Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zozomax 2013. jún. 21. Creative Commons License 67365

Segítsetek jóárasítani a projektemet! Az lesz jelenleg, hogy beszerelem az indirekt bojlert a fűtőkörbe, a leágazás után pedig lesz egy csap amit elzárok a fűtési idény végén és annyi.

Már előre látom, hogy nem lesz ez tökéletes, hiszen amikor a csap nem lesz elzárva, akkor ugyan a bojler lesz az első a rendszerben, de azért mégis rá fog fűteni a rendszer a lakásra a melegvíz készítés miatt akkor is amikor amúgy nem kéne.

Ez mondjuk télen nem hiszem hogy nagyon zavaró volna, mert amúgy sem fűtjük túl magunkat, nálunk nem szokott 19 foknál több lenni. Na bumm, ilyenkor majd lesz kis időre 20 fok is... :-)
Viszont tavasszal és ősszel lehet hogy zavaró lesz és akkor kénytelen leszek mégis beépíteni a fűtéskör automatikus elzárását a melegvíz csinálás idejére.

Az a motoros szelep, amit erre használni szoktak eléggé drága, 25 ezer körül van. Azon agyaltam, hogy nem kell nekem útválasztó motoros szelep, csak egy sima mágnesszelep ami alapból nyitva van, vezérlésre meg elzárható. A melegvíz termosztát megvezérelné és akkor az lezárná a fűtéskört a bojler után. Asszem a kombi cirkók is a melegvíz készítést preferálják valami hasonló módon. Erre a célra ismertek valamilyen olcsó és jó alkatrészt ?

Pár éve szétszedtem egy elektronikai hibás kombi cirkót és itt lapul valamelyik szekrényben az összes kütyü amit abból kibontottam. Abban vajon kellene lennie ilyesmi alkatrésznek?  

attiati- 2013. jún. 20. Creative Commons License 67364

Nem tervezem, hogy túl sok lakáshoz kérnék tanácsadást. Konkrét elképzelésem van. Oda is első körben egyedül mennék, és ha valóban élesre fordul a dolog, és tetszik minden, akkor kérnék segítséget.

Szakember óradíját illetően viszont fogalmam sincs. Mennyiért szokás ilyet vállalni?

Előzmény: KalásziM (67359)
t.zsolti 2013. jún. 20. Creative Commons License 67363

a gázművekhez leadott terven szerepel a kazán típusa,és a vezeték nyomvonal. Roppantós réznél ráírják az idomok darabszámát is ( de ezt a tervező mondta )nehogy belepótolj már

Előzmény: pavarotti (67346)
gmkiev 2013. jún. 20. Creative Commons License 67362

:) Jó válasz, de még ennyi eszük sincs.

Nem valami nagy konspirátorok!

Előzmény: halaloszto (67361)
halaloszto 2013. jún. 20. Creative Commons License 67361

Nyilvan azt kell valaszolni hogy a sogorom.

Vajk

Előzmény: gmkiev (67360)
gmkiev 2013. jún. 20. Creative Commons License 67360

Én ha megyek árajánlat előtti felmérésre, tanácsolásra, ha van ott egy oda nem illő figura, akkor egy váratlan pillanatban nek szegezem a kérdést. Önben kit tisztelhetek?

Ott szarja össze magát általában és mondja, hogy ő "A" gépész. No akkor komám csak figyelj. És persze onnantól semmi hasznosat nem mondok!

Előzmény: attiati- (67357)
KalásziM 2013. jún. 20. Creative Commons License 67359

Rosszul kezdesz hozzá.

Előbb választd ki a neked tetsző lakást, aminek sok szempont alapján kell megfelelnie.

Pl. adott hely, árfekvés stb. Majd amikor ezek letiszúlnak, fordulj szakemberhez.

felesleges egy olyan lakást vizsgálgatni ami neked amúgy nem jön bé !!

Előzmény: attiati- (67357)
KalásziM 2013. jún. 20. Creative Commons License 67358

Mennyi lenne az ajánlott órabér ?

Előzmény: attiati- (67355)
attiati- 2013. jún. 20. Creative Commons License 67357

miért annyira utálatos ez a meló?

bemenni egy lakásba, és tanácsot adni....

Előzmény: gmkiev (67356)
gmkiev 2013. jún. 20. Creative Commons License 67356

Én a Minősítő, Biztonsági felülvizsgálatot is utálom, hát még az ilyen melót!

De biztosan van az a pénz! :)

Előzmény: attiati- (67355)
attiati- 2013. jún. 20. Creative Commons License 67355

Ismertek olyan szakembert Budapesten, aki eljönne velem lakásokat nézni órabérben és szúrós szemmel nézné, hogy milyen hibákat próbál elrejteni az eladó? 

Víz, villany, fűtésrendszer, falak, burkolatok, szigetelés... egy általános ezermester kellene. Jó lenne, ha tud tanácsot adni, hogy az adott lakásban xy átalakítási elképzelés megvalósítható e és nagyságrendileg milyen költségvetéssel. 

Esti órákra és hétvégére keresnék egy megbízható embert, akinek rááll a szeme ezekre a dolgokra.

halaloszto 2013. jún. 20. Creative Commons License 67354

nalam minden evben felirja a kemenysepro a kazan tipusat a munkalapra, de sosem hozza magaval a nyilvantartast hogy legyen mivel osszehasonlitani.

Vajk

Előzmény: cat5409 (67353)
cat5409 2013. jún. 20. Creative Commons License 67353

és mit ér ?  -  januárban volt óracsre, és készülék-lajstrom nálunk, kérdezi a tag, hogy milyen gáztűzhelyem van? - mondom neki, hogy nem tudom, van vagy 30 éves, egy akkori "NSZK"-s darab, az elején csak annyi van hogy "DE LUX".....meg se nézte, azt mondta, hogy mindegy !!....... és beírta hogy MORA !!??...........

Előzmény: gmkiev (67351)
zozomax 2013. jún. 20. Creative Commons License 67352

Jó, jó hogy megvan, de elő is tudják szerezni? ... :-)
Én is tudom hogy minden kis bizbaszom van itthon, mégis mindig újat veszek amikor kell, mert nem tudom hol van meg ... akkor persze legalább eggyel többet veszek, hogy legyen, ha majd megint kell.... és így tovább  :-)

Még kérdés, bár igazából már mindegy, de azért jó tudni...:  
Általában  poliuretán szigetelést írnak ezekre a víztárolókra, de amit rendeltem végül az poliszitrol szigetelést ír egyik másik weboldalon.

Van ennek valami jelentősége, ha polisztirol ?

Előzmény: gmkiev (67351)
gmkiev 2013. jún. 20. Creative Commons License 67351

Tévedel. Megvannak a dokumentumok. :)

Előzmény: zozomax (67348)
zozomax 2013. jún. 20. Creative Commons License 67350

Köszi a véleményt, ez lesz a megoldás.... már meg is rendeltem, maradt a Concept típus, mert az van raktáron, holnap átvehető,  ellentétben a magyar Hajdúval, ami sehol sincs... Furcsa, de hát ez egy furcsa ország.

Előzmény: joevagyok68 (67337)
gmkiev 2013. jún. 20. Creative Commons License 67349

Ha a kazánt, azért cserélték le, mert túl megvoltak vele elégedve akkor tedd. De az első javításnál azért legyen nyugtató kéznél. Ja! Meg lé!

Előzmény: Calderara (67345)
zozomax 2013. jún. 20. Creative Commons License 67348

Hello,

Nálam a gázművek járt legutóbb órát csekkolni, egyúttal lajstromba vették az összes gázkészüléket típus szerint.

Aztán hogy hova teszik a sok papírt...?
Most már van valami törvény, ami szerint asszem 5 évente elvileg köteles vagy szaekemberrel felülvizsgáltatni a készülékeidet.

Persze, gondolom ha pecsétes papírt kell adni, akkor a szakember ceruzája is vastagabban fog, mint ha csak úgy kihívnád port fújkálni... drága dolog a pecsét no. Nem is hiszem hogy ember betartja ezt a szabályt.

Korundos 2013. jún. 20. Creative Commons License 67347

Azért ez nem olyan biztos. Pl. nálam 3 éve a kéményseprő lefényképezte a cirkómat.

Akkor szóvá tettem és megigértem ezután én fogom őket fényképezni !!

pavarotti 2013. jún. 20. Creative Commons License 67346

De jelenleg (még) nincs olyan nyilvántartás, ami tudná, hogy milyen készüléked van nem?

Tehát ha pl. 5 éve vettél egy házat, ami 30 éve épült, akkor be lett téve a gázkazán, és a ház összes engedélye csak papír alapon volt és már rég leselejtezték az irattárakból is, akkor minimális "hatósági veszéllyel" lecserélheted, nem?

Előzmény: t.zsolti (67342)
Calderara 2013. jún. 20. Creative Commons License 67345

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megkérdezni a hozzáértő urakat, hogy érdemes-e egy 30 éves gázkazánt, egy Viessmann Atola álló kazánra cserélni, ami szintén 8-10 év körül lehet, de 4 éve nem is használják, viszont van hozzá egy 120L melegvizes bojler, keringető, tágulási, külső hőm .szabályozó modul és nem krének érte veszélyes összeget. segítséget előre is köszönöm

Üdv.MG

sltr 2013. jún. 20. Creative Commons License 67344

Szerintetek a kazán környékén milyen anyagú csővel érdemes kiépíteni a rendszert (szivattyúk, osztó-gyűjtő stb. összekötése)? Eddig azt gondoltam csak rézzel szokás, de most felmerült a szénacél és a műanyag is. Nyilván az utóbbiak olcsóbbak, a kérdés csak az, hogy milyen hátrányokkal jár(hat)nak?

zozomax 2013. jún. 20. Creative Commons License 67343

Szervusztok,

Már eldöntöttem, hogy indirekt tárolós lesz a megoldás. 
Most hajtom a Hajdú STA-200C2 típust, de nem sok sikerrel.  Egyelőre egy Concept nevű haonló készülék van kézközelben. 

Azon agyalok, hogy kell-e nekem motoros háromutas szelep, nem volna-e elég egy sima golyóscsap az előremenő vezetékbe a víztároló leágazása után bekötve?  Télen úgyis megy a fűtés, fixen rátehetném a forróvíztárolót a rendszere, nyárra meg a fűtéskört egyszerűen csak lezárnám... 

Előzmény: t.zsolti (67342)
t.zsolti 2013. jún. 19. Creative Commons License 67342

most mondom neked , meg fogsz zöldülni olyan árat fogol fizetni ha készüléket cserélsz más típusra.

tudom miről beszélek , most rövidesen cserélnék gázkazánt.

terv,gázóra le/felszerelés,az egész gázrendszer ellenörzése ( flxi csövek cseréje persze ha gumibetétes és nem korr),lehet a kéményt sem fogják elfogeadni ha alubélés van benne, stb

ami hirtelen eszembe sem jutott.

de egyszer már leírtam vagy itt vagy a vegyes fórumon

Előzmény: zozomax (67336)
morgen66 2013. jún. 19. Creative Commons License 67341

Az tökéletes hozzá,főleg ha olcsón megcsinálják.

Árakat itt megkérdezheted  http://www.alurad.hu/hu/fooldal/elerhetosegek  (radiátor árak)

Előzmény: Stefidzsí (67339)
morgen66 2013. jún. 19. Creative Commons License 67340

Bntás nélkül nem tudod megállapítani.

Lehet kapni ugyanolyan méretű csempeajtót mind a csempéd,egy csempét kiveszel vissza be az ajtót és kész.

Előzmény: Boroca (67338)
Stefidzsí 2013. jún. 19. Creative Commons License 67339

Tisztelt Nagyérdemű!

Az alábbi témában kérnék segítséget. Tegnap derült ki, hogy júli elején esedékes ürítés-töltés miatt lenne lehetőségünk a szobáinkban található régi Radal radiátorok cseréjére. Kérdésem, hogy mit érdemes helyette felrakatni?

Panelben a 8. emeleten vagyunk. A nagyobbik szoba D-i fekvésű, 49 légm3 és a jelenlegi radiátor 7 tagú. A kisebbik szoba É-i fekvésű, 32,5 légm3 és a jelenlegi radiátor 5 tagú. A fűtés mért, egycsöves, átkötőszakaszos. (A nyílászárókat cseréltettük műanyagra, K=1.0 argon töltetű üvegezéssel. Annyi csavar van még a dologban, hogy a nagyobbik radiátor tartócsavarjai már nincsenek, mert az erkélypanel cseréjekor ezek ugrottak, így most egy ehhez hasonló láb szolgáltatja az alátámasztást.)

Nekünk az elmúlt tél volt az első ezen a helyen. Nem volt hideg, de esetleg egy kis plusz meleget még elviselnénk.

A lakásszövetkezet megcsinálná a cserét Alurad Viking típusú radiátorral, amiből kapásból 1 taggal nagyobbat ajánlanak, mint a jelenleg fent lévő, de még 1-2 tag pluszban sem gond.

Előre is köszönöm a segítséget!

Boroca 2013. jún. 19. Creative Commons License 67338

Sziasztok,

Lakótelepen lakom beépített (csempézett) kádam van. Alattam lakó szomszéd felkeresett, hogy a fürdőszobája plafonján egy ideje vizes folt látható. Tudtok tanácsot, ötletet adni hogy szétbontás nélkül ki lehet-e valahogy deríteni nálam van-e a szivárgás?  

joevagyok68 2013. jún. 19. Creative Commons License 67337

"Bedugjuk aztán annyi... :-)"

Nincs vezérelt áram ??

MErt akkor lehet 2x, 3x annyiba lesz a melegvizetd mint most !

Ezért megfontolandó alternatíva kenne az, hogy végy :

- 1indirekt tárolót,  esetleg elektromos patronnal,......ha mégis

- 1 db váltószelepet

- 1 "db" víz-fűtés szerelőt némi elektornyos vénával

ÉS a jelenlegi kazánnal csinálnád a melegvizet..

Előzmény: zozomax (67336)
zozomax 2013. jún. 19. Creative Commons License 67336

Közben megtaláltam a gázkészülékcsere.hu oldalt, elolvastam a horror leírást az EPH-tól a meo-ig, alsó hangon 120 ezerért...rossz vicc.

Ha esetleg van olyan gázszerelő aki Pest környékén megoldaná számlával, pecséttel a készülékcserét, felesleges lehúzás és körítés nélkül épeszű fix áron,   az írjon nekem. 
Ha nincs ilyen, mert tényleg az az útja amit ott leírnak, akkor villanybojler lesz. Bedugjuk aztán annyi... :-)

Előzmény: zozomax (67335)
zozomax 2013. jún. 19. Creative Commons License 67335

Szervusztok,

Jelenleg az alagsorban egy elég öreg Beretta gázkazánom van kéménybe kötve, közvetlenül mellette meg egy 120 literes kémény nélküli, gázos tárolós vízmelegítő. (2KW)

Utóbbit sosem szerettem, kevés nekünk a melegvíz. Illetve hamar lehűl ha kiveszel belőle mondjuk 40 litert és sokára fűti fel újra, szóval nem az igazi. Szerencsére :-( tegnap észrevettem, hogy valahol kilukadt, mert ereszti a vizet.  

Szóval valószínűleg cserés lesz, de nem tudom hogy mire legyen cserélve. 

1. Hasonló működési elvű készülékkel nem volna gond, leszerel-felszerel, de ugyanúgy kevés volna a meleg víz és hosszú a felfűtési idő . Árban kb. 120 ezer ft.

2. Kéményes tárolós készülék árban hasonló és kb. 1/3 idő alatt fűt fel, de nem tudom beköthető -e a cirkó kéményébe? Gondolom az Atyaúristentől is kell hozzá pecsétes papír... ?

3. Turbós tárolós készülék : Kicsit drágább, de nagyobb teljesítményű, nem kell neki a cirkó kéménye... Kell-e hozzá valami hivatalos engedély?

4. Cikrót is levennénk és tennénk fel egy valamilyen kéményes kombi készüléket... Drága, de választhatnánk egy modernebb cuccot, ezzel valamit spórolnánk a fűtésen és ugye a cirkónk sem fiatal...  Másfelől sokan nem szeretik a bonyolult elektronikájú kombi cuccokat, talán jobb a két külön egyszerű készülék....  Ehhez egyébként milyen hivatalos procedúra tartozik?  

5. Esetleg indirekt vízmelegítőt is felszerelhetnék? Ha jól tudom ezek a meglévő fűtőkazánt vezérelve készítik a melegvizet....Viszonylag gyorsan, nem kell hozzá se gázcsatlakozás, se kémény, tehát valszeg szabadon szerelhető?

Illeszthető egy ilyen az én régi cirkómhoz?

Mit gondoltok mivel járnék a legjobban? 

NeomatiK 2013. jún. 19. Creative Commons License 67334

Köszönöm. Elolvasom.

Előzmény: nixon70 (67332)
PetiCsokvaomány 2013. jún. 18. Creative Commons License 67333

És nincs a szeleptestbe valahol egy vékony kis furat, ami esetleg nincs kitakarítva rendesen? vagy magán a membránon valahol?

Előzmény: erga45 (67297)
nixon70 2013. jún. 18. Creative Commons License 67332
Előzmény: NeomatiK (67315)
nixon70 2013. jún. 18. Creative Commons License 67331

2/domestos

Előzmény: NeomatiK (67313)
pasa61 2013. jún. 18. Creative Commons License 67330

A gyökerek szeretik a trágyát. A csövekből kiszivárgó folyadék irányába nőnek. Ha pedig bejutottak a csőbe, ott mivel rengeteg hasznos anyag van, pillanatok alatt megnőnek és dugulást okoznak.

Előzmény: Gyurco78 (67084)
koroseck 2013. jún. 18. Creative Commons License 67329

A pénztárcám libabőrös lett, aztán kisímult, mint egy babapopsi :)

Előzmény: halaloszto (67327)
Gyurco78 2013. jún. 18. Creative Commons License 67328

Szoktam a mósdóba önteni nagy ritkán egy kis budipucolót, erősen hígítva, hogy az újkorában fényes kis bizbaz még most is csillogjon, mint a Salamon töke :)

Úgyhogy penész kizárva :))

Előzmény: NeomatiK (67326)
halaloszto 2013. jún. 18. Creative Commons License 67327

mindjart maskepp erzi magat az ember penztarcaja :-)

Előzmény: koroseck (67322)
NeomatiK 2013. jún. 18. Creative Commons License 67326

Biztos már tömíti a penész! :)

Előzmény: Gyurco78 (67325)
Gyurco78 2013. jún. 18. Creative Commons License 67325

Hmm, lehet, hogy van ilyen...nálam nem folyik el :) Nem tudom a trükköt, nem csináltam vele semmi extrát :)

Előzmény: joevagyok68 (67323)
kendu 2013. jún. 18. Creative Commons License 67324

Óh! Kösz a tippet! Hétvégén meg is ejtem!

Előzmény: Lacivill (67305)
joevagyok68 2013. jún. 18. Creative Commons License 67323

"

"Úgyis elég jól ráfekszik, ami meg mégis ki tudna közte folyni (bár kétlem, hogy átszivárogna), azt alul "elkapja" a tölcsér."

Mikor ezt olvastam, logikusnak is tűnt.

Nem jutott eszembe miért is "gyurmáztam"..

Majd eszembe jutott ! (lásd alább)

Először én is csak simán raktam vissza a "fényes bizbaszt"..

"ha bedugózom, lefolyik a víz. Tehát a tányér nem fekszik föl résmentesen a mosdókagylóra."

Nálunk is így volt...  :-)

Előzmény: Gyurco78 (67318)
koroseck 2013. jún. 18. Creative Commons License 67322

Felhívtam a kútfúrós bácsit, aszongya, hogy nem 80m-en van a víz, csak addig fúrt le!

Tehát elég egy 9m-es lábszelepes szívócső, és egy házi vízmű, ami 80l/percen nyomat.

Előzmény: halaloszto (67310)
NeomatiK 2013. jún. 18. Creative Commons License 67321

Nem baj, ha az ember leleményes. A lényeg, hogy működik! :)

Előzmény: Gyurco78 (67320)
Gyurco78 2013. jún. 18. Creative Commons License 67320

A felső szomszédom csinálta azt, hogy az új mosogatóját (50-es lefolyóval) úgy kötötte be a 60-as csatornába, hogy betekerte valamivel, és körbegittelte a kettő közti rész :) Hiába, festő volt, nem vízvezetékszerelő :)

Előzmény: NeomatiK (67319)
NeomatiK 2013. jún. 18. Creative Commons License 67319

Most tömítés nélkül van összerakva, és ha bedugózom, lefolyik a víz. Tehát a tányér nem fekszik föl résmentesen a mosdókagylóra. Persze az is könnyen lehetséges, hogy nem kapargattma le tökéletesen a sziloplasztot és az eltartja a tányért.

De ez a gyurmás megoldás tetszik. Talán még van valahol gittem, azzal mekpróbálom.

Előzmény: Gyurco78 (67318)
Gyurco78 2013. jún. 18. Creative Commons License 67318

Én szerintem oda nem kell semmi, se a kádnál se a mosdónál, se a mosogatónál nincs nekem. Alá viszont kell, de azt adják a lefolyóhoz. Úgyis elég jól ráfekszik, ami meg mégis ki tudna közte folyni (bár kétlem, hogy átszivárogna), azt alul "elkapja" a tölcsér.

joevagyok68 2013. jún. 18. Creative Commons License 67317

1. Én oda - átmenetileg az elkövetkezendő 10 évere - a gyerek régi/hagyományos (az a jó zsíros) gyurmájából gyúrtam meg és "ragasztottam"/raktam oda egy darabot.  :-)

Csapcsere előtt is az volt ott...vagy 5 évig.

Azért raktam azt oda, mert előtte ami volt ott mintha gitt lett volna.

Ha tisztításkor óvatosan veszi le/ki az ember a felső fényes izét, akkor többször felhasználható , maradhat a helyén.

NeomatiK 2013. jún. 18. Creative Commons License 67316

Nálunk a mosogatónál nem mászik így föl a fekete penészes cucc, nem is igazán látom, ha belenézelk a lefolyóba. Lejjebb persze lehet. Pedig oda még ételmaradék is megy morzsák formájában. Az a jobb eledel a penésznek, mint a fürdőben a mosdóba kerülő szappanos-koszos víz, szőrszálak, fogmosáskor kiköpött cucc.

Nem gusztusos dolgok ezek, de ez van.

Mi a technikája ennek a pumpálásnak? Teletöltöd vízzel vagy elég ami a szifonban van?

Előzmény: Madaraspisti (67314)
NeomatiK 2013. jún. 18. Creative Commons License 67315

Másik téma:

Földben közművezetéket építenék ki. Vizet és villanyt. Ezek mennének kb 1,5m mélyen. Később pedig majd a gázcsövezés lenne kiépítve szükség esetén 1m mélyen. Keresztezheti így a földben futó gázcső a villany- és vízvezetéket? Hol van ilyenre előírás ha egyáltalán van?

Madaraspisti 2013. jún. 18. Creative Commons License 67314

Nálam is  keletkezett ilyen lerakódás. De ha 2 -3 hetente alaposan kiöblítjük a vízpumpával akkor soha.

Főleg a mosogató szifon hajlamos erre az eltömődésre, de ha rendszeresen 'pumpáljuk' , akkor elkerülhető.

Így én ezeket a csodaszereket sohasem használom !!

NeomatiK 2013. jún. 18. Creative Commons License 67313

Helló!

1/

Mosdónál a lefolyónál a fölső oldalon van az a krómozott lefolyó tányér, amit csavarral fogatunk össze alul a szifonnal. Azt szeretném tudni, hogy a fölső tányér alá milyen tömítés kell? Mert a készletben nem volt hozzá tömítés (ha igaz) és sziloplaszttal lett összerakva. De szét kellett szednem...

2/ Tehát szét kellett szednem, mert iszonyat trutyi gyűlt össze benne. Fekete penészes "takony". Terjszkedik rendesen, 1-2 hónap alatt miután kitisztítottam a szifiont. És ezt a sziloplasztos tömítést is elfeketítette. Ezért kapartam le a sziloplasztot is a mosdóról, ne csúfoskodjon. Ha pl elmentem a rokonokhoz és kézmosni mentem, ott nem láttam ilyen fekete trutyit. Nem hiszem, hogy szétszedik gyakrabban és kitisztítják. Mitől lehet itt ilyen tenyészet? Milyen szerrel lehetne tisztítani ha egyáltalán lehet? Mérgező löttyökkel nem szívesen terhelném a szennyvíztisztítót.

t.zsolti 2013. jún. 17. Creative Commons License 67312

80-an méterről felszívni nem lehet.

búvárszivattyú ami felnyomhatja, de az nem lessz kicsi, és rozsdamentes acélbovdennek kösd ki mert le fogja magát csavarni a csővégről ( ez persze kpe csőre érvényes )

Előzmény: morgen66 (67309)
morgen66 2013. jún. 17. Creative Commons License 67311

Nem azt írtam hogy nincs olyan, ami akár százról is feltolja a vizet,de hogy 60 as csőbe beleférjen az már érdekelne.

Előzmény: halaloszto (67310)
halaloszto 2013. jún. 17. Creative Commons License 67310

80 meter az eszmeletlen! 8barral kell tolni a vizet hogy feljojjon! meg a cso sem mindegy amin tolod, mert kihasad lent.

http://www.szivattyubolt.hu/buvarszivattyu-cs.html

Nem mondom hogy nincs ami tud 80 metert, de nem az egyszerubbek kozott kell keresni.

Vajk

Előzmény: morgen66 (67309)
morgen66 2013. jún. 17. Creative Commons License 67309

Van olyan szivattyú ami 60 as csőbe belefér és 80 méterről felszivja a vizet?

Előzmény: koroseck (67308)
koroseck 2013. jún. 17. Creative Commons License 67308

Kár hogy a szivattyú átmérő 99 mm, ez a 60as csőbe elég neccesen férne bele...

Előzmény: morgen66 (67307)
morgen66 2013. jún. 17. Creative Commons License 67307

60 vanas  átmérő szerintem kevés lesz.

Ez pl http://www.szivattyubolt.hu/buvarszivattyu-cs/pedrollo-buvarszivattyu/pedrollo-4blockm2-20-csokut-szivattyu.html  minőségi.

Akna 1,5x1,5 legyen hogy elférjen benne egy ember,sima aknafedlappal.

Előzmény: koroseck (67302)
Wattocsak 2013. jún. 17. Creative Commons License 67306

Most kb azt kérdezted, hogy milyen szinű kocsit vegyek, ha a garázsom lapostetős.

Akna mérete akkora legyen, hogy beleférjen a vízkőtelenítő és szervizelni is lehessen.

A kútszivattyúd meg olyan legyen, ami az igényeidet kielégíti. :-)

Előzmény: koroseck (67302)
Lacivill 2013. jún. 17. Creative Commons License 67305

Zárd el a vizet a vízóra előtt, majd mögött. Várj 1 órát és nyisd meg a vizcsap utánit, ha mozdul akkor valahol szivárgás van.

Előzmény: kendu (67304)
kendu 2013. jún. 17. Creative Commons License 67304

Sziasztok!

Szánna rá valaki 3 percet, hogy megnézze a következő videót? Teljes képernyőn és 480p-re állítva egész nézhető, sajnos telóval tudtam csinálni csupán.

http://www.youtube.com/watch?v=QQfqLTE0s3k&feature=youtu.be

Szóval a válaszfalaim és csak a válaszfalaim vizesednek. Lassan, évről évre egyre magasabban. Az tiszta sor, hogy nem túl jó ezen falak szigetelése és az is tiszta, hogy a fűrészporos tapéta, a diszperzit miatt nem tud kiszáradni. De vajon nincs-e itt még nagyobb gubanc? Nincs-e csőtörés?

