Keresés

Részletes keresés

Mrteo Creative Commons License 2015.06.29 0 0 79825

A rajzon a cirkótól az elosztóig hiányos a rajz, de persze ott is megy cső.

Szóval ha valaki megmondaná, hogy a cirkótól az elosztóig milyen vastag, az elosztótól az 1-es körre milyen vastag cső menjen azt megköszönném.

A 2-3-as körnél a 16-os lesz.

Előzmény: Mrteo (79824)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.29 0 0 79824

Elnézést visszakanyarodnék a fűtés tervezésemhez.

Azt megbeszéltük, hogy mekkora radiátorokat vegyek és milyen termosztátot.

Kaptam egy olyan ajánlást, hogy az osztó gyűjtőtől 16-os csővel menjek minden radiátorhoz.

Viszont mivel falban kell elvezetnem a csöveket, szívesen megtakarítanék némi vésést.

Megoldható lenne, hogy az 1-essel jelölt ágon a 2 egyébként 600x1000-as méretű, 2051W-os radiátorokhoz egy vastagabb cső menjen és a leágazások lenne 16-os?

Ha működik, akkor milyen vastag csővel vigyem a fő ágat (illetve a vissza ágat) hozzájuk?

Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.29 0 0 79823

Igen, mai szemmel is érdekes, miféle ötletes megoldásokat alkalmaztak - ill. voltak kénytelenek alkalmazni - a csöves technikában. Pedig nekem még a kezemben sem volt soha elektroncső. 

Előzmény: cucu (79822)

cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79822

Ez a késleltetési kérdés akkor került igazán előtérbe, amikor tranzisztorokkal készítettek el valamit, de a végerősítő az maradt csöves, mert azt még nem tudták egy jó ideig kiváltani, és ezért kellett egy automatika, ami figyelte a végcső hőmérsékletét és csak akkor kapcsolta rá az anódot meg a segédrácsot, amikor elérte az üzemi hőmérsékletet. (Pl.: TV átjátszó adó)

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79807)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79821

Ez színtiszta száraz elektrotechnika. Jól beleástad magadat. A mindennapi életben ezt nem fizetik meg...:)

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79818)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79820

De van előtte egy mondat, amit nem idéztél ide, pedig anélkül valóban igazad lenne... Ezért nem kell kiragadni egy-egy mondatot az egészből.

Előzmény: kiggyo (79816)
kiggyo Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79819

Legtöbbször wolfram van feltekerve azokban is kerámiára, egyszer gyártattunk speckó méretűt kádhoz, abban is az volt. Csak nincs annyira meghajtva mint az izzóban.

Előzmény: cucu (79817)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79818

Nekem nem szakmám az elektromosság/elektronika, csak hobbim. 

Előzmény: cucu (79813)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79817

Azért nem egy hétköznapi fém az sem...

Előzmény: cucu (79815)
kiggyo Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79816

"Éppen az az oka, hogy melegen le-fől kapcsolásnál gyakrabban égnek ki, mert nagyobb az áramfelvételük, mint hidegen."

Erre írtam, de mire elküldtem leboxoltátok.

Ennyi.

Előzmény: cucu (79812)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79815

Hát, azóta is ezen töröm a fejemet, hogy miből készül, mi az a fém...

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79814)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79814

"De még mindig függő tételünk, hogy a vízmelegítő fűtőszálat így bányásszák, vagy spontán ilyen?"

A legtöbb fém hőmérsékleti együtthatója pozitív. 

Előzmény: cucu (79808)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79813

"Tehát érdekes módon előbb szakad el a szál és csak ezután lép fel a biztosítékot kivágó nagy áramerősség."

Sok érdekességet rejt ez a szakma amúgy is...:)

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79811)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79812

Te meg olvassál figyelmesen, mielőtt belekapcsolódsz egy beszélgetésbe. Ez sem kevésbé baromság...

Előzmény: kiggyo (79810)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79811

A vicces az, hogy KIkapcsoláskor gyakran a biztosítékot is kivágja. Ez pedig úgy történik, hogy elszakad az izzószál, gyorsan kihűl, lecsökken az ellenállása, és ekkor ív keletkezik a szakadt végek között. Mivel az izzószál ellenállása már alaposan lecsökkent, az íven át folyó áramerősség akkora lesz, hogy lecsapja a biztosítékot. Tehát érdekes módon előbb szakad el a szál és csak ezután lép fel a biztosítékot kivágó nagy áramerősség. 

kiggyo Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79810

Cucu! 

Baromságot írsz, gondold végig mielőtt leírod. 

Az izzószál (és a fűtőszál is) hidegen kisebb ellenállású, melegen növekszik. 

Az izzó hidegen bekapcsoláskor lökésszerűen nagy áramot vesz fel, majd üzemmelegen lecsökken a névlegesre. 

Ezért fűtik elő a szálat ahol sok a ki-bekapcsolás.

Az autókban gyakran kiégő H1 izzót is dimmelve indítják komolyabb gyártók, úgy hosszú az élettartama.

Más példa: hangfalaknál a magas hangszóróval kötöttek sorba izzót túlterhelésvédelemként. Ha az izzó felvillant, hirtelen megnőtt az ellenállása, védve a hangszórót.

Előzmény: cucu (79805)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79809

Ez az egész más téma...

De mivel maga az egyenirányítás is csővel történt, amíg az nem melegedett be, (PY 82) addig anódfesz sem volt, így spontán magától késleltetve volt az a 250 V-os anódfeszültség ráadása a többi csőre.

cucu Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79808

Azt mondod, nem oktatsz senkit, mégis szmájlit teszel, pedig ez sem ismeretlen, csak nem részleteztem, mert minek. De azért azt hozzá tenném, hogy az NTC-nek volt egy alap értéke, ami alá nem ment. Nem is volt más szerepe, csak amit te is írsz, hogy a bekapcsolási áramlökést csökkentse, ill. a fűtőszál PTC adottságát kompenzálja. (Ha nem lett volna mit kompenzálni, akkor bekapcsolási áramlökés sem lenne.) Utána már nem szólt bele a működésbe, mert nem arra volt szánva.

De még mindig függő tételünk, hogy a vízmelegítő fűtőszálat így bányásszák, vagy spontán ilyen?

Az égőkről meggyőztél, már ami a jellegét illeti, mert én fordítva emlékeztem, de tényleg egyformán viselkedik a fűtőszállal.

Minden esetre hidegen és melegen nem azonos az áramfelvételük. És eddig én még csak bekapcsolásnál tapasztaltam kiégést. (Felvillan, és annyi.)

Köszi a válaszaidat, élmény olvasni téged!

Jó éjszakát!

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79806)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79807

Persze a késleltetett katódfűtéshez szükség volt arra is, hogy késleltetve adják rá az anódfeszültséget is a csőre, különben hamar tönkrement volna a katód emissziós felülete. De ez már más téma. 

Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79806

"ha jól veszem ki oktató szavaidból"

Nem oktatok senkit.  

"hanem úgy, hogy hidegen nagyobb ellenállású, melegedéskor pedig csökken az ellenállása, de nem minden határon túl, hanem beáll egy értékre és azon működik" 

Vagyis az üzemi hőmérséklet-tartományban éppen nem NTC a karakterisztikája. :)   

"Régi, csöves televíziókban a csövek fűtése elé tettek NTC ellenállást, ami hidegen ugye nagy ellenállású volt, és fokozatosan csökkent az ellenállása, míg végül beállt a tervezett üzemi 300 mA-es áramfelvételre. De nem szaladt meg!" 

Persze, hogy nem szaladt meg, hiszen a katód fűtőszálának pozitív hőmérsékleti együtthatóját volt hivatott kompenzálni, ill. még inkább a nagy bekapcsolási áramlökést korlátozni. :)

"Ezek szerint ha a fűtőszál minden határon túl csökkentené ellenállását, nem hagyná abba, és elégne?" 

Igen, ez történne, HA negatív lenne a hőmérsékleti együtthatója. De szerencsére nem az. 

"Ezért is nem szabad üresen villany alá helyezni, csak vízzel feltöltött állapotban."

Nem ezért nem szabad üresen fesz. alá helyezni, hanem azért, mert a levegő a víznél sokkal rosszabb hővezető. Vagyis pozitív termikus koefficiens esetén is túlhevülne a fűtőszál. 

"Éppen az az oka, hogy melegen le-fől kapcsolásnál gyakrabban égnek ki, mert nagyobb az áramfelvételük, mint hidegen." 

Mi az, hogy "melegen" felkapcsolás? Az izzószál igen gyorsan kihűl. Melegen miért lenne nagyobb az áramfelvétele, mint hidegen?

Bekapcsoláskor a hirtelen fellépő nagy áramerősség mágneses hatása komoly erőt fejt ki az amúgy csavart izzószálra, amely képes ilyenkor elszakadni, mivel már rengeteg mikroszkopikus "légbuborék" keletkezett benne, ami gyengíti a mechanikai szilárdságát. Ez a magyarázata annak is, hogy gyakran épp KIkapcsoláskor ég ki az izzó, hiszen kikapcsoláskor is igen nagy a mágneses fluxusváltozás. 

Előzmény: cucu (79805)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79805

Tehát, ha jól veszem ki oktató szavaidból, akkor ez tudatosan így van tervezve? Érdekes, mert azelőtt pl. egy sima cekásznál, pl. ami a kávéfőzőkben van, azokról nem hallottam ezt. De logikusan hangzik.

Bár azért én ezt a hőmérséklet növekedést nem úgy gondolom, hogy megszaladna ha nem így lenne, hanem úgy, hogy hidegen nagyobb ellenállású, melegedéskor pedig csökken az ellenállása, de nem minden határon túl, hanem beáll egy értékre és azon működik. Végül is a hőmérséklet is beáll. Ez az NTC tulajdonság. Régi, csöves televíziókban a csövek fűtése elé tettek NTC ellenállást, ami hidegen ugye nagy ellenállású volt, és fokozatosan csökkent az ellenállása, míg végül beállt a tervezett üzemi 300 mA-es áramfelvételre. De nem szaladt meg!

Ezek szerint ha a fűtőszál minden határon túl csökkentené ellenállását, nem hagyná abba, és elégne? Hát, nem tudom, de szárazon biztosan így volna. Ezért is nem szabad üresen villany alá helyezni, csak vízzel feltöltött állapotban.

Az égőknél emlékeim szerint is így van. Éppen az az oka, hogy melegen le-fől kapcsolásnál gyakrabban égnek ki, mert nagyobb az áramfelvételük, mint hidegen.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79804)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79804

"Már pardon, de biztos az, hogy a fűtőszál ellenállása növekszik a hőmérséklet növekedésével?"

Biztos. Különben hőmegfutás lenne az eredmény.

Gondold el, ha az egyre melegedő fűtőszál ellenállása csökkenne, akkor egyre nagyobb áram folyna át rajta, ami egyre nagyobb teljesítmény-felvételt eredményezne. Ami további hőmérséklet-emelkedéssel járna, ami tovább növelné az áramfelvételt...

Szoffitta égőkkel nem volt dolgom, de a sima izzószálas égők ellenállása a hőmérséklettel növekszik, ezt pár hónapja ki is mértem. A Szellőző rendszer légkondi helyett? topicban írtam le a mérési eredményeket. Ha a szoffitta égőknél csökken, akkor ez csak a karakterisztika egy adott szakaszára lehet igaz. 

Előzmény: cucu (79803)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79803

Már pardon, de biztos az, hogy a fűtőszál ellenállása növekszik a hőmérséklet növekedésével? 

A fűtőszál miképpen van lezárva a csőben? Szedett már szét valaki ilyet? Szétégettet már láttam.

Azért kérdezem, mert az, hogy a hagyományos égők is hasonló képpen működnek, az tudvalevő. Az egykori sofita égőket használtuk is tápegységekben stabilizátor áramkörökhöz. Csak az égők melegedéskor csökkentik ellenállásukat. (NTC tulajdonság) 

De a fűtőszálról honnan tudható a PTC tulajdonság? Vizsgálta ezt már itt valaki? És a C/Ohm értékről mit lehet tudni?

buga1 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79802

Nem vitatkozni akart, csak kérdezett... Te válaszoltál, Ő megértette s ennyi... Nagy baj ez?  :-) 

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79799)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79801

Azt is mérd le, hogy a bojlernyi, de csapvíz hőmérsékletű (a kifürdés tipikus esete vasárnap este) vizet mennyi idő alatt melegíti fel ugyanarra az x fokosra a köves és a kőtlen.

Előzmény: kiggyo (79800)
kiggyo Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79800

Azt mindenki tapasztalta hogy a vízköves bojler lassabban fűtődik fel. Annyit kellene valakinek mérni akinek van öreg, valószínű vízköves cucca, hogy amikor fűt hány wattot vesz fel. Egyszerű dolog lakatfogóval. 

Vízkőtelenítés után meg mérni egy kontrollt. 

Egyszer esküszöm fogyasztásmérővel mérek egy felfűtést vízkőtelenítés előtt és után. Ha meglesz megírom.

Előzmény: Lacivill (79798)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79799

"Én nem mértem, csak felvetettem valamit, és nem állítottam, hogy igaz."  

"Mi van azzal a ténnyel, hogy növekszik a hőátadó felület ha vízköves lesz a fűtőszál?"

Hm. Akkor azt, amit a második idézetben tényként említesz ("Mi van azzal a ténnyel, hogy növekszik a hőátadó felület"), igazából nem tényként írtad le, csak felvetésként? Mert akkor ne ténynek állítsd be, kérlek.

"Ebben a témában befejeztem az értekezést." 

Ebben a stílusban elkezdened is kár volt. :(

Előzmény: Lacivill (79798)
Lacivill Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79798

Én nem mértem, csak felvetettem valamit, és nem állítottam, hogy igaz.

Ellenben te feltételezésedet tényként írtad le.

Maradjunk abban, hogy a vízkő nem jó dolog sok szempontból. Ebben a témában befejeztem az értekezést.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79793)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79797

A csomóponti törvény után ki kéne találni egy fűtőszál törvényt is....:)

Előzmény: cucu (79796)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79796

Ki tudja... talán Kirchhoff?

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79795)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79795

Még a végén kiderül, hogy a vízköves fűtőszál amellett, hogy melegíti a vizet, nettó áramot is visszatáplál a hálózatba. 

Előzmény: cucu (79791)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79794

Azért a korrelációt még nem ismertette senki eddig. Igaz, nem is annyira fontos...

Előzmény: Tóni bácsi (79792)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79793

"Amit felsoroltál azt  mérési eredmények is bizonyítják, vagy csak egy sima logikai sor?"

A fizikában az a szép, hogy sok dologhoz nem kell kísérletet végezni, a fizikai törvények ismeretében kiszámítható az eredmény.

"Mi van azzal a ténnyel, hogy növekszik a hőátadó felület ha vízköves lesz a fűtőszál?"

Valóban növekszik? Kérlek, ezt magyarázd el nekem. Addig is gondolkozz el azon, mi a fészkes fenének szigeteljük pl. a vízcsöveket vagy a házakat, amikor a szigeteléssel nő a hőátadő felület. :D

A hőátadás csak akkor javulhatna, ha a vízkő jobb hővezető lenne a víznél. Erről nincs adatom, abból indultam ki, hogy igaz az az állítás, hogy a vízkő hőszigetelő hatású. Ráadásul a vízben nemcsak a hővezetés, hanem a konvekció is javítja a hőátadást, ami a vízkőben nemigen lép fel. Ha gondolod, szívesen olvasom a mérési eredményeidet.

Előzmény: Lacivill (79788)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79792

Nahát, hogy itt miket tanul az ember...... én eddig ezt másképp tudtam.....

Érdemes volt beugranom. :-))))

Előzmény: cucu (79791)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79791

Ilyen alapon az is lehet, hogy minél vízkövesebb a fűtőszál, annál jobban fogja melegíteni a vizet, miközben csökken az áramfelvétele.:)

Előzmény: Lacivill (79788)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79790

Nem kell a vízkövet kisavazni, kijön az magától a nyakadba, amikor leveszed az alaplapot...:)

Előzmény: Wattocsak (79789)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79789

Elektromos topikba nem járok, jó nekem a csöves is:-)

Energia megtakarítás miatt szerintem sem érdemes a vízkőtelenítés, ez csak egy kereskedelmi fogás. Az, hogy ha nagy a lerakódás és a hűtés hiánya kivégzi a fűtőszálat az igenis érv a vízkő eltávolítására. 

Megjegyzem szutyok olasz bojlerem van 8 éve üzemel és 16 ezerért vettem. Miért is savaztassam ki? Egyszerűbb cserélni. Ez a fogyasztói társadalom.:-) 

Előzmény: cucu (79787)
Lacivill Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79788

Amit felsoroltál azt  mérési eredmények is bizonyítják, vagy csak egy sima logikai sor?

Mi van azzal a ténnyel, hogy növekszik a hőátadó felület ha vízköves lesz a fűtőszál?

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79782)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79787

Ezt már alaposan kitárgyaltuk a villanyszerelős topicban, szerintem te is olvastad!

Arról viszont nem esett ott sem szó, hogy milyen összefüggés van a fűtőszál "teljesítmény csökkent" értéke, és a fűtőszál így kialakult hőátadó képessége között.

Mert nekem úgy tűnik, hogy egyenes arányosságot feltételeznek az e mellett kardoskodók. Márpedig ezt én kétlem. Igaz, nincs rá semmilyen mért vagy átadott adatom erre, de túl szép lenne, ha így volna. Mert akkor nem lenne sok értelme vízkőteleníteni az elektromos fűtő berendezéseket. 

Előzmény: Wattocsak (79784)
kiggyo Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79786

Hely mennyi van hosszirányban?

Kissé kókány:

- gyártani egy szűkítő csonkot, és rárakni egy rövid 52mm-es csőarabbal a nagyobbik csőre. 

A kpe 50-es külső átmérőjű, nem hiszem hogy rámenne az idom az 52mm csőre. 

Esetleg a vékonyabbat felbővíteni és a vastagabbik átmérővel menni?

Mi menne rajta, milyen nyomással, hol?

Előzmény: Gepesz35 (79783)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79785

Embervérrel tapasztott sárral próbálkoztál már? :-)

Előzmény: Gepesz35 (79783)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79784

Köszönöm! Én is azt gondoltam, hogy nem lehet többlet energia felhasználás.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79782)
Gepesz35 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79783

Adott egy 52-es átmérőjű üvegszálas 8cm hosszú csonk és azt szeretném össze hozni egy 36,38 mm  belsejű vásznas gumitömlővel.milyen megoldás van kpe vagy más idomokkal? 

Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.28 0 1 79782

"Ezt sosem értettem, hogy a lerakodott fűtőszál miért fogyaszt többet mint az amelyiknek tiszta a felülete. A vízköves fűtőszál 1 kWh csak 0,7 kWh ad le? De akkor hol a maradék?"

A válasz igen egyszerű: NEM fogyaszt többet. Talán onnan ered ez a tévhit, hogy a vízköves fűtőszállal tovább tart a víz felmelegítése, s ebből arra következtetnek a tévhit terjesztői, hogy ha azonos teljesítményfelvétel mellett tovább tart a víz felmelegítése, akkor több lesz a felvett villamos energia. A tévedésük ott van, hogy a teljesítményfelvétel nem marad azonos, hanem csökken.

A vízköves fűtőszál rosszabbul adja le a hőt (nagyobb a hőellenállás a fűtőszál és a víz között), tehát nagyobb lesz a delta T a fűtőszál és a víz között. Emiatt két dolog történik:

1) A fűtőszál hőmérséklete kissé megemelkedik.

2) A magasabb hőmérséklet miatt kissé megnő a fűtőszál ellenállása, vagyis csökken (nem nő!) a felvett teljesítmény. 

A két hatás eredőjeként a fűtőszál kissé magasabb hőmérsékleten kissé kevesebb teljesítményt ad le a víznek, de ennyivel kevesebbet is vesz fel a hálózatból.

Ha nagyon szigorúak akarunk lenni, akkor elmondhatjuk, hogy igen kis mértékben nő a villamos kábelen keresztüli hőveszteség, de ez nem komoly tétel. 

Előzmény: Wattocsak (79767)
buga1 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79781

Még indirekt módon is jóval gyorsabb...

Villanybojler 1,8 kw teljesítménnyel felfűtési idő 15-ről 65 fokra 4,2 óra...

Egy gázkazán simán veri indirekt módon is... :-)

Előzmény: Tóni bácsi (79778)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79780

Tisztában vagyok vele.

Előzmény: Wattocsak (79779)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79779

Ha lassabban az nem azt jelenti, hogy veszteséggel.

OK ne menjünk bele. Maradjuk a légynél az jobban megy (repül) mindenkinek. :-)

Előzmény: cucu (79774)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79778

Hmmm, ezzel momentán nem értek egyet, bár a tévedés jogát fenntartom.

Tudniillik a gázfűtés az én esetemben indirekt módon történik, míg a villamos fűtés direkt módon. Az áttétel nem hiszem, hogy gyorsítaná a folyamatot.

Amennyiben mondjuk egy V4-es átfolyásos vízmelegítőről beszélünk, akkor természetesen igaz a megállapításod.

Előzmény: buga1 (79776)
buga1 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79777

" Idő és energia takarékos gázzal fűteni mint villannyal..."

Mármint a vizet melegíteni...

Előzmény: buga1 (79776)
buga1 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79776

S persze szintén nem elhanyagolható dolog:

gázzal sokkal, de sokkal gyorsabban lehet felmelegíteni a vizet!!! Idő és energia takarékos gázzal fűteni mint villannyal...

Előzmény: Tóni bácsi (79761)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79775

A légy a kétszárnyúak rendjébe tartozó rovarok egy részének hagyományos, mindennapi neve. A legyek nem alkotnak tudományos értelemben vett rendszertani csoportot, ahogy például a rendbe tartozó bögölyfélék, szúnyog-,méhtetű-, bagócs- és cseszlefajok sem. A légynek nevezett fajok többsége arövidcsápú kétszárnyúak alrendjébe tartozik. A légy elnevezést gyakran használják egyetlen faj, az ember környezetében leggyakoribb házi légy(Musca domestica) rövidebb neveként is.

A legyek rendkívül gyakori állatok. Sokuk számos betegséget terjeszt. A legyek étrendje változatos: vannak köztük vérszívók, nektárivók, rovarevők, de gyakoriak a bomlástermékeket fogyasztó fajok is. Ilyen értelemben különösen fontosak a természet „takarítása” miatt. A táplálékláncban is kiemelt fontosságú szerepet játszanak.

