Keresés

Részletes keresés

sur5al Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38164

Törött vagy hiányos burkolat? Vagy csak lekopott a festék?

 

Érdekel, egyet tegyél félre nekem! Főleg, ha olyan áron lesz, amin Blue vásárolt (olcsón):DDD

 

Ezer kösz!

Előzmény: style (38159)
sur5al Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38163

Attól tartok a lopó üveg nem a legjobb hasonlat. Amennyi levegőt szívsz ki az egyik oldalon, annyi bort szívsz be a lopóba a másikon:D

 

Szóval lehet igazság benne, de a keresztmetszet szűkülése együtt járhat a sebesség növekedésével, mindegy, hogy hol követed el, ahogy írta is Nagykun. Inkább azon kéne filózni, amin merengtem itt a minap, hogy az elégetett fagáz miatti sokszoros térfogatnövekedés (1O fok -> (6OO fok) ->3OO fok és a felszabaduló gázok térfogata) miatt lehet eltérő a szábályzási hatás a két oldalon. Én azon a véleményen vagyok, hogy együtt kell mozgatni (zárni, nyitni) a két oldalt. A mérték kérdés, de nincs értelme az egyiket lezárni full és a másikat nyitva hagyni teljesen az tuti...

 

Úgy gondolom a pillangónál szabályozni gyorsabb. Legalábbis a varjak szempontjából.

Előzmény: Amperszag (38155)
style Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38162

Van 1-2 Haga hőfokszabályozóm,megnézem tud-e konkrétan analóg kimenetet.5e.-ért ha érdekel küldök egyet.

 

http://www.hagamat.hu/hagamat/gyartmany/kd48p.html

 

Ilyenek.

Előzmény: 42tibcsi (38157)
sur5al Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38161

Ja, én is ezzel bíztatom az asszonyt, de nem mindig megértő:DDD

Előzmény: Blue_Sky_007 (38129)
sur5al Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38160

Bocs, de már nagyon báncsa a szememet:)

 

lefojtja és szabály

 

Úgy érzem, mintha következetesen kevernéd az üpszilonokat:D

 

Ja, és egyenlőre!!! (ezt nem neked, de mindennap 3x szerepel hibásan)

 

Bocs +1x, ne vegye senki támadásnak, de ha magyarul írunk, akkor írjunk magyarul (helyesen).

Előzmény: sönby (38132)
style Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38159

Sziasztok!

 

Lesz eladó belimó,több darab is ha valaki vezéreltetni akar huzatot,pillangót.

Burkolatsérültek,de mechanika,elektronika sértetlen.A nagyobbik fajta ami Blue-nak is van.

Kipróbálom mindet,aztán dobok képet,paramétereket,meg árakat.(Olcsó lesz)

sur5al Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38158

"hiszen nem erre hanem lambda szondával az oxigénszintre kéne szabályoznunk a szekunderlevegő adagolásával, és akkor és csak akkor érhetnénk el tökéletes égést."

 

Minden szavad arany, jól leírtad a helyzetet. Hadd egészítsem ki még egy fontos dologgal! Ne felejtsük el, hogy bár a tökéletes égés elérése már nagy eredmény (nem is egyszerű feladat), de még ez sem teljes boldogság ha a tökéletesen elégett gázok hőtartalma nem adódik át a hőcserélő felületeken a víznek. Sokaknál ez a kényszer eredményezi a trükkös terelőlemezek bepróbálgatását és a pillangózást.

 

Szóval a két fontos pont:

 

1. tökéletes égés

2. maximális hőátadás

 

Vegyük észre, hogy az első pont megvalósulása esetén kátrány problémák eleve nem lehetnek (nincs elégetlen energiatartalom), még túlhűtött füstgáz esetén sem, de lehet páralecsapódás, ami az arra érzékeny kéményeket azért veszélyeztet(het)i.

 

Az általam már sokszor emlegetett ideális tüzelőberendezés rendszer felépítése:

1. Nagy töltőtér

2. Nagy hőmérsékletű égetőtér

3. Nagy felületű hőcserélő

4. Nedvesség érzéketlen égéstermék elvezetés

+kényszerlevegős, érzékelős (lambdaszonda is), központi vezérlés

 

Egy jobb minőségű faelgáz és pellet kazán is pont ilyen:)

Előzmény: Blue_Sky_007 (38125)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38157

 

Úgy gondolom megtaláltad a magyarázatot arra amit én tapasztaltam bár én sem értek hozzá de logikailag eben lehet az igazság.

