Keresés

Részletes keresés

seribery Creative Commons License 2009.06.29 0 0 1864

Üdv Mindenkinek,

 

hosszas keresgélés után szeretném megosztani Veletek OLCSÓ szállás utáni kutatásomat. Kb. egy héten át telefonáltam és fórumoztam/neteztem, amire sikerült kiválasztanom az alábbi szerintem garantáltan olcsó szállásokat.

Célom: 25 € / fő / éj reggelivel és saját fürdővel együtt, és nem kempingben... Hozzáteszem, hogy mi 7 éjszakára utaztunk, tehát aki csak 3 napra utazik lehet magasabb árat kap. Mindenesetre érdemes mindig emailben felvenni velük a kapcsolatot, mert adnak egyedi ajánlatot.

Az alábbiakat találtam, remélem hasznosak lesznek!!

 

OLCSÓ SZÁLLÁSOK

 

1.) http://www.hotelgiovannina.it/

 

http://www.hostelsclub.com/step02_str.php?lang=hu&str=3114&mese=8&giorno=15&anno=2009&notti=7&currency=1

 

-          saját fürdő

-          jó közlekedés

-          reggeli

 

2.) www.flestariam.it

 

-          reggeli

-          saját fürdő

-          20-25 perc busszal a főtér

 

3.) http://www.hotelpalladio.it/hu/location.htm

 

 -          reggeli

-          saját fürdő

-          20 perc busszal, közvetlenül velencébe, 12kor jön vissza az utolsó

- előre kell foglalni, és a teljes összeget ki kell fizetni előre

 

4.) www.almorobb.com

 

-          közös fürdő

-          Velence belvárosában van, nem kell buszozni

-          reggeli

 

FÓRUM VÉLEMÉNYEK:

 

Almoro

 

http://www.venere.com/bandb/venice/bandb-almoro/?ref=866195#reviews

 

hotel giovannina

 

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187870-d610035-Reviews-Hotel_Giovannina-Venice_Veneto.html

 

flestariam

 

http://www.hotelscombined.com/Hotel/Flestariam_Hotel_Mestre.htm

 

pallado

 

http://www.nozio.com/en/Europe/Italy/Veneto/Venice/Venice_Mestre/lodging/Hotels/3_three_stars_hotels/Hotel_Palladio_review.htm

 

 

Málnaszőr Creative Commons License 2009.06.29 0 0 1863
Ez az info már 100-szor szerepel itt a fórumban. Nem sok idő a keresővel megtalálni.
Előzmény: schlymy (1861)
.vatti. Creative Commons License 2009.06.29 0 0 1862
Szia!

Mi tegnapelőtt jöttünk haza, szintén Trevisóból.
Velencéből, a Piazza Rómáról mennek a reptérre a buszok. Minden géphez külön busz megy (de mehetsz hamarabb is). Az út 1 óra 10 perc, de mi 40 perc alatt ott voltunk.
Beszkennelem a menetrendet. Jegy oda-vissza: 10 euró, egy út 6 euró.
Szállás: Mi a Hotel Canevában voltunk (Rialtótól két perc, a San Marco irányában)
2 napot voltunk 2/fő kb.: 150 euró.

Előzmény: schlymy (1861)
schlymy Creative Commons License 2009.06.29 0 0 1861
sziasztok

aki tud infót, segítsen légyszi

van repülőjegyem Trevisoba.onnan be kéne jutnom Velencébe.az kb mennyi idő?és mennyibe kerül?
a másik kérdésem, hogy ha valaki volt Velencében olcsó szállodában, akkor írja meg a szálloda elérhetőségét.3 napról lenne szó, és nem akarok vagyonokat otthagyni.köszönöm.
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.06.27 0 0 1860
Előzmény: Katica991 (1855)
Kereva-5 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 1859
Szia! Tavaly augusztusban töltöttem néhány napot a Lidón, szállásunk a Ca' del Moro hotelban. Helyi busszal lehet eljutni a strandokra (több is van), homokos, ezért nem látszik olyan tisztának, mint pl. Horvátországban. Kicsit zavaros, meg sok a vízinövény. Nekünk jó volt!!! A strandon nem kellett fizetni, van lehetőség átöltözéshez és tusoláshoz (meleg víz is!). Gondolom, hogy aki kabint, napernyőt akar bérelni, annak kell fizetni. Mi csak délután töltöttünk el 1-1 órát, egyébként Velencében mászkáltunk. Ha jól emlékszem, egy Billa van a Lidó központjában, ahol nagyon jó áron tudtunk vásárolni.
Előzmény: seribery (1857)
Micimalacka Creative Commons License 2009.06.26 0 0 1858
Előzmény: seribery (1857)
seribery Creative Commons License 2009.06.26 0 0 1857

