Keresés

Részletes keresés

Kard Creative Commons License 2018.11.29 0 0 25562

Az jó, eltűnik teljesen a vízkő vagyis inkább valami sokkal kisebb és könnyen lemosható lesz helyette. Viszont készülj rá, hogy picit csökkenti a víznyomást.

Előzmény: Törölt nick (25561)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.29 0 0 25561

Én nem kazánháznak, hanem gépészeti helyiségnek hívom. Oda jön be a gáz, a villany, víz, ott van a hőtárolós gázboyler, a gázcirkó, ott megy le a szennyvíz, vagyis a ház egyéb részein semmiféle cső nincsen a falon. Most lesz egy új lakója, egy BTW vízlágyító manifesztálódása folytán. A szellőzés egy 60 x 60-as ablak, ami bukóra van állítva, kívülről 1 x 1 cm-es hálóval van lefedve, 1 x 1 cm lukbőségű hálóval lefedve, hogy az egerek ne tudjanak bejutni. ( ez a háló elképesztően drága, sose gondoltam volna ) És az egész a pincében van, északi oldalon. Nyilván, hogy ez megvalósuljon, már eleve így kell tervezni a házat.

Előzmény: pocsolya84 (25558)
Kard Creative Commons License 2018.11.29 0 0 25560

Ez mind lóvé kérdése. Azért a pince az drága mulatság. Ugyanilyen extra, hogy például a pincébe/garázsba lemehetsz a lakótérből (de ugye ez is 2x min 5-6m2 költség) viszont baromi kényelmes.

Előzmény: pocsolya84 (25558)
murray Creative Commons License 2018.11.29 0 0 25559

jó a salakveszély nem reális.  viszont a tetőtér..nemtudom. menj fel a padlásra és meg kell nézni mennyi hely van. 

Előzmény: Draganovic (25557)
pocsolya84 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 25558

Szerintem aki épít egy házat és nem gondol olyanra, hogy valahol jó lenne tárolni a biciklit, szánkót, görkorcsolyát, nagyobb takarító gépeket, stb. az bolond :)

 

Egyébként van ráció abban amit írsz, de én is a kazánház híve vagyok. Nem szeretek csöveket látni a lakótérben.

Előzmény: qwertz77 (25554)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25557

Mire gondolsz salak ügyben hogy sugárzik e?Nem kohó salak,alul betontálca felül betonfödém van rajta.....egy szoba wc zuhanyzót raknék fel ,de ha nem megy nem erőltetném csak felmerült gondolatban ,mi lenne ha...

 

Én már attól boldog vagyok hogy a kazán,gépészet mehet a pincébe és nem foglal a fürdőben plusz helyet még ha szekrénybe lenne rejtve is :) 

Előzmény: murray (25534)
Brikk stone Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25556

 Van azért kivétel. A  digóknál  Rómától délre bizonyos gázkészülékeket--- na mit,  hát a melegvíz termelőket   kiteszik a szabadba, pl. az erkélyre. Sok sok biztonságtechnikai kritérium kilőve.  Fűteni délen nem kell, a meleg víz az viszont kell.

 Mo.-on az ilyen' fészeres' megoldás  nem bevett.

 Fagyveszély.

Előzmény: qwertz77 (25554)
Brikk stone Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25555

Na kérlek akkor Mo.-on évente cirka 100 000 ember hal meg. Legtöbben  betegségben,  öregségben (  keringési rendellenesség, rák stb.  )

 

 

 Nem természetesen úton a következő :

 

 Sikeres öngyilkosság kb. 3000 fő ( több mint  2 x ennyi, akiknek nem sikerül ) , 

balesetben több mint  1000 fő, ebből a közúti min. 350 fő,

 Üzemi balesetben is 100 fő felett  - legtöbben a magasból való leesés miatt, van még égés, mérgezés stb

 Külön fejezet a gyilkosság - több mint 300 fő.

 Háztartási balesetben vezet a leesés pl. létráról , a mérgezés.

 A CO mérgezés sajnos minden évben  20 - 25 fő között van - de ennek töredéke a direkt gázkazán a rossz kémény - akad ilyen is.

