Keresés

Részletes keresés

Csík Dániel Creative Commons License 2001.02.17 0 0 265
ma volt a mai napban, ez a MEDUZA -Kraftwerk ügy, hogy 2 hazai lemezlovas meg akarják útánozni próbálni a nagy 4-et ,a Kraftwerket. Ez állítólag csak jó lehet a Kraftwerk hírnevére. Én lehet, hogy erre a hűjeségre elmegyek. De más semmi köze nincsen az Erőműhöz! Talán még csak annyi, hogy nagyon szereti ez a 2Dj a Kraftwerket.Amúgy a Dj.-k neve:
DJ Slam jr. és a Snoopy ,Pet kettős.
Youwine Creative Commons License 2001.02.16 0 0 264
Bocs skacok, teljesen OFF!

Kraftwerk rajongó jófej pajtásaim! Akinek nincs ellenére, nézzen be az "Egyházi tagtoborzó" topikba. Egyrészt nagyon jó poén, másrészt SZJA megtakarításon filózunk, harmadrészt 89-en vagyunk és 100-an kellen legyünk. Mégegyszer bocs!!!

ON

Es wird immer weitergeh'n
Musik als Traeger von Ideen.

Kraftwerk für immer!

Youwine Creative Commons License 2001.02.16 0 0 263
Kedves G Á B O R!

Qncsv! (Ez a hivatalos rövidítés azt jelenti: qrva nagy csávó vagy!, hogy ezt kinyomoztad.)

De azért azt hiszem, ez max az Expo2000 Remix bemutatója lehet, kizártnak tartom, hogy new KW jöjjön három héten belül. Nemzetközi levlistán is rajta vagyok olyan hardcore fanok között, akiknek 50-60 órányi bootleg koncertvideójuk és 80-90 db bootleg KW koncert CD-jük van, ők sem tudnak semmi ilyesmiről.

De azért hátha mégis igaz! Én akkor ott leszek! Skacok, mit szólnátok egy össznépi Index Kraftwerk talihoz?

Előzmény: Törölt nick (260)
artax Creative Commons License 2001.02.16 0 0 262
Hat ezen a Meduza dolgon ledobbentem.
Utana kene erdeklodni, lehet hetfon felhivom a Dj Service-t es megjkerdezem. Meg akkor mar egy fust alatt az uj "album"-ot is.
De azert addig ti is nyomozatok mar mi lesz ez.
YoungOld Creative Commons License 2001.02.16 0 0 261
Huh, ez érdekes volt. Ez most mi? A Medúza diszkó előbb hallott róla, mint itt bárki? Meg milyen lemezbemutató lesz Kraftwerk nélkül, beteszik a CD-t, és elkérik a jegyárat, hogy meghallgathatom a CD-t? Ez most meglepett. Ráadásul az EMI-nak se a német, se a magyar honlapja nem tud új albumról. Aztán persze lehet, hogy én tévedek (0,00001%), de azért ez mégis hülyén néz ki, nem? Meg kéne kérdezni emilen a Medúzát, ezt hogyan gondolták? Azért lepett meg és nem léptem túl rajta azonnal, mert ez végül is egy népszerű diszkó hivatalos honlapja. Tehát meglepett. Lehet, hogy megkérdezem tőlük, honnan szülték ezt.
Előzmény: Törölt nick (260)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.16 0 0 260
Sziasztok!

Erről tud valaki valami bővebbet is?

G****

Deph Creative Commons License 2001.02.15 0 0 259
Hát igen! Kissé megkeveredtem, mert valószínűleg a Voyager tényleg Mike Oldfield! Igazad van! Csak tudod olyan korán reggel még nekem sem forog olyan gyorsan. Egyébként már eszembe jutott, hogy Pocket Universe a cím. Remélem ez már jó! A Baby albumon van tényleg. Ja és még megvan a Do it! maxi is. Igen kiadási évszámokkal kellene. Ja és még van egy 2 lemezes válogatásom is (bakelit).

Most indulok megnézni a lapod! :-))) Majd írok a vendégkönyvbe!

Régebben a másik topicon valakinek megvolt videokazettán a felvétel, de majd utánanézek, hátha megtalálom. A hang anyag pedig sokan letöltötték akkoriban! Megjegyzem nekem nem sikerült! Úgyhogy arra még fáj a fogam!