Előzmény: Wattocsak (79770)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 1 79774

nem kívánok ebbe belemenni, mert nem látom értelmét.

Csak annyit, hogy a vízkő hőszigetel. Lassabban fog felmelegedni emiatt a víz. Márpedig az élet időre megy...:)

Előzmény: Wattocsak (79770)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79773

http://www.ted.com/talks/michael_dickinson_how_a_fly_flies?language=hu

Rohadt legyek túlontúl tökéletesre vannak kitalálva.

Előzmény: cucu (79768)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79772

Erre még had reagáljak, ha már itt vagyok!

Az 1 kW-os (nem kWh-s) fűtőszál csak akkor adja le a szükséges energiáját, ha nincs elszigetelve a környezetétől!

A vízkő lerakódás köztudottan szigetel.

Gondolj arra, hogy mondjuk egy 3x1,5-es MT vezeték fázis ágában megy a 220, ha az egyik végét csatlakoztatod a hálózathoz. Nyugodtan megfoghatod középen, nem lesz semmi bajod! Pedig a feszkó ott van a vezetékben. Gyengébb szigetelés esetén már rázogatna, szigeteletlenül meg gyakorolhatnád a vitus táncot, ha megfogod. :-)

cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79771

Nézd, tisztában vagyok vele, hogy sok újat nem mondtam, de azért le kellett írni, hogy én hogy gondolom. 

Nálam is pont ez a felállás van; V4-es vízmelegítő és c18-as lakásfűtő. 20 éve vettük a házat, akkor voltak 20 évesek...:) Semmi bajuk! Nem is cserélném le őket!

Van még e kolibrim a másik házban, ez egy beretta kombi, de közel nem vagyok olyan nyugodt vele, mint a régiekkel.

Jó étvágyat neked is!

Előzmény: Tóni bácsi (79769)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79770

Légy ügyben nem rendelkezem minimális ismeretekkel sem, még ilyen alapok is hiányoznak. NA de mi a helyzet a fűtőszállal?

Előzmény: cucu (79768)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79769

Köszönöm a részletes tájékoztatást, megfogadom a tanácsaitokat.

Nem akarok "sok" lenni, de elmondanám, hogy a másik lakásomban 27 éve egy V4-es és egy C18-as teszi a dolgát tökéletesen, mert ahogy nagyon praktikusan céloztál rá, a rendszeres karbantartás nagyon megnöveli ezen berendezések élettartamát, illetve használhatóságát. Én ezeket a rendszeres karbantartásokat minden évben elvégzem.

Remélem, még bírni fogják egy darabig a gyűrődést. Itt most egy FÉG ZCK-12 HE-T szolgáltatja az energiát, egyelőre kifogástalanul.

Még egyszer köszi mindnyájatoknak, jó étvágyat kívánok a vasárnapi ebédhez!

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: cucu (79766)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79768

Nézd, a fizika szerint a légynek nem is kéne tudni repülnie...:)

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79767

Ezt sosem értettem, hogy a lerakodott fűtőszál miért fogyaszt többet mint az amelyiknek tiszta a felülete. A vízköves fűtőszál 1 kWh csak 0,7 kWh ad le? De akkor hol a maradék? 

Előzmény: cucu (79766)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79766

Alapvetően -a mai napig- olcsóbb hazánkban a gáz mint a villany. Ez alatt azt értjük, hogy olcsóbban kijövünk, ha ugyanannyi munkát akarunk elvégeztetni a gázzal. Igaz, a különbség mintha csökkent volna az utóbbi 25 évben, de még mindig a gáz a nyerő.

A mi részünk -mint felhasználó- annyi, hogy a berendezésünket megfelelően karbantartott állapotban tartjuk, mert így tudjuk gazdaságosan üzemeltetni. Erre van ráhatásunk. Ha ezt megtettük, akkor hátra dőlhetünk a fotelben, mert a gáz vagy villany árára amúgy sincs ráhatásunk. Ugyanakkor meleg vízre szükségünk van. Ennyit tudunk tenni az ügyért. Tehát Te a dolgodat a legjobb tudásod szerint megtetted, a többi nem rajtad múlik.

A fűtőszál rossz állapota amúgy tovább rontja a hatásfokot, ill. a költségeket, miközben a gáz égőfej ugyanúgy képes melegíteni a vizet. Erre utaltam. De mivel neked új berendezésed van, nyilván ez most egy ideig nem dominál.

(Úgy tudom, Amerikában még mindig olcsóbb a villany, ezért ott a lakásokat is villannyal fűtik.)

Előzmény: Tóni bácsi (79765)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79765

Aha, lassan kezdelek érteni.

Azért annyit had mondjak el, hogy a felhasználás módja, a felhasználók létszáma mindkét esetben azonosnak veendő, mint ahogy a vízkövesedés sem hiszem hogy változna a villamos, illetve gázfűtés különbözőségének függvényében. Egyébként a tároló 2014. októberben lett üzembe helyezve.

Nem merültem bele ilyen mélységig, de akkor elő kell(lett volna) vennem, hogy mennyi egy köbméter gáz, illetve 1 kWó villany fűtőértéke, és ebből kell a megfelelő következtetést levonni?

Igen, csak egy óra van a lakásban, nincs éccakai külön mért fogyasztás.

Előzmény: cucu (79763)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79764

Ja, és amióta az eszemet tudom, a gáz az olcsóbb...:)

Előzmény: cucu (79763)
cucu Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79763

Úgy jön ide, hogy eléggé messziről indultál neki a kérdésnek, miközben csak egyszerűen azt kellett volna kérdezni, hogy melyik az olcsóbb mostanában, a gáz vagy a villany.

Nem mellesleg ez sok mindentől függ, tehát erre a kérdésedre csak elméleti választ lehet adni. 

(Olyan ez is, mint hogy melyik autóval járok jobban; a benzinessel, vagy a dizellel...)

Szóval függ a felhasználói igénytől is, csak, hogy egyet említsek. 

Meg attól is, hogy milyen állapotban van a fűtőszál, mennyire vízköves a rendszer, és végül, hogy melyikhez jutsz hozzá könnyebben...:)

Nem szólva, hogy nappali bekötésű-e a villanyod amiről működtetni akarod. 

Előzmény: Tóni bácsi (79759)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79762

Neked is nagyon köszi, csak nappalira gondoltam, mert nekünk nincs napszakonkénti külön mérés. Bekapcsolok valamit, a villanyóra meg kizárólag az igénybe vett teljesítmény függvényében forog napszaktól függetlenül.

Előzmény: halaloszto (79760)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79761

Nagyon köszi gyors válaszod, akkor marad a gáz. Kissé el vagyok keseredve, mert már megint a feleségemnek van igaza, (ő ezt jósolta) ami elég rossz hatással van családfői mivoltomra. :-)))))))))))))))

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: budiruski (79758)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79760

sokmindentől függ, de ha nappali áramra kötöd, akkor szinte biztos hogy rosszul jársz anyagilag.

Előzmény: Tóni bácsi (79756)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79759

Éppen megkérdezhetném, csak azt nem tudom, ez most hogy jön ide!!!

Lehet nem figyeltél, én nem egy vízi járműről, hanem egy víztárolóról írtam. Szolnoki vagyok, lehet, hogy az ország más pontjain az ilyen tárolóknak van kapitánya???

Előzmény: cucu (79757)
budiruski Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79758

villannyal 3 szor drágább!

cucu Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 79757

Gondolom ezután az jön, hogy hány éves a kapitány?

Tóni bácsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 79756

Kedves Idevalósiak!

Volna egy kérdésem, aki tud, lécci világosííjon fel!

80 literes kettős fűtésű HMV (használati melegvíz) tárolónk van. Mindkét fűtés bele van kötve, jelenleg gázzal üzemel. Akinek közületek van ilyen irányú tapasztalata attól kérdezem, hogy ha leállítom a gázfűtést és rákapcsolom a villanyt, vajon jobban, vagy rosszabbul járok anyagilag?

Természetesen azonos vízhőmérsékletet feltételezve.

Köszi, üdv: Tóni bácsi

Lajkas Creative Commons License 2015.06.27 0 0 79755

Megoldódott a speckó, köszi. Nem kapcsol az ember mindig időben.

Előzmény: buga1 (79753)
cucu Creative Commons License 2015.06.27 0 0 79754

Gyanítottam. Köszi! Csak nem voltam biztos benne.

D = átmérő

P = Pressure

Előzmény: buga1 (79753)
buga1 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79753

DN 12-átmérő (12 mm)

PN 10-nyomás (10 bar)

:-) 

Előzmény: cucu (79744)
budiruski Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79752

tökéletes rá!

Előzmény: Lajkas (79748)
Sony Black Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79751

A trükk az, hogy vas fűrészlappal a menetet meg kell sorjázni, majd ezután kóc vagy Loctite menettömitő szalaggal körbe tekered.

A teflon szalagot felejtsd el, semmire nem jó.

Előzmény: topikolos (79699)
nixon70 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79750

Mindig úgy tekerd,mintha egy idomot tekernél fel rà.

Előzmény: topikolos (79730)
Sony Black Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79749

A sárga gázra való... ne akarjál már kókányolni.

Vegyél egy vizes flexi csövet és kész.

Előzmény: Lajkas (79748)
Lajkas Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79748

Értem, ok minden, csak ez a sárga bekötőcső van itthon és ezzel meg tudnám rögtön oldani a dolgot. 

Előzmény: cucu (79747)
cucu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79747

Nem annyira drága cuccok ezek, miért nem veszel egy odavaló csövet? Van acélból is, bordázott, méretre is vágják a boltban. Ugyanúgy hajlítható. Én azzal csinálnám.

Előzmény: Lajkas (79746)
Lajkas Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79746

Hátha este benéz valaki aki tud felvilágosítást adni.

Előzmény: cucu (79745)
cucu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79745

Nem találok erre utalást.

Előzmény: cucu (79744)
cucu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79744

Ez a DN12 meg a PN10 mögött lehet valami...

Előzmény: Lajkas (79743)
Lajkas Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79743

A TÜV megfelelőségi adatlapon sem szerepel csak a használt gáz üzemi nyomás érték. Ami tudvalevőleg kicsi.

Előzmény: cucu (79742)
cucu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79742

Van ezen minden...

DN 12, PN 10

Még szavatossági ideje is van. Nyomást konkrétan nem ír. Csak azt, hogy gázbekötő szerelvény.

Előzmény: Lajkas (79740)
cucu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79741

Várj, van egy itthon, megnézem, rajta van-e.

Előzmény: Lajkas (79740)
Lajkas Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79740

Azt nem találom sehol, hogy mennyi lehet a megengedett max. nyomás érték. Ez egy 1/2"-os 30-35 cm hosszú cső, derékszögben meghajtva elég merevnek tűnik.

Előzmény: cucu (79739)
cucu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79739

Szerintem ez a kis üzemi nyomás.

De ettől függetlenül nem tenném fel, mert annyira lágy, hogy a vízcsap megnyitásakor belengene.

Szóval ne tedd fel. 

Előzmény: Lajkas (79738)
Lajkas Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79738

Tanácstalan vagyok, segítsetek már. Egy hideg vizes flexibilis bekötőcsövet kellene kicserélnem de itthon csak egy sárga műanyag bevonatú acél gégecsövem van ami gázhoz használatos. 73 PEPE gyártmányú. Ez alkalmas a vízhálózat 3-4 Bar-os nyomásához? Ez hülyén hangzik de a net-en csak kis üzemi nyomást adnak meg ehhez a csőhöz. Igen vagy nem ez a kérdés.

cucu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79737

Két kézzel fogom mert úgy stabilabb, és a fogammal kenderezem fel. Na, mit szósz?

Előzmény: sjohn (79735)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79736

Úúúúúúúúúúúúúúúúúúúr Isten!!

sjohn Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79735

Kíváncsi lennék, hogy a bal kezedbe fogott menetvéget hogy kenderezed fel.:-))

Előzmény: cucu (79733)
C20NE Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79734

Nézd egy jobbkezes embernek ez a természetes tekerési irány! A balkezeseknek kell inkább odafigyelnie!

Előzmény: cucu (79733)
cucu Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79733

Vagy inkább Te! :)

A menethez képest mindig jobbra kell tekerni a szigetelő anyagot. (Óramutató járásával megegyezően.) 

De önmagadhoz képest már nem mindegy, hogy felfelé vagy lefelé áll az a menet. Könnyen el lehet téveszteni, aki nem figyel erre.

Előzmény: sjohn (79732)
sjohn Creative Commons License 2015.06.26 0 0 79732

Ezt azért gondold át még egyszer!

Előzmény: cucu (79731)
cucu Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79731

Ezen lehet meditálni, mert az sem mindegy, hogy a menet felfelé áll, avagy lefelé...:)

Érdemes feltekerés előtt végig gondolni. Ezt tudom ajánlani.

Előzmény: topikolos (79730)
topikolos Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79730

Így gondoltam én is, mert az a becsavarással ellentétes irány.

Előzmény: C20NE (79729)
C20NE Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79729

Úgy kell rátekerni, hogy a behajtás során ráfeszítse a tekerés a zsinórt a menetre és ne lelazítsa róla. Ha bal kézben van a menet akkor a jobb kezeddel az óra járásával megegyező irányba tekerd rá.

Előzmény: topikolos (79728)
topikolos Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79728

Nem pont ellentétes irányba kell?

Előzmény: nixon70 (79727)
nixon70 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79727

Bármivel is tömíted, a becsavarással megegyező irányba tekerd.(a teflonszalagot mellőzd!)

Mrteo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79726

Bocs, de ebben már nagyon laikus vagyok.

A lenti rendszer akár nekem is jó lenne és kiváltaná a szelepenkénti termosztátot?

http://www.computherm.hu/index.php?inc=product&ref=18

Ez hogy működik a valóságban?

Ha minden termosztát a megadott érték alatt van akkor leállítja a keringtetést? Hogy tudja ez a szobánkénti eltérő hőmérsékletet szabályozni?

Előzmény: c-stahl (79725)
c-stahl Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79725

Termosztát: http://www.computherm.hu/

Én vezetékezném, önálló védőcsőben. Ebből még lehet rádiós :-)

Előzmény: Mrteo (79723)
Zöldár Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79724

Jól választottál.

Viszont a fürdőszoba fűtésével ne takarékoskodj. Inkább több legyen a fűtési teljesítmény mint kevesebb.

Előzmény: Mrteo (79721)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79723

Köszönöm, a lényeg jelen esetben, hogy megoldható-e. Sok mindenben bátor vagyok, de a cirkót szakemberre bízom.

Tudtok ajánlani kompatibilis szoba termosztátok a típushoz? Az sem baj, ha nem vezetékes, de nem probléma, eggyel több vésés :)

Akkor vagy törlöm a törölköző szárítót, vagy a normál mellé kerül.

Előzmény: c-stahl (79722)
c-stahl Creative Commons License 2015.06.25 0 1 79722

termosztát bekötése http://fegkazan.hu/r_termekek/c_gazkeszulek_kezelesi_utmutato.pdf

törülközőszárító radiátor nem alkalmas fűtésre. letakarod egy vizes törülközővel.

Előzmény: Mrteo (79721)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79721

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólását.

Nem azért akarunk szétverni mindent, mert ez egy tulajdonosi hobbi, hanem mert egy teljesen felújítandó házat veszünk. (még jövő idő, mert holnap írjuk alá a szerződést ha minden jól alakul)

A gravitációs rendszerrel az eladó szerint gond van, a vegyes tüzelésű kazán kéménye teljesen felújítandó ezt nekünk nem éri meg megcsináltatni.

Az már csak hab a tortán, hogy csövezés nagyon elcsúnyítja a lakást.

Mivel most szeretnénk úgy felújítani amit lehet, hogy jópár évig ne kelljen hozzányúlni és most van rá egy bizonyos pénz keret ezért szeretném a fűtéssel kezdeni, mert a falat is bontani kell miatta. 

Ilyen radiátorokat néztem:

http://www.ventil-team.hu/silver-radiator/11752.1.chtml

A 2 szobába 1000-es, a nappaliba 2 db 800-as, a mosókonyhába 400-as radiátort gondoltam a hozzászólások alapján.

A mosókonyhában nem akarunk túl meleget, mert az egyben spájz is.

A gondom a fürdővel van, oda törölköző szárítós radiátort szeretnénk, de az csak 364 W-os teljesítményű, ami félek kicsi. (lehet, hogy a falak mozgatva lesznek és a fürdő mérete 10 nm lesz)

A másik kérdésem, hogy a FÉG ZC 18.1 cirkóhoz tehető szobai termosztát? Arra gondoltam, hogy a nappaliba az kerülne és csak a többi helységbe lenne egyedi termosztátos elzárószelep. Így a cirkó nem csak a saját vizének hőfokát nézné. Erről mi a véleményetek?

köszi:teo

Előzmény: Zöldár (79720)
Zöldár Creative Commons License 2015.06.25 0 0 79720

Nagyon sok vevő azzal kezdi , hogy szétveri a házat, ahelyett hogy kipróbálná a meglévő rendszereket.

De hát ez a tulajdonosi' filling' !

Ez még el is megy. Na de amikor egy leendő bérlő gondolkodik így .

Amikor megfeledkezik magáról és sorolja, hogy mi is kell.

Mert a kell és a lehet azért teljesen más.

Mert egy házon/lakáson nagyon sok mindent lehet csinálgatni, alakítgatni ( 35 éve mást se csinálok  )

De  csak az életvédelemmel és vagyonvédelemmel kapcsolatos dolgokat kell haladéktalanul megoldani !!

pl. egy csőtörést/szivárgást haladéktalanul  el kell hárítani.

Előzmény: Wattocsak (79716)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79719

Köszi a  segítséget, a jobb oldalit átkötöttem a 4-es helyre és így működik.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (79717)
cucu Creative Commons License 2015.06.24 -1 0 79718

A régi az 3 vezetékes. Kéne még egy vezeték. 

Kell oda egyszer egy fázis, és kell egyszer egy vezeték amin visszamegy a kazánhoz. Igazából nulla nélkül is működik, végül is az elhagyható, csak nem lesz az igazi.

Azt kéne kiderítened, hogy melyiken lesz hurok, amikor feltekered a termosztátot. Igen, az egyiket tedd át a másik kapocsra.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (79717)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79717

Sziasztok

segitséget kérnék.

ELköltözök a lakásomből és a régi termosztátot (PT-102) szeretném visszarakni a mostani digitális helyett.

Viszont nem ismerem a bekötését.

ez volt eddig bekötve. a "K" és "F" jelőlés, mint kék és fekete kábelt jelenti

Ugyanebben a sorrendben gondoltam visszakötni a régit, de nem üzemel.

Esetleg cseréljem meg a kábeleket, vagy az egyiket át kellene kötni a bal oldali "4" helyre?

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79716

Emlékeim rosszak voltak. :-(

Sajnos egyre többször.

Megjegyzem a régi rendszer megtartását én sem tartom ördögtől valónak. Én egy 1933-34-ben telepített gravitációs  rendszert tartottam meg. Azt azért megjegyzem, hogy minden csövet bevéstek az akkori mesterek. Csak a radiátor szelepeket cseréltem le a kondenzációs kazán mellett. Nyitott tágulási tartály maradt, és úgy működik mint a Doxa.

Előzmény: Zöldár (79715)
Zöldár Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79715

A valóság ez :

" egy földszintes ház, aminek a megvásárlását tervezzük."

5 napja, még át sem írták !

Előzmény: Wattocsak (79711)
ha4nz Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79714

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, totya kazánhoz szeretne a megrendelő csőtermosztátot beépíteni. Én a villamos kivitelezést csinálom, nekem csak be kellene kötnöm, de nem tudom milyen fajtát szoktak ide beépíteni. Ez valami kapilláris csöves vagy merülőhüvelyes termosztát lenne? Esetleg valami körbeveszi a csövet és azon van a villamos részének a doboza is?

Köszönöm!

das Regal Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79713

Írtam lentebb...

Lehet rossz a tágulási tartály?

Van egy kis szelep az alján, ahol a levegőt lehet leengedni vagy belepumpálni.

Lehet itt kellene állítani?

Előzmény: morgen66 (79712)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79712

Igaz nem Baxi de a tiedben is lennie kell tágulásinak,mint ebben. 

Szelepet valószinű cserélni kell.Lehet próbálkozni hogy kinyitod majd elzárod,hátha csak valami alákerült,de akkor csöpögnie kellene folyamatosa,egy próbát megér.

http://www.szasztherm.hu/index.php?inc=product&ref=90

Előzmény: das Regal (79705)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79711

Emlékeim szerint a lakás ki van csomagolva, a padló felbontásra került, így a csöveket most tudják elhelyezni, tehát ez egy bizonyos kényszer. Mit tudjuk nagy úr a kényszer!!

Előzmény: Zöldár (79708)
das Regal Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79710

Köszi a segítséget!

Van tágulási tartály a meleg víznek. Megnéztem a 6-os jelölésű a képen.

Nem értem akkor miért csöpög a szelep...

Nem emlékszem hogy fűtéskor csöpögött volna. Most beizzítottam és nem csöpögött fűtéskor...

Előzmény: morgen66 (79709)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79709

Ez a szelep a kazán biztossági szelepe.Amikor ment a fűtés akkor nem csöpögött?

Elméletileg nem szabad hogy csöpögjön,de mivel a melegítés hatására a víznek valahova tágulnia kell,ott távozik a víz ahol tud,most a szelepnél,mint a villany boyler biztonsági szelepe ez is csöpög.Nem ismerem a kazán felépítését de valahova a víznek tágulnia kellene. Tágulásija van külön a használati meleg víznek?(A kazán gépkönyvébe megnézheted)

Körülötte az vízkő,valszinű régebben szivárgott egy kicsit de nem annyira , hogy csöpögjön.

Előzmény: das Regal (79705)
Zöldár Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79708

Nos ez lett volna az én következő véleményem is. Maradjon az a vastagcsöves fűtés, meg a vegyes kazán és a cirkó. Aztán előre hoznám a hőszigetelést.

De hát néha néha megvezetik az embert, meg néha vannak elképzelések, amitől nem tudnak szabadulni.

Előzmény: Mindenváró Ádám (79666)
Zöldár Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79707

Mint írtad, kiszámoltad a radiátorok méretét. Hát nem. Csak egy teljesítményt adtál meg, nyilván csúcs hidegre. Tény, hogy így az esetek többségében túlméretezettnek tűnik a rendszer. 

