Keresés

Részletes keresés

Jor-EL Creative Commons License 2018.10.08 0 0 17460

Na, és azért a tiédre már valóban lehet írni, hogy nem volt olcsó.... :D 

Előzmény: Swel125 (17459)
Swel125 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 17459

Hát én nem tudom mi ebbe a nagyon olcsó.

Ennyiért azér már van egy két nagyobb nevesített márka terméke is (rollerblade, roces, fila, k2, powerslide bronx)És a b kategória szintén (spartan, worker, spokey, playlife). Sőt nem sokkal drágábban van akár 3 nagy kerekű is.

De ettől még lehet hogy teljesen jó. Ez is csak egy frőcsöntött műanyag, ha jó a forma működhet. Egy próbát megérhet Külsőre nem rossz.

De azért azt is érdemes lenne megnézni mien anyagú kereket adnak hozzá, mert ha mindjárt kereket kell cserélni (mert abba tényleg van külömbség gördülés-tapadás-faralás.) úgy mindjárt nem lessz olcsó.

És akkor még nem is nézztük hogy mien csapágy van benne.

Összeságébe nézd az árat

 

Pl az én esetembe is ha eggyel drágább korit veszek a végeredmény olcsobb. Mert abba már a komolyabb skálázott kerék van, és nem kellett volna kereket cserélnem. És még a cipő is feljebb volt hierarchia szerint

 

Ezt is érdemes megnézni döntés előtt

Előzmény: ipecacuanha (17458)
ipecacuanha Creative Commons License 2018.10.05 0 0 17458

Bár nem akciós, de nagyon olcsó:

https://www.decathlon.hu/gorkorcsolya-mf500-hb--id_8494787.html

 

használ ilyet valaki? a review-k kedvezőek, nade mégis fele ár, mint a belépő Seba. A Decathlonban kirakott fitnesz korikat próbáltam, hát, az finoman szólva sem egy nagy eresztés.

 

 

Jor-EL Creative Commons License 2018.09.24 0 0 17457

Nagyon köszi a beszámolót, én már vártam tőled! Nagyon kíváncsi voltam milyen a vas. Szerintem írhatsz bővebben is, főleg a menetteljesítmény, összehasonlítás a korábbi korival, feltéve ha van kedved hozzá. Ezt a sütögetős módszert is köszi, ezt is azért jó észben tartani. 
Érdekes, hogy nem akkora kunszt a nagy kerék, én is azt gondoltam, hogy hatalmas különbség lesz. 
Amúgy én is azt hittem majd szeptemberben elindulnak a jó kis leárazások, de nem. :D


Előzmény: Swel125 (17455)
pg_breki Creative Commons License 2018.09.23 0 0 17456

Sziasztok!
Hétvégén néhányan körbegurulnánk a Velencei tavat, a legtöbben biciklivel, én görkorival tervezem. Görivel is végignyomható? Vagy van olyan szakasz, ami miatt nem ajánlott 8 keréken? Köszi!

Swel125 Creative Commons License 2018.09.22 0 0 17455

Sziasztok szép napot mindenkinek.

Ha valakit érdekel leírom a tapasztalataimat a korimmal.

Ahogy lejjebb irtam egy powerslide swel 125 black city.

Az ára nagyon fájt de azt gondolom hogy megérte. A cipő az elejétől fogva kényelmes volt, de amikor kicsit intenzívebben elkezdtem használni egy hónap otán a jobb bokám elkezdett egy óra után fájni. E miatt kicsit jobban megnéztem a két bokámat és szembesültem vele hogy a jobb bokacsontom jóval nagyobb mint a másik. Eddig nem tünt fel. Próbáltam megszokni de nem akart javulni a helyzet. Szerencsére ez a cipő hő formázható. Kicsit paráztam a korit betenni a sütőbe. De végülis megcsináltam. Van sok videó rola a neten. Azóta lényegesen kényelmesebb. Jól lábhoz alakul. És igy még talán jobban is tartja a bokám. Szóval ha valakinek fura vagy nagyon különböző a két lába, az ha teheti hőformálható korit vegyen, (a hoki görkorik között viszonylag olcsobban is van süthető kori)

https://youtu.be/GhlyEzfevew

A nagy kereket nem bántam meg bár nem akkora kunszt mint gondoltam, de tényleg könnyebben megy rossz úton (pécsen van elég) kanyarodásnál nemnagyon lehet észrevenni a külömbséget a rövid sinek miat, a slide-olás viszont nehezebb. Szóval nem olyan nagy a gördülési külömbség egy jó minőségű 4x84(v90) és egy jó 3x125 ös kori között. A 3x125 talán fordulékonyabb.