Előzmény: artax (258)
artax Creative Commons License 2001.02.15 0 0 258
Deph

Yello lista:
Evszamokkal????
Nem egeszen ertem.
A megjelenes evszamai kellenek?
Az nem fog menni mert pl a maxik egy reszen rajta sincs.
Voyager cimu albuma nem letezik a Yellonak.
Maximum Mike Oldfield-nek.
A Junglle Bill a Baby cimu Yello albumon van rajta.
Kecskemeti vagy? Remek, en vagy iden vagy jovore koltozom le. Egyebkent nyaron minden hetvegen lennt vagyok. Mondjuk nem pont Kecskemeten hanem Kecskemet-Hetenyegyhazan.
Szoval nem lesz nehez zenet csereberelnunk.
Itt megtalalod a majdnem teljes Yello listam:

http://www.extra.hu/yellogalaxis/sajat.html

Kraftwerk koncert.
Hat igen 91 felejtetetlen elmeny.
Ezzel kapcsolatban jut eszembe nincs meg valakinek videon, lattam a kocerten tobbeknel is kis kezi kamerat.

Udv

Artax

Deph Creative Commons License 2001.02.15 0 0 257
Köszönöm mindenkinek a szívélyes fogadtatást!
Nem egészen vagyok új, csak a másik topicon már vagy éve nem jelentkeztem. Jól kivártam, mi?

Artax:

"A Yello lista kell vagy a Kraftwerk?"
A Yello, de évszámokkal!

"Yello-m rengeteg van. Minden album es eleg sok maxi is."
Akkor még fogunk értekezni!

"Neked mid van?" A Zebra, a Voyager, és az az album amin a Jungle bill van (lehet hogy az album címe is ez)

"A Tour de France-t Bp-en majdnem minden sarki CD boltban lehet kapni."
Hát igen régen voltam Bp-en. Most már ideje lesz menni!

A The Mix-bol nekem is a nemet van es pont az Angol erdekelne...regebben a lenntebb emlitett betores elott Amerikai kiadasu /olyan nagy papirtokban volt benne a muanyag tokos CD/ volt meg. De azt is elloptak, szoval engem az Angol The Mix erdekel.

Megvan, és nekem is az amerikai kiadású nagydobozos!Csak az enyémet nem lovasították még meg! Nagy szám volt akkor 1991-ben, de jó drága is.

Most már nagyon kicáncsi vagyok a Senor Coconutra!
Nagyon ajánlgatjátok.

YoungOld:

Megnézem neked, hogy melyik cég adta ki újra a bakelitet! Én kecskeméti vagyok, itt az egyik boltban láttam még pár más elég érdekes bakelittel egytemben. pl.: Madonna:Ray of lights!!
Majd megkérdezem őket! Egyébként kemény 3500 Ft volt a Radioactivity! Megvan 4 album bakeliten, úgyhogy gyűjtögetem! De az eredeti jobb volna, még ha kicsit karcos is!!

Youwine:

Te általában nagyon sokat tudsz a Kraftwerkről, mikor és hol lesz koncertjük idén? Most már ideje lenne elmenni egyre, mert régen volt 1991 BS.

Hmm, az volt az igazi! Míg élek emlékezni fogok rá... Négyen voltunk a haverokkal, volt egy tartalék jegyünk, mert 5-öt rendeltem (akkor 650 Ft volt!!). Koncert előtt 3 órával már elfogyott minden jegy. Egy srác messzi Szabolcsból jött egymaga (!!) és nem kapott már jegyet. Gyarló módon eladtam neki(kis felárral :-))) de még így is jobban járt, mert a jegyüzérek nagyon megcsapolták volna.

Elsőként mentünk be, és szerencsénk volt, mert a küzdőtéren elől (a palánknál tudtunk helyet fogni)
Koncert kezdete előtt már fél órával tele volt a BS. Nem gondoltam volna akkor hogy ennyi ember szereti a KW-t. Nagyon örültem neki. Sok emberben élt még az 1981-es koncertjük! Hát igen, akkor még nem hiszem, hogy szüleim elengedtek volna a koncertre :-))
Olyan közel voltak a koncert alatt (de a biztonsági őrök is), egyszer le is jöttek a szípadról (Pocket Calculator). Mindenki aki lennt volt oda akart férni, majdnem összenyomtak bennünket. Fenomenális volt!

