Keresés

Részletes keresés

Dharma Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2679
Köszi mentettem az infót.

Nektek hogy vált be ez az ágy?
Előzmény: ro1123 (2621)
Manac :-) Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2678

Szia, rég hallottam felőletek!

 

A szezonban eddig (csak) apartmanos üdülőkben voltunk, augusztus közepén megyünk a Garda tó mellé sátorozni ( :-)  )

Csak kisebb főpóbák voltak, gyakorolni az állítást, bontást. Azért nem egyszerű egy ilyen dögöt összerakni, a teszkós dómsátor, de még a kis Quetchua is T4XL is sokkal könnyebb feladat.

 

Én is gondolkozom azon, hogy hogyan tudnék az előtér ajtajaira is szúnyoghálót tenni; a "főbejárat" még könnyen megoldható, de a baldachim-ajtó már bonyolultabb. Láttam olyan sátrat már, aminek az oldal-ajtaján is volt cipzárazható szúnyogháló, de azt nem 159 euróért adtaik.

 

Egyébként a Garda 6 ááállati nagy, mindene működik, nagyon jól elférni bene.  Ja, körbe van szoknyája vízhatlan anyagból, tehát pókok-békák kizárva.

 

Konyhapultod szuperál? A szeles időnél csattogást sikerült megoldani? No és a szúnyogok?

Előzmény: speedline (2673)
SajtFondue Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2677

4 oldalablak van. Mind a negy azonos. Ha kinyitod, akkor az also resze egy atlatszo ablak, a felso resze egy szunyoghalo. Ki lehet nyitni felig is, akkor csak a lejjebb levo ablak van szabadon. Ki lehet nyitni a teljes "kozepso oldalreszt" is. Mi oda tesszuk a "konyhat", es a fozeskor kinyitjuk.

A foajtohoz nincs szunyoghalo. Az vagy nyitva van, vagy csukva.

 

En alapvetoen orulok neki, most nem jut eszembe negativum. Biztosan lehet talalni, de en egy olyan faszi vagyok, akinek " a pohara felig tele van, es nem pedig felig ures"...ha ezt igy erted! :-)))

Előzmény: speedline (2676)
speedline Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2676

Hát akkor kérdezek:)

Az oldalablakok nyithatóak?

Az ajtóhohoz van szúnyogháló?

És még jöhet minden ami pozitívum, esetleg negatívum benne:)

Köszi!

Előzmény: SajtFondue (2675)
SajtFondue Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2675
Ha a Garda6-rol van szo, akkor en mar voltam vele tavaly 10 napot, es iden egy hetet. Kerdezz nyugodtan! :-)
Előzmény: speedline (2673)
SajtFondue Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2674

A mult hetet egy nagyon klassz kempingben toltottuk, Pisatol egy kicsit delebbre:

 

http://www.gorette.it/gb/gorette/index_uk.htm

 

Arnyas, medences, a tengertol egy 150m szeles fenyoerdo valasztja el. Nincs tul messze Pisa, Firenze, Siena, San Gimignano, azoknak akik szertenek egy kicsit turistaskodni is.

 

speedline Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2673

Szia!

 

 

Kipróbáltátok már hosszabb távon a Megacamp sátrat, kiváncsi lennék a tapasztalatokra:)

Előzmény: Manac :-) (2670)
SajtFondue Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2672
Szia! Ha tobbre hasznalnad mint egy hetvege, akkor en is csak olyat javasolnek, amelyikben fel tudsz allni. Azokban nyilvan a belso ter is nagyobb, tehat le tudsz belul ulni, es tehetsz bele szunyogirtot is :-)
Előzmény: maci124 (2669)
speedline Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2671

Szia!

 

Nekünk Salewa Ambience VI. sátrunk van, nagyon meg vagyunk vele elégedve. Szélben volt vele egy kis gond, a teteje csattogott, de már megoldottuk.

Az idei nyaraláson egy özönvíz jellegű esős időn is átestünk, és nagyon jól vizsgázott, tágas, jól szellőzik.

A magasság szerintem is fontos, ha hosszabb távra utaztok, egy idő után a görnyedés kellemetlen tud lenni:(

Előzmény: maci124 (2669)
Manac :-) Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2670

Szia!

 

Ha az előteret tartózkodásra, üldögélésre is szeretnétek használni, akkor ajánlom, hogy minimum 1,85m (vagy a testmagasságotoknál nagyobb) belmagasságú sátrat nézzetek.

 

Mi utazó sátornak Quetchua T4XL sátrat vettünk 1,65m belmagassággal, ami arra jó, hogy 1-2 éjszakára megszálljunk, az előtérbe meg lerakjuk  a lomokat, de tartós táborozásra nekünk kevés (2 felnőtt + 2 gyerek). Öltözködni, vagy bármit csinálni már csak kushadva lehet benne, nem egy promenád!

