Keresés

Részletes keresés

szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 498
Miért nem, hiszen már válaszoltál rá!
Előzmény: nusa-szegedről (497)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.08 0 0 497

AJVÉ!

... már a tiedet sem értem

Lehet, hogy jobb lenne ha visszafeküdnék, ez nyilván nem az én napom...

én is hátulról szedem le a szemeket.

Megpróbálom lefotózni, hogy az enyém hogy néz ki

Előzmény: szaboildiko (492)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.08 0 0 496

Ne haragudj, nem nagyon értem a problémádat.

Nem te vagy a hibás, hanem az én hajlott korom...

Ha a beillesztett sarokról beszélünk, akkor a képtáramban találsz ezzel kapcsolatban, egy fotókkal illusztrált magyarázatot.

Illetve, azt gondolom, érdemes volna visszanézned ezt a topicot az elejétől, nem sok időt vesz igénybe, viszont rengeteg megoldást tettünk már föl, lehet, hogy a te problémádat is megoldottuk már, csak kicsit régebben.

Előzmény: montaser (493)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.08 0 0 495

Lányok !

Nem értem Monsater kérdését.

Megvilágosítana valaki?

 

nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.08 0 0 494

Ildikó,

ha simát kötsz körbe akkor  a ráhajtást is simán kösd.

Lesz lik ne aggódj...

Előzmény: szaboildiko (490)
montaser Creative Commons License 2009.12.08 0 0 493

Sziasztok!

Segitsegre volna szuksegem! Eljutottam a zoknikotesben a sarokig, amit szepen sapkakotessel meg is kotottem. Es a szemfelszedesnel elakadtam.

Hogyan kel felszedni az oldalso szemeket? Tovabbkotve? Vagy horgolotuvel felszedni a szemeket? Es a sarokkal milesz? Osszam el a szemeket a felszedettekhez?

Ha nekem valaki aprankent elmagyarazna ezt a szemfelszedest, Nagyon megkoszonnem.

Udv minden szorgoskezunek!

Es ha esetleg tudtok zokni kotessel kapcsolatos linkeket, azokat is szivesen vennem.

Elore is koszonok mindent, Es mindenkinek szep napot!

szaboildiko Creative Commons License 2009.12.08 0 0 492
Édes Erzsikém! Éppen azt mondtam, hogy ha simán kötöm le a ráhajtást a csipkemintánál, akkor nem marad lik, ami a csipkének a lényege. Azt meg "mán" nem tudom ezeknek a begyepesedett ujjaknak mondani, hogy ne hátulról, hanem előlről szedje már le a sima szemeket, tudod? Valami turpissága biztos van a dolognak, amivel így is meg lehetne oldani, csak nem tudom hogyan! De majd gyakorlok!
Előzmény: zöldtengerszem (491)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.12.07 0 0 491
Ildikó !

Szerintem simán ! Nem hátulról , elölről ! Én úgy szoktam .
Előzmény: szaboildiko (490)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.07 0 0 490
Nusa, vagy Hirvike, vagy aki tudja legyenszives megmondani, hogy ha "eccer" körbekötünk zoknit, akkor a ráhajtást hogyan kötjük le? Simán? Sajnos engem amikor tanítottak kötni úgy tanították meg, hogy a simát hátulról szedjük le, így ha lekötöm a ráhajtást nem marad lik mondjuk a csipkekötésnél. Mert ugye általában minden mintát úgy rajzolnak, hogy a páratlan szám a szine, a páros a hátulja, de ugye itt a körkötésnél mindig a szinén haladunk. Hát ez a nagy dilemmám nekem mostanság. Kérlek magyarázzátok el. Köszönöm.
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.12.04 0 0 489
Igen Nusa Drágám !

Ezek megvannak neked ? Különösen a fehér tetszik , és akkor megadja azt is , hogy jól kijöjjön a szemszám ugye ? Azokat még légyszíves irdd le , hogy hány szemre kezdi , meg a szaporításokat , fogyasztásokat , ha lehet . Én is kerestem már mintát , de pont olyan nem akadt a kezembe , ami jól kijött volna a zokni megkötésekor .. .
De nem sürgős , mert még van mit csinálnom , majd kicsit később fognék bele a zokniba .
De előre is köszönöm szépen :-*))) ...
Előzmény: nusa-szegedről (488)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.04 0 0 488

Erzsike,

pl.ezek a minták tetszenek?

Ha igen, lefotózom és elküldöm:

Előzmény: zöldtengerszem (487)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.12.04 0 0 487
Nusa Drága !