Úgyhogy az az állítás nem megalapozott hogy  nagyok a radiátorok  - mivel azok mérete még nincs sehol sem megadva.

A csövek átmérője szintén elnagyolt. 

Nos  ha rám hallgatsz válaszd a  dupla soros radiátorokat mégpedig a következő képen :

A két elsőszobába 1 -1 1000 x 600 -as radiátort, a nappaliba  2 db 800x 600 -as radiátort a fürdőbe szintén 1 db 800 x 600 -as radiátort a mosókonyhába meg  1db 600 x 600 -at ( de oda minek szerinted a 1400 Watt ?

Ha jól szigeteled a házad, elvileg elég lesz.

És azért egy épületgépésszel is egyeztess !

Előzmény: Mrteo (79694)
das Regal Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79706

Bocs 3x töltöttem be ugyanazt a képet.

das Regal Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79705

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, vagyis infóra.

Van egy BAXI kondenzációs kazánom ami csöpög a képeken látható "csapból", ha beindul a meleg víz készítés.

(A "csap" felett meleg víz tároló tartály van.)

Nem sok víz jön ki és abba is marad ha a kazán már nem melegíti a vizet.

Ez normális?

A körülötte lévő "koszolódás" mitől lehet?

UazosMisi Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79704

sokkal jobb, pár tekerés kell csak és ténylegesen tömít!

sokkal könnyebb használni mint a kócot.

nekem eddig mindenhol bevált, csöpögő vizet még nem láttam.

Előzmény: topikolos (79703)
topikolos Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79703

Köszi! Ez amolyan bolondbiztos megoldás? Jobb mint a kóc/teflonszalag?

Előzmény: davidabc (79702)
davidabc Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79702

Bocs, nem szalag (nem is tudtam hogy van ilyen is), hanem zsinór: http://rolling.hu/pdf/Loctite/Loctite%2055.pdf

Előzmény: topikolos (79701)
topikolos Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79701

Ez ha jól veszem ki, külső javításra alkalmas. De én jól szeretném megcsinálni... :) Vagy menetre is tekerhető?

Előzmény: davidabc (79700)
davidabc Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79700

Loctite szalag mindent visz, mint a Lola-T :-).

topikolos Creative Commons License 2015.06.24 0 0 79699

Sziasztok!

Gipszkarton falba raktam be ecoplasztik csöveket, a falikorongok viszonylag mélyre vannak ültetve, ezért még kartonozás előtt meg akarom hosszabbítani, hogy a leendő csempe szintjéig érjen. Teflonszalaggal tömítek, de eddig nem sikerült tökéletesre. Van valami trükkje, vagy csak keveset tekertem rá? (a becsavarással ellentétes irányban tekertem fel a szalagot)

Ha egyszer letömítettem, az tuti nem fog csöpögni? Vagy ha utólag a külső szerelvények felszerelésekor esetleg megmozdul újra a toldás, okozhat gondot?

Zuhany csaptelep felszereléséhez jó, ha a csempe szintjéig kijövök, esetleg van benne mozgástér +/-?

Köszi.

Mrteo Creative Commons License 2015.06.23 0 0 79698

Köszönöm a tanácsot, eszerint matekozok még egy kicsit :)

Előzmény: Wattocsak (79697)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.23 0 0 79697

Mivel az ablakok maradnak ezért mondom 15-20, ha csere akkor 10-15.

Akik a 40W/m3 mondták sosem számoltak hőtechnikát csak így fajlagosan, és ez bevát nem akarnak változtatni rajta, hiszen jó volt mindig.

De te azért szigetelsz, hogy a fűtési költséged kevesebb legyen, tehát egy kisebb igényt jó eséllyel kisebb radiátorokkal is meg lehet valósítani. Erre azt szoktam mondani a póstás a levelet ki tudja vinni kamionnal is, de nem biztos, hogy ez költséghatékony, talán olyan közlekedési eszközzel kéne járnia ami megfelel a feladatra és nincs túlméretezve. A legyen benne tartalék az azt jelenti, hogy nem vagyunk biztosak munkánkban, és inkább legyen a duplája. Tartalék a fűtési rendszerben egyenlő felesleges pénzkidobással, hiszen olyan vasat vásárolsz amire nincs szükséged.

Szerintem:-)

Előzmény: Mrteo (79696)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.23 0 0 79696

Köszönöm, megnézem az ajánlott kalkulátort.

Természetesen nem vagyok a saját pénzem ellensége, de a 40-es szorzót több helyen olvastam, és az ablakok első körben maradnak.

Előzmény: Wattocsak (79695)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.23 0 0 79695

Ha nem szigetelnél akkor még jó is lehet a 40 W/m3 Ha szigetelsz akkor ez erősen túlzott sokkal hihetőbb lenne a 15-20 W/m2. Egyszerűen kiszámolhatod magad is Winwattl, és akkor nem kell a sötétben tapogatózni. Vagy számolsz a 40-es értékkel és akkor semmi gond nem lesz. Ettől nem rossz a rendszered csak drágább, de mintha említetted volna, hogy korlátos az anyagi keret a fűtésre.

Előzmény: Mrteo (79692)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.23 0 0 79694

Köszönöm, ebben van valamilyen tanácsod?

Előzmény: Zöldár (79693)
Zöldár Creative Commons License 2015.06.23 0 0 79693

Megnyugtatlak nincs  nálad semmi felesleges. A radiátor teljesítmények stimmelnek, a cső átmérőket kell meg megfelelően megválasztani.

Előzmény: Mrteo (79692)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.23 0 0 79692

Megköszönném ha ezt kifejtenéd, mi a felesleges és mennyivel számoltunk túl?

Én a számolásnál a légköbmétert 40-el szoroztam.

Ami menet közben tisztázódott, hogy a belmagasság 3000mm, a kazán típusa pedig FÉG ZC 18.1, a vegyes tüzelésű nem marad mert rossz a kémény.

Előzmény: Wattocsak (79675)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.22 0 0 79691

Míg ki nem fogy. Én úgy gondolom, 1-2 nap. Persze még langyos lesz, de zuhanyozni sem lesz annyira kellemes. Az én esetemben, egy alkalommal a 4-5 celsius fokos levegőnél, a kútvíz 10 fokos vízét melegnek éreztem. Minden relatív.

Előzmény: bossery (79690)
bossery Creative Commons License 2015.06.22 0 0 79690

Egy indirekt tároló, pl Ariston BCH120 amiben nincs elektromos rásegítés mennyi ideig tartja a a melegvizet?

Ilyet érdemes vagy olyan villanybojlert, ami ráköthető kazánra is, mint indirekt tároló pl.ARISTON PRO R 100 VTS

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79689

Kompozit-házas szivattyú. Miért csak ez jó? 

Előzmény: budiruski (79688)
budiruski Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79688

réteg tárolóként kell bekötni.

kell hozzá akár egy sima villanybojler, és egy kompozit-házas szivattyú

Előzmény: Törölt nick (79686)
cscs72 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79687

Ugyan ez a problémám.Please...

Előzmény: mileadr (79644)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79686

Jó napot. A beretta Ciao 24 kombi kéményes kazánt hogy lehet indirekt hmv tartályhoz bekötni és szabályozni? A kazán messze lesz a csapoktól, nem gazdaságos messzire vezetni  a meleg vizet.

joevagyok68 irt róla, van új megoldás?

itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448&go=125867727&p=1#125867727

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79685

Annak valószínűsége, hogy olcsón jót kapjon az ember ne túl magas. Kétségtelen tény egy ajánlat nem ajánlat, még akkor sem, ha az közelít az elképzeléseimhez.

Amikor ezzel foglalkoztam én mindig kidobtam az alját és a tetejét a többit meg megnéztem.

Előzmény: bossery (79684)
bossery Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79684

Tisztában vagyok a költségekkel és a végösszeget tekintve 1/3 a munkadíjra valóban jó aránynak tűnik, még akkor is, ha az anyagon is van hasznuk. Hiszen mint kivitelező és forgalmazó cég mindent nagykeráron tudnak beszerezni, nekem meg a bolti áron számítják fel....nem akarok filléreskedni, meg szarrágónak tűnni, de megvárom a másik két cég ajánlatát is, aztán meglátjuk.
Nem számítok hatalmas különbségekre, körübelül ekkora összeget terveztem be a költségvetésembe a fűtésre,  de tapasztalatból tudom, hogy nem biztos az a legjobb minőségű munkát vállaló kivitelező aki a legdrágábban dolgozik....

Előzmény: Wattocsak (79681)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79683

A 300 ezret tartod soknak? Nekem a három nap tünik kevésnek.

Előzmény: bossery (79680)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79682

Ja és valami kimaradt. Olcsón jól nem dolgoznak! Mindenki ezt próbálja elhitetni magával, hogy majd ő szerez egy vállalkozót aki filléretért prémium munkát végez. Hát 17 éves Suzuki árban nem kapsz garázsban tartott 2 éves garanciális BMW-t szervízkönyvvel. Bár én is szeretnék így vásárolni, de tudom, hogy nem lehet.

Előzmény: Wattocsak (79681)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79681

A 300 ezer nem olyan sok szerintem. Ez nem az ő bérük, hanem a bevételük. Erre rakodnak a költségek, mint szerszám, autó, adó, tb, könyvelő...

Ja és ők is szeretnének nyugdíjasok lenni nyugdíjjal. Na ez a vágyuk nem lesz meg. :-(

Előzmény: bossery (79680)
bossery Creative Commons License 2015.06.21 0 0 79680

A kéményre 4 db 1méteres cső+idomok vannak tervezve. Minden hivatalosan, engedélyekkel és számlára menne...
Radiátoroknál részben a már meglévőket használnánk, illetve a tetőtérre már megvettem az odavalókat, ezért nincs benne az árban. Anyagár 750e, terv, engedélyek, meo 100e, munkadíj 300e, három ember három napra... Én ez utóbbit tartom picit túlzásnak, hiába vésnek falat  vissza nem javítják ennyiért.  

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79679

Sötét ló a kémény.

Nekem tetszene radiátorok nélkül is.

Én most csináltam egy 5 radiátoros rendszert szénacél csövekből kombi Ariston kondenzációs kazánnal.

Kazán 260 indító idommal együtt

Radiátorok 4 db +törölköző szárító, csövek szelepek bilincsek iszapfogó... 420

Kémény 12m PPs 80 cső idomokkal, kéményseprő átadással, csővezeték elburkolásával 220

Gázkazán és tűzhely bekötése régi gázvezetékek készülékek (6db) szerelvények bontás, gázátadás vízszerelésa kombi kazán bekötéséhez 120

Gázterv 40

Én szereltem össz az asszonyal és egy napot volt a fiam is. Az egész 4 nap volt, anyagbeszerzéssel és szerszám kölcsönzéssel együtt. Munkadíj 72 liter gázolaj.

Tehát nem olyan drága az ajánlatod.

Szerintem:-)

Itt megnézheted a rendszert. :

https://www.youtube.com/watch?v=bYa65mOphLE&feature=youtu.be

Előzmény: bossery (79677)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79678

350 ezer körül van a kazán és a tároló. 

Kémény hány méter? 

Gázterv gázmeó kb. 80 000 ft. Hivatalosan. Gázszerelés ára métertől függ,legyen 100 000 ft.( 28 as cső kb 4000 ft/m)

Kazántól a csövek a falba mennek akkor azt vésni kell,ha mehet a padlóba akkor gyorsabb a szerelés.

Radiátorokat te veszed,vagy miért nincs benne a radiátor?

Remélem jól számoltam 530 000 kémény nélkül,de legyen a kémény 70 000ft akkor 600 000.

Csövek idomok stb mivel nem tudom hány méter cső kell , így vegyünk 200 000 ft ot. 

Akkor 800 000 körül van az anyag,300 000 ft a munkadíj, három nap alatt.

(Nagyon durván számolva)

Majd írd meg hogy hány nap alatt volt kész,és hányan dolgoztak rajta.

Előzmény: bossery (79677)
bossery Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79677

Kaptam egy ajánlatot egy ilyen rendszerre egész jó áron, a rendszer így nézne ki:

Kondenzációs kazán, Ariston Evo24+indirekt tároló (Hajdú 150), hidraulikus váltóval, két BRH keringetőszivattyúval lenne a két szinten meghajtva 12 radiátor. A tároló adná a hmv-t, ezt direkt így kértem, nekem ne kapcsolgasson be minden egyes csapnyitásra a kazán. Az alsó fürdőben lenne a kazán, tároló, felette a másik fürdő, lent mellette meg 3méterre a konyha, ahová még kell a melegvíz. Gázt is át kell alakítani, a gázmérőtől új csövet kell behozni a fürdőbe, az ajánlatban minden benne van "készre szerelik a rendszert" három nap alatt, engedélyezésekkel, kéménnyel, mindennel együtt. Radiátorok nélkül ez 1.1m lenne, ez reális?

Előzmény: Wattocsak (79676)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79676

Kazán ügyben inkább a kondenzációsra tenném a voksot, mivel szeptembertől már nem is lehet másfajtát felszerelni. Igaz beruházásban drágább, de az üzemeltetése olcsóbb mint a turbós kazáné.

A 24 kW-os kazán mindenképen elegendő lesz még egy bűvítés is belefér:-) Melegvíz termelésre tegyél alá egy 100 l-környéki indirekt tárolót és nem lesz gond a melegvíz sem. Ezzel akár két kádat is tölthetsz egyszerre.

Mielőtt nekiállnál csak úgy vásárolgatni a ház hőigényét számold ki és ehhez rendelj radiátorokat, mert ezen sokat bukhatsz és pénz nem áll rendelkezésre korlátlnul ahogy írtad. 

Előzmény: bossery (79668)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79675

Szerintem erősen túlméretezett a rendszer sok feleleges anyaggal.

Egy kis számolás, tizezreket hozna a konyhára.

Előzmény: Mrteo (79663)
bossery Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79674

Attól függ mennyi a pénz, mert 2-3m-ot nem fogok kifizetni egy ilyen rendszerért...egyébként pont ilyet akarok, kondikazán+indirekt tároló amit majd később napkollektorral egészíteném ki...
24 kw miért lenne kevés? 

Előzmény: morgen66 (79671)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.20 0 0 79673

Én 310-el szoroztam az alapterületet és 40-el, hogy a KW kijöjjön.

Cirkó maradna, annak módosítása túl nagy költség.

Az ablakok régiek, az a fajta amikor 2 ablak van egymás mögött, köztük 15 cm hézag. Alapvetően jó állapotúak, szivacs és gumi szigetelés van az illeszkedéseknél. Majd következő ősszel ezek is cserélve lesznek, de ez most nem fér bele.

A vegyes kazán erős kérdés, igazából nem hiszem, hogy használnánk, de többen mondták, hogy nem árt megtartani. Ha anyagilag nem nagy ráfordítás akkor lehet, hogy bekötöm az új rendszerbe.

A 2-2 radiátort azért gondoltam 1 körre rakni, mert a falban vinném a csövet és így kevesebbet kellene vésni. Az egyenkénti 16-os cső annyival jobb megoldás, mint a 20-as leosztva?

Előzmény: morgen66 (79670)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79672

3. rendszer

Előzmény: morgen66 (79671)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79671

Pénz nélkül nehéz eset.

200 literes indirekt tároló minimum kellene, és egy kondis kazán, ha hosszú távra tervezel.

A 24 kw az kevés lesz.

Ezt ajánlanám

http://www.hajdurt.hu/products/199-ajanlott-bekotesi-rajzok.html

Előzmény: bossery (79668)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79670

Mennyi a belmagasság? Padlás szigetelve lesz?

Ha már osztó akkor minden radiátornak külön 16-os cső.

Légköbméter x 40 elég lehet , ha szigetelsz.

De milyen a nyílászáró?

Cirkó marad?

Maradhat a vegyes kazán, de akkor egy puffer kell ha a csöveket kicseréled ötrétegűre.

halaloszto Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79669

ha van körülötte ustház, tehát a forró levegő nem csak elszalad az üst mellett, akkor azért jóval több kellene legyen a hatásfok. 

egyszer mértem tűzhelyen teafőzőt, de nem emlékszem az eredményre. csak arra, hogy az jött ki hogy a villany indukcióssal kb ugyanott vagyok pénzben, es meg 30% körülit jelent.

Vajk

Előzmény: Mindenváró Ádám (79665)
bossery Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79668

Segítséget kérek kazánügyben, hogy milyet érdemes venni, mire kell figyelni. A házam É-D tájolású, két szintes 160nm, tulajdonképpen újnak mondható, bár egy régi házból lett átépítve, bővítve, korszerüsítve. A külső falon 10cm nikecell, a tetőben 25 cm kőzetgyapot szigetelés van. Belmagasság lent 2.9, fent 2.6m.
Kompett új fűtésrendszerre van szükségem, a földszinten padlófűtés is van, de radiátorok is, az emeleten radiátorok.  Mivel a kazán az északi falra menne csak kéményes megoldás lehetséges, telekhatáron áll a ház a szomszéd felé nem lehet kivezetni a csövet.
Öten vagyunk, a melegvízfogyasztás elég sok, jelenleg egy 100l-es bojler van, de ez már most kevés, ha kétszer megtöltjük a kádat elfogy és ezt meg is szüntetném.... 
Hosszútávban gondolkodom, cirka 20-25 év. Anyagi lehetőségeink korlátozottak, nem fér bele több milliós fűtési rendszer kiépítése, ezért a belső munkálatokat magam fogom csinálni, mint csövezés, radiátorok felhelyezése, stb, stb., csak azt csinálná szakember ami engedély és tervköteles. 
Érdemes e kondenzációsban gondolkodni indirekt tárolóval együtt, vagy sima turbós kazán is megfelelő? Melyik kazán az amelyik javasolt, stabilan, jól működik, kevés meghibásodással, és gazdaságos üzemeltetéssel...ahogy számoltam 24kw-os kell nekünk.

Mrteo Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79667

Sajnos van bajuk, mert valaki úgy oldotta meg, hogy felmegy a padlástérbe, majd 3 méter után visszajön a házba.

Viszont a tulaj szerint ott már nincs szigetelés, és akár el is fagyhatott korábban.

De a belső felújítás miatt érdemes most eltüntetni a csöveket és a radiátorok egyébként is cserések.

Előzmény: Mindenváró Ádám (79666)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79666

Nem vagyok szakember, de én nem cserélném le a gravitációs fűtéshez alkalmas csöveket, ha nincsen bajuk... Ugyan lehet, hogy nem olyan szép, de jól jöhet még a vegyes kazán ami keringtetés nélkül is jól elfűtöget.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79665

Köszi, nem mértem gázfogyasztást, legközelebb megmérem.

Nem gondoltam volna, hogy 30% reális lehet  :-(... üstházat csináltam, de szigetelve mondjuk nincs, a felülete meg jó nagy, van vagy 2.5 nm2. Ha mondjuk szigetelném, szerinted mennyit segítene?

Előzmény: halaloszto (79664)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79664

30% hatásfok nem nagyon meglepő szerintem. 

gáz fogyást mértél? abból megvan a kW pontosan.

Vajk

Előzmény: Mindenváró Ádám (79662)
Mrteo Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79663

Sziasztok!

Van egy földszintes ház, aminek a megvásárlását tervezzük. A ház fűtése gáz cirkóval és/vagy vegyes tüzelésű kazánnal van jelenleg megoldva, iszonyatos vastagságú acél csövekkel elvezetve a vas radiátorokig.

Mivel a felújítási keret erősen korlátozott csak a cirkó utáni részt cserélnénk, ötrétegű flexibilis csövekre cserélném a ronda csöveket és radiátorokat modernebbre. (kérdés, hogy ilyen esetben a vegyes tüzelésű kazán maradhat-e, nem fontos)

Rajzoltam egy tervet amin megpróbáltam kiszámolni a radiátor méreteket, ezt kéne kicsit felülvizsgálni.

A házat kívülről szigetelnénk 10cm-es EPS 80-al, és elvileg B30-as tégla a fal.

Egy 3-as elosztóval gondoltam 3 kört kialakítani 2-2 radiátorral, a radiátorig 20-as csővel mennék, esetleg a leágazástól 16-ossal.

A cirkóról jelenleg semmilyen adatom sincs.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.06.19 0 0 79662

Sziasztok,

Itt vannak akik értik a fizikát, így engedjétek meg hogy kicsit off megkérdezzem, hátha van kedve segíteni valakinek...:

Van egy saválló üstöm üstházzal, tettem bele 100 liter 50 % cukrot tartalmazó szörpöt és elkezdtem fűteni egy elvileg 14 kw-os gázzsámollyal. 

Én úgy számítottam, hogy a 14 kw elvileg egy óra alatt kb. 140 liter 20 fok körüli vizet  fel tud forralni. Veszteség a gázfűtés közben az egyik oldalon, nyereség a cukor vízénél sokkal kisebb fajhője miatt a másik oldalon... Úgy saccoltam, hogy 1 óra alatt illene felforrnia, de nekem ez 3 óra alatt történt meg !

Létezik hogy ennyire rossz hatásfokkal hasznosul a gázfűtésem, vagy aláméreteztem a gázégőt ?

morgen66 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79661

Padlóba már szereltem, jól működik, az ablak nem párásodik,pedig nem ventilátoros. :-)

A szalagnak nem valami nagy a teljesítménye,és elég drága,viszont elég jól néz ki.

http://www.zonatherm.hu/szalagradiator_muszaki_adatok.html

Előzmény: FAQtyA (79612)
FAQtyA Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79660

Ebben az ügyben tud valaki információval szolgálni?

Köszi!

Előzmény: FAQtyA (79612)
Palási Creative Commons License 2015.06.18 0 0 79659

Nagyjából nálam is így zajlott le anno  4 éve a gázszolgáltatói ellenőrzés a tulajdon váltáskor.

Azt azért megjegyezném, hogy 1960 ban társasházi lakásban még gázzal fűtés nem volt. Csak néhány kiváltságos  engedhette meg a cserépkályhájában a hérával való fűtést. Csak konyhai tűzhelyhez és vízmelegítőhöz adták azt a városi gázt.  Ami más mint a mai' natural gas'

" A lakásban a gázvezetékek tuti, hogy az építkezéskor kerültek oda, mert dirib-darabból heggesztett, félgúrba ócskaságok, olyan heggesztési ragyával, hogy ilyet manapság nem taknyolunk. " 

Mert azok a vezetékek vároisgázhoz épültek, csavaros kötéssel, kócós tömítéssel, lényegesen vastagabbak voltak mint a maiak, így ezért is nézhettek ki rondán. Aztán úgy a 70 -es évektől már megengedték pl. nálad a parapet konvektort, de akkor már más gáz folydogált a csövekben.