 

 

 

 

Előzmény: maci124 (2669)
maci124 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2669
Sziasztok!
Zoldfulu kempingezoi kerdesem van.
Melyiket?
1.
2 SECONDS XXL IIII
2.Salewa Grand Corona V esetleg a sima Corona

Arban kb megegyezik, atlagos kempingezes nejemmel kettesben, de kell eloter uldogelni esos idoben, lehetoleg szunyogmentesen. Suly nem erdekes, felallitasi gyorsasag se nagyon.
koszi
kojonó Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2668
Jövőre Korfura szeretnénk menni sátorozni. Ti melyik kempingben voltatok. Ha néhány fotót  feltennél a kempingről, vagy a strandokról sokat segítene. Ha ismét Korfura mennél megint ugyanezt a kempinget választanád? Én már ilyenkor meg szoktam tervezni a jövő nyarat. Ráadásul új sátrat szeretnék venni. Az akciókat várom.
Előzmény: futóék (2667)
futóék Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2667

Nekünk pont ilyen sátruk van, tavaly Korfun voltunk vele. Először a kertben állítottuk fel, hogy ne érjen meglepetés minket. Talán a felállításában annyi lehet a zavaró, ha szűkös a parcella. Amúgy nem hosszadalmas( gondolok itt a régi házikós sátrakhoz képest)szerintem és én  nő létemre az öt és féléves fiam segítségével állítottam fel.

Nagyon szellős a legnagyobb melegben is, meg vagyok vele elégedve. 

Előzmény: csabicsucsu (2663)
futóék Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2666

Szia!

Milyen volt a Zamárdi Autóskemping?

Fotóid vannak?

Augusztus elején mennénk két kisgyerekkel, de nem tudok választani, hogy hová.

Zsuzsa

 

 

Előzmény: vonalzoo (2665)
vonalzoo Creative Commons License 2010.07.24 0 0 2665
Üdv!
Most jöttünk meg Zamárdiból, az Autóskempingből. Ha nem is telt ház, de jó 3/4-es foglaltság volt hétköznapokon is.
Ami jó hír: szúnyog mostanra szinte semmi!
kmrmtms Creative Commons License 2010.07.24 0 0 2664
A Quechua sátrak hivatalos oldala, videókkal, fotókkal...
http://tent.quechua.com/en/

Ez ugyan francia - de nyelvtudás nélkül is el lehet igazodni,
innen pl mobilokra való változat is letölthető a videókból:
http://marque.quechua.com/fr/2-seconds-base-seconds-video-13.html
Előzmény: csabicsucsu (2663)
csabicsucsu Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2663
Sziasztok,

Mi most vettünk egy T4.2 XL Air sátrat, nem tűnik hosszadalmas felállításúnak.
Videó: http://www.youtube.com/watch?v=idQmO9JBnHM&feature=related
Előzmény: driendi (2629)
Tommeeca Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2662
Sziasztok!

Immáron 4 éve kempingezek, de szégyenszemre még nincs saját sátram. A lényeg, hogy nem tudok dönteni a típusok között: a hagyományos kupola-típus vagy a quechua 3 személyese a jobb, mik tapasztalatok?

Előre is köszi a segítséget!
Khill Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2661
Nagyon köszi mindenkinek a hasznos tanácsokat, és a listát
Gzsolo Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2660
Előzmény: Khill (2655)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2659

Szerintem meg a Házipálesz a legfontosabb vagy,ha nincs akkor az junájkum.Igaz komoly tudatmódosító hatása van viszont,ha nem sikerül felállítani a sátrat akkor jól alszotok tőle a szabad ég alatt is:-))

 

Na most komolyan:sátor,cövekek,matrac,hálózsák.De ezt nem csak a kezdőknek kell,hanem minden sátorozónak.Na meg,ha nem akarsz főzni akkor egy vastag bankkártya...

Előzmény: Khill (2655)
Bazeltop Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2658
Ami mindenképp kell az ugye ahogy mondtad a sátor, hálózsák, matrac.
Emellé jó ha van egy gyalásó, némi fém bögre vagy fém tál, tűzszerszám, evőeszközök, tisztálkodási szerek (wc papírt sem szabad otthon hagyni) Váltó ruha attól függően mennyi időre mész meg ugye igény szerint a kajamennyiség.
Az utolsó két dolog az attól függ leginkább ugye, hogy hova mész meg mennyi időre, ezt neked kell eldöntened, de ennyi az amire leginkább szükséged van.
Fém tál és/vagy bögre azért fontos amúgy hogy abba tudd melegíteni a teát/kávét/zacskós levest, gyalásó azért hogy a sátor környékét normálisan el tudd rendezni meg a tűzgödört ha olyan helyen vagy illetve ha nincs a közelben wc akkor is használatba kerül.
Előzmény: Khill (2655)
papistaf Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2657
Engedd meg, hogy kiegészítsem kicsit a listát a sörnyitóval, ugyanis a kezdő kempingesek listáján feltétlen szerepelnie kell :-)
Előzmény: Törölt nick (2656)
Khill Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2655
sziasztok!

