Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

villa aug. 28. Creative Commons License 71498

remélem nem azért mert nem a Helyi Téma a kedvencük, bőrkötésben feltéve a vitrinben, .....-)

Előzmény: 504LACI (71497)
504LACI aug. 28. Creative Commons License 71497

Remélem sikerül, szívesen adakoznék erre a célra.

Más szervezet nem böki ennyire a bögyöm.

Előzmény: villa (71496)
villa aug. 28. Creative Commons License 71496

folyamatban van, az összes érdemben dolgozó civil szervezettel egyetemben....

Előzmény: 504LACI (71495)
504LACI aug. 27. Creative Commons License 71495

Ideje lenne már beszántani ezt a legelő munkacsoportot.

Előzmény: villa (71493)
villa aug. 27. Creative Commons License 71494

Mai tétényi anzix:

avagy van alternatívája a kötelező térkőnek, a nagytétényi belvárosi közterületi tervező Almási Balázs komoly erőfeszítésébe került, hogy ne az obligát térkő legyen itt is, mennyivel normálisabb, természetesebb,

a design center helyzete az esős nyár után a Flórián téren,

közműépítés a 6-os mentén a Duna rétnél

s a nyitott aluljáró sorompó következményei odabenn, a Duna Spiritnél

a Dunán már levonult a múlt héten, egy facebookos bejegyző szerinti pet palack árhullám, a parton maradt izelítő,

a Kastélypark megállónál a lift már nem működik,

az utastájékoztató panel ellenben még igen,

a Duna Spirit pedig befektetőről álmodik,

villa aug. 27. Creative Commons License 71493

az LMCS reflexiója:

Annak nagyon örülnék, ha informatív, szemléletet jobbító lapok jelennének meg, ezzel is segítve a lakosság kulturális színvonalának, tájékozottságának, együttműködési készségének folyamatos emelését.

Én mezei lakosként szemlélem, hogy pl. a Terézváros vagy a Helyi Téma c. lapokat ingyen bedobják a postaládánkba, és félperces átlapozás után már vándorolnak is a kukába, ugyanúgy, mint a kérésünk ellenére tucatszámra bedobott tesco és más reklámújságok. (Korábban volt a kerületben minden háznál papírgyűjtő kuka, de évekkel ezelőtt megszüntették). A bécsi BZ-ben viszont hasznos információk vannak, amik nekünk is tanulságosak.
De nem ilyen egységes a helyzet idehaza az önkormányzati lapoknál. Pl. a Hegyvidék informatívabb, de a Józsefváros is jobb.

Ugyanez volt a benyomásom a Vas Népe és a Petőfi Népe összehasonlításánál. (Mindig megveszem a helyi lapot, ha utazom valahová.) Meglehetősen nagy a színvonalbeli különbség. (Az utóbbiban szinte csak amcsi bulvárhírek voltak ottani celebekről, amelyek közül egy se illett bele egy megyei lap profiljába - az én szerény véleményem szerint. Helyi infó viszont nemigen akadt, csak "üres" hírek.)

Hozzáteszem, hogy nem az egyes újságírókban van kevesebb vagy több képesség. Többel találkoztam, akik nagyon értelmesek voltak, de felülről ilyen-vagy olyan felfogásban irányították a munkájukat. A cenzúra hazánkban nem új találmány. Úgy látszik,  imigyen ápoljuk a kétszáz éves hagyományokat.

Har Móni aug. 27. Creative Commons License 71492

Kedves villa!

Igazad van, publikussá tettem az email-címemet!

Köszi: Har Moni.

Előzmény: villa (71486)
villa aug. 26. Creative Commons License 71491

A veled való vitatkozás soha nem volt a csúcs élmények körében... .-)

Ebből akkor az következik, hogy a valódi bécsi önkormányzati lapok is gügyögősek.

