Keresés

Részletes keresés

nanik Creative Commons License 2007.09.18 0 0 616

Üdv Mindenkinek!

Szia Sütögető!

Természetesen folyamatosan figyelemmel kisérem az itteni disputát!

Robi profi kemencés honlapja mellett, ide is be-be kukkantok rendszeresen.

Örülök, hogy egyre többen vagyunk -kemencefüggők!....

 

Előzmény: Sütögető (610)
krakkper Creative Commons License 2007.09.18 0 0 615

Csak a képek kedvéért:

 

A kemenceajtó hétköznapj

 

 

 

 

 

kisszszoros Creative Commons License 2007.09.18 0 0 614
Egyáltalán nem hangzott rosszul.

ez kb annyit jelent, hogy a tepsi átlójánál legalább 1-2 centivel nagyobb szabályos kört lehet rajzolni a kemencén belül (ez lenne a kemence minimális belmérete, az ajtóé pedig az, hogy a tepsi kissebbik oldalánál minimum 1-2 centivel nagyobb legyen....

A magasság pedig minimum a kemence legnagyobb szélessége, hogy alaphelyzetben szabályos boltívet lehessen rakni :-)


Lassan jókis tudományos alapokat fektetünk le :-)
Előzmény: Sütögető (613)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.18 0 0 613

Kedves geza2461!

A műszaki dolgokat kivéve,csatlakozni tudok krakkperhez! Mivel azt, hogy egyszerre kétféle valami sül egyszerre, csak az igen drága "bentik" tudják! Meg kell engedned magadnak ezt a luxust!!!--Vagyis egy óriási, vagy két sütőtepsi méret----belepróbálva---mert nálunk pl. a belső ajtó (tévő?) kicsit kisebb méretű mint a külső!Mi betoljuk a tepsit-hosszában,és eltudjuk fordítani bent keresztbe. Na ez kicsit süsün hangzik, de így van!

Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: geza2461 (611)
krakkper Creative Commons License 2007.09.18 0 0 612

Jó reggelt, szép napot!

 

Szia géza2461

 

Az jó ha az embernek több terve elképzelése van egy dologról,forog az agya miként lenne jobb.

A leválogatás képessége +jó dolog. Látom , Te bírsz mindkettővel.

A tervezett s majd elkészült kemencéd biztosan a legmegfelelőbb lesz a helyhez, és az igényeidhez mérten.

Kicsit furcsán érzem magam, hogy kezdő lévén a kemencés „szakmában” a nálamnál tapasztaltabbak előtt mondjak v.mit a méretről .

A nagyságán sokat törtem a fejem magam is. Mi dönti el?

_ a hely: mi fér el , hova , a látvány


_pénztárca: mi van otthon, mit kell beszerezni , sk, vagy mester rakja


-a használat: kis családomnak sütök, vagy baráti röffenéseken is beizzítom


A méret amit megadtál egy jó pizzakemence, belmérete térfogatra biztos jó. Ha mindensütő kemencét szeretnél a sütőtér hosszán változtatnék.

 

Elnézést a hosszas írkálásért de egy ilyen fontos kérdésben való döntéskor számomra nagyon sok a ha, és miért.

Remélem nem bizonytalanítottalak el. Lehet hogy elég csak a vastagbetűs részt olvasni.

üdv:

krk

Előzmény: geza2461 (611)
geza2461 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 611

Szia krakkper!

 

A betonvasakat, a sütőtér boltozata fölé, tehát a tégla fölé, és a tapasztott agyag közé.

Alján pedíg a téglák alá, az agyagba.

Aztán lehet hogy az egész csak túlcifrázás, de szeretek mindenből maximumot kihozni.

Szerinted ha a sütőtér 45cm x 55cm a magasság 55cm az kicsi?

És ez a méret befolyásolja a kenyér, és más sütéseket? 

Előzmény: krakkper (603)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.17 0 0 610

Kedves krakkper!

A jó tündér kicsit túlzás, hogy beolvastam egyszer pirimidinnek!(sajnos)Talán inkább Vasórrú bába? de félre a viccel, most hallom ,hogy Fórumunk igen sűrűn "karbantart"

talán ezért nem volt hozzászólás?

Egyébként pedig,ha már nnem kemenceügyben írok:remélem a kedves Nanik jó egészségben van ! A Fórumunk egyre-egyre izgalmasabb!!!

Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: krakkper (607)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.17 0 0 609

Kedves recsiloz!

Köszi a képeket!További jó munkát!

üdvözlettel Sütögető

Előzmény: recsiloz (608)
recsiloz Creative Commons License 2007.09.17 0 0 608

 Kedves Sütögető!

Én így oldottam meg 20*20as szögvas keret 20as laposvas sinnel, 6mm-es kazánlemez csúztatható oldalról bele.

