Keresés

Részletes keresés

sönby Creative Commons License 2012.10.21 0 0 38252

Blue!Létezik az hogy a SESTOS kevesebbet mutat mint a REX,vagy a "hagyományos"mutatós?A képen a két pid érzékelője ugyanabban a merülőhüvelyben volt,tőlük kb.70cm-re a "mutatós".Csereberéltem a "K"-t a pidekben,a fütés során és mindíg 8-10C-al kevesebbet mutatott a sestos.Vagy lehet valahogy valamit állítani rajta?

hetmann64 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 38251

Nem epoxi gyurmára gondolsz?

Előzmény: zsazsanna (38240)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38250

A szalma diszkrét kezelése is megoldható lenne, valószínűleg, de megéri a technikai megvalósítás?.......

A szalmabála egyben égetendő, a méretezést bálázáskor kell elvégezni.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38249)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38249

A hasábfa nem lobban be azonnal.

Előzmény: Törölt nick (38248)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38248

Hasábfa adagolóról hasonló jut eszembe, üvegpalack töltősort láttál már. Két , szembe mozgó függőleges láncszalagsor karmokkal tépkedi a fogásokat a szalmából, eljuttatja a töltőajtóig, egy revolver dobig, az egyes fogásokat a töltődugattyú betolja a tűztérbe.

Megéri ez neked, a technikai kivitelezése?

Előzmény: nemkezd (38246)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38247

A kézi bedobálás során annyit teszel bele, amennyinél a tűz nem jön ki, de az égés folyamatos.

Ha gépesíteni akarod, egyrészt a folyamatos égést kell biztosítani, másrészt azt kell megakadályozni, hogy a tűz kifele terjedhessen. Ez a kettő az igazi kihívás szerintem.

 

Ez nem csak egy egyszerű bálaszétszedés, és csúzdán a kazánba való lecsúsztatás szerintem.

Előzmény: nemkezd (38246)
nemkezd Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38246

Ismerem az álltalad ajánlott topikot, sőt végig is olvastam!

Nem találtam, még ötletadó megoldást sem, sajnos.

Meg egyébként is ez a topik is a neve szerint " fa, szalmabála," .

Gondoltam csak nem látom a fától az erdőt a megoldásra, talán másoknak van ötletük.

Ennyi.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38245)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38245

Hiába agyalgunk rajta, az igazi tudás ebben a topikban kumulálódik.

 

Itt foglalkozzanak azzal, hogy az égetni valót bejutassák a tűztérbe.

Előzmény: nemkezd (38243)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38244

Hajrá!  :-))

Előzmény: nemkezd (38243)
nemkezd Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38243

Ne kalandozzatok el!

Itt nincs apríték, csak egy nagy szép körbála van a színbe beguritva. Ezen átvágjuk a hálót és ő kinyílik és szétesik, szedhető belőle egy nagy műanyag dézsára való szalma.

Alapesetbe visszük az állatok alá alomnak, -stimm-!

Mi nem az állatok alá visszük hanem a kazánházba, ott bele kellene önteni, egy tartályba és onnan vinné a kazánba a "technika" szépen lassan folyamatosan.

Na ez a "technika" ami még ninncs meg.

Olyan van ami a 2 centi hosszú szalmát bejuttatja a kazánba, ezt nem kell kitalálni, ez megvan, de ehhez le kell darálni a szalmát.

Ezt viszont az említett okok és egyebek miatt nem akarjuk, az egész darálási procedúrát ki akarjuk hagyni.

A csomós szálas szalma bejuttatása a cél, valahogyan, valamilyen megoldással, ha ez megvan és stabilan -műkszik-, utána lehet agyalni, Lambda szondán és egyebeken.

Ja és mindezt egy 16 cm széles és 6 cm magas négyszög nyíláson. Mert ugye a kazánt nem buheráljuk meg.

Ennyi csak a megoldandó feladat.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38241)
nemkezd Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38242

Erre a megoldásra nincs hely, fizikailag.

A bálát nem darabolod föl, csak kibontod és begyömöszölöd a a széteső darabjait egy tartályba , no ebből kellene bejuttatni a kazánba, mindegy milyen tömör, vagy laza. a kézi adagolós megoldást kell valahogy gépi megoldásra átvinni.

Előzmény: halaloszto (38239)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38241

Azt gondolom, hogy ennek az apriték égető topikban van a helye.

Az ötlet jó és gondolom, már páran agyaltak rajta. (hogy miért nem valósul meg, azt most lehet megtudjuk)

Most végigtúrtam a netet de nem találtam utalást arra, hogy "bálákból valaki csomókat szaggató gépet" készített volna.