Ez a lapcsoport ezzel együtt, átnézve, színvonalasnak és közszolgálatinak tűnik:

http://www.meinbezirk.at/wien/wien-20-brigittenau/

a szomszéd kertje mindig zöldebb, ez örök igazság,

Előzmény: sebesjelölt (71490)
sebesjelölt aug. 26. Creative Commons License 71490

Jól mellélőtt a Levegő Munkacsoport a bécsi példával. Amit ők önkormányzati lapnak hisznek, az nem az. Az LMCs előtt is nyitva áll a lehetőség, hogy létrehozzon egy ilyen portált (az ittlakunk.hu-ra hasonlít a leginkább), ha annyira tetszik neki. Siránkozni meg a szomszéd zöldebb rétjén sóhajtozni, ujjal mutogatva a vélt bűnösökre persze könnyebb.

Előzmény: villa (71484)
villa aug. 26. Creative Commons License 71489

Köszönet, egész véletlenül tegnapelőtt mi is ott jártunk, de ebbe a zónába nem mentünk be, csak messziről láttam a szovjet temetőrészt. Jó lenne alkalmanként ismét egy egy kegyeleti séta, ott és Budafokon is nagyjainkra emlékezendő.

Előzmény: M. a deák (71488)
M. a deák aug. 26. Creative Commons License 71488

...és még néhány kép:

Előzmény: M. a deák (71487)
M. a deák aug. 26. Creative Commons License 71487

Köszönöm Satu51-nek, Bóz7-nek és - aki a legközelebb járt a megoldáshoz - Villának, hogy válaszra méltattak! Valóban temetőben jártam és igen elgondolkodtató dolgokat láttam...

Évek óta nagy munka folyt a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben, a szovjet katonai temető területén. A második világháborúban és 1956-ban hősi halált halt katonák maradványait őrző parcellák rendezésre és teljes felújításra kerültek. Ugyanezen temetőrészben most egy emlékkápolna is épült. A munka mostanra befejeződött, részleges átadása a területnek megtörtént. Még kisebb munkálatok hátra vannak,  de a temetőrész már látogatható. Érdemes elmenni és megnézni, példa értékű munkát végeztek! A temető újbóli ünnepélyes megnyitása jövő tavasszal lesz.

A munkálatokat az Oroszországi Föderáció budapesti nagykövetsége koordinálta, a költségeket pedig - értesüléseim szerint - egy orosz magánszemély ajánlotta fel és állta is. Ekkora önzetlenséggel, hősi halottak iránti tisztelettel és kegyelettel még nem találkoztam! Ismeretlenül is minden elismerésem ezé az Emberé!!! (Nem teszem fel a költői kérdést, ki tud akár csak töredékében is hasonlót mutatni a magyar 100 leggazdagabból?)

Több helyi vonatkozása is van a hősi temetőnek. Külön tömegsírban nyugszanak a budafoki körzetben elesett szovjet katonák. felújítás után ismét felállították a kerület által adományozott emlékkövet és a Budafokon egykor tömegsírban nyugvó hősi halottak fölé emelt, majd ide áthelyezett obeliszket is. Ha arra jártok, feltétlenül látogassatok ide is el...

Előzmény: M. a deák (71476)
villa aug. 26. Creative Commons License 71486

Gondolótól:

Nem vagyok letiltva,  de nem tudok feltölteni semmit, még a
legegyszerűbb szöveget sem:

Kedves Har Móni, hogyan segítsek, ha nincs elérhetőséged?

M. a deák aug. 26. Creative Commons License 71485

Hiába no', ezeknek a bécsieknek még fejlődniük kell!

Előzmény: villa (71484)
villa aug. 26. Creative Commons License 71484
Har Móni aug. 26. Creative Commons License 71483

Kedves Te-pito-o-te-henua!

Nem tudom, hogy így 9 év után még olvassa-e ezt a blogot. Remélem igen!

Egy 2005-ös bejegyzésére találtam most rá, amiben említi Bornemissza Berill nevét. Mivel ez nem túl gyakori név, remélem ugyanarról a személyről van szó, akit keresek.

