Keresés

Részletes keresés

laguna1,8 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 32779

Urak az új autópálya Cacak felé Belgrádtol kb milyen hosszú? mennyivel csökkenti a menet idöt?

halacs Creative Commons License 2017.04.05 0 3 32778

Nekünk pl. nincs autónk. És olyan is előfordult, hogy Kotorban üldögéltünk a bankautomata előtt 1-2 órát, mert vártuk a fizu átutalását. :-) De eszunkbe sem jutott lemaradni az élményről, és sosem tanácsolnék ilyet senkinek. És akár hiszed, akár nem, nagyon érdekes és tanulságos egy idegen országban úgy utazni, ahogy az ottani lakosok, úgy vásárolni, úgy enni.

Ezeket a rövid, 1-5 napos utakat is szeretem. Mintha kicseréltek volna, úgy érzem magam. :

:-)

Előzmény: Blaci78 (32775)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.05 0 1 32777

Hideg van, esik az eso, ez most a szerelmesek hete itt Montenegroban!

:-)

 

 

...de....

 

"A FELHŐK FELETT MINDIG KÉK AZ ÉG!!!"

 

:-)

szervezkedő Creative Commons License 2017.04.04 0 3 32776

Montenegroba en ha jol szamolom 3alkalommal voltam "nyaralni", amibol 2alkalom oktober elejere esett, azutan ha ugy nezzuk nem nyaralasokat hanem az utazasokat tudom szamolni.

 

7-ik utazas elott en is igy lattam. Szerintem a 17-ik, a 27-ik, a 37-ik stb utan is.

Valahol a 57-67ik kornyeken mar kopott a lelkesedes, mert addigra annyi kalandban volt mar reszem az utazas soran, hogy ugy gondolom, ha valaki igen, akkor en tudom ertekelni, igy a kb 107-ik utazas utan, mit jelent este hazamenni a munkahelyrol, aludni egyet, reggel egyutt reggelizni a csaladdal, majd 3/4 kettokor pizzat enni a tengerparton!

Az meg hogy penteken innen tudok gyakorlatilag menni !!!dolgozni!! a magyar munkahelyemre, kipihenten....

...es mindez teljesen vallalhato osszegert! Nekem 6666almas elmeny!

:-)

 

A par euros beszelgetessel kapcsolatban az eszrevetelem, hogy nekem a repterrol eljutni hazaig 30euro lett volna. Ez oda-vissza 18ezer Ft. Nem vagyok tulzottan "fogtechnikus", de ha ez a 18ezer forint egy kis setat bevallalva a tavaszi napsutesben, ledolgozhato 1500forintra, akkor nekem ez a 16ezer forint megerte!

:-)

 

Nyaralni, csaladdal szerintem is, tovabbra is az auto a legjobb megoldas, de ha csak az "utazas" a cel, nagyon jo alternativa a wizzair!

 

 

Előzmény: Blaci78 (32775)
Blaci78 Creative Commons License 2017.04.04 0 2 32775

Én csak azt nem értem hogy miért nem autóval mentek. Annyi kalandrol lemaradtok, annyi látnivalót elhalasztotok! Bármerre mentek gyönyörü tájak gyönyörü látnivalók vannak . Még ami nem fér a fejembe hogy pár eurón kell beszélgetni, sporolni, aki ilyen ne menjen nyaralni!!! A  számomra meg a legjobb ha olyan helyre megyek amiröl alig van infóm és én magam fedezem fel!! Elöször 2000be jöttem MNE be a háboru után rögtön,nem volt turista csak mi!!!!! Mindenhol a szétlött házak autók vonatok, a Bári  hajókikötő mellett kétéltü harckocsik nyoma a kavicsban......... Velünk akkor is nagyon kedvesek voltak az emberek.... Azóta12 országba jártam és a muzsám MNE maradt. Idén megyek hetedszer. Legyen bennetek egy kis kalandvágyó hajlam NE más mondja meg hogy mivel és hova menjetek. Mindenki más szemszögböl látja a dolgokat Senkit nem akarok megbántani ezzel csak kikivánkozott belőlem. Szép napot Nektek!

szervezkedő Creative Commons License 2017.04.04 0 1 32774

 

Igen! En is lattam a tisztel vonatra varakozokat, a kedves utazokozonseget!

