Keresés

Részletes keresés

villa Creative Commons License 2016.01.12 0 0 75217

Mindig pont az adott beruházástól leszünk a kelet - nyugati áruforgalom központja...

persze inkább a Salak utcában építsenek terminált, mint a nagytétényi ártéri erdőben,

Előzmény: mind_the_gap (75216)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.01.12 0 0 75216

Egy kis olvasnivaló, hogy mi is épül a Borheggyel szemben, a Duna túloldalán:

http://www.csepel.hu/anyagok/dokumentumtar/Metrans.pdf

504LACI Creative Commons License 2016.01.12 0 0 75215

Isten nyugtassa! Jó ember volt, szerettem vele beszélgetni.

Előzmény: BarosssBlog (75211)

...slr... Creative Commons License 2016.01.12 0 0 75214

Jó képek, köszönet

Előzmény: villa (75213)
villa Creative Commons License 2016.01.12 0 0 75213

Ma reggeli séta a Duna parton:

a Hárosi öbölben      Az öböl csatlakozása a nagy Dunához A Kis Háros szigetnél

Nyaktag a Kis Hárosnál...      Természetvédelem       a nagy Dunánál, a szigeten

A Duna Spirit még mindig álmodik, Madarak a Diósárok kifolyónál, És a soha nem működött lift a a Kastélyparknál

villa Creative Commons License 2016.01.11 0 0 75212

Imre bácsi a helyi közösség építés nagy alakja volt, teljes életet élt, nagy életművet hagyott hátra, reméljük lesznek folytatói.

Előzmény: BarosssBlog (75211)
BarosssBlog Creative Commons License 2016.01.11 0 0 75211

Imre bácsi hosszú, munkás élet után visszaköltözött a Teremtőjéhez.
http://budafokteteny.hu/hir/elhunyt-pelikan-imre-budafok-teteny-diszpolgara 

504LACI Creative Commons License 2016.01.10 0 0 75210

Köszönöm!

Előzmény: villa (75209)
villa Creative Commons License 2016.01.10 0 0 75209

Én úgy tudom nincs már látogatható állapotban, beázik az egész pince, bár közben az elkorhadt és gombásodott dúcokat cserélték, talán M.Deák tudja, de majd utánanézek.

Előzmény: 504LACI (75208)
504LACI Creative Commons License 2016.01.10 0 0 75208

Van valami lehetőség arra, hogy kiscsoportos foglalkozás keretén belül barátokkal megtekintsük a szabadkőműves kápolnát? Ha igen kit kell keresnem ez ügyben?

zöldmeder Creative Commons License 2016.01.08 0 1 75207

2015. utolsó hónapjaiban a Hosszúréti-patak torkolatának földművében és burkolatában keletkezett árvízi károk helyreállítása érdekében átépítették a patak torkolati szakaszát a Hajó utcai híd lokális védelme és a Duna között. A munkák során a régi kisvízi meder védelem megmaradt faoszlopai mögé kőszórást készítettek a területen fellelhető anyagok és vízi kő felhasználásával. A közép- és nagyvízi meder sérült részeit gyepesítették megakadályozva a mederoldalak további pusztulását.

A korábbi évek során a víz környezetformáló tevékenysége következtében a patak torkolati szakaszának középvonala megváltozott, déli irányba 20-25 méterrel eltolódott. A Duna és a Hosszúréti-patak árvizei következtében a budafoki széles kavics- és homokpart északi vége sérült. Ennek helyreállítására , visszatöltésére, védelmére nem került sor, noha a Duna -munkavégzés szempontjából kedvező- alacsony vízszintje ezt lehetővé tette volna. Így a Hosszúréti-patak szennyezett vize (Törökbálint, Budaörs, Budakeszi tisztított szennyvizét engedik a patakba) az év nagy részében továbbra is a közvetlenül a part menti sávba érkezik.

törpesnauzer Creative Commons License 2016.01.07 0 0 75206

Persze, hogy tudunk. Sajnos nem mindenki kerülhet be a kiállításba, csak azok, akik után maradt valami anyag. A kiállítás jelenlegi formájában csak Zsongor atya pálos szerzetes képviseli Budafokot, aki itt volt rövid ideig káplán. A kiállítás indulása óta őt is elvesztettük és még sokat a bemutatott személyekből. A ciszterektől azonban igen megrendítő anyagunk van.

