Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 428
Ezt most nem értem, amit megadtál oldalt és ahonnan az árlistát küldték, onnan rendelni is lehet. Komplett árajánlatot küldött a kiscsaj.
Előzmény: Uldin (424)
Uldin Creative Commons License 2008.09.17 0 0 427

>elképzelhető, hogy akkor az egész összvissz ~ 220 000 Ft lenne?

 

Ha rendelsz hozzá egy rakás kopó alkatrészt, és a vámot kifizeted, akkor sem drága.

A csigás brikettálót nem kérdezted meg?

 

Házi ketyere fejlesztése helyett alternatíva lehet ez is. Ha van alapanyag, fűrészpor, kenderrost, el lehet indítani egy kis vállalkozást az olcsó kínai géppel, utána, ha jön be egy kis bevétel, el lehet gondolkodni valami tisztességes berendezésen.

 

 

A 2,2kW-os gép

 

 

 

GC-9PK200B
Előzmény: Biga Cubensis (402)
Uldin Creative Commons License 2008.09.17 0 0 426
10-20% körül lehet a VÁM.
Előzmény: naox (422)
Uldin Creative Commons License 2008.09.17 0 0 425
Fagázgenerátornál kicsit húzós a szállítási költség, mert 800km-t utazik szárazon a kikötőig. 1db esetén sokba kerül a szállítás.
Előzmény: Uldin (424)
Uldin Creative Commons License 2008.09.17 0 0 424

Persze, 3 céget is tudok akik forgalmazzák a kínai gépeket, de embertelen áron.

 

Egyébként kell hozzá kis tapasztalat, mert több gyártó is gyártja ezeket a cuccokat, és vannak selejteket gyártó cégek is. Viszont közvetlenül a gyártó cégtől nem rendelhetsz, csak kizárólag nagykereskedelmi cégtől. A nagykereskedő meg onnan rendeli ahonnan akarja. Ha felveszed a megfelelő gyártóval a kapcsolatot, ők meg tudják mondani, melyik nagykereskedelmi céggel kell felvenni a kapcsolatot, akiktől a jófajta cuccukat lehet beszerezni. Nem egyszerű, vagy próba szerencse. Ja és a garanciát azt el lehet felejteni, a kínaiak ezt nem ismerik, vegyél egy másikat olcsón.

 

Kopó alkatrész készletet is érdemes rendelni a géphez 1-2évre előre. Aztán drága lesz behozni egyenként.

 

A kis pelleteáló az pont ilyen 1-2 fuvar selejt már bejött az országba.  

 

Jut eszembe fagázgenerátort is árulnak olcsón különféle teljesítménnyel rendelhető.

  

http://www.made-in-china.com/china-products/productviewseOQLnzTOmYK/Home-Small-Below-Absorbing-Gasification-Stove-JXQ-10A-.html

 

Home Small Below Absorbing Gasification Stove (JXQ-10A)

 

Gasification quantity: 8-10m³ / h
Calorific value: 4600-5200kj /m³
Gasification efficiency: ≥ 70percent
Electric: 220v
Power: 80w
Wind pressure: 1200pa
Packing: Iron box
Size: 1000*600*1050mm
Weight: 180kg / set

 

http://gasifiers.bioenergylists.org/tiantiangas

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (421)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 423
Ennek utánanézek holnapra, úgyis vámszoftverekkel foglalkozom, a szakértőnket megkérdezem.
Előzmény: naox (422)
naox Creative Commons License 2008.09.17 0 0 422
mennyi lehet ezekre a gepekre a vam?
Előzmény: Biga Cubensis (421)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 421

Beszélgettem a kínai kiscsajjal, kérdeztem tőle, hogy akkor biztos nincs magyar ügyfelük, erre azt válaszolta, dehogynincs, nem is egy :) Szóval ezért küldte vissza 5 percen belül a Qingdao-Budapest fuvar árát.

Szóval ezek szerint már más is rávetődött a dologra.

