Keresés

Részletes keresés

-Carnivora- Creative Commons License 2005.07.30 0 0 7915
Tunéziában volt ilyen meleg, mint nálunk, de ott nem érdekelt, mert minden légkondis volt na meg lehetett csobbani a tengerben :-)
Dydand Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7914

Szerintem nem is egyágyas szobát adnak (adnának) ki, hanem kétágyasat és a kétágyasért kell egyágyas felárat fizetni. Így olcsób (az egyedül utazónak), mintha két személyre fizetne az ember, csak a szoba árát teszik hozzá, és ez lehet az egyágyas felár. Bár lehet, hogy most hatalmas h*lyeséget írtam, de én így értelmeztem. ÉS pont ezért nem éri meg a szálló(k)nak így kiadni a szobát, hiszen csupán a szobáért fizetnek korrekt áron, viszont csak egyetlen fogyasztó vendéget kapnak és ugye ott a fogyasztás (étel, ital, szolgáltatások igénybevétele, baksis) a legnagyobb bevétel.

Mégegyszer hangsúlyozom: lehet, hogy semmi köze a valósághoz annak, amit írtam, de így érthetőbb az a fajta hozzáállás, amit szépazélet tapasztalt.

Üdv: dy

Előzmény: Törölt nick (7912)
szépazélet Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7911

 Kedves Anginga!!

 Tőled kérdezem, hátha te tudod a választ pontosabban, hogy miért is van ez igy.

 Biztos olvastad szeretnék menni vissza Sousse szept 16-tól, de egyedül 1ágyas-ba, az a gondom csomo ut.ir visszautasitott, hogy nem fogadnak a hotelek szept végéig 1ágyasba vendégeket. Több ut.ir-tól kérdeztem, több szállót, most valaki egyedül nem mehet sem aug sem szept nyaralni, pihenni vagy mi a szösz??? Tényleg lehet ilyen?? Medinában azt mondta a csajszi "nem rajtuk mulik" hanem a szállódák nem fogadnak 1ágyasra vendégeket, nem azt, hogy már tele van, hogy is lehetne tele szept végére??  Nemcsak a 3 csilis hanem az 5 csilisre is ezt mondta, pedig sok helyen majdnem annyi az 1ágyas mint a teljes ár. Mit csinálnak az 1ágyassal, betesznek mégegyet s kiadják 2ágyasnak??? Légyszives segits, hogy ez most hogy is müködik???!!!!

Üdv Évus

Sunray Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7910
Szia! Mi is aug.5-n megyünk a Medinával, de még nem kaptuk meg a gépindulást. Ti melyik városba mentek? ( és melyik szálloda)
skali Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7909

Szia valóban a centrum közel van de érdemesebb taxival menni mert kb 3 dinárért bevisznek. Ugy kell mondani Medina de érdemes ebbe az áruházba vásárolni az a neve hogy Sula mert itt fix árasak a dolgok, szinte mindent korrekt árakon megkaptok, a bazárba sem olcsobb.

 

Az áruház közvetlenül a bazár sarkánál található. A kétnapos utat ne szalasszátok el mert megéri . A parton az ernyőzés 20-dinár a banánozás 5-dinár fejenként.

 

 

Előzmény: anke29 (7906)
Dydand Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7908

Sajnos ez a jellemző. Rengetegen mostanában élik át az első repülést és "nehogymá' ne én űjek az ablak mellé" kijelentésekkel átgázolnak mindenkin, függetlenül attól, hogy -esetleg- párokat, családokat szakítanak az utazás végéig szét.

Üdv: dy

Előzmény: Buffy_21 (7892)
Dydand Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7907

A kisvonatról LEGRÉGEBBEN 1-2 napja volt szó. Olvass vissza légyszíves.

Köszi: dy

Előzmény: anke29 (7906)
anke29 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7906
Köszike!Még csak annyi,hogy Sousse belvárosa tényleg kb.2 k.méter?Úgy hallottam van kisvonat is?
Előzmény: skali (7905)
skali Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7905

Az alli val kapcsolatban azt szeretném mondani, hogy nem szabad meghivnotok pl 1-italra egy másik személyt a ti allitokra, mert akkor elveszititek.