Olvasgatom a hozzászólásokat, de eddig még nem találtam olyat, ahol esetleg hasznos tippként fel lenne tüntetve, egy kezdő kempingező milyen dolgokat vigyen magával. Melyek azok a tárgyak amelyekre tuti szükség lehet egy capmingben. A sátran, a matacon, hálózsákon kívül. Most nem a vadkempingezésre gondolok és főzni sem tervezek.

Tudnátok összedobni nekem egy listát. Sajna én még kezdő vagyok....a cserkész múltam is elenyésző... :-)))))


Köszi,

Kriszta
Bazeltop Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2654
Ahh így már megértem. Eszembe nem jutott az áram bevezetése a sátorba, ez már luxus a sátorozás szempontjából :)
Meg én sátor állítás alatt a tényleges sátorállítást értem, mi általában úgy vagyunk vele, hogy felállítjuk a sátrat, már ha épp van aztán polifoam, hálózsák kiteker ezeket berakni a sátorba (egyik ismerős néha tábori ágyat hoz inkább) és előpakolni a cuccokat amik még esetleg kellenek, aztán tábortűz előkészítése meg a hasonlók.
Bár én a magam részéről már egy ideje áttértem arra, hogy nem is nagyon viszek sátrat csak függőágyat meg ponyvát. A ponyva megfogja az esőt hogy rám ne essen, a cuccaimat meg eső idejére berakom más sátrába.

De akkor ha ti így sátoroztok hogy van áram meg minden akkor gondolom a kaja tárolása se nagy probléma. Nálunk ez szokott a legnagyobb gond lenni, hogy ha sok napra megyünk akkor milyen kaját vigyünk ami nem romlik meg és még jó is
Előzmény: hiroda (2650)
kmrmtms Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2653
Jeep sátras utánfutó
Jeep sátras utánfutó
ZillionPro Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2652
biztos, hogy ti nem olyan sátrat állítótok fel 10 perc alatt mint amit hiroda írt. Meg szerintem az, hogy ők a gyerekeket is bevonják a sátor építésbe az mindenféleképpen pozitívum viszont az biztos, hogy így az elkészülési idő az exponenciálisan nő. De a családot jobban összekovácsolja az tuti.
Előzmény: Bazeltop (2649)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2651
jajjhhhh jól van na de nem mindenki pro...
Nekünk sem 5 perc szokott lenni, igaz nem nagy a sátor de akkor sem sikerül mindig elsőre minden, pláne ha utána jön egy szél, és erősebb mint a mi sátorépítő képességünk :)
Igaz nem nekem reagáltál de gondoltam leírom.
Előzmény: Bazeltop (2649)
hiroda Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2650
A 2542-es hozzászólásomban leírtam a mi metódusunkat. És 6.2 XL Air-re írtam, és az 1 óra a lefekvésre vonatkozik. Abban benne van pl. a matracok felfújása (2 kompresszort szoktam használni), az áram odavezetése, ágynemük kipakolása, stb. Ez mind-mind 1-2 perc, de csak összeadódik. Amikor fiatalon biciklivel túráztam, ott persze nem volt 1 óra a sátorállítás.
Előzmény: Bazeltop (2649)
Bazeltop Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2649
szerintem az 1 óra azért túlzás. Nagyban függ hogy milyen a sátor, hányan csinálják illetve milyen a hely. Az hogy épp sötét van vagy sem meg maximum 5 percet dobhat rá az egészre.
Természetesen én feltételezem, hogy előtte már párszor felállították azt a sátrat az adott emberek :)

Mi amikor a barátokkal megyünk kempingezni akkor miután nekiállunk a sátor állításnak utána 10 percen belül általában készen vagyunk. Bár ezek többnyire egyszerű kupola sátrak és többnyire négyszemélyesek, de akadnak a nagyobb fajtából a sok személyesből is néha, de az se sokkal több idő ha két vagy három ember állítja fel. Az egyetlen nagyobb időt elvégző folyamat az az ha nagyon alaposak akarunk lenni és előtte rendesen letakarítjuk a földet ott ahova a sátrat rakjuk, ne adj isten még egy kicsit föl is ássuk, hogy puhább legyen alattunk a talaj :)

Amúgy nem tudom megfigyeltétek-e már, de a pakolásban az a vicces, hogy a vitt cucc mennyisége egy három napos és egy hetes sátorozás között nagyjából a kajamennyiségben különbözik, főleg ha nincs autód.

Legalább is mi olyanok vagyunk hogy nagyrészt visszük a kaját és mi magunk csináljuk meg tábori körülmények között.
Előzmény: hiroda (2645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!