Tényleg jó ötlet !!! Nagyon szép kesztyűcske :-) ...Engem most egy csipkemintás zokni izgat , mert a gyapjú a cipőmben nagyon meleg , szeretnék majd kötni magamnak egy lukacsosabbat . Van neked esetleg egy olyan mintád is ?? Mert akkor azt elkérném tőled :-) ...
Előzmény: nusa-szegedről (484)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.03 0 0 486
Jaj bocsi, most már emlékszem, amelyik olyan tarka volt ugye? Bocsi, de annál tényleg nem láttam a mintát. De azért kérném, ha megteszed.
Előzmény: szaboildiko (485)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.03 0 0 485
Milyen egyujjas zokni?-kérném szépen a patni mintáját. Köszönöm szépen.
Előzmény: nusa-szegedről (484)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.02 0 0 484

Más:

Mellső lábtyű !

...pillanatok alatt elkészül, egérfaroknyi fonal szükségeltetik hozzá

Amúgy, a patni ugyanaz az azsúrminta, mint amivel a tarka egy ujjas zokni késuült, csak itt jobban kivehető.

(és - köztünk legyen szólva - ezért mutatósabb is ) 

 

nusa-szegedről Creative Commons License 2009.12.02 0 0 483

Két alternatív passzé(patni) megoldást is a figyelmetekbe ajánlok.

Mind a kettő után nyugodtan lehet bordázottan, vagy mintásan kötni a szárat, garantálom.

szaboildiko Creative Commons License 2009.11.26 0 0 482
Rendben, még azt a módszert ki fogom próbálni, hátha bejön, mert egyébként meg szeretjük az általam kötött zoknikat. A gyerekeknek jó is, csak az én lábamra nem sikeredik olyan amit szeretnék.
Előzmény: nusa-szegedről (481)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.11.26 0 0 481
Szóval, szép, izmos, sportos lábszárad van…

Ilyen esetben ideális (na, már szerintem), vagy nem kötni a kezdésnél patnit, hanem rögtön a csavart minta, mert ahol kell tágul, ahol vékonyodik a láb, ott szorosan marad, vagy az egész szárát patni mintával megkötni. Amúgy, 14cm. hosszúra  szoktam venni a szárát. ez a magasság valamilyen okból vagy már, vagy még, de nem tud lecsúszni…

Amint feltöltődött az aparát, lefotózom a gumiházas megoldást, bár mintha már Hirvike föltette volna. Vagy csak beszéltünk róla?

Mindegy, azért fölteszem

Előzmény: szaboildiko (480)
szaboildiko Creative Commons License 2009.11.25 0 0 480
Köszönöm, nekem elég bumszli lábam van, a bokámtól fölfelé vastagodik szépen, rendesen, biztosan azért is nehéz rá kötnöm. A gumiházas megoldást csak hallottam, nem ismerem, ill. nem készítettem még olyat. Ha megkérlek elmondod azt is hogyan kell készíteni? Hátha...
Előzmény: nusa-szegedről (478)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.11.25 0 0 479

BOCSÁNAT, bocsánat !

az "1/2 sima, 1/2 fjordított" HELYESEN:

1 vagy 2 sima, 1 vagy 2 fjordított!!!

...nehogy azon kezdjétek már a fejeteket törni, hogy a fél szemet vajon hogy csinálom

 

nusa-szegedről Creative Commons License 2009.11.25 0 0 478
Ez a kérdés – szerintem - minden zoknikötő nagy dilemmája

…és  nagyon helyénvaló

A zoknis biblia megadja ugyan a cca. szemszámokat, különböző vastagságú tűre és fonalra, de az csak átlag.

Konkrét megoldást nem tudok, mivel sem a lábakat amikre kötsz, sem a fonalat amiből kötsz, nem ismerem,  így csak –általános - tanácsot tudok adni, amivel, mint tudjuk, tele van a padlás !

Mindig az adott helyzetből kell kiindulni, de elsősorban az éppen aktuális lábszárból, ez legyen mindig az a fix pont, amiből kifordítjuk a világot … (hogy Arisztotelészt idézzem, aki nagyon okos ember volt, bár arról nem szól a fáma, hogy kötött-é, zoknit)

A fonal vastagsága és nem utolsó sorban az ő minősége határozza meg a kellőszemszámot!

pl. ez a „zonki” amit most föltettem, zokni fonalból , - igaziból - készült.  2-3 tűt javasol.

2,5 tűvel kötöttem, a biblia, 60 szemet ír, én 70-re kezdtem.

(ennyi szükségeltetett)

Amint a fotón (talán) kivehető, csipke mintás, és a sima sorok között van fordított sor is, hogy még rugalmasabb legyen .

konklúzió:  ahány láb, annyi lábszár, ahány fonal + tűvastagság, annyi újabb kaland !

ui.:

Valamint ahányféle mintával kezded, annyiféle a patni rész rugalmassága.