  Csak érdekesség : levették a kéményes konvektor füst csövét,  majd elfelejtették vissza rakni,  jókedvű társaság berúgott,  lefocizta a kályha csövet, fiatal pár fázott, bekapcsolta a gáztűzhely minden lángját  + a sütőt  ---- ezek mind  CO mérgezésben haltak meg.

 van még a CO2 mérgezés , másnéven mustgáz mérgezés. Na ott is kb. 20 halott van évente.

 

 

 

 Vigyázni kell  és mindent a helyén kezelni.

 

Korábban bizonyos  kéményseprő cégek vadásztak a sajnálatos halálesetek fel kutatásában, a sajtóban való   bemutatásában, sőt előfordult az is, hogy nemes egyszerűséggel a CO és mustgázmérgezéseket összemosták.

 Érthető,   egy monopol helyzetben lévő foglalkozás ág minden elkövet a fontosságának a látszatára,

 Szerencsére  már visszaszorították őket és csak ezért nem lett több baleset.

Előzmény: qwertz77 (25550)
qwertz77 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25554

Nem értem, hogy mennyivel rondább egy modern fali kombi kazán, mint pl.  (gyakran alá kerülő) mosógép?

De van aki egyiket se akarja látni, és beépítette egy padlótól mennyezetig szekrénybe, alul mosúgép, felett kazán. Lakáshoz pl ritkán  lehet fészert toldani :-)

De egy háznál se mindenki akar egy fészert hozzácsapni, tudom statikusnak mindegy, építész kolléga nem biztos, hogy egyetért.

Gépész meg rögtön mondja, hogy ha fűtött térből kikerül a kazán (pince is ide tartozik gondolom), akkor a minősítésben mindjárt extra veszteséggel kell számolni.

Pince esetén általában nincs fagyveszély, de egy "fészer" esetén erre is kell gondolni...

Továbbá a nagyon poros koszos hidegben párás hely kevés gépnek kedvez....

 

Előzmény: pocsolya84 (25552)
Kard Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25553

A pincéről volt szó, hogy oda ne tegye senki mert Jenő szerint ott szivároghat és jajj (mondjuk nem tudta, hogy a földgáz felfelé száll meg arról, hogy a kondenzációs kazán zárt rendszerű).

Előzmény: pocsolya84 (25552)
pocsolya84 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25552

Kazán témában nekem csak annyi hozzáfűznivalóm van, hogy bármennyire is dizájnosak manapság a kazánok, nehéz rájuk a lakás díszeként tekinteni.

 

A sufni ahol a kerti szerszámokat tartja az ember meg a bicikliket, szerintem ideális hely egy gázkazánnak is.

Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25551

A deviza-hitelt felvevők sem hitték azt, hogy rosszul is lehet járni. A vita azért értelmetlen, mert egyszerűen olcsón jutok egy még biztonságosabb megoldáshoz. Nehogy már azon a 2x1,5m hosszú féltégla falon múljon, hogy lesz-e elég pénzem a házra.

Előzmény: qwertz77 (25550)
qwertz77 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25550

Így van, a szomszéd kutyájának a játszótársa egyszer megkergetett egy macskát akinek a gazdájának a sógora ismert egy embert, aki repülőgépbalesetben halt meg. Persze azt mondják, ma már elég biztonságos repülni, de azért én nem javaslom, hogy ejtőernyő nélkül szálljatok fel egy repülőre!

 

Egyébként közúti közlekedési balesetben idehaza gyakorlatilag minden nap meghal valaki, általában többen is (2017ben 625 halott és 22'076 sérült), csak emiatt nem nagyon kerül a hírekbe.

Kérdezem: ZÁRT égésterű gázkazán miatt hány halálos baleset volt?

Előzmény: Töck Jenő (25541)
qwertz77 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25549

Ha térdfal kell, és általában kell, akkor az egyrészt továbi költség, másrészt elég hosszabb ideig marad fedetlen a ház, így gyakorlatilag csak kiköltözéssel és az alsó szint felújításával együtt érdemes megcsinálni.

A WC a tetőtérben egy csatorna levezetést is igényel, ez sem egyszerű mindig.