Előzmény: 504LACI (75205)
504LACI Creative Commons License 2016.01.07 0 0 75205

Nem tudom tudtok-e róla, de kerületi vonatkozása is volt az üldözésnek.

http://www.ppek.hu/k119.htm

Előzmény: törpesnauzer (75204)
törpesnauzer Creative Commons License 2016.01.07 0 1 75204

Igen nagy erőkkel dolgoztunk. Holnapra kész is leszünk. (Remélem.) Riport is készült, amit a Kossuth rádió vasárnapi újság műsorában meghallgathattok. Természetesen semmi nem pótolhatja a személyes látogatás élményét.

Annyit még hozzátennék, hogy ez egy lassan öt éve vándorló kiállítás, témája pedig a kommista egyházüldözés. Néhány példa merre is jártunk. Kalocsa, Miskolc, Veszprém, Eger, Sümeg, Debrecen, a Szent István Bazilika, Máriapócs, Sárospatak, Balassagyarmat stb. Megyei és kisebb múzeumok, kiállítóhelyek, ahová hívtak. Budafok kb. a 18. állomás és remélem vándorlunk még egy darabig. Örömmel hoztuk el az immár igen jelentősre gyarapodott, az országban valóban egyedülálló anyagot. Bár helyhiány miatt ez egy kissé zsugorított kiállítás, mégis néhány tárgy első alkalommal kerül a közönség elé. Nem feledkezhetünk meg Megyeri Pista segítőkészségéről, akinek felajánlottuk a kiállítást és minden segítséget megkaptunk tőle. Zugmann Péternek köszönjük, hogy elvállalta a megnyitást. Bár az egyházüldözésről már sokan publikáltak és tv-műsorok, filmek is készültek, ez a kiállítás azonban ezt az időszakot valóban kézzelfogható közelségbe hozza. Nem digitalizált dokumentumokat és véget nem érő szövegeket talál majd a látogató, hanem valós tárgyakat, melyek zöme szorosan kötödik az átélt borzalmakhoz. A kiállítás megálmodója és motorja Cúgosgumi. Segítségünk még Prevozné Balogh Irén, aki az öt évig hadifogságban tartott majd két évig itthoni börtönökben és internálótáborokban vert Dr. Balogh István tábori lelkész unokahúga. Ez egy valóban mindenkinek ajánlható, meglehetősen megrendítő kiállítás. Megnyitók után rendszerint ezt hallom az emberektől: "Vissza kell jönnünk, hogy nyugodt körülmények közt is megtekinthessük a kiállítást."

a riport

ilyenkor úgy látja az ember, hogy sosem jut a végére

Előzmény: villa (75203)
villa Creative Commons License 2016.01.07 0 0 75203

tegnap este -  véletlenül - meglátogattam törpesnauzert és cúgosgumit a Cziffrában, nagy erőkkel ment a kiállítás szerelése,

amúgy Zöld Jövő este volt a normál időben.

Előzmény: törpesnauzer (75201)
villa Creative Commons License 2016.01.02 0 0 75202

Köszönjük, örülünk hogy látunk, hiányoltunk a topic találkozón.

Előzmény: törpesnauzer (75200)
törpesnauzer Creative Commons License 2016.01.02 0 0 75201

a kép lemaradt

Előzmény: törpesnauzer (75200)
törpesnauzer Creative Commons License 2016.01.02 0 0 75200

Üdvözlök minden kedves fórumozót és boldog új évet kívánok. Jó rég jártam erre, most egy meghívót szeretnék átnyújtani kiállításunkra.

504LACI Creative Commons License 2015.12.31 0 0 75199

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

2016-ra egészséget, boldogságot, egyetértést!

villa Creative Commons License 2015.12.31 0 0 75198

Boldog Újévet a topicolóknak és az olvasóknak,

nagy űrt hagytak maguk után idei távozóink, kerub és bóz, gondoljunk rájuk is, de haladjunk tovább,

a puskaropogás szerű tűzijáték közepette.

Előzmény: ax15 (75197)
ax15 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 75197

Na ne az a hsz legyen az utolsó.

Inkább :

BÚÉK minden olvtársnak!

ax15 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 75196

A párom a telefonszám használatával tetetett le telefont, cigit a sofőr kezéből.