Na kb ennyit tudok elmondani, remélem segitett valakinek a döntésben. (Bár már lassan jön a szezon vége de jönnek az akciok is;-)

Mindenkinek jó korizást.

Jor-EL Creative Commons License 2018.09.20 0 0 17454

Írtam volna én is, de nem vettem semmit, így nem volt pofám... :D Pedig nagyon kellene, hogy mozogjak valamit legalább... Na meg imádom is...
Snowboard, görkori, Aprilia RSV1000 Factory... Ezek voltak a nagy kedvenceim. :D Sípályán ki tudja mikor voltam már, korizni voltam 1 alkalommal még augusztusban, de azelőtt le sem merem írni mikor volt a lábamon... :D A motort is el kellett adnom .... jézus.... vagy 6 éve. 
Amúgy ebbe a videóba belenéztem, de ha jól látom a srácok is ilyen újrakezdők, vagy nem azok a brutál penge vadállatoknak tűnnek. :D 

Mike Creative Commons License 2018.09.19 0 0 17453

most írtam, tessék :)

Előzmény: Swel125 (17451)
Mike Creative Commons License 2018.09.19 0 0 17452

Ezért azt kell csinálni hosszú kihagyás után, hogy otthon felveszed és egész nap benne vagy.

Az segít. Idén ezzel én addig jutottam, hogy előszedtem, most ott hever a sarokban :)

Már gondoltam rá, hogy valamelyik csütörtökön fel ki is megyek vele a dunaguris oktatásra. remélem még a havazások előtt kijutok :)

Előzmény: Jor-EL (17433)
Swel125 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 17451

Elég nagy itt a csend.

Rollerskate vs inlineskate

https://youtu.be/k2eMxgFM120

 

 

Saughassy Creative Commons License 2018.08.15 0 0 17450

De miért kellene vastag zokni, pláne nyáron?

Előzmény: Metal City (17448)
D. Sándor Creative Commons License 2018.08.14 0 0 17449

Azért csak óvatosan az egy számmal nagyobb korival. Nekem a cipőim 42-esek, de a koriaim viszont csak 41-esek. Eddig nekem úgy tűnt, hogy a korik egy ici-picit nagyobbak, mint a cipők azonos méret esetén. 
Boltban vásárolva nyilván felpróbálható, neten rendelve meg visszaküldhető, ha nem jó a méret, viszont sérülés mentes és újra eladható állapotban van.

Előzmény: Citrom gróf (17445)
Metal City Creative Commons License 2018.08.11 0 0 17448

Igen, abszolút! Ha kényelmes, nyugodtan megveheteted. Csak arra figyelj, hogy egy számmal nagyobbat vegyél, vastag zokni miatt!

Előzmény: Citrom gróf (17445)
Plezúr Creative Commons License 2018.08.09 0 0 17447

Tekintettel arra, hogy kereskedelmi értelemben szezonvége van, túl nagy kínálattal már nem nagyon találkozhatsz a nagyáruházakban. Ugyanakkor jó eséllyel kifoghatsz leárazásokat.
Nem akarom védeni a magas árakat, de ha belegondolsz, hogy egy jobb sportcipő 20.000Ft felett van, akkor számold hozzá, hogy egy göri plusz sín plusz nyolc kerék plusz 16 csapágy. Ha belegondolok, hogy egy egybeöntött CROCS papucsot 15.000-ért vesztegetnek, akkor a görkorikon messze kisebb lehet a haszon.

Előzmény: Citrom gróf (17445)
Saughassy Creative Commons License 2018.08.09 0 0 17446

Nekik tudtommal nincs sajat markajuk. Ahogy irtuk, azzal szamolj, hogy egy normalis kerekszett boven 10khuf felett van, a hasznalt koriknal nagyon konnyen megduplazhatod vele a beszerzes koltsegeit.

Előzmény: Citrom gróf (17445)
Citrom gróf Creative Commons License 2018.08.09 0 0 17445

Esetleg a Hervis-es korikat ajánlja valaki?

