Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5162

Két órája :-)

Itt a tél!

 

Zante12 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5161

Sziasztok! Lakást vagy szobát keresek Salzburgban! Tud nekem valaki segíteni? Válaszotokat előre is köszönöm!

rita kamélia Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5160

Sziasztok!

Kérlek, ajánljatok Oberwart - Rechnitz környékén olyan üzleteket, ahol nagyméretű férfi-női ruhákat lehet vásárolni, és vasárnap is nyitva van.

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5159

Én már most tudom hogy, nem fogok soha hazamenni, virágozzon bárhogy fel az az ország...

Előzmény: webmot1 (5158)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5158

Valahogy nem egyezik a véleményünk.Mondj pár okot,miért mennének haza az emberek.Aki megszokja a nyugodtabb életet,semmi sem vonza majd haza.Mire talán odaérne az ország,hogy hazamenjünk,már úgy beleszoksz a külföldi életbe,hogy eszedbe sem jut hazamenni.Plusz tegyük hozzá minden rasszizmus nélkül,mennyi roma és mennyi magyar lesz kb 20 év múlva az országban?Mennyi lesz a dolgozó romák aránya?Hogy alakul a közbiztonság?Sorolhatnám még a kérdéseket reggelig:)

Előzmény: flash.gordon (5157)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.15 0 0 5157

Éppen ezért mondom mert nem olyan világ van, hogy könnyebb lesz a visszavándorlás. Egyrészt mert lehet is anno meg nem lehetett agy csak hosszú évek múlva, másrészt mert sok emberben benne marad valami, ami haza húzza. A politikai menekülstéget vitatnám. Politikai miatt elhiszem, hogy elmennek emberek de azért az más, mint, amikor az Andrássy út 60-ban vártak a rakoncátlankodókra.

Előzmény: gartfi (5156)
gartfi Creative Commons License 2012.10.14 0 0 5156

" hogy a visszavándorlás aktívabb lesz mint 56 és kilencven között abban biztos vagyok. "

Nem tudom.

56-ban rengeteg politikai menekült volt.

Most meg gazdasági... és politikai...

Szerintem a helyzet ugyanaz, talán ma egy menekült nem csak egy börönd ruhával megy ki.

Van nála iPhone, bankkártya és a fejében olyan tudás amit nem vehetnek el tőle.

Persze lemorzsolódások mindig is voltak, lesznek de arról nem sok infó van.

Nem olyan világ van már, mint akkor volt.

Ma már minden könyebb.

Szerintem.

 

 

 

 

Előzmény: flash.gordon (5150)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.13 0 0 5155

Nekem is lécci :)

Előzmény: nanus0085 (5152)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5154

Hogyne érdekelne!

Előzmény: nanus0085 (5152)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5153

pontosan ;) Akinek nem való a külföldi lét könnyebben vissza tudja csinálni.

Előzmény: rupicc (5151)
nanus0085 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5152

Ha érdekel, elküldöm privátban, ha kész lesz az egész. 

Előzmény: Törölt nick (5145)
rupicc Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5151

Ez márt csak azért is így lesz, mert nem büntetendő ma a külföldre távozás. Disszidens mint olyan nincs a mostani jogrendszerünkben.

Előzmény: flash.gordon (5150)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5150

Nem mindegy mert 40 fő nem reprezentativ. Az elvándorlás nem tudom keményebb mint 56-ban volt, de, hogy a visszavándorlás aktívabb lesz mint 56 és kilencven között abban biztos vagyok.

Előzmény: gartfi (5146)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5149

Ki mit érdemel....

Előzmény: gartfi (5148)
gartfi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5148

Perecúr megmondta, felvásároljuk Lengyelországot, Magyarországot, Manhattant...

Most hol is tartunk?

 

 

Előzmény: Törölt nick (5147)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5147

Lengyelország az európa motorjává vállt, nagyon gyors és stabil náluk a növekedés, ennek ellenére onnan is sok a kivándorló. Ez jelenleg a kelet európa összes országára jellemzö...

Előzmény: gartfi (5146)
gartfi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5146

Szerintem teljesen mindegy, hogy 40 van 4000, sajnos ha 10000-es lenne akkor se lenne jobb az arány.

Azt hiszem talán 56-ban volt ilyen kemény az elvándorlás.

Érik a gyümölcse a "munkának" ...

 

 

Előzmény: flash.gordon (5142)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5145

Én is kitöltöttem. A kiértékelés látható lesz valahol?

Előzmény: nanus0085 (5143)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5144

Szia!  Remélem megoldódik a problémátok.Nemrég egy magyar barátom ugyanerre panaszkodott,az ovónő kifejezetten utálta a magyar gyereket.Nekik annyi volt a szerencséjük,hogy városban laknak és könnyebb volt másik ovit találni.