A videón ha a kis csillag alakú keréknek egyik ágára fókuszáltok, akkor látszik, hogy eleinte ingadozik, mozog oda-vissza, viszont a második részében áll mintha oda lenne szögelve. Ebből gondolom, hogy érzékeny a nyomásváltozásra, ahogy a szomszédok nyitják-zárják a csapokat.

Erősítsetek meg az elképzelésemben.

zordonC3 2013. jún. 17. Creative Commons License 67303

El kell zárni éjszakára a házivízmű után ha van elzáród, és ellenőrizni hogy bekapcsol-e. Ami nálam játszott (a két szintes házat a pincéből 1200w-os házivízmű látja el):

- rossz a visszacsapó a szivattyú előtt a felszívócsőben, ezért visszaereszti a szivattyúból a vizet oda ahonnan felszívja. Szépen csurdogál, érdemes kiemelni a csövet és ellenőrizni (megszárítani és nézni hogy nedves-e). Értelemszerűen közben áramtalanítani kell a cuccost nehogy falsot szívjon.

- a szivattyú vízbetöltő nyílásainál a gumigyűrűnek vége, simán teflonszalaggal utána szoktam tömíteni

-vhol van légtelenítőd ami rossz (bojler, stb), vagy átereszt a biztonsági csöpögő a bojleren

- tartály membrán lyukas

Nagyjából ez az esélyességi sorrend, az elsővel kezdd!

Előzmény: gabrielke (67299)
koroseck 2013. jún. 17. Creative Commons License 67302

Sziasztok!

Egy 60as átmérőjű fúrt kútban 80m-ről feljövő ivóvíz esetében mekkora aknát érdemes ásni ha ebben még egy vízkőtlenítő is lesz a későbbiekben?

Milyen szivattyút lenne érdemes alkalmazni?

Köszönöm építő jellegű válaszaitokat!

morgen66 2013. jún. 17. Creative Commons License 67301

Ha tudod a szelep tipusát akkor találsz valahol,ha nem akkor érdemes venni egy új töltőszelepet.

Előzmény: erga45 (67297)
Csavarhúzós 2013. jún. 17. Creative Commons License 67300

A legvalószínűbb, hogy a talpszelepen visszaenged valamennyit a kútba, azért kapcsol be.

Előzmény: gabrielke (67299)
gabrielke 2013. jún. 17. Creative Commons License 67299

Tényleg, ha a házivízmű éjjel csak úgy bekapcsol egyszer-egyszer akkor mi a bibis? Remélem nem az van, hogy valamelyik cső ereszt (mert a wc-k nem eresztenek). Lehet a ballon lukas?

gabrielke 2013. jún. 17. Creative Commons License 67298

Az enyémet 1,5-re kell felfújni, én úgy állítottam, hogy 2-nél már kapcsoljon, mert így is elég lassú az áramlás már. (nézd meg a tiedet mennyire kell felfújni).

Előzmény: Elar (67296)
erga45 2013. jún. 17. Creative Commons License 67297

Uraim, ez itt egy gumimembrán egy WC-tartály töltőszelepéből. Nem zár rendesen, a tartályból a túlfolyón keresztül folyik a víz a csészébe. Van egy olyan elég erős sejtésem, hogy ki van szakadva, valószínűleg a felső két, legnagyobb kidudorodásnál. Szemmel ugyan nem látható a szakadás, de akkor is igen valószínű, hogy ennek a membránnak valami baja van. Ránézésre szerintetek lehet ilyet kapni bárhol, vagy valami spéci cucc? 34 mm a teljes átmérője. Köszi szépen!

Elar 2013. jún. 17. Creative Commons License 67296

Köszönöm!

Úgy tűnik jó lesz. Így 3,2-ig megy fel, és nem kapcsol ki közben

Kb mennyi bárnál kell bekapcsolnia? 1,5 körül?

Előzmény: gabrielke (67295)
gabrielke 2013. jún. 17. Creative Commons License 67295

A nagyon kell csavarnod befelé.

Előzmény: Elar (67294)
Elar 2013. jún. 16. Creative Commons License 67294

Sziasztok

házi vízmű beállításával kapcsolatban érdeklődnék.

Jeleneség.

Locsolok és folyamatosan elmegy a nyomás, majd visszajön.

1,2 bar környékén bekapcsol a szivattyú, 3 baron pörög vmennyit, majd újra a folyamat.

Ugye van 2 anya amit csavargathatok a nyomáskapcsolón. Egy kisebb és egy nagyobb.

Mit kell állítanom, hogy ne kapcsoljon ki, hanem tolja folyamatosan ebben az esetben a szivattyú a vizet?

gmkiev 2013. jún. 15. Creative Commons License 67293

Hogy tudsz ennyi ökörséget leírni?

ANONIMUS!

Előzmény: Zöldövezeti (67292)
Zöldövezeti 2013. jún. 15. Creative Commons License 67292

De csak többnyire ! 

Mamár a készülékeket nyomáspróbázva, beállítva/beszabályozva árulják Mivel a vezetékes gáz az általános,  földházra szabályozzák be. Bizonyos gyártók vagy tán mindegyik mellékel  pb gázra is fúvókát ( filléres alkatrész ) na most némely kereskedő ezt eltávolítja, mondván majd jön az üzembehelyező szerelő és az hozza  a pb. -hez a fúvókákat.

Csak hogy nem minden vásárló szeretne a kijelőlt üzembehelyezővel üzleti kapcsolatba lépni. Az ő dolga ,hogy miért. pl. szomszéd gázszerelő  a feléért megcsinálja, a sógor meg, aki szintén gázszerelő ingyért.

Így jártam egy neves kereskedésben, akartam venni gáztűzhelyt pb -re de a kereskedő kioktatott, így velük nem üzleteltem. 45 eft -ért akartam venni végül a feléért megkaptam  - garanciával.

Ha jó kereskedő lett volna, rákérdezett volna, hogy hány garnitúrafúvókát parancsolok.

De jó azért a garancia is - némelykor.

Pl. szintén vásároltam egy délszláv ? (gorenje ) gáztüzhelyt. 5 év garanciát adtak és az a fránya szikráztató nem elromlott.

Kétkezes elég szerencsétlen konstrukció, ilyen ne vegyetek D!!

Előzmény: klachaza (67264)
t.zsolti 2013. jún. 15. Creative Commons License 67291

" A 120 liter térfogatú gázbojlereket lakások melegvízellátására, tisztító karima nélkül gyártják  "   ez így ebben a formában nem teljesen igaz.

gyártanak 120-literest is tisztítónyílással. lásd KF-gáz márkát.

Előzmény: klachaza (67275)
cat5409 2013. jún. 14. Creative Commons License 67290

a gázrózsa biztonsági szempontból nem alkalmas arra, hogy vezetékes gázról üzemeljen - tehát nem találsz olyan szakembert aki azt beköti Neked, mert TILOS ! .....ha pedig magad barkácsolnád, és elszáll a házad / meg a szomszédoké is/ annyit kapsz közveszély okozásért, hogy többet ülsz mint Rottenbiller.....

Előzmény: juhaszlaszlo1989 (67259)
sjohn 2013. jún. 14. Creative Commons License 67289

Persze...

Előzmény: pajaci (67288)
pajaci 2013. jún. 14. Creative Commons License 67288

Ha megkérem őket, biztosan belecsomagolták volna!

Előzmény: sjohn (67286)
sjohn 2013. jún. 14. Creative Commons License 67287

Az igen, de most éppen a jelenkorrol van szó, nem a múlt évezredről:-))

Előzmény: halaloszto (67285)
sjohn 2013. jún. 14. Creative Commons License 67286

Na ugye, hogy ugye?

Előzmény: pajaci (67284)
halaloszto 2013. jún. 14. Creative Commons License 67285

nem jol emlekszem akkor a konkret tipusra. talan komfort? lehettem vagy 5 eves amikor anyukamek vettek, es en jatszhattam a felesleges izekkel.

Vajk

Előzmény: sjohn (67282)
pajaci 2013. jún. 14. Creative Commons License 67284

nekem Zanussi van, nem bele volt csomagolva, hanem a boltban ahol vettem, adtak hozzávalót "kispénzért".

Előzmény: sjohn (67283)
sjohn 2013. jún. 14. Creative Commons License 67283

Ezért kértem, hogy legalább egyet mondj!

Előzmény: klachaza (67281)
sjohn 2013. jún. 14. Creative Commons License 67282

Speciel a karancsban tűszelepes csap van, ergo az átállításhoz elég egy csavarnyúzó.

Előzmény: halaloszto (67278)
klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67281

Nem egy bizonyos típusról beszéltem.

Hanem ha most veszel, elég sokban van.

Előzmény: sjohn (67277)
nixon70 2013. jún. 14. Creative Commons License 67280

50°C-nál nem vinném feljebb.

Előzmény: klachaza (67257)
gmkiev 2013. jún. 14. Creative Commons License 67279

Ne, a NOE bárkájáról, hanem mait! :)

Előzmény: halaloszto (67278)
halaloszto 2013. jún. 14. Creative Commons License 67278

pl karancs st ?

Vajk

Előzmény: sjohn (67277)
sjohn 2013. jún. 14. Creative Commons License 67277

Mondj légyszi néhány készüléket, amelyikbe bele van csomagolva a PB. és a 'H' gáz fúvóka!

Köszönöm.

Előzmény: klachaza (67264)
klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67276

Elvagyok én magamba:)

http://www.hajdurt.hu/products/6-kemeny-nelkuli.html

Lehet ez lesz.

Ha  a felfogatása meg egyezne  a régivel, az lenen a hab a tortán...

Bár a 80-as elég lenne, hamarabb felfűt.

Anódrudat milyen időközönként kell cseréllni?

Vízhőfok mennyin optimális?1-2 hetente érdemes felcsavarni maxra a baktérium tenyészet megakadályozása miatt?

klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67275

Ez igaz?

A 120 liter térfogatú gázbojlereket lakások melegvízellátására, tisztító karima nélkül gyártják, csak pl.: a védőanód behelyezésére van lehetőség. Az ipari felhasználásra készített, nagyobb teljesítményű, kéményes kivitelű termékeken található csak tisztítónyílás.

Nekem van tisztító karima. lehet hogy kéményes bojlert akasztottak a falra ?

Mint mondtam nincs kéményem. De szerintem tényleg lukas a teteje.

klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67274

Nem a thermoelem kicserélése a gond.

Soká fűti fel (3-4 óra legalább), a feleségem épp azt mondja büdös a víz is.

Az tényleg gond hogy nincs pénzem:)

Csak azt hittem először, hogy egy 45e. ft os átfolyós gázosra ki lehet cseréllni.

Aztán láttam, hogy az 5 liter feletti teljesítményűek  kéményesek. Ja, az új bojlerek is .

Akkor meg kicsit hozzárakva, kombi kazánt lehetne berakni, turbós vagy parapeteset.

Így később le lehetne cserélni a 3 parapetes konvektort. 1 csőradiátor van is már  a fürdőben, ebbe egy thetmosztátos elektromos fűtőszál van berakva. Éjjeli áramra kötve.

Ez a MIKA 6 nagyon"gáz":)

http://www.technorgaz.hu/meleg.html

De most lehet így hagyom , megpróbálom az égo fej fölött korom mentesíteni.HA kombira cserélném, 300 ig elmennék. Persze plusz engedélyek. Az még belefér.

De csak kémény nélküli.

Előzmény: morgen66 (67268)
gmkiev 2013. jún. 14. Creative Commons License 67273

Az átfolyós nem praktikus az biztos. Nekem is van egy Junkers, de sajnálom kidobni.

Egy ilyen 120.-as DUNA van a birtokon, itthon meg egy indirekt.

Kérdésedre visszatérve. Nemmegy egész nap, csak míg beállítja azt a HMV hőmérsékletet, amit kérsz.

A vízet fűti a fenéken+az eltávozó égéstermék amely egy spirállal van kicsit marasztalva, a jobb hőleadás miatt.

Előzmény: klachaza (67272)
klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67272

Lehet hogy az lesz.

De nem "pocsékol" sok gázt?

egy átfolyósnak napi max 1-2 órát kell mennie.

2 mosogatás, kézmosás, zuhanyzás.

ha valaki napi 8 órát melózik, meg alszik is ugyanannyit, napi fél óra talán.

A bojler meg melegít egész nap.

Egyébként ezek hogy működnek? Alulról melegít mintha egy körbeszigetelt kukta lenne, vagy vannak légjáratok?

Előzmény: gmkiev (67271)
gmkiev 2013. jún. 14. Creative Commons License 67271

Ez egy Lampart DUNA bojler. Gyártó "megadta magát" 2009.-ben.

Végy helyette egy HAJDU gázbojlert, tartályosat és kész.

Előzmény: klachaza (67254)
pajaci 2013. jún. 14. Creative Commons License 67270

A legnagyobb probléma, hogy a gázhálózatot nem szabad megbontani. Tilos!

Amúgy működik, csak nagyobb lyukú fúvóka kell, azonos teljesítmény eléréséhez.

kendu 2013. jún. 14. Creative Commons License 67269
Valószínű, noname az biztos! Szószerint noname!
Előzmény: morgen66 (67267)
morgen66 2013. jún. 14. Creative Commons License 67268

Nem az a kár hogy nincs kéményed,hanem az hogy nincs pénzed:)

Nehogy sértésnek vedd!

Lehet hogy megkéne nézetni egy szerelővel,és egy thermoelem segítene is rajta,de te is kitudod cserélni a thermoelemet,

ha már sikerült szétszedni és kitisztítani.

Előzmény: klachaza (67265)
morgen66 2013. jún. 14. Creative Commons License 67267

Occó kínai?

Előzmény: kendu (67266)
kendu 2013. jún. 14. Creative Commons License 67266

Sziasztok!

Vettem egy egykaros fali fürdőszoba csaptelepet, és nagyon zajos. Az egész házban hallatszik, felébred a család ha zuhanyzok.

Hibás, vagy ezek ilyenek? Eseteg  a csőhálózatom is tehet róla? A sima tekerőgombosnak semmi hangja nem volt, "összeférhetetlenség" létezhet a két tehnológia között?

Az érdekelne, hogy vigyem vissza és kérjek másikat, vagy így jártam...?

klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67265
klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67264

Ha veszel egy új készüléket, többnyire van benne kis csomag az átalakításhoz.

De hallottam olyanról, hogy a gázszerelő akkor sem vállalta az átszerelést.

Előzmény: juhaszlaszlo1989 (67263)
juhaszlaszlo1989 2013. jún. 14. Creative Commons License 67263

Nincs valami átalakító PB gázrózsáról, fölgázra?

Gyurco78 2013. jún. 14. Creative Commons License 67262

Vagy inkább...így működik, a szóismétlések elkerülése érdekében.

Előzmény: Gyurco78 (67261)
Gyurco78 2013. jún. 14. Creative Commons License 67261

Kicsit még elgondolkodtam ezen...nagy tároló mellett (pl. 60l) csak ilyennek van értelme, mivel ha a hőcserélő kívül van, és a víz kihül a tartályban, akkor kellene egy másik szivattyú, hogy átzavarja a hőcserélőn egy kis temperálásra. A rétegtárolóval összekapcsolt átfolyós kombicirkónak is így van csak értelme.

Előzmény: joevagyok68 (67239)
klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67260

fúvőka méret a legnagyobb gond.

juhaszlaszlo1989 2013. jún. 14. Creative Commons License 67259

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Hajt a kíváncsiság és a tanulási vágy. Miért nem szabad üzemeltetni róla? Tudom, hogy a kettő gáz különböző. De mik a pontos problémák?

Előzmény: cat5409 (67243)
klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67258

http://www.ebay.de/itm/Vaillant-Vailant-Thermoblock-VC-245-EU-HL-/111091782517?pt=Systemkomponenten_Heizung&hash=item19dd961375

Ez jó lehet nekem? Véletlen találltam. Rákötnénk egyenlőre a fürdőszobai csőradiátort, de a melegvíz lenne a lényeg.Bár ez gondolom csak kéményes. turbós, vagy parapetes lenne a legjobb.

Van 1 használaton kívüli kéményem, de ahoz a vezetékelést kéne átalakítani.Vagy egy szerelt kéményt a fürdőszobai fal mellé...

klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67257

Akkor mennyi az optimális?

Előzmény: nixon70 (67250)
klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67256

Azok is meglesznek.

Azért akartam átfolyósat, mert a tavalyi albérletünkben találkoztunk először ilyennel. Bár ez egy kombi kazán volt, de korábban csak bojlereket használtunk.

Na ezt 99-ben szerelték fel, 2004 ben volt átnézve. Ja, és én már amit tudtam kipórszívóztam benne, meg levegővel ki is fújtam. De zuhanyzáshoz elég volt télen is, bár nem süvített a zuhanyfej:)

Bár hetente kellett feltöltenem vízzel, mert a víznyomás eltűnt valahol...Hál istennek egy beázás miatt eljöttünk, de a főbérlő állítja nincs ezzel semmi gond.

Előzmény: joevagyok68 (67255)
joevagyok68 2013. jún. 14. Creative Commons License 67255

"akkor viszont ha hozzá tennék 50-60 -at, onnantól indulnak kombi kazánok."

Igen.

De akkor KELL még engedély-terv-órale-EPH-KÉMÉNY...stb !!

Lehet még 2 x annyi...vagy 3 x is árban !

Mármint a kombi kazán árának !

Előzmény: klachaza (67254)
klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67254

Akkor minimum ilyen teljesítményű kéne?

http://www.kazanwebaruhaz.hu/immergas-caesar-14-turbos-atfolyos-gaz-vizmelegito-3022010

akkor viszont ha hozzá tennék 50-60 -at, onnantól indulnak kombi kazánok.Csak olyan kellene, amit lehet egyenlőre csak vízmelegítéshez használlni.

Ezt  a bojlert szertném lecserélni. Belül tiszta, cseréltem 1-2 éve anód rudat is, lapáttal szedtem ki belőle 1-2 liternyi dzsuvát(talán homok, sóder,vízkő, vagy  a lebomlott anódrúd).

legalább 2x vízkőtlenítettem.

Viszont az égőfej felett nemtom mennyi korom lehet, lehet e takarítani.

Nehezen gyullad be, mármint az őrláng első szikrára, de fél órát kell küzködni mire úgy marad.Lehet hogy csak thermo elem (vagy mi) csere.

Tud korom lerakődni benne ami rontja  a hatásfokát?

Előzmény: halaloszto (67252)
gmkiev 2013. jún. 14. Creative Commons License 67253

Aztán hozzászólunk ezret és avégeredmény: ez egy sz@r!

Előzmény: halaloszto (67252)
halaloszto 2013. jún. 14. Creative Commons License 67252

azt a 10-11litert nem ugy ertik, hogy akarhany fokos vizbol tud 10-11l/perc-et csinalni!

Van annak egy kW-ban megadott erteke is, az a konkret adat amivel szamolni kell. 

Ha mondjuk 12kW, az azt jelenti hogy szuken 180 fok/liter/perc-et tud melegiteni. (12kW=12KJ/sec=12*60KJ/perc ; 1liter viz 1 fokkal melegitese 4.2KJ, legyen 4 ; 12*60/4=180) Tehat 1l/perc-el folyatva 180 fokot tud melegiteni a vizen, de 10l/perc-el folyatva mar csak 18 fokot. Tehat 10l/perc-el folyatva 8 fokos bemeno vizbol csak 26fokos langyosvizet tud csinalni.

vajk

Előzmény: klachaza (67249)
Lacivill 2013. jún. 14. Creative Commons License 67251

A megadott vizteljesitményhez ( 10-11 liter) tartozik egy Delta T hőmérséklet( 30-40fok talán), vagyis nem tudsz 60-70 fok vizet, és 10-11 litert egyszerre előállitani.

nixon70 2013. jún. 14. Creative Commons License 67250

Tudsz,de:- a melegvízoldal ilyen hőfoknál vízkövesedni fog,

-hidegből annyit kell hozzányitnod,(sokat)hogy a vízmelegítőd a hidegvízoldali nyomásesés miatt      leáll

klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67249

Ha a vízmelegítőt beállíton 60-70-re, aztán  a zuhanyzónál tudok hideget keverni hozzá nem?

Mutual Friend 2013. jún. 14. Creative Commons License 67248

Nekem MV-21 van és az jó.

Előzmény: klachaza (67245)
Mutual Friend 2013. jún. 14. Creative Commons License 67247

Nyáron lehet de télen ?

gmkiev 2013. jún. 14. Creative Commons License 67246

A vízhozam elég, de beállítani a hőmérsékletet?????????

Az egy feladat!

klachaza 2013. jún. 14. Creative Commons License 67245

Sziasztok.

A 10-11 literes teljesítményű átfolyős melegítő eglég zuhanyzáshoz?

Nem 90 fokos víz kell.

Varek1 2013. jún. 14. Creative Commons License 67244

Főleg nem zárt térben !!

Előzmény: cat5409 (67243)
cat5409 2013. jún. 14. Creative Commons License 67243

ne akard vezetékesről  "üzemelteni" - a gáz nem játék.......

Előzmény: juhaszlaszlo1989 (67242)
juhaszlaszlo1989 2013. jún. 13. Creative Commons License 67242

Sziasztok!

Van egy gázrózsám, melynek csövén van egy nyomáscsökkentő. Vagyis gázpalackról üzemelt. Ezt a gázrózsát tudom üzemeltetni vezetékes gázról is? Ha igen, akkor hogyan?

levente.batisz 2013. jún. 13. Creative Commons License 67241

2007-es Baxi Nuvola 280 Fi gázkazánunk ma megadta magát. Reseteltem, indul, de a begyújtás nem megy végbe, hallom az elektromos gyújtást, de ennyi.

Természetesen hívtam holnapra gázszerelőt, de azért megkérdezem, mi lehet a baja?

Gyurco78 2013. jún. 13. Creative Commons License 67240
Előzmény: joevagyok68 (67239)
joevagyok68 2013. jún. 13. Creative Commons License 67239

" van benne váltószelep és indirekt tároló (indirekt = beépített hőcserélős)"

Ilyen állat pedig nincsenis...fali kazánban. (állóban igen)

Vagy mégis van ?  :-)

Előzmény: Gyurco78 (67238)
Gyurco78 2013. jún. 13. Creative Commons License 67238

Vagy akkor bontsuk ketté:

- van benne váltószelep és indirekt tároló (indirekt = beépített hőcserélős)

- van benne váltószelep, HMV hőcserélő és egy rétegtároló

És így?

Előzmény: Gyurco78 (67237)
Gyurco78 2013. jún. 13. Creative Commons License 67237

- van benne váltószelep és indirekt tároló

Ez..izééé......ekkor is kell legyen benne HMV hőcserélő !

Végül is igen, de ez akár a beépített tárolóban levő csőkígyó is lehet :)

- van benne váltószelep, de nincs indirekt tároló,

Ez meg NEM kombi !

Valóban, ez csak fűtő, tároló előkészítéssel :)

Előzmény: joevagyok68 (67230)
Gyurco78 2013. jún. 13. Creative Commons License 67236

Egy HMV? Akár 20000 liter is, abbú' veszi ki a zoxigént :)

Egy HMV tároló? Hát, az enyémben 4 literes...nem túl nagy. De ez egy másik típus.

A vízcsonkokon nincs elzáró? Ha a fűtési kör fel van töltve, és ezeket megnyitod, nem jön belőle a víz? Mert ha igen, akkor az bizony az indirekt tároló csatlakoztatását kívánja.

Előzmény: Csiiik (67235)
Csiiik 2013. jún. 13. Creative Commons License 67235

Van benne motoros váltószelep.

Egy HMV kb mekkora lehet?

Előzmény: Gyurco78 (67229)
joevagyok68 2013. jún. 13. Creative Commons License 67234

A régit....kb 1,5x annyiból, mintha vennél egy Új elemes gyújtásút !  :-))

Előzmény: dredd979 (67233)
dredd979 2013. jún. 13. Creative Commons License 67233

Ja, de egy régit hogyan lehet így felújítani... az itt a kérdés! 

Előzmény: sjohn (67232)
sjohn 2013. jún. 13. Creative Commons License 67232

Sikerült feltalálnod az évek óta kapható készüléktipust.:-))

Ha zavar az őrláng, oltsd el és gyújtsd meg amikor kell!

Előzmény: dredd979 (67231)
dredd979 2013. jún. 13. Creative Commons License 67231

Sziasztok! 

Valakinek valami ötlete arra, hogy régi típusú bojleren (FÉG) nem lehet valahogy kiváltani a folyton égő őrlángot? Valami új típusú vezérléssel, automata piezo elektromos begyújtásra gondoltam! 

Köszi! 

Üdv. Pisti 

joevagyok68 2013. jún. 13. Creative Commons License 67230

öööö

"kombi kazán 4 fajta lehet:"

vagy nem...

- van benne bitermikus hőcserélős

EZ OK

- van benne váltószelep és HMV hőcserélő

Ez OK

Ez..izééé......ekkor is kell legyen benne HMV hőcserélő !

- van benne váltószelep, de nincs indirekt tároló,

Ez meg NEM kombi ! 

De lehet ez/így sem teljesen korrekt.  :-)

Előzmény: Gyurco78 (67229)
Gyurco78 2013. jún. 13. Creative Commons License 67229

Nézd, kombi kazán 4 fajta lehet:

- bitermikus hőcserélős

- van benne váltószelep és HMV hőcserélő

- van benne váltószelep, de nincs indirekt tároló, ez csak akkor csinál melegvizet, ha kötsz rá egyet (különben csak elfolyik a víz belőle, ha melegvíz üzemmódra váltasz). Ennél ráadásul a HMV vízcsonkokat nem is a kazánra kell kötni.

Szóval a kérdés: motoros váltószelepet találtatok benne?

Előzmény: Csiiik (67226)
klachaza 2013. jún. 13. Creative Commons License 67228

Olyan kéne, ami áramszünetnél nem kell újraprogramozni. Hallottam hogy van amelyik megbolondul 1 másodperces áramkimarásoknál.

http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/index.php/euro-24-kt-e-parapetes-kombi-fali-gazkazan.html

Ha ilyen árban lenne valymi megbízható, amelyiknél használható csak melegvízre is, az jó lenne.

klachaza 2013. jún. 13. Creative Commons License 67227
Előzmény: C20NE (67224)
Csiiik 2013. jún. 13. Creative Commons License 67226

Mi arra gyanakszunk, hogy nincs HMV hőcserélő. De a szerelő határozottan állított, hogy az a két bemenettel rendelmkező hőcserélő bitermikus ergo nincs is szükség külső HMV tárolóra.

Létezik olyan bitermikus hőcserélő amin csak két csatlakozási lehetőség van? Én nem igazán tudok ilyet elképzelni.

És ha az a hőcserélő nem bitermikus akkor kell ugye a HMV tároló. Mekkora lehet egy ilyen? Lehetséges, hogy ott van a kazánban csak nem vetük észre? Mellette illetve a környékén tuti nincs.

Előzmény: Gyurco78 (67212)
klachaza 2013. jún. 13. Creative Commons License 67225

Jobban érdekelne átfolyós.

Le kell cserélni, mert legalább 10 éves, rozsdás is, alig gyullad be, meg fél nap alatt melegíti fel a vizet.

Nem túl gazdaságos.

Előzmény: C20NE (67224)
C20NE 2013. jún. 13. Creative Commons License 67224
Előzmény: klachaza (67221)
morgen66 2013. jún. 13. Creative Commons License 67223

Ha nem sűrűn vagy a házban akkor nem érdemes ebbe gondolkodni.