A Mo. i földgázprogram a 60 as évek közepén, inkább a második felében kezdődött, de először csak az ipari nagyfogyasztók kaptak földgázt. A régi városi gázt dúsították földgázzal de ez csak a 70 -es évek közepére teljesedett ki.

Az én egyik lakásomban 2011 ben voltak még ilyen bazi nagy vastagságú csövek. De a baj az volt, hogy eresztettek  - a szolgáltató mégis átvette. Végül lecseréltem. ( természetesen gázszerelővel, tervek alapján)

De minek jön hozzám a kéményseprő, évenkénti kémény ellenőrzésre????

Minek minek ? Hát ebből él, ezért kapja a pénzt.

Előzmény: Sony Black (79653)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79658

Köszönöm a választ. Ez egyértelmű. A gáz szolgáltatóval kell megvívnom a harcomat, megpróbálnak minél több pénzt kiszedni belőlem.

Előzmény: szigma1 (79655)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79657

nyilván nekik is az az érdekük hogy legyen fogyasztó. csak néha ez a gondolat elsikkad.

Vajk

Előzmény: Wattocsak (79656)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79656

Az elmúlt évben két átalakítás során kiderült, hogy a készüléket schwarz-ék építették be. Azt mondták semmi gond most az átépítés során a legalizálást is csináljuk meg és béke lesz. Beadtuk a terveket átvették és minden legális. Nagyon pozitív volt a hozzáállás.

Előzmény: Sony Black (79653)
szigma1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79655

Lehet, nekünk is úgy működik.

Előzmény: Törölt nick (79654)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79654

Nem tudom értelmezni a választ. Ez most vicc akar lenni?

Előzmény: cucu (79652)
Sony Black Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79653

"viszont pl olyan megvizsgálást, amit a gázművek végez tulajdonosváltáskor, olyat láttam már többet. csak az érdekelte őket, hogy van-e babrálva a mérő, és hogy nagyjából normálisan nézzen ki minden. fel sem merült hogy megnézze az irattárban hogy mi van az utolsó jóváhagyott terven."

Ezt azért megcáfolom neked, mert én nemrég vettem egy társasházi lakást Budapesten, egy 1960 körüli házban.

Az átírásnál, pontosan tudta az ügyintéző a gázműveknél, hogy milyen fogyasztók vannak felszerelve, és rá is kérdezett, hogy "ugye ezek vannak, és ide, meg oda vannak bekötve?", mondtam hogy igen pontsan úgy van! (konvektor parapett, és gáztűzhely) A lakásban a gázvezetékek tuti, hogy az építkezéskor kerültek oda, mert dirib-darabból heggesztett, félgúrba ócskaságok, olyan heggesztési ragyával, hogy ilyet manapság nem taknyolunk. A helyszini kolléga valóban lefotózta a mérőt, de a fogyasztókat is szemrevételezte, hogy ott van e ahol kell lennie, és pipálgatta az előre kinyomtatott lapon. Az hogy normálisan nézzen ki pont nem érdekelte. (egy lelakott, lakhatatlan lakás volt) Ezen kivűl mást nem csinált. Mondjuk azt nem tudom mit szólt volna, ha mondjuk az egyik fogyasztó nincs a helyén stb... Szóval lehet, hogy nincs már meg a rajzuk a gáztervről, de valahogy mégis csak a gépben vannak azok az infók. A kérdés csak mi lenne ha változna a felállás a fogyasztók körül.... :-)

Jut eszembe... én inkább a kéményseprőtől vagyok ki! Nincs fogasztóm kéményben!

Sőt kéményem sincs! Illetve van fizikailag, de nincs kémlelő nyílás, semmi a lakásban!

Valahol a falban megy kémény úgy ahogy a stargok is...

De minek jön hozzám a kéményseprő, évenkénti kémény ellenőrzésre????

Ezt magyarázza meg nekem valaki! A jegyzőkönyvbe beírja, minden ok.

Előzmény: halaloszto (79602)
cucu Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79652

Lehet, de csak neked!

Előzmény: Törölt nick (79651)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79651

Jó napot mindenkinek. Szeretném megkérdezni, hogy a kombi gázkazánt lehet-e csak fütésre használni akkor, ha a használati melegviz csöveket lezárom? Csak a fűtés csövek lennének csatlakoztatva. Lenne-e üzemzavar.

c-stahl Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79650

Üdv.

Szerintem nem, mert kézzel is nyitható a szelep, ahogy látom.

Elvileg kell egy mérési jegyzőkönyv, hogy a terven szereplő légmennyiséget szállítja a ventilátor.

Gázműveket nem érdekli hova van bevezetve a légcsatorna, max. a lakótársakat, ha páraelszívó vmi miatt zavarni fogja őket (áthallás, gravitációs üzem kontra gépi üzem, OTÉK).

Előzmény: PSASA (79648)
PSASA Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79649

Készülék választásban kérek segítséget:

-turbós, beépített tárolósban (lehetőleg rétegtároló) gondolkodom

ARISTON CLAS B24FF - cca354eFt

http://kazanstore.hu/termek/ariston-CLAS-B-24-FF-Fali-Beepitett-Tarolos-Gazkazan/353

Saunier Duval Isotwin F 25 E H-MOD - cca337eFt

http://kazanstore.hu/termek/saunier-duval-isotwin-f25e-fali-beepitett-tarolos-turbos-gazkazan/77

Milyen kiegészítők kellenek még ehhez ami drága? (kémény indítóidom, termosztát..?)

Minőség, megbízhatóság, komfort, szerviz, bármi egyéb gondolat...

K Ö S Z Ö N E T T E L

PSASA Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79648

Üdv,

Gáztűzhely reteszeléshez ez a mágnesszelep megfelelő?

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/madas-no-gazmagnesszelepek/5748-madas-nogazmagnesszelep-dn15-1-2-os-230v-cikk-ev002008.html

Mert ez csak 3600 lenne, míg Honeywell és társai cca 20eFt.

Gáztűzhely feletti páraelszívó kivezetést elfogadnak gravitációs szellőzőcsőbe bekötve? (társasház, felettem még 2lakás)

MZ/Y Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79647

Ettől tartok, hogy meg kell egyezni. Az ominózus lakás a mi régi lakásunk. A házban többségében öregek laknak, akiket max. bírósággal lehetne kényszeríteni, ha egyáltalán. Akinek behal a kazánja szeptember után, tőlük meg is fagyhat a következő pár évben. (Persze, ha az övék döglene meg, azonnal lenne pénzük és azonnal cserélnie kellene a többieknek is.)

Nem hiszem, hogy egyedi problémáról lenne szó, még ha nem is százezreket érint a probléma.

Előzmény: c-stahl (79646)
c-stahl Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79646

Körülményekhez kell majd alkalmazkodni.

Társasháznál, ahol gyűjtőkéménybe vannak kötve a huzat hatása alatt működő készülékek=szívás. Új kémény, új készülékek.

Ez egy olyan kérdés, amit a háznak közösen kell megoldania, esetleg legfelső lakók egyedileg tető fölé tudnak vinni kéményt, vagy olyan homlokzatuk van, ahol ki tudnak vezetni füstcsövet.

Előzmény: MZ/Y (79640)
MZ/Y Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79645

Ja, van több kémény -  1-1 az egymás fölötti 4 lakásnak. (Legalábbis úgy sejtem.) 

Miért a lakás közepéről? Mert ott a fürdőszoba, onnan indulnak a fűtéscsövek a padlóban. Az egész lakást szét kell verni, brutális a költség és hát baromi hülyén mutat a kazán mind a konyhaszekrény helyén, mind a lakószoba falán.

Ha netán minden egymás fölött lakó egyszerre cserélne (bár gyanús, hogy egy csővel nem lehet 4 szintet ellátni, 4 cső meg nemigen férne el) még ott vannak a valószínűleg ugyanebbe a kéménybe kötött átfolyós gázbojlerek, bár azok kiválthatók hmv tartályokkal.

Előzmény: Korundos (79641)
mileadr Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79644

Sziasztok! Immergas Eolo mini 24 kombi kazanom 03 hibakodot jelez Zolden villogva, es nem ad melegvizet. Mit tegyek vele?

cucu Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79643

Cserébe viszont nem kapsz CO mérgezést...

Előzmény: Korundos (79641)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79642

Az egyik hozzászólásabn írtam.

Előzmény: Égető1 (79639)
Korundos Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79641

Egy kazán azért nem kerül 5 millióba. Egy  fűtési rendszer viszont igen.

Mi helyzet a társasházaknál ? Változó.

Azért a többsége a társasházi lakásoknak rendelkezik saját kéménnyel , sőt általában többel is.

Miért a lakás közepétől kellene a kivezetni a füstgázt ? Oldalfalra kell telepíteni a fűtő aparátot és onnan vígan ki lehet vezetni az oldalfalra, ha megfelel a  szigorú előírásoknak. A tapasztalat az , hogy az esetek  97 % ban nem felel meg, így marad a kémény.

De hát vannak olyan társasházak ahol központi fűtés van. Nincs gond vele  - kivéve hogy sokat kell a fűtésért fizetni.

Előzmény: MZ/Y (79640)
MZ/Y Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79640

Ha volt már róla szó, szóljatok és keresgélek tovább. 

Jön a kazán-mizéria. Mondhatni, hogy jogos, bár lesz érdekesség, mikor az 5 millát sem érő háznál 1 millába kerül egy javíthatatlanul elromló kazán.

De ami érdekesebb, mi a helyzet a társasházakkal? Ott a hagyományos közös kéménybe nyilván nem lehet bekötni. Ki kell vezetni oldalfalon a lakás közepéről is? Vagy 1-2 cég engedélyt kap nyílt égésterű kazánt árulni?

Égető1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79639

Ezzel kellett volna kezdened !

Itt már pontosabban kell számolni.

Előzmény: stevemegane (79629)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79638

Speciel a belső helyiségeimben nincsenek radiátorok.

Előzmény: Wattocsak (79632)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79637

Vagy kintről és akkor már kell.

Előzmény: Wattocsak (79636)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79636

Az a sok sok köméter levegőt honnan veszi, a szomszédos helyiségekből ami ugyan olan hőfokú, ergó nem kell fűteni.

Előzmény: nedolaci (79635)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79635

Lehet,hogy abba a WC-be a tervező óránkénti sok-sok köbméter légcserével tervezett hőigényt?

Lehet,hogy az a betervezett légcsere,csak utólagos gazdaságossági,műszaki,vagy üzemeltetési okból szűnt meg? ;-)

Előzmény: Wattocsak (79632)
ja nyugi Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79634

Szervusztok!

A Barátomnak ÉTI 35, vagy ÉTI 40 tipusu kazánja van.

Nem akar kéményt béleltetni, ezért szeretné a lehető leghosszabb ideig a régi kazánját használni.

1./ Meddig lehetséges, ilyen formában használni, ha a kazán egyébként jól müködik?

2./ Mivel valamilyen vizszivárgást észlelt, mit lehet az ÉTI kazánról tudni, mi hibásodhatott meg?

3./ Talán öntöttvas tagos kazán, és javitható?

4./Csak  komplett egységet, vagy tagokat is lehet hozzá kapni?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv:

Józsi

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79633

Erre azt szoktam mondani, hogy a levél kézbesítő:-) kamionnal is ki tudja hordani a levelet, de ez kevésbé azdaságos megoldás. Ellentétben ha kerékpárral, mopeddel közlekedik az már költséghatékony.

Előzmény: stevemegane (79625)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79632

Bocs de ekkora badarságot ritkán hallok. Tehát az a helyiség amelyik a ház közepén van annak ugyan annyi a fajlagos hővesztesége mint a sarokszobának két ablakkal?

Sok helyen látni belső terű helyiségeket ahol nagy radiátorok vannak és alapból el van zárva. Menj be egy plazába és a WC-kben ott a nagy radiátor. Ott ahol télen is hűtési igény van. Tervezési hiba olyan helyre radiátort tenni ahol nincs hőveszteség.

Nem az a baj, hogy így csináltad a házad, hanem az, hogy hirdeted, és a sok kevéssé szofisztikáltan gondolkodó 1.0 user  meg rárepül. Aztán meg jön hozzám és kioktat, hogy hogyan kell méretezni. Ez nem fikció, volt hozzá szerencsém.

Előzmény: Égető1 (79626)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79631

Tudom, hogy ennyi kevés, de embert keresek, aki hozzáértő a hőszükséglet kiszámításában. Neki majd leküldöm az összes tervet, amiből lehet számolni.

Egyelőre én segítséget kértem a számolásban.

Helyette le lettem hülyézve, hogy ezt nem lehet kiszámolni.

Miért érzik egyesek, hogy mindenképp hozzá kell szólniuk valamihez??? Akinek nem inge ne vegye magára.

Előzmény: Égető1 (79627)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79630

Szerintem is fejezzük be a baromkodást (de az elírás és a rossz szóhasználat között van különbség). :)

Azért gondolom tisztában vagy vele, hogy itt nem 50-100 méter csőről van szó.

Előzmény: nedolaci (79628)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79629

Köszi az észrevételeket, de nem radiátor lesz, hanem felületfűtés.

Előzmény: Égető1 (79627)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79628

No!De ha már baromkodunk: a "nyáárit" nem én gépeltem el!Tehát: 1-1! ;-)

És most komolyra!Nem az az  50-100 méter cső löki meg az építkezés árát(sajnos)amit túlbiztosításba feccölsz!Viszont a kihegyezésnek,könnyen nagy ára lehet.

Bár-nyakunkon a globális felmelegedés! Lehet,hogy nem is lesz többé mínusz húsz;-D

Előzmény: stevemegane (79625)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79627

stevemegane  !

Ennyi azért kevés. Legalább a ház alapterülete, térfogata és hőszigeteltség milyensége kell ehhez. na meg a fűtésmód is.

Na de ha veszel egy kb.  12 kW -ot tudó kazánt és kb 15 kW -ot leadni tudó radiátorokat összesen és ez a ház kb. 100 m2, akkor minden 10 m2 -re jut 1,5 kW radiátor felület - nagy bukta már nem lehet. Természetesen tájolással meg egyebekkel lehet finomítani a dolgot. A nagy bukta akkor van ha a radiátor felületek kicsik. Akkor nincs már mit csavargatni.

Előzmény: stevemegane (79615)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79626

Az a kcal már jó ideje kiment a divatból. Talán ha  wattban adnád meg !!

Egyébként is ha igaz ez akkor az én

pontosan 200 lm3 -es lakásom 24 óra alatt  24 X 50 kcal/óra az annyi mint 240  000 kilókalóriát zabál. Ez kb.  30 m3 gáz/ nap csúcshidegben.

De nincs mindig csúcshideg.

Ezzel szemben  a lakásom évi 500 m3 gázt eszik meg  konkrétan fűtésre, ami úgy  5000 kwó, A fajlagos viszont 96 kwó/m2 /fűtési szezon.

Anno én is ökölszabály szerint méretezte  - a radiátorokat  ( a kazánt méretezni hülyeség abból max 2  teljesítmény fokozat van úgy 100 m2 -ig ). Tehát a radiátorokat méreteztem - jobban mondva kiválasztottam. Nagyjából 10 kW teljesítményt  elosztottam a a helyiségek alapterületével, ahhoz arányosítottam.

5 radiátor   4 db 2, 2 kW és  1 db.  1,2 kW

Előzmény: nedolaci (79617)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79625

Egy két dolgot szeretnék leszögezni:

- Eszement módon túlbiztosítani meg tudja csinálni bárki. Ehhez nem kell szakember.

- A te módszered azért jó, mert sosem lesz olyan gond, hogy télen nem tudod befűteni a házat, nyárin pedig lehűteni. Soha nem fog kiderülni, hogy minden többszörösen túl van méretezve. A tulaj pedig nem is sejti, hogy normális számítás híján egy csomó pénzt kidobott feleslegesen.

- És egy kis magyar nyelv: a helység nem ugyanaz mint a helyiség. (De ezt tényleg csak kisbetűvel jegyzem meg.)

Kérlek ne azt írd le, hogy miért hülyeség, amit kérdeztem, hanem próbálj meg segíteni.

Köszönöm.

Előzmény: nedolaci (79623)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79624

Nem akarok kötekedni, de mindent ki lehet számolni, ha becsúszik valami az azt jelenti, hogy valami el lett ...szva. Ezt is lehet utólag korrigálni még úgy is, ha a fűtési rendszered nem erre készült. Lehetőleg ne selejtes anyagból és mesterből állítsuk össze házunkat. 

Előzmény: nedolaci (79622)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79623

Örülök,hogy óvod a buxáját!De azt írja,hogy "helységenkénti"hőigény!Nem a ház!Nem a hőszivattyú!

Tapasztalatból tudom,hogy egy házon belül,idővel megváltozik minden!A hálóból,iroda lesz,a gardróbból gyerekszoba,stb-stb.Tán csak a fürdő és a nappali "örök"Mindegyik funkcióhoz más-más hőigény tartozik!

Szerintem,egy fűtésből "lecsavarni"lehet,de hozzáadni nehez!Ezért javallom én(mindenkinek),hogy minden "lyukat"építsünk meg "fürdőszobának",akkor 5 év múlva sem kell bontani a padlót.

Előzmény: mzsombi (79619)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79622

Szerintem,a hűtéssel,nemigen  lehet elcsúszni.Abból nem lesz penészes,vagy éppen nedvesedő fal,csurgó ablak,párás kilincs.De a prontra kiszámított fűtéseknél,rossz a tapasztalatom.Mindig becsúszik valami,ami mégsem tudja azt és úgy,amit papíron tudnia kéne!

Előzmény: stevemegane (79618)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79621

Szóval szerinted tök mindegy, milyen az épület hőszigeteltsége, az ökölszabály biztos jó lesz.

Szerintem ezt most hagyjuk. :)

Előzmény: nedolaci (79620)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79620

Talán 2000 karácsonya körül,saját agyonszámolt(mert okosan spóroltam a kályha méretekkel) nappalimban, kölcsön hősugárzóval fűtöttem rá.Tán másfél-két hétig volt igazán hideg!A collegák kuncogtak ám,mikor Januárban  elmeséltem! ;-)

Előzmény: mzsombi (79619)
mzsombi Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79619

Persze, és akkor egy 100 négyzetméteres házhoz vegyen 18kW-os hőszivattyút, mert az biztos kifűti, miközben vszeg simán elég oda 4-6 kW is, ha rendesen meg van csinálva. Tényleg ilyen egy igazi tanács...

stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79618

Nekem most nem arra van szükésgem, hogy "ész nélkül" túlméretezzük a fűtést. Hanem viszonylag pontos értékekere, annak érdekében, hogy felesleges területeket ne csövezzek be a felület fűtés-hűtés során.

nedolaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79617

Fűtésnél régi-régi ökölszabály:légköbméterX50 kcal/h. Így biztos nem tudsz hibázni.Nem kell tájolási szorzó,szigetelési tényező,mifene!(ezekkel nem nehéz arcra zuhanni!)Biztos nem kell fázni!

Előzmény: stevemegane (79615)
tomi524 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79616

Sarokszelepek közül melyiket a ajánlanátok??

Schell vagy Mofém vagy Schlösser

Én Mofém párti vagyok de a vízszerelő boltban azt nem ajánlotta nekem az eladó, inkább a másik kettőt.
?????
Olyan rossz a Mofém ?

stevemegane Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79615

Sziasztok!

Tudtok abban segítésget adni, hogy van-e itt köztünk olyan, aki épületgépész és ki tudja számolni az épülő házunk helyiségenkétni téli hőszükségletét és nyáári hűtési teljesítményét.

Köszönöm.

ottakring Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79614

A legjobb ebben a szegmensben jelenleg a Geberit. De egy echte Geberit komplett szett 130e. Ft. normál áron. Teljes házfelújításban vagyok, ezt szerettem volna én is, de ennyiért horror. Marad az eddigi megoldás újra cserélve: alsó kifolyású, lapos öblítésű Alföldi Easy Plus csésze, falra szerelt tartállyal. Kompletten 30e.

Előzmény: _kip_ (79595)
_kip_ Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79613

Szettben 15eFt (Beépíthető tartály, nyomólappal + csésze.

LIV Lagunára 10 év garit vállalnak.

Darabokban megvéve 20-25eFt a különbség.

A a megspórolt 15eFT jól jönne máshol. De nem szeretném, ha ezért kellene majd 5 év múlva csempét bontani.

Előzmény: morgen66 (79604)
FAQtyA Creative Commons License 2015.06.16 0 0 79612

Sziasztok!

Egy 2000-ben épült házban szertném a fűtést csöppet módosítani. Tetőtéri szobákban van hagyományos homlokzati nyílászáró és tetőablak is. Sajnálatos módon a tető ablakok alatt nincs fűtőtest, ami okozott némi problémát eddig, de most elkapott a munkakedv, hogy rendbe tegyem. Jelenleg Vogel lapradiátorok vannak fent. A falban megy a csövezés 5 rétegű műanyagból, amire roppantó gyűrűs módszerrel vannak a kiállások rögzítve. Azon teljesen alap Comap szelepek vannak, amit szerelés nélkül lehetett anno a méretre vágott csővégekre rátolni, majd a radiátorba kötni. Valamilyen körmösrögzítéssel, szilikon gyűrűs tömítéssel. A ház sajnos még nincs szigetelve:( Ez a kiindulási alapom. Voltam egy gépészeti boltban, ahol nagyon korrektül segítő szakikkal összepakoltuk a lehetséges csatlakozási pontokat a pulton. Amiben a segítségeteket/tapasztalatotokat kérem, hogy három féle lehetőség lóg a levegőben.

1. Marad a jelenlegi lapradiátor. Arról készítek egy leágazást falon kívűl, amit a padló felett szintén 5 rétegű csővel (még van maradékom) elvezetek a tetőablakig a padlóhoz közel, majd oda bekötök egy második lapradiátort.

2. Leszerelem a jelenlegi lapradiátort. Kibontom a fali csövezést. Készítek egy kiállást a padló meghatározott magasságában, ahonnan L alakban a szoba két külső főfalán végig vezetek egy 2x 3 méter hosszú szalagradiátort.