Sziasztok, városnézésen kívül volt már valaki velencében STRANDOLNI?? Olvastam a LIDO-ról, meg láttam is a képeket, de leginkább csak a karnevál időszakában volt ott mindenki. Én augusztusban leszek velencében 8 napot, és szeretnék 2-3 napot strandolással is tölteni. Kellene infó, hogy fizetős-e a strand, milyen ott a part és hogy egyáltalán érdemes-e erre időt szánni. Köszönöm!

Kereva-5 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 1856
Szia! Tavaly a nyári utamon elmentem megnézni. Érdekesek az épületek, csúnya sokemeletes "bérház" jellegűek. Egyébként nem nagy az egész, egy tér a központja, van egy étterem, emléktárgy üzletek, semmi kiemelhető néznivalót nem tudok ajánlani. A téren van a zsidó vallási központ (állítólag amerikai) fiatal ortodox zsidó férfiak mutatják be a szertartásokat, kipróbálható az imaszíj felfűzése. Az egész gettót egy óra alatt végig lehet járni. Kíváncsi voltam és nem bántam meg, hogy elmentem. Sajnos semmiféle anyagom nincs, de talán ha rákeresel a guglin, találsz valamit.
Előzmény: Katica991 (1855)
Katica991 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 1855
Sziasztok! Járt valaki a velencei zsidó negyedbe? mit érdemes ott megnézni? esetleg van valakinek valami infós anyaga róla?
Köszi előre is!!!!
szelma73 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 1854
Ha Bibione-ból mentek, szerintem mindenképp egyszerűbb és gyorsabb is az FLaci által javasolt megoldás. Ha a hídon mentek át, és ott szálltok át a vaporetto-ra, akkor az utazási időben is több, egyrészt, mert autó km-ben is messzebb van (szerintem), másrészt, mert a San Marco-hoz onnan végig "kell" menni az egész Canale Grande-n (oh, de szörnyű:-)) ez vagy fél óra talán..
Punta Stabbione-ból a tér szájában tesz ki a hajó. Ha csak egy napra tervezitek Velencét, jobb a San Marco közelébe érkezni (és szebb is szerintem)..
Üdv. és jó utat!
Sz.
Előzmény: vivi-mami (1852)
piroska1 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 1853
Velencébe vezető híd......
Előzmény: vivi-mami (1852)
vivi-mami Creative Commons License 2009.06.25 0 0 1852

Sziasztok!

Kicsit félve néztem meg a kérdésemre a választ, de  meg kell mondjam, nagyon jól esett a két kedves írás, mely útba igazított. ?Mindig tudtam optimista természetemből kifolyólag, hogy vannak igazi jó emberek, akik az egyszerű kis nagyiknak segítenek. Köszönöm szépen. Remélem, minden jó lesz, hiszen annyira várom  az unokámmal együtt.

Szép estét mindenkinek.

mami

piroska1 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 1851

Mi kocsival mentünk Velencébe.

Ahogy beértünk,jobbra hatalmas parkolóházak vannak.

24euro/nap ha jól emlékszem.Nem olcsó,viszont este /az egész napos sétálgatás után/kényelmesebb volt csak a parkolóházig menni,mint hajóra várni stb....