  

 

Most itt tartok:

 

 

Előzmény: Sütögető (598)
krakkper Creative Commons License 2007.09.17 0 0 607

Köszönöm hogy vezetgeted  a topiktársak szemesugarát, akár egy jó Tündér.

ilyet csak a  hölgyek tudnak (vagy tévedek?)

Előzmény: Sütögető (605)
krakkper Creative Commons License 2007.09.17 0 0 606

1et  beszélünk csak írni nem azt írtuk.Sz.val elhiszem.

Külső építésű kémény szivatott már meg, mert mindíg átütött rajta a kátrány azért mert nem tudott átmelegedni.

Előzmény: kisszszoros (604)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.17 0 0 605

Kedves krakkper!

Látod,látod a csudába is a társak nem olvasnak (vagy nagyon ritkán) "lefelé" !

Találós kérdés: miből van krakkper kemencéje aminek a falába nem megy bele a kátrány?Kivéve:géza 2461.!

üdvözlettel Sütögető

Előzmény: krakkper (602)
kisszszoros Creative Commons License 2007.09.17 0 0 604
hidd el, ha tüzelés közben vizet is forralnál, akkor a víz eleinte kicsapódna a hideg kemencefalon, és azt gyorsan fel is szívná a porózus anyag, akkor minden porózus helyen telítődne kátránnyal és nedves korommal, ami utána nem tudna kiégni, hanem kiütne a búb külsején is.
Előzmény: krakkper (602)
krakkper Creative Commons License 2007.09.17 0 0 603

Szia geza2461 !

 

Nem pntosan értem a helyet"mögé". Ez a sütőtér fala lenne? Vagy az alja?

Ki lehet próbálni . A dolgot úgy képzelem el mint egy passzív fűtőszálat egy lapon, vagy rezsóban. A betonacél a felvett hőt minden irányban sugározza majd, de a közvetlen közelébem melegebb lesz a kemence fala.Jó szigetelés kell kívűlre.

Lehet hogy okaskodás, de a falak nem egyneműsége az egyenletes felfűtést is nehezíti.

üdv:

krk

Előzmény: geza2461 (593)
krakkper Creative Commons License 2007.09.17 0 0 602

Hali!

 

Láttam már , hogy a hideg kemence kormos szutykos, de  felfűtés közben szépen kitiszúl. Az mi kemencénk falába nem megy bele a kátrány.

üdv:

krk

Előzmény: kisszszoros (600)
kisszszoros Creative Commons License 2007.09.17 0 0 601
A kihűlő kemencében készítették anno a sóletet is, amit a nagy sütés-főzés után tettek be egész éjjelre.... természetesen cserépedényben :-)
Előzmény: krakkper (599)
kisszszoros Creative Commons License 2007.09.17 0 0 600
Így van, de a kemencéberakást sehol nem említettem a kerámiákkal kapcsolatban....

Lábosban berakni a vizet az OK (legalábbis remélem :-) )

A kemence miért lenne hideg? tüzelés alatt kimondottan káros a víz a kemencében, legalábbis szerintem, mert olyankor kátrányt és kormot itathat be a falába...
Előzmény: Sütögető (597)
krakkper Creative Commons License 2007.09.17 0 0 599

sziaaztok!

Sütögető!

a római tálról ez tudom én is, de az eleink sütöttekv. főztek köcsögben is a kemencében. azt nem vizezték.Lehet hogy szárazon menne a dolog? Bizony kipróbálom a következő sütéskor, majd megírom hogy mi lett belőle . sűlt valami, vagy cserép-lego.

üdv:

krk

Előzmény: Sütögető (597)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.17 0 0 598

Kedves recsiloz!

A füstelzáró tolózár képét légyszives közöld. Köszönettel Sütögető

Előzmény: recsiloz (594)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.17 0 0 597

Kedves kisszszoros!

 A Római tálat csak hideg sütőbe lehet betenni, tehát akkor a hideg kemencébe is!

A többi biztos stimmel!

Üdvözlettel Sütögető

u.i. Ha meg hideg a kemence nem veszik el a lényeg? Időnyerés,stb?

Előzmény: kisszszoros (596)
kisszszoros Creative Commons License 2007.09.17 0 0 596
Ugye mindenki hallotta már a "római tál" vagy a "Pataki tál" kifejezést....

Ezek is agyagedények, kiváló töltöttkáposztát, rakottkrumplit, vagy kacsasültet lehet bennük készíteni. a lényeg, hogy be kell áztatni őket sütés előtt, azaz az agyag pórusait telítik vízzel, és ez biztosítja a sütnivalónak a szükséges gőzt, vagy párát, hogy ne száradjon ki.