3. Marad a jelenlegi lapradiátor. Arról készítek egy leágazást falon kívűl, amit a padló felett szintén 5 rétegű csővel elvezetek a meglévő lapradiátor másik végéig, és onnan indítok egy szintén L alakú szalagradiátort, csak az egyik falon egy kissé rövidebb lesz a lapradiátor miatt.

Természetesen a fűtési teljesítmények figyelembe vételével méretezve mindezt. A szalg radiátor mellett szól még, hogy a sarokban télen jelentkező penészedést is megszünteti elvileg.

Nekem a tiszta szalag radiátoros megoldás tetszene jobban, de nincs az ismeretségi körömben senki, akinek olyan van. Esetleg nektek van szerelői/használói tapasztalata vele? Érdemes, nem érdemes? Mire kell odafigyelni, ha olyat szerelek/méretezek? Mivel közvetlenül a külső falra szerelném, nem fog hőhídként funkcionálva, alápenészedni?

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm! Bocs a kissé méretes hozzászólásért!

kormi07 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79611

fel sem merült hogy megnézze az irattárban hogy mi van az utolsó jóváhagyott terven.

...amely tervet a helyi gázműiroda esetleges 1-2 telephelyváltás utáni kavarodásában a jóisten sem találna már meg, főleg ha még a 80-as évekből való...

Előzmény: halaloszto (79602)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79610

Nem ismerek ! 

Szerintem a szabályoknak való megfelelést és a biztonságnak való megfelelést azért külön lehet választani.

Pl- itt van ez a W... által felvetett   " tűzhely fölé elszívó ernyő ami reteszelve van a tűzhely betápjával,"

Nem túlzás ez ??

Még az elszívó csak csak elmegy, de hogy ez állandóan üzemeljen is ?? Mert a retesz ugye azt jelent.

Meg meglehetősen drága is lehet.

Van egy méretes konyhám, vagy 18 m2 és ott is előírták az elszívót, szerencsére retesz nélkül. Gyakorlatilag sohasem használjuk az elszívót  - ott az ablak.

Előzmény: halaloszto (79609)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79609

és ismersz olyat aki hallott olyanról akinél volt ilyen vizsgálat? 80 előtti rendszer? arról aztán senki nem mondja meg hogy annó volt-e rá engedély. tán még azt sem hogy akkor mi volt a szabály. 35 éve volt! bízni kell benne hogy nem az eredeti állapotában van.

Előzmény: Égető1 (79608)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79608

Igazad van már vagy másfél éve folyik ez az ingyenes vizsgálat. ( a pénzes már nagyon régen ). A főgáz dec. 31 -ig fogadta a megrendeléseket - nagyjából a  80 előtt létesített rendszereket vizsgálja.

Hogy a továbbiakban mi lesz nem tudom. Tény viszont, hogy nagyon sok elhanyagolt rendszer létezik.

Viszont azt is világosan kellene látni, hogy egy valamikor  'feketén' átalakított /hozzányúlt rendszer még nem feltétlen veszélyes is.

Előzmény: halaloszto (79607)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79607

mi az hogy lesz? már egy ideje ez a szabály. mire kialakulna a gyakorlat, addigra meg fog változni...

Előzmény: Égető1 (79606)
Égető1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79606

Ezt a mondatot azért értelmezni kéne :

Úgy a vizsgálat során lehet  hangoztatni, hogy sajna probléma lesz, de okosban megoldható.  Aztán valaki vagy megbukik vagy sem."

Vizsgáló : kérem itt komoly problémák lehetnek. A megoldásuk költséges .

fogyasztó megrettenve  : na de kérem mi a hiba ?

Vizsgáló  : még nem világos, de azon vagyunk hogy megoldjuk. Majd úgy magának az orra alá, de azért,hogy a fogyasztó is hallja : bonyolult, költséges megoldás lesz,

fogyasztó  : de hát eddig működött,

Vizsgáló : sajnos a szabályok rugalmatlanok, amit lehet megteszünk a fogyasztókért,

Mi egyébként nagyon rugalmasok vagyunk, de hát az fránya szabályok

fogyasztó : esetleg privátban ?

.

.

.

Megy a vita olyan hibáról amiről a fogyasztó nem tudott.

Aztán a vizsgáló egy darabig jól keres, majd egyszer azért megbukik.

Nehéz kenyér lesz ez a vizsgálat.

Égető1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79605

Nos van egy műszaki -biztonsági vizsgálat a létesítéskor és van az un. időszakos  műszaki biztonsági felülvizsgálat. Ez utóbbi a gázvezetékekre 10 év a készülékekre pedig 5 év.

Mit kell ezeknek tartalmaznia  ?

pl. ezeket  :

Ezeket fogják vizsgálni/ vagy ezekből néhányat  :

innentől idézet 

" Csatlakozó vezetékek és fogyasztói berendezések ellenőrzése.

Jelen szabályzat által előírt ellenőrzések során, a csatlakozó vezeték és fogyasztói berendezés létesítéskor hatályos műszaki-biztonsági előírások teljesülését kell vizsgálni

.8.1. Törvénybe előírt időszakos műszaki biztonsági felülvizsgálat

8.1.4. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során ellenőrizni, dokumentálni és értékelni kell a fogyasztási helyen felszerelt gázfogyasztó készülékek:- gyártmányát,- típusát,- gyári számát,

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrizni kell a készülék

- rögzítését,

- tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve,

- biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét

,- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés

)- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH meglétét,

- égéstermék elvezető cső szabályos kivitelét, rögzítését,

- égési levegőellátás biztosítottságát,

- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét,

- a hőcserélő állapotát megtekintéssel

,- az égő állapotát, égés egyenletességét,

- csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást,

- gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható)

,- hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés)

- koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgásmentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés)

- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség)

8.1.5. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során elvégzett hatásfokméréshez legalább kalibrált mérőműszert kell használni.

A jegyzőkönyv:- első példánya a tulajdonosnál marad (az épület energetikai audit részeként kezelve)- második példányát a felülvizsgáló köteles 10 évig megőrizni.  "

Természetesen ezeket kizárt hogy a fogyasztók tudnák, az meg duplán kizárt ,hogy a létesítéskor mi vonatkozott rájuk.

Úgy a vizsgálat során lehet  hangoztatni, hogy sajna probléma lesz, de okosban megoldható.  Aztán valaki vagy megbukik vagy sem.

Pl.  már régen spekulálok hogy ebből az utolsó mi lehet :

- biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét, Az égésbiztosítás ok.  - őrláng + termoelem  + mágnes szelep, de mi az a határoló   ??

A vizsgálatokat állítólag a szolgáltatók végzik ( megrendelésre  a mérőcserekor )  és ingyen. 

De a javításokat már nem ingyen   !!!

morgen66 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79604

Árban nem tudom mennyi a különbség,én szereltem mind a kettőt, a Geberit szerintem masszívabb.

Előzmény: _kip_ (79595)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79603

Próbáld meg itt, nekik több infójuk van a kazánokról

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147701&la=135285280

Előzmény: pzxx (79593)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79602

meglehetősen egyetértünk. viszont a valóság ismerete erősen árnyalja a véleményemet. 

például ilyen gázhálózat felülvizsgálatot még nem láttam. és nem is ismerek olyat aki látott volna. és nem is olvastam beszámolót róla, hogy milyen egy ilyen. nem tűnik elrugaszkodottnak azt hinnem, hogy ilyen nincs is. persze attól még lehet, csak titkos mint a paks2 szerződés.

viszont pl olyan megvizsgálást, amit a gázművek végez tulajdonosváltáskor, olyat láttam már többet. csak az érdekelte őket, hogy van-e babrálva a mérő, és hogy nagyjából normálisan nézzen ki minden. fel sem merült hogy megnézze az irattárban hogy mi van az utolsó jóváhagyott terven.

meg olyat is láttam, amikor elzárták a gázt a társasházban, és nem nyitották ki csak amikor tömörre tudták mérni a házat. senkit nem érdekelt hogy kinek hány száz éves tűzhelye vagy kazánja van, sőt, ha a lakásban van szivárgás az sem. lakás elzárók elzárva, és úgy tömör legyen.

Vajk

Előzmény: c-stahl (79601)
c-stahl Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79601

Akkor tényleg felesleges bármit szabályosan csinálni, csak 5 évig kell kibekkelni.

Illetve ha maga csinálja az ember, az úgyis jó, előírások és szabályok nélkül is.

Mondjuk én senkit nem bíztatok ilyenre.

Illetve ha találkozik egy olyan emberrel aki szintén nem ezt az elvet vallja,  ráadásul az illető olyan ember, aki a gázhálózatot vizsgálja felül, akkor majd fizet.

Én inkább lealkudnám a vételárból a legalizáláshoz szükséges összeget, ha lehet. Ha nem marad a bekkelés, persze ha izgatja egyáltalán a kérdés.

Előzmény: halaloszto (79600)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79600

nem csak megvételkor. egyébként is. 5 év múlva már senki nem talál semmi papírt, sem a tulaj, sem a művek.

Vajk

Előzmény: c-stahl (79599)
c-stahl Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79599

Az engedély nélkül szerelt gázvezeték, gázkészülék, megvételkor szerzett joggá alakul?

Előzmény: Wattocsak (79596)
Dunit Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79598

És az EPH , azzal mi van ??

Előzmény: Wattocsak (79596)
Dunit Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79597

Nem árt azért alaposabban is tájékozódni. Kérsz egy meghatalmazást a jelenlegi tulajtól és azzal elmégy a szolgáltatóhoz megfelelő felvilágosításra.

Nagyjából ahogy írták. De az alapvető biztonsági feltételeknek  most is meg kell felelni. Így  gáztömör vezetékrendszer, megfelelő égéslevegő utánpótlás ill. az égéstermék elvezetés.

Egy sza emberi szemlét megér.

Csak ne a kéményseprőket kérd fel, mert azok semmit sem hisznek el, csak a bürokratikus méretezést.

Előzmény: Ihlet_FV (79594)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79596

Amíg nem nyúlsz a gázvezetékhez addig béke van. (szerzett jog) Amennyiben valamilyen átalakítást eszközölsz abban a pillanatban kondenzációs kazán kéményestől, tűzhely fölé elszívó ernyő ami reteszelve van a tűzhely betápjával, és fi relé!! Dióhéjban ennyi!

Tehát ha jó neked így ahogy van a gáz akkor nem kell aggódni!

Előzmény: Ihlet_FV (79594)
_kip_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79595

Most jó áron van beépíthető WC tartály szettben de nemtudok dönteni.

LIV  vagy Geberit?

Van aki szerint a pluszt csak a név megfizetése jelenti.

Ihlet_FV Creative Commons License 2015.06.15 0 0 79594

Sziasztok.
Egy kérdésem lenne: Egy kb. 30 éves sorházat szeretnénk megvásárolni, melyben eredetileg egy fali gázkazán volt felszerelve (valószínűleg FÉG). A jelenlegi tulaj pár éve kicserélte egy Ariston kéményes kombi kazánra (nyílt rendszerű). Ha én szeptember 1-je után vásárolom meg ezt a lakást, akkor kell-e valamilyen formában engedélyeztetni a jelenlegi kazánt (simán megmaradhat ha esetlegesen feketén lett bekötve), vagy pedig kompletten ki kell cserélnem a fűtési rendszert kondenzációs kazánra, engedélyeztetéssel, kéménybéléssel stb. együtt?

Köszönöm előre is a válaszokat.

pzxx Creative Commons License 2015.06.14 0 0 79593

Sziasztok!

Szeretném a véleményeiteket, javaslataitokat esetleges tapasztalataitokat kérni kazán ügyben.

Ezeket javasolta nekünk a szerelő:

Caltherm 23

Celsius 20

Solitherm (Megatherm)

Egy boltos pedig ezt:

Maga D23 - ez állítólag lemezkazán, de speciálisan erre a célra gyártott kazán-acélból készült (jelentsen ez bármit is...), ennek köszönhetően 15-20 év garantált elmondás alapján.

Mi a véleményetek ezekről?

Szívesen fogadok bármilyen javaslatot / segítséget!

Hogy tudjatok javasolni nagy vonalakban ilyen a helyzet:

Öntvénykazán kerestetik, főként fával lesz fűtve, jelenleg nyitott rendszer van, de mivel van bent gáz is így pár éven belül ki lesz egészítve egy cirkóval is amihez azt mondták hogy akkor a rendszert át kell csináltatni zárttá.

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.14 0 0 79592

Oke, koszi.

Előzmény: C20NE (79591)
C20NE Creative Commons License 2015.06.14 0 0 79591

Igen, bekötheted, de a WB1C használatijában ezt részletesen leírják.

Előzmény: Törölt nick (79590)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.14 0 0 79590

Egy ujabb tipusu Viessmann kazanra (Vitodens 100-W) szeretnek kotni egy regebbi termosztatot, ami a 100-W tartozeklistajan mar nem szerepel.

regi tipusu termosztat (Relaismodul/Uhrenthermostat-F) bekotese Vitodens 100 kazanra:

uj tipusu termosztat (Vitotrol 100) bekotese Vitodens 100-W kazanra:

Jol gondolom, hogy a termosztat bekotheto az alabbi modon?

(kazan) -> (termosztat)

96-L -> 1

96-1 -> 2

mikober88 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 79589

Na megoldódott az egész ügy. Ma egy darabon megbontottam a kád elejét. Na amit láttam, olyannal még sehol nem találkoztam. A fal mellett körbe betonozva egy 5cm szélességű keret, és ezen van rajta a kád. Semmilyen talp nincs a kád alatt, csak a 4 oldalon lévő beton teknő fogja. Így marad a csempe, marad a kád előlapja is. Max az a 2ezer ft. ami az 5db csempéhez kell az veszett kárba. Sajnos csótányok vannak az alattunk lakók miatt. 3éve nem laktak benne, és most hogy valaki elkezdte felújítani jönnek a dögök rendesen. Állítólag olyan állapotok uralkodtak lent hogy álarcban lehetett bemenni. Amikor mi ideköltöztünk nem is lehetett látni hogy nem laknak a lakásban. :-( Na mind1 megküzdünk velük. Szerencsére a konyhában eddig nincsenek. kop,kop,kop.

Szóval a fürdőre még gyűjtenem kell, és így elmarad a kádfestés is, de lehet azt magam megcsinálom teljesen. Arra az 1-2 évre jó lesz a sufni tuning is...

Azért köszönöm a válaszokat!

Előzmény: paplanfa (79586)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.13 0 0 79588

Ezt a kazántípust előszeretettel veszik a szomszédban, mert így költséghatékony. Tehát a kereskedő jól járt, ha ez is a szomszédból jött. :-)

Aki az északi határtól 50 km-re lakik simán kintről hozzák a vegyes kazánokat, utánfutó van, kölcsönkér, nem kívánt rész törlendő. Kimegy kazán feltesz, mőgé pár karton Zlatni Bazant, mivel ott a Heineken drága. Máris megvan és összekötötték a kellemest a hasznossal.:-)

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79576)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.13 0 0 79587

Amúgy szívesen. 

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79577)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79586

Ha csótik, akkor azokat úgy tudod a legkönnyebben összeszedni, hogy egy vastagabb fóliára, vagy kemény kartonlapra ráragasztasz kétoldalas ragasztószalagot, és a megfelelő helyekre odateszed. A dögök szépen átsétálnának rajta, de mivel hasoncsúszók beleragadnak. Nincs semmi vegyszer, semmi feromon, csak tudni kell merre járhatnak. Pár naponta cseréld, mert beleszáll a por. A légyfogó szalag nem jó, felpöndörödik. (egyébként tökéletes lenne)

Előzmény: mikober88 (79584)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79585

Na milyen állatkáid vannak? Csótik?

A helyedben hagynám a fenébe a kádat, ha ígyis-úgyis ki fogod verni. Addig meg lehet majd benne lakásfelújítani, és nem kell félni attól, hogy beszakítod egy fándlival, vagy levered a zománcot.

Előzmény: mikober88 (79584)
mikober88 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79584

Jaaaaa. Tudom, hogy sufni tuning, de 5 évre amire összeszedem a pénzt az új fürdőszobára addig megteszi. Most csak egy baj van vele, hogy eléggé kopott a szine. Nem jukas, nem pattogzott.

Tényleg csak az volt a kérdés, hogy az elejét azt nyugodtan kiszedhetem e, és ytonggal befalazom. Még csempét sem rakok rá, csak lefestem. Tulképpen ha nem jelentek volna meg a "kedvenc házi állatkáink" hozzá sem fognék. Az alattunk lévő lakást 4 év után eladták, és elkezdték felújítani. Az eddigi lakóról nem írnék inkább. De az írtást csak ha az előfalat leszedem akkor lehet elvégezni rendesen.

Előzmény: Sony Black (79583)
Sony Black Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79583

A tanácsom az, hogy ezt hívják sufni tuningnak. Egy újra fényezett kád soha nem lesz olyan mint egy új. Na mindegy, a szaki tudja mit csinál biztos. 5 év múlva ütheted ki szerintem, de ezt rádbízom. Manapság senki nem germózik ilyennel... A kádnak van lába általában. Ha nagyon régi akkor rá van öntve, ha csak kicsit régi akkor csavaros. Ha ki spórolták, veszel hozzá.

Kiütöd az oldalfalát és Ytong-al (60x20x5) újrafalazod, majd rá a csempe. Semmi extra... 

Előzmény: mikober88 (79580)
mikober88 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79582

15ezer az átfestés (ismerős végzi). Ha kiszámolok mindent a cserénél, az kb 30-nál kezdődik.

5 év garanciát ad. De csak akkor éri meg ha saját magad előkészíted a munkát. Ha nem magad készíted elő

akkor már nem éri meg. Ismerős fogja csinálni, ő elmondta hogy készítsem elő, mivel a festéshez értek (szakmám) így meg tudom csinálni. Persze én azt is figyelembe vettem, hogy a kád "jó"állapotban van, jó mély (kb 40 cm így kényelmes benne ülni, feküdni, lazulni). Ha nem ilyen lenne akkor teljes csere lenne. Amit még ki kell cserélnem az a lefolyó+túlfolyó.

Előzmény: paplanfa (79581)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79581

Hogyan, mi pénzért csinálnak ilyen újraglancolást?

Előzmény: mikober88 (79580)
mikober88 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79580

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A megoldandó feladat nem igazán vízhez kötődik..

Tehát, van egy régi fürdőszoba, ahol a csempét kicserélném de a kádat nem. Azt szakemberrel újra fényeztetném. Viszont a kád előfala jelenleg csempézett és nem oldallap van. Ezt is szeretném kicserélni, de nem

gyári (20 éves kádhoz már nincs gyári) oldallappal hanem szintén csempézéssel. Ha jelenleg így van megcsinálva, kell e a kádat valahol alátámasztani pluszban? Vagy elég ha lebontom a jelenlegi falat, újra rakom, és újra csempézem? Nem szeretnék új kádat, mert ami most be van építve jó mély, és kényelmes benne fürödni.

Sőt a zuhanyzás is kellemesebb.

Köszönöm a segítséget!

morgen66 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79579

Falon belülre ezt javasolnám, http://szerelvenyuzlet.unas.hu/spd/szer_570810/HL138-Klimaszifon-falba-sullyesztve-DN32---100x100.

32 pvc csővel lehet csatlakozni a már meglévő lefolyó rendszerhez.

Falon kívülre én nem vezetném csak úgy ki,főleg ha van valahol csatlakozási lehetőség a lefolyó rendszerhez,a pincében.

Más a helyzet ha már kivan csempézve minden.(akkor elbaxta a szerelő)

Akkor szintén 32 pvc csővel egy ilyet beteszel a kazán alá,és oda viszed ahol tudsz csatlakozni a lefolyó vezetékhez ,vagy egy szifonhoz egy pvc. ággal , falon kívül nem igazán szép a cső.

http://www.szaniteraruhaz.hu/hl-21-kondenzviz-elvezeto-csopogteto-32-mm-hl21/

A kondenzvíz elég savas,nem használ semminek,hamar széttud rohasztani mindent.

Előzmény: murray (79578)
murray Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79578

hali egy ariston kondikazán vízelfolyót kell még kiépíteni. 22es bipolár csővel indul és kivezetném a házfalon át.  két kérdés:

-fagyvédelem hogy legyen? 30-40es téglafal majd jön egy 10 centis dryvit. vmi spec cső?

-a bipolár cső az az átlátszó gumicső? a kazánházban valami bilincses csőben vinném tovább (réz vagy vmi más) van ennek vmi becsatlakozója?

Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79577

Na de Google is your friend, itt van a link, innen letölthető az angol nyelvű PDF: 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCQQFjAAahUKEwjzqe2_mInGAhXGVxQKHctOAEA&url=http%3A%2F%2Fwww.viadrus.cz%2Fdoc%2Fcms_library%2Fgb_viadrus_u22_c_d_navod_k_obsluze_a_instalaci_42_2012-344.pdf&ei=AE96VfOpJsavUcudgYAE&usg=AFQjCNFgFA2CUuG_iq-p_iYEsAj80oEw4g&sig2=3CKdf368CR9PI97m1SGgBA

Csak a "Viadrus U22 manual" szavakat kellett beírni a keresőbe, és az első helyen ezt dobja ki. 

Küldheted a hatospakk Heinekent. :D

Előzmény: Sztyopu (79566)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.12 0 0 79576

Mindegy, honnan jön, ha Magyarországon működő üzletben vásárolta, akkor kötelező a magyar használati útmutató. 

A kérdés ott kezd cifázódni, ha mondjuk webboltból vásárolta, és a webboltnak nincs Magyarországon telephelye, ekkor ui. valóban nem lehet érvényesíteni ezt az elvárást. Nyilván egy kínai szállító nem fog tudni magyar szöveget mellékelni - vagy ha mégis, akkor az DVD-játékos színvonalú lesz. :D

Mellesleg ha van orosz nyelvű útmutató, akkor a mellékelt rajzokból nem lehet nagy kihívás összeszerelni. 

Előzmény: Wattocsak (79575)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79575

Gyanítom a kazán onnan jött ahol ezek a nyelvek járatosak. :-) Ha ez igaz akkor a kereskedő eljárása nem kifogásolható.

Megjegyzem a kazán anyanyelve orosz, ha emléleim nem csalnak.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79567)
cucu Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79574

Kb. 2 hetente jön valaki ezzel a problémával...

