevsrsh 2013.04.09 21:28:29 © 66544

Nekem szimpatikus ez a macskamentővgkfszerelő egyéned !:D

De azért az ne legyen amit joe írt, hogy ahol nem kínozzák őket ott minden rendben van(még ha nincs is).

Előzmény: citcat 18-16v (66514)
n_gery 2013.04.09 21:03:35 Creative Commons License 66543

Köszi ide én is eljutottam, de nem értek hozzá, melyik jó nekem? :)

Előzmény: Mutual Friend (66542)
Mutual Friend 2013.04.09 21:00:32 © 66542
Előzmény: n_gery (66541)
n_gery 2013.04.09 20:55:06 Creative Commons License 66541

Elromlott a Radiant kazánunk, a szivattyú környékén elfolyt a víz. Hívtam szerelőt, azt mondta, hogy cserélni kell a szivattyút. Salmson DYL30-15P a jelenlegi szivattyú típusa. A szerelőnk azt mondta legutóbb, hogy nem tud szivattyút szerezni a kazánhoz, készlethiányt említett, de azt ígérte szól ha sikerül szereznie. Ez már több mint 1 hete volt, azóta olajradiátorral fűtünk, szerencsére kicsi a lakás.

Tényleg nem szerezhető be szivattyú ehhez a kazánhoz? Keressek másik szerelőt? Vagy kazáncsere? (Én már rég megtettem volna, de csak bérlők vagyunk. :) )

Vikusz1977 2013.04.09 19:53:03 © 66540

Gondolom, mert az őt nem érdekli, gyárban már megnézték, a szolgáltatónak meg nem érdeke méregetni. Azt méressem én ha óhajtom (ha van erre lehetőség).

Előzmény: halaloszto (66534)
gmkiev 2013.04.09 19:14:25 © 66539

Ha priviben írsz, vagy felhívsz, nézünk valakit neked.

balin76 2013.04.09 19:11:23 © 66538

Tiszteletem a szakiknak!

A kötelező gázvezeték és készülék felülvizsgálatról  érdeklődnék. Hogy megy ez a gyakorlatban? Ki a jogosult felülvizsgáló? Kb. mennyibe kerül?

2 éve vettünk egy 40 éves házat a dél-alföldön. Semmilyen doksit (tervrajz, gázterv stb.) nem kaptunk. Régi központi fűtés van, de a kazánt kb. 5 éve cserélhették, kombi, kéményes. Nem az eredeti helyén (kazánház) van, hanem a fürdőszobában.Kit érdemes megkeresnem az 5/10 éves felülvizsgálattal kapcsolatban?

Tisztelettel köszönök minden érdemi hozzászólást.

Wattocsak 2013.04.09 18:28:52 © 66537

Loxone

Előzmény: Saxooti (66536)
Saxooti 2013.04.09 17:14:09 © 66536

hupsz, nem tudom mi lett az előző üzenettel??? én nem látom, na mindegy ha kétszer kapod meg bocs.

Engem a bementek és a kimenetek száma fogott elsősorban meg az UVR1611-nél, amúgy a gyári szoftverével megcsináltam a programot elég hamar belerázodtam és kellemes külsejü, átlátható. A rendszert jelenleg egy kombi gázkanán látja el, a változást a plussz még egy lakótér, faelgázosító kazán pufferel, melegvíztárolóval, napkollektorral hozza. Nézegettem más termékeket is pl.:siemens logo stb., de túl komplikált és költséges lenne. Jelenleg tervezgetem még a rendszert, a hőmérséklet bemenetek 10 körül van, de ez még változhat. Úgy képzeltem el a vezérlést ami a fő probléma is nem akarok 5 fajta külön a napkollektornak....stb., hanem egy központi vezérlőt ami ellátná az összes szükséges feladatot, esetleg távfelügyelettel. Ha esetleg tudsz valami hasonló és bevált vezérlőt? megköszönöm 

Előzmény: Wattocsak (66529)
Varek1 2013.04.09 16:44:17 © 66535

Na látod minden rendben.

Azokat a műanyagokat egyébként jogizárnak nevezik !!

De a rendszer nem hibátlan !!

Ezt jó tudni mindenkinek !!

Előzmény: Vikusz1977 (66532)
halaloszto 2013.04.09 16:38:14 Creative Commons License 66534

a levett orat megmerte valami kutyuvel amit hozott???

es akkor az ujat felrakas elott miert nem merte meg?

Vajk

Előzmény: Vikusz1977 (66532)
Törölt nick 2013.04.09 16:35:43 Creative Commons License 66533

Ősszel volt exnél csere. Tigáz terület.

Előtte-utána körbefotóztam, közben videó. Szerintem otthon azt videózol amit akarsz (feltételezve persze, hogy nem hozod nyilvánosságra, csak elteszed bizonyítéknak).

Meglepetésemre egyébként ott helyben kontroll órára kötötte a szerelő, megmutatta az új cimkét, stb. (teljesen korrekt volt)

Előzmény: Vikusz1977 (66527)
Vikusz1977 2013.04.09 16:19:32 © 66532

Megvolt a gózóra csere, nem volt gond szerencsére. Előtte készítettem fényképeket meg videót az óráról újságot mellétéve. A cserénél készítettem felvételeket, hangot és képet. A szerelő egyedül jött, szimpatikus volt. A plombák hiánya a bvemenő és kimenő csövön okozott kis gondot az elején, de lekérte az adatokat a bekötésről és valóban nem tettek rá anno. Azt mondta, ez a szerelő hanyagsága volt, kellett volna tennie rá.

Minden sorszámot, gyártási számot ellenőriztem, az új órát is fényképeztem felszerelés előtt. A régit mérte is, de természetesen nem volt eltérés az ő órájához képest. Azt mondta, az újat már nem lehet mágnesezni. Most már kaptam plombákat a csövekre is. Nem szopatásra ment, korrekt volt.

Kösz mindenkinek aki ellátott tanácsokkal!