Swel125 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 17443

A lidl aldi koriknál kicsit jobbak a worker spokey, hyskate vagy a spartan korik felsőbb kategoriája. De drágább is. És azért nem egy profi márka.

https://www.xn--grkorcsolya-rfb.hu/gorkorcsolya_79/worker_gorkorcsolya_98?sort=p.price&order=DESC&page=1

Előzmény: Citrom gróf (17440)
Plezúr Creative Commons License 2018.08.06 0 0 17442

Ezekben a boltokban évente egyszer kapsz korit, szezon elején. Most legfeljebb itt-ott, leárazva a maradékot.
Nem nézegetem mostanság az árakat de régebben a FILA-nak voltak kedvezőbb árú darabjai. (sokan nem is tekintették igazán profinak)

Előzmény: Citrom gróf (17440)
Citrom gróf Creative Commons License 2018.08.06 0 0 17441
Citrom gróf Creative Commons License 2018.08.06 0 0 17440

Néztem pár K2 korit, 25000 forint körül is voltak. Az még nekem belefér, de meglátjuk. Lehet kezdésnek egy olcsóbbat veszek. Az Aldiban illetve a Lidlben kapható korik nem túl rosszak? 

Swel125 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 17439

Szia. Egyetértek az előttem szólóval.

Én is most vettem új korit. Pár oldallal lejjebb elolvashatod.

Én is küszködtem eleget. Sajnos az irt 20e csak az alapokra elég. (Oxelo, Worker, Spartan, Spokey)

A jobb márkák Powerslide, K2, Seba(FR), Rollerblade, Roces, Fila feljebb kezdődnek.

De használtba kapsz enyiért is jót jófogás/vatera de az kicsit lutri próbálni kell. A kerék minél nagyobb annál kevésbé akad el rosszabb úton (legalább 80-84mm), a keménység = kopásálloság de a gurulási konfortba, a tapabásba is nagyon beleszól (legalább 80A-85A)

A csapágyakkal egyenlőre ne foglalkozz.

A kényelem a legfontosabb  kezdésnél a cipő legyen jó.

A nagyobb boltok amiket találtam.

Skateworld.hu

Koribolt.hu

Spineo.hu

Insoprtline.hu

Soulskate.hu

 

Sok sikert, jó keresgélést.

 

 

 

Előzmény: Citrom gróf (17438)
Citrom gróf Creative Commons License 2018.08.06 0 0 17438

17 éves vagyok, 78 kg, 44/45 ös a lábam és a görkori csak közlekedésre kellene nagyrészt, nem trükközni, bár lehet később arra is rátérnék. Egy kisvárosban lakok, de hamarosan költözni fogok Debrecenbe. Egyébként régebben korcsolyáztam, gondolom hasonló mint a görkori, szóval mondhatjuk hogy van valamennyi tapasztalatom. Igazából én csak attól félek hogy rossz korit veszek, ezáltal elmegy tőle a kedvem és még pénzt is pazaroltam, ezért akarok egy normális minőségű korit venni. 

Plezúr Creative Commons License 2018.08.06 0 0 17437

Érdemes szétnézned itt.
Nem derült ki semmi az életkorodból, a lakhelyedből, ettől függetlenül számodra most a legfontosabb egy kényelmes cipőjű korcsolya beszerzése. Tudniillik az, hogy 74-es vagy 84-es a kerék átmérője vagy, hogy milyen a gumi keménysége és milyen a csapágy, az teljesen részletkérdés. Az viszont nem, hogy bírja-e a lábad egy óráig a cipőben. mert ha nem, akkor fel fogod adni.
A legfontosabb, hogy olyan korcsolyát vegyél, amit alkalmad van kipróbálni és kényelmesnek érzel. Ha felhúzod és nyom valahol, akár csak kicsit is, azt nem szabad megvenni. Általánosságban elmondható, hogy a legolcsóbb kínai korcsolyák (Tesco, Auchan) nem igazán kényelmesek. Vékony bennük a szivacsréteg és puha. Az a jó, amiben viszonylag vastag a szivacs és van egyfajta keménysége.
Az idén már nem fogsz ilyet találni, mert náluk kifutott, de egyébként érdemes megnézni az Aldi és Lidl kínálatát. Ez mondjuk a "legalja", amit már érdemes megpróbálni. Ha szerencséd van és illeszkedik a lábadra, megfelelő lehet. Ezek olyan 8-10.000Ft körül vannak, más sportboltban ezt a minőséget lehet, hogy dupla áron kapod meg.
Egyébiránt pedig el kell menni korcsolya szaküzletbe és ott próbálgatni. Neked nyilván egy általános célú fitneszkorira lenne szükséged, mondjuk 80-84mm körüli kerekekkel. A márkákat most nem sorolom, de ha megnézed a kínálatot, akkor az árból látni fogod a lehetőségeidet. Érdemes figyelni a használtpiacot is, én úgy tippelem, hogy a megvásárolt görkorik 80%-a használatlanul dekkol a szekrények mélyén. Az emberek fellelkesülnek, aztán az első esés után a legtöbben feladják...