Nézd, a legjobb vízmelegítőd van, le ne cseréld! Egyszerű, mint a kalasnyikov.

Ha kinyitod a melegvíz csapot és mégsem gyullad be, miközben a vízcsapod nincs eldugulva, -ugye nézted- akkor a membrán csere szokott segíteni. De ha már szét van szedve a víz armatúra, akkor érdemes tömszelencét is cserélni. Pár száz forintos tételek.

Gondolom nem tekerted el az elején lévő vízmennyiség szabályzót, mert akkor is nem szokott bekapcsolni, ha túl ki van tekerve. 

Előzmény: franky34 (79571)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79573

De még mielőtt szétkap,tisztítsd ki a csaptelepeken a szűrőket!

Előzmény: nedolaci (79572)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79572

Membrán csere.

Előzmény: franky34 (79569)
franky34 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79571

Arra én is gondoltam de megtudnád mondani hogy mi?és lehet orvosolni?

Előzmény: cucu (79570)
cucu Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79570

Hát ez biza elromlott...

Előzmény: franky34 (79569)
franky34 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79569

sziasztok! lenne egy olyan problémám hogy van egy fég átfolyós vízmelegítőm és csak az őrlángja ég nem lobban be a gáz és nem melegíti a vizet valaki tudna rá megoldást mi lehet a probléma???

Sztyopu Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79568

Kösz a tippet. :D Esetleg más megoldás?

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79567)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79567

Nem igazán segítség neked, de a magyar törvények szerint a kereskedő köteles magyar nyelvű használati utasítást adni a termékhez. Ha nem adott, akkor lehet követelni tőle, persze normális hangnemben. :)

Előzmény: Sztyopu (79566)
Sztyopu Creative Commons License 2015.06.11 0 0 79566

Sziasztok. Ma érkezett meg a Viadrus U22 5 tagosom. Tudna valaki használati, vagy összeszerelési utasítást linkelni nekem? A kazánnal csak orosz, cseh nyelvű érkezett :D. Találtam egy igen hasznos videót ebben a témában, de azért jó lenne olvasni is kicsit. Kerestem egy ideig, de nem sikerült semmit találnom magyarul. 

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2015.06.10 0 0 79565

A KPE idomnak jónak kell lennie, ha jól "belecuppan" biztos hogy jó, de ha mégis félsz tőle, akkor gebó. Az mindenre jó. Én raktam már acélcsőre is, amiről fűrészlappal vakartam le a festéket előtte, telljesen jó volt.

Előzmény: sixdays (79561)
topikolos Creative Commons License 2015.06.10 0 0 79564

Ok, köszi.

Előzmény: ottakring (79552)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79563

Olyan volt mint ma a kulcsos idomok, de tömítő gyűrű nélkül volt és a gyűrűt keményen, magyarul sz@rrá kellett húzni és akkor jó volt!

Majdnem így nézet ki

http://fittingbolt.hu/watermark.php?src=./gallery/3995383_g%C3%A1z%C3%B3ra%20102.jpg

Előzmény: sixdays (79561)
sixdays Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79562

Értem  köszönöm 

Előzmény: Wattocsak (79560)
sixdays Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79561

És  milyen toldóval toldottátok  emlékszel még  ? a bordák miatt  én külső  tömítésre szavaznék  mint pl kpe csőnél 

Előzmény: Wattocsak (79559)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79560

Annó volt hozzá toldó idom, ami ugyan olyan volt mint a hagyomásnyos csőnél, ahol nem volt semmilyen gumigyűrű. Elég keményen kellett meghúzni a hollandikat.

Előzmény: sixdays (79556)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.09 0 1 79559

A bordák feladata a lamináris áramlás létrejöttének megadályozása. A hőátadásnál a laminális áramlás sokkal rosszabb eredményt hoz mint a turbulens, ergó ha van valami, ami megbolygatja az áramlást az segít rajta egy keveset.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79557)
sixdays Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79558

Vagy  hogy jobban alakítható legyen ne törjön meg könnyen ?

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (79557)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79557

Mi lehet a belső bordázat célja? Első pillantásra a nagyobb hőátadó felületre tippeltem, hiszen amúgy a sima cső belső felülete kisebb a külsőnél. Na de a bordázatnál vastagabb a cső anyaga, így eredőben akár még rosszabb is lehet a hőátadás. 

Előzmény: Wattocsak (79555)
sixdays Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79556

Csak hogy mivel toldjuk  .20 as kulcsos idom  az  o gyűrűn tömít  belülről  ,de ott van a három  csík benne  .

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79555

Ez egy régi PEMŰ cső talán 30 éves. Lehet toldani legalábbis mi toldottuk ha nem is ész nélkül de elég bátran. Nem volt vele gondunk, de tisztességgel nyomás próbáztuk, betonozás előtt.

Előzmény: sixdays (79553)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79554

120°-os lesz az... :-)

Előzmény: sixdays (79553)
sixdays Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79553

Sziasztok  ,  találkozott már valaki olyan padlófűtés csővel ami  20 x2 mm eres  és  a belsejében  3 db  kiemelkedés   fut végig teljes cső  hosszban   -ami kb 1,5 mm  er magasságú  , 180 fokos  elosztásban mint a merci jel  -ma futottunk bele egy ilyenbe  gondolom nem fiatal a cső mert villany  dróttal van  kötve  -előre is köszi  !  Elvéstük  belső  toldót bele tenni  cakkos ez miatt -marad talán a külső  -ha esetleg valaki nem okosabb mint mi !

ottakring Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79552

Túl bizony. Ahol a teljes ház melegvíz ellátását villanybojler biztosítja, ott általában 60 fokra állítjuk be a készüléket. Többre felesleges, többet árt, mint használ. Ezesetben viszont a hőtágulás mértéke elhanyagolható.

Előzmény: topikolos (79546)
emts Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79551

Azon gondolkodok, hogy egy visszacsapó szelep belsejét ki kellene szedni, s a benne lévő furatot feltágítani, s abba rögzíteni az anódrúd végét. Így mellette a levegő is tudna távozni, s lehetne tenni egy légtelenítőt is...  

Előzmény: emts (79550)
emts Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79550

A berakás az igazán nehéz, mert az oldalsó szabad csonkok 20 cm-re vannak a faltól, a tartály kibontása megint problémás, mert nem hollanderekkel vannak a rögzítések. A tetején van egy csatlakozási lehetőség, viszont ott van egy légtelenítő. Össze kellene hozni valahogyan az anód rögzítését és a légtelenítőt, de nem vagyok biztos benne, h ez lehetsgéges.

Előzmény: cucu (79548)
cucu Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79549

Én még a kerti zuhanyozó tartályába is tettem. Ennek már kb. 15 éve és azóta nem lukadt ki. Első év után kilukadt, akkor tettem bele az anódot, azóta jó.

(Egy kidobásra ítélt 120 literes boyler üstjéről van szó.)

Előzmény: emts (79547)
cucu Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79548

Akkor mire vársz?

Én tennék bele! Ne hallottam olyasmiről, hogy ártana...

Alakítsd ki a helyét. Egyszer kell megcsinálni.

Előzmény: emts (79547)
emts Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79547

Sziasztok, fűtési rendszereknél a puffertartályba szoktak rakni anódrudat? Ez egy zárt rendszerű fűtési megoldás, a vegyestüzelés egy 1000 l-es szigetelt, hőcserélő nélküli tartályra dolgozik. Ebben a tartályban nem látok gyárilag anódrudnak kialakítási helyet, de lehet, hogy nem is kell bele. Akiket eddig kérdeztem, más választ adtak (van, aki szerint kell, van aki szerint nem kell, de ajánlott, van aki szerint nem kell vele foglalkozni). Azért érdekes a dolog, mert ha esetleg kilyukad, akkor bontás nélkül ki sem lehet vinni, a kivitelező olyan ajtót épített be, amin nem fér ki utólag :-(. Köszönöm szépen a segítséget.

topikolos Creative Commons License 2015.06.09 0 0 79546

Miért lenne?

Mert ha mondjuk ráengedek 60 fokos vizet, akkor nem ugyanaz a hőtágulás, mint amikor 14 fokos vízzel lehűtöm 20 fokról a csövet. De biztos csak túlaggódom. :)

Köszi!

Előzmény: ottakring (79542)
kormi07 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 79545

Esetleg ráforrasztással, savmentes folyasztószerrel körbefuttatni?(kintről befelé fogja nyomni a víznyomás).

Előzmény: kormi07 (79544)
kormi07 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 79544

Nyomáspróbát azt akarok csinálni, a hálózatit kötném a hőcserélőre, kint asztalon.

Az érdekelne, hogy mitől lett ilyen, ill. romlani fog-e tovább, vagy...?

Elsőre úgy nézett ki, mintha valami sav megmarta volna a rézcsövet, lehet a folyasztószer a forrasztásnál?, de kívül viszont nem ilyen.

Vagy mintha a hőtágulástól mozogna a cső, és szépen repedezne le a külseje...

Mivel 16x1mm a cső, túl sok fala már nem maradt, és nem szeretnék fél-egy év után, pont a legrosszabbkor hmv tartályt javítani, valamint egy szétrobbantott padlófűtést...

Előzmény: halaloszto (79543)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.08 0 0 79543

nincs mese, kell tartani egy nyomáspróbát. rákötöd a fűtést, feltöltöd, de nem rakod be a boylerbe. aztán nézed.

vagy összerakod a boylert, de a fűtést nem kötöd rá hanem nézed hogy csepeg-e

Vajk

Előzmény: kormi07 (79541)
ottakring Creative Commons License 2015.06.08 0 0 79542

Jól értem, ha hideg vízzel rendben van, meleggel sem lesz gond?

Miért lenne? Nixon jót tanácsolt: kösd össze, légtelenítsd, nyomd meg, örülj ha rendben.

Ha elég helyet hagyok körülötte, és vastagon szilózok, az jó lehet?

Igen.

Előzmény: topikolos (79539)
kormi07 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 79541

Üdv urak.

Van nékem egy 200l-es bojlerből átalakított rézcsöves hőcserélős, indirekt fűtésű tartályom, használt, de működött, amikor levették(biztos infó, családból való).

Most szeretném lassan beüzemelni, ma eltisztogattam az alaplemezt, amin keresztül a rézcső be van forrasztva, és a következőket találtam:a belső, víztér felőli oldalán a rézcső a forrasztás mellett szépen kezd repedni/elfogyni, vagy valami hasonló.

Néhány tized mm mély az árok, ami keletkezett ott, kérdés, hogy össze merjem rakni így, vagy ne?(nem szeretném, ha a hálózati víznyomás megjelenne a padlófűtéscsövekben).

Kívülről is meg van forrasztva, az sértetlen(befele fog belefújni a víznyomás a fűtőkörbe).

Képek

Richárd. Creative Commons License 2015.06.08 0 0 79540

Szerintetek van olyan colos lábszelep amelynek külső átmérője kisebb mint 45 mm?

topikolos Creative Commons License 2015.06.08 0 0 79539

Köszi, Nixonnak is.

Kiegyeztem magamban fél napban... :)

Jól értem, ha hideg vízzel rendben van, meleggel sem lesz gond?

Hideg víz esetén, fennáll a probléma, hogy lecsapódik a pár a csövön, és az nem túl szerencsés egy gipszkarton falban. A csöveket és idomokat amennyire tudtam bevontam szigetelővel, de a falikorongok menetes részét nem igazán tudom, hogy kellene, az is át tud hűlni, és az benne lesz a gipszkartonban. Ha elég helyet hagyok körülötte, és vastagon szilózok, az jó lehet?

Ilyen a szaniternél lévő falikorong.

Köszi.

Előzmény: ottakring (79525)
Sony Black Creative Commons License 2015.06.08 0 0 79538

A bajai a király! :-P

Csak bográcsban! A lakásban főzöttet én "lakótelepi" halászlének hívom.

Előzmény: halaloszto (79533)
pajaci Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79537

Amúgy bármelyik húslevest ennyi ideig főzzük.

pajaci Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79536

Megnyugtatlak :-)

Előzmény: lala1961 (79532)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79535

Halászlét, gulyást, pörköltet bográcsban.

lala1961 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79534

Szintén zenész!:-)))))

halaloszto Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79533

nyilván szegediben nyomják, azért 3-4 óra. én a bajait tolom, ott a főzés az 45 perc. közben megvan a tészta is. de mindenki olyant csináljon, amilyet szeret!

Vajk

Előzmény: lala1961 (79532)
lala1961 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79532

Nyugtass meg ,hogy amelyik halszeletet meg is akarod enni az nincs 3-4 órát bent a főzőlében!Gondolom az alaplevet főzitek ennyi ideig ,mert különben tényleg halászlé főzelék lesz .

Előzmény: pajaci (79530)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79531

nálam meg egy. de nem baj, nem kell egyformának lenni. legalább nekem ahhoz nem kell a kisláng.

Vajk

Előzmény: pajaci (79530)
pajaci Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79530

Felénk 3-4 óra egy halászlé főzés.

Előzmény: halaloszto (79529)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79529

ez tökre vicces. halászléfőzeléket nem szoktam főzni, a normális halászléhez meg ponthogy atomvillanás láng kell, azt tudja jól. viszont a húsleveshez kicsi kell, és azért az nem kéthavonta van.

Vajk

Előzmény: nedolaci (79528)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79528

Miért?Hányszor csinálsz halászlét?;-D   Igazán,csak ahhoz kell a pirinkó takarék! ;-)

Volt a műveknél egy meós,ezzel őrjített meg!Nem tudtam olyan csepp takarékot piszkálni,hogy Ő ne túrt volna még bele!Jelszó:És ha halászlét kell főzni? ;-DDD

Előzmény: Sony Black (79522)
nixon70 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79527

Nem baj, csak egy helyen kösd össze a hideget a meleggel(pld flexi bekötőcsővel) és a levegőt engedd ki belőle.

Előzmény: tomi524 (79526)
tomi524 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79526

nyomáspróbánál baj h csak hideg vízzel tudom tesztelni a csöveket?
én is 1-2 napos nyomáspróbára gondoltam persze...

ottakring Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79525

Majd holnap ilyenkor. Hálózati nyomáson 1 teljes nap.

Előzmény: topikolos (79523)
nixon70 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79524
Előzmény: topikolos (79523)
topikolos Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79523

Sziasztok!

Ekoplastik csövet/idomokat összesütöttem, most hálózati nyomáson van. Ha nem folyik sehol mondjuk egy óra múlva sem, akkor nyugodtan berakhatom a gipszkarton mögé? Tusolóhoz és wc-hez mennek a csövek.

Köszi.

Sony Black Creative Commons License 2015.06.07 0 0 79522

Hát ha csak arra az évi 8 alkalomra kell, természetesen lehet vele így játszani :-)

Vagy kialszik vagynem....ahogy eltalálod éppen.

Előzmény: nedolaci (79503)
mzsombi Creative Commons License 2015.06.06 0 0 79521

Szia!

Drazicéből van az OKCE300/NTRR, aminek összesen 2,5m^2-es hőcserélő felülete van, és 2,2kW-os egyfázisú plusz fűtéssel nettó 200e Ft-ba kerül. Van nagyobb teljesítményű, 3-6kW-os elektromos fűtőetéttel is, úgy nettó 218e Ft. Ezekhez hozzáadódik a hőszivattyú hőérzékelője, de ezzel együtt is jóval olcsóbb a Drazice. 
Hajdúnak is van ilyesmije: http://indirekt-tarolo.arukereso.hu/hajdu/sta-300-c2-p122106723/ Ez olcsóbb, de alapból nincs benne az elektromos fűtőbetét. De szintén 300 liter űrtartalom, 2,5m^2 hőcserélő.

Előzmény: stevemegane (79511)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.06 0 0 79520

Nem ismerem a hőszivattyút, de talán a gyártó, tervező, beüzemelő, telepítő tudna ebben segíteni.

Előzmény: stevemegane (79518)
sasave Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79519

Nincs rakotve a halozati vizre!

stevemegane Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79518

Kb. 10-11 kW körüli lesz.

Inverteres hőszivattyú esetén ez okoz problémát?

Előzmény: Wattocsak (79512)
Zeki_ Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79517

Elcseszett egy gép. :(

Előzmény: halaloszto (79516)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79516

ha lejjebb lett veve, nem egett megbizhatoan.

Vajk

Előzmény: Zeki_ (79515)
Zeki_ Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79515

Egy gázszerelő lejjebb tudja venni a lángot. Vagy azt mondod, a tiéden azt sem lehet?

Előzmény: halaloszto (79495)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 1 79514

kombi kazán, és lukas a hmv hőcserélő. megy be a hálózati víz. zárd el azt.

nem a levegőt kellett volna kiengedni, hanem a vizet.

Vajk

Előzmény: sasave (79513)
sasave Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79513

Sziasztok,kikapcsolt kazannal folyamatosan megy fel a nyomas,napi kB 0,5barral.A tagulasibol kieresztettem az osszes levegot.A vizben van fagyallo is.Mi lehet a problema?Months termelodne valahol a levego ami emeli a nyomast.

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79512

Akár még jó is lehet ha a hőszivattyúd megfelelő teljesítményű. Azaz nem nagyobb 8 kW-nál.

Előzmény: stevemegane (79511)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79511

Sziasztok!

Hőszivattyús fűtéshez keresek nagy hőcserélő felületű HMV tartályt. Azt néztem, hogy 300 literes, legalább 2,5-3m2 hőcserélő felületű zománcozott tartály legalább 350.000 Ft.

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Érdemes ennyit beruházni, amikor egy 120l-es villanybojler 50.000 Ft? MEgtérül ez a beruházás valaha?

2. Ha veszek egy 400 literes zománcozott tartályt, aminek az alsó hőcserélője 0,8 m2, a felső 1,7 m2 és a kettőt összekötöm, akkor az elegendő lehet a hőszivattyúhoz?

Köszönöm a tanácsokat előre is.

cucu Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79510

Fölösleges. Ha csak ki nem fut valami. 

A következő használatnál megtisztul. Öntisztuló.

Előzmény: paplanfa (79509)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79509

Kínaiban vettem, nem is drága, semmi bajuk. Ha kap valami cuccot akkor elmosom, eltörölgetem.

Előzmény: cucu (79508)
cucu Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79508

Ha használva van, akkor nem rozsdásodik. Vannak jó minőségű lángosztók, olyat kell venni.

Előzmény: paplanfa (79506)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79507

a tűzön fémtisztára ég, utánna meg a szép tiszta vas felület azonnal rozsdásodik.

Vajk

Előzmény: paplanfa (79506)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79506

Nekem nem annyira, bár nem is használom olyan sokat.

Előzmény: halaloszto (79505)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79505

na az az, ami rozsdásodik mint atom.

Előzmény: paplanfa (79504)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79504

Oda nem vaslap kell, hanem lángoszlató. Vékony fémlap, lyukakkal. A kotyogó alá gyárilag is ajánlott.

nedolaci Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79503

És ha nem állít kisebb takarékot,akkor is lejjebb tudja venni a lángot jobbra csavarva a "csapot"(amíg le nem old a thermó),arra az évi nyóc alkalomra,mikor tényleg szükséges!

Előzmény: Sony Black (79496)
cucu Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79502

Van. A fényét elveszti, de nem rozsdás.

Előzmény: halaloszto (79501)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79501

neked van? nekem volt. egy gusztustalan rozsdás izé lesz belőle elég hamar. ha a tűzhely főzésre való, akkor legyen már alkalmas leves főzésre is. egy csomó van ami alkalmas is. ami nekem jutott ariston, az erre nem alkalmas.

Vajk

Előzmény: cucu (79500)
cucu Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79500

Miért? A vaslap teljesen legális! Lehet kapni boltban.

Húsleveshez szükséges, mert azt egy idő után nem lehet eléggé lejjebb venni, hiszen legalább 4 órán át kell főzni - takarékon.

Előzmény: halaloszto (79499)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79499

sógorom gázszerelő. ha lejjebb veszed, akkor vacakul ég. a vaslappal meg hadd ne kelljen már szórakozni 2015-ben. és ugye van hogy kisebb cuccot akarsz kislángon melegíteni. de megoldottam.

Vajk

cucu Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79498

És ha az sem jönne be, akkor még mindig lehet fölé tenni egy lemezt. (Rostély azt hiszem.)

cucu Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79497

Eladó egy jó állapotban lévő kotyogó kávéfőző! Gáztűzhely kis lángján lehet használni! :)

Sony Black Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79496

Ne csináld már.... vedd lejebb a lángot takarékon.

Szed szét, kell lennie finom beállító csavarnak.

Előzmény: halaloszto (79495)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79495

az én aristonomon van kisláng, de még az is bazi nagy. takarékon a 6literes fazék leves fedővel éppen rotyog rajta, kicsit még ahhoz is túl nagy. akkor képzeld el a többi lángot.

Vajk

Előzmény: cucu (79493)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79494

Mi akar abban meghalni? A gázrész minden további nélkül javítható, az elektronyosban sincs túl sok dolog ami beszerezhetetlen lenne.

Előzmény: Zeki_ (79488)
cucu Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79493

Én még nem láttam. 

Először arra gondoltam, hogy át akarod alakítani a meglévődet. Az még menne valahogyan, (Karancs esetében). De nem jó ezzel játszani.

Előzmény: Zeki_ (79492)
Zeki_ Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79492

Tudom hogy az arra pont jó, de nekünk nincs,  és nem is lesz.  Tehát akkor nincs ilyen gáztűzhely. :(

Előzmény: cucu (79490)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79491

egy 50cm széles tűzhelyre sehogynem fér fel két nagy fazék, és három közepes sem igazán. ezért nincs sok értelme a négy "nagy" lángnak. 

amit mindenképp kerülj el, az a 60cm széles, 45 fokkal elforgatott elrendezés. Elsőre jó ötletnek látszik, de nagyon rossz. a négy sarka holttér, a maradék hely meg nagyon kevés.

Vajk

cucu Creative Commons License 2015.06.05 0 1 79490

A kotyogó kávéfőző pont jó a kicsire! :)

ottakring Creative Commons License 2015.06.05 0 0 79489

Fogok adni, de csak ha biztos vagyok a dolgomban. Amire nem mernék fogadni, azt nem állítom tényként, csak lehetségesként.

Itthon ledolgozott élet után valóban csak nyögdíjas lennék, de osztrák nyugdíjasként megtehetem, hogy a munkát már csak nézem. Azt a sok baromságot már meg se hallom, amit nagyokosok pl. a KSH adataira hivatkozva állítanak. De ők más világ, aki akar, higgyen nekik.

