Keresés

Részletes keresés

seribery Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1843

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a tapasztaltabb utazóktól. Augusztus közepén megyünk a párommal Velencébe, 8 nap / 7 éjszakás nyaralásunkra. Repülővel megyünk/jövünk. Ezek már megvannak, és jó áron jutottam hozzájuk (szállás: 80.000 ft / 2 fő reggelivel 7 éjszakára, Wizzair: 27.000 ft / 2 fő oda vissza, 20 kg poggyásszal). Szeretném ha ottlétünk alatt sem úsznék el nagyon árban :-)

Kérdéseim:

 

- érdemes-e egy hétre Velence kártyát venni? Párommal éppen 29 év alatt vagyunk, sőt Ő diák. Vagy inkább vegyünk 1 hetes busz+hajó bérletet mindekttőnknek, és minden múzeumban/templomban fizessünk? Úgy tervezzük, hogy 3-4 nap kirándulás, 3 nap strandolás

 

- Lehet-e a LIDO-n vagy máshol ingyen strandolni? Vagy akármerre megyünk fizetős strandok vannak. Egyáltalán milyen ott a tenger? Hasonló mint horvátország?

 

- Átlagosan mennyibe számolhatok egy laza egyszerű vacsorát 2 fő részére?

 

Köszönöm előre is válaszokat!

hegemonic Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1842

Nagyon köszönöm az infokat mindnyájatoknak

Előzmény: bbmagdi (1839)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1841
Murano, Burano érintésével kicsit tovább tart az út, sőt lehet, hogy át kell szállni. ( vagy csak várakozni) Kárpótlásul viszont akár lehet egy kirándulást tenni egy muránói üvegfújó műhelyben, vagy egy rövid sétát tenni Burano élénk színű házai között. Persze egy ilyen kirándulást betenni egy egynapos Velencei túra mellé időben elég necces. Esetleg visszafelé ha még világos van......
Előzmény: FLaci (1840)
FLaci Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1840
Egészen pontosan a Riva degli Schavoni-n van a végállomás, kb. 400 méterre a San Marco-tól. Ha meg a másik irányba megyünk, akkor a Fondamenta Nuove-n levõ másik végállomáshoz érünk (Burano és Murano érintésével).
Előzmény: bbmagdi (1839)
bbmagdi Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1839
A Szent Márk térnél köt ki a hajó, lsd. Latya hozzászólását.
Előzmény: hegemonic (1837)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1838
Punta Sabbioni->Piazza San Marco
LN járat. A komplett vaporetto menetrend innen letölthető:
menetrend
térkép a 20. oldalon, a járat a 41-en.
Előzmény: hegemonic (1837)
hegemonic Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1837
Nagyon köszönöm az infokat. Azt esetleg tudod-e, hogy Velence melyik részén köt ki a Punta Sabbioni-ből induló hajó?
Előzmény: bbmagdi (1836)
bbmagdi Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1836

Abszolút nem vagyok tapasztalt a témában, de ezt találtam:

 

Hogyan jutunk Velencébe

Országút: autóval Bibionebol, követnei a jelzést Jesolo felé Punta Sabbioni-ig ahonnan a ACTV vonal motoroshajói indulnak.


Autópálya: lehet az A4 autópályán menni Latisana vagy Portogruaro felé Velence irányába ; le kell térni az utotópályáról Mestre Est kijáratnál és a Velence jelzést követni,
a Roma térre érnek, ahol le lehet parkolni az autóval.

Vonat: a Latisana-i vagy a o Portogruaro-i állomásról közvetlen vonat megy Velencébe.

 

És ezt egy 2005-ös beszámolóból:

Elmentünk kirándulni Velencébe. Azt tanácsolták hajóval érdemes menni Punto Sabiinie-ből, ezért ezt választottuk. Autóban ez az út Bibionétől kb. 70 km. Jó volt a kirándulás időzítése, mert ez a nap nem volt kimondottan strandidő. Kétszer is esett az eső, de igazából nem tudta elrontani a napunkat. Megvásároltuk a jegyeket. A hajóállomás melett van egy parkoló, ami fizetős. A molóhoz mindig csak egy hajó tud kikötni. Így nem lehet eltéveszteni. A hajó minden óra harminc perckor van Punto Sabienin és egészkor indul Velencéből. A jegy retur volt.

Előzmény: hegemonic (1834)
bbmagdi Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1835

Ezzel nem értek egyet. Az tuti, hogy azokat a kedvezményeket nem kapod meg nemzetközi diákra, mint a Rolling Venice Cardra. A Rolling Venice Card 4 €, ezzel egy három napos travel cardot 33 € helyett 18 €-ért megvehetsz, egy csomó múzeumban, templomban, szálláson, étteremben, stb... kedvezményeket kapsz.