 

Mostantól jóval nagyobb figyelmet szentelek a pillangóra, a primér ablak munkafázisát pedig kitolom jóval de azért vész esetén (ha 90°a kazán) azért meg hagyom.

 

A gondom a zsalumozgató mivel most csak a két véglet közt megy és elég lassúnak találom. Bár ha folyamatos vólna (mint Blu-é) mindig csak kicsit kellene mozdulnia és ilyenkor nem számítana a lassúsága. Voltak törekvéseim egy elektronikára de félbe maradt, most újból elő veszem és ha nem jön össze akkor jöhet a Sestos a Rexi helyet.

 

 

 

 

Előzmény: Amperszag (38155)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38156

Ez jó ötlet.

 

Utánajárok.

Előzmény: Amperszag (38155)
Amperszag Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38155

A pillangó szűkítése sztem olyan hatást vált ki mint a lopótök vagy lopó-üveg, szóval amivel a bort szívják a hordóból :) lelassítja a tűztérben a levegő áramlását ez nekünk kedvező hiszen több ideje van keveredni a gázokkal.

Egyébként aki otthon van a légtechnikában (én csak hallottam róla) az tudja, hogy elszívó rendszereknél nem mindegy hogy mi szűkül hol és mi előtt vagy mi után. Ezért gondolom hogy a mi esetünkben sem mindegy hol szűkítünk.

 

Előzmény: nagykunsági (38154)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.19 0 0 38154

A huzatot már tavaly megoldottam, tettem fel egy barometrikus huzatszabályzót.  Tehát az elvileg állandó értéken van.

 

Próbálgattam tavaly kisebbre venni a huzatot, 20 helyett 10 Pa, csökkent a füstgázhőmérséklet, de a vízhömérséklet is.

 

Gyakorlatilag úgy szeretném csökkenteni a füstgázhőmérsékletet, hogy az előremenő vízhömérséklet ne változzon.

 

Elgondolkodva az elméleteden, van igazság benne.

 

Ha jó a kéménynek a huzata, akkor a huzatszabályzó ablak szűkítésével, nem változik a levegő mennyisége, mert felgyorsul.

 

De ez igaz lehet a pillangó szelepre is, mivel a huzatot a kémény biztosítja.  Ha szűkítem, ott is felgyorsul a levegő áramlása.

Előzmény: Amperszag (38153)
Amperszag Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38153

Én azt mondom nem ugyan az ha a primer levegőt csökkentjük vagy a füstgáz pillangón zárunk. Ha jó a huzat akkor a primer nyílás szűkítésével egy jó darabig nem kerül kevesebb levegő a tűztérbe mert bár a keresztmetszet csökken, a levegő áramlási sebessége nő (lásd locsolóslag végének befogása).

Szerintem nem mindegy hogy valamiből nem tud elég bemenni vagy nem tud elég kimenni.

Előzmény: nagykunsági (38124)
Amperszag Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38152

Egy időben agyaltam rajta, de valamelyik kolléga itt a fórumon vett egy ilyet és nem győzött meg. Sztem ugyan úgy működik mint egy sima vízbelógós szabályzó csak ennél elektromos árammal melegítik a termikus érzékelőt. Ez pontatlan és lassú. Ahhoz túl drága, hogy kipróbálásra vegyek egyet. Ha valamilyen motoros meghajtása lenne mindjárt más lenne a leányzó fekvése.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38134)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38151

 

Hertz-ben nem fogsz csalodni, nekem 35éve alul felül az van (felül termo). 

 

 

Előzmény: kislisztes (38143)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38150

Gyengébb fekete szén és barna szén.

Esetleg keverheted.

 

Volt itt egy vita tavaly, hogy van aki lazán beteszi a fekete szenet  a lemezkazánba. Nekem szarrá égette a barnaszén is régebben a rostélyomat (a lemez kazánban lévő öntvényt).

Én nem javaslom a nagy energia tartalmú feketét a lemezbe, de mindenki maga dönt....

Előzmény: Törölt nick (38148)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38149

PV-27 a pufefr miatt....

 

Aztán majd egyszer talán faelgáz.

Előzmény: joevagyok68 (38144)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38148

Tiszta sor, mármint az energiavétel.

 

Lemezkazán van (Celsius PV-27)

Előzmény: Blue_Sky_007 (38147)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38147

Szén:

 

Ha lemez kazán akkor barna szén és gyengébb fekete szén.