Előzmény: naox (420)
naox Creative Commons License 2008.09.17 0 0 420
egy 14 labas kontener valami 4-5000EUR, es van ceg, ami gyujtofuvart csinal, igy nem irrealis a 240USD. Mongyuk erre meg rajon nemi koltseg a Bp-i kikotoben, a hazai szallitas vam+afa. De meg igy is sokkoloan olcsonak tunnek a gepek...
Előzmény: Biga Cubensis (419)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 419
A csaj 240 USD-t írt, ami kicsit kevésnek tűnik. Bár nem vagyok otthon a konténeres/vízi szállításban, lehet, hogy csak ennyi.
Előzmény: zsozé1 (412)
naox Creative Commons License 2008.09.17 0 0 418
"Mekkora befektetés, egy ilyen nem dolgozom megélhetés?"
nem tudom, mert ez nagyon fugg a pellet/brikett jovobeni aratol. Azok a foldek,amik egyreszt a vilag vegen vannak, masreszt, nedvesek, rossz vizhaztartasuak, szar aranykorona-ertekuek, es meg az uttol is tavol vannak, na azok nagyon olcson megvehetoek (meg ha kijelented, hogy paraszt vagy, akkor meg hitelt is kapsz). A telepites koltsege eleg magas, ha legalisan teszed (orultseg, de fuzet is csak igazolassal rendelkezo szaporitoanyag-termelotol vehecc, meg bejelentesi kotelezettseg, meg papirmunka, kozrohej), mas kerdes, hogy a szar mocsaras folded egyik sarkaban leszursz nehanyszaz frissen vagott fuz-agat, aztan egy ev mulva ebbol mar van annyi vesszod, hogy az egesz hektarat betelepitsd. (egyebkent sajat tulajdonu bozotosomat akkor vagom, amikor akarom, es arrol igazan nem tehetek, hogy kinott rajta a fuz....) A fuz evenkent vaghato, 20-30 evet siman kibir. Esetleg meghalal egy kis tragyat, meg elsoevben kaszalni kell, talan ketszer, utana mar lenovi a gazt. Aztan elso evben meg nem keseruek a hajtasok, ezert vagy korbekerited, vagy te zavarod el a nyuszikat, masodik evtol mar szar az ize, ezert nincs vadkar. Allitolag 1-2 evente egy permetezes sem art.
Az egyetlen melo a vagas/behordas. En meg sose csinaltam, de egy 100kHUF-os benzines bokorvagoval allitolag egy ember naponta 2-3 ha-t tud levagni. Tehat az mongyuk nem igaz, hogy "munka nelkul", de evente max. 2-3 het munkaval egy 10ha-os fuzes elvan. Es ebbol van also hangon 1M beveteled, ami adomentes (mezogazd-i ostermelo vagy), havi 80.
(falun fillerekert veszel fel napszamost, igy lehet az a 10ha 50-100 is. Tovabba egy taliga motorral meg egy raaplikalt bozotvagoval, meg valami kevekotest segito kerettel nem nagy beruhazas, igy meglesz az napi 10ha is. A kritikus a brikett eladhatosaga...)
"Biztos kell hozzá valami spéci gépezet."
igen, letezik, 50 milla. de evi 2 het munka a jo levegon. Raadasul akkor mar meleg sincs.
Irodalmat azota is keresek, nem nagyon talaltam. Ami vicces, hogy az erdeszek utaljak az energiafuzest, es ott nyirjak, ahol erik (persze az o anyazo hozzaszolasaikbol is sokat lehet tanulni).
Ha megy a brikettalas, akkor lehet, hogy egy fuzes lesz a kovetkezo lepes.
(Berelt foldon pedig azert nagyon necces, mert termofoldrol a fuzet kiirtani nagyon nehez, es nagyon draga. A tulaj aligha engedne meg.)
Előzmény: Uldin (401)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 417
Mi a kódszáma? Kaptam egy árlistát, de abból nem tudom, melyik lehet a brikettelő.
Előzmény: misikt (416)
misikt Creative Commons License 2008.09.17 0 0 416

Kedves Biga Cubensis!

Kérnél árajánlatokat brikettáló gépre is?