Bocsi a kissé hosszú levéltől, olyan jó érzés volt leírni. Megdobbant a szívem!

Előzmény: artax (255)
YoungOld Creative Commons License 2001.02.14 0 0 256
Végre van új tag is! Üdv neki.
A Tour de France-ot még (azt hiszem) Győrben vettem, amikor véletlen arra bóklásztam. Csekkoltam a lemezboltokat, és az egyik bejött. Az eladó csaj viszont... Hát, őt sem az eszéért fogják feleségül venni. Olyan durván kezelte a lemezt, mikor fizettem, hogy ihaj, néztem is rendesen, nehogy baja legyen a toknak. De sajna ez sem első nyomás, hanem egy 1999-es újrakiadás (az eredeti 1983-as). Amúgy tényleg sok helyen megvan.
Kérdés: honnan tudnék én vaj'h eredeti és nem utánnyomott meg újrakiadott bakeliteket venni? Album, maxi, koncert, egyéb, bármi. Melyik az a bolt, ahol tudok ilyet rendelni?
artax Creative Commons License 2001.02.14 0 0 255
Sziasztok

Hi Deph udv a csapatban:) Bar en is uj vagyok.

A Yello lista kell vagy a Kraftwerk?
Yello-m rengeteg van. Minden album es eleg sok maxi is.
Neked mid van?
A Tour de France-t Bp-en majdnem minden sarki CD boltban lehet kapni.
Nem reg lattam is azt hiszem a mammutban a masodik emeleti CD-boltban.
A The Mix-bol nekem is a nemet van es pont az Angol erdekelne...regebben a lenntebb emlitett betores elott Amerikai kiadasu /olyan nagy papirtokban volt benne a muanyag tokos CD/ volt meg. De azt is elloptak, szoval engem az Angol The Mix erdekel.

Deph ajanlom neked is a Senor Coconut-ot. Le fogsz fordulni a szekrol.:)))

Egyebkent ha mar Kraftwerk atdolgozasokrol van szo. Nekem van ket CD-m ami Trancewerk Express nevre hallgat. Vol 1-2. Ez Kraftwerk tribute lemez. Eleg erdekes.
Ajanlom mindenkinek meghallgatasra.

Sziasztok

Youwine Creative Commons License 2001.02.14 0 0 254
Szia Deph!

Az Expón nem volt KW koncert, volt viszont kétszer is, október 2-n és 3-n Karl Bartos. Bartos régi KW számokat is játszott és állítólag a Viva2 egy 45 perces összefoglalót leadott róla. (Ez nincs meg valakinek????) Sajnos lemaradtam a koncertről.

Előzmény: Deph (253)
Deph Creative Commons License 2001.02.14 0 0 253
Sziasztok!

Most találtam meg a topicot, mert a Kraftwerk Budapesti Koncert fórum nem igazán mozgott az elmúlt időszakban.
Viszont örömmel tapasztalom, hogy a Kraftwerk rajongók tábora nem csökken
és sok régi név itt is felbukkan.

YoungOld:

Igazán gratulálok, hogy ennyi album megvan CD-n. Érdekelne, hogy a Tour de France-ot honnan szerezted meg.
Már jó pár éve hajtom, de még utánnyomásban sem láttam.

Youwine:

Sikerült e elmenned az Expo-s Kraftwerk koncertre? Volt-e egyáltalán?

Artax:

Szóval Yello rajongó is vagy! Én is szeretem a zenéjüket! Van egy-két elég érdekes közöttük.
Neked mi van meg tőlük. Írd meg e-milben!

Ha tudtok valakit, akinek nincs bakelit lemezjátszója, de van bakeliten Kraftwerkje és nehéz szívvel, de
megválna a lemeztől, akkor én vevő lennék rá. Cserébe felírnám neki CD-re a lemezt.
4 hónapja vettem meg a Radioactivity albumot bakeliten. Utánnyomás, de jól szól. Szerintem más albumokat is utánnyomtak a Kraftwerkek közül!