Előzmény: klachaza (67221)
morgen66 2013. jún. 13. Creative Commons License 67222

Küldtem a telefonszámot,bocs de tegnap nem üzemelt a Freemailem.

Előzmény: Dark Future (67217)
klachaza 2013. jún. 13. Creative Commons License 67221

Mesterek, lenne egy kérdésem.

Egy 80L es kémény nélküli gázos bojlert cserélnék le átfolyósra.

Egy zuhanyzót kellene kiszolgálnia.

Lehet nem ártana kéményeset berakni, de mivel a bojler helyén nincs kémény, vízszintesen lehetne kivezetni, mint a parapetes konvektort.

Van ilyen megoldás vízmelegítőkhöz? Esetleg kombi kazánokhoz? Amit enyenlőre csak vízmelegítőként használnék, aztán később akár fűthetnénk is vele.

Nem sűrűn vagyunk  a házban, nem költenék rá túl sokat.Pl. kéményt, stb.

Köszi.

joevagyok68 2013. jún. 13. Creative Commons License 67220

Nemááá c12-c12-re...

Itt is működhetne valami hasonló..

"Ha én kazánt csarélnék( turbósat kondisra), akkor a turbos márkajelzésétlevakarnám és átragasztanám az újra és kész... Minek ezt túlbonyolítani...:))))))"

Főleg, hogy teljesenugyanolyat>teljesenugyanolyanra cserélnél..

mondjuk adattábla "lefúr", régi újra popszegecsez...

Bár lehet, hogy nincs is "adattábla", vagy ha van akkor már nem is látszik rajta semmi....vagy ha látszik is, nem jegyezte/jegyzi senki, hogy milyen gyáriszámú készülék volt/van/lesz ott !

És visszatéreve arra amit GB olvtárs írt...mostanában amikor a kazánokon belül majd "ugyan az" található ÉS csak egy kis felragasztott cimke különbözteti meg őket egymástól....Nehogymá tudja a kéményseprő, hogy az már nem az a kazán..

Főleg- mint írták néhányan- sokan még a turbósat se tudják megkülönböztetni a nyílttól...

"Nekem a kéményseprők azt mondták ,"

Ott bactad el, hogy megkérdezted.......és nem egy gázszerelővel átrakattad gáztömören !

Előzmény: Alapi42 (67218)
G.b.Reload 2013. jún. 13. Creative Commons License 67219
Ha én kazánt csarélnék( turbósat kondisra), akkor a turbos márkajelzésétlevakarnám és átragasztanám az újra és kész... Minek ezt túlbonyolítani...:))))))
Előzmény: Dark Future (67214)
Alapi42 2013. jún. 13. Creative Commons License 67218

Látom jól körüljártad a dolgot.

Ehhez lenne egy kérdésem :

"A kéményseprő-ipari közszolgáltató megfelelő minősítésű szakvéleménye rendelkezésre áll arról az égéstermék elvezető rendszerről, amelyhez az új készülék csatlakozik, vagy "

Mennyi volt ?

Mi kellett hozzá ?

Már csak azért mert hasonló cipőben járok, annyi külömbséggel, hogy nálam is egy pont 93 -as évjáratú C12 lenne cserélve egy szintén C12 -re, csak az kb. 2004 -es gyártás, de a lényeg alig lett hasznáva.

Nekem a kéményseprők azt mondták , hogy áramlási méretezés, hőtechnikai méretezés és rajz kell hozzá.

De könyörgöm ők akkor mit csinálnak ?

Előzmény: Dark Future (67210)
Dark Future 2013. jún. 13. Creative Commons License 67217

Nincs gond :)  Most már azt is látom, hogy nem kell schwarzban csinálni, mert tisztázott a jogszabályi háttér.

(Egyébként írtam már neki, csak még nem reagált.)

Előzmény: cat5409 (67216)
cat5409 2013. jún. 13. Creative Commons License 67216

egyébként "morgen 66" jelezte a 67154 hsz.-ben, hogy van aki lecseréli Neked, keresd Őt "privátban".......akkor mi a gond ?

Előzmény: Dark Future (67214)
cat5409 2013. jún. 13. Creative Commons License 67215

ezt írtam a 67205 hsz.-ben, csak röviden-tömören................/azért jó, hogy megvan a jogszabály-hely is..../

Előzmény: Dark Future (67210)
Dark Future 2013. jún. 12. Creative Commons License 67214

Az alábbiakat megtaláltam a hatályos jogszabálygyűjteményben is:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1300011.NGM&celpara=#xcelparam

A kérdés tehát a továbbiakban nem az, hogy elvégezhető-e a csere egy másik, ugyanakkora teljesítményű, azonos besorolású nyílt égésterű kazánra (mert törvényileg az alábbiak szerint igen), hanem az, hogy ki csinálná meg és mennyiért? :). A szükséges engedélyekkel rendelkező gázszerelők privátban kereshetnek, köszönet. A kéményseprők engedélyét intézem közben (amit adnak az éves felülvizsgálatkor, azzal sajnos kitörölhetem a fenekem, mert az nem igazol semmit, csak a pénzbeszedés tényét... kurvaország). 

t.zsolti 2013. jún. 12. Creative Commons License 67213

HMV= használati meleg víz

Előzmény: Csiiik (67209)
Gyurco78 2013. jún. 12. Creative Commons License 67212

Azon az ábrán olyan fűtőkazán van, amiben benne van a váltószelep, de nincs HMV hőcserélő. Ha ilyened van, akkor külső indirekt tároló kell hozzá.

Használati MelegVíz

Előzmény: Csiiik (67209)
Dark Future 2013. jún. 12. Creative Commons License 67211

Szintén a GMBSZ-ben találtam ezt is:

"Már üzemelő, a helyiség légterétől nem független üzemű "B" típusú gázfogyasztó készülék helyére lakó épületek, lakások, és kommunális épületek huzamos emberi tartózkodásra szolgáló helyiségeiben és az azokkal légtér-összeköttetésben lévő mellékhelyiségeiben "B" típusú gázfogyasztó készülék kizárólag az  5.3. pont szerinti egyszerűsített készülékcserével építhető be."

http://gmbsz.hu/?q=node/108/#a5.3.

Tehát eszerint egyszerűsített készülékcserével beépíthetek nyílt égésterű kazánt. Milyen törvényi hely alapján írjátok, hogy nem?

Dark Future 2013. jún. 12. Creative Commons License 67210

Kedves Urak,

írtok itt nekem 6-800 eFt-os költségeket a kazáncserére, ugyanakkor azt sehol nem látom a GMBSZ-ben, hogy nyílt tüzelésű kombi kazánomat miért ne cseréltethetném le ugyanekkora teljesítményű, szintén nyílt tüzelésűre kazánra, egyszerűsített készülékcsere keretében.

Idézem:

"5.3. Egyszerűsített készülékcsere

Meglévő gázfogyasztó készülék cseréje egyszerűsített eljárással az alábbi feltételek egyidejű fennállása esetében végezhető:

a)    az új készülék legfeljebb 36 kW hőterhelésű,

b)    az új készülék hőterhelése nem nagyobb a meglévő készülék hőterhelésénél,

c)    készülékcsere nem jár a fogyasztói gázvezeték cseréjével, átalakításával,

d)    az új készülék besorolása:

da)    megegyezik a meglévő készülék besorolásával, a készülék elhelyezése a létesítéskor érvényes műszaki biztonsági feltételeknek változatlanul megfelel, továbbá kéménybe kötött készülék esetén az új gázfogyasztó készülék csak olyan egyedi, önálló égéstermék elvezető berendezésbe csatlakozik, ami megfelel az új gázfogyasztó készülék gyártója által előírt követelményeknek. A kéményseprő-ipari közszolgáltató megfelelő minősítésű szakvéleménye rendelkezésre áll arról az égéstermék elvezető rendszerről, amelyhez az új készülék csatlakozik, vagy

db)    ha az új készüléket kizárólag a készülék részeként tanúsított égéstermék elvezető és égési levegő hozzávezető rendszer elemeivel, a készülék gyártójának utasítása alapján szerelik, és a helyiséglevegőtől független üzemmódban helyezik üzembe."

Az a), b), c) pontok nálam rendben vannak, a gázt nem kell sehová vinni, ott van kiépítve, ahol kell, a kazán meg maradna továbbra is 18kW-os.

A kutya a da) pontben van elásva:

"a készülék elhelyezése a létesítéskor érvényes műszaki biztonsági feltételeknek változatlanul megfelel"

Nomármost 1993-ban, amikor a ház épült, és a terveknek megfelelően beépítették a jelenlegi Vaillantomat, minden valószínűség szerint az elhelyezés megfelelt az akkori előírásoknak. A mostani készülék szintén minden valószínűség szerint megfelelne ez AKKORI, tehát a LÉTESÍTÉSKORI előírásoknak, amire a 2012-es GMBSZ hivatkozik.

Akkor mi a gond??

Csiiik 2013. jún. 12. Creative Commons License 67209

Beretta mynute de egy régebbi darab. Használt kazán lehet.

Amit küldtél hasonlít rá de ujabb több viszajelző van rajta.

A 118 oldalon a rajzon van HMV tároló. Elképzelhető hogy a mi cirkónkról ez hiányzik és azért nem tud melegvizet adni csak fűteni? Mekkora egy ilyen HMV tároló?

Minek a rövidítése a HMV?

Előzmény: morgen66 (67208)
morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67208

Lehet hogy ilyen van feltéve?

http://www.beretta.hu/images/katalogusok/0313/junior_green_rsi_telepitoi_kezikonyv.pdf

118 oldalon látható hogy kellene bekötni.

Előzmény: Csiiik (67207)
Csiiik 2013. jún. 12. Creative Commons License 67207

A készülék feltehetően kombi cirkó de jelenlegi formában nem tud így működni szerintünk.

Azért fontos a hőcserélő mert ha bitermikus akkor tudja melegíteni a fűtés vizét is meg a háztartási vizet is.

De ha nem bitermikus akkor csak az egyiket melegíti ami egy külső valamiben átadja a hőt a másik körnek. Na és ilyen külső dolog itt tuti nincs.

Ha ez a hőcserélő nem bitermikus akkor teljesen feleslegesen törte magát a szerelő mert ez így nem működhet.

De ha tényleg létezik olyan bitermikus hőcserélő amibe csak 2 db vízcső megy be akkor igaza van működhet így is.

Egyébként Beretta cirkó de típus szám nincs rajta és emiatt szenvedett a szerelő is. Nem tudta végül megmondani, hogy mi a baj.

Előzmény: Gyurco78 (67203)
morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67206

A készülék tipusa?

Ez besz@rás három órát küzdeni egy készülékkel.

Előzmény: Csiiik (67201)
cat5409 2013. jún. 12. Creative Commons License 67205

a TIGÁZ eljárást tudom : ha ugyan olyanra cseréled, akkor csak a beüzemelő /gázszerelő, gyártó cég embere által adott számla / dokument   fénymásolatát kell elküldeni - ennyi................ha más renszerűre akarsz átállni akkor viszont indult a tor-túra - tervezés, engedélyek stb. stb. stb,:........................................

Előzmény: halaloszto (67195)
Csiiik 2013. jún. 12. Creative Commons License 67204

A készülékbe 4 vizvezeték csatlakozik +1 ami túlfolyónak néz ki mivel kis puha gumicső amin nincsen csap.

Előzmény: gmkiev (67202)
Gyurco78 2013. jún. 12. Creative Commons License 67203

Nem mindegy, hogy milyen a hőcserélője? Ha úgy van tervezve, hogy csinál melegvizet, akkor csinál, ha nem, akkor nem. Azért egy kombicirkót nem felismerni, háát...:) Biztosan gázszerelő volt az ürge?

gmkiev 2013. jún. 12. Creative Commons License 67202

A készüléken hány csati van?

3, vagy 5?

Azért a fiút nem kellene gázszerelőként aposztrofálni! :)

Csiiik 2013. jún. 12. Creative Commons License 67201

Sziasztok!

A munkahelyemen egy cirkó adná a fűtést és a melegvizet is. Tehát elvileg kombi cirkó. Beszerelték de melegvízet nem tudtak csinálni vele. Kollégákkal utána néztünk és arra jutottunk, hogy ez jelenlegi formájában nem is kombi mert a hőcserélőjébe összesen csak két vízvezeték megy be, tehát nem bitermikus, másik külső hőcserélő vagy hőtároló pedig nincs rajta.

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy létezik-e olyan bitermikus hőcserélő amire csak 2db vízvezetéket lehet csatlakoztatni?

Szerintem ez lehetetlen de egy gáz szerelő aki ma próbálta megszerelni (3 órát küzdött, a fél cirkót kicserélte majd vissza) azt mondta, hogy ez a 2db vízcsatlakozási hellyel rendelkező hőcserélő biztos bitermikus.

Na most akkor ki téved? :)

Gyurco78 2013. jún. 12. Creative Commons License 67200

Na igen, ez eléggé elgondoloztató, hogy ha ki akarom cserélni a kazánomat, és még neadj' Isten nyáron, hogy mégsem fűtési szezonban, akkor is meddig fogok melegvíz nélkül maradni?

Előzmény: halaloszto (67196)
Mariusi 2013. jún. 12. Creative Commons License 67199

Röviden !

Szarháziak a kéményseprők. Nálam 3 éve egy zárt égésterü kazánnál a bélelést ellenőrizték volna. Az napra szabadság, ott volt a bélelő, akinek tudták a telefonját.  9 órára vártuk, de nem gyüttek. Úgy 13 órakor csak felhívja őket a bélelő, hogy mivan. Pofátlanul azt monták,  nem tudtak a házba bejutni. Egy olyan házba ahol van egy fogorvosi rendelő, 2 ügyvédi iroda  1 kft és  16 unatkozó nyugdíjas.

Bármely csengőt megnyomták volna,  akár az enyimet is jöhettek volna be.

Előzmény: smith (67187)
Mariusi 2013. jún. 12. Creative Commons License 67198

Elvileg ha a gáztűzhelyt  60 -70 cm -rel arrább rakatod, arra is kell gázterv!!

Ha a vezetéket megbontod ! Mármint nem Te, mert azt nem szabad, hanem egy gázszerelő !!

Előzmény: Dark Future (67176)
gmkiev 2013. jún. 12. Creative Commons License 67197

Látod?

Vannak akik írnak helyettem.

Bizony sz@rabb a helyzet mont valaha is volt!

Én pl: a Minősítő biztonságit sem csináklom, míg csak és kizárőlag a fogyasztóellenesség lenyúlás a fő motivációja a fogyasztóvédő kormányzati jogszabályoknak!

Előzmény: joevagyok68 (67186)
halaloszto 2013. jún. 12. Creative Commons License 67196

Ezt jogszabaly szabalyozza nem? Vagy a szolgaltato donti el? Telefonon azt mond amit akar, ez egy abszolut kozerdeku informacio, publikus kellene legyen, nem?

Vajk

Előzmény: morgen66 (67183)
halaloszto 2013. jún. 12. Creative Commons License 67195

Ezaz, probaltam tajekozodni. Semmi konkretat nem talaltam. Csak olyanokat talaltam, mint amit itt is linkelt Joe, ami arrol szol hogy meg az illetekesek is csak probaljak kitalalni hogy mijafasz legyen. Ok evekig agyalnak rajta, de a szerencsetlen tulaj, akinek februarban megdoglik a kazanja az nem tudja kivarni mire eldontik!

Vajk

Előzmény: morgen66 (67183)
Gyurco78 2013. jún. 12. Creative Commons License 67194

Társasházi kémény, csak nem állok neki bontani :)

Főleg, hogy duplakürtős, és a felső szomszédnak szintén ez van. Persze ő sem használja az ő "lukát".

Előzmény: t.zsolti (67193)
t.zsolti 2013. jún. 12. Creative Commons License 67193

lebontod,betömöd,

nyilatkoztatni kell őket a kémény megszüntetésének szabályairól és utána nem ágálhat ellene.

Előzmény: Gyurco78 (67192)
Gyurco78 2013. jún. 12. Creative Commons License 67192

Lehet, hogy van kémény a lakásban, csak nem használják, és tartaléknak van minősítve. Na attól az életben nem szabadulsz!

Előzmény: joevagyok68 (67191)
joevagyok68 2013. jún. 12. Creative Commons License 67191

1. rács van a folyosón...elvileg tilos > büntit neki katasztrófavédők !

2. nincs kémény > de azért kivesz egy nap szabit > fizet 4500ft-ot

"hogy kémény sosem volt a lakásban. Mégis minden évben szo*tnak."

3. már nem először....ezekszerint szeret sz.pni....és még fizet is érte...

Jut eszembe....meg Besenyő Pistabácsinak IS...

KATASZTRÓFAVÉDELEM

Miért köll védeni a katasztrófát ?? Normáááális ...

:-))

Gyurco78 2013. jún. 12. Creative Commons License 67190

Majd ha ukrán kéményseprők jönnek, akkor jobban átgondolom, hogy mégis mit jelent :))

Előzmény: t.zsolti (67189)
t.zsolti 2013. jún. 12. Creative Commons License 67189

"tragédiák megelőzése érdekében mindenképp tartózkodjak"

súlyos testi sértéssel való fenyegetés-))))

vagy ki s e mozduljak, és nem lessz tragédia????

Előzmény: Gyurco78 (67188)
Gyurco78 2013. jún. 12. Creative Commons License 67188

Még az is lehet, hogy ez panelben történt :)

Hozzám mondjuk becsönget mindig, és amikor nem voltam otthon, szépen bedobta a papírt, hogy a tragédiák megelőzése érdekében mindenképp tartózkodjak otthon legközelebb. Persze turbós kazánom van...

smith 2013. jún. 12. Creative Commons License 67187

be kell engedni a kéményseprőket,

Hát már ha be akar jönni, ugye...

Szívatják a kéményseprők? Most pereljen!

Naiv ügyfélnek elege lett a Főkétüsz játékából. 4500 forintot kellene fizetnie, mert a lakását ellenőrző kéményseprő nem csengetett be, így nyilván az ajtót sem tudta neki kinyitni. A jelenség elég sok embert érinthet, minthogy a cégnél közölték, hogy se visszafordulni[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Gyurco78 (67181)
joevagyok68 2013. jún. 12. Creative Commons License 67186

Már megint nem vagy valami bőbeszédű !  :-)

Akkor ezekszerint csak az van (még mindíg), hogy - azonos "osztályú" készüléket IS - csak > terv-engedély-óra le-szerelés-EPH-légbeejtő(hakell)-konyhaileszívó(ha gáztűzhely van) kivezetve-kéményes ...satöbbi után lehet cserélni?

Előzmény: gmkiev (67185)
gmkiev 2013. jún. 12. Creative Commons License 67185

A tanulmányt évekig készítették.

Nem érte el a célját, sőt!

Rontott a helyzeten.

Előzmény: joevagyok68 (67184)
joevagyok68 2013. jún. 12. Creative Commons License 67184

Ezt láttad már ?

elvileg ez főgázos javaslat

http://www.gazkonferencia.eu/dl/share/mp_gk_Lukacsi_Peter_HUN.pdf

ezek szerint a regisztrált kivitelező feladata lesz/lenne a "készülékcsere bejelentése az elosztói engedélyesnek"

Kérdés, hogy  az kicsoda ?  Maga a főgáz..?

Előzmény: halaloszto (67180)
morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67183

Telefonon megkérdezed.

Zártat zárt-ra, az más, ha jól tudom, turbósat turbósra lehet de turbósat kondenzációsra nem.

De ezt a szolgáltató megmondja,de ha kazáncsere előtt áll valaki azért érdemes tájékozódni.

NeomatiK 2013. jún. 12. Creative Commons License 67182

"Es hogyan jelentem be? Disztaviratban? Mert a szolgaltato weblapjan nyoma sincs annak hogy hogyan kell bejelenteni."

Hosszas kínok után találtam egy másik honlapon (nem a GDF Suez sajátján) tatabányai telefonszámot. Felhívtam, automata felveszi: "várjon a kezelő jelentkezéséig." Majd 30 mp várakozás után bontotta a vonalat. Aztán megint próbáltam, megint 30 mp után bontotta.  Aztán hagytam a francba az anyukájukat a számra véve csúnya jelzők kíséretében.

Ez ma a gázszolgáltató ügyfélközpontúsága, nehogy lehessen valaki illetékessel beszélni! Rohadjanak meg!

Gyurco78 2013. jún. 12. Creative Commons License 67181

Ha volna rá akarat, egyszerűsített eljárással lelehetne cseréltetni a régi 20-30 éves nyilt égésterű készülékeket,zárt égésterűre,

és évente nem halnának meg annyian füstgázmérgezésben.

De mennyivel egyszerűbb riogatni az embereket, és egy csomó pénzt elkölteni arra, hogy a kéményseprők fontosságát hangoztassák a médiában. Én ahányszor hallottam ezeket a CO mérgezéses híreket, mindig az volt a vége, hogy be kell engedni a kéményseprőket, meg nem szabad az ablakokat kicserélni, de azt, hogy vannak zárt égésterű készülékek is, még soha.

Előzmény: morgen66 (67178)
halaloszto 2013. jún. 12. Creative Commons License 67180

Es zartat zartra? 

Tovabba:

"Bejelented a szolgáltatónak, hogy készülékcsere volt és ennyi."

Es hogyan jelentem be? Disztaviratban? Mert a szolgaltato weblapjan nyoma sincs annak hogy hogyan kell bejelenteni.

Vajk

Előzmény: morgen66 (67179)
morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67179

Nincs ebben semmi titok:)

Nyilt égésterű kazánt cserélhetsz nyilt égésterűre,lényeg hogy ugyan akkor kell hogy legyen a teljesítménye mint a réginek.

Bejelented a szolgáltatónak, hogy készülékcsere volt és ennyi.

De érdemes az  illetékes gázszolgáltatót felhívni.

Előzmény: halaloszto (67177)
morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67178

Szerintem cseréltesd le a kazánt ugan akkora teljesítményűre ahogy ő mondta,húszéves kazánt 

nem érdemes megjavítani.

Egy-két hónap múlva elromolhat benne más is.

Sajnos ezek az árak:(

Ha volna rá akarat, egyszerűsített eljárással lelehetne cseréltetni a régi 20-30 éves nyilt égésterű készülékeket,zárt égésterűre,

és évente nem halnának meg annyian füstgázmérgezésben.

Előzmény: Dark Future (67176)
halaloszto 2013. jún. 12. Creative Commons License 67177

OK. tehat akkor nekik mar vannak regisztralt szereloik, akik vegezhetnek egyszerusitett keszulekcseret. csak eppen az a titok hogy ezt hogyan kell a tulajnak inteznie?

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (67161)
Dark Future 2013. jún. 12. Creative Commons License 67176

Sziasztok,

köszi az infókat. Nekem a vaillantos (aki megnézte a jelenlegit kazánomat) azt mondta, hogy 120-130-ból tudná felújítani (a műanyag hőcserélőt kellene cserélni, mert már ragasztva van, ereszt, meg szerinte belül is tiszta vízkő, plusz a nyomáskapcsolót, ami a két mikrokapcsolót működteti, mert most csak akkor van "gyújtás", ha fullra kitekerem a melegvizes csapot), szóval ő azt mondta, hogy egyszerűsített eljárásban cserélhető a kazán, ha ugyanekkora teljesítményűt rakatok fel. 

Nomármost éppen nincs 6-800 eFt-om a cserére, meg ha lenne, se fizetnék érte ennyit, mert nemá... Pár éve béleltettük a kéményt, az sem volt két fillér, akkor persze nem szólt a kéményseprő maffia, hogy zárt égésterű kazánhoz más füstcső kéne. (Mellesleg arra is kíváncsi lennék, hogy az országban hány embernek van ennyi pénze egy kazáncserére...)  Szóval olyan megoldás érdekelne, ami költséghatékony, és utána nem (vagy csak minimális eséllyel) b*gathatnak érte a hatóságok. Privátban dobjon legyen kedes mailt, aki ebben tudna segíteni. Ha sehogy nem megy, akkor veszek inkább egy használtat, vagy felújíttatom ezt a Vaillantot, ami idén ünnepli a 20. szülinapját...

(Egyébként a helyszín fürdőszoba, kád 60 cm-nél távolabb, FIR van, légszellőző akna van, a kazántól fél méterre, bélelt 110-es kémény van, normális gázkiépítés elzáróval a kazánnál van, kivezetett szagelszívó nincs, tehát  k*ra nem értem, hogy ezen kinek mit és miért kellene tervezgetnie. Szép dolog eltartani tervezőt, kivitelezőt, gázműveket és kéményseprőket, de húzzanak le mást.)

NeomatiK 2013. jún. 12. Creative Commons License 67175

Ekkora egy fostalicska szolgáltató honlapot (gdf-suez)! Nincs rajta egy nyamvadt lista telefonszámokkal. Már most utálom a gázszolgáltatót!

Előzmény: morgen66 (67172)
t.zsolti 2013. jún. 12. Creative Commons License 67174

külön jött számla a le és a felszerelésről, de 10000 alatt volt /db

Előzmény: Lá Kreacione (67171)
t.zsolti 2013. jún. 12. Creative Commons License 67173

csak a gázcső két oldalán sárga csík van

Előzmény: Lá Kreacione (67165)
morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67172

Ezt javasolni is akartam hogy az illetékes gázszolgáltatót hívd fel,az a tuti amit ők mondanak.

Előzmény: NeomatiK (67170)
Lá Kreacione 2013. jún. 12. Creative Commons License 67171

"itt miskolcon 10E a le és 10E a felrakása a gázórának( nem filléreztem de kevesebb volt)"

jó tudni hogy a tigáz területén van ami ólcsóbb mint a főgáznál. A főgáznál  18 és 22 , de a procedura az ami kész kabaré.

Bemész, kivárod a sorod, előadod, hogy le szeretnéd szereltetni a gázórár. Ok. csinálnak egy számlát, de fizetni csak másnap tudsz, mert valami még a 'koppányban' is kutyulnak rajta. majd 2 x is elmonták, hogy előleget kell fizetni. ok., de az előleg és az előre fizetés nem ugyan az. Tehát kifizeted az egészet, majd vársz a telefonra, a ha szerencséd van egy héten belül megérkezik, hogy jönnek. Jöttek is pontosan, pont 8 óra  5 -re két formaruhás tip-top szerelő, és mire felocsudtam már le is kapták az órát. Nem volt az egész  fél perc sem. Le az óra, fel az előkészített dugó, aláírás és jónapot.

visszatételnél - 3 hónapmúltán - már dörzsöltebb voltam , felajánlottam, hogy elmegyek a koppányba a számláért, majd vissza  és befizettem. Így nem került 2 napomba, mert azt a nyomorult számlát utaztatták.

Előzmény: t.zsolti (67149)
NeomatiK 2013. jún. 12. Creative Commons License 67170

Remek :-/

Az fix, hogy most csak a talajban lévő csövezés lesz kiépítve (mert minek építsem ki a többit már most?) Na majd jól felhívom őket, aztán megmondják jól. Addig se zaklatlak benneteket a kérdésekkel :)

Előzmény: morgen66 (67163)
t.zsolti 2013. jún. 12. Creative Commons License 67169

sőt szerintem készülék márkát sem tudsz terv nélkül cserélni.

esetleg ha ugyanolyat szerelsz fel ( márka / típus megegyezik ) nem kell terv, meg sok egyébb

Előzmény: Dark Future (67152)
t.zsolti 2013. jún. 12. Creative Commons License 67168

dátumot nem mondott ,

az volt az indok , hogy a cső a csőben kivezetés esetén a fentről szívott levegővel beszípanthatja a füsöt is,  ha osztott elvezetést alkalmazol nincs ilyen probléma.

Előzmény: halaloszto (67150)
Lá Kreacione 2013. jún. 12. Creative Commons License 67167

Gáz és vízcsőről van szó ami az utcáról gyün a föld alatt a telek feldúlása a probléma.

