Keresés

Részletes keresés

matika82 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 56424

 

  Tényleg ügyes a párom és ő is büszke a művére, mert Manó is nagyon szereti. Érdekes módon ez volt az egyetlen fából készült dolog amit otthon megkóstolt. Gondoskodtunk róla, hogy legyen fa pálcikája amivel kiélheti a farágást. Lehet ha megúnta azt és jobban ízlett neki a ládikója. Szintén a párom készített neki kis pálcikát és a végére rakott két fagolyót, én izompálcának nevezem, mert olyan mint a sulyzók. Ezeket is előszerettel rágcsálja, de érdekes, hogy a golyót nem, csak a közepén levő pálcikát, pedig a golyók sem nagyok.

 

Előzmény: Maomopsz (56423)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.07 0 0 56423

Nagyon ügyes párod van!

Igen, sejthető volt hogy megkostolja. Igazábol mindent megrágnak a kölykök, ez természetes. :)

 

Előzmény: matika82 (56400)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.07 0 0 56422

Tegnap este elköltözött Zazikám az új otthonába. :(

Remélem az új gazdik majd regisztrálnak ide igy nyomon követhetjük majd sorsát. :)

Előzmény: Maomopsz (56421)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.07 0 0 56421

Az állatorvosnak biztos igaza van!

Indulhat a felfedező körut! :)

Nyilván figyeltek hogy semmit ne egyen fel az utcán, és gazdátlan állatokkal ne érintkezzen.

Emlékszem ez nekünk ugy sikerült hogy a Mao miután kiléptünk a lépcsőházbol megcélozta a szemeteskukákat. Az éppen kukázó nem éppen higénikus fiatal párral próbált barátkozni. :) Nagyon kinos volt elhuzgálni onnan.

 

Előzmény: Lizike83 (56420)
Lizike83 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 56420

Szia!

 

Ma vettünk Lizikének hámot, persze csak  olyan jó rá ami macskára való. Nem volt egyszerű ráadni. :) De elég jól viselte. Az udvarban próbáltunk sétálni pórázon kisebb-nagyobb sikerrel. Múlthéten volt tíz hetes és elvittük beoltani. Azt mondta az állatorvos, hogy ezek az oltások már védettséget adnak neki és elvihetjük sétálni. Ha el is kap vmi fertőzést attól már csak megy a pocija. Ez tényleg igaz? Nem szeretném ha bármi baja lenne.

Előzmény: Maomopsz (56417)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.06 0 0 56419
Ozzy hogy napozik az utolsó előtti képen! Besz.rás! :DDD
Előzmény: FoxxyC (56415)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.06 0 0 56418
Mekkorát nőtt ez a gyerek, és nagyon gyönyörü!!!!
Előzmény: juditka21 (56414)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.06 0 0 56417

Szia!

Ha már megvettétek a hámot akkor a lakásban is add rá egyszer -kétszer addig is mig nem mehettek utcára sétálni.

A hám maga egyébként nem fogja zavarni, inkább a póráz. Azt kell megszoknia hogy arra kell mennie amerre te akarod.

Tehát a nagy utcai séta előtt a lakásban is járkálj vele pórázzal együtt.

Pórázbol a flexiset vegyétek. De amig járdán közlekedtek ne engedd vele messzire előrefutni.

és ha már utcán sétáltok készülj fel....! -Jaaaj de cuki! Meg lehet simogatni? :DDDD  

 

 

Előzmény: Lizike83 (56404)
matika82 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 56416

 

 Nagyon jók ezek a képek. Aranyosak a kutyusok. :)

FoxxyC Creative Commons License 2009.10.06 0 0 56415
Hétvégi képek:
juditka21 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 56414
találtam:
Előzmény: juditka21 (56413)
juditka21 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 56413

Majd teszek fel, csak több gépen-telefonon-fényképezőn vannak.

Azért itt van, amit tőled kaptunk: Elvis a mopsz talin.

Tegnap valahogy ellopott egy tubus neogranormont, amit szétrágcsált és 2-3 kis neogranormonos tócsát találtam (jó könnyű takarítani)... úgyhogy megkóstolta.

 

Viszont valami szupererőt nyerhetett belőle, mert ma reggel sikerült felugrania az ágyra (szegény Berry, nincs hová menekülni).

Remélem nem kapják el tőlem a takony-kórt.

 

Előzmény: aviii (56410)
tabitabi Creative Commons License 2009.10.05 0 0 56412
Morris nagyon édes. Köszi a képeket!

