Keresés

Részletes keresés

Youwine Creative Commons License 2001.02.14 0 0 254
Szia Deph!

Az Expón nem volt KW koncert, volt viszont kétszer is, október 2-n és 3-n Karl Bartos. Bartos régi KW számokat is játszott és állítólag a Viva2 egy 45 perces összefoglalót leadott róla. (Ez nincs meg valakinek????) Sajnos lemaradtam a koncertről.

Előzmény: Deph (253)
Deph Creative Commons License 2001.02.14 0 0 253
Sziasztok!

Most találtam meg a topicot, mert a Kraftwerk Budapesti Koncert fórum nem igazán mozgott az elmúlt időszakban.
Viszont örömmel tapasztalom, hogy a Kraftwerk rajongók tábora nem csökken
és sok régi név itt is felbukkan.

YoungOld:

Igazán gratulálok, hogy ennyi album megvan CD-n. Érdekelne, hogy a Tour de France-ot honnan szerezted meg.
Már jó pár éve hajtom, de még utánnyomásban sem láttam.

Youwine:

Sikerült e elmenned az Expo-s Kraftwerk koncertre? Volt-e egyáltalán?

Artax:

Szóval Yello rajongó is vagy! Én is szeretem a zenéjüket! Van egy-két elég érdekes közöttük.
Neked mi van meg tőlük. Írd meg e-milben!

Ha tudtok valakit, akinek nincs bakelit lemezjátszója, de van bakeliten Kraftwerkje és nehéz szívvel, de
megválna a lemeztől, akkor én vevő lennék rá. Cserébe felírnám neki CD-re a lemezt.
4 hónapja vettem meg a Radioactivity albumot bakeliten. Utánnyomás, de jól szól. Szerintem más albumokat is utánnyomtak a Kraftwerkek közül!

Kiegészítésként annyit, hogy ha valakit érdekel, nekem megvan a Trans-Europa Express (német) és a The Mix német verziója.

És mégegyszer Kraftwerk forever!!

artax Creative Commons License 2001.02.09 0 0 251
Sziasztok

Ha erdekel valakit most vettem meg a Coconut lemezt 4490-ert a Mammutban.
Azon kivul amit megvettem van meg egy db, ugyhogy ha kell valakinek, javaslom menjen erte.
A nepzenek kozott van az also polcon a bolt jobb oldalan.
Egyebkent eleg korrektek a boltban es a mai lemezboltvalasztekhoz kepest egeszen jo valasztekuk van. /Felre ne ertsetek nem erdekem a reklamozasuk de ha egy boltban korrektul viselkednek akkor azt a boltot javaslom az ismeroseimnek is./
Nem tudom nektek mik a tapasztalatitok de a kereskedelemben eleg sutyo a kiszolgalas.
Ha ettol elterovel talalkozom akkor ahhoz huseges vagyok, meg ha esetleg dragabb is.
Szoval ott a lemez akinek kell menjen erte.

Mellesleg itt van nalam az Emi ujdosag ertesitoje es ott virit benne az Expo 2000 maxi CD.

Udv

Youwine Creative Commons License 2001.02.05 0 0 250
"- s még egy tokiói fellépés, 1998 körüli(?) időpontból. "

Bizony, a tókiói Akasaka Blitz, 3 egymást követő napon, az 1998-as dél- és észak-amerikai turné előtt.

Előzmény: LoviGabi (249)
LoviGabi Creative Commons License 2001.02.05 0 0 249
Hali.

Időközben lerántottam 3 komplett bootleget a Napster-ről; elég tűrhetőek:
- Virtua ex Machina (live at Tokyo, 1981)
- live at Norwich, 1992
- s még egy tokiói fellépés, 1998 körüli(?) időpontból.