Citrom gróf Creative Commons License 2018.08.05 0 0 17436

Sziasztok! El szeretnek kezdeni görkorizni, de egyáltalán nem tudom hogy kezdjem, azt sem tudom miket kell figyelembe venni vasarlaskor és mennyibe kerül egy viszonylag jó görkorcsolya. Ha valaki el tudná magyarázni hogy milyen csapágy a jó, mekkora kerékméret az ajánlott, milyen kerékerősség a jó, milyen anyaga legyen a korinak akkor azt megköszönném. Illetve ha lehet megbízható márkákat is írjatok légyszi. Nem akarok 70000 Ft eérték korit venni, az lenne a legjobb ha olyan 20000 forint körül tudnek venni egy jót, bár nem tudom hogy olyan árban van-e jó görkori, mindenesetre köszi a válaszokat előre is. 🤗

D. Sándor Creative Commons License 2018.08.05 0 0 17435

A 2018-as berlini Inline Games-en felvett néhány videónk első kettő példánya.


A női slide döntő:
https://www.youtube.com/watch?v=8Y4Ryfvcb3w

 

A felnőtt női freestyle (slalom) battle döntője:
https://www.youtube.com/watch?v=U-SVb4H0kFs

 

Ez egy nagyon jó hangulatú verseny minden évben és szép emlékek fűznek hozzá már most.
Remélem jövőre is eljutunk ide és láthatjuk a legjobb showt az évben.
Kár, hogy a férfi speed slalom döntőjéről nincs videóm (csak egyetlen egy szemszögből egyetlen bójáról), mert az nagyon izgalmasra sikeredett.

Jor-EL Creative Commons License 2018.07.29 0 0 17434

A két kép lemaradt... :) 

 

Már ilyen úton szétrázott...

 

Alig bírtam lehámozni magamról...

Jor-EL Creative Commons License 2018.07.29 0 0 17433

Sziasztok!

Gondoltam, végre van egy szabadnapom, megnézem a régi korit, aztán lesz ami lesz. :D A fehér koriból krémszínű lett, de ez még oké. Alig bírtam felvenni, pedig betét sincs már benne. Már a felvételnél mintha futottam volna 3km-t. :) Ennyi év kihagyás után naná hogy az első pár méteren mintha jégen lettem volna. De az gyorsan visszatért valamelyest a helyzet. 55-ös kerékkel szó szerint kínzás volt végig gurulni az utcán. Atya isten, hogy tudtam én ezzel korábban városban korizni? Borzalom!
Tükörsima úton még még... De sajnos 10 perc után a bal lábam már ordított hogy azonnal szedjem le róla ezt a satut. :D Érdekes, mert abba simán belehuppant a lábam, meg minta az lenne a kisebb. 
Emlékszem, hogy korábban is fájt, csak akkor nem érdekelt, csak hogy zúzzak. Most így próbálgatva, a 41 Roces kicsi. Ahogy így érzékelem, keskeny. De annyira intemzíven fáj, hogy elég nehéz megállapítani... :D 
Á, most ment el előttem egy hasonlóan pocakos sportember korival! :D Imádom hogy itt ez teljesen hétköznapi dolog... K2 kori volt rajta, de nagyon csörgött zörgött...

Na az biztos, ha korival akarom formába rázni magam, akkor kell egy másik, mert ez esélytelen. Max ha büntetni akarom magam akkor ok... :D 
Szegényem, ez is recseg-ropog...

Befejezem a rinyálást, mert azért jó érzés volt... ;)

https://indavideo.hu/video/Kori_10

Swel125 Creative Commons License 2018.07.28 0 0 17432
szg307 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 17431

Nem semmi...

Előzmény: Swel125 (17430)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 17430

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!