Már bocsánat, hogy ezt mondom, de Latya nem szokott ide hülyeségeket írogatni, sőt!

Előzmény: *Mithrandir* (1833)
hegemonic Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1834

Sziasztok!

Augusztus elején megyünk a családdal Bibione-be egy hétre. Szeretnénk egy nap elmenni Velencébe is. Nagyon sok hasznos infot olvastam már itt eddig is. amit nagyon köszönök.

Tudna-e valaki abban segíteni, hogy kocsival hol érdemes megállni és milyen közlekedési eszközzel célszerű eljutni a Szent Márk térre? Olyat is olvastam, hogy van valami járat közvetlenül Bibione és Velence között. Igaz ez? Ha bárki bármit tud ne tartsa magában! Köszönöm előre is a segítségét mindenkinek.

*Mithrandir* Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1833
Ezt értem, én az ifjúsági ( junior) Venicecardra gondoltam, amikor az árba beszámoltam, és ez bizony 66€, a felnőtt meg 73€. Az általad említett kedvezmények legtöbbjére maga a nemzetközi diákigazolvány is feljogosít! De amúgy köszi a segítséget!
Előzmény: Latya (K.L.) (1832)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1832
Az én értelmezésemben a Venice card és a Museum pass az okés, kb ugyanarra van. Mindkettőben vannak belépési lehetőségek múzeumokba.
Viszont a ROLLING Venice card az csak egy pár eurós cucc, amivel csak kedvezményeket váltasz meg vele, ha ha veszel egyedi belépőt, 3 napos travel cardot, vagy éppen a Museum pass-t
Az, hogy menniyre használják ki a belépőket, passokat, kedvezményeket az már egy más kérdés azt mindenki maga tudja felmérni: sorban állás elkerülése, kedvezőbb végösszeg, vagy kényelmi szempontok figyelembe vételével.
Előzmény: *Mithrandir* (1828)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1831
Szerintem jól döntöttél. Én is nagyon drágának találtam a Venicecardot és még ki sem tudjuk használni. Így meg majdnem a felébe került a Venicecardok árának. Nem mindegy!
Előzmény: pitypang82 (1829)
pitypang82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1830
agardifruzsina=pitypang82
pitypang82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1829
Mi is külön veszünk múzeumbérletet és 72 órás utazóbérletet, nekünk ez éri meg a legjobban, 4 éjszakás utazáshoz. Egy picit az utazásra rá kell számolnunk, de megérkezésünk másnapján, déltől is számolhatják a 72 órát (ezt tőletek tudtam meg), így a legutolsó napon s használhatjuk.
Előzmény: *Mithrandir* (1827)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1828
Latya, szerintem a Venicecard mellé nem kell külön Museumpasst venni! A venicecard érvényes az összes múzeumba.
Előzmény: Latya (K.L.) (1825)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1827
Sziasztok!
A Rolling Venice Card és a Museum Pass két különböző dolog. Mi szeptemberben megyünk a 13 éves fiammal, magamnak-mivel erősen elmúltam 29 éves-a teljes árú múzeumbérletet, a gyereknek pedig a diák-múzeumbérletet vettem meg. Ehhez elvileg kérhetik majd Velencében a nemzetközi diákigazolványt, szerintem ez attól függ, hogy éppen milyen kedvük van..:)-nekünk már van, úgyhogy nekem nincs vele gondom.
Annak idején, amikor a neten megrendeltem ezeket a bérleteket, sokat gondolkodtam én is rajta, hogy Venicecardot, vagy Museumpasst+utazóbérletet vegyek-e. A Venicecard egységesen mindenhová érvényes, múzeumokba, vaporettokra, szárazföldi buszokra, nyilvános mosdókba, stb., plusz egy csomó kedvezményt adnak több helyen is, pl.színházak, mozik, strandok..-viszont ezzel szemben a Venicecard szerintem nagyon drága. Mi 4 napra megyünk ( 3 éjszakára), nemigen tudnánk kihasználni a felét sem ezeknek a kedvezményeknek. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy veszek magunknak 72 órás Public Transport bérletet ( ami így jóval korábban megrendelve kedvezményes volt), valamint olyan múzeum-bérletet, ami a Szent Márk-téri múzeumokba,+ egy szabadon választható múzeumba érvényes. Úgysem lesz időnk több helyre elmenni...Ezek összesen 76.60€-ba kerültek. Ezzel szemben az 1 db.teljes árú és 1 db.diák-rolling Venicecard összesen 139 €-ba került volna! Érdemes szerintem mindenkinek utánaszámolni, mi éri meg neki!
pitypang82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1826
Köszönöm a válaszokat!