Szerintem több problémával kell megküzdeni, hogy ne csak 5-10 percig működjön a dolog.

 

Tehát kicsit olyan, mintha egy farönköt próbálnánk ledarálni és a kazánba juttatni egy egységben (és még sem).

Egy bála formája folyton változik, a tömege az alakja, a súlya, és mivel nem homogén dologról van szó, bármi lehet benne.

Ezt csak valami olyan cuccal lehet megoldani, ami homogénné alakítja és adagolhatóvá teszi.

 

Tehát zárszóként kíváncsi vagyok de szkeptikus is. :-)

zsazsanna Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38240

Üdv. Mindenkinek!

 

Régitipusú  lemezradiátort keresek a mérete 100cm magas 15 tagos 4 vízoszlopos.

Illetve olyan tömítőt ami a pici lyukat betömíti és hamar megszilárdul, hőt bírja.

Sajnos a tömítőnek a nevét nem tudom csak annyit tudok, hogy van ilyen tömítő.

Segítséget előre is köszönöm.

 

 

halaloszto Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38239

nagyon elszallt otlet valami olyan keszulek, ami a balat nem ledaralja, csak a szukseges meretre darabolja? kicsit perverz, de mondjuk egy gatterfuresz, ami felszabja adagolhato kockakra?

 

amugy egyszer lattam egy megoldast szalas cucc adagolasara. mindenfele zoldseget, mint csemege kukorica,zoldbab, borso huvelyben, meg hasonlok adagoltak vele. a termeny egy medenceben, aminek az alja egy nagyon lassan mozgathato szallitoszalag. ez hordja neki a rovidebbik falnak. a fal felul tengelyezett, mint a domper billenoajtaja. ha nagyon nekitolta az also szallitoszalag, akkor kibillen, es ez allitja le az alsot. ezen a lengoajton is van egy teljes szeles szalagszeruseg, de inkabb lancok, amiken kormok vannak. beleakadnak a nekinyomott cuccba, es lefele lehuzzak. alul leesik, es oldalra egy szallitoszalag kihordja. 

 

Vajk

Előzmény: nemkezd (38237)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38238

Én érdeklődéssel várom. Bár szkeptikus vagyok, de ez ne jelentsen semmit. :-)

 

Hátha abból fogok valami jó 5letet meríteni.

Előzmény: nemkezd (38237)
nemkezd Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38237

A nagy dolgok mindig egyszerűek, mint a faék.

Ha sikerül valmi folyamatos adagolót összekreálni, amit ott lehet hagyni 5-10 percre, felügyelet nélkül, és ha visszajön az ember még működik gond nélkül, akkor "a foglalkozás elérte célját."

Megszűnnének a fa mizériák, meg a menyi a víztartalma cimű dolgok.

A szalma, a szecskázott kukorica szár rendelkezésre áll, 500-700 HUF-ért mázsánként, körbálázva, kapun belülre hozva.

Napi 3 órát én is ott vagyok a kazánház mellet a műhely környékén. De akkor kell egy tisztességes puffert is beszerelni, és "szevasz-tavasz".

Előzmény: Blue_Sky_007 (38234)
kaci70 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38236

Ha esetleg maradna én is beneveznék egyre, bár nem vagyok olyan lelkes tag mint Ti , de rendszeres olvasom a fórumot és az egész rendszeremet a tanácsaitok alapján hoztam létre. 

Előzmény: style (38194)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38235

Az égés tiszta, azon nics mit javítani, a szalma ebben a formában ég mint a zsír. De az adagolás, az "R1" vezérlés nélkül full automatikával, szabályozott formában való megoldása már nem lesz egyszerű szerintem. De érdekes kihívás.

Mivel én nem tudok szalmát szerezni, nem is érdekel a téma.

Előzmény: nemkezd (38233)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38234

Kíváncsian várom.

Ahogy leírtad a "rocket stove" jut eszembe róla.

Előzmény: nemkezd (38233)
nemkezd Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38233

Nagyon egyszerű a dolog, olyannyira, hogy talán nem is ide a fórumra való!

Apró adagokban megy a szalma az alsó nyitott ajtóba helyezett csúszdán, szakaszosan de folyamatosan. A csúszda-tálca a kinyitott kis begyújtó-parázsfogó ajtó nyílásába van bedugva.

De én voltam az ökör, amikor az öcsémnek megmutattam, hogy a dolog működik, csak kézi munkával, úgy ahogyan nagymamánk anno a búbos kemencét fűtötte. Miután látta gyakorlatban, hogy a Totya majd el száll, ha nagyon adagolja az ember a szalmát neki, azóta nyaggat az adagolóért.