Szóval, ha építéskor nem gondoltak a tetőtér későbbi beépítésére akkor az általában elég költséges és macerás művelet.

 

Előzmény: murray (25546)
Kard Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25548

De az nem egy zárt égésterű kazán volt ha jól gondolom.

Előzmény: Töck Jenő (25547)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25547

"Sajnos azt az apró hibát  azóta sem derítették ki."

De. Az igazán rémes az az volt, hogy gázkazánok karbantartásával is foglalkoztak. Egy apró, soha el nem romló alkatrész romlott el, mert nem pucolták meg rendesen karbantartáskor.

Előzmény: Zöldár (25544)
murray Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25546

ebből a tetőtér beépités a legkisebb költség. 

tetőcsere kb min 4-5 M , födémcserét nem tudom . 

határ a csillagos ég. 

Előzmény: pocsolya84 (25545)
pocsolya84 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25545

Sziasztok!

 

Tudtok körülbelüli négyzetméter árat mondani tetőtér beépítésre ha szükség van tetőcserére és födém cserére is?

 

A ház kb 120 m2, L alakja van, de nekem nem kellene az egész fölé tetőtér, elég lenne csak két kicsi szoba meg egy fürdőszoba + wc (kb 50-60 m2). Gondolom ettől függetlenül az egész födémet és tetőt cserélni kell, nem lehet csak azt a részt ami nekem kéne.

 

Egy építészt már kihívtam, hogy nézze meg, ő azt mondta, hogy nagyjából 20 millió Ft-nál állna meg a dolog. Úgyhogy jelenleg házakat nézegetek és az a terv, hogy ezt eladjuk. Viszont mielőtt tényleg meghirdetném a házat, szeretnék azért utánaérdeklődni, hogy valóban ilyen költségekkel kell -e számolnom egy esetleges tetőtér beépítés során.

Zöldár Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25544

 Bizony volt ilyen !

 

 "egy kollégám plusz 5 (öt) családtagja halt bele jó tizenöt éve abba, hogy egy apró hiba fordult elő."

 ha jól emlékszem a XVII. ker- ben, BP.

 

 Sajnos azt az apró hibát  azóta sem derítették ki.

 A vezetékes gáz térhódításával a lakások  100 ezreibe tették a nyílt égésterű  gázkazánokat. Jellemzőjük, hogy az égéslevegőt a  lakótérből veszi a kazán, de  a fő próbléma az , hogy az égéstermék igaz kéményen megy kifelé, de bármely gabesz esetén vissza tud áramlani.

 Ezért a modern kazánok már vagy 20 éve a zárt égésterüek. A levegőt kintről vételezi  és kintre megy az égéstermék zárt rendszerben.

 

 

 Amúgy vannak még bőven  nyílt égésterű gázkészülékek is a lakások millióiban,

 Pl. a gáztűzhelyek.

Előzmény: Töck Jenő (25538)
Zöldár Creative Commons License 2018.11.28 0 2 25543

Jenő  -- Jenő !

 

 A modern  / háztartási / gázkazánok jellemzője , hogy nem kell semmiféle kazánház.

  Látom még egy 35 évvel ezelőtti a szemléleten vagy.

 akkor amikor telepítették a gázkazánokat  a közepeseket , bizony előírtak sokféle biztonsági feltételt.

 Így pl. a külön helyiségbe telepítést, a hasadó nyiló felületeket  és a fix zsalukat.

 

 Ha valaki a Keleti pu. ra vonatozik  befelé láthat  egy  kibelezett épület  befelé balra az Aréna felé  nézve, közvetlen a közúti felüljáró után.

 Ki van írva hatalmas bötükkel   . " GÁZKAZÁN HÁZ  "  

 Nincs már persze ott semmi. De jól látszik a sok üvegfelület  és a rácsos fix zsaluzat.

 Vagy 40 éve építették és már húszéve üres.

 Ma már máskép oldják meg a gázkazánok biztosságát.

 

 

 " A "kazánházba" csak az udvarból lehet bemenni.