 

Előzmény: vivi-mami (1849)
FLaci Creative Commons License 2009.06.25 0 0 1850
A legegyszerûbb megoldás: menjetek el autóval Punta Sabbioni-ba. Hagyjátok a kocsit ott ez egyik parkolóban (kb. 5 euro egy napra), szálljatok fel a Lido & San Zaccaria felé tartó hajóra (6,5€ egy menet). Errõl szálljatok le a San Zaccaria végállomáson. Ez kb. 400 méterre van a Szt. Márk tértõl. Visszafele is ugyanez az útvonal. (San Zaccaria -> Lido -> Punta Sabbioni)
Előzmény: vivi-mami (1849)
vivi-mami Creative Commons License 2009.06.24 0 0 1849

Sziasztok! A jövő hónapban szeretnénk az unokámmal Bibionéba menni nyaralni, és  egy napra elmenni  a csodálatos Velencébe.  Szállás már le van foglalva.Kérlek benneteket, hogy segítsetek, hogyan juthatnák el legegyszerűbben kocsival, vagy hajóval.

Ha kocsival mennénk, hol lehetne parkolni az autóval, és hogyan lehetne a  Sz Márk térre eljutni, és vissza. Ha hajóval, hol kellene fölszállni- és hol le.

Bocsánat, hogy olyan dolgot kérdezek meg, amit már előttem is kérdeztek, de mivel már nem vagyok nagyon fiatal, olvasgattam a régebbi bejegyzéseket, de nem igazán értettem. Ezért kérem a segítségeteket, hogy kicsit részletes választ adjon valaki, aki segítene nekem és unokámnak, hogy a nagyon várt nyaralásunk nagyon jó lehessen, és régi vágyam sikerüljön, hogy láthatom az isteni Velencét, és a legkevesebben bénázhassak. Köszönöm a türelmeteket.

mami

Szilvi1109 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 1848

27-én indulunk Ca Savioba , ha valakit érdekel, 2 személy részére még van hely a kocsiban,illetve a szállást is meg tudjuk beszélni.

szbenedik@freemail.hu, ha érdekel valakit.

szelma73 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1847
szia!
Nem tudom melyik részen kerestek szállást?
mi tavasszal a Hotel Mignon-ban voltunk, ez egy kis szálloda - szerintem nagyon jó helyen, nem túl drága, bár a hostelnél biztos több egy kicsit. Egyetlen hátránya nekünk az elég pici szoba volt, de ez - legalábbis a én tapasztalatom szerint - minden ilyen kategóriás szállodánál így van, bármelyik városba mész..
Ahogy írtam is már, ez a kis szálló elég jó helyen volt, a Rialtotól max. 10 percre, a San Marco kb. 15 perc séta volt, a Santa Maria Miracoli 5 perc sem...lényegében emiatt nem költöttünk szinte semmit a közlekedésre...

Előzmény: seribery (1846)
seribery Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1846

Köszönöm a választ. A szállást sajnos elkiabáltam, mert bár lefoglaltuk, és meg jött minden visszaigazolás és az előleget is elutaltuk, ma reggelre ezt a levelet kaptam:

 

Sorry, we decided to close the hostel. We will send you back the deposit by mail if you write your adress. Best regards,
Fil Manetti - Venice Rooms

 

szóval én is újra szállást keresek... amit találtam, már nem annyira olcsó, de a 7 éjszaka kettőnknek 350 euro körül mozog. Ez 25 euro / fő / éj. Ennél olcsóbbat nem találok, ahol van fürdőszoba meg jó a közlekedés is, és van benne reggeli is.

 

A busz témára számolgattam kicsit. Velence kártya 29 év alattiaknak 87 euro = 1 hétre. Ha külön veszem meg a Museum belépőt: 16 euro Közlekedési bérletet 42,5 euro meg a WC bérletet: 7 euro = 65,5 eurora jövök ki. Ezek mind egy hetes árak. Szóval a velence kártya kicsit sok, nem tudom mivel ér tőbbet, mintha a fentieket kölün külön veszem meg... És ha valaki diák, akkor még többet spórolhat, mert a múzeum bérlet neki csak 10 euro.