Előzmény: Vitarb (5141)
nanus0085 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5143

Kedves Fórumozók!

Azzal a kéréssel fordulnék Hozzátok, hogy a szakdolgozatomat a kulturális sokk témakörében írom, és nagyon megköszönném, ha aki külföldön él/élt, kitöltené az alábbi rövid kérdőívet, ezzel segítve diplomamunkám elkészülését. Köszönöm annak, aki kitölti!

A kérdőív: http://ripet.hu/feedback.php?kid=03ca432f2a1d8dc81d5e4ee9699981e2

Köszönöm szépen!

 

flash.gordon Creative Commons License 2012.10.11 0 0 5142

A közhangulat és a jövőtlenség miatt menekülnek a magyarok

Riasztó emigrálási trend rajzolódik ki. A középkorú, diplomás, itthon sem reménytelen helyzetű honfitársaink költöznek külföldre, majdnem felük a családjával együtt. Felmérést végeztünk. Tovább »

forrás: Index.hu

 

A cikk ismert igazságokat fogalmaz meg csak azt nem értem, hogy miért egy negyven (!!!) fős mintán vonnak le konklúziókat? Amikor lehetne akár 4000 fős minta is. Igaz a cikk is elismeri, hogy nem reprezentativ.

Vitarb Creative Commons License 2012.10.11 0 0 5141

Hello!

Koszonom a valaszt! A negativ viszhangtol inkabb nekik kell felniuk. Itt is vannak termeszetesen rendes emberek akik a segitsegunkre vannak. Hetfon megint megy a kisfiam oviba, de meg azt szeretnem elerni, hogy atkeruljon a falu masik ovodajaba, mert itt egy harpia varja a hajat tepve, hogy nem az van amit o akar. A masik ovoda raadasul sokkal rendesen, bar szerintem ebben is csak ezzel az egy ovodavezetovel van baj, aki tortenetesen a polgarmesterhelyettes gyerekkori baratnoje.

Előzmény: webmot1 (5137)
BJJani Creative Commons License 2012.10.10 0 0 5140

Szia!

Köszönöm szépen. Pár helyre leadom, szerintetek ha csörög a telefon mennyire fogják túlcifrázni? bemutatkoznak, meghívnak beszélgetésre időpontot adnak és ennyi? Időpontnál mi a megengedett, mik a tapasztalatok? Ők mondják hogy ekkor is csend, vagy mondhatom én hogy mondjuk 2 napra rá, mivel Pestig fel kell utaznom, onnan Bécs, valszeg ki is kell vennem egy esti szállót... Ilyen jellegű tapasztalatokat szívesen várok, kicsit izgulok...  

Előzmény: Warnika (5139)
Warnika Creative Commons License 2012.10.10 0 0 5139

szia,

a leghivatalosabb út: www.ams.at

 

Előzmény: BJJani (5136)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.09 0 0 5138

Na itt már teljesen elkülönbözött a véleményünk, ugyhogy ebbe nem mennék bele.

Az biztos, hogy én nem félek az EU szétesésétöl, sem az Euró megszünésétöl.

Ha lesz még ennél is rosszabb mint ami most van, az sem jelenti az élet megszünését. Ugyen lesznek országok, akik mint szinte mindig, szopóágon maradnak (pl Magyarország), de lesznek olyanok is akik mint mindenen keresni fognak. Bízom benn, hogy Ausztria ilyen lesz.

Mert olyan nincs hogy ami sokaknak rosz az másoknak ne lehetne jó :-)

Előzmény: gartfi (5133)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 5137

Osztrák jogász szerint: ha van helyben állandó lakcímed,munkád,nincs óvodai tartozásod,anmeldebescheinigung-od,biztosításod és nem történt semmi rendkívüli kötelesek az ellátást bizosítani. Ha ez mind megvan,akkor jogtalan és nem diszkriminatív a lépésük,ami nagy különbség.Jogi alapon lehet lépéseket tenni,de ez sokba kerül és negatív visszhangokkal járhat a számotokra.

Előzmény: Vitarb (5132)
BJJani Creative Commons License 2012.10.09 0 0 5136

Sziasztok!

Új vagyok még e témában, így nem olvastam végig az összes hozzászólást, előre is elnézést, ha (mert biztos többször) előfordult témát kérdezek.

