Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mogorva Creative Commons License 2002.03.23 0 0 179
Na tessék... Kell neked a legidiótább, legszemetebb társaságot választani csak azért mert havi 500 Ft-al olcsóbb. Jó ha tudod, magadnál kell tartanod a kötvényt is, ami akkor érvényes, ha lebélyegezték és aláírták. A csekkel csak az adott időszak étvényességét igazolod.

Tehát az első 500 Ft-ot máris költheted üzemanyagra és bumlizhatsz vissza a retekbe a földút végére.

Ha csepp jóérzés van benned, akkor felmondod az első hónap végén és átmégy valamelyik biztosítóhoz. Mert ez a KÖBE nem az.

Azzal is jó ha tisztában leszel, a legkisebb koccanásra az ellenfél rendőrt fog hívni, mivel csak így van minimális esélye, hogy az a gennyláda társulat, akikhez beléptél valamiképpen fizetni fog.

Azért azzal is légy tisztában, hogy nem ügyfél, hanem tag lettél a KÖBÉ-nél, tehát annak az esélye sem elhanyagolható, hogy UTÓLAG kell befizetned némi pénzmagot, ha valami gebasz van...

Olvastad egyáltalán mit írtál alá? Vagy csak örültél, hogy milyen gyorsan elintéztétek?

Előzmény: Ordas Farkas (178)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.03.23 0 0 178
És a szerződést meg csak kinyomtattam itthon és aláírtam pont úgy ahogy a kollega szokta :) na erről ennyit, de azért ha lehet hoyg visszamegyek, csak annyira rohadt messze van....
Előzmény: alpinaB6 (177)
alpinaB6 Creative Commons License 2002.03.23 0 0 177
Ordas:

nekem providenciánál van és van pecsétem is...
gondolj csak bele, ha mondjuk történne valami, és nem fizetne a T. KÖBE, mert nincs szerződésed.
Ha azt mondanák, hogy te csak fogtál egy csekket, és befizetted...én visszamennék!!!

ANTIKÖBE

Előzmény: Ordas Farkas (176)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.03.23 0 0 176
na csak egy ellenpélda

Világvége, földút, családi ház stimmel. Már a bejárat előtt fogad a muki, elmondom mit akarok, mondja menjek be ahhoz a kollegához. Bemegyek, rögtön sorra kerülök (!) kb 2 perc alatt elintézünk mindent, kapok csekket. Végig udvariasak és segítőkészek voltak. Mindezek ellenére, ha hamarabb rátaláltam volna erre a fórumra valószínű nem hozzájuk mentem volna. Mindegy, talán jövőre. Jut eszembe, nekem sincs pecsét a szerződésen, de nincs is olyan hogy p.h. Azonkívül az igazoló lapot nem töltöttük ki, de elvileg elég ha nálad van az utolsó befizetett csekk másolata, nem? mert az elég gáz lenne ha vissza kellene menni, hogy azt a 2 sort írjuk már be és nyomjunk már rá egy pecsétet.... kb 1 1/2 óra míg kijutok oda....

NLQ Creative Commons License 2002.03.23 0 0 175
atompyka bermosomedve.... :))

erintettek hajra lehet neki esni az ugyvednek akar csoportosan... 1 beszelgetest meger !

nlq

Előzmény: atompyka (174)
atompyka Creative Commons License 2002.03.22 0 0 174
Kovács Kázmér
(MAK?)
Előzmény: NLQ (173)
NLQ Creative Commons License 2002.03.22 0 0 173
kellene talalni egy ilan temaval foglalkozo ugyvedet, es csinalni egy csoportos pert a kobe ellen akkor aztan lenne viszhangja rendesen

nlq

Előzmény: M() (165)
GanXstaZolee Creative Commons License 2002.03.22 0 0 172
'estet

kissé röhejes a KÖBE akartam kötni nálluk újra biztit (autóváltás) de egyszerűen lehetettlen elérni telefonon bárkit is, üzletkötők gyakorlatilag nincsennek.