Sajnos tényleg kevés képeket raknak fel a kis mopszokról...SOKAT szeretnénk látni!! Aki esetleg a talin fotózott tegyen fel!!! Mopszokról sosem elég a kép:):)
Előzmény: aviii (56410)
tabitabi Creative Commons License 2009.10.05 0 0 56411
Amy kutya anyukáját jó helyre jelképes 15ezer forintos áron szeretné gondos gazdinak eladni a tenyésztő. 3 éves törzskönyves!

Aki tud írjon a tgpont@freemail.hu címemre
aviii Creative Commons License 2009.10.05 0 0 56410

Rég nem írtam a fórumra, de nyomon követem az eseményeket :)

 

Tündériek a kiskutyuk, csak nagyon kevés képet raktok fel :)))) Elvisről is nagyon régen láttam fotót :)

 

Az akváriumok is csodálatosak :) Pár évvel ezelőtt nekünk is volt. A legszebb a 6 vitorláshal volt :)

 

És pár kép, az állandóan fáradt, lassú, sátorozós Morris kutyáról:

 

 

 

 

aviii Creative Commons License 2009.10.05 0 0 56409
Minden hónap ELSŐ szombatján a Margitszigeten a szállodák előtti nagyréten, kb. 14 órától :)
veranéne Creative Commons License 2009.10.05 0 0 56408
hmm, ezzel kapcs. nekem is lenne kérdésem...

tegnap a városligetben az állatok világnapja felvonulás után összefutottunk Ogre nevű mopsszal és gazdáival /ők is szoktak járni azt mondták, de nyáron nem voltak a meleg miatt/, és ők mondták nekünk, hogy minden hónap UTOLSÓ szombatján vannak a mopsztalik... na most akkor hogy is? :D
Előzmény: vadtigris21 (56407)
vadtigris21 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 56407
Sziasztok!

lesz ma tali a szigeten?
Lizike83 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56406
Lizike
Lizike83 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56405
Pár kép Liziről.
Lizike83 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56404
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! Majd én is teszek fel Lizikéről képeket. A hámhoz milyen idős korban érdemes hozzászoktatni? Mi a héten töltjük a 10. hetet. Úgy várom már, hogy mehessünk sétálni.
horvathlany Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56403
Ha vkit érdekel.

www.mfk.u-szeged.hu oldalon az oldalcímkék között hallgatóknak/jegyzetek -re kattintva megtalálja a kutyatenyésztéstan jegyzetet. Abban nagyon sok jó tanács, nevelési trükk szerepel. Érdemes bármeilyik kutyatartónak elolvasni, mert ebben szinte minden megtalálható.Anatómia, örökléstan, nevelés, kiállítás, tenyésztés, alapvető betegségek.


juditka21 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56402
Sziasztok!

Nekem régen a doki azt mondta, hogy B-vitamin hiány és adott egy szurit a Berrynek amikor pici volt. Aztán ki tudja, hogy ettől, vagy magától hagyta abba (néhányszor vettem észre, de én is kétségbe estem)...
Az Elvisnél nem vettem észre ilyet, ő rendes hurkákat kakil (most éppen a real nature-től), amiket mindig ugyanott megtalálok:)
A héten maminál vannak és kijárnak a kertbe, úgyhogy már kint is sikeredik a dolog. Ma már látom őket, alig várom:)))

Nem is emlékszem, hogy írtam-e: hétvégén a Berry egyik farkaskarma egyben letört (nagy rohangálásban beüthette a járdán lévő betonperembe), a hirtelen rémület után bebetadinoztuk, bekötöttük és minden oké. Vérzett rendesen, meg is ijedtünk, elindultunk a dokihoz gyorsan, de nem volt rendelés, így időközben megnyugodtunk amikor elállt a vérzés. Utána hallottam, hogy másokkal is volt ilyen.
Csak, ha valakivel előfordul ilyen, ne rémüljetek halálra!

Pusz a mopiknak!
Előzmény: zsazska (56397)
termeszhangya Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56401

köszönöm a gyors reagálást, mindenki részéről.

 

a kutyát már elvitték

 

a NOÉ Állatotthon Minimenhely/Boxer és Bulldogmentés-nél lehet róla érdeklődni

 

(noha itt nem mentésről volt szó, csak új gazdi keresésről, biztos jó helyre fogják adni, ezért adtam nekik oda)

matika82 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56400

 

 Igen, nekem is nagyon tetszik. A párom asztalos szakmában dolgozik, ő készítette. Rá volt bízva a tervezés és a kivitelezés is. Csak egyetlen probléma akadt, Manó megkóstolta, kirágott az elejéből egy darabkát. Gumit ragasztottunk körbe, remélem mostmár többet nem falatozik belőle. :)

Előzmény: Maomopsz (56398)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56399

Szia!