:-)

 

Legkozelebb ha jovok, csinalok egy lelaminalt menetrendet es felfurom a falra!

:-)

 

(Par perc mulva nezz ra az emailodra...)

Előzmény: halacs (32772)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.04 0 2 32773

Hogy hol lehet felszallni a buszra?

 

Helyi szokas szerint barhol ha jelzed a sofornek valahogy. 

Egy idoben a Bozur ceg buszjarataval utaztam eleg surun. Naluk megadjak a sofor szamat es tudsz neki telefonon szolni hogy hol vegyen fel. :-)

Ebben az esetben en kisetaltam az uton ami a repterrol vezet a korforgalomig. Ott balra latsz egy benzinkutat. Annak a tulso vegen pedig integettem a sofornek, aki megallt. Elmondtam meddig megyek, adtam 5eurot- visszaadta a felet es mar robogtunk is!

:-)

 

 

 

 

Előzmény: nnorb_77 (32771)
halacs Creative Commons License 2017.04.03 0 0 32772

Gratula. :-) Láttuk a várakozókat a megállóban. :-)

Cetinje és Kotor között mindenütt utat építenek, van, ahol 2 órára is lezárják a forgalmat. Pénteken hajnalban kell majd visszaindulunk. :-)

Előzmény: szervezkedő (32770)
nnorb_77 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 32771

Hol lehet felszállni az ulcinji buszra a reptér közelében?

Előzmény: szervezkedő (32770)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.03 -1 0 32770
...es most kérek elnézést!
Megállt a vonat!
Aki sietett el is érte a 13ora elotti jaratot!

(...es én is az ulcinji buszt!)

:-)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.02 -1 1 32769

Ha nagyon gaz az ido, csutortokon van Stockholmba 2,99euroert jegy Podgoricabol!

:-)

Előzmény: halacs (32767)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.02 -1 1 32768

Lehet, picit visszaveszek a nagy mellenybol.

Magam sem hiszem de lehet megis megall a vonat.

 

...de ezert megyunk, hogy legyen tapasztalat!

:-)

Előzmény: nnorb_77 (32766)
halacs Creative Commons License 2017.04.02 0 0 32767

Rossz időben is jobb ott, mint itt. :-)

Előzmény: szervezkedő (32765)
nnorb_77 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 32766

Valóban rendkívül viccesen néz ki a reptéri vasútállomás. Ezek szerint a montenegroi vasút honlapján található menetrendnek nem szabad hinni? (http://www.zcg-prevoz.me/search ) Eszereint pl. apr. 3-án 9 vonat indul innen Podgorica felé (az első 06:07, az utolsó: 20:48) Az út 7 perc Podgoricába, a jegyár 1.20 EUR.

Előzmény: szervezkedő (32762)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 32765

A naptejet és a stranda szánt tangát úgy tűnik itthon lehet hagyni!

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 32764

Szűűűűűűűűűken 28 fok! 

 

 

 

Tökéletes az idő!

 

szervezkedő Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 32763

Jajj, majdnem kimaradt a lényeg, hogy mégis hogyan lehet pici pénzből bejutni Podgoricába???????!!!

 

 

 

A megoldás: GÖRKORI!!!!

 

Szerintem teljesen rendben van!

 

:-))))))))

szervezkedő Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 32762

Előbányásztam pár képet!

 

Tehát az úgy történt, hogy teljesen vállalható, normális időben érkeztem februárban Podgoricába. Az úton végig azon csodálkoztam, hol vannak a rendőrök. Az új autópálya szakasz és az aránylag kicsi forgalom miatt teljesen más volt az utazás hangulata, mint a nyári borzalom. Terveztem hogy amíg kint vagyok, elnézek a reptérre. Milliószor mentem el mellette, de soha sem mentem be, hiszen nem volt miért/kiért.

 

 

A kép alapján látható, nem egy Milánó vagy Ferihegy nagyságrendben kell gondolkodni. Családias hangulat.