A tulajdonomban van egy festmény róla, és ha jól tudom Zsolt nevű testvéréről.

Amennyiben tud róluk, vagy leszármazottaikról valamit, vagy bárki aki olvassa ezt a bejegyzést, kérem jelentkezzen. Szeretném visszaadni nekik ezt a képet, amely gyermekkorukban készült róluk.

Remélem, valaki tud ebben segíteni!!

Előzmény: Te-pito-o-te-henua (15109)
bóz7 aug. 26. Creative Commons License 71482

Már csak megszokásból is...

satu51 aug. 26. Creative Commons License 71481

Én is nyertem, mert rád tippeltem! Gratulálok!

Előzmény: zöldmeder (71480)
zöldmeder aug. 26. Creative Commons License 71480

Honfoglalás út, befedett árok.

Előzmény: satu51 (71475)
villa aug. 26. Creative Commons License 71479

temető....

bóz7 aug. 26. Creative Commons License 71478

Valahol a 20. században-)

satu51 aug. 26. Creative Commons License 71477

.. a fellegekbe..:D

M. a deák aug. 25. Creative Commons License 71476

...és én?

Előzmény: satu51 (71475)
satu51 aug. 25. Creative Commons License 71475

Merre jártam?

villa aug. 24. Creative Commons License 71474

Gondoló beszámolójára számítottam, csak a facebookon vannak, pl. a Reneszánsz Hölgyektől:

https://www.facebook.com/kata.danyilakisz/posts/1516758195204276

Előzmény: BarosssBlog (71473)
BarosssBlog aug. 24. Creative Commons License 71473

Volt valaki a Civil Értékek Háza megnyitóján? Mi volt pontosan a kiállítás, meg a rendezvény? Azt tudom csak róla, ami a meghívóban szerepelt. 

cseszkolab aug. 24. Creative Commons License 71472

Remélem semmi. 

Előzmény: matesuranyi (71471)
matesuranyi aug. 23. Creative Commons License 71471

Nem az önkormányzatnak dolgozok, így csak annyit tudok, amennyit a BKK meghirdetett, mint a tervezés és kivitelezés megrendelője. 2014 negyedik negyedévétől 2015 negyedik negyedévéig tervezik a kivitelezést. Ennek része az új útpálya megépítése a meglévő villamosvágányok vasút felőli oldalán, a villamospálya felújítása és meghosszabbítása, a Leányka utcai csatlakozó útfelület megépítése, a Donszky Árpád utcai körforgalom és az ahhoz tartozó csatlakozó útfelület megépítése, a forgalomtechnika átalakítása illetve kiépítése. Hogy a Kossuth Lajos utcában lesz-e valamilyen változás, azt nem tudom. Mintha a burkolatot terveznék cserélni, bár szerintem akár a járdaszintig feltöltést is megcsinálhatnák. Egyelőre nagyon kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből az egészből.

Előzmény: zöldmeder (71469)
bóz7 aug. 23. Creative Commons License 71470

Ha a murva alatt az altalajban nem lennének gödrök, hanem sík lenne, akkor akárhogy túrhatnák a murvát a gépkocsik, tócsa nem keletkezne, mert a murva között a víz elterülne. Csak az oldaná meg a problémát, ha rendesen kisimítanák az altalajt. Igaz az is, hogy közműjavítás miatt rendszeresen felássák a terület egyes részeit, amik aztán a felületes tömedékelés miatt meg is süllyednek.

Előzmény: zöldmeder (71468)
zöldmeder aug. 23. Creative Commons License 71469

Arról tudsz valamit, hogy a sétáló utca szintje, a burkolatának anyaga illeszkedik-e a faház helyén kialakított kis térhez, a díszburkolattal ellátott megállóhoz  és a kilences tömbhöz?

Reméljük a képen látható megoldások is eltűnnek.

Előzmény: matesuranyi (71459)