Egyébként, ha kicsit bő az nem lehet gond, hiszen lehet bele gumit fűzni…

Amúgy időtlen idők óta nem kezdek hagyományos patnival,(1/2sima, 1/2fjordított) mert, tapasztalataim szerint az tágul ki a leghamarabb.

K. Bush javasolja az un. gumiházas megoldást, azt ismered?

…hát így
Előzmény: szaboildiko (477)
szaboildiko Creative Commons License 2009.11.24 0 0 477
Köszi Nusa, ismét tanultam Tőled, mind zokniügyben, mind önzetlen segítőkészségben. Egy dolog van még nálam ami miatt leszoktam a zoknikötésről, mert megharagudtam magamra és a tanácsodat kérném: nem tudom pontosan hány szemre kezdjem (csinálok próbakötést mindig), de hol laza lesz a lábszárnál, hol pedig nagyon szoros és ezáltal a fel-, s lehúzás miatt használat közben kitágul. Mit tanácsolsz?
Előzmény: nusa-szegedről (473)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 476
Olyan gyönyörűen kötsz!! A következőt én is betoldott sarokkal készítem majd.. Az enyém pont ugyanígy kopott kopott ki.. :(
Előzmény: nusa-szegedről (473)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.11.22 0 0 475
Tudom Nusa Drágám :-)!

De olyan helyes volt a tengerimalac hasonlat , jót nevettem rajta :-))) ... Köszönjük az újabb továbbképzést zokni ügyben , lementettem a saját gépecskémre :-)))
Előzmény: nusa-szegedről (474)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.11.21 0 0 474

Erzsikém,

azt a tömöret, csak a vicc kedvéért mutattam meg.

A sálakat 10-s tűvel kötöttem belőle.

Előzmény: zöldtengerszem (471)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.11.21 0 0 473
Szép napot kívánok minden zoknit kötő kézművestársnak ! 

Megmutatom miben munkálkodtam az elmúlt időszakban. Először arra gondoltam, hogy a képtáramban szereplő „baklövéseim” mappába teszem be, de sajnos azt, nem sokan látogatják, pedig  a hibákból lehet igazán tanulni.

Mivel ez, az én lábtyűm, hát, ez maradt utoljára .

Na, meg itt jutott csak eszembe, hogy hátha érdekel valakit a mentési akció menete…

Az, egy pillanatig sem képezi sem vita tárgyát, hogy az un. hagyományosan – szárral, talppal - egybekötött sarok haladósabb, gyorsabban elkészül a zokni, ha azzal a technikával kötjük.

Viszont, a beillesztett sarok óriási előnye, hogy bármikor lehet pótolni, ha kikopik, nem megy az egész zokni a kukába, a tökéletesen ép szárával, lábfejével együtt.

Az érthetőség kedvéért hagytam benne csak a régi sarok színéből több sort, és kötöttem más színből az új sarkat

Tehát, itt látható, hogyan lehet a beillesztett sarkot újjávarázsolni:

zöldtengerszem Creative Commons License 2009.11.12 0 0 472
Hirvike !

Neked is köszönöm az összefoglalót , nagyon klassz lett ! ...
Előzmény: hirvike (468)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.11.12 0 0 471
Drága Nusa !

A humorod most sem hagyott el téged ... Kétségtelen , most hogy mondod a párhuzam , habár nem ismertem Kolumbuszt (egyiket sem ), de fantáziám van :-) . Azért ez a sál nagyon szép lesz , csak vastagabb tűvel , lazábban kellene kötni nem ??? Nekem tetszik ! :-)

Egyébként nekiálltam a berakott vagy utánakötött sarkas zokninak , helyeske lett , de még messze van a tökéletestől , pedig régen sok zoknit kötöttem , de ilyet még sose ...
Köszi az alapos leírást :-) ... majd mutatom nemsoká a fotót is :-) ... hát ma már nem , de valamelyik nap csinálok egy felvételt róla :-) ...
Előzmény: nusa-szegedről (438)
hirvike Creative Commons License 2009.11.12 0 0 470
:-)
Előzmény: szaboildiko (469)
szaboildiko Creative Commons License 2009.11.10 0 0 469
Hirvike!
Szidolozni az szokta magát, aki nem biztos a dolgában, Rád ez nem jellemző zokniügyben (mert csak ebben ismerlek ugye), Te profi vagy! Csak köszönettel tarozunk Neked, hogy csokorba szedted tudásod fáját, így az almáját majd mi is élvezhetjük. Köszönöm a többiek nevében is.
Előzmény: hirvike (468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!