Ugyhogy back to Hungária negyedevente 5000el drágább, ez van de legalább nem szidják a mamát ha valamit csinálok :) ami remélem nem fog előfordulni :)

Mogorva Creative Commons License 2002.03.22 0 0 171
Nem tudom mi van, de néha nem fogadja el a Mogorva nicket. :( Nade vanmááásik! :)

Sajnos nem volt időm faxolni... Majd hétfőn. Addig kicsit gyűknek a tapasztalatok. :((

Előzmény: kivi (166)
NLQ Creative Commons License 2002.03.22 0 0 170
sportivo: ha a cascora intezed a kart elozetesen, akkor alveszited a casco bonuszodat...
esetedben egyertelmu en is igy csinaltam volna, de maggondolando kisebb karnal...

nlq

Előzmény: Törölt nick (157)
alpinaB6 Creative Commons License 2002.03.22 0 0 169
AKARTOK B9-BE KERÜLNI? A KÖBÉNÉL MEGOLDJÁK ADSZ EGY TIZEST ÉS ODARAKNAK!!!! ÉN ÚGY TUDTAM EZ MÁR NEM MÜKÖDIK, DE EGY ISMERÖSÖM FEBRUÁRBAN MEGCSINÁLTA...5EZER PÁRSZÁZAT FIZET A 2000ccm VECTRÁRA!!!!

B@SSZÁK MEG AZ ANYJUKAT, PARASZTOK!!!!!!!!!!!!!!!

ANTIKÖBE

propilen Creative Commons License 2002.03.22 0 0 168
Csak hogy tudjátok, még eggyel kevesebb KÖBÉ-s. Megyek át az Európához, vagy a Zürich-hez Áprilistól. Ne mondjátok, hogy az is ennyire gáz.

Viszont a topic és KÖBÉ-ről terjengő hírek egyértelmő tanulságaként fényképezőgépem az autóban, rendőrhívás alap.

Próbálkozott már valaki azzal, hogy amikor elkezdenek genyózni felhívja a Fogyasztóvédelmet? Ugyanis ha jól tudom ők kötelesek reagálni a bejelentésekre.

difka Creative Commons License 2002.03.21 0 0 167
Nekem febr. 11-én tört össze egy Köbés.
A kárfelvételt megcsinálták, azóta viszont vagy elérhetetlenek, vagy nem tud válaszolni az ügyintéző. Semmi információt nem adnak. Nagy szívás :-(((
kivi Creative Commons License 2002.03.21 0 0 166
OFF
Na mizujs, vissza a gyökerekhez? :-)))
Előzmény: M() (165)
M() Creative Commons License 2002.03.21 0 0 165
Szerintem érdemes lenne felhívni a KÖBE-s csürhe figyelmét a topikban összegyűlt véleményekre...

Azt hiszem, a legjobb az lesz, hogy ha holnap kinyomtatom az egész topikot és elfaxolom nekik.
Ha jól saccolom, alig lesz 20-30 oldal. Persze csak azután, hogy eléggé nagyméretű betűket állítok be, hogy biztosan el is tudják olvasni.

Figyelmeztetek mindenkit, nektek eszetekbe ne jusson ezt tenni, mert a napi sokszáz oldaltól lehet, hogy nem tudnának normálisan dolgozni (mert ugye, most azt csinálják), és az ügyfeleiket kiszolgálni (mert ugye, most azt csinálják).

Szerintem egyetlen, ilyen 20-30 oldalas fax, biztosan elég lesz nekik ahhoz, hogy megértsék mit akarunk közölni.

Vagy lehet, hogy mégsem? :)) Akkor feltételezem, hogy nem kapták meg és holnap után is elküldöm. Ennyit megér... :)))

altf5 Creative Commons License 2002.03.20 0 0 164
Engem decemberben zuzott ossze egy KOBE-s es nekem is az volt...

4 utemu wareszom volt igen jo allapotban, kb 300EFt piaci aron.
februarban fizettek 150E-ret, az auto totalkaros, fizetnem kell, hogy valaki elvigye...
fellebbeztem
varok.
varok.
varok.