 

 Mondjuk minden 2000. háztartás rendelkezik ilyen kazánházzal. De ott is egy korábbi  vegyeskazán miatt van ez a megoldás. A sok tüzelőt, a koszt nem akarták a lakásba bevinni.

 

   "valóban nem tilos a pincébe tenni, csak a levegő utánpótlását és a szellőzést kell biztosítani. mint kiderült"

 

 Így nem igaz. PB. gázkazánt pincébe telepíteni továbbra sem szabad, életveszélyes... na de az csak minden  10 000. kazán.

Előzmény: Töck Jenő (25536)
Kard Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25542

Nyilván ha beleállítasz egy baltát akkor kijön. Ettől való félelmedben rakd nyugodtan egy sufnyiba a kazánod.

Előzmény: Töck Jenő (25541)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25541

"Nem tud a CO kijönni belőle még meghibásodás esetén sem."

Na, ez az amit nem hiszek el. Biztos sokkal nehezebben jön ki belőle mint a régebbiekből, ez hihető. Ha jól tudom a Titanic sem süllyedhetett el, legalább is ezt mondták.

Előzmény: Kard (25540)
Kard Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25540

Zárt égésterű a kazán, pont az általad leírtak miatt is kötelező. Nem tud a CO kijönni belőle még meghibásodás esetén sem.

Előzmény: Töck Jenő (25539)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25539

"Talán ezért sem tette egyikük sem lakótéren belül a kazánt"

Mármint egyik épületgépész kollégám sem akik építkeztek.

Előzmény: Töck Jenő (25538)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25538

Biztos úgy van ahogy mondod. De nekem egy kollégám plusz 5 (öt) családtagja halt bele jó tizenöt éve abba, hogy egy apró hiba fordult elő. (TV-ben is benne volt ez a sajnálatos esemény) Talán ezért sem tette egyikük sem lakótéren belül a kazánt. Az előbbin kívül volt több eset is amikor vigyáztak a melegre, nem kellett szellőzés, minek következtében sokan megfulladtak. Főleg éjjel. Elismerem, hogy a modern kazánok biztonságosabbak, de nem abszolút biztonságosak, nem is lesznek. Mindenki azt gondoljon az előbbiekről amit akar.

Előzmény: Kard (25537)
Kard Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25537

Nem kell levegő utánpótlás mert a kondenzációs kazánok zárt rendszerűek. Kintről szívják az égéshez az oxigént is, ezért kell a dupla falu kémény. Nálunk a kazán meg a 40-50 wattnyi elektromos kütyü egész jó befűti a 40 m2-es pincét. Végül is sok nem kell hozzá mivel 230 magas a pince és olyan 190-ig a földben van az egyik oldalt a másik oldala meg teljesen.

Le is tekertem a lenti radiátort nullára. Mellesleg kár lenne ezt a hőt elpazarolni a szabadba, fűtse csak a lakótér aljzatát.

Előzmény: Töck Jenő (25536)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25536

Semmivel sem jobb a lakótérben. Ezért írtam, hogy nálunk a gépészek egy szabadból nyíló, lakótértől fallal elzárt külön helyiségbe tették. A "kazánházba" csak az udvarból lehet bemenni. Egyébként - mint kiderült - valóban nem tilos a pincébe tenni, csak a levegő utánpótlását és a szellőzést kell biztosítani.

Előzmény: Kard (25535)
Kard Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25535

Simán lehet, nekünk is ott van. Így kapott építési engedélyt 2015-ben meg használatbavételit idén. Eleve a kondenzációs zárt rendszer, a levegőt is kívülről szívja. Egyrészt nem ül meg ahogy írták is előttem a másik meg a fürdőszobában - ahová sokan rakják - mivel jobb? A lakótérben ül meg és ott robbanna amikor mindenki ott van.

Előzmény: Töck Jenő (25524)
murray Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25534

most építettembe egy nyeregtetős hosszú/parasztház tetőteret. 

ez a kockaház nem alkalmas normális tetőtéri beépítésre. semmi értelme. 

én a salak miatt is aggódnék amúgy. 

Calcitos Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25533

 A csigalépcső annyira meredek, hogy függőleges !!

Előzmény: Töck Jenő (25532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!