 

Ez a ti korlátlan fogyasztásotokra szól. Ha vinnétek ki olcsó Pax tollakat kb 250.Ft./db. és ezt adnátok oda a pincérnek akkor autómatikusan a kajánál már kiteszi a szokásos italotokat.

 

Egyébként valóban a szállcsi luxus és sokan nemtudják, hogy nemsokkal kell többet fizetni egy háromcsillagososnál pl. Éden most ami 3 csillagos kb 120-ezer és ég és föld a kettő közötti külömbség. Minden este müsor van este a gyerekdiscó kezdésével a gyerekekkel és a felnöttekkel is külön animátorok foglalkoznak.

Az étterembe is ugy üljetek le ami szintén pazarr, hogy ugyanaz a pincér legyen aki mindig titeket kiszolgáll és csak annak kell adni borravalót, hiszen a szállcsiba lessz kb 50-pincér   és ugysem tudtok mindeggyiknek adni, és igy meghálálja magát ez a helyzet. Ha kiültök a bár elé, máris jön a pincér és kérdezi, hogy mit kértek. Itt nincsen alli karszalag, egy mágneskártyát kaptok erről is de ugyis megismernek benneteket elég a szobaszámotokat bemondani és hozzák az alli számlát minden esetben ezt alá kell irni, de ne féljetek ugysem kell fizetni a végén, ez azért van, hogy esetleg a pincérek sem tudnak igy az áruhoz pl. sör. ingyen hozzájutni.

Előzmény: anke29 (7904)
anke29 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7904

Kedves Skali!

Köszönöm szépen a leírtakat!Most már csak az a baj,hogy máris indulnék,naon messze az aug.9!Közben felhívtam az utazási irodánkat,és azt mondták,hogy helyben szinte biztos,hogy el tudjuk intézni az all.in.-szolgáltatást!Szerintem is jobban járnánk vele!Örülök a jó tapasztalatoknak!Telefonszámodat köszönettel beírtam magamnak!Szupik a képek!

Még 1 x köszi szépen:

Anett

Előzmény: skali (7901)
skali Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7902
Az Orien szobájából a hajnali látvány ez volt.
skali Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7901

Szia Az Orienttel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy ugy a szolgáltatás és az ellátás is osztályon felüli.

 

Amit az Orientről tudni kell, ahogy a halba leteszitek a bőröndöket, máris ingyen coctaillal kinálják a szomjas uj turistákat.

 

Nem fogtok éhezni, mivel a félpanziós ellátásban reggeli és vacsora van, ami svédasztalos, azaz 10-15-féle kajákból eszel annyit amennyit akartok. Süti és gyümölcs hegyek nyogodtan végigkóstolhattok mindent, nem lessz bajotok.

A vacsorához a fiuknak lábszár középig érő nadrág és rövidujas ing, v póló kell.

 

Ha ez nincs nincs vacsi. Még fagyi is szokott lenni, de minden nap más és más van.

Sajnálhatjátok az alli hiányát, mert abba a szobai minibár is ingyenes. Ugy készüljetek, hogy az italok egy kicsit huzósak. Mi alli val voltunk és volt olyan nap, hogy 10-15-sör és plussz coctailok is lecsusztak, de a sőr az gyenge és gösszer izü

A szobák extrák mindennap takaritanak és türcsit is cserélnek. A tengerpartra külön zöld szinü türülközőket adnak ingyen. Továbbá ingyenesek a napágyak és hozzá a betétek. A szobákra nem lehet panasz a légkondik szuperek az ajtók és az áram is mágneskártyákkal müködnek. A tengerre néző szoba ára napi fejenkénti 7.dinár. ezt a recepción kell kérni. Külön baksis nincs mi az első napon a londinernek és a takaritónőnek adtunk 2-2 dinárt és a szobánkkal mindig csodát tett. a franciaágyunk 3x2 m-es volt. a fürdőbe van hajszáritó is a benti medencék csucsszuperek, ha valamit szeretnél még tudni  hivjál fel 0630 9 964980.