Írtam nekik még tegnap, ha válaszolnak, felrakom ide.
Szerintem sem szokták ellenőrizni, de ha mégis, az kellemetlen.
Van pedagógus igazolványom, de Museum Pass-ban nem láttam ilyen kedvezményt, csak a múzeumi önálló jegyek olcsóbbak. Valakit érint? Így is megéri az alap múzeumbérlet.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1825
# Children from 6 to 14 years of age;
# Students under 29 years of age*
# Persons over 65 years of age.
#
Holders of Rolling Venice Card
#
Personnel of the Ministry of Cultural Heritage and Activities*;
#
FAI (Italian Environment Fund) members.

Asszem megfejtettem:
Sztem, ha student vagy és 29 alatt, akkor a reduced Mpasst közvetlenül megveheted a dokumentumokkal igazolva, azaz diákigazolvány és a korodat igazoló igazolvány.
Ha nem vagy student, de 29 alatt vagy, akkor veszel egy Rolling venice cardot, és ennek bírtokában vehetsz reduced museum passt.
Előzmény: Latya (K.L.) (1824)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1824
A rOLLING VENICE CARD csak életkort határoz meg. A Venice connected-en meg egyértelműen tanulót írnak..... Sejtésem szerint a két információs portál ( Vconnected és HelloV ) két különböző dolgot "árul", csak a 29-es szám közös bennük.....Szerintem dobj egy mailt nekik, és a választ meg oszd meg velünk :)
Előzmény: agardifruzsina (1822)
bbmagdi Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1823

Szia!

Ez számomra sem volt egyértelmű, de én is a kedvezményes jegyet vettem annak ellenére, hogy nem vagyok tanuló. Ha jól emlékszem a múzeumban nem is kértek igazolványt, csak a Rolling Venice card kiváltásánál.

 

 

Előzmény: agardifruzsina (1822)
agardifruzsina Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1822
Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy 29 éves kor alatt, de NEM diákként melyik Museum Pass-t kell venni? A Museum Pass reduced Students Under 29" -t vagy a teljes árasat? Nem egyértelmű szerintem.

Köszönöm szépen a segítséget!
üdv!

*Mithrandir* Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1821
Igen, amikor szállást kerestem, én is nézegettem ezt a kempinget, szimpatikus. Csak éppen azért nem dönötöttem ez mellet, mert ide ( Ca'Savio) nem érvényesek sem a vonaljegyek, sem az utazóbérletek! Így kénytelen voltam mestrei kempingben szállást foglalni, mivel már megvettem a bérleteket.
Előzmény: liame24 (1820)
liame24 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1820

Aki Velence környékén keres szállást, ajánlhatom a Camping Ca 'Savio-t a Cavallino félszigeten (kb. 30 perc az út komppal Velencébe, ha jól emlékszem). A weblapjukon van magyar nyelvű funkció is:

 

http://www.casavio.it/hu/camping_cavallino

 

Évekkel ezelőtt nyaraltam ott, lakókocsival, de lehet bérelni ottani lakókocsis egységeket, bungalowkat, kis faházakat. Nagyon kultúrált a vizesblokk, több élménymedence van (gyerek is), szuper élelmiszerüzlet, étterem, minden amire csak szükség lehet.

Micimalacka Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1819
27-én szombaton pedig m2-n Velencei paloták
Előzmény: Micimalacka (1818)
Micimalacka Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1818

Sziasztok!

Tegnapelőtt este a Discovery-n egy órás film volt késő este a velencei Mózes építéséről, sajnos elaludtam rajta. De még lesz, ha valakit érdekel, a Gigászi építmények c. sorozat része.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1817
én nem találtam semmi kompot....... az index meg vagy 3x elnyelte a hozzászólásom :(
Előzmény: bazsi7808 (1815)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1816
http://www.bibione.com/en/content/pag/Venice_12.aspx

bazsi7808 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1815
sziasztok tudna nekem valaki segíteni hogy hol tudom megnézni a velencébe induló kompok időpontját és árát mert a jövőhéten megyünk bibioneba és szeretnénk elmenni velencébe de jó volna tudni mégis mennyibe kerül ez nekem
a segítségeteket előre is köszönöm

üdv:Bazsi78
mariann68 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1814
Szia.Mi 2007-ben szept.8-tól 15.ig voltunk kinn. Annyira jó idő volt, hogy minden nap tudtunk fürdeni. Csak a kicsi fiunkat vittük, a nagyok ittthon maradtak, mert ugye suli. Esténként MSN.-en beszélgettünk, és mondták, hogy itthon be lehet fagyni, bekapcsolták a fűtést, nekünk pedig égette a homok a talpunkat!!!!! Feketébben értünk haza mint a nyaralásból! Legyen ilyen szerencsétek!!!!
Előzmény: *Mithrandir* (1811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!