Tehát, esetleg tudna valaki szabad raktári, gyári, pakolós ilyen olyan állást, ahol egy fiatal 23 éves srác eltudna helyezkedni? Németet középhalapó szinten beszélem és 16 éves korom óta dolgoztam raktárakban ilyen olyan helyen. Szakmai tapasztalatom is van már 1.5 év, logisztika területén, de a cég ahová gyakornokként visszavettek szépen leépült, így épültem le vele én is. Szeretném a német nyelvet nagyon jól (sokkal jobban) megtanulni, ezért gondolkodtam külföldön. Az ingázás se jelentene gondot, de az se, ha meszebb kerülnék hazámtól, csak jól megközelíthető legyen a munkahely tömegközlekedéssel. Nézegetem a hirdetéseket, de olyan furcsa, hogy nem veszik fel a telefont, aki meg felveszi nem igen akar cégnevet mondani csak azt, hogy így úgy fizessek...nekem ezek nem tűnnek hivatalosnak.

Segítségeteket előre is köszönöm!  

flash.gordon Creative Commons License 2012.10.09 0 0 5135

 

A témafelvetés jó csak szerintem a köznapi ember szintjén a háttér kellő ismerete nélkül nem lehet rá egyértelmű választ adni. A magam részéről nem hiszem, hogy amikor az Uniót kitalálták ne gondoltak volna arra, hogy ez nem mindenkinek fog tetszeni. Azt sem gondolom, hogy tízen huszonévre tervezték volna. Hogy közben változni fog a szerkezete a taglétszáma meg sok minden más azt el tudom képzelni. Ahogy, gondolom már te is észrevetted az ezzel foglalkozó a cikkek érdekes mód mindig feltételes módban íródnak vagy az író szándéka szerinti kijelentést közöl kérdés formájában. Mint például:

 

Magyarország búcsúja az Eu-tól? „lebegtetett” problémák, „fontolgatják” már a régi pénz bevezetését stb.  Csupa olyan hírek, ami akár holnap de akár 25 év múlva is bekövetkezhet. Csak közben az ember élete megy és olyan földhözragadt dolgokkal kell foglalkozni mint megélhetés vagy családi élet, akár EU-val, akár anélkül.

 

Az, hogy mi itt élünk illetve kell-e útlevelet felmutatni vagy sem szerintem részletkérdés. Nyilvánvalóan eljöhet egyszer az idő, amikor minden álam azt mondja: Uraim a vérfrissítésből elég a születendő  gyermekek száma elegendő több bevándorlót nem kérünk. Akik meg itt vannak azokról a számítástechnika korában meg 5 perc alatt meg lehet mondani, hogy dolgozni jött ide vagy csak a szociális ellátórendszeren csüng.

Előzmény: gartfi (5117)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5134

Elbeszélünk egymás mellett.Nekem szerencsére semmi problémám nem akadt. Nem írtad,hogy ez a gondod. Itt is egyre nagyobb az idegensellenesség,otthon ezt jobbikra kenik,itt is megvan a helyi megfelelője.Pár éve nem véletlenül nyert a szélsőjobb.

Előzmény: Vitarb (5132)
gartfi Creative Commons License 2012.10.08 0 0 5133

USA és Európa között mindig is óriási volt a gazdasági különbség és ez nem lesz soha másként.

Egyébként én mindig azt mondtam és ma is az a véleményem, hogy az USA-val nem kellene foglalkozni. Egyrészt gazdaságilag nem egy fajsúlyban vagyunk, másrészt pedig rohadt messze van.

Tudom most sokaknak érdekes lesz ez amit irtam de végig kell gondolni, logikus válaszok vannak rá.

USA mindig is egy elszigetelt állam volt, álomvilágban élő társadalommal ahol lámpással kell keresni a szakembereket és egyáltalán a "normális" embereket.

Semmi mást nem csinálnak mint állandóan háborúban állnak mindenkivel. Ha kell az olaja azért, ha a "főnökök és szándékosan nem irom kik" azt mondják akkor meg azért.

Az öreg Európának a legfőbb baja, hogy mára teljesen szétverték a nemzeteket, nincs identitás, mindenhol mindent ellep az idegen vándorlás eredménye, stb, stb.

Most még azt a kevés maradék hagyományt, elveket, nézeteket is elakarják taposni ami maradt még.

Nem jó ez.

Japánnal kapcsolatban szerintem nem jó a példa mert ők aztán egy különleges nép, rettenetes akarással, munka tűréssel, fegyelemmel, stb. Sajnos az atomkatasztrófa Japánt jó pár évre padlóra tette és ezt ők nagyon meg fogják érezni. Ha nem lett volna véleményem szerint nem sok év múlva Japán reggelire megette volna USA-t.

Az adósságról meg annyit, hogy a nagy USA holnap gondol egyet aztán beinditja a pénzjegy hányását és ezzel szerinte minden meg lesz oldva.

Persze...

De a lényeg ez minket rohadtúl nem kéne hogy érdekeljen, a fentiek miatt is!

Persze lehet, hogy nincs igazam de én igy látom.

 

Előzmény: Törölt nick (5129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!