Előzmény: gxy_gfx (75195)
gxy_gfx Creative Commons License 2015.12.31 0 1 75195

Huh, nem tudom, ezt a postot (75193) elolvasni vagy megírni volt-e nagyobb erőfeszítés (ugye-ugye, csodás ez a mai közoktatás, nudge-nudge), de azt azért hozzá kell tennem, hogy ha nem is mindig, de igenis tesznek a jelenség ellen a rendőrök. Ma pl. éppen a szemem láttára kezeltek egy ilyen „elemet”, igaz, egy kerülettel északabbra, az Etele útnál. Amikor arra jártam, éppen azon tanakodtak, hogy akkor most a nála talált epszilon mennyiségű apróval mit tegyenek és milyen jogcímen. Engem azért ilyenkor elgondolkoztat, hogy ki a „kispénzű”, meg hogy ki veszi el a „lóvét”, ettől függetenül a környezet lelakása valóban dühítő tud lenni. Igaz, ennek nem csak a megélhetés lehet az oka; olykor bejátszik a stimuluskeresés (lakkfilcesek, deszkásmajmok) és a hatalmi fafejség (bolygófalók, Illető) is. A környéktől is függ, hol melyik okoz nagyobb fejfájást, de megfelelő élettechnikával itt-ott lehet ezeket enyhíteni akkor is, ha a felszólamlás egyébként hatszögletű űrhajókba falakba ütközik. Konkrétan az automatákhoz: elég sokszor jártam Európa bűnözési fővárosában (bevándorlótudjukkibűnözés, eurokratabűnözés, tudósbűnözés... megvan, ugye?), hogy megtanuljam: automatát mindig alaposan megnézni, minden egyéb csak ezután, szigorúan „calculated risk” alapon. Bankautomatáknál már itthon is mindenki odafigyel; kiindulási alap tehát már van. :)

Egy másik hasznos tanács: megfelelő BKK-s telefonszámot előre lementeni. Hasznos. Nem csak akkor, amikor a felhackelt automatán a hibabejelentő számot is átírják. Hanem például akkor is, amikor a népmassza magában tanakodik, hogy miért nem jön már vagy fél órája a busz, és jó volna tudni, hogy aznap még jön-e. Vagy akkor, amikor padlógáz-satufék kolléga látványosan végigtelefonálja a teljes utat és egy utcával arrébb vágtat végig, kihagyva négy-öt megállót, és igazából mindenkinek kedve volna felnyomni a közveszélyes vadállatot, ha kéznél lenne a telefonszám. Na, nekem kéznél van, releváns mellékekkel együtt. Szoktam használni, ha kell.

Előzmény: sistrans (75193)
RontoPali Creative Commons License 2015.12.30 0 1 75194

Kellemes meglepetés az étterem. A berendezés és a környezet átgondolt, igényes, de nem hivalkodó, olyan hely, ahol jól érezheted magad.

A menü nem túl gazdag, de érdekes, nem szokványos ételek is kaphatóak, azt üzentük a pincérrel, hogy illetékes helyen közölje, hogy "jó a szakács".

Végre egy olyan új létesítmény a kerületben, amelyet fenntartások nélkül lehet üdvözölni.

Előzmény: villa (75189)
sistrans Creative Commons License 2015.12.30 0 0 75193

uj pénzkereseti ,,lehetöség,,

a napokban közlekedési jegyet vettem több automatábol is, láss csodát, a gép nem adta vissza a pénzt,ami 1000 forintbol járt volna. gondoltam ,gondoltam a bkk.nem figyeli,hogy elromlott.. hát szoval ez most megint csalás,ugyanis megtudtam egy kedves

fiutol,aki éppen a kelenföldi gépet javitotta,hogy bizonyos nagy eszü elemek,egy kis lapot fabrikálnak RENDSZERESEN és a kiado lukba helyezve eltömik a pénzérmék kihullását.

szoval vigyázat ! csak pontos összeget dobjatok be !! a rendör is látta már és nem tesz semmit,mert éppen csak pár száz forintot tud rábizonyitani

na ,ez az ábra,megint a kispénzü emberektöl veszik el a lovét 

504LACI Creative Commons License 2015.12.30 0 0 75192

Ez örvendetes.

Előzmény: villa (75191)
villa Creative Commons License 2015.12.30 0 0 75191

voltak vendégek, a pince még üres hátul, de ott is lesznek majd események, akár zártkörűek,

Előzmény: 504LACI (75190)
504LACI Creative Commons License 2015.12.30 0 0 75190

Így a két ünnep között milyen kihasználtság volt? Rajtatok kívül sok vendég volt?

Előzmény: villa (75189)
villa Creative Commons License 2015.12.30 0 0 75189

a Promontort illetően, tegnap ott volt a Klauzál Társaság évzáró vacsorája, az arculat, a stílus, alapjában rokonszenves, házias, hagyományos, kisvárosias, az étkek számomra, és a környezetben lévőknél pozitív benyomást keltettek,

RontoPali Creative Commons License 2015.12.29 0 0 75188

Ja, ja -- akinek meg semmi szakmája nincs,  az még mindig elmehet önkormányzati vezetőnek...:-)

Előzmény: villa (75187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!