Apróság: nicknevem (ottakring) Bécs 16. kerületének neve, az utolsó 14 évben ott laktam.

Előzmény: morgen66 (79486)
Zeki_ Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79488

Üdv!

Meghalódni készül a tizenéves elektromos sütős kombinált gáztűzhelyünk. 

Ma körbenéztem pár üzletben.

Az biztos hogy ezen a téren semmi fejlődést nem láttam, nem úgy mint a szórakoztató elektronikában.

Van-e olyan kombinált gáztűzhely, ahol nincs 1 kicsi, 2 közepes, 1 nagy gázégő, hanem 3 közép, 1 nagy, vagy 2 közép, 2 nagy van? Mi ugyanis a kicsit soha nem használtuk.

Köszönöm!

Yager001 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79487

A fal másik oldalán két csap van! 

Mint mondtam panel "patkány" vagyok....úgy érted, hogy az összes csapot zárjam el amik a padlóba és a radiátorokhoz mennek? A gond az, hogy lövésem sincs, hogy mi micsoda, mivel terv nincs, illetve feliratozva sincsenek a csövek, csapok..stb. 

Előzmény: morgen66 (79484)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79486

Köszönjük.

Azért tanácsokat is adhatsz,ha már nyögdíjjas lettél. :-)

Előzmény: ottakring (79481)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79485

A fal másik oldalán mi van?

Előzmény: Yager001 (79483)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79484

A fürdőtől ázhat,de nem hiszem hogy a cső szigeteletlensége miatt,inkább a kádnál vagy a zuhanytálcánál keresd a hibát.

A rosszul kivitelezett szigetelés vagy a fel nem ragasztott élvédő sok bosszúságot okoz.

Attól hogy a nyomás lement nem biztos hogy nagy a baj,lehet levegős volt a rendszer és az automata légtelenítőkön az  szépen kiment a levegő,vagy lehetnek csöpögő szelepek , igaz ezt most észrevennéd mert nincs fűtés,de lehet a tágulási problémája is.

Nem biztos hogy egyből bontani kell. Told fel a nyomást 2 bárra mikor reggel kezded a melót,majd zárd ki a kazánt,fűtési előremenőn és a visszatérőn lévő csapokat,valamint a hideg vizet, így csak a kazánon lesz nyomás,ha a nap végére csökken a nyomás akkor a kazánnál van a probléma.A kazánt ne kapcsold be ne csináljon meleg vizet,fűteni meg most úgyse kell. :-) 

Ha nem a kazán a hibás akkor jöhet a csövek és a szelepek kötéseinek az ellenőrzése,végső esetben a falba és az betonba lévő csöveket kell ellenőrizni,egy napot érdemes rászánni,hogy később nyugodtan aludjál.

Előzmény: Yager001 (79482)
Yager001 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79483

Előzmény: Yager001 (79482)
Yager001 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79482

Tényleg közel van ezért gondoltam... egyébként világ életemben panelban laktam központi fűtéses lakásban, most viszont pár napja családi házba költöztünk. Lehet, hogy csak a tájékozatlanság és nincs semmi gond, de szerintem valami nem ok. Fent az emeleten van egy rész ahol padló fűtés van amit egy fali termosztáttal lehet szabályozni, míg a többi helyiségben radiátor. A fürdőszoba plafonig van csempézve, viszont a külső falon mintha egy vízvezeték nyoma rajzolódna ki salétrom és vizesedés volt látható. A másik oldalon csempe, úgyhogy semmi látszat. Gondoltam leverem a kinti falat, megnézem mi van alatta. A tégláig véstem a felázott részt de nem látszik alatta semmi, tök száraz. Ettől még lehet, hogy a fürdőszoba oldalon kéne leverni a csempét és keresni a falban futó csövet?(már ha tényleg ott fut) ? Ötletként felmerült, hogy a hideg vizes cső nincs leszigetelve ezért kicsapódik a pára ami a falon mutatja meg magát. 

Tovább gondolva a dolgot a kikapcsolt kazánon a nyomást ellenőrizve azt tapasztaltam, hogy 0,9bar körül van. Se meleg víz semmi...nem kell mert meló van. Feltoltam a nyomást kb 1.6-ra és haza mentem. Gondoltam, hogy ha valahol szökik a víz akkor reggelre kiderül és lehet ez okozza az emeleti vizesedést. A nyomás reggelre lement 1 alá. Faxa...akkor ezek szerint tényleg elfolyik a víz valahol? Kérdés, hogy kikapcsolt kazánnál szabad e esnie a nyomásnak ennyi idő alatt és ennyit. Az előző tulaj szerint ilyen az életben nem fordult elő. 

Ekkor jutott eszembe, hogy esetleg bekavartam azzal ,hogy kikapcsoltam a turbo vaillantot. Visszanyomtam csak meleg vízre, de a legalacsonyabb hőfokra, majd felpumpáltam 1.6 bar környékére és ott hagytam éjszakára. 

Mire számíthatok lehet köze a kazán nyomás esésnek a vizesedéshez? Mi a francot csináljak? 

Előzmény: morgen66 (79474)
ottakring Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79481

Így kell finoman replikázni! Csipkelődős humorizálásra korrekt reakció. Tetszik!

Véletlenül sem akarom az észt osztani, vagy uram bocsá' bárkit megbántani a fórumtársak közül. De egy kis irónia, laza csipkelődés, picit csípősebb humor engem éltet, s talán másnak sem árt.

Nem mellesleg: nem vagyunk mindentudók. Amikor a szakmát kezdtem, fűtéshez és gázhoz fekete cső, vízhez horganyzott, ejtőhöz ac. (eternit), lefolyóhoz  pvc dukált műanyaghegesztett idomokkal. Réz akkor még sehol, ma meg már szinte sehol. Én még dolgoztam ólomcsövekkel, ma már talán nem is tanítják. A ma használatos anyagok, technológiák, szinte köszönő viszonyban sincsenek az anno tanultakkal. Viszonylag friss nyugdíjasként még képben vagyok, de a nem túl távoli jövőben ez már nem így lesz. Nem bánom, én élvezem a nyugdíjas létet, és még néha hozzászólok itt a fórumon.

Zárszóként: én sem tudok mindent, csak próbáltam minél többet tudni. Ha esetleg tudok pár jó szóval segíteni valakinek, nem esik nehezemre, örömmel teszem.

Köszönöm a figyelmet mindazoknak, akik ezt a szösszenetet végig bírták olvasni.

Előzmény: Sony Black (79478)
Wattocsak Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79480

Szerintem prémium kategória, csalódást nem fog okozni.

Előzmény: stevemegane (79479)
stevemegane Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79479

Sziasztok!

Van arról tapasztalatotok, hogy az Uponor fűtés szerelvények milyen minőséget képviselnek? Mennyire tartósak?

Köszönöm.

Sony Black Creative Commons License 2015.06.04 0 0 79478

Na jólvan nem kell vagánykodni profikám! :-)

Én csak ezzel a kettővel dolgoztam eddig... más nem kellett még soha.

Előzmény: ottakring (79477)
ottakring Creative Commons License 2015.06.03 0 0 79477

Elég a kép, vagy kell hozzá magyarázat? Bár szerintem a profi érti, az amatőr meg bízza rá a profira.

Előzmény: Sony Black (79475)
c-stahl Creative Commons License 2015.06.03 0 0 79476

Nem csak kétféle van.

SV, V, U, THT, PT stb.

Előzmény: Sony Black (79475)
Sony Black Creative Commons License 2015.06.03 0 0 79475

Milyen haszögletű pofa mert ezt nem vágom.

két fajta press pofa van úgy tudom. Az egyik TH-s a másik M-es.

A TH-s megy a vízre, 5 rétegű csőre. Dupla félkörös nútot nyom bele pofánként.

Az M-es megy a réz csőre/gázra van. Egy fél körös hornyos.

Hatszögletűt idáig csak a kábeltévés nyomott a csatira nekem :-)

Ezeket nyomathatod 60x is ugyan oda nyomja, és semmi értelme mert annál jobban nem nyomja rá mint legelsőre :-)

Előzmény: morgen66 (79469)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 79474

Mi köze van a padlócsiszolónak a padlófűtéshez?

Azt vágom, hogy a betonba van a padlófűtéscső.  :-)

https://www.youtube.com/watch?v=siwUZ2bKmBk

Vagy azért választottad őket mert ott laknak ahol te?

Abban nem gondolkodtál ,hogy te megcsinálod?

Előzmény: Yager001 (79471)
_kip_ Creative Commons License 2015.06.03 0 0 79473

A LIV töredék áron van a GROHE és Geberit márkákhoz,azért is volt gyanus.

De akkor ok.

Köszönöm!

Előzmény: morgen66 (79470)
Yager001 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79472

A www.talajvizsgálat.com oldalon van egy technológia de nem tudom mobilról beilleszteni

Yager001 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79471

Sziasztok. 15 éves padlófűtés rendszert érdemes szerintetek átmosatni? Javítható ezzel a hatásfok?

morgen66 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79470

Jók nyugodt lehetsz,alkatrész van hozzá.

Előzmény: _kip_ (79463)
morgen66 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79469

Nyugodtan aludhatsz,sajnos vannak ilyen jelenségek. Nyomáspróbánál úgy is kijön a hiba.

Jól tetted , én is kidobtam volna.

Kétszer presselni a hatszög miatt nem érdemes,ha nem pont oda pressel másodjára és nem fekszik pont oda a pofa, akkor jön a folyás.

Igaz nekem még nem volt ilyen, hogy kétszer presseltem volna le a szénacél vagy a réz idomot.

Előzmény: Wattocsak (79462)
gábor 78 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79468

Köszönöm, már böngészem is!

Előzmény: joevagyok68 (79466)
XANTIA2.0i Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79467

nem szempont hogy legális legyen.

Előzmény: paplanfa (79458)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79466
Előzmény: gábor 78 (79464)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79465
Előzmény: gábor 78 (79464)
gábor 78 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79464

Üdv Mindenkinek! 

Van egy régi házam,ahol konvektoros fűtés van és átalakítás alatt van a ház. Ketté lesz osztva a házikó olyan 65-45 nm arányban. Vízteres kandallót akartam rakni radiátorokkal,de a szerelőm ajánlotta a konvektor helyére beépíthető konvektorkazánt! Kinek milyen véleménye van ezekkel kapcsolatban,mert én nem ismerem őket. Mennyire megbízhatók,mennyire energia pazarlók stb. Válaszokat előre köszönöm.

_kip_ Creative Commons License 2015.06.02 0 0 79463

Érdeklődni szeretnék, hogy az

ALCAPLAST  és LIV WC öblítő tartályok milyen minőséget képviselnek és milyen az alkatrész ellátásuk?

Wattocsak Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79462

Már elnézést, hogy megint bosszantom a csapatot, de mivel nekem nincs tapasztalatom szénacél cső szerelés ügyében, így kénytelen vagyok érdeklődni.

Kénytelen vagyok egy fűtési rendszert összerakni egy ismerősnek. Megjegyzem a számítógép mellől, az egérbe kapaszkodva teljesen más a mint pressz géppel a kézben.

A következő aggaszt, hogy az egyik idom csak finoman erővel megy fel a cső végére, míg a másik idom lötyög rajta, majdhogynem harangozik. Pedig minden idom és cső egy gyártó műve. Instalpressz néven fut a termék. 

Mennyire aludhatok nyugodtan?

Másik. Ha véletlenül kétszer préselek egy idomot mi lesz vele? Én kidobtam mert nem tudtam eldönteni mi lesz a következménye. Jó döntés volt?

kormi07 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79461

Köszönöm a lehetőséget, egyelőre nem élnék vele:-)

Előzmény: budiruski (79460)
budiruski Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79460

15000.- ért adok vadi újat!

Előzmény: kormi07 (79453)
budiruski Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79459

ne titkolózz! áruld el a típusát!

Előzmény: vXo (79456)
paplanfa Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79458

Csak annyi, hogy a cserépkályha továbbra is üzemelhetne ott ahol van, az összes többit meg nem szerelhetik már fel a helyére - legálisan.

Előzmény: XANTIA2.0i (79455)
nedolaci Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79457

Az elektromos feszkód mennyire stabil?Fázis fordítást próbáltad már?

Előzmény: vXo (79456)
vXo Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79456

A szabályozót állítgattam, több mint száz féle pozícióban próbáltam már. Volt amikor sikerült működésre bírnom a gépet, de utána pár óra múlva már megint nem ment. 

Van itt valaki a fórumon aki tudna segíteni beállítani a gáznyomást? Nagyon fontos lenne és nem ingyen kell!

Köszönöm előre is!

Előzmény: budiruski (79380)
XANTIA2.0i Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79455

Üdvök,

Tudna valaki ajánalani egy szakit aki egy héra cserépkályha helyett beépítene egy konvektort vagy gázradiátort..., nem igazán tudom mi a különbség.-..?

Köszi előre is.

joevagyok68 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 79454

Érdeklődnék, hogy valaki cserélt/cseréltetett-e magnézium anódot Drazsice indirekt tárolóban ?

Ha igen,érdekelne még, hogy  mennyi idő után és "mekkora" volt/lett az anód ?

kormi07 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79453

Elég furcsa párhuzam a Challenger az én problémámhoz, de végül is O-gyűrű volt a ludas mindkettőben, ez kétségtelen.

Remélem jár majd erre valaki, aki megbont a kedvemért (még) egy szelepet, vagy legalább elmondja, hogy működik...

Szegény ember kénytelen kitartani, ha nem tudja pénzzel megoldani a problémáit:-))

Előzmény: cucu (79443)
Wattocsak Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79452

Köszönöm mindenkinek a segítséget, holnap kiderül mennyit hasznosítottam el belőle:-)

nedolaci Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79451

Kis szerencsével,a két összehúzó pálca kiakasztása után,akár meg is mozdulhat a külső rész.A belsőt,az itt-ott befolyó gipsz miatt,erőteljesebben kell rábeszélni.

Előzmény: Wattocsak (79444)
tomi524 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79450

az oké...csak ez 19 k ! :D

én vezetékes vízre gondoltam így:
Vízóra után:
- nyomáscsökkentő (max 8k) az ICMA vagy Honeywell
- vízszűrő
http://www.webaruhaz.tisztavizzel.hu/hu/szurohazak-es-alkatreszeik-otthoni-celra/160-aquafilter-szurohaz-34-csatl-fhpr34-hp1.html
Aztán be a házba....

Előzmény: C20NE (79449)
C20NE Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79449

ez ( http://szerelvenyuzlet.unas.hu/spd/szer_706755/Honeywell-3-4-FK06-atoblitheto-finomszuro-vizszuro ) szűrő és csökkentő egyben, nálam bevált. Tettem utána egy finomszűrőt és minden rendben.

Előzmény: tomi524 (79448)
tomi524 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79448

háztartási víznek mennyi az ideális víznyomás?
3 bar ?
milyen víznyomáscsökkentőt javasoltok családi házhoz?
én a Honeywell D04FM
http://szerelvenyuzlet.unas.hu/Honeywell-nyomascsokkento---nyomasszabalyzo---D04F
és az ICMA között gondolkozok
http://szerelvenyuzlet.unas.hu/spd/szer_154271/ICMA-viz-nyomascsokkento---nyomasszabalyzo-3-4-BB-

és ezt a nyomáscsökkentőt a vízszűrő elé vagy mögé érdemes tenni?

Dunit Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79447

Általában tipli a falba és abba a facsavar !

mistermekkmester Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79446

Gipstet=gipszet ☺

Előzmény: mistermekkmester (79445)
mistermekkmester Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79445

Elmèletileg csak gipszelve van, ki lehet venni minimális vèsèssel, ha annak idejèn sajnálták a beèpítèsekor a gipstet...☺ Ha nem, akkor kell nèmi krátert vèsni , hogy kijöjjön...

Wattocsak Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79444

Ha már konvektor. Segítséget szeretnék kérni parapetes konvektor ügyében. F8-50 konvektor csillagja, hogy a túróba van felszerelve rögzítve. Ki kéne szednem, mert radiátor lesz a helyére és nem valami jól mutat a az a három csavar. Gipszelve van vagy csavarozva? Szeretném úgy kivenni, hogy ne legyen egy nagy kráter a falon. Azaz a keleténél ne legyen nagyobb.

Vagy csak essek neki csákánnyal? :-)

Köszönöm a segítséget!!

cucu Creative Commons License 2015.05.31 0 0 79443

A challenger is egy O gyűrűn bukott el... De te most rájöttél a megoldásra!

Valamikor én is találkoztam hasonló problémával, (amikor beköltöztünk egy önkormányzati lakásba és a korábbi bérlő nem volt elérhető) és én is erre a megoldásra jutottam. Az egy parapetes konvektor volt.

Gratulálok a kitartásodhoz!

Előzmény: kormi07 (79442)
kormi07 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 79442

Jó estét.

Ma megvolt a gumigyűrűs próba, működik a szelep, úgy tűnik, jól.A begyújtás sebességét lehet állítani(fekete kupak alatti piros műanyag "csavar"), hagytam a min jelzésen, különben nagyon hamar megjön a teljes gáznyomás, csúnya pukkanással gyújt be.

A teljesítményt is lehet állítani, a lezáró fémcsavar alatti fehér műanyag állítóval.

Szivárgás nincs, leállni is szépen áll le.

Szóval minden jónak látszik, most már csak az a kérdés, hogy gyárilag van-e ott gumigyűrű, vagy nincs??

Ha nincs, akkor hogy működik/működhet a szelep?

(valakinek van még otthon ilyenje, nézzen már bele a kedvemért, legyen szíves.Köszönöm)

Előzmény: kormi07 (79441)
kormi07 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 79441

Az érdekes.

A műanyag szelepgallér 10mm, a fészek, ahova bemegy, az 13mm(10x1,5mm O-gyűrű pont passzol bele).A fészekben látszik valami halvány nyom, mintha feküdt volna a falán valami.

Ha nincs ott tömítés, akkor a szelep nem fog működni, mert a vezérlőnyomás elfújódik a kilépő oldal felé(sacc 2mm átmérőjű furaton tud kimenni az a gáz, ami a 0,2mm furaton bemegy, esély sincs a működtetésre).

Holnap összerakom, kiderül.

Középső képet ha megnézed, a sárga tányér melletti 2mm-es(képen a fekete színű lyuk) furat nincs esetleg gyárilag lezárva??(akkor működhetne gumigyűrű nélkül).Azon a furaton tud átmenni a gáz a kilépő oldalra.

Előzmény: budiruski (79440)
budiruski Creative Commons License 2015.05.29 0 0 79440

szétszedtem 1 bontottat abban sincs ott gumigyűrű.

Előzmény: kormi07 (79438)
morgen66 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 79439

Vegyél remeha tárolót a kazánhoz,ha már remeha,lehet hogy adnak rá árengedményt ha együtt veszed.

A remeha kazán nem a legolcsóbb ,én rosszat nem hallottam róla,hacsak azt nem , hogy elég drága a szerevize meg a beüzemelése.

Hajdú kazánba és tárolóba nem gondolkodtál?

Vannak olcsóbb radiátorok is és nem biztos ,hogy rosszabb mint amit néztél.

Előzmény: Törölt nick (79436)
kormi07 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 79438

Üdv urak ismét.

Némi nézegetés után úgy tűnik, megvan a hibája a gázszelepnek.

Van benne egy membrán, ami ha kinyit, akkor kezd el áramlani a gáz a főégő felé.Ezt a membránt működteti a kisebbik elektromos szelep, úgy, hogy nyomást enged a membrán alá, ami így felemeli a tömítő gumialátétet, és átereszti a gázt a kilépő oldal felé.Namost az elektromos szelep fészkéhez(képen középen a sárga színű ojjektum) vezet még egy csatorna, ami viszont a membrán felső oldalával van összeköttetésben, így gyakorlatilag a membrán mindkét oldalán azonos nyomás jelenik meg, tehát nem tud kinyitni.

Az elektromos szelepen van egy gumigyűrű, ami elválasztja a membrán alsó, és felső terét egymástól.

Az én szelepemből ez a gyűrű hiányzik, valószínű előttem is szétszedte valaki, aki kihagyta belőle.

Próbára tettem bele egyet, belefújva szépen kinyit a membrán, átenged a kilépő oldal felé.

Mai kérdés:jó bele a sima NBR gyűrű, vagy inkább vitont vegyek hozzá?(10x1,5mm)

A fehér szelepke nyakára kellene.

Előzmény: kormi07 (79437)
kormi07 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79437

Üdv urak.

Van közöttetek valaki, ami ért a honeywell vk4100c gázszelep lelkivilágához?

A történet:életre akarom kelteni egy termomax öv color 25-ös gázkazán vezérlőelektronikáját, és gázszelepét.

A vezérlőelektronika(kák, 2 van belőle) több helyen forrasztáshibásak voltak, kirepedeztek a panelből a csatlakozók/relék lábai.Azt megoldottam, mindent átforrasztottam, áramköri utakat 0,2 amperral átterheltem/vizsgáltam, minden jó, nem szakadt. Az elektronikák bekapcsoláskor szikráztatnak, kiadják a V1 szelepre a~200V egyenfeszültséget, az meghúz, őrláng begyullad.Ekkor kiadja a V1 és V2 szelepre sorbakötve a 200V-ot(egyiken 95, másikon 105 körül), de a főláng nem gyullad be(mindkét elektronikával ezt csinálja).Hőfokbeállító gomb tekerésére az őrláng lekapcsol/visszagyújt, az működik.Ha 25 másodperc szikraidő alatt nem gyújt be, akkor kiáll hibajelzésre, a nyomógombbal az is resetelhető.

Gázszelep mindkét tekercse 3,8Kohm körüli, nem szakadt. Szétszedtem a szelepet, a tekercsek működtetik a lezáró szeleptesteket(addig szimuláltam őrlángot, hogy a főlángot indító szelepet is vizsgálhassam), az összes furat átjárható, a membrános lezáró gumikalap sem szakadt, ahova a főláng szelepe a gáznyomást engedi, finoman megfújva szépen felemelkedik.

Próbáltam a kívül található mindkét állítási lehetőséget(szelep tetején a lezáró kupak alatti műanyag csavart, illetve a szelep egyik sarkán van egy fekete műa kupak alatt egy piros forgatógomb) több helyzetben is, hátha eltekergették, de nem jó úgy sem(ezeket visszaállítottam oda, ahol voltak).