Előzmény: Biga Cubensis (411)
zsozé1 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 415
Az árakat Biga Cubensis irta !
Előzmény: misikt (414)
misikt Creative Commons License 2008.09.17 0 0 414
Megnézegettem. Gépet látok, csak árat nem.
Előzmény: zsozé1 (413)
zsozé1 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 413
Van ott brikettálógép is, csak nézd tovább azt az oldalt!

Előzmény: misikt (410)
zsozé1 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 412
Mennyi pénzbe kerül az hogy, Kinából Magyarorszgra eljusson az a gép?
Előzmény: Biga Cubensis (411)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 411

miért, van saját teherhajód? :) ez egy 200 kilós gép.

 

szóval még mindig nem értem!

Előzmény: zsozé1 (409)
misikt Creative Commons License 2008.09.17 0 0 410
Ez a gép ebben a formában csak pelletáló nem? Vagy a brikettáláshoz elég az elején kicserélni valamit?
Előzmény: zsozé1 (404)
zsozé1 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 409
bocsi , ha nemvoltam érthető. Nemakarok én kiutazni, hanem csak megvenni minnél olcsóbban! Szóval ha megrendelem akkor nemcsak a brik.gép árát kell kifizetni hanem a postakoltséget is ! Vagyis én ennek a postaköltségét szeretném tudni!
Előzmény: Biga Cubensis (408)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 408
nem értelek.. a rendeléshez nem kell kiutazni. át kell venni a kikötőben és kész.
Előzmény: zsozé1 (407)
zsozé1 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 407
Én nemis gondoltam a kedvezményes szálitásra, hanem az utikölség osztássára ha többen is rendelnék! Csak kérdés hogy mennyibe kerüll az utiköltség!
Előzmény: Biga Cubensis (405)
comad Creative Commons License 2008.09.17 0 0 406

Üdv! Ezt az oldalt ismeritek?

www.biomassza.lap.hu

Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 405
szerintem a szállításra nem nagyon van kedvezmény, ezt hajón hozzák konténerben a Csepel-szigeti kikötőbe. viszont a gépekre van kedvezmény, ha többet rendelsz.
Előzmény: zsozé1 (404)
zsozé1 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 404
Szevasztok!
Volna egy ötletem ehez a kinai brikettáló/pellettáló géphez!
Szóval! Ha ez tényleg ennyire olcsó, akkor valahogy megkellene szervezni a megrendelését! Gondolom az út ára jóvall többe kerülne mint maga a gép, de szerintem ez is megoldható. Ha legalább tizen rendelnénk, akkor az út árát már tizfelé oszthatnánk. Mit szóltok ehez? Előtte megbeszélhetnénk egy találkozót és személyesen megbeszélni a dolgokat! Zsozé
misikt Creative Commons License 2008.09.17 0 0 403

Ezt a mobil brikettáló vagy pelletáló témát maximális erkölcsi támogatásban részesítem. Kicsit archaikus megoldás, de lehet, hogy ettől jó. Régen a tanyavilágot járták lovasszekérre épített szél-darálók, akik a tanyasi gazdák terményeit darálták a jószágok számára. Igaz, hogy ma a multinacionális hipervilágban ez kicsit furcsán hangzik, de igényt érzek rá. Mi felénk viszonylag elaprózott birtokviszonyok vannak, viszonylag sok tanyával. A népek vetnek egy kis rozst búzát stb., a szalmáját meg brikettálná, ha tudá. Gépeket venni nem fog, mert drága, a mennyiség egyébként sem nagy.

Igény talán a brikettre nagyobb lenne, mert a pelletkazán elvont fogalom.

A gép gazdájának meg szerintem pénzért kellene dolgozni, nem brikettért, mert ha brikettért dolgozna akkor lenne egy csomó különböző minőségű anyagja.

Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.17 0 0 402

Szia!

 

Ha jól emlékszem, te említetted a kínai pelletgyártó gépet, megkérdeztem az árakat. Picit homályos a levél, de talán összerakjuk együtt az árakat:

 

Regarding the GC9PK-200 pelletiser,Pls kindly note attachment about the quotation.

Regarding the cost of shipping,pls kindly note,there is USD240.00 from Qingdao to Budpast.

The total cost is USD1240.00 CIF Budpast.PS: There is USD10.00 for insurance.