Ha öntvény kazán akkor mehet az energia bomba, feketeszén és koksz valamint antracit.

 

Ne szenet vegyél, hanem energiát.

A fontos mennyi hamuja van, mekkora az energia tartalma, és mennyire füstöl.

 

Én barna szenet nem használok, csak antracitot és lengyel fekete szenet (ezek a legnygobb energia tartalmúak és a legkevesebb hamut tartalmazzák) Igaz drágák, de a kg/kcal-ra vetítve ezekkel éri meg (nekem) tüzelni.

Előzmény: Törölt nick (38142)
sönby Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38146

Rendben megpróbálom,köszi.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38140)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38145

Nekem az olasz beragdt.

Még egy van a rendszerbe, de azt a radiátort nem használom, így azzal nem számolok.

De majd kihajítom onnan.

Előzmény: kislisztes (38143)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38144

még mindíg celsius pv 16 van ?

 

Előzmény: Törölt nick (38142)
kislisztes Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38143

Köszi! Nekem most olasz gyártmányúak vannak fennt, de le kell cserélgetnem őket, mert kezdenek csöpögni. Egy Hertz-et most tettünk fel és már a kidolgozásán is látszik, hogy egész más kategória. Remélem sokáig jó lesz.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38138)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38142

Üdv mindenkinek,

 

Mostanában hanyagoltam a topicot, de mivel lassan be kellene gyújtani, ide is benézegetek, meg hülye kérdéseket teszek fel :-)

 

A kérdésem a szénre irányulna. Sose fűtöttem még vele, de gondoltam idén kipróbálnám kiegészítésként. Tudom, ez már többször volt téma régebben, de átolvasni a fórumot - ahhoz sok szabi kellene jelenleg :-). Igazából csak az utolsó, éjszakai megrakásra gondoltam, hogy azt dobnék majd rá. Bár nemsokára remélem kész lesz kompletten a pufferes rész is, és akkor lehet majd okafogyottá válik.

 

Szóval szénnel kapcsolatosan:

 

1. Milyet érdemes igazából? Akár weboldal is jó lenne, vagy tapasztalat... Miliió féle fajta van, kiszerelésben anyagban, stb.

2. A közelben van nálunk egy ilyen lehetőség:http://www.nemetbrikett.hu/szen.html

Fogalmam sincs a szén árakról, még enm néztem körbe alaposabban. így nem tiszta, hogy ez mennyire jó vagy rossz ár. Illetve ezek közül pl. melyik a legjobb/használhatóbb.

 

Előre is köszönök minden segítséget!

 

 

nagykunsági Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38141

Akkor lehet mégis pillangó szelep lesz belőle???

 

Még átgondolom.

 

Kösz.

 

 

Előzmény: 42tibcsi (38136)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38140

Úgy állítsd be, hogy amennyit mutat a hőmérőd, annyin álljon a tekerenc is. Hogy hány mm-re van nyitva lent az ajtó, azzal ne foglalkozz.

Nálam se hozza a gyári adatot, de tökéletesen tartja a hőfokot.

Előzmény: sönby (38139)
sönby Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38139

Honeywell van benne,valamivel jobb mint a gyári volt(viadrus),de valahogy ezt sem tudom rendesen beállítani.Pedig 60C kazán hőmérsékletnél 60C-ra állítva a termo.4-5mm nyitva alul.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38133)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38138

Nekem van fent most Hertz, Danfoss, és Heimeier, de ha tehetném csak Danfosst tennék mindenhova.

Előzmény: kislisztes (38135)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38137

Én inkább a Honeywellt venném meg.

Ami nekem nem jött be a magyar MMG és az olasz termoszelepek. Ezek nem sokat bírtak nálam.

Előzmény: kislisztes (38135)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38136

A gyakorlat az amit már említetem ha alul zárom elkezd puffogni (drasztikusabb esetben vissza is csap) pedig 3-5mm hézag még marad és a szekunderen is kap levegőt. Ha pediglen a pillangót zárom (ezt sem lehet 100% osan zárni kb. a cső negyed része nyitva marad)  de sosem puffogot és nem csapot vissza.

Elméletileg ua.az de mégis más a hatása. (azért az sem mindegy, hogy mivel tűzelek)

Előzmény: nagykunsági (38124)
kislisztes Creative Commons License 2012.10.18 0 0 38135

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!