LoviGabi

Youwine Creative Commons License 2001.02.02 0 0 248
Kb két és fél éve volt olyan pletyka, hogy a készülő KW nagylemez első single CD-jére készítenének remixet. Szerintem kamu volt. A One more time-nak kb annyi köze van a Kraftwerkhez, mint Zámbó Jimmynek.
Előzmény: YoungOld (247)
YoungOld Creative Commons License 2001.02.02 0 0 247
EEeehh, ez gáz, hogy nincs semmi hír. Na mind1. Akkor becopyzom a Wanted magazin kis hírét a Daft Punkról. Azért róluk, mert ugye ha jól emléxem szó volt egy közös (Daft Punk & KW) lemezről. Ha jól emléxem. Bár erről nincs info, mindenesetre itt a hír:
"Daft Punk – új album, robotokkal
január 19. 15:28
[NME] A Daft Punk zenekar végre-valahára nyilvánosságra hozta régóta ígérgetett új albumának megjelenési dátumát. A Discovery címû album március 12-én jelenik meg és ahogyan azt a zenekar által nyilvánosságra hozott közleményébõl tudhatjuk, az nem a két alapító, Thomas Bangalter és Guy-Manuel de Homem-Christo munkája – merthogy õk „meghaltak”, amikor 1999. szeptember 9-én szemplerük felrobbant -, hanem a két, helyükre lépett robot produkciója („Amikor robottá változtunk, rájöttünk, hogy az új arcunk sokkal szebb és érdekesebb, mint a korábbi arcunk volt…” - nyilatkozták). A lemez vendégekkel is szolgál: a francia funk-géniusz, Romanthony a korábban listamásodik One More Time számban illetve a Too Long címû dalban, az amerikai dj-producer, Todd Edwards a Face To Face címû szerzeményben, az „elhunyt” Thomas Bangalter pedig a Digital Love-ban és a Something About Us-on énekel."

Na, hát most akkor ez nevezhető-e plágiumnak?! Vagy mondhatjuk, hogy a Daft Punk "újraértelmezte" a KW útján ismert ember-robot kapcsolatot?! Szerintem nem igazán passzolnak bele a DP stílusába a robotok, mint eszme. Na mindegy, majd elválik a nagylemez meghallgatása után. Mindenesetre várom.
Amúgy az a közös lemez hír kamu volt, vagy tényleg tervbe van véve?

Youwine Creative Commons License 2001.02.02 0 0 246
Itt vagyunk, nézelődünk, de valahogy nem dőlnek a hírek, hát nincs miről írni.

Üdvözlet minden KW rajongónak!

Előzmény: Csík Dániel (245)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.02.02 0 0 245
Téli alvás, vagy csak egy kis influenza, ami miatt nincs itt senki?
YoungOld Creative Commons License 2001.01.23 0 0 244
Régóta van nekem egy Europe Endless feldolgozásom mp3-ban, ami valami Kevin Lux nevű egyed terméke. Eddig nem tudtam, kicsoda, de megnéztem a www.kevinlux.com oldalt, hátha megtudok valamit róla. Megtudtam. A honlapot először látva kissé csalódtam, mert a számból, amit hallottam eddig, többet mertem remélni. Maga a honlap és a lemezborítók megtévesztően silányak, és ötlettelenek, de egyszer csak felfigyeltem az egyik borítón egy szövegre: "Compositions by Kevin Lux except track 6 originally composed by Hutter/Schneider". Ez a bizonyos 6. szám pedig a már nekem is "meglevő" Europe Endless pörgős feldolgozása. Szóval a konklúzió: bár a design pinceszagú, (de néhol a számok címei is), egy kis érdeklődést megér, ha már meghallgatjuk Kókuszdió bácsit, akkor ez is figyelmet érdemel.
YoungOld Creative Commons License 2001.01.22 0 0 243
Artax kért tőlem mp3 listát Kraftwerk ügyben. Összeírtam, elküldöm. Ha valakit még érdekel, szóljon. (ja, és nem az egonos, hanem a youngold@freemail.hu cím mostantól az igazi, a régi bedöglött, de nincs kedvem kicseréltetni az itt adataimnál...)
Recoil Creative Commons License 2001.01.19 0 0 242
Én is nagyon szeretem a DM et de amit te kérsz(4 db) asszem' nem sokan engedhetik meg maguknak.....
Exciter Creative Commons License 2001.01.19 0 0 241
Sziasztok!