 

GC-9PK200, 7.5 KW motor nélkül 720 USD

GC-9PK200A, diesel, 1410 USD

GC-9PK200A, diesel nélkül 840 USD

GC-9PK200B, motorral 990 USD

 

 

 elképzelhető, hogy akkor az egész összvissz ~ 220 000 Ft lenne?

 

egyébként még van egy ennél kisebb modell is, a 120-as, ez 2.2 KW-os motorral, 452 USD és a 150-es modell, 4KW-os motorral 580 USD-ért.

 

üdv

Biga

Előzmény: Uldin (401)
Uldin Creative Commons License 2008.09.17 0 0 401

>Aztan ha tenyleg igaz, amit irnak, akkor veszek 10 ha foldet,

>betelepitem fuzzel, es eletemben tobbe nem dolgozom.

 

Hogy, hogy, hogy???

Mekkora befektetés, egy ilyen nem dolgozom megélhetés?

 

>eletemben tobbe nem dolgozom

Mert ezt a szót, hogy munka, még kimondani is borzasztó, nem hogy végezni.....

 

Hol lehet olvasni erről, a munka nélküli megélhetésről?

Energiaerdőkről, és az ide vonatkozó törvényekről van valami leírás?

 

Bérelni nem elég egy mocsarat a fűznek? Ártéri területet, rossz nedves belvizes földet? Aztán munka nélkül, hogy vágod tarra a mocsárban a fűzerdőt??? Biztos kell hozzá valami spéci gépezet. Aztán fel is kell aprítani a fát és szárítani sem árt.

 

Amit a mezőgazdaságban látok az tragédia.

 

Párszáz hektárt 2-3 ember megművel, a géppark, és magtárak értéke százmilliós értéket képvisel, de ennek ellenére van olyan év, amikor a gazda házán jelzálog van, hogy a mezőgazdasági mukák gond nélkül induljanak, mellesleg a házát  nincs ideje bevakolni annyi dolga van, ha a föld mellett van még egy kis háztáji gazdaság is. A család 15 éve nem volt nyaralni, a munkák miatt. Gazduram 50 éves korára halálra dolgozza magát, amit a növényvédő szerek, amikkel érintkezésbe kerül elősegítenek. Ezt az életet nem irígylem senkitől. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: naox (394)
Uldin Creative Commons License 2008.09.16 0 0 400
Én is filozofáltam ilyesmin, de nem brikett ügyben, hanem egy mobil olajpréselő üzemet szerettem volna egy pótkocsin kialakítani. A komet rendszerű prések préselvénye pellet szerű kukac, tüzelésre kiváló, az olaj pedig had ne mondjam mimindenre jó. Nem is kell a magot mozgatni, mert a pótkocsit mozgatva a magtárban, színben, a felhordó rendszer felszedi szépen a magot. A nedvességtartalommal itt nincs gond, mivel a magot leszárítva tárolják. Kombájntiszta mag esetén a tisztítás megoldható egy kalmár-rostával menet közben. A mag helyére kerül a préselvény az olaj pedig tartályokba.
Előzmény: halaloszto (396)
Uldin Creative Commons License 2008.09.16 0 0 399
Én tapasztalatszerzésre vándorútra keltem, mint ahogy a mesében a szegénylegény elindult világot látni. Jártam 5 helyen, vittem magammal egy kis repcét, szalmát és kipróbáltam, kipróbáltattam néhány gépet. Midenhol más volt a fogadtatás. Volt ahol csak az eredményt mutatták meg, volt ahol megnéztem a komplett üzemet, és volt olyan is, hogy beállítottak a gép mellé kicsit dolgozni. A kínai brikettálóval sikerült meggyújtani egy kis olajos repcedarát. Egy alkalommal, miután átlósan átautóztuk az országot, a faipari gépeket forgalmazó cég vezetője rövid megbeszélés után meghívott miket egy kis brikettálgatásra, a keletkezett brikettekkel azonnal be is fűtött egy kazánba megfigyelve az égést. Volt olyan hely is, ahol még az árajánlatért is pénzt kértek. Általában segítőkészek voltak.
Előzmény: naox (394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!