Kiegészítésként annyit, hogy ha valakit érdekel, nekem megvan a Trans-Europa Express (német) és a The Mix német verziója.

És mégegyszer Kraftwerk forever!!

artax Creative Commons License 2001.02.09 0 0 251
Sziasztok

Ha erdekel valakit most vettem meg a Coconut lemezt 4490-ert a Mammutban.
Azon kivul amit megvettem van meg egy db, ugyhogy ha kell valakinek, javaslom menjen erte.
A nepzenek kozott van az also polcon a bolt jobb oldalan.
Egyebkent eleg korrektek a boltban es a mai lemezboltvalasztekhoz kepest egeszen jo valasztekuk van. /Felre ne ertsetek nem erdekem a reklamozasuk de ha egy boltban korrektul viselkednek akkor azt a boltot javaslom az ismeroseimnek is./
Nem tudom nektek mik a tapasztalatitok de a kereskedelemben eleg sutyo a kiszolgalas.
Ha ettol elterovel talalkozom akkor ahhoz huseges vagyok, meg ha esetleg dragabb is.
Szoval ott a lemez akinek kell menjen erte.

Mellesleg itt van nalam az Emi ujdosag ertesitoje es ott virit benne az Expo 2000 maxi CD.

Udv

Youwine Creative Commons License 2001.02.05 0 0 250
"- s még egy tokiói fellépés, 1998 körüli(?) időpontból. "

Bizony, a tókiói Akasaka Blitz, 3 egymást követő napon, az 1998-as dél- és észak-amerikai turné előtt.

Előzmény: LoviGabi (249)
LoviGabi Creative Commons License 2001.02.05 0 0 249
Hali.

Időközben lerántottam 3 komplett bootleget a Napster-ről; elég tűrhetőek:
- Virtua ex Machina (live at Tokyo, 1981)
- live at Norwich, 1992
- s még egy tokiói fellépés, 1998 körüli(?) időpontból.

LoviGabi

Youwine Creative Commons License 2001.02.02 0 0 248
Kb két és fél éve volt olyan pletyka, hogy a készülő KW nagylemez első single CD-jére készítenének remixet. Szerintem kamu volt. A One more time-nak kb annyi köze van a Kraftwerkhez, mint Zámbó Jimmynek.
Előzmény: YoungOld (247)
YoungOld Creative Commons License 2001.02.02 0 0 247
EEeehh, ez gáz, hogy nincs semmi hír. Na mind1. Akkor becopyzom a Wanted magazin kis hírét a Daft Punkról. Azért róluk, mert ugye ha jól emléxem szó volt egy közös (Daft Punk & KW) lemezről. Ha jól emléxem. Bár erről nincs info, mindenesetre itt a hír:
"Daft Punk – új album, robotokkal
január 19. 15:28
[NME] A Daft Punk zenekar végre-valahára nyilvánosságra hozta régóta ígérgetett új albumának megjelenési dátumát. A Discovery címû album március 12-én jelenik meg és ahogyan azt a zenekar által nyilvánosságra hozott közleményébõl tudhatjuk, az nem a két alapító, Thomas Bangalter és Guy-Manuel de Homem-Christo munkája – merthogy õk „meghaltak”, amikor 1999. szeptember 9-én szemplerük felrobbant -, hanem a két, helyükre lépett robot produkciója („Amikor robottá változtunk, rájöttünk, hogy az új arcunk sokkal szebb és érdekesebb, mint a korábbi arcunk volt…” - nyilatkozták). A lemez vendégekkel is szolgál: a francia funk-géniusz, Romanthony a korábban listamásodik One More Time számban illetve a Too Long címû dalban, az amerikai dj-producer, Todd Edwards a Face To Face címû szerzeményben, az „elhunyt” Thomas Bangalter pedig a Digital Love-ban és a Something About Us-on énekel."

Na, hát most akkor ez nevezhető-e plágiumnak?! Vagy mondhatjuk, hogy a Daft Punk "újraértelmezte" a KW útján ismert ember-robot kapcsolatot?! Szerintem nem igazán passzolnak bele a DP stílusába a robotok, mint eszme. Na mindegy, majd elválik a nagylemez meghallgatása után. Mindenesetre várom.
Amúgy az a közös lemez hír kamu volt, vagy tényleg tervbe van véve?