Habár én már láttam olyant is amikor nem az egészet dúlták szét, csak egyrészét. A köztes szakaszokon fúrtak !!

Előzmény: sjohn (67166)
sjohn 2013. jún. 12. Creative Commons License 67166

Ha a víz alatt a fűtéscsövet érted, akkor nem kell más, ugyanaz.

Előzmény: Lá Kreacione (67165)
Lá Kreacione 2013. jún. 12. Creative Commons License 67165

Tény hogy mind a kettő cső fekete, de azért más kell a gázhoz és más a vízhez !

Szerintem.

Előzmény: NeomatiK (67160)
Lá Kreacione 2013. jún. 12. Creative Commons License 67164

A procedura .

Nézzük akkor a műveleteket .

megtervezteted - kb. 35 eft - ,

engedélyezteted a gáztervet - na ez ingyenes !!!

ezután felszerelteted a turbós/kondis  fali kazánt 15 eft( igaz rakhatod sk. is, akkor ingyenes. )

ezután leszerelteted a gázórát kb. 22 eft, majd jönnek a bontók, leflexelik a régi kazánhoz menő  gázcsöveket 15 eft, de nem biztos 

Közben ezzel párhuzamosan kibélelteted a kéményed a túrbos/kondenzációs kazán igényeinek megfelelően megépítik a kazán és a kémény közötti füstcső rendszert , szakvéleménnyel kb. 300eft. Ezt a bélelők végzik.

Ha eddig minden stimmel : engedély gázos szolgáltatótól, engedély kéményseprőktől, akkor jöhet a gáz és vízszerelő, kiépíti a gázvezetéket,  nyomás alá helyezi mind a gázt mind a vizet és szól a gázszolgáltatónak. Ők lemeozzák, ha minden rendben, 22 eft ért visszaszerelik a gázórát.

Gáz - fűtésszerelő díja kb. 60 eft, 

kell még EPH, esetleg külön áramkör a kazánnak fi relével, legyen 40 eft.

Aztán az üzembehelyező is elkér úgy min,.20 eft -ot, kell némi javító kőmíves és festő munka is legyen szerényen 25 eft ( persze lehet ennyiért szóba se állnak veled , akkor marad az sk. )

Nos ugye alúlról súrolja a 550 e -ret !!!!

Ja a kazán árát majd elfelejtettem ( ha vállalkozó lennék tönkre mennék ).

legyen szerényen egy 160 eft -os darab.

Tehát kijön úgy  710 -720 -ra, ha Te intézed a dolgokat. Fővállalkozó biztos még 100 -at elkér. Vagy jól szervezi a közremüködőket, de a haszon akkor is az ővé.

Jó munkát !

morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67163

Kiszállnak neked tízszer is csak fizesd ki,lényeg a gázmeót egyszerre csinálják meg,földben lévő vezeték,gázóra helye,készülékek,

nyomáscsökkentö stb. mindennek be kell legyen szerelve ami a terven van,talán a tüzhely hiányozhat,de akkor a golyóscsapot le kell

dugózni.

Előzmény: NeomatiK (67160)
joevagyok68 2013. jún. 12. Creative Commons License 67162

Jáááj kérem mit tesz az értő olvasás hiánya...

Ez NEM az!

Utólag Jobban megnézve ez "szerelőtoborzó" papír ! 

Azt hittem elsőre, hogy sima bejelentőlap...

Túl egyszerű lett volna...elektronikus úton...2 példányban...  :-)

bocsi

Előzmény: joevagyok68 (67161)
joevagyok68 2013. jún. 12. Creative Commons License 67161
Előzmény: halaloszto (67159)
NeomatiK 2013. jún. 12. Creative Commons License 67160

Tudom, hogy régóta van műanyagból. Azt furcsállottam, hogy vízhez is ugyanaz való.

Azért kéreztem az ellenőrzés témát, mert nem egymást követő munkafázisban lenne a gázórára rákötés. Hanem előbb gázcsőfektetés a földben. Aztán egyéb munkálatok. Sőt az is lehet, hogy rá se kötök a gázra, de a csövet szeretném lefektetni, hogy ne kelljen később feltúrni. Kiszállnak akár kétszer is a helyszínre, megnézik először a cső nyomvonalat, aztán 1 év múlva gázórával együtt rákötnek?

Előzmény: morgen66 (67155)
halaloszto 2013. jún. 12. Creative Commons License 67159

csak pont ezaz, hogy a procedura evente valtozik.

Pl a keszulekcseret ugye be kell jelenteni a szolgaltatonak, akkor is ha azonosra csereled. Kap egy jobb bort aki megmutatja a fogaz.hu-n hogy hogyan kell ezt bejelenteni.

Vajk

Előzmény: Korundos (67157)
Korundos 2013. jún. 12. Creative Commons License 67158

Helló !megint kiszúrtam valamit : ime .

"Turbót vagy kondenzációst is be lehetne szereltetni terveztetés nélkül? Gondolom, akkor a meglévő légszellőző

aknában kéne lehozni a levegő vezetékét, vagy a meglévő kéményben koaxiálisan. Mivel kb. 12m-ről lenne szó,"

Tervezés nélkül is lehet mindent csinálni csak éppen gázt nem fogszkapni hozzá.

De a lényeg : ez a koaxiális kivitel ilyen hosszon már kockázatos, de ha szétválasztottan csinálod, akár 30 m -ig is elmegy.

Gondolom a kazán levegő ellátására gondolsz.

Más ! Azt a 30 -40 eft tervezésidíjat ne sajnáld, majd rászössz a többiek csak az igazán drágák.

Milla talán nem lesz (ha csak nagyon meg nem vezetnek ) de a 650 -800 -at szánd rá !!

Korundos 2013. jún. 12. Creative Commons License 67157

Fél éve , kettő éve vagy  3, sokan sokszor leírták a procedurát.

A lényeg,  nem egy csapatos munka, tehát kell egy koordinátor, fővállalkozó vagy nevezd akárhogyan, akik a szakikat összehangolják.

A karmester lehetsz te is !!

Korundos 2013. jún. 12. Creative Commons License 67156

Azért sokmindent el tudok képzelni, de az meredek lenne, ha egy gázbekötést ne szakember készítene, engedéllyel és tervekkel.

Ők csak tudják, hogy mikor kell azt betemetni.

Már legalább 20 éve elfogadott technológia a műa. csöves gázvezetés, de csak a föld alatt  és ami a lényeg : csak kisnyomású földgáznál.

Hogy pontsan mennyi, most lényegtelen.

De van magasnyomású és középnyomású fölgáz is.

Ha lát valaki müa. gázvezetéket a föld felett,  fotózza le.

Szabad a gazda  !

Előzmény: NeomatiK (67153)
morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67155

Igen gázmeóig nem lehet betemetni,bár elég rég csináltam akkor ez volt a szabály.

Gáz kpe cső kell,és a végére két speciális hegtoldat,és sárga gégecső,de ezt a gázszerelő tudja.

Hiszed vagy nem gázvezetéket is már műanyag csőből csinálják már elég régóta.

Előzmény: NeomatiK (67153)
morgen66 2013. jún. 12. Creative Commons License 67154

A kiválasztott kazánról van jó és rossz vélemény is , vanakinek bejön vanakinek nem.

Van aki kicseréli,keress  privátban.

Kondenzációs kazán cserénél már más az eljárás,gázterv,gázmeo,gázóra le-fel szerelése,új kémény a mostani bélelt nem jó stb.

És a lényeg kb 1 milka.

NeomatiK 2013. jún. 12. Creative Commons License 67153

Szerpusztok!

Ha a telekhatárról vezetem a gázcsövet a házig csak kiállásig megvalósítva a föld alatt, akkor azt még betemetés előtt megnézi a gázművek? Vagy hogy megy ez?

Láttam vízhez való KPE csövet gázhoz, legalábbis így mutatta jó pár honlap. Tényleg ez megfelel a föld alatti vezetéshez? Kicsit nehéz elhinni. Szeretném tudni, hogy milyen csövezés kell oda. A gáztervet most nem tudom előkeresni. Azon rajta kell lennie a pontos cső megnevezésnek?

Dark Future 2013. jún. 12. Creative Commons License 67152

Sziasztok,

a segítségeteket kérném az alábbi dologban:

A jelenleg meglévő Vaillant VCW int 18-10h kombi kazánomat szeretném lecseréltetni egy modernebb,

hasonló teljesítményű (18kW), szintén nyílt égésterű kazánra. A Bosch 3000W ZW 18-2 KE-t

néztem ki, egyrészt árban, másrészt szolgáltatásaiban is megfelelne, emellett ebben a márkában más

készülékeknél (mosógép, hűtőszekrény) még nem csalódtam. Van róla valakinek valamilyen tapasztalata?

A kéményünket néhány évvel ezelőtt bélelték (11cm-es átmérővel, nem gyűjtő), a helyiségben van direkt a

kazánnak kiépített légszellőző akna (kb. 20x20 cm). A kérdésem az lenne, hogy mi a csere menete, ill.

tudnátok-e ajánlani olyan szakembert aki elvégezné a cserét (Bp. XI. ker.)?

(számlához nem ragaszkodom :), csak a papírok legyenek rendben…)

Turbót vagy kondenzációst is be lehetne szereltetni terveztetés nélkül? Gondolom, akkor a meglévő légszellőző

aknában kéne lehozni a levegő vezetékét, vagy a meglévő kéményben koaxiálisan. Mivel kb. 12m-ről lenne szó,

gondolom, ez nem kis pénz...  Érdemes lenne esetleg mégis ebben gondolkodni?

Köszönöm a válaszokat előre is.

t.zsolti 2013. jún. 11. Creative Commons License 67151

ha gondolod megkérdem a tervezőt,

nekem 1,7m-re kerülne a két kémény egymástól és erre hívatkozva lett vízszintes a kivezetés

Előzmény: halaloszto (67150)
halaloszto 2013. jún. 11. Creative Commons License 67150

Ez a 2m miota van? Ha nekem 6 eve elfogadtak hogy szuk egy meterre vannak egymastol, es ilyenre epitettem a hazamat, akkor ha megdoglik a kazanom es le kell csereljem, bonthatom el a kemenyemet? 

Vajk

Előzmény: t.zsolti (67149)
t.zsolti 2013. jún. 11. Creative Commons License 67149

az EPH-t a kollegám csinálja ,

a kémény - mivel a kazán leendő távolsága a vegyestüzelésű kéményéhez túl közel ( 2m a minimum távolság , és a kazánházam kicsi ) kerülne ezért lehetett oldalfalra kihelyezni, a másik meg az oldalfal amin kimenne a gázkémény 10m-es távolság megvan a szomszéd háztól.

itt miskolcon 10E a le és 10E a felrakása a gázórának( nem filléreztem de kevesebb volt)

gázterv - ennyit fizettem , és el van fogadtatva a gázosokkal is .

A kazán bemutató darab volt, kocsikáztam érte vagy 600km-ert.

Előzmény: Mariusi (67148)
Mariusi 2013. jún. 11. Creative Commons License 67148

" és még ami kimaradt XXXXX FT"

kimaradt pl. az EPH, az  min. 25 eft,

aztán milyen csoda folytán úsztad meg a kéményt, főleg annak a bélelését ? csak úgy ki az oldalfalon ?

legtöbb kazán beüzemeltethető 20 és 30 között,

viszont a gázóra le és fel az inkább 40 eft,

az a gázterv túl óccsó, nekem 35 ért csinálták, de én szégyeltem magam, hogy mennyire szerény a tervező ( a többiekhez képest ).

De mint írtam mákod van ezzel a kémény megúszással.

Csak az lenne összesen 300 eft.

Az a kazán is elég óccsó !

Előzmény: t.zsolti (67145)
smith 2013. jún. 11. Creative Commons License 67147

A szellőztetős topicban kérdezd meg!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9144218

Előzmény: kendu (67146)
kendu 2013. jún. 11. Creative Commons License 67146

Sziasztok!

Tud valaki egy aktív topikot amely a falak szellőzésével foglalkozik? Elméletileg nincs csőtörésem, legalábbis nem mozog a vízóra, és ami bemegy a lefolyóba, az decire pontosan ki is jön (persze ez csak egy dolog, a hajszálvékony szivárgást nem tudom le ellenőrizni). Mégis vizesednek a válaszfalaim. Erről szeretnék beszélgetni, eszmét cserélni, tanácsot kérni.

t.zsolti 2013. jún. 11. Creative Commons License 67145

és hogy is kezdődik a készülék csere?

gázterv,( nekem most csinálták 25000 ) a páraelszívó csövét külső falon kell kivinni ( 160-as lyuk kifúr ( ha csináltatom 15000 ) odacsövez),  légbeeresztő AT-G 60-as kb 8000,ennek a lyuk kifur ( 120-as , ujjabb 15000 ), a gázkazán egy immergas victrix , a kéménye 100-as a fal kifúr ( ha csináltatom 15000 ), a készülék már megvan nagyon kedvező áron volt 100000, kémény kell vagy 4m, könyök 1,inditóelem/tisztítónyílás ( lessz vagy 60000 ) ,a kazán felszerelése ,a beüzemelése 20000-40000, a gázrendszer átalakítása 20000-40000, gázóra le felszerelés 20000, nyomáspróba ??????, ja a tűzhelyen a bekötés kialakítása mert már csak az ujj csővel jó, ja és mivel az oldalfalon megy ki a kémény ezért nem kell a kéményessel átvetetni , itt spórolok kb 10000ft-ot

és még ami kimaradt XXXXX FT

Előzmény: gmkiev (67130)
halaloszto 2013. jún. 11. Creative Commons License 67144

hmm. atgondoltam megegyszer. es igazad van, pont a mostani ellenaramu bekotesnel igaz az, hogy az uzemi irany azonos a gravitaciossal.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (67143)
joevagyok68 2013. jún. 10. Creative Commons License 67143

ezt

"es nem erne semmit, mert a gravitacios keringes iranya megegyezne az uzemi irannyal.

mondjuk nem értem.. :-)

Előzmény: halaloszto (67141)
joevagyok68 2013. jún. 10. Creative Commons License 67142

"es ezen az is latszik egyertelmuen, hogy ellenaramunak van bekotve."

Az eddig észre se vettem, csak most amikor belinkeltem !  :-)

Nálunk nem így van kötve.

Hanem a meleg előre megy be fölül és a "hideg" vissza alul (mint a napkoliknál)...a visszacsapó a visszatérőben.

És nem melegszik vissza.

Kondis kazán...nekem is úgy volt logikus...

Előzmény: halaloszto (67141)
halaloszto 2013. jún. 10. Creative Commons License 67141

koszi!

es ezen az is latszik egyertelmuen, hogy ellenaramunak van bekotve.

van egy olyan ideam, hogy a kondenzacios kazannak jobb lenne forditva kotni, hogy a visszatero a hidegbol jojjon. viszont akkor forditva kellene tenni a visszacsapot, es nem erne semmit, mert a gravitacios keringes iranya megegyezne az uzemi irannyal.

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (67140)
joevagyok68 2013. jún. 10. Creative Commons License 67140

Igen.

Igen.

Nálunk is..ezért lett barakva rugós visszacsapó a visszatérőbe.

(az érdekes az, hogy a mi szériánk használatijában nem volt berajzolva a bekötésinél, az egy évvel későbbiben meg már benne volt)

http://www.saunierduval.hu/stepone/data/downloads_sd/76/00/00/ecosyf28askezhu2009.pdf

25.oldal

Előzmény: halaloszto (67134)
NeomatiK 2013. jún. 10. Creative Commons License 67139

Áhá! Köszi a doksit.

C20NE 2013. jún. 10. Creative Commons License 67138

20 celsius fokon 20xD a pontos adat, ívesen kell vezetni.

http://www.pipelife.com/media/hu/Katalogusok/PE_nyomcsorendszerek_ptse_2008.pdf

Előzmény: C20NE (67137)
C20NE 2013. jún. 10. Creative Commons License 67137

10xd rémlik, de egy biztos, ha megroppant akkor sok volt :-)

Előzmény: NeomatiK (67136)
NeomatiK 2013. jún. 10. Creative Commons License 67136

Hellóka!

Ivóvízhez való 25-ös és 32-es átmérőjű KPE és LPE csövet mekkora sugárban lehet meghajlítani? Vagyis a legkisebb hajlítási sugár érdekel, hogy pontosan fogalmazzak.

pavarotti 2013. jún. 10. Creative Commons License 67135

"Egy gázkazánnál a nagyjavítás értelmezhetetlen"

Persze, nem műszakilag, alapvetően anyagilag. Mondjuk minden nagyjavítás, ami az újkori érték több, mint negyedét eléri (szerelővel együtt) :)

Előzmény: Téglás Elek (67132)
halaloszto 2013. jún. 10. Creative Commons License 67134

Sziasztok,

van egy olyan rendszer, hogy emeleten van a gazkazan, foldszinten az indirekt tarolo. letezik az, hogy amikor nem tolti a tarolot akkor megindul magatol a keringes a kazanon keresztul? a kazanban alapbol tarolotoltesre all a valtoszelep ugye.

Vajk

Téglás Elek 2013. jún. 10. Creative Commons License 67133

huszonéves fég  ? mennyi ? 21  vagy 29 éves , nem mindegy.

Előzmény: gabika123 (67129)
Téglás Elek 2013. jún. 10. Creative Commons License 67132

Egy gázkazánnál a nagyjavítás értelmezhetetlen.

Javítások viszont lényegesen előbb előfordulhatnak.

Felügyelek/ birtokolok 6 különféle gázkazánt.

A leghosszabb életű a Fég C12  a 21 évével. Javítás persze volt / 2x termoelem csere, 1x stivattyú és 1 x hőcserélő.  cs. /

Aztán a digo gyártású radiántok. Az egyik  7 éve megy gond nélkül, a másik 6 év után beadta akulcsot. Állítólag a váltó szelep és állítólag olyan nincs. Mindegy, likvidálva lett-

A Semia viszont 2 éve megy gond nélkül.

Az a baj ezekkel a javításokkal, hogy nem eccere jelentkeznek  és a szerelői díj az , ami nagy.

Vissza erre a francia kazánra, a kollégám szerelte fel, a másik a ki beüzemelte. Ő mondta ,hogy 30 féle hiba lehetőség van - első, hogy nincs gáz, aztán nem sorolta tovább. Na ezzel sokra megyek. Most ugrott bé,   Sanuiel Duval...... a francia.

Előzmény: pavarotti (67131)
pavarotti 2013. jún. 10. Creative Commons License 67131

A gázzal mindenképpen lehet spórolni így, a kérdés, hogy a pénzzel is lehet-e?:)

Tréfát félretéve

-  hőszigetelés,

- ha egyébként tudnátok pakolni a puffer

mindkettő legalább annyira megfontolandó mint a kazáncsere.

Ettől függetlenül ilyen mennyiségű gáznál (fűtésigénynél) már önmagában a kazáncsere (kondenzációsra) is elég valószínű hogy jelentős megtakarítást ad. Ezzel szemben a költségei: kémény (ha nem megfelelő), kondenzvíz elvezetése, ha lehet bekötése csatornába, gázterv és engedélyeztetése, készülék, beszerelés (garancia miatt)... és kérdés, hogy az új készülék bírja-e nagyjavítás nélkül további 20 évig..

gmkiev 2013. jún. 10. Creative Commons License 67130

Az attól is függ milyen tipusú a falikazán, illetve milyen állapotban van.

Ennek vizsgálata nélkül bármit is mondani felesleges. Amennyiben a falikazán jó, akkor a gázkészülég cser költségét, fordítsd egy puffer tartály beépítésére.

Mennyire "Borsod"?

gabika123 2013. jún. 10. Creative Commons License 67129

Hello

A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne-e lecserélnem a régi huszonéves cirkó gázgazánt egy új gázkazánra.

Lehet így spórolni a gázzal?

2-3 éve beszereltünk egy vegyestüzelésűt. Azzal sajnos az a gond, hogy nappal nincs ki pakolja ezért jó lenne gázra vissza térni és néha rásegíteni fával.

Csak a régi cirkóval havi 45 ezer általány volt a gázszámla. Csökkenthető ez egy új gázkazánnal?

Illetve olyan szakembert is keresnék borsod megyében aki a vegyes tüzelésűt a gázkazánnal rendesen össze tudná hangolni, mert nem igazán működnek a dolgok.

Előre is köszönöm.

Hello

szepit177 2013. jún. 6. Creative Commons License 67128

Sikerult kiszedni a beletört darabot  fűrészlap segitségével 3 helyen bevágtam és szerencsére összejött

nagyon vékony anyag volt talán fél milliméter.

(A törtcsavar kiszedő is hálás szerszám lehet csak hiánycikk amikor sűrgősen kellene).

Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek!

További szép napot!

Előzmény: morgen66 (67127)
morgen66 2013. jún. 6. Creative Commons License 67127

Fűrészlappal tudod kiszedni,óvatosan megvágod 3és 9 óránál a beletört menetet,majd pici vágóval kiütöd a

menetet,de vághatod háromfelé is.

Előzmény: szepit177 (67122)
Gyurco78 2013. jún. 6. Creative Commons License 67126

Még talán ezzel érdemes próbálkozni:

http://www.perfor.hu/e882___tortcsavar_kiszedo_30607

Talán kicsit kíméletesebb, mint a laposvas.

Előzmény: szepit177 (67125)
szepit177 2013. jún. 6. Creative Commons License 67125
Sajnos elég rendesen rá van gyógyulva megpróbálom ezt a laposvas dolgot mindenképpen ki kell vennem belőle
Előzmény: t.zsolti (67124)
t.zsolti 2013. jún. 6. Creative Commons License 67124

de legalább 5mm-es legyen,

Előzmény: pajaci (67123)
pajaci 2013. jún. 6. Creative Commons License 67123

Laposvasat leköszörülsz V alakúra, adsz neki egy kis élt mindkét oldalon ellentétesen, óvatosan beleütöd, és kicsavarod vele.

Előzmény: szepit177 (67122)
szepit177 2013. jún. 6. Creative Commons License 67122

Üdv!

Vízvezeték szerelésben szeretnék segítséget kérni.

A következő probléma történt a lakásban.a fürdőszobában a kádtöltő csaptelep szép lassan elkezdte folyatni a vizet

amikor elkezdtem lecsavarni a csapot láttam hogy a melegvíznél  az excenter beletörött a csapba a másikat sikerült lecsavarnom

viszont amikor a a falikorongból akartam kicsavarni az excentert akkor mindkettő beletörött sajnos, pedig óvatosan bántam vele

valami olasz gyartmány lehetet elég vékony rézanyagból.

Most fogalmam sincs hogyan tudnám kicsavarni a falikorongból bontás nélkül mert nem tudom pótolni a csempét

gondoltam hogy kifúrom óvatosan hogy ne sérüljön a falikorong menete vagy menetet fúrok bele

Esetleg valakinek lenne ötlete?

t.zsolti 2013. jún. 5. Creative Commons License 67121

de a kazánkörinek mennyiségre minimum annyit kell szállítani mint  a  többi szivattyúnak összesen

Előzmény: ördöghal (67110)
ANONYMOUS 2013. jún. 5. Creative Commons License 67120

??

Előzmény: ANONYMOUS (67109)
G.b.Reload 2013. jún. 5. Creative Commons License 67119
Amikor melegvizet engedek, hallom ahogy csorog vissza valami lé, de az a kéménybe megy, ami be van kötve a csatornába, így nem árthat.
Előzmény: ZSOXMTD (67118)
ZSOXMTD 2013. jún. 5. Creative Commons License 67118

Persze,így logikus,csak valamiért az rémlik,hogy nem tesz jót neki az alacson hőmérsékletes fűtés. De lehet,hogy rosszul rémlik. :-) Azért kérdeztem

Előzmény: G.b.Reload (67117)
G.b.Reload 2013. jún. 4. Creative Commons License 67117
Szia!
Ezen már gondolkodtam én is. Az én turbós radiantom tud egy max 40 fokkalis menni(direkt padlofűtéshez), gondolom ha káros lenne akkor nem tettek volna bele.

Előzmény: ZSOXMTD (67112)
nixon70 2013. jún. 4. Creative Commons License 67116
Előzmény: lars28 (67114)
Gyurco78 2013. jún. 4. Creative Commons License 67115

Én 60-65 fokos előremenővel fűtök egy ilyennel, fogalmam sincs mennyi lehet a visszatérő, de amíg felfűt, addig biztosan kevesebb, mint 50 fok (mert ha beindul, még az előremenő sincs annyi). Szerintem a füstgáz ezekben nem nagyon érintkezik a visszatérővel, mint a kondenzációsban, úgyhogy a veszélye is kevesebb, hogy kicsapódjon belőle a víz, legfeljebb a kéményben lehet probléma belőle.

Előzmény: ZSOXMTD (67112)
lars28 2013. jún. 4. Creative Commons License 67114

Üdv Mindenki!

Építkeznék Móvár környékén, de nem ismerek arra senkit.

Tudtok adni nekem pár JÓ kőműves elérhetőséget?(Móvár, Győr, Pápa)

Köszi!!!!

mjevsrsh 2013. jún. 4. Creative Commons License 67113

Hát benne van a nevében :) Kazánköri szivattyú, a váltóig kell neki leküzdeni a nyomáskülönbséget meg a kazánét és minden szerelvényét ami a kazánkörben van a váltóig. Mivel a váltóval rövidrezárod a kört(mint elektronikában) így azon túl ha akarnál sem tudnál nyomáskülönbséget létrehozni a kazánköri szivattyúval. A fűtőköri szivattyúk pedig elvileg úgy vannak mlretezve hogy az osztón át  a váltóig képesek szállítani. Térfogatáram pedig adott a kazán teljesítményéből és a hőfoklépcsőből.

Előzmény: ördöghal (67110)
ZSOXMTD 2013. jún. 4. Creative Commons License 67112

Sziasztok.

Azoktól kérdezném,akik sima,nem kondis turbóssal fűtenek.Ezeknél is törekedni kell a visszatérő 55C felett tartására,a kondenzáció miatt?Vagy lehet fűteni alacsonyabb előremenővel is?Mennyire érzékenyek az ilyesmire?

hifitibi 2013. jún. 4. Creative Commons License 67111

Sziasztok!

INKA 24K kazánhoz lenne szükségem tömítésre. A keringető szivattyúból kijön egy rézcső, és az belecuppan egy könyökbe, ami megy a kazán hőcserélőjébe. A rézcső és a könyök találkozásánál csepeg.

Budapesten hol tudnék venni oda tömítést? Tudom, hogy a Termomax hivatalosan csak szervizeseknek ad el alkatrészt, de egy ilyen tömítés nem olyan különleges dolog, meg kellene azt tudni venni máshol is.

Köszi előre is.

ördöghal 2013. jún. 4. Creative Commons License 67110

Sziasztok!

Elméleti kérdésem lenne:
Ha hidraulikus váltót használok és álló kazánom van, akkor a kazánköri keringetőszivattyút mire méretezzem?
A térfogatáram nyilván adott, de milyen emelőmagasság kell? A teljes rendszer ellenállása, vagy csak a kazántól a hidraulikus váltóig terjedő szakasz ellenállása a mérvadó? Természetesen az osztón vannak fűtőköri szivattyúk, de engem a kazánköri érdekelne.

ANONYMOUS 2013. jún. 4. Creative Commons License 67109

Hi.

Mitől lehet az (vagy lehetséges-e),hogy a ferroli domina c24 cirkó csak úgy elkezd fűteni akkor is ha a termosztát le van tekerve és a kazánon is a fűtőrész le van véve teljesen?