A szalma nagy körbálákban van. Le lehetne darálni, de a mai energia árak mellet, talán csak meg kellene próbálni begyömöszölni valahogy a kazánba egy másfajta adagoló mechanizmussal.

Kicsit szórakoztam a dologgal.

Kézi adagolással kipróbáltam mit lehet ebből kihozni. Ezt mutattam meg öcsinek,"sajnos".

kb. 7 kiló szalmával 1 órát megy a kazán teljes gázon, bömböl mind egy sugárhajtómű.

A láng körbejárja a két tálcát időnként, a kilépő füstgázt nem mértem, de saccra, úgy 300 fok biztosan van. (lesercen a nyál az ujjadról ha neki érinted a füstcsőnek)

A keringető folyamatosan megy és hetven fok az előremenő, és elfogyott a kimért szalma.

Ha visszakapom a gépemet, csinálok néhány "elrettentő" képet, az eseményről.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38232)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38232

Nézz át az apríték égetőkhöz.

Nem tudom, hogy van-e értelme a hagyományos lemezkazánt "megerőszakolni".

Kb a feladat ugyan az, mint nálam az öntvényből kihozni azt amit igazából a konstrukciójából adódóan NEM lehet. (ezt látod itt évek óta, a görcsölést)

Egy bála ahogy én láttam egész felületén ég, ezért nem lehet (nem tudom jelenleg elképzelni hogyan lehet) adagolni.

Előzmény: nemkezd (38231)
nemkezd Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38231

Köszönöm.

A "házi feladat": klasszikus lemezkazán felhasználása szalma fűtésre, a kazán átalakítása nélkül.

A szalma, csak ahogyan a bálából kikerül állapotban van. Erre kell valami csigás vagy dugattyús adagolót összehozni. Darált szalmához van adagoló de az nem megy a bála tartalmával, mert nagyon szálas és felakad és üresen jár a csiga.

Manuálisan megy ha lökdössük a csigára a csomókat, csak kicsit uncsi 3 óra hosszáig dohányozni és borozni a kazánházban!

Előzmény: Blue_Sky_007 (38230)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38230

Egy ismerősnek raktam össze egy rendszert (terveztem, de Ő építette) és kisbálával tüzel. Olyan koppintott lébényi kazánnal.

Előzmény: nemkezd (38229)
nemkezd Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38229

Szalmával, fűt valaki?

hetmann64 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38228

Gázperzselő

Előzmény: Sera26 (38201)
Hocsa75 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38227

Nem az utolsó egy-két évetolvastam végig, hanem kb. szeptembertől, illetve tavaly télen folyamatosan olvastam a fórumot. Mindegy. Köszönöm a hozzászólásodat.

 

A gázkazánt le tudom zárni egy csappal, illetve ki is van kapcsolva.

 

A fám nagyrészt száraz, lábonszáradt, néha van friss akácom is.

 

A sok radiátor miatt adtam fel az elzárogatósdit, meguntam, hogy sokat kellett vele játszani, pláne, ha gyorsan-nagyot változott kint az idő, vagy 1-2 szobát nem használtunk folyamatosan stb.

Ha elzárom a közelieket teljesen, akkor előbb és jobban melegszenek a távoliak, de ez nem jó, mert pont úgy használjuk a házat (szerencsére), hogy a közeli raiátoroknál vagyunk legtöbbet, majd gyerekszobák, hálószobák, üres szobák.

A keringető első fokozaton megy, néha próbálkoztam a 2es fokozattal, a 3ason nagyon zajos a rendszer. Levegő nincs.

A radiátorokon sima mezei, gyári cucc van, ezeket kéne cserélnem, ha nem is mindenhol.

Előzmény: sur5al (38074)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38226

A lényeg, hogy kis kreativitással  meg odafigyeléssel megoldható.

Előzmény: 42tibcsi (38225)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38225

Én a tengely motoron való rögzítésére átfúrt kemény fa betétet használtam, és abba dugtam bele a kicsit el lapított tengelyt és úgy szorítottam meg, ha netán meg akad itt lesz a leg gyengébb pontja ahol meg fordulhat. Egyébként a motoron belül van egy mágneses kuplung, tehát ha megszorulna az egész ez biztos meg csúszik és sem a motor v. az áttétel nem károsodik.  (de ez nem Belimo, azt nem ismerem)

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (38224)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38224

Ezért kell a rudazatot kicsit gyengébbre venni, rugalmasabbra. Így ha bármi elakad, akkor csak hajt bele egy szép kurflit és nem lesz baj.

Előzmény: Amperszag (38222)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 38223

Miután rendezed a korábbi igényeket, jelezz, hogy van-e, és milyen. Köszi előre is, megbeszéljük, ha addig nem készítem el az eredeti megoldással.

Előzmény: style (38221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!