Megkerestem a vasútállomást is. Ahogy mentem vissza a városba, egy ponton egy fölüljáró vezet át a sínek felett. Elmentem mellette, hogy közszolgálatilag lefényképezzem a menetrendet, mert az a biztos, nem amit a neten találni!

 Háttérben a "sóhajok" hídja. Itt sóhajtottam először. Hjajjajjjj!

 Megérkezvén, de még a sínek túloldalán.

 

 Tehát biztos vagyok! Innen nem megy vonat!

 

A kritikus infrastruktúra védelmét szolgálja, a lőréssel ellátott őrbódé!

 

Cáfolni fényképpel kérem!

 

:-)))))))

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 32761

"...az állomás is legalább egy kilométerre van a reptérről, és nem is visz be a belvárosba...."

 

Februarban megneztem mindent. Eszembe jutott a forumon folyo kozos gondolkodas. Csinaltam par fenykepet. Egyedul voltam. Delutan kb 4 korul. Amikor meglattam az allomast, hangosan felnevettem!

Egy rizses csokiban fogadok, onnan senki sem fog vonatozni!!!

 

:-)

Előzmény: stevie-13 (32754)
szervezkedő Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 32760

"A férjem hitelkártyáját szoktam vinni ha a nagyon kekeckednének, mert nekem majdnem ugyanaz a nevem és észre sem szokták venni:))"

 

De ha eszre veszik, ne őket, hanem magadat okold.

Előzmény: rebkaa (32753)
szervezkedő Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 32759

15euros jegyhez kepest....???

 

Na akkor gondolj bele, mit mondjon, aki még 10eurot sem fizetett a jegyert!

 

:-)))))))

Előzmény: nnorb_77 (32755)
Vadliliom999 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 32758

Köszönöm. Isztanbulban voltunk két éve, a hangulata varázslatos volt, és nem éreztem azt sem veszélyesnek, bár mint kiderült, pont egy napra rá robbantottak. Terrorfenyegetettség ott nagyon nagy, Montenegróban kell ettől tartani? Meg a kóborkutyák nagyon zavaróak voltak Törökországban, ugyanis én félek a kutyáktól, nem tudom, hogy Montenegróban is kell-e ilyesmire számítani. 

Bulgáriában is voltunk 2 éve, ott nem láttam kóbor állatokat, csak a török határon fagyott meg bennem a vér, mikor falkában szaladgáltak a hatalmas, kóbor állatok, némelyik agresszív is volt. 

Közbiztonságról azt olvastam, hogy nem problémás, nyilván minden nyaraláson, akár a nyugaton, akár a balkánon, fokozottabban figyelünk, főleg ahol sok az ember. 

Előzmény: totopad (32757)
totopad Creative Commons License 2017.03.31 0 1 32757

Nem tudom, mit értesz vesélyes alatt?! Bár a mai magyar viszonylatban el tudom képzelni, hisz Ulcinj muszlim területen fekszik, vannak mecsetek és naponta többször is hangos ima van, de nekem ez inkább érdekes volt, hisz otthon ilyet nem nagyon látsz. Én kétszer voltam Montenegro-ban, de egyáltalán nem éreztem veszélyesnek. Azt kell tudni ezekről a mediterrán országokról, hogy mindenhol a turizmusból élnek és nagyon odafigyelnek a túristákra. Még Sziciliában is a maffia inkább abban érdekelt, hogy védve legyenek a túristák, mintsem, hogy bármi bajuk legyen -hisz ők is érdekeltek ebben-

 

Én megmondon őszintén Budapest egyes részein inkább érzek félelmet, mint ezeken a helyeken.

 

Mediterrániában a hazaihoz mérve más a közlekedési kuiltúra. Fel kell venni az ottani viszonyokat és nem árt óvatosabban vezetni, de túl lehet élni.

 

Én még nem láttam olyan tengerpartot, ahol ne lett volna kagyló, főleg az adrián. 

Előzmény: Vadliliom999 (32756)
Vadliliom999 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 32756

Sziasztok!