 

Ha valaki tud olcsó jó szállást annak én is örülnék :-) Üdv. 

szelma73 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1845
szia!
Túl tapasztalt én sem vagyok, tavasszal voltam életemben először Velencében, 4 napra, de annyira tetszett, hogy én meg szeptemberben megyek vissza 1 hétre és már nagyon várom, hogy újra járkálhassak a szűk kis utcákban a csatornákon át mindenféle lehetetlen helyeken kibukkanva..

A kártyával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, az én tapasztalatom a következő volt: tavasszal a szállásunk a város közepén volt (a Campo SS.Apostoli-nál), és mivel a Wizzair elég későn ért ki, első nap csak az egy útra érvényes jegyet vettük meg, gondoltuk majd másnap veszünk napi bérletet. De aztán igen hamar rájöttünk, hogy a szállásunktól annyira közel volt minden gyalog, hogy végül minden nap csak tervetük a napijegyet, de megvenni egyszer sem vettük meg. Összesen az oda-vissza vaporetto útra költöttünk 13€/fő. De ez teljesen egyéni azt hiszem, én nem "félek" a gyaloglástól általában és még sokkal jobban is tetszett, hogy olyan utcácskákat és templomokat találtunk meg, amit vaporetto-val valószínűleg soha..

Most viszont a Lido-n lesz a szállásunk, szóval "muszáj" lesz megvenni a 7 napos jegyet, mert szinte már az első 2 nap visszatérül (a felnőtt, nem a kedvezményes ifjúsági), lévén a városba is be akarunk menni + tervezünk egy Murano-Burano-Torcello szigettúrát is.
Szóval a jegy szerintem attól függ, Ti milyen programot terveztek magatoknak és mennyire akarjátok a várost tényleg bejárni vagy csak a legfontosabb látnivalókhoz "gyorsan" odajutni..

A Lido strandjaira: szerintem vannak szabadstrandok, én már érdeklődtem ez ügyben, és a google maps-on is látszik, hogy vannak olyan szakaszok, pl. az Alberoni részen (ahol a mi szállásunk lesz), ahol a fizetős kék bódék mellett sima homokos részek is vannak..

A vacsora téma: ez szerintem szintén attól függ, kinek mi az egyszerű? illetve mit akarsz enni? ha rendes vacsorára gondolsz (valami kis hangulatos trattoria-ban), az cca. 20€/fő körül lehet, de persze ha csak egy pizzaszeletet akarsz vagy a közértben szendvicsalapanyagot, akkor max. 5€-ból kijössz. Mi többször ettünk kisebb szendvicsfalatokat (cicetti, ha jól tudom a nevét), kisebb, mondjuk úgy szendvicsbárokban, és ezek nagyon finomak voltak. Többféléből lehetett választani, voltak hideg és meleg falatok is, pl. gombasaláta, halsaláta, szendvicskrémek ilyesmik és egy pohár borral együtt ketten max. 15-20€-ból kijöttünk..

Ja, és a szállás engem is érdekelne, mert tényleg nagyon olcsó...
Előzmény: seribery (1843)
sznika38 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1844
Szia. Sajnos én a kérdéseidre választ adni nem tudok, mert én is tapasztalatlan vagyok, de lenne nekem is egy kérdésem Hozzád: hol találtál szállást ennyiért ennyi időre? Wizzairral mennénk mi is a fiammal és még mindig szállást keresek... Köszi.
Előzmény: seribery (1843)
seribery Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1843

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a tapasztaltabb utazóktól. Augusztus közepén megyünk a párommal Velencébe, 8 nap / 7 éjszakás nyaralásunkra. Repülővel megyünk/jövünk. Ezek már megvannak, és jó áron jutottam hozzájuk (szállás: 80.000 ft / 2 fő reggelivel 7 éjszakára, Wizzair: 27.000 ft / 2 fő oda vissza, 20 kg poggyásszal). Szeretném ha ottlétünk alatt sem úsznék el nagyon árban :-)

Kérdéseim:

 

- érdemes-e egy hétre Velence kártyát venni? Párommal éppen 29 év alatt vagyunk, sőt Ő diák. Vagy inkább vegyünk 1 hetes busz+hajó bérletet mindekttőnknek, és minden múzeumban/templomban fizessünk? Úgy tervezzük, hogy 3-4 nap kirándulás, 3 nap strandolás

 

- Lehet-e a LIDO-n vagy máshol ingyen strandolni? Vagy akármerre megyünk fizetős strandok vannak. Egyáltalán milyen ott a tenger? Hasonló mint horvátország?