Tényleg csak következetesség és türelem kell, idővel minden megoldódik.

A lényeg hogy ha rosszat, neked nem elfogadható dolgot csinál egyértelmüen add tudtára. A hangsuly amivel rá szolsz legyen határozott. Én emlékszem kipróbáltam még a morgást is. Nagyon meglepődött a Mao legszivesebben elröhögtem volna magam. De némelyik helyzetben bevált az is. :)

 

Előzmény: Lizike83 (56393)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56398

Ilyen szuper kutya ágyikót még nem is láttam! :O

Nagyon tetszik!

 

Előzmény: matika82 (56396)
zsazska Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56397

Jó reggelt!

 

Szia Lizike! Matika már le is írta neked a lényeget. Az ürülék evése sokunknak megkeseríti a mindennapjait, és ez talán az egyetlen dolog, amivel szemben tehetetlenek vagyunk. Kétféle magyarázatot is kitaláltak már erre: Az egyik, hogy  a kutya farkas őseitől hozta magával ezt a tulajdonságot, mert a farkas is először az áldozat hasfalát tépi fel, és onnan fogyasztja el a belek tartalmát:_( A másik nézet szerint egyszerű ásványi anyag hiány okozza, és azt igyekszik az ürülékből magához venni. Egy biztos. Erről még egyetlen kutyát sem sikerült leszoktatni, legfeljebb nagyon következetes neveléssel, és állandó odafigyeléssel meg lehet előzni, ha még az előtt rákiáltunk, mielőtt nekilátna.

Kellemetlen, tudom, de még mindig jobb, mint ha bele is fetrengene:-( A nővérem westije nemcsak hogy eszi, de tetőtől talpig meg is mártózik benne:-( Na, az aztán a gyomorfacsaró!

matika82 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56396

 

 Lemaradt a kép, mégegyszer megpróbálom.

matika82 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 56395

 

 Amikor Manó hozzánk került csak 6 hetes volt. Ő is mint minden kiskutya mindent a szájával fedezett fel. A ,,nem szabad,, volt az első dolog amit megtanult. Néha egy kicsit rácsaptunk enyhén az orrára, hogy figyelmeztessük rosszat csinál. Aztán hallottam azt, hogy éles hangot kell produkálni amikor rosszat csinál és arra figyelve abbahagyja azt. Volt olyan, hogy rácsaptam az asztalra, de ehhez az asztal állandóan kéznél kell legyen, tehát ez nem alkalmazható minden esetben. Ekkor ami állandóan velem van azt használtam, élesebb hangon mondtam, hogy nem szabad. Ez bevált. Nem vagyok híve, hogy a kutyát ütni kell (mit is lehetne rajtuk ütni?), de amíg megtanulja néhányszor megkell legyinteni, hogy tudja, hogy nem szabad. Mi úgy legyintettük, hogy legtöbbszőr komolyan se vette. Mindenképpen kitartás kell és egyszer sem szabad utánna engedni, légy következetes és hamar megtanulja mit lehet veled véghez vinni és mit nem.

 A szobatisztaság, az egyedi eset, van akinél könnyebben megy és van akinél nem. Sok mindentől függ. Manó délelőtt egyedül van otthon, a fürdő és az előszoba az ő területe ilyenkor, mivel ott nem tehet kárt semmiben. Most 6 hónapos, majdnem szobatiszta, azt jelenti, hogy van olyan nap amikor kibírja 14- ig amíg hazamegyünk, de van amikor nem. Ez függ attól, hogy mit eszik, mennyit iszik és mennyit alszik. Általában délelőtt aluszik. Rendszeresen kell kihordani a szabadba. Manó úgy megszerette a fűbe végezni a dolgát, hogy amikor vidéken vagyunk kikérezik a kapu elé, mert az udvaron nincsen fű.

 Amikor olyan pici volt mi azt tapasztaltuk, hogy evés és alvás után mindig kell valamit csináljon, ha nem kakát akkor pisikát. Próbáld meg, lehet ha nálatok is így müködik. Nektek könnyebb ha magánházban laktok, nem kell állandóan póráz, meg rákészülés a kimenésre. Mi ezt sokszor megjártuk, mire elkészültünk már men volt amiért kimenni, lekéstük. Légy kitartó sikerülni fog, próbáld meg figyelni nála, hogy müködnek a dolgok és akkor könnyebb dolgotok lesz.

 Teszek fel manóról egy kicsi képet, persze már sokkal nagyobb. :))

 Itt az ő fekhelye és a pótmamája, aki vele van amíg mi nem vagyunk otthon.

Előzmény: Lizike83 (56393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!