 

Jó nyaralást és jó utat  Béla

 

Előzmény: anke29 (7817)
Gyusza1 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7900
Olvasva a topicot, az az érzésem, hogy sokan mást várnak Tunéziától. Volt olyan aki a disznóhúst hiányolta, sajnálatos, hogy nincs tisztában a muszlim valással. Mint írtam, talán az elsők között volt szerencsém oda utazni még '92-ben, akkor kezdték építeni a jobbnál jobb szállodákat. Sajnos azóta csak használták, felújításra nem költöttek. Ennek is oka van, olcsóbb újat építeni, mint a régit felújítani, ezért építenek új szárnyakat hozzá. Ugyanis az állam anyagilag is támogatja a beruházást, de a felújítást nem!!!!! Én ha elmegyek nyaralni, akkor nem azon siránkozok, hogy nem tudtam aludni, aludni itthon is lehet. Látni és élni kell!!! Más ország, más szokások és szt tudomásul kell venni!! Voltam két csilisben is, a személyzet azt sem tudta, hogy járjon a kedvünkben, és ez igaz a három csilisre. Legalábbis ahol én jártam. Amikor előszőr utaztam ide sokkal rosszabbra számítottam, és kellemesen csalódtam. Nagyon megszerettem, megszerettük a gyerekeimmel, már azt fontolgatjuk, hogy ki kellene telepedni:))) Ha nem egy csúcskategóriáju szállásra számít valaki, hanem tisztában van az országgal, akkor nem érheti csalódás. Akit meg átvert az utazási iroda, azok pereljenek és kívánom nekik nyerjenek ellene!!!! De nem Tunézai felelős ezért!!!! Gyusza1
Buffy_21 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7899

Ne félj nem attól aggódtam, hogy megmarad-e a szerelem...

Csak ha valaki annyira nem repülés párti, de rá van kényszerülve (mégsem úszhatok odáig:) akkor azért sokkal megnyugtatóbb, ha a párja ül mellette és nem az a két (már elnézést a kifejezésért) bunkó aki előzőleg a repülőtéren leparasztozta...

Valahogy ez a kombináció nem tett jót az akkori lelkivilágomnak...

Előzmény: pof (7894)
littlebestia Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7898
Sziasztok!

Megkaptuk a gép indulását a Medinától 08.05.-én 9:25.-kor indul ez jó de vissza majd 6:10 kor ez necces lesz!


Ha valaki ugyan ebben az időpontban jön szóljon!



kábelbúvár Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7897

Viszont

 

MA1306 Monastir 16:20 17:15

Előzmény: kábelbúvár (7896)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7896
TU7185 Monastir 16:10 PONTOSAN (2B)

 

malev.hu

Előzmény: pof (7873)
Farthinggale Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7895
Egyszer mi is ültünk így, és nálunk is megmaradt a szerelem! Tök röhej, aki az miatt aggódik, hogy az ablak mellé akar ülni, mégse oda kapja a jegyet. Mert akkor mi van?
Előzmény: pof (7894)
pof Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7894
Ez így van ahogy írod, de nekem tök mindegy, hogy a 26. vagy a 101. ülésen ülök.
Visszafelé minket is a folyosó választott el egymástól - 2 órára -, de azért a szerelem megmaradt!!!
Jó magyar utastársak nálunk is alakítottak. Anyuka a 26.A Apuka a 26.F ülésen ült, mert hiszen Ők az ablakhoz kérték!! Az nem izgatta Őket, hogy a kártyán 26.A-B.van. Ami jár az jár! Mire ezt megértették, hogy hogy működik a dolog, képzelheted a hátam mögött mi volt. Na és még annyi, hogy amikor le és felszálltunk mindketten becsukták a szemüket.
Előzmény: Buffy_21 (7892)
Gyusza1 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7893
v.ili! Én megyek, igaz a riadhba szerettünk volna, de már csak az Alyssa-ban volt hely. Gyusza1
Előzmény: v.ili (7846)
Buffy_21 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7892

Hali!

 

Megjegyzem én mondjuk ráfáztam volna, ha nem 2 és fél órával az utazás előtt értünk volna ki, mert annak fényében kapod a helyed a be chekkolás-nál, hogy milyen gyorsan tudsz odaérni a repjegyeddel. A repjegyedet meg indulás előtt 2 órával kapod meg az ut. ir pultjánál, de az élelmesebbek akik már előbb kiértek a reptérre beállnak oda sorba... Szóval hiába érsz oda 2 órával előbb, ha a többi 100 utas már ott van akkor te csak a 101-ik lehetsz és a 101-ik helyet kaphatod a gépen...