Augusztus első hetében indulnánk Montenegróba, Ulcinjba. Sok oldalt elolvastam már róla, viszont néhány dolog még érdekelne. Szerbián keresztül mennénk autóval, a férjem gyakorlott sofőr, de azért jobb felkészülni előre. Milyen útra számíthatunk? Nagyon szerpentines? Illetve a vezetési stílus ezen az útvonalon mennyire veszélyes, mikre kell odafigyelni? 

 

Az 80% albán népesség mennyire veszélyes, vagy ezzek kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? 

Kóbor kutyákra kell számítani? E tekintetben milyen ez a régió?

 

És ami még számomra fontos, hogy kagylót gyűjteni lehet arrafelé? :)

 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

nnorb_77 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 32755

Köszönöm a javaslatot, megpróbálom az indulási oldal taxi "trükköt". A 15 EUR-os repülőjegy árhoz képest drága csak a 12 EUR-os hivatalos taxi ár...

Előzmény: stevie-13 (32754)
stevie-13 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 32754

Sziasztok, olcsó városba jutási lehetőséget keresek a podgoricai repülőtérről.

 

 

Szerinrem a 12 euro sem sok, de ez kétségtelenül "reptéri" ár. Ha a városközpontból mész kifelé, akkor 5 EUR és egy kicsi a viteldíj, borravalóval 6.

 

Ha az indulási oldalra átsétálsz, folyamatosan érkeznek a taxik a városból, egy olyat kell elcsípni. 

 

A buszos tömegközlekedés nem nagyon játszik Podgoricában, mert a város kicsi, a taxi pedig olcsó. Beszálláskor 1 eurón áll a taxaméter, de ebbe belefér az első 3 kilométer, ennél messzebb meg biztosan nem akarsz menni, mert minek. Szóval 10 százalékkal egy BKV-jegy ára alatt háztól házig szolgáltatást kapsz.

 

A vonat szintén felejtős: maga az állomás is legalább egy kilométerre van a reptérről, és nem is visz be a belvárosba, hanem úgy nagyjából a belváros szélén áll meg. (Mint Pesten a Józsefvárosi pályaudvar.) Ha busszal mész valahová tovább, akkor jó, mert a buszpályaudvar pont mellette van, de a podgoricai szállást elérni megint csak taxit kellene fogni, vagy egy nagyot sétálni.

Előzmény: nnorb_77 (32746)
rebkaa Creative Commons License 2017.03.30 0 0 32753

Köszi, ez tényleg semmi a napi full biztosítás. Egyértelmű, hogy kötök. Nekem már ki van fizetve maga a bérlés, úgy láttam greenmotion adja az autót.

A férjem hitelkártyáját szoktam vinni ha a nagyon kekeckednének, mert nekem majdnem ugyanaz a nevem és észre sem szokták venni:))

 

Előzmény: Kathy8 (32752)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 32752

Szia rebkaa!

 

Én most leveleztem egy kölcsönzővel, és nem feltétlen kell hitelkártya. Deposit sincs, ha megkötöd a full casco insurance-t. Jók az árak sztem, és nem sok a full bizti sem 3 eur per nap.

Épp ma írták nekem ezt : "You can pay by credit or debit card. Just check how to pay - by card and put the details. If you choose suoer cdw (full casco insurance)you do not pay deposit. "

 

Ez az iroda (furi ,h még karácsonyi a designe az oldalukon :) de van kuponkód is):

 

 

https://rentacarairportpodgorica.com/

 

Előzmény: rebkaa (32751)
rebkaa Creative Commons License 2017.03.30 0 0 32751

Hurri...hétfőn érkezünk!!

 

Remélem bekajálja a podgoricai autókölcsönző, hogy a debit kártyám az egy álcázott hitelkártya(nincs ráírva, azt mondják a számokból meg nem jönnek rá) és akkor nem kell borítani minden tervet tömegközlekedésre.

Arra készülünk, hogy 4 nap alatt végig a tengerpart+Dubrovnikba is eljussunk.

Előzmény: szervezkedő (32750)
szervezkedő Creative Commons License 2017.03.30 0 1 32750

Mar kora reggel 19fokot mutat a homero!

 

Jovo hetem fürdünk!!!

 

:-)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!