Szíves engedelmetekkel bemutatkoznék. Exciter vagyok, a legújabb Depeche Mode album. 2001. májusában jelenek meg, még pontosan nem tudom, hogy melyik nap, de majd szólók előre. Szeretném, ha mindenki megvásárolna közületek, lehetőleg fejenként 4 példányban. Ígérem, jó leszek! Remélem kellőképp felizgattalak benneteket! A java még hátravan!

A viszont hallásra!
Exciter

Youwine Creative Commons License 2001.01.17 0 0 240
Egy nagyon szép magyar bélyeg a képen, a Népstadion avatására adták ki, ha igaz, az ötvenes években.
Előzmény: FZs (238)
artax Creative Commons License 2001.01.17 0 0 239
Hat lehet en vagyok bena de nekem csak hiba uzenet jon be.

Az uj szama Bartos nak tenyleg olyan mint az Esperanto. Remelem ha lesz uj albuma akkor az is ilyen lesz. Ugy latszik os rajott hogy az a masodik albumban felvett stilus nem nyero.

Udv

FZs Creative Commons License 2001.01.17 0 0 238
Megoldas: (ki gondolta volna, hogy ennek is magyar vonatkozasa van?;)

http://www.egroups.com/files/kraftwerkfans/Tour+de+France/1313_53.jpg

YoungOld Creative Commons License 2001.01.16 0 0 237
mármint az én hozzászólásomra értettem, haha.
A Tour de France borítót nem tudom, honnan szedték. A Radioactivityéről (úgy) tudom, Emil Schult készítette, mint az Autobahnét is és a Ralf & Florianét is.
YoungOld Creative Commons License 2001.01.16 0 0 236
Én sem tudom, de engem is érdekel! (Ez aztán a komoly hozzászólás ;)))
Artax: Emil ment.
Csík Dániel Creative Commons License 2001.01.16 0 0 235
Én nem tom, honnan származik, de érdekel!
Előzmény: FZs (234)
FZs Creative Commons License 2001.01.16 0 0 234
Talalos kerdes:
Tudja-e valaki, hogy honnan szarmazik a Tour de France boritojan a kep?
YoungOld Creative Commons License 2001.01.16 0 0 233
Artax: légy szíves küldd el az emiledet még egyszer, de most inkább a youngold@freemail.hu címre, mert az Egon enyhén szólva bekrepált. Van, hogy napok múlva kapok meg emileket, ha egyáltalán megjön. + az enyémek sem mennek el.
Csík Dániel: Neked elküldtem a kért dalszövegeket, de nem tom, átment-e Egonról, úgyhogy elküldöm freemailről is.
Euro Zero Creative Commons License 2001.01.16 0 0 232
igen, Johnny Marr tenyleg Smith gitaros volt, az Electronic zenekar meg el, tavaly adtak ki egy albumot, ami eleg korrektre sikerult
Youwine Creative Commons License 2001.01.16 0 0 231
Az Expo2000 Remix borító látható a www.emimusic.de honlapon, az "artists" kategóriában keresd meg a KW-t. A lemezt a Pólus centerben vettem meg, a Murányival srégen szemben van a lemezbolt.

Az Esperanto egyik száma (Kissing the Machine) azért OMD-s, mert McClusky írta Bartossal együtt és ő is énekli.

Bartos valszeg azért ment el britpop irányba, mert sokat dolgozott együtt Johnny Marral (ex-Smiths, ha jól tudom) akinek volt egy Electronic nevű zenekara. Ennek a lemezére Bartos vagy 9 számot írt.

Bartos az új kislemezén (15 minutes of fame) visszatért az Esperanto hangulatvilágához.

Mivel túl sok a pletyka, az új lemezt majd akkor hiszem el, ha látom. Vagy akkor se.