NEm láttam,de állitólag ilyet produkál,lehet a váltószelep szart be és melegviz engedésnél megy át a fűtés részre,de annyi mehet,hogy a 7-8méterre lévő radiátor melegedjen?

köszi.

mjevsrsh 2013. jún. 3. Creative Commons License 67108

"Bezavar" de ez a fűtésszámládra jótékony hatással lesz. Érdemes rakni, de ne tekergesd minden nap máshova őket. Állítsd be első télen, hogy hol hány fok a jó, aztán ezután pedig az időjárásfüggő szabályzón állítani kell úgy, hogy a kazán minél többet menjen a fűtési idény alatt. Ha olyan intelligens a kazán mint mondod  :D akkor még a hidraulikába se fog bezavarni, mivel a jobb kazánokban már a szivattyú is fordulatszám szabályzott.

Előzmény: Elementes (67106)
t.zsolti 2013. jún. 3. Creative Commons License 67107

a szobatermosztát csak az adott szobában méri a hőfokot, a termoszelepek ahova szereltél mindenütt ,

ha nincs minden szoba összenyitva a bezárt szobának tetszőleges lehet a hőfoka ( tavaj tavasszal így fűtött az öcsém 1 szobát 24 fokra, a többiben 19 volt , csak a termosztátot kell átállítani , hogy menjen a szivattyú állandóan  )

Előzmény: Elementes (67106)
Elementes 2013. jún. 3. Creative Commons License 67106

Sziasztok!

Radiátorra termosztatikus szelepet akkor is érdemes rakni, ha külső hőmérsékletérzékelővel felszerelt kondenzációs kazán "intelligens" szobatermosztát vezérlésel működik?

A termo szelep ilyenkor nem zavar be a működésbe?

gmkiev 2013. jún. 1. Creative Commons License 67105

Ha teheted, kerüld az átfolyós melegíőt.

A zuhannyal kínlódsz míg beállítod egy 5 percet, majd ha közben megnyitnak egy másik melegvíz csapot borul a beállítás.

Előzmény: Ametist (67104)
Ametist 2013. máj. 31. Creative Commons License 67104

Szervusztok,

tanácsot szeretnék kérni. Bosch WR 11 2B átfolyós vízmelegítő beszerzését tervezem. Zuhany lesz rákötve, egy fürdőszobai mosdó és a konyhai csap. A WR 14-es milyen előnyt nyújtana a 11 litereshez képest? Használat közben miben jelentkezik a 3 literes többlet? Megérné az árkülönbözet? 

Brikk stone 2013. máj. 31. Creative Commons License 67103

A létra a létra !

Már a törökök is ismerték, ostromkor azt használták !

Előzmény: MC Pite (67092)
DDani 2013. máj. 31. Creative Commons License 67102

Sziasztok!

5 lyukú kádtöltő csaptelepet keresnék, ami jó minőségű, de nem kerül azért hatalmas vagyonokba (Hansgrohe-t neztem, de csak négy lyukújuk van, amivel kibékülnék, de a többszázezer forintos árával nem tudok (alaptest + csaptelep)). Tudtok ajánlani valamit? Köszi előre is!

pajaci 2013. máj. 31. Creative Commons License 67101

Nem tudom mi a neve, egy nagyobb kerek kupakot kell visszanyomni.

Előzmény: joevagyok68 (67100)
joevagyok68 2013. máj. 31. Creative Commons License 67100

Inkább nyomásszabályzó...

Előzmény: pajaci (67099)
pajaci 2013. máj. 31. Creative Commons License 67099

Nálam újabban leold a biztonsági szelep, (vagy mi a csuda) a gázóraszekrényben, ha néhány napig nem használunk gázt.

Nyilván ki kell hívnom a gázosokat.

sjohn 2013. máj. 30. Creative Commons License 67098

Kifogyott a csőből a gáz.

Ha van a vezetéken szellőztető cső, akkor kinyitni pár másodpercre, ha nincs, akkor pár reset után kidolgozza a levegőt a gáz és beindul.

Előzmény: mai_hal (67094)
gmkiev 2013. máj. 30. Creative Commons License 67097

:)

Előzmény: mai_hal (67096)
mai_hal 2013. máj. 30. Creative Commons License 67096

Köszi, tényleg csak ennyi volt. Én a 0-ra tekergettem, az R jelet észre sem vettem.. KÖSZI!!!

Előzmény: gmkiev (67095)
gmkiev 2013. máj. 30. Creative Commons License 67095

RESET, majd ujra indítod.

Kihúztátok közben az elektromos csatlakozót?

Mert fázis érzékenyek ezek a kazánok.

Előzmény: mai_hal (67094)
mai_hal 2013. máj. 30. Creative Commons License 67094

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Ellenőrzés miatt el kellett zárnunk a lakásunkhoz tartozó fő gázcsapot. (társasház) Miután újra megnyitottuk, a kazán villog és nem melegít.

Közeleg az este és a gyerekek fürdetése, úgyhogy egy gyors segítségben bízom, régebben már egyszer lelkesen segítettetek, és rendeződött is a probléma. Köszi előre is! (A 30-asnál villog pirosan)

morgen66 2013. máj. 29. Creative Commons License 67093

Tetőre kijutást biztosítani kell,és járdát a tetőn a kéményekig.

pl.   http://tetofix.hu/termekek/tetofix-varia-es-trapac-tetobiztonsagi-rendszer

árak  http://tetofix.hu/uploads/text/6/Kisker%202013.04.08-t%C3%B3l.pdf

kéményes ismerősöm szerint mostanság elég szigorúan veszik

Előzmény: MC Pite (67092)
MC Pite 2013. máj. 29. Creative Commons License 67092

Köszi, megnézem a céget.

belmagasság+padlástér+túllógás 10,5 méter, de padlás padlójától 6-7 méterre valahogy fel kell jutni, és a cserepeken ki kell jutni a kéményseprőnek, illetve aki az engedélyt adja/beméri. Na ez már nem egy ripsz-ropsz olcsón összedobom cucc... És sajna az épület közepén menne a kémény, azért ilyen baromi magasan lenne a kilépő.

Mutual Friend 2013. máj. 29. Creative Commons License 67091

Én a tisztítótól ástam vissza a nevezett lejtéssel majdnem függőlegesen hanem 2* 45 fokkal buktattam be a a meglévő csövet.

Mivel hogy igen mélyre került igy vittem mindenfelé majd jo lesz majd valamire alapon. Nem nem a tetőt kötöttem be. :D

Előzmény: zordonC3 (67085)
halaloszto 2013. máj. 29. Creative Commons License 67090

nem kell ezt tulmisztifikalni szerintem. a csovet 1-2% lejtessel kell rakni. a maradek szintet egy fuggo szakasszal kell megoldani, aminek az aljan 2x45fok van. esetleg a kornyeken egy tisztitonyilas. hogy az ejtes az elejen van a vegen van, azt az donti el, hogy mennyire felsz a fagytol, es mennyire szeretsz asni. asszem 80cm az elfogadott melyseg ahova tenni lehet. 

persze ebbol lehet neked az jon ki, hogy az elejen le kell ass 5m melyre, es onnan szepen a 2% lejtessel viheted :-)

Vajk

Előzmény: zordonC3 (67085)
morgen66 2013. máj. 29. Creative Commons License 67089

Miért ne szigetelhetné le a lakása feletti tetőteret vagy padlást.

Nyílászáró cserébe meg nem nagyon szólhatnak bele,kivétel a műemlék épület.

De nem ez a lényeg,szerintem először a szigetelést kell megnézni,utánna lehet a 

konvektorok cseréjében gondolkozni,ami ugye 1-2 milka is lehet.

Előzmény: Varek1 (67088)
Varek1 2013. máj. 29. Creative Commons License 67088

Talán annyit:. barátunk emeleti lakásban /valószinű társasházban lakik, így csak úgy nem szigetelhet.

Talán a felette lévő födémet !! ha a többiek is úgy akarják !

Előzmény: morgen66 (67087)
morgen66 2013. máj. 29. Creative Commons License 67087

Van több cég is , de te is utána nézhetsz.

Pl.hőszigeteléskalkulátor.hu

Szerintem elsőnek a házad szigetelésével és a nyílászárók cseréjével kellene kezdeni,

ha rosszak a nyílászáróid,tehetsz akár milyen szuper kazánt  az utcát fűtöd.

Előzmény: MC Pite (67081)
gabrielke 2013. máj. 29. Creative Commons License 67086

Nekem a 8,3 magas kémény került anyag + munkadíj 300-ba.

zordonC3 2013. máj. 29. Creative Commons License 67085

hamár' csatorna, pár hónap múlva hozzám is elér...

Micsináljak a 20m-en 5m lejtéssel? (viccen kívül). Vagy az egész házat (értsd 270fok) meg kell kerülnöm.

Most ne a "szívás haver" megjegyzéseket írjátok, legyen lépcsős, ok. De ennyire? ...

(olyan a lejtés hogy fűnyírózni is nehéz, csak lejtés irányba lehet)

Gyurco78 2013. máj. 29. Creative Commons License 67084

Jah, a gyökerek kiszagolják ám a vizet, 100 éves házunknál évek óta ázott az egyik sarok az ereszcsatorna kifolyójánál, tavaly megcsináltam, feltörtem a betont a ház mellet, és hát volt meglepetés rendesen. A ház másik oldalán álló fa egyenesen a kis "tó" alá küldte be a gyökerét, legalább 12 méterről, útközben persze ami járda volt, azt mind felnyomta. Amikor cibáltam kifelé, mindenki azt nézte, hogy minek a csövét rángatom kifelé éppen a földből :) A természetvédőknek üzenem, hogy a fa még mindig életben van!

Előzmény: Brikk stone (67079)
Téglás Elek 2013. máj. 29. Creative Commons License 67083

Az udvari szennyvízcsatornánál az Y  a legjobb tisztító nyilás !!

Mariusi 2013. máj. 29. Creative Commons License 67082

Talán a Mika -kazánnal megolhatod.

De  egy kéményt 300 eft-ból   is kihozhatsz !!

MC Pite 2013. máj. 29. Creative Commons License 67081

Sziasztok!

Az ügyben  kezdek információt gyűjteni, hogy nagyon régi, nem túl hatékony gázkonvektorokat érdemes lehet-e újakra cserélni (programozható, légkeveréses, utcáról kevesebb zajt enged be, jobb hatásfokú).

100m^2es emeleti lakás, felette tetőtér, 3,6m belmagasság; és sajnos a kémény+kilépő (központi fűtés esetén) több mint fél millióba kerülne magában, így 10-15 éves távlatban nem biztos hogy érdemes központival foglalkoznom.

Valahol találni ilyen infókat, méréseket, céget aki ilyennel foglalkozik?

joevagyok68 2013. máj. 29. Creative Commons License 67080

Közben azon gondolkodtam, hogy mivel nem nagy + költség, és később még hasznos is lehet.....ezért úgy csinálnám, hogy:

- ház és az utcai csatorna között félúton lenne az "esés"

- fölül egy "fektetett" T egálba menne bele a házból jövő,

- T kalapjából az 1iket meghosszabítanám a föld felszínig..Később jól jöhet tisztítani

- A T kalapjából a másik mehetne lefelé és a megfelelő mélységet elérve 2db 45 fokkal rákötve a másikra..

Érthető miként  gondolom ?  Én értem.. :-)

Előzmény: NeomatiK (67073)
Brikk stone 2013. máj. 29. Creative Commons License 67079

"Igazi ellensége a szennyvízcsatornáknak a fák gyökerei!"

Így van.

Nálam is volt egy átmenet eternitből  pvc csőbe. Volt valami 1 mm-es rés, amit valamivel tőmítettek. De egy pici rés maradt ráadásul felül. Hát nem megtalálta a győkér.

És az egy ravasz jószág. Szépen bemegy mint valami cérnaszál, növekszik - növekszik, a víz vigan elmegy mellette. De fennakad egy papír, majd kettő és így tovább, egyszercsak kész a dugulás .

Előzmény: Gyurco78 (67075)
Brikk stone 2013. máj. 29. Creative Commons License 67078

Legyen  2 % igaz,  így nem süllyedsz kellőképen, de erre a függőleges szakaszok a jók.

Anno én 26 méteren  50 cm estem és jó lett. A főpróba kis papírcsónakokkal történt  , áthajóztak a leendő szarúton !!

Előzmény: NeomatiK (67041)
t.zsolti 2013. máj. 29. Creative Commons License 67077

az a baj néha, hogy felfelé nem tud folyni

Előzmény: Gyurco78 (67075)
t.zsolti 2013. máj. 29. Creative Commons License 67076

a megfelelő leejtéssel kiviszed a találkozási pontig és ott összekötöd a tetejét 90, az alját 2db 45fokkal, közte egyenes.

Gyurco78 2013. máj. 29. Creative Commons License 67075

Azért a sz*r elég körülményes akadályokat is le tud győzni, a házunkban 30 évig úgy ment, hogy a wc-től nem 2-3, hanem legalább 10%-os lejtés, erős balkanyar, majd később 180 fokban vissza, és úgy ki az utcára. Sose volt eldugulva. Igazi ellensége a szennyvízcsatornáknak a fák gyökerei!

kly666 2013. máj. 29. Creative Commons License 67074

Ha 2 db 45 fokból csinálod az esés alját (nálam úgy van) soha nem fog eldugulni.

Ha véletlenül meg is akadna valami a kanyarban(nem fog) a következő adag lehúzás vize nagy slunggal kiviszi hiszen esik rá felülről :)

De csak van itt egy szaki aki megmondja a tutit.....

NeomatiK 2013. máj. 29. Creative Commons License 67073

Függőleges esést követően az alul szétlapult "cucc" tovább tud folyni?

Közben arra gondoltam, hogy jó lenne lemodellezni mielőtt megásatom a helyét, hogy ne utólag kelljen módosítani.  Bár igazán jól ezt csak kakival/fossal/wcpapírral lehetne, viszont ezekkel nem szívesen zsonglőrködnék :) meg aztán maga a cucc begyüjtése is már körülményes és büdös :)

Előzmény: kly666 (67071)
C20NE 2013. máj. 29. Creative Commons License 67072

A 25. oldalon megtalálod a rajzát és a bekötését: http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/pdf/Drazice.pdf

Ellenőrizd le, mit hová kötöttek.

Előzmény: k_danix (67068)
kly666 2013. máj. 29. Creative Commons License 67071

Én nem vagyok szerelő de úgy gondolom a 2-3% az kb jó. Ettől nagyobb ne legyen mert fennakad a x.r! Valahol tegyél bele függőleges esést hogy kijöjjön a 3%-ék.

joevagyok68 2013. máj. 29. Creative Commons License 67070

A cirkulációs szivattyú - az az 1általán ?? - az a merülőhüvely/érzékelő az lehet ?

Ha igen, akkor az mekkora távolságra van a tartály tetejétől ?

Az ott egy "hivatalosan kialakított" hely ? Vagy csak "úgy" oda lett rakva ?

joevagyok68 2013. máj. 29. Creative Commons License 67069

Kazán-HMV érzékelő hol van ?

k_danix 2013. máj. 29. Creative Commons License 67068

Remélem most sikerül feltennem a két képet.. Explorer alul sehogyse tudtam..

joevagyok68 2013. máj. 29. Creative Commons License 67067

"A két kép"

Tán a beszúrás elmaradt ?  :-)

Azt kéne még megnézni, hogy a tárolóban a HMV hőmérsékletét mi méri, mi adja a jelet a kazánnak, hogy köll HMV.

- a tároló saját, beépített termosztétja  ?

- vagy egy kölön hőérzékelő ami a kazántól/hoz jön/megy?

És amit isten tudja hova/milyen "mélyre" dugtak be..

Mert ha nem túl "mélyre", akkor lehet , hogy neked csak 60-80 liter melegvized van a közel 120 liter helyett !

No szóval azt nézd meg majd ... :-)

Előzmény: k_danix (67058)
gabrielke 2013. máj. 29. Creative Commons License 67066

Védelmi szempontból szinte mindegy, de valaminek kéne lenni. Igazából nem szabadna számítson, hogy mi készíti a melegvizet.

Előzmény: joevagyok68 (67065)
joevagyok68 2013. máj. 28. Creative Commons License 67065

"raktak hőmérséklet korlátozót a vegyeskazán-hmv körbe?"

Itt pontosan milyen típusra gondolsz ?

Vagy a tároló után beépíthető ESBE VTAxxx -ra gondolsz?

Mondjuk nálunk sincs ..

Viszont van 2 sorba kötött termosztát ami indítja/leállítja a HMV tartályt fűtő szivattyút.

1-ik bekapcs ha a vegyes előremenője melegebb mint 65 fok, a másik (a drazsice beépített termosztátja) kikapcs, ha a tartályban 60(65) foknál melegebb a víz.

Előzmény: gabrielke (67054)
gabrielke 2013. máj. 28. Creative Commons License 67064

Hát, ha nem raktak akkor nem túlzás, hogy a bekötés életveszélyes, ugyanis semmi nem zárja ki, hogy rossz esetben tele legyen 90 fokos vízzel.

Előzmény: k_danix (67057)
gabrielke 2013. máj. 28. Creative Commons License 67063

benéztem, szorri.

Előzmény: joevagyok68 (67060)
bandy81* 2013. máj. 28. Creative Commons License 67062

Szia!

Köszi a segítséget.

Nem hagyott nyugodni szét  és összeraktam az egész gáz részt. Micsoda esti program:-)) Most működik.

A termoelem vezetékéhez véletlenül hozzáértem a próbaüzemnél és hopp ismét kikapcsolt.

Mégegyszer köszi a segítségért!

Jó éjszakát!

Előzmény: sjohn (67059)
pajaci 2013. máj. 28. Creative Commons License 67061

Érdekes képek!

Előzmény: k_danix (67058)
joevagyok68 2013. máj. 28. Creative Commons License 67060

No ezért kérdeztem..mert már akkor gondoltam hogy valami nem kerek !  :-)

Azért mert a víz hőfok szerint rétegződik a tartályban...ez még nem "rétegtároló" !

Az más !

"A rétegtároló felfűtése külső hőcserélőn keresztül történik, a felfűtött vizet a tároló felső részébe vezetik, szemben a hagyományos indirekt fűtésű tárolókkal, ahol belső fűtőcsőkígyót alkalmaznak és a tároló alulról melegszik fel

Forrás: www.bosch-climate.hu"

ha jól tudom a régi tárolókon a hideg és meleg csonk kb. ugyanott van"

Attól függ milyen elhelyezésű a tároló !

A régi bojlereknél ugye alul voltak a csonkok. Na ott a meleg csonknál volt egy "búvárcső" ami felért a tartály tetejéig. Így tudott a melegvíz kijönni először. A hideg meg csak simán vagy egy terelőlemezzel lefelé terelve csak simán bement a tartályba.

A mi kicsi drazsénk - 125 liter - az felső csonkos. Na ott meg a hideg bemenet van levezetve a tartály aljára egy csővel ÉS a meleg ki meg csak simán a tartály tetején jön ki.

Előzmény: gabrielke (67053)
sjohn 2013. máj. 28. Creative Commons License 67059

Kicsi az őrláng, nem éri a termoelemet.

Meghalt a termoelem.

Meghalt a mágnes.

Meghalt a mikrokapcsoló.

Nem jó a kontakt a mikrokapcsoló és a termoelem között.

Előzmény: bandy81* (67056)
k_danix 2013. máj. 28. Creative Commons License 67058
A két kép
k_danix 2013. máj. 28. Creative Commons License 67057
A tároló pontos típusa: Drazice OKC 250 NTRR / SOLAzért lett a két hőcserélős tároló, hogy egyszer majd lesz napkollektor. Ekkor jött a fűtésszerelők ötlete, hogy amíg nincs napkollektor addig fűtse a vegyes kazán az egyik hőcserélőt, amikor azzal fűtünk. Jó ötletnek tünt, így a későbbi napkollektoros körre van most a vegyeskazán kötve. Eddig úgy volt, hogy ők kötik be a kollektort is, állítólag sokat csináltak már, de kétlem hogy jól sikerülne összehangolni, ha egy meleg víz tárolót nem sikerült..."jut eszembe a szerelőid raktak hőmérséklet korlátozót a vegyeskazán-hmv körbe?"Nem raktak volt is belőle gondom.. szóval amilyen meleg víz van a vegyes kazánba azt most egyből beküldi a tárolóba. És ez visszafelé is igaz.. amikor a vegyes már kezd kihűlni, és a tárolóban lévő víz melegebb mint amit a vegyes kazán csinál akkor végülis a tároló fűti a vegyes kazánt és nem a vegyes a tárolót.Csináltam kettő képet a tároló bekötésről. Az biztos, hogy a legalsó csonkon megy bele a hálózati hideg víz.
bandy81* 2013. máj. 28. Creative Commons License 67056

Üdv Mindenkinek!

V4.2-es vízmelegítőm zuhany közben bealudt, és azóta sem tudom bekapcsolni.

Amikor felengedem (lassan) a kék gombot rögtön elalszik.

Mi lehet a gond, hogy üzem közben aludt el és nincs őrláng se?

Előre is köszönöm!

smith 2013. máj. 28. Creative Commons License 67055

Kihasználja a víz rétegződését, ha jól tudom a régi tárolókon a hideg és meleg csonk kb. ugyanott van,

Ez a elég régi-e '71-ből?

Előzmény: gabrielke (67053)
gabrielke 2013. máj. 28. Creative Commons License 67054

jut eszembe a szerelőid raktak hőmérséklet korlátozót a vegyeskazán-hmv körbe?

Előzmény: k_danix (67048)
gabrielke 2013. máj. 28. Creative Commons License 67053

Kihasználja a víz rétegződését, ha jól tudom a régi tárolókon a hideg és meleg csonk kb. ugyanott van, ezeken meg a hideg az alján a meleg a tetején.

Ezért ha csak a felső hőcserélőt használod, akkor a tárolód kapacitását kb. elfelezed, hiszen az alját soha senki nem fűti fel, mert a meleg víz felfelé áramlik, nem lefelé.

Előzmény: joevagyok68 (67051)
joevagyok68 2013. máj. 28. Creative Commons License 67052

Mi a tároló pontos típusa ?

"Idén elvileg lesz napkollektor tavaly már le lett csövezve."

Az hova lesz kötve ? Melyik/milyen hőcserélőre ?

Azt ki köti majd be ?

joevagyok68 2013. máj. 28. Creative Commons License 67051

"De ez már nem a régi hajdú, helló, ez már rétegtároló."

Ezt kifejtenéd bővebben ?

Előzmény: gabrielke (67050)
gabrielke 2013. máj. 28. Creative Commons License 67050

Ez alapján egész valószínű, hogy okosan bekötötték a gázkazánt a felső hőcserélőre, a vegyeset meg az alsóra, okosan "majd az jól felfűti úgyis".

De ez már nem a régi hajdú, helló, ez már rétegtároló.

Első számú javaslatom:

- hívj egy gépészt, aki ért hozzá. Fájni fog, hogy még egyszer ki kell fizesd, de az első gárda szart csinált.

Technikai javaslat:

- köttesd sorba a két hőcserélőt a tárolón és

- rakass be egy váltószelepet egy termosztáttal, ami akkor engedi rá a vizet a hmv hőcserélőre a vegyeskazán felől, ha az melegebb mint x fok, emúgy meg a gázkazán felől jön

B változat:

- köttesd sorba a két hőcserélőt a tárolón és

- felejtsd el a vegyes kazánt a hmv készítésre teljesen (mire az első változat árát behozza a második pluszköltsége, az 10 év minima)

A cirkulációs szivattyú (ami a meleg vizet forgatja a lakásban) az ebből a szempontból irreleváns, és véleményem szerint amúgy parasztvakítás is a legtöbb esetben.

A csőrengeteget meg próbáld meg lerajzolni és aztán a rajzot értelmezni, sokat segít a működés (és a hibák) megtalálásában. Én is találtam hibát a saját rendszeremben anno...

t.zsolti 2013. máj. 28. Creative Commons License 67049

ha meg indirekt van akkor 5-10perc alatt nem kellene kifogyni a melegvíznek, mivel talán a legolcsóbb is 300-400liter melegvízet tud óránként, akkor valami el van kötve, vagy esetleg csaptelep hiba, de inkább az előző

Előzmény: joevagyok68 (67035)
k_danix 2013. máj. 28. Creative Commons License 67048

Sziasztok :)

Köszönöm a sok hozzászólást.

-a tároló 250 literes 2 hőcserélős (az egyik kört fűti a gázkazán, a másik kört a vegyeskazán amikor azzal fűtünk). Idén elvileg lesz napkollektor tavaly már le lett csövezve.

-a kádunk egy 140x140-es sarokkád, a csaptelep nem tudom hogy termosztátos-e, az biztos, hogy nem keverő szelepes, szóval van külön hideg víz és meleg víz csap rajta. Amikor fürdenénk csak a meleget nyítjuk teljesen ki (a hideg zárva marad), kb. 10 cm víz van a kádban, amikor már csak langyos aztán hideg víz jön, ilyenkor jön a várakozás az újabb adag melegvízre.

Ez a probléma fenn áll akkor is amikor zuhanyzunk, bár ott kevésbe zavaró, mert zuhanyzás közben nem folyatom a meleg vízet 10 percig, de kiváncsiságból kipróbáltam és ott is kb. 10 perc után elkezd hűlni a víz.

Egyszer kimásztam a kából amikor a melegvízből hideg lett, lementem a pincébe és a kazán fűtőtte a tárolót (tároló aktív felírat a kazánon).

Én is rossz bekötésre tippelek, olyan csőkigyó rendszer van a pincében, hogy számomra átláthatatlan, hogy mi miért hová megy, és látszólag minden össze van kötve mindennel (a tároló a vegyes és a gázkazánnal, a vegyes a gázkazánnal stb.) A gázkazánon 48 fokra van állítva a meleg víz hőmérséklet, ami elég is amikor kezdetben van meleg víz. Cirkulációs szivattyú az van.

Gondoltam már, hogy visszahívom aki csinálta, de már amikor csinálták akkor is az volt az érzésem, hogy ehhez a részéhez nem értenek annyira, sokat tanakodtak, hogy mit hová kössenek, aztán át is alakították egyszer a kötéseket.

gabrielke 2013. máj. 28. Creative Commons License 67047

Ha 10 perc múlva megint van meleg víz, akkor gyanús, hogy bekapcsolt a kazán, nem? :)

Ha 2 percig van forró víz, az tipikusan annak a jele, hogy a tetejét meg tudta melegíteni, tehát előtte teljesen ki volt hűlve.

Meg annak is a jele, hogy felülre van bekötve a kazán előremenő, amit szerintem alulra kéne.

Előzmény: joevagyok68 (67045)
gabrielke 2013. máj. 28. Creative Commons License 67046

" Írtam : A bemeneten lévő nyomásszabályzó miatt...legalábbis nálunk !"

Szerinted hogyan változik és miért?

(én majd leírom, hogy miért nem :) )

Előzmény: joevagyok68 (67044)
joevagyok68 2013. máj. 28. Creative Commons License 67045

"nem tud teleengedni egy kádat forró vízzel, akkor:"

- vagy hatalmas a kádjuk !

:-)

És mondjuk olyan részleteket sem írt, hogy ilyenkor

"Aztán várunk 10 percet és újra van jó forró víz kb. 2 percig,"

- bekapcsol-é a gázkazán...vagy nem...

- ha bekapcsol mennyi ideig megy..

Előzmény: gabrielke (67043)
joevagyok68 2013. máj. 28. Creative Commons License 67044

"változatlanul a legmelegebbre van állítva"

Igen !

DE mi van akkor ha termosztátos a csaptelep ? :-))

Mert ugye nem írta......

Meg azt se, hogy hány hőcserélős a tároló !

De valszeg neked lesz igazad ..

viszont..