Az uj automon nem KOBE van mar.

altf5

Előzmény: szelez (163)
szelez Creative Commons License 2002.03.20 0 0 163
Azt sem felejtsük el, hogy ha valakinek mégis a többi biztosítónál volt gondja, az valamilyen -aránylag elfogadható módon- 1- max. 2 hónap alatt rendeződött.
engem október közepén tört össze egy köbés.
szerintetek fizettek már?? :((((((
szelez
Előzmény: kivi (162)
kivi Creative Commons License 2002.03.19 0 0 162
Előfordul hogy szívás van a HB-vel vagy a Providenciával, nekem is volt egy szívásom az Argosszal. De a KÖBÉ-vel eddig mindenki csak szívott! Ez nem lehet véletlen.
Amikor egy IFA összetörte a kocsimat, elbeszélgettem a márkaszervizes csajjal. Elmondta, hogy szerencsém van hogy az Argosznál van az IFÁ-s biztosítása, mert ha a KÖBÉ-nél lenne, akkor ők nem (és valszeg jópár márkaszervíz sem) vállalná el a javítást.
Előzmény: DarkSide (155)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2002.03.19 0 0 161
Múlt héttől eggyel kevesebb KÖBE-s van. :-)

Vettünk egy autót, ami KÖBE-s volt, de mi átvittük a HB-hez, így lehet, hogy többet fizetek, de legalább tiszta a lelkiismeretem ha balesetet okozok.

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 160
Igen.
Előzmény: DarkSide (159)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.19 0 0 159
Én is így voltam ezzel. Csakhogy a Renault Budakalász(Magyarország) nem vállaja számlára. Ez egy 12 éves R21. Azt modták, megcsináltatom(kb.4-500000) és majd leboxolom a biztosító felé, de semmiképpen nem fogok a költségek 2/3-ánál nagyobb kártérítést kapni! Kapják be! És minden álszent is! A régi autó nem autó? Vagy azt nem új alkatrészekkel javítják? Esetleg kérjek méltányossági eljárást? Menjen minden ilyen rablóbanda a fenébe! Teljesen midegy, hogyan hívják őket!
Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 158
PS: Szóval szerintem felelőtlen, aki náluk köti meg a kötelezőjét.
Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 157
Azért ez így nem teljesen igaz, mert engem már sokszor összetörtek, és mindig laza mozdulattal le tudtam az autómat adni kárügyintézésre a márkaszervizben. Soha nem fizettem semmit, csak pár napig nem volt autóm.

Most meg elhajtanak. Ma reggeli fejlemény az, hogy a (Generali) Casco terhére megcsináltatom az autót (a kár olyan 700 ezer), és a Generali megpróbálja behajtani a Köbén a kárösszeget (nem is tudtam, hogy ilyen létezik, előzetes kárrendezés Casco terhére). A 20% önrészt be kell fizetnem. Ha a KÖBE fizet a Generalinak, akkor visszakapom.
Rendes volt a Generalis srác, és őszinte. Azt mondta, hogy legjobb esetben 3 hónap múlva fog fizetni a KÖBE valamennyit, de tapasztalata szerint minden alól megpróbálnak kibújni. Ő is azt mondta (sokadikként), hogy suttyó banda.

Most azon szüttyögtem, hogy ha nem lenne Casco biztosítás az autón, akkor mi a halált csinálnék. Kényszerből kifizetnék 700 ezret az így használhatatlan autóra...

Előzmény: DarkSide (156)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.19 0 0 156
Itt a januári esetem:

Megálltam a lámpánál(sárga volt még csak). Mögöttem megállt egy Toyota Hiace. A kamion mögötte már nem. Nekem látható sérülésem szinte elhanyagolható, de ha korrekten akarom megcsináltatni, hátfalcsere. Kértem a rendőröket, jöjjenek ki, mert tudtam, hogy ilyen esetben mindíg kavarnak a biztosítók. két saroknyi távolságról egy óra volt, mire kiértek! Azután elhajtottak a francba! A biztosítók egy hónapig irányítgattak a másikhoz. A Toyota a Generáli-nál van, a kamion a Hungáriánál. Rátelefonáltam a kamionosra, hogy hívja fel a biztosítóját, hogy fogadjanaka hozzám legközelebb eső irodájukban, különben megharagszom. Fogadtak, de szintén át akartak terelni a Generálihoz. Addig nem mozdultam, amíg a nő el nem kezdte az ügyem intézését. Felmérték a káromat, beírta a lapra, hogy hátfalcsere, fényezés, munkaidő 1 óra! Lökhárítót kell majd mindenféleképpen cserélnem, egy-két csavar kiszakadt. Mondtam a "szakértőnek", ha egy óra alatt leveszi a lökhárítót, itt helyben, elfogadom a döntését. Másfél hónap után tudtak árajánlatot mondani. 25000Ft-ot sikerült megállapítaniuk! Hát menjenek a jó büdös francba! S Ti ezeket favorizáljátok?! Mindegyik egy rablóbanda! Akkor már legalább olyannál legyek, ahol kevesebbet kell fizetnem(esetemben majdnem egyharmadát)! S valószínű, hogy a következő autóm esetében is a legkedvezőbb ajánlatot adó biztosítót fogom választani!