Szóval, véleményem szerint a mértékkel adagolt párásítás két dolgot csinál:
- egyenletessé teszi a kemence hőmérsékletét (amíg elpárolog a víz csökkenti a hőmérsékletet, később, mikor már nincs minek elpárolognia, már nem fog hűteni)
- akadályozza az étel kiszáradását, szaftosabb lesz a kaja

tehát, ha valaki a kemence hátuljába betesz 2L vizet egy fazékba, az nem vét nagyot.



Amúgy meg szerintem nem árt a kemencének, mert ez nem kátrányos gőz, mint az ami a fa égésekor keletkezik.
Előzmény: biii (595)
biii Creative Commons License 2007.09.17 0 0 595
erről nem hallottam, de mi agyagedényt teszünk be vizzel telitve amikor kenyeret sütünk..szóval a gőz kell neki (mármint a kenyérnek-ha a kemencének esetleg nem is)
Előzmény: recsiloz (594)
recsiloz Creative Commons License 2007.09.17 0 0 594
Sziasztok!

Hallott már valaki a kemence aljába elhelyezett gőzképző csatornáról? Beszéltem egy pékkel azt mondja ők a kenyér  ,kifli  , zsemle,készítésekor  gőzzel  telítik a  kemencét. Árthat-e a gőz a kemencének?

Elkészültem a falon kívüli kéményemmel,  és a füstelzáró tolózár is elkészült rakok fel képeket ha valakit érdekel.

geza2461 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 593

 

Helló!

Ezt a kádas trükköt, én is q-nagy ötletnek tartom!

Erről jutott eszembe, hogy az ipari kemencék oldalfalába,

20-cm vastagságban betonvasakat raknak, az egyenletes hővisszasugárzás miatt.

Ezen felbuzdulva kitaláltam, hogy a kemencébe a téglafalak mögé, egy sor betonvasat rakok. Elmélete hasonló a vastéglához. Mi a véleményed?

Előzmény: krakkper (590)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.16 0 0 592

Kedves krakkper

Köszi a jótanácsokat! Úgylátom a többiek kihasználva a jó időt sütögették a pecsenyéjüket, vagy belehúztak az utolsó simításokba! Én akkor is szeretnék olvasni

választ a hozzászólásodról, vagyis a csodakádról. Na de majd holnap a munkahelyekről fognak majd újjongani!

Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: krakkper (590)
kvardlipi1 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 591
Üdv. mindenkinek.
Hasznos infókat találtam, érdemes megnézni: www.tuzimado.hu
krakkper Creative Commons License 2007.09.14 0 0 590

Szia Sütögető!

 

Köszönöm a kádon valló lelkesedést,(igaz hogy bezárják a Lipótot)

A többi néma csend.

A parázs: gyerekkori emlék, sajnos már Nagyit nem tudom kérdeni,mert az égikemencét fűti. Bele magyarázat: ha húsfélét teszek a kemencébe, nyersen akkor jó ha éri egy hősokk a körülte lévő parázstól. Amikor a parazsat hátra toltam szépen pöszögött magának.Letakarás meg biztos hogy használ, mert  a sütni v. főni való  körül-benne lévő nedvek nem illannak el hanem őt puhítják.

azt acsatornarácsot meg jó ötletnek tartom. Ha hidegen beteszed ,és ré a sütni főznivalót akkor bizos hogy az alja nem kap oda és mire az öntvény felmelegszik egyenletes meleg az egész főnivaló. Parázzsal kombinálnám.

Egy haszna lenne a dolgnak akárhogy is. Nem gyílkol több biciklit

 

 

Előzmény: Sütögető (588)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.14 0 0 589

Kedves krakkper!

Mikor az ismerősökkel tépelődtünk a samottról ,ami a népi hiedelmek szerint gyorsan kihűl, kaptunk két téglalap alakú csatornarácsot (bicikligyilkos) amit egyelőre félreraktunk. Van értelme belerakni a kemencébe? A Vastégláról jutott az eszembe--amúgy talán meg egy hülye kérdés?-----Mármint utólag a tepsi alá?

Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: krakkper (586)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.14 0 0 588

Kedves krakkper!

ÓRIÁSI a fürdőkád!!!!!!!! Rettentően értékelem az őrültnek tűnő----de frappáns ötleteket! Mit szólnak vajon a fórumtársak? Lehengerlő!

Még egy kérdés: a parazsat megtudod magyarázni? miért maradt bennt?

Nálunk ugy tűnik (kisérleteztünk) fölösleges volt a fólia, sőt mintha hátráltatott volna! A parázzsal még nem "játszottunk", azért kérdezem.

Köszi Sütögető

Előzmény: krakkper (586)
krakkper Creative Commons License 2007.09.14 0 0 587

Hoppá!

Az üvegyapotot majd kihagytam.Azért üveggyap, mert nem tarja a vizet meg a párát, és nem,vagy csak sok időre büdösödik.Meg nem szeresse az egér.

Hát így.

 

Előzmény: Sütögető (581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!