"Mitől változna a nyomás a rendszerben?"

Írtam : A bemeneten lévő nyomásszabályzó miatt...legalábbis nálunk !

Előzmény: gabrielke (67043)
gabrielke 2013. máj. 28. Creative Commons License 67043

Írja, hogy "legmelegebb". Tehát nulla hidegvíz, csak melegvíz jön, csak a tárolóból.

Mitől változna a nyomás a rendszerben? Pótlódik a kifolyt melegvíz hideggel.

Ha meg a 250l-es tárolójával nem tud teleengedni egy kádat forró vízzel, akkor:

- a tároló van rosszul bekötve, pl. rossz irányba megy a hőcsere, vagy ha 2 hőcserélős akkor csak az egyik van bekötve

- rosszul van szabályozva a tároló termosztátja, hamar lekapcsol

- rossz helyre van betéve a tároló termosztátja (alulra kéne)

Előzmény: joevagyok68 (67032)
kendu 2013. máj. 28. Creative Commons License 67042

Persze, ezért is jön mindkét szaki, hogy mindent kitárgyaljunk.

Előzmény: joevagyok68 (67040)
NeomatiK 2013. máj. 28. Creative Commons License 67041

Szervusztok!

Szennyvízcsövet kéne bekötnöm a hálózatba. Kb 12 méter távolságban és 1,5m szintlülönbséggel kell összehozni. Olvastam 0,2%-tól 3%-ig a lejtés értékét. Melyik a helyes érték?

Viszont még a 3% is kevés ekkora szintkülönbséghez. A két végpont között átlagban 12,5cm/m lejtésre jön ki.

Hogy kéne csinálni, hogy jó legyen? Tanácstalan vagyok.

És még ráadásul az egyik vezeték merőleges a másikra. Azt valami íves megoldásban kéne bekötni, vagy 2db 135°-os idommal. Jól gondolom?

joevagyok68 2013. máj. 28. Creative Commons License 67040

"A tágulásit fel tudjuk tenni egészen a gerinc alá,"

Ebben az esetben azért jó lenne figyelni a elfagyás veszélyére IS !

Előzmény: kendu (67039)
kendu 2013. máj. 28. Creative Commons License 67039

Annyi, kb 2 m. 

Ha minden igaz, akkor ma jön a kazán szervízese is, meg a fűtés szerelő is. Ők ketten hozták létre az egész rendszert és ezzel együtt a visítós problémát is. A tágulásit fel tudjuk tenni egészen a gerinc alá, nyerünk még kb 0,4 bart, az már összesen kb 0,6. Kíváncsi vagyok.

Azért kérdeztem, hogy a hatásfok romlik-e a maximum teljesítmény visszavételével, mert az én zsebemnek az lenne a leggazdaságosabb, ha a kazánt visszaveszem 80%-ra és kész. Kérdés, hogy többe kerül-e ebben az esetben a fűtés? 

Előzmény: joevagyok68 (67036)
Mariusi 2013. máj. 28. Creative Commons License 67038

Az is zárt és a parapetkonvektor is zárt, legalább is a használi helyiség légterétől, mertamúgy nyitott - nyitva van a külvilág felé. De miért kell kivastagítani és aláhúzni?

Előzmény: sjohn (67033)
Herr X 2013. máj. 27. Creative Commons License 67037

A motoros váltószelep lehet a ludas. Nekünk a Vaillant-ban ez a hülye. Nem mindig sikerül egyik pozícióból a másikba átvinni a szelepet. Ez azért problémás, mert ő meleg vízet akar csinálni, de a fűtőkörbe nyomja a forró vizet. Mivel a HMV hőmérséklete nem változik, így nem is fogja elérni a kikapcsolási hőmérsékletet. Ergo melegvíz készítés címszóval fűti a lakást ezerrel....

A 250 literes HMV tárolónak nem kellene pár perc alatt leürülnie. Valahogy olyan érzésem van így távolból, hogy biztos jól vannak bekötve a csőcsonkok? A lentebb érőn kell a hidegvíznek bemennie, a fentebbiből pedig a melegvíznek kijönnie. Így ha megy a kazán, akkor a bojler tetején van a meleg víz, az alján meg a hideg. (Egy idő után kiegyenlítődik, viszont ha nagy a HMV kivétel, akkor a tetején mindig lesz melegvized.)

Előzmény: k_danix (67027)
joevagyok68 2013. máj. 27. Creative Commons License 67036

"van kb. 0,2 bar."

Milyen magasan van a tágulási ?

Előzmény: kendu (67025)
joevagyok68 2013. máj. 27. Creative Commons License 67035

Indirektjük van !

Annak a nyomásváltozásában nem sokat "játszik" a váltószelep !

Meg amúgy sem...

Nem ?  :-)

Előzmény: t.zsolti (67031)
joevagyok68 2013. máj. 27. Creative Commons License 67034

1xűbb lenne, ha leírnád, hogy hány "kötés"-t kell csinálni !

Arra majd mondanak árakat...felszorzod...és annál csak több lehet, hisz csöveket is kell cserélni.  :-)

de a gugli is lehet barátod

http://www.vizgazvillany.hu/araink

Cirkó, kombi cirkó csere: 20000-35000Ft 

Radiátorcsere munkadíj: 10000-15000 Ft/db

DE nem mind1, hogy milyen kazán volt és milyet szeretnél !

Mert lehet, hogy ha más "osztályú" -nyitott volt ÉS zárt lesz - akkor gázterv-gázóraleszerelés-szerelés-gázmeó-EPH-légbeejtő-ÚJ kémény ÚJ kazánhoz.stb..... 

DE erről majd a szakik..

Így látatlanban nehéz lesz árat mondania bárkinek...

Előzmény: hard-core (67028)
sjohn 2013. máj. 27. Creative Commons License 67033

Lehet nyitott a rendszer, ezek az atmoszférikus égők és lehet zárt a rendszer, pl. a turbós készülékek.  Ventillártor  működteti a rendszert. A levegő kintről jön, be az égőbe majd az égéstermék nyomás alatt ki a szabadba.

S mi a helyzet a ZC 18-cal?

Az zárt, mégsem turbós.

Előzmény: Mariusi (67022)
joevagyok68 2013. máj. 27. Creative Commons License 67032

Nálunk SD ecosy + 250literes drzsice..

1.kérdés:

Nálunk is ez volt eleinte, majd a beüzemenő miután jeleztem - nem akarok hüleséget írni - de mintha "lezárta" volna a bypass részt, vagy valami "átkötést"....Lényeg mostmár nem melegíti..

2.

Lehet tudni, hogy hány bar  a bejövő víz byomása, Hány bar a tárolóban a nyomás,  van-é nyomásszabályzó a tároló előtt és "csöpögő" van-é a tároló előtt és/vagy tágulási tartály ?

"a meleg víz vételkor kb 3-5 percig van forró víz aztán elkezd langyosodni majd teljesen hideg lesz, miközben a csaptelep változatlanul a legmelegebbre van állítva"

Ilyenkor változik a víz nyomása ?

HA ilyenkor állítasz/állítanál a csap "állásán" - változtatnál a hideg-meleg víz keverési arányán - akkor sem lenne melegebb a víz ??

Próbáltad ?

Mert nálunk is ugyan ez van !

Mert ugyi a tárolóban van "valamekkora" nyomás..

Tároló előtt van nyomásszabályzós-biztonsági csöpögő .

Ha fürdő vizet engedek , kinyitom a csapot beállítok valamilyen hideg-melegvíz arányt.

De egy idő után a tárolóban leesik a nyomás, tehát kevesebb melegvíz jut a csaphoz, mert a nyomásszabályzó kevesebb vizet enged a tárolóba. A hidegvíz oldalon nem változik a nyomás, ugyan annyi hidegvíz megy a csaphoz állandóan.

Tehát ha nem változtatom meg a csap beállítását, akkor hidegebb lesz a csapból kifolyó víz egy idő után mint a kezdetekkor.

Nálunk..

DE szerintem nálatok is ezért lehet...

t.zsolti 2013. máj. 27. Creative Commons License 67031

elsőre megnézném a váltószelepet melegvízkészítéskor és akkor is amikor elmegy a melegvíz,

mjevsrsh 2013. máj. 27. Creative Commons License 67030

Ha már hatásfok :)

A gyártó akkor írhatja bele miután kimérte, ezt azért betartatják. A trükk az szokott lenni, hogy beírják a pillanatnyi hatásfokot.

Ami azt jelenti, hogy a kazán már megy egy ideje, felvan melegedve a kémény a kazán is és maximális teljesítményen, na itt a legnagyobb a hatásfok minden készüléknél(kivéve kondenzációs). És nem feltétlen hazugság a 98% hatásfok sem.

A rendesebb gyártók odaírják ezt is, valamint pl a 30%-os terhelésnél számított hatásfokot. Ez Atmoszférikusnál rosszabb , zártnál pedig csak pár %-al csökken ami elhanyagolható. Kondenzációsnál pedig nő a hatásfok ebben az esetben.

A probléma ezzel az, hogy bemegy egy laikus: "Hát itt ez a kazán  és 98% a hatásfoka és még olcsóbb is. Minek nekem drágább kazán ha annak is ugyan annyi a hatásfoka?"-ez az első.

Második probléma pedig az, hogy túlméretezik a kazánt:"legyen nagy nehogy megfagyjunk télen", és hány fok van a fűtési időszakban? -13 végig?:D Hát nem.

Na így jön ki a végére a 98% nál jóval rosszabb hatásfok éves szinten. Mivel az idő nagy részében csak kis terhelésen megy a kazán, ahol rosszabb a hatásfoka.

A dőlt betűs részben egy atmoszférikus kazánról van szó.

Előzmény: Mariusi (67024)
mjevsrsh 2013. máj. 27. Creative Commons License 67029

Az már tisztázva lett, és most is írta kendu hogy a víz oldal nyitott.

A kazán pedig zárt turbós készülék.

A hatásfokot meg szintén leírtuk hárman is pár kommentel lentebb és arra jutottunk, hogy a zárt(égéstér) valóban jobb hatásfokú. És arra is hogy nem csökken a hatásfok csökkentett teljesítményen.

Szó nem volt róla ugyan, de a kondenzációsnak(ami szintén zárt égésterű) még nő is a hatásfoka csökkentett teljesítményen.

Csökken, atmoszférikus(nyitott égéstereű, B-típusú) kazánoknál.

hard-core 2013. máj. 27. Creative Commons License 67028

Sziasztok! 160nm-es ház fűtéskorszerűtésének/ radiátor csere,rézcsövekkel,kazáncsere/ mennyi a reális munkadíj? Üdv 

k_danix 2013. máj. 27. Creative Commons License 67027
Sziasztok,Kérdezni szeretnék.Normális-e az, hogy amikor a gázkazán (Ariston Genus Premium Evo) meleg vízet készít (fűti a 250 literes tárolót) meleg a fűtésköri előremenő vezeték? A fűtés jelenleg le van kapcsolva, csak meleg víz készítésre van állítva a kazán.A másik probléma, hogy a meleg víz vételkor kb 3-5 percig van forró víz aztán elkezd langyosodni majd teljesen hideg lesz, miközben a csaptelep változatlanul a legmelegebbre van állítva (a tároló 250 literes Drazice). Aztán várunk 10 percet és újra van jó forró víz kb. 2 percig, és újra elkezd hűlni. Így elég nehéz tele engedni a kádat :) Mi lehet a gond? Nincs még 1 éves a rendszer és kezdetektől fennáll ez a gond. Köszönöm,Dani
kendu 2013. máj. 27. Creative Commons License 67026
Jó, utánanéztem: 93%.
Baxi fourtech 24F.
Persze ez a leírásában szerepel, most ne menjünk bele, hogy valós-e...
Előzmény: Mariusi (67024)
kendu 2013. máj. 27. Creative Commons License 67025
Ezaz, hogy még én is várom a választ!

Szóval: eredetileg gravitációs rendszer, de be van iktatva egy szivattyú a vegyes kazánnak is. Tehát úgy nyitott, hogy a padláson van a tartály és az is nyitott, semmi nyomásom nincs, illetve van kb. 0,2 bar.
Két kazán, vegyes tüzelésű és a turbo kombi. Semmi hőcserélő, semmi puffertartály, csak párhuzamosan a kazánok a rendszerbe kötve. Természetesen nem fűtik egymást.
Mariusi 2013. máj. 27. Creative Commons License 67024

Melyik gázkazán az,  amelyik 96 % -os hatásfokkal megy ( kivétel a kondi ) ?

Előzmény: kendu (67017)
Mariusi 2013. máj. 27. Creative Commons License 67023

Természetesen. A fég kazánokat eleinte nyitott rendszerrel működtették, akár én is. Majd úgy 8 év után áttértem a zárt rendszerre- beépítettünk egy 'tágulási' tartályt. De nem a hatásfok miatt, hanem előtte állandóan levegős volt a rendszer.

Hatásfok javulást nem érzékeltem (attól még lehetett ). Így menegetek már vagy 12 éve.

Előzmény: kendu (67020)
Mariusi 2013. máj. 27. Creative Commons License 67022

Én is spekulálok ezen a kijentésen.

Azért előtte nem ártana tisztázni, hogy mire értjük a zárt rendszert.

Mert egyszer lehet zárt - vagy nyitott a víz rendszer.

Nyitott amikor a padláson van egy tágulási tartály, zárt amikor egy  un. tágulási tartály veszi fel a túlnyomást. Korábban az etázsfűtések mind nyitott rendszerek voltak, meg a nem etázsak is.

Majd a szivattyús technológiával terjedtek a zárt rendszerek.

Tüzelési oldalról - na itt már csak a gázról beszélek.

Lehet nyitott a rendszer, ezek az atmoszférikus égők és lehet zárt a rendszer, pl. a turbós készülékek.  Ventillártor  működteti a rendszert. A levegő kintről jön, be az égőbe majd az égéstermék nyomás alatt ki a szabadba.

A hatásfokról nyilatkozni nem tudok.

A zárt rendszereknek azért elvben nagyobb hatásfokúnak kell lenni.

Egyáltalán kimérte ezt valaki ?

Az elején mintha úgy merült volna fel a probléma, hogy csökkentett teljesítménnyel csökken e a hatásfok.

Nos csökken ??

Előzmény: mjevsrsh (67021)
mjevsrsh 2013. máj. 27. Creative Commons License 67021

Nem tudom ez miből jön, hogy a nyitott rendszernek rosszabb a hatásfoka.. Ugyan az a víz megy benne csak kisebb nyomáson.

A problémádra(visítás) viszont nem tudom a magyarázatot...majd talán valaki tapasztaltabb.

Előzmény: kendu (67020)
kendu 2013. máj. 27. Creative Commons License 67020

Nemtudom, itt írta valaki még amikor megvettem és beszereltem a kazánt. Jó régen volt (2 éve) úgyhogy nem keresném vissza. Számolgattam, tervezgettem, néztem a hatásfokokat és akkor írta valaki, hogy arra készüljek fel: ezek a kazánok zárt rendszerre vannak tervezve, csak van amelyiket lehet működtetni nyitott rendszeren is. Viszont máris 10%-ot esik a hatásfoka...

Előzmény: pajaci (67019)
pajaci 2013. máj. 27. Creative Commons License 67019

"Azt tudom, hogy a 96% hatásfokból a nyitott rendszer miatt máris elvesztettem 10%-ot"

Miért?

kendu 2013. máj. 27. Creative Commons License 67018

Ne = nem

kendu 2013. máj. 27. Creative Commons License 67017

Ne, itt nem erről van szó. (napokkal korábban leírtam a történetet, de nem kaptam rá választ, gondolom nem egyszerű eset)

A helyzet az, hogy nyitott rendszeren van a kazán, nyomás szinte zéró. A kazán zúg hangosan amikor láng használat van. Amikor kialszik a láng, de még a keringetés és levegőáramlás megvan akkor már csendben van. Ha leveszem a max teljesítményt 80%-ra akkor hibátlanul működik. Azt tudom, hogy a 96% hatásfokból a nyitott rendszer miatt máris elvesztettem 10%-ot, kérdés, hogy elveszítek további 20-at a fentebb említett beállítással? Gondolom nem teljesen, mert a max lángot csak felfűtéskor használja a kazán, de ha nem is 20%-ot, mégis valamyennyit veszítek?

Előzmény: mjevsrsh (67016)
mjevsrsh 2013. máj. 27. Creative Commons License 67016

Ez esetben inkább időjárásfüggő szabályzót vegyél hozzá. Egy 2 éves turbós kazán  tud modulálni széles tartományban úgy hogy nem romlik a hatásfoka mivel az égéslevegőt is állítja automatikusan a ventilátor fordulatszám szabályzásával. Szóval magától csinálja azt amit te akarsz.

Jó esetben csak egy hőmérőt kell venned, ami igazán nem nagy összeg, ahhoz képest amiennyi a megtakarítás lesz.

Előzmény: kendu (67015)
kendu 2013. máj. 27. Creative Commons License 67015

Ez egy két éves kombi turbó kazán.

Előzmény: gmkiev (67014)
gmkiev 2013. máj. 27. Creative Commons License 67014

Amennyiben a berendezés atmoszférikus égővel van szerelve, úgy igen!

Természetesen ez nem vonatkozik a kondenzációs készülékekre.

Éppen az első sorban írottak miatt nagy a meglepi, mikor az elaggott C 24 helyett, egy mudulációs szabályzóval szerelt (melynek az égője ugye továbbra is atmoszférikus) inkább többet, mint kevesebbet fogyaszt gázból.

De, hát az élet, és az urbánus legendák, nem beszélve az eladói marketingről ezt hozzák.

Előzmény: kendu (67008)
mjevsrsh 2013. máj. 27. Creative Commons License 67013

Feltételezem hogy egy képzett gázkészülékszerelő nem internetes fórumokon tájékozódik ezzel kapcsolatban. Márpedig egy ilyen "bonyolultabb" kazánhoz nem hiszem hogy hozzányúl valaki ilyen képzettség nélkül.(biztos hogy van ilyen de szerintem keveseknek sikerül is :) 

Szóval ezért csak "egyszerű" " régebbi" atmoszférikus(nyíltégésterű, B-típusú stb.) kazán lehet amit még azért nem olyan nehéz megbütykölni :D

Aminél, ahogy említetted is romlik a hatásfok és nem leszünk előrébb semennyi gázzal.

Szóval igen, ne nyúlkáljunk hozzá :)

Előzmény: joevagyok68 (67012)
joevagyok68 2013. máj. 26. Creative Commons License 67012

Biztos ez ?

Minden típusnak ?

Mert egy "modulációképtelen"-"régi" kazánnak még OK.

DE egy kondenzációsnak ?

A mi ecosynknak (max 29 kw), a fútési maximumát visszavették 15kw-ra.

DE az fűtésidő 95%-ában (vagy több is) a minimum teljesítményén (5,9kw) múködik..tehát nem sok köze van a max . teljesítményhez...

Biztos ez ? :-)

Előzmény: mjevsrsh (67011)
mjevsrsh 2013. máj. 26. Creative Commons License 67011

Röviden... Mindkettő.

Előzmény: kendu (67008)
T-Adee 2013. máj. 26. Creative Commons License 67010

Köszi,dupla gumigyűrűvel úgy néz ki most ok.

Előzmény: nixon70 (67004)
punto3 2013. máj. 26. Creative Commons License 67009

Köszönöm a gyors választ,így már világos,hogy miért olcsóbb.

Előzmény: joevagyok68 (67007)
kendu 2013. máj. 26. Creative Commons License 67008

Ha egy gázkazánnak a max teljesítményét visszaveszem 80-85%-ra akkor a hatásfokát is visszaveszem? Tehát több gázt fog enni "ugyanannyi" fűtéshez? Vagy csak lassabban fog felfűteni?

joevagyok68 2013. máj. 25. Creative Commons License 67007

És ami még nincs az L-en ..... AUTOADAPT funkció, meg éjszakai sem .

http://www.szivattyu.hu/wp-content/uploads/2010/11/termek/Alpha2L_kezelesi_uzemeltetesi.pdf

Előzmény: punto3 (67005)
joevagyok68 2013. máj. 25. Creative Commons License 67006

az L-en nincs digitális kijelző...az biztos !

Előzmény: punto3 (67005)
punto3 2013. máj. 25. Creative Commons License 67005

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy mi a külömbség a Grundfos Alpha2 és az Alpha2 L sorozatú szivattyúi között.

A műszaki leírásaikban semmi külömbséget nem találtam,csak az árakban.(az "L" sorozat jóval olcsóbb)

nixon70 2013. máj. 24. Creative Commons License 67004

Gumiám,fugaszil.pld.

Előzmény: T-Adee (67003)
T-Adee 2013. máj. 24. Creative Commons License 67003

Üdv Urak!

Egy gyors bojleres kérdésem lenne: A bizt.szelepnél évő kis műanyag cső tömítésére van vmi trükk?(Kis gumi karikát már cseréltem,másik műanyag csővel is próbáltam,akkor is szivárog melette)

mjevsrsh 2013. máj. 24. Creative Commons License 67002

Nem gáz, csak valószínűleg egy hőcserélősnek nagyobb a várható élettartama, viszont ha ritkán használják akkor a bitermikusnak is elegendően hosszú lesz az élettartama így igazából akkor már tényleg nem is kell ezen gondolkodni.

De azért az nem mindig igaz hogy amit sokan vesznek az jó is, az embereknek mostanában mindent el lehet adni...

Előzmény: kacagógerle (66999)
Gyurco78 2013. máj. 24. Creative Commons License 67001

Nekem is ez volt a tippem, hogy az egyik lehűti a másikat. Csak te még jobban meg is nézted :)

Előzmény: kacagógerle (67000)
kacagógerle 2013. máj. 24. Creative Commons License 67000

Valami megoldás csak van bennük amiatt, hogy pl. nyáron ne forrjon fel a fűtővíz. Első elképzelésemben az, hogy túlmelegedéskor fordít a vízen a keringetőszivattyú egy kicsit, bár a kánikulai 40 fokban nem célszerű még fűteni is.:-)
Bár ahogy elnéztem a robbantott ábrán, olyan közel van egymáshoz a HMV csőkígyója és a fűtésé, hogy lehet fel sem tud forrni a fűtővíz, mert a HMV csőkígyóban a 60-65 fokos víz visszahűti.

Előzmény: Gyurco78 (66988)
kacagógerle 2013. máj. 24. Creative Commons License 66999

Ebbe belegondolva megint csak a bitermikus felé hajlok.
 -Nincs 3 járatú szelep, ergo nincs hibaforrás.
 -Nem kell keringtetni a melegvizet napokig a primer körben.
 -Ha 2-3 évet kibír egy savazással az már jó nekem
 -A bitermikusból is adnak el jócskán kazánokat, tehát használatban vannak, ha annyira gáz lenne a használata nem venné senki, hiszen Baxiból 11.000Ft-al többért ott van a hőcserélős Fourtech

Előzmény: mjevsrsh (66987)
kacagógerle 2013. máj. 24. Creative Commons License 66998

Igen komfortos a tárolós kazán, de inkább olyan lakásba javasolt, ahol többen laknak nap mint nap. Nekem egy olyan lakásba kell választanom kazánt, ahol napokig nincs otthon senki, és ha véletlenül hazatéved a gazda, akkor is letusol 10 liter vízből és megy is tovább, egy hétig sehol senki megint. Emiatt a tárolós nem igazán megfelelő, hiszen nem célszerű melegen tartatni 40 liter vizet napokig, sőt egy héten egyszer egy tusolásért 40 liter vizet felmelegíteni sem célszerű.
Ezért aztán egy olyan kombi kazánra van szükség, amin hazaérve megnyomják az ON gombot, megnyitják a csapot, és már jön is a melegvíz. Ennek tekintetében már eldöntött dolog hogy egy átfolyós BAXi lesz, már csak az a kérdés hogy a bitermikus, vagy a hőcserélős.

Előzmény: morgen66 (66986)
erga45 2013. máj. 24. Creative Commons License 66997

AZért annak igencsak méretes liknak kéne lennie , hogy attól égve maradjon ..

Azt már észrevetted volna..

A csempe mögött nem feltétlenül. És egy közepesen megnyitott csak is bekapcsolja az égőt, tehát nem kell a lyuknak túl nagynak lennie, legalábbis szerintem.

Nem inkább beragadt valami szelep-tüske-mittudoménmi ?

ZV4-nél a vízáramlás megemel valami bizbaszt, ami indítja a gázt....

De, ez is lehetséges, de túl gyanúsak a körülmények. Minden arra utal, hogy nem ez a gond.

Zárj el minden csapot/fogyasztót ÉS nézd meg a bejövő vízórát, hogy "forog"-é ...

Jogos, ezt még nem néztem, de sok illúzióm nincs, túl egyértelmű a bojler folyamatos zúgása.

Köszi!

Előzmény: joevagyok68 (66996)
joevagyok68 2013. máj. 24. Creative Commons License 66996

"Nyilvánvalóvá vált, hogy a melegvízkörben lyuk/repedés/szivágrás/akármi van, és emiatt maradt égve a főégő:"

AZért annak igencsak méretes liknak kéne lennie , hogy attól égve maradjon ..

Azt már észrevetted volna..

Nem inkább beragadt valami szelep-tüske-mittudoménmi ?

ZV4-nél a vízáramlás megemel valami bizbaszt, ami indítja a gázt....

"Jó lenne egy megerősítés."

Zárj el minden csapot/fogyasztót ÉS nézd meg a bejövő vízórát, hogy "forog"-é ...

Előzmény: erga45 (66995)
erga45 2013. máj. 24. Creative Commons License 66995

Kedves Mester urak, tegnap este zuhanyzás után elzártam a melegvízcsapot, de a FÉG ZV-4-es fali átfolyós vízmelegítőben évge maradt a főégő. Nem volt túl nagy a lángja, de arra elég volt, a vizet rendesen felforrósítsa a kazántestben. Amikor észrevettem, gyorsan elzártam a gázcsapot, és kinyitottam a melegvízcsapokat, hogy kiengedjem a forró vizet. Miután kijött a gőz, és minden visszakerült alapállapotba, arra lettem figyelmes, hogy a bojlerből halk surrogás hallatszik, tehát áramlik benne a víz. Nyilvánvalóvá vált, hogy a melegvízkörben lyuk/repedés/szivágrás/akármi van, és emiatt maradt égve a főégő: a bojler azt hitte, hogy nyitva van valami melegvízcsap. Levettem a bojler előlapját, belül teljesen száraz, tehát nem a kazántest lyukadt ki, mert az jól látható lenne. Elméletem: valahol a bojler után valamelyik melegvízcső ereszt. Ezt ugye jól gondolom? Jó lenne egy megerősítés.

És ha már így van, szeretném a legkevesebb bontással megoldani a dolgot. Szerintetek használható az a műszeres bemérés, amit reklámoznak, és amivel elvileg pontosan meghatározható a szivárgás helye? Idegesítő a dolog, mert fél éve lett felújítva a fürdőszoba, új, 5 rétegű PE-Al-csövekkel. Ezek a T-elágazások mentén ereszthetnek, vagy inkább maga a cső lehet a valószínűbb? Utolsó kérdés pedig: van egy új mosógép, ami a vízszelep elzárásakor hallhatóan nagyot "üt" a csőhálózaton. Lehet, hogy ez gyengítette meg az egyik csatlakozást az utóbbi hónapok alatt?

Köszi szépen!

kendu 2013. máj. 24. Creative Commons License 66994

Sziasztok!

Baxi Fourtech 24F kazán nyitott rendszeren. Nem tudom, hogy mi irányítja a viz keringését, illetve mi kapcsol hmv és fűtés között. Sarokszelep, vagy hogy hívják azt? Lényeg: van olyan, hogy az beragad, belustúl a sok állástól illetve az egy pozícióban való használattól?