Tisztelettel DarkSide

Előzmény: Mogorva (151)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.19 0 0 155
Ne tudd meg, mennyit szívtam a Hungária és Providencia miatt! De ez ugye senkit sem érdekel!
Egy hónapig ping-pong -oztak velem!
Előzmény: kivi (150)
BJanó Creative Commons License 2002.03.19 0 0 154
Sziasztok!

Nem lehetne (tövényesen) tenni valamit a KÖBE "viselkedésével" szemben? Én is vívtam velük anno, szerencsére az én kárigényemet (másodjára) elfogadták. Igaz, az általuk kifizetett csak 90%-ban fedezte a javítás költségeit.....
A fogyasztóvédelem, a biztosítók feügyeleti szerve vagy az atyaúristen csak tud tenni valamit, ha mindenki azt állítja, hogy enyhén szólva inkorretek. Valakinek, egy okos embernek nincs valami ötlete?

Janó

NLQ Creative Commons License 2002.03.19 0 0 153
tudom mit fogok tenni.... lesz 1 kobes es 1 normal biztositasom (tudom luxus...) de ha szemetkedik velem akinek betetlapot kene adnom, akkor kobeset kap, normalis ember normalisat... :)))

nlq

Előzmény: Mogorva (152)
Mogorva Creative Commons License 2002.03.18 0 0 152
Ma már ott tartok, hogy ha (na adja isten) valami csitt-csatt lenne és a másik félnek a KÖBE nevű gennyláda csürhénél van biztosítása, fogom a telefont és rendőrt hívok. Ha kell eljátszom, hogy agyrázkódást kaptam( személyi sérülésnél KÖTELEZŐ helyszínelniük ugyanis, egyébként az is előfordulhat, hogy elhajtanak azzal, töltsék ki a baleseti bejelentőt és menjenek dolgukra)...

Aki képes a KÖBE nevű gennyzsák csürhénél biztosítást kötni, annak azt kívánom, egy másik KÖBE-s zúzza szarrá a kocsiját, hogy a saját bőrén érezze ennek a mocskos szemét csürhének a "korrektségét".
:(

Bocs, de azóta volt ismerősömnek is KÖBE-s ügye, őt ugyanúgy elhajtották mint engem. ELKÉPESZTŐ... :((

Előzmény: Törölt nick (149)
Mogorva Creative Commons License 2002.03.18 0 0 151
Ma már ott tartok, hogy ha (na adja isten) valami csitt-csatt lenne és a másik félnek a KÖBE nevű gennyláda csürhénél van biztosítása, fogom a telefont és rendőrt hívok. Ha kell eljátszom, hogy agyrázkódást kaptam( személyi sérülésnél KÖTELEZŐ helyszínelniük ugyanis, egyébként az is előfordulhat, hogy elhajtanak azzal, töltsék ki a baleseti bejelentőt és menjenek dolgukra)...

Aki képes a KÖBE nevű gennyzsák csürhénél biztosítást kötni, annka zat kívánom, egy másik KÖBE-s zúzza szarrá a kocsiját, hogy a saját bőrén érezze ennek a mocskos szemét csürhének a "korrektségét".
:(

Bocs, de azóta volt ismerősömnek is KÖBE-s ügye, őt ugyanúgy elhajtották mint engem. ELKÉPESZTŐ... :((

Előzmény: Törölt nick (149)
kivi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 150
Duplán szivatjátok azt, akinek összetöritek az autóját, ha egy ilyen kötelezőtök van.

Gondolod, érdekli őket hogy a másik mennyit szív a KÖBE miatt? Ugyanmár.

Előzmény: Törölt nick (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!