Egyelőre feladtam, most infót keresek, még nem találtam.

Képeket nem készítettem a belsejéről, de ha kell, csinálok.

Minimál költségvetésű a project, vagy sikerül életre kelteni, vagy nem, másik gázszelepet nem veszek hozzá, vagy csak nagyon nyomott áron(eddig az összes cucc került 9e hufba).

???

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79436

Üdv Urak!

Fűtési rendszerünk kivitelezése egyre jobban közeleg és nem ártana radiátor és kondenzációs gázkazán márkát/típust választanunk. Jelenleg a holland Remeha Tzerra 24S kazánt és az olasz Immergas radiátorait választanám. A 100-120L-es indirekt tárolók mezőnyében még sajnos 5letem sincs. A Concepttől óva intenek.

Mi a véleményetek a felsoroltakról?

Köszönöm!

salieri81 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79435

Nálam is a kivitelező rakta fel mindent egyben. A szigetelést pedig a kéménymeonál kérték,csak így vették át. Nem halad másik helyiségben a kémény egyébként.

Előzmény: Dunit (79434)
Dunit Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79434

"A szívóoldali csövet elszigetelték, nem  vették át a kéményesek nélküle ,valamint lejtést is kértek bele. :)"

Ki rakta fel a kazánt és főleg ki a  szivóoldali csövet ?

Nálam a kémény bélelők .

Előzmény: salieri81 (79429)
Dunit Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79433

Legalább egy fényképet !

égéstermék elvezető másik helyiségben is halad mint ahol a kazán van, akkor szigetelni kell az égéstermék vezetéket és mechanikai védelemmel kell ellátni." 

Minden állításod ok., de akkor a seprők miért nem tüzeléstechnikai ellenőrök ?

Előzmény: Wattocsak (79431)
Dunit Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79432

Ok. Igazad van ebbe nem gondoltam bele. Csak a fűtési szituációkra koncentráltam. Rajtam kívül más is.

Most kevés az időm , de majd kielemezem.

Addig is.

Milyen rendes emberek ezek a kéményesek.  Szívükön viselik az egész rendszer működését.

Előzmény: halaloszto (79428)
Wattocsak Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79431

A kéményesek nem improvizálnak, hanem az előírásokat tartják be, még ha nem is tetszik nekünk minden pontja.

Ha az égéstermék elvezető másik helyiségben is halad mint ahol a kazán van, akkor szigetelni kell az égéstermék vezetéket és mechanikai védelemmel kell ellátni. Nem értem, hogy miért másabb az a cső mint ez a cső.

Előzmény: smith (79430)
smith Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79430

Ebből is látszik, mennyire értik a dolgukat! :-)

Előzmény: salieri81 (79429)
salieri81 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79429

A szívóoldali csövet elszigetelték, nem  vették át a kéményesek nélküle ,valamint lejtést is kértek bele. :)

Előzmény: Dunit (79427)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79428

akkor most gondolj bele abba, hogy mi történik ha a 23 fokra légkondizott lakásban halad egy cső, amin a kinti 35 fok 80% levegőt szívja be a kazán miközben melegvizet csinál az esti zuhanyhoz.

Vajk

Előzmény: Dunit (79427)
Dunit Creative Commons License 2015.05.27 0 0 79427

"A szívóoldali kondenzvízzel nem tud mit kezdeni egy kondenzációs kazán?"

kérdezed

Mit kezdjen olyannal ami nincs. Legalább is a cső belső felületén. Mert !

Majd később

Viszont lehet  ott kondenzáció. Csakhogy az a szétválasztottnál beszívó külső felületén jelenik meg, így az általában elpárolog. Ha nem, egy konyharuhával letörlöd.

De mivel a beszívók majd mindig műanyag csövek, ritka a kondenzáció még a  külső felületen is.

A cső a csőben rendszernél meg kivül belül kizárt  a kondenzáció. A bejövő levegő ahogy halad a kazánhoz, melegszik. /kondenzációsnál szerényen, túrbósnál kissé jobban /

tehát a későbbre :

nagyon extrém körülmények között előfordulhat hogy a  szétválasztott rend. bejövő cső külső felületén kondenzáció lesz, a víz  helyiség levegőjéből csapódhat ki, de mint írtam megszárad vagy letörlöd.

Előzmény: salieri81 (79418)
kiggyo Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79426

Úgyhogy én fan-coil vagy klíma mellett maradnék ha a fűtés amúgy megoldott. A felmelegedés ellen amúgy hővisszanyerős szellőző+sötétítés jó, de nekem túl műanyag életmód. Szeretünk zajt, port, friss levegőt idönként beengesdni, mégha ára is van.

Előzmény: kiggyo (79425)
kiggyo Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79425

Nekem van fal és mennyezetfűtésem is. Az összes külső falam be van tekerve, tehát hatalmas a felület. Próbáltam falhűtésre használni kútvízzel de tényleg korlátozottan működik a dolog. Nem lehet vele intenzíven hűteni, inkább csak felmelegedés lassító szerepe van. Párásabb meleg napokon (van ilyen bőven) a páralecsapódás miatt alig lehet vele hűteni. Teszteltem egy nyarat, pont azért hogy lássam az üzemeltetés költségeit. A ház jól szigetelt, árnyékolt, de az állandó otthonlét gyerekekkel, főzés-sütés, szellőztetés termeli a hőt, előbb-utóbb átmelegszik.

A vége az lett hogy raktunk be egy klímát, nyáron abban az egy hétben hűtünk vele, átmeneti időszakban meg fűtögetünk. 

Előzmény: PetiCsokvaomány (79423)
c-stahl Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79424

Én el tudom képzelni, hogy van olyan ember a világon, aki ki tud számolni egy hűtési hőterhelést. :-)

MSZ-04.140/4-78

Előzmény: joevagyok68 (79411)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79423

Egy óriási különbség van a két hűtési rendszer küzött, a falhűtésnek korlátozott a telljesítménye, vagy lehűti a helyiséget a kellemes hőfokra, vagy nem. Ez sokmindentől függ. A 8 fokos előremenőből keverőszeleppel  lehet megasabb hőfokot csinálni, feltéve, hogy van-e értelme. Talán értelmesebb elgondolkodni hűtési puffer tárolón, jót tesz a hőszipka üzemének is. Fan-coil tud hűteni 18 fokos vízzel is, 8 fokossal is, olyan telljesítménybe veszed amilyenbe csak akarod, az biztos, hogy jó lesz.

Mindenképpen terveztesd meg, szerintem. 

Üdv

Előzmény: stevemegane (79416)
smith Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79422

Ott nincs mitől keletkezzen. Sem cső a csőben, se különválasztott módban.

salieri81 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79421
Akkor jol meg kell nezni mielott el lesz. Dobozolva,h.megvan e a megfelelo lejtes kifele.
halaloszto Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79420

A kazánok nagyrésze olyan, hogy a külső doboz zárt, abba torkollik a légbevezetés, és abból szív a ventillátor. Tehát a bejövő frisslevegő átszellőzteti az egész készülékházat. Ha oda víz megy be, az max  alul összegyűlik és kicsorog az illesztésen, de semmi jóra ne számíts. Simán eláztathatja a vezérlést is.

Vajk

joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79419

szívóoldali kondenzvízzel nem tud mit kezdeni egy kondenzációs kazán?

Ott mi es mikor kondenzalodik/hat ???

salieri81 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79418

Ma átvették végre a kéményemet, nyilatkozat a kezemben,EPH is elkészült.Még a Gázmeo van hátra. A szívóoldali kondenzvízzel nem tud mit kezdeni egy kondenzációs kazán?

Wattocsak Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79417

Nem értem mi a probléma? A felvázolt elképzelés még akár jó is lehet, de neked kell eldönteni, hogy mit csinálsz, vagy meg kell kérdezni szakembert és közösen megindulhattok a jó irányba. Ez a legolcsóbb és legjobb megoldás. Szerintem:-)

Előzmény: stevemegane (79416)
stevemegane Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79416

Hőszivattyús fűtés lesz, de ezt már írtam korábban.

Úgy látom hiába kérdezgetek, magamnak kell eldönteni a fan coilokat, hogy legyen-e.

Mindenesetre köszönöm a segítséget.

Előzmény: Sony Black (79414)
Dunit Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79415

" Épületgépész kiszámolta a ház fűtési vezsteségét és a nyári hőterhelését."

Írja valaki.

Nyilván így van. De azért azon a nyári hőterhelésen csak elgondolkodom vajon hány számítás kell ? Jó sok.

Egy földszinti térben általában nem nagyon kell hűtés. Mint írták is megfelelő szellőztetéssel , árnyékolással elég jól be lehet állítani a belső tér hőfokát.

Így szellőztetni pl. én hajnali 3 tól reggel fél nyolcig szoktam, a déli ablakok árnyékolva vannak. Kell persze megfelelő tömeg és megfelelő légtér. Jó nagy. Nálam 95 m2-en 3 -an élünk,  a belmagasság is 3,2 m.  22 -26 fok között, soha sem több.

Szellőztetési trükkök   :  Télen kereszthuzattal   3 x naponta ,de viszonylag rövid ideg.

Átmeneti időben viszont pont a  de - 11 - du 3 óra között, jó hosszan  /nem 5 percre kinyitni az ablakokat. /.

Nyáron mint a fentebb írtam.

A nyári kánikula kutya rossz dolog tud lenni. Az egyik belvárosi munkahelyemen szenvedtük tőle eleget. hiába volt 45 -50 -es téglafal, az ablakok kitárva , felment vagy 30 -32 fokra. Éjjelre szigorúan zárva kellett tartani ( betörő  a 3.-on , Majd hogy jön a vihar. 15 emberből egy sem akadt aki hajnali 4 -re bejött volna. Akkoriban klíma még nem volt. 

A tetőtérben viszont egy értelmű, klíma kell, van is.

Sony Black Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79414

Falhűtés, fan coil.....

Te mit építesz? Éden hotelt? :-)

Miért nem légtechnikázod be az egész házat akkor már? Vagy csinálsz geotermikus fűtést?

Há miért nem jó neked a split klima? :-)

Előzmény: stevemegane (79388)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79413

OK

Szóval akkor CSAK te kérdezhetsz , Te "okosodhatsz"..

Értem.

"A többi kérdésemben tudsz segíteni?"

Nem !

Előzmény: stevemegane (79412)
stevemegane Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79412

Szerintem ne azzon vitatkozzunk, hogy jól számoltak-e nekem?

Ezt sajnos nem tudom leellenőrizni.

Viszont nem akarok úgy járni, hogy nem tekerem be a falat és később szívom a fpgam, hogy de jó lett volna hűteni a földszintet.

Ezért gondoltam arra, hoyg a földszinten a fan coiloknak csinálok kiállást (ez nagyon egyszerű) és ha meleg van bármikor be tudom őket utólag szerelni.

A többi kérdésemben tudsz segíteni?

Köszi.

Előzmény: joevagyok68 (79411)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79411

A hőveszteség még "hihető" IS..

Mert ugye kiszámolja -15 fokra ...oszt annyi. (iccaka hideg(ebb) van )

Ez ugye így egyszerű. Egyféle hőfokkal számol kinn.

A hőterhelésnél meg, hogyan számol ?

Fix 30 - 35 fokkal ?

Benapozás ,árnyékolás,  kukorica főzés, éjszakai hűvösben szellőztetés , földszint hőtehetetlensége , hogyan szerepel a képletben ?...így már azért nem olyan egyszerű.

Szóval ezért "hihetetlen"...

DE lehet csak nekem...  :-)

A tetőtérnél nem hihetetlen, hogy csinálhatsz szinte "bármit" , akkor IS át fog melegedni egy 10 napos kánikula alatt !

No de egy földszint !

Rendesen árnyékolva , ésszel nyitogatva az ablakokat, már nem annyira egyértelmű, hogy túlmelegszik !

(Nálunk 40-es tömör tégla, 6 cm cell ,fele alatt pinece,  redőnyözve, a földszint még soha sem volt 25 fok felett !! Mondjuk a tetőteret meg sem merem mérni !!  )

Előzmény: stevemegane (79410)
stevemegane Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79410

Épületgépész kiszámolta a ház fűtési vezsteségét és a nyári hőterhelését.

Ebben mi a hihetetlen?

Előzmény: joevagyok68 (79394)
murray Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79409

Bocs, Joe Bácsi !:-)

akkor így lészen a dolog.

Előzmény: joevagyok68 (79408)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79408

Lehet csak én , DE én úgy érzem, hogy elég felületesen fogalmazol !?  :-)

" el van zárva és ki van kapcsolva napok óta. "

most meg

"- bemenő hideg vizet elzárom"

Vagy lehet rosszul gondolom és te a meleg vizes oldalra/csapra írtad , mert nálatok korábban folyamatosan folyt....  :-)

Folyamat :

Igen.

Előzmény: murray (79406)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79407

Pont erre próbáltam rávezetni !  :-)

Előzmény: smith (79405)
murray Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79406

el van zárva és ki van kapcsolva napok óta.  akkor a csöpögtetön át meg alá egy vödröt és lesz ami lesz.

vagy mia sorrend?

-konnektor kihuz

-bemenő hideg vizet elzárom

-csöpögtető kivezetés vödörbe

- lazithatom a flexicsövet?

Előzmény: joevagyok68 (79403)
smith Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79405

Ha a meleg oldali bekötést fellazítja, ott fog kapni levegőt is.

Előzmény: joevagyok68 (79402)
C20NE Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79404

Logika van benne de ki szokott jönni, mint a lefelé fordított ásványvizes palackból is kijön a víz max néha szív egy kis levegőt.

Előzmény: joevagyok68 (79402)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79403

""be lett kötve a cirkó a melegvizes rendszerre."

Ezt a "rá-t" nem értem !

Legalább csapok vannak a bojler előtt-után ? szakaszolni ?

Előzmény: murray (79399)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79402

"a csöpögőnél húzz rá egy csövet és a tekerővel nyisd ki a szelepet!"

Az elég lesz ?

Valahol lehet levegőt IS kéne engedni "bele", hogy a víz kigyöjjön...

Nem ?  :-)

Előzmény: C20NE (79400)
<zoltán Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79401

Igen kombi turbós, csak csodálkoztam náluk ilyen alacsonyra van állítva. Nekünk is kombi turbós kazán van (Saunier Duval CombiTEK 24. Nálunk a márkaszervízes 65 °C-ra álllította be. Igaz nálunk tök más a ház.

Előzmény: C20NE (79398)
C20NE Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79400

Az tuti és még le is forráz! A biztonsági szelepnél engedd le ( a csöpögőnél húzz rá egy csövet és a tekerővel nyisd ki a szelepet! )

Előzmény: murray (79399)
murray Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79399

két hajdu 60l-es boyler kell leszerelnem. sajnos nem folyattam ki belőle a melegvizet szerintem mert be lett kötve rá a cirkó a melegvizes rendszerre.  magától kifolyik ha szétszerelem?

C20NE Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79398

Ahogy nézem nem kondenzációs. Igen ilyenkor rosszabb lehet a hatásfok de ami ennél is rosszabb, hogy hamar tönkre fog menni a kondenzálódó égéstermékek savasak és a hőcserélőt kilukasztják.

Előzmény: <zoltán (79395)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79397

NEM kondenz ! A renova az nyílt égésterű vagy turbós lehet !

Előzmény: C20NE (79396)
C20NE Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79396

Kondenzációs vagy sima turbós?

Előzmény: <zoltán (79395)
<zoltán Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79395

De nem rontja a kazán hatásfokát az alacsony vízhőfok ?

Előzmény: C20NE (79393)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79394

"Onnan gondolom, hogy ki lett számolva, hogy kell hűtés is."

Komolyan érdekel !

Azt hogyan lehet kiszámolni ?

Előzmény: stevemegane (79388)
C20NE Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79393

Haa 1-esen is kifűti a házat miért lenne túl alacsonyra állítva? Max. rosszul van a rendszer méretezve...

Előzmény: <zoltán (79391)
<zoltán Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79392

Illetve még egy kérdés: Van különbség a kettő közt ? 

• saunier duval renova star f24e
  • saunier duval renova star f24e bt
<zoltán Creative Commons License 2015.05.26 0 0 79391

Ismerősömnél saunier duval renova star f24e kombi kazán üzemel. Nincs nekik túl alacsonyra állítva a fűtővíz hőmérséklet ? 1-től 5-ig lehet állítani ahhoz képest csak 1-en van.
.

morgen66 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79390

Fan coil elég drága , inkább invertere split klíma.

Padlófűtéshez és a fan coil hoz külön vezeték kell.( kettő osztó-gyüjtő)

Miért nem olyan fan coilt teszel be ami fűt és hűt?

Miért lenne drága a falat becsövezni?

Előzmény: stevemegane (79386)
morgen66 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79389

Kérdésem, hogy ennyi idős háznál a padlófűtés mennyi ideig bírja ki?

- Ezt előre nem lehet megjósolni,ha jól megvan szerelve akkor még sok ideig elmehet,viszont egy alapos átmosást megérne csinálni rajta. Utólagosan a padlófűtést csak bontással lehet javítani,ha valahol kilukad a cső azt lehet javítani,ha sikerül megtalálni a folyás pontos helyét,vannak erre műszerek. 

- Radiátoros fűtést kilehet alakítani,de ez így kevés hogy három szoba,biztos van még konyha,fürdő előtér,oda is kellenek radiátorok. Falon kívüli szerelésnél a munkadíj radiátoronként 20 000 ft / radiátor, 6 radiátor X 20 000 = 120 000 ft, a kazánkötés szintén egy huszas , tehát 140 000 ft körül van a munkadíj + az anyag, radiátor csövek szelepek

Mire kell figyelni egy padlófűtéses ház esetén?

- ne essen a nyomás a rendszerből( mert akkor valahol valami gond van)

- kazán jó legyen,de ezt az eladó biztos mondta ,hogy tökéletesen működik

Egy kazáncsere benne lehet akár 1 milkába is.( kondenzációs kazán, Új kémény , gázszerelés, gázmeó)

Előzmény: Saci.H (79385)
stevemegane Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79388

Onnan gondolom, hogy ki lett számolva, hogy kell hűtés is.

Amúgy lesz padlástér beépítés is. Ott mindenképp csinálok falhűtést is.

A földszinten szeretném a fancoilos hűtést.

Előzmény: joevagyok68 (79387)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79387

Milyen tajolasu a haz ?

Lesz tetoter ?

Mert ha nem es telen eleg a padlo kfuten a hazat - tehat van hoszigeteles 'boven',-  akkor nem eleg arnyekolni redonnyel-pergolaval - kivulrol- az ablakokat ?

Minek meg hutes is ?

Mibol gondolod, hogy 'meleg' lesz nyaron ? 

Előzmény: stevemegane (79386)
stevemegane Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79386

Sziasztok!

Fűtésrendszer kialakításban lenne szükségem tanácsra.

A most épülő házunkba mindenhol padlófűtés lesz, ami a számítások szerint bőven elég lesz a legnagyobb hidegben is.

Azonban az esetleges nyári hűtéshez jó lenne a falat vagy a plafont is becsövezni. Számolgattam, ennek horror ára lenne és igazából évente 3-4 hét a klímás időszak átlagban.

Arra gondoltam, hogy a padlófűtés mellé rakok néhány fan coilt, mert ez olcsóbbra jönnek ki. (Tudom, hogy keveri levegőt stb...)

A kérdéseim az alábbiak lennének:

- a 3 db fan coilt ráköthetem ugyanarra az osztó gyűjtőre, mint a padlófűtés köröket? Vagy ezeknek külön osztó gyűjtő kell?

- A fan coilokban van külön keringtető szivattyú vagy ugyanúgy működnek áramlástanilag mint a padlófűtéscsövek?

- A fan coilokon keringtethetek 8 fokos vizet hűtéskor, míg a padlón 18 foknál hidegebbet nem célszerű (több helyről is hallottam, hogy hűtenek a a padlóval is). A hőszivattyúval egyféle hőmérsékletű vizet tudok előállítani. Hogyan lehet megoldani, hogy a padlóra 18, a fan coilokra 8 fokos menjen?

Köszönöm.

Saci.H Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79385

Sziasztok,

Segítséget kérek, és bocs a laikus kérdésekért.

Házvásárlás előtt állunk, beleszerettünk egy házba.

Tudni kell, hogy a ház 1997-es építésű (18 éves) és eredeti padlófűtéses (gázkazánról).

Kérdésem, hogy ennyi idős háznál a padlófűtés mennyi ideig bírja ki? (meddig várható a működés)

Utólagos javítás lehetséges? Vagy csak bontás esetleg radiátor beszerelés? Utóbbi mennyibe kerülhet durva kalkulációban egy kb:95 nm2-es ház esetén? (3szoba)

Mire kell figyelni egy padlófűtéses ház esetén? (Jelenleg működik.)

köszönöm a segítséget, Saci

Émile Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79384

Így van, a vízmelegítéshez kell a teljesítmény, a jó nagy.

De a teljesítmény nem azonos az energia mennyiséggel.

És alapvetően azért olcsóbb, mert a gázenergia olcsóbb. Fajlagosan.

Előzmény: murray (79383)
murray Creative Commons License 2015.05.25 0 0 79383

hát akkor rendben ha a gázzal olcsobb.

bár ma figyeltem mikor engedtem tele a kádat forró vizzel veszettül pörgette a gázórát a cirkó. 

Előzmény: Émile (79382)
Émile Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79382

Gázzal lényegesen olcsóbb. Ráadásul hab a tortán ez a  kettő bojler. Így a fajlagos felület még nagyobb. Több a hőveszteség.

Előzmény: murray (79381)
murray Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79381

beállitottuk ma egy ariston kond. kazánt fűtés/melegviz üzemre.  két 60 literes boylert kell felváltani de azok még megvannak.  azt kérdezném hogy a kazán kevesebb gázköltségből melegiti a vizet mint a két boyler éjszakai villanyból? 

termosztátot hogy kell beszerelni? :-) elfáradt a mester, lelépett most jutott eszembe. 

budiruski Creative Commons License 2015.05.24 0 0 79380

gázszelepben kell lenie nyomásszabályozónak.

ha müködik annak kezelnie kell a plusz nyomást.

Az égőnyomást az álítja be.

nincs a világon olyan nyomásszabályozó ami stabilan tartja a 27 milibárt

Előzmény: vXo (79379)
vXo