 

- Átlagosan mennyibe számolhatok egy laza egyszerű vacsorát 2 fő részére?

 

Köszönöm előre is válaszokat!

hegemonic Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1842

Nagyon köszönöm az infokat mindnyájatoknak

Előzmény: bbmagdi (1839)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1841
Murano, Burano érintésével kicsit tovább tart az út, sőt lehet, hogy át kell szállni. ( vagy csak várakozni) Kárpótlásul viszont akár lehet egy kirándulást tenni egy muránói üvegfújó műhelyben, vagy egy rövid sétát tenni Burano élénk színű házai között. Persze egy ilyen kirándulást betenni egy egynapos Velencei túra mellé időben elég necces. Esetleg visszafelé ha még világos van......
Előzmény: FLaci (1840)
FLaci Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1840
Egészen pontosan a Riva degli Schavoni-n van a végállomás, kb. 400 méterre a San Marco-tól. Ha meg a másik irányba megyünk, akkor a Fondamenta Nuove-n levõ másik végállomáshoz érünk (Burano és Murano érintésével).
Előzmény: bbmagdi (1839)
bbmagdi Creative Commons License 2009.06.22 0 0 1839
A Szent Márk térnél köt ki a hajó, lsd. Latya hozzászólását.
Előzmény: hegemonic (1837)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1838
Punta Sabbioni->Piazza San Marco
LN járat. A komplett vaporetto menetrend innen letölthető:
menetrend
térkép a 20. oldalon, a járat a 41-en.
Előzmény: hegemonic (1837)
hegemonic Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1837
Nagyon köszönöm az infokat. Azt esetleg tudod-e, hogy Velence melyik részén köt ki a Punta Sabbioni-ből induló hajó?
Előzmény: bbmagdi (1836)
bbmagdi Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1836

Abszolút nem vagyok tapasztalt a témában, de ezt találtam:

 

Hogyan jutunk Velencébe

Országút: autóval Bibionebol, követnei a jelzést Jesolo felé Punta Sabbioni-ig ahonnan a ACTV vonal motoroshajói indulnak.


Autópálya: lehet az A4 autópályán menni Latisana vagy Portogruaro felé Velence irányába ; le kell térni az utotópályáról Mestre Est kijáratnál és a Velence jelzést követni,
a Roma térre érnek, ahol le lehet parkolni az autóval.

Vonat: a Latisana-i vagy a o Portogruaro-i állomásról közvetlen vonat megy Velencébe.

 

És ezt egy 2005-ös beszámolóból:

Elmentünk kirándulni Velencébe. Azt tanácsolták hajóval érdemes menni Punto Sabiinie-ből, ezért ezt választottuk. Autóban ez az út Bibionétől kb. 70 km. Jó volt a kirándulás időzítése, mert ez a nap nem volt kimondottan strandidő. Kétszer is esett az eső, de igazából nem tudta elrontani a napunkat. Megvásároltuk a jegyeket. A hajóállomás melett van egy parkoló, ami fizetős. A molóhoz mindig csak egy hajó tud kikötni. Így nem lehet eltéveszteni. A hajó minden óra harminc perckor van Punto Sabienin és egészkor indul Velencéből. A jegy retur volt.

Előzmény: hegemonic (1834)
bbmagdi Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1835

Ezzel nem értek egyet. Az tuti, hogy azokat a kedvezményeket nem kapod meg nemzetközi diákra, mint a Rolling Venice Cardra. A Rolling Venice Card 4 €, ezzel egy három napos travel cardot 33 € helyett 18 €-ért megvehetsz, egy csomó múzeumban, templomban, szálláson, étteremben, stb... kedvezményeket kapsz.

Már bocsánat, hogy ezt mondom, de Latya nem szokott ide hülyeségeket írogatni, sőt!

Előzmény: *Mithrandir* (1833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!