Előzmény: artax (229)
Euro Zero Creative Commons License 2001.01.16 0 0 230
FZs:
ezt az infot a Wayward Soul cd boritojarol szedtem

Expo 2000 Remix borito
ugyanaz szinte mint az expo2000-e, csak fekete feherben full

artax Creative Commons License 2001.01.16 0 0 229
Most esett le.
Bartos = Electric Music

Megvan ket maxim is , a TV es a ... most nem jut eszembe. De jo az is. Rajta van a Baby Come Back ilyen stilusban.
Nagyon jo.
Amugy az elso albumanak a cime Esperanto.
Ez meg bejott, bar teny hogy poposabb kicsit mint a Kraftwerk, sot az egyik szam szerintem teljesen OMD-s. De osszesegben szerintem jo lemez.
Azota jelent meg ujabb lemeze de az nekem mar nagyon nem jon be. Elegge rockos, gitar meg minden. Nem ertem miert kellett ilyen iranyba valtani.:((
Terne vissza o is meg a tobbiek is a jo kis Kraftwerk-es stilushoz. TEE stb.
Ki nem allhatom ha egy zenesz gyokeresen stiulst valt, plane ha az amit elotte csinalt nagyon jo volt. Ezt most nem Bartos-ra ertem hanem ugy altalban sok zenesz es egyuttes csinalja ezt.

Meg szerencse hogy a masik nagy kedvecem Yello, nem hazudtolja meg onmagat.

Udv

artax Creative Commons License 2001.01.16 0 0 228
Koszi YoungOld

Ment egy mail.
Valaki meg tudna mondani nekem hogy a Expo 2000 remix lemez boritoja milyen?
Ha valaki esetleg latja valahol Pesten az szoljon.

Udv

YoungOld Creative Commons License 2001.01.15 0 0 227
Artax: hát, most teljes mp3 lista írására nincs időm, de a napokban összeszedem, ha tudom. De a CD-im ezek:
Kraftwerk (magyar kalóz lemez)
Kraftwerk 2 (magyar kalóz lemez)
Autobahn
Radio-Activity (kiadó: Cleopatra)
Trans Europe Express (kiadó: Cleopatra)
The Man Machine
Die Mensch Maschine
Computerworld
Computerwelt
Tour de France (rajta a videoklip)
Electric Cafe (angol)
Electric Cafe (német)
The Mix (angol)
The Model (Retrospective 1975-1978, kiadó: Cleopatra)
Expo 2000 (rajta a videoklip)
Expo Remix
Atmospheric Synthesizer Vol. 1. (valami ócska szintiválogatás a szokásos line uppal, de rajta van: a Model ének nélkül, csak a zene, és az Autobahnnak egy verziója. Természetesen kamu.)
Az mp3-akat meg majd összeírom, és akinek kell, elküldöm emilen a listát.
A Bartos meg szerintem egy kicsit megalkuvós zenét játszik a KW-hez képest. Jóval több pop elemet tartalmaz a zenéje, viszont így is simán felismerhető, hogy ja, ő a Bartos. Kevés számát hallottam eddig (Show Businesst még nem), de eddig a TV a kedvencem, elképesztő.
Az új KW lemezről az Index Wanted-ban olvastam, de használható info nincs, az Expo szignálját is 3-4 mp helyett fél percnek írták, szóval gagyi cikkecske. Egyre inkább pesszimista vagyok ezzel az állítólagos új lemezzel kapcsolatban.
morpet Creative Commons License 2001.01.15 0 0 226
Csak nekem nem jelenik meg EuroZero hozzászólása?
morpet Creative Commons License 2001.01.15 0 0 225
Megvan valakinek Bartos második albuma mp3-ban?
FZs Creative Commons License 2001.01.15 0 0 224
Hello,

Euro Zero, honnan van ez az info?

>Wayward Soul - Brothers from another Planet
>cimu lemezen a Showroom Dummies szamban Ralf Hutter kozremukodott es a hangzason >elegge eszre lehet venni a KWs beutest

Kosz,
- Zsolt -

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!