Több okom van amiért erre gyanakszom, előtte hangsúlyoznám, hogy nyitott rendszer és tisztában vagyok vele, hogy a mai kazánokat nem erre tervezték. Idén próbálok először csak gázzal fűteni, ha nem lesz nagyon drága, akkor lezáratnám a rendszert jövőre. Szóval az okok:

- Amikor megvettük tavasz volt, nem kellett fűteni, meg ki tudja mennyit állt a raktárban. Beszereléskor minden oké, felfűtött, majd egy idő után elkezdett visítani. Hallatszik, hogy vízáramlás okozza a visítást, olyan, mint a lakótelepeken szokott lenni amikor a vízcsap, vízrendszer visít. A szervizes sokat járt vissza, majd látszólag elmúlt a hang. Persze, hiszen nem kellett már kicsit sem fűteni, hmv-re használtuk állandóan. Télen fűtött gond nélkül, majd következő tavasszal megint kezdte a visítást. Ugye, minden évben jön egy időszak amikor nem kell fűteni hetekíg és ilyenkor, mint most is, újra jól esik egy kis meleg (kisgyerek is van...). Na, tavaly is ilyenkor kezdődött megint a visítás. Szervíz újra kimászkál és egy idő után újra elmúlik a hang.

- Jelenlegi hang keletkezése: amikor üzemmódot váltunk! Tehát este hmv-n ment utoljára, majd hajnalban bekapcsol a fűtés. Visít mint a fene. Leállítom a fűtést a termosztáttal egy pillanatra, a láng kialszik a hang elmúlik. Újra bekapcsolom a fűtést, a láng visszajön, de  a hang már nem! Közben a szivattyú nem állt le, annyit nem vártam, tényleg másodpercekről van szó.

- Valóban csak üzemmód váltáskor visít, vagy annál nagyon, azonnal észrevesszük.

hmv-ről fűtésre...........visít

fűtésről hmv-re...........visít

hmv-ről hmv-re...........kussol

fűtésről fűtésre..........kussol

...teljen el bármennyi idő is.

Bár a gázzal kapcsolatos alkatrészek is szóba jöhetnek, mert ha visszább veszem a teljesítményt, akkor halkul, valamint amikor kialszik a láng, de a víz még kering, akkor is hallgat. Ugyanakkor, ha eléri a fűtés max hőfokát és lemodulál, akkor nem halkul el.

Szóval mi a nyavaja okozhatja?

Lacivill 2013. máj. 24. Creative Commons License 66993

Ha rendelkezésre áll 25A csak erre, és elég a csordogáló viz akkor ilyesmik vannak: http://alkupiac.hu/termekek/1218737_rezi-elektromos-atfolyos-vizmelegito

Előzmény: Ordas (66992)
Ordas 2013. máj. 23. Creative Commons License 66992

Sziasztok!

Oylan problmával küzdök, hogy a lakásom HMV ellátását az emeleti kombi kazán biztosítja. Ez a alakás egyik sarkában van, a fsz-en, a lakás másik sarkában meg a mosogató.

Probléma: megőszülök, mire leér a melegvíz.

Cirkulációs vezeték nincs és nem is akarok, mert energiapazarló.

Olyasmit találtam ki, hogy a melegvíz vezetékbe a mosogató alá berakok egy elektromos vízmelegítőt (nem is kéne tároló tartály, hanem csak egy bikaerős fűtőszál, max 1 l víz tárolás), egy hőmérsékletérzékelőt, egy relét... amikor megérkezik a kazánból a melegvíz, akkor az elektormos vízmelegítő lekapcsol.

Kérdések:

1. neten átfutva 5-10 l-es vízmelegítőt találok, ami feleslegesen sok.

2. tudtok típust jó hőmérsékletérzékelőre?

3. relékhez, kapcsolókhoz úgy kompletten nem értek...

cat5409 2013. máj. 23. Creative Commons License 66991

igen, de ott alapból volt 3x-os, és azt emelték most a tízszeresére....nélunk 1,5  volt a szorzó = 180 Ft/m3 és  ebből lett a tizszerese, azaz 1800 Ft/m3  -  igy is brutális lenne, ha nem engednék el a 90%-ot ..............

Előzmény: molcajete (66978)
Gyurco78 2013. máj. 23. Creative Commons License 66990

Na igen, ezen a holland Hajdún tanakodtunk nem rég...

Előzmény: morgen66 (66989)
morgen66 2013. máj. 23. Creative Commons License 66989

Váltó szelep nélküli kazán,szerelő ismerősöm szerint a piacon az egyik leg egyszerűbb és legjobb kazán.

Baxi szervizes.

http://epitoipar.mart.hu/hirek-aktualitasok/miben-mas-a-hajdu-kondenzacios-kazan

Gyurco78 2013. máj. 23. Creative Commons License 66988

Nálunk eddig csak külön hőcserélős kombi kazánok voltak, az első már több, mint 20 éve (FÉG), bár abban nem tudom, hogy lemezes volt-e, henger alakú háza volt, ha jól emlékszem. Annyira nem vészes ezeken sem a melegvíz sebessége.

Most olyan kazánom van, amiben van egy mini-tároló, aminek elektromos fűtése van, na ennél azonnal jön.

De láttam már kazánleírásban ilyen hőcserélő melegen-tartó funkciót is.

Talán a bitermikus felé a mérleget a váltószelep hiánya billentené. Persze ha nem forr fel benne az éppen nem használt körben álló víz :)

Előzmény: kacagógerle (66985)
mjevsrsh 2013. máj. 23. Creative Commons License 66987

Ugyan nem vagyok szaki, de mint ahogy morgen is írta "szétég" a hőcserélő, pontosabban elmarja a sav(kondenzátum) ami akkor keletkezik amikor a 10fokos víz találkozik a többszázfokos égéstermékkel. Szóval inkább azt kell eldöntened, hogy vízkőteleníteni akarod a kazánod rendszeresen vagy hőcserélőt cserélni benne. Van egy tippem melyik az olcsóbb :)

morgen66 2013. máj. 23. Creative Commons License 66986

A legjobb melegvíz komfortot a tárolós melegvízellátással tudod elérni.

De miért nem hívsz fel egy kiválasztott márkának a szervízét ,ott biztosan kapsz kérdést a válaszaidra.

kacagógerle 2013. máj. 23. Creative Commons License 66985

Szerintem ugyanolyan csőkígyós a primer kör a láng felett, milyen is lenne másmilyen. Gondolom kevesebb "kígyó" van benne mint a bitermikusban, mert innen megy a melegvíz a HMV hőcserélőbe.
Engem inkább az aggaszt, hogy van-e olyan gyors a HMV előállítás a lemezes hőcserélős kazánban, mint a bitermikusban. 
Tehát a bitermikusnál megnyitjuk a melegvízcsapot, elindítja a lángot, és már melegíti is közvetlenül a vizet a csőkígyóban. A hőcserélősnél is ugyanúgy megnyitod, először elkezdi melegíteni a primer kör vizét, amit a keringető bekeringet a lemezes hőcserélőbe, ahol aztán felmelegszik a HMV. Ha így működik akkor ez mind sok idő. Viszont  el tudom képzelni azt, hogy a primer kör vizét folyamatosan melegen tartja arra az esetre, hogy ha megnyitjuk a csapot, azonnal meleg víz follyon. Az utóbbi verziónál meg azért van egy kevés veszteség, mert bekapcsolgat azért naponta párszor, hogy melegen tartsa azt a kevés vizet, ha nincs HMV kivét akkor is.
A lemezes hőcserélőre visszatérve, az is le tud vízkövesedni rendesen. Én már savaztam ki lemezes hőcserélőt, igaz nem kazánét, hanem a padlőfűtés hőcserélőjét.

Ezeket figyelembevéve, egyre jobban a bitermikus kazán felé hajlok. Van még pár hetem hogy eldöntsem melyik lenne a jó, de azért jó lenne ha egy szaki leírná itt, melyiknek mi az előnye és a hátránya.:-)

Előzmény: Gyurco78 (66983)
morgen66 2013. máj. 23. Creative Commons License 66984

Ezt  nem értem,de a készülékeknél van olyan hogy kazánok felépítése és működése,nézd meg.

PL.http://www.sziget-gaz.hu/library/falikazanok_renova_csalad.pdf

Előzmény: Gyurco78 (66983)
Gyurco78 2013. máj. 23. Creative Commons License 66983

Aha...már csak arra lennék kíváncsi, hogy azokan a kazánokban, amikben külön van lemezes HMV hőcserélő, a primer nem ilyen csőkígyós? Csak 1 körrel...gázlángot érős lamellákkal?

Előzmény: morgen66 (66982)
morgen66 2013. máj. 23. Creative Commons License 66982

Bitermikus hőcserélő tisztítása 1539 hozzászólásban a Cirkó topikban

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=104089340&t=9117033

Próbáld meg ott is feltenni a kérdésed,hátha sikerül a kérdésedre választ kapni.

Előzmény: Gyurco78 (66980)
morgen66 2013. máj. 23. Creative Commons License 66981

Ismerem mind a kettő hőcserélőt.

Hogyis írjam le,a lemezes hőcserélőt és a bitermikus hőcserélőt így nem érdemes összehasonlítani.

A lemezes hőcserélőt nem éri közvetlenül a gázláng így max a vízkő jelenthet neki problémát.

A bitermikus hőcserélőt éri a gázláng,így a hőcserélőn lévő kis terelő lemezek egy idő után szétégnek,

viszont a vastagabb rézcsőben nem nagyon keletkezik vízkő.

Szerintem a lemezes megoldású készülékek jobbak,ha csak a hőcserélőt nézzük.

Én nem vagyok szervizes,egy szervizes viszont lehet hogy mást állít.

A képen látható hogy mire gondoltam a gázlángal kapcsolatban.

http://www.tolna.net/~baka/t2.shtml

Előzmény: Gyurco78 (66980)
Gyurco78 2013. máj. 23. Creative Commons License 66980

Ebben ugyan nem sok minden van a bitermikus és a külön HMV hőcserélős kazánokról.

Viszont itt egy lemezes hőcserélő:

http://www.youtube.com/watch?v=osrj5S_hnHA

Ebben meg van egy bitermikus:

http://www.intergasheating.co.uk/movies/

Vajon melyik dugul el előbb a vízkőtől, a vékony lemez, vagy a vastag(abb) réz csőkígyó?

Előzmény: morgen66 (66979)
morgen66 2013. máj. 23. Creative Commons License 66979

Kazánok működéséről,most hirtelen mást nem találtam de tudjátok gugli:)

http://kazanesfutes.blogspot.hu/2009/12/gazkazan-es-alkalmazasai.html

Előzmény: joevagyok68 (66973)
molcajete 2013. máj. 23. Creative Commons License 66978

Van ahol háromszoros szorzóval fizettetnek, ott harmincszoros az ár, pl. 120 Ft/m3 helyett 3600 Ft.

Előzmény: cat5409 (66977)
cat5409 2013. máj. 23. Creative Commons License 66977

ezt az önkormányzatok szed/het/ik be, abba a kasszába kerül/ne/ -  nálunk azonnal elengedték a 90%-át, csak a 10%-ot kell befizetni - már amikor meghozták ezt a törvényt, tudható volt, hogy nem beszedhető ekkora összeg, de ennek semmi köze az 5 év türelmi időhöz, mert ezt tavaly "hozták" és az eredeti dijat 10, azaz tíz szeresére emelték /nem elírás !!!/...........

Előzmény: Mars Polaris (66947)
Gyurco78 2013. máj. 22. Creative Commons License 66976

Mondjuk most én sem állok kazáncsere előtt...de mire szükség lesz rá, csak megoldódik a rejtély.

Előzmény: joevagyok68 (66975)
joevagyok68 2013. máj. 22. Creative Commons License 66975

Én fogok tudni !

Mert nálunk csak fűtő a kazán + indirekt.

De a napkoli miatt lekapcsoltam a kazánt .

Tehát nálunk nem fog túlmelegedni a hőcserélő éjjel (sem) ! :-))

Előzmény: Gyurco78 (66974)
Gyurco78 2013. máj. 22. Creative Commons License 66974

Bizony, mert így nem fogok tudni aludni! :)

Előzmény: joevagyok68 (66973)
joevagyok68 2013. máj. 22. Creative Commons License 66973

Ezek milyen jó ötletek a lehetséges megoldásra ..

De csak jó lenne ha egy szaki erre tévedne és jól felhomályosítana bennünket ezzel kapcsolatban !  :-)

Előzmény: Gyurco78 (66972)
Gyurco78 2013. máj. 22. Creative Commons License 66972

Vagy ami még eszembe jutott: mivel ezek sem tudnak egyszerre fűteni és melegvizet csinálni, gondolom úgy van méretezve a hőcserélő, hogy ha az egyik körben van áramlás, az lehűti annyira, hogy a másik kör nem fog túlmelegedni akkor sem, ha abban áll a víz.

Előzmény: Gyurco78 (66971)
Gyurco78 2013. máj. 22. Creative Commons License 66971

Véleményem szerint van bennük hőérzékelő, és kikapcsol, mielőtt felforrna az álló víz. Ha meg túl gyakran következne be, akkor nem igazán lehetne használni őket...és azért csak működnek. Vagy nem?

pajaci 2013. máj. 22. Creative Commons License 66970

Tuggyajafene!

Előzmény: joevagyok68 (66968)
t.zsolti 2013. máj. 22. Creative Commons License 66969

tehát fogyasztunk ha kell ha nem,

ez a készülék igazi vízkőtermelő.

egyformán látjuk a kérdészt úgy látom, most jöhetnek a magyarázatok.

Előzmény: joevagyok68 (66968)
joevagyok68 2013. máj. 22. Creative Commons License 66968

Ja..csak ő azt nem értette (én sem) , hogy mi van nyáron, amikor nem megy fűtés, de éppen HMV-t csinálsz, és a "fűtőkörös" spirálba ÁLL a fűtővíz !

Időnként rákeringet....vagy felforr ?  :-)

Előzmény: pajaci (66967)
pajaci 2013. máj. 22. Creative Commons License 66967

"Az egyszerűbb, olcsóbb készülékek esetében a használati meleg vizet és a fűtővizet egy hőcserélő állítja elő (bitermikus hőcserélő). Fűtési idényben a meleg víz a hőcserélőben folyamatosan magas hőmérsékleten és hálózati nyomás alatt van, ami elősegíti a vízkő képződését, másrészt előfordulhat, hogy a készülékhez közel levő csapolóból kifolyó víz forrázást okoz. Az igényesebb, és persze drágább megoldás, amikor a fűtővíznek és a meleg víznek külön hőcserélője van (monotermikus hőcserélő)."

http://portal.d-eg.hu/component/option,com_hirhullam/task,view/szamid,26/cikkid,164/Itemid,50/

(az előző oldalon volt linkelve)

Előzmény: t.zsolti (66963)
joevagyok68 2013. máj. 22. Creative Commons License 66966

Igen

Jó kérdés...talán majd a szakik.  :-)

Előzmény: t.zsolti (66963)
joevagyok68 2013. máj. 22. Creative Commons License 66965

"Ilyen feltételek mellett van esély a homlokzati kivezetésre és megúszni a kéményeseket?"

Nem nagyon...

Előzmény: gumimaci80 (66964)
gumimaci80 2013. máj. 22. Creative Commons License 66964

Sziasztok

Szeretném lecserélni a meglévő, régi radiátoros fűtésemet és a parapetes FÉG cirkót,
új kondenzációs kazánra és lemezradiátorra réz csövezéssel.
Utánaolvastam a dolgoknak és nem lettem boldog, nem lesz egyszerű és pénztárcabarát.
Gázterv, kémény, engedélyek stb :(

Tudtok ajánlani szerelőt/mérnököt, aki le tudná zongorázni a hatóságokkal az egészet
és a kivitelezést is korrekten végrehajtja dél-pesten?

A kémény építését szeretném elkerülni ha lehet és a homlokzati kivezetés részesíteném előnyben, mint
ahogy ez a jelenlegi parapetes Fég cirkónál van.
Ezt találtam erre vonatkózóan:
http://jab.complex.hu/doc.php?docid=WKHU-QJ-XML-0000099700253KOR&hely=80
Nálam a tervezett kivezetés helyétől több mint 2 méterre van csak ablak,
de szembe 4 méterre van a garázs és a földtől 60 centire lenne, mert a pincében lenne a kazán.
Ilyen feltételek mellett van esély a homlokzati kivezetésre és megúszni a kéményeseket?

A kazánnál Ariston genus evo 24-re gondoltam, Fixtrend radiátorokkal.
Van valakinek véleménye/tapasztala rólük, esetleg mást ajánlana?

A válaszokat előre is köszönöm.

t.zsolti 2013. máj. 22. Creative Commons License 66963

a bitermikus kazán gyakorlatilag két hőcserélő egybeszerelve?

ha kell melegvíz megy a fűtés is? és fordítva??

vagy mi a megoldás?

Előzmény: joevagyok68 (66949)
sjohn 2013. máj. 22. Creative Commons License 66962

Már legalább 5 éve létezik. még az egyesek kendvencei vezetteték be !

Akkor te alighanem kettes vagy.:-)

Előzmény: Sárgamacska (66961)
Sárgamacska 2013. máj. 22. Creative Commons License 66961

Már legalább 5 éve létezik. még az egyesek kendvencei vezetteték be !

'környezetterhelési díj??? '

Olyan helyen, ahol már van csatorna, de valamiért nem kötöttek rá.

Volt legalább 5 év türelmi idő is !!

Előzmény: Mars Polaris (66958)
sjohn 2013. máj. 22. Creative Commons License 66960

sokat munkálkodik, elintéz nekünk még kéményadót, gyomadót....

Valószínűleg nem Magyarországon élsz, ugyanis mindkettő létezik már:-))

Előzmény: Mars Polaris (66958)
Mars Polaris 2013. máj. 21. Creative Commons License 66959

Ja, régebben írtam ide a Vaillant VUW 180-al kapcsolatban, tényleg a váltószelepe volt a rossz, eltört benne a himba, ami a mikrokapcsolót kapcsolja. Meg eresztett is a szelepeknél vizet, ami áztatta a mikrokapcsolót.

Szerencsére kb 4000Ft-ból megvolt a javítása.

De hogy ilyen gagyi gyengére tervezni valamit....

Mars Polaris 2013. máj. 21. Creative Commons License 66958

Ja, én a csatornára értettem, környezetterhelési díj???

Ez is valami EU okosság, ha OV barátunk még sokat munkálkodik, elintéz nekünk még kéményadót, gyomadót....

Előzmény: Dreamer (66956)
Mezőföldi 2 2013. máj. 21. Creative Commons License 66957

Bizony sok.

Nekem  az érdekeltségeimben a hosszú évek alatt max. 3 m3/fő/hó érték jön ki.

6 lakás 10 személy átlaga.

Most éppen azon rugózók, hogy az egyik bérletben elromlott a vízóra, talán az átalány praktikusabb lenne mint a mérőcsere.

Előzmény: Dreamer (66956)
Dreamer 2013. máj. 21. Creative Commons License 66956

Nekik a következő volt a helyzet: fúrott kútról vételezik a vizet, de van csatornájuk.

A környezetterhelési díjat óra hiányában saccolják (4 m3/fő/hó). Ez pedig nagyon sok, főleg úgy, hogy a "fiatalok" szinte egész nap dolgoznak.

Dreamer

Előzmény: Mars Polaris (66947)
joevagyok68 2013. máj. 21. Creative Commons License 66955

Majd a szakik megaszondják neked !

Nem értek hozzá...Én csak gugliztam neked 2 bekötési vázlatot !  :-)

Előzmény: kacagógerle (66954)
kacagógerle 2013. máj. 21. Creative Commons License 66954

Köszi!

Na így már látom a különbséget a működési elvükben. 
Elvileg a bitermikus rendszer hamarabb ad melegvizet? Itt közvetlenül melegszik fel a HMV, míg a hőcserélősnél először azt a kis vízmennyiséget kell felmelegítenie, ami átfolyik a hőcserélőn. A gyakorlatban mekkora ez az időkülönbség, illetve a fogyaztásban jelent-e különbséget?
A bitermikus hőcserélőt mennyi dőközönként kell savazni? Gondolom ez függ a víz keménységétől is, de egy átlagos 3-4 Német keménységi fokkal rendelkező víz esetében mennyi ideig bírja?

Köszi!

snowman 2013. máj. 21. Creative Commons License 66953

Sziasztok!
Az egyik rokonunknak van egy "westen energy 280 fi" típusú kazánja, ami csak akkor hajlandó melegvizet produkálni, ha fűtésre(téli üzemmódra) állítják át. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba, és kb. mennyiből orvosolható, mert sajnos nem állnak valami jól anyagilag, és szeretnénk elkerülni, hogy esetleg egy filléres alkatrész cseréje miatt egy vagyont kifizettessenek velük?
Természetesen a házi buherálást sem preferáljuk, de azért jó lenne tisztán látni, mielőtt mélyen zsebbe nyúlnának.
Előre is köszi a segítséget!

Lowenbrau 2013. máj. 20. Creative Commons License 66952

Akkor mégsem lenne olyan jó választás a HGK 24?

Gyurco78 2013. máj. 20. Creative Commons License 66951

Mondjuk itt a fórum hozzászólásaiból készült mintavétel alapján a külön "táblacsokis" hőcserélős kazánokat is szokták savaztatni.

joevagyok68 2013. máj. 20. Creative Commons License 66950

Bocs....a bitermikusnál át kell lépni a "hidraulikus vázlat" fülre és ott láthatod !

joevagyok68 2013. máj. 20. Creative Commons License 66949

"Milyen kellemetlenséget okoz a bitermikus hőcserélővel ellátott kazán?"

VÍzkő . Hisz a HMV közvetlenül a "lángon kerszetül " készül..

bitermikus

http://www.immergas.hu/nike_star_24kw

lemezes

16.oldal

http://www.saunierduval.hu/stepone/data/downloads_sd/20/00/00/semia24kezhu2g.pdf

Előzmény: kacagógerle (66948)
kacagógerle 2013. máj. 20. Creative Commons License 66948

Milyen kellemetlenséget okoz a bitermikus hőcserélővel ellátott kazán?

Valami rajzot nem tudnál belinkelni, hogy látnám már mi a különbség a felépítésben és működésben?

Előzmény: KazánService-ES (66940)
Mars Polaris 2013. máj. 20. Creative Commons License 66947

Off:

Szegény apósodék is jól megszívták, mint egy csomó nyugdíjas, aki eddig nem tudott rákötni a csatornára...gondolom kaptak vagy 200 ezer Forint talajterhelési adót. Most fizethetik azt ki, részletekben...ezek után se valószínű akkor, hogy rá fognak tudni kötni.

Nem kicsit húzza fel az emberben ez az ideget....

Én is így jártam.

Előzmény: Dreamer (66946)
Dreamer 2013. máj. 19. Creative Commons License 66946

Mivel ezt nem én érdeklődtem meg, hanem az apósomék, ezért írok egy emailt a helyi szolgáltatónak és pontosan megérdeklődöm miként és hogy.

Egyébként Ők javasolták, hogy a kerti csapot ágaztassuk le, hogy az ne legyen mért. :O

Nekem az is furcsa, hogy ennyi erővel, leplombálják aztán a gyorscsatlakozóknál beteszek egy csövet...

Na mindegy, köszönöm a segítséget, pontosan utánajárok! :)

Dreamer

Előzmény: C20NE (66944)
nixon70 2013. máj. 19. Creative Commons License 66945

Mehet a szárazonfutós is a nedves is,csak fagymentes helyre rakd.

Előzmény: Dreamer (66941)
C20NE 2013. máj. 19. Creative Commons License 66944

És a locsolást levonod, vagy előtte leágazol? És elhiszik, hogy a mért szakaszra nem táplálsz majd be megkerülve az órát?

Előzmény: Dreamer (66943)
Dreamer 2013. máj. 19. Creative Commons License 66943
Igen. Jonnek ellenorozni, plombazni, es ez adja az elszamolas alapjat!

Dreamer
Előzmény: nixon70 (66942)
nixon70 2013. máj. 19. Creative Commons License 66942

Lebeszélted ezt a vízművel,ez alapján el fogják számolni a szennyvizet?

Előzmény: Dreamer (66941)
Dreamer 2013. máj. 19. Creative Commons License 66941
Koszonom, az eddigi segitseget.

A kerdes meg, hogy furott kuthoz szarazon futosat, vagy nedvesen futosat valasszak?

Dreamer
Előzmény: mjevsrsh (66939)
KazánService-ES 2013. máj. 19. Creative Commons License 66940

A bitermikus és lemezes hővisszanyerő összevetése minden tekintetben a lemezes hőcserélő javára dől el.
A bitermikus hőcserélővel szerelt kazánok az olcsó előállítási költségük miatt szereztek nagy piacot, ezt azóta is sok kellemetlenséggel hálálják meg vásárlóiknak.  

Előzmény: kacagógerle (66925)
mjevsrsh 2013. máj. 19. Creative Commons License 66939

Szia, a méret mindegy. Névleges térfogatáramra választják a vízórát, családi háznál a legkisebb(1,5m3/h) bőven elég lesz.

A beépítésre figyelj majd, mert nem mindegy hogy áll maga az óra. Az adatlapján mindig megvan adva a beépítési helyzet, majd azt nézd meg mielőtt megveszed, hogy egyétalán le lehet-e majd olvasni.

Előzmény: Dreamer (66934)
Dreamer 2013. máj. 19. Creative Commons License 66938
Ez nezhet igy ki:
Kpe cso - csatlakozo - golyoscsap - ora - golyoscsap - csatlakozo - kpe cso?

Dreamer
Előzmény: sylvanus67 (66937)
sylvanus67 2013. máj. 19. Creative Commons License 66937

Egyszerű:

Ha a vízmérőd 3/4-es. akkor előtte 3x3/4" (kb. 60 mm) egyenes csőszakaszt kell kialakítani, utána pedig 2*3/4"-t (kb. 40 mm).

Előzmény: Dreamer (66935)
halaloszto 2013. máj. 18. Creative Commons License 66936

egy tuszelep szeru szelep van benne.

Vajk

Előzmény: Zsal (66926)
Dreamer 2013. máj. 18. Creative Commons License 66935
Segitenel ennek az ertelmezeseben:
"A
vízmérő bekötésénél és bekötési
helyének kialakítása során figyelembe kell venni az MSZ 11034/2-85 szabvány
előírásait. Biztosítani szükséges a mérő
előtt 3xDN egyenes szabad csőszakaszt,
illetve a vízmérő után a 2xDN szabad
egyenes csőszakaszt."

Koszi!
Dreamer
Előzmény: morgen66 (66933)
Dreamer 2013. máj. 18. Creative Commons License 66934
Koszonom a jotanacsokat!

A vizora olyan lesz amilyet veszek. Ezzel kapcsolatban van valami tanacs?

(Egyebkent en laikusan 3/4-re gondoltam)

Dreamer
Előzmény: morgen66 (66933)
morgen66 2013. máj. 18. Creative Commons License 66933

Akkorával kötöd amekkorával akarod, de 20 v 25 elég.

Vízóra 3/4" os lesz?

Nem a KPE idomot plombálja hanem a vízóra cafniját. Cafnit vegyél a vízórával mert nem mindenhol adják az órával

cafni: http://www.vizgazfutesbolt.hu/index.php?route=product/product&product_id=489

Keress két idomot ahova beteszed a külsőmenetes KPE idomot, és nem kell menetet metszeni.

Idomok  http://www.tubatrade.hu/hu/kpe-idomok.html

Előzmény: Dreamer (66932)
Dreamer 2013. máj. 18. Creative Commons License 66932
Van valami szabaly, vagy megkotes a kiatakitas szempontjabol? Most 3/4-es csovek vannak, ezt kellene megvagni.