Youwine Creative Commons License 2001.02.02 0 0 246
Itt vagyunk, nézelődünk, de valahogy nem dőlnek a hírek, hát nincs miről írni.

Üdvözlet minden KW rajongónak!

Előzmény: Csík Dániel (245)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.02.02 0 0 245
Téli alvás, vagy csak egy kis influenza, ami miatt nincs itt senki?
YoungOld Creative Commons License 2001.01.23 0 0 244
Régóta van nekem egy Europe Endless feldolgozásom mp3-ban, ami valami Kevin Lux nevű egyed terméke. Eddig nem tudtam, kicsoda, de megnéztem a www.kevinlux.com oldalt, hátha megtudok valamit róla. Megtudtam. A honlapot először látva kissé csalódtam, mert a számból, amit hallottam eddig, többet mertem remélni. Maga a honlap és a lemezborítók megtévesztően silányak, és ötlettelenek, de egyszer csak felfigyeltem az egyik borítón egy szövegre: "Compositions by Kevin Lux except track 6 originally composed by Hutter/Schneider". Ez a bizonyos 6. szám pedig a már nekem is "meglevő" Europe Endless pörgős feldolgozása. Szóval a konklúzió: bár a design pinceszagú, (de néhol a számok címei is), egy kis érdeklődést megér, ha már meghallgatjuk Kókuszdió bácsit, akkor ez is figyelmet érdemel.
YoungOld Creative Commons License 2001.01.22 0 0 243
Artax kért tőlem mp3 listát Kraftwerk ügyben. Összeírtam, elküldöm. Ha valakit még érdekel, szóljon. (ja, és nem az egonos, hanem a youngold@freemail.hu cím mostantól az igazi, a régi bedöglött, de nincs kedvem kicseréltetni az itt adataimnál...)
Recoil Creative Commons License 2001.01.19 0 0 242
Én is nagyon szeretem a DM et de amit te kérsz(4 db) asszem' nem sokan engedhetik meg maguknak.....
Exciter Creative Commons License 2001.01.19 0 0 241
Sziasztok!

Szíves engedelmetekkel bemutatkoznék. Exciter vagyok, a legújabb Depeche Mode album. 2001. májusában jelenek meg, még pontosan nem tudom, hogy melyik nap, de majd szólók előre. Szeretném, ha mindenki megvásárolna közületek, lehetőleg fejenként 4 példányban. Ígérem, jó leszek! Remélem kellőképp felizgattalak benneteket! A java még hátravan!

A viszont hallásra!
Exciter

Youwine Creative Commons License 2001.01.17 0 0 240
Egy nagyon szép magyar bélyeg a képen, a Népstadion avatására adták ki, ha igaz, az ötvenes években.
Előzmény: FZs (238)
artax Creative Commons License 2001.01.17 0 0 239
Hat lehet en vagyok bena de nekem csak hiba uzenet jon be.

Az uj szama Bartos nak tenyleg olyan mint az Esperanto. Remelem ha lesz uj albuma akkor az is ilyen lesz. Ugy latszik os rajott hogy az a masodik albumban felvett stilus nem nyero.

Udv

FZs Creative Commons License 2001.01.17 0 0 238
Megoldas: (ki gondolta volna, hogy ennek is magyar vonatkozasa van?;)

http://www.egroups.com/files/kraftwerkfans/Tour+de+France/1313_53.jpg

YoungOld Creative Commons License 2001.01.16 0 0 237
mármint az én hozzászólásomra értettem, haha.
A Tour de France borítót nem tudom, honnan szedték. A Radioactivityéről (úgy) tudom, Emil Schult készítette, mint az Autobahnét is és a Ralf & Florianét is.
YoungOld Creative Commons License 2001.01.16 0 0 236
Én sem tudom, de engem is érdekel! (Ez aztán a komoly hozzászólás ;)))
Artax: Emil ment.
Csík Dániel Creative Commons License 2001.01.16 0 0 235
Én nem tom, honnan származik, de érdekel!
Előzmény: FZs (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!