Monastirból hazafelé egy hasonló incidensnek (meg némi nagyszerű magyar "hozzáállás- és viselkedésnek" köszönhetően) ültünk párommal külön, ő a folyosó egyik oldalán és meg a másikon...

 

 

Előzmény: pof (7879)
Szabadka Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7891
Végre valami jó info hammemeti szállodáról. Azt szeretném még megtudni, hogy helyi szervezésű fakultatív programok, pl. Dougga vannak-e vagy taxival el lehetne menni Dougga-ba vagy pl. Bizerte-be?
Előzmény: Ricks28 (7805)
nikyke Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7890
Kedves Zeki! Mi Edgárékkal voltunk nyaralni, most együtt küzdünk az igazunkért. Mi 2 éve is voltunk Tunéziában, ugyanezzel az utazási irodával. Akkor minden a legnagyobb rendben volt, maximálisan meg voltunk elégedve mindennel. Nem nyújtottak többet, mint amit ígértek, de kevesebbet sem! Akkor most mi van? Szóval nekünk volt tapasztalatunk az Experience-szel kapcsoaltban, sőt - akkor még pozitív. Idén mégis megszívattak minket, aljas utolsó módon, és mindent a tudtunk nélkül csináltak! Niki
Előzmény: Törölt nick (7881)
djedgar Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7889

Sziasztok!

 

Sajnos ez a vonat már el ment, de csináltunk akkora balhét, hogy a sze..ét EXPERIENCE-nek olyan preztizs vesztesége lett, hogy abba tutira belerokkan!!

A kártéritési perrekről meg ne is beszéljek, mire kifizett minket 28 fő attól le fog fagyni a báj vidor a tulaj képéről.

A média is adott nekik reklámot, ezek után mindenki kerüli majd őket, és tegyem hozzá, nekünk köszönhetik az utánunk jövök, hogy nem fizettek be az EL HANA-ba és ha másért nem ezért büszkék lehetnek ránk, mert kiáltunk az igazunkért!

Megelégeltük az örökös átbas..okat!!!!!!!!!!!!!!

MI KI ÁLLTUNK AZ IGAZUNKÉRT, nagyon sokat benyelték, hogy átvágták öket.

 

Ha tudod, hogy jönn a vihar, akkor nem indulsz el sétálni!

Ha tudjuk, hogy ilyen gátlástalanok, mi se oda fizettünk volna!

 

NEM TUDTUK!

 

Edgar

 

Dydand Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7887
Ilyen is előfordulhat, így van. Mindkét oldalról lehet példát hozni. Akkor pontosítok: ÁLTALÁBAN jobbak a drágább dolgok. A minőséget, megbízhatóságot (plusz minden esetben a promóciót) kell ezzel megfizetned, de nem MINDIG és nem törvényszerűen. Azaz -csak önmagamat ismétlem- TUDATOS FOGYASZTÓnak kell lenni és a minimális felé fog konvergálni az átbillentés kockázata.
Üdv: dy
Előzmény: Törölt nick (7882)
pof Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7886
Az már, majd a tengerparton van, lesz...!!!
Előzmény: Farthinggale (7880)
Chimney Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7885

Megköszönöm ha elküldöd, akár a mailomra is,publikus.

Előzmény: Dydand (7872)
Anginga Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7884
Én tavaly is írtam, hogy ne menjen senki az Experience-szel.
tertunde Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7883

Helloka!

 

Köszike! Ez tényleg elgondolkodtató. Amúgy lenne más hotel is bemegyek újra és kérek másik hotel ajánlatot. (Nekem az a gond, hogy 13 és 10 évesek a gyerekek és a nagyobbiknak már nincs kedvezmény máshol, itt lenne, de így nem megyünk oda).

 

Tünde

Előzmény: Törölt nick (7878)
Farthinggale Creative Commons License 2005.07.29 0 0 7880
Értem. Köszönöm. Majd akkor már előtte nam odamegyek, akkor talán ülhetek a pita mellett:-) Na, jó, ez egy gyenge poén volt. De melyik a legjobb hely?
Előzmény: pof (7879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!