Milyen meretu KPE-nek felel meg a 3/4?

Plombazni fogjak az orat. A kpe szerelvenyeket is tudjak?

Koszi!
Dreamer
Előzmény: morgen66 (66931)
morgen66 2013. máj. 18. Creative Commons License 66931

Készülhet, de a pincében a KPE is megfelel és olcsóbb is.

Előzmény: Dreamer (66930)
Dreamer 2013. máj. 18. Creative Commons License 66930
Vizes mesterek!

Ki kellene alakitanom a felesegem szuleinel egy vizoras meresi pontot a furott kuton (ora nelkul a szennyvizet szemelyenkent saccoljak ami igen sok igy (16xxxFt a kornyezetterhelesi dij)). Ja, meg annyit, hogy csatornaba van bekotve a szennyvizhalozat, de vezetekes viz nincs bent.

Szoval, van nemi muszaki erzekem, tudok keriteni menetmetszo keszletet, nemi jartassagom van a tobbretegu csovek sima kulcsos szerelesevel.

A hazban a pinceben van kialakitva a szivattyu es a hidrofor tartaly. Elmeletben, itt lenne a legjobb kialakitani az orahelyet.

Keszulhet az ora helye tobbretegu muanyag csovezessel? Raadasul a kerti csapot elotte le kellene valasztani, mert az nem a csatornaba folyik, azert nem kell fizetni.

Elore koszonom a segitseget!
Dreamer
morgen66 2013. máj. 18. Creative Commons License 66929
Előzmény: kacagógerle (66925)
morgen66 2013. máj. 18. Creative Commons License 66928

A termofejben van egy kis folyadékos érzékelő,ha a helyiség eléri a beállításnak megfelelő hőmérsékletet,az érzékelő

azt a kis pöcköt ami a radiátor szelepen van benyomja és zárja a szelepet.

Bővebben  http://www.becker.siteset.hu/fajl.php?id=1044

Előzmény: Zsal (66927)
Zsal 2013. máj. 18. Creative Commons License 66927

Az kimaradt, hogy termofej természetesen van a szelepen ami elindítja a zárási folyamatot. Pontosan az érdekelne, hogy milyen mechanizmussal vagy egyéb módon zárja el fentről a meleg víz útját...

Előzmény: Zsal (66926)
Zsal 2013. máj. 18. Creative Commons License 66926

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy a radiátorba épített szelep, miként zárja el a meleg víz útját megfelelő hőmérséklet esetén? 

Nekem így van bekötve, ahogy a mellékelt képen is látható. Jobb oldalon felül van a radiátor szelep, jobb oldalon alul pedig a bekötések.

Érdekelne a működési elve...

kacagógerle 2013. máj. 18. Creative Commons License 66925

Sziasztok!

Segítene nekem valaki abban, hogy mi a különbség a Baxi Fourtech 24F, és a Baxi Mainfour 240F között?
A jellemzők felsorolásában annyi különbség van, hogy a Fourtech-hez a "Kompozit hidraulikus szerelvénycsoport" van írva, a Mainfourhoz pedig a "Bitermikus hőcserélő".

Mit jelent ez a két jellemző? Ezeknek tekintetében melyiket érdemes megvenni? 10e Ft-al drágább a Fourtech.

Köszönöm!

t.zsolti 2013. máj. 18. Creative Commons License 66924

mondhattam volna az 5-10-20ft-ost is,

feltételeztem , hogy leveszik a palackról, akik ide járnak csak eljutottak arra a szintre-)))))))

bár nálam kereshettél volna kupakot ( ami néha elfogy az dobozos )

Előzmény: Teaway (66922)
bord30 2013. máj. 17. Creative Commons License 66923

Köszönöm a válaszokat, párhuzamszorítot ésszel gondoltam használni és a biztonsági dugózásról is gondoskodni akarok.

Előzmény: Teaway (66922)
Teaway 2013. máj. 14. Creative Commons License 66922

"az ujjadra tegyél egy söröskupakot"

Előtte vegye le róla az üveget!!!  :DD

Előzmény: t.zsolti (66920)
nixon70 2013. máj. 14. Creative Commons License 66921

Igen.

(a mechanikus kupakja nincs meg ezekszerint)

A hollandi helyére tegyél fel egy kupakot a biztonság kedvéért,véletlen nehogy valaki meglökje a pill.szorítót.

Előzmény: bord30 (66919)
t.zsolti 2013. máj. 13. Creative Commons License 66920

érdekes ez a danfos,

az oventrop-on van 0,hópihe, és 1-5-ig. ( ez van nálam )

de kézzel is megpróbálhatod benyomni a tüskét csak az ujjadra tegyél egy söröskupakot ( elvileg ujjal is menni kellene ) és meglátod mennyire lehet benyomni , és akkor szorítót is elővehetsz

Előzmény: bord30 (66919)
bord30 2013. máj. 13. Creative Commons License 66919

Segítséget szeretnék kérni. A radiátor termosztáton  nincs "0" állás,ha leveszem és párhuzamaszorítóval óvatosan összeszorítva el tudom zárni a szelepet? Danfoss termosztát van rajta a bajonett záras,  nem menetes.

Mariusi 2013. máj. 11. Creative Commons License 66918
 28 kW -os kazán ? Mekkora  ház ? Talán valami kastély ?
Előzmény: Herr X (66916)
morgen66 2013. máj. 10. Creative Commons License 66917

Akkor miért nem számoltatod ki egy tervezővel,és tervezteted meg a fűtésed?

Amúgy te mennyivel szmoltad?

Előzmény: Herr X (66916)
Herr X 2013. máj. 10. Creative Commons License 66916

Ez marhaság. Ez a 30...50W/légköbméter....

A helyiségek hőigényét már kiszámoltam a hűlő felületek alapján. Nem kell ennyi. Ez a 30...50W/légköbméter elég régi épületekre vonatkozik.

Annak idején a szaki 60W/légköbméterrel számolt, be is tervezett a biztonság kedvéért 28kW-os kazánt és termofejet mindenhova. A szobatermosztát mellé is.

Nem is dolgozott nálam.

Előzmény: morgen66 (66915)
morgen66 2013. máj. 10. Creative Commons License 66915
Előzmény: Herr X (66908)
t.zsolti 2013. máj. 10. Creative Commons License 66914

a 90/70 és a 75/65 között kb 30% a teljesítmény eltérés ugyanannál a radiátornál,

a 75/65 és az 55/45 között is kb 30% .

a 90 és az 55 -ös rendszer között kb 60%, ennyivel kell nagyobb radiátor

Előzmény: Herr X (66912)
Wattocsak 2013. máj. 10. Creative Commons License 66913

Q=Q60(dtk/60)1,33

Q radiátor hőleadása dtkmellett (radiátorba belépő és kilépő víz átlaghőmérésklete)

Q60 Radiátor hőleadása

dtk=600C mellett azaz (elóre90+vissza70)/2

dtk közepes hőmérséklet (előremenő+visszatérő)/2

Herr X 2013. máj. 10. Creative Commons License 66912

kösz!

Erre gondoltam.

Előzmény: halaloszto (66911)
halaloszto 2013. máj. 10. Creative Commons License 66911

az okolszabaly szint: a holeadas a homersekletkulonbseggel aranyos.

90/70/20-nal a radiator atlag 80 fokos, a szoba meg 20, a kulonbseg 60.

70/50/20-nal a radiator atlag 60 fokos, a szoba meg 20, a kulonbseg 40.

tehat a teljesitmeny 2/3-ara csokkent.

van egy kicsit bonyibb keplet de nem talalom (lusta lennek?), ami a valosagra jobban hasonlito eredmenyt ad, arra emlekszem hogy a lenyeg hogy meg szarabb lesz. tehat nem 66%-ra esik, hanem inkabb bo 50-re.

Vajk

Előzmény: Herr X (66910)
Herr X 2013. máj. 10. Creative Commons License 66910

csak lusta vagyok számolni.... ;-)

gondoltam csak van valami képlet, hogy szorozd be 0.8-del.....

Amúgy a Dunathermnél nem találtam, csak 90/70/20-at.

Előzmény: Lá Kreacione (66909)
Lá Kreacione 2013. máj. 10. Creative Commons License 66909
 Minden radiátorgyártó két hőfokra adja meg a leadott teljesítményt. Egy magasabb hőfokra  ez az amit tudsz és egy alacsonyabb hőfokra - ez az amit nem ismersz, de valahol meg kell lenni. Ezután a két hőfok közötti értéket u.n. interpolációval lehet megbecsülni. De ezt már a gimnáziumban is tanították valamikor !!
Herr X 2013. máj. 10. Creative Commons License 66908

Radiátoros teljesítményszámítási kérdésem lenne.

A Dunaferr lapradiátor teljesítménye 90/70/20-ra van megadva.

Viszont az előremenő hőmérsékletem 70C körül van. (90C-os előremenőt nem is tudom ki használ. Balesetveszélyes szerintem.)

Hogyan kell átszámolni a 90/70/20-at 70/50/22-re? Van rá ökölszabály?

Zsal 2013. máj. 6. Creative Commons License 66907

Köszi a választ, sokat segítettél!

Előzmény: t.zsolti (66906)
t.zsolti 2013. máj. 6. Creative Commons License 66906

igen , elég egy minimális áramlás.

mondjuk a legtávolabbinál ha megoldható a jobban kinyitás , és amíg megy a szivattyú a szelepek is tudnak dolgozni, vagy esetleg a fürdőben ( nekem is az van teljesen nyitva, megy nálam az a leghidegebb )

Előzmény: Zsal (66905)
Zsal 2013. máj. 6. Creative Commons License 66905

Szia!

Igazad van elég hiányos volt a képlet. Akkor szépen sorjában:

1. Sajnos puffer egyenlőre nincsen, a kazánon lévő huzatszabályzó látja el a feladatot jelenleg.

2. Igen, a padló körön van keverőszelep.

3. Nem. A radiátoros körön van egy Grundfos (25/40-180) szivattyú, a padlófűtés körön pedig egy Grundfos (25/60-180) szivattyú.

4. Van kazánköri szivattyú, és egy hidraulikus váltó ami az imént említett szivattyúkat választja el egymástól. A kazánköri szivattyút csőtermosztát vezérli, a másik kettőt pedig 1-1 szobatermosztát. (A padlófűtésé a nappaliban, a radiátorosé pedig a hálóban van)

Akkor ha jól értem, ha az egyik termofej mondjuk teljesen nyitva lenne hagyva, akkor nem kell Bypass szelep?

Előzmény: t.zsolti (66904)
t.zsolti 2013. máj. 6. Creative Commons License 66904

akkor most jön a többi kérdés.

- lessz-e puffered, mivel ha vegyessel fűtesz biztos egy idő után eléri a beállított hőfokot a lakás és lezárnak a szelepek a hő hova kerül? Vagy használsz huzatszabályzót ami mozgatja a kazánon a zsalut, esetleg jó lehet.

- a padló körön van keverőszelep? max 40 fok.

- a radiátor kört és a padlókört ugyanaz a szivattyú látja el?  vagy külön van bontva? ez eddig nekem nem derült ki.

- egy darab  szivattyú a kazákörbe van? vagy van hidrováltó és van kazánköri , meg külön a lakásra , vezérli valami vagy megy állandóan?

mekkora szivattyú , mert annyi radiátorhoz elég a 25/2-es ,old meg , hogy valamelyik szelep ne tudjon tökre lezárni és nem kell bypass szelep x ezerért +munka.

Előzmény: Zsal (66890)
Törölt nick 2013. máj. 6. Creative Commons License 66903

Petneházi utcában (Pest XIII. ker.) is tudok egyet (legfelső szinten van a kazánház)

Előzmény: Mariusi (66901)
halaloszto 2013. máj. 6. Creative Commons License 66902

jol ertem, hogy nagykonyhan cserelsz gazt villanyra? es kapott kulon trafot?

Vajk

Előzmény: citcat 18-16v (66898)
Mariusi 2013. máj. 6. Creative Commons License 66901
"és nincs meg a robbanó felület (ablak kicsi)" Micsoda régi kifejezés. Valamikor az un gázkazánházak eleve úgy épültek, hogy egy bizonyos hasadónyiló felületenek meg kellett lenni. Ma csak egy ilyen épülete ismerek : a Keletinél nagy betükkel ki van írva , hogy gázkazánház !
Előzmény: citcat 18-16v (66898)
rozsi71 2013. máj. 5. Creative Commons License 66900

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy a vízóraaknában a kerticsap téli elzárója csöpög. Ahogy néztem alul, ahol a víz leengedés történik. 

Olvastam, hogy van golyóscsap javítókészlet, ez megoldaná ezt dolgot?

Vagy csere?

Köszi.

Mutual Friend 2013. máj. 5. Creative Commons License 66899

Persze lehet igy. Bánom is hogy nikecelezés előtt nem véstem egy csövet kivülről a falon az órától a tüzhelyig különvillanynak.

Előzmény: Mariusi (66897)
citcat 18-16v 2013. máj. 5. Creative Commons License 66898

Az indukciós wok sokkal jobban szabályozható mint a gázos mert az  azonnal reagál és sokkal könnyebb takarítani. Már az sem igaz hogy olcsóbb a gáz mert mióta kicseréltem a kínainál az elsőt nemsokkal utána kérte a többi cseréjét is pedig 1,2millió/db a gázos meg csak740ezer lett volna de most összességében kevesebb rezsit  fizet ezért most a tűzhelyek cseréjére spórol mert nála teljes gázcső cserét kell csinálni és nincs meg a robbanó felület (ablak kicsi)a konyhában ezért a gázteljesítményből vissza kell venni mert a teljes légtechnikát nem akarja kicserélni ezért csak 1tűzhely marad gázos ami csak 25kw-os.

Előzmény: Wattocsak (66893)
Mariusi 2013. máj. 5. Creative Commons License 66897

Egy villanytűzhelyhez kb. 10 kW többletteljesítmény szükséges !

Nem minden lakásban áll ennyi rendelkezésre !!

Artemis Entreri 2013. máj. 5. Creative Commons License 66896

A sütő része az ok, villany. A főzőlap ne legyen villany...azt rühellem.

Mutual Friend 2013. máj. 5. Creative Commons License 66895

Nálunk mindenki átált villanytüzhelyre. Elegánsabb, legkeverés meg mindenféále csodát lehet velée művelni. Én nem mert nem lehet megoldani olyan könnyen de ha lehetne én is megtenném.

Előzmény: _ZE (66894)
_ZE 2013. máj. 5. Creative Commons License 66894

Általában nem akarnak gázt tervezni/bevezetni az újabb építésű ingatlanokba, mert az plusz költség, és "villany az amúgy is van" felkiáltással mennek a villanytűzhelyek - amikhez a korábban gázon használt főzőedények egy jelentős része már alkalmatlan - de ennek a költségét (edények cseréje), illetve a gáz kontra villany árkülönbözetet nem a tervező/kivitelező fizeti...

Előzmény: Égető1 (66891)
Wattocsak 2013. máj. 5. Creative Commons License 66893

A villany tűzhely sokkal jobb ez igaz, de a vokhoz alkalmatlan. Én erre a vélra vettem egy 3 kg pb palackot és a teraszon egy gázégővel marha jól tudok vokkozni. Teraszon a légellátással sincs gondom, vagy van ha nagy a szél, és a lakást sem büdösítem be.

Ha ragaszkodsz a tűzhelyhez akkor elszívót kell a tűzhely fölé szerelni és egy szelepet a gázvezetékbe ami csak akkor nyitja ki a gázcsapot, ha az elszívó ernyő üzemel. Kell egy légbeejtő is ami az elszívott levegő utánpótlását biztosítja. Szóval macerás. 

Előzmény: Artemis Entreri (66885)
Artemis Entreri 2013. máj. 5. Creative Commons License 66892

Üdv.

Azért nem konzultálok, mert éppen nem elérhető hétvégén, csak holnaptól és addig szerettem volna egy kevés infót összegyűjteni. Mindenképpen fogok beszélni vele.

Előzmény: Égető1 (66891)
Égető1 2013. máj. 5. Creative Commons License 66891
 Lehetni biztos, hogy lehet, de hogy engedik é, az nem biztos ! Bizonyos szabályoknak meg kell felelnie a környezetnek. Így a levegő utánpótlás és a légtér térfogat. Ugye nem tudjuk, hogy egyáltalán mekkora az az ámerikai konyha. Azok általában nagyok  - 25m2 -től akár 45 m2 -ig -is lehet. Ennyi ami legnagyobbat láttam. De a tervezővel miért nem konzultálsz ??
Előzmény: Artemis Entreri (66879)
Zsal 2013. máj. 5. Creative Commons License 66890

Igen, ezen a körön csak ez a 4 db lenne. A másik körön megy a padlófűtés. Nem gázkészülékről megy, hanem vegyestűzelésű kazánról. Ha nem muszáj akkor most nem vennék 50000-ért szivattyút, mert tavaly vettem 28000-ért. Szóval kell a bypass vagy sem?

Előzmény: t.zsolti (66888)
krisztian98 2013. máj. 5. Creative Commons License 66889

Sziasztok,

A következő a kérdésem:

A fűtési rendszer a következő képen néz ki:

Pincében lenne a vegyestüzelésű kazán önvény s.max 8 tagos, melette a puffertartály (3-5m3 körüli), 500literes tágulási tartály.

A puffer nincsen meg eddig a többi megvan. Most az a kérdésem, hogy a csöveket, ahhol nagy hűmérséklet fordul elő, oda réz csöveket tennék (ezt tudom forrasztani).

Elméletileg a rendszerben maximálisan 3-4méteres vízoszlop lenne.

Így az indulási nyomásom: 0,5bar.

A maximális nyomás 1-1,5bar.

A kérdésem az hogy a puffer tartály lehet-e aluminium?

Köszi:

K

t.zsolti 2013. máj. 5. Creative Commons License 66888

csak az a 4 db radiátor van a körön amin termoszelep lessz?

a mostani gázkészülékben nincs benne a bypassz szelep?

tegyél fel egy frekiváltós szivattyút ( alfa 2, vagy hasonlót ) és az megoldja, nem kell a rendszert szétvágni

Előzmény: Zsal (66887)
Zsal 2013. máj. 4. Creative Commons License 66887

Sziasztok!

A véleményetekre lenne szükségem. Eddig nem voltak termofejek a 4db radiátoron, de a következő fűtésszezonban már lesznek. Mennyire szükséges egy bypass szelep beépítése? Minden esetben be kell építeni? Ha nem építem be akkor okozhat valami rendellenességet?

Üdv.

Mars Polaris 2013. máj. 4. Creative Commons License 66886

Üdv Mindenkinek!

Múltkor segítséggel szétszedtem egy Vaillant Vuw 180 xe nek a váltószelepét, a kis műanyag himba tört el...kicseréltem, működött kb 1 hétig, most újabb hiba...

Fűtés az van, melegvíz az nincs.

Ha megnyitom a melegvizet, akkor szikrázik párat, majd ennyi, semmi több. Szivattyú sem indul el. Már nem is szikrázik, rám se bagózik az egész.

Fűtés az van, hibátlanul.

Mi lehet a baj?

Kösz!!!

Artemis Entreri 2013. máj. 4. Creative Commons License 66885

Köszönöm a választ :) Megnyugtattál :)

Előzmény: gmkiev (66884)
gmkiev 2013. máj. 4. Creative Commons License 66884

Természetesen nem tiltja semmi. Vannak biztonsági előírások, légellátás stb.

De egy villanytűzhely sokkal jobb.

Ne érts félre, nem villszer vagyok!

Gázkészülékszerelő! :)))

Előzmény: Artemis Entreri (66883)
Artemis Entreri 2013. máj. 4. Creative Commons License 66883

Köszönöm a választ. Megfontoljuk, de az eredeti kérdésre visszatérve, semmi nem tiltja. Ha jól értelmezem.

Előzmény: C20NE (66882)
C20NE 2013. máj. 4. Creative Commons License 66882

Sem én nem állnék fölötte egy több kW teljesítményű gázkészüléknek, hogy szívjam az égéstermékeit, sem a csládból nem kényszerítenék rá senkit. A villanyzűzhely emberbarátabb!

Előzmény: Artemis Entreri (66881)
Artemis Entreri 2013. máj. 4. Creative Commons License 66881

Köszönöm. És miért? Már miért sz&rnál bele? :)

Előzmény: gmkiev (66880)
gmkiev 2013. máj. 4. Creative Commons License 66880

Lehet! De én, sz@rnék bele a gázba nagyot és magasról!

Előzmény: Artemis Entreri (66879)
Artemis Entreri 2013. máj. 4. Creative Commons License 66879

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb topicba írok...

Az lenne a kérdésem, hogy amerikai típusú konyhában (konyha+nappali) lehet-e gáztűzhelyt tenni? Én sehol nem találtam erre vonatkozólag semmit, de egy ismerősöm azt mondta, hogy állítólag nem. Nekem kicsit furcsán hangzik, de azért megpróbálok utána járni.

Köszönöm előre is a válaszokat.

TBG

t.zsolti 2013. máj. 4. Creative Commons License 66878

jó a 16-os , de mindenütt legyen torló mert lehet mennyiségi probléma amit csak azzal tudsz megoldani ( és lehet tán 1000/db )

Előzmény: dredd979 (66863)
Maitréja buddha 2013. máj. 4. Creative Commons License 66877

Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: morgen66 (66876)
morgen66 2013. máj. 4. Creative Commons License 66876

Persze hogy lehet,dupla szigetelés.

Vagy egy másik megoldás elektromos fűtőszál a csőre.

Az az igazság hogy külső falon nem igazán szoktunk vízvezetéket vinni,de volt rá példa hogy falon kívül

vittük és jó vastag szigetelést tettünk rá, igaz azt üveggyapottal szigeteltük és aluval beburkoltuk.

Földbe KPE csövel érdemes vízvezetéket szerelni , sokkal olcsóbb.

Előzmény: Maitréja buddha (66875)
Maitréja buddha 2013. máj. 4. Creative Commons License 66875

Illetve az a dilemma- bonyolult a helyzet egy kicsit- hogy a fagyhatárról felhozom egy( télen fűtött) helyiség külső falán,

bevésve a földből, leszigetelve, esetleg külső hőszigetelő vakolatot ráhuzva egy kb 2 méteres részen...

vagy én, aki fizetem rendesen a vizet (társasáház régi, közös vzeték) nem elég, hogy nekem kell 50 rupóért megvenni (+terv) az új rákötési lehetőséget (uis a szomszédnak, akinek le van kötve, de feltöri a plombát és tőlünk nagyobb fogyasztást lop el, amit a vizművek kire terhelne- nyilván aki fizet rendesen, nem akinek van x százezer tartozása) hanem még felásom a földet a régi vezeték mentén, és kiszerelve a régi vezetéket, felhuzom neki is a saját szintjükig, hogyha rá akar kötni, akkor legyen lehetősége... mert másképp nem mond le a régi vezetékről (de még igy se biztos)

És ehhez még nekem kell bocsánatot kérnem, hogy meggyanusitottam őket a lopással, hiszen nyilvánvalóan számtalan lehetőség van ezen kivül (jó a főóra, jó a fogyasztásmérő, mindkettőn plomba, nyomás alatt nincs se a falba, se az aknában, se a falig vezető 1 méteres szakaszon észlelhető szivárgás, a főóra nyomás alatt, ha mindenünket elzárom, nem mozdul, náluk plomba leszedve) De én ilyen g**i vagyok, hiszen 6 an nyilván sosem isznak, sz**nak, mosdanak, mosnak)

Ő lóf***t nem fog segiteni, sőt, még az se biztos hogy ebbe beleegyezik- hiszen vérig sértettem, mikor azt állitottam ő cseni a vizet,  tehát nem is biztos hogy járható út. Viszont a régi vezeték, ha egyszer a kormány kifizeti mondjuk helyettük, Damoklész kardjaként "lebeg" a  falban.

Ezért pontositom ugy a kérdést, hogy lehetséges-e, télen fűtött helyiség külső falán, bevésve a falba, szigetelve a csövet és a kivésést, utána külső szigetelő réteggel zárva a falat, egy kb kétméteres szakaszon behozni a lakásba ugy, hogy az a rész télen ne fagyjon el.

A régi, nagyon régi, falban , fűtetlen helyiségeken vezetett csövek az évtizedek alatt még nem fagytak el egyszer sem.

Maitréja buddha 2013. máj. 4. Creative Commons License 66874

Ok, köszi.

Előzmény: morgen66 (66872)
morgen66 2013. máj. 4. Creative Commons License 66873

Miért akarod lecserélni az alu radiátort?

Én nem cserélném le lemezre,hacsak össze nincsenek horpadva és már nem esztétikus.

Beépített szelepes radiátort hogy akarod rákötni a régi vezetékre?

Különben rálehet tenni egyből a termofejet.

Előzmény: stue (66871)
morgen66 2013. máj. 4. Creative Commons License 66872

Szia!

Fűtetlen épületben elfgyhat a vízvezeték,teljesen mindeggy milyen mélyre vésed.

Itt nézhetsz szigetelést a csövekre http://www.poly-mix.com/aruhaz/index.php

Lehet még filc szalaggal is szigetelni,az egy kicsit macerásabb.(falba)

Falon kívül vezetve rézcsövet ajánlanék,falba ötrétegűt,ha nem tudod megoldani a téli fűtést érdemes kifuvatni

levegővel a csöből a vizet,mielőtt beáll a hideg.

Előzmény: Maitréja buddha (66870)
stue 2013. máj. 3. Creative Commons License 66871
Sziasztok!Szüleimnél le szeretnénk cserélni a radiátorokat,az alumínium radiátorok helyére acél lapradiátorokat tennénk termofejekkel.Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem,hogy a termofej közvetlenül a lapradiátorba épített szelepre is rátehető,vagy a termofejhez kell még egy egyenes vagy sarok szelepet a radiátor elé beépíteni? Előre is köszönöm a válaszokat!
Maitréja buddha 2013. máj. 3. Creative Commons License 66870

Tiszteletem a topiklakóknak

Egy kérdéssel, illetve többel fordulnék a hozzáértőkhöz.

Hidegvizes ivóvízvezetéket külső falrészbe vésve, milyen mélyen kellene téglafalba besüllyeszteni és hogyan szigetelhetném, hogy télen ne fagyjon el ?

Illetve, ha nem tudom túl mélyen bevésni, vagy a falon kivül kellene vezetnem, milyen szigeteléstipusokkal tudnám megoldani (ami nem fűthető) ?

Valamilyen rugalmas műanyagcsőben gondolkodom.

kingoftailor 2013. máj. 3. Creative Commons License 66869

BOSCH gaz 3000W OW kombi gázkazánunk melegvíz készítése nem indul el a zuhanykabin megnyitására, de a sima csapok vékony sugárban nyitása simán elindítja.

Lehet ezzel bármit csinálni? Zuhanykabin egy éves, valami masszírozós-zenélős vacak. Levettem a zuhanyrózsát és úgy se indul el a gázkazán (vagy ha el is indul, akkor leáll).

morgen66 2013. máj. 2. Creative Commons License 66868

8 év a hitelesítési idő,de te is letudod mérni hogy jól mér-e.

Elromlani elromolhat akár egy év alatt is.

Előzmény: Palási (66864)
morgen66 2013. máj. 2. Creative Commons License 66867

16 os elég,mivel osztóról kötöd.

Nagyon hosszú radiátort nem érdemes feltenni ,inkább 2db kicsit.

Előzmény: dredd979 (66859)
morgen66 2013. máj. 2. Creative Commons License 66866

Mennyezet fűtés 4000 ft/nm.

Előzmény: Wattocsak (66857)